Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Zahraniční provozy » Archiv diskuse Zahraniční provozy do 12. 10. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Zahraniční provozy do 12. 10. 2019

dolů
   autor příspěvek
Prorok_kolejowi
Sobota, 31. srpna 2019 - 21:07:50  
Neregistrovaný host
Aby Brno neobšlehlo KLDR v modernizaci KT8 kterou plánuje, s jeho stradegií kupovat a modernizovat vraky a zgarby by mne to nepřekvapilo [biggrin]
Středa, 04. září 2019 - 14:57:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 137
Registrován: 7-2017
Další nová ruská tramvaj: společnosti PTMZ (nástupce zkrachovalého petrohradského závodu) a Titan-Barrikady sídlící ve Volgogradu vyvinuly model plně nízkopodlažního dvoučlánkového (cca 19m) vozu s typovým označením 71-142 a kapacitou přes 130 cestujících. Pro komerční účely dostala tramvaj jméno "Feniks" a její výrobu zřejmě zastřeší UKVZ.



Zdroj: VK/trams.ru
dopravopat
Středa, 04. září 2019 - 18:22:14  
Neregistrovaný host
Má to mechanické tiahla ako KT4? V Rusku je všetko možné.
Neděle, 08. září 2019 - 18:54:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1104
Registrován: 8-2015
Mariazellerbahn a Museumstramway Mariazell 2019 07
Úzkokolejka Mariazellerbahn 760 mm a Museumstramway Mariazell 1435 mm v červenci 2019
https://youtu.be/VIxxz_nywx0
Pondělí, 09. září 2019 - 10:07:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1059
Registrován: 11-2007
Bht: Nevypadá to špatně. To by mohla být cesta pro menší města, Most, Olomouc a tak[ok]Předpokládám, že cenově to bude levnější než třeba Siemens
Kubik
Čtvrtek, 12. září 2019 - 15:43:03  
Neregistrovaný host
Dobrý deň prajem,
má niekto aktuálnu informáciu o nasadzovaní T4 na linky v Drážďanoch? Chystám sa na návštevu o 2 týždne a rád by som vedel, či sa T4 ešte dajú stretnúť v premávke na bežných linkách.
Ďakujem za prípadnú odpoveď.
Čtvrtek, 12. září 2019 - 22:10:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1176
Registrován: 8-2004
Cerstva tramvajova hadanka. Kdepak to je? Fotku s tramvajkou mam taky, ale to by bylo moc lehke.
Fkam
Sobota, 14. září 2019 - 17:07:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3571
Registrován: 3-2011


Ex Berlin in Oradea

Jo - tam to moc dobře znám. 😂 Nechám ostatní

(Příspěvek byl editován uživatelem Fkam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Neděle, 15. září 2019 - 14:56:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2464
Registrován: 7-2008
Černošský imigrant v Paříži jede v zatravněném tramvajovém pruhu. Tramvaj dobrzdí, ale dotyčný, namísto aby s klidil pryč, jí urve stěrače.

http://leteckaposta.cz/176738354
Trupman
Neděle, 15. září 2019 - 15:05:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1632
Registrován: 12-2005
Vy jste se toho idiota na kole ptal odkud pochází, nebo máte nějaké jiné informační zdroje, nebo nevíte co slovo imigrant znamená, nebo jen záměrně šířite bullshit za účelem vyvolání nějaké nenávisti?

Všd:
"... imigrant v Paříži ..."

Moje dopravní fotogalerie na Phototrans
Neděle, 15. září 2019 - 17:41:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1177
Registrován: 8-2004
Trupman: Vase reakce je naprosto nepochopitelna.
Z videa je zrejme, ze puvodni Francouz to nebyl. Všd mozna mohl pouzit oznaceni "kulturni obohacovac", to by se vam libilo vic? Na slove "imigrant" neni nic urazliveho.
Vite, ono je pekna vec cist si o multikulti lzi v novinach a chlacholit se tim, ze to je daleko, ze se vas to netyka, ze je to vsechno krasne. Ale kdyz je potom kulturne obohacen nekdo z vasich znamych nebo dokonce z rodiny, tak to je potom jina. Ja jsem se domnival, ze tady u nas na venkove tohle nehrozi, vzdyt my tady mame prevazne slusne upchliky, Tamily ze Sri Lanky. Cernochy znam tri, vsichni tri jsou slusni. Az potom minuly mesic mi rikala znama, ze kamarada jejiho syna zmlatili arabsti mladenci do bezvedomi. Samozrejme na ferovku, pet na jednoho.
Trupman
Neděle, 15. září 2019 - 18:59:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1633
Registrován: 12-2005
Takže nejdřív vychladneme a pak můžeme rozvést tu myšlenku, že je zřejmé, že to není původní Francouz. Na videu vidím černocha, který se klidně mohl narodit ve Francii a klidně již několikáté generaci francouzské rodiny s africkými kořeny, protože takových lidí žije ve Francii tisíce možná i miliony. Podívej se na francouzský národní fotbalový mančaft, nebo basketbalový, tam uvidíš mnohé zástupce obyvatel s těmito kořeny.

A právě, že na slově imigrant nic urážlivého neshledávám. Proto se mi nelíbí, když jej nějaký pitomiovec použije jen tak jako synonymum pro idiota (jako na videu), nebo obecně pro člověka jiné barvy pleti. A vytváří tomu slovu nějaké velmi špatné konotace.

A jelikož se toto vlákno věnuje zahraničním provozům a nikoliv jen rasové skladbě na dvorku pana J_p "u nas na venkove", jak sám píše, pak přiložím jednu novinku.

Dnes byl zprovozněn nový úsek varšavské linky metra 2. Konkrétně tři stanice Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy a Trocka.

(Příspěvek byl editován uživatelem Trupman.)
Moje dopravní fotogalerie na Phototrans
Emil Švec
Neděle, 15. září 2019 - 20:12:53  
Neregistrovaný host
Má cenu nějak komentovat příspěvky alá Trupman? Za každou cenu vyvolat nenávist v úplně nevinném příspěvku. Ale objasnil mi, kdo potřebuje 77 pohlaví. Lidé jako Trupman. Hermafrodit je dneska už taky urážka (jako černošský imigrant zjevně), dneska se říká intersexuál.

Snad nám ten "starý a xenofobní" systém ještě chvíli vydrží
George
Pondělí, 16. září 2019 - 09:06:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1559
Registrován: 5-2002
Emil Švec: v naší kotlině bývala taková hezká tradice, pregnantně vyjádřená Mistrem Janem Husem:"Dávej všem věcem ta pravá jména." Ovšem člověk musí pro tu myšlenku planout.[wink]
My jsme se vůbec dostali do zajímavé situace.Relativně nedávno tehdejší černý prezident Obama, řekl o sobě že je nigga, a černoští aktivisté ho za to odsoudili. Přitom černoši se slovem nigga oslovují.
Já se děsím toho až se nějaký sluníčkářský idiot ozve že se mu nelíbí písničky včelích medvídků. Konktétně písnička o bílení..[wink]
audio/mp3
Bila.mp3 (1182.5 k)
Úterý, 17. září 2019 - 00:14:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 12-2009
Trupman: Máš sice pravdu, ale ať je to jak chce, tak jsme na dopravním fóru, ne na Parlamentních Listech. A pravdou je, že ten člověk udělal věc, která mě nadzvedla ze židle, slušně napsáno.
Úterý, 17. září 2019 - 10:21:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5728
Registrován: 2-2005
Nám podobným způsobem v Plzni urval stěrače na trolejbusu bílej feťák...to si nevybereš...
MHD je pro lidi ! ! !
Úterý, 17. září 2019 - 22:06:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1458
Registrován: 11-2005
Podle mě se naopak diskuzního faulu (podsuv) dopustil Všd, neboť nepodloženě usuzuje, že "co je černé, to je imigrant". Trupman se správně ozval a teď se do něj všichni navážejí? Na slově imigrant není pochopitelně nic urážlivého, a není důvod hledat jiná synonymní označení. Diskutující by si však měli dávat pozor, aby na základě nějakého pochybného škatulkování nevyvozovali nepravdivé závěry. A taky na vyvolávání nenávisti. Třeba na základě informací z první ruky:

J_p:
"minuly mesic mi rikala znama, ze kamarada jejiho syna..."

Kubik: zkušenost mám naposled z července (předtím z dubna). V Drážďanech se stačí v pracovní den mezi 7 a 9 ranní postavit u nádraží k severojižní trati a dříve nebo později nějaké T4 přijedou:

Středa, 18. září 2019 - 06:28:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8113
Registrován: 2-2006
Libcha:
"...neboť nepodloženě usuzuje, že "co je černé, to je imigrant"..."
Já teda myslim, že je to naprosto podložené, nebo ty se opravdu domníváš, že jde o zcela původního evropského obyvatele ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
George
Středa, 18. září 2019 - 09:10:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1561
Registrován: 5-2002
Libcha: Prosím Tě přečti si ještě jednou cos napsal..... I když možná to chápu, také jsem párkrát slyšel od holky která se před 3 roky přistěhovala z Prostějova do Prahy, že je už starousedlík.[wink]
Jef
Středa, 18. září 2019 - 09:40:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5880
Registrován: 5-2002
No jo, když co je to dneska "zcela původní evropský obyvatel"? Hranice je barva pleti?
V bývalých koloniálních zemích je spousta černochů (Indů, Arabů...), jejichž rodiče nebo i prarodiče se už narodili v Evropě. Je pravda, že asi mnozí z nich nejsou úplně "vzorově integrovaní", ale stěžují si právě na to, že jsou mnohými pořád vnímaní jako "černí". A teď co s nima? Někteří milovníci snadných řešení asi řeknou, že by je s chutí poslali do zemí předků, ale to prostě nejde... Pěstování automatických spojení "černoch = imigrant" těžko něčemu prospěje.
Trupman
Středa, 18. září 2019 - 09:43:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 12-2005
Pro Demon3, George, J_p, atd.:

Imigrant

význam:
1. člověk, který se přistěhuje do jiné země, než ve které se narodil či vyrostl, z pohledu obyvatele této jeho nové vlasti


Pokud zde nemluvíte nějakým jiným jazykem, ve kterém má slovo imigrant jiný význam než v češtině, pak se dopouštíte buď omylu, nebo záměrné lži.
Moje dopravní fotogalerie na Phototrans
Středa, 18. září 2019 - 10:26:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1459
Registrován: 11-2005
No tak to jsme tu asi imigranti všichni, protože než v údolí Vltavy byli Slovani a Germáni, tak tu byli Keltové a tak dále...

Pradědeček předmětného černocha se mohl přestěhovat do Paříže, když jeho předchozí domovina patřila taktéž k Francii, a to po tom o imigraci nemůže být moc řeč. A už vůbec ne ve světle toho, co objasňuje Trupman.

Jako že možná to imigrant fakt je, ale těžko to takhle poznáte Obzvlášť v té Paříži...
Středa, 18. září 2019 - 11:53:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8114
Registrován: 2-2006
Trupman:
"Pro Demon3, George, J_p, atd.:
Pokud zde nemluvíte nějakým jiným jazykem, ve kterém má slovo imigrant jiný význam než v češtině, pak se dopouštíte buď omylu, nebo záměrné lži."
Marně přemýšlím proč potvrzujete to co jsem napsal a zároveň mě osočujete ze lži...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Středa, 18. září 2019 - 15:58:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5024
Registrován: 7-2003
Je to prostě OTO (občan trvale opálený) ....
8bity vseho sveta spojte se .
Emil Švec
Středa, 18. září 2019 - 20:31:11  
Neregistrovaný host
Tohle se mi líbí na obhájcích dobra:

Diskutující by si však měli dávat pozor, aby na základě nějakého pochybného škatulkování nevyvozovali nepravdivé závěry. A taky na vyvolávání nenávisti.

O pár řádků výše Trupman píše:

Proto se mi nelíbí, když jej nějaký pitomiovec použije

[biggrin][biggrin][biggrin]
Čtvrtek, 19. září 2019 - 07:13:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2320
Registrován: 9-2005
Zkrátka nemáme rádi rasové předsudky a černochy...
Z jiného soudku - jezdí na metru ve Filipínské Manile ještě KT8 z ČKD? Letos už jim bylo 20 let, tak by mne zajímalo jak dopadly...
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
Čtvrtek, 19. září 2019 - 09:43:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 144
Registrován: 7-2017
Houmr: KT8 pořád jezdí a zatím to nevypadá, že by měly brzy skončit (nedávno v nich např. měnili klimatizační jednotky). Vozy ovšem značně doplácejí na zanedbanou údržbu a nedostatek náhradních dílů, situace s tím eskalovala obzvláště minulý rok.
Jef
Čtvrtek, 19. září 2019 - 09:53:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5884
Registrován: 5-2002
V jednom z letošních jarních čísel časopisu Dráha byl o KT8 v Manile článek - něco o té špatné údržbě, že jezdí, ale je jich provozních málo a jezdí snad jen max. 30 km/h, takže jsou problémy s kapacitou, ale že se chystají nějaké rekonstrukce a snad i s využitím českých dílů. Zkusím najít podrobnosti.
Čtvrtek, 19. září 2019 - 12:02:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8115
Registrován: 2-2006
RT8D5 - probíhaly opravy elektrovýzbroje (mj.motory), tuším že výběrko nakonec vyhrálo SKD.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Neděle, 22. září 2019 - 18:17:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 940
Registrován: 3-2007
Co bych si rozhodně neměl nechat ujít v Mnichově? Kde se dají potkat Avenia a P+p? Díky [happy]
Vokovice!

Anvilia *2007
Fkam
Pondělí, 23. září 2019 - 08:44:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3572
Registrován: 3-2011
Stanice metra v München rozhodně stojí za návštěvu. Namátkou Josephsburg,Georg-Brauchle-Ring, Münchner Freiheit ! Hbf je svým způsobem taky zajímavé. Severní část linky U6. Z tramvají mě honem napadají linky 23 a 25.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Úterý, 24. září 2019 - 16:02:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 6-2008
U RT8D5 budou probíhat opravy elektrovýzbroje...myslím že je tam konsorcium firem z Čech....pod vedením SKD....statické měniče Cegelec aspoň tak jsem to četl na jejich informačních kanálech
Úterý, 24. září 2019 - 17:18:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1464
Registrován: 11-2005
Zxs91: pravděpodobnost ulovení P+p je asi mizivá, zkus odkaz. To chce vyrazit do Temešváru Já bych si nenechal ujít muzeum
Středa, 25. září 2019 - 12:25:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 941
Registrován: 3-2007
Mám docela šotoštěstí [happy]




Vokovice!

Anvilia *2007
dopravopat
Středa, 25. září 2019 - 14:36:47  
Neregistrovaný host
Trošku off topic otázka:

Z EXIFu: ISO 1000, 1/500s, f/11

V akom režime to prišlo na to, dávať ISO 1000 cez deň (síce zamračené, ale deň) a potom cloniť na f11??? Nebolo by lepšie mať ISO 200 pri clone 4, čo by zároveň trošku zosvetlilo obrázok? Aj tak je mierne podexponovaný. Predpokladám že čas 1/500 by ostal, voči tomu nemám žiadne výhrady.
Středa, 25. září 2019 - 23:19:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 943
Registrován: 3-2007
Má to jednoduchý vysvětlení: Při rychlovytahování aparátu sem si roztočil kolečka [crazy]
Vokovice!

Anvilia *2007
Čtvrtek, 26. září 2019 - 01:31:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 5-2012
ad Kejvačka 15. 7. 2019 19:43:21: Přečetl jsem si zpětně diskusi o veřejné dopravě v KLDR. Každý zná autobusy a tramvaje, případně kryté korby vojenských náklaďáků. Pro představu, jak vypadá "nákladní veřejná doprava" v KLDR, sem přidávám vlastní fotku. Omlouvám se za horší kompozici, ale bylo to foceno z jedoucího autobusu...
Kejvačka
Neděle, 29. září 2019 - 05:05:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2478
Registrován: 10-2004
Veřejná doprava v KLDR teď vypadá taky takto:


První mně dostupná fotka, na které je obstojně vidět nová jednosměrná tramvaj, vyrobená pchjongjangským podnikem Autobusové opravny.
(Pro zmatení třídních nepřátel.)
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Neděle, 29. září 2019 - 07:38:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1115
Registrován: 8-2015
Slyšel jsem neověřenou pověst, že v Severní Koreji jsou prý zakázána soukromá auta? Je to pravda, nebo dezinformace třídního nepřítele? [happy] Dále předpokládám, že je tam povinná vojna [sad] Ale trolejbusy z Karos a RTO se mi líbí [happy] Odkaz s fotkami: http://www.kldr.info/doprava/ Díky Kwasi
Kejvačka
Neděle, 29. září 2019 - 21:13:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2481
Registrován: 10-2004
kwasi: Soukromá auta nejsou zakázána, ale neexistuje volný trh s nimi, jako neexistoval v Československu v r. 1960. Povinná vojna je v mnoha zemích, ale v KLDR je zaprvé dobrovolná (ačkoli lze předpokládat, že bezdůvodné odmítnutí by mohlo mít trestně-právní následky dle platných zákonů; v praxi je však počet přihlášených dobrovolníků tak vysoký, že nejsou všichni zájemci odvedeni), zadruhé se zdaleka netýká všech, např. část vysokoškoláků na vojnu nechodí, ženy-vysokoškolačky snad vůbec. Myslím však, že je to zde poněkud "OT".
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Pondělí, 30. září 2019 - 11:48:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 125
Registrován: 5-2018
Ahoj,o víkendu se budu nachazet ve Stockholmu. Měl by nekdo nějaké zajimave dopravní tipy, co si nenechat ujit?[happy] Koukal jsem, ze by mela byt v provozu retrolinka ( tuším sedmička ), stojí za návštěvu? Predem vřelé díky!
Pondělí, 30. září 2019 - 14:34:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1465
Registrován: 11-2005
Nejlépe si nenechat ujít nic, Stockholm má řekl bych jednu z nejzajímavjěších MHD v Evropě. Tak předně by to chtělo si prohlédnout nejlépe úplně všechny stanice metra (modrá linka asi o fous nejhezčí, ale byla by škoda vynechat i ostatní). V metru se pokusit ulovit ještě staré soupravy, v pracovní dny snad vyjedou (?). Tramvaje jsou nejzajímavější v okolí Alviku, ale těch pár linek stojí za projetí v celku. Retrolinka jezdí asi po Djurgardsbanan? Ta taky stojí za projetí a hlavně vede do turisticky atraktivních míst. Na Saltsjöbanan snad stále jezdí mírně přestavěné staré soupravy metra, jinak zas tak úchvatná není. No a pak jsou tu samozřejmě úzkokolejky vycházející z Východního nádraží a ty jsou v součtu pekelně dlouhé.

Taky je tam tramvajové muzeum a v centru prodejna šotoliteratury.

Celkově to je tak na dva tři dny intenzivního projíždění a varuju, že když zvolíš minimalističtější variantu, tak se tam budeš silně chtít vrátit.
Pondělí, 30. září 2019 - 19:00:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 145
Registrován: 7-2017
Libcha to dobře zhrnul.

Při obdivování stanic metra může působit komplikace interval, který je přes den 10 - 15 minut (tam kde jezdí linky v překladu je to samozřejmě méně). Staré soupravy stále jezdí (dají se potkat i o víkendu), ovšem ještě v průbeho tohoto podzimu mají jít do provozu nové C30. Taky stávající soupravy od Bomberdieru mají být kompletně modernizovány, takže teď je na návštěvu nejvhodnější čas.

Tramvajová retrolinka 7N jezdí od Norrmalmstorg ke Skanzenu ("kafévůz" ještě dále), jízní řád zde: odkaz Za svezení ovšem stojí i klasická sedmička, Flexity na ní budou brzy nahrazeny stejnými CAFy jako na Tvärbanan.

Ja mám Saltsjöbanan ze všech nejraději, hezký minivýlet je svézt se do Solsidan, odtud pěšky do Saltsjöbaden a pak vlakem zpět (jinak až do 2025 je v úseku Slussen - Henriksdal náhradní a-busová doprava). Nebo nasadnout na loď (součást MHD) a odvézt se na Lidingö, kde jezdí taky tramvaj a na pevninu se dostává přes zajímavý železný most.

Zmiňovaná šotoprodejna má moc hezký výklad, ovšem mizernou otvárací dobu. Nachází se zde: odkaz
Pondělí, 30. září 2019 - 20:31:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 126
Registrován: 5-2018
Pánové, prevelice diky za cenné informace. Kdyz jsem si v mezičase sháněl info o místní mhd na netu, zacinal jsem tusit, že to bude malý raj a ze prodlouženy vikend s ženou ( ktera mimochodem ten výlet vymyslela, kdyby tak tušila..[happy]) stacit tak úplně nebude..
Pondělí, 30. září 2019 - 20:32:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 5-2018
P.S. potíže s focenim na nádražích ci stanicich metra se v tomto městě predpokladam nekonají, je to tak?
Pondělí, 30. září 2019 - 20:52:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 283
Registrován: 4-2011
pekařJan: A představ si, že na Saltsjöbananu mě jeden člen obsluhy poměrně ostře okřikl, že on nechce být na žádné fotce. Nejdřív začal švédsky, pak jsem ho poprosil, ať mě seřve anglicky, což taky udělal. Říkal jsem, že nefotím jeho, ale vyřazené vozy metra, a že on je tam tak maličký, že není poznat...
„До Монолита“
Pondělí, 30. září 2019 - 20:56:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 284
Registrován: 4-2011
Byl to ten ve dveřích třetího vozu od mě. Opravdu mu to vadilo...

„До Монолита“
Pondělí, 30. září 2019 - 21:11:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 5-2018
No, přiznám se, ze ppdobny zážitek mám i z Railjetu, kdy byl asijsky turista fotici si bistrovuz vyzvan personalem at je nefoti. Na jednu stranu se to pochopit da, jen je pak otázka, jak si napriklad v městském prostredi udelat fotku, aby na ni nebyli lidi.
Pondělí, 30. září 2019 - 21:47:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1467
Registrován: 11-2005
To jsou ale takové nepravděpodobné excesy. Obecně řečeno, je OK fotit cokoliv kdekoliv, pokud nemíříš vyloženě na lidi nebo nelezeš do kolejiště, stejně jako kdekoli jinde.

Co se týče plánování, nic si z toho nedělej, moje zkušenost taky je, že ač to vypadá jako nevýhodné plýtvání, je nejlepší na zajímavá místa přijet dvakrát s odstupem času, člověk si to tak nějak víc užije a podruhé se zaměří na věci, které poprvé nějak prokaučoval. Takže v první řadě poznat gró, ochutnat nejdůležitější "atrakce" a ulovit to, co by do příště nemuselo vydržet

Pro teoretickou přípravu mohu nabídnout třeba své články, ale snad najdeš na známých webech i lepší zdroje...
Pondělí, 30. září 2019 - 22:24:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 5-2018
Co se týče plánování, nic si z toho nedělej, moje zkušenost taky je, že ač to vypadá jako nevýhodné plýtvání, je nejlepší na zajímavá místa přijet dvakrát s odstupem času, člověk si to tak nějak víc užije a podruhé se zaměří na věci, které poprvé nějak prokaučoval. Takže v první řadě poznat gró, ochutnat nejdůležitější "atrakce" a ulovit to, co by do příště nemuselo vydržet

To je myšlenka, která by se mela tesat do kamene, přiznám se, ze podobne to vnímám taky. Jeste jednou diky za info, rano se vrhnu na články[happy].}

(Příspěvek byl editován uživatelem pekařJan.)
Úterý, 01. října 2019 - 07:49:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 146
Registrován: 7-2017
Moskva opět nakupuje ve velkém nové tramvaje - po 300 vozech Viťjaz-M (kterých nakonec může být ještě o několik desítek víc) byla ohlášena soutěž na 240 vozidel: odkaz Podle všeho bude dodáno 110 kusů 71-934 ("Lev") a 130 ks 71-623M ("Bogatyr-M"), tedy jako pokaždé jenom produkce PKTS.

Fkam
Úterý, 01. října 2019 - 08:52:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3579
Registrován: 3-2011
Někdy je lepší nebýt drzý a respektovat místní zvyky, předpisy a nedělat problémy. Ve Španělsku se třeba na nádraží fotit nesmí. V Szegedu na otázku, jestli na nádržaží smím fotit bylo taky zodpovězeno ne, tak ok.
A sám vím, že je fakt nepříjemné celý den být v práci a zároveň celý den být třeba někým fotografován.
U nás je ještě svět v pořádku.
Úterý, 01. října 2019 - 12:58:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8821
Registrován: 5-2002
A v ČR, když se zeptáte zapšklého osožáka v důchodu, tak vám také odpoví, že se fotit na dráze se u nás nesmí. Ale s vracející se totalitou se nám do EU vrací zákazy (osožák má zjevně důvod k radosti).
Čtvrtek, 03. října 2019 - 13:38:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 303
Registrován: 6-2019
A proto je dobré fotit co nejvíc...[wink]

Adam: Tak bych řval taky. Lidi nějak začínají blbnout.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ahmad_Šáh_Masúd.)
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Pátek, 11. října 2019 - 00:02:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 3-2019
Nebyl teď v poslední době někdo v Budapešti? Zajímalo by mě, zda se dají na HÉVu v provozu stále potkat tamní 810 (Bzmot), které tam snad jezdí kvůli výlukové činnosti. Podle fotek po internetu jezdily někde na trase linek H8 a H9, jednak byly fotky z Örs vezér tere, dále pak z běžně nepoužívané spojky mezi Csömörem a Kerepesí.
Pátek, 11. října 2019 - 04:03:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5754
Registrován: 2-2005
Pokud já vím, tak na nich probíhá rekonstrukce a změna laku na korporát HÉVu.

Měly by být nasazeny právě na tu spojku, která by se měla díky tomu začít používat pravidelně.
MHD je pro lidi ! ! !
Sobota, 12. října 2019 - 12:13:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 341
Registrován: 12-2009
Zdravím, mal by som otázku ohľadom Viedne a električiek typu E1. Videl ich niekto z Vás poslednou dobou aj na iných linkách ako 25, 26, 30 a 49? Ďakujem veľmi pekne za informácie [fotic]
dopravopat
Sobota, 12. října 2019 - 19:01:59  
Neregistrovaný host
Jurro754:
Najčastejšie sú na 6 a 71. Občas na 5. Na 25 a 26 som ich už dlhšie nespozoroval, ale môžu sa vyskytnúť aj tam. 30 a 49 chodia dosť mimo môjho pohybu vo Viedni, ale na 49 by byť mohli.
dopravopat
Sobota, 12. října 2019 - 19:02:34  
Neregistrovaný host
Oprava: Na 71 nie, pomýlil som sa.
Sobota, 12. října 2019 - 19:41:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 342
Registrován: 12-2009
Mám info že nejazdia ani na 6. kedy si ich tam videl? na 25, 26, 30 a 49 jazdia, včera som tam bol narátal som vonku 12 vozov. Ja som sa pýtal na ostatné linky [wink]