K-report
 

Archiv do 30. března 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv do 30. března 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.38.100
Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 10:57:13    Odkaz na tento příspěvek  

Za pár dní bude mezinárodní uzavírka
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5709
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 12:14:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glex:
A to že tam nejsou nyní? K čemu, když už dávno jízdní řád platí? Alespoň je vidět, že kraj stránky průběžně aktualizuje a nepotřebné věci odstraňuje.
A že třeba to OREDO to v archivu pořád má. Přitom takový ROPID tam má jen ten návrh za poslední rok a předtím nic.

Protože to co je na adrese GVD bylo předtím i na stránkách krajských úřadů.
Vím dost jistě, že nemáte pravdu. To platí poslední rok, možná dva, více ne!

A to přímo u nás na obecním úřadě.
Tak ale netvrďte, že je máte staženy z internetu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)
Pochvala nic nestojí, přesto mívá dobré výsledky.
Glex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1323
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 12:25:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:
A to přímo u nás na obecním úřadě.
Tak ale netvrďte, že je máte staženy z internetu.

A v čem se to vylučuje?

Ty návrhy tam prostě byli. A to v jednom souhrném pdf všechny tratě, v druhém souboru pdf byli uvedeny aktualizace.

Ad. OREDO: A k čemu ty návrhy nyní jsou? Pardubický kraj prostě archiv nemá, tak tam již nejsou. V tom je celá věda.
Poznávací znamení pravého šotouše
1) v ruce drží D40 - hlavně, že je to zrdcadlo,
2) machruje, jak dobře umí fotit - kvalita je však mnohdy někde jinde,
3) jako šotouš prý zná všechny předpisy ČD, SŽDC, ŽSR,... a proto může lézt do kolejiště - přece ho fíra vidí
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5710
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 14:47:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glex:
Ty návrhy tam prostě byli.

Pochvala nic nestojí, přesto mívá dobré výsledky.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1332
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 16:11:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z roku 2008 mám 1. návrhy z krajů: jihomoravský, karlovarský, liberecký, moravskoslezský, olomoucký, královehradecký, pardubický, plzeňský, Praha, středočeský (ale nikoliv z jejich stránek, ale z gvd.kvalitne.cz), ústecký, zlínský. Konečný návrh pouze z krajů: liberecký, moravskoslezský, olomoucký, kralovehradecký, plzeňský, Praha, zlinský.
Vysočina, jihočeský kraj a oficiálně i střední čechy nezveřejnily ani 1. návrh.

(Příspěvek byl editován uživatelem orky.)
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5714
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 18:36:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glex:
Už mi to došlo! (Že mi to trvalo, že.) Vy myslíte, že když byly každý rok návrh na gvd.kvalitne.cz a letos tam jsou odkazy na kraje, tak že tam ty odkazy byly vždy a vždy byly informace na gvd.kvalitne z ofic. zdrojů. Tak to jo. Když myslíte...

Orky:
Teď ještě 2005-7 a může být Glex spokojen. Budete dva proti jednomu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)
Pochvala nic nestojí, přesto mívá dobré výsledky.
Glex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1326
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 18:58:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: No takhle sem to zrovna nemyslel. Na gvd.kvalitne jsem přišel asi před rokem. I když tato diskuze nikam nepovede. Ty mi stále budeš tvrdit, že tam nebyli, já že je mám z tama staženy. Ačkoliv už i Orky potvrdil, že tam byli ... no nic.
Poznávací znamení pravého šotouše
1) v ruce drží D40 - hlavně, že je to zrdcadlo,
2) machruje, jak dobře umí fotit - kvalita je však mnohdy někde jinde,
3) jako šotouš prý zná všechny předpisy ČD, SŽDC, ŽSR,... a proto může lézt do kolejiště - přece ho fíra vidí
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1334
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 19:11:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Roky 2005-2006 už nemám, z roku 2007 snad jen konečný návrh. Já proti Vám být nechci, proč taky? Já chtěl jen ukázat, že většina krajů už alespoň první návrh zveřejní. S konečným je to právě horší kvůli příkazu od dopravce.
Každopádně všechny stavy JŘ veškeré VHD (alespoň pro danou oblast) by měly být přístupné alespoň obcím, aby se daly ohlídat koordinační a časové požadavky. Pak by nemuselo docházet ke kauzám typu Zbečno apod., tedy zrušení školních spojů, ujíždění přípojů apod.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5716
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 21:11:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glex:
Ačkoliv už i Orky potvrdil, že tam byli ... no nic.
No roky 2005-7 zatím nikdo nepotvrdil. A proti roku 2008 jsem v zásadě neprotestoval (byť samozřejmě se stále najdou kraje, které nic nezveřejňují).

Orky:
Já chtěl jen ukázat, že většina krajů už alespoň první návrh zveřejní.
Teď už ano, ale nebývalo tomu tak.

Každopádně by i konečný návrh měl být obcím k dispozici. Čas od času se v něm přeci jen stanou docela zásadní změny.
Pochvala nic nestojí, přesto mívá dobré výsledky.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1335
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 21. března 2009 - 21:28:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Já ani nic potvrzovat nehodlám. Každopádně tajnůstkaření kolem JŘ považuju za šaškárnu.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10383
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 23. března 2009 - 23:39:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dřív byly na gvd.kvalitne.cz vystaveny kompletní návrhy pocházející převážně ze zdrojů ČD, postupem doby začaly ČD návrhy utajovat a znepřístupňovat. Souběžně s tím, jak se ale do tvorby JŘ začaly více zapojovat kraje, začaly být návrhy vystavovány i na jejich webech, ale zdaleka ne na všech, nicméně každým rokem přibývají další kraje, ikdyž bohužel pomalu. Někdy vystaví první návrh, někdy konečný, někdy oba, a některé kraje vyvěsí i průběžné aktualizace. Některé kraje uvádějí i kontaktní údaje pro připomínky či dokonce formuláře, postupně se ten přístup krajů k veřejnosti vylepšuje. Ovšem jsou kraje, které zpětnou vazbu veřejnosti asi nechtějí (občas i obcí - ale to bývá leckdy vzájemné), výsledkem pak můžou být dopravní paskvily, jako se to letos vydařilo Jihočeskému kraji, nebo na několika místech ve Středočeském kraji. Tuto postupnou změnu dostupnosti návrhů reflektuje i gvd.kvalitne.cz a kombinuje návrhy z různých zdrojů (nejen z krajů), včetně odkazů na krajské weby s návrhy i s kontaktními údaji pro zasílání připomínek. Samozřejmě díky rozdílnému přístupu jednotlivých krajů je to pěkný chaos a udržet informace aktuální je obtížné a ne vždy se to podaří.
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Šotouš_kuba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1450
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 24. března 2009 - 15:42:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glex: Jízdní řád byl zveřejněn až 25.11. tedy 3 týdny před započetím platnosti, avšak zde na káčku se objevil už na začátku listopadu, vím, o čem mluvím, sám jsem ho stahoval.
Anonym
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 24. března 2009 - 16:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohu se zeptat jestli existuje nějaký seznam, kde by se dalo vyčíst, které regionální tratě od nového GVD zaniknou?? Respektive nemohl by tady někdo vypsat tratě u kterých je velké riziko, že na nich přestanou jezdit vlaky, popř. u kterých tratí dojde ke značné redukci?? Za vypsání seznamu předem děkuji.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1348
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 24. března 2009 - 17:19:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anonym: Počkejte si, vždyť ještě není ani návrh. Ale jedna je pravděpodobná, a to je Hevlín-Hrušovany. Ale je dost dobře možné, že vzhledem k nechutným požadavkům ČD na úhradu ztráty ten seznam může být dost dlouhý. Težko soudit, na jakých tratích může dojít k rušení vlaků či podstatných redukcím.
Největší riziko představuji lokálky s malým provozem a malou potávkou.
Thomas van Trolleybus: "Hromadná doprava je proces, který spolehlivým způsobem přepraví své oběti, nazývané též cestující, co nejnepohodlněji a nejpomaleji do jimi žádaného místa, popřípadě úplně jinam."
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3076
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 24. března 2009 - 17:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo, ony ty požadavky ČD vůči krajům "vytrhne", když někde přestane jezdit 810ka na nějaké lokálce.
Hlavně, že souprava ve složení 85 tun těžká mašina + 2 až 3 vozy za ní, na osobáku na hlavní trati, kde těch lidí v celém vlaku nejede o moc víc, ohrožena nebude.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1490
Registrován: 12-2004
Odesláno Středa, 25. března 2009 - 07:08:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David:Takhle to nemá cenu paušalizovat.
Každopádně tam kde jezdí předimenzovaná souprava,se může samozřejmě nasadit něco lehčího.

A takové 810ky např. na Chornice-Boskovice užírají zbytečně z rozpočtu zatraceně hodně peněz!
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 25. března 2009 - 13:57:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to vůbec nic není proti Švejkům. Tuhle zábavu sice platí MD, ale dal bych ji zaplatit tomu úředníkovi, co to podepsal.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Středa, 25. března 2009 - 17:19:59    Odkaz na tento příspěvek  

Švejka bych do Prahy táhl jen jednoho, maximálně dva. Ostatní bych tahal "po Bezdrevovsku" z Berouna do Rakovníka a Loun, možná ještě dál. Samozřejmě je otázka kolik těch Švejků by se uživilo. Klidně by bylo namístě nějakého zrušit a v jeho trase třeba vést víkendovou či sezónní Otavu Praha-Blatná-Strakonice-Sušice (zastávky jen Smíchov, Beroun, Zdice, Příbram, Březnice, Blatná, Strakonice, Horažďovice předm., Horažďovice) s přímými vozy Praha-Volary.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2879
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 25. března 2009 - 17:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ: Tedy nic proti, ale vážně si myslíte, že to bude plnější do Rakovníka, než do Prahy?
Včera jsem jel 1245 z Berouna do Prahy odklonem po Hrbatý a vlak byl celkem slušně plnej. Očekával jsem prázdnou soupravu. Chápu ale, že do Rakovníka by se stálo a ještě ne na své noze.
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2391
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 25. března 2009 - 17:33:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela se divím, že na tohoto z DF profláklého uctívače nadvlaků vůbec reagujete. Ale třeba si myslí, že tady se svými názory uspěje lépe než na DF.
Integrální taktový grafikon to je vlastně jedno velké sudoku ...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2880
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 25. března 2009 - 17:58:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: Tak já si všechny uctívače nadvlaků nepamatuju, ale po dnešku si ho zaznamenávám.
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 25. března 2009 - 18:01:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mibl:
Když už, tak čtěte komplet. Bezdrev byl dobrý vlak a protisměrný z Budějek do Rakovníka (měl nekdy název?) byl taky smysluplný. Ale Švejci jsou parodie na rychlík, včetně toho, kolik s nimi cestuje lidí.
Nejsem z principu proti železniční dopravě - jsem proti naprostým nesmyslům. Švejk je drážní (stupidní) reakce na SA v trase Praha - České Budějovice.
Rád svážu dálkové bus linky i s vlaky (a je mi jedno, kterého dopravce). Má to vadu: dopravci na železe musí alespoń trochu spolupracovat a ne, že budou jř utajovat.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1608
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 25. března 2009 - 18:24:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Švejci jsou parodie na rychlík, včetně toho, kolik s nimi cestuje lidí."

Omyl. Na tratích 160, 124, apod. jezdí rychlíky viditelně méně lidí, než se "Švejky". Podle toho, co vídám v neděli, asi bude třeba v létě na vybrané vlaky přidat vagón. Hádám, že opěvované Bezdrevy vozily méně lidí, než třeba "Švejk" s příjezdem 18:20 do Prahy. A hlavně, na podrobné hodnocení vytíženosti je pořád ještě brzo, jezdí to teprve čtvrt roku.
Těžká mašina, co tolik žere, samozřejmě je renonc.

"protisměrný z Budějek do Rakovníka (měl nekdy název?) byl taky smysluplný."

Dopolední "antiBezdrev" býval mezi Berounem a Rakovníkem mimo sezónu dost prázdný. Ani Bezdrev nebyla v posledních letech provozu žádná sláva. Občas byl mezi Berounem a Rakovníkem skoro vytížený, ale víckrát skoro prázdný, v průměru slabota. Mezi Rakovníkem a Louny to bývalo ještě slabší.


(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1609
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 25. března 2009 - 18:37:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... a jestli se bude dělat nějaké sčítání cestujících ve "Švejcích", tak by to chtělo udělat ho současně na tratích 030, 070, 072, 080, 086, 124, 160, 238, 292, 310, ... Hádám, že z tohoto srovnání vyjdou "Švejci" dost dobře, a že by neměli být ani zdaleka v první řadě k případnému omezování provozu.
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 25. března 2009 - 18:48:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Bručoun:
O Bezdrevu a jeho protějšku je nanic diskuze. Tyhle vlaky stavěly nesmyslně na 200 a tam, kde stavět měly na trase 174, tak nestavěly.
I teď o výluce mám Švejky na dohled. Maximum je 10 osob v 1,5 voze. A pokud Švejk ve Zdicích předjede pravidelně zpožděnou Plzeň, tak občas něco veze.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1610
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 25. března 2009 - 19:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"mám Švejky na dohled. Maximum je 10 osob v 1,5 voze."

Sorry, ale to koukáte kolenem, a ne očima. Osobně jsem méně než 30 lidí neviděl, jel jsem i "Švejkem", kde bylo přes 100 lidí.

Určitě se najdou konkrétní vlaky, dny a úseky, kde je to slabší, ale maximum 10? To normálně kecáte. Nechtěl jste náhodou napsat, že vídáte švejky jen o výluce, když jedou přes Rudnou? A kdy každý kdo může, jede pro tentokrát raději něčím jiným?

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Kapitán_stejskal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 3-2009

Odesláno Středa, 25. března 2009 - 21:17:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mibl:
Každý tady neobíhá všechna myslitelná diskuzní fóra.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2392
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 26. března 2009 - 09:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rád svážu dálkové bus linky i s vlaky (a je mi jedno, kterého dopravce). Má to vadu: dopravci na železe musí alespoń trochu spolupracovat a ne, že budou jř utajovat.

Když tak slibujete, tak se zkuste "trefit" s dálkovými bus linkami Praha - Strakonice do rychlíkových skupin ve Strakonicích. JŘ na železe je jasný, na relativně dlouhou dobu (odhadem téměř jistě 10 a více let) pevně daný a nikdo nic neutajuje. Podobně bych uvítal "zavázání" autobusů Plzeň - KV (aspoň částečně) do rychlíkových skupin v Plzni (nejlépe ve vazbě na rychlíky od Budějc, neb pojení jižní Čechy - Karlovarsko funguje veřejnou dopravou buď přes Prahu nebo přes Cheb, což ani jedno není ideální, přesun z vlaku v Plzni na autobus nepočítám).

Na zbytek reagovat nehodlám. Dal jsem si zákaz.
Integrální taktový grafikon to je vlastně jedno velké sudoku ...
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1614
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 26. března 2009 - 11:38:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: z toho, co Boblick psal, jsem pochytil, že dělá JŘ spíš čistě soukromým dopravcům, ne bývalým s.p.ČSAD.

ad vázání do skupin: dopravce, který se živí čistě z jízdného, musí za každou cenu chytit nejsilnější proud cestujících. V některém konkrétním případě vlakový přípoj pomůže, jindy by časový posun vedl k tomu, že získá průměrně 5 cestujících a 15 jich ztratí. Jediný mně znáný dopravce s taktovým JŘ (s nenulovou symetrií) je Jančura, a ten na přípoje kašle.
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 26. března 2009 - 13:54:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Add Mibl - vazba autobusů PM-KV v Plzni u nádraží by měla smysl pro směry od ČB a Klatov. S přesunem na CAN je to samozřejmě nesmyslné.
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 1-2009
Odesláno Čtvrtek, 26. března 2009 - 16:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mibl:
Bručoun má pravdu. Nedělám privatizované ČSAD. Ale mohu předat tento poznatek člověku, který by mohl zajistit pro linku 440080 Plzeň - Karlovy Vary jako výchozí zastávku Plzeň, Šumavská, hl.nádr.ČD. Zkusím to. Výsledek je ale závislý na dopravci.
O Strakonicích uvažujeme už dlouho s expresním spojením a jednou z podmínek je výjezd dopoledne z Florence, pak Knížecí a přímo Strakonice, tam provázanost na vlak a dál na Vimperk.
csad
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.73.144
Odesláno Čtvrtek, 26. března 2009 - 19:48:43    Odkaz na tento příspěvek  

ad BOBLICK CSAD:Vopsat sedum let starý jízdní řád a potom ho prodávat dopravním společnostem mi připadá jako zoufalost
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 1-2009
Odesláno Čtvrtek, 26. března 2009 - 20:22:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad neregistrovaný csad:
Že opisuji 30 let staré a zrušené jízdní řády a pak upravuju je na současný provoz, tím se nijak netajím. Ale jen před 7 lety jezdící ČSAD? Kteréže pak to bylo? A jaká trasa?
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 27. března 2009 - 09:40:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: JŘ na železe je jasný, na relativně dlouhou dobu (odhadem téměř jistě 10 a více let) pevně daný...

To mě trochu překvapuje. Při pokračující koridorizaci (a chystané kladenizaci ), reformě pendoliního narušování taktu rychlíků, eSka před dalším skokem a postupném zvyšování rychlosti vozů mírným pokrokem v mezích zákona a nejasném financování navrch? Ani s využitím poteciálu 380 se nepočítá?

(Příspěvek byl editován uživatelem Tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každou informaci (foto, schéma kolejiště, zab. zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, včetně upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. letech, nebo i 80.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2396
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 27. března 2009 - 14:43:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel:
Pokud odmyslíme katastrofické scénáře v podobě redukce dálkovky o desítky procent, či rozebrání taktu, pak uzel v Plzni a (skoro)uzel Strakonicích myslím v následujících deseti letech nikdo rozebírat nebude.

Boblick:
Ty Vary za pošťouchnutí stojí. Na dopravci samozřejmě záleží, ale bohužel na jen na něm. Mám trochu obavu, jak se s tím v Plzni popasuje magistrát (nejsem si jist, zda na Šumavské zastavují dálkové linky a pokud ne, zda případně nebude snaha to "nepovolit"). Ale pokud by ze strany dopravce byla vůle, tak se to dá zkusit trochu "šťouchat" prostřednictvím kraje, tam si myslím, že je naděje, že věci bude "někdo" ochoten pomoci. Pro začátek by stačily třeba jen dva páry denně, i to by myslím bylo zajímavé.
Integrální taktový grafikon to je vlastně jedno velké sudoku ...
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 395
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 27. března 2009 - 18:18:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mibl a Šumavská:
Už jsem to zkusil. Na lince 141101 Praha - Plzeň - Konstantinovy Lázně - Mariánské Lázně - Lázně Kynžvart to prošlo naprosto bez problémů. Plzeňský magistrát neměl sebemenších námitek. Teď tam zajíždějí už jen dvě místí linky.
Ovšem 440080 je linka ČSAD Plzeň. Tam to bude o rozhodnutí načálstva.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2399
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 27. března 2009 - 21:25:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to se nechám překvapit. Za ideální bych sice v tomto případě považoval zajetí autobusu až na dvoranu nádraží (jako zajíždí NAD, ale to by naráželo na omezení kapacity parkoviště, což nevím, jak moc by v Plzni bylo vnímáno jako problém), ale i Šumavská by proti CAN byla (z pohledu jihu Čech) velký pokrok.

Chápu, že záleží na dopravci, ale i tak se vás zeptám: Na čem by mohla narazit snaha o to, zavést o víkendu (kladiva v prvním kole neřešme, chápu, že je třeba trefovat lokální špičky) neúplný dvouhodinový takt Plzeň - KV ve vazbě do rychlíkových skupin v sudou v Plzni? Očekávám správně, že po 4 hodinách (tj. jedno kolo Plzeň, Šumavská - Vary - Plzeň, Šumavská) musí mít řidič 30 minut pauzu?

Nebude zároveň problémem nemožnost otočení autobusu v Plzni na Šumavské? Nebylo by lepší začít na CAN a ject přes Šumavskou ven z města (sice docela okružně po městě, ale zase s dovezením frekvence z jihu Cech ale i z Rokycan či Klatov, což v součtu nemusí být úplně marné)? Pokud by byla zvolena tahle metoda a autobus by na CAN otáčel kolem celé, pak by se tím získal čas pro přesun z vlaků na Šumavskou (odjezd autobusu z CAN SS:05, z Šumavské pak ss:10, Vary nějakých LL:50(?), nějakých 20 minut obrat a zase zpět do Plzně s příjezdem na Šumavskou v LL:50). Jedinou vadou na kráse by pak byla neexistence vyústění podchodu pod nástupišti přímo na Šumavskou. Ale s tím tuším nepočítá ani rekonstrukce plzeňského nádraží.

Kde čekáte problémy jako člověk sestavující autobusové jízdní řády? Resp. jaké důvody mohou vést autobusového dopravce k tomu, aby přestal/vůbec nezačal o realizaci uvažovat?
Integrální taktový grafikon to je vlastně jedno velké sudoku ...
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1625
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 27. března 2009 - 21:31:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"po 4 hodinách (tj. jedno kolo Plzeň, Šumavská - Vary - Plzeň, Šumavská) musí mít řidič 30 minut pauzu?"

Mám za to, že 45 min.
Co nevím, zda se dá u dálkové linky tato pauza dělit na části.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1626
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 27. března 2009 - 21:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jak okolo Plzně, ale okolo Prahy je sakra potřebné trefovat lokální špičky i o víkendu. Na rozdíl od kladiv nejde o "drobné", ale dvě hodiny už je moc hrubá míra. O trefení díry (v horším případě nas.ání se těsně před) mezi spoji konkurence nemluvě.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bručoun.)
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2400
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 27. března 2009 - 21:45:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To zrovna tady nemusí být až tak problém, neb z jízdního řádu linky je zřejmé, že se v sobotu ráno jede z Plzně kolem osmé a chvíli po desáté a večer se do Plzně přijíždí před šestou a před osmou. Tedy by stačilo qedlat o nějakých 10 minut. Co neumím posoudit je to, o kolik se vyhlídkovou jízdou po Plzni prodlouží jízdní doba. Zase tak moc Plzeň neznám. I kdyby se chytly dva páry spojů v sobotu v každém směru, tak by to za to určitě stálo. Třeba by to skončilo na nezájmu cestujících a třeba by dopravce začal na Šumavskou postupně jezdit s dalšími spoji. Je to předem těžko odhadnutelné ...

Konkurence jezdí jen pátečně nedělní špičky, jinak bojiště opustila.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)
Integrální taktový grafikon to je vlastně jedno velké sudoku ...
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 9-2007
Odesláno Pátek, 27. března 2009 - 22:00:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Třeba by to skončilo na nezájmu cestujících"

Dost záleží na tom, zda je zastávka Šumavská v IDOSu spárovaná s železniční stanicí Plzeň hl.n. Pokud ne, tak IDOS neumí spojení vyhledat.

Taky mě napadlo, zda jezdí rychlíky natolik včas, aby stačilo cca 13 min. na přestup. Mně by přišlo optimálních tak 20 minut, čili příjezd xx:40 až xx:45 a odjezd xx:15 až xx:20.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2401
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 27. března 2009 - 22:17:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud ne, tak IDOS neumí spojení vyhledat.

To se dá řešit posláním jednoho až dvou mailů. Mám s tím praktickou zkušenost. Mail jsem poslal dopravci a CHAPSu a přestupní hrana byla do týdne do idosu doplněna. Jen se mě pak ptali na to, kolik tam mají dát minut. :-)

Asi by to chtělo více než 13 minut, ale jít na celých 20 minut mi přijde zase až moc. I když by bylo dobré si změřit dobu přesunu mezi Šumavskou a 3./4. nástupištěm. Ideální by opravdu bylo vyústění podchodu na Šumavskou, nebo vybudování malého AN u "Hamburku" (tj. fakticky na úrovni vstupu do "metra"), což sice město před pár lety v médiích slibovalo, ale v jakém stádiu (ne)přípravy se akce nachází, nevím.

Rychlíky v obdobích bez výluk jezdí spolehlivě a zpoždění jsou maximálně +3-4 minuty. Od T.Z. jsme si nechal před časem napočítat míru vaty u rychlíků mezi Plzní a Nepomukem a bylo to snad nějakých 11 nebo 12%, tedy i na české poměry docela hodně (na druhou stranu je to jednokolejka s tak hustým provozem, že překládání křižování se tam nedá příliš praktikovat a odstraňování PJ na tom úseku neprobíhá taky nijak rychle).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mibl.)
Integrální taktový grafikon to je vlastně jedno velké sudoku ...
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 398
Registrován: 1-2009
Odesláno Sobota, 28. března 2009 - 18:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Šumavská:
1) je tam speciální zastávka, která by umožnila přímý výjezd (ta poslední směrem ke křižovatce).
2) musí to být výjezdní zastávka (jízdní doba na CAN 4-7min), proto kvůli odbavení na CAN odjezd 10min předem.
3) bezpečnostní pauza je 45min, lze ji dělit až na tři 15minutové.
4) CHAPS není vůbec, ale vůbec žádný problém, tam stačí jen vytočit příslušný telefon.
5) Bude jen záležet na ČSAD Plzeň - a taky vidím pouze víkendové spoje.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2414
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 28. března 2009 - 18:49:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za reakce. Jestli se to zdaří, tak vám snad vyrobím diplom a vystavím ho tady na káčku. Myšlenku jsem zkoušel před pár lety podsouvat v diskusi o autobusech v Plzeňském kraji ("někdo" z načálstva ji čte), ale zatím to na úrodnou půdu nepadlo. Snad budete úspěšnější.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 1-2009
Odesláno Sobota, 28. března 2009 - 20:20:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jsem sice gumokol, ale zasahovat přímo do jednotlivých dopravců (kromě mých) je o známostech. Zkusím tam pokecat s odpovědnými osobami.
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 28. března 2009 - 20:50:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

překvapivě je pátečně - nedělní frekvence v obou směrech, i když samozřejmě více studujících jezdí z KV do Plzně. Ale i nedělní podvečerní spoje jezdí z Plzně poměrně slušně vytížené a to převážně v celé trase rovnoměrně.
Anonym
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 28. března 2009 - 22:13:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohu se zeptat, kdy se uzavírají návrhy na GVD pro regionální spoje?? Díky mnohokrát.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2417
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 28. března 2009 - 22:52:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomu rozumím. Zatímco vy nějakými kontakty disponujete, já jsem jen prudič z k-reportu.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Boblick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 1-2009
Odesláno Neděle, 29. března 2009 - 16:30:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mibl:
Ale fuj. Tentokrát jsem to myslel normálně, ne jako rýpnutí.
Když člověk dělá dopravu přes 20let, tak si kontakty prostě získá. A to můžeme být třeba konkurenti - ale známe se.
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 5-2008
Odesláno Neděle, 29. března 2009 - 17:14:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.railpage.cz/content/view/539/410/

Řazení vlaků GVD 2009/2010
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 5-2008
Odesláno Neděle, 29. března 2009 - 17:15:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nebo

http://www.railpage.cz/EC-CD-2009-2010.html
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5626
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 29. března 2009 - 21:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak Pendolino do Plzně a Pardubice přijdou zkrátka. Avizované Pendolino do Bratislavy v podobě IC se tedy asi nekoná. Pardubky mě docela mrzí, Bratislava ani moc ne.

Railjet bych si moc přál moc moc. Snad to vyjde.

Jak se psalo na railpage o chystaném zajíždění DB ICE3M do Prahy, to bylo asi opravdu jen zbožné přání českých šotoušů.
PepaK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.43.154
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 00:12:10    Odkaz na tento příspěvek  

Pánová, že tá railpage.cz věříte. Minule tam psali vlhký sen, že OBB požádaly o schválení RJ pro CZ a stačilo napsat na SŽDC a přišla odpověď, že o nic takového nepožádali. A to není první případ, kdy si railpage.cz cucala z prstu...
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 00:17:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mě se to zdá hodně ujeté. railjet z toho dává největší smysl
PepaK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.43.154
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 00:19:54    Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek84: Jak jsem psal výše. OBB doposud neprojevily o homologaci v CZ vůbec zájem, takže tady si někdo jen vymýšlí a snaží se zaujmout... mno stačí si na railpage.cz projít pár starších "bombastických" zpráv a podívat se, kolik se ji ve skutečnosti splnilo...
R.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.244.120.39
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 00:39:18    Odkaz na tento příspěvek  

Ona ta homologace nemusí být až zas tak složitá. Vždyť je to v zásadě Taurus se soupravou vylepšených vozů s řídícím na konci. Taurus už schválený na SŽDC je a zbytek by snad neměl být problém.
PepaK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.43.154
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 00:42:24    Odkaz na tento příspěvek  

R.Š.:Jedná se především o ten řidičák...jinak jsem se, jak tak koukám, spletl a míst DÚ jsem napsal SŽDC.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2424
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 09:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale já to nemyslel zle. Na kolejích podsouvat vhodné myšlenky celkem umím (leccos se i realizovalo, byť to leckdy odpovědní následně vydávají za svůj nápad, ale proč ne, hlavně že se povedlo a slouží to). Na gumokolisty ale podobnými kontakty nedisponuju. Nic jiného v tom nehledejte.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Jct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 177
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 10:35:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se divím že railpage.cz vůbec věříte - není to nic jiného než fandovská stránka, která uvádí často zkreslené informace mající společného se skutečností tuze málo. Žádné Pendolino do Plzně jezdit nebude atd. atd.
Podolski
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 5-2008
Odesláno Pondělí, 30. března 2009 - 10:58:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin:-ohledně ICE 406 a 415 nejdříve jako ICE 178/179 od GVD 2010/2011 a na Bratislavu pendolino jako Ec 272/273 Slovan a IC 346/347 Pannonia Brno -Bucurest v řazení 3* B 1*WRRmeer ŽSSK a Apeer ŠSK