Diskuse K-report » Archiv 2016 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Brně » Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 24. 03. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 24. 03. 2016

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 14. března 2016 - 20:05:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1060
Registrován: 5-2009
Rem:
Kolej nevede žádnou halou, viz. schema na doprava.unas.cz.
Možná, že ta kolej za halou je nějak provizorně zastřešená, protože na ní stojí vrak 4MT.
Rem
Pondělí, 14. března 2016 - 20:24:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 901
Registrován: 11-2008
Je to už pár let co jsem tam byl naposled. Myslel jsem že se zanořuje do haly. Pokud vede až za, tak jeden problém (stav celého depozitu) škrtám, každopádně stále je otázka, jestli by v areálu TMB umožnili obrat vozům.
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Pondělí, 14. března 2016 - 20:57:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8936
Registrován: 9-2004
Řekl bych, že v TMB budou rádi už za obnovení trati a možnosti kolejového napojení areálu. Využití smyčky kolem haly by snad problémem být nemuselo.
Úterý, 15. března 2016 - 00:40:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1268
Registrován: 12-2007
Rem

Místní odpůrci = majitelé načerno postavených staveb na drážním tělese.

+ majitelé načerno postavených staveb v ochranném pásmu dráhy, + majitelé dočasných staveb povolených muzeem v ochranném pásmu dráhy znemožňující obnovu provozu (povoleny sabotéry z vedení TM a stavebním oddělením TM. Otázka je i na místní část a jejích SÚ, zda povolovali prodloužení dočasnosti, dočasnost bývala 10 let s tím, že maximálně lze prodloužit na 30 let), + majitelé příjezdových cest (dočasně povolených i nepovolených) na své pozemky a do garáží na svých pozemcích a + hlavně obyvatelé přilehlých budov, kteří rozšíříli své teritorium různými milionářskými vymoženostmi (které se stávají bezcennými a nevyužitelnými, když jim do nich budou čumět cestující z tramvaje

stále je otázka, jestli by v areálu TMB umožnili obrat vozům.

Ti odporní sabotéři z vedení TM, kteří se snaží již 22 let muzeum v Líšni zlikvidovat, povolí určitě a s radostí, neboť tím dotáhnou do úspěšného konce své snažení. Jen mám obavy, že tím poruší všechny platné právní předpisy a normy pro depozitáře. Zatím za porušování povinností při správě státního majetku nikoho z nich nestíhali, tak budou klidní i teď v naději, že jím vše projde i nadále.
Povolení používání (pominu-li právní problémy) prostor a kolejiště v areálu Dopravním podnikem by znamenalo konec možnosti, že v areálu v Líšni by nadále mohl existovat depozitář kolejových vozidel (možná nekolejových, ponorek a jiných pi...vin natahaných Štěpánkem). Jakýkoliv posun v depozitáři by zastavil veřejnou dopravu. V současné situaci je problém dostat všechny kolejové sbírkové předměty mimo halu (popř je potřeba velmi časově náročného posunu) z důvodu nedostatečného množství kolejí v areálu, natož kdyby ještě ubyly koleje tím, že místo kolejí TM budou koleje pro provoz veřejné dopravy. Jestli počítá Hlavní sabotér z muzea, že povolením vstupu veřejné dopravy do areálu Líšně dostane od nějakého Ježíška peníze na nové prostory pro sbírku kolejových SP a na jejich přestěhování, tak takový Ježíšek neexistuje (zvláště bude-li MK v rukách jisté strany). Aby ta obnova nebyla koncem jedné brněnské chlouby (sbírky kolejových vozidel MHD). Posledním hřebíčkem do rakve byl už samet, obnova trati pro DP bude funus.
George
Úterý, 15. března 2016 - 08:50:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1182
Registrován: 5-2002
Teda JMBe tobě asi něco moc ošklivého provedli, vidím to nejmíň ba přebrání holky... ehm to je blbost. Zaclánění na šotofleku. Ale kdysi dávno.
Jasně, dá se TMB (instituci) leccos vytknout ale fíky ní jsou zachována poměrně cenná vozidla. Jestli tam je něco navíc nebo zbytečně my dva neposoudíme. Bylo by zajímavé ten dodatečný nájem z těch okupantů drážního tělesa vymámit. To by mohla být zajímavá cifra.
Úterý, 15. března 2016 - 09:27:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 479
Registrován: 3-2013
Otázka ukončení v Líšni bude asi právě zásadním bodem jednání s projektanty. DPMB jsme sdělili naše podmínky, které je třeba třeba respektovat.
O výhodách smyčky v areálu / úvratí před areálem jsem s kolegou diskutoval. Můj osobní názor je, že smyčka v areálu může přinést jeho celkové oživení a zlepšení stávajícího stavu obecně. Přinese to konečně vybudování trolejového vedení v areálu (kdy by už nebyl problém napojit koleje v hale), čímž bude odstraněn problém s nefunkčním vozíkem MUV, dříve pro posun využívaným. Samozřejmě odstavení vozů mimo halu při občasném posunu bude třeba řešit - např. dobudováním výhybny, výtažné koleje, případně zdvojením objízdné koleje. V krajním případě výlukou po dohodě s DPMB při nějakých rozsáhlých posunech.
Pokud obnova tratě skončí před bránou, tak tramvaje z haly stále nebude jak a čím dostat ven.
Lösch
Úterý, 15. března 2016 - 09:28:30  
Neregistrovaný host
94.74.252.147
No, JMB to napsal hodně nedůtklivě, ale má zásadní pravdu v tom, že ukončení běžné linky DPMB na stávajícím objezdu haly zcela časově znemožňuje manipulaci s muzejními tramvajemi. Pro manipulaci s tramvajemi v depozitáři potřebuje mít TMB volné zhlaví a výtažnou kolej. Jinak není možné tramvajemi v depozitáři manipulovat.
Za další je nesmysl, aby běžný provoz byl veden přes splítkové výhybky a křížení. To jsou drahé armatury, na kterých by byl pohyb v poměru cca 10000000:1, a tedy by došlo k hrubě jednostrannému ojetí srdcovek. Tak se zadělává na potenciální konflikty mezi TMB a DPMB při údržbě (pro DPMB zcela blbých a zbytečných) křížení.
Úterý, 15. března 2016 - 10:35:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 480
Registrován: 3-2013
To si pochopitelně uvědomujeme. Jako nejrozumnější bych viděl, pokud půjde zbudovat paralelní kolej vlevo vedle zhlaví a souběžně s nultou kolejí.
Úterý, 15. března 2016 - 12:15:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1269
Registrován: 12-2007
George

Teda JMBe tobě asi něco moc ošklivého provedli,
Mně? Mně ne, ale těm tramvajím a ostatním kolejovým sbírkovým předmětům, které byly zachráněny na úkor zdraví mnoha dobrovolníků (i nadšených pracovníků TM) v době svého volna, dobrovolníků a pracovníků TM, kteří se musí obracet v hrobě při pomyšlení, kam ta jejich snaha a ty tisíce hodin zdarma spějí díky jistým osobám ve vedení TM

TMB

Tome, vím, že musíš živit početnou rodinu a nikde jinde než zaměstnáním v muzeu bys ji neuživil, ale ...
Tvůj předchůdce R. taky to kdysi nedomyslel, když mu vedení tleskalo. Jak to se sbírkou dopadlo tehdy víš (selekce), dnes to dopadne stejně. Sbírka půjde do kopru (a rozhodnutí dát se do spolku s ďáblem - DPMB - k ničemu jinému nespěje), Štěpánek vyselektuje vše nebrněnské (aby se nemuselo šibovat po "darovaných" kolejích, nač držet vozidla jiných rozchodů, když budou muset zmizet "úzké" koleje před halou, které zavazí smyčce DP) a sbírku z důvodu provinčnosti (která nekoresponduje s muzeem státním) nabídne jiným organizacím (městu a jím zřízeným organizacím). A ty budeš pod tím podepsaný. Ty o práci stejně přijdeš, v TM budeš nadbytečný a nástupce (bude-li nějaký) si vybere člověka s praxí (dnes sedí v Líšni).

(Příspěvek byl editován uživatelem Jmb.)
Úterý, 15. března 2016 - 12:47:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3681
Registrován: 5-2002
Že by uprostřed smyčky zůstalo muzeum mi přijde takové divné a muzeu by to nejspíš přineslo jen komlipkace. Za nejvhodnější bych viděl úvraťování na kolejích nejblíž k ulici, s nástupištěm někde v úrovni původní staniční budovy.
Úterý, 15. března 2016 - 13:12:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1270
Registrován: 12-2007
TMB

Pokud obnova tratě skončí před bránou, tak tramvaje z haly stále nebude jak a čím dostat ven.

Opravdu komplexní pohled "odborného" pracovníka na situaci ...

MUV je základní prostředek, který je už nějaké desetiletí odepsaný. Proč nebyl už dávno nárokovaný nástupce?
Myslíš, že ti to zhlaví a haly DP zdarma zatrolejuje? I kdyby, tak napájení by mělo mít TM své, aby v troleji bylo napětí konzumovatelné i starými šunkami, nehledě že pro posun by nemuselo být v troleji plné napětí 600 V. A při svém napájení by mohla být v troleji i opačná polarita (ale to nejde, na tu by nejezdily brněnské tyristory [rofl] a navíc by na to Štěpánek nedal prachy)

Honza_o

Problém ukončení linky DP se v TM ve spolupráci s DP řešil už kdysi dávno, TM nemohlo DP prý kvůli předpisům pustit do areálu a DP odmítl úvrať.

Tehdy jsem navrhl TM řešení (DP by nebyl v areálu a díky nedostatku místa by to byla úvrať), ty ho hodili do koše. Úvrať jsem navrhl výškově do úrovně silnice a směrově podél silnice na Holzové na pozemku TM v jejim jihovýchodním cípu areálu. Toto místo je dnes nevyužité a kdysi stejně bylo pronajaté. Odbočení z původní trati před přejezdem jednokolejně (z důvodu minimalizace přejezdů), na parkovišti mezi spojkou Holzova x Drčkova a vjezdem do bývalé cihelny jsem navrhl zhlaví pro úvrať
Úterý, 15. března 2016 - 14:28:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 481
Registrován: 3-2013
To je pohled pracovníka znalého reálné situace a možností. Pokud se v rámci smyčky zatrolejuje zhlaví alespoň pro nultou a sedmou kolej, tak natáhnout trolej z haly už muzeum zvládne zafinancovat. O zvláštním napájení kolejí v hale uvažuji taky. Samozřejmě úvrať v areálu je řešení, ale to DP pošle na desítku KT8 nebo T3PX? Co tam máš dál?
Rem
Úterý, 15. března 2016 - 15:01:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 902
Registrován: 11-2008
Toho místa za bránou je celkem dost, kde by se dala udělat objízdná kolej kolem muzea u plotu a uprostřed by mohly být manipulační koleje, v případě uzčích rozchodů klidně i kusé, kde by se mohlo manipulovat s vozy.
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Úterý, 15. března 2016 - 15:52:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 4-2011
Neposunul se někam plán, co jsem kdysi slyšel, udělat TMB v areálu výstaviště? Teď, když to patří městu? Třeba by se dala využít odbočka z Poříčí, případně udělat napojení z VP. Takový pavilon F by to pobral, pokud by stačilo udělat koleje stylem "mašinka na podstavci" u téměř nepohyblivých kusů, něco málo by se zadrátovalo. Samozřejmě neznám nosnost podlah a nevím, co je případně v suterénu atd. Jen si říkám, že s ohledem na plán "otevřít" areál BVV a rozsah využití během akcí by se to muzeum do Fka nebo G2 vešlo.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Úterý, 15. března 2016 - 17:46:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1271
Registrován: 12-2007
TMB

Samozřejmě úvrať v areálu je řešení, ale to DP pošle na desítku KT8 nebo T3PX? Co tam máš dál?

Seš pracovník muzea, nebo už se cítíš jak pracovník podnikového muzea Dopravního podniku? Jako pracovníku TM Ti múže být šumafuk, co tam DP vypraví. S tím ať si láme hlavu 5 ředitelů DP. Ty máš mít starost, aby se zachovala sbírka kolejových (a nejen kolejových) vozidel MHD a byla v zakonzervovaném stavu (aspoň).

Rem

Toho místa za bránou je celkem dost, ...

To sedí od osoby, co max viděla Líšeň z auta projíždějícího po Holzové. Tohle tvrdit osobě, která znala kdysi v Líšni každý decimetr a je původem inženýr-kolejář, který stál u zrodu kolejiště v Líšni. To by chtělo návštěvu specialisty, exemplární případ onemocnění chorobou Dopravního podniku.

Focus1976

O ničem takovém jsem nic nezaslechl, jen jeden fanda se snažil upozornit ředitele DP a TM, že v areálu BVV existuje ještě provizorní dřevěná vozovna z období po II. válce, předána v roce 1964 BVV. Vozovna, která by mohla se stát depozitem pro nostalgické tramvaje DP a ještě pojízdné vozy TM. Ale ta tam díky té odpornosti, co stojí na místě starobrněnského vodního mlýna a vadí jí smyčka, brzy bude minulostí, neboť se místo staré vozovny postaví nová smyčka
Úterý, 15. března 2016 - 18:19:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3462
Registrován: 4-2003
Jmb: Zatím za porušování povinností při správě státního majetku nikoho z nich nestíhali, tak budou klidní i teď v naději, že jím vše projde i nadále
Pokud víte o protiprávním jednání, podal jste trestní oznámení či se alespoň obrátil na OČTŘ?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 15. března 2016 - 19:06:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 12-2007
To, co vím, ví cca 300 000 osob této republiky, včetně Vás. Po sametu novému vedení byla předána trať ze SS do Líšně, která byla sjízdná a bez stromů uprostřed kolejí. Do té doby se o ni starali dobrovolníci, prý špatně, lepší to bude s profesionálem. Profesionál - vedoucím vlečky se stal rybníkář - nechal s plnou podporou vedení dopadnout trať, jak dopadla. A to stát vynaložil těžký peníze za 25 let na plat onoho profesionála a na výrobní prostředky na údržbu, která se nekonala. Periodické kontroly to určitě zjistily při kontrole faktur. Stav trati a objekty v rozporu s drážním zákonem na trati a v ochranném pásmu každý vidí i bez toho, že zná podrobnosti a může se zachovat dle Vašeho příspěvku. Ten stav není porušení povinností? Proč Vy a vy ostatní jste nepodnikli to, co chcete po mně. Mám důvody, abych se oficiálně neangažoval. Obrátí-li se na mne činné orgány, tak splním občanskou povinnost
Rem
Úterý, 15. března 2016 - 19:26:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 903
Registrován: 11-2008
Jmb: překvapivě jsem depozit viděl i zevnitř a okolní areál. Od brány k vratům vozovny je to 75 metrů, dost místa pro manipulaci vozů uprostřed, nebo je snad ve sbírce vůz delší 27 metrů?. Okolo udělat objizdné koleje s jednou, maximalně dvěma propojkama na ty vnítřní manipulační. Vysekání stromů též pomůže. Nemocí naštěstí netrpím... takže toho specialistu můžeš vyhledat spíš ty protože to co bylo kdysy není dnes a senilita se dá zmírnit.
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Úterý, 15. března 2016 - 20:36:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1273
Registrován: 12-2007
Rem

překvapivě jsem depozit viděl i zevnitř a okolní areál
a napsal jsem tu, že objízdná kolej jde halou. Já nejen viděl, ale i mnoho roků rukama osahával a stál u projekce i realizace kolejiště. Aby kolejiště TM nekolidovalo s kolejištěm DP na zhlaví, to by TM muselo mít místo zhlaví posuvnu, čím z oněch 75 metrů (dle tebe) zůstane jen max 35 metrů, což nebude stačit, aby výhybky mezi DP a TM byly v areálu V hale je cca 540 m normálně rozchodných kolejí a cca 160m 760 mm kolejí a 220m 1000mmm kolejí, takže by pro potřeby údržby mělo být venku v areálu pro TM min 230 m kolejí normálního rozchodu (160 m by měla být splítka všech rozchodů) To by nemusel být problém, vytrhá-li investor stávající koleje a zabuduje pro TM posuvnu a nové koleje, problém bude, že bude nutné stavět na cizím pozemcích (obecní by neměl být problém, ten druhý asi ano), stavět opěrné zdi a asi zatloukat piloty. Jinak se nevejde TM a DP a buď provoz TM bude nemožný, nebo možný. To by ale DP musel přistoupit na úvrať (řešení s posuvnou vidím nereálné).

Senilitou netrpím, i když by si to mnoho a mnoho lidí přálo.

Nemoc dopravního podniku postižený na sobě, bohužel, díky své nemoci nemůže postřehnout. Musí dát jen na pozorovací smysl osob, s kterými jedná a se stýká.

A ještě jeden problém vidím, osoby vstupující do areálu TM by museli projít zdravotní prohlídkou pro vstup do kolejiště a být řádně proškoleni, což je nemožné. takže pak jediné řešení by bylo, že v areálu by pro DP platily speciální předpisy (hlavně max rychlost 10 km/h a absolutní přednost chodců, což si u určitých vygumovanců nedovedu představit, že by dodržovali)
Rem
Úterý, 15. března 2016 - 22:09:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 904
Registrován: 11-2008
Od konce... osoby se kterými jednám na mne nemoc DP nepozorují, a od jedince, kterej tuto nemoc diagnostikuje každýmu, kterej má odlišnej názor než on ji jako diagnozu neberu.
K dalšímu zjednodušeně náčrtem. Černě objízdné koleje pro vozy DP. Hnědě, koleje pro manipulaci a prostor pro manipulaci vozů TMB. Vystupní a nástupní terminál by byl na tom zelenym placu před posledním přejezdem, do areálu by neměla veřejnost cesující MHD přístup.

Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Úterý, 15. března 2016 - 23:43:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1274
Registrován: 12-2007
Tuto variantu jsem tu sice nepopsal, ale má ty stejné důsledky (spíš ještě větší) pro majitele sousedních pozemků, viz

bude nutné stavět na cizím pozemcích (obecní by neměl být problém, ten druhý asi ano), stavět opěrné zdi a asi zatloukat piloty.

Větší nároky o nárok na pozemek jediné soukromé přístupové cesty k rodinným domům. Zde by byla nutnost,nejen vykoupit, ale i vybudovat přístup jinou trasou.

do areálu by neměla veřejnost cestující MHD přístup

V areálu je přístupný depozitář, cestující veřejnost tam nemusí, ale zájemci o návštěvu depozitáře ano. Co s tím? Asi bezbarierový nadchod na střechu bývalé čekárny v nádražní budově a dále výtah a schody do prostoru bývalé čekárny nebo měnírny. Pan správce poděkuje, když mu budou návštěvníci nakukovat do obyváku, jak si v pracovní době valí šunky.

od jedince, kterej tuto nemoc diagnostikuje každýmu, kterej má odlišnej názor

Diagnostikuji tuto nemoc jen těm jedincům, kteří jsou postiženy utkvělou představou, že s průkazem DP získali i veškerou moudrost světa (kam se na ně hrabou veškeří magistři, doktoři, kandidáti a doktoři věd, inženýři a docenti). Naposledy už před 2 roky jsem určil tuto diagnozu jednomu (a to na tomto fóru), jehož si vážím, když chtěl poučovat brňáky o Brně, ačkoli Brnen jednou projížděl rychlíkem a několikrát po dálnici na jih.
Rem
Středa, 16. března 2016 - 00:13:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 905
Registrován: 11-2008
Návštěvníci kteří budou chtít jít do depozitu mají více možností cesty. Mohou dojet "desítkou" na novou zastávku "Holzova" a odtud jít pěšky k bráně u "stíhaček" kde vejdou do areálu. Případně mohou dojet busem nebo osmičknou a jít stejnou cestou do areálu. Cestu do depozitu stačí vyznačit čárama na asfalt a před křížením cesta x trať dát příslušné značení že je zde přechod přes tramvajovou trať. Pokud někdo vykročí mimo vstupuje mimo vyhrazené území na své nebezpečí pod zákazem.
Myslím, že ten kus zeleného placu kde by byl výstup + nástup a vzdalovaly se od sebe koleje k rozjetí do areálu pro tzv. objízdnou kolej není nijak zastavěný, zda-li je v držení městské části či města netuším ale pokud sama městská část jeví zájem o zavedení tramvaje do těchto končin, tak nebude problém tam upravit tuto část. Že by to vadilo městu, to snad také nehrozí.
Žádnýma průzkumama ovlivněn nejsem, jen hodnotím co jsem na vlastní oči viděl, a co je možné udělat, pokud se nebude člověk vymlouvat na to že to nejde a nepůjde. Všechno jde, když se chce! Nikoho nepoučuju, jen říkám že když se projekt a trasa běžné MHD správně navrhne, zůstane zachován původní prostor pro manipulaci s vozy TMB.
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Středa, 16. března 2016 - 01:09:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1275
Registrován: 12-2007
Možné je všechno, jen jso k tomu potřeba miliardy, které v Brně nejsou. Aby nebyla narušena možnost posunu a kolejiště TM, tak v místech přejezdu by nové koleje ze smyčky měly být mimo pravou kolej (nemusí být profil, protože by kolej muzea měla se spojit s levou kolejí do splítky) na street wievTa soukromá cesta bývala dál od kolejí (i tady je snaha přemístit cestu ze soukromého pozemku na pozemek muzea). Místa tady dost není a není ho ani za zády fotokamery. Plánovaná kolej Remem vede nad soukromou silnicí v areálu bývalé cihelny (a té se určitě nezřeknou)

Pokud někdo vykročí mimo vstupuje mimo vyhrazené území na své nebezpečí pod zákazem
to je možné uplatňovat na ulici, ale ne v uzavřeném areálu. Přejedeš-li v Medlánkách ve vozovně zaspavšího vyhozeného uklízečkou, tak za to bude popotahovaný podnik
Středa, 16. března 2016 - 08:36:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 482
Registrován: 3-2013
A eventuelní provoz historických tramvají v areálu bys řešil jak? Není jedno, zda návštěvníka přejede historická nebo normální tramvaj?
Vstup do haly může zůstat zezadu halou C. Do nádražní budovy lze vejít přes halu B a atrium, lze zbudovat chodník z atria k bočnímu vchodu do haly A. Nástupiště pro historické tramvaje může být v prostoru výhybny. Nikam jinam nemusí mít veřejnost přístup.
Jinak na stránkách Líšně je jak záznam besedy, tak dokumentace zpracovaná DPMB. Uvítám konstruktivní připomínky, dedukce ohledně mého pracovního poměru a další rejpání si Pepo odpusť.
Rem
Středa, 16. března 2016 - 09:04:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 906
Registrován: 11-2008
Místo z první fotky by bylo určeno pro výjezd areálu. Jak posílám obrázek já. O pár metrů níže by byl nově vybudovaný vjezd, v místě kde je dnes za plotem aspon dle fotky nepojízdná hromada harampádí, z vjezdu by vedla vyhybnou manipulační kolej k napojení kolejí do hal depozitu. Na zeleném placu vedle by bylo místo na nástup pod tou rodinnou stavbou výstup u hlavní silnice.


Pokud někoho přejedu tam kde neměl být, bude to především jeho chyba. Popotahovaná bude sice cela instituce ale pokud se zjistí, že tam a tam člověk neměl co dělat, bude zřejmé že něco porušil on, neboť já jsem z tím vozem nevyskočil z kolejí na chodník abych ho smet.
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Středa, 16. března 2016 - 11:11:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 483
Registrován: 3-2013
Jinak ta debata je dost síla. Nejsilnějším argumentem je, že tramvajové přejezdy na obchvatu budou pro motoristy hrozný problém a ještě zvýší intenzitu provozu po Holzově (takže místo přejezdů chtěli most). Provoz automobilů Holzovou vůbec řešila značná část diskutujících. A dostala mě jedna dáma dotazem, proč by měla jezdit oklikou přes Stránskou skálu, když dnes jezdí "přímo" autobusem 78 na Mifkovu s přestupem na tramvaj.
Středa, 16. března 2016 - 11:24:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1276
Registrován: 12-2007
K dokumentaci zpracované DPMB a podepsané ing. Josefem Veselým (vedoucím odboru rozvoje DPMB)

Po nahlédnutí je to naprosto jasné, DP (a tím i jeho vlastník) s majitelem trati i areálu v Líšni si vytírá pozadí. To, co je v dokumentaci, naprosto degraduje depozitář státního muzea na naprosto nesvéprávné zařízení sloužící díky DP milostivě nějakému otravnému TM bez jakýchkoliv zohlednění nutných pro provoz depozitáře. Odůvodnění:

Dle dokumentace zůstane TM jen část zhlaví pro napojení normálně rozchodné koleje 2,3,4,5 a 6. Posun ovšem nebude možný bez použití a tím omezení provozu na kolejích linky tramvaje DP. Koleje normálního rozchodu 0 a 7 budou odpojeny a tím nebudou při posunu k využití k odstavení vozidel při údržbě v hale. Pro provoz DP v jejich smyčce bude použita (nebo její náhrada) stávající první výhybka (rozbočení objízdná kolej x normálně rozchodné zhlaví). Koleje 1 a 2 (úzký rozchod) - zhlaví pro úzké rozchody (i s křížením s normálním rozchodem na kolej 0) bude zlikvidováno výjezdem ze smyčky DP. Výhybka na koleji 3 vedoucí na kolej 0 bude tím zbytečná.
Zpracovatel má sice plnou klávesnici péče o úzký rozchod (zmínka o možnosti doložení dalších kolejnic v budoucnu do normálního rozchodu na trati) a na zhlaví v odjezdové koleji je zmínka o "asymetrické splítkové výhybce délky 9,7 metru" bez jakékoliv zminky o parametrech. v dokumentaci je popis konstrukce koleje v místě splítky na trati, bohužel už není zmíněno, zda tato konstrukce bude použita jen pro normální rozchod, nebo bude použita stejná konstrukce jak v místech bez splítky a nebo konstrukci pro úzky rozchod bude možno dodělat dodatečně bez narušení provozu DP.
Shrnutí pro úzký rozchod - výjezd z haly na jih bude stavbou znemožněn, zpracuje-li si TM dokumentaci a postaví propojení (bude-li to technicky možné) mezi halou A a onou "asymetrickou výhybkou" a dobuduje-li splítku směrem do trati, tak s laskavým svolením DP bude moci vytáhnout úzký rozchod na světlo boží a tím zastavit dopravu na lince MHD. Bohužel bez jeřábů (a tím 99% rizikem poškození vozů) nebude možno změnit pořadí vozů 760 mm v hale (dnes možné, jen limitováno délkou výtažné). Vozů 1000 mm se tato likvidace tolik nedotkne, nedostanou se sice na světlo boží, ale pořadí lze měnit díky výhybce v hale C.

Závěr:
Nepochybuji, že sabotér kolejové části oboru MHD v TM pan I.Š., co by statutární zástupce TM, tuto dokumentaci Brnu a DP schválí (nebo spíše již dávno schválil) a pánové pod nickem "TMB" a jeho líšeňský kolega si mohou honit triko, stejně to už k ničemu nebude (tradiční české - o nás bez nás). Plně to odpovídá jeho plánům likvidace tohoto oboru v TM. Myslíš Tome, že to není pravda?

(Příspěvek byl editován uživatelem Jmb.)
Středa, 16. března 2016 - 11:43:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1277
Registrován: 12-2007
Rem

vjezd do areálu - s tím by problém technicky nebyl (mimo znehodnocení investice MČ a řevu "zelených"), o tom se nikdo nehádá.
Hromada šrotu - toto není muzea, ale zůstalo zde po pronajimateli části pozemku TM

Pokud někoho přejedeš v areálu podniku, tak hlavně je v průseru podnik, že nezabránil vstupu nepovolané osoby a potažmo osoba, která porušením svých povinností nezabránila vstupu do objektu podniku (šefc, který cestujícího nevyhodil před branou a strážný, který nezabránil vjezdu vozidla s osobou bez oprávnění vstupu).- Samozřejmě budeš popotahován i ty, porušil-li si jakékoliv nařízení týkající se provozu v objektu
Středa, 16. března 2016 - 11:55:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3463
Registrován: 4-2003
Jmb: Proč Vy a vy ostatní jste nepodnikli to, co chcete po mně.
O dění v TMB nevím zhola nic, natož o dění s kriminálním podtextem. Proto je lichá představa, že bych měl podávat jakékoliv oznámení. No vaše komentáře působí dojmem, že vy víte.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 16. března 2016 - 12:18:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8942
Registrován: 9-2004
Pánové, docela fajn diskuze, i přes ten slovník kolegy Jmb, ale zase pochopím, že pro jistou nasratost z komunikace Dp vs. TMB někdy těžko být kulantní. Ale co se chci zeptat, nebylo by k dispozici nějaké šéma, plánek kolejiště areálu technického muzea? Tedy stávajícího a budoucího s provozem d-10? Vy se bavíte o napojení té které koleje tou kterou výhybkou, ale my laici neznalí kolejových poměrů v muzeu přinejmenším tápeme.

TMB - tak oba funkční tram přejezdy dopravu na Holzově nepochybně ovlivní, doprava se určitě chvílemi štosne zejména ve směru od nám. Karla IV, případně od Slatiny ve směru na Trnkovu.Opticky se doprava trochu zhustí, ale že by to mělo vliv na zvýšení intenzity provozu, to si nemyslím. Nicméně i ty případné kolony by šly v prvním případě pořešit úpravou jízdních pruhů v křižovatce Holzova x Letecká tak, aby auta čekající na přejezdu měly svůj pruh.
Středa, 16. března 2016 - 12:27:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3683
Registrován: 5-2002
Ale co se chci zeptat, nebylo by k dispozici nějaké šéma, plánek kolejiště areálu technického muzea?

Jsem právě o to chtěl poprosit. Ale jestli to bude tak, jak cituje Jmb, tak tam skutečně asi zůstane jen hala uprostřed smyčky [uhoh] .
Středa, 16. března 2016 - 12:35:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 215
Registrován: 12-2007
TMB: Ohledně toho křížení auto x tramvaj, předpokládám že minimalně v případě přejezdu Drčkova bude vybudována světelná signalizace. Pokud tramvaj nepojede krokem a bude mít preferenci tak to bude: cvak červená, tramvaj projede, cvak zelená. Kolik sekund tam ta červená bude? 15? Myslím že se místní obávají zbytečně. Krom toho ten přejezd je teď stejně v tak mizerném stavu že se přez něj jezdí dost pomalu. A ta poznámka ''proč jezdit oklikou přes Stránskou skálu'', možná kdyby se dáma podívala na mapu tak by změnila názor. Zajímalo by mě jestli na té diskuzi podobná mapka byla:
Středa, 16. března 2016 - 12:56:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8943
Registrován: 9-2004
Cilelis - názorná mapka, k tomu třeba jako argument ve prospěch d-10 lze uvést počet zastávek na linkách 8 a 78 a na d-10. Takže časová úspora použitím desítky.

Jinak přejezd je teď v špatném stavu, ale vzhledem ke komplet rekonstrukci tratě dojde určitě k opravě tohoto a i přejezdu u TM.

(Příspěvek byl editován uživatelem Janatak.)
Středa, 16. března 2016 - 13:15:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1278
Registrován: 12-2007
Janatak

o pár příspěvků spíš tu byl odkaz na docela slušnou kolejovou situaci v areálu, jen tam schází číslování kolejí - od západu (od panelárny - cihelny) k silnici na Holzové - 0 (nulta vedoucí do smyčky), v halách 1-6, 7 (odstavná podél haly zpotvořená SO TM na kolej vedoucí do smyčky. Pak tam měla být kolej O (objízdná) s výhybnou vedoucí do smyčky.

odkaz
Středa, 16. března 2016 - 13:22:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1279
Registrován: 12-2007
Doktor

řeč byla stavu trati, nejsem z hlediska vyšetřovatele osoba nezaujatá (dokonce před 33 léty dokonce jsem byl osoba zainteresovaná), což by mohlo zavádět vyšetřovatele k různým teoriím vedoucím k odložení oznámení. A to byla zbytečná práce. Oznámení od vás by tak snadno nebylo odloženo
Středa, 16. března 2016 - 13:28:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 216
Registrován: 12-2007
Tak ještě plán tras pro porovnání [wink] :
Náhradník
Středa, 16. března 2016 - 16:55:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 4-2011
Dotaz: kdy by ta trať k Líšni měla být cca hotová?
Náhradníci - Lidé žijí své životy vzdáleně z pohodlí svých vlastních domovů přes robotické náhradníky ...
Rem
Středa, 16. března 2016 - 18:40:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 907
Registrován: 11-2008
Náhradník: Na svatýho Nikdejše.

Jmb: Toto se v 99% případech eliminuje tím, že se vůz kontroluje na konečné, pokud pak jede do depa režijně, případně pod vozovnou u vrátnice. Že se doveze pacoš až na kanál se stát může, ale počítám že jde o vyjímečné případy a onen je pak náležitě doveden k bráně, neb takový jedinec většinou není při smyslech. Spíš jsem bral situaci kdy se pohybuje někde, kde by neměl někdo, kdo má povolení vstupu do areálu. Načež pokud bude přejet v místě kde neměl co dělat bude to především jeho blbost.
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Čtvrtek, 17. března 2016 - 17:13:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 5-2007
Kdyby Vám večer chyběla ve vozovně jedna šalina co jezdila na lince 2, tak se podle IRISu maskuje za Iveco Urbanway ČAD Blansko a od rána se potuluje po Blansku a okolí [lol]
Ten její červený trojúhelníček v těch autobusových zelených/modrých úplně září[proud]
Trnité jsou cesty "přihlašovacích modulů", či co za to může [happy]
Zkusil jsem sken:

application/pdf
salina v Blansku.pdf (192.1 k)
Čtvrtek, 17. března 2016 - 20:56:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1845
Registrován: 12-2007
Jarda krapas: Nejspíš špatně zadaný kurz do MSP - místo 22101 asi 00221 [wink]
SORka od VYDOSu jezdící na lince 621 se taky pár dní zobrazovala jako linka 6 pod kurzem 00621 než řidič správně pochopil jak se to do MSP zadává
10 let IDS JMK
2004 - 2014
Čtvrtek, 17. března 2016 - 22:18:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8947
Registrován: 9-2004
Náhradník - těžko teď říct. Podle tisku se má výběrko na zhotovitele stavby provést někdy ke konci roku 2017. Otázka je, jak se to bude stíhat, k jakým zpožděním dojde, ale aktuálně se to kolem obnovy tratě dost hýbe.
Pátek, 18. března 2016 - 10:18:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6263
Registrován: 1-2007
Janatak: Na BMHD fóru někdo psal, že by se mělo stavět už letos v srpnu. To je asi blbost, že?
Jenki
Pátek, 18. března 2016 - 13:18:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4798
Registrován: 5-2002
Bohužel bez jeřábů (a tím 99% rizikem poškození vozů) nebude možno změnit pořadí vozů 760 mm v hale (dnes možné, jen limitováno délkou výtažné).

Cynická poznámka 1 : pořadí vozů 760mm se někdy měnilo? A kdy? V Líšni jsem párkrát za posledních 25 let byl a ten olezlý a opadaný čumák od karvinského "sedanu" stojí furt u stejných vrat, přes která táhne... (proto je taky olezlý a opadaný, že).

Cynická poznámka 2 : hlavně před kolejí 760mm nechte plac na zvedáky, ať si to máme jak naložit na trajler a odvézt do Ostravy...

Cynická poznámka 3 : jestli dobře chápu zdejší debatu tak je určitá pravděpodobnost toho, že se sbírka TMB rozpadne na brněnskou část, kterou sežere DP Brno, a na zbytek, který se rozdá původním provozovatelům. Jako ostravák to sobecky nevidím jako až takovou tragédii, na druhou stranu tam jsou vozidla, která by měla asi dost problém (např. si živě představuji reakci národovců v Trenčianské Teplé na vozy s původními maďarsko - německými nápisy)...

Cynická poznámka 4 : víme dobře, že mezi legislativní teorií a fyzickou realitou bývá někdy dosti velký rozdíl. Je opravdu reálně možné, aby Ministerstvo Kultury prostě TMB Líšeň zavřelo a "rozdalo"? To se mi nějak nezdá, i když na druhou stranu se v téhle zemi dějí mnohem brutálnější zvěrstva.

Ač kolega TMB nebude rád, musím říct, že si vyloženě užívám klasické smíšené pocity. Líšeňská sbírka je svou komplexností jistě unikátní a byla by jí škoda. Jenže sbírka ve formě nepřístupného depozitáře mrtvol je k ničemu. Na druhou stranu jenom ta představa že vylezu ty dva vysoké schody za drnčivého zvuku vývěvy, pravou ruku dám na páku sací brzdy, levou tam mlasknu jízdu a trolej se zhoupne od těch dvou lyr na střeše... no teda to bych si užil kurevsky víc než první sex, minimálně by to bylo za světla a za střízliva [jidlo]
Pátek, 18. března 2016 - 16:31:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6265
Registrován: 1-2007
levou tam mlasknu jízdu

Mlasknu? To má být narážka na jméno jistého diskutujícího?
Pátek, 18. března 2016 - 16:55:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8948
Registrován: 9-2004
Mlasknu jízdu = zadám jízdu, alespoň tak tomu rozumím já...
Pátek, 18. března 2016 - 18:24:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 484
Registrován: 3-2013
Ad Jenki: Rozpad sbírky není na pořadu dne. Jen kolega Jmb tu šíří svoje katastrofické vize. Obnova trati přinese i revitalizaci Areálu MHD vč. trolejového vedení, což pro nás může být jistá motivace k naplnění Tvých erotických představ.
Jenki
Pátek, 18. března 2016 - 19:21:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4799
Registrován: 5-2002
Dík. Nechám si zdát vlhké sny o sací brzdě [happy]

Jen dva drobné praktické detaily :
- někde výše tu někdo zmiňoval problém s polaritou. Dvounápravovým vozům je to šumák, teda pokud náhodou místo růžkové bleskojistky nemají bleskojistku ČKD ze 70. - 80. let, která se dělala ve verzi pro plus a mínus. Vozům řady T to šumák není, ale u zrychlovačové výzbroje je to otázka přehození pár drátů a popř. úpravy zhášecích komor s permanentním magnetem u některých typů stykačů.
- bacha na to, že v dnešní přerekuperované síti se vyskytují hodnoty napětí pro spoustu dvounápravových vozů zcela neznámé. Pravda, zrovna vozy SZD a MDOK (nebo VZD, že) si na napětí 820V pochutnají bez problému, ale jiné (pre)historické kousky stavěné na 550V nominál mohou mít jiný názor. I to lze samozřejmě ošetřit, ale je to trošku pracnější.

Oboje jistě víte, jen mi přišlo za vhodné to vysvětlit i ostatním.

Tramvajkám zdar!
Pátek, 18. března 2016 - 20:56:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 12-2007
Jenki

pořadí vozů 760mm se někdy měnilo? A kdy? V Líšni jsem párkrát za posledních 25 let byl a ten olezlý a opadaný čumák od karvinského "sedanu" stojí furt u stejných vrat, přes která táhne... (proto je taky olezlý a opadaný, že).

Roberte, cynismus není na místě. Olezlý čumák sedanu není zapříčiněn stáním u vrat. Ten byl olezlý velmi brzo po příjezdu a to u vrat nestál. A není to jediné olezlé místo na tom voze. Opravdu se pořadí měnilo (v rámci možností - pouze na prvních 3 místech - limitující je délka výtažné - tj po 26 rokách stále 0 m).
Jinak je vědecky dokázáno, že zdravý vzduch exponátům nevadí. Nejlépe dopadly při zkoumání tramvaje uschované pod střechou, kde na ně neprší a nesvítí slunko, ale ta střecha nemá uzavřené boky.

Je opravdu reálně možné, aby Ministerstvo Kultury ...
Špatně položená otázka, správně by měla znít: Co je schopno vedení TM (konkrétně I.Š) spáchat na jimi nenáviděném oboru? (A páchat jsou schopní, např. zruší se obor a sbírka se rozdá, co nikdo nechce zlikviduje, aby za 5 let se obor obnovil. A hned ma I.Š. dvojnásoné roční odměny)

polarita

nebyl zmíněný žádný problém s polaritou, jen bylo naznačeno, že padá obnovou dle předložené dokumentace možnost měnit polaritu v areálu a tím i možnost zařadit do sbírek vůz s tyristorovou výzbrojí pro opačnou polaritu (+). Tomu se kustod zuby nehty vždy bránil.

TMB

Obnova trati přinese i revitalizaci Areálu MHD

Tome, probuď se. Myslíš. že DP (město) investuje něco do Tvé vysněné revitalizace? Tu bude muset zacvakat MK (TMB). MK dá něco symbolického, I.Š to něco řádně zredukuje a SO udělá malou domů (jako vždy). A nezrevitalizuje se nic. Jen DP milostivě TM nechá nezatrolejované normálně rozchodné zhlaví napojené stávající výhybkou. Což bude stejně na nic, protože bez kolejí patřícím TM se stejně nepohne v hale ani kolo.

K erotickým představám:

Já bych měl mokré slipy, kdyby se podařilo získat TM z nějakých EU fondů peníze (a garanta, který TM půjčí podmiňující základní sumu, potřebnou k získání dotace) na opravdovou revitalizaci, revitalizace se povedla (peníze neskončily tam, kde nemají) a při probíhající kolaudaci, tak jak v Bratislavě, by úzkorozchodné kolejiště projela zapůjčená vozidla z Liberce (1000 mm) a TT (760 mm). Slipy prát stejně nebudu muset, protože:
a) nic takového neproběhne
b) stane-li se a nebudu-li v té době čichat ke kytičkám od spodu, tak mi bude jak kmetům na Kavkaze, co pamatují cara, a budu mít pampersku (a ta se nepere).

(Příspěvek byl editován uživatelem Jmb.)
Pátek, 18. března 2016 - 21:26:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1281
Registrován: 12-2007
Jenki

zrovna vozy SZD a MDOK (nebo VZD, že) si na napětí 820V pochutnají bez problému,

Nezkoumal jsem komponenty výzbroje těchto vozů, jen mě zaujal předřadný odpor u vývěvy (na který si mohl kdekdo sáhnout). A zjistil jsem, že na štítku motoru pohánějící vývěvu je vyznačeno napětí 600 V. Tak nezapomeň ve svém erotickém snu překlemovat ten srážecí odpor, abys neskončil bez vakua
Sobota, 19. března 2016 - 00:26:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5049
Registrován: 6-2004
Jmb: A vlézt do té správné politické pr.... by nepomohlo? Když se za EU peníze platí totální kokoti, tak tohle by mohlo trochu zaujmout.
Sobota, 19. března 2016 - 19:53:50  
Neregistrovaný host
85.71.31.59
začátkem 90 .let jsem zařídil převoz dvou trakčních motorů na "plecháč" do Líšně. jak jsem se dozvěděl, ani je nesložili a šly rovnou do šrotu a penízky do kapsy....tolik můj vztah k Líšni.....(zapomněl jsem heslo..)
Pondělí, 21. března 2016 - 10:51:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8950
Registrován: 9-2004
Koukal jsem na opravenou trať d-4 na ulici Údolní - je evidentní, že trať se bude brzo opravovat, protože pokládka panelů zpět a jejich zarovnání, řekl bych, že se s tím nikdo moc nezalamoval. Právě s výhledem brzké generálky ulice, aspoň teda doufám.
mareksvoboda
Úterý, 22. března 2016 - 11:24:48  
Neregistrovaný host
147.229.79.82
zdenekjobanek: Tak to je dost smutné. :-( Často se nestačím divit, jací jsou mezi námi bezpáteřní hovada... Připomíná mi to příběh dvou ruských elektrických úzkorozchodných lokomotiv, které v devadesátých letech zachránilo jedno muzeum. I přes jejich obrovskou historickou hodnotu je ale o pár měsíců později nechal nějaký "inteligentní" študovaný právník odněkud z Drásova kvůli osobním sporům s tímto muzeem sešrotovat. Chápu proto vaše rozhořčení nad podobnými primitivy...
Úterý, 22. března 2016 - 19:57:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 600
Registrován: 12-2007
Primární odpovědnost by měli mít konkrétní lidé, kteří rozhodli a podepsali, že se muzeum oddělí od DPMB. Za "výhodných" podmínek se muzeum prodalo TMB a v té době to zřejmě vyřešilo nějaké ekonomické problémy. Dnes místo aby DPMB usiloval o přidružení muzea zpět k sobě se rozhodl rekonstruovat pár hujd do pseudohistorického stavu, navíc historicky naprosto bezcenných vozů. Kocourkov^2.
Tramvajové vozy RT6 na Facebooku: https://www.facebook.com/tramvajovevozyrt6
Úterý, 22. března 2016 - 20:49:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1282
Registrován: 12-2007
Hhoonnzzaa

Primární odpovědnost by měli mít konkrétní lidé, kteří rozhodli a podepsali, že se muzeum oddělí od DPMB.

Než někdo něco takového napíše, tak by si měl prostudovat fakta. DP nikdy neměl nějaké muzeum, k roku 1969 (kdy oslavoval výročí 100 let) byla převedena z Muzea města Brna Caroline a z majetku TM mv 1 a vv 79 do majetku DP. Vozy (převedené + vozy zrušené a dosud odstavené v podniku) DP renovoval do provozního stavu na oslavy (některé i též do pseudohistorického stavu). Vozy byly jako všechny vedeny jako ZP, takže ekonomové s tím měli problémy a byla snaha se těchto problémů zbavit. Díky intervenci v roce 1971 jistých vlivných lidí z Brna v TM se podařilo dohodnout zřízení nového oboru v muzeu a převod historických vozů do státního muzea. Nebýt tohoto aktu, kdo ví, co by bylo nadále s těmito vozy, zda by se dneška dožily.

Ke kauze plecháčové motory AD

Motor AD zařazený do sbírek a dva stejné motory jako náhradní pro sbírkový vůz MT4 byly od roku 1974 uloženy v depozitáři Litenčice. Počátkem 90. let v Líšni probíhala nesmyslná selekce a úklid nevyselektovaného z důvodu předčasného otevření expozice MHD. Do šmelcu šly daleko cennější věci, než nějaká ADéčka. Možná to chtělo se spíš zeptat odpovědného v TM, než organizovat přepravu, z hlediska muzea šmelcu, do Líšně
Středa, 23. března 2016 - 22:23:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1342
Registrován: 10-2010
Dnes místo aby DPMB usiloval o přidružení muzea zpět k sobě se rozhodl rekonstruovat pár hujd do pseudohistorického stavu, navíc historicky naprosto bezcenných vozů. Kocourkov^2

Jak známo část sbírky tvoří mimobrněnská vozidla a některá vozidla má DPMB duplicitně. Těžko si lze představit, že by do takových vozidel mělo potřebu DPMB, potažmo město investovat. Spíš by to dopadlo tak, že by zůstaly brněnské vozy, které se hodí a zbytek by se rozprodal.
Kobra
Čtvrtek, 24. března 2016 - 12:50:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 369
Registrován: 12-2007
Na druhou stranu, pokud by se o ně nový majitel uměl (a chtěl) starat, je to lepší varianta, než hnití na jednom místě v hale a čekání na zázrak..
Rem
Čtvrtek, 24. března 2016 - 17:40:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 908
Registrován: 11-2008
Tuší zde nějaký pamětník, jak se obracelo na trojúhelníku Tábor? Z fotek na jednom konkurenčním serveru jsem si dodnes myslel, že šalina dojela od Bystrce, zajela za křižovatku Veveří x Tábor, následně vůz zacouval do ulice Tábor a pak zpět do Bystrce. V nové aktualizaci tramvajklubu je však foto, kde koleje do úvratě Tábor vedou přesně naopak. Ještě před křižovatkou ve směru do města je velkolepá odbočka do úvratě Tábor, a tudíž se následně z úvratě couvalo zpět na trať do míst dnešní zastávky Tábor směr Bystrc.
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Čtvrtek, 24. března 2016 - 18:36:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8954
Registrován: 9-2004
Rem - trojúhelník se mohl přestavovat podle aktuálních potřeb. Jsou fotky, kdy je šalina čumákem do křižovatky, tedy do úvratě nacouvávala. Viz odkaz na fotogalerku.
Rem
Čtvrtek, 24. března 2016 - 19:18:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 909
Registrován: 11-2008
Vím o obojem. Šlo mi o to, kdy proběhla změna způsobu obratu.
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.