Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 01. 6. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 01. 6. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pavel2
Středa, 13. května 2020 - 10:29:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17833
Registrován: 8-2002
video je super, je vidět kolik už se toho postavilo, co všechno tady bylo "fprdeli" (2x mostní provizorium a to nevím jestli už bylo pryč to třetí v Lobzích a jak to bylo na Jateční u voňavý čističky), bohužel pořád je to málo a je potřeba pokračovat a spíš ještě zrychlit tempo. holt Západočeský kraj, pevná hráz socialismu a míru, tak proč by zrovna sem živořící socialistickej stát sypal peníze do infrastruktury. dnes už si to řada lidí neuvědomí, ale dálnice Plzni úžasně pomohla. představa že by se dnes tohle valilo jen po jediný trase Domažlická - výstaviště - Tyršova - Prazdroj - Rokycanská je strašná.

co už je horší, že řidiči mají furt ty samý problémy, šikana kde 4pruh přechází do 2pruhu je stále pro některý překážka, kde se vysekají [ko]
dodnes bývá pro některý neřešitelná věc zipování nebo připojovací pruhy. jako kdyby jim do těch aut už asi od roku 1986 nemontovali zrcátka na obě strany.
Středa, 13. května 2020 - 16:33:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7915
Registrován: 12-2005
Krásný video. Smutný že se za čtvrt století nepostavilo to co ukazovali a furt se jenom kecá...
Na druhou stranu tehdy mi bylo 10 a hezky sem si zavzpomínal na Plzeň jak sem jí tehdy znal.
Děkuju [ok]
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Středa, 13. května 2020 - 18:30:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1175
Registrován: 8-2007
jen po jediný trase Domažlická - výstaviště - Tyršova - Prazdroj - Rokycanská
Do roku 1997 si díky mostu v Domažlické kamiony přidávaly trasu Tylova - Korandova - Břeňkova - Borská.
Čtvrtek, 14. května 2020 - 09:32:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7501
Registrován: 5-2004
Martinmarilynmanson:
"A máš nějaké aktuální souběhy VLD a MHD, kde by to bylo nesmyslné? [happy] Berme stav od 14.6."
Zrovna diskutovaný případ jízdy příměstských spojů pod trolejí až do centra mi tak připadá[wink]. Ale nové jízdní řády jsem podrobně nestudoval, takže věřím, že jste to vyřešili nejlépe, jak to šlo.
Martin_100:
"Smutný že se za čtvrt století nepostavilo to co ukazovali a furt se jenom kecá..."
U některých staveb jsem rád, že se dosud nerealizovaly a snad se ani realizovat nebudou (např. průtah I/27). Ale že by se neudělalo vůbec nic, to také pravda není. Naopak to video je krásná památka doby, na které je vidět, v jakém stavu byly ještě relativně nedávno plzeňské ulice, domy či vozový park (soukromý i veřejný) a jaký obrovský skok jsme od revoluce učinili. Škoda toho ztraceného půlstoletí předtím...
Čtvrtek, 14. května 2020 - 21:55:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7919
Registrován: 12-2005
Co je s vozovym parkem? Na tom videu neni moc tehdy starých aut.A že jsou všechny špinavý? No to bude tim že to je natáčený v zimě. A Kolik tehdy bylo v plzni myček? 2 nebo 3?
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Čtvrtek, 14. května 2020 - 22:03:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7201
Registrován: 5-2002
Zajímavý je že ten SJ průtah se tehdy plánoval do Rondelu, ne k LF...

Mimochodem neměl se obchvat začít stavět už cca před měsícem?
Pavel2
Pátek, 15. května 2020 - 00:37:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17842
Registrován: 8-2002
podle mě už se staví, byť by asi mohlo intenzivněji...


fotky nejsou nic moc, nesnažil jsem se primárně dokumentovat tuhle stavbu...
haldy v popředí patří k jiný akci.
Pátek, 15. května 2020 - 09:37:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7502
Registrován: 5-2004
Martin_100:
"Co je s vozovym parkem? Na tom videu neni moc tehdy starých aut.A že jsou všechny špinavý?"
O stáří tak úplně nejde (a o špínu už vůbec ne). Asi tak tři čtvrtiny aut, která v té době jezdila po Plzni, je předrevoluční produkce východního bloku, což je technika (až na pár výjimek), která byla technicky zaostalá už v době výroby. Druhá věc je, že i několik let staré a tedy relativně nové auto v té době nemělo ani katalyzátor a neplnilo ani základní emisní normu. V tom se civilizovaný svět od toho za železnou oponou tolik nelišil (když pomineme třeba srovnání SRN s bývalou NDR), ale ten technologický skok za posledních třicet let je znát.
Pavel2:
"dnes už si to řada lidí neuvědomí, ale dálnice Plzni úžasně pomohla. představa že by se dnes tohle valilo jen po jediný trase Domažlická - výstaviště - Tyršova - Prazdroj - Rokycanská je strašná."
O tom, že dálniční obchvat dopravě v Plzni pomohl, není pochyb. Jeho otevřením klesl provoz na průtahu východ-západ asi na polovinu, ale za těch skoro patnáct let postupně vystoupal až na téměř původní úroveň. Podobné je to třeba s Nepomuckou, kde otevření přeložky I/20 do ul. U Seřadiště způsobilo pokles provozu na Nepomucké, ale dnes po ní jezdí zase už tolik aut, co předtím. Je to důležitý signál nebát se hned po zprovoznění částí městského okruhu začít kultivovat průtahy ve prospěch lidí. Drobnými zásahy jako třeba v případě křižovatky U Jána, nebo většími jako v případě Rondelu[wink].
Pátek, 15. května 2020 - 09:48:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7202
Registrován: 5-2002
Drobnými zásahy jako třeba v případě křižovatky U Jána, nebo většími jako v případě Rondelu.

No to asi není kultivace, zavést umělé zpomalování a rozjíždění dopravy desetitisícových intenzit tam kde dřív nebylo.
Pavel2
Pátek, 15. května 2020 - 12:22:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17846
Registrován: 8-2002
překopání Rondelu je třeba chápat jako kultivaci města a nikoli jako kultivaci dopravy [wink]

jinými slovy vlastníci pozemků si uvědomili, že cena pozemků tam vzrostla natolik, že se vyplatí je zhodnotit/investici zesplatnit např. bytovou výstavbou.

viz např. dostavba kanclbloku někdejšího hotelu Angelo. vyprojektováno to bylo najednou, ale ekonomická krize 2008 realizaci fáze II asi o 10 let odsunula.
Pátek, 15. května 2020 - 20:34:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7923
Registrován: 12-2005
Martuine ale to by sis moh pustit video z roku 1910 a pohoršovat se nad tim že tam všude jezdí koně nebo lidi tlačící dvoukoláky. Ježiš to jsme byli zaostalí když na západě už tu a tam projel nějakej ten samohyb s motorem.
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Pátek, 15. května 2020 - 21:15:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7503
Registrován: 5-2004
Video z roku 1910 si asi nepustím, ale možná nějaký film[happy]. Na tom, že tenkrát všude jezdili koně a chodili lidi s dvoukoláky není nic zvláštního a podstatné je, že těch samohybů s motorem se u nás objevovalo zhruba stejně jako v jiných částech Evropy, ne-li více (Čechy byly vedle Horních Rakous nejvyspělejší oblastí monarchie). Zkrátka pohled do ulic Plzně se příliš nelišil od pohledu do ulic třeba Lince nebo Norimberku a v současnosti je tomu tak opět. Ale před třiceti lety to neplatilo a zrovna na videu ještě z roku 1995 je to zřetelně poznat. A určitě se nad tím nepohoršuji, naopak jsem rád, že takové památky své doby existují, aby se každý mohl přesvědčit kam dospělo několik desetiletí totalitní devastace republiky.
Pavel2:
"jinými slovy vlastníci pozemků si uvědomili, že cena pozemků tam vzrostla natolik, že se vyplatí je zhodnotit/investici zesplatnit např. bytovou výstavbou."
To, že dává větší smysl stavět bydlet v bytě v centru města, než v satelitním sídlišti za městem si naštěstí uvědomuje čím dál víc lidí. Ale myšlenka, že přestavbu rondelu tlačí majitelé okolních pozemků je hoax, protože realita je úplně jiná.
H_k:
"umělé zpomalování a rozjíždění dopravy desetitisícových intenzit tam kde dřív nebylo"
Jestli ono by nebylo lepší celou Plzeň zbourat. Než ji před těmi více než sedmi sty lety postavili, tak tady v tom místě ty povozy nemusely na každém rohu zpomalovat a rozjíždět se[lol].
Pavel2
Pátek, 15. května 2020 - 21:51:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17847
Registrován: 8-2002
ML:
já předpokládám, že majoritním vlastníkem pozemků v lokalitě Rondel je město [wink]
a ti zbylí se s tím rádi svezou.
Sobota, 16. května 2020 - 07:56:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7204
Registrován: 5-2002
Jestli ono by nebylo lepší celou Plzeň zbourat. Než ji před těmi více než sedmi sty lety postavili, tak tady v tom místě ty povozy nemusely na každém rohu zpomalovat a rozjíždět se.

Hlavně poradit všem těm městům na západě, co mají křižovatky s podjezdem hlavní větve tunelem pod, ať si to taky rychle zasypou, že je vždycky lepší mít víc emisí než míň.[happy] Že to jako namotivuje lidi naskákat na jízdní kola a tak. [happy]

Plzeň radši nebourat, na novou by určitě nevyšla EIA. [proud]
Sobota, 16. května 2020 - 14:28:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7504
Registrován: 5-2004
Stále zapomínáš nebo záměrně přehlížíš podstatné věci: Pokud mají ta města na západě podjezd nejzatíženějšího směru na průtahu, mají to tak na všech nebo více křižovatkách za sebou, nebo alespoň na té, kde je největší provoz v příčném směru. Pak to totiž dává nějaký smysl (dopravní, urbanistický samozřejmě ne). Rondel není ani jeden z těchto případů - je to osamocené mimoúrovňové křížení na průtahu, kde jsou všude jinde semafory a navíc napojuje relativně podružnou ulici (ve srovnání s Lidickou, Palackého náměstím nebo Borskou). Kdyby na celé Karlovarské a Klatovské byly podobné Rondely všude od Severky po náměstí Míru, tak by bylo určitě problematické jeden z nich zasypat. Ale my máme situaci přesně opačnou a tím mimoúrovňovým podjezdem nemůže nikdy projet aut více, než pustí semafor u hlavní pošty a lékařské fakulty. Zkrátka když vypouštíš vanu, tak je úplně jednu jak tlustá je odpadní trubka, protože v ní poteče stejně nejvýše to, co pustí špunt[happy]. A když si k tomu připočteš aspekty urbanistické a fakt, že celá ta věc technicky dožila a musela by se za drahé peníze postavit znovu, tak neexistuje rozumný důvod to monstrum uchovávat.
Pavel2:
"já předpokládám, že majoritním vlastníkem pozemků v lokalitě Rondel je město [wink]"
Nemusíš nic předpokládat, údaje na katastru jsou veřejné[happy].
Pavel2
Sobota, 16. května 2020 - 15:44:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17854
Registrován: 8-2002
ML:
ano, údaje v katastru jsou veřejné, ale ne každej má čas & chuť manuálně zkoumat parcelu po parcele komu patří [lol]
jako laik ty data automatizovaně bagrovat neumím.

kdyby všechny mosty a silnice co jsou tak stavebně v hajzlu jako Rondel se zbouraly a stavěly defacto od nuly, tak je půlka Plzně nová. takže argument že Rondel nejde jen zrekonstruovat víceméně ve stávající podobě s drobnýma zlepšeníma neplatí.

prostě se na vícero úrovních přistoupilo k tomu, že když už do toho říznout výrazně po stránce stavebně-technický i finanční, bude bonusem pro celý město to tam překopat od základu. pravděpodobně na základě rozsáhlejších analýz ÚKRu vyšel poměr pozitiv varianty PŘESTAVĚT např. 60% přínosy versus 40% zápory a pro variantu OPRAVIT to vyšlo třeba 50% plus ku 50% mínus. ale viz výše, pak do hry vstupujou výnosy z prodeje pozemků a to výrazně nahrává variantě PŘESTAVĚT.

alespoň takhle by se to podle mě mělo veřejně prezentovat a ne nějaký kecy že Rondel nám padá na palici. jinak se polopravdy snadno pootočí až o 180°, takže vzniká lež.

vždyť jsi na tý Roudný byl taky, tak víš, že názor veřejnosti není zdaleka tak jednoznačnej jako názor představitelů města. pokud to město chce prosadit bez výraznějšího odporu obyvatel-voličů, má pořád co prezentovat a vysvětlovat.

zatím se všichni modlí aby hodně pomohl Západní (polo-)okruh. co je jasný už teď, zásadně zjednoduší, zkrátí a zrychlí cesty v ose Škvrňany, Křimice, Radčice, Vinice+Sylván směr Globus, Vary. například z Radčic to bude na nákup do Globusu co by kamenem dohodil. pak mimojiné dostane smysl vybudovat další obchodní plochy na druhý straně kruháku u Globusu, naproti hasičům, tam co jsou dnes bývalý pole, předběžně srovnaný pro další výstavbu.
Sobota, 16. května 2020 - 23:10:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 500
Registrován: 7-2005
Martin L:
Osobně si pamatuji, že mosty Rondelu prošly někdy cca před 20-ti lety totál rekonstrucí. Bouraly se a vystavěly znova. Jaká se standartní životnost takovéto stavby?
Neděle, 17. května 2020 - 11:02:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5665
Registrován: 9-2005
Bouraly se a vystavěly znova.

To určitě ne. Nějaká velká oprava tam byla, ale že by se rozebraly celé, to si nevybavuji.
Neděle, 17. května 2020 - 21:03:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7205
Registrován: 5-2002
Ad Martin_L: Tak jasně že u nás těch podjezdů nemůže být 5 dalších od pošty na Bory, když to prostorově není možné, u Rondelu se místo udělalo , tak proč tam prznit dopravu?

Hlavně řešit křížení komunikací že se vybetonuje "ranvej" pro 7 jízdních pruhů, tramvaj a zastávky, plus nějaký bus pruh, je podle mě neskutečné plýtvání místem a to místo nebude příjemné, nebude to hezký kus města. Místní se můžou modlit za funkční světla protože jinak to nepůjde přejít, ach jo. Přitom kdyby se nechal jeden průběžný pruh v podzemí, tak vydá za dva na povrchu (kde bude volno max. půl intervalu, bo vyklízecí doby, chodci přes 4 pruhy a tak...)... A celé by to tak bylo mnohem menší, část kraválu by byla pod zemí a část brzdění a rozjíždění by se vůbec neděla, takže nižší emise z dopravy... Celkově by to bylo lepší hospodaření s místem a na povrchu křižovatka lidských rozměrů, vždy max jeden pruh rovně / jedno odbočení...
Pavel2
Pondělí, 18. května 2020 - 00:55:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17859
Registrován: 8-2002
h_k:
na tom ale něco bude, kdyby se udělal hloubenej tunel aspoň 1+1 pruh rovně a všechny ostatní odbočovací pohyby by se řešily nahoře v úrovni ulice, dopravě by to mnohem víc prospělo.

nechceš se objednat na schůzku na ÚKR? [wink]

stejně se vsadím, že ML ti to rozcupuje na kusy že by to bylo moc drahý. na to by se ale dalo snadno odpovědět, ať se to tedy finančně pokryje z výnosu prodeje pozemků pro bytovky developerům [wink]

jak to vypadá např. tady ve Frýdku?
https://mapy.cz/s/gucafemuna
dole tranzit téměř dálničních parametrů, nahoře místní pohyb. a stejně si myslím, že by tam líp než světla mohl vyjít... Rondel II [biggrin]
takže to asi neprojde.

zajímavý že z našeho ÚKRu moc nesršelo to porovnání variant. přestože jistě nějaký dělali.

a na kruháku u Makra, kde je taky provoz, se mají stavět nějaký rampy a nesmysly za hodně peněz. to si už vůbec nedokážu představit jak by to mělo vypadat.
Pondělí, 18. května 2020 - 01:46:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5920
Registrován: 2-2005
No s ohledem na to, že jsou všude okolo semafory a přínos plynulosti dopravy je tak naprosto zanedbatelný, musí být každému nad slunce jasné, že tunel je plýtvání penězi.
MHD je pro lidi ! ! !
Pondělí, 18. května 2020 - 10:34:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7505
Registrován: 5-2004
Pavel2:
"ne každej má čas & chuť manuálně zkoumat parcelu po parcele komu patří [lol]
jako laik ty data automatizovaně bagrovat neumím."
Já tě samozřejmě nemůžu nutit k tomu, aby jsi něco zkoumal (byť v tomto případě stačí pár minut na získání představy o tom, o čem se bavíme), ale pak mě trochu překvapuje s jakou jistotou tvrdíš některé věci, o jejichž nepravdivosti se dá jednoduše přesvědčit. Např. tvrzení, že:
Pavel2:
"pak do hry vstupujou výnosy z prodeje pozemků a to výrazně nahrává variantě PŘESTAVĚT."
se dá vyvrátit několika kliknutími myši v katastru nemovitostí. Město tam žádné významné pozemky nemá a už vůbec ne takové, které by mohlo rozprodat na byty výhodněji při přestavbě, než při zachování stávajícího stavu.
Karel_Š:
"Osobně si pamatuji, že mosty Rondelu prošly někdy cca před 20-ti lety totál rekonstrucí. Bouraly se a vystavěly znova. Jaká se standartní životnost takovéto stavby?"
Mosty se navrhují na 100 let. Některé z nich (např. pražský Libeňský) skutečně téměř takové doby provozu dosáhnou bez jakékoliv větší opravy, jiné se ocitnou v havarijním stavu z různých příčin po výrazně kratší době. Pokud vím, tak na mostech Rondelu je vlivem konstrukční vady problém se zatékáním, který se řešil (a nevyřešil) i tebou zmiňovanou opravou, ale bez zásadní rekonstrukce s tím budou problémy vždy.
Pavel2:
"takže argument že Rondel nejde jen zrekonstruovat víceméně ve stávající podobě s drobnýma zlepšeníma neplatí."
Chápu, že se tady scházejí experti na všechno, ale hodnocení, jestli něco jde nebo nejde bych ponechal na těch, kteří mostům rozumějí. Rozhodnutí, jestli se něco opraví / neopraví / zrekonstruuje / zbourá není otázka jednoho pohledu přes monitor a (ne)platnost toho kterého argumentu je věc relativní. Kdybychom za každou cenu a bez ohledu na vynaložené peníze chtěli, tak by možná šlo ty mosty zrekonstruovat víceméně ve stávající podobě, ale pokud varianta zbourat a zasypat vychází podobně draho, jako zrekonstruovat, tak při zohlednění dalších souvislostí to nemá smysl. Další věc je ta, že mosty už od doby svého vzniku stojí částečně v průjezdním profilu tramvajové dráhy a tou rekonstrukcí víceméně ve stávající podobě budeme na další desítky let konzervovat nevyhovující stav. Navíc to bylo celé myšleno jako křižovatka s dálnicí D5 a později s průtahem Karlovy Vary - Písek, což je účel, kterému to už nikdy sloužit nebude.
H_k:
"Hlavně řešit křížení komunikací že se vybetonuje "ranvej" pro 7 jízdních pruhů, tramvaj a zastávky, plus nějaký bus pruh, je podle mě neskutečné plýtvání místem"
Já nevím, jestli tomu mám říkat shovívavě nepravdy, nebo to rovnou právem označit za lži. Nikde nebude žádných 7 pruhů + bus pruh, nebude tam ani 7 pruhů včetně bus pruhu protože tam nikde žádných 7 pruhů nebude...
H_k:
"Místní se můžou modlit za funkční světla protože jinak to nepůjde přejít, ach jo."
Půjde to přejít úplně stejně jako u Severky, U Gery, u nádraží... Žádný přechod nepůjde přes více než tři pruhy, nic dramatického ani neobvyklého. Nebude to žádná pěší zóna, bude to rušná živoucí třída.
H_k:
"Přitom kdyby se nechal jeden průběžný pruh v podzemí, tak vydá za dva na povrchu (kde bude volno max. půl intervalu, bo vyklízecí doby, chodci přes 4 pruhy a tak...)... A celé by to tak bylo mnohem menší, část kraválu by byla pod zemí a část brzdění a rozjíždění by se vůbec neděla, takže nižší emise z dopravy..."
Nasměrovat 25 tisíc aut do tunelu 1+1 pruh je myšlenka natolik odvážná nebo spíše odtržená od reality, že se jí ani vážně nikdo nezabýval. Tím nahradit 2+2 na povrchu opravdu nejde, ostatně kdyby ano, tak mohla celá Blanka být jen jednopruhová v každém směru. Nerozumím, že jedním dechem někoho obviňuješ z vytváření zdržovacího místa a pak vzneseš takovýto nápad. Kolony ze zipování do toho jednoho pruhu v tunelu bychom mohli pozorovat ještě někde na Belánce. To, že dle obecné poučky je kapacita komunikace ve městě dána především kapacitou křižovatek, neznamená, že ty mezikřižovatkové úseky s tím nemusejí korespondovat. A druhá potíž tunelu se dá jednoduše shrnout rčením kdo chce opici, musí mít na banány. I kdybychom přesvědčili stát, aby ten tunel zaplatil celý ze svého (což neudělá, protože to neprojde hodnocením ekonomické efektivnosti), tak si město uváže na krk černou díru na peníze, která ho bude stát enormní provozní náklady každý rok. Nehledě k tomu, že spravovat tunel vyžaduje vybudovat příslušné odborné kapacity, kterými teď město pochopitelně nedisponuje.
H_k:
"a to místo nebude příjemné, nebude to hezký kus města."
Šestimetrové chodníky, třímetrové zelené pásy, tři sta stromů. Myslím, že příjemnější místo na celém severojižním průtahu nebude. Samozřejmě tam asi nebude klid jako na Boubíně, ale to snad ani ve městě nikdo nečeká, ne?
Martinmarilynmanson
Pondělí, 18. května 2020 - 14:12:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11095
Registrován: 12-2007
Navíc to bylo celé myšleno jako křižovatka s dálnicí D5 a později s průtahem Karlovy Vary - Písek, což je účel, kterému to už nikdy sloužit nebude.
To se fakt plánovalo? [coze]
Be clever - use public transport!
Pondělí, 18. května 2020 - 14:50:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7506
Registrován: 5-2004
Ano. A narozdíl od současnosti se ani nikdo neptal veřejnosti, co si o tom myslí[happy].
Jedna z alternativ prezentovaná při loňském představení předchozí studie, kde jde dálnice kousek severně od Rondelu. Další možností bylo jít přímo přes něj (naznačeno tenkou červenou osou) nebo vést dálnici po Rokycanské a přes Rychtářku ke Kalikovskému Mlýnu (1970)...[uhoh]:

Martinmarilynmanson
Pondělí, 18. května 2020 - 16:12:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11096
Registrován: 12-2007
Tak to je masakr, to by se Plzeň vyvíjela patrně úplně jinak a jiným směrem, kdyby měla hlavní tepnu skrze město, těsně za zády hlavnímu náměstí. Ale tak jelikož byla Plzeň za socíku takový otloukánek, tak se asi nelze divit... [uhoh]
Be clever - use public transport!
Pondělí, 18. května 2020 - 16:44:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7207
Registrován: 5-2002
Já nevím, jestli tomu mám říkat shovívavě nepravdy, nebo to rovnou právem označit za lži. Nikde nebude žádných 7 pruhů + bus pruh, nebude tam ani 7 pruhů včetně bus pruhu protože tam nikde žádných 7 pruhů nebude...

Spekulace jestli tvrdím nepravdy nebo sprostě lžu si ještě můžeme doplnit obrázkem... Tak se zase uklidníme, ok?
Nerozumím, že jedním dechem někoho obviňuješ z vytváření zdržovacího místa a pak vzneseš takovýto nápad. Kolony ze zipování do toho jednoho pruhu v tunelu bychom mohli pozorovat ještě někde na Belánce.

Já bych připomenul že v rámci nějaké stavby se kolem Shelky v jednom pruhu jezdilo, při vypnutých světlech, a vyjezdilo se to. Zlý prolhaný HK by navrhoval jeden pruh spodem bez světel, a jeden rovně a jeden odbočovací horem - a to by se vyjezdit nemělo?
Pondělí, 18. května 2020 - 16:51:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7208
Registrován: 5-2002
Nasměrovat 25 tisíc aut do tunelu 1+1 pruh je myšlenka natolik odvážná nebo spíše odtržená od reality, že se jí ani vážně nikdo nezabýval. Tím nahradit 2+2 na povrchu opravdu nejde, ostatně kdyby ano, tak mohla celá Blanka být jen jednopruhová v každém směru.

Intenzity dopravy v Blance jsou někde u 80 tisíc vozidel (obousměrně), je 2+2 pruhy... Dramatických 25 tisíc vozidel by do 1+1 jednoho pruhu nešlo proč přesně?

https://www.tunelblanka.info/intenzity-dopravy-v-lednu-2018/

Nebo si teď zlý prolhaný HK vymýšlí intenzity Blanky? Nebo tady, https://zdopravy.cz/ctyri-roky-blanky-pocet-aut-v-tunelech-roste- tsk-vyroci-pripomenula-videem-s-nebezpecnymi-ridici-34605/ - V nejvytíženějším ze tří tunelů – Dejvickém, projelo už v červnu v průměru 98 500 aut denně. Jak to dělají v 2+2 tunelu? Nebylo by lepší 10 -14 pruhů na povrchu se semafory? [proud] V Sao Paulu běžné, tady se snad aspoň přiblížíme... [happy]
Pavel2
Pondělí, 18. května 2020 - 19:25:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17860
Registrován: 8-2002
zaplaťpánbu že šli ti komunisti do pekel. všechny starý baráky zbourat, srovnat buldozerem a přes skoro centrum (tenkrát) stopadesátitisícovýho města nalajnovat dálniční triangl. pěkný zvěrstvo [ko]

zřejmě to vycházelo z těch idejí 60. let (kdy byli lidi asi rádi, že měli motorku), že po širokých 4pruhových třídách budou téměř neslyšně a beze smradů sem-tam projíždět auta stálou rychlostí 80 km/h. bezpečně od chodců oddělený svodidlama nebo vysokou betonovou zdí. to ještě nevěděli, že ty auta dělají kravál, takže se budou později stavět zdi zvaný PHS.

dnešní doba je ale zase praštěná jinak. ode zdi ke zdi to asi úplně není, ale je to těžký.
Pavel2
Pondělí, 18. května 2020 - 19:54:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17861
Registrován: 8-2002
h_k + ML:
nějakej aspoň nástřel v podobě výkresu by na tu variantu s "tunelem" nebyl? já chápu že to apriori u nás nejde, když to Sao Paulo leží v "rozvojový" Brazílii [wink], ale nestálo by to aspoň prověřit po teoretický stránce?

on totiž ten argument, že místem neprocpem víc dopravy, protože ty ostatní křižovatky jsou/budou horší, není důvodem proto, abysme udělali další úzký hrdlo (nebo aspoň s vysokým potenciálem aby se úzkým hrdlem stalo). mimojiné se moc nemluví o abnormálních stavech. nefunkční semafor, nehoda v křižovatce přes víc pruhů v obou směrech, ucpanej jeden směr...
podle mě i tohle by se mělo v takovým místě vzít do úvahy. pakliže nahoře bude crash, dolem by se projet dalo. byť by před problematickým místem samozřejmě velice rychle vznikly kolony.

a ten "tunel" by nebyl tunelem raženým, ale hloubeným, což je defacto jen zářez překrytej nějakým stropem, viz ten Frýdek. jsou tam sice opěrný zdi co vstřebají hodně kubíků betonu, ale část toho lze zakrýt a část ponechat otevřenou. kde jsou tady ty vysoký provozní náklady?

příklad: podjezd Gambrinus se dostavěl cca 1987-1990, nevím to úplně přesně a jsem línej to dlouho hledat. kolikrát za ty roky dodnes se tam něco opravovalo? podle mě 1x zhruba před dvěma rokama když se do toho sáhlo v rámci snižovaní počtu kolejí nahoře. nákladní nádraží OFF, Hornbach ON, a ten ty koleje nepotřebuje. navíc koridor do Phy a přestavba uzlu Plzeň, takže se to spláchlo pro dráhy najednou.

znamená to, že 1x za 25-30 let něco menšího poopravit je hrozný omezení provozu a vysoký provozní náklady rok co rok?
Pondělí, 18. května 2020 - 20:04:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7507
Registrován: 5-2004
H_k:
"Spekulace jestli tvrdím nepravdy nebo sprostě lžu si ještě můžeme doplnit obrázkem..."
Ano a tvůj obrázek z 06/2019, na kterém je kus krátkého odbočovacího pruhu k čerpací stanici pod Záhorskem, můžeš doplnit ještě obrázkem z 02/2020, abychom ty spekulace vyřešili úplně. Prohlédnout si jej lze třeba tady a účastníci veřejného projednání před čtvrt rokem si jeho malou tištěnou kopii dokonce mohli odnést domů.

Tady platí opět to samé: Kritizovat můžu cokoliv, ale nemůžu to dělat aniž bych měl dostatečné a aktuální informace...
H_k:
"Já bych připomenul že v rámci nějaké stavby se kolem Shelky v jednom pruhu jezdilo, při vypnutých světlech, a vyjezdilo se to."
Předloni na podzim, když se pokládal nový asfalt, tak byla Karlovarská zavřená úplně. Jezdilo se okolo Boleváku a "vyjezdilo se to", lidé byli doslova nadšení[happy]. Tak to můžeme Karlovarskou zavřít na pořád, ne? Opravdu chceš srovnávat nějakou krátkodobou výluku s trvalým stavem? Teď jsme měli dva měsíce zavřené hospody a přežili jsme to. To je tedy taky můžeme zavřít na furt, ne?
H_k:
"Zlý prolhaný HK by navrhoval jeden pruh spodem bez světel, a jeden rovně a jeden odbočovací horem - a to by se vyjezdit nemělo?"
Kromě toho, že nechápu, kdy by dobrovolně jel horem rovně a čekal na semaforu (takže nemůžeš tu kapacitu jednoduše násobit dvěma), tak ten tvůj jeden ušetřený pruh by požraly zárubní zdi tunelu a zabral bys možná ještě víc místa, než je uvažováno v návrhu. Ale stále je tu nejdůležitější něco jiného: I kdyby tunel dával smysl dopravní (jako že nedává), tak v žádném případě nedává smysl ekonomický.
H_k:
"V nejvytíženějším ze tří tunelů – Dejvickém, projelo už v červnu v průměru 98 500 aut denně. Jak to dělají v 2+2 tunelu?"
Jednoduše, jsou v něm mimoúrovňové křižovatky. Ostatně pokud se musí regulovat vjezdy do Blanky ve směru do Troji, tak je to vždy ze stejného důvodu - zasekává se to u prvního semaforu na povrchu. Ty tady obhajuješ to samé - utopit miliardy, abys domněle profrčel tunelem a mohl pak u hlavní pošty nebo lékařské fakulty o to déle čekat na zelenou.
Pavel2
Pondělí, 18. května 2020 - 20:32:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17863
Registrován: 8-2002
ML #7507:
Ty tady obhajuješ to samé - utopit miliardy, abys domněle profrčel tunelem a mohl pak u hlavní pošty nebo lékařské fakulty o to déle čekat na zelenou.

ale fuj, není to trochu faul srovnávat meganákladnou Blanku přes 1/4 Prahy s krátkým hloubeným tunelem?
on neRondel taky má být nákladově v hodnotách mld Kč?

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)
Úterý, 19. května 2020 - 09:16:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7509
Registrován: 5-2004
Pavel2:
"není to trochu faul srovnávat meganákladnou Blanku přes 1/4 Prahy s krátkým hloubeným tunelem? on neRondel taky má být nákladově v hodnotách mld Kč?"
Dobře, tak řekněme, že H_k nechce utopit miliardy, ale tak jednu a půl miliardu. Na tolik by asi mohla vyjít ta jeho varianta, která dopravně nic neřeší, nikdo rozumný na ni městu nepřispěje a ponechá bariéru v území. To, co je navrženo, by mělo stát zhruba polovinu té částky a přitom nemá ani jednu z výše uvedených nevýhod.
Pavel2:
"nějakej aspoň nástřel v podobě výkresu by na tu variantu s "tunelem" nebyl? já chápu že to apriori u nás nejde, když to Sao Paulo leží v "rozvojový" Brazílii [wink], ale nestálo by to aspoň prověřit po teoretický stránce?"
Po teoretický stránce se toho prověřovalo spoustu. Výsledný návrh je čtvrtou modifikací v pořadí sedmé varianty. Tunel 1+1 se neprověřoval, protože to je už z prvotního posouzení nesmysl (stejně jako třeba uzavřít Karlovarskou pro auta úplně[happy]), ale zkoumalo se několik mimoúrovňových variant.
Pavel2:
"není důvodem proto, abysme udělali další úzký hrdlo (nebo aspoň s vysokým potenciálem aby se úzkým hrdlem stalo)."
To jistě ne, ale také není důvod, aby jedno místo bylo extrémně předimenzovaným širokým hrdlem, jehož potenciál se nevyužívá. Tady nemá vzniknout něco, co má menší kapacitu než zbývající úseky, naopak půjde stále o autem nejkomfortněji průjezdný úsek severojižního průtahu od Plzeňky až po náměstí Míru.
Pavel2:
"mimojiné se moc nemluví o abnormálních stavech. nefunkční semafor, nehoda v křižovatce přes víc pruhů v obou směrech, ucpanej jeden směr..."
Přece stačí u Shellky jeden pruh a vyjezdí se to, ne?[proud] Komunikace musí mít nějakou rezervu na mimořádné situace, ale nemůže to být rezerva ve výši 100%. Doma snad taky nemáš dvě lednice nebo dvě pračky, kdyby se jedna porouchala. A z hlediska citlivosti na mimořádné situace je daleko horší tunel než povrchové řešení.
Pavel2:
"a ten "tunel" by nebyl tunelem raženým, ale hloubeným, což je defacto jen zářez překrytej nějakým stropem, viz ten Frýdek. jsou tam sice opěrný zdi co vstřebají hodně kubíků betonu, ale část toho lze zakrýt a část ponechat otevřenou. kde jsou tady ty vysoký provozní náklady?"
A ten Frýdek je opravdu něco, co chceme mít pár set metrů od Bartoloměje? Zakonzervování stávajícího stavu s nějakým krátkým překrytým zářezem s sebou nenese tak velké provozní náklady, ale ponecháváme si a na další desítky let zachováváme všechny nevýhody, které tam dnes jsou z pohledu urbanismu, pěších a cyklistů, možností napojení okolního území... Pokud bychom tohle chtěli vyřešit, už se neobejdeme bez tunelu. A v tom se musí svítit, větrat, provozovat semafory a kamery. Vše je napojeno na nepřetržitý dispečink se stálou obsluhou a musí se na to pravidelně dělat revize a zkoušky. Tunel musíš čistit, protože na stěnách ulpívají zplodiny z výfuků. Musíš mít stále na telefonu posádku s pohotovostním autem připravenou na to vyjet a řešit mimořádnosti. Místní hasiči se musí naučit zasahovat v tunelu a pravidelně to cvičit. To jsou všechno ty milionové náklady každý rok. Krátký překrytý zářez tohle nepotřebuje, ale taky se nedá přejít. Tohle všechno se ale už prověřovalo a výsledný návrh není žádný náhodný výkřik, ale produkt podrobné analýzy.
Úterý, 19. května 2020 - 11:24:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5921
Registrován: 2-2005
Já s tebou sice souhlasím, ale neodpustím si poznámku:

Doma snad taky nemáš dvě lednice

Já doma mám dokonce tři lednice [biggrin]
MHD je pro lidi ! ! !
Úterý, 19. května 2020 - 12:11:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7510
Registrován: 5-2004
Dobrá, tak my, co nemáme doma pivovar, máme jen jednu lednici[happy].
kv
Úterý, 19. května 2020 - 21:32:32  
Neregistrovaný host
Copak nám to tady jezdí pod okny?
Nemá to brázdit Otrokovice?

Pavel2
Úterý, 19. května 2020 - 22:04:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17872
Registrován: 8-2002
kv:
škodovka s tím nějak zápasí anebo vexluje, čert ví. nemám tušení jestli od toho 02.04., kdy jsem vůz fotil já, už byl ve ZL a zase se vrátil nebo je celou dobu tady u nás.
https://seznam-autobusu.cz/vuz/70654

lednice:
jsou lidi co mají doma ledničku s mrazákem i samostatnej další mrazák a nemusí mít doma zrovna pivovar [wink]
já mám malej byt, takže zálohu ledničky řeším stálou finanční rezervou na účtě a spoléhám na (e)shopy že fungujou rychle a spolehlivě [happy]

a kdyby někoho zajímalo proč byla půlka Plzně dnes odpoledne tak zasekaná:
na Rokycanský směrem z města pod Kovodružstvem/pumpou DEA/Aspektou vzplál cca ve 14:30 Mercedes...
https://www.krimi-plzen.cz/a/pozar-auta-zablokoval-plzen/
https://www.qap.cz/object/kvuli-pozaru-auta-na-rokycanske-tride-k olabovala-doprava-v-plzni-fotky-113445
směr na Prahu byl úplně zastavenej, dolů do downtownu se jelo normálně.

kolony byly třeba i v Sirkovce od nádraží pryč. protože si pitomci najedou na zelenou do křižovatky, přestože VIDÍ, že se to dál moc nehejbá a křižovatku nejsou schopni včas opustit. je to pořád stejný, 50% volů a UBB za volantem.
Úterý, 19. května 2020 - 22:23:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5922
Registrován: 2-2005
Nevím přesné data, ale ce Zlíně byl a pak se vrátil a od té doby je v Plzni.

A ještě analogicky k těm lednicím a rondelu. Druhá lednice je pro domácnost stejný nesmysl, jako tunel na Rondelu. Nikdo normální nemá doma dvě lednice a když se jedna rozbije, tak "se to nějak vyjezdí" do doby nákupu nové. Stejně tak v případě nehody se to "nějak vyjezdí" jedním pruhem.
MHD je pro lidi ! ! !
Pavel2
Úterý, 19. května 2020 - 23:16:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17873
Registrován: 8-2002
jistě, tunel kterej nastínil ML je v parametrech Valíku. ventilace, osvětlení, kamery atd., to je samozřejmě zbytečně nákladná kravina.
Středa, 20. května 2020 - 10:17:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5923
Registrován: 2-2005
jistě, tunel kterej nastínil ML je v parametrech Valíku.

Domnívám se, že jinak dnes tunely ani stavět nelze...viz text ML.
MHD je pro lidi ! ! !
Pavel2
Středa, 20. května 2020 - 11:26:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17875
Registrován: 8-2002
a co je to tedy v tom FM? nebo jak to správně pojmenovat?
Středa, 20. května 2020 - 13:46:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5924
Registrován: 2-2005
No přece podjezd nebo spíš mimoúrovňová křižovatka...[crazy]

To že je tam dned svedena dálnice je dáno nějakým historickým vývojem a neschopností dostavět dálniční obchvat. Funkcí původně odpovídá zhruba našemu rondelu, jen nahoře je místo kruháče křižovatka. A podobně jako u nás rondel je to jizva na tváři města, ve FM ještě hůře řešitelná
MHD je pro lidi ! ! !
Středa, 20. května 2020 - 19:07:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7209
Registrován: 5-2002
Jednoduše, jsou v něm mimoúrovňové křižovatky. Ostatně pokud se musí regulovat vjezdy do Blanky ve směru do Troji, tak je to vždy ze stejného důvodu - zasekává se to u prvního semaforu na povrchu. Ty tady obhajuješ to samé - utopit miliardy, abys domněle profrčel tunelem a mohl pak u hlavní pošty nebo lékařské fakulty o to déle čekat na zelenou.

No tak jednak ani já nenavrhuji ucpat výjezd z toho podjezdu semaforem, jednak navrhuju konfiguraci která je v dané lokalitě cca dneska, jen na povrchu by nebyl kruh a byla tramvaj...


A ten Frýdek je opravdu něco, co chceme mít pár set metrů od Bartoloměje?

Ne, pár set metrů od Bartoloměje bude dopravní ráj tohle [happy]
Ostatně tady je k tomu všechno:

https://ukr.plzen.eu/rozvoj-mesta/probihajici-projekty/prestavba- krizovatky-rondel-karlovarska/prestavba-krizovatky-rondel-karlova rska.aspx


HK by volil variantu 2 z těch předložených, byť některé detaily by řešil jinak, z těch dalších je var. 7 nejmenší zlo, ale všechna doprava je na povrchu, bude to nepříjemné a hlučné místo.

Středa, 20. května 2020 - 19:14:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1439
Registrován: 1-2009
Mě by spíš zajímalo, proč ten otrokovickej Heuliez nemá půlku nárazníku [proud]
Doma mám 1 velkou lednici, u ní je psané, že v případě poruchy vydrží jídlo v ní 24 hodin studené. Pak už by se zkazilo. Eshop sice může být na objednání rychlý, ale otázkou je, kdy ti to dodají domů, jestli do 24 hodin.
Na chalupě mám 2 menší. Jednu novou a druhou starou záložní, normální do ní dávám jen jahody, borůvky, ostružiny apod., prostě úrodu.

(Příspěvek byl editován uživatelem James Bond.)
Pavel2
Čtvrtek, 21. května 2020 - 06:14:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17877
Registrován: 8-2002
007:
proč ten otrokovickej Heuliez nemá půlku nárazníku

nejspíš proto, že je pak lepší přístup k oku nebo čepu na odtažení [wink]
přičemž na fci vozu to jinak vliv nemá [proud]

eshop musí fungovat, pokud je dodací lhůta 7 pracovních dní, nebo skladem znamená u dodavatele v PL, tak ať mi políbí řiť.
Pavel2
Čtvrtek, 21. května 2020 - 06:52:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17878
Registrován: 8-2002
jinak abyste věděli co se chystá... U Jána budou přechody.
město bylo přesvědčeno, že když už do toho říznout, tak rovnou s rekonstrukcí sítí a proto náklady na první pohled neuvěřitelných 56 mega (zlý jazyk by řekl za několik čar na vozovce [biggrin]).

když na to koukám... jako řidič z toho moc radost nemám. ve směru ze Sirkovky ubyl pravej odbočovací pruh směr Doubravka. dá se tam teď docela rychle zmizet z centra. i s ohledem na nedávný uzavření Šumavský se mi to moc nelíbí. je mi jasný, že je to daný tím, že pak by byl přechod přes 4 pruhy a to nelze... snad jedině nedělat ten přechod rovnou přes 4 pruhy, ale přes 3+1, nebo 1+2+1, prostě ho přerušit nejméně jedním ostrůvkem.

pozitivní je tam posílení větve do/z nábřeží a Pražský ulice. horší bude snížení propustnosti křižovatky (nevím o kolik %) vyčleněním části času cyklu pro chodce. ale to je prostě asi daň za polidštění toho místa.

taky už jsem vysvětloval nějakým starším cizincům mojí neradostnou angličtinou kudy z nábřeží do pivovaru. a pochopil jsem, že to pro někoho nemusí být jednoduchý. na druhou stranu jako poučenej chodec nemám problém se podívat jak autům padá zelená a přejít od policajtárny k Angelu bezpečně v době, kdy auta mají červenou. naproti tomu přebíhat na mostě se čtyřpruhem je zejména na úrovni chodníku od lávky přes pás směrem k Rychtářce skoro sebevražda, tam okamžik kdy auta mají červenou opravdu není moc dlouhej.

křižovatka bude o něco snesitelnější, hlavně pro pěší & cyklisty, ale kolony aut se prodlouží. jako vždycky je to něco za něco.
Čtvrtek, 21. května 2020 - 07:39:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7210
Registrován: 5-2002
Jenom pozor - nepůjde odbočit z průtahu doprava , kdyby člověk potřeboval na polikliniku na nábřeží třeba tak bude muset jinudy.

Taky stále budou chybět chodníky na protější straně Sirkovky a u průtahu tam co nejsou teď (na obr vlevo dole), protože projekt asi vznikal už dříve a nebere v potaz nové bytovky , které průtah v daném místě docela polidštily. Vzniklo by tak nové pěší spojení k zadní části Mlýnské strouhy. Stejně tak chybí chodník u Fügnerky, ale třeba se to časem dodělá.

Stejně tak jako chodník podél průtahu k Plaze...0
Martinmarilynmanson
Čtvrtek, 21. května 2020 - 07:40:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11099
Registrován: 12-2007
nepůjde odbočit z průtahu doprava , kdyby člověk potřeboval na polikliniku na nábřeží třeba tak bude muset jinudy.
Odbočí o chvilku dřív [happy]
Be clever - use public transport!
Čtvrtek, 21. května 2020 - 07:48:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7211
Registrován: 5-2002
Jo to jo, ale pak to odbočení doleva občas stojí za to, proto se jezdí i tou druhou variantou... Ve které navíc přibyde odbočovací "půlpruh" k té poliklinice.

Ale to jsou detaily, celkově především chodník kolem policajtů strašně chybí, vysvětlovat lidem jak jít na nádraží nebo opačně je pomalu ostuda...
Pavel2
Čtvrtek, 21. května 2020 - 08:27:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17880
Registrován: 8-2002
h_k:
já říkám, že normální lidi využívají odbočení z průtahu doprava na nábřeží před mostem a ti ostatní auto lámou asi o 320° až U Jána, kde se pak třeba nepodívají do zrcátka a nechají se skoro sejmout tramvají [biggrin]

odbočení doleva z Fügnerky mi problém nedělá. někdy je potřeba tam chvilku počkat. vyjíždím doleva z vedlejší ulice na hlavní kde je provoz, tak je potřeba s tím počítat.
Čtvrtek, 21. května 2020 - 09:04:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 739
Registrován: 11-2004
Nový trolejbus - kloubák 590 - zkušební jízdy
500Tr24
Čtvrtek, 21. května 2020 - 09:13:40  
Neregistrovaný host
A 500 dnes převoz do Prahy.
Aresák
Čtvrtek, 21. května 2020 - 09:44:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2155
Registrován: 1-2007
Pavel2:
"007:
proč ten otrokovickej Heuliez nemá půlku nárazníku

nejspíš proto, že je pak lepší přístup k oku nebo čepu na odtažení [wink]
přičemž na fci vozu to jinak vliv nemá [proud]

"
Ale sakra má. Nárazník má hlavní funkci už v názvu. Tedy, že to je nárazník. Kdyby došlo nedej bože ke srážce s chodcem... Bez předního nárazníku je vozidlo nezpůsobilé provozu. To samé i připevnění registrační značky.

Nejhorší je, že pak to odnese řidič, nikoli firma. Řidič zná zákon a ví, že takhle s vozidlem nesmí na pozemní komunikaci.

To samé, když dávají převozku na vozidlo, které již RZ má... V Libchavách by vám povyprávěli, jaký je průser, když dáte na kloubák, který značku má, svou převozku a vletí do vás kráva s autem. Odsral to řidič...
Pavel2
Čtvrtek, 21. května 2020 - 11:33:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17881
Registrován: 8-2002
Aresák: no dobrá. už jsi to napsal škodovákům? [wink][biggrin]

edit: samozřejmě jsem to myslel tak, že absence nárazníku nemá všeobecně vliv na zkoušky vozu a co může/nesmí musí vědět řidič. krom toho tyhle zkušební škodovácký vozy s odkrytým okem/čepem tady vídáme docela často. holt zatím žádnej průser řešit nemuseli.

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)
Čtvrtek, 21. května 2020 - 21:46:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18855
Registrován: 5-2002
To samé, když dávají převozku na vozidlo, které již RZ má... V Libchavách by vám povyprávěli, jaký je průser, když dáte na kloubák, který značku má, svou převozku a vletí do vás kráva s autem. Odsral to řidič...

Ale tohle u nás v kraji známe [happy] U nás v kraji by ti zas mohli vyprávět, co se stane, když řidič jezdí linku Klatovy - Plzeň se zelenou Setrou, kerá má RZ z jiné zelené Setry, na CANu za ním přijde hlídka městské policie, chce vidět doklady od autobusu a začne porovnávat VIN na dokladech s VINem na schodech [happy] Taková nezodpovědnost! Jako by nevěděl, že městská policie na CAN běžně chodí porovnávat VINy v papírech s VINy na štítku! [happy]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Čtvrtek, 21. května 2020 - 22:36:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 5-2020
Dnes v Koterově

Pátek, 22. května 2020 - 09:15:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7217
Registrován: 5-2002
Mimochodem, plánují se ještě trolejbusy k fakultce zadem přes Roudnou, nebo už to padlo?

To vlastně souvisí i s tím Rondelem, pokud plánují, tak u té varianty přestavby Rondelu budou bus pruhy ve směru kde nebude nic jezdit...

Pokud neplánujou, tak tam bus pruhy budou správně pro dnešní 33+40, ale přestup na tramvaj tam bude dost mizerný, ten "přestupní uzel", jak to město hájí v prezentaci variant, tam teda moc vidět není... (Směrem do města by 33+40 v prostoru stavby neměly zastávku vůbec)
Pátek, 22. května 2020 - 10:23:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 11-2007
Přátelé, nemáte náhodou někdo naskenované jízdní řády (nebo jste ochotni okopírovat a poslat) tramvaji a rrolejbusů z Plzně před rokem 2000, ideálně třeba kolem 1990 a 1995? Kdyžtak prosím na zdenekhu@email.cz, také mám starší JR v nabídce, kdyžtak díky 😏
Sobota, 23. května 2020 - 12:04:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18857
Registrován: 5-2002
Zdenda: Koncem 90. let začal DP vydávat knížečky s jízdními řády. Předtím se daly sehnat jedině tak, že sis je nechal za korunu za dvě okopírovat v infocentru DP u náměstí Republiky. Kdysi kdesi jsem to doma měl, ale po zhruba deseti reorganizacích sklepa a jedné povodni od prasklé trubky fakt nevím, kde hledat.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Beulas
Neděle, 24. května 2020 - 00:54:26  
Neregistrovaný host
Martin_j: Asi bychom se reálně divili kolik by se toho našlo, např. v zimě u SKI-BUSU se namazali ani se značkou natož s barvou, kdy jezdilo Citaro 4B2 7279 na číslech MANu 5Z3 3138...
Pondělí, 01. června 2020 - 13:36:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2094
Registrován: 7-2017
PMDP jsou očividně tak dotčeny, že lžou o ukončení provozu linek 52, 53 a 54. [crazy][ko][kladivo]