Diskuse » Archiv 2018 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Brně » Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 30. 03. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 30. 03. 2018

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 04. března 2018 - 21:05:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1589
Registrován: 4-2011
Pokud je to "sci-fi" plán, dvanáctku bych proloužil klidně k Avionu nebo Olympii.

Na rozdíl od smyčky Štýřice je prodloužení k Avionu aspoň v ÚP. [proud] Takže sci-fi to není. A nějak si nevybavím, že by v ÚP byla spojka od nádraží Lesná na Halasovo náměstí. Ale hezký to je, to jo... Ale v konzervě jménem Brno by to dvojí vedení v Lesné (něco na Haškovu, něco na Čertovu rokli) asi neprošlo, to by nesvéprávní analfabeti řvali.

Akorát, jestli na tom plánku dobře vidím, tak zastávky Otakara Ševčíka a Buzkova jsou o víkendu bez obsluhy.

(Příspěvek byl editován uživatelem Focus1976.)
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pondělí, 05. března 2018 - 06:47:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 273
Registrován: 12-2007
Na stránce europointbrno.cz je stránka věnovaná variantě Řeka, tam je i kolonka "Návrh úprav systému veřejné dopravy". Komu se nechce hledat, tak je to TADY [happy]

Focus1976: Vlevo ve výsvětlivkách je uvedeno, že linka 7 je v úseku Nové Sady - Technologický park provozována pouze v pracovní dny. To znamená, že z Nových Sadů do Juliánova jezdí celý týden [wink]
Pondělí, 05. března 2018 - 08:39:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1590
Registrován: 4-2011
Cilelis: Sorry, moje slepota, špatně jsem to přečetl, já selektivně viděl jen to "pracovní dny" a ne ten úsek.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pondělí, 05. března 2018 - 10:12:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1897
Registrován: 9-2005
Obzvlášť vypečené je schéma trolejbusové dopravy - linka t34 vedená Novou městskou třídou, která nebude.
Jva
Pondělí, 05. března 2018 - 10:23:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4086
Registrován: 6-2002
Jako kdyby nové nádraží už bylo... Na takové "zbytečnosti" vláda peníze nedá, vše se musí v rámci kupování hlasů prožrat a prosociálkovat[angry]...
Cynik - tak říká optimista realistovi...
Pondělí, 05. března 2018 - 12:34:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 828
Registrován: 10-2012
Fakt bude mit Brno na to aby nakoupilo tolik obousmernych vozu? Linka 1 presmerovana na uvrat do Lisne jako 8B a druha linka 8A od kampusu na k nadrazi u reky. To jsou takove navrhy na nic, jen aby se tam nejaka linka natahla a vysledek je pak takovy jaky je. Na nic.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Pondělí, 05. března 2018 - 15:39:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 60
Registrován: 7-2017
Focus1976:
" představte si, že vaše nádraží je plesnivá barabizna, za kterou se město stydí"
Tak proč, u všech draků, saní a hyder bažinných, na tom nádraží NEUKLÍZEJÍ?! Mimochodem totéž se dá napsat o Královopolském i Židenickém a tam je to ještě horší. Co s tím? Nebo snad: "Kam s tím?"
M2359:
"Fakt bude mit Brno na to aby nakoupilo tolik obousmernych vozu? "
Což o vozy, to lze zařídit velmi operativně. Ale stavba těch kilometrů nových tratí - jen aby se odvozili lidi od/k vlaku - prý to dělá 10.000 přestupujích z vlaku do MHD za hodinu ve špičce. Mám jisté obavy, že rozpočet Brna není ani nafukovací ani bezedný, takže pokud se bude muset investovat tady, tak nezbydou peníze na skutečné rozšíření sítě - ať už v Řečkovicích, Kamechách, Černých Polích ze Štefánikovy čtvrti, atd. Plus samozřejmě údržba, časem i toho nového. Jak to vypadá když na údržbu není vidíme ... taky na Jírově. Pokud by se měl stavět Diametr (v případě Řeky nezbytnost) tak peníze nebudou tím tuplem. Když SŽDC nechce zaplatit rekonstrukci mostu délky cca 20 metrů na Merhautově tak 200x delší tunel pod celým Brnem asi těžko vybuduje jako vánoční dárek Hejtmanovi. A kupodivu: Město Brno na to dodnes nesehnalo prachy. Za 20 roků! DPMB to komplet za svoje taky platit nebude, hádám.
Pondělí, 05. března 2018 - 17:53:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7180
Registrován: 1-2007
Když SŽDC nechce zaplatit rekonstrukci mostu délky cca 20 metrů

Není náhodou ten most kraje?
hurá nádraží
Pondělí, 05. března 2018 - 19:12:16  
Neregistrovaný host
37.48.37.27
Už se těším na nové nádraží u řeky které bude krásné a moderní a s novou organizací MHD obsluhující nové centrum okolo [vypravci][fotic]
Kůň
Pondělí, 05. března 2018 - 19:19:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1613
Registrován: 1-2012
Až se vám tam přestěhujou bezhumáči a odpadky, tak už skákat radostí nebudete. To je největší problém současného nádraží.
Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Pondělí, 05. března 2018 - 23:01:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 829
Registrován: 10-2012
Jak už tu bylo zmíněno, současné nádraží je hnusné a špinavé jen díky nulové údržbě, bezďákům, feťákům a podobně, pokud bude stejná údržba i toho nového, tak to bude to samé v bledě modrém, stůjte nohama na zemi, sny máte pěkné, realita bude uplně jiná, pokud se té stavby vůbec dožijeme.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Úterý, 06. března 2018 - 13:11:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1174
Registrován: 11-2005
Jestli si to odsunou, tak bych si aspoň přál, aby nějakých 5-10 let nechali původní nádraží na místě, a nezbourali ho a nezastavěli zbytečnostmi. Až se pak zoufale budou vracet, aby měli kam. Předvídám, že nejlevnější způsob vyřešení dopravních problémů ve městě bude pak (= po zprovoznění Brno-Řeka) postavení nového hlaváku v místě toho historického a zavření toho u řeky.
Středa, 07. března 2018 - 02:47:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 675
Registrován: 10-2009
Obávám se, že diskuze o poloze brněnského nádraží se už dávno vymkla kontrole a bohužel obě strany používají zaváděcí, podpásové a jiné argumenty oblíbeného typu "přání otcem myšlenky". Vzhledem k tématu vlákna nemá smysl řešit železniční část problematiky, ale pojďme se na to podívat z "městského" hlediska.

Ad nové městské centrum: To prostě nevznikne vystavěním baráků na zelené louce. Centrum města se související obchodní a občanskou vybaveností se vytváří skutečně v dlouhodobém horizontu a těžko se dá říct, že plocha celoměstského významu vznikne prostě zastavěním zelené louky vedle nádraží v území nikoho. Opravdu fungující centrum nemá bloky bytů a bloky kanceláří, nýbrž od všeho něco, kvalitní veřejné prostory a žádné monofunkční struktury (to najdeme v každé učebnici urbanismu). Toto se vytváří po staletí a je iluzorní si myslet, že pouhým přesunem nádraží se logické centrum města někam přesune. Stejně tak je nesmyslem dvojice paralelních center v tak malé vzdálenosti od sebe, to prostě nefunguje a vždy bude mít nové centrum handicap oproti původnímu. Navíc i v případě jeho teoretické funkčnosti bude vyvolána potřeba mezi dvěma centry přejíždět - a máme zde klasickou ukázku naprosto zbytečně vyvolané cesty ve srovnání s dnešním stavem. Základní poučka - nejlepší cesta je žádná cesta - je zcela proti odsunu.

Celá obsluha MHD je dle mého názoru klíčová věc pro hodnocení obou variant, jelikož tady se láme chleba. Je úplně jedno, jestli v rámci 50 GKč něco stojí o 10 % víc nebo míň. Jednorázové náklady nejsou u stavby, kterou stavím na desítky let, rozhodujícím faktorem. Pokud mi odsunutá varianta bez jediného rozumného přínosu (z hlediska nového vedení linek MHD) vyvolá jen svou polohou výrazný nárůst vozokm všech trakcí, fragmentaci linek a odpovídajících přepravních proudů (oproti současnému efektivnímu sdružení) a zároveň výrazně zvýší úsekovou využívanost spojů MHD příměstskými cestujícími (na které bude město další desetiletí zbytečně vyhazovat peníze navíc), je to úplně špatně. V podstatě nejvýznamnější složkou všech dopravních modelů je vnímaná cestovní doba. I kdyby se mělo jednat o 5 min, kolik je to za rok, desetiletí? Další penalizací do vnímané cestovní doby příměstských cestujících je zmíněná nutnost dojetí MHD, tedy vždy a pro všechny přestup navíc (lze taky "ocenit" časem navíc).
V extrémním případě se dá říct, že obyvatelům Brna může být poloha nádraží úplně lhostejná, ale všem dojíždějícím se odsunutá varianta těžce nevyplatí. Vzhledem k dominantnímu postavení Brna v regionu je v případě časových ztrát ve "člověkominutách" s každým dalším rokem provozu odsunutá varianta horší a horší.

Oblíbeným argumentem je možnost dříve začít stavět u varianty A. Přístup "hlavně ať už se něco staví, je nám jedno, jestli je to dobré" je u stavby za 50 GKč naprosto neuvěřitelný. Tady člověk pořád čte, jak se mrhá s veřejnými prostředky a "vykazuje činnost" - ale co jiného je tlak na urychlenou výstavbu něčeho jenom proto, aby už to bylo, přestože nevíme, jestli je to správně? A tlačit variantu A jenom proto, že by u Petrova byly delší výluky - taky si postavíte místo rodinného domu unimobuňku, abyste se mohli hned nastěhovat, když v ní strávíte další desetiletí? Když se staví, tak výluky prostě jsou. Zapomíná se, že v případě realizace odsunu se musí postavit spousta nových TRAM a TBUS tratí - tyto fatální zábory významných komunikací nevadí?

Odsunuté nádraží, resp. jeho poloha navíc dopravně nefunguje bez celé řady dalších podpůrných staveb (SJKD, TRAM, TBUS tratě), jejichž realizace do celkových nákladů není uspokojivě zahrnuta. Zatímco u Petrova jde o v SP zcela invariantní podzemní zapojení VRT, u Řeky SJKD není vůbec jako nutná podmínka pro realizaci uvažován. Při nedostavění všech plánovaných TRAM a TBUS tratí je odsunutá poloha nádraží jasným důkazem nepoužitelnosti pro vylepšení MHD.

Ad současné nádraží: Argumentovat stavem současné stanice, příšerností celé nádražní oblasti a místními individui pro odsun je klasická argumentace kruhem. Proč prostor vypadá, jak vypadá? Protože se do něj dlouhou dobu vůbec neinvestuje. Ukrajinský stav přednádraží nikoho netrápí, jelikož definitivní řešení je přece na dohled, tak se nebudeme snažit. Pokud neumím udržovat nádraží v normálním stavu, nevím, kde všichni berou jistotu, že na dolním bude něco jinak. Stávající (špatný) stav všech staničních prostor NENÍ fyzikální vlastností způsobenou umístěním stanice v centru. Řešení odpudivého vzhledu nádraží fakt v přesunu problému (nádraží) jinam nespočívá.

tl;dr: nepřesouvat, nádraží je pro přespolní, nelze ospravedlnit nárůst výkonů MHD při zhoršení časové dostupnosti, divné hodnocení, množství "povinných" staveb, aby to dávalo smysl => Petrov jde i bez nich
Te audire non possum, musa sapientum fixa est in aure.
Je monte, je valide!
Kůň
Středa, 07. března 2018 - 07:09:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1614
Registrován: 1-2012
[ok][ok][ok]
Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Středa, 07. března 2018 - 09:21:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1591
Registrován: 4-2011
bohužel obě strany používají zaváděcí, podpásové a jiné argumenty
a následuje:
V podstatě nejvýznamnější složkou všech dopravních modelů je vnímaná cestovní doba. I kdyby se mělo jednat o 5 min, kolik je to za rok, desetiletí?

Sčítat cestovní dobu za desetiletí, to je krásný případ zavádějícího argumentu. Takhle normální člověk fakt neuvažuje. Kdybyste tak uvažovat chtěl, to už byste rovnou mohl říct, že například(!) učitelům stačí měsíční plat deset tisíc, protože za deset let si vydělají milion. V MHD platí univerzální pravidlo, že se nelze zavděčit všem. Když třeba v Soběšicích a Útěchově/Vranově přehodili 43/57, na každé tři spokojené byli dva nas.aní, protože chtěli na KPN a museli přestupovat na Klariskách.

Kromě toho, za to virtuální desetiletí se člověk může dvakrát stěhovat, změnit práci a najít si spoustu jiných činností a životních situací, které mu při cestování po městě tu a tam minutu ukradnou. Pořád je MHD v Brně naprosto luxusní, a kdo nadává na minutky, by si měl vyndat hlavu ze zadku. Namyšlené argumenty typu "můj čas je drahý" mě nedojímají. Kdo si to myslí, ať si domluví home office, založí si firmu v přízemí svého RD nebo jezdí na skútru a projíždí kolony po přerušované čáře.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 07. března 2018 - 11:44:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 830
Registrován: 10-2012
Smasska: pěkně napsáno [ok]
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Středa, 07. března 2018 - 15:26:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1898
Registrován: 9-2005
No ne že by na MHD nebylo co zlepšovat, zejména na rychlosti a kvalitě spojení ze severní a západní části města, případně opatření v centru (tunel pod Špénou, případně tunel z Malinoffského nám. ke sv. Anně místo někdejší tratě přes Kobližnou a Dominikánskou), ale to je běh na delší trať.
Čtvrtek, 08. března 2018 - 02:00:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 249
Registrován: 4-2010
Smasska: Kde to můžu podepsat? [ok]

Focus1976: Svou reakcí ses akorát usvědčil, že se v problematice nevyznáš, studii ŽUB si pravděpodobně ani neviděl a o hodnocení dopravních investic nic nevíš. Jak jinak si mám vysvětlit ...Takže požadovat nádraží v centru je asi jako chtít přímou linku z Žebětína na Úzkou... ?
Nejde tady o tebe, ani o tvé preference, ale o preference a dopravní chování určitého počtu cestujících, kterých je v relaci mimo Brno - centrum stonásobně více než těch z Žebětína. Mně je upřímně jedno, kolikrát budeš přestupovat při cestě na nádraží, do Žebětína nebo Útěchova.
Normálnímu cestujícímu však jde o čas a nádraží v centru jednoduše šetří čas drtivé většině cestujících. A já bych si přál (tedy nejen já, ale každý dopravní odborník nebo zodpovědný politik), aby cestujících ve vlacích bylo v Brně co nejvíc, právě na úkor těch v autech. Neumím si představit, že prodloužení cestovní doby v regionální železniční dopravě do centra Brna (i do toho širšího severně od historického) v některých relacích klidně i o třetinu (např. z Modřic, Bílovic, Sokolnic) může někoho motivovat k použití veřejné dopravy. (K zamyšlení je fakt, proč tento zjevný fakt Kordis a JMK dlouhodobě ignorují).

Ani nové nádraží na tom nic nezmění. Ani přes infantilní snahu Vokřála udělat z nového nádraží "brněnské medvídě", které by měli Brňané obdivovat, a to proto, že (hlavní) nádraží není a nemůže být klenotem ve vlastnictví města, ale především klíčovým prvkem dopravní infrastruktury (přístupovým bodem na železnici pro cestující), který spojuje město s jeho okolím, významněji však jeho okolí s městem, neboť bez svého centra se žádná příměstská oblast neobejde.
Čtvrtek, 08. března 2018 - 09:29:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13779
Registrován: 12-2007
už tu nějaké 2 roky mohlo být hotové odsunuté nádraží
(...)
Tomu snad sám nevěříš.


Mám-li tomu nevěřit (resp. přesněji - nebylo-li to tedy reálné ani v situaci, kdy by "zelení kverulanti neházeli klacky pod nohy"), pak to znamená mj. tyto zajímavé souvislosti:
- neměli pravdu představitelé města argumentující (již před cca 10 lety) způsobem "jediná možnost je odsun, protože se to časově stihne v rámci dotačního období" či "dílčí návrhy typu diametr/Veselého rychlodráha atd. nesmějí zdržet realizaci hlavní stavby, tzn. odsunutého nádraží, protože jinak by bylo ohroženo stihnutí v rámci dotačního období".

- neměli pravdu představitelé města i další osoby argumentující ve smyslu "za nutnost dílčích oprav v obvodu nynějšího hl. n. (mj. viadukt Křenová 2013, 2. - 4. nástupiště 2016/2017 atd.) mohou ti, kteří zdržovali odsun; nebýt jich, tak už by bylo hotovo.

- mj. není založen na pravdě údaj v úvodním shrnutí "Studie proveditelnosti elektrizace trati Brno - Zastávka u Brna vč. PEÚ", kde je uvedeno, že po dokončení stavby (které bylo původně předpokládáno již okolo roku 2012, dle pozdějších předpokladů právě pro rok 2015) bude zaveden 15min. interval vlaků Brno - Zastávka; protože právě jedině výrazné zkapacitnění brněnského uzlu (v reálných předpokladech tedy jedině dokončený odsun) je podmínkou pro zavedení toho 15min. intervalu.

Smasska: [ok]

Mmch. k myšlence "po odsunu raději ponechat koleje na stávajícím tělese trati" - není těleso nynějšího hl. n. překážkou k vybudováni/dobudování "bulváru" a jeho zaústění do křižovatky s Husovou ul.?
(potažmo - nenastane pak situace, kdy tramvaj po "bulváru" bude moci jezdit až po odtěžení příslušné části tělesa v oblasti dnešního 5./6. nástupiště, což nebude v první den provozu odsunutého nádraží?)
Čtvrtek, 08. března 2018 - 10:17:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1899
Registrován: 9-2005
Kdyby se ke kusým perónům přestalo jezdit přes jedinou wexli a zavedla se tříkolejka až do Heršpic, tak by se vyjezdila i ta Zastáffka.
Čtvrtek, 08. března 2018 - 10:28:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1592
Registrován: 4-2011
Domisi, takže postupně:

- Ten Žebětín (nejsem ze Žebětína) jsem zmínil jako příklad toho, že se nelze zavděčit všem. A abych použil tvůj argument, tak každá přímá linka a každý eliminovaný přestup po městě ty kolony aut zkracuje taky. Lidem, co bydlí v Brně, vlastně může být poloha nádraží ukradená v tom smyslu, že oni používají akorát MHD (stejně jako je tobě ukradený ten Žebětín). Ale jak píšu, ze Žebětína je to do centra dál/déle než z mnohých obcí.

- Výběr varianty umístění nádraží rozhodně nestojí jen na času dojíždění. Já chci moderní kvalitní nádraží v moderní čtvrti a údajné "minuty navíc" fakt nehodlám řešit.

- I při současné ("nulové") variantě je centrum zasekané auty a v případě varianty Petrov to bude deset let ještě větší peklo a pak se to vrátí ke stavu, co je teď. Auta rozhodně neubudou jen díky Petrovu a jeho centrální poloze, když už teď je při "nulové variantě" centrum zasekané. Tisíce a tisíce lidí jezdí autem z důvodů, které s polohou nádraží vůbec nesouvisejí: vyřizování na iks místech, doprava dětí, elementární pohodlí, atd...

- Dlouhodobě trvám na tom, že jestli někdo chce jezdit autem do Brna a pak poskakovat přes (širší) centrum ráno i odpoledne, tak už dávno tak udělal. Prodloužení cestovní doby po městě o jednotky minut sotva donutí někoho z nějaké vesnice na jih od Brna, aby sedl do auta už u domu. A pokud ano, udělá to beztak i během stavby varianty Petrov, a nakonec v tom autě stejně zůstane.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Čtvrtek, 08. března 2018 - 18:25:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 7-2017
Pokud se budu muset na vlak dostávat šalinou přes půl hodiny, tak si prostě za jednu výplatu koupím nějaké starší auto a začnu jezdit autem taky.
Hádám totiž, že dřív bude hotový tunel Vinohrady, než SJKD, který by dopravu na nádraží zrychlil.

(Příspěvek byl editován uživatelem Poklop_D400.)
Pátek, 09. března 2018 - 20:14:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4982
Registrován: 7-2003
Focus1976 : Chjo, zas jeden takovej.. Normální člověk si svýho času cení a dokáže ho vyjádřit i finančně. Ono 5 minut ráno dřív z domu a 5 minut večer dom, udělá týdně hodinu. Pro dost lidí to může znamenat i podstatně větší ztráty. Stačí se podívat kolik lidí využívá po ránu zcela první denní spoje na cestu do práce. Pokud se ti kvůli 5 minutám projíždky neexistující moderní čtvrtí, rozvážou navazující spoje dál, tak nezbyde než přesedlat na nočáky.. Pak už jde denně i podstatně větší čas. Věř tomu, že lidi nebudou čekat někde 20 minut na další spoj, jenom kvůli tomu, že si developeři nakoupili pozemky a čekaj až jim tam město dotáhne sítě. Kolikrát stačilo ráno/večer jeden spoj zrušit a najednou je parkoviště plný. A pokud zjistíš, že najednou to máš místo hodiny v MHD 20 minut autem, tak tě šalinkarta nezajímá. A klidně budeš platit a čekat.

A ony ty člověkominuty taky byly v některý předchozí studii nádherně vyčíslený. Stačily čísla, o kolik se zkrátí dojíždějícím a o kolik se protáhne všem ostatním, Pokud vím, tak varianta Petrov ročně ušetří okolo 4 milionu člověkohodin, proti variantě řeka.
8bity vseho sveta spojte se .
Pátek, 09. března 2018 - 21:14:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7033
Registrován: 6-2004
Focus1976: Definuj moderní nádraží... Lepší záchody? Lepší obchody? Já od nádraží čekám, že si budu mít kam sednout, koupit si kafe anebo něco malého a záchody... Nemusím tam mít luxusní obchody... A záchody spíš mnohdy u úklidu a údržbě než o modernosti... Nedávno jsem na výletu zašel na záchody, kde snad musel být ještě Husák, ale čisté vonavě uklizené... A pak moderní krásné v OC, kde jsem se skoro pozvracel...

Jeden příklad za všechny. Pražský Barrandov. Před stavbou tramvaje, proč bych jezdil busem ,když budu skákat v té samé koloně co ten bus... Po výstavbě, proč bych poskakokoval v koloně, když tramvaj sviští po estakádě...

Navíc jak píše PvvS. Ono to není jenom o špicce, ale těch 5 minut zabije ranní přestup na něco kam jedu a motivace je pryč...
Zase příklad z praxe. Pokud jedu na letiště na 8 ráno, tak je MHD jasná volba. Pokud jeden z těch časů je v příletu pozdního večera a nebo nedej bože okolo 23 večer, tak už je jasná volba taxi...

PvvS: Naprostý souhlas. [pozor]
Sobota, 10. března 2018 - 22:41:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13784
Registrován: 12-2007
Videosestřih (délka: cca 1,5 min.) s pěti různými tram. 13T z pěti různých míst v ul. Dornych mezi zast. Zvonařka a Konopná, 10. 3. 2018 (tzn. v předposlední den provozu tramvají v tomto úseku): https://youtu.be/MzSwmLWfQB0?t=5s
Neděle, 11. března 2018 - 23:45:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1199
Registrován: 5-2009
PvvS jakožto šotouš ve výslužbě ví, co píše. Naprosto s ním souhlasím. Škoda, že to tady nečtou vlivní.
řeka je top
Pondělí, 12. března 2018 - 07:59:51  
Neregistrovaný host
37.48.0.91
Ano budeme se řídit šotoušema, geniální myšlenka [rofl] Vlivní ví co je nejlepší a proto bude krásné moderní nádraží u řeky s moderním bulvárem okolo [ok]
Pondělí, 12. března 2018 - 09:13:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 690
Registrován: 3-2013
Vlivní ví, co je nejlepší pro ně, ne pro cestující. A odbornost zastupitelů je hluboko pod odborností mnohých šotoušů.

(Příspěvek byl editován uživatelem TMB.)
Bývalý zastupitel
Pondělí, 12. března 2018 - 11:18:09  
Neregistrovaný host
94.74.252.12
Většina zastupitelů (podle mých dřívějších zkušeností) bývala pragmatickými exoty panáčkujícími podle zadání své strany. Chce-li strana rychlejší výstavbu (třeba toho nádraží), tak tím říká: Investor bude spokojenější, ochotněji nás bude sponzorovat (lhostejno zda veřejně nebo skrytě). Jako bonus přidejme, že stavba čehokoliv "v polích" méně zatíží aktuální život ve městě a ZATÍM nenaštve voliče.
A až se to dostaví a projeví se konkrétní problémy? To je daleko - zastupitel postupuje podle hesla "košile je bližší než kabát". Po dokončení nového nádraží už třeba kandidovat nebudu a strana si najde novou hračku na balamutění voličů. Nazdar!
Triba 1
Pondělí, 12. března 2018 - 12:12:06  
Neregistrovaný host
62.168.25.38
třeba jako mistr Grund, který dokonce vymyslel nádraží u Vaňkovky, aby to znělo ještě lépe

https://www.facebook.com/ODSBrno/photos/a.669675439781909.1073741 830.572646052818182/1597093400373437/?type=3&theater
Pondělí, 12. března 2018 - 16:35:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 275
Registrován: 12-2007
Maloměřický most včera:
Pondělí, 12. března 2018 - 18:12:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 7-2017
Věhlasný srchitekt Bohuslav Fuchs jednou řekl: "Brněnské nádraží stojí na správném místě."
Inu asi byl pomýleným šotoušem bez odborných znalostí. Část jím navržené památkově chráněné stavby bude při osdunu zbourána. Asi jako pomsta in memoriam, že neměl ten správný názor.
Urbanisté jeho jméno znají a vědí, o koho se jedná. Takzvaní (a samozvaní) odborníci nikoliv.
Sobota, 17. března 2018 - 12:18:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7213
Registrován: 1-2007
Spolek zmařil obnovu tramvajové trati. Stavba se odkládá na neurčito
Sobota, 17. března 2018 - 13:44:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 264
Registrován: 7-2014
Mouka: To, že se dá x let blokovat jakákoli nová stavba, na to už jsem si zvykl...ale v podstatě rekonstrukce? To je neuvěřitelný...
Ostrava/Pardubice/Praha
X-Host
Sobota, 17. března 2018 - 14:55:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1602
Registrován: 7-2009
Stačilo by JEDNOU nechat členy takového "spolku" zaplatit způsobené škody (odklady, změny projektů, ztracené dotační tituly) a zmizí rychleji než smrad... Zvláště když jde, jako v tomto případě, o stále existující trať - zbourat na náklady těch, kteří si tam postavili stavby (kolik jich je na černo? kolik v ochranném pásmu trati?). Tady jim dělají pomyšlení s co největším možným posunutím trati a souběžnou příjezdovou cestou k těm černotám a výsledek? Nedá se se "spolky" domluvit. A když nechtějí, musí tvrdě zaplatit.
Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Trupman
Sobota, 17. března 2018 - 23:36:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 12-2005
Z toho článku moc chytrý nejsem. Takže úředníkům tak dlouho trvalo rozhodnout o námitkách spolku, že DP již promeškal termín dotace?

To je ale průser:

a) pomalosti úřadu, který rozhoduje v maximálních možných termínech
b) DP a jeho plánování termínů, který nepočítá s maximálním možným protažením.

Opravte mě, jestli se mýlím, ale tady nezasahoval ani jednou soud, vždy šlo jen o to, že spolek využil standardní zákonné prostředky během stavebního řízení.

Těžko očekávat, že se v Brně kdy postaví nové hlavní nádraží, když je tam problém jen znovu zprovoznit tramvajovou trať. [proud]
Moje dopravní fotogalerie na Phototrans
Sobota, 17. března 2018 - 23:50:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7047
Registrován: 6-2004
Trupman: Problém je, že tihle psychopati se odvolávají pořád dokola...Viz ten no Patrik a D8, kde ozval i po otevření dálnice a zase prudí...

D1 je to samé jako přes kopírák...

Ted se omlouvám, že sem tahám Prahu, ale třeba trat do Hostivaře byla zavřená dva roky po sobě, protože se dodavatelé pořád odvolávali... A trat 221 a její rekonstrukce ted se taky zadrhla z podobného důvodu jako na Líšen...
Neděle, 18. března 2018 - 09:24:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 10-2010
TommyX:
"Mouka: To, že se dá x let blokovat jakákoli nová stavba, na to už jsem si zvykl...ale v podstatě rekonstrukce? To je neuvěřitelný..."
Blokovat se dá prakticky vše na co je potřeba stavební povolení.
X-Host
Pondělí, 19. března 2018 - 14:13:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1604
Registrován: 7-2009
Tak už se to postupně demontuje a demoluje (skvělé plánování, po mnoha letech chátrání se to opravilo prakticky těsně před zrušením)

Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Pondělí, 19. března 2018 - 17:15:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1904
Registrován: 9-2005
Poklop: Masná burza se bourat nebude, zatím je doporučená varianta Ac s kusým zaústěním přeroffky.
Úterý, 20. března 2018 - 11:21:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1369
Registrován: 5-2010
Co vlastně říkáte na nové jízdní řády na hlavním nádraží v Brně? Psal jsem o tom příspěvek na svém blogu.
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Úterý, 20. března 2018 - 16:06:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1016
Registrován: 9-2008
Prosím o vysvětlení. Když se tedy bandě odpíračů kolem Holzovy reko podařilo zbrzdit, tak proč těleso vypadá takto?

Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.
Úterý, 20. března 2018 - 17:44:01  
Neregistrovaný host
176.74.128.37
Miropiro: Já říkám, že jsi objevil Ameriku. Tyto jř tam jsou už nějaký pátek (od prosincové změny jř??) a nemají co dočinění s výlukou na Dornychu, jak píšeš.
Úterý, 20. března 2018 - 19:48:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9231
Registrován: 9-2004
ReZ - řekl bych, že určitá setrvačnost nasmlouvaných prací tu,versus aktuální vývoj.
Středa, 21. března 2018 - 11:24:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1597
Registrován: 4-2011
Omlouvám se za natvrdlost, ale mně z toho vychází, že d-2 bude o tomto víkendu jezdit od Vsetínské za sjezdovou výhybku 6/8 před krematoriem a následně sunutím dolů z kopce před Celní a pak dále do Modřic? [coze][coze]
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 21. března 2018 - 11:27:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1782
Registrován: 10-2005
Přeju vám, aby tu trať obnovili. Škoda, že není takové jednoduché se na nějaké psychopaty vykašlat.

X-Host: Co to je za trasu? Kdy byla zrušena a proč? [happy] Nejsem místní.
Punk's not dead! blesk happy
Honza
Středa, 21. března 2018 - 11:38:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 243
Registrován: 6-2005
Focus1976 - Ano, jako již několikrát v minulosti.
Středa, 21. března 2018 - 12:18:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 278
Registrován: 12-2007
Ross: Tramvaj Plotní
Středa, 21. března 2018 - 22:24:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1443
Registrován: 10-2010
Focus1976:
"Omlouvám se za natvrdlost, ale mně z toho vychází, že d-2 bude o tomto víkendu jezdit od Vsetínské za sjezdovou výhybku 6/8 před krematoriem a následně sunutím dolů z kopce před Celní a pak dále do Modřic? [coze][coze]"
Bude se jezdit s KT8 po nesprávné koleji, takže žádný problém. [happy] Jak píše Honza, bylo to využito již mnohokrát.
k2R
Čtvrtek, 22. března 2018 - 06:33:17  
Neregistrovaný host
37.188.183.175
Dlouho jsem nepotkal v provozu K2R, jedna se zřejmě rozebírá v Pisárkách. Tento typ končí? [coze] Proč?
Čtvrtek, 22. března 2018 - 13:13:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1204
Registrován: 5-2009
Typ K2R pomalu končí. Předloni bylo koupeno 20 nových 13T, takže některé staré tramvaje se díky tomu vyřadí bez náhrady, což padlo mj. právě na K2R. Původně měly být prodány či darovány na Ukrajinu, jenže tam chtějí pouze vozy se zrychlovačem.
Čtvrtek, 22. března 2018 - 22:18:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 219
Registrován: 9-2012
Jediným provozním K2R je 1066, jenž se "prý" nachází v dílnách. Vozy 1028, 1053, 1064 jsou už jen skelety připravené k odvozu ke šrotaci schované mezi šalinami u plotu, jenž bude následovat ještě 1039...

(Příspěvek byl editován uživatelem pllayer.)
Čtvrtek, 22. března 2018 - 23:47:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1444
Registrován: 10-2010
1066 prochází střední prohlídkou.
wikipedista Harold
Pátek, 23. března 2018 - 18:09:58  
Neregistrovaný host
195.113.155.3
http://brnensky.denik.cz/nehody/v-udolni-po-srazce-s-autem-vykole jila-tramvaj-ridice-vyprostovali-20180322.html
Pátek, 30. března 2018 - 11:24:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 854
Registrován: 12-2007
Tady se to pěkně rozjelo! Tož si přisypu taky trochu do mlejna

- nádraží u řeky nechtějí cestující (75 procent pro polohu tzv. u centra)
- nádraží u řeky nechtějí občané (2x referendum)
- nádraží u řeky nechtějí dopravci (zmatlání os a nákladních vlaků)

Hrubé výrazy používám zřídka, ale pokud to jinak nejde: nádraží u řeky prosazují mafiáni napojení na brněnskou ODS a užiteční idioti. ÚAN Zvonařka čeká na slušné napojení na MHD už 40 let, to si vážně myslíte, že někdo bude řešit MHD pro nádraží u řeky? Jakmile protečou prachy správnými kapsami, tak se na to vyserou a bude vymalováno. Vážně si myslíte, že má Brno prachy na přeložení 6 tramvajových tratí? Vážně si myslíte, že na místě zrušených vlakových tratí budou parky a nevyřádí se tam developeři? Proč má asi BNSD předkupní právo na pozemky, co má dnes v nájmu? PŘEMEJŠLEJTE SAKRA!
Jva
Pátek, 30. března 2018 - 12:07:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4100
Registrován: 6-2002
Nějaké důkazy na spojení s podsvětím? Pak je tu PČR. Ne - pak si svá moudra nechte pro sebe...
Cynik - tak říká optimista realistovi...
Pátek, 30. března 2018 - 12:09:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 845
Registrován: 10-2012
Deleter: já to říkám pořád, ale někteří tady tomu nevěří, kdyby celá planeta řekla, že to přesouvat k řece nechce, stejně to naši radní přesunou, pač je to pro jejich dobro, ne dobro občanů, obyvatel Brna či cestujících. A s nějakou super MHD na toto místo můžeme zapomenout, říkám dávno, že by tu někteří měli sundat růžové brejle, ona je pak realita krutě uzemní. Tak stejně jak si někteří myslí, že na novém nádraží nebude špína a bezďáci, pokud bude stejná údržba jak současného, bude to tam uplně stejné.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Trupman
Pátek, 30. března 2018 - 15:18:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1507
Registrován: 12-2005
Deleter: To stejné lze napsat o nádraží pod Petrovem - to opravdu věříte, že Brno má finance na všechny ty náklady spojené s přestavbou infrastruktury v této variantě? Nebo si myslíte, že tato varianta nebude stát město ani korunu? Schválně si zjistěte jak velký objem prací je tam potřeba provést.
Moje dopravní fotogalerie na Phototrans
U řeky je TOP
Pátek, 30. března 2018 - 17:39:33  
Neregistrovaný host
89.24.32.165
Polohu nádraží u Petrova obhajují zpátečničtí ňumové a sluníčkáři, kteří se mermomocí brání novým věcem, jako rozvoji města a modernímu nádraží, modernímu centru s novými bulváry a nově vedenou linkovou orientací MHD, která nabídne nové přepravní možnosti. Jelikož tito ňumové nemají pádné arumenty, snaží se druhé přesvědčovat o své pravdě snůžkou blábolů a keců, jako třeba tím, že občané Brna se v referendu rozhodli, že nechtějí nádraží u řeky. Každé z proběhlých referend bylo neplatné, takže žádný takový názor nemůže být akceptován. A pokud ano znamená to, že ta většina lidí co se referenda nezúčastnila zjevně nádraží u řeky a nové moderní centrum chce.
Kůň
Pátek, 30. března 2018 - 21:22:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1618
Registrován: 1-2012
modernímu centru s novými bulváry

Ano, develotry je třeba podporovat co nejvíce, chudáčci mají málo peněz [satan].
Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.