Diskuse » Železnice » Rychlodráha Praha - letiště - Kladno (PraK) » Archiv diskuse Rychlodráha Praha - letiště - Kl... do 29. 3. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Rychlodráha Praha - letiště - Kl... do 29. 3. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Čtvrtek, 25. března 2021 - 10:32:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4002
Registrován: 5-2002
Tipuji sympatizant či snad i člen? ČSSD. Myslím, že dokonce radní.[biggrin] (třetí zdola)
Pokud jsem se spletl, tak se předem omlouvám.
Edit: odstranění odkazu

(Příspěvek byl editován uživatelem BrR.)
Mladějov
Čtvrtek, 25. března 2021 - 10:55:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16249
Registrován: 3-2007
Tak jsem to tipoval správně.
Nicméně se přimlouvám u vás (i u adminů)za odstranění odkazu, sice pán šel do politiky a ta je veřejná, ale nemusíme tady každého proti jeho vůli ztotožňovat, že ne?
Čtvrtek, 25. března 2021 - 11:07:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12238
Registrován: 4-2003
Mladějov:Nicméně se přimlouvám u vás (i u adminů)za odstranění odkazu, sice pán šel do politiky a ta je veřejná, ale nemusíme tady každého proti jeho vůli ztotožňovat, že ne?

Zbytečné, stačí rozkliknout Wagonův mail a tam je v adrese obsaženo plné jméno.
Čtvrtek, 25. března 2021 - 11:20:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 7-2017
Prieskum
Chápem, že peniaze nerastú na strome, ale ak bude celá stavba hotová v roku 2028, kedy letisko bude mať cca 20 mil pasažierov. Povedzme, že ročne použije vlak 7-8 miliónov cestujúcich, pričom ani celá čiastka nemusí ísť zo štátneho rozpočtu (ČR dostane milardy z fondu obnovy) tak uz neviem, aká stavba sa má finančne oplatiť.
PS Nerobím si ilúzie o finančnej gramotnosti Alenky

(Příspěvek byl editován uživatelem Velky_sef.)
Mladějov
Čtvrtek, 25. března 2021 - 12:01:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16252
Registrován: 3-2007
Ale no tak - A.S. není blbá, ona jen plní šéfova nařízení.
Myslíte, že si sama řekne, že třeba zvedne nemocenskou nebo zaplatí kompenzace každému, koho potká?

Oplatiť - tak výdělečný podnik to nebude nikdy, ale je to jedna z mála smysluplných investic z oblasti veřejné dopravy v Praze a okolí.

Ad studie - 50% autem, 20% taxíkem+hotely, 24% VHD , celkem očekávané (+ z toho vysoký počet těch, co vám z toho při jízdě VHD vypadnou, tedy řidiči taxi a ti, co na letiště autem někoho přivezli či pro někoho jedou).
Čtvrtek, 25. března 2021 - 12:02:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4398
Registrován: 12-2007
Mladějov: Ten bilion Kč tam byl uveden úmyslně, protože se nedomnívám, že se dodrží půlbilionový deficit. Nicméně si myslím, že některá daňová opatření nebyla na místě, např. snížení spotřební daně na naftu o 1 Kč. Je třeba pomáhat především těm, kterým vláda nařídila zavřít provozovny a jenom částečně těm, kterým vláda nic takového nenařídila, ale vzhledem k pandemii přišli o obchod. A snížení spotřební daně na naftu se týkalo nejenom těch, kteří třeba přišli o zakázky, jako někteří kamioňáci, ale také těch, jichž se pandemie tolik nedotkla, jako např. stavbařů nebo zemědělců.
Jinak členem ČSSD jsem od roku 1995, byl jsem pouze jedno volební období, od roku 1998 do roku 2002 řadovým zastupitelem v MČ Praha 6. A v roce 2018 jsem se asi jako jeden z mála členů ČSSD pohádal s tehdejším lídrem ČSSD do zastupitelstva hlavního města Prahy Jakubem Landovským (nyní je naším velvyslancem v NATO), který chtěl zavést v Praze městskou hromadnou dopravu zdarma pro všechny Pražany.

Obecně nejsem příznivcem udržování tratí, které by měly sloužit kvůli jedné pouti jednou za rok. Na straně druhé, časem se zase do Prahy vrátí turisté (počítám tak do 5 let) a zase se bude řešit doprava do Kladna a na letiště. Pokud by se postavila dvoukolejná elektrizovaná trať z Kladna do Veleslavína, a mezi Bubny a Veleslavínem by měla být nezávislá trakce, tak prostě nevím, k čemu by ten neelektrizovaný úsek byl. To je třeba jeden z návrhů. Faktem je, že nejenom Praha ale celý stát má dost velký příjem ze zahraniční turistiky, a už jenom z toho důvodu je dobré mít kvalitní spojení na letiště. Kladno je zase největší středočeské město, leží blízko u Prahy, a proto je ideální pro ty, kteří chtějí bydlet za přijatelné ceny, a na straně druhé pracovat v Praze. Tak bychom se měli zamyslet nad tím, co pro zahraniční turisty a Kladeňáky uděláme. Myslím, že ta investice zhruba 40 miliard Kč. do kvalitního spojení Prahy s Kladnem a s letištěm by se třeba do 10 - 15 let vrátila díky zvýšeným daňovým příjmům.
Mladějov
Čtvrtek, 25. března 2021 - 12:19:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16254
Registrován: 3-2007
Bram:
"Mladějov:Nicméně se přimlouvám u vás (i u adminů)za odstranění odkazu, sice pán šel do politiky a ta je veřejná, ale nemusíme tady každého proti jeho vůli ztotožňovat, že ne?

Zbytečné, stačí rozkliknout Wagonův mail a tam je v adrese obsaženo plné jméno."

Nemyslím si to - z několika důvodů.
Mladějov
Čtvrtek, 25. března 2021 - 12:32:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16255
Registrován: 3-2007
W 4398: To je na delší a moc košatou debatu, omezme se zatím na to, jak nejlépe prosadit (a modernizovat)trať na letiště a na Kladno, nalézt nějaký kompromis.

Já mám pořád obavu, že SŽ na to prostě svým alibismem a neochotou cokoli riskovat, složitějšího řešit a v neposlední řadě svým lidským potenciálem nemá.

Chtěl bych být Bc Binkem (ředitel odboru strategie SŽ) a malovat si v práci v poklidu plánky jako Šumavské Elektrické Dráhy (ŠED) [lol]
Nezávisle na světě okolo, jako nějaký starý pan profesor z filmu pro pamětníky.

Popravdě by mne to asi dost brzo neuspokojovalo, protože to je úplně zbytečná práce.
Ale tím syndromem "uzavřen ve svém světě" (železnice a nic jiného) tady dost lidí trpí.

Stačí jen naznačit, že by se letiště také dalo obsluhovat metrem :-))

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 25. března 2021 - 12:43:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4399
Registrován: 12-2007
Mladějov: V zásadě mi je jedno, zda na letiště povede metro nebo železnice, nicméně přece jenom stát má větší možnost získat výhodný úvěr než Praha, a bylo by zase dobré, kdyby se zároveň vyřešila kvalitní doprava jak do Kladna, tak i na letiště.
Jinak snad opravdu nikdo neplánuje Šumavské elektrické dráhy, pokud by snad to někoho napadlo, tak by se mohlo uvažovat o úseku Klatovy - Železná Ruda-Alžbětín, aby s nemuselo v Klatovech přepřahat anebo přesedat. Ale myslím, že to rozhodně není žádná priorita, snad tak za 20 - 30 let.
Čtvrtek, 25. března 2021 - 13:12:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12240
Registrován: 4-2003
Mladějov:Nemyslím si to - z několika důvodů.

Považuji za neslušné, když tu někdo uvede něčí identitu vyjma té své. Ovšem pokud dotyčný má v mailové adrese obsaženo své jméno, tak už je zbytečné cokoliv mazat...
Čtvrtek, 25. března 2021 - 13:24:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1019
Registrován: 7-2017
Ja vidím pri metre viaceré úskalia.
-tazko obhajitelne bez metra D
-prve metro o 4:50, prve odlety o 6, nepoužiteľné
- ráno je dopyt na letisko, opačne ale po Dlouhou mili bude voziť vzduch
- počas letnej sezóny sú odlety aj neskoro v noci resp pred 6
- nutný prestup na hlavní nádraží
- pri cene 27 miliárd nerieši dopravu do Kladna, navyše otázne sú aj prevádzkové náklady hlavne v úseku Nádraží Veleslavin- letisko
Osobne je pre mňa záhada, prečo robiť nejakú stanicu Vystaviste, ked o kúsok ďalej je stanica Holesovice, odkiaľ idú vlaky smer Ústí Decin a Nemecko. Bohužiaľ koniec na Masarykaci by opäť zvýraznil tú pražskú špecialitu. Hlavní nádraží a prestupna stanica Múzeum, Libeň a Vysočanská, Andel a Smichovské nádraží, takto by pribudli Vystaviste a Nádraží Holesovice a Masarykac a hlavní nádraží. Keď si to zoberieme, cestujúci sú z celej ČR a tam jazdia vlaky práve z hlavaku, ktorý bohužiaľ nie je prestupný. Navyše by nebola zastávka ani pri Florenci, kde je aspoň AN. Na druhej strane sa pri vlaku dajú lepšie nastaviť grafikony a reagovať tak na potrebu cestujúcich.
Čtvrtek, 25. března 2021 - 13:38:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1772
Registrován: 11-2005
Wagon:
"Pokud by se postavila dvoukolejná elektrizovaná trať z Kladna do Veleslavína, a mezi Bubny a Veleslavínem by měla být nezávislá trakce, tak prostě nevím, k čemu by ten neelektrizovaný úsek byl."

Byl by k tomu, aby se mohlo tlačit na P666, aby už do prkýnka do té spojnice neházela vidle a nechala ji nějak rozumně postavit.

Mimochodem, kdyby k tomu došlo, tak by zcela ideální byla bateriová vozidla, která by se mohla v obou koncových úsecích nabíjet a starý úsek Bubny - Velekravín v poho projela.

Wagon: a to si představte, že v Londýně měli parní podzemku. Nebo že jezdily parní osobní vlaky skrz Čremošnianský tunel. No a ta hrůza - pár dieselů bublajících na volnoběh v podzemní stanici PRG! Zamoření, hrůza a smrt!

Wagon:
"konečné řešení"
Tipuji sympatizant úplně jiné strany [biggrin]
Čtvrtek, 25. března 2021 - 15:10:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4400
Registrován: 12-2007
Libcha: Dejme tomu, že by Praha 6 souhlasila s elektrizací současné jednokolejné tratě mezi Veleslavínem a Dejvicemi, ale rozhodně by nesouhlasila s jejím zdvoukolejněním v současné trase. Takže by se zase nic nevyřešilo, stejně jako se dosud nevyřešil Pražský okruh v severozápadním kvadrantu Prahy, který už čtvrtstoletí blokuje mimo jiné Suchdol.
Praha 6 souhlasí s návrhem, aby se postavil dvoukolejný tunel v jižní trase pod Bateriemi, který odsouhlasili zahraniční experti. Míč tedy není na straně Prahy 6.
Jistě může být pár dieselů na konečné stanici na letišti, ale bude zapotřebí větší odvětrávání než kdyby tam končily elektrické vlaky. A většina lidí si o tom bude myslet, že je to Kocourkov.
Čtvrtek, 25. března 2021 - 15:48:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7459
Registrován: 9-2011
Praha 6 souhlasí s návrhem, aby se postavil dvoukolejný tunel v jižní trase pod Bateriemi,
To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou.
V tomto případě: to se nám to souhlasí, když to bude platit někdo jinej.
[kladivo]
Všichni jste volové. Servít
Čtvrtek, 25. března 2021 - 15:49:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12248
Registrován: 4-2003
Libcha:Byl by k tomu, aby se mohlo tlačit na P666, aby už do prkýnka do té spojnice neházela vidle a nechala ji nějak rozumně postavit.

Vzhledem k tomu, že i úsek Ruzyně - Ostrovec nebude hotov dříve, než za šest až sedm let, tak bych se poohlédl po bateriových vozidlech a neodkládal elektrizaci i pouze tohoto úseku.
Čtvrtek, 25. března 2021 - 15:56:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4401
Registrován: 12-2007
Aleš Liesk.: Pokud vím, tak jižní tunelovou variantu snad navrhla Správa železnic. Nyní snad od ní couvá?
Čtvrtek, 25. března 2021 - 16:16:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 7-2017
Pointa je v tom, ze najlacnejšie riešenie je rozšíriť Bustehradku a elektrizovat ju, čím by sa ušetrilo nemálo miliárd. Stačilo by vykúpiť pár domov. Lenže to sa nepáči pár ľuďom na P6 a ako dobrá vôľa sa súhlasilo s riešením vŕtať tunel 80m hlboko.
Nejaké baterky alebo jazda po jednokolaje sú úplne blbosti. Minimálne pre to, ze v časoch okolo 11 14 či 16 je na letisku taký dopyt, ze odchod vlakov bude musieť mať interval tak 10 minút maximálne.
Mladějov
Čtvrtek, 25. března 2021 - 16:26:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16259
Registrován: 3-2007
A MČ má co souhlasit s elektrizací tratě SŽ na pozemcích SŽ??

To jsme to tedy dopracovali [crazy]

Míč není na straně P6
[crazy]

MČ už léta úspěšně torpéduje všechny návrhy, které mají za důsledek zvýšení provozu na trati 120 a teď si vybrala (schválně) tu spolehlivě nejdražší variantu (a /celkem správně/ věří, že na to nebudou peníze).
Takže "míč není na straně P6" je tedy pěkný oportunismus.

Tak by asi bylo lepší P6 s celou tratí i metrem a milardovými investicemi státu vyfakovat a postavit něco jiného a jinde, že?
Čtvrtek, 25. března 2021 - 16:41:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1021
Registrován: 7-2017
Most na Vytoni chránia pamiatkári, tí chránia aj Semmering, tuším mali aj nejaké výhrady pre Bustehradku ohľadne nejakých tamojších vodných plôch. Alebo by tých pár nespokojných z Orechovky založilo združenie a blokovalo rozšírenie trate, ako to robí úspešne pár ľudí s pražským okruhom. Ono západná časť potrebuje niečo ako Nové spojení, ale kadiaľ ho viesť? Pri pohľade do novín si prečítame, ze po nábreží majú jazdiť len rezidenti, tá diskusia je výživná.}
Čtvrtek, 25. března 2021 - 16:47:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9409
Registrován: 5-2002
Problém ostrovního elektroprovozu od Kladna do Veleslavína je ten, že na stávající jednokolejce z Veleslavína dolu (a že je to kopec i pro ty diesely nahoru) by byla elektrifikace jen dočasná a bralo by se to jako elektrifikace tratě před zrušením. Což je neskousnutelné. Že investice do tunelu pod břevnovskou Vojenskou nemocnicí přesahuje možnosti financování státu a SŽ(DC),tedy pokud to politicky nebude priorita číslo 1 místo tratí (a tunelů) VRT na všechny strany z Čech, je věc jiná. A to tu máme ještě plány na metro S. Ale pan Wagon nechá se svou partajou peníze klidně natisknout. V bilionech státního dluhu se to přece ztratí...
Čtvrtek, 25. března 2021 - 17:13:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1773
Registrován: 11-2005
Velky_sef:
"v časoch okolo 11 14 či 16 je na letisku taký dopyt, ze odchod vlakov bude musieť mať interval tak 10 minút maximálne"

Skutečně? Zrovna PRG mi až tam frekventované nepřipadá. Prozatím je obsluhované busy - a kolik busů za hodinu tam jezdilo, když jich tam jezdilo historicky nejvíc? Tak cca 20? To poberou dva vlaky, maximálně tři. Kapacitu samotnou dokáže dráha zajistit docela snadno, ale samozřejmě chce to lepší interval kvůli pohodlnosti.
Čtvrtek, 25. března 2021 - 17:41:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4402
Registrován: 12-2007
Správa železnic již před více než rokem navrhovala tunel pod Ořechovkou. Byl jsem na tom jednání ale bohužel bylo tam hodně lidí proti, potom MČ Praha 6 navrhla, zda by Správa železnic připravila jinou trasu, s tím, že tato trasa by byla odsouhlasena zahraničními experty. I přes nesouhlas zase částí lidí bydlícími na Bateriích, vedených snad zastupitelem za ANO panem Mejstříkem, byla nakonec odsouhlasena jižní varianta, kterou odsouhlasila jak MČ Praha 6, tak Magistrát hlavního města Prahy. I tak s tou variantou má asi u lidí MČ Praha 6 potíže, nicméně předložila ji Správa železnic. Těžko někdo může po MČ Praha 6 chtít, aby odsouhlasila zdvoukolejnění železnice ve stávající stopě, to by snad žádná strana ve vedení městské části nemohla uspět v příštích volbách.

MČ Praha 6 samozřejmě nebrání tomu, aby trať bedla přes Semmering, ale prostě těžko někdo donutí MČ Praha 6 k zdvoukolejnění současné trati. A myslím, že je to názor možná snad kromě Zelených všech politických stran v zastupitelstvu, kde jak jistě víte, není nikdo z ČSSD.

Nejméně čtvrtstoletí je názor Městské části Praha 6 neměnný bez ohledu na tom, kdo byl ve vedení této městské části. Ale samozřejmě ti, kteří jsou z vás obyvateli Prahy 6 a chcete jenom zdvoukolejnění této trati, tak si založte nějaké hnutí a zúčastněte se komunálních voleb.

Názory, že pod nátlakem se názor vedení MČ Praha 6 změní, jsou myslím dost liché.
Čtvrtek, 25. března 2021 - 18:18:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9410
Registrován: 5-2002
Wagon: Jinými slovy potvrzujete ostrovní dvojkolejný elektrický provoz. Dál se to bude řešit, točit, ufinancovávat desítky let. Když se Veleslavín udělá kompromisně, tak nějaké přímé motorové soupravy na Masaryčku dojedou. Do toho se bude provozovat dvojkolejný elektrický S-bahn Výstaviště - Masaryčka s mezizastávkou Vltavská.
Čtvrtek, 25. března 2021 - 18:30:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4403
Registrován: 12-2007
Borovička: Uvádím jen názor MČ Prahy 6. Myslím, že i Vy sám jste obyvatelem této městské části, nebo se snad platu? S-Bahn Masaryčka - Výstaviště nemá naprosto žádný smysl, to by byly vyhozené peníze. Možná, že to skončí dvoukolejnou elektrizovanou železniční tratí Kladno - Veleslavín, kde si lidé přesednou na metro. Ale pokud nebude dvoukolejná elektrizovaná železnice z Masaryčky až na letiště, tak odbočka na letiště nemá smysl.
Čtvrtek, 25. března 2021 - 18:46:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9411
Registrován: 5-2002
Ano S-bahn na Výstaviště je nesmysl, ale asi se to postaví. A může jezdit kompromisně do Libně a Hostivaře nebo třeba do Počernic .-) A na Veleslavíně si lidi nepřesednou jen na metro, ale část vlaků v motorové trakci pojede až do centra po jednokolejce. Letiště s jednokolejkou z Veleslavína možná nedává smysl, ale počítá se mu přece "čárka" za železnici na letiště, pokud jako dráha neprojde ten trolejbus, co tam snad bude o nějaký rok dřív.
Čtvrtek, 25. března 2021 - 19:31:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 7-2017
Osobne som nepochopil, prečo sa napríklad na Prahe 6 namaľovala modrá zóna pri Masarykovej koleji, ked tam parkovali zvyčajne len študenti a nikomu to nevadilo. Teraz je tam modrá zóna a neparkuje tam nikto. Podobne sa zrušil pruh na Jug.Par. a vznikli tam kolóny, čo prekvapilo Prahu 6. Prečo nepostavila Praha 6 žiadny parkovací dom pri Podbabe? Pokiaľ niekto ide z Roztok do Prahy, tak nemá veľmi kde odstaviť auto a okruh to nevyrieši, pričom ten blokujú obyvatelia Prahy 6. Podobne nezmyselne sa pár ľudí vyjadrilo, ze vlak na letisko bude udajne spôsobovať vibrácie. Vyvlastnenie takýchto domov by stálo menej ako ten tunel pod batériami. Teórie o baterkacoch na letisko, dieseloch a ďalších veciach sú nezmysel. Buď sa urobí dvojkoľajka alebo bude tunel, iné riešenie v podobe hybridov, dieselov či trolejbusov sú nezmysel.. Bohužiaľ niekto z tých *** z P666 ma známych na magistráte, preto sa muselo ustúpiť.

(Příspěvek byl editován uživatelem Velky_sef.)
Čtvrtek, 25. března 2021 - 19:50:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4004
Registrován: 5-2002
Tak by asi bylo lepší P6 s celou tratí i metrem a milardovými investicemi státu vyfakovat a postavit něco jiného a jinde, že? Tím vyfakujete Kladno.

najlacnejšie riešenie je rozšíriť Bustehradku a elektrizovat ju
Buď sa urobí dvojkoľajka
Žádná porchová dvoukolejka se tady nepostaví, to neprojde. A na tunel nebudou prachy.

Vyvlastnenie takýchto domov by stálo menej ako ten tunel pod batériami. Stát si nemůže jen tak říct "vyvlastníme to a to".

iné riešenie v podobe hybridov, dieselov či trolejbusov sú nezmysel Smiřte se s tím, že tam bude nesmysl.

dvojkolejný elektrický S-bahn Výstaviště - Masaryčka s mezizastávkou Vltavská.[coze]
Mladějov
Čtvrtek, 25. března 2021 - 19:54:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16262
Registrován: 3-2007
Já vyfakuju Kladno? Snad Praha 6, ne?

Ad ostatní "smiřte se s tím" atd. - vy víte, jak to celé dopadne?
Čtvrtek, 25. března 2021 - 20:26:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4005
Registrován: 5-2002
Kdo vyfakuje P6, ten vyfakuje i Kladno.
Jak to dopadne, nevím, ale s největší pravděpodobností:
- na metro nebudou peníze ani kapacity minimálně do dokončení D,
- na tunel nebudou peníze
a očekávám i to, že nemožnost posunout se mezi Ruzyní a Bubny bude pro SŽ vhodnou záminkou pro to, aby vykašlala na jakékoliv práce mezi Ruzyní a Kladnem

Takže čekám v příštích desetiletích pořád tu samou jednokolejku až do Kladna, možná tak s výměnou návěstidel v Jenči. Možná bude u metra na Veleslavíně krátká trolej na dobíjení nějakých bateriových trolejbusů. Cokoliv většího by mě příjemně překvapilo.
Čtvrtek, 25. března 2021 - 20:44:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4404
Registrován: 12-2007
Velky sef: Nevím, jak se Praha 6 rozhodovala ohledně modrých zón. Pro parkovací dům na Podbabě by asi nebylo místo, alespoň nevím kde přesně by měl být. Praha 6 ani obyvatelé Prahy 6 neblokují Pražský okruh, naopak o něj usilují.
Brr: Pokud nebudou peníze na tunel, tak asi jediným smysluplným řešením by byla dvoukolejná elektrizovaná železnice z Kladna do Veleslavína, to by mohlo pomoci Kladenským a lidem bydlícím okolo této trati. Jinak souhlasím s tím, že dokud nebude dokončeno metro D, tak se metro A neprodlouží. Nicméně stále věřím, že se najdou peníze i na ten dvoukolejný tunel, přece jenom státu bude dost záležet na tom, aby se turisté pohodlně dostali z letiště do centra Prahy. Asi to bude boj mezi vládou a Ministerstvem dopravy, ale když se uvede, kolik turistů navštívilo Prahu a Česko v roce 2019 s tím, že je dost velká šance, aby jejich počet do 5 let nejenom dosáhl roku 2019, ale také se zvýšil, přičemž každý zahraniční turista je přínosem jak pro soukromé podnikatele (hotely, restaurace, vyhlídková vozidla, prodej suvenýrů apod.) tak i pro státní rozpočet. Kromě toho se domnívám, že čím dál více se bude individuálně cestovat, a to možná dokonce i z asijských zemí, a protože na individuálního turistu nebude čekat hotelový autobus, rád dojede do centra vlakem.
Čtvrtek, 25. března 2021 - 21:24:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4006
Registrován: 5-2002
to by mohlo pomoci Kladenským A když ten vlak (dieselový) pak z toho Veleslavína dojede až na Masaryčku, tak se těm Kladeňákům pomůže ještě víc.[biggrin] To tady celou dobu píšu.
To je hlavní věc, ne nějaké letiště.

Mimochodem, kdyby se opravdu chtělo Prahu napojit na nějaké evropské letiště, tak u Rakušáků vyjednat toto.[rofl]
(pardon, to byl jen vtip.)
Čtvrtek, 25. března 2021 - 22:15:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 7-2017
V celej EÚ sa hovorí o ekológii a plánuje sa do toho vraziť slušný balík peňazí. Preto je nezmysel baviť sa o hybridoch alebo dieseloch na letisko ci do Kladna. Chyba tu nejaká forma nového spojení smerom na západ, ktorá by umožnila rýchle pokračovanie smer Plzeň resp Kladno. To sa mohlo z týchto peňazí postaviť a nemuseli by sa riešiť problémy s Prahou 6 resp jej obyvateľmi. Vzhľadom na to, co už odznelo v médiách, tak očakávam, ze sa postaví ten variant juh.
Wagon, namiesto Kauflandu v Podbabe a Suchdol je súčasť Prahy 6.
Pátek, 26. března 2021 - 06:00:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6613
Registrován: 7-2011
Brr:
"Možná bude u metra na Veleslavíně krátká trolej na dobíjení nějakých bateriových trolejbusů. Cokoliv většího by mě příjemně překvapilo."
Tak to tě možná překvapím, protože z Velekravína na lítadliště bude tykadláková stopa zhruba ve 2/3 trasy minimálně. Jsou na to peníze z Uhnije a projekt už je v běhu.
No a tím to taky celý skončí. Doprava na letiště tímto bude "vyřešena", navíc "ekologicky" a nějaký Kladno nikoho nezajímá. Maximálně se, s odvoláváním na tu ekológiji, dojížďákům protáhnou modrý zóny až někam k Dlouhý Majli, aby jó neměli kde zaparkovat a přibudou zákazy a omezení, aby se svejma smradlavejma plechovkama nezacláněli v Praze a to bude všechno.

Nepředpokládám, že bys byl natolik naivní a očekával nějaký smysluplný a rozumný řešení.
[satan]
Pátek, 26. března 2021 - 09:27:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4406
Registrován: 12-2007
Velky sef: Kaufland myslím byl dostavěn ve stejnou dobu jako prodloužená tramvajová trasa. Nicméně nemyslím si, že by tolik lidí z Roztok chtělo nechat své auto v Podbabě a nezajelo by až na Vítězné náměstí, kde je parkoviště. Ke všemu Praha 6 usiluje o prodloužení tramvajové trasy do Suchdola, čili bylo by lepší postavit takový dům blíže Roztokům.
Městská část Praha 6 je sice správním obvodem i pro Suchdol, nicméně v těchto oblastech rozhodují volené samosprávy, a Městská část Praha-Suchdol je samosprávnou městskou částí.
P_v
Pátek, 26. března 2021 - 11:29:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2540
Registrován: 5-2002
S-bahn dotažený na Výstaviště není nesmysl. Z dopravního hlediska možná ano, ale největší prospěch bude ten, že se velké území uvolní pro další rozvoj.
Pátek, 26. března 2021 - 13:23:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9412
Registrován: 5-2002
že se velké území uvolní pro další rozvoj. - a to dostavění Výstaviště je skutečně podmínkou pro rozvoj nějakého velkého území někde? Trochu ztrácím souvislosti s tunelováním trasy železnice na letiště. Já myslel, že u toho tunelu jde jen o nějaké velkozahradnictví na Ořechovce.
Pátek, 26. března 2021 - 21:01:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 11-2018
Letiště stačí vyřešit Semmeringem. Za pár kaček postavit sloupy a tu krátkou odbočku na letiště. 30 minutovej interval na pražské letišťátko je víc než dostačující. Zvláště když víme, jak velmi klesne letecká doprava. Turisté budou mít navíc vyhlídkovou panoramatickou jízdu. A uvidí i Prahu z jiné perspektivy.
Pátek, 26. března 2021 - 21:16:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 122
Registrován: 11-2018
K tomu okruhu přes Suchdol. Od doby První republiky se všechny části obchvatu od původní trasy více či méně vzdálily směrem ven z města a jen v jednom případě tvrdošíjně zaslepenci trvají na trase přes Suchdol. Už jako dítě si pamatuji severnější varianty. Kdyby se tupě netrvalo na zastaralém projektu přes Suchdol, dávno by se již mohlo jezdit. Dokonce i komunisti to pochopili a navrhovali trasu severně od Roztok. Ovšem tupost nejhorší politické strany historie lidstva - ODS všemožně brání jakémukoliv rozumnému rozvoji. Bohužel i řada neodésáků přijala řadu jejich zhoubných názorů.
Pátek, 26. března 2021 - 22:12:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14176
Registrován: 8-2004
Mladějov:
"Mně tenhle zúžený obzor velké části mých spoluobčanů opravdu děsí."
To mně též. Nad názory pana Wagona (Když bude deficit dejme tomu bilion Kč, tak se v něm 40 miliard schová) nebo Velkeho sefa (Za minulý rok bol deficit 320 namiesto 500, tak sa niečo ušetrilo) zůstává rozum stát.[crazy]
Mladějov:
"Bc Binkem (ředitel odboru strategie SŽ)"
Už mnoho let ne.
Aleš_Liesk.:
"V tomto případě: to se nám to souhlasí, když to bude platit někdo jinej."
Podpis.[ok]
Mladějov:
"Tak by asi bylo lepší P6 s celou tratí i metrem a milardovými investicemi státu vyfakovat a postavit něco jiného a jinde, že?"
... a tím vyfaktovat Kladno. Jak psal i Brr - [nene]. (Ale taková pěkná několikaletá výlučka metra by nebyla špatná [proud]. (vtip))
Velky_sef:
"Nejaké baterky alebo jazda po jednokolaje sú úplne blbosti. Minimálne pre to, ze v časoch okolo 11 14 či 16 je na letisku taký dopyt, ze odchod vlakov bude musieť mať interval tak 10 minút maximálne."
Nejsou. Může se Vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit, můžete se třeba i stavět na hlavu a odstrkovat se ušima, ale stejně Vám to nepomůže.
To není o líbí/nelíbí, ale bude/nebude. Mně se to třeba také nemusí nějak zvlášť líbit, ale jednokolejka Ruzyně/Veleslavín - Výstaviště bude prostě dlouhodobý mezistav, který se klidně může protáhnout na mnoho desítek let (samozřejmě za předpokladu, že dojde alespoň k tomu, což je ale snad na přijatelné cestě). Jasně, letiště nemá cenu po té jednokolejce tahat, také tu někteří píšeme, že kuplování je blbost. Prostě letiště mít vlaky "dočasně" nebude. (To také není o líbí/nelíbí, ale bude/nebude.)
P_v:
"S-bahn dotažený na Výstaviště není nesmysl."
Není. Krom uvedeného přibližuje nástupiště metru Vltavská a odbočení z Negrelláku směr Kladno upravuje na dvoukolejné, navíc umožní používat Negrellák variantně směrově i traťově. (Ano, ještě lepší by bylo odbočení mimoúrovňové.)
3xPražan:
"Letiště stačí vyřešit Semmeringem. Za pár kaček postavit sloupy a tu krátkou odbočku na letiště. 30 minutovej interval na pražské letišťátko je víc než dostačující."
Obávám se, že Smíchov nadchne asi tak podobně jako Veleslavín, tedy minimálně. A na hlavák se ty vlaky nevejdou - a to i za předpokladu, že bude tou dobou nějakou náhodou stát drážního provozu-schopný most mezi Smíchovem a Vyšehradem.
Bram:
"bych se poohlédl po bateriových vozidlech a neodkládal elektrizaci i pouze tohoto úseku"
Problém bude, že dlouhodobě nebude ochota objednatelům/dopravcům ten mezistav přiznat a tak to směřuje k nákupu čistě elektrických jednotek, které ale jaksi po té jednokolejce neprojedou. Takže to (bohužel) směřuje spíš k nějakým přestupům nebo se povede nějaká výměna vozidel s jinou lokalitou[uhoh](ale to je čirá spekulace).
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 26. března 2021 - 22:13:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4410
Registrován: 12-2007
3xPražan: Pokud je mi známo, tak severnější část Pražského okruhu není myslím v Zásadách územního rozvoje nebo v Územním plánu Středočeského kraje, a pokud vím, tak Středočeský kraj na tom nechce nic měnit. A bez souhlasu Středočeského kraje se severnější varianta nedá postavit. Konečně víme, jak odpor některých obcí ve Středočeském kraji blokuje výstavbu dálnice D3, kterou Středočeský kraj neblokuje.

Takže nic by dávno v severnější variantě jezdit nemohlo.
Pátek, 26. března 2021 - 22:33:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14178
Registrován: 8-2004
Velky_sef:
"Povedzme, že ročne použije vlak 7-8 miliónov cestujúcich, pričom ani celá čiastka nemusí ísť zo štátneho rozpočtu (ČR dostane milardy z fondu obnovy)"
Ono je to trochu jinak, že ... odkaz
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Sobota, 27. března 2021 - 11:16:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4586
Registrován: 5-2004
Hroch:
"(Ano, ještě lepší by bylo odbočení mimoúrovňové.) "
Je na to územní rezerva, aby šlo později doplnit?
Sobota, 27. března 2021 - 13:44:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6617
Registrován: 7-2011
David_jaša:
"Je na to územní rezerva, aby šlo později doplnit?"
Já se obávám, že i kdyby byla jak územní rezerva, tak i prostor, tak stejně nebude, protože to s ním dopadne jak s přesmykem v Libni (nelíbí se, tak nebude nic). Pod zem se moc nedá (metro), takže by se muselo nahoru - a to neprojde (bylobytovošklivý, mytonechceme, atd.).
Sobota, 27. března 2021 - 15:10:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 11-2018
Wagon. Současný Středočeský kraj v době, kdy ty návrhy dávno existovaly neexistoval, takže kraj by vznikl až s variantou schválenou. Tvrdošíjně však jedinci ODS a jim podobní prosazovali variantu přes Suchdol. A to způsobem "chceme to přes Suchdol a basta fidli". Moc dobře si to pamatuji.
Sobota, 27. března 2021 - 15:34:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4411
Registrován: 12-2007
3xPražan: Kraje vznikly k 1.1.2000, nicméně okresní územní plány již tehdy byly. A pokud vím, tak žádný okresní plán severní variantu neměl zakreslenou. Myslím, že právě v roce 2000 se poprvé projednával v rámci EIA úsek Pražského okruhu v Severozápadním kvadrantu. Jistě severní varianta - Ss byla pokládána za vhodnější než varianta jižní - J, ale tím to také skončilo.
Sobota, 27. března 2021 - 19:17:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1026
Registrován: 7-2017
No a to je ten problém, že stavbu v záujme celej ČR dokáže zablokovať pár ľudí, často bez padnych argumentov. Podobne Suchdol, niekto sa tam prisťahuje, kúpi lacný pozemok a potom sa čuduje, ze mu tam bude viesť diaľnica.
Ale k meritu veci, Praha nemá žiadne rýchle spojenie na západ a neexistuje ani nejaký plán. Pár ľudí tu točí panenkami, ze Kladno s letiskom by stálo 40 miliárd, lenže každá investícia má nejakú návratnosť. Pri počte niekoľko miliónov cestujúcich za rok sa taká investícia v horizonte 15-20 rokov bez problémov môže zaplatiť a následne bude prinášať ešte zisk na svoju prevádzku. Ti turisti prinesú do štátneho rozpočtu miliardy ročne, ktoré sa tiež dajú počítať ako prínos,. ktorý vlak na letisko prinesie. Toto je skutočne jedna z mála stavieb, ktorá nemá problém na seba zarobiť a v každej civilizovanej krajine by už stála.
Pikehead
Sobota, 27. března 2021 - 19:25:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7099
Registrován: 3-2007
Myslíte tím vybírat u vlaku na letiště nějaký příplatek/výpalné obvyklé v zahraničí?
Neděle, 28. března 2021 - 08:29:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9415
Registrován: 5-2002
VŠ: Když se zastavoval Suchdol, zastavoval se podle plánu a žádná dálnice tam nakreslená nebyla. Takže ti, co si tam stavěli domky, neměli o budoucí dálnici tušení. Naplánováním dálnice budování Suchdola náhle skončilo. Stavělo se pak na druhé straně silnice na Výhledy - např. areál Zemědělské univerzity.
Neděle, 28. března 2021 - 13:48:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 124
Registrován: 11-2018
Už před rokem 1989 byla dálnice přes Suchdol smetena ze stolu, kdyby vládli komunisté, tak už se stavělo severněji od Prahy, Tak to prostě je. Takže se nedivím nasranosti obyvatel Suchdolu když už v 80. letech věděli, že se obchvat přes Suchdol stavět nebude a ODS po roce 1990 se tvrdošíjně vrátila k zastaralým plánům První Republiky. Třeba tehdy byla plánovaná silnice zářezem Petřínského svahu a místo toho se postavil Strahovský tunel, protože původní plán samozřejmě zastaral. Skutečně nechápu jak může někdo v 21. století prosazovat vedení dálnice Suchdolem. Ta posedlost je neskutečně psychopatická.
Neděle, 28. března 2021 - 14:19:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4413
Registrován: 12-2007
3xPražan: Jde o to, že nikdy nikdo neschválil severní variantu. Jistě, mohla se v devadesátých letech prosazovat, ale nedělo se tak, v každém případně s ní nepočítaly územní plány jak okresní, tak jednotlivých obcí, tak s ním nepočítají, pokud vím Zásady územního rozvoje Středočeského kraje. Takže rozhodně si na rozdíl od vás nemyslím, že severozápadní část okruhu mohla být již postavena.

Podobně je na tom i železnice, pokud vím, tak kdysi se prosazovalo její ukončení na Veleslavíně, kam by bylo protaženo metro. Ale nepamatuji se, že by komunisté někdy plánovali dvoukolejnou trať ve stávající stopě. Také ani po revoluci nikdy nebyla schválena Městskou částí Praha 6.
P_v
Neděle, 28. března 2021 - 14:27:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2541
Registrován: 5-2002
Za socíku se prosazovala varianta silničního okruhu přes Roztoky. Tam by se, na rozdíl od Suchdola kde furt měli územní rezervu na nějakou silnici (jen) celoměstského významu, musel vybourat pás již stojící obytnou zástavbou.
Neděle, 28. března 2021 - 16:31:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9417
Registrován: 5-2002
Problém je i to, že nová runway na Ruzyni je přesně v ose té D0 od letiště k Suchdolu. Zatím se vliv těchto staveb posuzuje zásadně odděleně. Ale tím může být víceméně úspěšná jen jedna ze staveb, ta dřív. Obojí zátěž jde tím Suchdolem. (Majitelé jistě měli vědět, že se tam plánuje i ta runway) Propojení D7 a D8 je dnes řešeno novou silnicí č.16 ze Slaného. Problém je napojení D6 a tady je zajímavé, že je povolen provoz kamionů po Patočkové do Blanky i Strahovského tunelu(stovky kamionů denně a jedou 200 m od Hradčan) ale radnice řeší osobáky na Smetanově nábřeží...
Neděle, 28. března 2021 - 18:23:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4414
Registrován: 12-2007
Borovička: Slaný je natolik vzdálený od Prahy, že jeho propojení s dálnicí D8 někde u Nové Vsi nemůže být součástí Pražského okruhu.
Neděle, 28. března 2021 - 18:55:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9418
Registrován: 5-2002
Wagon: Ale je, co si tu namlouváte?
Neděle, 28. března 2021 - 19:37:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1794
Registrován: 12-2006
Borovička: Přes celý Suchdol by měl být okruh v tunelu, takže tam se to bude posuzovat trochu jinak.
A do Blanky kamiony nesmí.
Neděle, 28. března 2021 - 20:01:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4415
Registrován: 12-2007
Borovička: Okruh má odvést dopravu z Prahy, dejme tomu pojedete z dálnice D6 na dálnici D11. Myslíte si, že pojedete z dálnice D6 pojedete na Pražský okruh a odsud zase do Slaného a pak spojkou na dálnici D8 a nakonec na D11? To najedete spoustu kilometrů, takže raději pojedete po Městském okruhu a přes Prosek.

Netvrdím, že okruh zrovna musí vést přes Suchdol, ale odbočka na Slaném rozhodně funkci okruhu nesplní. To si namlouváte pouze vy sám.
Pondělí, 29. března 2021 - 08:42:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9419
Registrován: 5-2002
Wagon: Silnice 16 mezi D7 a D8 převede kamiony do východní části Prahy místo okruhu D0.

Jeneč: Ty kamiony na Patočkové jsou pro mě také záhadou. Ale když se podíváte na křižovatce Malovanka kam pokračují tak část do Blanky a část do Strahovského tunelu. Pokud tam nesmí, tak proč tudy denně jezdí a že jich není málo.
Pondělí, 29. března 2021 - 08:47:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12254
Registrován: 4-2003
Borovička:Ty kamiony na Patočkové jsou pro mě také záhadou.

V Praze máme Patočkovou ulici?!? [coze][crazy]
Pondělí, 29. března 2021 - 09:21:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4588
Registrován: 5-2004
Ne, to jenom rodilí pražáci chytají od náplav brněnštinu. [proud]
Pondělí, 29. března 2021 - 09:36:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24187
Registrován: 5-2002
Borovička: Silnice 16 mezi D7 a D8 převede kamiony do východní části Prahy místo okruhu D0.
To, že to někdo někdy použije jako znouzectnost, ještě neznamená, že ten okruh není potřeba... [nene]

Pokud tam nesmí, tak proč tudy denně jezdí a že jich není málo.
Nejspíš proto, že chybí ten okruh. [proud]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!