Diskuse » Železnice » Železniční přejezdy » Archiv diskuse Železniční přejezdy do 16. 1. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Železniční přejezdy do 16. 1. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Vechtr
Pondělí, 03. srpna 2020 - 13:52:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 12-2015
Tohle je takový evergreen, vždycky někdo vytáhne tuhle jedinou fotku a prohlašuje, jak mají v Rusku vše dávno dořešeno. Problém je, že aby to nezachytilo třeba kamion za poslední nápravu a ten tak nezůstal stát přímo v kolejích bez možnosti dalšího pohybu, muselo by to být velmi daleko od kolejí. Tím pádem podstatně naroste délka přejezdu a tedy předzváněcí doba. Tím bude ještě více stoupat nervozita řidičů před přejezdem a jejich motivace to projet před zvednutím té zábrany. Nakonec na youtube je dost videí z Ruska, jak tam to auto přesto vletí a rozseká se. Něco jiného je navíc přejezd někde na Sibiři, kde projede vlak jednou za hodinu, a přejezd v Česku na koridoru, který by byl při takové délce předzváněčky zavřený celé dopoledne v kuse.

Je taky nutné se zamyslet nad tím, co by to mělo vlastně řešit. Je to taková obdoba závor, akorát drsnější. Nezaznamenal jsem v poslední době nehodu, kdy by auto prorazilo sklopené závory a vjelo pod vlak. Naprostá většina nehod se stává buď na přejezdech bez závor a nebo tak, že závory auto uvězní na přejezdu. Tyto dva případy tenhle ruský vynález neřeší.

Já navíc furt ještě věřím, že mentální úroveň řidičů v ČR je na jiné úrovni než v Rusku a že světla a závory jsou dostatečně jasný pokyn k zastavení.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vechtr.)
Něcestujtě s papagájom, ujo Porubjak. Celú cestu čosi tára, cestujúcich sprosto ohovára.
Pátek, 07. srpna 2020 - 13:33:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 7-2020
Tak ke všem postupně:
RadekŠ: průměr v Čechách je 38 mrtvých za rok. Reference z Ruska trvají na tom, že je to spolehlivější než si asi myslíte. Pokud se tím jen doplňují/nahrazují současné automatické závory, je to i levné. Kde se to zavádí "od základů", je to srovnatelné s automatickými závorami. Řídící obvody jsou přece stejné. Proti nadjezdům/podjezdům jsou náklady řádově menší.

Asdf: To poškození auta ve stovce neprobíhá tak, jak píšete. Mám takových videí víc. Vždycky to auto odrazí zpátky (i když při tom létají kusy přední masky do stran). Důležité je, že to neohrozí vlak (a lidi v něm!)

Dozor obsluhy spočívá v tom, aby to v zimě občas posolili a odstraňovali led, nic víc. To ale musí i tak (zejména na Sibiři, ale i Petěrburk není daleko od polárního kruhu). Vlastní zařízení snese i sůl, která jinak na kolejích dělá neplechy.

Mikulda: První verze měly pružinu, možná někde dali závaží. Je vidět, že to neustále vyvíjejí. Odrazky byly na starších verzích, dnes tam dávají červené LED-pásky. Složité je to srovnatelně se zaváděním automatických závor, ale tam, kde tím jen doplňují stávající závory, je to opravdu neuvěřitelně jednoduché. Nepochybujte o tom, že je to proti nadjezdům/podjezdům i levnější. Řádově! Nechcete si o tom nejprve něco novějšího zjistit?

Vechtr: Toto není jediná fotka, mám jich víc, od těch prvních, které ještě neměly na zvednuté traverze ani odrazky, až po nejnovější s červenými led-diodovými pásy. Ano, je to jen drsnější obdoba závor, jenže to zastaví i kamion, který doklouže na přejezd na ledovatce (mám stažené nádherné video, kde kamion bez tohoto zařízení nedobrzdil, vjel zboku do náklaďáku, v té chvíli k němu dojel v protisměru rychlík a už se vagony vršily... kamion byl ale rozložený na prvočinitele). Neměli jsme v Čechách případ, kdy tam vjel autobus kvůli ledovatce? Toho by to očividně (!) zastavilo.
Auta nevjíždějí do sklopených závor, ale prostě je objíždějí (tam, kde jsou jen polo-závory). Adepti na Darwinovu cenu jsou i u nás. Na Vašem místě bych na mentální úroveň řidičů nesázel, prohrál byste. Ostatně, to Pendolino sešrotoval kamioňák Polák, ne? Uznávám, že v Rusku jezdí i větší prasata. Jet přes přejezd stovkou (u nás: 30km/h), předjíždět přitom ty stojící, ignorovat světla... to chce sebevražedný úmysl. Ale v každém případě to nedovolí ublížit lidem ve vlaku (viz ten beznohý strojvůdce Pendolina)!
Když to zachytí kamion za poslední nápravu, může ještě normálně vycouvat. Ale to už tam musel vjet taky na červená světla!
Tohle zařízení žádné auto na přejezdu neuvězní. Odjet, případně vycouvat,může každý. Z vnitřní strany nejsou ty vztyčené traverzy téměř vidět (je na nich asfalt). Tím, že na odjezdu nebudou závory, nebude tam řidiče nic psychologicky zadržovat. Prostě odjede.
Nevyřeší to asi případ, kdy na přejezdu auto uvězní ne závory, ale kolona za přejezdem. Sorry, ale i to je chyba řidiče (smí vjet jen když vidí, že může pokračovat). Kdo najdete takové video, dejte mi sem odkaz.
Z fotky je vidět, že traverzy nejsou dál než dosavadní závory. Veškeré úvahy o prodloužení předzváněcí doby a dalších dopadech si tedy nechte (jsou na vodě). V Rusku je tím jištěná už celá trasa Moskva-Petěrburk, kde vlaky jezdí až 250km/h a je to spolehlivé. Samozřejmě mám i videa, kde na to vletí sebevrah stovkou a rozseká se. Takovým prasatům to přeji - ale ani on pak neohrozí vlak! Kapišto?
Pátek, 07. srpna 2020 - 15:36:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 550
Registrován: 12-2007
Skalice nad Svitavou

Přerov :-)
Pátek, 07. srpna 2020 - 18:29:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10485
Registrován: 4-2003
průměr v Čechách je 38 mrtvých za rok.

Že přerazí závory a vjedou pod vlak?? Opravdu??

[nene]

Ale v každém případě to nedovolí ublížit lidem ve vlaku (viz ten beznohý strojvůdce Pendolina)!

Tomu by to nijak nepomohlo. Nijak.V Rusku

Především v Rusku a obecně téměř kdekoliv bývalém SSSR bych jentak nesedl do auta. Párkrát mi to stačilo. Mentalita zdejších řidičů je prostě otřesná.

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 07. srpna 2020 - 19:02:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 7-2020
38 mrtvých v autech každoročně. To neokecávej, nemáš na to. To je statistický průměr. Neberu ti právo na vlastní názor, ale fakta hovoří jasně. Srandičky u mrtvol považuji za hyenismus.

Beznohému strojvůdci Pendolína už to, pravda, nepomůže. Kdyby tam přejezd toho kamioňáka prostě nepustil, nic by se mu nestalo. Opět se tvůj názor míjí s fakty.

Mně stačilo, co jsem zažil tady. Mentalita některých řidičů (speciálně SUV a vozů Audi) je i v Čechách prostě otřesná, do toho cizinci...

Ale co mě štve nejvíc, jsou všechny tyhle plané kecy. Kdyby zodpovědní (ale to by tam museli nějací být) rozhodli o stavbě 3 zkušebních vzorků, už by se vidělo. Takhle se jen planě kecá, kecá, žvaní - a lidi umírají. Tomu říkám nezodpovědnost!
Pátek, 07. srpna 2020 - 19:28:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10486
Registrován: 4-2003
Kdyby tam přejezd toho kamioňáka prostě nepustil

Ale on by ho tam za stejných okolností právě pustil úplně stejně i s tím vyklápěcím zařízením, naopak by mu po spuštění závor následným vyklopením té zábrany vytvořil další bariéru zabraňující opuštění přejezdu.

Takhle se jen planě kecá, kecá, žvaní -

Tak s tím omezením planýho kecání začnete prosím sám u sebe.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 07. srpna 2020 - 22:19:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 7-2020
2 RadekŠ: Vtip je v tom, že i kdyby tam kamion vjel a desky se zvedly ve chvíli, kdy tam už byl, odjel by normálně, v tom je ten fígl. To není bariéra znemožňující odjezd! Ve směru od kolejí je to jen mírně šikmá plocha, na kterou se dá najet a vahou auta se sklopí (navíc od kolejí není téměř vidět (šedá na šedém pozadí), to nedělá ani psychickou bariéru). Zvětši si obrázek kliknutím a pořádně se xakru podívej, jak je to udělané, ať už neplácáš nesmysly!

Na rozdíl od planých kecálistů jsem dal podněty na ministerstvo dopravy, na SŽDC a v poslední době i do televizí a do Poslanecké Sněmovny, takže (na rozdíl od kecálistů) pro to dělám co mohu. Nemohu to jen nikomu nařídit. Ale štve mě, jak se o tom jen planě kecá!
Sobota, 08. srpna 2020 - 18:19:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10488
Registrován: 4-2003
vjel a desky se zvedly ve chvíli, kdy tam už byl, odjel by normálně, v tom je ten fígl.

A proč neodjel, když stačilo "jen" přerazit závoru?? Což je pro řidiče takového auta psychicky mnohem jednodušší??


Znova opakuju, v kolika z těch 38 případů by zařízení to zabránilo střetu s vlakem?Prosím konkrétní popis. Bez toho je to z Vaší strany plané tlachání.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Sobota, 08. srpna 2020 - 23:50:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 7-2020
Plané tlachání je to od Vás. Co jste v tomto směru udělal? Jen tlachy! Strčte si někam konkrétní popis, taky nemáte v ruce nic než statistiku! Jen žvanit umíte!

Jen pro ostatní doplním, že závora představuje psychickou bariéru, kdežto šedivá asfaltová deska, která není z vnitřní strany proti asfaltovému pozadí ani vidět, žádnou - psychickou - bariéru - nepředstavuje!

To přece nemůže být tak těžké pochopit! Jako kdybych se bavil s šestiletým klukem ze zvláštní školy! Pardon - inkludovaným! Jděte už k šípku!

Domluvil jsem. Howgh!
Neděle, 09. srpna 2020 - 09:41:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 8-2007
která není z vnitřní strany proti asfaltovému pozadí ani vidět
opravdu není zvednutá deska před autem vidět? [coze] To by musel řídit slepejš.
Neděle, 09. srpna 2020 - 09:49:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4949
Registrován: 10-2003
Václav_Semerád: Tedy pane kolego, jestli jste nás sem přišel pobavit, tak se Vám to povedlo [biggrin]
www.mechaniky.cz — přehled mechanických závor v ČR na mapě
Neděle, 09. srpna 2020 - 11:13:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 7-2020
2 Bkv: Ta deska je pokrytá asfaltem, za ní je také asfalt. Kdo přehlédne červená světla, tohle prostě musí přehlédnout také, zejména za šera. Nerozporuji, že je slepejš, kdo tam vjede na červená světla.

2 Zeleznicni: Tady jde o mrtvé. Jestli vás to pobavilo, jste hyena.
Sobota, 15. srpna 2020 - 09:58:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1856
Registrován: 1-2013
Vážení kolegové, pokouším se zjišťovat, kde jsou přejezdy číselné řady 9000 na nestátních dráhách. Čtrnáct
jich nemůžu najít (P9190 - P9203). Zatím jsem našel všechny kromě těchto čtrnácti (P9001 - P9132 JHMD, P9133 - P9182 SaRT Desná, P9183 - P9189 KŽC Kam. Šenov, P9190 - P9203 ???, P9204 SaRT Desná, P9205 - P9208 MPŽ Zbýšov, P9209 - P9228 MPD Mladějov, P9229 - P9308 AŽD).
Proto prosím znalé: kde jsou přejezdy P9190 - P9203? Nebo jsou tato čísla vynechaná?
Předem dík za odpověď.
Šmajchl
Sobota, 15. srpna 2020 - 14:36:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 854
Registrován: 9-2011
Jaroslav_T:
Nechci dělat ukvapené závěry, ale P9190 a P9191 našel https://portal.hzspk.cz/hzs-map v České Lípě. Ostatní už nikoliv, takže mě napadá myšlenka, zdali alespoň některé označeni nepatřilo/nebylo uvažováno pro nějaký přejezd na původní trati UTD přes městské nádraží.

Jen mě překvapuje přečíslování přejezdů na tratích AŽD.
Sobota, 15. srpna 2020 - 20:35:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1857
Registrován: 1-2013
Šmajchl: dík za odpověď.

Přejezdy na tratích AŽD mne taky docela překvapily, P9229 - P9262 jsou Čížkovice - Obrnice, P9263 - P9308 Kopidlno - Dolní Bousov, ale asi to má logiku, když to nejsou "státní" tratě.
Hledal jsem zejména tady: https://terinos.izscr.cz/client/
Vechtr
Pondělí, 17. srpna 2020 - 10:48:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 176
Registrován: 12-2015
Václav Semerád: vzpomněl jsem si na filmovou citaci: "To je nejhorší, co může mužskýho potkat, když chce spasit svět klackem. Strašně nebezpečná nemoc."
Něcestujtě s papagájom, ujo Porubjak. Celú cestu čosi tára, cestujúcich sprosto ohovára.
Neděle, 30. srpna 2020 - 18:04:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14091
Registrován: 11-2002
Pokud to tu někdy bylo, pak se omlouvám, ale náhodou jsem kápl na toto:
https://www.youtube.com/watch?v=nmeBxLoEZPA

Aneb, možná nejvíce výstražníků u jednoho přejezdu na světě.. [proud]
Pikehead
Neděle, 30. srpna 2020 - 20:50:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6476
Registrován: 3-2007
Před několika lety testovali na Slovensku nějaký přejezd od chorvatské firmy Altpro. Nevíte jak to dopadlo?
Středa, 16. září 2020 - 10:39:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9438
Registrován: 6-2006
Vůdéčka ve Velkém Březně:
Čtvrtek, 17. září 2020 - 22:57:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4127
Registrován: 9-2003
Hm, VÚD-čka ještě nemám.
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 24. září 2020 - 09:32:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2868
Registrován: 4-2011
Marťa_rak: to by mělo být z přejezdu mezi Solopyskama a Domoušicema. ZMZ to asi chce umístit někam do své expozice.
Čtvrtek, 24. září 2020 - 09:39:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2869
Registrován: 4-2011
Jedno končící VÚDčko v Konětopech. Bude mi chybět, stejně jako ty ostatní, co už na trati zanikly.
Čtvrtek, 24. září 2020 - 21:05:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9457
Registrován: 6-2006
Vúdéčka od Domoušic pamatuji.
Ale v Konětopech jsou přeci světla AŽD 71. Vúdéčka tam snad také byly.
A vůbec u těch videí - co dle Vás znamená "přejezd vzoru SSSR", že je bez závor??
Úterý, 29. září 2020 - 12:11:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 9-2013
https://youtu.be/YUasKOGPdUY

Hazardér na přejezdu.
Vechtr
Čtvrtek, 01. října 2020 - 08:32:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 183
Registrován: 12-2015
Typ přejezdu se týká výstroje, ne výstražníků. Například dnes má většina VÚD vyměněny výstražníky za AŽD-71, protože ty původní prostě shnily. Stejně tak jsou v provozu ještě nějaké přejezdy typu SSSR, ale s nepůvodními výstražníky.

Je škoda, že se šotouši (včetně těch, co se považují za fanoušky této techniky) zajímají jen o výstražníky a ne o ten zbytek, který je daleko zajímavější.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vechtr.)
Něcestujtě s papagájom, ujo Porubjak. Celú cestu čosi tára, cestujúcich sprosto ohovára.
Čtvrtek, 01. října 2020 - 09:34:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4360
Registrován: 11-2008
ad PeMi : U mne na prvním místě v kategorii "Kaskadér" je tento : https://www.youtube.com/watch?v=poVnGMiVjTs [andel][vypravci]

(Příspěvek byl editován uživatelem výpravčíXY.)

(Příspěvek byl editován uživatelem výpravčíXY.)
Sobota, 03. října 2020 - 10:05:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9469
Registrován: 6-2006
Vechtr: ...typ přejezdu se týká výstroje, ne výstražníků...a ne o ten zbytek, který je daleko zajímavější - tak ten zbytek je nenápadnější než horní výstražníky.
Jestli máte detailní snímky různých typ přejezdů / výstroje, aby jsme mohli porovnávat.
Například u videí uživatele ostravsketornado (Železniční přejezdy vzoru SSSR) žádné rozdíly nevidím.
Čtvrtek, 08. října 2020 - 23:10:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 485
Registrován: 7-2017
Pro Laminátku a dotaz na VÚD 62 v Olomouci - podle tohoto videa funkční jsou:

https://www.youtube.com/watch?v=88MmNSPGhac
Sobota, 10. října 2020 - 12:51:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1227
Registrován: 9-2013
Výpravčíxy: Ano to jsem už kdysi viděl a ještě dnes mi z toho naskakuje husí kůže.
Sobota, 10. října 2020 - 12:52:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1228
Registrován: 9-2013
https://youtu.be/OnjGgBGHP4g

AŽD 71čky s klasikou mezi Mostem a Obrnicemi.
Sobota, 10. října 2020 - 23:16:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4148
Registrován: 9-2003
Bobmaster: Díky.
NOBLE BRICKS
Úterý, 27. října 2020 - 12:57:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 534
Registrován: 8-2014
Mám dotaz - najde se v ČR ještě přejezd s výstražníky VÚD, přes který jezdí autobusy veřejné dopravy?
Mercedes-Benz [ok]
Úterý, 27. října 2020 - 19:01:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 921
Registrován: 3-2018
749.253: Zcela určitě přejezd na Tovačovské ulici v Přerově. Ale bude jich více, napadá mě třeba Jemnická...
Úterý, 27. října 2020 - 20:11:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3017
Registrován: 2-2004
749.253: Vrbenka ...
https://badber-mb.blogspot.com/
Středa, 28. října 2020 - 08:03:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 293
Registrován: 3-2013
"MALOVANÉ DOMČEKY"
Úterý, 17. listopadu 2020 - 14:23:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1685
Registrován: 11-2007
Dá se ještě někde najít funkční PZZ VUD, věděl by někdo? Neexistuje třeba nějaký seznam?
Vechtr
Úterý, 17. listopadu 2020 - 16:16:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 195
Registrován: 12-2015
Budou jich jeste desitky. Jen na trati 331 je jich sedm.
Něcestujtě s papagájom, ujo Porubjak. Celú cestu čosi tára, cestujúcich sprosto ohovára.
Pátek, 04. prosince 2020 - 12:58:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1723
Registrován: 2-2010
Video přejezd P3615 Zeleneč
Blízko k historii - 19.10.2020, bude nahrazen novějším typem v rámci rekonstrukce

Odkaz Youtube
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Sobota, 05. prosince 2020 - 12:58:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1483
Registrován: 10-2011
Ten by spíš měl být nahrazen podjezdem... [happy]
Pondělí, 07. prosince 2020 - 17:52:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 724
Registrován: 6-2008
Zdravím,chci se zeptat,nevíte,jestli existuje nějaká kniha (příručka) k přejezdům VÚD,kde by byly i schéma zapojení atd?
Děkuji moc
trať 310...místo na kterém jsem vyrůstal.. 742,749,751,851 a další kouzelné stroje,které k této trati prostě patří jsou neodmyslitelnou vzpomínkou na provoz,který tu kdysi byl...čest jejich památce[andel][vypravci]
Čtvrtek, 10. prosince 2020 - 14:09:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1732
Registrován: 2-2010
Video přejezd P3134 Jičín

Odkaz Youtube

Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Úterý, 15. prosince 2020 - 20:36:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1496
Registrován: 10-2011
Zajímavá situace, kterou natočil můj kolega Martin96 a nenapadlo ho to sem pověsit. Mám dotaz. Je normální ta situace z osmé minuty? Co by se stalo, kdyby tam ty další vlaky nejely? Přejel by šukafon na pozitivku? [uhoh]
Děkuji za reakce, váhal jsem mezi vlákny nehody, vtipy, nebo přejezdy... [pozor]
Priapos
Středa, 16. prosince 2020 - 20:15:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1885
Registrován: 10-2012
vlasak:
"Co by se stalo, kdyby tam ty další vlaky nejely? Přejel by šukafon na pozitivku? [uhoh]
"


Samozřejmě že nepřejel.
Středa, 16. prosince 2020 - 20:35:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2824
Registrován: 4-2014
vlasak - To vypadá, že po průjezdu šukafonu si výpravčí, nebo dispečer přidržel ty závory dole až teprve po průjezdu nákladního vlaku je odblokoval a přejezd se vrátil na automatiku = vlak si přejezd zavírá sám a po průjezdu vlaku se automaticky přejezd opět otevře.
Přidržování závor je celkem běžná situace zvláště v případech, kdy přejezd je v obvodu stanice a ty vlaky odjíždějí hned po sobě každý na jinou trať. A dělá se to z toho důvodu, že při odjezdu druhého vlaku třeba na vedlejší trať, by se muselo opět čekat až uplyne předzváněcí doba a závory zase spadnou dolů a teprve pak se postaví odjezdové návěstidlo, pokud si výpravčí, nebo dispečer závory přidrží po průjezdu prvního vlaku, tak při odjezdu druhého vlaku se odjezdové návěstidlo postaví do polohy volno okamžitě = ušetří se tím čas.
zOboru
Čtvrtek, 17. prosince 2020 - 00:14:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 265
Registrován: 7-2018
Doplním kolegu Luboše: nemusí to být ani výpravčí. Na několika tratích se testuje automatické stavění vlakových cest, které si ten přejezd umí tzv. "přidržet" i samo. (Ale to není tento případ.)
Čtvrtek, 17. prosince 2020 - 10:18:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1498
Registrován: 10-2011
Já se spíš divím tomu, proč šukafon projel 1 vteřinu po spuštění závor... [coze]
Priapos
Čtvrtek, 17. prosince 2020 - 11:10:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1886
Registrován: 10-2012
vlasak:
"Já se spíš divím tomu, proč šukafon projel 1 vteřinu po spuštění závor... [coze]"


Nikoliv, je to 2.5 sec.
Čtvrtek, 17. prosince 2020 - 11:43:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 347
Registrován: 12-2007
vlasak:
"Já se spíš divím tomu, proč šukafon projel 1 vteřinu po spuštění závor..."

Protože jel v daném místě nejvyšší dovolenou rychlostí
zOboru
Čtvrtek, 17. prosince 2020 - 12:23:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 7-2018
O co se prodlouží doba mezi spuštěním závor, o to se musí prodloužit i doba výstrahy a řidiči budou o to více riskovat, aby tam nestáli půl dne. Závory musí být spuštěny před příjezdem vlaku jedoucího nejvyšší dovolenou rychlostí v daném úseku a to je splněno.
Čtvrtek, 17. prosince 2020 - 15:31:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1293
Registrován: 7-2009
vlasak
Když byla dopravna D3 Hrochův Týnec ještě regulerní stanicí, ovládal se přejezd na moravanském zhlaví ve směru od zastávky Bořice automaticky jízdou vlaku. Břevna se sklopila do koncové polohy těsně při minutí vjezdového návěstidla, tj. pár metrů mezi čelem motorového vozu 810 a přejezdem samotným. Litera předpisu byla i přesto naplněna beze zbytku...
Klasik
Čtvrtek, 17. prosince 2020 - 21:58:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 7-2014
Protože jel v daném místě nejvyšší dovolenou rychlostí

I při nejvyšší dovolené rychlosti má být dodržena základní bezpečnostní doba 6 s.
Pátek, 18. prosince 2020 - 00:14:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 348
Registrován: 12-2007
6s mezi čím?
Pátek, 18. prosince 2020 - 00:15:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9805
Registrován: 5-2007
Medzi dokončením sklopenia závory a príjazdom vlaku.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Úterý, 22. prosince 2020 - 00:28:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 350
Registrován: 12-2007
Na odkazovaném videu vjede vlak na přejezd po 5s od úplného sklopení závor :-)
Čtvrtek, 24. prosince 2020 - 01:16:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9839
Registrován: 5-2007
Výpravčí: Ako evidentne to nie je žiadne ohrozenie bezpečnosti, ale reálne by si to tam zabezpečováci mali prísť premerať, aby ich nejaký blbec, čo tam vletí pod vlak, nedostal nezavinene do prúseru.
Čtvrtek, 24. prosince 2020 - 09:17:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23527
Registrován: 5-2002
V: Na odkazovaném videu vjede vlak na přejezd po 5s od úplného sklopení závor
Z toho neplyne nic jiného, než to, že ta 6 s rezerva funguje, takže při mírně rychlejším vlaku (což lze sice zakázat, ale ne už vyloučit) zůstane 5 s místo toho, aby 1 s chyběla... [wink]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pátek, 25. prosince 2020 - 14:19:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 4-2014
Hajnej - taky na to myslím, s využitím doby tzvs jsou dnes přibližováky přejezdů dimenzovány naprosto přesně. A při dlouhé uzavírací době, jako je u Suchdola, pak stačí u motoráku 1 km/h rychlosti navíc a už je to mínus jedna sekunda z bezpečnostní doby. Takže stačí, když fíra jede trochu razantně a místo 50 tam má třeba 52 nebo 53 km/h. A jak píšeš, proto tam ta bezpečnostní doba je.
Sobota, 16. ledna 2021 - 17:26:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 727
Registrován: 6-2008
Zdravím,
Měl bych prosím dotaz, k čemu sloužilo tohle zařízení umístěné u přejezdu VÚD ve Starém Městě?
Díky moc

trať 310...místo na kterém jsem vyrůstal.. 742,749,751,851 a další kouzelné stroje,které k této trati prostě patří jsou neodmyslitelnou vzpomínkou na provoz,který tu kdysi byl...čest jejich památce[andel][vypravci]
Sobota, 16. ledna 2021 - 17:45:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 9-2013
Vechtr: Je škoda, že se šotouši (včetně těch, co se považují za fanoušky této techniky) zajímají jen o výstražníky a ne o ten zbytek, který je daleko zajímavější.
Na druhou stranu považme, jak se k tomu "zbytku" může člověk, co není zaměstnán u SŽDC, rozumně dostat. Snad v literatuře, která se nesnadno shání, nebo přes známé. Když přijdu k přejezdu, vedle výstražníků vidím jen zavřenou releovou skříň, případně stykové transformátory a kabelové stojánky.
EC 174 jan jesenius: Nedaleko přejezdu je výhybka na vlečku, domnívám se, že to bude zajišťovat vazbu PZZ na polohu výhybky či výkolejky, např. pomocí vložení klíče.
Sobota, 16. ledna 2021 - 22:21:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 11-2007
Aldolino:
"Vechtr: Je škoda, že se šotouši (včetně těch, co se považují za fanoušky této techniky) zajímají jen o výstražníky a ne o ten zbytek, který je daleko zajímavější.
Na druhou stranu považme, jak se k tomu "zbytku" může člověk, co není zaměstnán u SŽDC, rozumně dostat. Snad v literatuře, která se nesnadno shání, nebo přes známé. Když přijdu k přejezdu, vedle výstražníků vidím jen zavřenou releovou skříň, případně stykové transformátory a kabelové stojánky.
"
No ale právě že ten výstražník u toho PZZ je to zajímavé, co fanoušky a železniční fotografy láká, ono totiž rélový domek sám o sobě není nikterak zajímavý, je to jen plechová bouda, jinak samozřejmě pro ty zkušenější fajnšmekry, to co je uvnitř je opravdová lahůdka, jen by si to někteří mohli vyložit trochu jinak to ňůrání v rélovém domku, pokud není člověk jak se říká od fochu.
Život není nic jiného, než cesta vlakem...