Diskuse » Železnice » Polsko » Archiv diskuse Polsko do 20. 7. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Polsko do 20. 7. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Čtvrtek, 13. května 2021 - 22:35:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1070
Registrován: 2-2005
intelpetr:
"Od 30. 3. 2021 platí následující opatření:


Schengenský prostor (překračování vnitřních schengenských hranic - pozemních, leteckých i mořských):

Platí povinná karanténa pro cestující, kteří se neprokáží negativním testem na Covid 19 (antigenní či PCR). Test nesmí být starší 48 hodin před překročením hranice.

Dané opatření platí pro všechny druhy dopravních prostředků: hromadné či individuální a stejně tak i v případě pěšího překročení hranice.

Cestující, kteří spadají do povinné karantény na území Polska, se budou moci po překročení hranice podrobit testu (antigenní či PCR), jehož negativní výsledek je osvobodí z karantény."

Jo, sorry, já se překouk a čet jsem podmínky pro mimoschengen.
Pátek, 14. května 2021 - 07:43:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2122
Registrován: 6-2019
Máte s testováním v PL někdo zkušenosti, prosím?
Nemáme. Vzhledem k všeobecné anarchii v PL (roušky se nenosí, na varšavské náplavce jen pod bradou či nosem, všechno otevřený a v bočních uličkách i lidi na předzahrádkách a to v centru metropole, atd.), i v přeshraničním režimu (v 99 % případů z obou stran nikde nikdo, v zanedbatelném množství případů chrní straź graniczna v autě a jen tupě sleduje provoz, ve vlacích nikde nikdo od EC až po muchowoz 810 GWTR do Královce, mimo pozemní komunikace už vůbec pusto...) to asi zatím nikdo nezkoušel, protože všem došlo, že jde jen o byznys, nikoliv o zdraví. Ta pakárna se sebeudáváním snad funguje na letišti v Praze, ale jinak jsem o tom neslyšel. Celé je to důvěryhodné asi jako naše slavná vláda agenta Bureše.
Další faktor, který to staví na hlavu je třeba ten, že ty se do té doby necháš vopíchat třeba v očkovacím centru (to asi ještě lze stihnout, protože za chvíli otevřou rezervace pro všechny, bo bude nadbytek vakcín), dostaneš první dávku a už i ta nějakou ochranu zajistí. A pak ta administrativně farmaceutická buzerace je úplně GH a směšná.
Ve vlacích jak kdo - většina se nehodlá udusit v replikátoru, ale má ho nasazený jen když jde kolem průvodčí. A někdy ani při to ne. Ve vlacích Turkolu nikoho samozřejmě s rouškou nečekej, snad je Kateřinu a Patryka při kontrole faktur, jinak se všichni rádi a vesele promořují, pivo teče proudem... A dosud nikdo nezemřel. [wink]
V Dartu jsem se obvykle rozhlédl a po zjištění, že jsou všichni bez roušek, jsem jí sundal taky. V TLK Karpaty v kupé taky bez roušek, u veselých studentek bych to taky ani nečekal, hezky se nám žvanilo a spalo až do Krakova.

Ono s těmi ochrannými opatřeními je to stejné jako s naší vládou - už jim nikdo nevěří. A nefungovaly ani v době, kdy mi ve městě jezdily sanity s coviďáky co deset minut a Praha se rozhodla nás tu nechat pochcípat, než aby vzala pár desítek pacošů do fakultek. PČR a další silové složky zalezly do aut, zaparkovaly bokem a zvolili odpor proti buzeraci pasivní rezistencí.
Prostě je to neúčinný a extrémně neefektivní blábol, vypocený zoufalci z Ministersta zdravotnictví a nic víc.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Kočkopes
Pátek, 14. května 2021 - 09:05:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1421
Registrován: 10-2017
Děkujeme za názor a posíláme klíčenku.

všem došlo, že jde jen o byznys, nikoliv o zdraví
Jde o zdraví, a to, že si z toho někteří dělají byznys, je ostudné. Inteligentní člověk to vidí a pochopí, že kvůli pár hamižným kreténům nepřestane kašlat na vlastní zdraví, i těch ostatních. Nebo mi snad chcete říct, že například předpisy o BOZP na pracovišti také nedodržujete jen proto, že váš nadřízený je idiot?

A dosud nikdo nezemřel.
Ano, krom těch jen asi 70000 v Polsku a 30000 u nás opravdu nikdo nezemřel.

Praha se rozhodla nás tu nechat pochcípat, než aby vzala pár desítek pacošů do fakultek
Chápete, že v těch nemocnicích prostě došly místa? I kdyby ty pacienty odvezli do nemocnic, tak by je neměli kde dát? Proto ta situace byla na podzim a od ledna do března tak špatná, ale někteří to stále nedokáží pochopit. A oponovat tím, že "v naší nemocnici znám doktora, ten říkal, že je všechno v normálu..." - buď se s jistotou jedná o legendu typu "kamarád kamaráda povídal", nebo jsou to prostě maloměstské nemocnice, které nejsou zařízené na to, aby se o pacienty s oboustranným zápalem plic postaraly, tím pádem se všechno vozilo do velkých nemocnic, které jely na 220%, zatímco malé zely prázdnotou (bohužel jako voda na mlýn popíračům). Naprostou třešničkou na dortu byly soukromé nemocnice, které odmítaly sanitky s coviďákama, protože "my jsme soukromník, my nemusíme nic. Ať klidně chcípne, nám je to jedno, není to náš klient"

Jako jo, některé opatření vypadají, jako by je vařili pejsek s kočičkou, ale řešením není jebat na všechny opatření jenom proto, že se mi některá z nich zdají nesmyslná, a že je schválili idioti. Opakuji - Covid je smrtelná nemoc a hrozí nám všem.
Pátek, 14. května 2021 - 09:28:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2123
Registrován: 6-2019
Inteligentní člověk to vidí a pochopí, že kvůli pár hamižným kreténům nepřestane kašlat na vlastní zdraví, i těch ostatních. Nebo mi snad chcete říct, že například předpisy o BOZP na pracovišti také nedodržujete jen proto, že váš nadřízený je idiot?
Však také na zdraví mé i mého okolí nekašlu, to nemá s imbecilními ochrannými opatřeními nic společného.
Nevím jak jste přišel na to, že můj nadřízený je idiot, nicméně i jako podsuv je to hodně slabé.

Ano, krom těch jen asi 70000 v Polsku a 30000 u nás opravdu nikdo nezemřel.
Zemřel. Akorát jste si toho zatím nevšiml.

Chápete, že v těch nemocnicích prostě došly místa?
Nedošly, to se dá jednoduše prokázat a i tehdy se tak vyjádřilo pár velkých nemocnic. Zkuste si nejprve dostudovat základní fakta, ať nepůsobíte zbytečně jako úplný hlupák.

I kdyby ty pacienty odvezli do nemocnic, tak by je neměli kde dát?
Měli, kapacita byla. Jenom se nechtělo a o důvodech můžete do nekonečna jenom spekulovat. Svůj názor na to mám.

Proto ta situace byla na podzim a od ledna do března tak špatná, ale někteří to stále nedokáží pochopit.
Chyba v kauzalitě.

tím pádem se všechno vozilo do velkých nemocnic, které jely na 220%, zatímco malé zely prázdnotou
Nevozilo, vy blbe. Ani do nejbližší, do SRN, ani do velkých. Vozilo se do malých špitálů, například až do Znojma. Píšu o Karlovarském kraji, kde byla situace zdaleka nejhorší.

Jako jo, některé opatření vypadají, jako by je vařili pejsek s kočičkou,
Ne některá, ale drtivá většina. Proč asi většina lítá do Vidně a ne do Prahy? Aby se srali s podobnou pakárnou?

ale řešením není jebat na všechny opatření
To jsem taky nepsal, to jste si zbaběle podsunul, protože už vám docházejí argumenty. S tímto stylem diskuze zkuste čtvrtou cenovou v nějaké nálevně.

Opakuji - Covid je smrtelná nemoc a hrozí nám všem.
Gratuluji, vypadá to, že máte dokonce i dvouciferné IQ.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Saul_Goodman
Pátek, 14. května 2021 - 10:04:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 803
Registrován: 11-2019
PL: Na letištích na příjezdu se vše hodně řeší, ale pozemní hranice hlídané minimálně a vlak už vůbec ne (nedá se v něm projíźdět autem [lol]). Stačí buď fejkový český test nebo antigen pro poctivky a mimo letiště nic. Příjezdové formuláře neexistují. Jinak bacha, byl jsem i svědkem, že fízlové pokutovali na odlehlé cestě v národním parku za chůzi po špatné straně nepoužívané silnice, pochopitelně z okénka služebního vozu bez vystoupení. Na nějaké "pomáhat a chránit" si to nehraje.

CZ: Pozemní hranice a vlaky zase zcela nehlídané, takže netřeba nic. Na letiśtích chtějí vidět ten příjezdový formulář, který ale nijak znuděný policajt nekontroluje a v případě Polska bude potřeba test už před nástupem do letadla (ať už reálný nebo fejkový). Ještě je potřeba říct, že se karanténa na základě příjezdového formuláře nijak nevymáhá, je to v reálu pouze dobrovolné.

Nakonec... V PL stojí testy cca dvakrát tolik, takže se to prodraží. Jo a v případě pozitivního testu se to hned posílá hygieně a je automaticky nařízena karanténa, kterou vidí i policajt na letišti (kontroluje se teď úplně každý). Karanténa se opravdu hlídá, byly už desítky miliónů (!!!) kontrol na udaných adresách a jsou tam na to hrdí [crazy] Takže před dobrovolným pácháním dobra v PL varuju!
Saul_Goodman
Pátek, 14. května 2021 - 10:08:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 804
Registrován: 11-2019
Kočkopes:
"Opakuji - Covid je smrtelná nemoc a hrozí nám všem."
Kolik umřelo zdravých lidí v produktivním věku? Používáním několika naučených frází nás opravdu nevystrašíte [crazy]

Nikdo vám nebrání se zamknout doma, že?!
Saul_Goodman
Pátek, 14. května 2021 - 10:21:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 805
Registrován: 11-2019
Vantju: Stačí si dát jméno laboratoře do googlu a online si rezervovat termín.

https://www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid
Kočkopes
Pátek, 14. května 2021 - 10:43:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1422
Registrován: 10-2017
Nevím jak jste přišel na to, že můj nadřízený je idiot, nicméně i jako podsuv je to hodně slabé.
To nebyl žádný podsuv, jen pokus o poukázání skrz přirovnání na to, jak je nedodržování covidových opatření jenom kvůli toho, kdo je vymyslel, hloupé.

Zemřel.
Ale najednou! Sám píšete, cituji "A dosud nikdo nezemřel", tak se sakra rozhodněte, jestli zemřel nebo nezemřel.

Nedošly, to se dá jednoduše prokázat a i tehdy se tak vyjádřilo pár velkých nemocnic.
Vy jste v těch nemocnicích byl? A jaká vyjádření jste to četl? Očekávám, že to byla vyjádření pražských nemocnic, kde mají velkých špitálů milion a míst tudíž také milion. Doporučuji se zeptat v Chebu, v Karlových Varech a na Moravě (Zlín, Uherské Hradiště, Ostrava)...

Zkuste si nejprve dostudovat základní fakta, ať nepůsobíte zbytečně jako úplný hlupák.
Základní fakta mám z první ruky. V rodině mám doktory, jednoho z nich z JIPky. Naše občasné telefonáty přerušovaly jeho služební telefony, kdy opravdu musel řešit (bylo slyšet dobře, páč soukromý hovor nepoložil), že v okresních nemocnicích zbývají poslední jednotky volných lůžek a u nich ve špitále jich má míň, než dřevorubec prstů na jedné ruce.

Nevozilo, vy blbe. Ani do nejbližší, do SRN, ani do velkých. Vozilo se do malých špitálů, například až do Znojma. Píšu o Karlovarském kraji, kde byla situace zdaleka nejhorší.
Do nejbližší se už nevozilo, protože tam taky nebylo místo. Nebo si myslíte, že vyhlídkový let vrtulníkem z Chebu na Moravu byl zpestřením léčby? Do Německa se nevozilo, protože Blatný byl idiot a nechtěl to dovolit. A do Polska se zase nevozilo (i když byla pomoc přijatá), že administrativní proces odeslání pacienta byl tak složitý, že pacient by spíš dříve zemřel/se uzdravil, než by ho tam přemístili. A mimochodem, Znojmo má docela solidní špitál, ale co takový Bílovec, Humpolec, Vysoké Mýto a dokonce Přerov?

To jsem taky nepsal
Tak hlavně, že se nechlubíte tím, že nemáte roušku nebo respirátor.

Kolik umřelo zdravých lidí v produktivním věku?
Divil byste se, kolik. Důchodci už buď umřeli, nebo byli zabedněni, nebo jsou naočkovaní, a kdo neumřel na JIPce, tak přežil. Nemoc tak postupně začala likvidovat zdravé lidi, okolo 40-50 let věku. Výše zmíněný doktor z rodiny měl na oddělení nejmladšího pacienta, ročník 1980, nekuřák, aktivní fotbalista.

Jenom se nechtělo
Jako chcete mi tvrdit, že nemocnice neberou pacienty, protože se doktorům nechce? Něco takového může vyplodit jedině duševní mrzák. Teď ještě tu o tom, jak si nemocnice drží pacienty, protože mají za to prachy od pojišťoven.
Pátek, 14. května 2021 - 10:53:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14646
Registrován: 8-2012
A dosud nikdo nezemřel
Jestli vám tyhle hemzy furt dokola stojí za to? Samozřejmě, že zemřel (v Polsku je podíl "neprokázaných" nadúmrtí ještě vyšší, než u nás - čísla tam prostě jsou gumovější).
Samozřejmě, že neumřel v tom vlaku.
Samozřejmě, že debil zůstane debilem. To ale ještě není důvod se jako debil chovat taky (pokud neplatí předchozí věta, o čemž u pár jedinců pochybuju).
A nefungovaly ani v době
Když se nedodržujou, tak nefungujou. Co je na tom tak složité na pochopení?
Však polovychípaný okr. Cheb je najednou dodržovat začal (nikoli z donucení silovými složkami, ale z pudu sebezáchovy), ulice vymetené, promořující se akorát největší retardi, notoři a tak - a jak tam šla čísla pěkně dolů. Prostě blbec si na rozpálená kamna musí nejdřív sáhnout...
Samozřejmě, je to spiknutí těch nahoře proti chudákům proletářům.
電車オタク
Saul_Goodman
Pátek, 14. května 2021 - 11:01:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 806
Registrován: 11-2019
Kočkopes:
"Výše zmíněný doktor z rodiny měl na oddělení nejmladšího pacienta, ročník 1980, nekuřák, aktivní fotbalista."
Takže z jedné osoby ročník 1980 usuzujete, že Covid je smrtelné onemocnění pro všechny a na respirační choroby se do té doby nikdy neumíralo?
Kočkopes
Pátek, 14. května 2021 - 11:33:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1423
Registrován: 10-2017
Samozřejmě, že je to onemocnění smrtelné pro všechny. Nebo jak si to jako představujete? Že je to smrtelné jenom pro staré lidi (dejme tomu třeba 65+), tzn. když je mi 64 let a 364 dní, tak ještě na tuto nemoc nemohu umřít, ale ode dne 65. narozenin už ano? Samozřejmě, že se stoupajícím věkem stoupá také pravděpodobnost úmrtí, ale není to tak, že by mladí lidé byli nesmrtelní. Ostatně, je to kolikrát mnohými mylně vykládaný pocit "je mi pod 40, nic se mi nemůže stát". Ale houby, může.
Pátek, 14. května 2021 - 12:12:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13924
Registrován: 5-2004
ona v principu jakakoli nemoc je smrtelna protoze za urcitou dobu po jejim prodelani umre kazdej. Jen je tezmo rict po ktery vlastne umrel:-D
Saul_Goodman
Pátek, 14. května 2021 - 12:23:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 807
Registrován: 11-2019
Kočkopes:
"Samozřejmě, že je to onemocnění smrtelné pro všechny. Nebo jak si to jako představujete? Že je to smrtelné jenom pro staré lidi (dejme tomu třeba 65+), tzn. když je mi 64 let a 364 dní, tak ještě na tuto nemoc nemohu umřít, ale ode dne 65. narozenin už ano?"
Takže se v principu dá umřít má každou nemoc... To teď budeme i rýmu nazývat smrtelnou? V čem je pro mě covid významnější riziko jako osoby zdravé v produktivním věku, že mám mít opravdový strach? Doložte relevantní statistikou, ne že jste něco "slyšel" nebo si "myslíte".
Pátek, 14. května 2021 - 12:48:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2125
Registrován: 6-2019
Však polovychípaný okr. Cheb je najednou dodržovat začal (nikoli z donucení silovými složkami, ale z pudu sebezáchovy), ulice vymetené, promořující se akorát největší retardi, notoři a tak - a jak tam šla čísla pěkně dolů. Prostě blbec si na rozpálená kamna musí nejdřív sáhnout...
Haha, lež jako věž, příště zkuste něco uvěřitelnějšího (a beztak už vám nikdo věřit nebude).

Samozřejmě, že debil zůstane debilem.
Vzácná sebekritika.

Jako chcete mi tvrdit, že nemocnice neberou pacienty, protože se doktorům nechce? Něco takového může vyplodit jedině duševní mrzák. Teď ještě tu o tom, jak si nemocnice drží pacienty, protože mají za to prachy od pojišťoven.
Naučte se číst. Psal jsem jasně, že převoz z přeplněných covidárií do velkých nemocnic (například v Praze, ale i jinde) nebyl povolen a zároveň byly v té době potvrzené volné kapacity např. ve FN. A o tom fakt nerozhodují doktoři, to jste až tak neuvěřitelně blbej?

Nemoc tak postupně začala likvidovat zdravé lidi, okolo 40-50 let věku. Výše zmíněný doktor z rodiny měl na oddělení nejmladšího pacienta, ročník 1980, nekuřák, aktivní fotbalista.
Jj, horší než Ebola s dýmějovým morem. Až na tu úmrtnost.

Do nejbližší se už nevozilo, protože tam taky nebylo místo.
Blbej jak vod dráhy. Praha je opravdu blíž než Morava a přesto tam nebyl převezen nikdo.

V rodině mám doktory, jednoho z nich z JIPky.
Úžasný argument. Já taky, no a?

Vy jste v těch nemocnicích byl? A jaká vyjádření jste to četl? Očekávám, že to byla vyjádření pražských nemocnic, kde mají velkých špitálů milion a míst tudíž také milion. Doporučuji se zeptat v Chebu, v Karlových Varech a na Moravě (Zlín, Uherské Hradiště, Ostrava)...
A byl a jsem a to docela často. A fakt se nemusím ptát, není o čem. Tady je to zcela jasný. Příbram, Strakonice, Písek, Kutná Hora... Opravdu nejsnáze dostupné nemocnice s úžasnou kapacitou[crazy][crazy][crazy]

tak se sakra rozhodněte, jestli zemřel nebo nezemřel.
Ještě vám k té bipolární logice chybí stavy, kdy natáhne perka čtvrt roku po úspěšném vyléčení (třeba na embolii). A jste s čísly v zadeli.

Tak jako tak - akorát jste zakecal ty podělaná ochranná opatření? Četl jste je vůbec důkladně? A přijdou vám normální? 99 % příjezdů do ČR je obchází nebo jsou ve výjimce, protože v tom se vyzná leda tak prase z ministerstva. Tedy úřednické prase.

Nikdo vám nebrání se zamknout doma, že?!
Jen ať se zamkne na tři západy a vylézá jen do samoobslužné sámošky a to po dobu nejméně jednoho roku po očkování. [biggrin]

Takže před dobrovolným pácháním dobra v PL varuju!
Jj, páchání dobra obvykle končí zle. Tak jako tak pan Vantju v Polsku rozhodně nic nechytí, maximálně rýmu z klimatizace. Může si pro klid duše udělat AG před odjezdem (vysoce spolehlivý :-) )a následně v první polské stanici si s papírem vytřít [zadnice], protože ho už nikdo chtít nebude. Čistá ztráta času. Po návratu klidně zopakovat.
Je to jen byznys, obrovský byznys, točí se v tom miliardy, víte jak těžký je to zastavit? [uhoh]

Osobně mám nakoupeno ještě třikrát Polsko, pak pár týdnů promořování na dalekém severu, pak týden někde u Atlantiku, Larzacu nebo Auvergne, pak Střední východ dle dostupnosti zemí, no a na podzim bych se mohl usadit. Mezi tím pár odskoků na Ukrajinu nebo na Balkán (ty maďarské akce jsou velmi lákavé)... no, ale pokud někdo místo skutečného života bude sedět u rybníka a nakupovat v replikátoru, nelze mu nijak bránit. Nakonec přijdou jiné a třeba i horší infekce a to pak zase bude plačky, plačky, překračováním okresů zabíjíte důchodce! [crazy][talker]
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pátek, 14. května 2021 - 20:33:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4060
Registrován: 6-2007
Nějaké aktuální obrázky. Na Dráze se Covid moc neřeší, maximálně si beru roušku když jdu na stavědlo pro rozkaz, nebo někde na šachtě pro papíry, ale všude na to každý totálně sere. V obchodech většina lidí roušku pod nosem a i přes to jak jsou v prdeli, tak život jde tak nějak normálně dál. Na hranicích nezájem, nikdo nekontroluje, nehlídá, nepožaduje.


[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Sobota, 15. května 2021 - 09:59:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2127
Registrován: 6-2019
tak život jde tak nějak normálně dál
Tak, tak. O víkendu počasí vyšlo výborně. Koluszki:


Varšava příměsto. Kdo si vzpomene na léta devadesátá, tak neuvěřitelný skok dopředu.A mezi bývalou odbočkou SG 5 a Sosnowiec Południowy (kde dočasně zastavuje i odkloněná Silesia a řada dalších spojů):


doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Sobota, 15. května 2021 - 20:42:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8393
Registrován: 12-2011
Potvrzení o antigenu stojí pouhé dvě stovky, takže ikdyž hranice nejsou hlídány, tak není problém si ho opatřit a dodržet podmínky vstupu do země. Já fakt nemám zapotřebí něco porušovat.
Neděle, 16. května 2021 - 08:09:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2130
Registrován: 6-2019
Dvě stovky možná (spíš jsem četl něco o 350,- Kč) v případě, že je častější než 3 dny. Jinak je "zdarma", tedy placené pojišťovnami. Drtivá většina testovacích míst už má dvoujazyčné formuláře, není tedy třeba si nosit k potvrzení vlastní. Reálně ho nebude chtít nikdo vidět, snad jen pokud bys jen po hlavní silnici autem a měl velkou smůlu (nebo štěstí?).
Při návratu však nejspíš stále platí úchylná ochranná opatření, pokud tedy nespadáš do některé z mnoha výjimek, reálně je to jen nedohledatelná formalita - viz. příspěvky výše od SG a Vojty. Tisíce lidí denně překročí PL ==> ČR hranice aniž jsou kontrolováni či předáni KHSkám. Reálně se mi to stalo jen v únoru na silnici z Prudniku do Třemešné. Poláci jako obvykle chrněli v autě a Češi (při ohledání plně naloženého auta bednama a šotonáčiním) se jen zasmáli, zkontrolovali doklady a AG test a popřáli úspěšné překračování mnoha okresů napříč zemí.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Neděle, 16. května 2021 - 08:29:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4061
Registrován: 6-2007
Ono už teď i celkem otrnulo těm co jezdí do Polska na nákupy, takže jsou zase plné trhy a obchody Čechů co samozřejmě zcela jistě žádné opatření neřeší.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Pikehead
Neděle, 16. května 2021 - 11:18:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7203
Registrován: 3-2007
Nevíte, jestli už v Polsku funguje možnost překračovat hranice i mimo přechody? Potřeboval bych na Babiu Horu a tak. [biggrin]

AŠM: Jak dáváte tu Auvergne? Bez auta to předpokládám nejde... Jo a doporučuju obnovenou zubačku na Puy de Dome, kopec svojí ojedinělostí a výškou klimaticky velmi zajímavá - něco jako Sněžka nebo Kraličák. Sice je z toho v porovnání s dobou před lanovkou tak trochu Disneyland, ale dají se najít časy, kdy tam lidí je míň.
Neděle, 16. května 2021 - 17:37:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2131
Registrován: 6-2019
Mimo přechody legálně nevím, ale zato vím bezpečně o šotouších, kteří se tak vraceli, aby nebyli odchyceni v rámci ochranných opatřeních na vstupu. Nikdy nikde nikdo nebyl. Babiu Horu jsem chtěl dát někdy v předjaří, ale nezadařilo se. Každopádně je to jeden z mých významných cílů, určitě to stojí za to.

Auvergne: čistě autem. Tedy zrovna ta zubačka na Puy de Dome jde z Clermond Ferrandu i autobusem, ale celkově je to tak zajímavá oblasti (jak geologicky, památkami, přírodou, krajinou, lidmi, jídlem, pitím...) prostě stará dobrá Francie, fakt hodně hezké. Na Dome jsem byl kdysi, když tam bylo pár lidí, podobně třeba na Puy de Sancy. Prostě je tam fajn, i když z hlediska VHD jde o téměř mrtvý region. Já to mám trochu jednodušší, když večer vyjedu třeba od Notre-Dame du Puy-en-Velay tak druhý den zalehnu doma v posteli, je to skoro celé po dálnicích.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Čtvrtek, 20. května 2021 - 10:58:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 5-2019
Neví náhodou někdo, od kdy se budou dát koupit lístky a lůžka na noční letní R z Bohumína do Svinoústí? Včera jsem to zkoušel na eshopu ČD a je to stále bloknuté[sad]
Čtvrtek, 20. května 2021 - 21:03:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 3-2018
Bazo: Pokud to půjde, využijte, příští rok z Bohumína Svinoústí asi nepojede. Kolobřeh a Hel ano.
Sobota, 29. května 2021 - 22:02:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 894
Registrován: 7-2017
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/pociag-zielona-gora--gub en-juz-za-rok-102743.html

Pociąg Zielona Góra – Guben już za rok
Úterý, 01. června 2021 - 22:40:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1763
Registrován: 5-2010
CZ: Pozemní hranice a vlaky zase zcela nehlídané, takže netřeba nic. Na letiśtích chtějí vidět ten příjezdový formulář, který ale nijak znuděný policajt nekontroluje a v případě Polska bude potřeba test už před nástupem do letadla (ať už reálný nebo fejkový). Ještě je potřeba říct, že se karanténa na základě příjezdového formuláře nijak nevymáhá, je to v reálu pouze dobrovolné.
Čili jestli to dobře chápu, tak nákup v Cieszynie je věc naprosto v pohodě, na hranici ve městě žádná kontrola?
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Můj nový web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Středa, 02. června 2021 - 07:39:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2187
Registrován: 6-2019
Oficiálně nahodilé kontroly ještě nebyly zrušeny, de facto však v 99 % případů na nikoho nenarazíte. Nejspíš budou zalezlí v budce, pokud vůbec. A pokud by vás náhodou vrátili (P tak jedna ku deseti tisícům :-) ), tak na naší straně vlezete do prvního kontejneru s nápisem AG testy, necháte si zdarma vyndat soply, za 15 minut dostanete papír a s ním pak most přejdete.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 02. června 2021 - 09:33:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4070
Registrován: 6-2007
Poslední dobou jsou celkem aktivní kontroly pohraničníků na silničních přechodech. Z pospávání v autě přešli na kontrolování takřka každého kdo jede kolem. V Chałupkach dokonce jezdí na parkoviště k obchodům a tržnici a čekají u aut s českou SPZ na posádku a požadují potřebné dokumenty [wink]
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Středa, 02. června 2021 - 13:46:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2190
Registrován: 6-2019
V původní trase to už nepůjde, ale přesto se něco děje:
Gniezdno - Anastazewo
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 02. června 2021 - 22:01:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4071
Registrován: 6-2007
Nějaké čerstvé snímky [fotic]
Náklad ze Sobotki přijíždí do Pszenna pod siluetou "Slezského Olympu"


A brzy zřejmě historický obrázek z působení řady 754 na Podsudetské. Zatím už snad dvacetkrát jel místo vlaku autobus, jednou brejlovec umřel v průběhu cesty a většina mašin co se tam vystřídaly hodně rychle odpadly. Trochu se drží od začátku aspoň 026, ale brzy mají být nahrazeny reko SU42. Navíc má teď vlak skrze výluky končit v Zabkowicích.

[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Středa, 02. června 2021 - 22:41:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 205
Registrován: 12-2020
Ten Sergej je parádní. A od nového GVD by tam měla být nově po 20 letech i osobní doprava.
Sobota, 05. června 2021 - 12:30:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8432
Registrován: 12-2011
Dnes EC 106, pohraniční kontrola žádná. Ale i tak to potvrzení za 200 Kč mám. K tomu vlak měl na své trase dokonce dva odklony přes Bohumín - Vrbice a kolem Sosnowce. Kupé až do Warszawy mám jen pro sebe, takže pohoda, snad to vydrží až do Gdynie.
Quex
Úterý, 08. června 2021 - 09:27:52  
Administrátor
Číslo příspěvku: 8328
Registrován: 5-2002
intelpetr: Jaká jízdenka je tam nejvýhodnější, do té Gdyně, nebo co máte za jízdenku? Láká mě letos zkusit na otočku po dlouhé době Hel...
"Doba střelců neskončila. A já Vás o tom přesvědčím. A nejen Vás!"
Úterý, 08. června 2021 - 09:36:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2201
Registrován: 6-2019
Ale i tak to potvrzení za 200 Kč mám.
To je v pořádku, byznys se musí točit, bez ohledu na zdravotní situaci a mír ve světě. [biggrin]
Slovenské hranice též nestřežené, vstup po bývalé mezistátní úzkorozchodné dráze Šomošková - Mačacia, výstup Regiojetem via Čadca, nikde nikdo.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Středa, 09. června 2021 - 09:43:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8436
Registrován: 12-2011
Ostrava - Gdynia Včasná jízdenka v předprodeji za 624 Kč. Úplně směšná cena za takovou štreku.
Středa, 09. června 2021 - 12:54:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4596
Registrován: 9-2003
AŠM: Jasně, všechno je to spiknutí, celá pandemie byla uměle vytvořena Sorosem na podporu obratu nejen na repsirátorech a rouškách ale i na potvrzeních a testech. O vakcínách s čipy ani nemluvě!
NOBLE BRICKS
Středa, 09. června 2021 - 22:30:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 393
Registrován: 6-2016
Ahmad_Šáh_Masúd:
"To je v pořádku, byznys se musí točit, bez ohledu na zdravotní situaci a mír ve světě. [biggrin]"
[ok]
intelpetr:
"Ostrava - Gdynia Včasná jízdenka v předprodeji za 624 Kč. Úplně směšná cena za takovou štreku."
To není nic nového, loni jsem za podobnou cenu jel trasu Havlíčkův Brod-Kolín-Bohumín-Hel. 1.335 km za 641,- korun je také hodně dobrá cena [happy] (nutno dodat včetně Babiš-slevy). Mnohem víc mě překvapují ceny včasných jízdenek do západních zemí (D, CH, A), kde je úplně jiná cenová úroveň.

Mimochodem, tento víkend se se změnou JŘ otevírají železniční hraniční přechody Polska s Ukrajinou a Běloruskem, více info dodám do vlákna ex-SSSR.
Středa, 09. června 2021 - 22:57:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2204
Registrován: 6-2019
Jasně, všechno je to spiknutí, celá pandemie byla uměle vytvořena Sorosem na podporu obratu nejen na repsirátorech a rouškách ale i na potvrzeních a testech. O vakcínách s čipy ani nemluvě!
A proto jsem se nechal očipovat. [biggrin][biggrin][biggrin]

Alex: Jo a na UA už stačí jen antigenní test, čili tím se částečně řeší omezený časový limit na vstup na Ukrajinu pozemní cestou (je sice hezký, že PCR je někde zdarma, ale reálně použitelné leda letecky, protože po zemi stíhatelné leda autem), u AG stačí si nechat vytřít soply těsně před odjezdem a to jaksi u PCR technicky nelze.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Neděle, 13. června 2021 - 22:13:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5139
Registrován: 9-2007
Rád bych sem napsal své zkušenosti s cestou do PL, ale poslední dobou se mi nic nechce, tak budu stručný.

První cesta do Polska koncem května, autem do Rybníka, poté do Katowic a pak zpátky. Testy jsme měli, kontrola žádná, roušky neměl skoro nikdo, pohoda. V Polsku už koronavirus prostě není, tečka. [crazy][proud]

Druhá cesta do Polska začátkem června, vlakem přes Gliwice do Poznaně, tam pravidelné (!!!!) víkendové šotolinky s Ikarusy 260 i 280, Jelczem a tramvají Konstal 102Na. V sobotu do Sopotu, kde už roušky neměl opravdu vůbec nikdo, v Sopotu těžké davy lidí u moře i na pěší zóně a sice jsme si tam s respirátorem připadali trochu hloupě, když jsme ho tam měli jediní, ale v takovém prakticky nepropustném davu už jsem začal mít opravdu obavy, zda to nechytneme... v neděli už profláklá akce, ze které snad dám někdy brzo snímky, v pondělí obnovování seznání v okolí Katowic. Doplatky do jedničky k FIPce za pár zlotek ve vlaku, pokladny naprosto neschopné a ani po předložení doplatku do jedničky z vlaku neví co chci, ověřeno v Poznani a dvakrát v Katovicích. [crazy]

Hotely bezkontaktní, nikdo po nás nic nechtěl a vše bylo bez problémů. Restaurace otevřené a volnější. [happy]

Bohužel mě napadlo až krátce před odjezdem ověřit, že bych se na testy mohl zeptat místních a tím se mnou dotazované problémy ihned vyřešily – v Katovicích naproti nádraží je jakési místo, kde se testuje skutečně na počkání. Před náma byl jeden člověk, špejle v nose tak hluboko, jak jsem v Česku ještě nezažil [lol] po testu jsme dostali jakousi kartičku, kteoru jsme se přihlásili na web a tam jsme se dozvěděli výsledky asi po 20 minutách a po hodině si pak na stejném místě vyzvedli papírové potrvzení o absolvování testu. Příjezdový formulář jsme tak vyplnili, testy před odjezdem měli... no mé svědomí je čisté a jsem spokojen. [happy] Dva dny na to jsme šli na očkování a teď už je Polsko navíc zelené, tak snad už se potřeba dávat devět stovek za jeden antigenní test opakovat nebude.

Protože tam bylo krásně a moře příjemně ochladilo, vyrazíme tam i na kratší letní dovolenou, když to v Itálii zatím úplně nevypadá. Rezervace za WL ale směřují k západním cenám, 33 EUR za osobu v double při vnitrostátní jízdě a dokonce 40 EUR za osobu v double v lůžku do Bohumína. Ač je má obliba nočních vlaků velice dobře známa, tady nemohu nepodotknout, že většina Ibisů v Polsku stojí se snídaní i se stornem do příjezdu pro dva asi osm stovek. [crazy] Z šotopohledu i skutečnosti, že ušetřím dva dny na cestách, jsem sice spokojen, ale z pohledu normálního člověka je to zcela zřejmě drahé. (To ale nic nemění na tom, že třeba v případě Amsterdamu už není takový rozdíl dát 3000 za jízdenku s lůžkem, když stojí Ibis u hlavního nádraží podobně. Jen tady v Polsku jsou ty poměry opravdu výrazně rozdílné v těžký neprospěch vlaku.)
Neděle, 20. června 2021 - 17:50:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 11-2008
Problémy snad s kontrolou a covidem teď nejsou. 2. června jsem jel Exem 112 z Varšavy, do Katovic vlak 90% míst obsazena, žádná kontrola v Chałupkách, Bohumín ten den měli vynechán a v Ostravě taky žádná kontrola, jel jsem normálka do ÚnO-město. Překvapilo mě, že eshop ČD mi tentokrát prodal lístek z Varšavy, aniž bych měl zpáteční (předtím jsem kupoval senior s 30% slevou z Varšavy do Chałupek za 45.50 PLN (v eshopu PKP IC i u kasy na nádraží cena dtto) a za koruny eshop ČD zvlášť z Bohumína dál do ČR.
Východočech1
Neděle, 20. června 2021 - 21:57:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5156
Registrován: 9-2007
To proto, že je to novinka platná možná tak měsíc. [happy] Dokonce už se dá koupit i jízdenka v den odjezdu, jen stále není možno ji vrátit a existuje pořád xyz omezení (přes e-shop mi nešly nacenit různé kombinace tras či destinace, ačkoliv se mi spojení vyhledat podařilo).
Úterý, 22. června 2021 - 19:44:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 905
Registrován: 7-2017
Tak na toto jsem bardzo zwědawy [happy]

RegioJet spogląda na kolejne trasy. Myśli o połączeniu Gdynia – Praga

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/regiojet-spoglada-na-kol ejne-trasy-mysli-o-polaczeniu-gdynia--praga-103080.html
Sobota, 26. června 2021 - 13:48:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2791
Registrován: 3-2011
Tuší někdo prosím, jak je to teď s vlaky Suwałki - Šeštokai (- Kaunas)? Jezdí tam něco, případně aspoň v sezoně bude? Na polských stránkách mi to nenalézá nic, ale je možné, že jenom blbě hledám... Chtěl jsem vyrazit vlakem do Litvy, a tohle je asi jediná možnost. Díky!
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Saul_Goodman
Sobota, 26. června 2021 - 15:02:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 819
Registrován: 11-2019
Matijak: Nene, nebude jezdit nic minimálně do konce léta. Ty vlaky jezdily i za normálních podmínek zcela prázdné, takže není důvod.
Sobota, 26. června 2021 - 16:22:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8452
Registrován: 12-2011
V létě to prázdné nejelo. V prosinci jsem to jel dvakrát a nejel skoro nikdo.

Je v plánu jeden pár osobních vlaků denně místo dvo párů o víkendu.
Sobota, 26. června 2021 - 18:29:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2794
Registrován: 3-2011
Rozumím, pánové, díky [happy] Takže Litva z mojí strany asi bohužel padá, přes Bělorusko tam jaksi asi nepojedu [nene]
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Sobota, 26. června 2021 - 19:20:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2262
Registrován: 6-2019
Nestačila by Ukrajina? Lacino, vstup jen s AG testem a pojištěním za kilo. A lze tam kombinovat turistiku s válením u vody.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Sobota, 26. června 2021 - 19:39:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2795
Registrován: 3-2011
Ne, Ukrajinu už ne. Byl jsem tam několikrát a letos chci v rámci dovolené zkusit něco jiného, v Litvě jsem byl jen busem, tak mě napadlo si to projet tudy. I tak díky.
Nevědět je špatné. Nechtít vědět je mnohem horší.

Vítejte v zemi neomezených možností.
Sobota, 26. června 2021 - 19:57:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2264
Registrován: 6-2019
Nebo to vzít lodí třeba do Klaipedy. Není to zrovna levné, ale zase je to jiný zážitek.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Österreich
Neděle, 27. června 2021 - 09:53:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 60
Registrován: 5-2018
Pokud se někdo chystáte do Polska, tak od včerejška byla zrušena povinnost mít místenku do vlaků sestavených z klasických vagónů. V případě ucelených jednotek - elektrických i motorových - povinnost mít místenku zůstává. Vůbec jsem o tom nevěděl, ale včera večer a dnes ráno mě na to průvodčí upozornili, když jsem k biletu weekendovemu ukazoval i místenku.
Pátek, 16. července 2021 - 23:44:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 11-2008
Našel jsem "Oznámení o plánovaní nové službě v osobní drážní dopravě" RegioJetu podané Úřadu pro přístup k dopravní infrastruktuře"...Obsahuje dva páry rychlovlaků Praha -Lichkov - Wrocław - Gdynia Gł. a dva Praha - Wrocław. Odjezdy z Prahy 6.55 (Gdynia Gł.), 10.55 (Gdynia Gł.), 14.55 (Wrocław Gł.), 18.55 (Wrocław). Zastavování předběžně Pardubice - Ústí n.O. - Letohrad - Lichkov - Międzylesie - Bystrzyca Kł.-Kłodzko Miasto - Bardo -Wrocław (příjezdy 11.16;15.16;19.16; 23.16a dál jak je standardem u PKP IC Poznaň - Hnězdno - Innowrocław- Bydhošť - Tczew - Gdaňsk (příj.15.56 a 19.56) - Gdynia Gł. (příj.16.20, 20.20). Zpátky[coze]djezdy Gdynia Gl.8.49,12.49 - Wrocław Gł.13.49, 17.49, příjezdy Praha Hl.n. 18.10;22.10; ranní z Wrocławi 5.49 a 9.49 - příjezdy Praha 10.10, 14.10.
Je to zatím návrh, ale při podrobnějším zkoumání časových poloh první problém je na úseku Ústí n.O.-Lichkov s křižováním osob. vlaků regionální dopravy...s ohledem na návaznost na regionální i dálkové spoje v Ústí n.O. nelze jejich časové polohy ani korigovat, křižování RJ z ČR do Polska s RJ z Polska do ČR není jasné (musel by asi jeden z nich zastavit ve st. Lanšperk!). V Polsku pak zejména u prvního radnního vlaku z Wrocławi je stejný problém s křižováním s osob. vlaky na jednokolejném úseku Kamieniec Ząbkowicki - Strzelin: V kratším intervalu plná osobních vlaků, přivážejících cestující, dojíždějící do práce a škol do Wrocławi...
Východočech1
Pátek, 16. července 2021 - 23:53:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 11-2008
Vlastně to "Oznámení o plánovaní nové službě v osobní drážní dopravě" mám staženo v noťáku, a tak jej podávám v příloze
application/pdf
EET010-21_RJ_Praha-Gdynia.pdf (240.5 k)

Východočech1
Sobota, 17. července 2021 - 06:20:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1193
Registrován: 3-2018
Východočech: Vůbec bych se tím nezabýval, to je jen "kdyby náhodou", aby měli splněnu tuto podmínku.
Sobota, 17. července 2021 - 09:56:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 920
Registrován: 7-2017
No o žlutém vlaku PRaha-Gdynia se psalo minulý měsíc na Rynku Kolejowém. Takže to Radim asi myslí vážně. A mimochodem, pitomost to není, bo spojení PRahy s oblastí Wroclawi (případně Poznaně) dost chybí. A např. jízdní doba Praha-Wroclaw za méně než čtyři a půl hodiny je zcela srovnatelná s JD autobusů, a u většiny z nich by byl vlak rychlejší.
Sobota, 17. července 2021 - 10:40:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14056
Registrován: 5-2004
a vejde se to do rozkopanyho bezpravi? A uzivi to mezinarodka kde se kvuli koviddivadlu nevi dne ani hodiny co kdo komu prikaze a zakaze bez vyznamny vjitrofrekvence kdy u toho vnitra jaksi nefunguje system "nastoupim a jedu"?
Sobota, 17. července 2021 - 12:07:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 921
Registrován: 7-2017
V prosinci 2022 snad už bude situace jiná.
Sobota, 17. července 2021 - 19:20:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 11-2008
Pokud doba jízdy Praha - Wrocław přes Lichkov: Pod 4 hodiny se stihnout nedá, zejména pro stav trati Międzylesie - Wrocław, a tamní rychlostní poměry, i když to je jen 135 km. Pro IC nebo R to jsou plné dvě hodiny, maximálně 1 hod. 55 minut (pokud by projížděl z Kłodzka Miasto do Wrocławi, max. s jedním zastavením). Ty 2 hodiny jsou realistické. Praha - Ústí n.O. nejkratši možná doba zatím 1hod25m (pokud zastavení jen Pardubice, případně ještě Kolín), Ústí n.O.-Lichkov nejméně 35 minut, Lichkov - Międzylesie 8 minut. Plus nějaké státní 3-5 minut v jedné z hraničních stanic...Dohromady přinejlepším 4hod15 minut...Ale ani nejrychlejší z autobusových spojů nemá kratší dobu jízdy, spíše delší, vlak navíc skýtá nepoměrně větší pohodlí jízdy.
Východočech1
Sobota, 17. července 2021 - 20:17:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1195
Registrován: 3-2018
Východočech: Toto spojení by mělo být v dohledné době realizováno státními dopravci v objednávce ministerstev. Je ale otázka, jak bylo zmíněno, jak se to vejde na Bezpráví... RJ nevím nevím, poslední dobou na jeho služby nadává čím dál víc lidí, kde jsou časy stevardek u každého vozu...
Pondělí, 19. července 2021 - 22:51:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 11-2008
Starý Hanák: Poslední léta jsem podával návrh na pár Praha - Wrocław ráno tam večer zpět. Z kraje (Pardubice) mi odpověděli, že ČD plánuje 4 páry. Navrhovaný pár jsem měl navržen jako navazující na pár PKP IC "Hewelisz" Wrocław - Poznaň - Gdynia Gł. (odj. Wroc. cca 10.30, večer příjezd Wroc. 17.30. Výchozí stanice Wrocław Gł.) PKP IC má z Wrocławí do Gdyně takt 2 hodiny - odjezd sudá hodina 30 plus minus, návrat lichá 30 min plus minus, tento takt je už ustálen. Většina z těchto spojů PKP IC (krom "Heweliusze" a "Pomorzanina" ) má výjezdní stanici buď Katovice nebo Krakov. Pokud přece jen budou ČD a PKP IC tyto spoje realizovat, vyžádá si to určité změny v dosavadním jízdním řádě s ohledem na křižování s regionálními osobními vlaky - úsek Ústí n.O. - Wrocław je totiž jednokolejný, s výjimkou úseků výhybna Kłodzko Nowe - Kamieniec Z. a Strzelin Wrocław. Najít vhodné časové okno na úseku Praha - Ústí n.O. je pro obsazení trati také problém...Vyžádá si to dost úprav JŘ na české i polské straně. A co ještě další přípoje, zejména na polské straně? Co pamatuji, dojet např. z vých. Čech třeba do Svídnice v tomto ohledu bývala jaksi odysea...ač ne tak daleko, dojet EXem/ECem přes Bohumín do Katovic činí mnohem víc kilometrů, ale čas cesty je kratší. V některých prípadech i třeba až do Varšavy.
Východočech1
Úterý, 20. července 2021 - 11:57:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 922
Registrován: 7-2017
Východočech1: a to by byl takový problém kdyby rychlík Praha-Wroclaw jel v úseku Praha-Ustí nad Orlicí spojený s nějakým jiným rychlíkem - do Brna, Luhačovic, atd. ? To spojování/odpojování v Oustí by zabralo pár minut.
Úterý, 20. července 2021 - 12:38:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5173
Registrován: 9-2007
Děláte, jako by byla pro Poláky nějaká trasa závazná [rofl] studuju polské JŘ už téměř 10 let, posledních 5 let už mám povědomí o každém dálkovém vlaku a to je něco šíleného, mění se názvy, začátky/průběh/konce tras,... dokonce v půlce roku na několik měsíců změnili číslování vozů. [crazy] A třeba takový rychlík Biebrza z Varšavy přes Białystok do Gdynie jen za letošní rok změní trasu třikrát, přičemž trasa od 30.8. bude oproti trase do 12.6. odlišná ve 3/4 délky.

V případě EC Praha - Gdynia lze hledat problém jedině z Prahy do ÚnO, ale jelikož by k zavedení vlaků došlo logicky až po dokončení staveb, tak není problém nikde. Z ÚnO do Wrocławi to je jedno a z Wrocławi do Gdyně je naopak posílení snad i žádoucí, takže tam vůbec nevadí, když vlak pojede navíc.

Třeba Heweliusz se vyvíjel takto - 2013 Poznaň - Bydhošť, 2014 Poznaň - Gdynia, 2015 už konečně jako IC Wrocław - Gdynia, 2016 se vlak jmenoval Błyskawica, 2017 opět se svým původním jménem, do roku 2020 se měnilo akorát řazení a časová poloha +-45 minut no a od roku 2021 jezdí v pátky a neděle z Wrocławi do Katovic, naopak v soboty a pondělky z Katovic (do Wrocławi a dále).

V Polsku prostě opravdu nemá smysl hledat nějakou systematičnost, ta je snad akorát u vlaků na Berlín, které byly naprosto příkladně posíleny v uplynulých dvou-třech letech na dvouhodinu.

A přípoje? [lol] V Polsku jste asi byl, tak víte... teda teď už taková snaha existuje, ve vyhledávači spojení jsou u vybraných spojení poznámky, že vlak y čeká na vlak x, ale vzhledem k naprosto šílené konstrukci jízdních řádů vychází přípoje naprosto náhodně a spíš jde o určitou garanci toho, co už zrovna nějak vyšlo.

Mám třeba tři projížděčské plány na Dolní Slezsko a jeden už jsem musel celý smazat, protože změna co tři měsíce, generující naprosto náhodné pohyby vazeb (např. jednou je v Kluczborku na přestup 23 minut, pak se posune jeden vlak, ale i druhý a vzniká 16 minut, apod.), postupně posunula jeden přestup do záporu. [crazy]

Úúúúúúúúúúúplně to první, s čím by se v Polsku mělo začít, by měla být stabilizace jízdních řádů. Co jsem viděl třeba Dolnoslezské návrhy, tak ty jsou v příkladném taktu, až jejich kreslení vytvoří naprosto náhodnou změť vlaků, které se navíc co tři měsíce náhodně posouvají tam a zpátky.

Vzorným příkladem této debility je Trzebnica, která je v návrhu v pevném taktu, ale dle tabulkového JŘ, který si lze vygenerovat zde, je pomalu každý vlak několikrát. Např. osobák ráno po páté z Wrocławi - do 12.6. má jízdní dobu 46 minut, od 13.6. do 29.8. jede o pět minut později z Wrocławi, ale jízda mu trvá už jen 45 minut a od 30.8. odjede z Wrocławi o minutu dříve, aby do Trzebnice dojel za 43 minut. [crazy][crazy][crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem vantju.)