Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Volná dopravní diskuse » Archiv diskuse Volná dopravní diskuse do 25. 12. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Volná dopravní diskuse do 25. 12. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Sobota, 30. října 2021 - 16:10:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7668
Registrován: 5-2004
Trollino_15:
"A ty si myslíš, že řidiči kamionů svojí prací nevygenerují adekvátní hodnotu?
Takhle přezíravě mluvit o voličích?"
Co je na tom přezíravého? To je přeci jedno ze základních ekonomických pravidel, že náklady na pracovní místo musí být nižší, než jeho výnosy. Když si dovolím říci třeba to, že rodina může utratit pouze tolik peněz, kolik si vydělá, tak to taky budeš považovat za přezíravost? To tedy ve snaze neranit něčí city nemůžeme sdělit jednoduchou pravdu, že zaměstnanec si musí vydělat na svou mzdu?[coze]
Trollino_15:
"Samozřejmě že každý pracující člověk svoji prací vygeneruje nějakou přidanou hodnotu, která se v jeho osobním případě projeví každý měsíc výplatou."
Jenže ta přidaná hodnota nemůže být nižší než ta výplata a vše, co je s pracovním místem spojeno. Nebavíme se ve filozofické rovině, kdy se dá říct, že práce kohokoliv z nás je důležitá a potřebná. Bavíme se v rovině ekonomické, kde jsou ty hodnoty vyjadřovány penězi.
Trollino_15:
"To že kolegovi z Bulharska stačí výplata menší, protože doma byl o chlebu a o vodě, je věc druhá, která ale nemá mít vliv na hodnotu jeho práce u nás."
Jenže ten problém je opačný. Kdyby platilo to co říkáš, tak by se nedostatek např. řidičů kamionů dal vyřešit prakticky ze dne na den tím, že zaměstnavatel razantně zvýší odměny. Jenže to nejde udělat bez dopadu na cenu přepravy a tím i na cenu přepravovaného zboží a sám si odpověz na otázku, zda jsi ochoten platit za potraviny třeba trojnásobné ceny proto, aby s kamionem nemusel jezdit Bulhar. A druhou věcí je, že ti lidé zkrátka nejsou. Takže buď ten kamion bude řídit Bulhar, anebo ho nebude řídit nikdo.
Trollino_15:
"ještě jsi stihl osočit řidiče kamionu, že jejich práce neprodukuje adekvátní přidanou hodnotu"
Jenže nic takového jsem nenapsal. Důvod, proč lidi volí ve volbách voly je ten, že ti volové (pokud mám přijmout tvoje označení) hlasitě překrucují pravdu (podobně jako jsi to teď udělal ty) a předkládají líbivá jednoduchá "řešení", o kterých sami dobře vědí, že nefungují a spoléhají na to, že nikdy nebudou mít příležitost to ukázat.
Trollino_15:
"Pak se najednou ukáže, že jsme schopni se domluvit mezi několika státy i bez války a bez zbytečného byrokratického aparátu"
To je naivní představa. Pokud si unii skutečně rozbijeme (sama se nerozpadne), tak na nějaké domlouvání čas nebude. Žádná ze světových velmocí (nebo těch států, které se skrze surovinové vydírání za velmoci považují) si nenechá ujít příležitost mocenské vakuum vyplnit. Devadesátá léta, kdy jsme měli ve střední Evropě unikátní šanci si svoje věci uspořádat sami a v klidu se začlenit do mezinárodních organizací, už se opakovat nebudou.
Pavel2:
"ale (třeba) politolog nebo exekutor si na jídlo vydělává čím?"
Exekutor je úředník, jehož odměny jsou dané zákonem. Takže si "vydělává" tím, že vykonává soudní rozhodnutí. Politolog se patrně živí politologií[happy].
Pavel2:
"Kdyby byla ta neoblíbená práce lépe ohodnocená, tak by i uklízečka mluvila častěji česky."
Tak zkus na příští schůzi vašeho SVJ navrhnout, že by se náklady na úklid měly třeba ztrojnásobit, aby mohla uklízečka mluvit česky. Pak mi povyprávěj, jak to dopadlo.
Je to pořád to samé. Uklízečka nemůže brát mzdu 50 tisíc měsíčně, protože lidé nejsou ochotni platit za úklid takové ceny, aby to bylo možné. To je celý obsah mé věty Aby mohla být práce někoho adekvátně zaplacena, musí dotyčný svojí prací vygenerovat adekvátní hodnotu., kterou Trollino_15 naprosto nepochopitelně vykládá jako útok na někoho. Pro mě je třeba práce uklízečky daleko hodnotnější než práce profesionálního fotbalisty, ale většina lidí to má bohužel jinak a tak jsou ochotni za lístek na zápas platit daleko víc, než za vytřenou podlahu.
Pavel2
Sobota, 30. října 2021 - 21:35:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19039
Registrován: 8-2002
Většina lidí si je možná schopná domyslet, že fotbalista se na trénincích fyzicky utahá poněkud víc než uklízečka [happy]
Ale hlavně ve sportu jedou emoce a tam finanční měřítka selhávají. Vrcholovej sport je dost speciální kategorie a srovnávat jeho hlavní aktéry s běžnýma zaměstnancema je míchání jablek s melounama.

Bylo by dobrý, kdyby se naše společnost vrátila ke skutečný tvorbě hodnot. Tím že budu sedět někde u kompu a při jistým know-how budu nakupovat a prodávat akcie, komodity, kryptoměny, možná za pár let zázračně zbohatnu, ale žádnou trvalou hodnotu jsem tím nevytvořil. Tu vytvořil zedník, že mi postavil barák, zemědělec že mi vypěstoval brambory a automobilka, že mi vyrobila auto, který budu třeba 10 let ojíždět.
Neděle, 31. října 2021 - 00:39:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6198
Registrován: 2-2005
Celé tvé povídání vychází ze současné pokřivené reality.
Součet ceny toho tvého rohlíku musí být součtem přidaných hodnot všech lidí, kteří se na něm podílejí a to včetně transportu do krámu. Každý od pekaře přes deratizéra v pekárně až po řidiče si zaslouží takovou mzdu, aby byl schopný rozumně žít a tomu musí odpovídat pochopitelně i cena produktu, na kterém participují. Nemůžeme z toho řetězce kamioňáky vynechat (nebo upozadit) s tím, že jejich práce není důležitá a nezasluhují rozumnou mzdu s tím, že to budou dělat otroci z východu.

Díky takovému narovnání pracovního trhu najednou zjistili, že nutně potřebujeme řidiče a uklízečky, ale vůbec nepotřebujeme rozvozce jídel, současné množství lidí ve státní správě, asistenty kdekoho nebo výzkumníky genderových práv (nebo nevím...dělají absolventi humanitních oborů na VŠ vůbec něco rozumného?). A nebo bychom zjistili, že je levnější mít ve městě pekárnu bez řidičů s několika prodejnami, než platit rohlíky z dovozu. Proč ne...ale pokud nejsme schopní pochopit, že distribuce je nedílnou součástí ceny produktu a zaměstnanec distribuce je podobně důležitý, jako ten pekař, pak se nemůžeme divit, že jsou lidi od střední třídy dolů naštvaní. Právě takoví lidé odhlasovali brexit, volili ANO atd. a pro lidi jako jsi ty by to mělo být varování. Když byli lidé naštvaní naposled, zvolili gaunera za premiéra a lháře za prezidenta. A ti lidí ani po těch 8 letech nikam nezmizeli a jen shodou náhod jejich vláda zatím nepokračuje.
Nemyslím si, že by jim pomohlo zmírnit naštvání na systém, když se od začínajícího politika dozví, že jejich práce není dostatečně důležitá, aby si za to zasloužili slušnou výplatu.

A že může být přidání peněz dostatečnou motivací a rychlé řešení problému je nejlépe vidět na našem podniku, který od té doby, co přidal řidičům, má plné stavy.

EDIT: Aby se to neztratilo: Nemám nic proti zaměstnancům z ciziny. Ale nemůžeme se věčně spoléhat na to, že oni budou makat, vytvářet skutečné hodnoty, a my si budeme říkat, jak jsou ty rohlíky levné a filozofovat za peníze v nějakém Startupu o nesmrtelnosti brouka. Mimo jiné proto, že bydlení v kamionu nebo na ubytovně a chlastaní po víkendech není nic jiného, než neetická otročina a my pak jednoho krásného dne můžeme zjistit, že ty rohlíky prostě v obchodě nejsou. Stejně, jako to zjistili Britové.

(Příspěvek byl editován uživatelem Trollino_15.)
MHD je pro lidi ! ! !
Neděle, 31. října 2021 - 19:08:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8557
Registrován: 12-2005
Vojto napsals to přesně tak jak to je a má bejt! [kladivo]
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Pondělí, 01. listopadu 2021 - 20:33:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9180
Registrován: 2-2006
Trollino_15:
"Já jsem tam nebyl, říkám osobní zkušenosti člena rodiny, který tam dlouhodobě žije.
Fotky, na které jsi odkázal, nafotím v každém našem Tescu po osmé večer taky. Stejně jako frontu na naftu u ONA, kde třeba dnes ve špičce v Zátiší stály fronty, že se kolem skoro nedalo po hlavní projet. Taky to neznamená, že nám dochází nafta."
K tomuhle máš taky nějaký vysvětlení jako v případě Tesca ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Na trolly se nereaguje !!! Káemovi 29.10.2020 konečně vyšla věštba. Halelůjá... [lol]
Pavel2
Úterý, 02. listopadu 2021 - 01:24:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19040
Registrován: 8-2002
Měli by zrušit letadlo Timmermansovi nebo Ursule kvůli nedostatku pilotů. Počkali by si na zelenej elektrobus až by se za půl dne dobil [biggrin]
Třeba by se jim pak začalo v těch dubových palicích rozsvěcet [wink]
Úterý, 02. listopadu 2021 - 08:27:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6200
Registrován: 2-2005
Demon3: Děláš jakoby někde jinde v Evropě byl strojvedoucích dostatek [biggrin] Článek z roku 2018 mluví až o jednom tisíci chybějících strojvedoucích v Německu. U nás se přece taky několikrát rušily spoje z důvodu nedostatku lidí. Navíc ten článek popisuje oslím můstkem přes strojvedoucí, jejichž nedostatek je evidentně dlouhodobější problém, situaci v autobusové dopravě. Vysvětlení je jediné: Ten článek si potřebuje za každou cenu kopnout do Británie a používá k tomu zcela nesouvisející téma nedostatku strojvedoucích.

A v neposlední řadě já neobhajuji ani brexit, ani nemám nic proti zaměstnávání cizinců. Popisuji, jaká je realita pokřiveného pracovního trhu, kdy si ekonomicky nevážíme práce, která je možná i méně kvalifikovaná, ale nezbytná pro chod celého státu, potažmo celé Evropy.
MHD je pro lidi ! ! !
Úterý, 02. listopadu 2021 - 09:41:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7669
Registrován: 5-2004
Trollino_15:
"Nemyslím si, že by jim pomohlo zmírnit naštvání na systém, když se od začínajícího politika dozví, že jejich práce není dostatečně důležitá, aby si za to zasloužili slušnou výplatu."
Tak tedy potřetí a snad naposledy: Nikde jsem nenapsal, že něčí práce není dostatečně důležitá a proto si nezaslouží slušnou výplatu. Napsal jsem a zopakuji to znovu, že odměna za práci musí odpovídat hodnotě, která je tou prací vytvořena. A v tržní sféře o té hodnotě rozhoduje koncový zákazník.
Trollino_15:
"Každý od pekaře přes deratizéra v pekárně až po řidiče si zaslouží takovou mzdu, aby byl schopný rozumně žít a tomu musí odpovídat pochopitelně i cena produktu, na kterém participují. Nemůžeme z toho řetězce kamioňáky vynechat (nebo upozadit) s tím, že jejich práce není důležitá a nezasluhují rozumnou mzdu s tím, že to budou dělat otroci z východu."
Ale to tady taky nikdo netvrdí. Řeč byla o řidičích kamionů, protože jejich dlouhodobý nedostatek ve Spojeném království se vlivem brexitu stal viditelným problémem, který negativně ovlivňuje tamní ekonomiku a kvalitu života. Pochopitelně, že pravidlo o tom, že cena práce nemůže převyšovat její výnosy platí úplně stejně i pro toho pekaře a deratizéra. Aby to tedy v tvých očích nevypadalo, že jsem nějak zaujatý vůči dopravě a distribuci, tak vezměme druhý palčivý problém britského pracovního trhu - nedostatek řezníků - kvůli kterému se zdravá vykrmená zvířata bez užitku utrácejí, protože je nemá kdo porazit a jejich maso zpracovat. Neznám platovou úroveň řezníků v Británii, ale když jsem se v létě bavil s majitelem jednoho západočeského masokombinátu, tak základní plat vyučeného řezníka u něj začíná někde na jeden a půl násobku průměrné mzdy. Přesto tyto pozice nedokáže obsadit, protože ti lidé zkrátka neexistují. A pokud by náš stát dokázal na takovéto kvalifikované a dobře placené pozice smysluplně (tedy ne na půlroční pracovní vízum) dostat cizince z třetích zemí, tak tím určitě platová úroveň u nás nijak deformována nebude. Další věc je ta, že ti lidé část výdělku posílají na přilepšenou rodinám doma a tím pomáhají tamním ekonomikám.
Trollino_15:
"A že může být přidání peněz dostatečnou motivací a rychlé řešení problému je nejlépe vidět na našem podniku, který od té doby, co přidal řidičům, má plné stavy."
Což potvrzuje to, o čem jsem psal. Dopravní podniky nepůsobí v tržním prostředí, protože výnosy z jízdného nepokrývají náklady (nejen mzdové, ale i všechny ostatní). Zásadní složkou příjmů je úhrada od objednatele dopravy a navýšení mezd by tak nebylo možné, aniž by město nepřidalo. Jinými slovy jsme se my, občané města, rozhodli ze svých peněz dát více na platy řidičů, abychom tím vyřešili jejich nedostatek a jsme si vědomi, že se za ty peníze třeba opraví o několik ulic nebo škol méně.
Trollino_15:
"my si budeme říkat, jak jsou ty rohlíky levné a filozofovat za peníze v nějakém Startupu o nesmrtelnosti brouka"
Mimochodem, kdo určuje a rozhoduje o tom, co je a co není ta "skutečná hodnota"? Začíná mi to připomínat padesátá léta, kdy snad jen horník a hutník dělali "skutečnou práci". Tak tam se snad vracet nechceme, ne?
Trollino_15:
"Popisuji, jaká je realita pokřiveného pracovního trhu, kdy si ekonomicky nevážíme práce, která je možná i méně kvalifikovaná, ale nezbytná pro chod celého státu, potažmo celé Evropy."
Nevážíme znamená, že nejsme ochotni za ni platit. My, koncoví zákazníci. Až budeme připraveni za zboží a služby platit násobně víc, budou odměny všech, kteří se na výrobě a distribuci nějakého produktu, anebo na poskytování nějaké služby, podílejí, také násobně vyšší.
Nebo bys byl radši, aby stát těm, co filozofují za peníze v nějakém Startupu, sebral odměny a přerozdělil je těm, kteří vytvářejí skutečné hodnoty? To se pak ale vracíme před listopad...
A ještě jedna věc: Napsal jsi, že jsou lidé od střední třídy naštavní. Myslíš si, že jejich naštvání bude menší, pokud se vše zdraží v důsledku skokového navyšování mezd? Oni totiž také musejí kupovat ty samé rohlíky, na jejichž výrobě a distribuci se podílejí.
Trollino_15:
"Děláš jakoby někde jinde v Evropě byl strojvedoucích dostatek"
Ono je to tam v závěru i napsané: S nedostatkem řidičů se nicméně potýkají i jinde v Evropě, odborníci se ale shodují, že brexit krizi v Británii ještě prohloubil. Jinými slovy, pokud mi hoří dům, tak ho buď můžu začít hasit, anebo přilévat olej. Brexit je každopádně ten druhý případ.
Úterý, 02. listopadu 2021 - 10:01:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8560
Registrován: 12-2005
Martine a zde: Myslíš si, že jejich naštvání bude menší, pokud se vše zdraží v důsledku skokového navyšování mezd? jsi na to narazil.
Pokud se zvednou mzdy neni problém vyšší cena zboží.
Problém je že mzdy rostou ročně o jednotky procent kdežto ceny o desítky. Tudíž ve vysledku mzdy neustále klesají.
Takže jsme ve spirále co klesá a klesá....
Pokud porostou platy stejně jako ceny pak je po problému. Ale proč by lakomej podnikatel svuj zisk dělil mezi svý otroky když by mu zbylo o to míň?
Takže ano. Naše společnost si neváží práce a proto tu bují trh s východní svoločí co za pár drobných makaj a nedržkujou.
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Úterý, 02. listopadu 2021 - 12:49:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6201
Registrován: 2-2005
Napsal jsem a zopakuji to znovu, že odměna za práci musí odpovídat hodnotě, která je tou prací vytvořena. A v tržní sféře o té hodnotě rozhoduje koncový zákazník

Jenže tržní prostředí je evidentně v Británii natolik ohnuté, že tato základní poučka přestala platit. Brexit to odhalil, ale na ten problém bylo založeno ještě za fungování EU a problém to je jistě ve více zemích. Jen zatím není tolik vidět.

K řezníkům: Ano, souhlasím s tebou, jenže zatímco u řezníků platová úroveň nabouraná nebude, u řidičů evidentně je.
Jinak je to samozřejmě primárně problém nastavení školství (nejen u nás) a je to vidět i proto, že řezníků na Ukrajině asi není tolik [happy] A i tady platí, že kdybychom nabírali tisíce řezníků z Ukrajiny, tak nebude mít kdo porážet vepříky tam.

Neřekl jsem, že má stát něco přerozdělovat, ani určovat, která práce je důležitá více a která méně. Poradil by si s tím trh, kdyby nebyl deformovaný.

K výši platů a nákladů se přesně vyjádřil Martin_100.

EDIT: Ještě k m100 doplním, ze mzdy rostou o jednotky procent jen v soukromém sektoru. Stát svým rozhazováním o desítky procent pomáhá pracovní trh křivit. Vzniká tak díra mezi těmi, kdo s drahými rohlíky problém nemají a těmi, co mají horko těžko i na ty levné rohlíky i přesto, že si náročné práce váží. V této díře vzniká ta naštvanost a je práce politiků tuto díru lepit. Brexit nám ukázal, kam to vede a já jej neobhajuji. Jen se snažím pochopit, co k tomu lidi vedlo, poučit se z toho a vysvětlovat tyto názory dál.

(Příspěvek byl editován uživatelem Trollino_15.)
MHD je pro lidi ! ! !
Pavel2
Úterý, 02. listopadu 2021 - 13:39:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19042
Registrován: 8-2002
ML: Sorry, ale nedá mi to si nerejpnout:
A v tržní sféře o té hodnotě rozhoduje koncový zákazník.

Hypotetická situace:
Byl jsem zákazníkem Bohemia Energy. Teď jsem byl donucen přejít max. na půl roku k ČEZu a ten mi naplánoval zálohy ve výši 450% oproti dřívějšku. Jak mám jako zákazník pro sebe rozhodnout o hodnotě elektriky? Nechat se odpojit a nakoupit zásobu svíček a dynamo nebo alternátor? Nebo mi prostě nezbyde než sáhnout do úspor, případně se zadlužit pokud úspory nemám a ty zálohy na ele zaplatit tak jak mi je dodavatel nadiktoval a zároveň věřit tomu, že s běžnou smlouvou na elektriku se dostanu aspoň na 150% toho co jsem platil Bohemia Energy?

Ty věci který tě natlučou do palice ve škole je hezká teorie. Možná fungovala někde osamoceně v "čistých" laboratorních podmínkách (očištěných od dalších vnějších vlivů). Ale v reálu to nakonec běží trochu jinak, i proto, že věci spolu souvisejí a jsou navzájem provázaný.

Mimojiné jeden zajímavej příklad, o kterým jsem taky nevěděl:
Není AdBlue. Ten roztok močoviny se vyrábí v chemičce spolu s výrobou hnojiv. Chemičky zastavily provoz, protože cena zemního plynu vystoupala do nebeských výšin. Zemní plyn používají jako jednu ze surovin pro svojí výrobu. Platíme tedy více za nedostatkovou, leč nezbytnou kapalinu a čekáme až klesne cena plynu. Problém je i to, že tuto všechno nějakou dobu trvá, když zítra klesne plyn, nebude v pátek dostatek levnýho AdBlue.
Úterý, 02. listopadu 2021 - 14:25:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7627
Registrován: 5-2002
No jo, jenže tady "trh" už není vůbec nic... AdBlue technicky není potřeba, byť je samozřejmě vhodné mít čistý vzduch.... Je spousta boje na západě i proti plynu, protože jako CO2, takže pak je třeba problém otevřít nový plynovod.... Tohle nevyřešíme, ale ty cenové skoky aspoň pomůžou vysvětlit politikům důsledky green dealu, který se spíš mění v levicový boj proti čemukoliv. (viz třeba extincion rebelion heslo že žádné řešení není dost brutální - ale běda jak by to člověk řešil jadernou energií )

Takže já budu optimista, plyn zase trochu spadne na ceně... On na začátku covidu byl taky za nulovou cenu jeden čas, bo byla nadprodukce a nikdo to nechtěl odebrat, pak se teda snížila výroba... Prostě ten systém reaguje pomalu, jinak to ani nejde...
Pavel2
Úterý, 02. listopadu 2021 - 19:42:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19043
Registrován: 8-2002
Věci mají takový hezký okolnosti. AdBlue sice jakejkoliv naftovej motor ke spalovacímu cyklu nepotřebuje, ale pro výrobce vozidel bylo nadiktováno, že bez močoviny nesmí běžet (logicky, aby se to neochcávalo), takže suchá nádrž na AdBlue = nastartuješ nikoli normálně klíčem, ale pouze přes diagnostiku v servisu.

Pokud by tedy výpadek v zásobování AdBlue měl být dlouhodobějšího charakteru, silniční nákladní doprava se skoro zastaví. Na dvorku budeš mít flotilu dva roky starých tahačů (nebo autobusů), ale nepůjde je nastartovat.

Chci tím říct, že zdánlivě banální maličkost může způsobit, že se celej složitej systém zhroutí jako domek z karet. Nebude doprava - nebude se zásobovat - část lidí nebude mít co nakupovat k jídlu - řidiči nedostanou mzdu, protože nemůžou jezdit.

Jistěže se ceny energií vrátí k běžný úrovni, ale tak levný jako před covidem už nebudou. Bohužel Green deal podle mě není vydiskutovanej do tý míry, abysme věděli co a jak se bude dělat jinak, jak dlouho to zavedení bude trvat a kolik nás to bude stát. U nás se o tom zatím zarytě mlčí. EU prej bude zelený technologie masivně dotovat. Ale každá dotace způsobí jen další pokřivení trhu. Green deal na mě působí jako poručíme větru dešti, někdo prostě nabyl dojmu, že on je nejchytřejší na zeměkouli a už ví jak to zařídit, abysme si planetu nezasvinili. Ten někdo se nás ale pozapomněl zeptat, jestli to náhodou nevidíme trochu jinak.
Úterý, 02. listopadu 2021 - 19:51:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8561
Registrován: 12-2005
T15 - Hele od roku 2010 pracuju ve státem zřizovaných firmách a platy tam rostou o procenta. Čili ve výsledku moc velký přidání nepociťuju. Naopak bych za stejnou práci měl v soukromym sektoru víc. Na druhou stranu pokud si avou praci odvedu nikdo mi za krk nefuní a nebuzeruje. To se v soukromym sektoru moc nenosí.

P2 Adblue neni problém. Stačí od čínskych sodruhů koupit kouzelnou krabičku co cvakneš do OBD zásuvky a v tu chvíli jezdíš bez močoviny [wink]

H_k v green dealu je moc prachů od kterých se politici nebudou chtít odstřihnout.
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Středa, 03. listopadu 2021 - 11:34:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1458
Registrován: 1-2009
Martin 100: Přesně tak, potvrzuji, v soukromých firmách to roste víc. Ono spousta lidí závidí, jak se ti ve státní správě mají, ale když je výběrko na to údajně lukrativní místo, tak se přihlásit kupodivu nejdou. Že by to nebylo až tak lukrativní?

Ze své pracovní pozice mám docela přehled o tom, jaké profese mají jaké platy, a ve státní správě moc vysoké nejsou. S vyjímkou vedoucích apod., ale na obyčejných fakt ne. Vezměte si takový OSPOD, sociálně právní ochranu dětí. V práci dělají do 19 hodin, je jí tam moc (a úřední hodiny se liší od toho, od kdy do kdy tam ve skutečnosti jsou). A v čistém nemají ani těch 20 000, leda tak s občasnými odměnami.

Nezapomeňte na jednu věc. Státní správa je většinou vyšší vzdělání, tudíž i z toho důvodu vyšší plat u VŠ nežli SŠ. Kolik lidí v procentech má vejšku někde v Daikinu, Panasonicu apod. montovnách? A kolik v hydrometeorologickém ústavu? Tam jí nemá leda tak uklízečka. I ty rosničky na ČT typu Taťány Míkové musí mít vejšku, ta má konkrétně matematicko fyzikální fakultu. Narozdíl od Novy, Primy, kde to jenom předříkávají, v ČT to jsou odborníci co problematice rozumí.

Spolužačka pracuje u charity. Jako služební auto tam měla jedničkovou 20 letou fabii s půlmilionovým nájezdem. Tchán dělá u dealera aut, služební dodávky fasují nové a prodávají je po 15 000 km nebo půl roce stáří, dle toho, co nastane dřív. Takhle se státní správa opravdu nechová.
Středa, 03. listopadu 2021 - 11:58:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5899
Registrován: 9-2005
ve státní správě moc vysoké nejsou.

Rozhodně to neplatí univerzálně. Já jsem si po 13 letech u ČSAD Zemkovo na už poměrně významné pozici managementu firmy přestupem do státních tabulek výrazně polepšil.
Pavel2
Středa, 03. listopadu 2021 - 12:57:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19044
Registrován: 8-2002
007:
Dealeři aut tak nějak z logiky věci nemůžou jezdit v 10letých herkách [wink]

Průměrná mzda je naprosto zavádějící ukazatel. Protože cca 2/3 lidí mají mzdu nižší než průměrnou.
Lepší je řídit se mediánem mezd.
Pavel2
Středa, 03. listopadu 2021 - 14:16:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19046
Registrován: 8-2002
m_100:
Čínská krabička - já věděl že to nějak pude [lol]
Krabička ale stojí prej 5 - 7.000, možná dle druhu motoru.

Ale běžnej českej člověk taky ví prd jak to funguje, jen se diví:
https://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonomika/ekologie-shanim-hacke ra.A211101_162059_p_ekonomika_wag
I diskuze je tam částečně přínosná.
Středa, 03. listopadu 2021 - 18:56:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8562
Registrován: 12-2005
Mk tak když děláš podržtašku tak v soukromym sektoru moc nevyděláš.
P2 5-7 tisíc je prdlaj investice v momentě kdy díky,tomu nepřijdes o kšefty za statisíce.
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Pavel2
Čtvrtek, 04. listopadu 2021 - 12:34:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19048
Registrován: 8-2002
m_100:
No pochopitelně, vždycky je třeba zvážit náklady a přínosy a podle toho se rozhodovat [wink]
Mauricio
Středa, 08. prosince 2021 - 19:51:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10128
Registrován: 4-2005
Státní správa je většinou vyšší vzdělání, tudíž i z toho důvodu vyšší plat u VŠ nežli SŠ. Kolik lidí v procentech má vejšku někde v Daikinu, Panasonicu apod. montovnách?

Proč tedy znám, jen co si teď z hlavy vzpomenu, 14 lidí s humanitním VŠ vzděláním, kteří místo práce ve státní správě jezdí s autobusem? Ostatně někteří z nich diskutují i zde na k-r.

Osobně beru s VŠ titulem 200 kč na hodinu za kancelářskou práci. Není to tak dávno, co mi jedna fabrika nabízela za kontrorola kvality výroby to stejné, plus navíc plno benefitů, které teď nemám, jako třeba stravné nebo dopravu. A stačilo na to jakékoliv vzdělání ukončené maturitou.

Jestli ono to nebdue trochu jinak. Nedívejme se jen na tabulkové hodnoty, které sice fungují tak, jak píšeš, protože realita je trochu jinde.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 08:10:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2054
Registrován: 8-2005
Study: U nás to teď taky nějak personálně polehalo. Takže za volant se ukecali důchodci bez ohledu na to, jestli si ještě pamatují obsluhu kasy. V nejhorším to odjedou pro lidi zadara bez lístků jako vánoční dárek, hlavně že vůbec něco pojede.
Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
Mauricio
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 10:15:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10154
Registrován: 4-2005
Nebyt duchodcu a ukrajincu, nejezdime nikdo… a to vectne velkych nadnarodnich koncernu a nebo i velkych firem z rad zvucnych jmen zajistujicich zdo

Bohuzel takova je doba
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 11:06:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2055
Registrován: 8-2005
Pro mě jako brigádníka, kdy mám autobus jenom jako víkendový přivýdělek, to má jistou výhodu v tom, že mám práci v podstatě pořád. Až se řidičům skokově zvednou platy, tak se jich spousta vrátí zpět za volant a já budu mít smolíka. [proud]
Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
Mauricio
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 11:41:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10155
Registrován: 4-2005
To mas tezky. Ja kdyz shanim na svoje obcasne ksefty (zde mysleno opravdu svoje, ne spratelenych dopravcu) ridice, tak davam 2,5tis cista ruka, a jim se to zda malo. Pritom v praci maji za celou sichtu stezi pulku. Tak co chces. A jeste ti auto vrati v bordelu. Neumi ani zkontrolovat zakladni veci jako naplne nebo osvetleni. Naposledy mi jeden takovej kus oddelal motor, samozrejme na aute, ktery jsem mel “na dobry slovo” pujceny, a jeste se divil, ze jsem to po nem chtel do koruny zaplatit.

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 12:58:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3251
Registrován: 3-2005
Mauricio (a ostatní): takový člověk nemá vztah k technice, k cestujícím, k samotné práci, rychlý prachy do kapsy jsou mu málo, svou práci ojebe, s technikou udělá neco podobného. Jak se pak takový "řidič" chová na silnici, co dělá ve vypjatých, příp. až krizových situacích?!
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 19:09:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14022
Registrován: 11-2004
Až se řidičům skokově zvednou platy, tak se jich spousta vrátí zpět

Ani náhodou. Nevím, proč tuhle ohranou písničku pořád ještě někdo ctí. Dávám už také 2500,- čistého na den. Samozřejmě v inzerátech se tomu každý vysměje, ale nikdo nikdy ještě neuvedl, kde má víc, protože prostě nemá (nepočítám služby 4-23hod nebo jednorázové hořáky). Nejvíce se vysmívá česan, který je rád, že trefí do vedlejší dědiny, jeho největším úspěchem je, když si jeho monolog na téma "kameň prcá cihlu a já bych to dělal líp" vyslechne tucet podobných individuí na šoférce, pak si jde koupit Blesk a blbě pindat za další partou na autobusák. Další skupinou je řidič typu "já jsem jezdil u Rubeše na Setře", přijde v teplákách a první co ho zajímá, na jakém hotelu bude spát. Ten ještě nezaregistroval, že Čína tu dva roky nebyla a ještě dva roky nebude, ale on prostě pod pět čistýho na den nejde.

Abych pravdu řekl, nevím co dál. Jsem neskutečným způsobem zhnusený z toho, kam se tohle "řemeslo" dostalo. O penězích už to dávno není. Asi je to i dobou, kdy žijeme už skoro dva roky v té anarchii, kterou tu máme, ale nezažil jsem takový přístup k práci ze strany řidičů. Ať se bavím s kýmkoliv, od soukromníků přes malé firmy až po zástupce velkých koncernů, je to prostě v hajzlu. Totálně a upadá to vše stále rychleji, už nestačí ani ti důchodci a úkáčka. Řidiči se dělí v tomto ohledu na dvě skupiny. Jedna, která má totálně všechno v paži a druhá, která to za ně dohání, aby se ten kolos nesesypal. Typický zástupce skupiny první přijde do firmy, řekne co chce jezdit, za kolik chce jezdit, nebude ale dělat soboty, neděle, svátky ty ani náhodou, nebude dojíždět do práce, samozřejmě chce ten a ten autobus, jiný je pod jeho úroveň, nebude vstávat brzo ráno, nebude jezdit pozdě do večera, pak zapomněl na to že nemůže příští týden v pondělí, protože o víkendu mají oslavu a musí pouklízet a jet vrátit bečky, ve středu má doktora, čtvrtek bude moct až odpoledne a v pátek chce dovolenou. Víkend samozřejmě ani náhodou, další týden chce volno v úterý, středu má zubaře a nebude moct celý den, ve čtvrtek neví jak mu bude a v pátek musí jet vyzvednout věci co koupili pro děcka, protože mají za půl roku narozeniny a to taky jezdit nebudou a říkají to už teď. Samozřejmě na auto ani nesáhne, v autobuse se válí týden staré jízdenky, olej svítí, voda svítí, světa nesvítí, to není jeho starost a on s tím nepojede, dokud mu to někdo neopraví. Potom je ta druhá skupina, která si odjede svoje tak, že o nich nikdo neví, z minuty za minutu žehlí tady za ty kretény veškeré průšvihy typu "já tam nepojedu, já to jebu", protože oni totiž stojí za firmou a nedovolí, aby měla pošpiněné jméno a ve finále, když dojde na třinácté platy a odměny, jsou na tom oba úplně stejně. Potom to nutí ty srdcaře z oboru odejít, protože v tomto "kolektivu" se prostě dělat nedá.

Jezdili jsme výluku pro Regiojet, jejich řidiči v době odjezdu ještě na hotelu, protože tam přece tak brzo ráno tím vlakem nikdo nepojede, dispečera pošlou do dža, že na Královo pole v Brně nejedou, protože neví kde to je a ani je to nezajímá, mě běžně ráno volá řidič půl hodiny před odjezdem, že zapomněl, že má dnes doktora, nebo ho bolí noha, zuby, případně si řidič raději rovnou vypne místo nástupu do práce telefon a pak přijde, jak kdyby se nic nedělo, další zase vynechá zastávky a tvrdí, že tam nikdo nebyl, vracet se nebude, protože se mu nechce, vyhodit ho člověk nemůže, protože je rád, že mu odjezdí aspoň 70% toho, co se po něm chce. Právě mi přišla SMS od jednoho takového, že po samovolně provedeném týdenním volnu typu "vybil se mi telefon" nastoupí až v lednu, protože se musí starat o bábu. Ten, který je celý život na montážích a ubytovnách najednou našel nový smysl života.

Tento ksindl, který nemá kolikrát dochozenou ani základku prosím bere víc peněz, než studovaný doktor, ještě je mu to málo a bude se svým přístupem vykládat něco o zodpovědnosti. Jde tu o velké firmy, o zavedená ČSAD, o dopravce, co jsou tu od revoulce a brečí mi do telefonu, že to nezvládají, jestli jim nemůžu nějak pomoct. Ta situace je všude stejná a jakmile se trochu rozjede zájezdovka a z linek nastane odliv, budou lidi nosit na zastávky skládací koloběžky, jako se mi to stalo, když jsem zaskakoval pro plzeňskou Arrivu.

Když jsem začínal jezdit, bylo to pro soukromníka, s čerstvými papíry v roce 2012. Měli jsme 1100-1500 na den, což tehdá nikde nebylo. Spaní v autobuse, vše se sám naučit, se vším si poradit, vše si opravit, za svoje si to koupit a za sebemenší zaváhání nebo průšvih byl takový řev, že si to nikdo nedovolil. A tohle byla škola, která mi dala nejvíc a kterou by ti dnešní "řidiči" potřebovali hned po autoškole.

P.S:: A nejhorší je mít v kolektivu buzeranty, ti pak udělají při nedostatku pozornosti vůči jejich křehkému já víc škody, než zhrzená ženská.
Mauricio
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 19:42:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10156
Registrován: 4-2005
Když jsem začínal jezdit, bylo to pro soukromníka, s čerstvými papíry v roce 2012. Měli jsme 1100-1500 na den, což tehdá nikde nebylo. Spaní v autobuse, vše se sám naučit, se vším si poradit, vše si opravit, za svoje si to koupit a za sebemenší zaváhání nebo průšvih byl takový řev, že si to nikdo nedovolil. A tohle byla škola, která mi dala nejvíc a kterou by ti dnešní "řidiči" potřebovali hned po autoškole.

Protože vím, o koho jde, a protože jsme se tam potkali, tak zcela souhlasím - člověk z toho, co se tam naučil, čerpá doteď. Sám to na sobě vidím. Myslím, že i moje nechuť řešit cokoliv s fotiči pochází z tama [proud] Jen podotýkám, že v autobuse spali všichni, včetně důchodců, a nikdo neřekl půl slova. Bez topení, maximálně "Frantova soupraviča". Dneska jakmile řidiči nezaplatíš čtyřhvězdičkovej hotel s bazénem (on do něho sice nepůjde, protože nemá kdy, ale "dobrej hotel se pozná podle toho, že má bazén"), tak je problém. Jen pro zajímavost, z těch 1100 Kč za den jsem šel stabilně jezdit k firmě, která platila tehdy 75 Kč na hodinu, což v rámci IDS JMK bylo terno - v roce 2013. Dnes ta stejná firma platí cca 150 Kč/hod. A nikdo neřekne půl slova, ale když otyčnému nabídneš víkendovej kšeft za 5 tisíc, tak je mu to málo. To jen pro srovnání cifer.

Řidiči se dělí v tomto ohledu na dvě skupiny.
Tento odstavec bych také rád podepsal.

A nejhorší je mít v kolektivu buzeranty
To je kus od kusu, já jsem zjistil, že nejlepší je mít "předělanýho chlapa". Sedmimilo už půjčuju jenom ji, takový cit v řízení jsem ještě nikde jinde neviděl, s ničím nevyjebává, a ještě k tomu je vůbec ráda, že si zajezdí s něčím jiným, než s urbanem na městské.
Mauricio
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 19:45:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10157
Registrován: 4-2005
K tomuto tématu se ještě hodí jedna kapitola z připravovaných Mauriciových sebraných spisů (protože Janda se k tomu pořád nemá a někdo musí být první)...

V mém bývalém zaměstnání se řidiči autobusů dělili na řidiče a zájezdové řidiče. Tedy lépe řečeno na plebs a na řidiče. Zájezdoví řidiči se dále dělili na přicmrndávače, ti jezdili většinou školy a podobné výjeby kolem komína, a na elitní dálkové zájezdové řidiče, kteří se vyznačovali lezením do zadnice vedoucím (nikoliv dispečerům), tzv. leštiči klik, nosánek nahoře, nedalo se s nimi vůbec o ničem bavit, protože oni jsou ta elita a ostatní jsou nuly. Jednou mi jeden z těchto elitních zájezdových řidičů trpících syndromem řidičů velkých vozidel (já jsem já, kdo je víc) vyprávěl, jak nemá rád, když jede zájezd a někdo mu říká, kudy má jet, on ví přece vše nejlépe a nikdo ho nebude nic učit. To, že měl kolem sebe celkem sedm navigací po různu přišpendlených na palubní desku, na sklo, na přístrojovou desku, na opěrku, na clonítko, to pomineme. Většinou jezdíval tak, že měl alespoň 5 z nich v provozu, protože každá ukazovala něco jiného, a mohl si tak vybírat dle aktuální situace a nálady. Samozřejmě věřil nejvíc Garminu, protože to tehdy byla top značka, a každý elitní zájezdový řidič, který něco znamená, měl Garmin. Tak hlavně, že netrefil ani z garáží na autobusák, tedy za závorou rovně a za 200 metrů vpravo

Takže asi tak.
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 19:47:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2056
Registrován: 8-2005
Study: Piš to trochu kratší. Tohle dá docela fušku vytesat do kamene. [wink]
Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 19:55:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 11-2007
Study: jenže tohle cestujícího, kterému nepřijede spoj, absolutně nezajímá. A ne, že příště nepojede s RB, on nepojede ani s Arrivou a pojede raději autem.
Mauricio
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 19:57:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10158
Registrován: 4-2005
Swe - protože vím, jaký máš vztah k technice, tak jsem i čekal, že se ozveš. No je to tak jak píšeš. Vždycky mě dojme, když někdo něco zrakví a tváří se, "že to tam už bylo". No smůla je, že já svoje autobusy znám nazpaměť a vím moc dobře, co kde bylo a co kde nebylo. Ne snad, že bych byl dokonalý, to rozhodně ne a nějaký nehody jsem už mě taky, ale když něco podělám, tak se k tomu přiznám, a ne, že při parkování nacouvám do zdi, zlikviduju u toho nárazník a osvětlení RZ, a aby se neřeklo, tak nepovažuju za nutné alespoň popojet dopředu, nechám to tam tak stát, nezájem, nazdar, tady jsou klíče, a prachy mi dej předem, protože jinak se nedostanu ani do práce a nepojedu ti to.

Ale možná mám na to jen špatný pohled, protože přeci jen disponuji spíše muzejní technikou (nebo retrotechnikou, ale neplést s Retrem), a tam přeci jen očekávám asi trochu jiný přístup... A díky podobnému kusu, co zlikvidoval motor na SORce BN z Bratislavy, jsem to auto ani nestačil přihlásit na sebe a zařadit tak do stavu této muzejní retrotechniky [lol] [uhoh]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
Pajzák
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 20:01:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5667
Registrován: 6-2015
Mauricio: Vzpomínám i na jednu nepředelanou. Jezdil jsem nejčastěji s jejím vozem a triumfovali jsme se ve spotřebě. Oba na Zlíně 19,8, já na ČB 20,1. Vyhrála. Když zaměstnavatel pozval instruktora ekonomické jízdy, tak zatímco pan Mimozemšťan projel dvě křižovatky na červenou, protože se soustředil na otáčkoměr, a instruktor při jeho jízdě spolykal půl plata Lexaurinu, po jízdě s touto slečnou vylezl ven úplně zelený se slovy: To se .i stalo poprvé v životě, že nemám co vytknout. Dokonce jsem se i něco přiučil. Škoda jí, jezdit s ní byla radost, ať to bylo s Karosou, Aresem nebo erťákem.
Mauricio
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 20:11:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10159
Registrován: 4-2005
Pajzák - tak tu jsem neviděl už léta. Naposled právě na pátečním Zlíně, a ten se rušil tak 2015? A o UFOnovi mi ani nemluv, já ho potkal v pondělí, mluvil jsem s ním asi 5 minut, a taky jsem musel zajít do lékárny pro lexaurin. Omicron tu rozprášil druh Drakoniánů, protože soupeří se šedýma, kdo převezme vládu nad lidstvem, a lidstvo, považ, našlo proti běžnému virusu šedých očkování, což nahrává drakoniánům. Tak tu máme omikron. No a pozor, Drakoniáni stahují lidi z kůže, což je horší než šedí, ti dělají jen genetické pokusy. Jo a šedí využívají Kolsý vrt k pokusům, jak se dostat k zemskému jádru, aby mohli změnit směr otáčení planety... A každej očkovanej do 5 let zdechne, ale to je v pořádku, jde jen o urychlení přirozeného výběru, a z těch přeživších udělají šedí své válečné otroky. Z Rudy UFOna ne, ten už je s nima dohodnutej, že z něho udělají zástupce a předáka lidstva.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
Pajzák
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 20:13:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5668
Registrován: 6-2015
Zdeňku, ty na to moc nahlížíš z pozice zaměstnance DP.
Když jsem brigádničil u jistého dopravce, který prohrál ve VŘ, do mohl, a den ze dne mu klesla výprava o 35 vozů z cca 60, tak jsem si říkal, že jsem asi u něj skončil, protože nebude co jezdit. Naopak. Jak měl míň výkonů, měl i míň lidí na záskok, takže jsem se nezastavil. Kolos jako DP má každý den volných lidí dost, z nich se holt líp najde někdo, kdo půjde z volna, než u firmy, kde je těch lidí zlomek. A když vidím, kolik je u vás odpoledne volných šichet na další den, tak nevěřím, že se vše obsadí. Akorát to při 5minutovém intervalu nikdo nepozná. Ale soukromník, co má 8 řidičů na 5 šichet, a 4 mu vypadnou, je v řiti a nenadělá nic. A držet jich víc je taky nesmysl. Jen si všimni, kolik dopravců v linkové dopravě působí, a kolik z nich je těch malých, co ale vypravují denně několik vozů. Velmi málo, maximálně v IDSce, ale v komerční dopravě skoro nikdo.
Mauricio
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 20:17:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10160
Registrován: 4-2005
Tam je možnost práce i pro brigádníky prakticky denně tak nějak stále...
Pajzák
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 20:24:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5670
Registrován: 6-2015
Myslíš v DP? Jistě, ale dost těžko se to dá srovnávat s malým soukromníkem.
Mauricio
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 20:29:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10161
Registrován: 4-2005
Tam asi taky, ale myslel jsem tu firmu, u ktere jsi brigadnicil 😂
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 20:36:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14023
Registrován: 11-2004
Ještě jsem zapomněl jedno přirovnání ze života. Byl jsem vycvičený na nějakou zodpovědnost a neexistovalo někde nebýt nebo něco neudělat a druhý den se s ledovým klidem před ty lidi postavit a tvářit se, že se vlastně nic nestalo. V roce 2014 mi spadl v kovošrotě na ruku autobus (vězeňská atmosféra, asi karma). Nějak jsem se z toho dostal, relativně bez následků. Den po tomto jsem protrpěl doma, další den začínala velká výluka na Hulíně. Tehdá jsem měl čerstvě koupenou Oasu, kterou jsem měl dovoleno jezdit, protože nevycházely autobusy, naučil jsem se s tím i řadit půlky, přední řada sedadel obsazená, z druhé už nikdo nic neviděl, takže cajk. Ale byl jsem tam, přečkal jsem to do počtu na záloze a téměř nevyjížděl, spíše pomáhal organizovat děj na místě. Když jsem jezdil v FTL, z nějakých prací na busech doma se mi dostalo cosi do oka, odjezdil jsem celou odpolední s rudou půlkou obličeje a slunečními brýlemi, které jsem v kabině našel, ráno nastoupil na šejdra, oznámil dispečerům "asi problém", odjel školní spoje, v pauze zašel k doktorovi. Vyšel z toho zánět spojivek, domluvili jsme se na volnu/dovolené na zhruba tři dny a odpoledne už nějak vyřešili. Dneska jsem potkal v protisměru bývalého kolegu, který se krátce po operaci kolene vrátil za volant, do kabiny vždy došmatlal o holích, hodil je za sedadlo a jezdil. A co naši "kolegové"? Ráno se podívají z okna na teploměr, zavolají že nepřijdou, protože XY a donesou neschopenku a ještě se chlubí, jak s náma všema vyjebali a jak bez nich jsme v hájí a oni budou udávat směr. A kdo za ně jezdí? My, co odkládáme veškeré doktory a osobní život, protože na to prostě nemáme čas. Nedávno jsem jel přes noc autem ze zájezdu ze Slovinska, protože mě všichni zaměstnanci i brigádníci vyfakovali s nedělním Libercem, přijel jsem nad ránem domů, chvilku pospal, odjel jsem ho, na dvě hodiny lehnul na volant, sedl do auta a švihal jsem zase do Slovinska, abych dva dny na to četl od několika z nich SMS, že potřebují zálohy, protože už zase projebali všechny peníze.
Pajzák
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 20:44:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5671
Registrován: 6-2015
Jo, tam ano. A přesto se i tam občas něco podaří neobsadit.

Study: Vzal jsem před cca 5 lety na celý týden záskok na IDSce. Druhý den jsem dostal angínu, a to takovou, že jsem přestal mluvit. Ale když jsem to slíbil, a věděl, že lidí nejsou, tak jsem holt zaťal zuby, vstal ráno ve 3, spolkl Ibalgina a Augmentin a jel do jisté mně nesympatické ORP pro vůz. Kdyby si kdosi nestěžoval, že mu místo oznámení ceny ukazuju na strojek, a nevolal mi kvůli tomu vedoucí, tak jsem ten týden asi odjezdil, takto jsem ve středu na příkaz vedoucího, který během hovoru zkonstatoval, že su (cituji) úplně v prdeli, skončil, a šel se léčit. Uhnal jsem si tím nedomykavost hlasivek a ještě dva měsíce chodil na ORL na inhalace. Ale bylo mi tehdy prostě blbé oznámit, že jsem něco slíbil, ale nepojedu.
Ale dost vzpomínek, jak dřív bylo líp. Spíš by mě zajímalo, jestli ta situace má v dnešní době (a budoucnu) nějaké smysluplné řešení. Nějak ho nevidím, a když čtu názory některých odborníků, kteří tvrdí, že řidič je vysoce kvalifikovaná práce, za kterou je 50 tisíc měsíčně almužna, tak se obávám, že ani není.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 22:52:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 834
Registrován: 8-2020
Pajzák: Mileniálové z Facebooku by se vám asi vysmáli, proč sami sobě škodíte kvůli práci.
Jenže tady asi souhlasím, že to neděláte kvůli zaměstnavateli, ale kvůli lidem, kterým by se asi nelíbilo, že spoj z noci na noc zrušili.
Pajzák
Čtvrtek, 23. prosince 2021 - 23:13:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5676
Registrován: 6-2015
Tak já dopravu považuji za službu, navíc cítím vděk a zodpovědnost vůči zaměstnavateli. U doktora každý zatleská, když jde sloužit z volna, řidičovi se titíž lidé vysmějí.
Pátek, 24. prosince 2021 - 00:59:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13390
Registrován: 4-2006
Tak je bláhové si myslet, že platy přitáhnou desítky řidičů. V tom se Studym souhlasím. A nedělejte si iluze, že v jiných profesích je tomu jinak.
Bohužel má to spoustu příčin. Školství které produkuje nevhodnou skladbu studentů. Bohužel různé humanitní obory nás neuživí. Pochopitelně třeba zrovna řidiče autobusů prostě nejde nehradit. Chybí předvojenské kurzy apod.
O tom chození do práce opět bohužel realita. Můj kolega říká hele musíme být rádi že vůbec přijdou. Asi jsem to za 32 let v práci nepochopil. On toho vystřídal, já jsem stále u prvního zaměstnavatele. Zrovna nedávno jsem řešil dva mladý kluky 20 let a 22 let. Do práce chodí jak do sokola. Vědět vám nedají. Přijdou a že by se přišli omluvit? Ne dělají jako by se nic nestalo. Když jsem si je zavolal a ptal jsem se jich tak mlčí. Já tedy nevím ale já bych si nedovolil nepřijít. Ano je nečekají cestující, ale zase čeká zákazník. Kdyby u nás ale třeba v USA v pobočce v Ohaio, Austrálii apod. Pokud to nedodáme už se nestihne přeprava, kontejner na lodi apod. Někdy koncem října se probudím v sobotu ráno, podobný stav jak říká Robert. Ale hřbitovy jsou plné hrdinů. Ale první je co udělám je že píšu svému vedoucímu, že asi nepřijdu. Budu na mobilu, mejlu doma. Neumím si představit že bych nedal vědět. To mi profesní čest nedá.
Možná to bude znít že mám něco proti mladým. Možná mám. Protože s takovým nezájmem a žádnou zodpovědností. Ne nejsou všichni stejní. Ale poměr je jiný než byl.
Jenže nám se také střídají lidé a první se ptají na plat. Ne co nám mohou předvést co umí. Já bych se styděl vzít si peníze a nic nepředvést. Problém je že ty moresy přejímá i spousta starších.
S čím nesouhlasím tak že by to byla záležitost posledních dvou let. Ono se to postupně zhoršuje už delší dobu. Jen to nikdo nechce vidět.
Je z toho cesta ven???? Nevím. Dokud nebudeme požadovat disciplínu tak ne. Lidé se bouří že bereme ukrajince. Ale spousta z nich tu kázeň ještě má. Ale i to upadá.
Pravda ja se s nikým neseru. Buď budeš dělat nebo jdeš. Spousta to pochopí, že mě nebude ojebávat.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

busline.ic.cz. doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


Nový web VHD FOTO.CZ
Mauricio
Pátek, 24. prosince 2021 - 10:07:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10162
Registrován: 4-2005
Jiste, je to vsude stejne. Nas je v praci 6. Pravidelne tam chodime 4. Kdyz se ma odevzdavat nejaka zakazka, tak se vsichni tvari, ze je bezny pracovni den, a v 18h za nima zaklapnou dvere. A ja abych to dodelal. Rekord je 70 hodin v kuse, v 71.hodine dojel investor, odvezl si to, ja sel domu a nasledujicich 20 hodin si vubec nepamatuji, jen vim, ze se mi podarilo usnout v mezipatre. Ale jim nic nemuzes rict, nejsem jejich zamestnavatel a ani jejich vedouci, takze muzu mluvit do zdi, to ma stejny efekt. Ale kdyz to nebude odevzdany, tak veskery nasledky jsou za mnou. Ted uz jsem byl v takove depresi z toho, ze jsem musel najmout brigadniky, aby se to pohlo, a musel je vyplatit ze svyho, protoze zamestnavatel na to nedal ani korunu, ale hlavne aby to bylo hotovy vcas. Do toho 20 subdodavatelu a kazdej s podobym pristupem - “no ja to jeste nemam, ale vy si s tim nejak poradite”.
André22
Pátek, 24. prosince 2021 - 13:13:52  
Neregistrovaný host
Dobrý den všem,
možná to bude znít nevhodné a nekorektně, ale nárůst platů opravdu situaci nevyřeší. Naopak. Peníze v poslední době za volant přitáhly jen lempy, trosky, taxikáře, dobrodruhy a jiné zázraky. Vidím to v práci dnes a denně a to, co se píše v předchozích příspěvcích je bohužel krutá realita. Řidičů ubývá, jsou jen ti, co to nějak odjedou. Exekuci mají více než je v roce měsíců, tj. přesčas to ne, fuj, ale svá práva, to jo. A nejraději nový vůz a nestřídat. Kde to skončí nevím, nevím
André22
Pátek, 24. prosince 2021 - 13:29:39  
Neregistrovaný host
Čtu pravidelně server zdopravy.cz. Nedávno jsem si tam dovolil do diskuse napsat, že jsou řídící přeplacení. Dostalo se mne nemálo mínusů a argumentů, že v Amazonu to mají na hodinu též. A že řízení je kvalifikované atd. Ne, není. Dnes si řidič ani gumu neudělá. Ve voze chlív a udělat žárovku, to nehrozí. A na konci měsíce když podepisuji prémie, tak je mne smutno. Vcelku logicky se soutěží na cenu. Stejně jako na trhu s potravinami. Jenže ten market, když chce zvednout mzdy tak prostě zdraží. Aby obstál na trhu práce. To v dopravě nejde. Smlouvy jsou dané. A tak i ten nejposlednější exot má stejný základ jako srdcar, co se snaží a ve voze se dá jíst i z podlahy. A prémie jsou z poloviny za spotřebu. A pokud ten pytlák trochu umí jezdit a nekrade naftu, ty má jisté. A tak ten Řidič s velkým Ř má max o litry více. Toto není motivace. A pokud má možnost, jednou, když prostě už ten pohár jeho trpělivosti přeteče, tak jde. Má kam. Ale ty horší, v dluzích, zkrachovalé existence, fluktuanti co už byli snad skoro všude, tak ti zůstávají. Ty už se těžko někde uchytí s jejich pověstí. Ale na busu oni budou, a ještě je prosí chudáci dispečeři, aby udělali aspoň sobotu. Jak pak říkají jeden druhému, však oni prilezou, kdo by jim to odjel.
Mauricio
Pátek, 24. prosince 2021 - 15:45:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10164
Registrován: 4-2005
Pokud je kvalitní řidič, asi nikdo nebude mít problém dát mu víc. Jenže to může soukromník diktující si ceny, ne dopravce jezdící v rámci smluv s krajem, který, aby vůbec něco měl, jezdí za 30 kč/km. A i tak bude ten zbytek nadávat, proč on má víc a oni ne. To se ostatně děje i v případě, že má někdo turnus s vyšším výkonem než mají jiní.
André22
Pátek, 24. prosince 2021 - 16:19:20  
Neregistrovaný host
Právě. A jak píšete, to může firma co si cenu diktuje, v ZDO je to dané. Proto také ti lepší odcházejí.
Levicový diskutující
Pátek, 24. prosince 2021 - 17:23:42  
Neregistrovaný host
André22: Normálně lidem platit samozřejmě řešení je, navíc by to mělo být normální. Dle Vaší logiky tedy pokud zvýšení platů přitáhlo lemply, tak snížení přitáhne skvělé řidiče? Co je Vám do toho kdo má exekuci? To je snad jejich věc. Odpusťte si souzení druhých, a snažte se porozumět. Uvidíte, že se pak domluvíte s mnohem větším množstvím lidí [wink]

Já taky pracuji v dopravě, s drtivou většinou řidičů se lze domluvit slušně. Jsou to lidé, mají své pocity, příběhy, když je člověk respektuje vyjdou mu vstříc. Jediné pro co pochopení nemám je podobné bulení chudáků co by nejradši dali řidiči 20k hrubýho
André22
Pátek, 24. prosince 2021 - 17:35:01  
Neregistrovaný host
Ad levicový diskutující: Nikoho nesoudím, ale je mne do toho to, že polovina lidí s exekucí nechce dělat nejraději nic navíc. Proč je jasné, cokoli nad stanovenou mezd jde na splátky dluhu. Někteří ale nemají zájem to splatit a nejraději by utekli do Německa, kde na ně exekutor nevidí. Na to ale nemají odvahu/intelekt či to nedovoluje rodinná situace. A tak raději dělají jen základ, ještě s kecami, a pak o volnu jedou u soukromníka ta peníze na ruku. O to mne jde. Domluvit se vždy snažíme. Ale to musí obě strany. Opravdu zájem je vždy. A ne, neříkám 20k, ale když nás čekačku skoro na úrovni mzdy, je pak boj i o turnus s volnějším dopoledne. Motivace odjet z volna zájezd, třeba školu na brusle je nula. A to je pořád dokola. A opravdu, srdcare jen na peníze nenalakas. A ty udržíte jen větší diferenciaci mezd. Aby viděli, že jejich snahu někdo ocení. Viz ale při kolektivních smlouvách nastavených v podmínkách výběrových řízení v ZDO nejde, či jen částečně
Levicový diskutující
Pátek, 24. prosince 2021 - 17:47:01  
Neregistrovaný host
Někteří se dostali kvůli podvodníkům do dluhové pasti, a to se pak těžko hledá chuť splácet. Nicméně taky lze platit na ruku, to by do určité míry mělo problém řešit. A i ten srdcař bude radši když za odvedenou práci dostane normální plat.

Study:
"A tohle byla škola, která mi dala nejvíc a kterou by ti dnešní "řidiči" potřebovali hned po autoškole."
Co je zas tohle? To je pomalu jak argument "mě mlátil fotr, tak to udělám stejně, protože to je správná výchova" Ano mezi řidiči jsou rozdíly, někdo je lepší a někdo horší. Ale říct že tvrdá ruka prospěje všem je kravina.
Pátek, 24. prosince 2021 - 17:53:35  
Administrátor
Číslo příspěvku: 74626
Registrován: 4-2003
Levicový diskutující:
"Dle Vaší logiky tedy pokud zvýšení platů přitáhlo lemply, tak snížení přitáhne skvělé řidiče?"
Nic takového nepsal (a aspoň se pod to podepsal). Bohužel musím souhlasit, že samotný vyšší plat (nejlépe ihned) nic neřeší a může být naopak na škodu.
Už mi bylo taky párkrát naznačeno, jestli nejsem vůl, že doba je přece jinde a je potřeba se starat hlavně o sebe. Ale radši budu nemoderní, když se za sebe nebudu muset stydět, než bezpáteřní dynamický lempl a zmrd. (Takže něco v tomto duchu už číst nepotřebuju. )

Smutné je, že tahle generace vychovává generaci další a navíc by nás zanedlouho měla teoreticky živit, pokud teda nezbude důchod akorát z vlastních úspor. [uhoh]
A ne, školy za to fakt primárně nemůžou, ty bohužel z velké části pouze ustupujou společenské a politické (populistické) objednávce. A zajišťovat si prospěch vlastní prací je prostě bohužel nemoderní, snadnější je parazitovat na ostatních a tvářit se (nebo tomu snad dokonce věřit), že to může dlouhodobě fungovat. [sad]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
André22
Pátek, 24. prosince 2021 - 17:56:04  
Neregistrovaný host
Ad levicový diskutující: Platit na ruku? Hmm uděláte to jednomu a budou chtít všichni. Nenechte se vysmát. Praxe je trochu jiná, než si představujeme. Aspoň ve velkých firmách. Důvody dluhů atd neřeším a nekomentují. Každá mince má rub a líc.

Řešení je diferenciace mezd. Prémie 0-15000 a uvidíte, jak by to pomohlo. Ale dnešní socialistický přístup všem cca stejně je cesta do pekel
levicový diskutující
Pátek, 24. prosince 2021 - 18:03:24  
Neregistrovaný host
Martin_zlivský:
Pokud je stav "zvýšení platů" špatný, pak by asi stav "nižší platy" byl lepší, nebo tak jsem to chápal.

Nikoho nechci osočovat že je vůl, to opravdu ne. Ale "starat se sám o sebe" nemusí vždy znamenat to samé. Pokud dělám nějakou práci je třeba ji dělat pořádně, ale znám i situace kdy pokyn "nestarej se jen sám o sebe" vyřčený zaměstnavatelem znamenal "pracuj hodně a za málo peněz, zatímco já se budu starat jen sám o sebe"

Tomu parazitování nerozumím. Stěžování si na jiné generace, ať už na jakékoli, je blbost. Ale to parazitování jsem nepochopil, tak mě prosím neberte za slovo

André22:
A když budou chtít na ruku všichni, tak je to špatné v čem?

Dnešní přístup opravdu není socialistický, to je zcestné tvrzení.
André22
Pátek, 24. prosince 2021 - 18:07:14  
Neregistrovaný host
Vy jste asi neslyšel o zákoně o účetnictví a souvisejících principech a postupech?
Lubo
Pátek, 24. prosince 2021 - 23:36:23  
Neregistrovaný host
Study: ty tvoje pohádky mě nepřestanou bavit 😂
Jelikož na zprávy nereaguješ, tak to napíšu klidně sem, ať vědí klidně všichni jaký jsi.

Ty tvoje příběhy o neschopných lidech mě fakt nikdy nepřestanou bavit... Ty jako velký podnikatel, nechceš se prvně zamyslet nad sebou? Kdyby sis plnil své závazky jako zaměstnavatel, tak nemáš takové problémy jaké máš dnes a to hlavně personální. Já jsem tě znal odsud z K-Reportu X let a pak i osobně a měl jsme tě za člověka, který tu práci dělá se srdcem a zapálením pro autobusy. Postupem času jak jsem u tebe jezdil jsem poznal druhou stranu mince. Upřímně nepovažuju se za nějakého profi mechanika ani řidiče, to vůbec ne, ale to, v jakém ty autobusy jsou v příšerném stavu se mi nechce ani mluvit, nebo bych se akorát rozčílil že jestli vůbec něco takového může legálně na silnici - a nevymlouvej se že za to můžou řidiči. Vím to i co voze se kterým sis jezdil jenom ty sám a přitom je to krám na Ntou který jezdí víc na Podvalu a stojí v servisech Jak jezdí po vlastní ose. Jo, každý dopravce asi nemá na rozhazování do autobusů, ale aby jsi mohl jezdit a hlavně vozit lidi, autobus musí být udržovaný a dělaná pravidelná údržba, která u tebe se vůbec nekonala. Vždycky když jsem měl nějaký autobus tak vesměs všechno sem dělal na tom autobuse skoro sám, aby ten autobus vůbec nějak trochu fungoval a vypadal, abych se s tím nemusel vůbec stydět naložil nějaké lidi a nebál se aby se mi to pod prdelí nerozpadlo na cestě. Inu, nabral sis toho moc, máš velký oči a nejsi schopný to všechno zvládat a ukočírovat. Nemluvě o těch všech průserech díky kterým jsi přišel i o práci na výlukách a jenom díky mě, jsi tu práci u toho dopravce na výlukách ještě měl. Navíc jses ještě chvástal nad tím, že jsem ti že všech prác viděla nejvíc ze všech, přitom jsi mi 3 měsíce nezaplatil ani korunu a došlo to tak daleko, že jsi už neměl ani peníze na naftu? - jako promiň, ale když mi vysíš téměř 150 000 korun a už nemám ani sám z čeho vyžít natož ti natankovat autobus ze svého, tak se nediv že se tvůj autobus odstavil nadobro a já přešel pod jiného dopravce. Jo u toho dopravce mám sice tarifně míň, ale mám aspoň svoje jistý (lepší vrabec v hrsti než-li holub na střeše). Poslala se ti ukončení PP na hodinu zkrc nevyplacené výplaty na což mám nárok. To, že jsi sis to nepřebral a tak nastala právní fikce, že výpověď nabyla v platnost i bez převzetí je tvoje blbost, o tom, co jsi dělal pak za peklo mému nynějšímu zaměstnavateli o tom ani nemluvě - musel jsem si najat právníky aby tě nějak uzemnily a museli z tebe tahat důchoďák a zápočťák přes úřad práce a sociálku, kdy tahle veškerá sranda stála více jak 40 000 korun mě náklady jako navíc, tyhle náklady včetně faktur a chybějící nedoplacené peníze které se pohybují okolo 100 000 korun které si mi už 2x slíbil doplatit a do dnešního dne se tak nestalo - nemluvě.

Další prasárna od tebe jsou tvý řeči že prej mám započítat parkovné za Chavdara - posliš, kdyby jsi nebyl takový blbec a platil tak jak máš, tak nic z toho se neděje. Chavdar by se dodělal a mohl být schopný malý veterán, se kterým sis jako "Retro" mohl rozšířit portfolio. Jelikož mi od tebe chybí víc jak 100 000 korun, + dalších 40 000 které sem kvůli tobě musel vynaložit za právníky, fakt nemám finance na to abych ten autobus mohl někde odvést a dokončit ho. Nemluvě o tom, že jsi díky mě dostal Karosu C954 s Klímou na náhradní díly. Ty sis z toho pobral náhradní díly, něco prodal a zbytek hodil do šrotu aby jsi vydělal. Mě si z toho nedal ani korunu. Nemluvě o tom že ti moji rodiče půjčili 100€ na mytnou jednotku a to si dodnes taky nevrátil, ale min. 40 000 si na tom autobuse utržil, o té Klimatizaci nemluvě.

Další věc já Karosa z Velkých Pavlovic. Dodnes lituju toho že jsem to výběrové řízení napsal na tvoji firmu. Kdybych to tehdá napsal na sebe, tak autobusu už mám dávno bez větších problémů. Ale napsalo se to v "Dobré víře" že to zároveň pomůže tobě. Minulou zimu když jsem nejezdil tak jsem na ten autobus jezdil abych ho dal nějak dohromady, ať se může udělat technická a přepis. Makal jsem, investoval jsem do toho hromadu svého času a peněz, ještě v dobré víře jsem ti vypomáhal na linkách do Hradce Králové - snažil jsem se ti dát ještě jednu šanci aby ses postavil znovu na nohy a rozjel to, jenže když si to vedl tak jak si to vedl tak jsme to pak vzdal. O tom, že jses pak na mě vydrbal s tím, že nemáš čas na autobus "pro zábavu"... Tak jako zaměstnavatel co dluží zaměstnanci takovou sumu peněz, tak sis aspoň mohl najít chvíli čas a přepsat na mě jeden blbý techničák, aby se ti odmazala větší část dluhu... Nestalo se tak. Upřímně já jsme vůbec zvědaví jestli vůbec svých závazků a slibů splníš... Jsou Vánoce a slibu se mají plnit. Za poslední 2 měsíce si mi už slíbil 2x a ještě se nestalo nic. Tak jsem zvědaví jestli se dočkám vůbec do Silvestra, nebo už je to víc jak rok a půl 🙄

Zamýšlí se prvně nad sebou... Nebudu mluvit za druhé ale velice dobře znám druhé lidi kterým dlužíš doplatit taky dost peněz. Ty bys ty dobré lidi měl, měl si je, ale nesměl by si je dostat do finančních potížích - kdy jim jde pak o rodiny a střechu nad hlavou 🤨 - a to jsem vděčný dopravci u kterého jezdím nebo díky němu jsem se dokázal z těch finačních potížích dostat, jinak nevím jak bych dopadl. Opravdu jsem zvědaví jestli umíš dodržet slovo a doplatíš to co máš, zatím jsem neviděl ani korunu a nevěřím ti do té doby dokud peníze nebudou na účtu.

Ať si každý udělá obrázek nad Studym, když si tohle přečte.
Sobota, 25. prosince 2021 - 10:16:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14024
Registrován: 11-2004
Tebe kdo zná, tak si to přebere a zjistí, že ta pravda je tak někde v půlce...
Mauricio
Sobota, 25. prosince 2021 - 11:39:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10166
Registrován: 4-2005
Lubošku, to, že jsi naivní pako, za to ale retro úplně nemůže... Nikterak nezpochybňuji to, co píšeš, jen moc nechápu, proč jsi sám sebe dostal do takových problémů, když stačilo hned při první příležitosti zmizet. A nebo všechno ošetřit jinak, než dobrým slovem. Omluv můj názor, že za tohle si můžeš z velké části sám.

P.S.: Proč nepoužiješ svůj účet, který tu máš založený? Bojíš se? No to taky o mnohém vypovídá.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
Lubo
Sobota, 25. prosince 2021 - 12:01:28  
Neregistrovaný host
Study: to jako chceš říct že to co jsem napsal není pravda? Nebuď směšný... Problém s placením si měl po celou dobu co sem byl u tebe. Nikdy, opravdu nikdy si nezaplatil ani jednu výplatu včas. Pak se tady divíš že nemáš lidi? Spíš se divím že ještě se najdou naivní blci co to na to naletí že jim těch 2500 korun na den dáš... No, jestli vůbec nějaké peníze dáš 😏 - jsi profláklý úplně všude a vysmívají se ti i v Čechách.

Očividně ležíž hodně lidem v žaludku ne jenom mě. A to mi věř že já nejsem nijak ta škodná, ale upřímně by jsis zasloužil dostat po čuni aby ses vzpamatoval, neničil životy lidem tím že jim neplatíš. Úplně mě bavily tvoje přirovnání jak jsou druzí dopravci špatní a pod. - jenže ty jsi daleko horší 😏
Ale upřímně rád bych poznal ty lidi osobně kteří ti škodí a právem... Rád bych jim poslal děkovný dopis.Vojto: já nejsem naivní... Já jsem s tím smířený že od něj asi nic neuvidím, spíš by mě hodně překvapilo kdyby zaplatil to co má
Levicový diskutující
Sobota, 25. prosince 2021 - 12:16:47  
Neregistrovaný host
André22: Nevím všechno, proč je problém vyplatit hotově všem, když vyplatit jednomu lze?

Mauricio: Reagoavat jen na vyslovený obsah bez hodnocení druhých tě nenapadlo?