K-report
 

Rychlodráha Praha - letiště - Kladno Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Rychlodráha Praha - letiště - Kladno « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyDandy265   
  Novější archivy:        
Archiv do 14.června 2007babilon60  14-6-07  19:32
Archiv do 20.června 2007Cogwheel60  20-6-07  13:07
Archiv do 10.července 2007Zapa60  10-7-07  18:22
Archiv do 02.září 2007Čsad_zastávka60  02-9-07  16:21
Archiv do 06.listopadu 2007Tepich60  06-11-07  10:19
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1790
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2007 - 07:12:39   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=513223

Metro nestíhá a ještě ho chtěj zavalit dalšíma cestujícíma. I když Áčko má nejnižší využití. Je vidět, co je Bém a Chalupa za paka.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Dali
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.75.120
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2007 - 08:34:57   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Důvodem je absence dalších minimálně dvou až tří tras na které by se proudy rozložily. Jenže místo toho aby už pod Prahou několik let jely naplno razící stroje a stavby byly v plném proudu se jen kecá. Chybí minimálně jedna další v severojižním a západovýchodním směru a dále něco co bude umožňovat "objezd" centra.
Kladnauer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 2-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2007 - 08:50:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Qěcy: Je potřeba objektivně přiznat, že nejmenší nárůst na trase A je možná právě proto, že se tato trasa neprodlužuje.

Dali: A kdo to zaplatí? A myslíte, že metro je všelék? Já bych to klidně bral jako argument pro větší používání vlaků, i když po včerejší zkušenosti s ČD bych se pokusil svěřit městské vlaky někomu jinému.
Dali
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.75.120
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2007 - 11:42:25   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Kladnauer.
Co se týče ceny metra. v 1. řadě bych přehodnotil technické řešení tras - jink řečeno kde to jde o nacpat do minimální hloubky (třeba pod široké ulice) a na okrajích města nad zem. I přechody přes Vltavu by mohy být mimo hisorické centrum nad zemí (a ocelové viadukty lze postavit velice rychle.). Argument o počasí atd. je nesmysl. Když to takhle funguje v Berlíně, paříži a já nevím kde ještě, tak proč ne v Praze. To chce jen zapomenou na mnohdy nesmyslné předpisy.
Co se týče železnice. její problém je v tom, že trasovaná jinam než kde jsou největší cíle přepravy - hustě obydlené zóny, komerční a obchodní zóny. Prostě pokud není stanice v dosahu max. 8 min. pěšky, je to v porovnání s komfortem IGK o ničem. další problém dráhy jsou přestupy. Ideální je terminál kde je v jednom patře vlak, ve druhém třeba metro a ve třetím tramvaj či bus, či kde lze jen přejít perón na druhý konec a nastoupit do jiného prostředku. Kde tohle máme v Praze??? Další nutnost - intervaly a to krátké. Pak to může doopravdy nahrait IGK a to efektivně. metro je dnes v Praze jediná jistota že to prakticky vždy pojede (max. počkám jednotky min.).
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2007 - 13:06:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

metro je dnes v Praze jediná jistota že to prakticky vždy pojede (max. počkám jednotky min.). ...ale to platí pro tramvaje skoro všude také.
Dali
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.75.120
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2007 - 14:44:58   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Borovička. Tram - jenže stačí jeden trouba s IGK na kolejích a už je po intervalu. Světelné křižovatky a další. Dneska snad kromě studentů a důchodců má čas pro všechny velkou cenu. Když jedu např. z Dejvic na VN na jednání tak vím, že mi stačí max. 15 min metrem abych byl na místě s pravděpodobností 99,5 % (s IGK je to samozřejmě méně). Tahle trasa tramvají je už loterie, čili z hlediska pravděpodobnosi dosažení cíle v daném čase už možná srovnatlná s IGK s tím rozdílem, že u IGK si sám zvolím čas odjezdu a trasu a nemusím nikde čekat na příjezd.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1541
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2007 - 15:14:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No ale třeba ze Žižkova do centra je to jistota stejná jako metrem. A metro se občas také zastaví a v tom případě je to na rozdíl od povrchové dopravy totální výpadek.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 08. listopadu 2007 - 20:35:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dali: "Ideální je terminál kde je v jednom patře vlak, ve druhém třeba metro a ve třetím tramvaj či bus, či kde lze jen přejít perón na druhý konec a nastoupit do jiného prostředku. Kde tohle máme v Praze???"

V pražském metru rozhodně ne. Přestupní katakomby na Florenci a na Můstku jsou Vaší vizi dost vzdálené. A to má být projektovaný přestup z trasy D na trasu C na hlaváku ještě horší! O naprosté nenávaznosti D na B nemluvě.

Železnice nikdy nemůže nahradit metro. Jako doplňkové spojení ale může sloužit velmi dobře. Kdyby se zavedla skutečně intervalová doprava Smíchov-hlavák, tak by to bylo pro nezanedbatelnou část cestujících (10% ?)přitažlivější propojení s trasou C, než metro B. Každé odlehčení přeplněného metra dobré.

To samé projektovaná "rychlodráha". Lepší spojení z Hradčanské na Vltavskou a do okolí Masaryčky si těžko vymyslíte.
Václav Š. David
Neregistrovaný host
Odeslán z: 158.196.48.137
Odesláno Středa, 14. listopadu 2007 - 15:44:56   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dali: Je to na Nádraží Smíchov, a když přimhouřím oko, také na Masarykově Nádraží/Náměstí republiky. Naopak to NENÍ na hlavním nádraží a hned tak to tam ani NEBUDE. Částečným řešením by byla možnost průchodu z hlavního nádraží, tedy z horní haly přímo vpravo k tramvaji, ale uznávám, že by to asi nebylo zadarmo, a navíc vzdálenost nad 300 metrů by tam stejně zůstala.

Dále si leckdo vymýšlí debility, typu metra k Nádraží Hostivař, nebo na letiště. O stavbě metra D jsem měl pochybnosti, ale dnes již je mi jasné, že i kdyby měl Nuselák stát navěky, obě trasy budou využité. A co je další věc, i kdyby ještě k tomu postavili nádraží na Kačerově a celou trať SŽDC do Bráníka zdvoukolejnili a elektrizovali, i ta bude dost využívaná. Naopak ve směru Západ - Východ bych brzdil, na B by klidně mohlo jezdit více souprav, ještě mají rezervy.
03_82
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 1-2007


Odesláno Pondělí, 19. listopadu 2007 - 15:06:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Teď jsem slyšel v rádiu, že metro na letiště dostalo v rozpočtu hl. m. Prahy přednost před trasou D, takže na Déčko si ještě nějaký čas počkáme. Důvodem je prý to, že na trase D se bude podílet soukromý kapitál.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3308
Registrován: 8-2004


Odesláno Pondělí, 19. listopadu 2007 - 20:23:00   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

03_82:
Osidla geniality:
Žádný šéf nebude zaměstnávat člověka, který má ustavičně pravdu.
Tracy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 19. listopadu 2007 - 22:24:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

takže na Déčko si ještě nějaký čas počkáme
A viděli, pane Khon, v pátek odpoledne opět vydařený kolaps veškeré dopravy od Budějovické až po Kunratice či Zálesí, tedy mj. desítky uvíznutých plných autobusů (příměstských plných k prasknutí) poskakujících v nekonečných kolonách?
Vratislav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 1-2004
Odesláno Pondělí, 19. listopadu 2007 - 23:59:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

...v pátek odpoledne opět vydařený kolaps veškeré dopravy od Budějovické až po Kunratice či Zálesí...
Hehm, a co takhle vytáhnout bicykly a hurá na chodník ;-) Mít to k čemu přivázat na Kačeorvě, tak to MUSÍ bejt nejrychlejší...

(existuje smajlík na "čtvrtvážně" ?)
03_82
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 1-2007


Odesláno Úterý, 20. listopadu 2007 - 02:38:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přesné znění ze stránek Oldies radia Olympic:

Na metro D nejsou peníze
Pondělí, 15:30
Na metro D bude málo peněz, trasa z Hlavního nádraží do Písnice si tak na začátek výstavby bude muset počkat. V městském rozpočtu dostalo nečekaně přednost prodloužení trasy A. Důvodem je prý to, že déčko má stavět soukromá firma.


(Příspěvek byl editován uživatelem 03_82.)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1798
Registrován: 10-2003


Odesláno Úterý, 20. listopadu 2007 - 08:04:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tracy: Jen doufám, že si na to ti "uvíznutí" vzpomenou až budou házet obálky do urny...
...za všechny svoje činy veliký, někdy budem asi hrozně pykat...
http://emj471.euweb.cz
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1559
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 20. listopadu 2007 - 09:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vy vůbec nechápete, že obyvatelé Petřin už nadále nechtějí jezdit couravou tramvají po přeplněné Střešovické ulici a posílají petice na radnici, aby už konečně mohli fárat do hluboké díry a aby byly na Hradčanské o 1 minuty a 54 vteřin dříve (doba chůze po sídlišti se nepočítá) a na Václaváku o 5 mimut a 5 vteřin. A Veleslavín potřebuje spojení s nemocnicí v Motole, protože přímé silniční spojení neexistuje. Na Evropské je plno semafórů a skoro souběžný vlak do centra je odporně špinavý. Evropská únie to tak přece nemůže nechat a ráda pošle peníze, na které by v žádném případě Déčko nedosáhlo, protože tam mají rozvinutou silniční dopravu řešenou sítí čtyřpruhových ulic.

(Příspěvek byl editován uživatelem Borovička.)
Dali
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.75.120
Odesláno Úterý, 20. listopadu 2007 - 09:22:38   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A kdopak měl pravdu? Já jsem to říkal hned (před časem) že to takhle půjde. Prodloužení A je sranda (jasná technologie trasy, možnost cucnout 10 GKč z EU, žádné politické konflikty atd.). Ve chvíli kdy někdo přišel s tím nápadem na lehké metro se objevila možnost "hrátek" okolo. Ale na ruhou stranu proč by soukromník celou trasu nepostavil a dokonce i rychleji než je "oficiálně" udáváno. Inu "Show must go on!!!!"
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 20. listopadu 2007 - 20:46:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

"Na metro D bude málo peněz, trasa z Hlavního nádraží do Písnice si tak na začátek výstavby bude muset počkat."

To je v první řadě potvrzení faktu, že primátor Bém je slibotechna, a skutek utek. Tomu, že by zadlužená Praha mohla mít peníze na obě stavby zároveň, nemohl nikdo soudný věřit.

Troufám si věštit následující scénář: metro A bude v dohledné době prodlouženo na Petřiny, event. až do Motola. Jakmile bude nezvratně rozhodnuto o přednostním prodloužení A na Petřiny, dostane zelenou i "rychlodráha" na Kladno a na letiště. To bude v Praze 6 nadlouho všechno, pak se bude dlouhá léta kutat výhradně na lince D.
Možná to nebude úplně nejlepší řešení, ale většina ostatních scénářů by byla daleko horší.
Dandy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 5-2002


Odesláno Úterý, 20. listopadu 2007 - 22:37:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jakmile bude nezvratně rozhodnuto o přednostním prodloužení A na Petřiny, dostane zelenou i "rychlodráha" na Kladno a na letiště.

Jo to by mě ani nepřekvapilo zvláště pokuď modernizovaná trať na kladno bude obsahovat tunelové stavby. Popravdě řečeno to bude zajímavé pro toho kdo ty tunely bude razit, když vezmu že na uzemí prahy se bude razit silniční tunely "Blanka", prodloužení metra A z Dejvické tak se ta trilogie něčim uzavřít musí tak proč né tratí na kladno. Inu zajímavé projekty, zajímavá oblast a jistě ještě zajímavější výdělky, tak co tedy řešit kšeft je kšeft...
M1 - Maracaibo
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1560
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 21. listopadu 2007 - 01:10:38   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No je pravda, že ty zkrouhnuté peníze na Déčko jsou pakatel. Jde totiž jen a jen (!) o studie a holt tam má áčko pré. Ale takový projekt Praha olympijská bere trojnásobek peněz toho Déčka (na rok 2008). Takže tak.
Ondřej_wagner
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 21. listopadu 2007 - 08:32:56   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Bručoun:
Podle mého názoru MČ Praha 6 bude spokojena, až bude vyřešena nadměrná doprava v ulicích Patočkova a Evropská. Stanice Nádraží Veleslavín, sice částečně odsune autobusy ze stanice Dejvická, nevyřeší však parkování automobilů jedoucích po R 6 z Rakovníka a R 7 z Kladna a Slaného. A pochybuji, že záchytné parkoviště vyřeší stanice "rychlodráhy" na Dlouhé Míli.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1561
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 21. listopadu 2007 - 09:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

až bude vyřešena nadměrná doprava v ulicích Patočkova a Evropská
Proto Praha 6 podporuje stavbu MO Malovanka - Troja, která takovou dopravu přitáhne. A metro se klikatí a klikatí, ale k žádnému bus terminálu a parkingu se jan tak brzo neprokličkuje.

Veleslavín - málo místa, Petřiny - žádné místo a přesto to budou muset místní zkousnout. Motol - ve svahu a u nemocnice to asi také nepůjde. Takže asi až ta Dlouhá míle, jenže odtud je to už daleko.
03_82
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 1-2007


Odesláno Středa, 21. listopadu 2007 - 11:44:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tracy: A bude ještě hůř...

Pražané dají přednost autu
Středa, 10:30
Mnoho Pražanů, kteří každý den dojíždějí do práce MHD, má po rozhodnutí radních o zdražování jízdného jasno. Od Nového roku, kdy se zvýší ceny nejen jednotlivých jízdenek, ale i kuponů, raději usednou za volant svého vozu. Jsou přesvědčeni, že se to vyplatí.
Dali
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.75.120
Odesláno Středa, 21. listopadu 2007 - 12:28:26   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Borovička: MO by měl v první řadě vyřešit problémy na Letné, Veletržní atd. kde dnes tyto ulice suplují okruh. Vyjedete na Malovance z tunelu a co dál ...? Počet aut, která budou do dané oblasti zajíždět je nepřímo úměrný velikosti parkovného a činnosti policie. Čili až se zpoplatní parkování v P6, tak tam jezdit nebudou (aneb kdo je ochoten denně platit tisíce Kč za odtah a pokutu?).. Aby to bylo možné, je třeba vybudovat alternativní řešení a možnosti zaparkovat mimo centrum (P+R).
Nechci se opakovat, ale to co mne třeba donutí vysednout z auta je, když poté co zaparkuji nestojím na peróně rychlé dopravy (metro, S-bahn) déle než 3 minuty před den, čili mám vždy jistotu, že něco hned jede a nemusím až tak hlídat čas (jetli vyjedu přesně na čas či jestli stihnu projet jedan světla). Rychlodráha s taktem 20 či 30 min je nanic, auto vyhrává.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 10421
Registrován: 5-2002


Odesláno Středa, 21. listopadu 2007 - 13:14:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mnoho Pražanů, kteří každý den dojíždějí do práce MHD, má po rozhodnutí radních o zdražování jízdného jasno. Od Nového roku, kdy se zvýší ceny nejen jednotlivých jízdenek, ale i kuponů, raději usednou za volant svého vozu. Jsou přesvědčeni, že se to vyplatí.

Tyhlety průzkumy. Zajímalo by mě, kolik lidí má takovouhle možnost výběru a ještě do auta nepřesedlo. A navíc, když většina lidí stejně nejezdí pravidelně autem za svý.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Honzík Honzík Honzík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.188.132
Odesláno Pátek, 23. listopadu 2007 - 01:47:11   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trasa D se měla stavět hned po dostavění metra C na Ládví, ale Praha 9 si prosadila, že trasa IV C místo konečné v Ládví bude končit v Letňanech. Pak se říkalo, že hned poté se bude stavět Déčko. Ale Bém se stal primátorem, tak se začalo říkat, že hned po Déčku se postaví Ačko na západ. Pak se říkalo, že se postaví Ačko hned s Déčkem a dneska se ví, že Ačko na Západ do vesnic dostane přednost, před Déčkem, které směřovalo do nefalšované městské zástavby, kam by se obyvatelé Ačka vešli několikrát. Co se stane, až se dostaví do Motola Ačko? Bude to stejný scénař, až se postaví Ačko na Letiště. Pak se ozve Praha 10 a bude se tvrdit, že hned po první trase D se postaví Ačko do Hostivaře. Po čase se začně tvrdit, že se budou stavět dohromady. A nakonec to dopadne stejně a Ačko do Hostivaře dostane přednost před Déčkem, které stále nebude. Pak se ozve Praha 5 a řekne se, že hned po prvním úseku Déčka se postaví přeci jenom to metro přes Řepy na Zličín. Pak se bude tvrdit, že se to postaví najednou a nakonec to skončí opět vítězstvím Áčka. Následně se prodlouží trasa A na Průmyslovou či dále a pak se postaví trasa E, která bude stejně důležitější než Déčko.
Je tu asi jen jediná naděje, pro výstavbu trasy D. Teroristé z Předního Východu zničí Nuselský most a vedení magistrátu, konečně začne používat mozek.
Honzík Honzík Honzík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.42.188.132
Odesláno Pátek, 23. listopadu 2007 - 01:59:01   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A ještě k tomu. Situace je tak strašná u nás, že jezdím autobusem na tramvaj a jezdím nejen na Albertov (tram na Výtoň a 7 či pěšky místo Ipák a pěšky), ale situace dospěla do stádia, kdy jsem rychleji na Staroměstské kombinací autobus tramvaj, než autobus metro. A to bývaly doby, kdy se od nás jezdilo na Kačerov 5 minut.
Radek_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 672
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 25. listopadu 2007 - 13:16:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

není to tak dávno, co mělo být D hotovo do roku 2010 ... Honzík Honzík Honzík to výše popsal docela přesně.

Původně se mělo stavět D a poté A na východ. Toto je i zaneseno v platném územním plánu. Pěkná volovina je také ukončení D na Pankráci v první etapě.

Náhle se vynořivší spekulace o lehkém metru jsou jen záminkou pro zdržení D (což se již potvrdilo). Lehké metro nebylo před 10-15lety žádná novinka, tato myšlenka se však nááhodou vynořila v době, kdy bylo potřeba prostrčit A na letiště. Vyhazování našich peněz do kapes kamarádíčků prostřednictvím olympijských studií atd. netřeba komentovat.

Celá kauza je nádhernou ukázkou defraudace klasického formátu. Nejprve bylo potřeba odsunout modernizaci buštěhradské dráhy - spustila se kampaň chceme metro, ne rychlodráhu. Poté bylo potřeba dokázat, že metro A na západ je aktuálně nejpotřebnější - spustila se kampaň o 200tisících lidech obsloužených novým metrem, trasa byla nakreslena tak, že vymete každý roh.
Zbývá posledni nepřítel - trasa D. Tu není možné zcela zpochybnit. Proto je vytažena varianta lehkého metra. Ta plní hned dvojí účel - umožní nenápadně zdržet D, a zároveň nechává otevřený penězovod do nekonečných studií jakže to D má vlastně vypadat.

Na druhou stranu kdo míří vysoko, někdy padá hluboko. Pan Bém se ambicemi netají. Tím spíš se najde někdo, kdo poukáže na kauzy většího formátu než je levné bydlení v nějaké vile. Bohužel cestující kteří mají tu pochybnou radost využívat nejzatíženější autobusovou trasu kolem nemocnice krč z toho mít prospěch nebudou, trasu D už se podařilo (stejně jako předtím rychlodráhu) nenapravitelně zdržet.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 26. listopadu 2007 - 20:54:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Radek p: Pěkný popis, bohužel to tak nějak bude. Mmch. Bém potřeboval spojence na Praze 5, tak tam podržel toho ....... (cenzurováno) Jančíka a slíbil metro do Motola.
Nicméně myslím, že odložení metra D víc než o pár let je politicky neúnosné, to by mohlo Béma stát funkci. Fakt myslím, že krtek zatím doleze nejdál do Motola. Pak budou Bémovci chtě nechtě muset vyrazit na trasu D. Čímž se další prodlužování A zastaví, protože na oboje peníze nebudou. Tvrzení, že budou peníze na obojí, byla jen účelová lež.
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 27. listopadu 2007 - 07:34:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bručoun: Jančíka bez pardonu cenzurovat nemusíte. Jako občan Prahy 5 o něm vim svoje...
Slibovat Praze 5 metro do Motola, to je opravdu výsměch. Už vidím jak davy lidí co dneska používaj a-167 nadšeně lezou do béčka, a po přestupu v centru a obkroužení půl Prahy s nadšením vystupujou v Motole...

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace