K-report
 

Archiv do 25. dubna 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv do 25. dubna 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Chomutovák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1175
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 16:11:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Holešovice vers. hlavní: Jsem zvědavý, co bude nakonec v návrhu, nicméně já jsem jedině pro zajíždění všech dálkových vlaků na hlavní nádraží, tedy i průjezdných EC a rychlíků a z Děčína. Hlavní důvod jsou přestupy a lepší dosažitelnost centra Prahy. Navíc tranzitních cestujících je málo a zdržení v uzlu Praha je ve srovnání s jízdní dobou např. Bratislava-Ústí n.L. poměrně málo významné.
Spousta cestujících má z přestupů hrůzu a o něčem takovém, jako je přesun metrem z Holešovic na hlavní (např. při cestě z Ústí do Č.Budějovic) nebo pěšky z TGM na hlavních při cestě z Lovosic kamkoliv v republice už vůbec neuvažují a sednou do přímého busu (existuje-li) nebo do auta.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 17:30:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chomutovák: Nedá mi to nereagovat, asi tak před dvěma měsíci jsem kvůli práci byl v Holešovicích téměř denně celé odpoledne. Nevšiml jsem si za celý týden, že by vlaky jako Jesenius, Hungaria nebo Vindobona odjížděly z Prahy do Německa a opačně s méně než 3 lidmi na kupé, co tranzitovali, takže tohle je nesmysl a lež, na těchto spojích, minimálně ty, které jedou do Vídně či Budapešti tranzituje velká část lidí. To je za prvé!!!

Za druhé, nevím o co je lepší spojení do Holešovic a na hlavní nádraží, oboje je na céčku, ty tramvaje kolem nepočítám ani u jednoho nádraží, víceméně to je celkem daleko k nim. Centrum je argument k ničemu, kolik lidí, co vystoupí z vlaku od Vídně půjde na Václavák rovnou z vlaku, takže to je nesmysl. Naopak, každej se snaží šetřit a tudíž vyhledává leacinější ubytování, což je spíše při okrajích Prahy, takže to je takové protiřečení.

Za třetí jídzní doba se natáhne minimálně o dvacet minut, což až tak zanedbatelné už není. skutečně pak už nepotřebujeme vícesystémové mašiny, když stejně bude nucený přepřah na hlavním nádraží.

A přestupy, pokud chceš cestovat UNL-CB a si z vidlákova a neumíš odjet 3 stanice metrem bez přestupu, tak cestuj R 6xx vs. R 63x. Ale rada nad zlato, pokud je problém odjet 3 stanice metrem na jedné lince radši nikam nejezdit, protože dotyčný není na takovou cestu duševně připraven.

Zajíždění na hl.n. je opravdu nesmysl na entou. Pročetl jsem příspěvky desira například a musím souhlasit.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 8-2006
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 17:57:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč brojíte (téměř) všichni proti zajíždění EC vlaků na hlavák? Když tranzitujícím nevadí (směrem na Berlín) Pobyt 18!minut v Drážďanech (xx:46-xx:04), proč by jim to najednou vadilo v Praze? Co se týče metra, to si mám jako k vlakové jízdence kupovat ještě za dalších 18,- ( nebo kolik to je ) korun jízdenku na metro? Nehledě na to, že jde taky o čas. I když já to tedy minulou sobotu zvládnul. Osobák linky S2 naštěstí přijel na Masnu v 8:02 jak má, takže jsem EC73 v 8:30 z Holešovic stíhal. Ale jinak nevím, nevím.
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 18:14:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

protože jde o vlak ec, který má jet maximálně rychle. cestujícímu z brna do ústí nad labem (moc jich není, ale jsou) je čekání v drážďanech ukradené

byl bych proti povinným místenkám. dneska už jsou ec v podstatě součástí "základní dopravní obslužnosti" , takže něco takového by bylo nesystémové. přeplněnost se má řešit přidáním vagonů nebo spojů (pokud nejsou - koupit)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1692
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 18:25:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"protože jde o vlak ec, který má jet maximálně rychle. cestujícímu z brna do ústí nad labem (moc jich není, ale jsou) je čekání v drážďanech ukradené"

Kterých je víc? Těch co přestupují v Praze, nebo tranzitujících od Brna na Ústí? Pro první je lepší hlavák, pro druhé jsou lepší Holešovice. Rozhodující by měla být většina, a ne řvoucí menšína ani nějaké teoretické úvahy.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1693
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 18:49:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... a sjednocení odjezdového nádraží z Prahy směrem na Brno není k zahození. Jančura taky nejezdí pokaždé z jiného autobusáku.

Docela by mě zajímalo, jestli budou v GVD 2010 vlaky Praha-Brno sjednoceny do celodenního taktu, takže bude stačit přijít pokaždé na stejné nádraží, nejpozději do hodiny něco pojede, a bude v tom dokonce platit pokaždé stejná jízdenka. (Reálně se obávám, že něco takového je u ČD nedostižné sci-fi.)

Ne každý je zvědavý na speciální vychytávky, a děsné přemýšlení kvůli každé cestě. Dokud si budou ČD hrát na to, že na každý vlak z Prahy do Brna potřebujete jinou jízdenku, tak se tyhle vlaky nemůžou začít chytat.
Randy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 18:52:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud jsem cestující jezdící denně relaci Praha - Kolín, resp. Pardubice, je pro mě opravdu velice výhodné přemýšlet, ze kterého nádraží mi vlak odjíždí...Je daleko logičtější nechat vlaky úvraťovat na hl.n. a pokud má někdo pochybnosti o chybějící kapacitě, věřte, že v Praze končící vlaky mohou pokračovat na Smíchov a nebo končit na leckdy prázdném 6./7. nástupišti.
Randy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 18:54:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Bručoun: na vlaky na Brno neplatí pokaždé stejná jízdenka?
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 362
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 18:55:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: A prosím tě v čem ten hlavák, pro mě jako pro pražáka je tak vohromě lepší než Praha??? Souhlasim se Zdeňkem.

Čelekovičan, podle nicku soudím odkud si, kolik asi tak pojede lidí ECéčkem do Brna z prdele, jako jsou Čelakovice??? Navíc nechápu, proč si na EC vlak na jih nejel Os do Kolína??!

A jinak tim zjížděnim, jde úplně vněvenč nákup vícesystémových mašin.
Randy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 18:58:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Dj: podívejte se, prosím, kde EC73 "Franz Schubert" staví a pak kritizujte. Navíc - vlaky smí využívat každej a ne jen pražáci..ač já pražák, tak s tím nesouhlasím...
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 18:58:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Souhlasim s tebou, že by měly ty vlaky jet pokaždé z jednoho nádraží, ale pokud jde o EC vlaky, tak také pokaždé jedou z jednoho nádraží, a tím jsou Holešovice, no mimo Avaly no.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:00:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, ale pak volím jiný spoj než 73, kapišto?? Ne každyý EC vlak je pro každého, takže pokud bydlím v Čelakovicích a neumím jezdit metrem tak jezdím každé dvě hodiny z Kolína a ne každou hodinu z Prahy
Randy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:02:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Dj: EC 72, 70, 272, 344, R 474 přijíždí na hl.n., EC 345 a R 475 odjíždí z hl.n.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:05:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Randy, já se bavil o odjezdech a EC vlacích, nepleť jablka s jiným ovocem, koncová stanice na příjezdu roli už nehraje... Nota Bene, pokud se jedná o stanice na jedné lince metra, ok??

A jinak, pán je chytrej, jak rádio, co?? No ok, o Avale jsem psal, že je jediné EC, které má výchozí stanici jinde a 475 neni EC, takže ses teďka drobet netrefil...
Randy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:07:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

475 jezdí místo Slovana, to ví každej a plní jeho funkci...nejde o kategorii...je v taktu ec vlaků
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:14:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak vidíš, když budu šťoura, tak o to jde... Není to vlak EC a je mi jedno co plní. A jinak on vlastně ani takt mezi Brnem a Prahou neexistuje díky Pendolinum :-)-)

Zkrátka senokřupky se musí naučit, že ne každý vlak je pro ně. (Tohle berte s nadsázkou -)-) )Až budou mít dráhy 380, a budou schváleny, tak uvidítě, jak skončí nějaké zajíždění na hl.n., jestli teda vůbec začne.
Otázka to zajíždění, nebude to třeba proto, že se bude chystat rekonstrukce Holešovic?? Už takhle to neni zrovna obří nádraží a při nějakých stavebních pracech bude dost neoperativní...

(Příspěvek byl editován uživatelem dj la défense.)
Randy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:19:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj: V Holešovicích se má dělat jen živé nádraží...nic víc...nač taky..jsou horší stanic...třeba Smíchov
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1694
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:23:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Randy: "na vlaky na Brno neplatí pokaždé stejná jízdenka?"

Do žádného vlaku není potřeba nehorázně předražená místenka?
Povinné místenkování jistotu "přijdu - do hodiny jedu" poněkud narušuje.

V každém vlaku z Prahy do Brna platí všechny typy slev? Opravdu?

Na SC směr Brno platí běžný lístek? Nevím nezkoušel jsem to. Směrem na Olomouc je pro cestující s běžným lístek do SC vstup zakázán.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 367
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:24:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, já se jen ptám, protože tohle by mohl být jediný logický důvod. No a nebude se dělat třeba něco na Balabence ještě v rámci Nového spojení, nevím, ale jinak to totiž nemá logického vysvětlení to odklonění, hlavně by mě zajímalo co na to Němci hlavně, že se prodlouží jízdní doba. No jsme zvědav, jak to dopadne...
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:28:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun, zkus chápat, že SC je něco jinýho, stejnej lístek ti platí do kterýhokoliv EC vlaku i R jedoucího přes PCE, jinej ti bude platit logicky přes HB. Ale to přece zákonitě funguje u každého cestování, když budu mít dva budy stejné společnosti PHA-BNO a jeden pojede po D1 a druhej třeba pojede přes Kolín a Svitavy tak taky bude jiná cena...

(Příspěvek byl editován uživatelem dj la défense.)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1695
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:28:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj la défense: "v čem ten hlavák, pro mě jako pro pražáka je tak vohromě lepší než Praha??"

Výhodné je
a) stejné odjezdové nádraží pro všechny vlaky určitým směrem,
b) pro lidi, jejichž cílem není Praha (z Vašeho pohledu jistě absurdní představa) možnost přestupu mezi rychlíky bez přejíždění metrem.
Randy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:29:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Bručoun: mluvil jste o příštím GVD a tam se se SC již nepočítá:-D Pouze na Slovanu má jezdit pendolino, ale na tarifu to nic neplatí. Navíc ano, do SC platí stejné jízdenky, jako kdekoliv jinde s platnou povinnou místenkou:-D
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:30:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se zajížděním EC do Prahy hl.n. plný souhlas, odpovídá to většinovým přepravním proudům.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1696
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:32:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"SC je něco jinýho"

Tak ať v čase jízdy SC jede paralelně ještě běžný vlak, aby nebyla díra v taktu pro běžné cestující, které nějaké extravuřty nezajímají. Na co si to ČD pořád hrají. To že se SC jako extravuřt chytá ve směru Praha-Ostrava, ještě neznamená, že je přínosem ve směru Praha-Brno. Tady jak známo jezdí souběžně autobus po půlhodině, za nižší cenu.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:34:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Já se ptal včem je to jiné pro mě, jako pro pražáka.

Stejné odjezdové nádraží není argument, když jedeš autobusem stejnou trasu, tak máš taky odjezdy třeba z Roztyl a třeba z Florence, to neberu jako argument, je to totiž kravina. Proto je v Praze více nádraží, aby bylo na výběr, víme???

A třeba mě je zase absurdní představa při cestě BA - Berlin, abych se zdržoval v Praze zbytečným zajížděním.

Jediný směr, který může mít problém, je Plzeň, takže jediné co, že by se pokud by vycházela vazba, tak prodllužit R od Plzně do Holešovic, od Budějovic, můžu přejet tři stanice metrem... od Hradce budu přestupovat třeba v PCE a nebo v Kolíně.

Prostě mělo by to tak být, že ne každý vlak se dá pro mě pohodlně použít, máme spousty spojů na výběr.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 370
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:37:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Pendolina by měla být vedena jinak pochopitelně, s tím s tebou souhlasím, nelze, aby narušovaly takt. O tom se nepřu.

Vy co furt tady obhajujete zajíždění, tak si uvědomte, že to tu jízdní dobu protáhne minimálně o dvacet minut!!!!!
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1597
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:38:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Randy: Horší stanice jistě jsou, ale takový Němec nastupující např. na Berlin Hauptbahnhof si musí po příjezdu do Prahy-Holešovic připadat, že nepřijel vlakem, ale strojem času. Případně že zaspal a dojel až na Balkán.
http://livingproof.webnode.cz
Stránky o mém modelovém kolejišti TT.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1697
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:39:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"příštím GVD a tam se se SC již nepočítá"

Jestli tak, a jestli bude všechno jednoho nádraží (hlaváku), tak se to tomu ideálu bude trochu blížit. Budou chybět "jen" slušná souprava na všech vlacích, nulová zpoždění, a ještě pár drobných maličkostí ...
Randy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:45:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Livingproof: A němec, co nastoupí na München/Nürnberg/Regensburg Hbf. a přijede na Prahu-Smíchov si musí připadat, že přijel ještě za Balkán
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1698
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:46:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Stejné odjezdové nádraží není argument"

Pro lidi, co v tom daném městě nebydlí, a co jezdí často v různou dobu, to je docela důležitý argument.

"když jedeš autobusem stejnou trasu, tak máš taky odjezdy třeba z Roztyl a třeba z Florence"

To platí směrem na Tábor, hlavně kvůli různým dopravcům.
Směrem na Brno Jančura už jezdí výhradně z Florence, jiní dopravci z 99% taky. Asi zjistili, že se jim odjezdy z různých nádraží nevyplácí.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:46:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se mi strašně líbí, jak tady obhajujete nesmyslné zajíždění na hl.n., ale není to tak dávno co mnozí z Vás tady pyskovali nad zastavováním EC vlaků na ValašskuNo nic hádat se nebudu, chcát proti větru neni dobrý, snad to dráhy brzy samy pochopí, že to je krok stranou, ne-li zpět.

Livingproof: Holešovice nejsou nejhezčí nádraží, ale interier vestibulu zase neni nic extra strašidelnýho, tak nepřeháněj... Jsem dost cymprlína, ale Holešovice na mě ještě nepůsobily, tak hrozně.
Mates111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:50:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No když to tady tak čtu, tak nevím co si mám myslet. Občas patřím mezi ony tranzitující cestující, ale uznávám, že těch je minimum. Domnívám se ale, že stejně tak je minimum i cestujících, kteří někam přestupují, takže bych řekl, že v sumě je to úplně jedno. Stejně tak i pro Pražáky je to jedno.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1699
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 19:55:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"pokud je problém odjet 3 stanice metrem na jedné lince radši nikam nejezdit, protože dotyčný není na takovou cestu duševně připraven."

To, že se něco dá zvládnout, ještě neznamená, že je to pohodlné, a že to lidi přitáhne do vlaku.

Tak třeba přesun z nádraží na autobusák v Plzni je možný, ale málokdo si takovou cestu zvolí. Zvlášť když neví z hlavy, jaká tramvaj tam jede, v jakém intervalu, kolik stojí lístek, kde přesně se kupuje, jak dlouho se tam jede, v jaké zastávce se má vystoupit,...
No a někdo jiný zase nezná Prahu, a není zvědavý na metro. Nebo se nechce vláčet metrem s kufry.
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 20:06:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezdím už 25let na Hlavák. Sen (nesplnitelný) je, že za těch asi 5-10 min pobytu neuslyším ani jednou: "Vážení cestující, omluvte zpoždění vlaku ......." .
Veškerý problém na železnici spočívá v tom, že jízdní řád je pouze orientační. A drzý dodatek: čím více taktu, tím hůř.
Zdůvodnění je jednoduché. Aby se nikdo neurazil, zavítám do bývalé součásti státu: Košičan chytne např. mezi Ružomberkom a Žilinou 20min. Díky idiotskému prosazování taktu naruší Ostravsko, chytne tam dalších 10min. A díky taktu až do Prahy nemá kde srovnat.
Nechte takt na S-bahn a podobné městské systémy. Dálkové spoje stavět do volných oken bez ohledu na takt. Stejně cestujícího např. ze Zlína do Prahy nezajímá nějaká takováto blbost, ale dojet v garantovaném čase. A svůj čas si najde, tomu věřte.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1598
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 20:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj, Randy: Jízda strojem času na Balkán v praxi :-)

http://livingproof.webnode.cz
Stránky o mém modelovém kolejišti TT.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 877
Registrován: 8-2006
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 20:17:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense: Nejde o metro, jde o hradecké R. Když bude mít hradecký R +10, tak osobák S2 má +10 automaticky taky. Takže jste cca v 8:12 na Masně. Co teď? Jít pěšky na hlavák na metro? Nebo jít na metro rovnou na Masně a na Florenci přestoupit? Jaké intervaly má metro v sobotu nebo neděli ráno? Proč některé EC vlaky stojí v Kolíně a jiné ne, to netuším. Jo a při cestě BA-Berlin (příspěvek 369) je těch 18minut v Dresden v pořádku? Tam takový prostoj najednou nevadí?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1405
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 20:17:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick: Je vidět, že principy moderní dopravy jsou vám cizí, včetně toho, proč se jezdí v taktu. Ale Vám stejně nemá cenu to vysvětlovat.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Denny_hozman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 761
Registrován: 8-2006
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 20:44:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všem vykřičníkům o nějakých 20 minutách : to se týká MENŠINY, prostě Praha je cíl pro 50+% lidí v těch vlacích, se tam jděte podívat.
Zajíždění všech vlaků na jedno velké nádraží v Praze centru - tady jasný souhlas, je to velká hudba budoucnosti a muselo by se ještě hoooodně udělat - přeložku tram. směrem k budově, zakopat magistrálu, výstupy směr Žižkov, myslím, že tak za 50 let to tu možná bude.
Zajíždění EC na hl.n.určitě ano. Pro menšinové dálkové cestující to znamená nárůst JD o jednotky procent, pro Pražáky a návštěvníky Prahy zjednodušení přestupů, příjezd do centra bez kolon.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2516
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 20:56:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jinak tim zjížděnim, jde úplně vněvenč nákup vícesystémových mašin.

Proč by měl? Jste snad zastánce dogmatu, že jedna lokomotiva musí jezdit na jednom vlaku bez přepřahu pod co nejvíce napěťovými systémy? Ono je třeba řešit nejen vícesystémovost, ale taky počet (limitem postupného rozvoje dálkovky je v současnosti především nedostatek es) a dostatečnou maximální rychlost.

Za třetí jídzní doba se natáhne minimálně o dvacet minut

V případě nasazení slušných mašin a vozů by nemělo nastat prodloužení jízdní doby z Ústí do Pardubic. Trasa na 090 i 011 a 260 je poměrně jasně fixovaná a existuje zcela legitimní požadavek chytat uzel ve Vídni.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 533
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 21:20:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Orky:
Co je moderního trvat na mizerném taktu, když potřebujete dostat lidi ve špičce na centrální nádraží v Praze? Někteří potřebují holt dál. Jsou časy, kdy 15 busů a 2 rychlíky z krajského města během hodiny na Prahu je málo.
A speciálně Morava. V neděli odpoledne z Přerova a Olomouce, kdyby jely rychlíky v době mezi 15 - 17h na Prahu v intervalu 10min, tak je to ze všech směrů tak akorát.
Takže zpět k posilám, tak max po 2h a ve špičce to nacpat na maximum.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1700
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 21:20:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Košičan chytne např. mezi Ružomberkom a Žilinou 20min. Díky idiotskému prosazování taktu naruší Ostravsko, chytne tam dalších 10min. A díky taktu až do Prahy nemá kde srovnat."

To nemá s taktem nic společného. Je to tím, že je málo vaty v GVD na to, kolik je výluk, neschopností mašin, a jiných různých mimořádností. Dále to souvisí s hustotou provozu osobní dopravy, která je na mnoha tratích vzhledem k možnostem infrastury poněkud přemrštěná. Při stejných jízdních dobách, stejné hustotě provozu, a stejném bordelu, by se to i bez taktu stávalo stejně často.

"Dálkové spoje stavět do volných oken bez ohledu na takt."

Chcete říct, že v západní Evropě se to dělá blbě, a že Albánie náš vzor?

Vlak není autobus, aby jel každým směrem vždy přímo. Hodinový nebo dvouhodinový takt na všech důležitých tratích je téměř podmínkou pro to, aby ve všech důležitých směrech vycházely přípoje po celý den.
Podstatné je, aby byl celodenní takt dimenzován spíš na poptávku v sedle, a aby ve špičce bylo dost volné kapacity na (klidně netaktové) posilové vlaky a na občasné přímé vlaky méně vytíženými směry.
Takt je dobrý sluha, ale zlý pán. Podle Vaší profese a klientely bych hádal, že se víc bojíte taktu v roli dobrého sluhy, než v roli zlého pána.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1701
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 21:29:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick: Předběhl jste mě o 35 vteřin.

"zpět k posilám, tak max po 2h a ve špičce to nacpat na maximum"

Na nejhlavnějších tratích by 2 hod. bylo málo. Třeba z Prahy do krajských měst v Čechách je hodina prakticky nezbytná. To samé z Prahy do Brna nebo Olomouce, nebo z Brna do Ostravy. Je ale fakt, že v trase Praha-Třebová-Olomouc jezdí v sedle vlaků víc, než je rozumné.
Mates111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 21:30:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick: Kdyby to mělo být tak, jak si přejete, tak bude potřeba dvakrát tolik souprav, které budou po většinu dne stát někde na nádraží...
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 6-2008
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 21:30:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Denny hozman, Mibl : Také se jednoznačně kloním k zajíždění na Hl.nadr.Praha jako cíl bych řekl,že je až 80% lidí z vlaku.(je to samozřejmě můj hrubý odhad,při občasném pozorování)
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 21:31:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Bručoun:
Obvykle souhlasím, tentokrát ne. Existují prostě dopravní špičky a dopravní sedla.
Je vyhazováním peněz trvat na taktu tam, kde se to nehodí. A takt může zaneřádit trať tak, že nelze postavit dálkové posily.
Dám příklad z bus: D1 je profláknutá neustálými zácpami. Kdyby na Moravu už byla dostavěna R35, tak má smůlu i většina posilových vlaků. Neplatí to v neděli. Tam prostě odpolední nápor zahltí téměř vše. Už chápete?
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1702
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 21:36:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"tak bude potřeba dvakrát tolik souprav, které budou po většinu dne stát někde na nádraží..."

Mates111: u dlouhých ramen typu Praha-Ostrava to neplatí. Na takto dlouhých trasách obvykle úspora vlaku v sedle = úspora soupravy.

Vozit celé dopoledne a večer vlaky, jako by byla špička, to je sen všech šotoušů. Ale ekonomika je proti, protože sedlové vlaky nevydělají ani na personál, naftu či elektriku, "ošoupání souprav", a poplatky za DC. Lepší je nechat soupravu dopoledne stát, protože déle vydrží, a může na plných špičkových vlacích jezdit více let.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1703
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 21:42:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick: "Je vyhazováním peněz trvat na taktu tam, kde se to nehodí."

Přijde Vám, že tvrdím něco jiného? Asi bychom se neshodli na tom, kde ještě hodinový, kde dvouhodinový, kde žádný takt, a kde kolik posil či ojedinělých přímých vlaků. Ale přijde mi, že v tomto případě si v principu zas tak neodporujeme. (Leda, že byste tvrdil, že hodinový takt nepatří vůbec nikam, to bychom se opravdu neshodli.)
pv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.167.9
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 21:46:47    Odkaz na tento příspěvek  

všem kritikům přestupů z busů na vlak a IDS JMK. v úterý po delší době jsem opět mířil v brně do centra. cca v 9:30 jsem přijížděl do brna od olomouce a úsek vjezd do brna(olomoucká) - zvonařka trval cca 30 minut. v jízdních řádech je tomuto úseku věnováno tak maximálně 10 minut.
tolik realita
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 847
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 21:50:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dýdžej: Osobo, mírněte se. Jestli bydlíte někde kolem Holešovic a jezdíte na jihovýchod (a jiný "logický" důvod takto zuřivě obhajovat Holešovice nevidím; ostatně i ti "Pražáci a žádný vidláci" například z Jižního Města nebo Žižkova taky raději Wilson), je to váš osobní problém, že jste si blbě vybral kvartýr nebo místo dojížďky. Doporučuju se přestěhovat (nebo koupit auto) a přestat požadovat přizpůsobení systému své osobě. Jednotlivé dílčí nesmysly a nelogičnosti mi nestojí za komentář - za obvyklý poplatek ovšem rád zpracuji analýzu. :-)

Pro neschopné síťového pohledu resp. sledovače jízdních dob EC "od startu do cíle": Představte si, že jde prostě o dva vlaky: Praha - Berlin a Praha - Budapest/Wien, propojené spíš náhodou.

Boblick: Vtipné, zřejmě jste s takovými busy vysoce úspěšný (ve smyslu modal-splitu, nikoli toho jestli pod či nad nulou)... :-) Jen lehce naznačím, že budete mezi taktovou příměstskou hledat jiná okna než taktová, ale to jen tak na okraj. Mimochodem, jestli jste za 10 let nikdy nezažil že na Wilsonu není žádný zpožděný vlak, tak si zřejmě vybíráte dost zvláštní okamžiky nebo kecáte. Mně se to naopak stává dost běžně - a pokud je na tabuli max. 1-2 vlaky do 10 minut, tak dokonce "v naprosté většině případů."
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2520
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 22:41:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Představte si, že jde prostě o dva vlaky: Praha - Berlin a Praha - Budapest/Wien, propojené spíš náhodou.

A kdybys ještě doplnil, že jsou i tací, kteří uvažovali o zlomení v Praze a odděleném soutěžení obou ramen, tak tady asi mnohým zaděláš na srdeční příhodu. Ale chápu, že myslíš na jejich zdraví a raději jsi to zamlčel :-)).
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1406
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 25. dubna 2009 - 09:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Boblick většinou kecá nebo blbě rejpe, je potřeba ho brát s nadhledem. Pokud tvrdí, že stihne po nové dálnici být z Prahy v Hradci za 50 minut (průměrnou rychlostí 120 km/hod), pak může jen kecat nebo blbě rejpat. Má to prostě v diskutérské povaze, s tím nic nenaděláte.
Ještě co se týče taktu: V zásadě viz Tomáš. Zkuste otevřít téměř jakýkoliv JŘ v Německu a většinou bude taktový. Z něho vychází i ITG, jenže k tomu je potřeba spolupráce úřadů a tvůrců autobusových jízdních řádů, kteří na to dlabou. A pak umí říkat jen to, že dopravce, který jezdí podle provázaného taktového JŘ, dělá šprajcy.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Syverin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 25. dubna 2009 - 11:25:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: ono lze být po nové dálnici v Hradci za 50 minut, mám to vyzkoušeno. Jenže uvedený čas platí "od cedule k ceduli", tedy z Černého Mostu do Plačic.
Kapitalismus nás zadluží u přírody, socialismus u lidí, s enviromentalismem se vrátíme zpátky na stromy a teď babo raď!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1409
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 25. dubna 2009 - 12:55:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I to je na hraně, jelikož i tak je to asi 90 km. 90 za 50 minut, tj. 108 km/hod. Autem možná, ale autobusem, zvláště když většina nových busů používá omezovače?
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5827
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 25. dubna 2009 - 13:00:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem jednoznačně pro zajiždění EC z Němec na jih na hl.n..

Dj:
O vícesystémovky se nemusíte bát, těch 20 ks 380, které možná někdy budou je beztak jen plivnutí do moře a ztratí se jako nic.

Ano, ale pak volím jiný spoj než 73, kapišto??
Asi jste nještě nepochopil, že člověk volí vlak dle jeho časové polohy a ne podle toho, zda náhodou vyjde přípoj bez trmácení se metrem. Asi nepojedu na jednání vlakem, který na místi přijede ve osm večer.
Názor může být znásilňován, může být zastrašován, může být v zájmu dobrých vztahů potlačován, ale přesto někde v koutku přežívá.
Názor je věc, která přežije války, totalitní režimy nebo zapojení člověka do pracovního procesu.
(Člověk může korigovat co říká a co píše, ale nikdy to, co si myslí.)
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1348
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 25. dubna 2009 - 15:11:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Financování: Svůj názor jsem už řekl a do "kompromisů" a "vyjednávání" v rámci obhajoby současného systému se zatáhnout nenechám.

donutit dopravce hledat další úspory (byť mnozí tvrdí, že už není kde šetřit, jsem přesvědčen o tom, že prostor je stále poměrně velký) a dát krajům prostor pro zvážení toho, co má smysl jezdit (zastavit přelomem GVD dopravu na minimálně třetině sítě nepovažuju za šťastné)
Souhlasím.

A zajíždění na hlavák: Jezdím těmito EC v úseku Pha-Pce alespoň jednou týdně. Tranzitní cestující ve vlacích jsou a je jich "dost", odhadem čtvrtina nebo třetina. Většina z vystupujících jistě bude v Praze končit a dostupnost Holešovic je stejná jako Hln, záleží individuálně na každém cestujícím. takže se nabízí otázka, kolik cestujících opravdu směřuje na hln na přestup někam dále. Opravdu si myslíte, že železniční podnikatelé, kteří zajíždění na hln navrhli, si udělali průzkum, kolik lidí takto bude přestupovat? Anebo že si dokonce udělali odhad, kolik nových cestujících tímto do vlaků získají? A jaký vlastně musí být jejich počet a tržba z nich, aby se zaplatily vícenáklady (odpisy, posunovači, kteří v Hole nejsou...)?

V Drážďanech opravdu není 20 minut vhodných, ale má to své ekonomické opodstatnění: dochází tam k při/odvěšování vozů a přepřahu. Sami jistě tušíte, že cestující z toho nadšeni nejsou, ale tady to je finančně obhajitelné.

Kurňa fix, za 20 minut je nejen manažer v A6 nebo Superbu z Poděbrad v Praze, proč zbytečně natahovat jízdní doby? Tvorba dobrého dopravního modelu není o tom, že to vypadá dobře na plachtě, je třeba vyhovět poptávce a poskytovat komparativní výhody proti jiným druhům doprav.

Orky: ITG v SRN není zaveden především z toho důvodu, že němci umí přemýšlet a kdyby měli ITG na celé síti, tak jim to nějak tak nevyjde finančně, nebudou si moci dovolit takový rozsah dopravy. Je to jednoduché jak facka a obecné ekonomické zákonitosti platí všude. Tady na to přijdou různí úředníčci z MD taky.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2522
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 25. dubna 2009 - 15:23:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro:
Financování: Já vás chápu, ale osobně považuju naznačený model v současné situaci za maximum možného. Nejsem nadšen, netleskám, ale lepší cestu nevidím. Prostě nelze očekávat velké změny ze dne na den, ale je třeba dělat postupné kroky. Pokud to bude způsob jak zařídit, aby peníze od státu jdoucí do regionálky kraje nemíjely a kraje tedy měly možnost začít aspoň trochu tendrovat, je to dobrý krok.

Úvrať: Kurňa fix, za 20 minut je nejen manažer v A6 nebo Superbu z Poděbrad v Praze, proč zbytečně natahovat jízdní doby?

Počkal bych si na návrh, ale očekávám, že poloha v Ústí i Pardubicích bude shodná s dnešní. Pokud uvažujete o tom JD zásadně zkrátit a mít uzel 00 v Kolíně, jsem obecně proti, neb výhledově (za nějakých 4-6 let, tj. až půjde sject Plzeň - Praha i Tábor - Praha se SJD 90 minut a méně) jich bude docela dost a myslím, že dokonce více než tranzitující frekvence od Ústí na Brno, bo dojde při cestách přes Prahu ke zkrácení cestovní doby o hodinu a to není málo.

Mimochodem, těch 20 minut z Poděbrad vyjde tak na Černý most.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1349
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 25. dubna 2009 - 15:45:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už nebudu argumentovat proti ničemu jinému, tak proč to dělat dnes? Nezlobte se, ale já vám tady odstřeluju jeden argument za druhým a vy přinášíte další, které tak vůbec nemusí být. Jen se zeptám, vy jste na tvorbě systému nějak zainteresován?

těch 20 minut z Poděbrad vyjde tak na Černý most
Lidé nejezdí z nádraží na nádraží, ale z míst na místa.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2523
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 25. dubna 2009 - 16:30:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co třeba proto, že by na to za pár let stejně došlo a protože to nestojí téměř žádné náklady navíc (sice nějaké uvádíte, ale zrovna tohle se ve fixních nákladech (odpisy a posunovači navíc) prakticky neprojeví)? Jestli tomu dobře rozumím, tak byste razil "německý" model, tedy co dvě hodiny co nejrychlejší spojení regionů a na vazby příliš nekoukat, zatímto u nás se jde spíše cestou maxima vazeb i za cenu, že někde se nepojede tak, aby jízdní doba byla minimální možná, resp. některé relace budou mít v uzlu delší pobyt.

Ne, nejsem nijak zainteresován. To, že leckteré kroky dálkového objednatele v oblasti linkového vedení (dokonce bych si dovolil tvrdit, že jejich převážná většina) jsou v souladu s mými osobními názory neznamená, že bych leccos neřešil jinak. Navíc situaci nyní nechápu jako stav, ale jako jakýsi proces, kdy může v budoucnu dojít i na omezení některých linek "ministerské zrychlené regionálky" (tj. vlaků objednávaných MD).

Chápejme současný stav ITG na české železnici jako cestu od stavu, kdy ČD chodily na MD a říkaly státe zaplať (v zákoně přeci píšeš, že si máš objednat a zaplatit) a my něco odjezdíme, přes stav kdy, když už se peníze do železnice dávají (jsou přece snahy lít peníze ze státního rozpočtu do Škody a ČEZu a zároveň je jakýsi strach ze všehoschopných drážních odborů), tak ať se cestujícím (daňovému poplatníkovi) nabídne aspoň použitelné spojení a nalité peníze jsou obhajitelné jako rozumná veřejná služba (posun za uplynulé čtyři roky qedlic s jízdními řády je vskutku zásadní a dnes se dá vlakem nejen jet, ale i někam dojet a v tomto při vnějších podmínkách vidím za Odborem veřejné dopravy MD obrovský kus práce) ke stavu budoucímu, kdy bude na železnici docházet k omezování venkovské zastávkové regionálky a posilování aglomerační dopravy a přiměřeně rychlých spojnic mezi významnými městy (což je v naprosté většině ministerstvem objednávaný segment, tj. zrychlená regionálka). Nebo by snad bylo lepší zůstat u systému "státe zaplať a my něco odjezdíme"? Ne, že bych vás chtěl podezírat, ale netrpíte tzv. Rychnákovou paranoiou (čím více vlaky může šéf 0190 MD qedlat, tím větší má moc)? Občas mám ten dojem.

Pokud vás to uklidní, tak nejen, že nejsem zainteresován (s výjimkou toho, že jezdím tak v průměru 4x týdně vlakem do práce (a rozhodně ani na S1 nejsem vždy spokojen s funkčností systému a auto je občas lepší řešení) a snažím se různými způsoby připomínkovat to, co se mi nelíbí a jsem přesvědčen o tom, že dálkový objednatel či kraje (vybrané v mém "ranku") by s v tom či onom měli u dopravce dupnout a požadovat lepší řešení než dnes - minimálně v řešení výluk je tam, kde není silný a schopný krajský koordinátor nemalý prostor pro další zlepšování i na straně MD), ale dokonce ani studiem (na rozdíl od vás) či profesně nemám a nikdy jsem neměl s dopravou co do činění.

Lidé nejezdí z nádraží na nádraží, ale z míst na místa.
To jistě, ale nechápu, jak to souvisí s předchozím. Mou poznámkou jsem chtěl jen naznačit, že jste nezvolil nejšťastnější příklad.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 878
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 25. dubna 2009 - 18:36:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak jste přišli na 20minut? Ty EC vlaky projíždí Libní cca v xx:21 a z Holešovic odjíždí v xx:40 na Ústí. Když pojedu v xx:21 z Libně na hlavák, tak jsem tam v xx:30 a následuje pobyt 6-7minut na úvrať. Když to stačí podkrušnohorským R v Ústí, bude to stačit i tady. A odjezd v xx:36 z hl.n. znamená být v Holešovicích v xx:46-xx:47. Čili rozdíl je cca 7minut. Jak jste přišli na těch 20minut? Při eventuelním zajíždění na hl.n. by mne zajímalo, kolik zahraničních cestujících by třeba odpoledne přestupovalo z Hungarky na domažlický R356 + třeba budějovický R207. Počítám, že dnes to není nikdo...
Denny_hozman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 763
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 25. dubna 2009 - 18:54:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a je jich "dost", odhadem čtvrtina nebo třetina Ale toho "zbytku" je víc. Někdo to odhadl na pětinu, ale dnes má velké plus ten, kdo dojede do centra. Busy toho nejsou schopné, resp.jsou, ale s obrovským zpožděním.
Jel jsem včera Praha-Turnov a zpět.
Z Florence 50 lidí v buse.
Zpět to jelo na Černý Most - 15 lidí v buse.