K-report
 

Archiv do 3. dubna 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv do 3. dubna 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 11:02:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jct :Nevim proč urážíš Railpage.cz ,když o ničem vlastně nevíš.Railpage má zdroje přímo s ohně.A RJ na prahu je dost logické.Když končí Pendolino tak čim by ho asi ČD nahradili?????Bee 272 či A 145????Tak neurážejte když do toho nevidíte.
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 11:03:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PepaK:Si nemyslim že by se dražní uřád tím chlubyl co bude schvalovat!!!!!
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 11:45:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdroje přímo s ohně ic pannonia v řazení béček?

mě připadá, že máš prostě velkou fantazii
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 12:54:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebudu se hadat,ver si nebo ale brzo uvidime
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 12:55:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podolski: Ty těm nesmyslum na railpage.cz věříš??? To jsou informace jen, které se tu řešily, navíc, není divné, že by se ani jeden z těch vlaků nehnul a ani o minutu. Další chyby, RJ nemůže stíhat doby Pendolina, není to klopidlo, je to klasická sunutá souprava, dále IC Brněnský Drak a EC Alois Negrelli mají stejné časy odjezdu z Brna. Prostě je to 3,14čovina. Myslím, že zdroj má super fantazii a nebo pročítá tady šoutoušké vlastní návrhy.

P.S. Může být u nás sunuta souprava 160km/h? Dovoluje to už naše legislativa? Vzpomínám si, že to bylo nějak omezeno.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1612
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 13:02:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

La défense: Myslím, že souprava s řidíčákem se papírově nepovažuje za sunutou.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 646
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 13:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DJlDf: Klid,Podolskýmu je 13 a je nadšený šotouš,tak mu to přej /te/.
To nemá cenu to tady rozebírat,kdo ví,co bude za rok..jestli nezařve 1/3 lokálek.Nějaký Railjet či ICE v Praze je proti tomu jen hračka zdarma pro šotouše.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 13:23:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Souhlas s těma lokálkama...a přát mu to budu :-)

Několik íček: No jaktože se nepovažuje za sunutuou? Já se v tom nevyznám, možná máš pravdu, ale ta souprava sunutá je a je snad jedno odkud je řízena, nebo ne?? Já jsem to četl právbě v rámci nějakého článku o řídicích vozech. Tak se ptám, jak se to bere.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1613
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 13:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad to zodpoví někdo lepší. Před zavedením řv do provozu bylo omezení na sunutí 40 km/h (?), s tím se pochopitelně muselo něco dělat.
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 554
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 13:26:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to tak: pro soupravu s řidičákem neplatí omezení pro sunuté vlaky (jako třeba Vmax 30 km/h). Souprava s řidičákem se proto za sunutou nepovažuje, IMHO je to řešeno tak, že konkrétní typ řidičáku by mohl mít stanovenou rozdílnou Vmax v čele a jinou na konci vlaku ...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 647
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 13:31:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omezení rychlosti u sunutých vlaků bylo zrušeno pro motorové/elektrické jednotky,takže 814,471,842,843.. můžou jet řv napřed bez omezení.
U klasické soupravy myslím zatím ne a jízda 755 řízené z řv s R byla na vyjímku-ale u tohoto si nejsem zcela jist.
Každopádně je to omezení administrativní,ne technické.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10448
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 14:00:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám spíš dojem, že railpage.cz hloupě a nesmyslně zkombinovala některé (i třeba reálné) plány s údaji z letošního GVD, proto z toho leze takový paskvil (jízdní doby, polohy atd.). O RJ do Prahy se mluví už několik měsíců, jestli se to podaří OeBB dovést do provozu od začátku příštího GVD, je otázka, ale ještě mají osm měsíců čas a to není málo, když se chce.
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 145
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 14:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense:časy jsou pouze orientační,uzavírka byla před pár dny tas se nestíhá.
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 14:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jinaj GVD tabulky ještě nejsou ,Bylo to sestaveno ze sady informací tůdiž tam mohou být chyby a vlaky které tam chybí tak u nich řazení ještě neni dohodnuto.Navíc s vnitro se bude ještě hejbat.

Mladějov:říkej si co chceš , mi jsme to nakonec ani nemuseli zveřejnovat to je naše dobrá vůle ,ale jak řikam klidně tomu nevěř.Aby si se pak nedivil.

Poborskii:Railjet měl původně jet pouze oddedne vyhlášení (nebo-li schválení) ale kvůli tomu že neni kde vzít náhradní soupravu jako EC pojede už od prosince.A pokud bude RJ uspěšný do 3 let chtěj natahat OBB více RJ.
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 147
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 14:41:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo a Metropol pojede až do Hamburgu ,kromě svátků a maj tam přibýt nějaké DB vozy a R Dacia by měl jezdit Břeclav-Wien-bucurest kvůli přestavbě ve vídni.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 14:41:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K RailJetu: Já vím, že se stanu kacířem, za tento názor, předem podotýkám, že RJ jsou určitě super soupravy a nepochybně nabídnou velký komfort. Nicméně pokud ČD mají Pendolina a ÖBB z nějakého důvodu nemají zájem o jejich vedení do Vídně, tak bych jim nedovolil u nás RJ. Teďka to zní, tak, že "když nemůžu já, tak oni taky". Ovšem podívám-li se z hlediska ekonoma a vedení, tak ÖBB nám sem pošle svoje vlaky, protože chtějí, aby jim vydělávaly, to je v pořádku, ale já vlastně musím finančně kompenzovat soupravu a samotnému mi v tu chvíli zase moje jednotky nevydělávají. Možná začarovaný kruh, ale my potřebujeme, aby si na sebe pendolina vydělala. Tudíž je otázka do jaké míry je vhodné pustit sem RJ. Asi se to valné většině nebude líbit a bude mě mít za blbce, ale zamyslete se nad tím. Vím, že určitě se ozve nějakej "expert", kterej řekne, že se Pendolina neměla kupovat, jenže Pendolina jsou zachráněné investice, které se vložily do jednotky jež měla vyrobit ČKD.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 648
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 14:52:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podolski: Ježišmarja,tak to nezveřejňujte,no.
Prezentovat to jako "nemuseli bychom,ale když už to zveřejníme,tak nás nesmíte kritizovat ale jen chválit" je divný postoj.
Vždyť ty stránky děláte PRÁVĚ KVŮLI ZVEŘEJŇOVÁNÍ,ne ?

Čte se to hezky,ale já tomu prostě nevěřím,a jsem ochoten se vsadit o 10000.-Kč,že 380 v čele nebude,a že jsou to opravdu jen zbožná přání.
Jinak je fajn,že jste to zveřejnili,ale nepřikládal bych tomu takovou váhu,nic proti tobě.

Časy jsou orientační :-)))
Vždycky je se na co vymluvit.

Já už viděl takovýhle obrázků..680 v Berlíně,v Dresden,1216 na vlaku z Prahy do Dresen,desira do Budějic ...

Ale když tomu chcete věřit...
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 14:54:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense: RJ nemůže stíhat doby Pendolina, není to klopidlo

Předpokládám, že by jel Vvyj a akceleraci slušnou (maximálka není všechno). Kolik by potom tak mohl na pinďu tratit?
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každou informaci (foto, schéma kolejiště, zab. zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, včetně upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. letech, nebo i 80.
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 14:56:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Railpage: IC 498 "Gregor"
Trasa: Bohumín 6.17, Ostrava hl.n. 7.25-7.27, Olomouc hl.n. 8.22-8.24, Praha hl.n. 9.35-9:43, Plzeň 11:14
Jízdní doba Ostrava - Praha 2:08 hodiny ??????
nechci přilévat ohně do vody.... ale toto spíš potvrzuje názor že je to celé výmysl
Sants
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 428
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 14:56:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drobné upozornění: věřit Podolskimu a jeho zdrojům není výherní strategie!
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 14:59:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense:I já se divím že ten blb co tomu šefuje Rj pustil ,ale nebylo co do vídně poslat.Vypadalo to nejdřív na Apee +Bmeer neboli Bimz ale Bimz OBB odmítli a RJ prosazovali již od začátku vyjednávání mezi OBB a ČD
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 649
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 14:59:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DJ: úplný souhlas. OeBB jen pokračuje,jako každá kostnatější evropská železniční správa ve starém trendu-mít převahu v KEVech v zahraničí a inkasovat peníze v hotovosti.
Ovšem záleží i na tom druhém partnerovi,tedy ČD.
ČD jsou v prosazování svých zájmů už tradičně velmi pasivní ,1216 ještě tak nějak potřebujeme,ale vyklízet pozice bez boje je hloupost.
Prostě OeBB jako tradičně hledá,proč ne.Tentokrát to nejde svést na kritiku vozů ani mašin /jako to bylo s 754 Blava-Wien/.
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 15:00:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mzitka:Jestli umíš císt tak časy pouze orientační s chybama ,postupně upravíme a doladíme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 15:01:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sants:nemam slov
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 15:03:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:A TO SI MYSLÍŠ ŽE TÝDEN PO MAZINÁRODNÍ UZAVÍRCE UŽ BUDE GVD HOTOV PŘESNĚ S ČASY?????
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 650
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 15:04:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I já se divím že ten blb co tomu šefuje Rj pustil


Už 13 letej šotouš to umí líp,než ten blb na odboru kolejových vozidel
A s tou stránkou vylezte,až to dáte do kupy,nikdo vás nehoní,jen jste si toho nevšimli,že.

Už to nebudu komentovat,teda to je dneska soda !!!
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 15:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel: Tady nejde o maximálku, máš pravdu. Ale klasická souprava na rozdíl od Pendolina jede o 27 minut déle a to mají stejné stanice (porovnání SC 17/EC 73)spíše o to, že Pendolina mají jiné rychlostníky než klasika. Nejvíce to asi bude počítám mezi Brnem a Českou Třebovou. Takže ty doby by měly bejt nestíhatelný.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2431
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 15:17:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si jen říkám, zda tvůrci Railpage věří tomu, co píší, nebo zda jim jde o to se pobavit při čtení reakcí třeba ve zdejší diskusi.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 15:19:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl:ty musíš být taky řádný.......
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 15:22:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj: spíše o to, že Pendolina mají jiné rychlostníky než klasika

Blbě jsem se vyjádřil, čti "maximální rychlost tratě není všechno". Na grafech, které tu nedávno byly, rychlost docela skákala, takže by akcelerace nemusela být bez vlivu. A těch 27 minut - to je rozdíl oproti standardní klasice, nebo Vvýj?
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každou informaci (foto, schéma kolejiště, zab. zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, včetně upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. letech, nebo i 80.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 15:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podolski:
Bez urážky, předkládáte "k věření" informace, které jsou zjevně vadné a sami jim nevěříte, a bez komentáře je mícháte s jinými, o kterých si snad myslíte, že jsou pravé (my ale nevíme ani které z nich to jsou, ani kterým nakolik vlastně věříte sami), tak se nedivte, že si o důvěryhodnosti takového "informačního média" udělá každý "obrázek".

S informacemi se musí zacházet o dost pečlivěji, jestli mají něčemu posloužit. Zvlášť když neuvádíte prameny, kde by si to člověk mohl ověřit, vyjasnit nebo upřesnit. (To předpokládám ani nemůžete přesně, ale všimněte si, že v novinách se to často uvádí aspoň mlhavě.)

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každou informaci (foto, schéma kolejiště, zab. zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, včetně upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. letech, nebo i 80.
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 15:33:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:A neni mi 13,ale 18.
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 15:37:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pendolino jako Ec Slovan bude vedeno na ŽSSK jako Ex (podle ŽSSK neodpovídá standartu EC)stejně jako Avala,křižík,devín ,moravia,a vše na žilinu kromě košičana.
Pouze jako EC:Košian,Hungaria,jesenius,hašek a EC 136/137 které pravděpodobně nebude mít jméno díky nemOžnému shodnutí MÁV čd ŹSSK A PKP (Každý chtěl něco jiného)a pojede do Krakowa.Souprava by měla být v podání MÁV
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 15:39:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel:Když jsem ti psal na mail odpovídal si jinak
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 15:39:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel:Když jsem ti psal na mail otak jsi věřil.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 652
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 15:40:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podolski155: Tím hůř.
Když jsme se Tě ptali se Zárubou,uvedl jsi sám 13,je to ještě v archivu.Takže jsi zestárl za pár měsíců o 5 let,nebo ses zase jen "spletl" ?
Tehdy nebo teď ?
Věrohodné
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 845
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 17:50:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uvažuje se o zajíždění EC vlaků Děčín-Břeclav od prosince přes hlavák? Nebo to i v příštím roce zůstane jen přes Holešovice?
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 19:09:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já mám taky fantazii, tak diskutujte
application/vnd.ms-excel
2018.xls (501.2 k)
Glex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1343
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 22:13:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela by mě zajímalo Podolského vyvrcholení ... přesun navrhuji vedle do GVD obecně. Moje návrhy GVD 2015/16 už tam jsou
Poznávací znamení pravého šotouše
1) v ruce drží D40 - hlavně, že je to zrdcadlo,
2) machruje, jak dobře umí fotit - kvalita je však mnohdy někde jinde,
3) jako šotouš prý zná všechny předpisy ČD, SŽDC, ŽSR,... a proto může lézt do kolejiště - přece ho fíra vidí
Chomutovák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1155
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 31. března 2009 - 10:51:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mladějov: POkud vím, tak ČD jsou v těžké vozové krizi, v takovém případě by mohlo být výhodné se trochu posunout do vyrovnávkového mínusu a nechat sem zajíždět více rakouských kvalitních vozů. Ty ve vlastnictví ČD by pak zůstaly použitelné např. pro vnitrostátní dopravu. A pokud se platí stále nějakých 0,5EUR za 1 km, tak to není ani o moc nevýhodnější než nákup nových vozů.
Pouch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 5-2008
Odesláno Úterý, 31. března 2009 - 13:09:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S Janáčkem už se příští rok nepočítá? Když bude v 15:27 jezdit SC?
Zamčan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.119.116.34
Odesláno Úterý, 31. března 2009 - 13:28:36    Odkaz na tento příspěvek  

Nemám predstavu čo z Podolského variantu je pravda,ale takmer isté je EC vlaky Bratislava-Praha zostanú tak ako sú.(okrem Križíka)Istý je aj 136/137 ako prípoj od /na Vindobonu len sa dohaduje trasa ,ale v úseku BA-Breclav bude určite.Z pohladu Slovenska žiadne nejaké výrazné zmeny ani cez Lideč a Čadcu.
Čo sa týka ČD tak treba asi čakať,lebo raz SC nebude ,potom možno ano (Slovan -pendolino ako EC) vidím tam RJ takže Praha-Wien konečné asi nebude.Napr. aj vlak Brno-Bucuresti som nikde v nijakom návrhu na ŽSR nevidel možno cez Wien.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 846
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 01. dubna 2009 - 20:19:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz do pléna. Budou EC vlaky Děčín-Břeclav od prosince zajíždět v Praze na hlavák? Nebo budou stále jezdit z Holešovic rovnou na Libeň?
Phpttjournal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 10-2005
Odesláno Středa, 01. dubna 2009 - 21:03:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čelakovičan : Pokud to bude, jako nyní s obsazeností kolejí na hlavním v Praze, tak nebudou, jako je tomu i v návrhu
Telini
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 10-2006
Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 11:00:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Praha - Plzeň - Německo

Jinak jsem měl možnost nahlédnout lehce pod pokličku přípravy mezinárodního GVD (opravdu ) a všiml jsem si toho, že Vindobona by měla být prodloužena až do Villachu (v tom případě by mě zajímalo, jak to bude se soupravou) a na Pendolinech do Vídně opravdu shoda nepanuje.
PepaK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.43.154
Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 12:42:30    Odkaz na tento příspěvek  

Pro Podolského a spol.
odkaz
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2682
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 12:57:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kromě toho se jízdní doba mezi českou a bavorskou metropolí zkrátí asi o dvacet minut. Na lince budou jezdit moderní dieselové lokomotivy a v úseku Regensburg – Mnichov vlak pojede zvláštní, rychlejší trasou. To bych rád věděl, co se tím myslí.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2452
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 13:01:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Herkulesy a zrušení přepřahu ve Furthu. Rychlejší trasa ve smyslu trasy v GVD, ne nová trasa v terénu. Na realitu jsem zvědav, mám trochu obavu, aby herkulesy nedopadly jako desira, ale tady to aspoň tlačí druhá strana.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2683
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 13:05:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: mě tohle taky napadlo, ale chtěl jsem to vědět přesně. Ideální by bylo nepřepřehat vůbec a mít k tomu řídicí vozy (2 úvratě).
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Petryk77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 6-2008
Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 13:06:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dyť už Herkuly jeli zkušebně do Plzně, ne?
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 13:07:44    Odkaz na tento příspěvek  

Ad vlaky do Bavor: spoje Praha-Norimberk tedy budou jezdit nadále přes Domažlice ? Já myslel že letos bude dokončena rekonstrukce trati Plzeň-Cheb a vlaky Praha-Norumberk budou jezdit přes Cheb. Pokud nikoli, kdy se plánuje dokončení opravy trati Praha-Cheb ? A nebude přes Cheb jezdit nějaký rychlík do Bavor třeba od Varů ?

A k těm mnichovským vlakům: možná by se vyplatilo vést přímák do Itálie, a to Praha-Verona přes Insbruck, Bolzáno, Trident. V sezóně by to nemuselo být marné.
Franta z hor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 13:10:25    Odkaz na tento příspěvek  

Telini: tak tu pokličku poodhalte :-), a hoďte do pléna nějaké zajímavosti o nichž se dosud nehovořilo.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 13:28:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

možná by se vyplatilo vést přímák do Itálie,

A komu vyplatilo ? Fipkařům ? Když už ČD zabily i Jadran ?
Klasické destinace mezi hlavními/vekými městy určitě ano,tam se klientela vždy najde /Budapest,wien,Varšava,?Bukurešť,Curych,Paříž/tam je zas jiný problém//,ale ty sezonní spoje k moři mají problém s nárazovostí poptávky-těch 40 či 80 míst jednou nestačí,podruhé či v týdnu je zbytečně moc.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2454
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 13:45:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k Domažlicím:
Tam jsem taky zvědav na to, jak se bude stíhat v příštím roce přepřah v Plzni. Příští rok by se snad mělo jezdit jednokolejně ze Zdic do Hořovic (PJ kvůli stavbě). V kombinaci s domažlicku fixovanou na kříže v Kubici (dál od Plzně to nevyjde a kříže v Domažlicích by neumožnily zkrácení JD o uvažovaných 20 minut, tedy se Kubice zdá být jasná) se doba přepřahu začně blížit technologickému minimu a dost možná ho i podkročí. Asi to bude opět chtít vybudování odbočky (obdoba odbočky Popovice). No, jsem zvědav, jak se k tomu postaví SŽDC.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2455
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 13:46:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

možná by se vyplatilo vést přímák do Itálie, a to Praha-Verona přes Insbruck, Bolzáno, Trident

To, že to (snad se nepletu) v Německu každé jezdí jiný dopravce, by nevadilo?
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 13:54:01    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mladějov: možná jsem se špatně vyjádřil - nenavrhuji čelý přímý vlak, ale přímý vagón. Vezl by ho ranní rychlík Praha-Mnichov a z Mnichova vlak EC Mnichov-Verona(-někam dál). A když už jste narazil na velká města, tak si přisadím s lůžkem/lehátkem Praha-Miláno (podvečerní rychlík Praha-Mnichov plus EN "Brenner"). :-) Třeba jen dvakrát třikrát týdně.
Telini
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 10-2006
Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 14:15:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Franta z hor: tak tu pokličku poodhalte :-)

Nebojte, zas tak vysoko se ta poklička nezvedla . Ještě si vzpomínám na zrušení Comeniuse.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 692
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 14:22:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milano ? Nevím.Zas na výlety ? :-)
Nevím,jak se budou tvářit u Alexů tahat cizí vůz s v průměru 10 lidma+posun.
Jsou to hezké šotosny,já bych než takovéto experimenty raději zkvalitnil současné relace,jezdit v Bc je dneska už akorát pro režisty a teenagery :-(
WLABy už jsou taky na hraně.
Jo a jak jezděj vytížený ty lůžka Bp-Berlín ? Slyšel jsem,že nic moc.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2456
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 14:31:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je tu někdo, kdo má představu, jak vypadá uzel v Mnichově? Např. v Praze už kurzovým vozům přepojovaným v průběhu dne na Wilsonu jednozačně odzvonilu. Pochybuju, že v Mnichově oplývají kapacitou tak, aby si mohli dovolit někdy ve dvě odpoledne vesele posunovat.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Pátek, 03. dubna 2009 - 14:57:07    Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo, Miláno na výlety :-). Podobně jako Amsterdam, Zürich, Zagreb, Bucuresti,...