Diskuse » Železnice » Železniční přejezdy « předcházející | další »

Železniční přejezdy

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Předchozí roky: 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Železniční přejezdy do 24. 1. 2019 Mořepetr 60 24. 1. 2019 18:01
Archiv diskuse Železniční přejezdy do 23. 4. 2019 lokomotivy_bardotky 60 23. 4. 2019 11:40
Archiv diskuse Železniční přejezdy do 17. 9. 2019 vlasak 60 17. 9. 2019 20:56
Archiv diskuse Železniční přejezdy do 29. 11. 2019 Martin751 60 29. 11. 2019 10:32
Archiv diskuse Železniční přejezdy do 03. 3. 2020 Jaroslav_T 60 03. 3. 2020 09:19
Archiv diskuse Železniční přejezdy do 01. 8. 2020 Mikulda 60 01. 8. 2020 20:38
   autor příspěvek
Vechtr
Pondělí, 03. srpna 2020 - 13:52:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 12-2015
Tohle je takový evergreen, vždycky někdo vytáhne tuhle jedinou fotku a prohlašuje, jak mají v Rusku vše dávno dořešeno. Problém je, že aby to nezachytilo třeba kamion za poslední nápravu a ten tak nezůstal stát přímo v kolejích bez možnosti dalšího pohybu, muselo by to být velmi daleko od kolejí. Tím pádem podstatně naroste délka přejezdu a tedy předzváněcí doba. Tím bude ještě více stoupat nervozita řidičů před přejezdem a jejich motivace to projet před zvednutím té zábrany. Nakonec na youtube je dost videí z Ruska, jak tam to auto přesto vletí a rozseká se. Něco jiného je navíc přejezd někde na Sibiři, kde projede vlak jednou za hodinu, a přejezd v Česku na koridoru, který by byl při takové délce předzváněčky zavřený celé dopoledne v kuse.

Je taky nutné se zamyslet nad tím, co by to mělo vlastně řešit. Je to taková obdoba závor, akorát drsnější. Nezaznamenal jsem v poslední době nehodu, kdy by auto prorazilo sklopené závory a vjelo pod vlak. Naprostá většina nehod se stává buď na přejezdech bez závor a nebo tak, že závory auto uvězní na přejezdu. Tyto dva případy tenhle ruský vynález neřeší.

Já navíc furt ještě věřím, že mentální úroveň řidičů v ČR je na jiné úrovni než v Rusku a že světla a závory jsou dostatečně jasný pokyn k zastavení.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vechtr.)
Něcestujtě s papagájom, ujo Porubjak. Celú cestu čosi tára, cestujúcich sprosto ohovára.
Pátek, 07. srpna 2020 - 13:33:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 7-2020
Tak ke všem postupně:
RadekŠ: průměr v Čechách je 38 mrtvých za rok. Reference z Ruska trvají na tom, že je to spolehlivější než si asi myslíte. Pokud se tím jen doplňují/nahrazují současné automatické závory, je to i levné. Kde se to zavádí "od základů", je to srovnatelné s automatickými závorami. Řídící obvody jsou přece stejné. Proti nadjezdům/podjezdům jsou náklady řádově menší.

Asdf: To poškození auta ve stovce neprobíhá tak, jak píšete. Mám takových videí víc. Vždycky to auto odrazí zpátky (i když při tom létají kusy přední masky do stran). Důležité je, že to neohrozí vlak (a lidi v něm!)

Dozor obsluhy spočívá v tom, aby to v zimě občas posolili a odstraňovali led, nic víc. To ale musí i tak (zejména na Sibiři, ale i Petěrburk není daleko od polárního kruhu). Vlastní zařízení snese i sůl, která jinak na kolejích dělá neplechy.

Mikulda: První verze měly pružinu, možná někde dali závaží. Je vidět, že to neustále vyvíjejí. Odrazky byly na starších verzích, dnes tam dávají červené LED-pásky. Složité je to srovnatelně se zaváděním automatických závor, ale tam, kde tím jen doplňují stávající závory, je to opravdu neuvěřitelně jednoduché. Nepochybujte o tom, že je to proti nadjezdům/podjezdům i levnější. Řádově! Nechcete si o tom nejprve něco novějšího zjistit?

Vechtr: Toto není jediná fotka, mám jich víc, od těch prvních, které ještě neměly na zvednuté traverze ani odrazky, až po nejnovější s červenými led-diodovými pásy. Ano, je to jen drsnější obdoba závor, jenže to zastaví i kamion, který doklouže na přejezd na ledovatce (mám stažené nádherné video, kde kamion bez tohoto zařízení nedobrzdil, vjel zboku do náklaďáku, v té chvíli k němu dojel v protisměru rychlík a už se vagony vršily... kamion byl ale rozložený na prvočinitele). Neměli jsme v Čechách případ, kdy tam vjel autobus kvůli ledovatce? Toho by to očividně (!) zastavilo.
Auta nevjíždějí do sklopených závor, ale prostě je objíždějí (tam, kde jsou jen polo-závory). Adepti na Darwinovu cenu jsou i u nás. Na Vašem místě bych na mentální úroveň řidičů nesázel, prohrál byste. Ostatně, to Pendolino sešrotoval kamioňák Polák, ne? Uznávám, že v Rusku jezdí i větší prasata. Jet přes přejezd stovkou (u nás: 30km/h), předjíždět přitom ty stojící, ignorovat světla... to chce sebevražedný úmysl. Ale v každém případě to nedovolí ublížit lidem ve vlaku (viz ten beznohý strojvůdce Pendolina)!
Když to zachytí kamion za poslední nápravu, může ještě normálně vycouvat. Ale to už tam musel vjet taky na červená světla!
Tohle zařízení žádné auto na přejezdu neuvězní. Odjet, případně vycouvat,může každý. Z vnitřní strany nejsou ty vztyčené traverzy téměř vidět (je na nich asfalt). Tím, že na odjezdu nebudou závory, nebude tam řidiče nic psychologicky zadržovat. Prostě odjede.
Nevyřeší to asi případ, kdy na přejezdu auto uvězní ne závory, ale kolona za přejezdem. Sorry, ale i to je chyba řidiče (smí vjet jen když vidí, že může pokračovat). Kdo najdete takové video, dejte mi sem odkaz.
Z fotky je vidět, že traverzy nejsou dál než dosavadní závory. Veškeré úvahy o prodloužení předzváněcí doby a dalších dopadech si tedy nechte (jsou na vodě). V Rusku je tím jištěná už celá trasa Moskva-Petěrburk, kde vlaky jezdí až 250km/h a je to spolehlivé. Samozřejmě mám i videa, kde na to vletí sebevrah stovkou a rozseká se. Takovým prasatům to přeji - ale ani on pak neohrozí vlak! Kapišto?
Pátek, 07. srpna 2020 - 15:36:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 550
Registrován: 12-2007
Skalice nad Svitavou

Přerov :-)
Pátek, 07. srpna 2020 - 18:29:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10485
Registrován: 4-2003
průměr v Čechách je 38 mrtvých za rok.

Že přerazí závory a vjedou pod vlak?? Opravdu??

[nene]

Ale v každém případě to nedovolí ublížit lidem ve vlaku (viz ten beznohý strojvůdce Pendolina)!

Tomu by to nijak nepomohlo. Nijak.V Rusku

Především v Rusku a obecně téměř kdekoliv bývalém SSSR bych jentak nesedl do auta. Párkrát mi to stačilo. Mentalita zdejších řidičů je prostě otřesná.

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 07. srpna 2020 - 19:02:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 7-2020
38 mrtvých v autech každoročně. To neokecávej, nemáš na to. To je statistický průměr. Neberu ti právo na vlastní názor, ale fakta hovoří jasně. Srandičky u mrtvol považuji za hyenismus.

Beznohému strojvůdci Pendolína už to, pravda, nepomůže. Kdyby tam přejezd toho kamioňáka prostě nepustil, nic by se mu nestalo. Opět se tvůj názor míjí s fakty.

Mně stačilo, co jsem zažil tady. Mentalita některých řidičů (speciálně SUV a vozů Audi) je i v Čechách prostě otřesná, do toho cizinci...

Ale co mě štve nejvíc, jsou všechny tyhle plané kecy. Kdyby zodpovědní (ale to by tam museli nějací být) rozhodli o stavbě 3 zkušebních vzorků, už by se vidělo. Takhle se jen planě kecá, kecá, žvaní - a lidi umírají. Tomu říkám nezodpovědnost!
Pátek, 07. srpna 2020 - 19:28:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10486
Registrován: 4-2003
Kdyby tam přejezd toho kamioňáka prostě nepustil

Ale on by ho tam za stejných okolností právě pustil úplně stejně i s tím vyklápěcím zařízením, naopak by mu po spuštění závor následným vyklopením té zábrany vytvořil další bariéru zabraňující opuštění přejezdu.

Takhle se jen planě kecá, kecá, žvaní -

Tak s tím omezením planýho kecání začnete prosím sám u sebe.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 07. srpna 2020 - 22:19:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 7-2020
2 RadekŠ: Vtip je v tom, že i kdyby tam kamion vjel a desky se zvedly ve chvíli, kdy tam už byl, odjel by normálně, v tom je ten fígl. To není bariéra znemožňující odjezd! Ve směru od kolejí je to jen mírně šikmá plocha, na kterou se dá najet a vahou auta se sklopí (navíc od kolejí není téměř vidět (šedá na šedém pozadí), to nedělá ani psychickou bariéru). Zvětši si obrázek kliknutím a pořádně se xakru podívej, jak je to udělané, ať už neplácáš nesmysly!

Na rozdíl od planých kecálistů jsem dal podněty na ministerstvo dopravy, na SŽDC a v poslední době i do televizí a do Poslanecké Sněmovny, takže (na rozdíl od kecálistů) pro to dělám co mohu. Nemohu to jen nikomu nařídit. Ale štve mě, jak se o tom jen planě kecá!
Sobota, 08. srpna 2020 - 18:19:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10488
Registrován: 4-2003
vjel a desky se zvedly ve chvíli, kdy tam už byl, odjel by normálně, v tom je ten fígl.

A proč neodjel, když stačilo "jen" přerazit závoru?? Což je pro řidiče takového auta psychicky mnohem jednodušší??


Znova opakuju, v kolika z těch 38 případů by zařízení to zabránilo střetu s vlakem?Prosím konkrétní popis. Bez toho je to z Vaší strany plané tlachání.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Sobota, 08. srpna 2020 - 23:50:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 7-2020
Plané tlachání je to od Vás. Co jste v tomto směru udělal? Jen tlachy! Strčte si někam konkrétní popis, taky nemáte v ruce nic než statistiku! Jen žvanit umíte!

Jen pro ostatní doplním, že závora představuje psychickou bariéru, kdežto šedivá asfaltová deska, která není z vnitřní strany proti asfaltovému pozadí ani vidět, žádnou - psychickou - bariéru - nepředstavuje!

To přece nemůže být tak těžké pochopit! Jako kdybych se bavil s šestiletým klukem ze zvláštní školy! Pardon - inkludovaným! Jděte už k šípku!

Domluvil jsem. Howgh!
Neděle, 09. srpna 2020 - 09:41:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 8-2007
která není z vnitřní strany proti asfaltovému pozadí ani vidět
opravdu není zvednutá deska před autem vidět? [coze] To by musel řídit slepejš.
Neděle, 09. srpna 2020 - 09:49:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4949
Registrován: 10-2003
Václav_Semerád: Tedy pane kolego, jestli jste nás sem přišel pobavit, tak se Vám to povedlo [biggrin]
www.mechaniky.cz — přehled mechanických závor v ČR na mapě
Neděle, 09. srpna 2020 - 11:13:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 7-2020
2 Bkv: Ta deska je pokrytá asfaltem, za ní je také asfalt. Kdo přehlédne červená světla, tohle prostě musí přehlédnout také, zejména za šera. Nerozporuji, že je slepejš, kdo tam vjede na červená světla.

2 Zeleznicni: Tady jde o mrtvé. Jestli vás to pobavilo, jste hyena.
Sobota, 15. srpna 2020 - 09:58:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1856
Registrován: 1-2013
Vážení kolegové, pokouším se zjišťovat, kde jsou přejezdy číselné řady 9000 na nestátních dráhách. Čtrnáct
jich nemůžu najít (P9190 - P9203). Zatím jsem našel všechny kromě těchto čtrnácti (P9001 - P9132 JHMD, P9133 - P9182 SaRT Desná, P9183 - P9189 KŽC Kam. Šenov, P9190 - P9203 ???, P9204 SaRT Desná, P9205 - P9208 MPŽ Zbýšov, P9209 - P9228 MPD Mladějov, P9229 - P9308 AŽD).
Proto prosím znalé: kde jsou přejezdy P9190 - P9203? Nebo jsou tato čísla vynechaná?
Předem dík za odpověď.
Šmajchl
Sobota, 15. srpna 2020 - 14:36:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 854
Registrován: 9-2011
Jaroslav_T:
Nechci dělat ukvapené závěry, ale P9190 a P9191 našel https://portal.hzspk.cz/hzs-map v České Lípě. Ostatní už nikoliv, takže mě napadá myšlenka, zdali alespoň některé označeni nepatřilo/nebylo uvažováno pro nějaký přejezd na původní trati UTD přes městské nádraží.

Jen mě překvapuje přečíslování přejezdů na tratích AŽD.
Sobota, 15. srpna 2020 - 20:35:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1857
Registrován: 1-2013
Šmajchl: dík za odpověď.

Přejezdy na tratích AŽD mne taky docela překvapily, P9229 - P9262 jsou Čížkovice - Obrnice, P9263 - P9308 Kopidlno - Dolní Bousov, ale asi to má logiku, když to nejsou "státní" tratě.
Hledal jsem zejména tady: https://terinos.izscr.cz/client/
Vechtr
Pondělí, 17. srpna 2020 - 10:48:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 176
Registrován: 12-2015
Václav Semerád: vzpomněl jsem si na filmovou citaci: "To je nejhorší, co může mužskýho potkat, když chce spasit svět klackem. Strašně nebezpečná nemoc."
Něcestujtě s papagájom, ujo Porubjak. Celú cestu čosi tára, cestujúcich sprosto ohovára.
Neděle, 30. srpna 2020 - 18:04:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14091
Registrován: 11-2002
Pokud to tu někdy bylo, pak se omlouvám, ale náhodou jsem kápl na toto:
https://www.youtube.com/watch?v=nmeBxLoEZPA

Aneb, možná nejvíce výstražníků u jednoho přejezdu na světě.. [proud]
Pikehead
Neděle, 30. srpna 2020 - 20:50:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6476
Registrován: 3-2007
Před několika lety testovali na Slovensku nějaký přejezd od chorvatské firmy Altpro. Nevíte jak to dopadlo?
Středa, 16. září 2020 - 10:39:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9438
Registrován: 6-2006
Vůdéčka ve Velkém Březně:
Čtvrtek, 17. září 2020 - 22:57:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4127
Registrován: 9-2003
Hm, VÚD-čka ještě nemám.
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 24. září 2020 - 09:32:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2868
Registrován: 4-2011
Marťa_rak: to by mělo být z přejezdu mezi Solopyskama a Domoušicema. ZMZ to asi chce umístit někam do své expozice.
Čtvrtek, 24. září 2020 - 09:39:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2869
Registrován: 4-2011
Jedno končící VÚDčko v Konětopech. Bude mi chybět, stejně jako ty ostatní, co už na trati zanikly.
Čtvrtek, 24. září 2020 - 21:05:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9457
Registrován: 6-2006
Vúdéčka od Domoušic pamatuji.
Ale v Konětopech jsou přeci světla AŽD 71. Vúdéčka tam snad také byly.
A vůbec u těch videí - co dle Vás znamená "přejezd vzoru SSSR", že je bez závor??
Úterý, 29. září 2020 - 12:11:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 9-2013
https://youtu.be/YUasKOGPdUY

Hazardér na přejezdu.
Vechtr
Čtvrtek, 01. října 2020 - 08:32:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 183
Registrován: 12-2015
Typ přejezdu se týká výstroje, ne výstražníků. Například dnes má většina VÚD vyměněny výstražníky za AŽD-71, protože ty původní prostě shnily. Stejně tak jsou v provozu ještě nějaké přejezdy typu SSSR, ale s nepůvodními výstražníky.

Je škoda, že se šotouši (včetně těch, co se považují za fanoušky této techniky) zajímají jen o výstražníky a ne o ten zbytek, který je daleko zajímavější.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vechtr.)
Něcestujtě s papagájom, ujo Porubjak. Celú cestu čosi tára, cestujúcich sprosto ohovára.
Čtvrtek, 01. října 2020 - 09:34:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4360
Registrován: 11-2008
ad PeMi : U mne na prvním místě v kategorii "Kaskadér" je tento : https://www.youtube.com/watch?v=poVnGMiVjTs [andel][vypravci]

(Příspěvek byl editován uživatelem výpravčíXY.)

(Příspěvek byl editován uživatelem výpravčíXY.)
Sobota, 03. října 2020 - 10:05:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9469
Registrován: 6-2006
Vechtr: ...typ přejezdu se týká výstroje, ne výstražníků...a ne o ten zbytek, který je daleko zajímavější - tak ten zbytek je nenápadnější než horní výstražníky.
Jestli máte detailní snímky různých typ přejezdů / výstroje, aby jsme mohli porovnávat.
Například u videí uživatele ostravsketornado (Železniční přejezdy vzoru SSSR) žádné rozdíly nevidím.
Čtvrtek, 08. října 2020 - 23:10:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 485
Registrován: 7-2017
Pro Laminátku a dotaz na VÚD 62 v Olomouci - podle tohoto videa funkční jsou:

https://www.youtube.com/watch?v=88MmNSPGhac
Sobota, 10. října 2020 - 12:51:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1227
Registrován: 9-2013
Výpravčíxy: Ano to jsem už kdysi viděl a ještě dnes mi z toho naskakuje husí kůže.
Sobota, 10. října 2020 - 12:52:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1228
Registrován: 9-2013
https://youtu.be/OnjGgBGHP4g

AŽD 71čky s klasikou mezi Mostem a Obrnicemi.
Sobota, 10. října 2020 - 23:16:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4148
Registrován: 9-2003
Bobmaster: Díky.
NOBLE BRICKS
Úterý, 27. října 2020 - 12:57:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 534
Registrován: 8-2014
Mám dotaz - najde se v ČR ještě přejezd s výstražníky VÚD, přes který jezdí autobusy veřejné dopravy?
Mercedes-Benz [ok]
Úterý, 27. října 2020 - 19:01:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 921
Registrován: 3-2018
749.253: Zcela určitě přejezd na Tovačovské ulici v Přerově. Ale bude jich více, napadá mě třeba Jemnická...
Úterý, 27. října 2020 - 20:11:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3017
Registrován: 2-2004
749.253: Vrbenka ...
https://badber-mb.blogspot.com/
Středa, 28. října 2020 - 08:03:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 293
Registrován: 3-2013
"MALOVANÉ DOMČEKY"
Úterý, 17. listopadu 2020 - 14:23:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1685
Registrován: 11-2007
Dá se ještě někde najít funkční PZZ VUD, věděl by někdo? Neexistuje třeba nějaký seznam?
Vechtr
Úterý, 17. listopadu 2020 - 16:16:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 195
Registrován: 12-2015
Budou jich jeste desitky. Jen na trati 331 je jich sedm.
Něcestujtě s papagájom, ujo Porubjak. Celú cestu čosi tára, cestujúcich sprosto ohovára.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:  
Pouze registrovaní
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.