Diskuse » Železnice » „Posázavský pacifik“ a přilehlé tratě » Archiv diskuse „Posázavský pacifik“ a přilehlé ... do 19. 4. 2022 « předcházející | další »

Archiv diskuse „Posázavský pacifik“ a přilehlé ... do 19. 4. 2022

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Neděle, 03. dubna 2022 - 22:19:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 217
Registrován: 8-2017
[fotic] Bardotka netradičně a zlátý podvečer v Pikovicích 26.3.2022.
Středa, 06. dubna 2022 - 14:15:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4971
Registrován: 9-2003
Fany:Když vám nedělají dobře noční, proč si nenajdete jiné zaměstnání, flákači?
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 07. dubna 2022 - 13:07:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12102
Registrován: 6-2004
S4991023: pán je znalec
Čtvrtek, 07. dubna 2022 - 15:39:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13631
Registrován: 4-2003
Fany:S4991023: pán je znalec

On opravdu znalec je, byť s tím budeš mít asi velký problém. Pod jeho vedením totiž dělá v Metrans railu hodně lidí. Kdyžto pod Fanym nejspíš nedělá nikdo. Takže asi tak [wink].


Jinak co se týká nočních, je normální, že nedělají dobře nikomu. Mne také ne [nene]. A to nemusí jít ani o noční, ale o směny, kdy je třeba vylézt z pelechu ve čtvrt na tři ráno, aby se stihnul nástup ve čtyři, neb musím projet nočními autobusy z jednoho konce Prahy na druhý.


Focus1976:Pořád mi není jasné, jak týden ozdravného pobytu napraví noční směny.

Samozřejmě nijak. Člověk se o své zdraví musí starat dlouhodobě, což znamená kompenzovat nepravidelnou pracovní dobu a noční směny například rekreačním sportem. Na dráze znám vcelku velké množství lidí, ale bohužel jen někteří se tím řídí. Za sebe mohu říci, že je třeba si jít alespoň jednou týdně zaběhat, jednou týdně zaplavat, jednou týdně vytáhnout in line brusle a jednou týdně jít alespoň na odpolední výlet - to je takové z mého pohledu optimum, které se ale blbě dosahuje. A v zimě zase místo in line bruslení vyrazit občas na běžky [wink]. A rozhodně ne utápět své nasrání na prohnilý západní svět s půllitrem v hospodě, tím svému zdraví nikdo nepomůže [nene].
Čtvrtek, 07. dubna 2022 - 15:45:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12103
Registrován: 6-2004
Nenechám si zde nadávat do flákačů, ale tak pokusil jsem se to "vtipně uhladit"... Příště to neudělám

Kritizovat se mají jen argumenty, ne jejich nositel, ač to tady pořád někdo nechápe

(Příspěvek byl editován uživatelem Fany.)
Čtvrtek, 07. dubna 2022 - 16:13:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13634
Registrován: 4-2003
Fany:Nenechám si zde nadávat do flákačů, ale tak pokusil jsem se to "vtipně uhladit"... Příště to neudělám

Ty sám se tu prezentuješ jako flákač, byť nejspíš neúmyslně. Tak se pak tolik nediv, že se toho někteří chytí. Na vysvětlenou: Řeči o klidné směně s dáchnutím, nutnosti pauzy na sváču ve velkých uzlech a nikoliv ve staničkách, kde dávají lišky dobrou noc a pod. jsou přesně tím, čím si to tu tak pěkně zavařuješ.

Podívej, i já si rád na směně dáchnu, když to jde. Ale nechlubím se tu s tím a nenárokuji si to. Někdy to vyjde, jindy zase ne, takovej je už (drážní) život [wink].
Čtvrtek, 07. dubna 2022 - 16:18:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11767
Registrován: 5-2002
ad Bram: nutnosti pauzy na sváču ve velkých uzlech a nikoliv ve staničkách, kde dávají lišky dobrou noc a pod.

A teď si představ, že v rámci různých projednávání staveb ŽESNAD.CZ požaduje, aby v uzlových stanicích (tam, kde staví rychlíky) se počítalo se střídáními na ose (tedy s jednou kolejí délky 740 metrů v každém směru navíc), aby dopravci nemuseli honit strojvedoucí do různých prdelkovic, což je logická snaha aparátu řídícího provoz bez ohledu na to, jak dlouho trvá takové strojvedoucí do těch či z prdelkovic dostat...
Tento názor píši jako soukromá osoba prodchnutá celým životem železnicí, nikoliv jako zaměstnanec dopravce nebo člen nějakého spolku.
Čtvrtek, 07. dubna 2022 - 16:28:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13635
Registrován: 4-2003
PŠ:A teď si představ, že v rámci různých projednávání staveb ŽESNAD.CZ požaduje, aby v uzlových stanicích (tam, kde staví rychlíky) se počítalo se střídáními na ose (tedy s jednou kolejí délky 740 metrů v každém směru navíc), aby dopravci nemuseli honit strojvedoucí do různých prdelkovic, což je logická snaha aparátu řídícího provoz bez ohledu na to, jak dlouho trvá takové strojvedoucí do těch či z prdelkovic dostat...

Naprostý souhlas, jen tak dál [wink][ok].

Však jsem také psal o pauzách v prdelkovicích, ne o střídání tamtéž. Střídání v prdelkovicích, kam se nedá dojet jinak než autem, je pěkný průser sám o sobě [sad].
Čtvrtek, 07. dubna 2022 - 23:24:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26223
Registrován: 5-2002
No ještě by se dalo akceptovat, že když je střídání pro řízení provozu v Prdelákově takové terno, tak tam infrastrukturník toho fíru dopraví (pochopitelně v použitelném čase) na své náklady.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pátek, 08. dubna 2022 - 00:52:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 314
Registrován: 2-2018
Hajnej: Je cesta do Prdelákova ze základny (sídla firmy) do pracovní doby? Příklad: Řidič sklápěcí soupravy má tuto zaparkovanou na deponii nebo lomu, řekneme 150km od základny (místa kde běžně nastupuje do práce). Takových je několik. Ráno spolu všichni vyrazí ze základny firemním vozidlem všichni spolu. Tak už cesta je počítána do výkonu -13h výkon z toho 9h jízda. Takže když tam ráno vyrazí, celej den pak točí lom/stavba, už se do toho s řádnýma pauzama ani nevejdou. Pokud by to bylo stejně/podobně, musí to i efektivitě práce dávat solidně zabrat, ty cesty do Prdelí, taky sežerou nemalý díl času…

Bram:Podívej, i já si rád na směně dáchnu, když to jde. Ale nechlubím se tu s tím a nenárokuji si to. Někdy to vyjde, jindy zase ne, takovej je už (drážní) život [wink].
To je jasný, všude je to +/- stejný. Problém spíš bude v salámové metodě, celkovému nastavéní systému, postupující ubývání práce (přestaly jezdit soupravy i náklady) ale systém na to jakkoliv nereagoval, tudíž to postupně přijali všichni za “své/fakt/standard”. A teď, když si toho konečně někdo všimnul a začal to řešit. Oni zaměstnanci místo aby to pochopili, vlastní aktivitou a vstřícným přístupem, nastalou situaci řešili v součinnosti s firmou, ku prospěchu - primárně jejich - a zdárně vyřešili. Hlavně pro svoje dobro (to jim u toho samozřejmě nedochází [uhoh])! Teď místo toho držkujou, že: ,,Co to jako má bejt?!” a k tomu pěkně wellnesík z eráru [kladivo][vypravci]. Většina lemplů jsou zároveň i vyžírky bez špetky soudnosti (např. Kubík). Blázni si taky nemyslí, že jsou blázni…
Pátek, 08. dubna 2022 - 01:19:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 315
Registrován: 2-2018
Doplnění: V podstatě se svým přístupem zacyklili a uzavřeli do vlastního mikrokosmu (chytli se do svojí pasti). Dokonce si toho ani nevšimli a teď jen přišla kosa na kámen… A tohle je vyloženě divadlo - Kubík a spol. žijou v “zemi peňez” a podle toho se chovaj. V podstatě drzost ale rychle vyčpí a nestojí ani za řeč. Spíš si neumím představit někoho narozeného ročník kolem 1950 (průměrný občan): Nejdřív základka, pak učňák (samozřejmě závodní) a z něj rovnou nástup do ČKD na pozici např. frézař.,pak 40let furt skoro to samý, systém šlapal, závod ještě víc, do roku 2000 se vyrobí 2000 ČME5. Ten člověk se měl poměrně dobře, v podstatě celoživotní jistota, kde to ani v průběhu moc nehaprovalo. Jednoho dne přišel jinej pán, svolal lidi do “bazénu”. Potom řekl: Tak chlapi, zítra už nechoďte.* [coze][coze][coze]
To si skutečně nedokážu ani představit, chápu zhroucení světa onoho dělníka, v těchto a podobných případech tenhle šok, musel být masakr + apokalypsa.
Nářky “starejch kádru” už evokujou to samý co Zeman. Za chvíli to budou loňské sněhy…

* nebrat úplně doslova, nebyl jsem u toho.
Pátek, 08. dubna 2022 - 08:36:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 985
Registrován: 12-2020
To jste popsal přesně. To jsou právě lidi, kteří dávají přednost jistotě a klidu, proto vám řeknou, že dřív bylo líp. To nemá nic společného s komunismem nebo stranictvím. Ten dnešní bordel s neustálými změnami jim prostě nevyhovuje. Což neznamená , že jsou flákači. Klidně budou poctivě pracovat, ale ne vždy podle toho jak bude zrovna firma skákat. Oni chtějí mít svou pracovní dobu bez hory přesčasů a nedojíždět do práce ráno 2 hodiny. A vy byste od nich chtěl, aby se tomu systému přizpůsobili a ještě ho vychvalovali.
Oni zaměstnanci místo aby to pochopili, vlastní aktivitou a vstřícným přístupem, nastalou situaci řešili v součinnosti s firmou, ku prospěchu A teď si představte, že na spoustě míst, kde té práce ubylo bylo možné těm zaměstnancům tu práci přidat, aby jejich místa byla dostatěčně vytížená. Ale místo toho se jim práce stále více ubírala (prodej jízdenek, úklid, v zimě úklid sněhu + posyp a jiné). Všechny tyto práce se zadaly firmám a těžce se za ně platí, přičemž ty firmy většinou udělají jen ten úklid a to ještě hodně odfláknutý. Zimní úklid se nedělá vůbec (ne proto že by nikdy nenapadl sníh,ale protož na to s-rou a firmy se stále platí)
Pátek, 08. dubna 2022 - 09:41:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 321
Registrován: 2-2018
J.M.: Což neznamená , že jsou flákači. Klidně budou poctivě pracovat,…
S jistotami se nic nezměnilo, jen dnes ČKD nahradili Kaufland, Lídl, Amazon. Tady taky stačí poctivě hákovat, přijdete si na svý jistoty (líp než tenkrát) a máte i režim jak v “Kolbence”. Za 40let to může vzít čas, stejně jako to ČKD.
… ale protož na to s-rou a firmy se stále platí).
Opět můj názor: Sralo se na to už dávno, z toho důvodu se vzala subka, to se může aspoň komukoliv omlátit o držku a umejt si nad tím ruce. Ne vysvětlovat lemplující zřízence + bordel natočenej na mobil, v příhodnou chvíli se umí někdy zadařit. Myslím, že kvalita úklidu sněhu a kelímků je vedení SŽ svatosvatě u [zadnice]. Dál už slyším ty žvejky: Nikdo mi za to nic nedá. To nemám v popisu práce. Bla bla bla. Naopak si dokážu představit, jak tam celej den nic nedelaj, vlastně omyl dělaj: Melouch na dílně. Matroš a nářadí, jak jinak než “firemní”… Vy byste chtěl aby místo toho, uklízeli bordel a zametali sníh?! [crazy][rofl]
Pátek, 08. dubna 2022 - 09:51:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 322
Registrován: 2-2018
Doplnění. Dnes je aspoň lepší informovanost, lidi vetšinou naučený, že zadarmo jim nikdo nic nedá. Komouš je k tomu systematicky obelhával, sliboval imaginární jistoty. Najednou nebyl komouš, chvíli po tom šlo srát ČKD a dělník byl f py*i protože neměl absolutně ánung.
Pátek, 08. dubna 2022 - 11:48:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12134
Registrován: 4-2003
kteří dávají přednost jistotě a klidu

Zkuste pochopit jednu takovou věc - ta Vaše jistota klidu (někde u ponku v ČKD či na stáfedle Čeb) u řady jiných lidí zase vyvolala příšernou nejistotu a neklid a vydali by se sebe přímo heroické úsilí, aby se z toho prostředí vymanili.

Postačí, když pochopíte, že tu jistotu a klid má každý úplně jinak a mnohdy je to přímo protiklad toho co máte Vy.
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Pátek, 08. dubna 2022 - 12:31:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12106
Registrován: 6-2004
vida, kam se až dostala diskuse na základě článku pana Kubíka...
Sobota, 09. dubna 2022 - 10:19:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 986
Registrován: 12-2020
RadekŠ: mnohdy je to přímo protiklad toho co máte Vy. Vždyť já to nijak nezpochybňuji. Jistě spousta lidí chce dělat kariéry, učit se x jazyků a brát statisíce měsíčně. Já jim to neberu, ať to mají. Ale nechtějte po mě , aby když mě to nevyhovuje, jsem to bezvýhradně chválil.
Sobota, 09. dubna 2022 - 10:46:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3020
Registrován: 6-2019
či na stáfedle Čeb
Doporučuji se jít osobně podívat na tu "jistotu klidu" na Štáfedlo Čeb. Nejlépe Ajn a v pracovní den.
Ešteže ľudia majú tváre a vravia o nich viac než memoáre. Ešteže smrť si tyká s každým
Bez rozdielu, raz a navždy.


Sobota, 09. dubna 2022 - 11:51:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12135
Registrován: 4-2003
Ale nechtějte po mě , aby když mě to nevyhovuje,

Falešné dilema. Nikdo to po Vás přeci nechce a nejspíš ani nikdy nechtěl.
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Sobota, 09. dubna 2022 - 16:47:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 989
Registrován: 12-2020
Opravdu? Když tu někdo napíše, že dřív bylo něco lepší než teď, tak se na něj okamžitě vrhne několik bijců s tím, že je komunista, fašista, rudofašista, flákač, nemakačenko atd. (dosaďte libovolně další). A nemluvím jen o sobě, ale obecně.
Ahmad: nerozumím, mluvte na českém webu prosím česky.
Sobota, 09. dubna 2022 - 19:30:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26235
Registrován: 5-2002
J.M.: Cheb St.1
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Sobota, 09. dubna 2022 - 20:23:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12137
Registrován: 4-2003
několik bijců s tím, že je komunista, fašista, rudofašista, flákač

Rychlíková laminátka s číslem 23 je jenom jedna a dělá si z Vás [zadnice], protože zdejší hlody se prostě už nedaly číst. [proud]
BPS M7, Giesecke & Devrient Currency Technology GmbH

Tom_ze_Sázavy
Sobota, 09. dubna 2022 - 21:12:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 7-2021
Vyštrachal jsem pár dokumentačních, nicméně velmi cenných fotek. Ty hnědé skříně už se na Pacifiku asi neuvidí.

Místo: Sázava Č. B.
Loko: 742.282
Rok: cca 2000

Sobota, 09. dubna 2022 - 21:31:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3737
Registrován: 4-2014
Tom_ze Sázavy - těm nákladním vozům na první fotce se slengově říkalo "Zetky" aspoň u nás na Plzni - Chebu.
Jinak velmi pěkné fotky, které dokumentují stanici v původním stavu.
Sobota, 09. dubna 2022 - 22:04:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26238
Registrován: 5-2002
L3.21: těm nákladním vozům na první fotce se slengově říkalo "Zetky" aspoň u nás na Plzni - Chebu.
Krytým nákladním vozům se tak říkalo prakticky všude, protože jejich tehdejší české řadové označení začínalo písmenem Z...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Tom_ze_Sázavy
Sobota, 09. dubna 2022 - 22:25:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 7-2021
Luboš_3.21:
"těm nákladním vozům na první fotce se slengově říkalo "Zetky" "

Hlavně tam jsou zachyceny ještě ty starší Gbgkks (měly trochu jiné označení, ale už si ho nepamatuju), které se vyřadily ještě v nultých letech a co pamatuju, tak existovalo i pár vybraných kousků s čelním ochozem. V takové verzi Gbgkks, které ještě jezdí doteď nikdy neexistovaly.
Neděle, 10. dubna 2022 - 01:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 324
Registrován: 2-2018
J.M.: Nikoliv, pokud dřív něco lepší bylo, je to fakt a většina lidí o tom nepotřebuje psát esej. Když o sobě někdo napíše (nebo mezi řádky), že je flákač. Logicky si z nej můžou normální lidi dělat minimálně [zadnice]. Po deseti letech nicnedělání v práci, další dožadování se lázní a odstupných je nenažranost a drzost. Z toho se lidem, co si všechno platí a musej makat jak mourovatý, většinou otvírá kudla v kapse. Komunismus je svinstvo a komunisti jsou svině… Když s tím (supersocíkem) má několik diskutujících potřebu furt dokola exhibovat, glorifikovat a adorovat. Přirozeně reagují i zastánci odlišných názorů…

(Příspěvek byl editován uživatelem AllForOne(pnzs).)
Neděle, 10. dubna 2022 - 05:10:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12111
Registrován: 6-2004
Kdo druhého nezná, jak může psát, že je "flákač" ? Co si to vůbec dovoluje... má psát ve stylu: "k Vašim názorům bych uvedl, že lze polemizovat s problematikou xy...." apod. Ne odepsat ve stylu, že je někdo "flákač" !
Neděle, 10. dubna 2022 - 10:50:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 218
Registrován: 8-2017
[fotic] Včerejší výlet T478.2006 do Kácova a zpět. Na to jaká byla včera řiť s počasím, tak to alespoň jednou vyšlo.

Pikehead
Neděle, 10. dubna 2022 - 11:09:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8229
Registrován: 3-2007
K čemu byla ta dvojitá trakce? Hektora někde nechali po cestě?
Jinak hezký fotky, díky.
Neděle, 10. dubna 2022 - 12:54:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10338
Registrován: 6-2006
AllForOnepnzs: kdyby jste musel makat jak mourovatý, třeba v 19 století, za pár šupů, tak by se vám otvírala kudla v kapse také. A co máte proti dožadování se lázní? Když jsou z lékařských potřeba.
Neděle, 10. dubna 2022 - 14:20:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 327
Registrován: 2-2018
Marťa_rak: U lidí, kteří si je zaslouží, proti tomu nic nemám, naopak na to klidně přidám, jestliže má dotyčný nárok! Někdy makám zdarma i v dnešní době, opět pokud na to mám chuť, čas a ještě tím třeba někomu pomůžu. Kolikrát mi udělá větší radost vděčnost, než finanční stránka… Vadí mi, když se benefitů dožadují lidé, co je měli doteď v práci, aniž by to byl původní předpoklad takové práce, nadto pokud je dané pracovní místo udržované ze setrvačnosti, omylem, jako něčí trafika, etc..Je s podivem, že právě ti co se dožadují, tak se rekrutují převážně z “emeritních” prac. pozic, případně radikální levice.
Fany: Nemluvil jsem explicitně o Vás, ani jiném konkrétním diskutujícím. Z příspěvků si ostatní dělají vlastní úsudek, když se takový diskutér moc rozjede (utrhne ze řetězu), zvládá se statečně provařit sám a nepotřebuje cizí “péči”. Někteří budou reagovat, aniž by jím přitakávali nebo to chválili. Takové názory pak nejdou úplně pod fousy…
Neděle, 10. dubna 2022 - 16:20:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12113
Registrován: 6-2004
AllForOnepnzs: stačí se podívat, co jste zde vložil:

čtvrtek, 31. března 2022 - 16:16:59
Neděle, 10. dubna 2022 - 18:29:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 219
Registrován: 8-2017
Pikehead: No úplně nevím, ale moje doměnka je taková, že ta Barča je po opravě a teprve s ní najíždějí první kilometry a bojí se, že někde nedojedou. Proto si asi sebou vozí ještě jednu mašinu. [masinka]
Ghost
Neděle, 10. dubna 2022 - 20:35:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2480
Registrován: 1-2011
T478.3116:
"Pikehead: No úplně nevím, ale moje doměnka je taková, že ta Barča je po opravě a teprve s ní najíždějí první kilometry a bojí se, že někde nedojedou. Proto si asi sebou vozí ještě jednu mašinu. [masinka]"
[wink][ok]
Středa, 13. dubna 2022 - 22:14:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1189
Registrován: 10-2006
Pikehead8229: Toho Hektora vezli asi jako zátěž, aby nebyli tak rychlí ([proud]). Bo zatím stromy neobrazili listím, vidím na trať z chaty a táhli jej nahoru i dolů.
Čtvrtek, 14. dubna 2022 - 12:14:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 377
Registrován: 3-2015
Tak si říkám, proč začíná výluka na natírání mostu v Ratajích už zítra a ne až v úterý. Trochu bych čekal snahu minimalizovat dopad na cestující, kterých lze asi přes velikonoce čekat víc než jiné jarní víkendy...
Čtvrtek, 14. dubna 2022 - 13:39:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26260
Registrován: 5-2002
Nicky: A nebo taky naopak. Třeba most v Uhersku se taky otáčí teď a pak o květnovejch.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Mladějov
Pátek, 15. dubna 2022 - 20:02:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17690
Registrován: 3-2007
A děla se kromě mostu ještě něco, když je výluka už ze Samechova?
Pátek, 15. dubna 2022 - 20:17:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1123
Registrován: 4-2013
mám dotazík... Prosím měl bych dotaz ohledně Sedlčanky. Proč je na této lokálce dokonce června výluka? Co se tam opravuje? Nebo to je souvislost s výlukou na trati 220...??!

Dík
Pátek, 15. dubna 2022 - 22:02:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14848
Registrován: 8-2004
juki:
"mám dotazík... Prosím měl bych dotaz ohledně Sedlčanky. Proč je na této lokálce dokonce června výluka? Co se tam opravuje? Nebo to je souvislost s výlukou na trati 220...??!"
Mezi Olbramovicemi a Sedlčany není výluka.[nene]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pikehead
Sobota, 16. dubna 2022 - 07:55:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8279
Registrován: 3-2007
ČD z nějakého důvodu zvěřejnily posunuté časy přípojů na rychlíky pod názvem výluka, tak to může vést ke zmatení.
Neděle, 17. dubna 2022 - 11:04:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1411
Registrován: 12-2003
Mladějov:
"A děla se kromě mostu ještě něco, když je výluka už ze Samechova?"
Neděje se vůbec nic, ani na mostě. Od Samechova až po Rataje probíhá do 19.4. technologická přestávka [crazy]
To ty vlaky mohly o Velikonocích klidně jezdit.[happy]
Gatto nero
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Na ČD pracují dva druhy lidí. Jedni chodí do práce a druzí chodí pracovat. Bohužel, těch prvních je víc.
www.pendolino.cz
Neděle, 17. dubna 2022 - 11:14:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13664
Registrován: 4-2003
Honzík:Neděje se vůbec nic, ani na mostě. Od Samechova až po Rataje probíhá do 19.4. technologická přestávka

Tak to je síla [coze][crazy].
Mladějov
Neděle, 17. dubna 2022 - 15:50:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17710
Registrován: 3-2007
Nádhera, to jsme to dopracovali. Byrokracie socialistických ČSD hadr.

Jinak můj dotaz trvá - bude se dělat i něco jiného (třeba podjezd v Sázavě), nebo je výluka Samechov-Sázava "jen tak"?
Neděle, 17. dubna 2022 - 19:37:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1412
Registrován: 12-2003
Sazavsky starosta v posledních Sazavskych listech píše, že dostali informaci, že letos se nový viadukt dělat nebude.

Předpokládám, že do toho 15.5. se dočistí svršek od Pluzin(kousek víc od Sázavy) do Samechova a vymění kolejnicove pásy a posvaruje se to celé. Snad v úterý něčím začnou, protože celé Velikonoce klid.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honzík.)
Gatto nero
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Na ČD pracují dva druhy lidí. Jedni chodí do práce a druzí chodí pracovat. Bohužel, těch prvních je víc.
www.pendolino.cz
Mladějov
Neděle, 17. dubna 2022 - 20:16:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17715
Registrován: 3-2007
Jo, vím, kde jsou Plužiny, na Čapíku mám chatu po rodičích, kam jezdím celý život a v Sázavě sestřenici.

Skoro místní (a právě proto mne tenhle alibismus vyloženě sere - citát)

Ten váš předpoklad je založen na něčem jiném, než myšlence?

Děkuju.
Neděle, 17. dubna 2022 - 20:26:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1413
Registrován: 12-2003
To nebylo myšleno, jako kde jsou Pluziny, ale kousek víc koleje od Sázavy se ještě musí dodělat, takže ne jen ty Pluziny.
Založeno na myšlence, dřevěné pražce by tam neměly být už nikde, takže vyčištění, podbiti s výměnou kolejnic za 4 týdny by se dalo zvládnout.
Gatto nero
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Na ČD pracují dva druhy lidí. Jedni chodí do práce a druzí chodí pracovat. Bohužel, těch prvních je víc.
www.pendolino.cz
Pondělí, 18. dubna 2022 - 13:22:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1190
Registrován: 10-2006
Na mostě v Ratajích jsou akorát odstraněné pochozí prkna a plechy mezi kolejnicemi. Dále je na levém břehu opravena opěrná stěna (otryskaná a přespárovaná). Jinak přes víkend žádná aktivita.
Podle připraveného materiálu se zřejmě budou měnit únikové balkóny. Jsem zvědavý na pokrok za týden.
Pondělí, 18. dubna 2022 - 17:48:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 178
Registrován: 2-2017
.....jo, jo.....tak to bylo opravdu nutné přes celé svátky, kdy vždy Posázaví ožívá, vyrobit zase další výluku. To by bylo, abychom i zbytky cestujících nějak neotrávili, že? A až otrávíme i toho posledního, pak bude možné říct: Tak, dokonáno jest!
Pondělí, 18. dubna 2022 - 18:03:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3745
Registrován: 4-2014
Radek Strnad - Když si to dopravce ČD nechá líbit?, tak bohužel na to doplatí opět cestující. Jenže i vedení ČD je to šumák, cestující ubydou, vedení ČD na ministerstvu dopravy zabrečí, že mají finanční propad, tak stát zase na účet nějaké penízky přisype a co nepřisype, tak doplníme tím, že opět celoplošně zdražíme jízdné.

Do ČD to chce jiné tvrdé vedení, které se nebude bát vymáhat po SŽ finanční kompenzaci za způsobenou finanční ztrátu a náklady za NAD, jenže tohle je v ČR zatím neuskutečnitelné, aby ČD po SŽ vymáhali finanční kompenzace. Za to SŽ to umí po ČD perfektně - viz třeba to ošlapné, že ČD budou SŽ platit za to, že cestující používají nástupiště SŽ. Tak být v pozici ČD udělal bych to samé SŽ má výluku, tak nám zaplatí NAD.
Pondělí, 18. dubna 2022 - 18:46:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1414
Registrován: 12-2003
Zde pár fotek z "výluky"
odkaz
Gatto nero
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Na ČD pracují dva druhy lidí. Jedni chodí do práce a druzí chodí pracovat. Bohužel, těch prvních je víc.
www.pendolino.cz
Pondělí, 18. dubna 2022 - 20:52:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 341
Registrován: 2-2018
Honzík: Zaujalo mě, na fotce návěstidla je vidět těsně za ním druhý stožár vč. patky. Dokonce vypadá modernější než návěstidlo. Byla tam původně lampa nebo je to pozůstatek jiného návěstidla (předvěst do Ledečka)?
Pondělí, 18. dubna 2022 - 21:27:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 179
Registrován: 2-2017
Tak já bych dokázal pochopit, že se zavede výluka, když je potřeba něco opravit. Ale pokud mám výluku přes celé svátky, a na trati se celou dobu nic neděje??? Očekával bych nějakou činnost - pracovní vlaky navážející materiál, přísun nějakých mechanismů atd...atd. Ale tady nic. Jediná hmatatelná činnost po celou dobu zatím nejspíš byla umístění terče vedle koleje za Samechovem.
Pondělí, 18. dubna 2022 - 21:29:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14849
Registrován: 8-2004
Luboš_3.21:
"Tak být v pozici ČD udělal bych to samé SŽ má výluku, tak nám zaplatí NAD."
Je symptomatické, že nejvíce křičí ti, co toho nejméně ví. Možná, že kdybyste si místo těch plků něco k tématu nastudoval, tak ty by to bylo prospěšnější.
Vícenáklady na NAD Správa železnic všem dopravcům (u výluk >24h a u všech výluk pro akce se stavebním povolením) hradí už několik let ze zákona.

Spíš bych se pozastavil nad tím, že Správa železnic hradí NAD aniž by se ve výluce něco dělo (a nebyla to o Velikonocích jediná taková výluka).[crazy][ko]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pondělí, 18. dubna 2022 - 21:35:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7942
Registrován: 9-2005
Hroch: jak to myslíš? Že je špatně, že za výluku se vůbec nic nedělo a SŽ platí náhrady? To není špatně. To je správně. Špatně je něco jiného.
♥️🇺🇦 Слава Україні!
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Pikehead
Pondělí, 18. dubna 2022 - 22:03:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8297
Registrován: 3-2007
Ano, a přesně tak to Hroch myslel.
Pondělí, 18. dubna 2022 - 22:41:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9067
Registrován: 12-2011
Stát ve státě, ČSD. Chtěl bych vidět, že by třeba automobilka vyřadila na čas velikonočního volna výrobní linku za účelem oprav, ale nikdo by během té doby na to nesáhl, takže by prostě stála úplně naprázdno.

A to jsem si myslel, že se SŽ už konečně naučilo trochu přemýšlet, když se modernizace rozpadajících se koridorů dělá i v noci. Na lokálkách je to očividně pořád jako za ČSD.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
Úterý, 19. dubna 2022 - 18:18:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14850
Registrován: 8-2004
Qěcy:
"Hroch: jak to myslíš? Že je špatně, že za výluku se vůbec nic nedělo a SŽ platí náhrady?"
Ano. Když už se platí náhrady, tak by se v té výluce také mohlo, sakra, něco dělat. Takhle se vyhazují peníze z okna. (Když není co dělat, nemusela být výluka a nemuselo by se nic hradit.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Úterý, 19. dubna 2022 - 19:46:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 180
Registrován: 2-2017
Hroch: [ok] Také si myslím.....celé svátky mohl jezdit vlak, namísto kličkujících autobusů a minibusů, nic se nemuselo platit a protože o svátcích cestuje do Posázaví spousta lidí, mohlo se i něco vydělat a nenasírat cestující další(kolikátou už?) výlukou.