Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Zahraniční provozy » Archiv diskuse Zahraniční provozy do 04. 03. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Zahraniční provozy do 04. 03. 2019

dolů
   autor příspěvek
Kejvačka
Čtvrtek, 03. ledna 2019 - 23:29:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2300
Registrován: 10-2004
V nejlepší zemi na světě se dostala tramvaj na poštovní známku.



http://www.kldr.info/2019/01/03/z-oslav-noveho-roku-cucche-108-20 19/
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Pátek, 04. ledna 2019 - 00:34:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4621
Registrován: 4-2003
...tak hlavně, aby se na tu poštovní známku dostalo i lepidlo. Když jsem tam byl, prodávali známky, na kterých žádné nebylo.

P.S.: Ta tramvaj na známce se sice podobá té jejich modernizaci KT8, ale narozdíl od ní vypadá už nízkopodlažně. Asi další vývojový stupeň.
Pátek, 04. ledna 2019 - 08:36:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1503
Registrován: 9-2005
Kejvačka: Nejlepší země na světě je Podněstří :D Samo sebe takhle v propagačních materiálech prezentuje [happy]
Pátek, 04. ledna 2019 - 10:06:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 711
Registrován: 7-2010
17 evropských Vánočních tramvají s účastnilo ankety, která je nejhezčí. Tady jsou výsledky.

Celkové pořadí v anketě o nejhezčí Vánoční tramvaj 2018:
http://mhd86.cz/2019/01/04/vitezem-ankety-o-nejhezci-vanocni-tram vaj-2018-se-stal-miskolc-druhe-misto-patri-plzni/


Hlasovalo přes 50 000 čtenářů.
www.MHD86.cz[tramvaj] Dopravní magazín o městské hromadné dopravě. Dopravní akce. Komentáře, názory.
www.OMH86.cz[kecal] Osobní web vašeho oblíbeného komentátora.
Jva
Pátek, 04. ledna 2019 - 11:30:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4294
Registrován: 6-2002
Taky podráždím tipem: včera dávali na Zoomu Hitlerovu kroniku a právě první díl do r. 1918 obsahuje dost záběrů Vídně tohoto období vč. MHD.
Cynik - tak říká optimista realistovi...
Sobota, 05. ledna 2019 - 23:24:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6642
Registrován: 12-2011
V Rize se člověk cítí jako doma [fotic]


"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Ivoo
Neděle, 06. ledna 2019 - 20:15:08  
Neregistrovaný host
Re Kůň
pátek, 07. prosince 2018 - 22:59:16:
Již jsem spokojen mám Canon EF 24-105mm f/4,0 L IS II USM. Fotky jsou i při zvětšení v původní velikosti stejné kvality či o něco lepší jako dělal Sony DSC H10 s tím, že to dělá lepší snímky v noci či za zhoršeného osvětlení. Některé fotky upravuji a nepovedené mažu, ale ty, co jsem sem vložil byly bez úpravy. Jen jsem chtěl vědět co to je za typ Již jsem našel, co jsem potřeboval. Takže díky. Článeček mám zde: odkaz
Ještě by šel vylepšit, ale nějak jsem to tam při kontrole přehlídnul. Dík.

PS: Četl jsem to pořádně až teď. Proto odpovídám se zpožděním. Možno článek tam okomentovat.
Neděle, 06. ledna 2019 - 20:57:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 82
Registrován: 7-2017
Vonku sú už vizualizácie Ciatdisov pre Atény a verejnosť môže hlasovať pre jedno z troch farebných prevedení: odkaz
U mňa vyhráva jednoznačne tyrkysovo-modrá [happy]
Pondělí, 07. ledna 2019 - 00:22:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 982
Registrován: 12-2009
U mě zas oranžové provedení, ale každý má jiný vkus. Ani jsem nevěděl, že Atény si už můžou dovolit nákup nových tramvají. A vypadá to, že na nich zrovna moc nešetří. Palec nahoru[ok]


EDIT: Koukám, že stříbrná verze má zas zajímavý barevný návrh, co se týče čalounění sedaček. Ale ať to vyhraje kterákoliv možnost, tak bude hezká.[wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem EkholmMesotitsch.)
Michal L.
Úterý, 08. ledna 2019 - 18:59:12  
Neregistrovaný host
Zdravím, chystám se začátkem února do Itálie a rád bych navštívil Milano. Nemáte někdo tušení zda zde jezdí nějaké příměstské tramvajové linky?
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 19:12:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 85
Registrován: 7-2017
Špecialita z GOPu alebo keď je trať v rekonštrukcii, no tramvaj musí prejsť [biggrin] odkaz

Michal L.: asi najznámejšou je linka 179 od stanice metra Comasina do Limbiate, na ktorej jazdia v súpravách vozy zo začiatku 60tych rokov. No ak sa nemýlim, jazdí sa len od pondelka do soboty a iba v čase rannej a poobedňajšej špičky.
dopravopat
Pátek, 11. ledna 2019 - 08:07:26  
Neregistrovaný host
Bht:
To je naozaj brutálne. To som nevidel ani na Ukrajine.
Sobota, 12. ledna 2019 - 17:03:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 601
Registrován: 3-2009
Víte někdo, jestli ve Varšavě ještě jezdí nějaké ruské vozy v metru?

(Příspěvek byl editován uživatelem Straßenbahnfahrer.)
Videa z let 1998-2003: www.youtube.com/strassenbahnfahrer1
Arašídek
Neděle, 13. ledna 2019 - 11:11:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 472
Registrován: 12-2007
ad Straßenbahnfahrer: Ano, ještě je možné je potkat...
Když ti začne harašit, pomůže ti Arašíd :-)
Kejvačka
Pondělí, 14. ledna 2019 - 21:22:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2312
Registrován: 10-2004
Berlín 12. 1.

S-Bahn dávám taky sem a ne do železniční sekce, ježto je to něco na pomezí povrchové železnice a metra.














Z několika jízd metrem a S-Bahnem v Berlíně (tramvají jsem nejel) se mi systém jeví jako obstojně organizovaný a značený, přehledný, zhruba na úrovni PID, což nemyslím nijak ve zlém. Provoz pravidelný dle JŘ, odjezd vlaků z téže koleje jednu minutu po sobě ve srovnání s našimi poměry až neuvěřitelný.
Digitální tabule s časy odjezdů jsou zřejmě podstatně běžnější než v Praze. Ale to není to hlavní, papírový jízdní řád také plní svůj účel. Slabší stránkou mi přišlo, že v některých soupravách metra LCD obrazovky ukazují reklamy, ale ne názvy stanic. Ty jsou jen hlášeny, takže cizinec může mít s orientací problém. Smutně působí poměrně velký počet bezdomovců a žebráků v dopravních prostředcích a jejich stanicích. Pokud údajný německý pořádek snad platí v organizaci dopravy, v čistotě je to výrazně slabší. Velké množství poházených odpadků, zbytků jídla či zvratků ve stanicích nespočetně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kejvačka.)
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Středa, 23. ledna 2019 - 20:01:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 602
Registrován: 3-2009
Pár fotek varšavského metra z ledna 2019. Železnici jsem nefotil, ale provoz regionálních vlaků mezi stanicemi Warszawa Wschodnia a Warszawa Zachodnia mi přijde něco jako městská trať berlínského S-Bahnu mezi Ostkreuz a Westkreuz. Mezi oběma stanicemi jezdí vlaky každou chvilku a od těchto stanic se linky rozvětvují.

V metru mě zaujalo, že se na monitorech ve stanicích zobrazuje kromě času odjezdu i typ příštího vlaku. Na lince M1 jezdí čtyři typy souprav (pokud ty ruské soupravy s kulatými čely považujem za samostatný typ). Nové soupravy Siemens jsem nefotil, jelikož se mi nelíbí.

Co se týče nátěru dveří ruských souprav, tak mám pocit, jako by se inspirovali pražským nátěrem.














Videa z let 1998-2003: www.youtube.com/strassenbahnfahrer1
Neděle, 27. ledna 2019 - 00:13:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14392
Registrován: 12-2007
Tématicky nejblíže je to asi k tomuto vláknu a jestli pročítám příspěvky z posledních 2 měsíců správně, tak se zde zpráva o této věci neobjevila, tudíž:

18. 11. 2018 došlo na visuté dráze ve Wuppertalu k odpadnutí napájecí kolejnice o délce 260 (!) metrů. Stalo se tak ve chvíli, kdy provoz dráhy již byl přerušen, ne však silniční provoz pod dráhou. Padající kolejnice zasáhla projíždějící automobil, naštěstí však jen jeho záď (tzn. nikdo nebyl zraněn). Viz mj. https://www1.wdr.de/nachrichten/rheinland/wuppertaler-schwebebahn -schiene-auf-auto-gestuerzt-100.html

Krátce po této nehodě byla odstávka visuté dráhy předpokládána na několik týdnů. O cca měsíc později došlo (viz např. odkaz) k oznámení, že visutá dráha bude mimo provoz zřejmě až do poloviny roku 2019.
Neděle, 27. ledna 2019 - 16:43:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 701
Registrován: 10-2009
David: Aha, tak proto mne při mé prosincové návštěvě dost nepěkně překvapila nijak extra neznačená výluka [ok]
Ještě, že je hned vedle Solingen...

EDIT: Ještě trochu upravím dle odkazovaného článku informace – délka utrženého kusu byla přes 300 m (!!!), auto nejelo, ale zrovna stálo na semaforech. Podobná nehoda se ale hlavně stala před 5 lety, kdy bylo poškozeno několik aut a 2 lidé lehce zraněni.

(Příspěvek byl editován uživatelem smasska.)
Te audire non possum, musa sapientum fixa est in aure.
Je monte, je valide!
Neděle, 27. ledna 2019 - 19:08:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14393
Registrován: 12-2007
Ha, v rychlosti jsem z článku opsal první spatřený údaj 260 metrů a nevšiml jsem si, že jde o popis události z roku 2013, zatímco o události z roku 2018 referuje až další odstavec, včetně informace, že dotyčné auto v tu chvíli "an einer Ampel stand". [blush] Díky za opravu.

Perličkou je, že na tuto událost jsem nyní přišel vcelku náhodou - chtěl jsem si z internetových zdrojů ověřit, zda pro nové, světlemodré jednotky pořád platí rychlostní omezení 40 (resp. přinejmenším v části minulého roku 30) km/h zavedené poté, co (jestli jsem z jiného německy psaného článku správně pochopil) došlo k rozkymácení vozidla během jízdy tak, že dolním rohem zavadilo o pilíř konstrukce visuté dráhy, viz mj. http://www.wuppertaler-rundschau.de/lokales/schwebebahn-neue-wage n-fahren-vorerst-30-km-h-aid-1.7641130 či https://www.wsw-online.de/unternehmen/presse-medien/presseinforma tionen/pressemeldung/meldung/schwebebahn-faehrt-wieder-tempo-40/. Po této události, k níž došlo v 5/2017, byla i(na po dobu více než 1 roku) pozastavena dodávka dalších nových jednotek.
--------------------------------------


Jenki
Pondělí, 28. ledna 2019 - 13:05:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5416
Registrován: 5-2002
...visutá dráha bude mimo provoz zřejmě až do poloviny roku 2019...

Smasska (popř. i jiní) : a copak jezdí na NAD za Schwebebahn? Něco "sterilního" nebo nějaké historické kousky, jako třeba MB O405? (pokud ještě nějaké ve "Westu" zbyly)

Vygooooglil jsem akorát jakési modré Citaro, ale to je zjevně z tiskové zprávy, tam by se nasazením nějakých šrotů nechlubili. A píšou tam, že NAD jezdí 28 kloubáků, což dle JŘ na stránkách WSW jakž takž odpovídá, ale to mi na nahrazení Schwebebahn přijde dost málo. Asi museli nějak posílit i ostatní linky (což tam nepíšou), nebo zavedli standart přepravy kvality á la Bangladéš...
Pondělí, 28. ledna 2019 - 14:23:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 702
Registrován: 10-2009
Jenki: S tím Bangladéšem je to dost trefa. Většinou se jedná o Citara G různých generací, zahlédl jsem hlavně vozidla místního DP. Na jeden "spoj" jedou 2 vozy za sebou, ale nevím, jestli to tak mají plánovaně, nebo se to jenom často sjíždí. Každopádně byl jsem tam v odpolední špičce za deštivého počasí, takže jsem v přeplněném autobuse cca 40 minut stál namáčklý na oroseném okně, přes které nebylo nic vidět, a na každé zastávce (obzvláště v centrech obcí, z nichž W vznikl) probíhala dost značná výměna cestujících. Samozřejmě oproti Schwebebahn (a ne tak dávno zrušené tramvaji ve stejné trase) to různě objíždí a poskakuje po světlech. Interval bych tipoval (byly tam dost nepravidelnosti vlivem silné IAD) na cca 6-7 min. Každopádně organizace mi úplně nejlepší nepřišla, samotná jízda není dvakrát příjemným zážitkem, zpátky na trolejbus jsem tou wuppertalskou nudlí jel už vlakem. Tady je výhoda, že už cca 3 roky jezdí solingenské vozy na agregát, popř. baterky od stanice Schwebebahn Vohwinkel až k nádraží W-Vohwinkel.
Te audire non possum, musa sapientum fixa est in aure.
Je monte, je valide!
Úterý, 29. ledna 2019 - 01:19:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14394
Registrován: 12-2007
Tady je výhoda, že už cca 3 roky jezdí solingenské vozy na agregát, popř. baterky od stanice Schwebebahn Vohwinkel až k nádraží W-Vohwinkel.
Je tomu tak již téměř 5 let [wink] (od jara 2014).

A jde výhradně o vozy s dieselovým agregátem (trolejbusy značky Hess, r. v. 2009).

Nasazení čtyř nových bateriových trolejbusů (prvních bateriových v rámci solingenského provozu) do (byť zpočátku "testovacího") provozu s cestujícími bylo posunuto z plánovaného podzimu 2018 na jaro 2019, ale hlavně - bateriové vozy tak jako tak budou nasazeny (viz i odkazovaný článek) na jinou linku - dosud autobusovou linku č. 695, která vede "pod dráty" v délce jen cca 2 km z celkových čtrnácti (k nabíjení baterie bude docházet i při pauze mezi spoji na konečné Abteiweg).
Úterý, 29. ledna 2019 - 13:10:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 703
Registrován: 10-2009
David: Ale no tak. Je pěkné, že se někde něco píše, ale vedle Hessů s DA ta v pohodě provozní Trollina s baterkami prostě a jednoduše na lince 683 premávají. Vím, čím jsem jel (a ve stoupání ke stanici Schwebebahnu Vohwinkel jsou baterky oproti Hessímu DA sakra poznat).

Navíc dedukujete něco, co se v článku vůbec nepíše. Měli problémy mj. s diagnostikou baterií, která hlásila přehřátí. Není tam nic o tom, že by byly problémy v "trolejbusovém" módu (třeba i byly). Normálně jezdí na téměř všech trolejbusových linkách, v mém případě jsem se svezl i na 682.

No a když už jsme u toho, tak v článku se píše, že linka 695 má délku "jen" cca 10 km [wink]

Jenki: Vyhrabal jsem silně dokumentační fotku zajištění ND na konečné Oberbarmen (bus vpravo).

Te audire non possum, musa sapientum fixa est in aure.
Je monte, je valide!
Úterý, 29. ledna 2019 - 21:21:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14395
Registrován: 12-2007
Hm, skutečně i oficiální stránky o solingenském "BOBu" uvádějí, že testovací jízdy s cestujícími probíhají (než na onom jaře 2019 dojde k nasazení na onu linku č. 695) na běžných trolejbusových linkáoch.

P. S. Údaj o 14,3 km jsem čerpal odtud.
------------------------------------------------------

3 dny po mojí krátké návštěvě Wuppertalu/Solingenu - před hlavním nádražím ve Würzburgu:

Středa, 30. ledna 2019 - 13:36:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 39
Registrován: 2-2018
https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/skodovka-ma-rize-pl atit-za-pozde-dodane-tramvaje-1355801?utm_source=www.seznam.cz&ut m_medium=sekce-z-internetu
Neděle, 03. února 2019 - 17:46:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 333
Registrován: 12-2008
Jedna ruská komedie...od času 25:13 Sice to patří jinam, ale dám to sem.
our comMUNIty
Pondělí, 04. února 2019 - 14:42:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 988
Registrován: 12-2009
I v Lutychu se dočkají!
Pondělí, 11. února 2019 - 16:43:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 91
Registrován: 7-2017
Človek by si myslel, že Rusi už žiadnu novú sprostosť vymyslieť nemôžu, no potom predsa: V Moskve plánujú pustiť do premávky bezpilotnú tramvaj odkaz
Sobota, 16. února 2019 - 23:47:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2451
Registrován: 7-2008
David: Ta vysokopodlažka tam jezdí běžně? Myslel jsem, že tříčlánkové tramvaje v Němcích mají dnes vždy aspoň prostřední článek nízkopodlažní.

Smasska: Wuppertal je na západoněmecké poměry chudé město, působí tam navíc "Sharia police", zjevně to tam celkově jde od deseti k pěti. Plus druhá věc, asi se počítalo s tím, že část lidí bude namísto té náhradní dopravy využívat vlak nebo běžné linky.

Bylo mi člověkem, který jezdí běžně do Sarajeva, řečeno, že Wuppertal není moc bezpečný, takže asi tak. Dvě mešity se nachází u konečné Wohnwinkel, jedna u Pestalozzistrasse a jedna u konečné Oberbarmen.

Osobně jsem tam, přiznávám, nebyl, narozdíl od většinově muslimské Almaty, kde jsem se svezl trolejbusem a metrem, bohužel ne tramvají a bohužel tam nešlo moc fotit (ne, že by to bylo zakázané, nebyl čas a vhodná místa), jenže v Almatě by si na "Sharia police" došlápli s tvrdostí v dnešním Německu nepředstavitelnou. Tam měli sice pár busů přecpaných (spíš autobusy) a prorezlých (výlučně část autobusů), ale jízdné stálo v přepočtu 5 Kč. Platilo se hotově, buď už řidiče, nebo byl ve voze průvodčí s obdobou POPky.

Takže, když v Německu nabízí indický standard cestování za německé ceny, je hodně smutné. Samozřejmě, to, že pršelo, mohlo vést k většímu užití plechových deštníků na úkor vlaků, větším zácpám, zpožďování busů, a v konečném důsledku výpadkům pár spojů pro nezvládané obraty. Ale s daným počtem vozidel to je na hraně za jakéhokoli počasí. Na druhé straně právě proto snad pochopí, že Schwebebahn má smysl, i kdyby je měli zpola znovu vystavět.

(Příspěvek byl editován uživatelem všd.)
Neděle, 17. února 2019 - 00:03:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 729
Registrován: 5-2007
Zajímavé tramvaje, Davide
http://www.veselykrokodyl.webnode.cz
music production DJ´s

OZVUČENÍ AKCÍ OD 1200,- ZA AKCI!
OBJEDNÁVKY A INFORMACE NA ČÍSLECH:
DJ´S:720 685 305
KAPELA:776 597 597
Neděle, 17. února 2019 - 03:38:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 214
Registrován: 12-2015
ahoj, nevíte někdo, z jakého roku jsou vozy Eidan 500 a Nagoya 300/700/1200 v Buenos Aires? Jedná se o nejstarší vozy metra v pravidelném provozu?
Neděle, 17. února 2019 - 20:21:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 9-2005
Všd: K tomu Wuppertalu, navštívil jsem ho cca dva roky zpátky a můžu jenom potvrdit, že tohle město na mě zanechalo asi nejhorší dojem ze všech německých měst. Halda obyvatelstva arabskýho původu, špína, odpudivý prostředí, proslulá německá pořádkumiluvnost a preciznost dávno pryč. Působení šaría policie jsem sice nezaznamenal, ale vůbec by mě nepřekvapilo. K dokreslení dojmu mi stačila třeba večerní návštěva supermarketu Netto v centru, kde hodinu před zavíračkou lidi doslova rabovali zbytky zboží ze skoro prázdných regálů. A návštěva místního minipivovaru, kde úroveň servisu byla asi tak na úrovni zemí na východ od nás, tedy silně podprůměrná
Schwebebahn byl fajn, bylo vidět, že je to místní páteřní systém. Pokud nejezdí, město má problém. A můžou si jedině nadávat, že vcelku zbytečně zrušili tramvaje v době, kdy se k nim už západní Evropa pomalu začínala vracet. Teď by se jim hodily.
Neděle, 17. února 2019 - 23:52:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 11-2007
Všd: Würzburgské tříčlánkové tramvaje GT-E skutečně střední článek nízkopodlažní mají, ale jen na pravé straně. Z levé strany, odkud je fotka pořízená, to tak proto nevypadá. Přikládám foto z interiéru:

Úterý, 19. února 2019 - 09:14:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5521
Registrován: 2-2005
Tak ve Wuppertalu je muslimů opravdu hodně, to je jednoznačný fakt. Že jsme se s kočárem a malou uvnitř poblíž některých mladistvých necítili bezpečně je taky fakt. ALE poblíž některých mladistvých se v česku taky necítíme bezpečně, v tamním minipivovaru jsem byl taky a stěžovat si nemůžu a že bychom se na ulici obecně cítili nějak špatně, to taky říct nelze. Takže bych to úplně nezatracoval, nám tam bezpečností situace přišla tak nějak podobná jako u nás. Že se poblíž muslimky v hidžábu či šátku necítíme úplně OK, je spíš otázkou nezvyku (ale zvykat si na to rozhodně nechci).
MHD je pro lidi ! ! !
Jenki
Úterý, 19. února 2019 - 10:37:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5427
Registrován: 5-2002
Wuppertal ještě celkem jde, zajeďte si do Duisburgu na křížení linek 901 a 903 ve čtvrti Obermarxloh.

A pro obzvláště náročné doporučuji východní konce tramvajových linek 10 a 15 ve Filadelfii nebo severní část rychlodráhy v Baltimoru. Němečtí muslimové sice na našince působí dosti nekomfortně, ale nepotulují se po ulici s crackem v žíle a kvérem v kapse.
dopravopat
Úterý, 19. února 2019 - 11:20:57  
Neregistrovaný host
Jenki: Mať miesto cracku v žile kroán v hlave (jeho extremistickú interpretáciu) a miesto kvéru ostrý nôž nepôsobí o nič bezpečnejšie.
Úterý, 19. února 2019 - 20:24:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4900
Registrován: 12-2007
dopravopat: až se do té Filadelfie podíváte tak pak něco napište

Pěkně prosím, není tu někdo ochotná pár řádků o Moskvě a Petrohradu o metru, tramvajích a trolejbudech, co určitě nevynechat? Případně fotofleky. Děkuji
Jenki
Středa, 20. února 2019 - 08:23:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5430
Registrován: 5-2002
Moskva :
metro - stojí za to se prostě jen tak povozit, jinak na dotaz "Moscow metro" vyplivne Google spoustu obrázků jak to kde vypadá, stačí si vybrat. Focení v metru není problém, pouze je zakázán blesk. Oficiálně bývalo zakázáno natáčení videa, ale pokud to člověk točí foťákem nebo mobilem není problém.
tramvaje - vzhledem k masivním dodávkám nových tramvají se vozový park rychle mění. Vysokopodlažní vozy (KTM 71-619 a T3 MTTČ - s Progresem a MTTU - s Ganzem) postupně mizí, ale pořád jich je spousta.
Trolejbusy - síť je výrazně redukována, ale pořád je gigantických rozměrů.
Muzeum MHD - nevím aktuální stav, vozy už snad nejsou rozstrkané všude možně, ale přístupné tuším není.

Petrorad :
metro - proti Moskvě výrazně starší vozový park, mnohde ještě jezdí "žárovkové" vozy E. Některé stanice stojí za prohlídku (třeba Avtovo).
tramvaje - nové Stadlery soukromého provozovatele jezdí na linkách 8 a 64 od metra Ladožskaja. V centru je tramvajová síť těžce vymlácená, přežilo jen pár linek - doporučuji si projet 3, 16 a 40. Taky příměstská původně parní 36 směr Strelna má své kouzlo. Na 55 jezdily poslední "dvojčata", ale už to je pár let zpátky.
trolejbusy - jezdí všechny a všude, těžko to nějak konkrétně popsat.
Muzeum MHD - na Vasilevském ostrově, návštěvu vřele doporučuji, stránky zde.

Co kde jezdí a jaké jsou fotofleky je nejlepší zjistit na serveru transphoto.ru.
Středa, 20. února 2019 - 16:28:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4902
Registrován: 12-2007
Jenki: děkuji
Čtvrtek, 21. února 2019 - 22:32:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 891
Registrován: 3-2007
Když už se to nakouslo: Takový Charleroi je na tom z hlediska bezpečnosti jak?
Vokovice!

Anvilia *2007
Jenki
Pátek, 22. února 2019 - 07:49:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5431
Registrován: 5-2002
Byl jsem tam naposled tak před 15 lety a působilo to dost děsivě - opuštěné továrny, zabedněné baráky, vybydlené podzemní stanice vybavené eskalátory porostlými mechem a kapradím, do toho prázdné tramvaje v intervalu 30 minut.

Vozovna a její obsah připomínaly Sarajevo těsně po válce, akorát chyběly díry po kulkách. Ostatní rekvizity se shodovaly - mraky vozidel v různém stádiu rozkladu, vymlácené, rozkradené, posprejované, vše obsluhováno demotivovaným personálem trpícím posttraumatickou stresovou poruchou.

Na druhou stranu napůl zbořená ocelárna člověku neublíží, pokud tam necbude provozovat Urbex.

Skoro největším problémem byla domluva - místní mluví poze Francouzsky a jinak si trhni.
Pátek, 22. února 2019 - 09:07:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 895
Registrován: 11-2007
ad Jenki: Tomu se snad nechce ani věřit. Vždyť je to Belgie...[crazy]
Jenki
Pátek, 22. února 2019 - 10:35:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5432
Registrován: 5-2002
Když jsem tam byl poprvé v roce 1992 taky jsem nevěřil, kde jsem se to ocitnul [coze]

Ono i Brusel tenkrát byl dost šok - sice tam ještě nebylo tak etnicky obohaceno jako dnes, ale ranní rituály místních obyvatel mi připomínaly Košice. Dav se vyhrnul z vlaku, zamířil z Gara du Midi rovnou přes ulici do hospod (mraky zahulených a zaplivaných "čtyřek"), tam se klopila jedna Stella za druhou a pak hurá do pracovního procesu. Co bylo zajímavé tak (na rozdíl od Košic) už tenkrát "frčela" genderová vyváženost - ranní nápoj si zcela rovnoprávně dopřávala obě pohlaví (tenkrát byla jenom dvě).

Oproti tomu Antverpy a Gent normálka, pořádek, čistota, luxus a naleštěné PCC.
Pátek, 22. února 2019 - 12:07:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 898
Registrován: 11-2007
A nemaj náhodou obohacovači zakázáno pít? Nebo to tam tak lejou místní?[proud]Je fakt, že když sem jezdil fotit bobiny na SK tak mě udivilo jak se lila borovička v nádražních bufáčích ještě ráno před šichtou[proud]
dopravopat
Pátek, 22. února 2019 - 12:54:41  
Neregistrovaný host
Dj_tiësto:
Čo som bol v Dánsku, tak tam nasávali miestni Dáni, pôvodné obyvateľstvo (alebo im podobní európania). Pravda, ráno som ich nevidel, to som spal. Ale večer, to sa slopalo o 106. Uplne normálne, na miestne pomery, bolo zvracať na chodník pred krčmou. Ešteže v tú noc pršalo, tak to do rána aspoň umylo. Podobné postrehy ako písal Jenki mi hovorili kamaráti, keď prišli ráno vlakom do Humenného. No jo, alkoholizmus je metla ľudstva. A na východe asi riadne zametajú dodnes. Čo som bol na východniarskej svadbe, tak to nepôsobilo nejako moc brutálne. Pamätám si z nej všetko, však som fotil. A slopal som čili vodku s bazovým sirupom. Šlapala dobre...
Pátek, 22. února 2019 - 13:01:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 901
Registrován: 11-2007
[proud]
Pátek, 22. února 2019 - 13:04:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1282
Registrován: 5-2009
Dj tiësto:
Pokud vím, tak obohacovači nemohou pít pouze od východu do západu slunce, dále mohou pít ve sklepech, které jsou víc jak dva metry hluboko.
dopravopat
Pátek, 22. února 2019 - 13:21:10  
Neregistrovaný host
Ešte som si spomenul na Haburg. To bola iná káva. Ležali zhulení v kúskoch zelene okolo stromov na chodníku priamo oproti policajnej stanici. Ale necítil som sa tam nebezpečne. Akurát mi bolo raz trošku nepríjemné keď tam po mne dve také divné individuá niečo pokrikovali, keď som si tam v noci fotil ulice. Samozrejme sa ukázal nejeden povestný ožratý námorník. Jeden vo veku asi 50 rokov, v S-Bahne celú cestu trošku hlasnejšie vyprával len tak sám pre seba svoj životný príbeh, prízvukom tipujem nejaký slovan, ako miloval jednu ženu, ako jej dal srdce a pod. Popritom si cucal s fľašky, ktorú sa mi nepodarilo identifikovať. Nebol agresívny, ostatných ľudí si nevšímal, bol "vo svojom svete", nebol ani vulgárny. Pri vystupovaní sa riadne potácal. Možno ani nebol námorník, len tak vyzeral. Iný príbeh z S-Bahnu: mladá baba, rádoby hipisáčka, s veľkým psom bez náhubku, vychudlá, zjavne fičiaca na mariške, si prechádza medzi vozňami v každej stanici, aj so svojím psom, a žobre. Celkom pohľadná, milá, usmievavá, slušná. Ale tak strašne smrdela. To bolo neuveriteľné. Horšie ako nejeden bezďák. Aj tí najhorší na hlavnej štanici v Bratislave sa môžu od nej "učiť". Strašné... Bizarné...
Pátek, 22. února 2019 - 13:27:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2024
Registrován: 11-2012
Dva metry hluboko? No tak to abych si pronajmul atomový kryt v Předmostí (ex Rock Club Šuplík) a obnovil provoz, až dorazí aj k nám.[biggrin]

dopravopat: mariška = marihuana? Pokud jo, tak bych příčiny hubnutí hledal v jiné chemické substanci.
Kočátko říká, že poctivý analog je lepší než digitální náhražky.
Pohrdám všema, co si nechaj kálet na hlavu jakožto aj těma, kdo jim na tu hlavu kálí...
dopravopat
Pátek, 22. února 2019 - 14:04:03  
Neregistrovaný host
Pavel_Večeřa: Správne. Čo iné mala v sebe si netrúfam odhadnúť.
Pátek, 22. února 2019 - 16:41:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1283
Registrován: 5-2009
U nás se jednoho vinaře arabský turista ptal, jak hluboký je ten sklep, resp. kolik hlíny je je nad ním. Bylo mu řečeno, že tři metry.
Arab odpověděl, že Alláh vidí jen dva metry pod zem, takže může koštovat.
Sobota, 23. února 2019 - 00:01:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1216
Registrován: 4-2004
Nedávno tu proběhla zpráva o konci tramvajového provozu v ruské Tveri. Teď to vypadá, že se bude obnovovat: В Твери возобновят трамвайное движение после ремонта путей: на маршрут выйдут Татры, КТМки и даже Сити Стары.
Rem
Sobota, 23. února 2019 - 17:35:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1139
Registrován: 11-2008
Dotaz ohledně Sofie (Bulharsko) Na 1435 mm tam jezdí linky 20, 22 a 23 nebo ještě něco? Mají ve městě splítku obou rozchodů? Něco mi říká že by měla být v souběhu linek 11 a 22, případně ještě někde? Linka 23 by pak měla mít úvraťovou konečnou na konci světa, nebo triangl?

Tver toho rušil hodně poslední roky. Na druhou stranu to co nechali jezdit modernizovali, či dokonce několik nových vozů nakoupili.
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Jenki
Sobota, 23. února 2019 - 19:12:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5433
Registrován: 5-2002
Dotaz ohledně Sofie (Bulharsko) Na 1435 mm tam jezdí linky 20, 22 a 23 ano nebo ještě něco? Ne. Mají ve městě splítku obou rozchodů? Ano. Něco mi říká že by měla být v souběhu linek 11 a 22 ano, případně ještě někde? Ne. Linka 23 by pak měla mít úvraťovou konečnou na konci světa ano, nebo triangl? Ne.
Rem
Sobota, 23. února 2019 - 23:23:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1140
Registrován: 11-2008
Fajn, takže žádná změna, o starost míň, díky. Pokud teda není reálná snaha prodloužit d-23 až na konec bulváru Kopenhagen. A na d-22 podzemní smyčce je stále nebezpečno nebo se situace zlepšila?
Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Středa, 27. února 2019 - 18:33:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 893
Registrován: 3-2007
Halle:
Předběžně v květnu, po dokončení rekonstrukce Grosse Steinstrasse, by měly dojezdit poslední Tatry. V současné době je provozních 5 vozů T4DC a 2 vleky B4DC.
Vokovice!

Anvilia *2007
Pátek, 01. března 2019 - 22:53:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 894
Registrován: 3-2007
Kdežto v Lipsku jsou trojice stále základem výpravy [happy] (Smyčka Messe, 1.3.2019)


Vokovice!

Anvilia *2007
Pondělí, 04. března 2019 - 08:30:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 902
Registrován: 11-2007
ad Zxs91: No neřekl bych. Možná v prac. dny jezdí ale o víkendu jsem tam viděl tak dvě soupravy. Každopádně tam o víkendu už hrajou hooodně druhé housle.
Pondělí, 04. března 2019 - 08:47:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1521
Registrován: 5-2010
Ostatni, sentymentalny kurs tramwaju 43 do Lutomierska - konec linky 43 v Lodži do Lutomierska
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Fkam
Pondělí, 04. března 2019 - 08:58:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3450
Registrován: 3-2011
Gotha získala v minulých týdnech dva vozy Düwag z Ludwigshafenu. Vůz 5516 jako cvičný vůz a vůz 518 pro náhradní díly. V provozu nadále tři vozy Düwag, z toho jeden garantovaný jako nízkopodlažní spoj. Dva vozy KT4D momentálně ve výrobě (práce dílny plus kolegové z Prahy)

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.