Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Ostravě » Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 28. 01. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Ostravě do 28. 01. 2019

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 22. ledna 2019 - 15:21:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 3-2017
Já teda jen vidím že hledáte problémy jen proto že vám prostě vadí změny.
A propos, vracení přeplatku - pokud bude předplacenou kartu vydávat nějaký automat/kiosek, tak v tom samém automatu/kiosku by šlo ten přeplatek vrátit, žejo. Ale to je strašné, protože kdo to kdy slyšel, choditt dvakrát někam, kam jsem předtím musel jen jednou ...

Udržovat dva souběžné systémy označování a účtování jízdenek je neekonomické, papírové jízdenky jsou neekoligické a DPO se vydává velice dobrým směrem, protože přineslo platební systém, který se neváže na žádné dodavatele třetích stran (zdravím GastroPass), ale používá běžné platební protokoly.

A ano, každý má právo nemít bankovní účet/kartu/mobil/cokoliv, ale pak se taky nemůže divit, že z toho plynou určitá omezení. Nechápu ale teda nemění bankovního účtu, protože podle zákoníku práce nemá zaměstnavatel povinnost vyplácet mzdu v hotovosti. Ale to je asi váš boj, končím se spamem.
anonymní čtenář
Úterý, 22. ledna 2019 - 15:38:55  
Neregistrovaný host
Mlekardan: Už bylo na čase se spamem skončit a netahat tady něco co není ani k tématu.
Mimochodem: Není to můj boj, to jenom kec a plácnutí do vody, už jsem to psal dřív a klidně to i zopakuju: Když nebudu mít možnost si jednoduše koupit jízdenku tak to budu muset řešit jinak a jinak to pro mně bude jednodušší vozem a celý přínos služby DPO mne mine, já si vlastně svoje vyřídím rychleji, operativněji, v mnohých případech dokonce i levněji a to s tím že vlastně dopravnímu podniku nebudu chybět a vynahradí to za mně poslušné ovečky které zapoměly na to že DPO je tady pro všechny a že neekonomičnost má obhájit tam kde bere dotace. Takže se těším až se třeba stane že nepojede spoj protože DPO řeklo je to neekonomické. Jo vlastně DPO, já zapoměl, není to tak dávno co se ústy tiskového mluvčího tvrdilo že klimatizace v tramvajích nebudou protože proto a proto? A hleďme, najednou to jde? Aby jste si ještě nevzpoměli na zrovna ty lufťáky co vám po Ostravě smradí v autech a nevylezou z toho auta protože jim nedáváte možnost si vybrat. Já už si dávno vybral a o to vlastně jde.
Úterý, 22. ledna 2019 - 17:04:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 5-2018
Snad to neni moc mimo mísu, ale ac si taky nejsem uplne jistý, zda je rušení papírových jízdenek krok správným směrem, tak v jedné veci je DPO skutečně pokrokový; alespon se o tok mluví ( tady, zdopravy apod ). Tak snad se diskuse udrzi ve slusnych mezích[happy]}
anonymní čtenář
Úterý, 22. ledna 2019 - 18:28:49  
Neregistrovaný host
pekařJan: Nehme to tedy v mezích a nakonec přidám a tím to uzavřu snad jednou pro vždy: Papírová jízdenka má svoje místo mezi lidma napříč vzděláním, věkem, sociálním postavením, ale taky bydlištěm, jeho účely použití hromadné dopravy a podobně. Provozování veřejné služby jako je DPO podle mně prostě nejde prosazovat pouze tím co čistě ekonomické a co ne, to by se mohlo časem tězce zvrhlo a nevyplatilo a o to asi nikdo nestojí.
Úterý, 22. ledna 2019 - 18:44:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 5-2018
Anonymni čtenář: dovolte mi s Vami souhlasit.
Boris
Úterý, 22. ledna 2019 - 19:12:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3405
Registrován: 6-2002
Souhlasím, ale jak můžete očekávat úspěch takové argumentace v době, kdy peníze jsou až někde na posledním místě (od konce).
anonymní čtenář
Úterý, 22. ledna 2019 - 19:40:01  
Neregistrovaný host
pekařJan: Ale to víte že jo, nejsem z těch co by se chtěl hádat
Boris: Nějak nerozumím, jde především o peníze, minimalizaci nákladů a maximalizaci zisků, svým způsobem chápu DPO že se tohoto snaží držet, ale? Nějak se mi nechce se mi rozepisovat dalekosáhle co si myslím, to už snad ani nepatří tady, ale někam do diskusního kroužku snad v klubovně nebo možná i hospodě.
Boris
Úterý, 22. ledna 2019 - 19:48:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3406
Registrován: 6-2002
A to je právě ono. Dříve lidé měli peníze jako prostředek k dosažení cílů, dnes jsou peníze cílem a je úplně jedno, co s nimi, hlavně že jich je co nejvíc.
Jenki
Úterý, 22. ledna 2019 - 22:33:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5412
Registrován: 5-2002
xyzž:
"Vozidla se nejprve prodávala...a teď se rovnou polosrotuji v Martinové a odváží vlakem někam?..."

Vozidla se prodávají furt stejně, a sice vcelku, a k vyzvednutí jsou v areálu ÚD Martinov.

Jestli si je kupující naloží na nějaký dopravní prostředek tak jak jsou a pak si s tím hraje někde jinde, nebo si pronajme kus "placu", doveze si bagr s hydraulickými nůžkami, rozšmělcuje to na sračky ještě v Martinově, pak to odveze do Tlumačova a ten bordel si po sobě uklidí je jen a pouze věc kupujícího.
Středa, 23. ledna 2019 - 06:33:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7876
Registrován: 2-2006
V životě by mě nenapadlo, že se dá stěžovat na skutečnost, že nechci-li mít u sebe platební kartu z veskrze racionálního důvodu "prostě nechci", nemůžu s ní pochopitelně z toho důvodu platit za služby a hele, on to fakt jde.... [proud]
Holt Ostrava !!!
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Středa, 23. ledna 2019 - 06:49:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 184
Registrován: 9-2011
U předplacené karty mám představu, že by měla platit na určitý počet jízd s tím, že je jedno, za kolik korun byla pořízena. Změna tarifu by na to neměla mít vliv. Příklad vidím u České pošty. Když si koupíte známku pro vnitrostátní zásilky s označením A, můžete ji pak použít i tehdy, když už je poštovné vyšší. Před lety jsem koupil bloček samolepicích známek s označením A, když s tím pošta začínala. Deset kusů za stovku. Pak jsem je někam založil a zapomněl na ně. Loni jsem je náhodou našel a v pohodě použil na vánoční pohlednice, i když hodnota jedné známky je dnes o devět korun vyšší.
Jenki
Středa, 23. ledna 2019 - 09:41:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5413
Registrován: 5-2002
Tonda:
"U předplacené karty mám představu, že by měla platit na určitý počet jízd s tím, že je jedno, za kolik korun byla pořízena. "

To asi těžko, když máme různé ceny jízdenek na 15min, 45min, 24h, dospělé a dětské. Ale vadí to vůbec něčemu? Úplně v klidu to funguje nejen na západ od nás, ale třeba i v takovém Vilniusu. Tak proč z toho spousta lidí dělá takovu kovbojku, to fakt nechaápu.
Středa, 23. ledna 2019 - 10:27:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 185
Registrován: 9-2011
Proč těžko? Když si koupím kartu s pěti jízdami á 20,- Kč, tak mi prostě bude platit, i když se mezitím jízdné zvýší třeba na 22,- Kč za jednu jízdu. Totéž u ostatního jízdného. Co je na tom složitého?
anonymní čtenář
Středa, 23. ledna 2019 - 11:16:12  
Neregistrovaný host
Demon3: A kdo si stěžuje na skutečnost že někdo nechce u sebe platební kartu z důvodu že prostě nechce? Když někdo něco nechce tak ať si prostě nechce, když ty nebudeš chtít něco zaplatit bezhotovostně kartou ale v hotovosti tak tě k tomu nikdo nedonutí (ale to ty asi nikdy nepochopíš). A nevím co s tím má společného Ostrava. [proud]
Středa, 23. ledna 2019 - 11:17:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 12-2017
Dnešní zážitek z jízdy tramvají:
Doběhl jsem na tramvaj linky 7 na Hlavní třídě směr centrum a řidič na mě začal nadávat, že už čeká půl minuty (palubní počítač ukazoval 34 vteřin, pokud se nemýlím), že zase musí čekat, že i cestující mají své povinnosti. Tak jsem raději zmizel řidiči z očí.

Co si o tom myslíte? Dobíhal jsem v době, jak jsem viděl tramvaj přijíždět. Pokud řidič tak spěchal, tak mohl mě ignorovat a jet (šel jsem přes přechod a koleje jsem přešel u zastávky směr Vřesinská, takže jsem mu do cesty nevběhl).

Jinak info k Astře 1201 - viděl jsem ji jet směrem k Vozovně s vypnutým BUSE a oddělanými spodními nárazníky. Naznačuje to další osud tramvaje?
Renault Citybus
anonymní čtenář
Středa, 23. ledna 2019 - 11:38:20  
Neregistrovaný host
Takže pro všechny rejpaly, pochybovače, zpochybňovače a ostatní (které už nelze v rámci slušných mezí blíže definovat): Můj postoj že to není dobrý nápad se všemi důsledky platí a děkuji těm co přidali svůj příspěvek se svým názorem a vyjádřili i něco jiného než že jsem jen ten špatný a podobně. Na začátku byla jen myšlenka a Jenki dobře zareagoval: Proč tolik lidí z toho dělá kovbojku, nakonec v jednom příspěvku to bylo a stačilo pouze to: "Nakonec i taxikáři potřebují vydělat :-) :-)"
Sice jsem nakonec asi vyšel jako nepokrokový, nechápající omezenec, ale určitá diskuze vyvolána byla a to mi stačí i s tím že nebudu jediný komu bude ta obyčejná papírová jízdenka chybět jak někdo citoval..
Středa, 23. ledna 2019 - 11:55:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7877
Registrován: 2-2006
anonymní čtenář: No komentoval jsem ten iracionální důvod "kartu mám, ale prostě nechci".
OK, beru to, že k tomu třeba nějaký důvod třeba je, ale pak se nelze dožadovat platby jinak.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
anonymní čtenář
Středa, 23. ledna 2019 - 12:14:19  
Neregistrovaný host
Demon3: Stejně by mi i ta platební karta byla k ničemu i když ji mám, terminály ve vozidlech jsou bezkontaktní a moje kontaktní karta se s terminálem "nedomluví".
Středa, 23. ledna 2019 - 12:53:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2582
Registrován: 11-2004
U každého systému se vždy narazí na nějaký problém proč to "nejde" a u každé novinky se vždy zvedne vlna odporu z principu

Návod na použití hejtovacího manuálu. Z levé strany vyberte argument protistrany a z pravé si vyberte vlastní protiargument
- sms jízdenka: zablokované operátorem, chodí to pozdě, jen omezený výběr jízdenek
- platební karta: nemám, nechci, neumí to, nemám na ní peníze, bojím se ji používat, dlouho trvá načtení
- odiska: nemám, nechci, jsem zdaleka, nemám na ní zrovna kredit, dlouho trvá načtení
- kreditní jízdenka (anonymní): výdej je daleko, musím si přednabít na víc než chci (a tolik zase nemám v kapse), dlouho trvá načtení
- papírová jízdenka: výdej je daleko, každý rok je musím měnit protože jsem si jich koupil víc a jezdím do Ovy jen jednou za rok
- platba u řidiče: nemám přesný obnos, je to dražší než když jízdné koupím jinde

Každý má milion důvodů proč to nejde a proč mu je bytostně nesnesitelné se přizpůsobit, vymýšlejí se scénáře, aby to vypadalo, že bez jízdenek to bude peklo. Nebude.
Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


anonymní čtenář
Středa, 23. ledna 2019 - 13:15:22  
Neregistrovaný host
Mayg: Tak tady si dovolím oponovat: DPO samozřejmě bude fungovat dál, možná i ušetří ty vyčíslené náklady co má spojené se systémem papírových jízdenek a peklo to určitě nebude, jen se prostě stane aspoň u mně že do Ostravy jinak než osobním vozem už nebudu jezdit vůbec, nakonec stejně z 99% jízd do Ostravy dělám autem a od 1.1.2020 odpadne i to jedno procento, vlastně jsem dopravnímu podniku rád že to absolvuju autem, je to rychlejší, operativnější, dokonce v některých případech i levnější.
Středa, 23. ledna 2019 - 13:49:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2583
Registrován: 11-2004
Ale to je naprosto v pořádku, vyžaduješ starou službu ta již nebude provozována a proto jsi se rozhodl jezdit autem. Podobně když v roce 2010 pošta zrušila telegramy, doba pokročila služba byla zrušena a věřím, že v diskusích bylo více smutných příspěvků než počet odeslaných telegramů za rok.
Kdyby jsi třeba jezdil dennodenně MHD do práce tak se zařídíš jinak. Každý má volbu. Za mě je zrušení jízdenek evoluční krok a jen budoucnost posoudí zda správný.
Pokud chcete nějakou moji fotografii prosím napište mi, jinak čtěte zde.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


Středa, 23. ledna 2019 - 16:47:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1197
Registrován: 12-2006
Inspiraci evidentně bereme z Brna [lol]


(Příspěvek byl editován uživatelem vtobola.)
[kladivo] T3 mizí, wany se šíří... [kladivo]

[pozor] MHD Ostrava [pozor] -
T2681
Středa, 23. ledna 2019 - 18:42:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 271
Registrován: 7-2007
S těma jízdenkama to bude asi nějaká zakrnělost na jednu technologii a té se držme - bezkontaktní RF karty. Proč se Ostrava nevydala například cestou QR kódu?? Unikátní kód na každé jízdence, sledování celého cyklusu jízdenky od výroby, distribuce, užití, pozbytí platnosti (teď se nejspíš pár lidí začne drbat na hlavě a rychle hledat výmluvy proč to zrovna v Ostravě nešlo vymyslet). Výroba takové jízdenky celkem levná, termopapír je dneska běžná věc a komu vadí jeho náchylnost ať si ho před - při použití okopíruje, ofotí, atd. Jednoduše se dá ověřit (online mobilem) zda je jízdenka platná nebo nám někdo prodává už použitý projetý kus - na jednom papírku může být současně i doklad o okamžiku legálního zakoupení u trafikanta, automatu, v obchodě... A čtení ve vozidle? Nějaký ten skener QR možná stojí i méně než současné terminály. Dál by se celé dění odehrávalo někde na serveru online. Krásná myšlenka. O moderním papírku.
Kůň
Středa, 23. ledna 2019 - 22:13:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1712
Registrován: 1-2012
Vono by chudáka řidiče ubylo, kdyby tam na palubáku cvaknul jedno tlačítko a sebral pár drobnejch. Jinej to dělá celou směnu a jde to i ve větších vesnicích, než je Ostrava.
Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Středa, 23. ledna 2019 - 22:19:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7891
Registrován: 6-2004
anonymní čtenář: Myslím, že pro 99,9% je to výhra. Co bychom za to dali v Praze. Neřešit tarif, prostě pípnot a jet....
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 10:13:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1105
Registrován: 6-2005
Nedokážu pochopit jednu věc - když někdo přijede do Ostravy a nemá (nebo nechce) využít žádné "moderní" možnosti zakoupení jízdného, jde a koupí si papírovou jízdenku.

Pokud DPO bude myslet i na tyto lidi (byť si myslím, že se jedná o promile, či procenta z celkového počtu) je takový problém nechat prodávat přednabitou anonymní kartu, řekněme za 100,- (pokud je celodenní za 80,-)? Dám kilo, den projezdím, a před odjezdem vrátím do automatu a vypadnou mi drobné za přeplatek. V zahraničí se takto pracuje třeba se skipasy a není problém.

Nebo prostě kvůli 2 lidem z 1000 MUSÍM mít papírové jízdenky?
Did you say it? I love you. I don't ever want to live without you. You changed my life. Did you say it? Make a plan, set a goal, work toward it. But every now and again, look around, drink it in. 'Cause this is it. It might all be gone tomorrow...

http://nakresy.webnode.cz
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 18:59:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1918
Registrován: 5-2002
Byl jsem v Barceloně a taky tam nemají papírové jízdenky. Celou dobu jsem cestoval v MHD a v pohodě. I místní na "protest" nadále používali MHD. [tramvaj]
Pezos
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 20:12:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1261
Registrován: 4-2014
Taky si vyrábějí černé pasažéry náhodným zamítáním plateb? [smrt]
Kůň
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 20:25:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1713
Registrován: 1-2012
Pezos: [ok] To je právě ten kámen úrazu, kartu ti to zablokuje/neveme a než ti přijde SMS tak jseš "černoch". Což ostatně asi teď taky, pokud lístek neprodává řidič, ale lze mít papír u sebe do rezervy.
Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Jenki
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 20:35:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5414
Registrován: 5-2002
Haki:
"Byl jsem v Barceloně a taky tam nemají papírové jízdenky."
A taky v Tallinnu, Vilniusu, Kaunasu, Seattle, Washingtonu D.C., San Francisku a v Londýně (když vezmu jenom to co mi leží v přihrádce).

Kůň:
"To je právě ten kámen úrazu, kartu ti to zablokuje/neveme..."
To ovšem není problém DP, ale banky. Zkušenosti od přátel a rodiny - Česká Spořitelna (VISA) prakticky bez problému, Komerčka (VISA) výjimečně zamítnutí, ČSOB (MC) funkční tak na 90%. Směsice karet z USA k ničemu, neumí bezkontaktní platbu, zatímco německá MC z jakési obskurní Prdeldorf Regionale Sparkasse naprosto v klidu týden v kuse (Colours).
Kůň
Čtvrtek, 24. ledna 2019 - 21:02:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1714
Registrován: 1-2012
Jenki: No hlavně to pak bude problém cestujícího. Jak jsem již v létě psal svůj příbeh z KV... To byla Moneta. A u nás v obchodě Komerčka blbne.
Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Pátek, 25. ledna 2019 - 07:37:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4650
Registrován: 5-2002
Ta kreditní jízdenka - to by mělo fungovat jak? Jako platební kartou?
Pátek, 25. ledna 2019 - 08:36:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10155
Registrován: 12-2009
Ostrava nevydala například cestou QR kódu?? Unikátní kód na každé jízdence, sledování celého cyklusu jízdenky od výroby, distribuce, užití, pozbytí platnosti
A ty náklady na papírové jízdenky zůstanou. Fakt super.[proud]

to by mělo fungovat jak? Jako platební kartou?
Je problém trochu zagůglit?
http://www.dpo.cz/jizdne/
http://www.dpo.cz/soubory/aktuality/prirucky/platebni-karty-1.pdf
Pátek, 25. ledna 2019 - 10:23:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 6-2005
Jen ještě ke kartám přidám malý poznatek - je velice důležité vědět, kolik bezkontaktních "plateb" lze provést během 24hod.

S novou kartou nastavenou na 3 platby jsem si opravdu píchnul 3x - nástup, přestup a nástup při zpáteční cestě. Poslední přestup mi byl zamítnut.

U ČS jsem měl povoleno 50 plateb denně, u mBank je standardně počet nastaven na 3.
Did you say it? I love you. I don't ever want to live without you. You changed my life. Did you say it? Make a plan, set a goal, work toward it. But every now and again, look around, drink it in. 'Cause this is it. It might all be gone tomorrow...

http://nakresy.webnode.cz
Pátek, 25. ledna 2019 - 11:51:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5007
Registrován: 7-2003
Takže u služební karty to bude radost řešit. A nebo platit za svý. A pro vylepšení na služebních číslech nejsou premium SMS, takže sms jízdenky nehrozí.
8bity vseho sveta spojte se .
Nowak Jan
Pátek, 25. ledna 2019 - 12:02:28  
Neregistrovaný host
Nebo prostě kvůli 2 lidem z 1000 MUSÍM mít papírové jízdenky?
V pondělí na zastávce stal 40cátník o berlích s nohou v sádře, připravený na místě prostředních dveří v tramvaji s papírovou jízdenkou v ruce.
Přijel však nOVA tramvaj, kde označovače papírových jízdenek u prostředních dveří nejsou. Nacpal se dovnitř a s tou jízdenkou v ruce stál, protožek sezení nebylo volné místo. Pak si s tou jízdenkou v ruce zase vystoupil.
Tak jsem si původně myslel, že by byly dobré, kdyby ty označovače byly na stejných místech, aby lidi věděli, kde je snadno najdou ve všech tramvajích, auto- a trolejbusech.
Takže za 11 měsíců bude problém vyřešen, všechny označovače na papírové jízdenky budou na jednom místě.
To řešení mi připomíná, jak před léty jsem v Marseille se divil, proč je na zastávkách hrozný nepořádek. Bylo to proto, že na zastávkách nikde nebyly odpadkové koše. Koše prý odstranili, protože do nich házeli bomby, takže problém byl vyřešen.
A tady cestující způsobují DPO zbytečné náklady na tisk jízdenek a na označovače, takže se problém vyřeší taky.
Pátek, 25. ledna 2019 - 14:21:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10156
Registrován: 12-2009
Zvenku u každých dveří je cedule, že u nich označovač není a je u jiných.

Je to zvyk. Když začaly označovače na papírové jízdenky a zmizely výdejny jízdenek na mince u řidiče, taky se našlo zpočátku pár jedinců, co se do otvoru označovače snažili nacpat minci a řvali "Kino Edison!" [lol]

A ten šok, když zmizeli pokladní a jejich kukaně z tramvají.[wink]
Pezos
Pátek, 25. ledna 2019 - 18:27:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1262
Registrován: 4-2014
Izzy:
"je velice důležité vědět, kolik bezkontaktních "plateb" lze provést během 24hod."
Čili údaj, který naprostá většina bank nezveřejňuje [kladivo]
Jan Nowak
Pátek, 25. ledna 2019 - 18:55:12  
Neregistrovaný host
Zvenku u každých dveří je cedule,....
Jo a ta cedule je čitelná i za jízdy a z chodníku i při otevřených dveřích. A ochotný řidič počká než si člověk o berlích přečte cedulky na všech dveřích, aby si vybral ty správné.
Tak jako řidiči ochotně čekali, až si cestující otevčou dveře, když se před léty začaly zavádět tlačítka na otevírání, aby řidiči už nesloužili cestujícím za jeden plat.}
Pátek, 25. ledna 2019 - 19:02:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 3-2017
Pezos:
"Izzy:
"je velice důležité vědět, kolik bezkontaktních "plateb" lze provést během 24hod."Čili údaj, který naprostá většina bank nezveřejňuje [kladivo]"

3 bez zadání PINu. První přiložení se bere jako bezkontaktní 1 kč platba, ostatní už platby nejsou, pouze se registruje ID karty. Po několika dnech (většinou po zúčtování jízdného) opět probíhá 1 kč platba jako kontrola dostupnosti prostředků.

Platby přes Apple pay a Google pay jsou pokaždé autorizované, tedy PIN není třeba zadávat nikdy.
Pezos
Pátek, 25. ledna 2019 - 19:07:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1263
Registrován: 4-2014
Kdepak, to se liší banka od banky a dají se udělat klidně desítky transakcí za sebou. Je třeba rozdíl, jestli se platby ověřují online nebo offline nebo jaký je souhrn transakcí.

(Příspěvek byl editován uživatelem pezos.)
Mipol
Pátek, 25. ledna 2019 - 19:59:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 5-2002
Mlekardan:
"Platby přes Apple pay a Google pay jsou pokaždé autorizované, tedy PIN není třeba zadávat nikdy."
Ano, avšak v ostravské MHD Google Pay tuším nefunguje, ne? Ve středu jsem to zkoušel, byť mi to na mobilu a na displeji terminálu ukázalo úspěšnou operaci (i druhou při simulovaném výstupu do 10 minut), tak doteď se žádná částka z účtu nestrhla ani nezablokovala a ani v administraci karet od DPO žádnou operaci nevidím.
Pátek, 25. ledna 2019 - 20:06:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 3-2017
GPay funguje určitě, v aplikaci to strhávání mizí, ale v bankovním výpisu to najdeš. Bohužel na webovém portálu jsou vedené gpay transakce zřejmě pod jinou kartou, protože se opravu k té fyzické nepřiřazují.

částky se nestrhávvají po 24 hodinách, ale spíš co 3 dny ....

Jinak mám vyzkoušené, že jízdenky se při kontrole ukáží správně jak na terminálu, tak i na těch revizorských krabičkách.
Mipol
Pátek, 25. ledna 2019 - 20:10:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 5-2002
Mlekardan: Super, díky za příznivé info. Já žil v domnění, že to přes NFC platby na mobilu nefunguje, protože jsem se na to před časem ptal ředitele Moryse a ten zavrtěl hlavou.
Pátek, 25. ledna 2019 - 21:16:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 12-2017
Středeční zážitek z jízdy tramvají:
Doběhl jsem na tramvaj linky 7 na Hlavní třídě směr centrum a řidič na mě začal nadávat, že už čeká půl minuty (palubní počítač ukazoval 34 vteřin, pokud se nemýlím), že zase musí čekat, že i cestující mají své povinnosti. Tak jsem raději zmizel řidiči z očí.

Co si o tom myslíte? Dobíhal jsem v době, jak jsem viděl tramvaj přijíždět. Pokud řidič tak spěchal, tak mohl mě ignorovat a jet (šel jsem přes přechod a koleje jsem přešel u zastávky směr Vřesinská, takže jsem mu do cesty nevběhl).

Jinak info k Astře 1201 - viděl jsem ji jet směrem k Vozovně s vypnutým BUSE a oddělanými spodními nárazníky. Naznačuje to další osud tramvaje?
Renault Citybus
xyzž
Pátek, 25. ledna 2019 - 22:19:00  
Neregistrovaný host
Pane Nowak.ty cedule na dveřích jsou viditelné i ze 100 metrů,teda pokud někdo nemá místo brýlí spodky z kryglu...jsou zlute...ano u stadleru byl z prvu problém,že byl označovač jen u řidiče,ale podnik se chytl za nos a teď jsou v každém stadleru označovače 2 a to u řidiče a v kloubu...takže si myslím,že pan vystoupil úplně z jiného důvodu...a co se týče ostatnich částečně nízkopodlažních vozu,tak všechny mají označovače vždy u řidiče a vždy v nízkopodlažní části vozidla....a u vysoké podlahy jsou označovače všude i v zadu,kvůli maminkám s kocarky vesměs.takze nehledejme problémy tam,kde nejsou.a určitě není problém,někoho slušně požádat,aby mi jízdenku označil...není to tisícovka aby mi s ní někdo utekl.
Sobota, 26. ledna 2019 - 14:07:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1977
Registrován: 10-2005
Tucnak: Proč to tu dáváš po druhé? [rofl] Chceš být zajímavý nebo co?
Punk's not dead! blesk happy
Sobota, 26. ledna 2019 - 20:46:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1107
Registrován: 6-2005
Čili údaj, který naprostá většina bank nezveřejňuje [kladivo]

Bohužel. Přišel jsem na to až v internetovém bankovnictví. Po zvýšení limitu počtu transakcí už vše v pořádku. DPO by určitě stálo za to v kooperaci s bankami uvést, jaká jsou úskalí u té či oné banky.
Did you say it? I love you. I don't ever want to live without you. You changed my life. Did you say it? Make a plan, set a goal, work toward it. But every now and again, look around, drink it in. 'Cause this is it. It might all be gone tomorrow...

http://nakresy.webnode.cz
Sobota, 26. ledna 2019 - 23:39:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 12-2017
Ross:
"Tucnak: Proč to tu dáváš po druhé? [rofl] Chceš být zajímavý nebo co?"
Myslel jsem si, že se to v hromadě příspěvků ohledně jízdenek ztratilo.

Podle tvé reakce ale vidím, že tomu tak není, ale zkrátka nikdo nechtěl nic odpovědět.
Renault Citybus
Neděle, 27. ledna 2019 - 13:40:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1230
Registrován: 2-2017
Který Stadler měl nehodu v pátek večer v porubské vozovně?
Tento víkend nevyjely 1705, 1715, ale již delší dobu nejezdí 1714, 1717, 1720 a 1726. Takže nejspíš 1705, nebo 1715, ale pokud se to stalo kolem 23:30, tak se s nimi hýbalo dávno po odstavení. Ještě to mohl být některý z nezařazených do provozu (1727 - 1730).

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Stadler
Neděle, 27. ledna 2019 - 13:59:22  
Neregistrovaný host
Uvadi se, ze je to nehoda Stadleru, ale spis je to nehoda dilentanta, ktery projel vrata.

Krome zavedeni elektronickeho jizdneho vy to chtelo i autonomni provoz, protoze to uz masakr. Najeti se da pochopit, ale toto?
Neboda
ppkk
Neděle, 27. ledna 2019 - 14:49:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 456
Registrován: 11-2014
Lidi zas ví ho*no co se stalo, ale píšou pi*oviny o 106 [biggrin][biggrin][crazy]
Solaris Urbino 12 7753 DPO [jidlo]
Dolfa
Neděle, 27. ledna 2019 - 15:04:50  
Neregistrovaný host
Vratové Stadlery: 1715 ( pátek 25.1.) a taky 1726 ....[kladivo] a statisíce jen lítají.... A o poničených USB konektorech ani nemluvě....[crazy] Kdyby se místo USB konektorů raději vrazily prachy do generální opravy vozovny v Porubě a konečně se už vyřadili ty plečky 301 a 302 !!!! O úplně kreténské změně barevného schématu na služebních technologických vozech vozidel ani nemluvě (zametač Čiko 9275,Mitsubishi Fuso 9029 (svoz odpadků ze zastávek)) + všechna nově dodaná vozidla . To ,že původní žlutá barva je v silničním provozu viditelnější,asi nikoho nenapadlo....[ko] Zatímco hasiči HZS MSK již od roku 1995 lakují svá vozidla v jasně červené barvě ( RAL 3024 ) proto, aby byli vidět,tak DPO jde zcela opačným směrem....- Just ať nejsou věžky,pojízdné dílny a další vozy ,které při výkonu své práce brání v plynulosti silničního provozu,vidět již z dálky !!!![crazy] Hlavně ,že je DPO na sociálních sítích.... Ty plynulý provoz MHD zcela jistě zaručí....[wink]
Neděle, 27. ledna 2019 - 15:55:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1231
Registrován: 2-2017
Stadler:
"Najeti se da pochopit, ale toto?"
Zrovna pro najetí ve smyčce pochopení nemám, pokud se nejedná o technickou závadu na voze.
ppkk:
"Lidi zas ví ho*no co se stalo, ale píšou pi*oviny o 106 [biggrin][biggrin][crazy]"
V pátek večer to prý byla porucha čidla, kvůli kterým vrata "zavřela" Stadler, tak řidiče nebo dílenského bych z toho nevinil. Znalejší potvrdí / vyvrátí.

O 1726 vím jen, že v pondělí na 3/106 bourala ve vozovně.

(Příspěvek byl editován uživatelem os98.)
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]


VYPRAVENOST OSTRAVA
Pezos
Neděle, 27. ledna 2019 - 17:03:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1265
Registrován: 4-2014
Izzy:
"Bohužel. Přišel jsem na to až v internetovém bankovnictví. Po zvýšení limitu počtu transakcí už vše v pořádku. DPO by určitě stálo za to v kooperaci s bankami uvést, jaká jsou úskalí u té či oné banky."
U některých bank je to ale vysloveně tajná informace, kterou odmítají sdělit i na přímý dotaz klienta [crazy]
A DPO dokáže tak maximálně dokolečka opakovat mantru o nedostatečném zůstatku na účtu [ko]
Neděle, 27. ledna 2019 - 18:10:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2018
No, co vím já, od páteční trhačky na 9 a dnes na 8 se objevila po opravě 1713, konečně. Nevím, co je s 1720, ale aspoň podle foto na tom vypadala mnohem hůř. Co je s 1705 taky nevím, ale tipuju nějaké problémy spojené s provozem na 5, od USB až po "ozdobený" interiér". Jezdím tím téměř denně, vím o čem mluvím. A mám pocit, že jsem dnes zahlédl 1714 v Porubě, ale ruku do ohně za to nedám. Jo a s tou výše navrhovanou generální opravou VP bych tak nespěchal. Já vím že jsem asi jediný exot, který věří trati do Hrabové a vymístění Porubské vozovny, ale... A ty vleky, další můj retardovaný nápad, raději nečtěte, když už nemáme žádné použitelné vozidlo pro vypravení na 8, spojené mimochodem s nesmyslnou výpravou ktd na linky typu 10 a 14, mohlo by se situaci pomoct spřahem v podobě LF2+VV60LF+LF2, tedy pokud to je technicky možné, samozřejmě. Možná by to tak často nekončilo mimo koleje. A výběrko na nové, delší vozy nepomůže, na Vřesinskou se nic delšího jak 32m nevleze. Pravdou ale je, že se v nich neměnily sedačky, takže se jich asi brzo zbavíme. A s nimi snad i 1301[kladivo] Viděl jsem, jak se to rozjíždí ze Zahrádek na Svinov, hrůza. Radši nevědět, jak na Hulvákách[crazy]
xyzž
Neděle, 27. ledna 2019 - 20:21:23  
Neregistrovaný host
Obě dvě nehody ve vozovně jsou technická závada na vratech.
1720 stojí po poměrně velké nehodě s kamionem u domova sester..
Neděle, 27. ledna 2019 - 21:26:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1979
Registrován: 10-2005
Má někdo nějaké aktuální informace o Superior? Dlouho se o něm nepsalo, dlouho nebyl venku. V roce 2018 jsem ho viděl snad jednou venku.
Punk's not dead! blesk happy
Sefik
Neděle, 27. ledna 2019 - 23:27:40  
Neregistrovaný host
Zdravím, ví se již bližší informace ohledně nového využití vozu K2R.P ev.č 802, který již má nově služební ev.č 8210 ? Děkuji za případnou reakci
Progress
Pondělí, 28. ledna 2019 - 17:18:43  
Neregistrovaný host
Mohl bych se zeptat jak to tedy bude? Podle SA jsou obě K2R.P historické
Tady jsem ale četl že 802 bude služební, to tedy bude 802 služební a pak historická K2R.P a 803 bude zrenovována na K2?