Diskuse » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 22. 3. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 22. 3. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
P_v
Čtvrtek, 19. března 2020 - 00:31:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2373
Registrován: 5-2002
Tyhle fotky můžou naopak před infekcí chránit, protože velký počet zájemců se spokojí s reportáží a nepůjde to očumovat naživo. [happy]
Čtvrtek, 19. března 2020 - 02:41:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21693
Registrován: 5-2002
TH: Už jsem se cejtil nesvůj, kde je Hajnej
Jasně, Pražák a ještě k tomu žlutomodrej, prostě esenciální zlo. Kdybych se nenarodil, tak by sis mě musel vymyslet.

Ale o tom už diskuze dávno není, aktuální odstartoval Bram výrokem
Bramův výrok neřeším, to je jeho boj. Ale nic to nemění na tom, žes to rozjel Ty vysírkou do Kasmeho.

ještě o nic nejde, jen hadr na hubě
Nic proti hadru na hubě, ale i ten je potřeba používat s rozumem. To jest nefunět do něj zbytečně a nasadit si ho jen mezi lidma (viz též "manuál" z Bulovky).
Protože když budu mít ten hadr na hubě furt, tak ho nacamrám kondenzátem z dechu a každej výdech pak bude vrhat do okolí spoustu kapiček, který by jinak vůbec nevznikly.
Nákrčák se dá sice pootáčet, ale ani to nejde dělat do nekonečna.

To se jako fakt aspoň jednou nemůžete chovat jako rozumní lidé?
Hele, a jak Ty víš, že Kasme neměl při přesunu na stavbu hadr na hubě?
Nebo jen presumpce viny...?

Jen po Praze běhá (po jarních prázdninách v Itálii a Rakousku) několik desítek až stovek "přenašečů" (což by se zjistilo až po návštěvě v důchoďáku), kteří nemají žádné příznaky nebo mají jen mírné rýmičky.
Pražské jarňáky skončily před 17 (resp. 24) dny, takže "prvodovozci" z Itálie jsou už většinou mimo hru.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 19. března 2020 - 06:38:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10446
Registrován: 4-2003
Hajenej:Bramův výrok neřeším, to je jeho boj. Ale nic to nemění na tom, žes to rozjel Ty vysírkou do Kasmeho.


Přesně tak, je to můj boj. Přesněji řečeno budoucí boj proti lidské blbosti, která by nám chtěla nařídit to, co není a nikdy nebude potřeba. A navíc tento budoucí boj vůbec nemusí nastat, respektive nenastane, protože by se hospodářství okamžitě zhroutilo. A to si nikdo nedovolí, protože i Babiš chce vydělávat [wink].

Pan T. H. má neustále mindrák z Pražáků, což je všeobecně známé a teď našel ideální příležitost si tento mindrák zase poléčit. Nic mu tedy nebrání, aby mi podstrkoval nesmysly typu: Bram bude chodit do obchodů od 10 do 12 hodin a prskat důchodce atd..


Nic proti hadru na hubě, ale i ten je potřeba používat s rozumem. To jest nefunět do něj zbytečně a nasadit si ho jen mezi lidma (viz též "manuál" z Bulovky).
Protože když budu mít ten hadr na hubě furt, tak ho nacamrám kondenzátem z dechu a každej výdech pak bude vrhat do okolí spoustu kapiček, který by jinak vůbec nevznikly.
Nákrčák se dá sice pootáčet, ale ani to nejde dělat do nekonečna.


Přesně tak [wink].


T. H.:Jo, pěkně se tříbí charaktery. A to ještě o nic nejde, jen hadr na hubě, a už ti největší borci vymýšlejí jak to ojebat a ještě jsou na sebe hrdí. Tak si ještě zatleskejte, jací jste borci a jak jste s tím vykejvali.


Toto se nedá nazvat jinak, než jako velký boj s diskutéry, kteří se přitom v této diskusní skupině nevyskytují [crazy]. Ale proč v tomto boji nepokračovat, když je tak tak sebenaplňující a je tak možnost všem okolo dokazovat (nikoliv však dokázat [wink]), co jsou za lidský póvl a přitom jde o jedince, co nic neporušují a chovají se rozumným způsobem [wink].

A tříbení charakterů? Jak se dá nazvat ukazování prstíčkem na Šariho a Kasmeho, kteří přitom nic špatného neprovedli? Mne to nepřijde jako nic jiného, než ukázková práce domovní důvěrnice či různých uvědomělých takyobčanů za éry dřívbylolípu, kteří koukali za záclonou u pootevřeného celý den z okna a ihned hlásili to, co viděli či slyšeli na VB. Tito lidé prostě mají své následovníky [crazy].
Čtvrtek, 19. března 2020 - 07:11:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11337
Registrován: 8-2012
Jasně, Pražák
Pražák? Pražáci tebou pohrdají, náplavo.
a ještě k tomu žlutomodrej
Řeší tu někdo barvy? Mindráček, že.
Bramův výrok neřeším, to je jeho boj
Není to jen jeho boj a podle tebe nepochybně taky ne, jen holt v tuhle chvíli musíš držet anti-TH pozici.
Nic proti hadru na hubě, ale i ten je potřeba používat s rozumem
SA-MOZ-ŘEJ-MĚ. (Všimni si toho nenápadného podsunu, že se já dožaduju hadru na hubě vždy a všude, s čímž následně účtujete, přitom nic takového jsem nikdy nikde nenapsal.) Ale jak to teda zestručníš do dvou vět v usnesení vlády, když při používání s rozumem, normální ohleduplnosti a slušnosti by žádné usnesení 247 nebylo vůbec potřeba, jenže místo toho už (nejen zde) největší borci vymýšlejí ojeby typu Prostě tam soudruzi zapomněli napsat, že ten hadr musím mít nasazený na xichtu?
Jednou prostě bude i ten zákaz vycházení, když se holt někteří musí chovat jako pičusové (a věřím, že to argumentačně podporuješ jen kvůli apriorní pozici vůči mně).
電車オタク
Čtvrtek, 19. března 2020 - 07:31:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11338
Registrován: 8-2012
Zkuste si najít jak k tomu přistupuje kardiochirurg Pirk
18. března 2020 10:40 Koronavirus není sranda, už bych ho nezlehčoval. Jen hlupák nemění názory, přiznává z karantény profesor Pirk
電車オタク
Čtvrtek, 19. března 2020 - 08:45:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10447
Registrován: 4-2003
T. H.:Jednou prostě bude i ten zákaz vycházení, když se holt někteří musí chovat jako pičusové (a věřím, že to argumentačně podporuješ jen kvůli apriorní pozici vůči mně).

Věštírna jede na plné obrátky [biggrin].

Jsem zvědav, kolik dnes potkám pičusů, ale mám za to, že jejich počet i přes jekot pana T. H. bude téměř nulový. I teď během cesty do "práce" jsem jich potkal celkem NULA. Všichni měli roušku či nějaký jiný hadr přes ústa. Kde je zase tedy problém?

Mimochodem, povinné rouškování utlumí sportovní aktivity, pokud se nebude jednat o procházku či běh někde mimo osídlenou oblast, kde policie nemůže nikomu nenasazení roušky vytknout jen proto, protože se tam prostě nevyskytuje a jiní lidé také ne. S rouškou se prostě dýchá hůř a nedokážu si představit, že s ní pojedu na in linech...
Čtvrtek, 19. března 2020 - 09:04:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11340
Registrován: 8-2012
Možná ta Britská cesta není úplně hloupá, to ukáže čas
To je totiž i případ tý Anglie, kde nebuzerovali, ale vydali rozsáhlý a přehledný guidelines pro social distancing ... někdo tu psal, že to nefunguje. No nevim, zatim maji v poměru na počet obyvatel

Británie ve strachu. Londýn může být o víkendu vyhlášen uzavřeným městem
Ukazuje se, že "Britská cesta" zřejmě nebyla žádným sofistikovaným plánem, ale spíš klasickým politickým lavírováním a salámismem (o kterém naprosto nepochybuju ani u Babiše, ale naštěstí dokázal aspoň jednou potlačit své ego a po počátečním bagatelizování situace a upřednostnění boje s Hamáčkem před řešením situace nakonec na toho Prymulu dal). A královna je teďka už někde v přetlakové komoře zabalená v igelitovém pytli...
電車オタク
Ythomas_ct
Čtvrtek, 19. března 2020 - 09:05:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2873
Registrován: 10-2009
Ad Bram:

Mimochodem, povinné rouškování utlumí sportovní aktivity...

...ale na druhou stranu by také mělo přispět k omezení kouření na veřejnosti. Sice jsem nekuřák (a neabstinent), ale kromě toho, že se s rouškou hůř dejchá, tak si dokážu představit, že se s ní i podstatně hůř kouří... :-)
Čtvrtek, 19. března 2020 - 09:15:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21696
Registrován: 5-2002
TH: Pražáci tebou pohrdají, náplavo
Naprostá většina Pražáků tohle vůbec neřeší (asi jako v tom vtipu, jak potká Brňák Pražáka).
Zato u některých nepražáků se řešení Pražáků jak vidno stalo náplní života... [crazy]

Všimni si toho nenápadného podsunu, že se já dožaduju
To je pro změnu podsun z Tvé strany.
Je to reakce na přitvrzení z rozumné míry (VHD, uzavřené prostory) na míru kontraproduktivní (i v tom parku), která ochranu ve výsledku zeslabuje.

když se holt někteří musí chovat jako pičusové
Netvrdím, že takoví jedinci neexistují, ale na druhou stranu jsem je zatím viděl jen na fotkách, zatímco pokud už někam jdu, tak se tam nevyskytují a potkávám lidi chovající se normálně ohleduplně a slušně.

věřím, že to argumentačně podporuješ jen kvůli apriorní pozici vůči mně
Víra, to je to správné slovo. Jakékoliv argumenty jsou tedy nejspíš marné...
Nejde o žádnou apriorní pozici, ale o Tvůj zjevný úlet, když ses nesmyslně navezl do Kasmeho, procházejícího liduprázdnou stavbu (což mi přijde rozhodně lepší, než když s Flekem bude srovnatelnou dobu chodit okolo baráku, kde lidi jsou).
Zkus bejt chlap a uznat, že ačkoliv zastáváš v jádru rozumnou pozici, v tomhle konkrétním případě jsi prostě přestřelil (stejně, jako to udělal ten Pirk).
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 19. března 2020 - 09:21:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21697
Registrován: 5-2002
Bram: povinné rouškování utlumí sportovní aktivity...
...což je dobře, ale na druhou stranu zvýší úrazovost chodců, čímž přibudou cesty do špitálu, které by jinak nebyly nutné, což je pro změnu špatně.
Protože co při všeobecném nedostatku profi roušek způsobuje improvizovaná rouška za chladného počasí? Zamlžování brýlí...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 19. března 2020 - 09:29:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10448
Registrován: 4-2003
Hajnej:Protože co při všeobecném nedostatku profi roušek způsobuje improvizovaná rouška za chladného počasí? Zamlžování brýlí...


Jelikož jsem obrýlen stejně jako Ty, tak jsem na to samozřejmě ihned přišel, prostě si funím pod brýle [proud].


...což je dobře, ale na druhou stranu zvýší úrazovost chodců, čímž přibudou cesty do špitálu, které by jinak nebyly nutné, což je pro změnu špatně.


Tohle bych zase tak dramaticky neviděl, aut jezdí minimum a pokud lidi nejsou úplní blázni, tak ti, co bez brýlí prostě nevidí, si nos při přechodu silnice z roušky povystrčí. Vyzkoušeno, nejsem blázen, abych se zuřivě chránil proti koronaviru a zapomněl na to ostatní provoz kolem mne... V mém případě ale stačí si dát brýle z očí pryč [wink].
Čtvrtek, 19. března 2020 - 09:35:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11341
Registrován: 8-2012
Je to reakce na přitvrzení z rozumné míry (VHD, uzavřené prostory) na míru kontraproduktivní (i v tom parku), která ochranu ve výsledku zeslabuje.
Smysl omlacovat mi tohle o hlavu by mělo v případě, že bych takovou pozici "rouška v parku" zastával (přestože jsem mj. jasně napsal, že je třeba dbát smyslu opatření). Prakticky se tedy k tomuto podsunu nemám důvod dál vyjadřovat, účtujte dle potřeby.
v tomhle konkrétním případě jsi prostě přestřelil
Pokud se tam někdo konkrétní zhmotnil anebo se tam dostal "parkem a přírodou" a pokud to byla nezbytně nutná cesta na nezbytně nutnou dobu, tak jsem přestřelil (na rozdíl od jiných nezkoumám a nevedu si kádrové záznamy o tom, že někdo bydlí v Železném Brodě apod.). Na poznámce o sebestřednosti a bezohlednosti šotoušů, kteří si to šotoušení nedokáží odpustit ani teď a místo toho budou vymýšlet (jak předpovězeno) absurdní argumenty, proč "můžou", "musí" a "soudruzi zapomněli napsat, že", to nemění vůbec nic.

P.S. Zároveň bych já od tebe očekával pozici chlapa a uznání, že Bramovo "zákaz vycházení (který bych osobně ignoroval i za cenu nějakých postihů)" nehodláš dále pokládat jen za jeho věc jen proto, že já jsem to zkritizoval jako první. Když už teda absurdní argumenty typu rouška zvýší úrazovost chodců asi pojedou dál...
電車オタク
Čtvrtek, 19. března 2020 - 09:51:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6691
Registrován: 9-2011
TH: Při vaší obvykle nepředstírané myšlenkové nedostatečnosti vám asi nedošlo, že rouška není ochranou někoho v té roušce, ale před někým v té roušce?
Jsi si jistý, že víš, co píšeš?
Právě proto, že ti geronti lyžovat určitě nebyli, tak z tohoto pohledu prakticky není potřeba, aby roušku nosili.
(Jasně, mohli se nakazit od neorouškovaných Italů při handrkování se o zlevněný jogurty v Kauflandu. Ale v posloupnosti uváděných argumentů Itálie -> důchodci -> rouška má Honza pravdu).
Kdyby rouška chránila svého nositele, tak důchodci nosej čtyři přes sebe a další na uších [happy].
Všichni jste volové. Servít
Čtvrtek, 19. března 2020 - 09:55:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10449
Registrován: 4-2003
T. H.:Pokud se tam někdo konkrétní zhmotnil anebo se tam dostal "parkem a přírodou" a pokud to byla nezbytně nutná cesta na nezbytně nutnou dobu, tak jsem přestřelil (na rozdíl od jiných nezkoumám a nevedu si kádrové záznamy o tom, že někdo bydlí v Železném Brodě apod.).


Procházky nejenže nejsou zakázány, ale jsou doporučeny. Už by to chtělo uzavřít a nesnažit se zbytečně o diskusní vítězství, protože válka je prohrána.

Na poznámce o sebestřednosti a bezohlednosti šotoušů, kteří si to šotoušení nedokáží odpustit ani teď a místo toho budou vymýšlet (jak předpovězeno) absurdní argumenty, proč "můžou", "musí" a "soudruzi zapomněli napsat, že", to nemění vůbec nic.

Vedlejší efekt procházek jsou fotky. Takže by bylo dobré se s tím smířit a nestrašit tu v rámci bytostné nenávisti vůči šotoušům (kterým přitom pan T. H. byl, či spíše ještě je, také [biggrin]) zákazem vycházení [wink].

Ale to ovšem čekat nemohu, budu naopak číst kecy o kádrování a přitom sám pan T. H. uvedl na k-report, z jaké oblasti ČR pochází, takže připomenutí uvedeného nemůže být kádrováním. Však on sám dobře ví, že jsem z Prahy Modřan (nejednou jsem se o tom na k-reportu zmínil) a zmínka o modřanské cyklostezce tu tedy nepadla jen tak náhodou [nene].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Čtvrtek, 19. března 2020 - 10:02:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6692
Registrován: 9-2011
Včera cestou na/z nákupu: zhruba 80% potkaných lidí s HPH (hadr přes hubu). Z toho zbytku bylo asi 80% s CVH (cigáro v hubě), jeden chlastal lahváč a jeden krabicák. "Protisystémovej" byl jen jeden výrostek.
Všichni jste volové. Servít
Čtvrtek, 19. března 2020 - 10:11:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11343
Registrován: 8-2012
Jsi si jistý, že víš, co píšeš?
Jseš si jistý, že sis přečetl, co píšu? [happy]
電車オタク
Čtvrtek, 19. března 2020 - 11:18:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21699
Registrován: 5-2002
TH: Smysl omlacovat mi tohle o hlavu by mělo v případě
Ale on Ti to nikdo přes hlavu neomlacuje...
Zkus pochopit, že někdy na Tebe někdo reaguje i proto, aby Tě doplnil nebo to dál rozvinul. Ne každý má chuť s Tebou ustavičně polemizovat a vyvracet Tvoje věčné podsuny.

nevedu si kádrové záznamy o tom, že někdo bydlí v Železném Brodě apod.
Ne, vedeš si jenom Prahu. To už tady všichni víme. [rofl]
Pokud ten Brod máš být Ty, tak to ani nevím - mám Tě vágně lokalizovaného jako jednoho bezvýznamného Hudcova souseda z Rychnova... [wink]

Zároveň bych já od tebe očekával pozici chlapa a uznání, že Bramovo "zákaz vycházení (který bych osobně ignoroval i za cenu nějakých postihů)" nehodláš dále pokládat jen za jeho věc jen proto, že já jsem to zkritizoval jako první
Bram jenom hloupě žvaní, ale v případě skutečného zákazu vycházení by se posral do vejšky mezi prvními. Proto bylo pod mojí úroveň na to jakkoliv reagovat, protože by to tu diskuzi dostalo do ještě větších sraček, než kams ji dotlačil Ty.

Když už teda absurdní argumenty typu rouška zvýší úrazovost chodců asi pojedou dál
Brejle se nám mlží snad všem (pokud je nemusíš nosit, tak buď rád) a už jsem stihl zakopnout (ale vyrovnal to) a včera jsem viděl i "dokonané" upadnutí (z téhož důvodu). Tolik fakta.
Nehodlám tím nijak argumentovat, pouze upozorňuju jeden z vedlejších efektů, které těm šťastnějším bez brejlí možná nedocházejí.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 19. března 2020 - 11:51:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10450
Registrován: 4-2003
Hajnej:Bram jenom hloupě žvaní, ale v případě skutečného zákazu vycházení by se posral do vejšky mezi prvními.

Ze zákazu vycházení by se především brzy posral náš stát a my zanedlouho potom. To si uvědom i Ty, než tu začneš vypouštět evidentní kraviny. Proto zákaz vycházení nehrozí, krom toho jde o evidentní nesmysl, který by ničemu nepomohl.

A Ti, co předpokládají posranost u ostatních, by si měli nejprve položit sami sobě otázku, co by dělali, kdyby tento zákaz přišel. Samozřejmě by ho museli ignorovat, protože by si museli obstarat třeba nějak jídlo. Kručení v břiše by bylo za chvíli silnější než kecy o uvědomělosti v podobě dodržování tohoto nesmyslného zákazu. Čínu sem netahejte, to je zcela nestandardní a nedemokratický režim, kde by mne za porušení tohoto zákazu čekala třeba i kulka do týlu.
Čtvrtek, 19. března 2020 - 11:59:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6135
Registrován: 9-2005
Ythomas_ct:
" ...tak si dokážu představit, že se s ní i podstatně hůř kouří... :-)"

No co, kuřák si propálí díru do roušky příslušně tlustým vajglem, ne? A z respirátorů vyndá ventilek a strčí místo něj vajgl. A s plynovou maskou s hadicí může kouřit vodní dýmku.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Čtvrtek, 19. března 2020 - 12:12:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21703
Registrován: 5-2002
Bram: Ze zákazu vycházení by se především brzy posral náš stát a my zanedlouho potom.
Což přesto neznamená, že to bude místo Babiše+Prymuly řešit Bram. [nene]
To si uvědom i Ty, než tu začneš vypouštět evidentní kraviny.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 19. března 2020 - 13:23:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11345
Registrován: 8-2012
Proto bylo pod mojí úroveň na to jakkoliv reagovat
Ani na přímou žádost. OK, rozumím, vrána vráně.
Zbytek kádrování a podsuny, bez reakce (nedožaduješ-li se jí).

Proto zákaz vycházení nehrozí, krom toho jde o evidentní nesmysl
Tématem nebylo, jestli to je smysl nebo nesmysl, ale vaše konkrétní sebestředná reakce, jak byste se při něm choval. (Nejde samozřejmě o zajištění jídla, to třeba v té Litovli mají, ale jinak je nenechají ani zrejt zahradu.)
電車オタク
Čtvrtek, 19. března 2020 - 14:44:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21708
Registrován: 5-2002
TH: Ani na přímou žádost.
Na přímou žádost jsem napsal větu předcházejí té Tebou citované.
Zkus se podívat ještě jednou - a vypni předtím to blikací červený světýlko.

vaše konkrétní sebestředná reakce, jak byste se při něm choval
Klid, ono to proklamované "i za cenu postihů" většinou končí ještě před prvním postihem.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 19. března 2020 - 14:52:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 9-2015
nechcete se přesunout na idnes nebo novinky nebo někam jinam? díky. lezu sem pro info ohledně ŽUP a čtu zas o blbý koroně, jako by toho nebylo všude dost..

DÍK.
Čtvrtek, 19. března 2020 - 15:04:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2290
Registrován: 7-2017
Čínu sem netahejte, to je zcela nestandardní a nedemokratický režim, kde by mne za porušení tohoto zákazu čekala třeba i kulka do týlu.
Milý Brame, buďte si jistý, že kdyby došlo k nejhoršímu, tak byste standardní a demokratickou kulku dostal i v takových USA.
Čtvrtek, 19. března 2020 - 15:48:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11346
Registrován: 8-2012
Hajnej, pokládáš nadále Bramovo "zákaz vycházení (který bych osobně ignoroval i za cenu nějakých postihů)" jen za jeho věc?
電車オタク
Čtvrtek, 19. března 2020 - 16:17:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21711
Registrován: 5-2002
TH: pokládáš nadále Bramovo "zákaz vycházení (který bych osobně ignoroval i za cenu nějakých postihů)" jen za jeho věc?
Bude-li to dělat činem, jen jeho věc to nebude.
Ale jak už jsem řekl, konkrétně v jeho případě jsem přesvědčen o tom, že jen tak blbě žvaní (všimni si, že je tam "bych" a ne "budu" [wink])
Případně až zjistí, že skutečný zákaz vycházení bude technicky fungovat jinak, než jak to říkali u S&H, tak žádné porušování ani nebude třeba, čímž bude po rebelii hned v zárodku.

Víc než Bramovo pindání na K-reportu mi vadí ezoterické pipiny, které kdesi v centru města s nezakrytou hubou natáčejí různá zásadní poselství lidstvu, kterými ostatním posílají tzv. "pozitivní energii" (obávám se, že jestli vůbec něco pozitivního posílají, tak to energie není), popřípadě nanynky, které každému na potkání vyprávějí, že na vegany nCoV nejde (ještě nedávno to bylo na děti a na vegany, ale děti už po oznámené nákaze zrevidovaly).
Tyhle skupiny považuji za mnohem nebezpečnější...

(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 19. března 2020 - 17:22:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11348
Registrován: 8-2012
Ono prostě nestačilo obyčejné NE, musí k tomu být ALE a VÍC NEŽ... prostě to nějak rozpliznout "red herring" (jako kdyby tu "pipiny" někdo obhajoval). No budiž.
Samozřejmě že Bram jen blbě žvaní, a navíc je srab, ale holt "nepřítel mého nepřítele".

No tak už něco napište KarlosoviK ohledně ŽUP.
電車オタク
Čtvrtek, 19. března 2020 - 19:08:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21716
Registrován: 5-2002
TH: Ono prostě nestačilo obyčejné NE
Když Ti nestačila odpověď v #21699, tak muselo být těch slov víc, to je prostě zpětná vazba.
Rychle chápavým stačí málo slov, méně chápavým se holt to musí podat obšírněji.

ale holt "nepřítel mého nepřítele".
Děkujeme za exkurzi do Tvého způsobu myšlení.
Byl by to hezkej námět pro kroužek mladejch elektrotechniků, namodelovat to z archivních integráčů řady 74XX...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Čtvrtek, 19. března 2020 - 19:13:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11351
Registrován: 8-2012
Když Ti nestačila odpověď v #21699
Tam ses obyčejného NE taky radši nedopustil.

P.S. Matouš 5:37.
電車オタク
Čtvrtek, 19. března 2020 - 20:25:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6623
Registrován: 5-2010
Takže shrnutí:
fotič, černá ovce národa
sobeček navrátivší se z Itálie nebo Rakouska nevadí
Pirk je frajer, znám osobně a myslím, že moc dobře ví o čem mluví
stanné právo v pořádku je třeba souhlasně bečet
myslím, že s odstupem času se možná budeme divit až se podobná situace bude opět opakovat a vše nanovo, nevadí dáme repete
Tak snad o nás bude mít stát stejnou starost i při epidemii chřipky na kterou u nás zemře až 2000 lidí ročně.
Čtvrtek, 19. března 2020 - 21:14:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 231
Registrován: 8-2017
Velmi podnětné ... pro všechny ... https://video.aktualne.cz/dvtv/po-dvaceti-minutach-uz-rouska-nech rani-v-lese-nebo-v-aute-je/r~76af1710696711ea9c800cc47ab5f122/
Čtvrtek, 19. března 2020 - 22:24:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2294
Registrován: 7-2017
Drak: ono na tu chřipku se tak nějak sejří:

Proč se lidé bojí koronaviru, když na obyčejnou chřipku umírá víc lidí?
Celoročně umře na chřipku průměrně 250–600 tisíc lidí, na obezitu až 2,8 milionu, alkohol 3,3 milionu, na následky kouření 8 milionů. Tj. cca 41 tisíc úmrtí za den a nikomu to nevadí. Zdá se mi, že je v lidech podporován strach z naprosto marginální hrozby různými populisty a odborná hlediska jdou stranou. Proč je kolem COVID-19 takový shon, když od počátku šíření infekce podlehlo cca 4 tisíce lidí především v populaci s narušeným imunitním systémem?

Odborníci často uvádějí, že lidé obyčejnou chřipku podceňují. Je ale možné se proti ní očkovat. Proti nákaze COVID-19 zatím neexistuje očkování ani lék a z mnoha dalších hledisek je zatím tato nemoc málo prozkoumána. Podle dosavadních poznatků má zřejmě COVID-19 oproti běžné chřipce o něco vyšší smrtnost (tj. vyšší podíl osob, které na onemocnění zemřou), koronavirus také vydrží naživu déle a v méně příznivých podmínkách.
Čtvrtek, 19. března 2020 - 22:40:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9295
Registrován: 5-2007
Drak ze skalky, mot: Ako je možné, že keď je to teda tak marginálna záležitosť, tak v Taliansku, ktoré asi normálnu každoročnú chrípkovú epidémiu zvláda, a po stráne pohrebníctva zvláda zrejme aj všetky úmrtia na následky obezity, alkoholu, cigariet, nelegálnych drog, dopravných nehôd, atď, v tejto chvílo kolabuje nie len zdravotníctvo, ale ešte aj márnice a pohrebníctvo, a to takým spôsobom, že napr. z Bergama musí armáda rozvážať mŕtvoly na kremáciu po okolí, a to nie z dôvodu že by mestské zariadenia nefungovali, ale z dôvodu, že tieto zariadenia valia nonstop v tempe, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani v Osvietimi a napriek tomu nestíhajú.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
McBain
Čtvrtek, 19. března 2020 - 23:25:01  
Administrátor
Číslo příspěvku: 26392
Registrován: 5-2002
mot:
"Drak: ono na tu chřipku se tak nějak sejří:

Proč se lidé bojí koronaviru, když na obyčejnou chřipku umírá víc lidí?"

Tohle je zajímavá otázka, ale slušelo by se tedy dodat, proč tu prvotní paniku vyvolali soudruzi v Číně? Když je to taková banalita, pod rozlišovací schonosti statistik.

A že by byl doktor Prymula populista? No možné to samozřejmě je.
Čtvrtek, 19. března 2020 - 23:30:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21718
Registrován: 5-2002
TH: Tam ses obyčejného NE taky radši nedopustil.
Protože se hodnotí dvě věci zároveň: Bych, který reálně nikdy nenastane, takže nestojí za řeč (jak sám potvrzuješ ve svém #11348), a pindy, kterými dělá vola sám ze sebe a proto to může zůstat jenom jeho věcí. Už svítá...?

Matouš 5:37.
To ale opravdu není o Boolově algebře, jak se asi mylně domníváš... [nene]

mot: Celoročně umře na chřipku průměrně 250–600 tisíc lidí, na obezitu až 2,8 milionu
Možná proto, že se neděje, že takhle jednou jeden přijde do špitálu a v tu ránu tam 40 lidí ztloustne...
Prostě to má šílenou dynamiku šíření.
Bojíš se víc zásahu kulkou nebo zpětného rázu pistole, z níž byla vypálena...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pátek, 20. března 2020 - 00:57:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3523
Registrován: 5-2002
Nešlo by, admine, třeba tu diskusi za posledních pár dnů důkladně promazat, a nechat jen věci přímo k tématu ŽUP?
Pátek, 20. března 2020 - 06:32:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11352
Registrován: 8-2012
Už svítá...?
Už je dávno jasno, vždyť se podívej, jakou bramboračku jsi zase udělal z odpovědi na jasnou otázku a jak se točíš na kondicionálu a advokacii "on to tak nemyslel", jen abys nemusel "být chlap", zatímco k tomu vyzýváš ostatní. Smutné, nikoli nečekané.

Záhubo, s požadavkem na cenzuru se na moderátory musíš obrátit přímo mailem, tyhle "morální apely" posledního spravedlivého tu moc nefungují.
電車オタク
Pátek, 20. března 2020 - 09:04:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21722
Registrován: 5-2002
TZ: Teď už tady bude klid - Hády úspěšně zúčtoval se svými oponenty a uvelebil se na piedestalu domnělé morální autority jako čivava na gauči a bude si lízat kulky.
Jediné, čeho tím ve vztahu k tématu dosáhl, je to, že se Karel příště na nějaký fotky vysere a pokud stavba bude nějak klopýtat dál, tak se tam začnou courat zástupy nadrženejch šotoušů, kteří zatím díky Karlovu servisu nemuseli zvednout [zadnice].
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pátek, 20. března 2020 - 09:10:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 9-2014
T_._H_.:
"Záhubo, s požadavkem na cenzuru se na moderátory musíš obrátit přímo mailem, tyhle "morální apely" posledního spravedlivého tu moc nefungují."
Nicméně má pravdu. Posledních pár dní totálně OT. Na tuto diskusi tu máte speciální vlákno s názvem Všeobecná neželezniční diskuse.
https://www.k-report.net/discus/messages/28/108227.html?158408844 9
Pátek, 20. března 2020 - 09:12:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1629
Registrován: 11-2007
Doufám, že Kasme je nad věcí a na tyhle slinty s..e z vysoka, jeho reporty jsou neocenitelné...[ok]
Pikehead
Pátek, 20. března 2020 - 09:12:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6013
Registrován: 3-2007
Tak meta-message celého vlákna byla intenzivní propagace myšlenky "dodržovat pravidla", pravidlem ovšem je i zůstat on-topic. [wink]

A ohradil bych se i proti termínu "cenzura". Cenzura je jedna z forem omezování soukromého vlastnictví státem, tzn. kdyby to sem chodil mazat Dr. Sládek z FÚTI, nebo by tlačil vlastníky k nějaké "autocenzuře", tak ano, to by byla cenzura.

Ovšem když vyhodím z vlastní předzahrádky Jehovisty nebo si promažu diskusi na mnou vlastním serveru, tak to rozhodně cenzura není. [biggrin]
Pátek, 20. března 2020 - 11:07:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4289
Registrován: 5-2004
mot: proč? Protože ta dynamika šíření spolu s procentem nemocných vyžadujícím intenzivní péči znamená, že bez opatření to přetíží zdravotní systém a budou tak umírat lidi, které by šlo za normálnějších okolností snadno vyléčit. Hodně lidí. Viz Lombardie nebo samotné ohnisko Chu-Pej (Hubei).
Pátek, 20. března 2020 - 11:39:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21727
Registrován: 5-2002
PO: Nicméně má pravdu. Posledních pár dní totálně OT.
A tak na druhou stranu se taky každej den nepoštěstí vidět v přímém přenosu diskuzní sebevraždu zkušeného matadora... [proud]
Kdo ví, o čem ten odkazovaný citát z Bible je, ten bude rozumět. [wink]
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Pátek, 20. března 2020 - 12:07:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2295
Registrován: 7-2017
Sorry, já se neptal. Já to dal jako reakci na Draka. Ono s tou chřipkou už nějaký ten pátek žijeme a asi se o ní dost ví, na rozdíl od této "novinky".
Pátek, 20. března 2020 - 13:57:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11357
Registrován: 8-2012
Závěrem: já v takovém případě zůstanu doma a nebudu to potřebovat nijak vysvětlovat ani obhajovat. Sebestřední borci a jejich advokáti nechť si to ignorování i za cenu postihů užijí a přeju jim jen to nejhorší. Howgh.
電車オタク
Pátek, 20. března 2020 - 15:53:19  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73504
Registrován: 4-2003
Tomáš_záruba:
"Nešlo by, admine, třeba tu diskusi za posledních pár dnů důkladně promazat, a nechat jen věci přímo k tématu ŽUP?"
Jde leccos, ale musí se o tom vědět. Ideálně napsat přímo někomu nebo aspoň do redakční. Od pondělka jsem tu nebyl (lépe si vzít dovolenou a courat po loukách, polích a lesích, než zůstane jedinou možností zahrada za barákem, kde je sice taky hezky, ale spíš jen pro provizorní pracoviště [happy]) a teď to zbytečně zabralo výrazně víc času (snad přes půl hodiny, než se to podařilo vše porovnat...).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pátek, 20. března 2020 - 16:11:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6630
Registrován: 5-2010
přeju jim jen to nejhorší.
No zrovna od tebe bych toto nečekal, ale co každý má právo na svůj názor, žijeme přeci ve "svobodné" zemi.
Pátek, 20. března 2020 - 19:01:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6631
Registrován: 5-2010
Advokát podal návrh na zrušení nouzového stavu. Neladí s právem.
Pátek, 20. března 2020 - 19:33:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11361
Registrován: 8-2012
zrovna od tebe bych toto nečekal
No to víte, sice tu jsem stavěn těmi správnými hochy na nějaký piedestal morální autority, ale ve skutečnosti jsem obyčejná (klimatická) swině. Takže jen ať ti "zákaz bych ignoroval" i jejich advokáti z falešného kamarádství zdechnou co nejbolestivěji, snad je karma dožene.
(Ono lepší bejt pro tyhle borce čivava, ale nebejt sebestřednej kikoт.)
電車オタク
Pátek, 20. března 2020 - 19:49:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 936
Registrován: 6-2019
A úplně "nejlepší" z nich jsou ti ve věku 60+, tedy z rizikové skupiny... Tuhle jeden odešel sice s rouškou, ale přes ní zamumlal: "a teď jdu na kulečník...". Takže zrovna těmhle sráčům a ochcávačům (ono je Čechům totiž zjevně zatěžko dodržovat nějakej režim i pouhých pár měsíců...) přeji naprosto totéž. Bez ohledu na věk, pohlaví apod.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

BmbČ
Pátek, 20. března 2020 - 23:39:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8319
Registrován: 1-2007
60+? Ten měl stopro na mysli kapesní kulečník. [andel]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Sobota, 21. března 2020 - 00:15:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21730
Registrován: 5-2002
TH: přeju jim jen to nejhorší
No hlavně že nás tu omračuješ citátama z Bible. Dobrý chucpe...

ve skutečnosti jsem obyčejná (klimatická) swině
Ani ne tak klimatická, jako spíš pokrytecká.

DzS: Advokát podal návrh na zrušení nouzového stavu. Neladí s právem
Není on příbuznej Patrika...?
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Sobota, 21. března 2020 - 06:51:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11362
Registrován: 8-2012
Bible je kniha a ten citát je srozumitelná zkratka. Teď jde o něco jiného - aby se nákaza šířila co nejpomaleji. Takže být chucpe pokrytecká swině sedící doma je furt lepší než "zákaz by ignorující" borec plus jeho advokát "je to jeho věc", protože tady nejde o nějaký institucionální postih, to fakt není policajtem vybukařená padesátka.
OK, vidíš to jinak, ale není to jen věc tvoje s tvého "klienta", proto přání ošklivých věcí všem takovým, protože nějaké řeči o svědomí a tak se jich stejně nedotýkají.
Tvoje čivava.
電車オタク
Sobota, 21. března 2020 - 17:23:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21734
Registrován: 5-2002
TH: Teď jde o něco jiného - aby se nákaza šířila co nejpomaleji.
Spíš aby se nákaza nešířila příliš rychle.
To není slovíčkaření, ono je totiž zároveň potřeba, aby to zvladatelnou intenzitou prošlo co největší částí populace a ta si na to vytvořila imunitu. Ale je možné, že to ještě trochu zrychlí, do čísel nevidím.
Pokud to bude příliš slabé, tak to imunitní systém sice zvládne, ale "nezapamatuje" si to. A až opatření skončí, může přijít druhá vlna.

V každém případě to Babišovi a Prymulovi nezávidím. Po válce bude mnoooho generálů...
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Neděle, 22. března 2020 - 12:06:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 233
Registrován: 8-2017
Hajnej:
"TH: Teď jde o něco jiného - aby se nákaza šířila co nejpomaleji.
Spíš aby se nákaza nešířila příliš rychle.
"

Ať se ale přikloníme k jakékoli formulaci, tak by to chtělo uvést na pravou míru, že o tomto ta diskuze nikdy moc nebyla, rozhodně tím nezačala a nevšiml jsem si, že by uvedené kdokoli zpochybňoval.

Diskuze začala subjektivní interpretací vládního nařízení, kdy tato interpretace vedla k tomu, že za škodlivé/nezodpovědné/rizikové bylo označeno jednání, které ale takovým v žádném případě nebylo a být ani nemohlo.

Příkladem skutečného problému je například povinnost nosit roušku. Venku furt a všude. Tolik nařízení vlády ČR. Nicméně se absolutně všichni shodují, že klasická rouška chrání (sice jen okolí, ale to je jedno) cca 20 min a jakmile dechem zvlhne, tak jakkoli chránit přestává. Já jdu například na tramvaj cca 10 min, pak jedu do práce cca 25 min a pak cca 5 min pěšky. Mám tedy dvě možnosti, dojít na refýž bez roušky (nepotkávám normálně prakticky nikoho, natož teď), tu si nasadit až v okamžiku nástupu do tramvaje a v max možné míře tak ostatní chránit po celou dobu cesty, nebo si ji nasadit hned jak vyjdu z domova s tím, že min polovinu času stráveného v MHD už je ta rouška zcela zbytečná a mé okolí nijak nechrání? Co je správně de iure je jasné, to první. Je to ale rozumné a správné?
Neděle, 22. března 2020 - 12:59:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3881
Registrován: 6-2016
Pozorný_čtenář: Tvůj reálný postup praktikuje dost lidí. Zjištěno např. včera u nás "v temném lesíku", kdy jsme všichni (i já) měli roušku "v pohotovostní poloze" a při spatření jiného člověka nastalo "k líci zbraň"[biggrin]

Zato stařenky, dodržujíce pokyny zpívajícího ministra, vychází z bytu s rouškou a po 40 - 60 minutách se s toutéž rouškou vracejí z krámu. Litera pokynu zachována, reálný účinek ani náhodou...
Neděle, 22. března 2020 - 13:01:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21736
Registrován: 5-2002
A račte bydlet v rodinném domku nebo v bytovém domě?
Třeba u mě je to ta druhá varianta a nejrizikovější je pro mě tudíž průchod domem. Venku už taky kór moc lidí nepotkám a navíc se jim většinou dá úspěšně vyhnout.
Zakažte tužky! Zanechávají uhlíkovou stopu...!
Neděle, 22. března 2020 - 13:09:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11367
Registrován: 8-2012
A proč si myslíte, že vláda to zakrývání úst a nosu (nikoli povinně roušky) vlastně nařídila? Protože zrhuba u 15-20% Čechů to na dobrovolné bázi jednoduše nefunguje. Z jejich řad se pak rekrutují ti opičovávači, že to budou ignorovat, že "soudruzi nenapsali", že to je k ničemu popř. naopak škodlivé, a zaklínají se "zdravým rozumem" (= obhajobou jejich sebestřednosti a bezohlednosti).
Samozřejmě, že vás nikdo nebude honit kvůli nenasazené roušce v místech, kde nikoho nepotkáte (logicky byste nejdřív musel někoho potkat, že). Jenže aby někdo mohl honit pičuse, který v tramvaji argumentuje "není to nařízené", tak se to holt nařídit musí (nějak jednoduše, ne s třemi stránkami výjimek, protože i pak v tom vyrypovači něco pro své zdůvodnění najdou). Ohleduplný člověk se s tím srovná, protože něco na hubě nosí už v té době a dobrovolně, zatímco zdůvodňovači budou dělat advokacii, proč je to špatně a že oni nemusí a nemůžou. Jenže tohle není jen jejich věc (např. ta rouška není jejich ochranou, ale ochranou jiných před nimi), i když si to umí před sebou zdůvodnit jsouce dnes očividně největšími odborníky na rouškování...

Mimochodem, ve více argumentacích mě zaujalo, jak se z Prahy, kde by krom zaostalých horalů chtěl žít každý, stal najednou pustý prales, kde nikdy nikdo nikoho nepotká a ty fotky z povltavských cyklostezek jsou zřejmě jen nějaký fejk [happy].
電車オタク
Neděle, 22. března 2020 - 13:19:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 234
Registrován: 8-2017
RD ... jinak samozřejmě, u bytových domů je to přesně jak píšete, nehledě na to, že třeba při cestě výtahem by bylo fajn si dát bacha i na to, na co člověk sahá.

A ono je to třeba i u jízdy autem. S hrůzou vidím, že docela hodně lidí jezdí v autě s rouškou (a na firemní, tj. sdílená auta to moc často nevypadá a v nich bych se spíš zaměřil na rukavice). Takže třeba půl h funí sami v uzavřeném prostoru do roušky, tím její efekt totálně vynulují, a pak vystoupí a ... splnili:-/.
Neděle, 22. března 2020 - 13:44:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 235
Registrován: 8-2017
T_._H_.:
"

Mimochodem, ve více argumentacích mě zaujalo, jak se z Prahy, kde by krom zaostalých horalů chtěl žít každý, stal najednou pustý prales, kde nikdy nikdo nikoho nepotká a ty fotky z povltavských cyklostezek jsou zřejmě jen nějaký fejk [happy]."

Tady zase koukám někdo viděl Prahu jen na fotkách a z TV. [lol]
Jen pro vaše info ... v pá po práci, cca čtyři odpoledne, od Perlovky po Národní k Divadlu ... TŘI kusy. Na Legiích samozřejmě nikdo a na Újezdě jsem vlezl do tramvaje, Smíchov je hnusnej, tam pěšky nechodím:-).

A trochu k věci ... roušky v MHD, nařízeno a zcela ok, nikdo tu proti tomu nenapsal ani slovo. Obchody a podobně samozřejmě to samé.
Odborníkem na rouškování nejsem, na to jsou jiní, nicméně dostupných info o ochranných pomůckách je dost. A pokud se tu někdo vyjadřoval v rozporu s doporučeními, které má veřejnost od odborníků k dispozici, tak sem s tím.

Tak co tam máte dál? Ideálně něco opravdu k věci.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pozorný_čtenář.)