Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Ostravě » Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 26. 09. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 26. 09. 2019

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 17. září 2019 - 22:27:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 624
Registrován: 10-2008
os98: Zranění cestujícího.
https://picasaweb.google.com/104140083993438644976
Norton
Úterý, 17. září 2019 - 22:40:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2680
Registrován: 12-2004
A dotaz z jineho soudku: panely/tabla s odjezdy spoju (Svinov mosty, frydl. mosty, marianky apod.) umi reagovat na aktualni situaci v poloze spoju nebo jen tupe zobrazuji to, co by si clovek nasel na papirovem JR na oznacniku? Dekuji pekne.
Středa, 18. září 2019 - 05:56:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 8-2019
Zobrazuji online situaci, vetsinou to funguje [proud]
Středa, 18. září 2019 - 06:06:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2385
Registrován: 8-2002
Něco k tramvajové trase ke Globusu.
Pako
Středa, 18. září 2019 - 12:06:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2317
Registrován: 6-2002
Dobré poledne.

@Gakon:
zpravy.aktualne.cz

Osobně dvě poznámky:
1. To zelené šílenství se tu dříve či později dostane také, nedělám si iluze. Proto se mi zdá, že je lepší si dopředu udělat vhodné tramvajové trati evolučně, než pak revolučně páchat ve shonu blbiny.
Viz prodlužování tramvají v Linci a Innsbrucku, kde je snaha udělat regiotram spojující okolní obce s centry těch velkých měst bez nutnosti přestupů a současně propojení všech důležitých vlakových nádraží těmito tramvajemi také (kde to půjde, hrana/hrana).

2. Ostrava: Pokud má 4členná rodina min. 2 auta, přičemž jezdí paralelně obě, pak dříve či později dojde k tomu, že do centra se prostě více aut nevejde a parkovací plochy na sídlištích také nejsou neomezené. Brečíme, že centrum Ostravy je prázdné. No nikdo na parkovací plochy není zvědavý. Pokud budu chtít do centra, pak do nějaké hospůdky nebo specializovaného obchůdku s něčím, co na sídlišti v hypoši neseženu.
I v tom Linci a Innsbrucku to řeší P+R parkovišti na kraji města. Např. d-3 v Innsbucku má konečnou u velkého P+R, pak není problém se během 15 min dostat do centra, kde nemusím na pěších zónách či v úzkých uličkách řešit, kam s tím autem.
Jenže... Je to tak trošku o nutné změně v mentalitě lidí.

Hezký den.
Středa, 18. září 2019 - 14:30:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 166
Registrován: 12-2017
Někde jsem kdysi četl, že klikatost ulice Martinovská je způsobena tím, že původně měla tramvajová trať vést přes místo, kde je teď jen tráva a stromy, pak podjet ulici Opavskou a v místech za dnešním Albertem udělat točnu.

Víte někdo o tom článku a jak moc byl ten plán reálný?


Také jsem četl o tom, že Hlavní třída měla vést až na Svinov a proto vznikla proluka naproti bývalému Tuzexu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tucnak.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Tucnak.)
Mé fotky MHD naleznete zde:

Busphoto.ru
Transphoto.ru
Instagram

xyzž
Středa, 18. září 2019 - 15:44:55  
Neregistrovaný host
Dnes přistavena krivacka 1000 na plac autoškoly na Zarubku
Středa, 18. září 2019 - 16:20:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2100
Registrován: 10-2005
Dnes jezdí souprava 1360 + 1361. Je možné, že vůz 1361 je poprvé řazen v soupravě?

Tučňák: tramvaj měla vést rovně od zastávky Sokolovská. Pak měl být pojezd pod Opavskou ulicí a tramvaj by vystoupala u Francouzské ulice. Proto tam je dnes travnatý pás. Tramvaj se měla napojit až u Bytostavu na síť. Trať na Opavské ještě neexistovala.
Psali o tom v ČS Dopravaku a určitě to tu někdo i sdílel. Zkus hledat tam.
Punk's not dead! blesk happy
Středa, 18. září 2019 - 16:40:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1622
Registrován: 2-2017
Ross: 1361 jezdila v soupravě již vícekrát a poprvé od opravy to bylo už někdy na jaře.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Středa, 18. září 2019 - 16:50:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 167
Registrován: 12-2017
@Xyzž - Tramvaj převezli pro trénink hasičů nebo co dělá u autoškoly?

@Ross - Na Bytostavu by došlo k napojení na trať Svinov - Vřesinská? Když si to představím, tak vedení tratí by bylo více přímočaré.
Mé fotky MHD naleznete zde:

Busphoto.ru
Transphoto.ru
Instagram

Středa, 18. září 2019 - 17:45:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1066
Registrován: 5-2004
Norton: Infopanely (kromě těch zatím nevyměněných přímo na zastávkách Svinov, nádraží) zobrazují on-line informace. Jediné, co nepodchytí, je, když spoj nabírá zpoždění v mezizastávkovém úseku mezi zastávkou, na níž se infopanel nachází a zastávkou předchozí (typicky Bajkalská -> Svinov). Protože informace o zpoždění se (zjednodušeně řečeno) aktualizuje jen v zastávkách. Problematika je složitější, ale současný stav je takovýto a jsou (v rámci celé republiky) různé názory, jak k informacím o zpoždění přistupovat a jak je prezentovat veřejnosti.


Tucnak "Na Bytostavu by došlo k napojení na trať Svinov - Vřesinská? Když si to představím, tak vedení tratí by bylo více přímočaré": No jo, to mi vlastně nikdy nedošlo. Proto je esíčko na Francouzské i Martinovské. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Tommas.)
Středa, 18. září 2019 - 18:06:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2616
Registrován: 11-2004
Co jí zde zaznamenal ohledně trati ze Sokolovské tak žádný tunel skrz, ale pouze podzemní úsek na aktuální dolní konec Hlavní třídy kde by byla podzemní smyčka.
Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


Norton
Středa, 18. září 2019 - 19:36:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2681
Registrován: 12-2004
Tommas: tak si v tom udelejte poradek. Vcera na svinmostech (smer centrum) byli neaktualizovane, prestoze od Poruby jezdila jen d3, 4, 9... Ty vyrazy, co nasrany lid obecny pouzival asi netreba tlumocit...
xyzž
Středa, 18. září 2019 - 19:55:02  
Neregistrovaný host
Ne,pouze jako reklamní poutač místní autoskoly
xyzž
Středa, 18. září 2019 - 19:56:05  
Neregistrovaný host
ad1361
A taky to opět a opakovaně skončilo zdechnutim
Středa, 18. září 2019 - 20:18:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2386
Registrován: 8-2002
Ad Tučňák: ano. Hlavní (Leninova třída) měla pokračovat opravdu až někam k dnešnímu nádraží. Na netu se to dá dohledat.
Středa, 18. září 2019 - 21:25:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2101
Registrován: 10-2005
Někde u Francouzské ulice měla být podzemní zastávka. A síť byla v době provozu trasy Svinov - Vřesinská plně funkční. Tuším, že se dalo jezdit až do Centra, kdyztak mě opravte. Šlo hlavně o to, aby byly Dílny napojeny na MHD síť a trať u Bytostavu byla nejblíže.

Postupně času z toho sešlo a byla postavena trasa po Opavské. Proto se nakonec trať napojila na Opavskou.
Punk's not dead! blesk happy
Čtvrtek, 19. září 2019 - 09:39:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2387
Registrován: 8-2002
Ad Tucnak: Posílám projekt Nové Ostravy (Poruby) z 50.let. Je trochu složitější se v tom orientovat, proto jsem tam doplnil "záchytné" body.

Nova Ostrava


(Příspěvek byl editován uživatelem Gakon.)
Matejj94
Čtvrtek, 19. září 2019 - 10:21:30  
Neregistrovaný host
No to tedy nechápu, proč na 1044 měnili pantograf...
geront
Čtvrtek, 19. září 2019 - 11:04:11  
Neregistrovaný host
Gakon: To je nádhera! Dá se to nějak zvětšit? Kde je ve skutečnosti místo, kde končí vpravo dole černá čára Leninova neboli Hlavní?
Říkalo se, že na 5. obvodě, kde byla proluka a dnes stojí soud, měla vést dálnice.
Máte toho více?
geront
Čtvrtek, 19. září 2019 - 11:08:06  
Neregistrovaný host
Žádná z ostravských tramvají neměla střední vstup. Typ Komárek to tedy nebyl, i přesto, že ji tak paní říkala.
Tehdy se říkalo všem červeným tramvajím, které jezdily na lince č. 7 z Hranečníku do Hrabové Ščučí "komárek" nebo "ščučka". Detaily se neřešily, takže se omlouvám.
Čtvrtek, 19. září 2019 - 12:06:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2388
Registrován: 8-2002
ad geront:
V tom odkazu to je v rozlišení, které mám k dispozici. V tom náhledu jsem to musel zmenšit.

Víc toho nemám, resp. kouknu ještě doma.

Tak pravá čára podle mě končí někde v místě dnešního sjezdu z Opavské k nádraží. Ta čára, která představuje Hlavní třídu končí podle mě někde, kde to končí dneska. Z té mapky to vypadá tak, že se ta Hlavní třída nějak rozdvojuje a pak se slučuje. ty čáry jsem tam dával jen tak od "oka". Není to původně na tom obrázku.

To s tou dálnici se mi to moc nezdá. Pro tu se nechávalo místo mezi dnešní zastávkou Řecká a Svinovem. Ta proluka měla být právě místo pro dálnici.
Pátek, 20. září 2019 - 10:04:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2102
Registrován: 10-2005
Gakon: Takže dálnice měla vést někde mezi ulici Polskou a Svinovem? Někde na tom poli? Takže místo Tesca? Zajímavé, to jsem nevěděl. Je k dispozici někde nějaká mapa nebo text? Rád bych znal průběh dálnice Ostravou.

Proč byla nakonec postavena až za nádražím?
Punk's not dead! blesk happy
Pátek, 20. září 2019 - 11:41:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2389
Registrován: 8-2002
Doma jsem měl (a snad ještě mám) nákres někde z konce 80 let. Pokusím se ho najít a naskenovat (nebo vyfotit). Je to tam hodně schématicky. Jsou tam i nějaké sci-fi dálniční přivaděče (od Staré Bělé apod.). Snad jsem to nevyhodil.

Proč byla postavena tam, kde je teď, nevím. Podle mě by původní trasa (nebo jedna ze zvažovaných?) v téhle době neprošla. nevím, jak by to řešili v té oblasti Svinova, kde je hustá zástavba. Koncem 80.let jsem byl malé dítě a jen matně si pamatuji, že otec s dědou se o to hodně zajímali, takže nic bližšího si k tomu nepamatuji.
Pátek, 20. září 2019 - 16:07:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7821
Registrován: 2-2006
Pako:
"Jenže... Je to tak trošku o nutné změně v mentalitě lidí.
"
Myslím, že touto větou jste řekl vše. Český národ prostě do této fáze ještě nedospěl. Až aut ve městech bude tolik, že již nebude kde zaparkovat, pak se změní mentalita lidí, dřív ne. Dávám tomu tak 10 let.

Osobně se mi velmi líbí motto: "Není bohatý region ten, kde si i chudí mohou dovolit jízdu autem, ale ten, kde bohatí jezdí veřejnou dopravou."
Pátek, 20. září 2019 - 18:32:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 169
Registrován: 12-2017
Na křižovatce Martinovská x Třebovická došlo ke srážce tramvaje a auta, tramvaj vykolejila.

Edit: Článek o nehodě : https://www.denik.cz/nehody/v-ostrave-zkrizilo-osobni-auto-cestu- tramvaji-20190920.html

Jinak v okolí Ostravar Arény prý byla delegace více aut. Předpokládám, že to nesouvisí s dnešním hokejem. Co to bylo?
Mé fotky MHD naleznete zde:

Busphoto.ru
Transphoto.ru
Instagram

Norton
Pátek, 20. září 2019 - 22:15:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2682
Registrován: 12-2004
Takze Trio po kratke dobe opet poputuje do dilen. A to v tom lepsim pripade, kdyz pri tom prerazilo (vylomilo z patky?) sloup TV. Jako bonus pptreba opravit TV, aby se dalo jezdit a docasne odriznute UD od zbytku trati. A stacil jeden osobak pod ostrym uhlem a vhodne rychlosti. Tak, jak uz kdysi u energetiky...
dn
Pátek, 20. září 2019 - 22:22:59  
Neregistrovaný host
Norton: Akurat, bych řekl, že ten šofer u te energetiky dopadl o dost hůř
Pátek, 20. září 2019 - 22:50:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1624
Registrován: 2-2017
Nehodu jsem viděl, mám ji nafocenou a pak jsem se tam dvě hodiny vozil NAD u známého. Chyba je samozřejmě na straně řidiče auta a je také dobré zmínit, že v té křižovatce je zákaz odbočení vlevo (mimo autobusy), který on porušil. Hned za tím Triem jel nějaký Solaris na lince 35, nebo 39, jehož řidič má nehodu na kameře. Na Martinovské ulici stojí odstavené vozy 1735, 990+986 a 1301+301, tak snad je nepoškodí nějaký vandal. Další dva vozy z martinovské smyčky odstavily z MOP. Co se týče Tria #1253, tak jsem se o tom bavil a něco i slyšel, a vypadá to prý na totálku. Doufám, že tomu tak nebude, ale tramvaj vypadala dost zle. Pár dalších informací včetně fotek si nechám pro sebe, nevím, nakolik jsou interní pro DPO.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Norton
Pátek, 20. září 2019 - 23:17:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2683
Registrován: 12-2004
Kinder: a je treba take zminit, ze opet lzete. Dodatkova tabulka u B24b hlasi "mimo dopravni obsluhy trebovic a mhd". Takze jakypak zakaz odbocemi mimo bus? A t-bus neni mhd a taky by dle vasi definice nemohl odbocit?
O tom, ze nedal prednost soubezne jedoucimu vozidlu, resp. draze, nespekuluji.
1234556
Pátek, 20. září 2019 - 23:24:43  
Neregistrovaný host
Co je to MOP? Předpokládám, že vozidla ze smyčky jela do dílen (i když jsem četl, že nehoda odpojila celý úsek od elektřiny, tak teď nevím).

Trio je fakt na odpis, s tím že bude zdroj ND?

Jak dlouho se asi bude opravovat trať? Jestli to chápu správně, tak kvůli spadlému sloupu se nikam nedostane ani souprava s vlekem stojící ve směru na Martinov?

Jinak předpokládám že ty interní fotky jsi nefotil ty, jinak by asi nebyly interní, když nehoda byla na veřejném prostranství.
Pátek, 20. září 2019 - 23:26:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 12-2017
Co dělá křivácká 1735 na trase do Martinova?
Mé fotky MHD naleznete zde:

Busphoto.ru
Transphoto.ru
Instagram

Pátek, 20. září 2019 - 23:34:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1626
Registrován: 2-2017
Norton: Za prvé nejsem Kinder, když mám 21, za druhé je to množné číslo a za třetí s vámi se tu nehodlám bavit, když do mě jen ryjete.

No to je toho, že jsem nenapsal o dopravní obsluze, pod kterým si představím vozidla, která zásobují obchody, což v auto, které bouralo, na 99 % nebylo.

1234556: MOP = Martinov odstavná plocha, kam díky trojúhelníku u dílen jely dvě tramvaje ze smyčky Martinov.
Oprava tratě snad nebude dlouho trvat, rozsah poškození neznám.
Fotky jsou moje. Předloni jsem tu dal jednu z nehody a jeden řidič mi pak říkal, ať tu fotky z nehod nedávám. Další informace o nehodě mohou být interní, bavili se o nich dva řidiči, jak jsem jel NAD.

Tucnak: Odpolední díl kurzu 11/414 jezdí mimo jiné na lince 4 a patří Křivé.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Pátek, 20. září 2019 - 23:43:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1406
Registrován: 6-2009
Trio je fakt na odpis, s tím že bude zdroj ND?

A to si opravdu myslíte, že o tomto už někdo rozhodl? Co takhle, že se nejprve sejde nějaká komise, která to vyhodnotí a následně rozhodne, co dál?
Sobota, 21. září 2019 - 01:41:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 939
Registrován: 3-2007
Kinder není o věku, ale hlavně o chování...
Vokovice!

Anvilia *2007
Norton
Sobota, 21. září 2019 - 06:20:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2684
Registrován: 12-2004
Kinder: dopravni obsluha je i obyvatel tam bydlici, ubytovany, za nejakym ucelem (posta, prace...) tam jedouci. Coz klidne byt mohl. Takze nez placnu blbost a povysim ji na pravdu, tak si to overim a pouvazuju, ne? A kdyz to neudelam, tak se nedivim a nevztekam, kdyz me druzi nachytaji u lzi.
xyzž
Sobota, 21. září 2019 - 08:45:40  
Neregistrovaný host
Bylo to služební auto fa.hrosi stavby,která mimo jiné dělala pro dpo jednokolejky(elektrickou část).trio na první pohled vypadá jako po normální nehodě..ale krom čelního skla a plastů,je také poškozeno spřáhlo a bůh ví,kam až ten naráz doputoval.nemluve o to,že se ještě neví jak podvozky a klouby...po 11 už se jezdilo,je tam omezena rychlost a vozy byli odstavené v dílnách.vecer se vrátili do vozovny,krom tria a toho dvojčete,co ho tam odsunulo
750 259
Sobota, 21. září 2019 - 08:55:46  
Neregistrovaný host
Norton-maš pravdu,mužu se tam i otačet.
pm81
Sobota, 21. září 2019 - 09:26:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 5-2019
Co s rizikovými přejezdy? V Ostravě jich je více, což takhle zabezpečení trati, jako je tomu u VO Hrušky před Martinovem.
Boris
Sobota, 21. září 2019 - 13:42:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3496
Registrován: 6-2002
Rizikové přejezdy neexistují. Existují jen rizikoví řidiči.
Neděle, 22. září 2019 - 09:39:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1628
Registrován: 2-2017
Co byla ta včerejší nehoda u zastávky Poruba vozovna ve 23:30? Podle IDOSu tam až ve 23:35 projížděla 1719 na 8/4 (před tím nějaká noční 9 ve 23:21). Nebyl to spíš nějaký zatahující kurz?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Neděle, 22. září 2019 - 16:22:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2103
Registrován: 10-2005
Léto je pryč, smyčka Výstaviště bude brzy taky pryč. Při této příležitosti zavzpomínáme na zajímavé letní výluky a dny na fotkách




Vše foceno a nahráno na mobilu. Snad to bude funkční.
Punk's not dead! blesk happy
Radim_j
Neděle, 22. září 2019 - 20:38:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 2-2006
Dovolím si se vrátit k diskuzi o napojení tramvajové tratě po Martinovské ulici. Nesedí mi totiž časová souslednost.
Trať po Opavské ulici je v provozu od roku 1958. V té době zároveň přešla těžká údržba tramvají z vozovny Křivá na Hranečník. Ústřední dílny a jejich napojovací trať je z roku 1969, přičemž jejich výstavba probíhala od roku 1965. Že by se plánovaly o 10 let dopředu, kdy trať po Opavské ulici ještě nebyla, se mi nezdá.
Boris
Neděle, 22. září 2019 - 21:55:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3498
Registrován: 6-2002
Ona těžká údržba tramvají z vozovny Křivá na Hranečník v roce 1958 nepřešla. Vozovna Křivá těžkou údržbu nikdy neprováděla; prováděly ji sousední dílny, ovšem ty prostorově a technicky nepostačovaly, takže vyšší stupně údržby (C a D) začal od roku 1957 dělat Hranečník. S přibývajícím počtem vozů T a nově i K se zvyšovaly nároky na údržbu a část prohlídek byla prováděna dílnami Křivá ještě do roku 1969 (prohlídky C, později SP), kdy byly uvedeny do provozu dílny v Martinově. Nejdříve došlo k přestěhování vybavení z Křivé a následně se stěhoval Hranečník.
Hodí se dodat, že systém údržby s označením jednotlivých stupňů prohlídek A, B, C a D zavedený v 50. letech, se neustále vyvíjel a kilometrické lhůty se měnily. Někdy v roce 1964 byl zaveden systém nový se stupni KP, MP, SP, VP a GO, přičemž prohlídka MP (malá) byla zřejmě provedena jen výjimečně a byla brzy zrušena.
Neděle, 22. září 2019 - 22:04:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2104
Registrován: 10-2005
Radim_j: proto se počítalo s podjezdem pod Opavskou ulicí. Jak jsem psal, trať z dílen se původně měla napojit u Bytostavu.


Gakon: Tak co? Rád bych to viděl.
Punk's not dead! blesk happy
Pondělí, 23. září 2019 - 06:36:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2390
Registrován: 8-2002
Ad Ross: Posílám v příloze. Ale jak jsem psal výše, kvalita je mizerná. Mám jen jednu část. Asi existovala i pravá část pro zbytek Ostravy, ale tu jsem nikdy neviděl.

Jen bych vypíchnul několik předpokládaných staveb:
1) D 47
2) přivaděč pravděpodobně od 1/56 přes Starou Bělou a Polanku
3) Severní spoj a také prodloužená ulice Bílovecká až k Čistírnám. Severní spoj ale neměl ústit na MH, ale na ulici Chemickou (aspoň dle té mapy)
4) Prodloužená Petřkovická do Třebovic, kde se měla napojit na prodlouženou ulici Bílovecká.
5) Tramvaj k Duze a na Opavskou po Opavské.
6) mimoúrovňové křížení na Vodárně
7) odstranění esíčka směrem na Děhylov
8) nějak "divně" vedená ulice Polská
9) kanál Labe - Dunaj - Odra
10) napojení u Bytostavu na Rudnou


(Příspěvek byl editován uživatelem Gakon.)
Radim_j
Pondělí, 23. září 2019 - 06:46:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 158
Registrován: 2-2006
Ross: v které době je to prosím "původně"? Když od roku 1958 je dvoukolejná trať vedená Opavskou ulicí, zatímco u Bytostavu je jednokolejka přetížená nákladní dopravou. Odkud je prosím ta informace o napojení u Bytostavu?
Matejj94
Pondělí, 23. září 2019 - 08:56:12  
Neregistrovaný host
Ross: Škoda že z Výstaviště je jen ten Stadler...
Pondělí, 23. září 2019 - 14:16:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2105
Registrován: 10-2005
Gakon: děkuji mnohokrát. Večer si to projdu pořádně.

Radim_j: tady je ten článek. První úsek podzemní tramvaje v Ostravě? Článek o tom všem co jsem psal pojednává. Jak trať po Francouzské ulici, tak podzemní zastávku, tak napojení na dílny. Musím si to taky zase přečíst.


Matěj: mám u T3 Progres, ale bylo špatné světlo.

Punk's not dead! blesk happy
Pondělí, 23. září 2019 - 15:55:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2391
Registrován: 8-2002
Hmm, zajímavý článek.

tak mě napadlo (je to těžký sci-fi šotosen), co by stálo vykopat tunel v trase viz mapka. Nebylo by to srovnatelné s cenou za stále navrhovanou tramvajovou trasou na 8.obvod se všemi úpravami? Byly by 4 zastávky, které by pokryly v podstatě celé území 7. a 8. obvodu. tramvaj by to urazila za 4 až 5 minut, žádné kolizní body, křižovatky... Na povrchu žádný problém se stavbou. Tunel by se razil. To by snad šlo, Poruba není poddolovaná.
Boris
Pondělí, 23. září 2019 - 17:42:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3500
Registrován: 6-2002
Tak já mám na Výstavišti i kousek vozu K1...
Pondělí, 23. září 2019 - 18:44:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4817
Registrován: 5-2002
Mě musela stačit T3 [fotic] :
Pondělí, 23. září 2019 - 18:46:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 12-2018
Gakon: sci-fi je to krásné, ale z mého neodborného pohledu to nemůže projít už jenom proto, že by nemohlo dojít k vzniku aspoň trochu smysluplné vnitroobvodové Tram linky (pravděpodobně prodloužená 5), která je jednou z hlavních myšlenek stávajícího projektu. Bylo by teda lepší to vést na Duhu a pak přes Pustkovec k VŠB, nebo směrem na Slavíkovu a nechat vyústit na manipulační trať k dolní bráně VP. Obsluhu ul. Bedřicha Nikodéma bych nechal na Bus, protože stejně něco musí jet skrz Třebovice směrem na Svinov a musí to někde mít konečnou-> Poruba. Jenže tento návrh nemá šanci vyjít už jenom proto, že Pustkovec z principu odmítne cokoli nového, nedej bože navrhnutého magistrátem. Navíc by došlo k nepatrnému navýšení jízdní doby, což by se ale díky nákladnosti takového řešení mohlo stát neekonomickým. A o částečném pozemním řešení nemá smysl diskutovat. Já už to vidím černě...
Pondělí, 23. září 2019 - 18:53:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2617
Registrován: 11-2004
ad Ross: a v článku o napojení na trať Svinov - Zátiší ani slovo. Prostě to mělo končit na konci Hlavní třídy.
Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


Pondělí, 23. září 2019 - 19:55:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7827
Registrován: 2-2006
Vůz č. 1361 dnes v 9:47 projížděl náměstím Republiky směr Vítkovice na zkušební jízdě.
Středa, 25. září 2019 - 18:56:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1633
Registrován: 2-2017
Mám dotaz. Není v plánu něco podobného co v Brně, že MHD řídí brigádně studenti vysokých škol? odkaz
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Středa, 25. září 2019 - 20:10:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1963
Registrován: 5-2002
Řidiče brigádníky máme. Lidé z řad studentů tady byli asi před 20 lety, ale v současné době si myslím, že tu nikdo takový není. Ale co není, může opět být.
Středa, 25. září 2019 - 20:28:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1634
Registrován: 2-2017
Kdyby byly stejné nebo podobné podmínky jako v Brně (např. že podnik zaplatí výcvik v autoškole), tak bych si takovou brigádu rád vzal. Třeba by se na VŠB nebo OSU našel ještě někdo další.

Vím, že tu jezdí někteří brigádně, ale jedná se zpravidla o dílenské nebo lidi z ředitelství.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
xyzž
Čtvrtek, 26. září 2019 - 07:34:07  
Neregistrovaný host
Jezdí tu i borci z Hutě,Vítkovic z ČD,ČD Cargo,Ekovy a tak různě.
Radim_j
Čtvrtek, 26. září 2019 - 17:01:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 159
Registrován: 2-2006
Ross: děkuji za odkaz na článek. Jak už výše píše Mayg, tak napojení tratě po Martinovské ulici na trať u Bytostavu z něj nevyplývá. Trať po Martinovské ulici byla budovaná kvůli napojení dílen, takže pokud měla Opavskou pouze podjet, tak napojení na síť mohlo být severním spojem (jedině tak dává smysl smyčka na konci Hlavní třídy) nebo též Slavíkovou ulicí, široká je na to dost (spojení dílen a vozovny má smysl). Tady by mohl pomoci přímo ten dopravní generel z roku 1964.