Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » MHD v Mostě, Litvínově a okolí » Archiv diskuse MHD v Mostě, Litvínově a okolí do 27. 11. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse MHD v Mostě, Litvínově a okolí do 27. 11. 2019

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 19. září 2019 - 18:55:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 213
Registrován: 5-2009
tak ohledně trolejbusů ev.č.112 a ev.č.115 se toho moc neví, natož že by se udělala fotka z provozu. Nesmíme zapomenout že naše město již neexistuje a najít takovou fotku se rovnou rovná výhře ve Sportce. Samozřejmě že mám na mysli 1 pořadí, né pátou v pořadí. I když byl náš provoz malý, byl v té době hodně zajímavý. K velké smůle musím uznat že na tu dobu, fotek moc nebylo a už vůbec né z trolejbusové dopravy. Což je škoda. Bohužel dnes když čtu zápisy z jednání DP, tak je mi moc smutno z toho jak to tu dopadlo ohledně dopravy. Vysocí funkcionáři DP bojovali hodně za to, aby se zde doprava zachovala v plném rozsahu jak to jezdilo po válce. Úzkokolejka sice nestíhala ale tu chtěli nahradit rychlodráhou. Jen v tomhle by byla změna. Jenže silně proti byly uhlobaroni, kteří i dnes mají velké slovo.

Jinak trolejbus T86 měl být zlikvidován po skončení trolejbusové dopravy v Mostě a Litvínově. Aspoň tak se to uvádí v archivech.
George
Čtvrtek, 19. září 2019 - 22:08:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1564
Registrován: 5-2002
Jarda: co se týče fotek výborný zdroj jdou na FB Zaniklé tramvaje, trolejbusy atd. Dost lidí tam má hodně zajímavé fotky.[happy]
Kreuz: Ono na jednu stranu když jsem viděl dokument o starém Mostu, ruku na srdce kdo by tam chtěl dnes bydlet? Domy vlhké, plíseň až do druhého patra, věčně vypadávající elektrika, žádná kanalizace, neustálé poruchy v dodávkách vody atd. Hygienik by z toho dostal kopřivku. Z dnešního pohledu neobyvatelné. Jediná škoda je (ovšem patrně nikdy nezaplatitelná) když už se stavěl nový Most, tak postavit přesnou kopii z moderních materiálů. Ale to by místo uhlí musela být ropa.[happy]
Zápisy ohledně dopravy: četl jsem zápisy z jednání o rušení tramvají v UnL, to je děs. Ti co to prosazovali už dávno nejsou ale škody jsou tu navždy...[uhoh]

T86: Právě že dost vozidel co bylo zlikvidováno se po čase objevilo jako základ chatky či něco podobného. HA by mohl vyprávět[wink]
Tak tady alespoň něco, nevím jestli jsem to už nedával https://www.youtube.com/watch?v=QYGd4vaIqSU&list=PL1F1C7679893DBB CC&index=17
Vůbec nic o tom nevím (kdo to vytvořil, kde to je, kolik má vozidel) ale je to naprosto úúúúúchvatné.

(Příspěvek byl editován uživatelem George.)
Jef
Pátek, 20. září 2019 - 15:04:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5889
Registrován: 5-2002
Ono na jednu stranu když jsem viděl dokument o starém Mostu, ruku na srdce kdo by tam chtěl dnes bydlet? Domy vlhké, plíseň až do druhého patra, věčně vypadávající elektrika, žádná kanalizace, neustálé poruchy v dodávkách vody atd. Hygienik by z toho dostal kopřivku. Z dnešního pohledu neobyvatelné.

Tohle by se dalo říct o většině starých měst a čtvrtí v té době. Takové centrum Krumlova mělo taky pověst "cikánské díry", kde bydlet by bylo za trest.
Navíc ta neúdržba starého Mostu ke konci, to byl důsledek rozhodnutí o jeho zbourání, nikoli příčina.
Pátek, 20. září 2019 - 16:23:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1754
Registrován: 1-2009
Zmar: Chtěl bych dodatečně poděkovat za dopuručení navštívit Národní archiv v Praze kde mají 5 kartonů o úzkokolejce Most - Litvínov z let 1898 až 1917.

Doporučení bylo v květnu 2018, nežli jsem se tam dostal tak uběhl více jak rok.

Ale moje spokojenost je velká, sice je vše v němčině, postupně si nechávám přeložit vše co jsem si ofotil.
Protože nejsou žádné fotky z vozovny v Mostě z let 1901 až 1915 kdy takto fungovala, tak jsem rád že mám alespoň plánek jak vypadala úplně ta první vozovna, ještě dvakrát se přestavovala a to v roce 1915 a 1922.
Nahlédněte.

Pátek, 20. září 2019 - 21:01:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 214
Registrován: 5-2009
George: záleží co jste viděl za dokument a navíc nezapomeňte na propagaci v té době. Taky se mohu zeptat zda li jste viděl dokument o vystěhování lidí z Ervěnic, když se první obyvatelé stěhovali z rodinného domu do paneláku. V dokumentu taky říkají jak se lidi mají, jaká je to paráda a jak už se těší na vodu z kohoutku atd., ale když jste se podíval do jejich obličeje, tak moc radosti jste nenašel. O tom , že ve starém Mostě bylo dost lidí kteří si nový paneláky v novém Mostě pochvalovali vím, ale taky byly ty co nechtěli se stěhovat. A zlikvidovat skoro tisíciletou historii města jenom kvůli uhlí mi nepřijde jako nejlepší řešení.

Ale mě šlo o to, ani né tak teď o město jako o dopravu. I tak se dalo z toho něco zachovat, bohužel uhlobaroni byly snad proti všemu. To mě dost mrzí, že tady na to kolik toho jsme měli dnes už z toho nic nenajdeme. A o fotkách ani nemluvě.
George
Neděle, 22. září 2019 - 22:47:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1565
Registrován: 5-2002
Kreuz, Jef: likvidace starého Mostu je téma na rozsáhlou diskuzi. To nechme stranou. Co se týče fotek, stále věřím že ještě ne všechno bylo objeveno (viz třeba do devadesátých let existující zahradní chatka z mosteckého kloubáka, o které opravdu nikdo nevěděl). Stále věřím že někde vyplavou alespoň nějaké fotky. Dost zlikvidovaných věcí fotograficky podchytili prašotouši (ať už z Prahy či odjinud) a je to asi jako na ostravsku. Některá místa nejdou dohledat ani náhodou, protože se krajina totálně změnila k nepoznání.
Každopádně jsem zvědav co ještě vyplave za fotografie a další artefakty.
Pondělí, 23. září 2019 - 15:36:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 215
Registrován: 5-2009
George: hodně se zajímám o starý Most, ale především o městskou hromadnou dopravu na Mostecku. Všemu se naplno věnovat zatím nedá,i proto že toho času moc nezbývá, ale i tak pokud je čas, věnuji se tomu. Samozřejmě že priorita pro mě je doprava. Aktivně se jí zabývám něco přes 10 let.
Tím jak se v tom pohybuji mohu říci, že těch lidí kteří se tím zabývali, ubývá. Těch prašotoušů co zde fotili, opravdu moc není. A pokud jsou, tak jsou z daleka, navíc je to i tím, jak šlo město k zemi, oni se odstěhovali. Naše doprava spíše zajímala přespolní než místní. Co jsem hlavně chtěl říci je to, že ten kdo něco má, tak to ven nedává. A pokud už jo, tak je toho strašně málo. Prakticky na tom sedí jako slepice na vejci. Taky lidi stárnou a umírají, ty co to dědí většinou nevědí ani co dědí a tak to vyhazují , nezajímají se, nevědí nebo je to nezajímá. To je škoda. A sehnat takového člověka, který má něco nového, se rovná pomalu zázraku. Dalším faktem je, že tam kde si myslím by historie a to nejen fotografická měla být, tak chybí. Tím myslím muzeum a DP. Archiv je světlá vyjímka.
Proto zbývají jen fandové MHD, jenže těch není moc. Jo, taky bych byl rád, kdyby se objevili nějaké poklady a to nejen ty co o nich píšeš, ale i jiné zajímavosti, o kterých nemusíš ani vědět. A věř, že jich je poměrně dost. Ale informace chybí. Není z čeho čerpat.
No a potom zbývá ještě jeden důvod. MHD na Mostecku měla 4 druhy dopravy. Úzkorozchodnou, autobusovou , trolejbusovou a rychlodráhu. Většinu lidi zajímá doba až od 80.let, jako kdyby ta předchozí doba stála za nic. A každý se nezabývá tím, co hledáme. Proto to je těžký vůbec něco najít.
Středa, 25. září 2019 - 09:26:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1755
Registrován: 1-2009
Most, Velebudická.


Čtvrtek, 03. října 2019 - 22:55:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 945
Registrován: 3-2007
Prosba: Na jakých spojích se momentálně dají v pracovní den odpoledne potkat dvojčata? Děkuji [fotic][andel]
Vokovice!

Anvilia *2007
ZDE
Sobota, 05. října 2019 - 17:35:29  
Neregistrovaný host
Pamatoval by si někdo, prosím, na kterých zastávkách byly do roku 2006 automaty na jízdenky? Prohlížel jsem diskuzi z toho období a dočetl jsem se, že měly být snad tři. Ještě bych se chtěl zeptat na označovače, byl Savs v prvním provedení, ovšem na fotkách z autobusů jsem našel žluté označovače JKZ, ví někdo, od kdy se montovaly, případně nějaké info?
Sobota, 05. října 2019 - 18:24:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 718
Registrován: 10-2009
http://www.cs-dopravak.cz/zpravy/2019/10/5/most-zadal-studii-rozv oje-tramvajovch-trat?fbclid=IwAR3KUO7kDwJiKAxcvfCObbpGEXfwoWUndIA lIgLA35yGTklrsfIcFBu0JzQ
Te audire non possum, musa sapientum fixa est in aure.
Je monte, je valide!
Neděle, 06. října 2019 - 20:23:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3065
Registrován: 3-2004
Zxs91: Odpoledne v pracovní dny jezdí dvojčata na lince číslo 4 v období cca od 13:00 do 17:00 (celkem šest dvojčat).

ZDE: Automaty na jízdenky pamatuji na zastávce Litvínov, Citadela; Most, OD PRIOR a ten třetí fakt nevím (možná v Mostě na nádraží). Snad někdo s lepší pamětí doplní.

JKZ žluté pamatuji jako první snad v Karosách B931 (tedy rok cca 1998).
Řekl bych, že od tohoto roku byly pak ve všech nově zakoupených vozidlech.
Ale ruku do ohně bych za to nedal.
E-mail: vladass@seznam.cz
Úterý, 08. října 2019 - 15:41:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1578
Registrován: 11-2007
Díky moc😊 ještě bych se chtěl zeptat jak vypadá vypravenost na čtyřce o víkendu? Dvě dvojčata a anitra plus dvojčata na ranní a večerní posily? Dík (psal jsem jako ZDE, byl jsem na jiném PC a nedařilo se mi přihlásit)
Neděle, 13. října 2019 - 20:54:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3067
Registrován: 3-2004
Zdenda999: Čtyřka o víkendu - když jsou pojízdné obě Astry, tak jsou na celodenních směnách obě Astry a jedno sólo (mezi cca 13:30 až 18:00 vyměněné za dvojče). Dělené směny (šejdry) si z hlavy nepamatuji (tuším ale, že ranní část sólo, odpolední dvojče).

(Příspěvek byl editován uživatelem vladass.)
E-mail: vladass@seznam.cz
Jirka_most
Úterý, 15. října 2019 - 15:25:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 374
Registrován: 2-2007
AKTUÁLNĚ OBRAZEM: V Litvínově vykolejila tramvaj, blokuje koleje i silnici
http://www.e-mostecko.cz/zpravy/litvinov/151493-aktualne-obrazem- v-litvinove-vykolejila-tramvaj-blokuje-koleje-i-silnici

Tramvajovou dopravu na Mostecku omezila vykolejená tramvaj v Litvínově
https://mostecky.denik.cz/nehody/tramvajovou-dopravu-na-mostecku- omezila-vykolejena-tramvaj-v-litvinove-20191015.html

(Příspěvek byl editován uživatelem jirka_most.)
Jirka_most
Pondělí, 21. října 2019 - 15:14:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 375
Registrován: 2-2007
Doprava na Mostecku projde velkými změnami. Rok 2020 přinese řadu novinek
https://mostecky.denik.cz/zpravy_region/doprava-projde-velkymi-zm enami-rok-2020-prinese-radu-novinek-20191021.html
Hlášení
Pondělí, 28. října 2019 - 11:53:24  
Neregistrovaný host
Nemá někdo k dispozici hlášeni v tramvajich? Díky
Samot
Středa, 30. října 2019 - 21:44:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 224
Registrován: 6-2007
Čtvrtek, 31. října 2019 - 09:32:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2624
Registrován: 11-2004
Chystám se někdy v prosinci poprvé do Mostu a Litvínova za účelem fotit tramvaje, nejspíš tedy v pracovní den odpoledne. Měl bych pár dotazů:

1) kde nefotit a nelézt? Nerad bych díky své neznalosti prostředí skončil na místě kde není dobré se zdržovat (jsem z Ostravy takže něco vydržím).

2) kde fotit? Už jsem si vytipoval místa, ale kdyby mělo být něco speciálního třeba nějaký pravidelný služební přejezd, nebo nějaká větší kumulace vozů ve smyčkách díky pauzám. Nějaké období špičky.

3) smyčka Poliklinika má nějaký pravidelný (byť služební) provoz?

4) kdy se dají potkat zátahy výjezdy z vozoven (hlavně Litvínov)?

5) kolem trati v okolí Záluží je svobodný pohyb nebo je tam nějaká aktivní ochranka co nemá ráda fotoaparáty?
Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


Sobota, 02. listopadu 2019 - 17:54:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 176
Registrován: 10-2013
5 - kolem trati v Záluží je svobodný pohyb
4 - výjezdy okolo hodiny třinácté, zátahy okolo hodiny sedmnácté
3 - smyčka Poliklinika je bez pravidelného provozu. Kdysi se na ní otáčela
například linka 7 jež je od cca 2011/12 mimo provoz
2 - ranní špička od cca 5:00 do 08:00 odpolední cca 13:00 až 16:30,
ráno jsou provozu i linky 1+3, v odpolední špičce pak 1, jinak 4
celodenně.
Zajímavostí je, že některé spoje linky jedna mají absolutně stejnou
trasu jako 4. Jako 1 jsou značeny kvůli přestupům. Smyčka Citadela v
LTV a smyčka Most,DP skýtají větší kumulaci vozidel - resp.Citadela.
smyčka DP je smyčkou průjezdnou, v obratišti stojí 4 nebo 1 a smyčku
projíždí 2 z/do Velebudic
1 - Fotit můžete kde chcete, Most není Doněck,ani Frankfurt - máte - li
na mysli NO-GO zone
Pokud si tedy myslíte, že tu potkáte zuřivce s klacky v ruce tak
fakt ne, myslím že budete mile překvapen, Most je velmi pěkné město.
Kvůli výhledu doporučuji zaběhnout na hrad či na Šibeník (rozhledna)
a rozhodně doporučuji Jezero Most - v budoucnu možné místo pro
rozšíření tramvaje ačkoliv přednost bude mít nejspíš trať na Liščí
vrch a Výsluní -avšak i toto je hudba budoucnosti

Na každý pád - občas je v provozu i historická T5, většinou pro
dederony, tak zjistěte, nebude-li někdy v prosinci v provozu
Sobota, 02. listopadu 2019 - 20:40:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1768
Registrován: 1-2009
Mayg: Třeba budeš mít víc štěstí jak já, dvakrát za sebou jsem byl v Mostě, ale EVO 1 jsem nepotkal, zdraví Chrudim.

S 309kou po Mostě.


Ftipalek
Neděle, 03. listopadu 2019 - 15:16:06  
Neregistrovaný host
Honza_o:
"Náhodou jsem jel kolem [fotic] . Používají se ještě někdy tyhle spojky na síť SŽDC?
"

Neví nekdo k čemu ty spojky sloužily? Docela by mě zajímalo proč někdo napojovla tramvajovou trať na železnici. Díky.
Neděle, 03. listopadu 2019 - 17:25:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1769
Registrován: 1-2009
Ftipalek: Už se to tady probíralo,bylo to 10. řijna 2011 - 22.11.

https://www.k-report.net/discus/archiv2011/48/515-archiv-14.html
Neděle, 03. listopadu 2019 - 17:27:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1331
Registrován: 5-2009
Ftipálek:
Ty spojky mají 2 účely:
1. Dovoz/odvod tramvají po železnici.
Tramvaj se přiveze na železničním voze. Přistaví se zvedáky, tramvaj se zvedne, s vagonem se odjede zpátky a poté se tramvaj spustí na koleje.
2. Převoz speciálních železničních vozidel (např. podbíječky) za účelem práce na tramvajové trati.
Neděle, 03. listopadu 2019 - 18:04:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2245
Registrován: 1-2009
Ještě ohledně spojek, údajně se používaly i při stavbě rychlodráhy
ICQ 245 788 650
http://www.modelyh0.webnode.cz
*Z
Pondělí, 04. listopadu 2019 - 07:06:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 216
Registrován: 5-2009
spojka u seřaďovacího nádraží v Kopistech vznikla v roce 1979 jako výpomoc podniků mezi žst. Most - DP Most - SSŽ Ústí n/L.

ostatní už popsal Orlí Spár.

Úterý, 05. listopadu 2019 - 12:40:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 177
Registrován: 10-2013
Netušíte náhodou někdo znalý k jakým změnám v MHD dojde od prosince 19 ? Zatím jsem zjistil, že dojde k posílení linky 31 a začne fungovat pravidelná doprava na Hipodrom. Děkuji
Neděle, 10. listopadu 2019 - 15:27:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1495
Registrován: 1-2013
Vážení kolegové, prosím o radu.
V Ostravě ještě v poměrně nedávné minulosti jezdily bus linky MHD do areálu Nové huti, kde plnily funkci vnitropodnikové dopravy. Podle ústního vyjádření jednoho z bývalých kolegů údajně snad bylo něco podobného i v Litvínově, kde do areálu chemičky zajížděly busy DPmMaL při návozu zaměstnanců. Nikde jsem nic takového nečetl, nikde jsem nic k tomu nenašel. Proto se ptám: vnitropodniková doprava v litvínovské chemičce zajišťovaná busy DP - byla (je) to pravda?
Předem dík za odpověď.
Dan Brown
Neděle, 10. listopadu 2019 - 17:04:03  
Neregistrovaný host
Ahoj, chci se zeptat jestli někdo neví kolik celkově jezdí řidičů tramvají v mostě a kolik je cca žen a mužů řidičů tramvají?
Neděle, 10. listopadu 2019 - 22:54:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 6-2019
Ano, vnitroponiková dopravu v Unipetrolu zajišťuje DPML. Jde o spoje které naváží zaměstnance na směnu. V 5:20,6:20, pak okolo 14:00 a 17:20 Jestli jezdí taky v 15 nevím...Linka není příliš využita, hodně se používají auta.V minulosti byly linky 3. Před převratem zajišťovaly vnitropodnikovou přepravu ČSAD.
Neděle, 10. listopadu 2019 - 23:00:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1496
Registrován: 1-2013
vorisekml: Dík !
Kubajz11
Pondělí, 11. listopadu 2019 - 17:28:09  
Neregistrovaný host
Konkrétní info viz https://www.google.cz/search?source=hp&ei=kYvJXcewGIPZwAKDnZeABg& q=unipetrol+dpmmal+smlouva&oq=unipetrol+dpmmal+smlouva&gs_l=psy-a b.3...640.9370..9532...0.0..0.85.1516.24......0....1..gws-wiz.... ...0j0i131j33i160.OfeGliC4_S0&ved=0ahUKEwiHvY2vyeLlAhWDLFAKHYPOBW AQ4dUDCAk&uact=5#spf=1573489563278

Hned první odkaz je samotná smlouva mezi Unipetrolem a DPmMaL [wink]
Pondělí, 11. listopadu 2019 - 18:25:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1497
Registrován: 1-2013
Kubajz11: Dík za odkaz.
Jestli jsem to dobře pochopil, tak trasy linek vnitropodnikové dopravy začínají u hlavní vrátnice u administrativní budovy. Nástup cestujících (= zaměstnanců s průkazkou) probíhá jenom tam nebo autobus už odněkud zvenku s těmi lidmi přijíždí nebo do areálu Unipetrolu najíždí manipulačně bez lidí?
Pondělí, 11. listopadu 2019 - 20:34:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 6-2019
Ne, nastupuje se na zastávkách za hlavní bránou. Ano, jízdu zdarma mají jen zaměstnanci Unipetrolu. Ostatní jezdí auty. Do areálu Unipetrolu je několik bran. Autobusy jezdí jen od hlavní brány. Do areálu najíždí manipulačně bez lidí.Většina externích firem chodí přes bránu 11 /Benešák/, nebo severní svah. Po areálu Petrochemie se chodí pěšky, je to podstatně menší rozloha. K bráně přijedou exteráci autem/dodávkou, vystoupí si, projdou bránou kde jsou odbaveni čipovou kartou/průkazkou/ a za bránou si znovu nastoupí do auta které mezitím bylo odbaveno ostrahou a vpuštěno do areálu.
Koukal jsem na tu smlouvu......no nechci to popírat, ale mám pocit že už je těch linek v provozu méně a myslím že došlo k úpravě linek aby méně busů obsloužilo více linek. Vídávám poslední dobou již jen jeden bus a mizivě využitý. Jsem směnař, takže nevím jak jsou využity spoje navážející pracovníky na denní (6:30 a v 15:30)
Spoustě pracovníkům časy busu nevyhovují a chodí pěšky nebo se sváží k bránám auty jezdící v rámci podniku.

(Příspěvek byl editován uživatelem vorisekml.)
Pondělí, 11. listopadu 2019 - 22:40:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1498
Registrován: 1-2013
vorisekml: Moc děkuji za perfektní a zajímavé informace.
Kubajz11
Úterý, 12. listopadu 2019 - 08:42:05  
Neregistrovaný host
vorisekml: Nene, stále jezdí vše. Jezdím brigádně jak za Most, tak za Litvínov a všechny spoje se odjíždí. Využití je dost nárazové, někdy 1 člověk, jindy zase i 20 lidí.
Ale je pravdou, že by to nějakou korekci chtělo. Linky A, B, B1 a B2 se v trasách dost kopírují (obsluhují severní část areálu) a nepříliš těžkou úpravou by se to dalo zredukovat na dvě smysluplné linky. Linka D potom míří do druhé (jižní) části areálů a ta je trasováním v pořádku.
Neděle, 17. listopadu 2019 - 21:38:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1604
Registrován: 8-2004
Tak pánové, dlouho se nekonal žádný šotosraz.

Kdy by vám to vyhovovalo? Co třeba již tento pátek 22. listopadu? Pak případně sobota 30. listopadu?

Ale pište, navrhujte, upřesňujte. Díky.
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Pondělí, 18. listopadu 2019 - 20:54:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 217
Registrován: 5-2009
Orlí spár: no s Danem jsem se domlouval na srazu, který by měl proběhnout v prosinci jako to bylo minulý rok, ale pokud by jsme se měli sejít už dřív tak mi to vadit nebude. Jen upozorňuji dopředu, že nikam do hor nepojedu, max. do Litvínova. Pokud to bude v Mostě, budu jedině rád. V loni nás tam byl plný stůl a byla pohoda. Na sraz dorazím, stačí mi jen datum.
Středa, 20. listopadu 2019 - 05:33:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 302
Registrován: 10-2006
Za mě nejlépe sobota 23.11. nebo pátek 29.11., ale i termíny, které nahodil Orlí spár jsou možné. Vhodná by byla rezervace stolu. Nechám to na organizátorovi.
Středa, 20. listopadu 2019 - 10:45:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1772
Registrován: 1-2009
Je dobré že děláte tento sraz, docela bych tam rád také byl, ale bude záležet kdy to bude.

Rád bych získal ještě nějaké informace ohledně tramvají Most - Litvínov, protože zjišťuji, že se sem tam v publikacích napíše chybná informace, jako například ve 100 letech na Mostecku je informace, 5.5.1978 začal provoz rychlodráhy v koridoru, jenže nedávno jsem získal informaci od lidí co na tom koridoru pracovali že je to trochu jinak, toho 5.5.1978 sice tramvaj koridorem projela, ale byla to pracovní tramvaj T2 č.281 a byly to zkušební jízdy, mám i foto z těch zkušebních jízd. Otevření koridoru pro cestující bylo až 12.5.1978 a toto datum je pro mě důležité. Takže pan Losos co tu publikaci napsal, dostal z DP Most - Litvínov chybné informace.
Středa, 20. listopadu 2019 - 12:17:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1136
Registrován: 7-2005
Zdar chlapáci. 23.11 může být a 30.11 též.
Matthew
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 01:09:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 234
Registrován: 4-2010
Copak nám to přijelo za 4 nové SORky [jidlo]
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 07:12:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 7-2005
Že by traktor NS12?
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 19:37:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1605
Registrován: 8-2004
ŠOTOSRAZ - takže zatím to vypadá na neděli 8. prosince. Místo a čas bude ještě upřesněno.[jidlo]
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 19:57:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1606
Registrován: 8-2004
Budou od 15. prosince nějaké zásadnější změny jízdních řádů? Díky [ok]
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 20:02:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2246
Registrován: 1-2009
Předběžně hlásím, že by mohlo být....
ICQ 245 788 650
http://www.modelyh0.webnode.cz
*Z
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 20:12:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3074
Registrován: 3-2004
Ahoj, termín vyhovuje[happy]

Jedná se o nové autobusy SOR NS 12.
E-mail: vladass@seznam.cz
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 20:23:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1607
Registrován: 8-2004
Jarda1950: zatím jsem našel datum 10. května - pro cestující. A toho 5. 5. asi opravdu projela první tramvaj koridorem - ale zkušební. V práci mrknu na dokumenty a fotoalba, které ke koridoru mám.
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 20:25:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 218
Registrován: 5-2009
8.12. máme oslavu narozenin. To nevím jestli dorazím. První dva termíny se mi hodily.
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 22:32:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 303
Registrován: 10-2006
Nedělní termín šotosrazu je poněkud netradiční, ale budiž. A co to udělat formou výjezdu někam do terénu?
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 22:44:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1775
Registrován: 1-2009
Orlí spár: Budu rád když se podíváš na dokumenty ohledně který den vyjela tramvaj s cestujícími v koridoru.
A ještě něco, též hledám jak tramvaj jezdila poslední dny ve starém Mostě.Zatím jsem zjistil že 21.4.1978 tramvaj projela celým starým Mostem naposledy, od 22.4 - 28.4.1978 jezdila už jen k divadlu či Jeronýmovo náměstí kde se přestupovalo na autobus který jezdil k Chemickým závodům, kde se opět přestoupilo do tramvaje.
Čtvrtek, 21. listopadu 2019 - 23:21:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1608
Registrován: 8-2004
Jarda: mrknu

MoLi: jsem pro. Snad by mohla většině vyhovovat osvědčená Bystřická bouda na Novém Městě u Moldavy. Nahoru z Mostu žralokem, dolů osmsetdesítkou. Uvidíme :-)
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Pajzák
Sobota, 23. listopadu 2019 - 23:54:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3246
Registrován: 6-2015
Pochopil jsem z dostupných informací správně, že ta pětice NS SORek je bez klimatizace? [uhoh]
Neděle, 24. listopadu 2019 - 15:20:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3075
Registrován: 3-2004
Sraz: dejte klucí vědět včas termín čas a místo [happy]

Pajzák: Nové autobusy SOR NS 12 klimatizaci salonu cestujících nemají (pouze u řidiče).

Autobusový vozový park rozšíří během příštího týdne devět starších kloubových Citybusů zakoupených od DP Praha.
E-mail: vladass@seznam.cz
Úterý, 26. listopadu 2019 - 09:25:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1138
Registrován: 7-2005
@šotosraz: pokud by se měl konat sraz v neděli, tak s Bystřickou boudou nepočítejte, maji zavřeno.
Seznam-autobusu
Úterý, 26. listopadu 2019 - 13:34:33  
Neregistrovaný host
Zdravím pánové. Po hodně dlouhé době jsem se dostal a dokopal k administraci na seznam-autobusu.cz a budu od vás potřebovat pomoc. Nevíte prosím, co je s, popřípadě kam se prodaly busy ev.č. 500,501,503,505. Dále jaké ev.č Citelisu je autoškola. Vím, že se jeden bus předělával, ale jaký z nich to je.. nevím [uhoh]

Jelikož se tady spíše věnujete tramvajím, podíváte se prosím na seznam a napíšete mi sem všechny resty co tam jsou??
Moc děkuji
Úterý, 26. listopadu 2019 - 19:52:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1139
Registrován: 7-2005
Seznam-autobusu:

500; 501 a 505 převedeny k zájezdové dopravě.
503 - autoškola společně s Citelisem ev. č. 120.
Úterý, 26. listopadu 2019 - 21:32:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1609
Registrován: 8-2004
Zahájení tramvajového provozu v koridoru: podle kroniky výstavby koridoru "projela první tramvaj koridorem dne 10. května 1978." Ale je to bez podrobností.

Šotosraz: ve hře je víc míst, Bystřická bouda většinou otvírá první týden v prosinci. Ale to samozřejmě prověřím.
K připravované publikaci o trati Praha-Most-Moldava sháníme všechny zajímavé materiály: fotky (i negativy) do r. 1995,pohlednice,dokumenty a ostatní zajímavé materiály.
Máte-li něco,ozvěte se prosím na : prag_duxer_eisenbahn@centrum.cz

DĚKUJEME
Úterý, 26. listopadu 2019 - 22:25:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1777
Registrován: 1-2009
Orlí spár: Koukám že ty informace jsou zatím různé,ale beru to na vědomí.
Já mám zprávy z roku 1979 ohledně výluk jak probíhaly, takže mě to vychází na 12.5.1978, budu ještě pátrat dále, ještě vím o jednom zdroji.

Středa, 27. listopadu 2019 - 16:05:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1547
Registrován: 1-2005
Tak všech 9 ex-pražských Citybusů 18M již prý údajně dorazilo...[happy][wink]