Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 01. 12. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 01. 12. 2019

dolů
   autor příspěvek
Ploki
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 16:11:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 820
Registrován: 2-2012
Malá odbočka od hlavního tématu serveru i ode mne.

paja:
"Ještě podstatně nižší je ale ve firmách Agrofertu, který má Andrej Babiš zaparkovaný kvůli tomu, aby mohl brát dotace, ve svěřenském fondu. Na platech se tam dělí jen 28 procent přidané hodnoty. Je tedy 11,9 procentních bodů pod českým průměrem."
Nechci nijak hájit Babiše (jsem voličem Svobodných, ANO mě nikdo programově nezaujalo), ale jsou to pouze čísla. Sám jsem pracoval ve firmě, kde průměrný plat průměrného zaměstnance byl vyšší než dvojnásobek průměrného platu v ČR a zároveň na platy nebylo vydáváno ani 10% přidané hodnoty společnosti. Je to firma s více než 500 zaměstnanci a obratem v řádech miliard Korun.
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze. Koho baví čekat frontu na autobus? A pak vytahovat tramvajenku?
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 16:22:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 954
Registrován: 3-2007
Makus #1194:
2) Jenže ta 1 se pak v noci změní na 96 a ze Spořilova na Pankrác už je to kousek. Erpesa by sice teoreticky mohla nocovat jinde, ale u dalších typů už je to menší či větší problém.
4) 5 i 15 jsou již delší dobu i o víkendech ve dvojicích/dlouhých tramvajích. Samozřejmě mimo přejezdů na noční, která ale vyjíždí nejdřív kolem osmé.
Vokovice!

Anvilia *2007
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 16:50:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8239
Registrován: 2-2006
KB je tuším stále 1,2 SD, 2T = 2x1T.

Makus:
"A zde se dá naopak v jiných obdobích zrušit KB a dál normální. "
Jakože v průběhu směny zatáhne KB a vyjede SD ? Co pojede v mezidobí a co s jalovými kilometry ? Započítáváš to taky do nákladů ?
Makus:
"To musí spinkat ve své posteli?"
Nemusí, ale opět ti každý takový spaní na hotelu zvýší náklady a zhorší operativnost provádění údržby.
Makus:
"Mám dojem, že jezdí (5 či 15). Ale možná už ne. "
NE je správně.
Makus:
"Takže výjezd kolem 8:00 existuje. Večer od 20 hodin 8,7,6,6,1. Takže i zde je nějaká změna. V Sobotu je od 10:00 do 22:00 nasazeno 8 spojů/hod, v neděli taktéž. Jenže v neděli je větší poptávka, protože se studenti (a nejen ti) vracejí do Prahy."
Vyjadřuješ se trochu nesrozumitelně. I ráno kolem deváté se vyjíždí a večer kolem deváté zatahuje, o tom není sporu. V sobotu večer se jezdí za zábavou, v neděli večer zpátky na koleje, až tak zásadní rozdíl aby se kvůli tomu rozvazovaly proklady to fakt není.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
paja
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 16:59:50  
Neregistrovaný host
Ploki:
Problém Agrofentu je, že jeho průměrná mzda se té průměrné v ČR ani trochu neblíží a proto je nucen masově nabírat cizince.
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 19:23:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8240
Registrován: 2-2006
Esli vono to nebude tim, že Agrofert podniká v zemědělství a průměrná mzda celýho oboru se neblíží průměrný mzdě ČR...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Petr_k
Pondělí, 25. listopadu 2019 - 22:47:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12898
Registrován: 4-2003
Což není úplně pravda, ale i kdyby se bral průměr i jenom v zemědělství, tak i tam je o cca 20 % pod ním.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Úterý, 26. listopadu 2019 - 00:36:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8310
Registrován: 6-2004
paja: A kdo myslíš, že montuje Škodovky? Kdo montuje v Nošovicích? A vtip, že ukrajinská armáda vyhlasila moblizaci, v EU se zastavily stavební práce taky není až tak vtip...

Navíc dnes je situace, že nepracuje jenom ten co nemůže a nebo nechce... Takže asi tak...

Petr_k: Ono proč by platil... Čech tam stejně dělat nepůjde, a cizinec mu to udělá taky... Kapitalismus v té nejdrsnější verzi,
paja
Úterý, 26. listopadu 2019 - 09:50:49  
Neregistrovaný host
Jenže Agrofert není zdaleka jenom zemědělství, ale i zpracovatelský průmysl, chemie, potravinářství, logistika …..
watslaw
Úterý, 26. listopadu 2019 - 10:39:15  
Neregistrovaný host
9001: Naopak, spousta Ukrajinců tady dnes pracuje i proto, aby na Ukrajině do té armády nemuseli (a popisují zážitky, jak je poslali na frontu bez nábojů a podobně).

Jinak narozdíl od vás si nemyslím, že ty lumpárny co dělá A.B. dělají i všichni ostatní a v takové míře. Ale protestovat nechodím - chodil bych protestovat, kdyby mě zklamal někdo, koho jsem volil. Ale mě A.B. nazastupuje, a nikdy jsem od něj nic pozitivního nečekal, takže mě ani nemohl zklamat. A požadavek na ANO bez Babiše je podobný, jako na NSDAP bez Hitlera, to je prostě nesmysl, který nic neřeší.
Úterý, 26. listopadu 2019 - 11:50:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8242
Registrován: 2-2006
paja:
"Jenže Agrofert není zdaleka jenom zemědělství, ale i zpracovatelský průmysl, chemie, potravinářství, logistika ….."
Ano a dle jejich informací (jiné nejsou dostupné) je průměr dělnických profesí asi o 1500 nad průměrem odvětví.

A šup zpět k dopravě...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Úterý, 26. listopadu 2019 - 13:11:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1197
Registrován: 9-2016
Zxs91: Ta 1 z Pankráce se na Ohradě potká s 11 jedoucí od Palmovky. A proti nim jede 2 do města. No nevím.

Demon3: Nemyslel jsem, že by se měnil KB za SD během dne. Ale jsou dny a linky, kdy KB je zbytečný luxus. Asi tak.

Ale abychom nezapomněli na to, proč to vzniklo. Konstatoval jsem, že by DPP (prostřednictvím ROPIDu či Magistrátu) měl více reagovat na proměnlivost poptávky. Při různých akcích či rekreačních přesunech cestujících, kdy se dá předpokládat větší požadavek na přepravu, resp. charakter přepravy. A zdá se, že existuje tisíce důvodů, proč se jednou tlačit v přecpané MHD a podruhé tam být (s nadsázkou) sám. Zatím to vypadá, že jediné co jde, je omezit přepravní kapacitu....
paja
Úterý, 26. listopadu 2019 - 14:58:14  
Neregistrovaný host
Interní informace Agrofertu jsou plné lží a polopravd stejně jako jejich nedávný leták v denním tisku.
George
Úterý, 26. listopadu 2019 - 15:14:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1608
Registrován: 5-2002
paja pondělí, 25. listopadu 2019 - 16:59:50:zahraniční pracovníci jsou všude. Albert,Billa,Tesco,Lidl,Kaufland - slováci a ukrajinci (kupodivu ani jeden nepatří pod Agrofert).
Většina call center - slováci (taky nepatří pod Agrofert).
Ostatně i v DPP pracuje a pracovalo poměrně velké procento cizinců (také nepatří pod Agrofert).
Takže Agrofertem to patrně nebude. Je to asi tak jak píše 9001.
Jinak zajímalo by mě odkud víš že je plný lží a polopravd. Ty tam pracuješ na nějakém vysokém postu, že máš takový přehled?[wink] Nebo jsou to informace Máni z prasečáku?[proud]
Úterý, 26. listopadu 2019 - 16:51:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8244
Registrován: 2-2006
paja:
"Interní informace Agrofertu jsou plné lží a polopravd stejně jako jejich nedávný leták v denním tisku."
Říká pája, jediný certifikovaný dodavatel pravdy v naší banánové republice.
Sorry, ale bez uvedení hodnověrných zdrojů nemá vaše tvrzení nejmenší význam.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
paja
Úterý, 26. listopadu 2019 - 17:53:34  
Neregistrovaný host
To je tak, když část národa věří STBákovi a jednomu z největších zlodějů v republice, který tvrdí že sám chytá zloděje, příp. jeho (podnikovým) celostátním plátkům...

Zatím nechytil nic....
Úterý, 26. listopadu 2019 - 22:29:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8313
Registrován: 6-2004
paja: Tvl a komu věříte Vy? :D Vyjma Pírátů byli u moci VŠICHNI![proud]
Středa, 27. listopadu 2019 - 10:27:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 793
Registrován: 7-2010
No vida, ono to půjde předat linky soukromníkům, když nemá DPP kapacitu.

Adam Scheinherr: Linku 216 jezdící v Praze 6 předáme soukromému dopravci
http://mhd86.cz/2019/11/27/adam-scheinherr-linku-216-jezdici-v-pr aze-6-predame-soukromemu-dopravci/

www.MHD86.cz[tramvaj] Dopravní magazín o městské hromadné dopravě. Dopravní akce. Komentáře, názory.
www.OMH86.cz[kecal] Osobní web vašeho oblíbeného komentátora.
Středa, 27. listopadu 2019 - 17:21:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15105
Registrován: 10-2004
Omh: A když pořád odhalujete takové senzace, mohl byste nám zjistit další senzační informaci, a to kolik procent řidičů Dopravní podnik ušetří? Myslím, že budete v šoku! [happy]
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 08:16:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1807
Registrován: 4-2011
Ale protestovat nechodím - chodil bych protestovat, kdyby mě zklamal někdo, koho jsem volil. Ale mě A.B. nazastupuje, a nikdy jsem od něj nic pozitivního nečekal, takže mě ani nemohl zklamat.

Tohle prosím tesat. -- Nehledě na to, že na protesty proti AB chodí spousta lidí, kteří jinak uznávají demokratické právo svých přátel Babiše volit, a nehodlají kvůli tomu ty přátelské vazby ukončovat. To mi přijde trochu schizofrenní.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
paja
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 09:02:15  
Neregistrovaný host
Když mě politik okrádá (devastuje zemi), chodím proti němu protestovat i když jsem ho nevolil.
Chráním tak svůj majetek.
Aby to bylo podloženo odborníkem, tak např.:
Babiš prožírá rezervy! Školácké chyby. Ekonom natvrdo o veřejných financích
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-prozira-rezer vy-Skolacke-chyby-Ekonom-natvrdo-o-verejnych-financich-604906
Fkam
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 09:09:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3648
Registrován: 3-2011
To je ovšem otázka názoru. Ani ekonomové se neshodnou [biggrin]
A která vláda nerozdává, když se daří a neutahuje opasky, když přijde krize. To je všude. Babiš nedělá nic jiného než jiní. [wink]
U nás je ještě svět v pořádku.
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 09:28:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8320
Registrován: 6-2004
paja: Jenže tohle jsou teoretické kecy....

Podívej se na ostatní strany, jak řvou, že učitelům dalších 5 mld... Piráti chtěji automatické navyšování rodičáku i platů učitelů, ODS zase kvičí, že nechce dávat peníze do toho, co její předchozí vlády zavedly!!!

Ono je potřeba si říct, kde je strop... Jenže všichni jsou nenažraní...

Stejně jak to krásně vystihl ředitel Motola Ludvík, ač ČSSD, tak vlastně většina penez do zdravotnictví se nyní projídá na platech! A na údržbu budov, nákup přístrojů je výrazně osekaný rozpočet jenom na to nejnutnější... Jaké to bude mít důsledky nám asi dojde...

Upřímně jiné vlády by nedělaly nic jiného...
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 09:30:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 795
Registrován: 7-2010
Podle vyjádření z Ropidu existoval plán na předání linek 192 a 227 soukromým dopravcům už z zkraje tohoto roku. Navíc nejde ani tak o snížení výkonů pro dopravní podnik, jako spíš o převedení jejich výkonů na jiné linky.

DPP předá linky 192 a 227 soukromníkům, ale výkonů se nevzdá
http://mhd86.cz/2019/11/28/dpp-preda-linky-192-a-227-soukromnikum -ale-vykonu-se-nevzda/

www.MHD86.cz[tramvaj] Dopravní magazín o městské hromadné dopravě. Dopravní akce. Komentáře, názory.
www.OMH86.cz[kecal] Osobní web vašeho oblíbeného komentátora.
Ploki
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 18:11:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 821
Registrován: 2-2012
Linka 182, jízdní řád od 1.12., počty spojů začínající a končící v těch zastávkách:
Opatov - Vinoř: 27
Vinoř - Opatov: 20
Vinoř - Letňany: 9
Letňanská - Opatov: 8
Opatov - Radiová: 7
Bakovská - Opatov: 4
Radiová - Opatov: 4
Opatov - Kablo: 3
Kablo - Opatov: 2
Opatov - Letňany: 2
Opatov - Bakovská: 2
Perlit - Opatov: 1
Pod Táborem - Vinoř: 1
Hostivařská - Vinoř: 1

Dobrej bordel. Znáte fragmentovanější linku? To jsem k tomu raději nepočítal 185.
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze. Koho baví čekat frontu na autobus? A pak vytahovat tramvajenku?
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 18:19:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 6-2016
Ploki:..a jako voco go? Linka je evidentně špičková, takže spoje odněkud ráno vyjíždějí - asi není třeba aby vyjížděly přímo z konečných a potom zatahují - jedou do garáží. Nevím, které garáže linku vypravují, ale přece nebude z Opatova zatahovat prázdnej na Klíčov. Odpolední výjezd - to samé. Koukněte se na výjezdy a zatažení některých tramvají...
450
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 18:27:28  
Neregistrovaný host
Ploki: Nevím, v čem je to tak špatný. Budou v tom určitě délky směn, ale také fakt, že tahat všechny spoje v celé trase téhle čistě špičkové linky, jejíž delší rozsah provozu by bylo mrhání prostředky, nemá smysl, protože jsou všude adekvátní náhrady zajišťující důležitější směry. Naopak i zde se dřív nadávalo na to, že se všechny spoje všech linek tahají v celé trase a najednou, když už se to neudělá, je to zase špatně.

Plánovaná linka 450 má v uvedeném směru 9 spojů a 9 variant tras ;-)
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 - 20:04:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 312
Registrován: 1-2015
Linka 450 má vůbec zajímavý jízdní řád [lol] to, co se bude dít v 7:24 v Mlékovicích za šachy, bude extrémně šotoušské [biggrin] přijede tam 424 od Kolína, aby se mohla převlíknout na 450 a jet do Zásmuk, a naproti tomu přijede 450 ze Svojšic, která se ale převlíkne naopak na 424 a bude pokračovat do Kouřimi, kam by jel původně ten druhý autobus [lol] aby to Ropid ještě něčím korunoval, tak tyhle dva autobusy na sebe nečekají
Ploki
Pátek, 29. listopadu 2019 - 09:00:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 822
Registrován: 2-2012
U linky 197 toto bylo opuštěno, ale 182 teď má v podstatě podobu silných okrajů a slabého středu, i když toto nastává pouze na okrajích špičky.
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze. Koho baví čekat frontu na autobus? A pak vytahovat tramvajenku?
Smithers
Pátek, 29. listopadu 2019 - 10:30:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 688
Registrován: 12-2007
Kde je ta integrace Zásmuk zveřejněná? Díky.
Pátek, 29. listopadu 2019 - 14:17:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19471
Registrován: 8-2005
PLOKI přísp.820: To by vysvětlovalo tvoji nadutost (ta firma a ty platy) a všeobecnou pomýlenost (Svobodní, chachacha, v podstatěs přihrál hlasy ANO).
[tramvaj][tramvaj] LINKA 41 CELOROČNĚ: V LÉTĚ DVOUNÁPRAVOVÉ VOZY, V ZIMĚ ČTYŘNÁPRAVOVÉ VOZY. Konec linky 23!!! [satan]
Pátek, 29. listopadu 2019 - 15:01:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 313
Registrován: 1-2015
Smithers: https://www.tram-bus.cz/stredni-cechy/pripravovane-zmeny/integrac e-kutnohorska/
450
Pátek, 29. listopadu 2019 - 16:15:27  
Neregistrovaný host
Ploki: U 197 od toho bylo upuštěno, protože se obnovila 154, jež převzala původní spoje 197 v trase Háje - Na Jelenách. Dvojí pásmování 197 nebylo fajn a celá oblast má i nadále dost pozůstatků s nešťastnými dopady, které již zde též byly probírány, takže to nebudu načínat.

S těmi silnými okraji a slabým středem na 182 mne docela překvapujete. Žiji v domnění, že hlavním cílem 182 je návoz pracujícících na Průmyslovou a to i ze stížností týkající se zrušení linky 182 o prázdninách i nyní v listopadu. Prakticky každá stížnost se týkala zrušení přímého spojení na Průmyslovou a s tím spojené přeplňování 181/183 ve špičkách.
Neděle, 01. prosince 2019 - 06:43:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1202
Registrován: 10-2012
Rozhovor se šéfem
Slova, ne činy!
Neděle, 01. prosince 2019 - 09:04:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15107
Registrován: 10-2004
Já z toho rozhovoru něco vypíchnu: Systém je potřeba optimalizovat. A optimalizace neznamená, že se budou bezhlavě rušit spoje, a že naši cestující budou stát na zastávkách a nebude jezdit nic. Všimněte si také, že se nikdy neprodlužují intervaly ve špičce. Největší potenciál na optimalizaci je mezi špičkou a sedlem, v tom mezidobí, kdy je ještě vysoká intenzita přepravy, ale už neodpovídá poptávce po přepravních službách. Nechci paušalizovat, ale na některých linkách už v té době v autobusech jezdí dva, tři lidé, tudíž je neekonomické takové linky provozovat a obsluhovat velkým autobusem nebo v tak krátkém intervalu.

Tohle je základní pilíř řešení krize řidičů. V roce 2015 se udělal průzkum metra a na základě toho se velmi dobře přizpůsobily jeho jízdní řády. A já se ptám: Proč na to nereagovaly jízdní řády autobusů? Tady leží určitě 1%, možná i víc, výkonů a tedy i řidičů, které je možno ušetřit, aniž by si toho někdo všiml. Proč se to neudělalo? Kdyby se to udělalo, nemusel se v lednu a únoru zavádět plošně prázdninový provoz, protože výsledek opatření by byl dost podobný. Jenže to by se tím musel někdo zabývat, vytáhnout prázdninové JŘ z archivu je jednoduché.
Varoval bych ale před slovem "optimalizovat". V tomto případě určitě nejde o výzvu, aby se totálně zpřeházelo linkové vedení, jako jsme zažili v nedávne době už několikrát, i když pokud skutečně dojde na nutnost řešení převážení vzduchu, tak se někde nějakým drobným úpravám nevyhneme.
Fkam
Neděle, 01. prosince 2019 - 09:28:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3649
Registrován: 3-2011
Tka ještě, že nemáme takového šéfa tady. Ten by u nás proškrtal snad polovinu spojů jenom proto, že to nejezdí plné. Ne vážně, krize se dá řešit i jinak. Zabránit odchodům řidičů a motivovat ty nové. Lidí s řidičákem na bus, tram je docela dost. Jen nepracují v dopravě. A tak je na místě ptát se proč tomu tak je a jestli třeba neleží kámen úrazu v pracovních podmínkách. Navíc nikde jinde není taková krize s řidiči jako v Praze
U nás je ještě svět v pořádku.
Neděle, 01. prosince 2019 - 09:57:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5140
Registrován: 12-2007
Ten rok 28 a nová rwy a vlak na Letiště, to je dobré.
450
Neděle, 01. prosince 2019 - 10:52:33  
Neregistrovaný host
Fkam: Samozřejmě trefa do černého. Po zjištění skutečných částek, které berou řidiči i u DP, tak je beru tak trochu jako světce a mučedníky, kteří tu práci musejí dělat jen proto, že je baví, nic jiného v tom nedokáži vidět. Za stejný i lepší prachy lze mít pohodu v kanclu s pravidelnou pracovní dobou od pondělí do pátku, víkendy a noci celoročně volný.

Orky: Tenhle argument opakují jako papoušci všichni zaměstnanci DPP bez ohledu na funkci: ,,Vozíme 2-3 lidi, vstáváme ve tři ráno a to nás nebaví, máme zbytečné výkony a bla bla bla." viz např: https://zdopravy.cz/dpp-preda-dve-linky-v-prazske-mhd-soukromniku m-chce-vetsi-optimalizaci-37054/ Ale zatím jsem po zaznění tohoto argumentu neslyšel identifikaci konkrétního spoje, linky, času ani směru, tudíž se jedná zatím o zcela prázdná slova. Hlavně, že když se tyhle dnes nazývané neefektivity zaváděli, byl DPP ticho a naopak jich chtěl co nejvíce, že? Prostor pro snížení výkonů tu samozřejmě je a též považuji plošné zavedení prázdninového provozu v lednu a únoru za lenost/rezignovanost opřenou o neprojednatelnost omezení na jednotlivých linkách na MČ.
450
Neděle, 01. prosince 2019 - 11:17:48  
Neregistrovaný host
Nehledě na to, že DPP vůbec nevadí, že obsluhuje svými vozy úseky, ve kterých je souhrnný interval pár desítek sekund a dělá vše proto, aby do Pražských ulic nevyjelo nic kapacitnějšího. A je jedno jestli se jedná o autobusy nebo tramvaje. Tím by se snížily náklady na provoz i řidiče. Ale je jasné, že když mu prachy na provoz přistanou každý rok na účtu v plné výši, proč by se o nějakou snahu snižovat náklady snažil ? [happy]
Neděle, 01. prosince 2019 - 11:21:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5142
Registrován: 12-2007
Kde je v Praze práce za 35 hrubého v kanclu od pondělí do pátku se základním vzděláním?
Už mne tyhle pohádky přestávaj bavit.

Dělá vše pro to aby nevyjelo nic kapacitnějšího ...
Můžete prosím tuhle lež trochu rozvést?
On DP tak nějak jezdí co Ropid za peníze města objedná.

(Příspěvek byl editován uživatelem gabuliatko.)
Kůň
Neděle, 01. prosince 2019 - 11:55:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1924
Registrován: 1-2012
Ropid objednal zkrácení nástupišť tramvají?
Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Neděle, 01. prosince 2019 - 12:47:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3210
Registrován: 3-2004
Po sto padesáté: Problematika delších tramvají nestojí na délce nástupišť. To je, řekl bych, až několikátý argument v pořadí. Daleko podstatnější je stav kolejové infrastruktury a příslušenství. A ta je komplet postavena na provozu (násobků) souprav či tramvají délky 2T. Aby v Praze mohly jezdit delší tramvaje, musely by se předělat prakticky všechny rozjezdové výhybky, resp. jejich obvody, musely by se předělat vozovny, některé smyčky, dále právě i ty zastávky, signální plány křižovatek... A pak bychom narazili na další limity, se kterými hnout už prostě nelze. Mezi magistrály u IPP se vejdou dvě tramvaje délky 2T, do zastávky IPP tři tramvaje 2T. Pokud bychom použili delší tramvaje, paradoxně by se propustnost hrdla ve špičkách mohla snížit.

Samozřejmě, pokud by se bouchlo do stolu s tím, že se síť na délku souprav kupř. 3T předělá, a nasypal-li by se do přestavby tratí potřebný obnos peněz, pak by se síť delším tramvajím mohla přizpůsobit. Ovšem otázka je, zdali by taková změna dokázala odůvodnit výši investic, které by bylo třeba vynaložit. A současný konsenzus na odpovědi na tuto otázku zní, že nikoliv. V tomhle ohledu je skutečně provozně i finančně lepší pokusit se v centru stavět nové spojovací tratě a posilovat tím síťovou variabilitu i kapacitu.
Neděle, 01. prosince 2019 - 13:15:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1948
Registrován: 11-2009
Ústečák: tak mohla by se pro začátek uzpůsobit jen trasa konkrétní linky, kde by měly jezdit dlouhé soupravy. A proč by se vlastně měly předělávat rozjezdové výhybky?
Neděle, 01. prosince 2019 - 13:16:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 957
Registrován: 3-2007
Ústečák #3210:
Jasně, ale i tak by podle mě bylo lepší mít tu možnost teoreticky (alespoň místy) připravenou (a o to menší by pak byly investice) než si ji na pěkně dlouho zazdít zkracováním zastávek
Vokovice!

Anvilia *2007
Neděle, 01. prosince 2019 - 14:18:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15108
Registrován: 10-2004
Fkam, 450: Základní motivace jsou peníze. Už jsme to tu psali, DPP má 11 tisíc zaměstnanců, když přidáte autobusákům, budete muset přidat všem. Každých 1000 Kč navíc je ročne 180 milionů. Odkud je chcete sebrat? 5000 Kč nahoru je skoro 900 milionů (1,5% příjmů Prahy), 10000 1,8 miliardy (3% příjmů Prahy). Praha má příjmy z daní 60 miliard. A nikde není psáno, že navýšení platů zabere, řidičů je málo v skoro celé Evropě. Ale hlavně, že se nesáhne na vzduchovoziče, když už se jednou hloupě zavedly. A to jsme nezpočetli soukromníky.
jentak
Neděle, 01. prosince 2019 - 14:57:58  
Neregistrovaný host
Ústečák:
tak to by bylo potřeba zatelefonovat do Brna, aby tamní DP nezkrachoval zaváděním 3XT v podstatě ze dne na den.
Takže jinými slovy jedinými reálnými hrozbami je zkracování zastávek ve jménu snižování nákladů na jejich údržbu a neexistence možnosti zvedacího místa pro výměnu podvozků pro vozidlo souvislé délky 3xT.
Přičemž ta druhá věc je řešitelná třeba 3/4 roku ...[happy]
... ta první ... no to by museli navrhnout odborníci z JDCT...[uhoh]
Neděle, 01. prosince 2019 - 16:37:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8253
Registrován: 2-2006
Kůň:
"Ropid objednal zkrácení nástupišť tramvají?"
Ropid asi ne, ale jeho zřizovatel ano.
jentak:
"tak to by bylo potřeba zatelefonovat do Brna, aby tamní DP nezkrachoval zaváděním 3XT v podstatě ze dne na den."
Ani Brno bych do toho netahal, přeci jen se velikostí sítě v centru Praze ani zdaleka neblíží...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Neděle, 01. prosince 2019 - 17:13:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8326
Registrován: 6-2004
450: K tramvajím bylo napsáno asi dost. proč nejde cokoli delšího než 2T... A argumenty naprosto ok...

Brno má hlavně obrovskou výhodu v poměrně velkém počtu TT mimo PK...

Upravit jednu linku je taky blbost... Co když bude MÚ a bude to muset vyjet mimo "svoji trasu"...

U busů je to ještě markatnější... Že si hoši z ROPIDu udělali šotofotky po všech možných trasách, neznamená, že by to všude krásně projelo... Ono to vidíme 192/194 prakticky v celé trase... Papírově to projede naprosto v pohodě, realita mnohdy dře...

A navíc tady to nesedí ani finančně... Ty busy jsou neskutečně drahé vs. poměrně malý přínos.

Orky: Díky za rozpis. Ono je ovšem potřeba i říct, že ty platy si už vzít nenechají, takže další paušální výdaje, které se budou muset každý rok vydat... Ono to vidíme u zdravotnictví, učitelů atd atd atd.

jentak: Od kdy prosím Brno závádí tyhle soupravy ze dne na den? Se soupravami nad 2T tam jezdí minimálně od roku 2009... A s "vejcem" (T3+VV6LF+T3) jezdili ještě dříve...
jentak
Neděle, 01. prosince 2019 - 18:02:23  
Neregistrovaný host
9001: jasně, a kolik úprav infrastruktury tam od té doby udělali???
V Německu, Švícarsku jsou ještě drsnější provozy v úzkých klikatých uličkách ... nevšiml jsem si nějaké redukce délky tram vlaků[tramvaj][tramvaj][tramvaj]
Neděle, 01. prosince 2019 - 21:53:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8327
Registrován: 6-2004
jentak: Minimálně zastávky prodlužovali ;-). Navíc mají poměrně velký podíl TT na vlastním tělese... Např. u linky 1 je to cca 50%... Dalších 30% bylo bezrpoblémové, protože to vede klidnými ulice a v centru, už jenom díky tomu, že namjí tak složitou sít a nemají metro, tak zastávky měli kapacitní...

Zkus si to samé třeba u linky 9...

Délka vozidel vs průjezdnost byla myšlena na busy ;-). U tramvají by nebyl problém projet Prahu křížem krážem klidně v soupravě 5T :D
Neděle, 01. prosince 2019 - 22:09:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8256
Registrován: 2-2006
9001:
"U tramvají by nebyl problém projet Prahu křížem krážem klidně v soupravě 5T :D"
Problém projet by to určitě nebyl, kdyby teda nevadilo, že taková souprava zablokuje dvě až tři přilehlé křižovatky najednou...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
450
Neděle, 01. prosince 2019 - 22:30:40  
Neregistrovaný host
Gabuliatko:
Dosažené vzdělání je jedna věc, druhá je, jak na sobě pracujete, jestli si uděláte certifikáty, kurzy, čemu se sám naučíte, prostě jak na sobě zapracujete. Známí si udělali dítě v 16, nedokončili střední, ale našli se v tom, co je baví. Pán se věnuje tvorbě webovek, paní profesionálnímu fotografování. Jinou kamarádku zase nebavilo chodit do školy, ale babička Rumunka ji naučila rumunštině, která je dnes jejím jediným zdrojem příjmu. Všichni uvedení mají jen tu základku a jsou nad průměrem platu v ČR. Chcete-li trochu běžný příklad a z dopravy, známí dělá disponenta dopravy, původně vyučený kuchař. Jo v práci má desítky, ale pod 35 hrubého nejde a říká, že se rozhodně nepředře a domů chodí s čistou hlavou.

Ad Delší tramvaje:
Zajímavé, že v Brně i Bratislavě se delší tramvaje po zkouškách osvědčily. Rád bych viděl nějakou studii, která se k tomu staví v Praze finančně záporně. Počáteční investice by jistě byly vysoké, ale intenzity dopravy budou růst, alespoň na základě dokumentů Rozvoje linek PID či Strategie TT. U tramvají je sice historicky chyba, že s tím nikdo nepřišel včas, ale není důvod se na to vykašlat úplně a ať nikdo netvrdí (nebo jen podloženě), že návratnost těchto investic v budoucnu nebude, když řidič pořád bude nejdražší položkou. Navíc pokud chceme IAD z centra města dostat, musíme nějak nafouknout kapacitu MHD, čili větší vozy, delší rozestupy (neúměrně). Nová trať na Václaváku možná zvýší pravidelnost, ale kapacitu rozhodně nijak výrazně nenavýší.

Ad Delší busy:
Zase by mne zajímalo, kde se berou názory, že to zvyšuje celkové náklady? To jako od minibusu do ekvivalentu Kb vozu náklady klesají a pak nad ekvivalemnt kloubu 18,75m rostou? :D Mám tomu rozumět tak, že chcete říct, že v těch velkých městských aglomeracích v Asii, Jižní Americe či západní Evropě mrhaj prostředkama, když provozují >20m autobusy? Ono jestli to nebude uměle vyvolaný problém jako v metodice výpočtu u tramvají, kde asi držíme světový rekord v cenové náročnosti soupravy v přepočtu na sólo.
Měl jsem možnost mluvit se dvěma lidmi z DP o 15 metrech a oba mi jasně řekli, že se 15m busy zkouší, jen aby zavřeli ústa Ropidu, ale že je nikdy chtít nebudou. Konkrétní důvody jsem se nedozvěděl. Možná, ale kdyby je vyráběl SOR... A jestli ten zakopaný pes nebude i u >18,75 m vysokých busů.
Pokud v Praze máme úseky, kde souhrnné intervaly jsou v řádu desítek sekund (Nemocnice Krč, Kobylisy, Černý most, Smíchovské nádraží, Letňany, Háje a další) a díky Kb+ by se vypravení snížilo o 10%, v kontextu nákladů na provoz a řidiče by takové číslo bylo znát. A jednou za 10 let se bude jezdit o proti dnešku zadarmo :D
Linka 192/194 byla problematická s vozovým parkem DPP, nyní to je jen tak tak, ale projíždět se to dá plynule.

Ad platy řidičů:
Je na zástupcích města uchopit dopravu nepopulisticky jako celek a také k ní tak přistupovat, konkrétně:
*Nejsem odpůrcem aut na vesnici nebo ve směrech, kde prostě nic nejede, ale ve městě je úkolem vytvořit taková spojení MHD, aby MHD lidé využívali sami od sebe pro její atraktivitu. Je sice velká skupina těch, co do MHD nikdy nedostanete. Na druhou stranu, prostě tam kde má Praha dokončenou vnitřní část vnitřního okruhu MHD nemá absolutně šanci konkurovat. Nevím, jaký je podíl takových cest v kontextu celého města, ale díky tomu že Barrandovský most je nejvytíženější komunikací v republice, tak asi v součtu dalšími částmi vnitřního MO to zanedbatelné číslo fakt nebude.
*po vytvoření atraktivního systému MHD zamezit tranzitu aut v centru (co to udělalo s plynulostí MHD a s intenzitama IAD jinde teď v listopadu, víme) a vytřískat od lidí, co tím autem jezdí co nejvíce peněz. Jak konkrétně, jestli mýto, modré zóny, ..., nevím, na to nemám podklady, ale nastavit podmínky tak, aby se tím autem prostě nevyplatilo jezdit. Inspiroval bych se ve Švýcarsku, ve kterém je z mýta ve městech i mimo něj dotovaná veřejná doprava.
*udělat si model, při jaké výši jednorázového i předplatného jízdného budu mít nejvyšší tržby a zrušit všechny nesmyslně vysoký slevy. Současná výše jízdného je pliváním do tváře smysluplné správě města od jejích vlastních politiků.
Mladějov
Neděle, 01. prosince 2019 - 22:39:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14269
Registrován: 3-2007
Dlouhé tramvaje v Praze: To bych prosil vysvětlit, Praha chce zanedlouho (2025) plnou nízkopodlažnost, tedy mj. vyřadit vozy T6 a většinu T3_cokoli kromě wan. Takže ty jezevčíky chcete konkrétně spojovat z čeho - 2x 15 T, 2x 14 T to bude jako 4x T3 a ani to není technicky možné.

Prosím protlačovatele třívozových vlaků o odpověď (s konkrétními počty vozů, protože pro pár RP s jednou wanou to je spíš alibismus, než nízkopodlažnost).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Neděle, 01. prosince 2019 - 22:46:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8328
Registrován: 6-2004
Mladějov: Když budeme hodně fantazírovat, tak 4 článek 15T :-).
Neděle, 01. prosince 2019 - 22:53:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5909
Registrován: 7-2011
450 Jdeš na to moc logicky, to nejde. [proud] Politik řeší věci jinak, tam je základním etalonem, aby to znamenalo co nejmíň práce, na druhém místě je, nakolik se to dá marketingově prodat, tedy nahnat politické body a na dalším nakolik je to "IN". Nějaká logika a smysluplnost pláče až kdesi daleko vzadu. Když to vztáhnem na problematiku zastávek - lidi nečumí a pak si stěžují, že jim druhá tramvaj v pořadí ujela - zkrátíme zastávku. Navíc do ní naženeme busy, protože nástup na jednom místě "do všeho", resp. přestup hrana/hrana přece lidi ocení (vytřískání politických bodů). Samozřejmě vše s co nejmenšími náklady, takže případná úprava zastávky až při nejbližší rekonstrukci (což může znamenat roky). A ze zkrácení zastávky se mnohde dá vytřískat i pár tolik nedostatkových parkovacích míst navíc. Případná ne/praktičnost takového kroku nikoho moc nezajímá, důležitá jsou ona "pozitiva a sociální jistoty". A takové "drobnosti", jako že busy tahají bordel na koleje, po kterém to tramvajím klouže, takže sypou písek, který práší a po kterém to zase klouže busům, že se v zastávce bus obtížně míjí s tramvají, protože se tam sotva vejdou (takže je tam kvůli tomu omezená rychlost) a podobně, jsou bohužel pod rozlišovací schopnost. A že se tím do budoucna odepisuje možnost použití delších, tedy kapacitnějších vozů, to netrápí už vůbec nikoho.
Neděle, 01. prosince 2019 - 23:00:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5910
Registrován: 7-2011
Mladějov:
"Takže ty jezevčíky chcete konkrétně spojovat z čeho - 2x 15 T, 2x 14 T to bude jako 4x T3 a ani to není technicky možné."
15T jsou už z výroby "modulární", čili co článek to "samostatná jednotka", tedy není problém z nich jednoduše vyrobit dvoučlánek, čtyřčlánek a podobně. Dokonce se už o podobném uvažovalo (šlo o dvoučlánky), leč jednání zkrachovala na neústupnosti Schadewerke a neochotě změnit smlouvu, kdy prohlašovala, že si Praha objednala tříčlánky a jestli chce něco jiného, tak ať si to pospojuje sama. Jenže právě kvůli nemožnosti provozovat cokoli delšího než 30m (zastávky) z toho sešlo, protože díky tomu čtyřčlánky ze zbývajících dílu poskládat a provozovat nešlo a ve vozovnách by se hromadili horníci.
Mladějov
Neděle, 01. prosince 2019 - 23:10:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14272
Registrován: 3-2007
Já bych řekl - pro cestující naštěstí [biggrin]

A právě proto mne zajímá, jak by to ti prosazovatelé provedli. Stejně jsem přesvědčen, že zrušením solo vozů přes den a zbytečných linek by se ušetřilo hned a bez investic.

Obecně zvýšení počtu vozů ve vlaku řešení na úsporu řidičů či zvýšení kapacity tratí samozřejmě je.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Neděle, 01. prosince 2019 - 23:29:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3564
Registrován: 12-2007
No nevím, nezdá se mi ideální spojovat 2 dlouhé tramvaje. Nicméně jsou zastávky, kde je možné najednou odbavit dvě dlouhé tramvaje, a u jiných to možné není. Nemyslím si, že by na každé trati měly být všechny zastávky pro současné odbavení dvou dlouhých tramvají, ale asi by bylo vhodné zjistit, kde by to bylo vhodné, a kde ne. Ovšem, aby bylo možno takovou obsluhu kvalitně zajistit, asi by bylo vhodné rozšířit taková nástupiště, aby se lidé mohli snadno dostat k první nebo většinou k druhé soupravě.

Zajímalo by mne, zda se o něčem takovém uvažuje, např. v souvislosti s návratem tramvají na Václavské náměstí.

Jinak souhlasím s Ústečákem, že lepším řešením je stavět nové propojovací tratě. Kromě toho, tramvaje jsou přeplněné zpravidla v centru. Spřažené dlouhé tramvaje by na koncích svých tratí mohly být poloprázdné. A proto je lepší, když některé tramvajové linky končí např. na Kotlářce či u Nádraží Braník.
Neděle, 01. prosince 2019 - 23:29:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5912
Registrován: 7-2011
Mladějov:
"Stejně jsem přesvědčen, že zrušením solo vozů přes den a zbytečných linek by se ušetřilo hned a bez investic."
Teoreticky ano, prakticky ne. Prakticky by se totiž musel předělat systém financování, zrušit věci jako že 2xT je 2x dražší než 1xT, že zbytečný linky platí město, ne jednotlivé MČ, které je chtějí, že místo logickýho zrušení "politicky zajímavýho", leč drahýho kindrvejce pro tři báby se ve snaze ušetřit raději vezme pár pořadí z často jezdící linky a prodloužení int. např. z 6 na 8 min, protože "to přece nikdo nepozná" a podobně.
Nojo, zase taháš do politiky logiku, takhle tě nikdy nikam nezvolí...[biggrin]
Mladějov
Neděle, 01. prosince 2019 - 23:37:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14273
Registrován: 3-2007
No já nikam nekandiduju, takže to nevadí.

Jistě, že by se musela řada věcí měnit, třeba to 2xT = 2x 1T je neskutečná volovina podporující plýtvání, ale omezme se na to, kvůli čemu tohle vlákno vzniklo, tedy okamžitému ušetření řidičů.
Všechno najednou jaksi řešit nelze.
Neděle, 01. prosince 2019 - 23:44:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5913
Registrován: 7-2011
Jenže to je právě to - jak ušetřit? Myslím, že změnit systém financování se nakonec ukáže jednoduší, než změnit "systém uvažování" politiků. Vezmi si ty tanečky kolem zrušení zcela jasně zbytečné a drahé H1 - hned by se ušetřilo pár řidičů, leč linka je "z politických důvodů" prostě nezrušitelná.