K-report
 

Archiv do 19. září 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv do 19. září 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Láďa_2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 566
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 11:15:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejde? neříkalo se že můžou/budou moci jezdit dva zázraky spolu jako jeden superzázrak?
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 489
Registrován: 6-2002

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 11:21:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad pv. - Proti pindíkům mám jedinou věc. Jejich provoz je ztrátový (i když jak píšete jezdí slušně obsazený) a to pořádně ztrátový. Ani by mi nevadilo, že si nevydělají na úroky z úvěru a ani na odpisy (budiž), ale oni si nevydělají ani na běžný provoz
Dosud mě nikdo nevysvětlil z čeho se ta ztráta hradí, když pindík je komerční produkt

Nevím, nejsem odborník, ale myslím, že kdyby tenkrát se spíše investovalo do nějakých moderních vagónů a pořídil(pronajmul) nějaký ten Taurus, tak bychom dostali lepší ekonomické výsledky.

Tak to mi na piňdíkovi vadí nejvíc.
Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 6-2002

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 11:25:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, občas jezdím žabákem před šestou z Vysočan do Uhříněvse a na hlaváku potkáváme SC 15 do Vídně. To musí být kasovní trhák. POčet cestujících se těsně před odjezdem pohyboval tak 30-40 kusů.
No možná se V Pcích/Brně vždy zaplní...
Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Phpttjournal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 10-2005
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 12:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Franz : Pokud není namysli občasné vyjetí na výlet za hranice Německa do Drážďan , pak pochybuji o pravidelném spojení u pendla s DB ..
Jinak jak to vypadá v Vindobonou ? Bude jezdit do Villachu, nebo Grazu? Co návrh GVD to jiná cílová stanice a řazení.
pv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.167.9
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 13:34:56    Odkaz na tento příspěvek  

jestli si nevydělají na svůj vlastní provoz, pak není nejspíš chyba v těch strojích, ale v těch lidech, kteří pro ně vymýšlejí využití. to využití do zahraničí se ukazuje čím dál více jako nesmysl, protože největší přepravní proud generuje trasa severní morava/slezsko - střední morava - praha. myslím, že vrazit pindíky na pha-olomouc-přerov-otrokovice-st.město by nebylo od věci. a prázdné by nejezdili
Zámčan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.197.80.2
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 13:50:42    Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte niekto návrh GVD 2010 pre trať 250.Nikde to neviem na nete nájsť,príp by stačila aj 260...
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2635
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 13:58:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zahraniční železnice z Rakouska a Německa nás požádali o přepojení vlaku ze Slovenska na rychlík EuroCity, který jede z Vídně přes Břeclav do Prahy
Zajímavé, a když požádají ČD, tak je s nimi vyběhnuto.

Jízda z Bratislavy do Prahy se zrušením Pendolina prodlouží o dvacet minut,
což je tak čas na rošádu s vozy, takže vlastně nyní pinďa jen kasíruje místenku a nešetří nic. A i tak si na provoz nevydělá.

A co takhle všech sedm trpaslíků pronajmout úplně mimo ČR do zazobanějších států, aby nám zbylo aspoň na obyčejné rychlíky?
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2637
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 14:24:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co takhle všech sedm trpaslíků pronajmout úplně mimo ČR do zazobanějších států, aby nám zbylo aspoň na obyčejné rychlíky?
Spíš všechny jednotky nasadit na Ostravu za takovou cenu pro cestující, aby byly jednotky plně obsazeny. Když je něco drahé, neznamená, že to musí nutně dost vydělávat.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 14:50:55    Odkaz na tento příspěvek  

VIndobona pokud vím bude jezdit do Villachu, stejně tak i Sobieski. Ale jestli se něco změnilo na poslední chvíli (Villach -> Graz), to nevím.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 608
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 15:31:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Ještě toho trochu, aby se tim vozila zase kdejaká lůza jako v EC.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 609
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 15:36:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem to tady psal a napíšu to znova. Problém jižních Pendolin, není ani tak cena (i když určitě je to negativní) a ani tak počet míst ve vlaku, je to prostě o tom, že Rakušáci sem chtějí natahat RJ, a tím nás kasírovat o jejich km na našem území, a my jak blbečci vyklízíme pole. Pokud mám 7 jednotek, tak bych měl mít zájem na tom, aby vydělávaly a ne platit nesmyslně za pronájem cizích vozidel. Nemyslím, něco špatného na RJ jsou to luxusní vlaky.
Franz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.200.93
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 17:13:31    Odkaz na tento příspěvek  

Vindobona bude jezdit do villachu s polu se Poloniou a řazení bude:
Amz OBB- Apmz DB - WRmz DB- Bpmz DB- Bpmz DB -4 krát OBB Bmpz
ABCDE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 17:26:17    Odkaz na tento příspěvek  

Škoda že to Polonia a Vindobona "nestřihnou" až do Itálie, ty Benátky coby jejich cílová stanice se přímo nabízejí.
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 902
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 17:27:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad DJ la défense:
A včem je ten italský sráč tak dobrý? Kapacita pevne daná - a naprosto neekonomická, sedáky nic moc (zlatá sedmičková Karosa).
Už jsem to tu jednou psal: na Děčín s nimi. A za šprajci Němců a Rakušáků prostě jen sdělit, že Vindobona a další mohou jet jen v noci, jinak přestup Děčín a Praha na Pendolíno. Pak by bylo po obstrukcích.
Zase na druhou stranu ty germány chápu. Moje velkoprdel taky na pendolíňácký sedačky nějak nepasuje. Ty jsou tak pro děti či šikmooký.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1030
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 17:28:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ABCDE: Dokážeš si predstaviť, že by vlak idúci až do Itálie chytil priemerne polhodinku už na začiatku svojej cesty na PKP (o ďalších bonusoch vyvolaných rozkopaným Přerovom či Břeclaví (aj keď tam to už nebude tak zlé) ani nehovoriac.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2232
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 17:32:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zámčan: návrh
Franz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.200.93
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 18:20:33    Odkaz na tento příspěvek  

Phpttjournal: Já bý tebou tak se kouknu na railpage.cz, kde se Vy a Vaši ředaktoři vždy rádi chlubíte informacemi přímo od OBB či ČD a rádi svoje scifi-GVD ukazujete.
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1090
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 18:24:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Obávám se že na střední zhlaví Břeclavi již v návrhu rozpočtu SFDI nezbylo, neboť bylo upřednostněno urychlené (řekl bych až překotné) zavádění ETCS. Potřebných cca půl miliardy jde samozřejmě hlavně do Brna. :-Q
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1031
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 16. září 2009 - 18:30:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš_záruba: Po tom, čo sa schválilo, že od 2012 nebude možné objednať z peňazí EÚ nové vozidlá bez toho, že by na nich bolo ETCS a postaviť/opraviť trať bez toho že by na nej bolo ETCS, sa tomu ani nedivím.
Franz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.200.93
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 18:54:23    Odkaz na tento příspěvek  

ABCDE: Pochybuji že by Itálie měla o tyto vlaky zájem. OBB musí rušit všechny EC do Benátek a nahrazovat je OBB Busama. Zbylo už jen poslední EC.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 932
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 18:59:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick: Když jsi /jste?/ přes ty busy,mám dotaz:
(hovořím o městských/příměstských busech):
Proč čím novější stroj,tím horší větrání ? S nostalgií a steskem si prohlížím fotky erťáků vz. Cuba s otvíratelným skoro celým oknem./jezdily i v Praze/. Podobně to mají i v Budapešti u Ikarusů.
Já jezdím minimálně 2* denně autobusem-buď MHD Praha nebo příměstskou a v létě je tam povětří na chcípnutí.Ty pidiokénka a často jen vyklápěčky jsou z důvodu nějakých požadavků na tuhost skříně nebo jen blbost konstruktéra ?
Jako bez klimy to vydržím,ale ne v 55 Celsiových stupních..
Je sice hezký,že taková nová Karosa/Renault splňuje všechny normy EU,ale je tam hůř než v RTO.
Totéž třeba moderní tramvaje.
Zlatá T3.Zlatý Erťák.Mimochodem jsem se po x letech posadil na chvilku v Ostravě do perfektně
zrenovovaného zájezdového RTO a ač jsem od let ježdění těmito stroji přibral 30 kilo a mých 182 cm neubylo,sedadla perfektní a pohodlná.
Ako je to možné ?
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 904
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 19:27:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mladějov:
V komunikaci o Pendolínu jsme se dostali k tématu pohodlí. Já tvrdím, že nepohodlnější sedády má zájezdová řada 735-6. A stejně staré Neoplany. Vše ostatní prostě na naše nadstandardní prdele není. To, co dnes produkjí Mýto a Libchavy je jen na úrovni tureckých pomst. A jako strojírenský stát se můžeme stydět za tenhle šunt.
A je to jiné na dráze? Je snad regionova lepší než Hurvínek? Větší vozidlo, ale méně míst k sezení. Oč víc žere Hurvajs oproti šukafonům?

Nemohu si pomoci. Jsem původně strojař, který za peníze zběhl na dopravu. Ale vývoj v posledních 10 letech jde strojově do šuntu.
Taky proč jsou všechny historické akce tak narvané? Nejde jen o nostalgii. Podle mne mnoho chlapů v mých letech se chce pochlubit dětem a vnoučatům, jak kvalitní věci se nechaly vyrábět i v době plánovaného hospodářstí.
xyz115
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.199.75
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 19:30:31    Odkaz na tento příspěvek  

Franz: Odkud znáš tohle řadění vindy? Mělo být přeci jiné!
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1723
Registrován: 12-2004
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 19:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:To je taky o tom co si dopravce obědná.
Třeba Bors,pokud už nemá rovnou klimu,tak dává vysunovací okna(a né ty debilní vyklápěcí)na všechny skla a nejen na každý druhý.
Vzhledem k tomu,že mají všechny jejich busy závěsy,tak to je proti opačným dopravcům znatelný rozdíl.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 935
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 20:27:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick: Jsi mi neodpověděl na to,jestli je ta nevětratelnost nutnost nebo blbost.
Jak je to na dráze ? No Hurvajs je engine T111,šuk Ml 636,814 Liaz něco..Spotřebna je určo nižší u 814 než u 131.1+Balm,a u akcí..Němci tomu říkaj Ostalgie..Prostě si vzpomeneš na mládí,kdy jsi byl krásnější,štíhlejší a holky ti dávaly :-))))
Myslím,že na RVHP nikdo přitom nemyslí :-)

Hele,strojaři,já študoval něco podobnýho,konstrukci kolejových vozidel+ elektriku,jen ty auťáky tak nesleduju-jen vidím,že spotřeba přes stále modernější motory leze furt nahoru díky různým přidaným sračkám.
Takže jde vývoj do kopru ?

Jinak jsem měl dojem,že jsme si tykali,každopádně Ti to nabízím,pokud se neurazíš (i když dovedeš na**at)
Pokud nebereš (te),tak se omlouvám,mám dojem,že jsme +- vrstevníci.
ABCDE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.64.205
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 20:34:10    Odkaz na tento příspěvek  

Franz: proč musí ÖBB rušit vlaky do Benátek ? Padne i Allegro Don Giovanni (ex-San Marco, který donedávna vozil lehátka Praha-Benátky) ?
A co vlaky z Vídně do Říma, ty se taky ruší ?
Franz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.200.93
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 20:44:02    Odkaz na tento příspěvek  

xyz115: Máš snad nějaké jiné info???
Franz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.200.93
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 20:47:02    Odkaz na tento příspěvek  

ABCDE: Proč to tak je nevim. Ale zrušili se EC vlaky Wien Roma a ted končí jeden po druhym EC na Benátky včetně Ec CAsanova z Ljubljaně. Doufám že to co jezdí tento GVD zůstane a nedojde k dalšímu rušení a nahrazovaní autobusy. Ale OBB o toto spojení zřejmě stojí jinak by neposílaly OBB busy.
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 909
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 16. září 2009 - 22:15:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mladějov:
V psaných diskuzích si jaksi nedovolím tykat. To svádí i k větším vulgaritám. Asi jsem starého ražení.
Jinak v osobním styku nemám rád vykání. Tam je to z očí do očí. Tudíž pokud máš zájem o tykání na tomto serveru, tak já problém nemám. A na srazy se pokouším jezdit jak to jde, neb není nic lepšího, než si vyříkat názory do očí.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Čtvrtek, 17. září 2009 - 17:28:14    Odkaz na tento příspěvek  

MF Dnes 17.9.2009, regionální příloha Olomoucký kraj:

Přerov - Obyvatelé střední Moravy mají nové noční železniční spojení s jižními částmi České republiky a Rakouskem. Přerovský magistrát společně s Olomouckým krajem totiž uspěly u ministerstva dopravy s žádostí, aby v Přerově zastavoval noční dálkový vlak s názvem Chopin.

Chopin přestal v Přerově zastavovat 14. prosince 2008. Kvůli tomu cestující z Varšavy, Katovic a především z Vídně ztratili možnost přestoupit na spoje do krajských měst Olomouc a Zlín. ,,Jsem rád, že ministerstvo akceptovalo náš návrh, zlepší se tak služby pro občany Olomouckého kraje i další cestující. Zastavování vlaku umožní noční dopravní spojení statutárních měst Olomouc a Přerov s Břeclaví,‘‘ řekl olomoucký hejtman Martin Tesařík. Zprávu přivítali i na přerovském magistrátu, kde omezení nejvíce kritizovali. „V dřívějších letech patřil Přerov k významným železničním uzlům evropského významu. S rozvojem silniční dopravy se význam poněkud snížil, což je umocněno také přístupem k sestavování jízdních řádů,“ uvedl dříve mluvčí přerovské radnice Bohuslav Přidal.
xyz115
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.199.75
Odesláno Čtvrtek, 17. září 2009 - 17:45:03    Odkaz na tento příspěvek  

Franz: Nejsou důležité mé info, jsou stejně zvětralé časem. Zajímá mne, kde si přečtu ty Tvé, aktuální? Nechci Tě jako prostředníka!
Reisener
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.112.250
Odesláno Čtvrtek, 17. září 2009 - 18:09:46    Odkaz na tento příspěvek  

Zastavování vlaku umožní noční dopravní spojení statutárních měst Olomouc a Přerov s Břeclaví,‘‘

Rád bych věděl, kolik těch nočních cestujících z Olomouce nebo Přerova do té Břeclavi skutečně pojede. Spíš bych(být hejtmanem nebo jeho mluvkou) řekl, že "v zájmu lepší dopravní obslužnosti regionu střední Moravy a zlepšení přípojových vazeb na noční vlaky do/ze zahraničí v Břeclavi jsme iniciovali, a posléze i dotáhli do úspěšného konce, jednání o znovuzastavování Chopina v Přerově". To by, podle mě, bylo vyjádření hodné krajského politika a ne takový blábol. jaký pan hejtman vypustil.
Franz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.200.93
Odesláno Čtvrtek, 17. září 2009 - 18:19:31    Odkaz na tento příspěvek  

xyz115: Napiš tvůj mail.
xyz115
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.199.75
Odesláno Čtvrtek, 17. září 2009 - 18:45:00    Odkaz na tento příspěvek  

pošli to sem - 115xyz@seznam.cz
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 919
Registrován: 1-2009
Odesláno Čtvrtek, 17. září 2009 - 19:21:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nestavějící Chopin v Otrokovicích nemusí stavět ani v Přerově. Kdo zná, pochopí.
Severní Vítr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 15:17:23    Odkaz na tento příspěvek  

Na webu Ústeckého kraje (http://doprava.kr-ustecky.cz/zmeny2.asp) jsou sice uvedeny jakés-takés návrhy nového JŘ, ale leccos tam chybí. Třeba relace Lužná-Žatec-Chomutov. Neví někdo kdy se tam objeví fivální a kompletní verze nového JŘ ?
Esox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 11-2006

Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 19:53:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick: Jak to můžete znát, když ste od Prahy? Já to znám protože tím občas jezdím a tohle bych netvrdil i když v Otr. by měl stavět taky.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3427
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 20:39:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Esox: Vám maminka nečetla Ferdu mravence? Tam se také vyskytovala jedna taková postava, která do všeho kecala.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2122
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 22:29:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že kdyby byl hejtman Tesařík co k čemu, tak spíš prosazuje zachování Amicusu v současné trase přes Olomouc, protože to přinese užitek většímu počtu jeho voličů, než zastavení Chopina v Přerově.
Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Space
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.15
Odesláno Pátek, 18. září 2009 - 23:02:56    Odkaz na tento příspěvek  

Franz: Nevíš prosím o jaké Aee se na IC 100/101 jedná? Jestli bude klimatizace...
Opravdu děkujeme na jihu Čech ČD, že nám vzali jediný slušný vlak Jože Plečnik...
Thomas16x07
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 08:38:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

konečný návrh kktiny alias GVD 2010 ŽSR nájete na http://vlaky-sk.wz.cz
História a aktuálne nasadenie HDV 350,362,363 ZSSK - http://knihajazd.tk

Moje foto http://www.flickr.com/photos/thomasfoto/
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 939
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 10:22:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DJ 609: Ano,plný souhlas. Jaksi když česká dráha vystupuje pasivně a odkývá OeBB skoro všechno,co si usmyslí...
Ty tisíce km denně Taury OeBB na českém území se vyrovnávaly mj. těmi pendolíny do Vídně.
Pokud se zruší 680 do W,i bez Railjetu budem těžce pasivní.

Stačí to zajíždění Herkulů do Plzně: Na trati,kde je Vmax 100 km/h to ten brejlovec se 3,4,5 vozy odveze taky a za těch pár minut úspory jízdní doby je to drahá sranda.To je,jako kdybych měl v garáži Favorita a pronajímal si pro 60 km cestu ještě Superba.
Já vůbec nejsem proti zajíždění moderních strojů na síť SŽDC,ale musí to mít taky nějaké ekonomické a technické opodstatnění.
Takže beru 350 do Prahy,protože ČD dvouproudovky na 160 km/h prostě nemá,méně už Taury,protože ty 350 to odvozí též a levněji,za "vzájemku" 242.0 ČD do Zvolena/150.2 do Košic.
I třeba nějaký ten motorák Regentalbahn na Špičák beru,protože nemusí v Alžbětíně substrát přesedat,ale třeba u Desir VGB Cheb-Mariánky bych se už hodně rozmýšlel.Ty vlaky jsou totiž vedeny jako vlak ČD-tarifně a ČD za ně platí majiteli nemalé částky.
Jo,kdyby jezdili "za své" tak ani slovo.
Franz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.154.15
Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 10:33:00    Odkaz na tento příspěvek  

Space: Aee ING, ale jestli tam bude opravdu jezdit? To je ve hvězdách
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 12:12:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mladějov: a zssk mají těch 350 tolik, aby zvládly všechny české ec na jih? kromě toho s jejich spolehlivostí by bylo nejlepší, aby zmizely z českých kolejí co nejdříve

(Příspěvek byl editován uživatelem zdenek84.)
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2948
Registrován: 7-2004

Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 12:34:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mladějov:
To je jako kdybych si pujčoval superba - ano - ale toho favorita dal sešrotovat,protože náklady na jeho údržbu se mi nevyplatí - anebo ještě spíš to je tak,že favorita dám babičce,která jezdí trabantem a jeho provoz se mi nevyplatí vůbec.
814 016-2 Honzík 017-0 Helenka 047-7 David
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 941
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 13:11:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek 84: Mají. Stač popatřit na turnusy.Před Taury vozily ta vídeňská EC 350 v úseku Praha-Břeclav.A Slovák vozí 350 i některé R do Košic a možná i R Košice-Budapest po MÁV-plánované to bylo již minulý GVD,pak to padlo a nevím,zdali to letos jezdí..
Ty výkony lze nahradit 363,protože rychlost Ba-Ke-Bp není nikde přes 120 km/h.
Ale to je vedlejší,podstatné je,že se udělal ústupek OeBB,já souhlasím,že 350 jsou na hraně,ale když už si natáhnu sem třeba Taury v režii ČD,tak si musím aktivně dohodnout vozební ústupek jinde.Jinak prodělám kalhoty-a dělají to tak všechny evropské žel správy /speciálně Rakušák/ kromě Maďarů,kteří mají málo mašin i vozů a tak jezdí soupravy ČD ještě na vnitrorychlících MÁV-třeba Bp-Szeged? nebo Miskolc. /Hašek ap./
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 942
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 13:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A k téhle problematice jen jedno: Bavím se o penězích.
Šotouši jsou samozřejmě pro pestrost-ale kdyby měli platit ze svého třeba příplatek,že jedou s Taurem nebo Herkulem-denně,myslím by je to brzy omrzelo.
A stoj to nemalé peníze,které díky šotoušům na sl.12 zaplatíme všichni.
Opakuji-jsem pro,ale recipročně..
Zkuste sem někdo dát,kolk platí ČD Arrivě za ty Herkuly na trati 180 denně/měsíčně/ročně...
Drahá sranda.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 943
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 13:29:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

753006: A ona se nevyplatí údržba 754 v Plzni a levněji vyjde platit cizí Herkuly se vším všudy ? Přesvědčte mne !!

Mně stačí třeba ne tak křiklavý příklad 471 vs. 451.Provoz 471 prostě je nákladnější.Velmi drahé náhradní díly,potřeba dražších zaměstnanců k údržbě /ne zámečník/elektrikář,ale taky zkušebák,sofvérář a řada na to se nabalujících
profesí.
Tím ovšem nejsem pro prodej 471,jen Vám ilustruji,že není vždy fráze z ekonomické učebnice nutnou pravdou.
A když jsme u těch 754,tak i ti lidé z depa,co ta vozidla udržují,platí zde,v ČR daně z příjmu,spotřební daň,DPH při nákupu zboží a ten plat utratí z 99,9 % v tuzemsku= plus pro ekonomiku tohoto státu.
Když je propustíte,bo komplet servis od Němců,přijde stát o tyto prachy+ výdaje na podporu,sociálku...
Proto i Němci,Rakušáci,Frantíci preferují spec. u dráhy domácí výrobky,domácí průmysl a když to není výhodné,tak neoutsourcují "do ciziny".
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3045
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 14:42:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlepšovák drah: přípoje čekají jen 5 minut, cestující trčí na nádraží
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 933
Registrován: 1-2009
Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 15:32:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Esox:
Exšvagrová je ze Želechovic, sám jsem total na obnově Lukova. Návratové spojení z neděle na pondělí bylo obvykle popůlnočními vlaky a zásadně 1.třídou - to štiplískové čuměli na trampy s jízdenkou 1.třídy.
Jinak mám prošlapanou a projetou celou republiku. Hrady a zámky, poté pohraniční opevnění. Fakt jsem toho viděl dost. Základ byla ČSAD legitka a nebýt líný.
321
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.149.2
Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 15:57:47    Odkaz na tento příspěvek  

Muze mi nekdo rict proc stoji patecni a nedelni posilaky v Lipliku a v Hranicich ne????
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1501
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 19:34:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Mladějov, můžete doložit čísly i s uvedením zdrojů, kolik ČD stojí provoz 754 a 223 resp. 350 a 1216?

Děkuji.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 20:10:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan student Desiro mne chce utřít ?
Vážený pane,kdybych ty informace neměl,nikdy bych toto nenapsal.Bohužel nemám svolení tato čísla zde ventilovat.Ale jaksi nemám jediný důvod,proč bych si vymýšlel.
Ale Vy mi oponujete,tak prosím dokažte,že kecám-důkazní břemeno je na Vás,vy tvrdíte opak ?
Děkuji.
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2949
Registrován: 7-2004

Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 20:50:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a můžete mi říci co je ČD jako a.s. do toho že zeštíhlí počet zaměstnanců a tímto i mzdové výdaje.Vím,je to sice asociální politika,ale tak jednou se tu argumentuje tak a podruhé tak.je fakt že neznám přesná čísla nájmu HV,ale nemyslím si že platba za provoz cizího HV je větší než plat zaměstnanců údržby+ náklady na údržbu HV.Ono na vysloužilé herky každou chvilku náhradní díly nebude žádná sranda a díky poruchovosti držet zálohy.
814 016-2 Honzík 017-0 Helenka 047-7 David
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1502
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 21:02:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kdybych ty informace neměl,nikdy bych toto nenapsal.Bohužel nemám svolení tato čísla zde ventilovat.
Aha, takže ta čísla nemáte.

Ale Vy mi oponujete,tak prosím dokažte,že kecám-důkazní břemeno je na Vás,vy tvrdíte opak ?
Kde vám oponuji?


Pan student Desiro

Neřeště mě, prosím. Řešte problém.
pd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.62.230
Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 21:11:15    Odkaz na tento příspěvek  

No, mě se teda zdá, že pan Mladějov tady trochu kecá. Kdyby se totiž ráčil podívat na turnusy, tak zjistí, že těch 350 fakt tolik není, aby tady nahradily všechny Taurusy.

... kromě Maďarů,kteří mají málo mašin i vozů a tak jezdí soupravy ČD ještě na vnitrorychlících MÁV-třeba Bp-Szeged? nebo Miskolc. /Hašek ap./
Jestli to ap. na konci znamená "a podobně", tak bych ty podobné vlaky teda chtěl vidět (žádné další podobné totiž nejsou, pane Mladějov).

Kolik stojí provoz té které řady nevím, ale údajům pana Mladějova bych moc nevěřil, patrně to bude od něj stejný výcuc s prstu jako to ostatní.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1503
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 21:25:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, to evidentně je z prstu.

Např. ty Taurusy od ÖBB jsou levnější než Gorily, zdrojem může být např. ŽM několik čísel z5. Tehdy to musel přiznat ČD mluvka, z "typických ČD důvodů" samozřejmě velice nerad.

Ze šotopohledu je ovšem situace naprosto jasná.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 950
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 21:38:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Např. ty Taurusy od ÖBB jsou levnější než Gorily, zdrojem může být např. ŽM několik čísel z5.

Můžete to sem dát,prosím ?

Jinak pokud si myslíte,že vyjde Herkul levněji než brejlovec na výkonech na trati 180,klidně si to myslete..
Peva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1010
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 22:16:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mladějov: Když už tu bez fakt narážíte na ekonomiku (která z mašin je tedy levnější? dozvíme se to tady?), co je pro cestujícího výhodnější?

a) Když jej odkudkoli z Říše přitáhne jedna mašina s "komínkem", a ta jede durch (bez trapného pobytu v nějaké díře na hranicích) do Plzně (zlom frekvence = přidávání posilových vozů = přepřah tak nebolí), kde je vlak přepřáhnut do elektriky?

b) Současný stav, kdy mašina "s komínem" vezoucí vlak z Říše s ním zastaví v UP "Pořád v lese", kde se 10 minut přepřahá dle §1 DD na jinou mašinu taky s komínem a cestující během té doby mohou tak akorát čumět z okna a pak v Plzni ještě jeden přepřah do té elektriky?

A i kdyby ta mašina, co to nově poveze skrz byla o pár drobných dražší - kolik stojí ten zbytečný personál, co se teď motá okolo těch přepřahů na hranici a kolik stojí ta ČD mašina navíc, která vždy na čáře 3,5 hodiny čeká, až jí přijede vlak, na který bude přepřáhnuta?

Polopaticky: Nyní na vozbu oněch rychlíků potřebujete N mašin v Německu a 2 brejlovce mezi Plzní a Furthem, no a nově na to bude třeba N+1 německých mašin a 0 brejlovců, tzn. ve výsledku na stejný počet rychlíků potřebujete o jednu lokomotivu méně.

Takže co je pro ČD levnější, provozovat na relaci Plzeň - Furth 2 české brejlovce (s "čtyřhodinovými" pobyty ve Furthu) a nebo se podílet na provozu 1 (jednoho) německého herkulesa?

Správné porovnání tedy zní: Je levnější provoz jednoho Herkula nebo provoz dvou brejlovců?

(Vždyť i šotouši to maj podobný - modrobílá mašina se žlutým proužkem a komínem )

(Příspěvek byl editován uživatelem PEVA.)
PEVA
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 51188
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 19. září 2009 - 22:58:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli to ap. na konci znamená "a podobně", tak bych ty podobné vlaky teda chtěl vidět (žádné další podobné totiž nejsou, pane Mladějov).

Přidržím-li se výchozího příspěvku - kecá tady v tomto případě spíš někdo jiný. Co letní výkon sedačkové části soupravy (kvůli lemplovitosti maďardských kolejníků minimálně jednou i s vozem Bc) mezi R 471 a R 470 do Keszthely?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz