Diskuse » Tramvaje a metro » Tramvaje v Plzni » Archiv diskuse Tramvaje v Plzni do 24. 9. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tramvaje v Plzni do 24. 9. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Čtvrtek, 09. září 2021 - 05:32:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6178
Registrován: 2-2005
Souhlasím, že se o kapacitě Belánky mělo mluvit včas a upřímně. Teď to přesně vypadá, že to na městě netušili.

Ale 15000 aut na vnitroměstské komunikaci nemělo a nemá co dělat a je dobře, že se to změnilo.
MHD je pro lidi ! ! !
Čtvrtek, 09. září 2021 - 15:56:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7574
Registrován: 5-2002
@MK - Ad HK: Si ten článek přečti cely pořádně, na většinu z toho tam máš odpověď.


No já to četl třikrát, ale třeba vedení přes centrum na Mikulášské je tam smáznuto takto :

Cílem vedení linky je kromě Vinic i zlepšení obsluhy lokací s budoucí anebo již probíhající bytovou a obchodní výstavbou v okolí Rondelu, hlavního vlakového nádraží i Mikulášské třídy.

Jasně, do centra by to jelo stejně, ale co potřebuješ zlepšit na obsluze Rondelu? Vždyť bude stejná, jenom spoje na Vinice budou mít kovová kola, ne? A je tam teď souběh 1 a 4 , lepší to být nemůže.

To samé náměstí a vlakáč - je tam už teď souběh 1 a 2, kdyby nestačil, tak by asi poslední změny na dvojce nebyly omezení provozu právě s argumentem, že už to takhle stačí, ne?


Jako, to můžu vzít libovolnou část města, prohlásit že cílem je tam zlepšit dopravu, a stačí to jako obhájení investice?

Kdyby bylo potřeba jezdit na vlakáč, může tam jezdit 41 už teď, ne? Nakonec je tam půl CANu a vlaky, tak by to asi i smysl mělo, a prázdná Americká... To přece vůbec nesouvisí s trakcí...
Čtvrtek, 09. září 2021 - 20:13:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6179
Registrován: 2-2005
Tak ono je to celé o úlitbě pro lidi z Vinic, obzvlášť když poslední dvě zastávky přijdou o přímé spojení s městem. Takhle se jim řekne "no tak si nepřestoupíte v sadech, ale na konečné tramvaje, na počet přestupů je to stejné a pojedete rovnou do města a bez kolon."

Do Malesické (nebo otočkou někde jinde ve městě) by to bylo bez práce a prakticky ve stávající trase a-41...ale to nikoho nezajímá
MHD je pro lidi ! ! !
Pavel2
Pátek, 10. září 2021 - 06:18:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18946
Registrován: 8-2002
Já jsem to pochopil tak, že ML potřebuje dokončit převorávání Mikulášskýho náměstí [wink]
Auta do města nepatří, takže jim znepříjemníme a zpomalíme cestu zátkovou zastávkou a (placený) parkoviště pro 20-30 aut, to je fuj, lepší je další kolej pro hodnou tramvaj nebo park.

Vono se to časem povede, že cesta autem třeba z oblasti Nepomucký k FN Loch bude autem stejně pomalá jako MHD. Co na tom, že třeba starej člověk cestující k doktoru má problém s kdečím - je mu blbě, každou chvíli běhá na WC, nemůže dlouho stát ani sedět, vadí mu průvan atd. atp., takže je pro něj z několika hledisek lepší posadit se (jako pasažér) do auta než se trmácet MHD a jednou nebo dvakrát vylézt z příjemně vytopenýho vozu a přitom přestoupit a chvilku počkat na další spoj. Na to musí člověk přijít sám, až se to stane buď jemu nebo někomu z rodiny, to se prostě blbě vysvětluje - dle vzoru sytý hladovému nevěří.

Takovouhle námitku lze jednoduše shodit pod stůl s argumentem, že na jednoho pacienta přepravovanýho autem připadá 40 dalších, podobnou trasou zbytečně jedoucích aut.
Pátek, 10. září 2021 - 09:43:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6180
Registrován: 2-2005
Senior, kterému vadí všechno možný (a ty bys jim nejradši vzal řidičáky, viz diskuze v minulosti) mají možnost objednat si Seniorbus. Z 30 Kč kdekoli po městě.

Tak nehledej problémy kde nejsou.
MHD je pro lidi ! ! !
Pátek, 10. září 2021 - 09:53:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7654
Registrován: 5-2004
Pavel2:
"A těch co pak to dílo budou muset xy let používat se už někdo ptal?"
Samozřejmě. Jednak ty dotčené orgány jsou od toho, aby hájily zájmy uživatelů pozemních komunikací a jednak se uskuteční přímé projednání s veřejností, kam jsi srdečně zván a budeš moci uplatnit své připomínky[happy].
Pavel2:
"Na Doudlevecký občas stojím, to je pravda, pravidelně určitě ne, jízdní řád na to nemám [lol]
Ale překvapení, v zákazu stání stojím za účelem naložení a složení nákladu. Fakt nebudu tahat velký a těžký věci zbytečně 50 metrů za roh, tam a zpět a hlídat ty bezďáky, cikány a feťáky a pokaždý mít u auta další osobu nebo to furt zamykat a odemykat."
Za prvé tě tam vidím v průměru tak jednou do týdne a jednak podobnou výmluvu, proč právě dotyčný zcela nezbytně a pochopitelně musí porušovat pravidla, ti sdělí řidič každého blbě zaparkovaného auta. Takže pokud jsi skutečně všema deseti pro to, aby se prováděla důsledná represe vůči porušování předpisů, je třeba začít nejprve u sebe.
Pavel2:
"A nespočívá ta (ne)svoboda i v takových běžných každodennostech jako že (...) tě někdo defacto přinutí používat zátkovou zastávku v místě kde je zbytečná"
Nespočívá. Za prvé to, že je zbytečná, si myslíš ty a někdo jiný si může myslet něco jiného. Ta hranice rozdílného názoru je zpravidla závislá na úrovni odborné kompetence, znalosti všech souvislostí konkrétního problému a schopnosti se na věc podívat z různých úhlů a různýma očima. A za druhé jak už jsem jednou psal: Silniční provoz je (má být) organizovaný systém pravidel, který slouží k plnění úkolu přemístovat lidi a věci. Nelze do něj promítat politické a sociologické principy. Veškerá pravidla vznikla na odborné bázi a mají nějaký pochopitelný účel. To, že se po dálnici nesmí procházet chodci, není útokem na jejich svobodu a snaha někoho z nich udělat nesvobodné občany druhé kategorie, ale opatření vycházející z odborných argumentů, proč by se tam neměli vyskytovat. A stejně tak není útokem na svobodu řidičů zátková zastávka, což je řešení vycházejí zase z jiných odborných argumentů.
Pavel2:
"jen snaha města řidičům zbytečně komplikovat život."
To je samozřejmě naprostý nesmysl. Veřejný prostor má omezenou velikost, ale musí plnit celou řadu různých funkcí, které dost často vyžadují rozdílné i navzájem se vylučující podmínky. Technická opatření mají za cíl vyvážit zájmy jednotlivých účastníků provozu a jak vyplývá z výše uvedeného, tak vytvořit prostor pro někoho může znamenat drobné ubrání z prostoru někoho jiného. Žádná samoúčelná snaha někoho šikanovat ze strany představitelů veřejné správy v tom samozřejmě není.
Pavel2:
"dle vzoru sytý hladovému nevěří"
Konečně jsi na to přišel. Zkus se někdy projít po městě pěšky, projet na kole nebo jet veřejnou dopravou a možná si uvědomíš mnoho věcí, které teď nejsi schopen vnímat.
A z oblasti Nepomucký se v budoucnu do FN Lochotín dostaneš autem za pár minut po východním okruhu I/20.
Trollino_15:
"Do Malesické (nebo otočkou někde jinde ve městě) by to bylo bez práce a prakticky ve stávající trase a-41...ale to nikoho nezajímá"
Malesická je nesmysl. V tom místě se nelámou intenzity, ta smyčka je pohrobek z dob dělnických návozů do škodovky a v dnešním provozu nemá reálnou využitelnost. Jezdit tam jsou vyhozené kilometry, ukončení na Mikulášském má alespoň smysl v posílení spojení mezi centrem a nádražím. Když se nenajdou peníze a vůle na rekonstrukci Mikulášského a budeme chtít šetřit kilometry, tak raději obrat u Zvonu nebo Nového divadla.
Pátek, 10. září 2021 - 10:31:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6181
Registrován: 2-2005
Ad Malesická: Ano souhlasím. Jen mi to přijde, stejně jako H_k, že jednodušší a levnější je otočit to někde ve stávající sítí, variant je více.

Ale chápu, že by se pak ta tramvaj jako celek mohla Vinickým prodávat hůře
MHD je pro lidi ! ! !
Pátek, 10. září 2021 - 14:07:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7575
Registrován: 5-2002
No a ve špičce třeba posila na B. Pole, tam se taky dlouhodobě řeší že Borská větev čtyřky je víc vytížená než Košutka, ne ?

Jak na tom budou obousměrné soupravy, tak ideálně prodloužit tramvaj k Panasonicu s úvratí tam - možnost vyhubit autobusy na střídání směn, což současná tramvaj k Univerzitě neumožnila a spíš tam jezdí souběh tramvaj + dělnická / pracovní špička v busech...

Jako obecně by mě zajímalo jak lidi budou vnímat něco takového, tu tramvaj samotnou... Ale je fakt že do S35 by dojela dříve, a na těch Vinicích to je jenom kousek, tak snad se to povede...

Rozhodně lepší než se dřív plánovala konečná dvojky u nádraží Světovar, to by byla slušná blbost...
TenObjektivní21
Pátek, 10. září 2021 - 16:35:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2021
Martin_l:
"Pavel2:
"končení na Mikulášském má alespoň smysl v posílení spojení mezi centrem a nádražím. Když se nenajdou peníze a vůle na rekonstrukci Mikulášského a budeme chtít šetřit kilometry, tak raději obrat u Zvonu nebo Nového divadla."

Nesmysl je tahat další linku na totálně přeplněnou zastávku Sady 35 směr Slovany/Bory a na větev Mikulášské nám. - Hlavní pošta.
Vždyť ve špičce je tam proklad mezi linkou 1 a 2 cca 2,5 minuty a mimo špičku cca 3,75 min.

To je na hranici kapacity tohoto úseku a také propustnosti křižovatky od Hlavní pošty.

Spíše bych linkou 3 z Vinic posílil Borskou větev a to za podmínky, že linka 2 by jezdila zpět kolem Synagogy. Anebo linku 3 točit přes Synagogu zpět.

A úvraťové "obratiště" raději nekomentuji, to bych byl velmi sprostý. To je prostě jen šotoušský lowcost řešení. V provozu naprosto k ničemu a na obtíž. [ko]

(Příspěvek byl editován uživatelem TenObjektivní21.)
Moje objektivita je neobjektivní
Pátek, 10. září 2021 - 17:24:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5876
Registrován: 9-2005
Úvraťová konečná bohužel je jediné dostupné řešení. Vhodné pozemky nejsou města a už se tam natlacilli developeri. Však uvidíte.[ko]

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
TenObjektivní21
Pátek, 10. září 2021 - 17:53:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 1-2021
M_k:
"Úvraťová konečná bohužel je jediné dostupné řešení. Vhodné pozemky nejsou města a už se tam natlacilli developeri. Však uvidíte.[ko] "

Tak bych se jim na nějakou TT z vysoka vy[zadnice] ... a nebo z Vinic ji prodloužit nějakým hezkým meziměstem a nedělat takovej paskvil .. [vypravci][proud]
Moje objektivita je neobjektivní
Pátek, 10. září 2021 - 19:44:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6182
Registrován: 2-2005
Co se propustnosti křižovatek týká, tak já mám nejzásadnější problém s křižovatkou u nádraží. Když se to blbe sjede, čekají při současném provozu trolejbusy na průjezd tramvají s preferencí i několik minut. S trojkou to bude ještě horší, ale třeba na to někdo myslel...

Už se mi i stalo, že mě na Mikulášském pustila tramvaj, na křižovatce jí to pustilo bez čekání a mě semafor zastavil. OK. Když projela, zavřela dveře tramvaj od nádraží, tu to pustilo taky, za ní jelo X do vozovny a než to všechno projelo, už se z vrchu blížila další tramvaj.
Po dvou minutách čekání mě semafor pustil a z Pařížské jsem odjížděl +3.
Kolik měly ostatní vozy že Šumavské těžko soudit, ale méně to nejspíš nebylo.
MHD je pro lidi ! ! !
Pavel2
Pátek, 10. září 2021 - 20:33:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18947
Registrován: 8-2002
t_15 #6180:
Senior taxi by bylo fajn, kdyby se nemuselo objednávat 14 dní dopředu. Ale fakt netuším jaxe objednává pro odvoz z vyšetření, buď ti ujede (a řidič může nadávat) nebo bude pacient u nemocnice zbytečně čumět, když si radši dá větší časovou rezervu.
Ne všechno je tak jednoduchý, jaxe může zdát na první pohled.
Pavel2
Sobota, 11. září 2021 - 12:34:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18949
Registrován: 8-2002
ML #7654:
> > A těch co pak to dílo budou muset xy let používat se už někdo ptal?
> Samozřejmě. Jednak ty dotčené orgány jsou od toho, aby hájily zájmy uživatelů pozemních komunikací a jednak se uskuteční přímé projednání s veřejností, kam jsi srdečně zván a budeš moci uplatnit své připomínky [happy]


Martine nezlob se na mě, ale vymyslet zátkovou zastávku na hlavní městský silnici, to snad nikoho normálního napadnout nemůže [crazy]
Jak často tam tramvaj pojede? Dvě linky nebo tři? To bude tramvaj brzdit auta každý 3 minuty? To snad nemůžeš myslet vážně...

Zátkovou zastávku umím pochopit na sídlišti v Doubravce před školou, kde nejezdí trolejbus častějc než po 10 minutách. Sice nerad, ale beru jí v Liticích nebo Radobyčicích, kde jede autobus každou dejme tomu půlhodinu, dá se pochopit, že je tam proto, aby lidi včetně nepozorných dětí bezpečně vylezly z busu a přešly. Přežiju ji i v Pražský, kde ji chápu jako hraniční řešení bránící vjezdu zbytečný individuální dopravy do historickýho centra.

Ale na hlavní trase spojující centrum s předměstím a nádražím? V kontextu s frekvencí provozu tramvají ti bude stát celá Slovanská od Milady až k nádraží a tam se provoz nerozředí, takže nekonečná kolona se přelije do Sirkovky a možná i do Tyršovky. To mi moc ekologický ani časově efektivní nepřijde. Chtělo by to při tom projektování trochu víc používat hlavu a vnímat souvislosti. Ale asi je tady jedinou motivací nahnat lidi z aut do tramvají, z čehož už zavání to sociální inženýrství.

BTW pokus o vývoz demokracie do Afghánistánu skončil výpraskem a tragickou potupou, tamní kultura, vztahy a fungování společnosti jsou úplně jiný než ty, na který jsme my zvyklí. Nejen tohle bych bral jako varování, že předělávání myšlení lidí nefunguje. Ukaž mi opak, abych byl schopen ti uvěřit.

K Doudlevecký:
Na zákazu stání vykládat a nakládat můžu. Navíc je možný tam jakýkoliv vozidlo bez zdržení objet odbočovacím pruhem.

A z oblasti Nepomucký se v budoucnu do FN Lochotín dostaneš autem za pár minut po východním okruhu I/20.

Přesně takovouhle odpověď jsem očekával [wink]
Bohužel těch "pár let" je až v roce 2033, to je +12 let, optikou roku 2021, může se to někde zdržet, ve hře je stále spousta proměnných [ko]
TenObjektivní21
Sobota, 11. září 2021 - 15:16:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2021
Trollino_15:
"Co se propustnosti křižovatek týká, tak já mám nejzásadnější problém s křižovatkou u nádraží. Když se to blbe sjede, čekají při současném provozu trolejbusy na průjezd tramvají s preferencí i několik minut. S trojkou to bude ještě horší, ale třeba na to někdo myslel...

Už se mi i stalo, že mě na Mikulášském pustila tramvaj, na křižovatce jí to pustilo bez čekání a mě semafor zastavil. OK. Když projela, zavřela dveře tramvaj od nádraží, tu to pustilo taky, za ní jelo X do vozovny a než to všechno projelo, už se z vrchu blížila další tramvaj.
Po dvou minutách čekání mě semafor pustil a z Pařížské jsem odjížděl +3.
Kolik měly ostatní vozy že Šumavské těžko soudit, ale méně to nejspíš nebylo."

Přesně o tom mluvím - tato větev je přeplněná již teď i bez linky 3. Stačí se podívat, jak to vypadá, během výjezdů či zátahu šejdrů na/z linky 4. A to není jen křižovatka u Hlavního nádraží, ale právě třeba i výjezd od Hlavní pošty.


Pavel2:
"
Martine nezlob se na mě, ale vymyslet zátkovou zastávku na hlavní městský silnici, to snad nikoho normálního napadnout nemůže [crazy]
Jak často tam tramvaj pojede? Dvě linky nebo tři? To bude tramvaj brzdit auta každý 3 minuty? To snad nemůžeš myslet vážně...

Zátkovou zastávku umím pochopit na sídlišti v Doubravce před školou, kde nejezdí trolejbus častějc než po 10 minutách. Sice nerad, ale beru jí v Liticích nebo Radobyčicích, kde jede autobus každou dejme tomu půlhodinu, dá se pochopit, že je tam proto, aby lidi včetně nepozorných dětí bezpečně vylezly z busu a přešly. Přežiju ji i v Pražský, kde ji chápu jako hraniční řešení bránící vjezdu zbytečný individuální dopravy do historickýho centra.

Ale na hlavní trase spojující centrum s předměstím a nádražím? V kontextu s frekvencí provozu tramvají ti bude stát celá Slovanská od Milady až k nádraží a tam se provoz nerozředí, takže nekonečná kolona se přelije do Sirkovky a možná i do Tyršovky. To mi moc ekologický ani časově efektivní nepřijde. Chtělo by to při tom projektování trochu víc používat hlavu a vnímat souvislosti. Ale asi je tady jedinou motivací nahnat lidi z aut do tramvají, z čehož už zavání to sociální inženýrství.

BTW pokus o vývoz demokracie do Afghánistánu skončil výpraskem a tragickou potupou, tamní kultura, vztahy a fungování společnosti jsou úplně jiný než ty, na který jsme my zvyklí. Nejen tohle bych bral jako varování, že předělávání myšlení lidí nefunguje. Ukaž mi opak, abych byl schopen ti uvěřit.
"

Přesně tak, pod to se Pavlovi podepíšu. Zkuste si udělat zátkovou zastávku třeba na Klatovský - třeba U Práce by byla ideální. [biggrin] Uvažování dopravních "odborníků" dává zjevně najevo, že to nejsou lidé na svém místě. [smrt]
Moje objektivita je neobjektivní
Sobota, 11. září 2021 - 22:40:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7655
Registrován: 5-2004
TenObjektivní21:
"Přesně tak, pod to se Pavlovi podepíšu."
Tak škoda, že jste se nepodepsal pod svůj příspěvek[lol].
TenObjektivní21:
"Uvažování dopravních "odborníků" dává zjevně najevo, že to nejsou lidé na svém místě."
Tedy znovu a myslím, že již potřetí: Variant rozmístění zastávek a kolejového uspořádání Mikulášského náměstí bylo probíráno téměř dvacet a porovnáván byl pochopitelně i vliv různých řešení na plynulost dopravy. S výslednou podobou souhlasí všechny dotčené orgány a shodly se na ní jakožto na nejvhodnější. Jsme v úrovni studie a předpoklad lze v dalších fázích projekční přípravy ověřit mikrosimulačním modelem, který buď prokáže, že to může fungovat, anebo naopak ukáže, že bude stát celá Slovanská od Milady až k nádraží.
TenObjektivní21:
"Zkuste si udělat zátkovou zastávku třeba na Klatovský - třeba U Práce by byla ideální."
Po dokončení západního okruhu, zobousměrnění Husova náměstí a úpravách v Korandově a Kotkově ulici a v křižovatce se Skvrňanskou proč ne.
Ale co kdybychom ty tramvaje na Klatovské úplně zrušili? Když ještě o něco zúžíme chodníky, tak může být pro auta šestipruhová v celé délce. Považoval byste to za dobrý nápad?
Pavel2:
"Senior taxi by bylo fajn, kdyby se nemuselo objednávat 14 dní dopředu."
To je z kategorie fake news, ne? Objednává se 2 až 7 dní dopředu a pouze se může stát, že je na hodně žádaný čas kapacita vyčerpána. Ale určitě není povinnost objednávat dva týdny dopředu. Kromě toho s jakým předstihem se objednáváš na plánovaná vyšetření v nemocnici?
Pavel2:
"Na zákazu stání vykládat a nakládat můžu. Navíc je možný tam jakýkoliv vozidlo bez zdržení objet odbočovacím pruhem."
§ 27
(1) Řidič nesmí zastavit a stát
...h) v místě, kde by vozidlo zakrývalo svislou dopravní značku nebo vodorovnou dopravní značku "Směrové šipky" nebo "Nápis na vozovce"...
...k) ve vzdálenosti kratší než 5 m od začátku a konce vodorovné dopravní značky "Podélná čára souvislá" nebo nástupního ostrůvku tam, kde by mezi touto dopravní značkou nebo nástupním ostrůvkem a vozidlem nezůstal volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m
Minimálně jedno, ale spíše obě tato ustanovení se ti určitě nedaří plnit[wink].
Pavel2:
"pokus o vývoz demokracie do Afghánistánu skončil výpraskem a tragickou potupou (...) Ukaž mi opak, abych byl schopen ti uvěřit"
Tak třeba pokus o vývoz demokracie do Německa a Japonska po druhé světové válce dopadl velice úspěšně a z kdysi totalitních zemí jsou dnes téměř vzorové demokratické státy... Ale zase se dopouštíš nemístné aplikace politiky a sociologie do odborného problému. Kromě toho pojmem "sociální inženýrství" můžeš označit úplně všechno. Že si můžeš dítě odečíst jako slevu z daně z příjmu je podle tebe taky nástroj sociálního inženýrství, anebo logická podpora udržitelného způsobu života, který představuje mít děti (bez kterých vyhyneme)? A jestliže není pochyb o tom, že automobil je zdaleka prostorově a energeticky nejnáročnější způsob dopravy (zejména po městě), tak jsme se skrze své volené zástupce rozhodli, že budeme podporovat jiné způsoby dopravy, které tak náročné na zdroje nejsou, a budeme pro ně v ulicích vyčleňovat více místa. A protože toho místa je v součtu pořád stejně, tak to logicky znamená o něco méně místa pro ten druh dopravy, který ho dosud opanoval nejvíce.
TenObjektivní21
Neděle, 12. září 2021 - 05:44:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 1-2021
Martin_l:
"Ale co kdybychom ty tramvaje na Klatovské úplně zrušili? Když ještě o něco zúžíme chodníky, tak může být pro auta šestipruhová v celé délce. Považoval byste to za dobrý nápad? "

Dobrá demagogie [ko] o rušení tramvaje na Klatovské jsem nenapsal ani čárku.
Nevím, co mě tu cpete do úst. Proto jste pro mě absolutně nevolitelný [ko] děláte své straně vážně kvalitní reklamu [cunik]
Moje objektivita je neobjektivní
Neděle, 12. září 2021 - 10:18:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7656
Registrován: 5-2004
TenObjektivní21:
"Dobrá demagogie [ko] o rušení tramvaje na Klatovské jsem nenapsal ani čárku."
Já zase nenapsal ani čárku o zátkové zastávce na Klatovské, to téma jste přinesl vy. Jestli to bylo nebo nebylo demagogické, nechť posoudí každý čtenář sám.
TenObjektivní21:
"Nevím, co mě tu cpete do úst."
Já vám nic do úst necpu. Jen se ptám, jaký máte názor na to, kdyby někdo přišel s nápadem zrušit tramvaje na Klatovské, aby bylo více místa pro auta. Zajímá mě to proto, abych si udělal představu o vašich postojích. Např. o Pavlovi2 vím, že byť je formálně příznivcem a podporovatelem veřejné dopravy (a dokonce členem spolků, které se zabývají její historií), tak jí téměř nepoužívá, a pokud se má realizovat konkrétní opatření na její podporu, jež zároveň znamená nezbytné omezení individuální automobilové dopravy, tak ze svého osobního pohodlí nehodlá ve prospěch ostatních slevit ani o píď. Tak mě zajímá, jak to máte vy.

Ono je to krásně popsané v jednom českém filmu, jež vznikl právě před třiceti lety. Chceme být světoví, tak otevřeme nudistickou pláž. Ale abychom to s tou nahotou nepřeháněli a nemuseli slevit ze svých dosavadních dogmat, tak jen vocaď pocaď. S podporou MHD je to podobné - všichni s tím nadšeně souhlasí, ale když se má reálně sáhnout na auta (protože ve městě zkrátka máme omezený prostor), tak taky jen vocaď pocaď.
TenObjektivní21
Neděle, 12. září 2021 - 12:48:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 1-2021
Martin_l:
"Já zase nenapsal ani čárku o zátkové zastávce na Klatovské, to téma jste přinesl vy. Jestli to bylo nebo nebylo demagogické, nechť posoudí každý čtenář sám. "

A já jsem zas nepsal, že jste to psal vy. Bylo to pouze mé přirovnání. Asi máte problém pochopit význam psaného textu.


Martin_l:
"Já vám nic do úst necpu. Jen se ptám, jaký máte názor na to, kdyby někdo přišel s nápadem zrušit tramvaje na Klatovské, aby bylo více místa pro auta. "

Ne, vůbec mi nic do úst necpete.. Jen vaši demagogii. Jaký mám na to názor? Je to samozřejmě absurdní nesmysl.

Já jsem pro podporu veřejné dopravy. Ale vy, jako dopravní odborník, by jste měl mít zlatým písmem vepsáno v paměti, že tramvajová doprava, aby byla efektivní, tak by měla být na samostatném těle, aby byla zproštěna vlivům ostatní OAD.
Takže zátková tramvajová zastávka je tím největším nesmyslem, která se dá v rámci "preference tramvají" vymyslet!

Je to vážně moc fajn, skákat na Anglickým nábřeží, v případě zhuštění provozu při různých akcích či uzavírkách, v tramvaji 2-3 minuty do zastávky, aby ji mohla odbavit .. a to je tam poměrně slabý provoz. Opravdu si nedovedu tuto zhovadělost přestavit na Mikulášském náměstí, kde je provoz daleko větší a ještě se tam do toho má motat nesmyslně další tramvajová linka.

Krom toho, je velmi náchylná na jakékoliv mimořádnosti. Jelikož ji velmi ovlivňuje i ostatní doprava.

Doufám, že jsem to napsal pro vás dostatečně srozumitelně.

(Příspěvek byl editován uživatelem TenObjektivní21.)
Moje objektivita je neobjektivní
Neděle, 12. září 2021 - 19:25:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7579
Registrován: 5-2002
Ještě k tomuhle: A taky sem v zájmu objektivity napíšeš seznam všeho, co se naprojektovalo a postavilo kvalitně a bez problémů to slouží?

To klidně nahoď ty, mě nenapadá nic z nových staveb. Jako S35 jo, nebo Borská Pole obecně, nebo Prokopovka / Doudlevecká, ale z nových nevím...

Off topic od tramvají - i u stadionu (fotbalového) začalo někomu jebat a začal stavět ploty napříč parkem, to je super, jak někde v Rusku...

Bohužel mentalitou jsme na východě, stále...

Pavel2
Pondělí, 13. září 2021 - 00:52:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18951
Registrován: 8-2002
ML:
Zatím zareaguju jen na tohleto, na ostatní potřebuju víc času...

> > Senior taxi by bylo fajn, kdyby se nemuselo objednávat 14 dní dopředu.
> To je z kategorie fake news, ne? Objednává se 2 až 7 dní dopředu a pouze se může stát,
> že je na hodně žádaný čas kapacita vyčerpána.


Bingo, "na hodně žádaný čas je kapacita vyčerpána". Asi je to na denním pořádku, seniortaxíků je zřejmě málo.

> Ale určitě není povinnost objednávat dva týdny dopředu.
> Kromě toho s jakým předstihem se objednáváš na plánovaná vyšetření v nemocnici?


O povinnosti jsem nemluvil, nepřekrucuj si to.
Dneska ti většinou nikdo nic nenařizuje, ale pokud chceš vyšetřit u doktora anebo tam dojet v tebou žádaným čase, je záhodno objednat se s větším předstihem, aby ti někdo nepověděl, že už pro tebe nemají místo.

Představ si situaci, pacoš je objednán na vyšetření s 3týdenním předstihem, i u doktorů je po covidu narváno a věřím že často dělají co můžou.
Doma slíbím, "jo, odvezu tě tam". Ale pak ti do toho v práci hodí vidle a ty zjistíš, že v den D a čase Č jsi mimo Plzeň. (Nebo omarodíš nebo ti nejede auto atd.) Do vyšetření zbývá třeba 5 pracovních dní.
Zvedneš telefon, chceš objednat seniortaxi, ale ouha, "kapacita na tvůj termín je vyčerpána".
Takže jsi v řiti a přemýšlíš kdo ti důchodce do nemocnice odveze, když on tvrdí "busem nemůžu" a ty jsi mimo hru.
Jinými slovy služba je to skvělá, ale nedá se na ni spolehnout, pakliže se věci mění za pochodu, to je to riziko využívání služeb mimo tvojí kontrolu.

Objednávat s velkým předstihem, aby na mě zbylo místo, ale pak rezervaci na poslední chvíli (den-dva předem) zrušit, to mi přijde jako prasárna. Nemám v úmyslu cokoli zneužívat, nechovám se většinou dnešním obvyklým stylem teď jsem tady já a ty máš smolíka.

Je to dostatečně jasný?
pokus
Pondělí, 13. září 2021 - 09:30:36  
Neregistrovaný host
Tak mne napadlo. Pokud se bude upravovat Americká, co tam položit jednu kolej, po které by se vracely tramvaje 3 od nádraží zpět, také by posloužila pro næjezd čtyřky. V případě zablokování některé ze stávajících kolejį by mohla posloužit jako objízdná. Ušetřily by se výdaje za Mikulášské a mělo by to asi i další výhody.
Pondělí, 13. září 2021 - 16:14:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5877
Registrován: 9-2005
Tak trocha info pro fotografy.[fotic] Tramvaj č. 366 s reklamním polepem na projekt TrojkouNaVinice v těchto chvílích nakládají ve vozovně na návěs APB. Skládat ji budou u zast. Brněnská zítra po 7 h ráno.
Tramvajový fanda
Úterý, 14. září 2021 - 11:16:09  
Neregistrovaný host
Já bych preferoval variantu linky z Vinic, kdyby se postavila trať ještě odbočkou do Jízdecké ulice přes Tyršovu ulici a napojila se v křižovatce u pivovaru (mohly by zde být např. 3 nové zastávky - Divadlo, Rychtářka, Štruncovy sady). Tato trať se plánovala a sloužila by i jako alternativní trasa místo kolejí přes náměstí (to je velmi nešťastné v Plzni, že za celou dobu se nepostavila jiná spojnice, velké části tratí s vozovnou a tratěmi na Slovanech). Vzhledem i k plánované zástavbě lokality Rychtářky (momentálně se tam má snad začít stavět nový dům) by to celou lokalitu oživilo.
Určitě by bylo vhodné pokračovat v dalším rozvoji tramvajové sítě, kdy další lokalita by měl být Doubravka. Spoustu lidí sice namítne, že tam jezdí trolejbus, ale přece jenom ta tramvaj je jiná liga. Spojení by bylo rychlejší, kapacitnější a lokalitu by to též oživilo, zvláště Rokycanskou, která by mohla konečně poté projít nějakou zajímavou dostavbou, aby se vytvořila pěkná městská třída. Další možné tratě jsou spíše otázka vzdálené budoucnosti, ale mně osobně by se třeba líbila tramvaj zpět na Doudlevecké třídě s tím, že by mohla někdy dále pokračovat přes Malostranskou na Miladu na napojení k vozovně. (Je to sice velmi nereálné, ale pak by celá tramvajová síť plnila opravdu funkci na obsloužení hlavních částí Plzně).
Úterý, 14. září 2021 - 12:00:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6183
Registrován: 2-2005
To jsou zase šotoušoviny...jeden by chtěl tramvaj na Americké, druhej na Doubravku a dokonce i do Doudlevec [crazy]

- Americká je nesmysl z mnoha důvodů
- Doubravka je nesmysl protože na jedinou větev, kde by tramvaj smysl měla, by se prostorově nejspíš vůbec nevešla, navíc by stejně bylo nutno zajistit obsluhu na zbývajicich třech trolejbusových větvích.
- Doudlevce jsou nesmysl, ještě větší je Rychtářka, kde stačí na obsluhu jeden bus za 15 minut.
MHD je pro lidi ! ! !
Úterý, 14. září 2021 - 15:30:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2477
Registrován: 7-2017
Dneska v 15:15 nalezena jen zaplotovaná tramvaj.[kladivo]
Breník J.
Úterý, 14. září 2021 - 21:45:17  
Neregistrovaný host
Už zhruba týden jezdí přechodně sestavená souprava 330+269, kačena č. 292 už pár dní je bez CVR, u stanice Brněnská linky a-41 ve směru Vinice je ode dneška na kolejišti postavená Inka č. 366 v bílé CVR na projektovanou budoucí linku č. 3 na VINICE. Jezdí už i souprava Varií č. 364+365 a pravděpodobně nějaké přední Vario má světlemodrou CVR.
Malý_fotograf
Úterý, 14. září 2021 - 22:20:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7704
Registrován: 5-2002
Taky jsem našel 366 na Vinicích pouze za plotem. Na focení teda nic moc, ale chápu, že obavy před sprejery jsou reálné.

Co mě ale mrzí je umístění té tramvaje do jízdního pruhu a dočasné vytvoření zátkové zastávky. Tím je nechtěně komunikováno místním řidičům, že nová tramvajová trať = komplikace pro jejich plechové miláčky. Asfaltový podklad pro provizorní trať z BKV panelů holt poslouží lépe, než travnatý střed, no.
• Tykání je projev kolegiality. Diskutérům na fóru tykám a chci aby mi bylo tykáno.
• Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Středa, 15. září 2021 - 05:44:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5878
Registrován: 9-2005
Zábradlí je striktní požadavek odboru dopravy, který umístění tramvaje povoloval. Do středního dělícího pasu ji umístit nešlo, muselo by se zasáhnout do trávníku a z návěsu bychom ji tam nesložili. Těch pár dní zatkovou zastávku motoristé vydrži.

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Pavel2
Středa, 15. září 2021 - 12:13:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18958
Registrován: 8-2002
Nemůžete sem prosím někdo pověsit aspoň fotku?
Středa, 15. září 2021 - 14:28:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5879
Registrován: 9-2005
Na sociálních sítích je jich mraky...Za to nemůžeme, že jsi asociál...[wink][happy]

www.trojkounavinice.cz
Středa, 15. září 2021 - 14:31:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5880
Registrován: 9-2005
Dneska v 15:15 nalezena jen zaplotovaná tramvaj.

Bezpečnostní služba má příkaz nechat prostor kolem tramvaje volný veřejnosti od 7 do 19 h. Jenže mám podezření, že si to jeden ze strážných zkouší zjednodušit. Při "zalígrování" mi to hlaste...Díky.
Středa, 15. září 2021 - 15:01:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8507
Registrován: 12-2005
Pavel2 Doma slíbím, "jo, odvezu tě tam". Ale pak ti do toho v práci hodí vidle.....
Takže jsi v řiti a přemýšlíš kdo ti důchodce do nemocnice odveze, když on tvrdí "busem nemůžu" a ty jsi mimo hru.


Bú bú fňuk fňuk.... Ty vole po Plzni se motaj desítky taxíků. Jestli umíš používat google tak jistě najdeš kontakty. Tak tu nedělej tragédii z objednávání senior taxi.
Kdo chce ten hledá způsob. Kdo nechce ten hledá důvod.
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Pavel2
Středa, 15. září 2021 - 16:27:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18959
Registrován: 8-2002
m_100:
Jako bych to slyšel: "Cože, tak ty mě nechceš odvézt ani do nemocnice a říkáš mi, že si mám vzít taxíka? Víš kolik to bude stát peněz?"
Vysvětluj někomu, kdo je zvyklej na jiný časy, že úplně za všechno se dneska platí a někdy ne málo.

m_k:
Sorry, mám jen jeden život, nemůžu ho ze 100% prosedět u fejsbůkových keců
Pro základní představu by stačil tuten obrázek:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10223190485844035&set=p.1 0223190485844035&type=3&theater

Můj názor stručně:
Tram na Vinice ano, pokud možno současně s dostavbou bytů na sever od ul. Na chmelnicích a přeju vám abyste nevymýšleli další konfliktní body typu zátková zastávka, tramvaj na silnici, úvraťová "konečná" atd. atp. Základ je nekomplikovat životy ostatním lidem [happy]
Bohužel u některých lidí se těžko odhaduje jestli to dělají ostatním naschvál nebo z nutnosti/nemožnosti vymyslet věc jinak a líp.

Samozřejmě, řekneš dobře se ti to kecá, když s přípravou tak složitýho projektu nemáš žádnou zkušenost.
Tramvajový fanda
Středa, 15. září 2021 - 16:56:04  
Neregistrovaný host
Trollino_15:
"To jsou zase šotoušoviny...jeden by chtěl tramvaj na Americké, druhej na Doubravku a dokonce i do Doudlevec [crazy]

- Americká je nesmysl z mnoha důvodů "
Tak z mnoha důvodů bych si tam tu tramvaj i představit dovedl nebo v nějaký její části.

Trollino_15:
"- Doubravka je nesmysl protože na jedinou větev, kde by tramvaj smysl měla, by se prostorově nejspíš vůbec nevešla, navíc by stejně bylo nutno zajistit obsluhu na zbývajicich třech trolejbusových větvích. "
Že to odsuzuje hned kvůli prostoru, ten prostor by se tam nejspíš našel rekonstrukcí ulice, jednoduchým měření z katastrální mapy zjistíte, že je tam minimálně stejně místa jako na Slovanský. Pouze by se muselo vymyslet uspořádání, kdy koleje uprostřed by měly komplikaci se zastávkami, řešení dle Slovanský má v tomto výhodu. Ta tramvaj by tam byla smysluplná, využití by měla a celkově by zrychlila a zpohodlnila podstatným způsobem spojení do města.

Trollino_15:
"- Doudlevce jsou nesmysl, ještě větší je Rychtářka, kde stačí na obsluhu jeden bus za 15 minut."
Rychtářka rozhodně nesmysl není a za stávající situace, kdy jediná spojnice je přes náměstí, tak ta náhradní spojka potřeba je. I v důsledku budoucí zástavby kolem by se tam využití našlo. O její nutnosti by se dalo diskutovat v případě, že by existovala jiná alternativní trasa mimo náměstí. Doudlevce můžou mít smysl také, je potřeba revitalizovat obrovský areál původního depa, tím vznikne prakticky nová poměrně dost velká čtvrť.
Pavel2
Středa, 15. září 2021 - 19:03:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18960
Registrován: 8-2002
1. Na Americkou se tramvaj nevejde prostorově. Wilsonův most je památkově chráněnej.
2. Doubravka je slušně obsloužená trolejbusama + doplněná autobusama, sídliště Švábiny se nepostavilo, zatím jsou to jen menší projekty bytových domů. Pro jejich obsluhu je tramvaj kapacitně krutě naddimenzovaná. Buď by jezdila po půlhodině nebo by vozila vzduch.
3. Depo 2015 alias Cukr zas tak plošně veliký není, byty se na jeho ploše zatím nestaví, na Doudleveckou se tramvaj opět prostorově nikam nevejde.

Chápu, že někteří snílci by chtěli mít všude koleje, ale je třeba myslet i na ekonomický hledisko, nejen v okamžiku výstavby, ale i ve fázi provozu a údržby.

S čím bych souhlasil, je možná budoucí potřeba hledat další kolejovou trasu přes centrum, protože kapacitu S35 nelze neustále nafukovat a jakmile se tam něco stane, ovlivní to nutně všechny tramvaje ve městě.
Tramvajový fanda
Středa, 15. září 2021 - 19:36:06  
Neregistrovaný host
Dle úvahy o slušném obsloužení trolejbusy nebo autobusy by se nemuselo stavět nikde nic. Přitom by se ale získalo daleko lepší propojení, mohla by se dotvářet Rokycanská apod. Jak už někde zaznělo, tramvaj je i městotvorný prvek a působí to jinak než trolejbusy. Z ekonomického hlediska sice prvotní náklady jsou velké, ale zase to má přidružené aspekty jako vznik nových budov kolem ulice, zvlášť když podoba Rokycanské je tristní a tato zástavba přinese využití tramvaji. Nikdo neříká, že se to má stavět hned, ale lze mít zpracované různé podklady a mít trasu např. zanesenou v územním plánu.

S tou kapacitou S35 máte právě pravdu a souvisí to s nemožností se tomuto úseku jakkoliv vyhnout. Problém ale je, kudy tu alternativní trasu vést. Jedna z variant je kolem Rychtářky, další možnost je Americká (ale i když pomineme prostor v ulici, kde by se to asi povedlo vměstnat, tak problém bude most, ale nic není neřešitelné), další možnost je U trati, ale tam zase nelze ubrat jízdní pruhy a pak dost komplikované napojení někde u nádraží (možná i nereálné v nějaké variantě současného uspořádání. Posouvat to dál na jih, to už by muselo být řešeno nějakou pravidelnou linkou a řešené jinak.
Středa, 15. září 2021 - 21:01:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6184
Registrován: 2-2005
Nechce se mi odpovídat na všechny ty nesmysly, tak jen stručně:

Jediné místo, kam by provozně mohla vyjít tramvaj je Doubravka, kde by ale bylo potřeba za desítky milionů předělat celou hlavní doubraveckou ulici se vším, co s tím souvisí, přičemž bychom tím nic nezískali, navíc minimálně v úseku od Centrumu k Poliklinice by byl prostorový problém. Lidí to nechtějí, ekologii to nepomůže, náklady to neušetří, provoz to zkomplikuje. Je to k ničemu.

Na Rychtářce se má stavět sídliště velikosti Vinic? asi těžko.
MHD je pro lidi ! ! !
Středa, 15. září 2021 - 21:32:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 9-2016

Máme tady soutěž o nejkrásnější stavbu PMDP[happy]
Tramvaj na Vinice je jistě dobrá věc, jak se vejde linka 3 do stávají trasy linky 4, jak jí bude zdržovat při odbočení na Vinice u L.Fakulty, jak v S35 a u nádraží linku 1 a 2 .Možná by nebylo od věci přitvrdit a udělat linku 3 na Mikulášské n. a linku 5 na Bory v prokladu, posloužilo by to nejvíce lidem.
Čtvrtek, 16. září 2021 - 01:31:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 9-2021
Nešlo by kapacitu S35 vyřešit přidáním dalšího nástupiště. Napadá mě, že by se zrušil záliv pro bus a silnice by se o to posunula více vlevo (ve směru na Bory) a na jejím místě by se udělalo nástupiště pro 4 a bus.
Ilustrace: Současná situace
application/pdfsoucasna situace
S35ted.pdf (1325.5 k)
a po úpravě by to vypadalo takto
application/pdfpo uprave
S35mod.pdf (1588.3 k)
pokus
Čtvrtek, 16. září 2021 - 09:32:25  
Neregistrovaný host
Na Wilsonově mostě za 1. republiky kolej už byla, někde jsem to četl. Předpokládal jsem pouze 1 kolej jako vracečku místo zajíždění na Mikulášské náměstí, která by se mohla využít i jako objízdná v případě potřeby.
Čtvrtek, 16. září 2021 - 12:58:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6185
Registrován: 2-2005
Ano, před 108 lety tam koleje přes most vedly, ale před 87 byly odstraněny. To ale přece není jen o kolejích, ale i o hmotnostech a nosnosti mostu. Před 100 lety byly tramvaje výrazně lehčí.

A samozřejmě je to o kompletní rekonstrukci dlouhé ulice včetně horního vedení, návratu běžné křižovatky před Mrakodrap a rekonstrukce dalších dvou složitých křižovatek.

Opět akce za miliardy bez významnějšího efektu.

Ale abychom se vrátili k Vinicím: Chápu a podporuji snahu dotáhnout koleje na Vinice, kor jestli se tam zástavba ještě rozroste. Ale stále mi to přijde jako vymýšlení argumentů pro tramvaj jen proto, aby si někdo postavil pomník, případně aby se vyhovělo tlaku na snižování emisí.
Trápí vůbec Vinické, kteří cestují autobusem, kolony, když mají možnost přestoupit hrana/hrana do tramvaje u ZOO?
MHD je pro lidi ! ! !
Tramvajový fanda
Čtvrtek, 16. září 2021 - 17:34:17  
Neregistrovaný host
Trollino_15:
"Nechce se mi odpovídat na všechny ty nesmysly, tak jen stručně:

Jediné místo, kam by provozně mohla vyjít tramvaj je Doubravka, kde by ale bylo potřeba za desítky milionů předělat celou hlavní doubraveckou ulici se vším, co s tím souvisí, přičemž bychom tím nic nezískali, navíc minimálně v úseku od Centrumu k Poliklinice by byl prostorový problém. Lidí to nechtějí, ekologii to nepomůže, náklady to neušetří, provoz to zkomplikuje. Je to k ničemu.

Na Rychtářce se má stavět sídliště velikosti Vinic? asi těžko."

Opravdu zajímavá argumentace stylu, když sám nevím, co říct za relevantní argument, tak se vše svede na nesmysly.
Toto jsou hlavně investice z dlouhodobého pohledu, nedělají se za rok, proto je nutné je plánovat důsledně i s výhledovým horizontem více jak 10-15 let. Tímto plánováním se poté předejde různým problémům, že by se muselo kde co přestavět v ulici apod. Vzhledem k tomu, že se ulice musí periodicky opravovat a udržovat, tak následné opravy lze řešit už s budoucím výhledem, že se tam postaví něco dalšího. Krásně je to vidět, jak se nakonec hodí to, že na Vinice to místo pro koleje je připravené z minulosti, protože se ta tramvaj plánovala. A je dobře, že se na ní konečně dostalo. Jen je škoda, že nebude rovnou s klasickou točnou. I když se ve světě používají úvratě běžně, řekl bych, že je to vhodné zejména v místech, kde se plánuje s pokračováním tratě dál. Tady budoucí výhled je tak posunutí konce 200m dál.
Pavel2
Čtvrtek, 16. září 2021 - 20:21:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18965
Registrován: 8-2002
Než se svezeme tramvají na Vinice, vozovka ulice Na chmelnicích bude muset projít kompletní rekonstrukcí, protože těch záplat, vln a propadů je tam dost už teď. Dávám tomu max. 5 let, podle toho jaký nás čekají zimy.
Čtvrtek, 16. září 2021 - 21:05:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7589
Registrován: 5-2002
Můj názor stručně:
Tram na Vinice ano, pokud možno současně s dostavbou bytů na sever od ul. Na chmelnicích a přeju vám abyste nevymýšleli další konfliktní body typu zátková zastávka, tramvaj na silnici, úvraťová "konečná" atd. atp. Základ je nekomplikovat životy ostatním lidem


Jo, to je velká pravda... (Jenom úvraťová konečná je myslím v pohodě, to nemůže ničemu vadit)

Hlavně jestli se máme dívat na to co tam bude za 10 let, tak vidím jako největší chybu tu ulici zužovat , když bude sídliště dvojnásobné a ještě to bude cesta na okruh. Určitě bych všude nechal dva pruhy v hlavním směru na těch křižovatkách, plus levý třeba na odbočení... Kdyby nic tak to umožní nechat chodcům delší volno napříč - teď není potřeba, až bude sídliště symetricky na obou stranách tak ale bude, bude tam pohyb, život...

A spíš drobnost, v plánu je tam zrušit to nedávno udělané odbočení z Vinic na Kotíkovskou bez náhrady... Kdyby nic tak nějakou náhradu jinde by to chtělo...
Čtvrtek, 16. září 2021 - 21:09:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7590
Registrován: 5-2002
@Ondřej, S35 po úpravě - luxus, to by nemělo chybu...

Jinak město ještě uvažovalo vyloučit z dopravy Roosveltův most, až bude okruh a průtah I/20... Tak jako to by taky byla varianta kam strčit trojku, když by tam jiná doprava nebyla, a úvraťový konec na náměstí... Ale jestli spíš lidi z Vinic nechtějí do oblasti S35 / na Bory...
Pavel2
Čtvrtek, 16. září 2021 - 22:32:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18969
Registrován: 8-2002
Souhlasím s myšlenkou, že se zužováním Na chmelnicích bych byl opatrnej. Sídliště nebo počet obyvatel se tam v dohledný době dejme tomu zdvojnásobí a to napojení na Západní okruh taky sežere část kapacity ulice, byť jedno z hlavních napojení LochotínoBolevce má být prodlouženou Alejí Svobody skrz Berlín a nad Privamedem.

U toho Berlína by mě zajímalo (ML by mohl vědět) v jaký je to fázi a kdy by se tam mělo začít stavět. Upřímně říkám, že bych nechtěl v Berlíně bydlet a být svědkem toho, jak mi někdo přes zahrádku pod okny natáhne 4pruh. Ten klid, co tam teď ti obyvatelé mají jim ta široká silnice nenávratně sebere. Ani koukat na 4metry vysokou PHS bych nechtěl.

S35 po úpravě vypadá super, ale furt se veškerý tramvaje tlačí do jednoho bodu. Na druhou stranu místo pro trať jinou ulicí se v centru hledá moc moc těžko. Myšlenka s tramvajovým Roosevelťákem ale vypadá zajímavě, jen by se trať na náměstí měla napojit na stávající síť. Což si myslím že narazí na problémy s místem.
Čtvrtek, 16. září 2021 - 23:03:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5881
Registrován: 9-2005
Na co napojení Vinic na Kotikovskou když bude alej Svobody i Západní okruh...?
Petr_k
Čtvrtek, 16. září 2021 - 23:31:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13307
Registrován: 4-2003
Asi něco jako rozvoj uliční sítě... dneska se ovšem "urbanizuje" trochu jinak (ležatej panelák za bytelným plotem) [biggrin]
DIE VERGELTUNGSAFFE!

Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava)
Pátek, 17. září 2021 - 06:06:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5882
Registrován: 9-2005
Spíše protitankovou zdi....
Zajímavé, v Holandsku jsem něco takového viděl minimálně.A že jsou tam na sebe nacpaný mnohem více. Asi proto si váží více společného prostoru.[crazy]
Trupman
Pátek, 17. září 2021 - 11:41:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1726
Registrován: 12-2005
Kdyby se v Česku plánovala města tak, jako v Holandsku, tak by bylo řevu o socialismu a neomarxismu a dalšího brekotu...

To totiž město vezme pozemky, na vlastní náklady vybuduje infrastrukturu, rozdělá parcely a rozprodá je za tvrdých podmínek jak vysoké, jak široké tam domy mají být. Žádný velký developer, žádný roztahaný satelit, tvrdá regulace a výdělek pro "státní"
Moje dopravní fotogalerie na Phototrans
Pátek, 17. září 2021 - 13:56:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 3-2007
Problém ale je, kudy tu alternativní trasu vést.
Před časem mne napadlo, že kdyby už nebylo rozhodnuto, mohlo být dobré prohodit tramvajovou a trolejbusovou trať na Vinice. Že by ulicí Na Chmelnicích jezdily trolejbusy a tramvaj se mohla vyprojektovat ze Sirkové do Tyršovy a po obchvatu Roudné k nemocnici a dál Alejí Svobody až na Vinice ze severu. Bylo by to užitečnější a úplně jinou trasou.

Nešlo by kapacitu S35 vyřešit přidáním dalšího nástupiště.
Přesně to mě také napadlo, zvlášť pokud by se povedlo zklidnit Klatovskou (což asi jen tak nehrozí), ale posunout chodník by se také dalo, když tam ještě nic nestojí. Jedno nástupiště na Bory a jedno na Slovany, tak aby se tam vešly i soupravy o délce 3xT3.

linku 3 na Mikulášské n. a linku 5 na Bory
To je dobrý nápad, obě trasy jsou obsloužené jinými linkami, tak by na nich nová linka po 20 minutách stačila a posloužilo by to více lidem. Asi by pak bylo vhodné mírně omezit linku 4 ze Sadů na Bory. A nebo začít jezdit ne podle linek, ale podle potřeb lidí – tedy udělat podrobné průzkumy a vést v ranní špičce tramvaje z Košutky a Vinic střídavě na Bory a Mik. Nám./Světovar podle poptávky, aby si každý student mohl najít přímý spoj až ke škole. (jednou Vinice - Světovar a Košutka - Bory, podruhé Vinice Bory a Košutka - Světovar) - ulehčilo by se tím i samotnému nástupišti, kde obrovské množství lidí přestupuje od Košutky na linku 2.
Pátek, 17. září 2021 - 14:30:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 2-2019
Úprava kolejiště na Slovanské aleji neprobíhá zrovna svižně....
Tramvajový fanda
Pondělí, 20. září 2021 - 00:36:48  
Neregistrovaný host
Martin_votava:
"Problém ale je, kudy tu alternativní trasu vést.
Před časem mne napadlo, že kdyby už nebylo rozhodnuto, mohlo být dobré prohodit tramvajovou a trolejbusovou trať na Vinice. Že by ulicí Na Chmelnicích jezdily trolejbusy a tramvaj se mohla vyprojektovat ze Sirkové do Tyršovy a po obchvatu Roudné k nemocnici a dál Alejí Svobody až na Vinice ze severu. Bylo by to užitečnější a úplně jinou trasou. "
Taková trasa by nebyla vůbec špatná a i když by se postavila trať na Vinici dle aktuálního záměr, tak pořád realizovatelné. Byl by tam souběh jedné zastávka na Karlovarské se 4 a na Vinice by to odbočilo ze směru od Košutky a ne od centra. To by asi nebylo nic proti ničemu. Hlavní přínos by byl v nové trase, která se centru vyhýbá v nějaké rozumné vzdálenosti. Mít všechny linky přes jednu zastávku není šťastné řešení.

Martin_votava:
"Nešlo by kapacitu S35 vyřešit přidáním dalšího nástupiště.
Přesně to mě také napadlo, zvlášť pokud by se povedlo zklidnit Klatovskou (což asi jen tak nehrozí), ale posunout chodník by se také dalo, když tam ještě nic nestojí. Jedno nástupiště na Bory a jedno na Slovany, tak aby se tam vešly i soupravy o délce 3xT3. "
On by se ten chodník ani moc posouvat nemusel. Jedno nástupiště by mohlo být společné jak pro tramvaj tak i autobus (jako u ZOO třeba). Tím se ušetří stávající záliv. Spíš aby byla zachována pak průjezdnost ze všech směru do všech směrů jako teď a nebylo to omezeno, že na nějakou kolej nepůjde z jednoho směru odbočit.
Pavel2
Pondělí, 20. září 2021 - 21:46:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18975
Registrován: 8-2002
Až budete mít ten obchvat Roudný tak můžete směle plánovat [wink]
Do tý doby jsou to jen hezký sny.
Pavel2
Čtvrtek, 23. září 2021 - 22:28:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18977
Registrován: 8-2002
Už tu dlouho nebyla žádná legrace [happy]
Pan řidič Jehla se rozhodl vyslovit svůj názor na Americkou a na tramvaj na Vinicích:
https://www.youtube.com/watch?v=eHS5GY-8-w0
Tak abyste byli trochu v obraze co si myslí veřejnost cestující autama [wink]
Pátek, 24. září 2021 - 01:06:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6186
Registrován: 2-2005
Jestli má všechna "veřejnost cestující autama" stejné IQ jako ten trouba, tak teda potěš koště [crazy]

Americká funguje báječně a vyrábět pseudokauzu objížděním bočními ulicemi je hovadina. Transit je pryč, jezdí úplně mimo centrum, na Belánce se stojí trochu víc asi tak hodinu ráno a dvě tři hodiny odpoledne, nic co by se nedalo vydržet, když už z nějakého důvodu musím jet autem.

A já jsem dneska za celý den na lince 12 neměl víc než 2 minuty zpoždění, vlastně abych byl přesný, nad pět minut zpoždění jsem za celé září měl na všech linkách jen kvůli nesouvisejícím kolonám u Stavebních strojů a pak asi u dvou třech spojů na desítce. To je naprosto neuvěřitelný skok v kvalitě služby a jednoznačný úspěch.

Takže se smiř s tím, že uzavření Americké byl mimořádně potřebný a taky mimořádně úspěšný krok a přestaň tady s tím hejtovat.
MHD je pro lidi ! ! !
Pavel2
Pátek, 24. září 2021 - 08:09:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18978
Registrován: 8-2002
a) Ve videu jde hlavně o tram na Vinicích prsknutou na silnici
Americká k tomu jen pasuje časově a mírou nesmyslnosti.

b) Asi chtěl ukázat jak moc je ta přestřižená Americká divná, tak to otrocky objel nejkratší možnou trasou. Ono to pak víc vynikne.

c) Uzavření Americký je broskvovina, protože auta z města nezmizely, jen se přelily na U trati - Belánka a i díky neexistenci Americký se víc ucpává Klatovská od Belánky k Práci. Skoro by se dalo tvrdit, že o co míň stojí trolejbusy kolem Mraku, o to víc stojí auta před Belánkou. Takže z tutoho pohledu splnila umělá překážka na Am úplně přesně svůj účel - co nejvíc zabrzdit, zkomplikovat a znepříjemnit cestování po městě autem. U trati stojí ráno, odpoledne, dopoledne, prostě celej den. Nestojí asi akorát brzy ráno když vyjíždíš z vozovny a pozdě večer když zatahuješ.
Pátek, 24. září 2021 - 10:03:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6187
Registrován: 2-2005
protože auta z města nezmizely, jen se přelily na U trati - Belánka
To je v pořádku, tam patří.

Skoro by se dalo tvrdit, že o co míň stojí trolejbusy kolem Mraku, o to víc stojí auta před Belánkou.
To je taky v pořádku. Když si spočítáš počet osob v autech v koloně na Belance, vyjde ti tak jeden slušně zaplněný kloubák, který tohle množství převeze po Americké každých 5 minut (a k němu X dalších vozidel s YY dalšími lidmi).

A stojí se tam pár minut, největší zpoždění na desítce jsem měl 8 minut, a to jsem část nabral ještě na Nepokucké. A že se v nějakých specifických případech stojí déle je přijatelná daň za ty stovky spojů, které jezdí na čas.
MHD je pro lidi ! ! !
Luda
Pátek, 24. září 2021 - 17:14:18  
Neregistrovaný host
Ve videu na idnesu mě překvapilo že 40T najiždi kilometry bez plent. Je to trvalý stav nebo to byla výjimka?