K-report
 

Archiv do 24. dubna 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv do 24. dubna 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1372
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2009 - 11:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všd: Něco je ve vláknu o Vysočině. Ale to evidentně odpovídá minulému GVD.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5778
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 13. dubna 2009 - 13:55:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si sem dát upoutávku na několik včerejších sčítání. Předpokládám, že se zde vyskytují jedinci s dostatečným IQ, aby z toho nevyvozovali nějaké dramatické závěry.
tratě 196 a 201
tratě 195 a 202
Názor může být znásilňován, může být zastrašován, může být v zájmu dobrých vztahů potlačován, ale přesto někde v koutku přežívá.
Názor je věc, která přežije války, totalitní režimy nebo zapojení člověka do pracovního procesu.
(Člověk může korigovat co říká a co píše, ale nikdy to, co si myslí.)
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 714
Registrován: 9-2003
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2009 - 18:14:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden dotaz. Neuvažuje se s autovlakem přes den do Batislavy?? To kodrcání po D1 je děsivé. Ten denní autovlak na Košice - jaká je obsazenost?? Kolega jel jednou a "nechce více" je to dost opruz - na sezení dlouhé. Zato noční jsou pro "spaní ideální". Využíváme ve firmě hodně, hodně, hodně... Ta Bratislava by nebyla až tak dlouhá a dala by se "usedět".
Jaký bude přístup nové hejtmanky Ústeckého kraje k veřejné dopravě ??,
Program útlumu teplických trolejbusů snad přešel do jejich rozvoje.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 161
Registrován: 6-2008
Odesláno Pondělí, 13. dubna 2009 - 22:41:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Franta: Kolega při jízdě do Košic ve služ.autě stojí?Může zajít do restauráku na nealko pivko,či nějaký pamls.
Nabídka autovozů na Košice by mohla být jak noční tak denní,přece jen je to dost velká vzdálenost(Poprad i Košice).
A ta denní Blava by nemusel být špatný nápad(neboť D1...)
No pravda je,není li nabídka,není ani potávka.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 14. dubna 2009 - 01:57:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IC 540: No dobře, ale to, že sedim ve vlaku už jaksi ztrácí tu výhodu, souhlasim s Frantou, přes den je to opruz, to si to za daleko menší prachy a rychlejc do těch Košic můžu odkočírovat sám, a bude to to samé, na noc to beru, to je výhoda se natáhnout, ale na den??? Ta Blava je podobně pitomej nápad, spíš bych zavedl na RoLu, Praha-Lanžhot, eventuelně Bratislava, Gÿor, neboť z dálnice musí náklaďáky a ne osobní auta!!!
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 6-2008
Odesláno Úterý, 14. dubna 2009 - 11:08:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj la défense: No kočírovat Praha-Košice určitě může každý sám.Ale proč to nevyužít a nepřijet do Košic odpočatý a třeba něco na noťasu pracovního či soukromého nepřipravit či nevyřídit.Přepravné by určitě zaplatila firma.
Souhlasím,že nakladáky by mohly více jezdit vlaky.(RoLa)
Ty autovlaky na Košice/Poprad,bych nechal i na Košičanu i Slovakii.(možnost vybrat den/noc)
Blava zatím není a jak píši výše,kde není nabídka,není poptávka.Co můžem vědět,třeba by zájem zejména v kladiva byl???Vždyť D1......
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 14. dubna 2009 - 14:25:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale vyšla by ta Bratislava v rozumném čase, včetně naložení a vyložení?
Jízdní doba EC je přes 4 hodiny, k tomu nakládání tak hodinu před odjezdem, vykládání tak do půl hodiny po příjezdu, tedy necelých 6 hodin. To je po dálnici určitě rychlejší.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 14. dubna 2009 - 16:25:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se bavim o soukromé cestě, a vytíženost na Košičanu jen potvrzuje, že je to nesmysl. Skutečně, jaké je výhoda táhnout do Košic auto přes den nechápu. Když už jedu do Košic přes den služebně, tak nemusim přece vláčet auto a odveze mě vlak, a tam si vezmu taxíka a nebo si ho tam můžu půjčit. Pokud jedu na dovolenou, a nechci z jakéhokoliv důvodu řídit, tak zvolím noc, pokud zvolím den, jsem de facto debil, co neví co s prachama, nota bene, pokud jedu ve více lidech. Prostě autovlak do Košic přes den je nesmysl a vsadim, že i skončí. Na noc mají výhodu, člověk se prospí a dojede odpočatej, nevim jak si odpočineš na sezení přes den ve vlaku. To neni to samý a příjemný jako spánek na lůžku a cenově to je nevýhodný.

A D1: Vyhnat se z této dálnice musí kamiony tranzitující naší republikou, alespoň do doby, než se dostaví HK-OLM, velmi jim omezit jízdy. Jinak mě D1 nevadí a nejezdim ji zrovna málo, ale ty kamiony jsou nepříjemný, takže žádnej autovlak do BA, to opět nikoho nenadchne, když se Praha - Bratislava dá udělat za 3 a čtvrt hodiny a když si spočítám náklady. Ale RoLa by byla velice vhodná, máme trať přes Vysočinu a tam by se jistě několik párů denně krásně vešlo relace (Děčín-Györ například) nebo na našem území Lanžhot-Děčín, ale to by vláda musela tyhle přepravy udělat tak, aby se to finančně dopravci vyplatilo, řidič by si mohl vybrat odpočinek a ulevilo by se vytížené D1. Jenže to nikoho na vládě nenapadne, spíš budou vymejšlet tunely jako je Kapsch a nebudou se zbytečně snažit uvolnit cestu jejich voličům na tepně mezi Prahou a Brnem... To bysme chtěli moc.

Moc by mě zajímalo, jestli by se vyplatilo nějaké takovéto dotování, než rvát milinoy korun do zhuntovaného déčka, díky kamionum...
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 6-2008
Odesláno Úterý, 14. dubna 2009 - 17:05:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Příští rok jezdit na Košičanu nebude.Teda alespoň podle řazení na railpage.Je tam těch kuriozit více...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3190
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 14. dubna 2009 - 17:19:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda alespoň podle řazení na railpage.

Tak řazení na railpage je to poslední, čemu bych věřil.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 841
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 14. dubna 2009 - 21:26:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale to by vláda musela tyhle přepravy udělat tak, aby se to finančně dopravci vyplatilo,

U nás vláda "dělá" přepravy?To jsem netušil.
Doposud jsem věděl jen že vláda přepravy typu "Rola" musí dotovat,protože si na sebe nevydělají.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 14. dubna 2009 - 21:35:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo17: Jo chytej mě za slovíčko ty pako, tak jsem to napsal tak, že to možná vyznělo trochu blbě, nicméně merito (podstata) věci by mělo být celkem jasné. Opravdu příspěvek od tebe o ničem.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5793
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 14. dubna 2009 - 21:54:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ic 540, ad.:
Autovůz na Košičanu rozhodně není špatný nápad. Jednak je to už dost daleko a ne každý je nadšený řídit takovou dálku. (Koneckonců i do Splitu se dá dostat po vlastní ose obvykle rychleji než Jadranem a přesto se auta vozí.)
Za druhé je třeba podotknout, že ten vůz by jinak jen stál v Košicích/Praze.
Názor může být znásilňován, může být zastrašován, může být v zájmu dobrých vztahů potlačován, ale přesto někde v koutku přežívá.
Názor je věc, která přežije války, totalitní režimy nebo zapojení člověka do pracovního procesu.
(Člověk může korigovat co říká a co píše, ale nikdy to, co si myslí.)
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 843
Registrován: 8-2007
Odesláno Úterý, 14. dubna 2009 - 22:09:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Dj_la_défense : Jo chytej mě za slovíčko ty pako, tak jsem to napsal tak, že to možná vyznělo trochu blbě, nicméně merito (podstata) věci by mělo být celkem jasné.

Mně to jasné není.Převážet 80 % celkové hmotnosti dopravního prostředku(tahač,vlek a vagon) kvůli pár tunám nákladu(zboží)je podle mne ptákovina.Je dobře,že to vláda nepodporuje.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 351
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 14. dubna 2009 - 22:24:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo: A kolipa ti je?? Ono opravdu D1 je dost síla, a chápu, že řadě řidičum to vadí. A těch kamionů na tom vlaku zase neni tak pár, nebo si nepamatuješ RoLu mezi Lovosicemi a Německem??(nevím, kde byla konečná, někdo jistě doplní, asi Dresden??? nevím)

RoLa se podporuje všude v Evropě, Brenner pro příklad, protože to má veliký význam a pokud to nechápeš ty je to škoda, a jen tvůj boj, mě spíš mrzí, že to nechápou i naši představení.


Hroch: No a proto se denně projíždí tam a zpátky prázdnej, jediná vyjímka jsou svátky, jak jsem tady četl, ono skutečně 7 a půl hodiny až 8 maximálně neni za ty prachy co chtěj za lístek, až tak moc.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 6-2008
Odesláno Středa, 15. dubna 2009 - 10:29:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj la défense: Ono taky dlouho trvá než se něco dostane do povědomí lidí.

Autovůz je na 160,takže jízdu IC či EC nezbrzdí. Tak proč ne?

Škoda je,že když už se něco chytí(Jadran),tak se to ruší.

Hroch: No jak píšu výše,když se nic nenabídne...
Kubabe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 15. dubna 2009 - 11:13:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím má už někdo návrh řazeni na 2009/10
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 15. dubna 2009 - 11:27:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IC540: No a co se má chytat, máme dneska 15.dubna, to jest 5! měsíců po zavedení a vytíženost skoro nulová. Ta cesta pro 4 lidi stojí 2569 Kč, trvá to 10 hodin, to znamená 642 Kč/hlava. Výhoda žádná. Vysoká cena, dlouhá jízdní doba, odpočinek žádný (je jedno, jestli sedím ve vlaku nebo v autě). A teďka cesta po vlastní ose. 4 lidi, pokud počítám, průměrnou spotřebu 8 litrů na 100 km (a to já ji mám třeba o něco nižší) je při průměrné ceně 26 Kč/litr při cestě 4 osob cena na hlavu 364 Kč (1456 Kč za cestu pro všechny),jízdní doba je 7 a půl až 8 hodin, záleží na provozu a zkušenosti řidiče. Kvůli odpočinku se můžou lidi za volantem střídat, navíc si v klidu můžou zapálit. Tohle všechno je proti tomu denímu vozu a lidi to chápou, proto se denně projíždí tam a zpátky maximálně s jednim autem, je bohužel teďka blblá doba a cestující si rozmyslí, jestli rvát ČD do chřtánu o tisíc korun víc. Takže tahle cesta je nesmysl.

Výhody na noc jsou jasně dané.
Ale přes den je to nesmysl, a ptáš se proč ne, když soupravu nijak nebrzdí, prvně tě musím opravit, vůz na Košičanu stejně může jet jen 140km/h maximálně, když je na čele 150.2 :-), ale ano může těch 160km/h a máš pravdu i v tom, že soupravu nijak "nebrzdí" a "neomezuje" a nevadí když jede, ale proč provozovat něco, co si na sebe nevydělá a vydělávat nebude, tady je na místě otázka ekonomická. Mě osobně to nijak nevadí, ale zkrátka celý projekt s tímto vozem na Košičanu je zbytečnost. A dráhy si to uvědomí, skutečně si myslím, že od nového GVD už to jezdit nebude.

(Příspěvek byl editován uživatelem dj la défense.)
HP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.116.112
Odesláno Středa, 15. dubna 2009 - 11:57:36    Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense: no já myslel, že auto není jen o natankování. Co takhle započítat do jízdy poplatky za údržbu vozidla. Ta vzdálenost je dost velká a nějakou údržbu to po takové nonstop jízdě auto vyžaduje. Navíc co připočítat cenu dálniční známky, kterou bych si pro tu jednorázovou cestu musel koupit.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2303
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 15. dubna 2009 - 12:03:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba 9.dubna, co jsem byl na hlaváku, tak odjížděl autovůz na Košičanovi skoro plný (někde mám i fotku). Tuším, že jedno bylo místo volné. Spíš by nebylo špatné jít s cenou za přepravu dolů.
Jsem proti zbourání výpravní budovy v Ústí nad Orlicí.Nechci další Těšnov.Podepište prosím petici na http://www.stop-demolici.wz.cz/ Existují i jiné stavební varianty bez likvidace výpravní budovy.
HP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.116.112
Odesláno Středa, 15. dubna 2009 - 13:40:15    Odkaz na tento příspěvek  

Happy : ano 9.4 jelo na 121 9 aut. Viděl jste dobře. Nevím proč, ale na 121 lze prodat jen 9 rezervací. Neví někdo proč se to desáté místo nechává volné?
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 15. dubna 2009 - 16:08:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi pro přistupující
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 4659
Registrován: 6-2002

Odesláno Sobota, 18. dubna 2009 - 10:16:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další debata o ROLE, dotacích atd. k nalezení ve všeobecné železniční.
Fany
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2674
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 20. dubna 2009 - 19:19:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,

nedávno mě v OL oslovil člověk, který jel do Nezamyslic a měl "na výběr" z údajů : cílová stanice NEZAMYSLICE přes Prostějov, cílová stanice NEZAMYSLICE přes Přerov...

Poradil jsem mu, ale nezdálo se, že přesně chápe všechny souvislosti

Také v Přerově může být (nevím, jaká je praxe) údaj na nástupišti : cílová stanice BRNO přes Kojetín, cílová stanice BRNO přes Břeclav

Tak mě napadá, kolik procent cestující veřejnosti může být těmito (samozřejmě správnými) údaji "vykolejeno" :-)
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 21. dubna 2009 - 00:57:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fany: U vlaků Praha-Kralupy přes Kladno byl někdo "vykolejený" skoro v každém vlaku.
Masinka
Moderátor

Číslo příspěvku: 4663
Registrován: 6-2002

Odesláno Úterý, 21. dubna 2009 - 05:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fany:
Samozřejmě mraky. Nepravidelní obvykle znají jen svou cílovou stanici, takže už nejednou jeli do Kolína z Masaryčky přes Nymburk, do Brna z Prahy přes ČT/HB, do Berouna ze Smíchova po hrbaté a svého času třeba z Železného Brodu do Liberce přes Tanvald. Tam to bylo obzvláště pikantní, protože vlaky do Liberce odjížděly každý na jinou stranu :-) Dneska na to "úspěšně" navázaly rychlíky do Budějc přes Písek nebo výluková "lochneska" na rychlíku ze Smíchova do Radotína přes Beroun
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.246.112
Odesláno Úterý, 21. dubna 2009 - 22:19:14    Odkaz na tento příspěvek  

Kdesi jsem četl (nepamatuji si na kterém fóru), že zatím není stanovena celá jízdní trasa Pepy Plečníka na příští sezónu - má jet jako teď Praha-Salzburg, ale ze Salzburgu má někam pokračovat. To "někam" má být prý pravděpodobně Curych, ale jisté to prý není. Tak zní ta zpráva, která se objevila tuším v únoru či březnu. Neví někdo něco víc ?
Martin_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 22. dubna 2009 - 17:51:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zfj:Kam pojede Plečnik nevím, ale vím že by se měl přejmenovat na "Anton Bruckner"
Alexandr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.42.236.140
Odesláno Středa, 22. dubna 2009 - 18:19:53    Odkaz na tento příspěvek  

Martin_b:Prozraď nám prosím tě co ještě víš o GVD 2010.
Livingproof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1596
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 22. dubna 2009 - 19:14:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: Ještěže tyto "přímé" vlaky už nejezdí. Ono jet 24 minut nebo skoro 2 hodiny a ještě k tomu v 810 už je docela rozdíl

(Příspěvek byl editován uživatelem livingproof.)
http://livingproof.webnode.cz
Stránky o mém modelovém kolejišti TT.
Kubabe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 22. dubna 2009 - 19:27:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím má už někdo návrh řazeni na 2009/10
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1397
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 08:09:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy jste neponaučitelní. Vždyť ještě ani není hotový 1. návrh a vy už chcete řazení?
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Mechanikofil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 09:42:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fany: Stejná věc se občas stane u vlaku Pardubice - Hradec - Týniště - Choceň a už jsem zažil i cestujícího, který pro cestu z Pardubic do Brna přímé vozy jedoucí přes Jihlavu. Kdysi před lety se mě průvodčí div ne násilím snažil přesunout z osobáku Praha - Vrané - Čerčany do pantografu jedoucího přes Říčany. Nechápal, že tak jedu úmyslně :-)
Zelená
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1165
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 10:11:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fany - to je ještě dobré, pokud máš napsáno alespoň jakým směrem ten vlak jede. Ale pokud vejdeš do "zrekonstruovaného" podchodu (bez výtahů na další nástupiště!) v Ćeském Těšíně a v podchodě na jednom nástupišti máš napsáno Ostrava Svinov a na jiném také, bez čehokoliv dalšího (směr, odjezd), tak Sherloku můžeš pátrat jak chceš který jede přes Karvinou a který přes Havířov. Vylézt nahoru na nástupiště, pro starší lidí, kteří už hůře slyší ne moc srozumitelné hlášení staničního rozhlasu, skutečně nezáviděnihodné. Pravděpodobnost úspěchu výstupu po mnoha schodech 50 procent. Kolik lidí už se tak vypeklo.
2801 vrať se Chybíš mi
Zelená
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1167
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 10:31:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobře, nebudu zatím pátrat kdy bude návrh dalšího GVD, stejně nic dobrého nepřinese, z roka na rok je to horší a horší. Jen by mne zajímalo, jestli ten cirkus s autobusama Jablunkov - Mosty bude pokračovat. To je takový nesmysl, vlak od Ostravy skončí v Jablunkově, přestup na Mosty na autobus, vlak jede naprázdno zpět do Bystřice nad Olší, aby tam nepřekážel - v Jablunkově jsou totiž jen 2 (slovy dvě) funkční koleje a pak se zase vrátí prázdný zpět do Jablunkova. Vzdálenost do Bystřice jen o málo kratší než na Mosty. To je ekonomika hodná ČD!!! Navíc zbytečné komplikace cetujícím, hlavně o víkendech a prázdninách, kdy do Beskyd (a Mosty jsou srdcem Beskyd) jezdí hodně rodiny s malými dětmi. Kdyby vlak 2803 počkal v Jablunkově do zhruba 8:10, pak už je trať na Mosty volná, tak na co autobus? Kdo toto vymyslel, by měl tu spálenou elektřinu za popotahování souprav i za autobusy Veolii Bus Slezsko platit ze své kapsy. Přitom v Mostech je více kolejí než momentálně v Jablunkově, tam by klidně vlak mohl být odstaven.
2801 vrať se Chybíš mi
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 12:27:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zelená: No a nevrací se ta souprava do Bystřice proto, že třeba v Mostech za normálního stavu jsou jen 4 dopravní koleje?? Kolik jich je teďka, netuším, ale vzhledem k tomu, jak mi to bylo vysvětleno, je jednokolejný úsek Bystřice - odb. Šance, takže by asi nebylo nejvhodnější vláčet, Os dál po jednokolejné trati, navíc v Mostech může bejt odstavenej nějakej náklad, kterej čeká na uvolnění trati dál, a pokud by se tam sešlytřeba dva, tak už moc místa tam nebude. Vzhledem k výlukovému stavu se mi to zdá rozumné.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2501
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 14:41:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší MF DNES zmiňuje to, že MD předpokládá dofinancování krajské regionálky ve výši 1 mld. Kč, přičemž se má jednat o režim, kdy každá koruna vložená krajem do železniční dopravy bude ze strany MD znamenat podporu ve výši cca 20 haléřů (přesná výše bude ještě projednávána). Co se týká zbytku "prokazatelné" ztráty nedofinacované regionálky, budou ČD dle tvrzení ředitele Žaludy hledat úspory.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2352
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 15:20:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mibl: Je otázka, jestli to systémově něčemu pomůže. Spíš bych řekl, že kraje sníží svůj podíl, aby podíl kraje + podíl státu dával původní sumu. Takže zbyde jen víc peněz krajům na předvolební sliby.
To, co se děje na Vysočině v rámci VHD, lze označit jedním slovem. CHAOS. Bude pro nás luxusem se svézt o víkendu či v pracovní den vlakem? Asi ano. Nápady z dílny Joukl a spol. jsou toho důkazem.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2503
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 15:29:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíš bych řekl, že kraje sníží svůj podíl, aby podíl kraje + podíl státu dával původní sumu. Takže zbyde jen víc peněz krajům na předvolební sliby.

Ne, čti znova: režim, kdy každá koruna vložená krajem do železniční dopravy bude ze strany MD znamenat podporu ve výši cca 20 haléřů. Tedy se jedná o motivační systém obdobný švýcarskému. Budou-li kraje snižovat platby, bude se snižovat i příspěvek MD.

Pokud to projde, tak to rozhodně pomůže, neb vlkm za 60 Kč a vlkm za cca 72 Kč je už docela rozdíl.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1398
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 15:38:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Může to dopadnout dvěma způsoby:
1/ současných 60 se navýš o 12, čimž ČD získají 12 kč navíc na pořízení nových vozidel
2/ ze současných 60 zaplatí kraj 45 a 15 doplatí stát a nezmění se nic.
Já si myslím, že kraje to budou tlačit je 2. variantě.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2504
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 16:03:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, když myslíte, že 15/45 není více než 20%. Více o tom debatovat nehodlám, článek popisuje "Bendlovy" vize celkem jasně a já navržený systém chápu jako jedinou cestu, jak objem peněz na regionálku navýšit (tj. nedovolit krajům snižovat - kraj, který sníží, bude bit a na jeho snižování "vydělají" ostatní kraje) a přitom prostředky krajům účelově zavázat. Kraje chtít mohou, ale o podobě zákona (nedovedu si něco takového představit bez změny zákonů) bude rozhodovat parlament. Má-li to stíhat tato Sněmovna, tak by to mělo být na následující schůzi v prvním čtení. Tedy relativně brzy by se mělo vědět více.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1341
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 16:58:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Tak kraje 50 a stát 10, dohromady 60. Důležitý je přeci věcný obsah příspěvku, ne úskoky okolo. Půjde to z dnešních peněz na dálkovku nebo to bude opravdu zvýšení příspěvků státu na železnici?

A z jiného soudku: Co říkáte na vedení (úvrať) EC sever-jih na hln?
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2506
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 17:04:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak kraje 50 a stát 10, dohromady 60

Tak počítejme podle vašich čísel: Tedy kraje z 5 GKč sníží na 0,8*5GKč, tj. 4 GKč a stát následně přihodí 20%, tj. 0,2*4 GKč. Celková částka do regionálky se tak sníží. Jak už jsem psal, systém by měl být nastaven motivačně (podobně jako ve Švýcarsku), druhá věc je, zda na to kraje budou mít, neb např. Jihočeský kraj za první čtvrletí uvádí výpadek daňových příjmů ve výši 155 MKč (x4 čtvrtletí to vede cca k 600 MKč). Pro srovnání na železniční objednaváku platí ročně cca 320 MKč.


Půjde to z dnešních peněz na dálkovku nebo to bude opravdu zvýšení příspěvků státu na železnici?

Těžko soudit.

Co říkáte na vedení (úvrať) EC sever-jih na hln?

Provozní nutnost. Nebo myslíte, že by se to křížem v Libni vyjezdilo?

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1342
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 17:09:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč by ne?
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2354
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 17:17:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pochopil bych, kdyby tento příspěvek byl vázán na vypsání výběrového řízení, potom by to mělo bezesporu smysl. Takto to buď ošulí kraje, nebo prožerou ČD. Já jsem ten návrh nečetl, reaguji pouze na to, co napsali novináři. A zajímalo by mě, co nastane, až se 1,2 mld. (kolik se uvažuje) rozdotuje a na někoho se nedostane...
To, co se děje na Vysočině v rámci VHD, lze označit jedním slovem. CHAOS. Bude pro nás luxusem se svézt o víkendu či v pracovní den vlakem? Asi ano. Nápady z dílny Joukl a spol. jsou toho důkazem.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2507
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 17:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem přesvědčen o tom, že ne (při jetí ve směru Kolín potřebuje volné okénko na všech třech traťových kolejích, což mi při výhledu na ježdění dálkovky přes Libeň nepřijde moc pravděpodobné), ale odborně neprůstřelné zdůvodnění podat neumím. O detailnější odpověď bych být Vámi zkusil požádat T.Z., Pryže či Santse.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2508
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 17:40:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Logiku by mělo,
a) aby v případě, že objem prostředků vynakládaných konkrétním krajem na regionálku v porovnání se zvoleným referentním rokem (nejlépe asi rok, kdy kraje první rok hradily objednávku ze svého) poklesne, došlo ke krácení objemu ministerského dofinancování tomuto kraji
b) v případě, že kraje budou platit více než kolik předpokládá připravený ministerský balík, tak, aby bylo provedeno snížení sazby z např. 20% na např. 18% tak, aby se rovnoměrně uspokojily požadavky všech.

Jinak je ještě brzo na konkrétní debaty a nezbývá než si počkat. Rozhodně je to mnohem lepší než krajům nevázaně navýšit příjmy. A pokud na základě informací, která mám nejen z médií, odhaduji správně je to řešení de facto systémové, kdy v budoucnu bude stačit jen každoročně stanovovat sazbu kofinancování (pokud tedy její změna nebude stanovena nějak automaticky s ohledem např. na inflaci či výši/růst HDP). Na víc se ale neptejte, neb stejně víc nevím.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1343
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 18:04:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K problému dotací: Jinými slovy se celkový objem chechtáků může zvýšit, snížit nebo zůstane stejný. Tanečky okolo, podstata furt stejná. Další diskuse nemá smysl, stejně nic nevymyslíme.

Rozhodně je to mnohem lepší než krajům nevázaně navýšit příjmy ... je to řešení de facto systémové
Já bych třeba lidem vyplácel plat s tím, že to můžou používat pouze na nákup jídla a ne na např. vybavení bytu. Je to mnohem lepší, než jim nevázaně navýšit příjmy a je to řešení de facto systémové . A to bylo při vlastním procesu přísypu nejdůležitější: Mo(u)drým hlavám šlo o to, aby jim do těch prachů nemoh´ rejpnout někdo jinej a shrábnout si to xobě (třeba na zdravotnictví).

Úvrať: No tady asi o kapacitu v Libni fakt nešlo. Spíš bych to tipoval na:
- politické důvody, nutnost využití NS (hele, co jsme vám postavili!), nebo
- víru jedinou v ITJŘ a nutnost dovedení vlaku do uzlu (aneb někdo věří v komunismus, někdo v ITG). Samozřejmě je blbost uměle prodlužovat jízdu vlaku, tranzitní cestující dotyčnému kresliči plachet jistě velmi poděkují. Je to typický projev situace, kdy to, že nějaká doprava vypadá dobře na plachtě ještě neznamená, že je dobrá v reálu.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2509
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 18:20:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Samozřejmě je blbost uměle prodlužovat jízdu vlaku

Máte fixované Drážďany a máte do značné míry fixovaný Kolín (přípoj na R od Mladé Boleslavi a tedy dříve neodjedete) i trasu na 011, buď si to odstojíte v Holešovicích nebo zajedete úvraťovat na hlavní. Pokud se nebude měnit trasa na 011 (a) proč by měla?, b) k tomu nevidím prostor), tak na tom tranzitující frekvence neprodělá. Bližší informace nemám, ale nezatracuju to.

Klidně mě považujte za člověka s vírou v ITG a já vás na oplátku zase budu považovat za člověka, který ITG opovrhuje a na zákládě toho jsou mnohé jeho soudy unáhlené.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1344
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 18:30:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jednak časy R v Kolíně jsou určovány tím EC a ne tím R (co se dělá první? plus na návaznosti se v tomto případě nehraje), no a kdyžtak si halt ten Kolín rozfixuji...

Já vás budu opravdu považovat za člověka s vírou v ITG a na základě toho jsou mnohé vaše soudy unáhlené.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2510
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 18:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že jste zvolil DF brevíř. Více na vás reagovat nebudu. Má úcta.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1345
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 18:33:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy jste si začal.
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 21:13:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mo(u)drým hlavám šlo o to, aby jim do těch prachů nemoh´ rejpnout někdo jinej a shrábnout si to xobě (třeba na zdravotnictví).

To je v pořádku, neboť třeba "to zdravotnictví" je mnohem větší drenáž pro státní i krajské rozpočty a ČD přes všechny výhrady jsou oproti leckterým nemocnicím celkem zdravě fungující podnik.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1346
Registrován: 2-2004

Odesláno Čtvrtek, 23. dubna 2009 - 21:19:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíše bych volil systém, kdy železnice bude muset o své peníze soutěžit s ostatními např. kvalitou, ale tak když už nám (železnici) ty peníze chtěj mermomocí dát, tak si je budeme muset vzít a utratit... (chtěl bych, aby mi to takhle fungovalo i v osobním životě).

(Příspěvek byl editován uživatelem Desiro.)
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2511
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 10:41:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přistupuju na příměří:
Dofinancování (bude-li vůbec, ale předpokládám, že ano, neb ve Sněmovně bude nejspíše součástí "protikrizového" balíku, na němž panuje dohoda obou velkých stran) bych nenazýval dosypem, neb za dosyp obecně považuju cestu, kdy peníze od státu lité do regionálky jdou rovnou dopravci a kraj coby objednatele míjejí (dosyp na tuhou zimu, prodej majetku SŽDC, ...). Navíc je to výrazně systémovějí než krajům s odvoláním nedofinancovanost regionálky jednorázově poslat poslat např. 2 miliardy (jak požadovali hejtmani před pár mesíci), neb by to vedlo k tomu, že by kraje příští rok zase očekávaly "jednorázové" nalití peněz od státu. Tudy by cesta pro budoucnost regionálky nevedla (neříkám, že se má jezdit vše, co dnes, ale touto metodou by spadla i smysluplná část).

Tvrdí-li ČD, že nedofinancování regionálky je přes 3 GKč a MD takto krajům dá cca 1 GKč, tak bych to nechápal jako nutnost peníze utratit, ale jako cestu, jak oblast dočasně stabilizovat a donutit dopravce hledat další úspory (byť mnozí tvrdí, že už není kde šetřit, jsem přesvědčen o tom, že prostor je stále poměrně velký) a dát krajům prostor pro zvážení toho, co má smysl jezdit (zastavit přelomem GVD dopravu na minimálně třetině sítě nepovažuju za šťastné).

Kapacita Libně:
Příští rok možná problém s kapacitou nebude, ale do budoucna uvažujme ve špičkové hodině 4x osobáky na 011, 1x zrychlenka na 011 (pásmový osobák nebo Sp), 1x Havlíčkův Brod, 1x pomalík na 010, 2x Olomouc (např. Luhačovice a SC do Ovy). To máme 9 vlaků kromě zmíněných EC sever - jih. Kromě toho by ROPID rád vozil do Libně otáčet část osobáků ze 171 (považuju to z kapacitních důvodů za sci-fi).

Nevidím moc do předpisů, ale pokud nelze GVD konstruovat na výstrahu, jak dlouhé musí být okýnko, aby to vyšlo? Navíc si nejsem jist (s ohledem na další omezující podmínky poloh jinde), zda je možné uvažovat EC-260 z Libně do Běchovic vždy po nulté.

Nezapomínal bych ani na potřebu odjíždět křížem z ranžíru. Není lepší si trasu křížem nechat pro nákladní dopravu?

Prostě si myslím, že pravděpodobnost, že to všechno v Libni úrovňově vyjde, je velmi malá. A z toho, že dojde na úvrať na hlavním o pár let dříve, než to skutečně bude z kapacitních důvodů nutné, bych nedělal z hlediska tranzitující frekvence konec světa.

Přípoje v Kolíně:
Obecně nejsou nutnost, ale když už byly zavedeny (letos), tak bych je nerušil. Považuju za zázrak, že se povedlo sqedlat R-070 a R-071 do současné podoby (včetně úpravy zabzař kolem Bakova) a příliš nevidím prostor v následujících pár letech s tím hýbat třeba o 10 či 12 minut.

Jinak co kapacita kolem Brna? Tam posunem o pár minut problém nenastane? Nezkoumal jsem, ale čekám zradu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2518
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 11:00:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl:Nezapomínal bych ani na potřebu odjíždět křížem z ranžíru. Není lepší si trasu křížem nechat pro nákladní dopravu?
Huš, huš běda vám...jěště to tak, abyste i to málo uhlákům sebrali. Vezmu na vás prak
Jak jsme se posledně bavili o té ČB-Nem po jedné koleji a jak to máte spočítané, tak teď došlo na moje laická slova. Mezi námi, výsledek je docela tristní. Myslím, že je to zkušební období na přehodnocení, jestli by se neměli Os zrušit a zastavovat R na přestup na Hlubokých... Tohle tam všechno na tu jednu kolej nenacpeš.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2512
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 11:09:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě do toho netahej, já jen tu a tam sbírám různé informace a skládám si je dohromady. Za nic neodpovídám a se současnou podobou GVD na 190 a 220 nemám nic společného. To, že bych leccos řešil jinak, je věc druhá ... Kraj jako takový o podněty (příliš) nestojí a např. v souvislosti s výlukovými opatřeními na 190 (leccos se dá řešit lépe, než je v současnosti řešeno) je třeba mu je velmi tvrdě vnucovat a následně po odeslání podnětu mailem jestě telefonicky zkontrolovat, zda to nespadlo do koše úplně :-(. To je pak těžké.

Ohledně rozvratu: Letos GVD s jednokolejkou z ČB do Nemanic rozhodně nepočítá, na příští rok s tím počítáno nějak bude (pražské rychlíky se o pár minut posunou). Za současnou podobu výluky bych věšel do průvanu bez ohledu na to, zda má máslo na hlavě KCOD či RCP, které skrz GŘ nepožádalo MD o zastavení rychlíků na Hluboké a na Zámostí nebo zda je problém na straně MD, které to nepovolilo (to se mi ale nezdá moc pravděpodobné a zradu čekám spíše na straně dopravce). Kromě toho i výlukové JŘ už byly na jihu objeveny, ale když si někdo myslel, že toto (tj. vkládání mostních provizorií) půjde bez něj ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2519
Registrován: 7-2007

Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 11:18:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl : Bez komentáře
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 360
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 14:51:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: A to ta úvrať bude nebo to je jen nápad?? Ať tak, či tak, je to pěkná volovina, to už tady kdysi bylo, úvrať s hlavním nádražím i s nádražím Praha střed (Masarykovo nádraží), vlastně proto se stavělo někdy kolem roku 1985 nádraží Praha Holešovice, zbytečně by to prodlužovalo jízdní dobu. V Holešovicích je přepřah hotov za 10 minut a navíc v ne moc vzdálené budoucnosti stejně přepřahy asi v Holešovicích skončí.

(Příspěvek byl editován uživatelem dj la défense.)
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1347
Registrován: 2-2004

Odesláno Pátek, 24. dubna 2009 - 15:33:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DJ: Bude. A přesně tak, moje řeč.

Mibl: Odpovím o víkendu.