Diskuse » Železnice » Rychlodráha Praha - letiště - Kladno (PraK) » Archiv diskuse Rychlodráha Praha - letiště - Kl... do 18. 5. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Rychlodráha Praha - letiště - Kl... do 18. 5. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 18. března 2020 - 10:13:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 215
Registrován: 8-2017
honzaklonfar:
" Profi vojáci fungovali velmi dobře. Ale bylo toho zoufale málo. A mladí mužové, kteří dobrovolně přišli pomáhat jasně ukázali, že v praktickém řešení průseru jsou platní jako mrtvýmu zimník (čest výjimkám).
"

Obávám se, že to je trochu nepochopení příčiny a následku. Ti mladí mužové fungovali úplně stejně, jako by fungovali řadoví bigoši za nás. Obě skupiny totiž primárně fungují podle toho, jaké mají velení ... když už tedy jsme v té gumácké terminologii. Když nebyla guma úplný debil (světe div se, i to se občas výjimečně stalo:-) a špagáti (četám snad za nás nikdo jiný nevelel) aspoň trochu tušili která bije (což se u většiny během toho roku tak nějak podařilo), tak ta rota, a většinou i prapor, vcelku fungovala. Když to byli pitomci, tak smolík.
U těch povodní to bylo to samé, kde byl někdo, kdo jasně věděl co po těch dobrovolnících chce a uměl jim to sdělit, tam to fungovalo. Kde ne, tak se těžko divit.
Šak to takhle funguje všude ... od skautů až po domácnost:-))).

Pokud se na ta 2% vysereme, tak jednou vrahům z Wólstrýtu dojde trpělivost a jako Evropa budeme v [zadnice]. Leda by se jistý soused rozvzpomněl na svoji temnou minulost ... je ale otázkou, zda je lépe být v [zadnice], nebo v protektorátu.
Středa, 18. března 2020 - 10:36:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10444
Registrován: 4-2003
Pozorný čtenář:Pokud se na ta 2% vysereme, tak jednou vrahům z Wólstrýtu dojde trpělivost a jako Evropa budeme v [zadnice].

Bys ještě viděl, kolik by se pak u nás našlo vítačů cara Vladimíra, který by pak byl adorován jako osvoboditel od kapitalistického jha a tedy i vrahů z Volstrýtu [coze].
Středa, 18. března 2020 - 11:47:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3868
Registrován: 6-2016
Pozorný_čtenář: Já jsem u "nasazení mladých dobrovolnických mužů" v terénu tenkrát byl. Hrůza a děs - naprostá neschopnost použít krumpáč, lopatu a kolečko. Šlo jen o odklízení naplavené hlíny, žádná věda. Když pak přišli jejich vrstevníci v montérkách místního SDH, tak to byla ÚPLNĚ JINÁ LIGA!

A vo tom to je... Naprosto chápu, že dneska je nutné mít mnohem víc znalostí a dovedností, než ovládání "jednoduchých strojů", kterými lopata, krumpáč a kolečko jsou. Ale toto ovládání by měl zvládat každý mladý muž, který není tělesně či duševně postižen. Což bohužel dneska nefunguje. Perfektně ovládaným dronem 2 kubíky smradlavého bahna neodklidíš[biggrin]
Středa, 18. března 2020 - 12:04:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11324
Registrován: 8-2012
Dřív bylo líp, stojí to za howno. Dva odstavce můžete příště zestručnit do sedmi slov [happy]
電車オタク
Středa, 18. března 2020 - 12:04:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3759
Registrován: 12-2007
Vážení,
je třeba definovat skutečné hrozby zvenčí. Podle mne opravdu jediným státem, který by mohl napadnout společenství států NATO je Rusko, a to takový útok neudělá, protože by bylo zničujícím způsobem napadeno. Jistě je dobré mít informace o Rusku, pomocí radarů a jiných způsobů, jistě je třeba mít určitou odstrašující sílu, jako jsou rakety, nicméně pokud lze očekávat útok ze strany Ruska, tak bude v podobě hackerských útoků, dezinformace apod. A náklady na obranu proti těmto útokům jsou také velké, ale ne tak vysoké jako výdaje na klasickou vojenskou techniku.
Středa, 18. března 2020 - 12:16:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11325
Registrován: 8-2012
je třeba definovat skutečné hrozby zvenčí. Podle mne opravdu jediným státem
Jak třeba zastavíte nějakou "hrozbu zvenčí" kvůli občanské válce např. v Klači, která způsobí příliv uprchlíků do Ankhu? Budete čekat, až se to vyřeší "samo" (a zatím "chránit hranice"), nebo tam aktivně zasáhnete (aby ta uprchlická vlna měla důvod skončit)? Jak? Hacknete tamním bojovníkům kalašnikov nebo pošlete do Al Kali seržanta Navážku vyvracet dezinformace?
電車オタク
Středa, 18. března 2020 - 12:19:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 218
Registrován: 8-2017
... naprostá neschopnost použít krumpáč, lopatu a kolečko.

Tak byli leví, no a co? Jednak patří k tomu "velení" rozdělit práci podle schopností, jednak je otázkou chvíle než se to většina naučí. Vždyť i na tom blbým chmelu jsme si to většinou prvních pár dní házeli za krk jak banda dementů. A taky jsme se to naučili ... no dobře, většina:-).

Já sám jsem od přírody levej a jakékoli složitější činnosti mě nebetyčně serou, (krumpáč, lopatam sekera a jedem:-). A taky jsem se naučil ledacos, i když fachman zedník, instalatér nebo elektrikář ze mě nikdy nebude.
Středa, 18. března 2020 - 12:37:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13382
Registrován: 8-2004
Wagon:
"nicméně pokud lze očekávat útok ze strany Ruska,"
Nepředpokládám, že by Vám něco říkala "salámová taktika"... Viz Ukrajina.
Wagon:
" v podobě hackerských útoků, dezinformace apod. A náklady na obranu proti těmto útokům jsou také velké, ale ne tak vysoké jako výdaje na klasickou vojenskou techniku."
Opravdu nejsou tak vysoké?
K čemu všichni vojenští experti, když stačí jeden Wagon...[lol][crazy]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Středa, 18. března 2020 - 12:38:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3760
Registrován: 12-2007
T . H .: Je otázka, do jaké míry má Armáda ČR zasahovat v zahraničí. Po podpisu mírové dohody mezi USA a Talibánem lze očekávat ukončení naší mise v Afghánistánu. Takže asi největší vojenská přítomnost bude v Iráku a v Mali. Ale asi nebude možné řešit všechny lokální konflikty ve světě.
Středa, 18. března 2020 - 12:46:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3761
Registrován: 12-2007
Hroch: Od roku 2014 se zamrzlý konflikt na Ukrajině prakticky nezměnil. Od té doby jinou salámovou metodu Ruska v Evropě nevidím.

Některé vojenské prostředky stojí sta miliony nebo miliardy Kč. Pokud bude např. společný program NATO vůči hackerským útokům, tak si nemyslím, že náklady na něj budou dosahovat třeba v průměru 10 miliard Kč pro každou zemi. Ale bude to chtít spolupráci zemí NATO v této oblasti.

Jinak se sice nepovažuji za vojenského experta, v současné době se na obranu dává asi 1,5% HDP. Nemyslím si, že dojde k poklesu výdajů, ale rozhodně se nezvýší na 2% HDP. A myslím si, že si to uvědomuje většina našich občanů.

Finanční opatření k potření ekonomických následků koronaviru budou vysoké, a proto by bylo neodpovědné zvyšovat výdaje na zbrojení do té doby, než bude překonána ekonomická krize z epidemie koronaviru.
Středa, 18. března 2020 - 12:46:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11327
Registrován: 8-2012
Je otázka, do jaké míry má Armáda ČR zasahovat v zahraničí
Do té míry, do jaké to bude vyžadovat NATO. Ono je totiž hezké sedět za větrem a pičovat do Američanů, ale asi to není dlouhodobě udržitelné.
Ale asi nebude možné řešit všechny lokální konflikty ve světě
To je už jen pokus mi něco podsunout.
電車オタク
Středa, 18. března 2020 - 12:47:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 219
Registrován: 8-2017
Tady to dneska jede .... aneb od kladenské lokálky k velmocenskému dělení světa .... [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem Pozorný_čtenář.)
Středa, 18. března 2020 - 12:50:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 220
Registrován: 8-2017
Wagon:
"zvyšovat výdaje na zbrojení do té doby, než bude překonána ekonomická krize z epidemie koronaviru."

Tak výdaje na zbrojení, to už jsem dlouho neslyšel ... asi vod tý doby, co nevychází Rudý právo. [satan]
Středa, 18. března 2020 - 13:04:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3762
Registrován: 12-2007
T. H .: Není třeba pičovat do Američanů, otázka, v jakých konfliktech bude NATO zasahovat. Nemyslím si, že po mírové dohodě mezi USA a Tálibanem dojde k vytvoření demokratického Afghánistánu, ale bohužel vojenská přítomnost v této zemi nic nezměnila. Podobně je tomu také u situace v Mali.

Pozorný čtenář: Prosím, mohu použít místo výdajů na zbrojení výdaje na obranu nebo výdaje na Armádu ČR. Ale chtěl jsem spíš zdůraznit, že se nebude omezení týkat výdajů na vojáky, ale spíše na nákup nových zbraní.
Středa, 18. března 2020 - 13:13:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3869
Registrován: 6-2016
Pozorný_čtenář: Vůbec nejde o to, aby každý mladý muž byl okresním přeborníkem v kátrování písku[biggrin]
Jde jen o to, aby si uměl pomocí jednoduchým nástrojů pomoct v nenadálých situacích. Např. Silvestr 1978/1979 a jeho následky, abych použil náležitě krizovou situaci. Rozmrazování WAPek v elektrárnách na umu zmíněných mladých mužů nezáviselo, ale rozpohybování auta, nebo rozmrazení vody v baráku bylo docela důležité[biggrin]
Středa, 18. března 2020 - 15:10:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 225
Registrován: 8-2017
W ... no, já si jen vzpomněl, že zbrojili vždycky jen imperiálisti:-).

hk ... tak zase nikdo neumí všechno a každá doba prostě vyžaduje typicky něco jinýho. A když to nestačí, tak se to holt naučí. A nebo se naučí něco jinýho a na to ostatní si někoho najde. Dneska jako dřív. Já bych z těch dnešních mladých nedělal nějaké jooo trotly, my jsme taky nebyli žádné hvězdy. Teda já rozhodně:-).
Středa, 18. března 2020 - 15:53:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3871
Registrován: 6-2016
Pozorný_čtenář: Já z nich NIKTERAK nedělám trotly. Jen konstatuju, že jim chybí některé základní dovednosti, potřebné v krizových situacích. Samozřejmě ne všem, ale velké části ano.

Ani já neumím všechno. Ale nechám si RÁD PORADIT od někoho, kdo danou věc zvládá. A někdy si to i zapamatuju...

Teď musím končit - jdu přezouvat gumy na autě[biggrin]
Středa, 18. března 2020 - 19:05:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11332
Registrován: 8-2012
Jen konstatuju, že jim chybí některé základní dovednosti, potřebné v krizových situacích
...zatímco někdo jiný je celoživotním přeborníkem lopaty a krumpáče, takže aspoň v téhle výseči se může nad jiné povyšovat. Budiž mu to přáno.
電車オタク
Pikehead
Středa, 18. března 2020 - 20:24:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6000
Registrován: 3-2007
Já teda trávím s lopatou a krumpáčem posledních pár dní, ale nějak nevím jestli je to nějaká zásadní životní dovednost, která by mě posouvala kupředu. [proud]

Do podobných dovedností patří i topení v kamnech na uhlí, porážka slepice nebo stažení králíka a spousta podobných věcí, v post-apo scénářích možná i užitečnějších než zrovna krumpáč a lopata.

A nevím, co je překvapivého na tom, že průměrný jedinec je s krumpáčem méně obratný než jednotka sapeurs pompiers, která to má v popisu práce...
Čtvrtek, 19. března 2020 - 06:32:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6002
Registrován: 7-2011
T_._H_.:
"Jak třeba zastavíte nějakou "hrozbu zvenčí" kvůli občanské válce např. v Klači, která způsobí příliv uprchlíků do Ankhu?"
Když ono to kolikrát není ani tak o vnější hrozbě, jako spíš o "vnitřním nepříteli", tedy o různých naivních snílcích, kteří mají tendenci argumentovat ve smyslu že přece ty uprchlíky nebudem na hranicích zadržovat kulometem a tedy je lze jedině pustit (jako se dělo za první vlny).
I když je fakt, že od té doby mnoho z nich prozřelo a pochopilo, že kulturní rozdíly jsou mnohdy neslučitelné a dnes už se k podobné argumentaci neuchylují....
Wagon:
"ale bohužel vojenská přítomnost v této zemi nic nezměnila."
Protože ani nemohla, neboť "veřejné mínění" jí to nedovolilo.
Wagon:
"...jediným státem, který by mohl napadnout společenství států NATO je Rusko, a to takový útok neudělá, protože by bylo zničujícím způsobem napadeno."
Pokud se bude cítit ohroženo, pak to klidně udělá. A pokud se bude cítit úplně v řiti (neodvratná totální porážka), klidně za použití atomovek a za cenu sebezničení. Rusové jsou paranoidní spolek a spoustu věcí, které ostatním přijdou v pohodě, oni považují za hrozbu. Třeba rozpad Varšavský smlouvy a vůbec východního bloku byl pro ně rána, protože zmizelo nárazníkový pásmo a oni se cítili obnažený. Oni maj dodnes mindrák z toho, že se Wehrmacht kdysi dostal až před Moskvu, tak se snažej dělat takový kroky, aby se to už nikdy neopakovalo (takže to, co se ostatním může jevit coby agrese, oni považují pouze za obranu). Plus samozřejmě imperiální myšlení, rozpad SSSR a osamostatnění někdejších svazových republik byl pro ně další další rána. Rusům je jedno, že nemaj co žrát, že nemaj v čem chodit, hlavně že jsou impérium.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobik.)
Čtvrtek, 19. března 2020 - 08:02:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3872
Registrován: 6-2016
Pikehead: O tom, že ovládání lopaty a krumpáče posouvá člověka někam do nadoblačných výšin jsem se nikde nezmiňoval[happy] Jen stále trvám na tom (jako starý a dementní primitiv si to mohu dovolit), že by to většina mužské populace měla umět v použitelné kvalitě. Ono se to totiž v průserových případech docela hodí, že?

Pozorovat některé zdejší vševědy, jak zabíjí, stahují a následně kuchají králíka bych opravdu chtěl! Zdálky[biggrin]
Čtvrtek, 19. března 2020 - 08:53:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11339
Registrován: 8-2012
ve smyslu že přece ty uprchlíky nebudem na hranicích zadržovat kulometem a tedy je lze jedině pustit
Když už jsou ti uprchlíci na hranicích, je dávno pozdě. Jen holt nějací snílci furt živí ty své naivní představy, že to tady stačí obehnat ostnatým drátem a máme všeobecnou pohodu. Erdogan se třeba dá zkorumpovat, protože mu jde o prachy a ne ideje, ale co jindy a jinde? Bez "obrněného" vystoupení zejména USA proti ISIS by to tam teď vypadalo úplně jinak - ale co by jim asi měli hacknout a vyvrátit za dezinformace?
Pokud se bude cítit ohroženo, pak to klidně udělá
Rusáci se cítí ohroženi furt, jenže tam ta vypjatá rétorika slouží hlavně k odvedení pozornosti od vnitrostátních problémů téhle chudé zaostalé země k "vnějšímu nepříteli", který může za všechny problémy, i když se báťuška Vladimír, jasný sokol, tak snaží.
電車オタク
Čtvrtek, 19. března 2020 - 08:57:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3763
Registrován: 12-2007
Bobiku, pokládal jsem Tě za inteligentního diskutujícího. Nerad bych svůj názor na Tebe změnil.
Vojenská přítomnost v zemích s jinou kulturou, s jiným myšlením, jako je Afghánistán nebo Mali těžko něco může změnit. To si konečně začíná uvědomovat i Západ, a proto jeho angažovanost v těchto zemích je a bude neustále menší. Vojenský zásah pomáhá v zemích, které mají podobnou kulturu a touhu po demokracii, jako je u nás.

Rusko sice není demokratická země jako jsme my, nicméně dost Rusů je nasáklých demokracií a rozhodně nemá nějaké tendence se roztahovat do zemí, kde Rusové nežijí. Anexe Krymu, nebo podpora separatistům v Donbasu jistě nepatří mezi to, s čím bychom měli souhlasit, nicméně v obou oblastech žijí především obyvatelé, jejichž rodným jazykem je ruština. Myslím, že i trochu inteligentní Rusové pochopili, že vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968 ničemu nepomohl, zejména ne Rusům.

Samozřejmě Rusové by se bránili všemi způsoby, kdyby byli napadeni. Ale ani NATO nemá v úmyslu napadnout Rusko, mohlo by se totiž stát, že by se rozpadlo. Německo podporovalo plynovod Nord Stream II., Francie má nadstandardní styky s Ruskem, válka s Ruskem by byla pro země, které by napadly Rusko, ještě větší pohromou než kdyby u nás byla půlroční karanténa vůči koronaviru.

Jistě se nám nelíbí autoritářská politika Ruska včetně zabrání části Ukrajiny, nicméně by státy NATO měly jednat s Ruskem o snížení vojenského napětí, což se bohužel kvůli Ukrajině v současné době neděje.
Bkp
Čtvrtek, 19. března 2020 - 09:20:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8213
Registrován: 8-2003
Wagon:
To s Ruskem neplatí ani omylem, oni si pořád myslí, že jsme jejich gubernie, která se jen dočasně vymkla kontrole. Většina Rusů si stále myslí, že v roce 1968 nás osvobodili od strašlivé hrozby přijmutí západu.
Vždycky si vzpomenu na jeden můj rozhovor s jedním Ukrajincem ruské národnosti před cca 8 roky. Byl mladý, od mala žil tady, přizvuk nic takového neměl, dopadlo to tak, že mi řekl, že pokud máme zůstat kolegy a přáteli, tak bysme se o politice a historii neměli bavit, protože pro něj co se v Moskvě rozhodne, to se v Praze nerozporuje, ale udělá.
Čtvrtek, 19. března 2020 - 09:44:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3764
Registrován: 12-2007
Bkp: To jsou naprosté kecy. Pokud náhodou žijící Rusové zažili rok 1968, tak asi na něj mají dost rozdílný názor, ale rozhodně si nemyslím, že by nějaká většina pořád souhlasila s tou invazí. Nebo jste si snad udělal průzkum v Rusku?

Rusové, včetně prezidenta Putina jsou naprosto realisté, samozřejmě jim vadí, když různá fake news podporují rusofobii u nás. U nás většina lidí má na Rusko neutrální názor, z té zbývající je asi více rusofobů než rusofilů. Rozhodně u nás rusofobie nedosáhne polské úrovně.

Jinak samozřejmě pokud je někdo rusofob, tak asi těžko najde v Rusku člověka na komunikaci. Rusové mají různý vztah k Putinovi, ale pokud by nějaký stát Rusko napadl, tak se Rusové sjednotí proti nepříteli.

Takže ani Rusko nemá v úmyslu napadnout členské země NATO, a ani NATO nemá v úmyslu vojensky napadnout Rusko.
Čtvrtek, 19. března 2020 - 09:56:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11342
Registrován: 8-2012
Vojenská přítomnost v zemích s jinou kulturou, s jiným myšlením, jako je Afghánistán nebo Mali těžko něco může změnit
Vojenská přítomnost Francie v Mali, které není samostatně absolutně schopné čelit terorismu ze strany Boko Haram a nemá pod kontrolou obrovské části země, se spolupodílí na tom, že se přes severní Afriku nepřevalují migrační vlny ještě odsud. To není žádná otázka myšlení ani kultury (naopak, především je to tamní myšlenkový a kulturní konflikt mezi místními, jsoucími v nějakém umělém slepenci jménem Mali v hranicích z koloniální doby).
Anexe Krymu, nebo podpora separatistům v Donbasu jistě nepatří mezi to, s čím bychom měli souhlasit, nicméně v obou oblastech žijí především obyvatelé, jejichž rodným jazykem je ruština
A to je důvod? Rodným jazykem převažujících obyvatel spousty oblastí v Československu byla němčina... tímhle může argumentovat jedině hlupák (anebo swině).
nicméně by státy NATO měly jednat s Ruskem o snížení vojenského napětí
K jednání jsou ovšem potřeba dva (rovnocenní) partneři. Což by ale mj. muselo znamenat, že by Rusáci opustili svou doktrínu "kurica nět ptica" a uznali, že si o svém osudu můžou jejich dříve "vazalské" země rozhodovat samy... a to se nestane.
電車オタク
Čtvrtek, 19. března 2020 - 10:16:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3765
Registrován: 12-2007
T . H . Afričtí migranti k nám jdou především z Libye, kam se dostávají z různých afrických zemí, třeba z Nigérie nebo ze Senegalu. Vojenská přítomnost v Mali těžko může toky afrických migrantů zastavit.

Uvedl jsem, že nesouhlasím s anexí Krymu a podporou separatistů v Donbasu. Nicméně po Majdanu se Rusové obávali, že občané na Ukrajině mluvící rusky budou z Ukrajiny vyhnáni nebo poukrajinštěni. Bohužel tomu napomohl zákon a ukrajinštině jako jediném státním jazyku, i když byl vetován prezidentem Porošenkem.

Pokud bude jednání mezi NATO a Ruskem podmíněno navrácením Krymu Ukrajině, tak se samozřejmě žádného jednání nedočkáme. Ale rozhodně si nemyslím, že Rusko nás považuje za bývalou vazalskou zemi, kterou by zase chtělo k sobě připoutat. Natolik je vedení Ruska realistické.
Čtvrtek, 19. března 2020 - 10:23:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13386
Registrován: 8-2004
Wagon:
"jinou salámovou metodu Ruska v Evropě nevidím"
A to nestačí?
Wagon:
"rozhodně se nezvýší na 2% HDP"
To se sice podle všeho nezvýší, ale a) to neznamená, že je to tak správně; b) jak jsem psal - někteří se můžou časem hrozně divit.
Wagon:
"vojenská přítomnost v této zemi nic nezměnila"
A to víte z čeho? Vy máte nějakou křišťálovou kouli s alternativními realitami? Víte, jaký by byl vývoj, kdyby ty mise nebyly?
Wagon:
"Nebo jste si snad udělal průzkum v Rusku?"
A co Váš průzkum "náklady na obranu proti těmto útokům jsou také velké, ale ne tak vysoké jako výdaje na klasickou vojenskou techniku"... ? Nebo "U nás většina lidí má na Rusko neutrální názor"?
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Čtvrtek, 19. března 2020 - 10:24:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13387
Registrován: 8-2004
Wagon:
"Ale rozhodně si nemyslím, že Rusko nás považuje za bývalou vazalskou zemi, kterou by zase chtělo k sobě připoutat. Natolik je vedení Ruska realistické."
[lol][lol][lol][lol][lol]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Bkp
Čtvrtek, 19. března 2020 - 10:27:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8214
Registrován: 8-2003
Wagon:
Děkujeme za odkopání.
Čtvrtek, 19. března 2020 - 10:32:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11344
Registrován: 8-2012
Vojenská přítomnost v Mali těžko může toky afrických migrantů zastavit
Takže ještě jednou pro pomalejší: vojenská přítomnost může zastavit toky migrantů z Mali.
Nicméně po Majdanu se Rusové obávali, že občané na Ukrajině mluvící rusky budou z Ukrajiny vyhnáni nebo poukrajinštěni
Toho se po vzniku Československa sudetští Němci přece obávali také, takže je Německá říše vzala pod ochranu. Opravdu chcete takto argumentovat a dosáhnout potvrzení toho, že nepatříte do kategorie hlupák, ale té druhé?
rozhodně si nemyslím, že Rusko nás považuje za bývalou vazalskou zemi
No, někde se tu píše cosi o naivních snílcích... Minimálně si osobuje právo rozhodovat, co se bude dít v Pobaltí, na Ukrajině, v Bělorusku, přičemž k tomu využívá propagandu o ochraně tamních Rusů, které má jinak naprosto u pr...e.

P.S. Smutný je, že si prokremelští trollové ani neřeknou o nějakou odměnu, ale dělají to přesně podle Vladimíra Iljiče úplně zadarmo [happy]
電車オタク
Čtvrtek, 19. března 2020 - 10:49:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3766
Registrován: 12-2007
Hroch: Konflikt na Ukrajině je zamrzlý, zamrzlý salám se jenom těžko řeže. Doufám, že jej pomůže vyřešit normanská skupina, ale žádné jiné krájení politického salámu nevidím. Vy snad ano?

V prvé řadě je třeba zachránit malé firmy, živnostníky, a zaměstnance firem, které byly nuceny zastavit provoz. Nákup děl, bojových vozidel pěchoty nebo raket s krátkou dráhou doletu naší ekonomické situaci nepomůže. Snad třeba nákup vojenských vrtulníků, které by mohly být použity třeba pro evakuaci osob v případě katastrof, jako jsou záplavy. Až zachráníme malé firmy nebo živnostníky, a ekonomiku zase postavíme na nohy, potom je možné zvýšit náklady na obranu. Do té doby ne. A nepředpokládám, že bych se divil z vojenského napadení ze strany Ruska. Až bych se měl divit, tak mne probuďte, pokud už nebudu pod drnem.

Máte nějaké konkrétní pozitivní příklady, co změnila naše vojenská přítomnost v Afghánistánu nebo v Mali? Jistě si je rád přečtu.

Na novou výzbroj se mělo letos dát 70 miliard Kč. Nedovedu si představit, že např. společná obrana proti hackerským útokům v rámci NATO by nás přišla na stejnou částku.

Většina lidí, s nimiž se setkávám Rusko neřeší. V současné době je samozřejmě prioritou koronavirus, řada lidí třeba podporuje Milion chvilek, v současné době se hodně lidí obává krize nebo migrace. Zatím jsem se nesetkal s lidmi, pro které by na prvním místě byl strach z vojenského napadení ze strany Ruska. Ani naše zpravodajské služby nepíší o vojenské hrozbě ze strany Ruska, spíše tak o hybridní válce založené na hackerských útocích nebo desinformacích.

A samozřejmě není žádná informace, že by vedení Ruska nás považovalo za svou vazalskou zemi, která je jenom dočasně mimo její vliv. Samozřejmě několik poslanců nebo historiků si to myslí, ale ti nemají rozhodně žádný vliv na vedení Ruské federace.

Rozhodně nejsem žádný rusofil, ale ani nejsem rusofob, jsem pouze politický realista.
Bkp
Čtvrtek, 19. března 2020 - 10:59:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8215
Registrován: 8-2003
Rusko se netají tím, že rozpad sovětského impéria chyba a správné řešení je něco v tomto smyslu opět obnovit. Rusko se ústy svého prezidenta netají tím, že v rámci ochrany svých zájmů je připraveno k vojenské intervenci kamkoli si usmyslí. V ruských školách se oficiálně učí, že okupace Československa byla nezbytná a hrdinská pomoc pro udržení míru a socialismu.
To že car Vladimít nevystoupil osobně na tiskovce a neřekl na plnou hubu, že chce státy jako je Česko dostat zpátky pod svůj vliv je na první pohled technikálie, ale je poznat, že na některé to platí.
Čtvrtek, 19. března 2020 - 11:02:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3767
Registrován: 12-2007
T . H .: Mali má 18 milionů obyvatel, jsou mnohem lidnatější státy v Africe, třeba Nigérie.

Znovu opakuji, že nesouhlasím s anexí Krymu anebo zásahu Rusů, pouze uvádím velmi pravděpodobné příčiny, proč to Rusové udělali. Také bych v roce 1938 nesouhlasil s odtržením pohraničí, nicméně bych asi pochopil chování Němců, i když ve svém důsledku hloupé. Pokud se někdy snažím pochopit jednání někoho jiného, neznamená to, že s ním souhlasím.

Čeho dosáhlo Rusko v Pobaltí? Ničeho, vzhledem k tomu, že se jedná o země NATO a EU. Dokonce si myslím, že třeba Rusové v Estonsku jsou rádi, že nejsou v Rusku, protože Estonci nás již předehnali v HDP na obyvatele.

Nevím, do jaké míry Bělorusové cítí svou identitu s Běloruskem. Pokud se týká Ukrajiny, už za Janukovyče to byla rozdělená země. Západní a východní části Ukrajiny neměly společné dějiny, západní část nikdy nepatřila k Rusku, byla součástí Polsko-litevské unie, popř. patřila Rakousko-Uhersku nebo Rumunsku, východní část zase byla po staletí součástí carského Ruska. To je právě ten základní problém Ukrajiny. Ukrajinci volili Zelenského proto, aby je pomohl dostat ze současné situace. Hodně mu fandím, aby se mu to podařilo, i když moc nevěřím na úspěch.

Nejsem proruským trollem, mám o nich své mínění, ale nejsem zaujat v současné době proti Rusům, i když se mi nelíbí jejich autoritativní režim.
Čtvrtek, 19. března 2020 - 11:05:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3768
Registrován: 12-2007
Bkp: Jistě dáte odkazy na úmysly Ruska k vojenské intervenci kdekoliv. A také na výuku v Rusku o okupaci Československa. Rusky jsem úplně nezapomenul, takže se mlže jednat i o odkaz v ruštině. Předem děkuji za tyto odkazy.
Čtvrtek, 19. března 2020 - 11:05:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3769
Registrován: 12-2007
... takže se může jednat ...
Bkp
Čtvrtek, 19. března 2020 - 11:14:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8216
Registrován: 8-2003
Wagon:
"Bkp: Jistě dáte odkazy"

To jako vážně?!
Pouštíte se do politické diskuze, označujete se za politického pragmatika a nevíte základní údaje?
Čtvrtek, 19. března 2020 - 11:22:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3770
Registrován: 12-2007
Pokud nedodáte odkazy, které by podložily vaše názory, tak není o čem diskutovat.
Bkp
Čtvrtek, 19. března 2020 - 11:33:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8217
Registrován: 8-2003
Já s vámi diskutuji, ostatně s obecními blázny se nediskutuje. Mě stačí, když ta snůška nesmyslů nezůstane bez odezvy a nebude to 'papouškovat' někdo další.
Čtvrtek, 19. března 2020 - 11:47:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3771
Registrován: 12-2007
Bkp: Mé názory nemusí nikdo papouškovat, stejně jako si myslím, že nebude moc lidí, které budou papouškovat vaše názory. A svůj názor na vaši inteligenci si nechám pro sebe.
Čtvrtek, 19. března 2020 - 12:25:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21704
Registrován: 5-2002
Wag: Bobiku, pokládal jsem Tě za inteligentního diskutujícího. Nerad bych svůj názor na Tebe změnil.
Kde berete jistotu, že v případě Vaší osoby je vůbec co měnit...? [crazy]

Do Pobaltí jsem v poslední době jezdil docela dost a obávám se, že Vaše tvrzení týkající se těchto zemí nemohu označit jinými, než lidově-gynekologickými pojmy...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 19. března 2020 - 12:49:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3772
Registrován: 12-2007
Hajnej: Faktem je, že z hlediska HDP na obyvatele nás dle tabulek Mezinárodního měnového fondu Estonci už předběhli, Lotyši a Litevci sice ne, nicméně jejich životní úroveň je podstatně lepší než v Rusku. Samozřejmě neznám nálady Rusů žijících v Lotyšsku a Estonsku, ty můžete znát asi mnohem lépe, přičemž jinou náladu asi mají Rusové, kteří se nenaučili jazyk své domovské země a nemají tedy občanství, a jinou zase mladí lidé, kteří tu řeč dobře zvládnou. Byly také publikovány údaje, že hodně Pobalťanů žije na Západě, v porovnání s námi mnohem více. Jistě Rusové, kteří nezískali občanství vzhledem k neznalosti jazyka se mohou cítit ukřivdění, ale myslím, že ti už vymírají, zatímco mladé obyvatele Pobaltí ani ve snu nenapadne, že by se zase chtěli stát dobrovolně součástí Ruské federace. A vojenská přítomnost v Pobaltí včetně našich stíhaček prostě znemožňuje Rusku Pobaltí uchvátit. Pobaltské národy vždy měly blíže k Západu než k Rusku, Litva tvořila s Polskem Polsko-litevskou unii, Lotyšsko mělo vazby zejména na Německo a Švédsko, Estonci mají velmi podobný jazyk s Finy. A Litevci jsou katolíci, Lotyši a Estonci protestanté, čili žádné vazby na pravoslaví nebo azbuku.
Čtvrtek, 19. března 2020 - 13:59:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 230
Registrován: 8-2017
Cywe to je diskuze ... dyť to Kladno ani není správným směrem! [lol]
Čtvrtek, 19. března 2020 - 14:32:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3873
Registrován: 6-2016
Pozorný_čtenář: Nad Kladnem bývala Rudá záře[biggrin] Dneska tam není, právě jsem se odtud vrátil!
Čtvrtek, 19. března 2020 - 15:07:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6003
Registrován: 7-2011
Wagon:
"Bobiku, pokládal jsem Tě za inteligentního diskutujícího. Nerad bych svůj názor na Tebe změnil."
Děkuju, ale co má inteligence společného s tím, zdali spolu souhlasíme (tedy zastáváme stejný či podobný názor), nebo ne?
Čtvrtek, 19. března 2020 - 16:00:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3773
Registrován: 12-2007
Milý Bobiku, opravdu nevím, jaké "veřejné mínění" nedovolilo změnit něco v Afghánistánu nebo Iráku, to jsou země s jinou kulturou, ale je možné veřejné mínění ztotožnit s tamní kulturou.

Jistě řadu lidí v Rusku štve rozpad SSSR jak kvůli velikosti území, tak i vzhledem ke ztrátě oblastí, kde pobývali Rusové, což jsou Ukrajina, Bělorusko, Kazachstán, Lotyšsko a Estonsko, popř. Podněstří. O tom nechci pochybovat, nicméně tam přece jenom nevládnou lidé, kteří by chtěli naprosto zničit Rusko. Ani za totáče si SSSR a jeho gubernie pod názvem Varšavská smlouva nedovolily zaútočit na Západ, a měly k tomu řadu příležitostí, např. v době berlínské nebo kubánské krize, popř. v roce 1968, dokonce si Stalin nedovolil zasáhnout ani proti Jugoslávii v roce 1948. A rovněž NATO nemá zájem vyprovokovat válku s Ruskem, taková válka, i když by byla vítězná, tak by spíše přinesla problémy. Takže riziko vážného střetu mezi státy NATO a Ruskem je velmi malé. Konflikty mezi Západem a Ruskem se spíše odehrávají jinde, v Sýrii nebo v Libyi, ale jak NATO, tak i Rusko mají dost rozumu na to, aby proti sobě nezaútočily. A jinak spíše Rusko může připravit proti Západu tak kybernetickou nebo dezinformační hrozbu, to ano, a proto hlavně proti těmto hrozbám je třeba bojovat.
Čtvrtek, 19. března 2020 - 16:07:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11347
Registrován: 8-2012
Faktem je, že z hlediska HDP na obyvatele nás dle tabulek Mezinárodního měnového fondu
No a jak v tunách mírové oceli na hlavu? Vždyť z těhle zemí mladší a schopnější zdrhají, až se za nimi práší (ostatně z Ruska ještě intenzivněji), ale "šestina světa" prostě musí být šestina a jedno promile. Rusáci budou žrát šváby a bydlet v zemljankách, ale musí se jich někdo bát... a jak se nebojí, tak z toho vzejde propaganda, že na ně chce zaútočit.
電車オタク
Čtvrtek, 19. března 2020 - 16:09:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6008
Registrován: 7-2011
Wagon:
"...opravdu nevím, jaké "veřejné mínění" nedovolilo změnit něco v Afghánistánu nebo Iráku..."
Třeba tak, že nedovolilo udělat to, co bylo skutečně potřeba, protože to považovalo za "nehumánní". Stačí se podívat, jak spousta lidí kouká třeba na Izraelce, když něco udělaj. Přitom kdyby nedělali, už dávno nejsou na mapě. Což je sice spoustě lidí jasný, v duchu jsou za to kolikrát i rádi, že něco udělali (špinavou práci za ně) ovšem veřejně a nahlas dávají najevo, jací že to jsou ti Izraelci nehumánní barbaři.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobik.)
Čtvrtek, 19. března 2020 - 16:48:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3774
Registrován: 12-2007
T . H . Myslím, že Estonci jsou nejvyspělejší zemí z postsovětských republik. A asi také nejvzdělanější. Jistě HDP na osobu nemusí hovořit třeba o technické vyspělosti země, ale jak jinak je možné porovnávat životní úroveň v jednotlivých zemích světa? Já to nevím.

Bobik: Je poněkud rozdíl mezi Izraelem a Afghánistánem. Izrael na tom území žije, musí si zajistit jeho bezpečnost, zatímco v Afghánistánu ta vojska nereprezentují národ, který tam žije. Můj tchán v šedesátých letech pracoval jako expert v oblasti dopravních staveb v Afghánistánu. A ten mi říkal, že tamní král tak vládne pouze v Kábulu, jinde v provinciích jsou jenom kmenoví vládci. A úcta k ženám veškerá žádná.Ani evropská žena, jako za svobodna moje nebožka manželka, nemohla nosit v Kábulu šaty s odhalenými rameny. Prostě Afghánci jsou pronárod a nesmíme je vpustit do Evropy.
Pikehead
Čtvrtek, 19. března 2020 - 21:26:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6010
Registrován: 3-2007
A čím je člověk starší, tím nezvratněji dochází k závěru, že ani Hašek, ani Hrabal si nevymysleli snad ani písmenko, oni ty figury a příběhy prostě jen dokázali navnímat a popsat.
Sobota, 28. března 2020 - 08:57:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4988
Registrován: 3-2004
jací že to jsou ti Izraelci nehumánní barbaři.

Izraelci platí daň za to, že si k založení státu vybrali to nejpitomější území, které bylo tou dobou na zeměkouli k dispozici. Kdyby si kdekoli na světe koupili jakýkoli jiný podobný kus pouště (ideálně neobydlený) (a založili tam anglickojazyčný sekulární demokratický stát), mohli být za vodou. Jenže v dějinách nejsou kdyby. [happy]
Neděle, 29. března 2020 - 10:13:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1457
Registrován: 3-2007
To má vest ta rychlodráha až do Moskvy, že tady melete takový sr.čky, že to tak s prominutím musím říct??!![angry]
Sobota, 09. května 2020 - 17:36:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 332
Registrován: 3-2018
Junkrs:
"To má vest ta rychlodráha až do Moskvy, že tady melete takový sr.čky, že to tak s prominutím musím říct??!![angry]"
Ne, ale bude vozit z letiště ruské rozvědčíky s ricinovým olejem...na Hrad [wink]
Ghost
Pondělí, 11. května 2020 - 12:01:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2219
Registrován: 1-2011
Honzasl: Izraelci platí daň za to, že si k založení státu vybrali to nejpitomější území,

Doporučuji doplnit si vzdělání a přečíst si starozákonní knihy Exodus a Numeri, pro lepší orientaci v problematice.
Mladějov
Středa, 13. května 2020 - 08:19:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14626
Registrován: 3-2007
Ghost: Předběhl jste mě.
Nejpitomější území [crazy]
P_v
Středa, 13. května 2020 - 16:39:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2400
Registrován: 5-2002
Historie je plná stěhování národů, mnohdy nedobrovolných. Stanovit, kdo má na nějaké místo přirozené právo, je nemožné.
Neděle, 17. května 2020 - 23:14:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1323
Registrován: 4-2009
Ani Tonda Zápotocký na Kladno nemá nárok ? (... abych nenápadně nasměroval diskusi k názvu vlákna 😉
Regpetrs
Pondělí, 18. května 2020 - 08:49:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 345
Registrován: 2-2007
Ještě si dovolím k Izraeli jeden vtip, skutečnou historku, jen nevím, jestli to byli zrovna tito dva pánové:

Netanjahu a Arafat se sejdou k jednání o okupovaných územích. Netanjahu se obrátí k Arafatovi a povídá: Znáte tu historku, jak se Mojžíš vrací od hořícího keře a zjistí, že mu někdo mezitím ukradl boty? Arafat mu do toho skočí: Moment, to na nás neházejte, tenkrát tu žádní Arabové nebyli! A Netanjahu na to: Výborně, tak jsme si to ujasnili a můžeme začít.
Pondělí, 18. května 2020 - 15:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22174
Registrován: 5-2002
Rps: Znám podobnej, jak se Mojžíš vracel z hory Sinaj s deskama a zjistil, že mu mezitím ukradli kabát. Aktéři byli Netanjahu a Mahmúd Abbás a pointa stejná. [wink]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pondělí, 18. května 2020 - 23:50:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9105
Registrován: 9-2002
Jenže Arafat už nějakejch pár let nazpátek natahnul brka.

Chce to nějakou aktuální verzi: Netanjahu a Putin nebo Asad např...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.