Diskuse » Archiv 2019 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 26. 08. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 26. 08. 2019

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 11. srpna 2019 - 22:24:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19429
Registrován: 8-2005
Pepan: Na mělníku to bývá v zimě. V létě se snažím hledat [wink]
[tramvaj][tramvaj] LINKA 41 CELOROČNĚ: V LÉTĚ DVOUNÁPRAVOVÉ VOZY, V ZIMĚ ČTYŘNÁPRAVOVÉ VOZY. Konec linky 23!!! [satan]
Pondělí, 12. srpna 2019 - 23:09:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 176
Registrován: 2-2015
DOPRAVNÍ KALENDÁŘ 2020 JIŽ V PRODEJI

Dopravní kalendář 2020 ze všech koutů České republiky, ale také z několika lokalit ze zahraničí, je již nyní možné si prohlídnout a koupit zde tram-bus.cz/dopravnikalendar za exkluzivní cenu.
Největší web o veřejné hromadné dopravě v ČR i ve světě
https://www.tram-bus.cz/
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 08:00:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 865
Registrován: 1-2015
Nevíte, jak to vypadá s RTT v Nádražní ulici?? Prý by se měl dočasně obnovit provoz po jedné koleji.
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Občasný host
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 08:07:17  
Neregistrovaný host
zde:
https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/vyluka-tramvaji-smichov-na drazni-ulice-dopravni-podnik-rekonstrukce-20190714.html
Čtvrtek, 15. srpna 2019 - 11:02:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 866
Registrován: 1-2015
Díky moc. Trochu se bojím, aby se to stihlo realizovat včas. Ale tak, proč se bát že????
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Pátek, 16. srpna 2019 - 09:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 182
Registrován: 4-2019
Pepan.1981:
"Díky moc. Trochu se bojím, aby se to stihlo realizovat včas. Ale tak, proč se bát že????"
Zatím byla současná etapa zkrácena do 2.9. 4.30.
Sobota, 17. srpna 2019 - 13:36:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 893
Registrován: 1-2007
Docela by mne zajímalo, zda se kvůli výluce (výlukám) na Zahradním Městě neuvažovalo o tom, že by se třeba linka X-26 (či alespoň část spojů) prodloužila z Nádraží Hostivař po lince 125 přes Skalku na Kablo, jel jsem linkou 138 ze Skalky a autobus jel velmi pomalu (zdržování na křižovatkách, popř. zácpa). Též tak trochu nechápu linku X-175 a její ukončení na Zahradním Městě. Tahle linka by se mohla zkrátit na Nádraží Hostivař a část jejich výkonů přesunout právě na prodloužení spojů z Hostivaře na Skalku. V záři až začnou prázdniny bude provoz na Zahradní Městě ještě více zahuštěn a autobusy se ještě budou více zpožďovat.
Sobota, 17. srpna 2019 - 17:44:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 735
Registrován: 7-2007
Vyluka podjezdu ma ale koncit 25.8....
Loxodonta urbana
Pondělí, 19. srpna 2019 - 10:12:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 894
Registrován: 1-2007
Slyda: Jo promiň, toho jsem si nevšiml.
Úterý, 20. srpna 2019 - 03:18:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 11-2018
Tak se už nebude jezdit tratí přes Na Knížecí do Radlic. Už se teda natrvalo nejezdí.
Úterý, 20. srpna 2019 - 08:58:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 188
Registrován: 4-2019
3xPražan:
"Tak se už nebude jezdit tratí přes Na Knížecí do Radlic. Už se teda natrvalo nejezdí."
Natrvalo ne. Je to vedeno jako výluka: https://pid.cz/vyluky/na-knizeci-4/
Úterý, 20. srpna 2019 - 09:23:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8166
Registrován: 6-2004
pdk: Není náhodou TT Na Pankráci oficiálně pořád ve výluce kvůli výstavbě metra? [lol][lol] Stejně jako zastávka Ženské domovy
Úterý, 20. srpna 2019 - 10:50:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 736
Registrován: 7-2007
Paes - uvidíme, snad už se s termínem nebude hýbat (viz vlákno ŽUP). Jinak minulý týden byly pravidelně kolony v Průmyslové v úseku Kablo-Hostivařská, což by tomu navrhovanému řešení (NH-Kablo-Skalka) moc nepomohlo a X175 stejně musela přes sídliště Na Groši. Přijde mi, že IAD už roste na poprázdninový stav, tento týden aut opět přibylo.
Loxodonta urbana
Úterý, 20. srpna 2019 - 16:24:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 11-2018
TT na Pankráci byla v 90. letech zrušena. Už dávno ve výluce není.
Úterý, 20. srpna 2019 - 18:59:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3422
Registrován: 4-2007
Další "profesionálně" zvládnutá výluka DPP. Tentokrát z oblasti informovanosti. O odklonu linek 124 a 139 jsem se dozvěděl až v autobuse na Michelské. Vyhledávač spojení o výletu přes Bohdalec a nutném přestupu v relaci Kačerov-Bohemians taktně mlčí. Takže místo cca 10 minut výlet na 26. A to se vyplatí. Ještě bych pochopil, kdyby to bylo první den, výluka uz trvá ovšem 10. den. A neměly by autobusy být označeny tou klikatou šipkou? Tramvaje tak bývají, ne? No ani se nedivím, že nejsou šoféři, v bordelu DPP bude asi chybět více kompetentních profesionálů.[ko]
Úterý, 20. srpna 2019 - 19:46:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1526
Registrován: 9-2005
DJ: Něco podobnýho se odehrálo před prázdninama na Zahraďáku. V Topolový byla nějaká havárka vodovodu, nebo tak něco, takže 101 a 138, místo přes Záběhlickou školu a Topolovou, to objížděly vrchem kolem Polikliniky ZM a přes Hlohovou. Tahle výluka trvala taky přes týden. A informovanost? Sem tam se na zastávkách postupně objevily žlutý letáky, kterých si většina cestujících beztak nevšimne, a dál....nic. Nikdo se nenamáhal vypracovat výlukový JŘ (no dejme tomu, byla to mimořádnost, i když trvala relativně dlouho), ale nikdo se ani nenamáhal upravit hlášení nebo zobrazování zastávek v busech. No a když ani tohle nebylo, tak se stejně nikdo nenamáhal ani říct řidičům: "Hlašte aspoň na hubu, že to jede jinudy". Pak vcelku chápu, že se na řidiče rozčilovala ženská, že jí dovez na Hlohovou, když ukazuje i hlásí Topolovou. Prostě nedostala vůbec žádnou informaci, že se jede jinam. Venku zrovna slušně lilo, takže i ten případnej žlutej papír na zastávce byl v tu chvíli k ničemu.
Je zajímavý, že u tramvají informovanost funguje velmi dobře, ale u autobusů se na to evidentně sere.
Úterý, 20. srpna 2019 - 21:50:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 191
Registrován: 4-2019
Dj_la_défense:
"A neměly by autobusy být označeny tou klikatou šipkou? Tramvaje tak bývají, ne?"
Obvykle nebývají. Otázka po použití tohoto symbolu by byla spíš pro historika.
Petr_k
Středa, 21. srpna 2019 - 02:54:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12801
Registrován: 4-2003

Tenhle odklon měl skončit v pondělí. Nejdřív ráno, pak během dopoledne, pak navečer a nakonec se v úterý ráno zhotovitel rozhodl, že si to protáhne o týden do neděle 25. 8.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Středa, 21. srpna 2019 - 06:13:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5720
Registrován: 7-2011
Dj_la_défense:
"A neměly by autobusy být označeny tou klikatou šipkou? Tramvaje tak bývají, ne?"
Klikatou šipkou jsou tramvaje (a to ještě jenom 15T, ostatním se šipka nevejde na diplej) označeny jen v případech neplánovaných mimořádností, když jedou na síťový režim (typicky např. vyhlášení odklonu kvůli blbě zaparkovanýmu autu, nehodě apod.) V případě plánovaných výluk nikoli.
Středa, 21. srpna 2019 - 07:40:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3423
Registrován: 4-2007
Bobik: Máš pravdu, asi mi to splynulo. Ale na tý lumpárně to nic nemění.
Středa, 21. srpna 2019 - 08:18:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3424
Registrován: 4-2007
Petr_k: A to je ospravedlnění, nebo co to je? Že má DPP na stránkách ve vyhledávači zavádějící informace určitě není chyba zadavatele.
Středa, 21. srpna 2019 - 08:35:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 9-2016
Ona jízda 124 a všemi pravidelnými bus linkami přes Bohdalec je fakt super. u Edenu je to jeden z mála podjezdů, kterými lze trať Vršovice - Hostivař podjet (nadjezd v Moskevské moc nepomůže, neboť ústí do stejného místa jako podjezd u Edenu). Zastávka Bohdalec ZC opravovaná, pouze pro jeden bus, Chodovská donedávna v režimu 1+1 (jeden pruh po silnici, druhý po TT), včera 0+1. Dělník v 16:30 nikde. Výsledkem bylo, že 135 potřebovala od Edenu ke Kauflandu +10 minut. A před námi poskakovala 124. Já nechápu, zda na magistrátu jsou samí tupci, nebo na lidi se... Omezit průjezdy pod tratí současně s výrazným omezením provozu na těch, co zůstanou, je podle mne přespříliš. A nebo když se to musí udělat najednou, tak pracovat od slunka do slunka. Zrovna ta Chodovská je rozkopaná v místech, kde žádné obytné domy nejsou. Takže výmluva na lidi zde padá.
Středa, 21. srpna 2019 - 09:01:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3425
Registrován: 4-2007
Já bych spíš odkláněl přes Synkáč a nádraží Vršovice. Ale nevím, třeba to tam je taky zasekaný. Mě včera nenamíchla výluka, ale ty nepravdivý informace.
Středa, 21. srpna 2019 - 09:27:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8167
Registrován: 6-2004
Makus: To je jako v Brně... To ne my, to SŽDC...A my to svoje měli plánované taky atd atd.

Prostě "profíci"
Petr_k
Středa, 21. srpna 2019 - 13:12:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12802
Registrován: 4-2003
Dj_la_défense:
"Že má DPP na stránkách ve vyhledávači zavádějící informace určitě není chyba zadavatele."
Zhotovitel není zadavatel, druhak dýpý není ani jedno - je to akce PVK (obnova vodovodu v Petrohradské).

Ještě jednou, jako pro debila: zhotovitel (stavební firma) nedodržel termín a o prodloužení prací místo jejich ukončení dal vědět zadavateli (PVK), správci komunikace (ÚMČ, TSK) a ostatním postiženým subjektům (domorodci, DPP, PSAS atd.) až po několika urgencích, kdy tam prostě někdo koukal do jámy místo novýho hladkýho asfaltu.

Tedy jen zabedněnej debil z toho vyvozuje, že to je vina DP, co prostě jinou informaci neměl a tedy byl uváděn ve stejný omyl, jako stěžovatelskej debil [biggrin]
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Středa, 21. srpna 2019 - 14:20:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 9-2016
Petr_k: Pokud jsem to dobře pochopil, tak bus jel jinam, než měl. Statický informační systém (JŘ na zastávkách), polodynamický (informační panel ve vozidle, web aj.) i zcela dynamický (řidič) to neoznámil. Takže pokud řidič, zaměstnanec DPP, místo doprava zahnul doleva, tak tu informaci o tom, že pojede jinam měl. Nejpozději v okamžiku točením volantem. Ale nejspíš ji měl již na předchozí zastávce. Takže DPP a jeho zaměstnanci o změně trasy neinformovali. Takže debil není ten, kdo tu informaci nedostal, ale ten, kdo ji nepodal.
Předpokládám, že když řidič busu zjistí, že jeho trasa je neprůjezdná, tak se poradí s dispečerem co a jak. Pochybuji, že najednou pojede po jiné trase sám o sobě.
V případě, že se v něčem mýlím, dejte prosím vědět v čem konkrétně.

Analogie: Objednáte si v restauraci vepřový řízek a oni vám donesou brokolicovou kaši. Protože dodavatel slíbil maso, ale nedodal ho. To by se vám asi také nepozdávalo.

P.S. Jako řidič busu (jak uvádíte jindy) byste měl mít vůči cestujícími, vašim zákazníkům, trochu více pokory.
Petr_k
Středa, 21. srpna 2019 - 16:45:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12803
Registrován: 4-2003
Ano, mýlíte se skoro ve všem. Řidiči zadávali po zjištění trvání odklonu jízdní řády pro pondělní provoz (jiný typ dne), takže pokud nebyly interiérové obrazovky OS v poruše, informace o odklonu byla ve sledu zastávek dobře viditelná. Také nedošlo k sejmutí odklonových JŘ (to se dělá až po kontrole průjezdnosti předmětné trasy), takže informace byla i na zastávkách, byť s nesprávnými datumy (protože o tom se řízení provozu dozvědělo až v okamžiku, kdy dispečer s autem nad ránem přijel k otevřenému výkopu). Jediný problém byly data v CIS JŘ, kde byl odklon ukončen k původnímu okamžiku (ukončení denního provozu dne 19. 8. - tj. 20. 8. cca 0:30), odkud bere údaje vyhledávač spojení, protože ty se nahrávají dopředu a jejich tvorbu ovládají jen příslušní zaměstnanci odd. Příprava provozu. Chodit ke každému cestujícímu jednotlivě a osobně podávat provozní informace fakt řidiči v popisu práce nemají.

O té pokoře - Vy jste očividně taky ten typ, co když na letišti na Terminálu 2 čeká na linku 100 nebo 191, která náhle okolo projede, zastaví v zastávce, označené EXIT ONLY - POUZE VÝSTUP na ceduli metr krát metr, popadne kufr, autobus usilovně doběhne, uvelebí se a na skutečné konečné zastávce přijde řidiče pochválit slovy "ty čuráku, tys nám neřekl, že je to konečná"?

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_k.)
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Středa, 21. srpna 2019 - 16:59:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3426
Registrován: 4-2007
Petr_k: A jen debil nechápe, že vyhledáč DP, ukazoval až do dnešního poledne závádějící informace. To jest asi tak o 48 hodin déle, než se někdo obtěžoval nahrát data. Ale opravdu je to jen a jen problém DP, že se neumí starat o web. Takže, jako vždy fušeřina DPP. Vůbec mě nezajímá, proč se to protáhlo. Zajímá mě, proč DPP uvádí cestující v omyl.
Petr_k
Středa, 21. srpna 2019 - 20:44:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12804
Registrován: 4-2003
Protože data do CISu je nutno znova připravit, nahrát a nechat propadnout schvalovací strukturou systému, čas nemá tlačítko pro zpětný chod, aby byl jeden marginální trouba uspokojen.

Protože data připravují omylní lidé, kteří se nechali uvést v omyl jinými lidmi, čímž se omyl šíří jak lavina mezi další omylné lidi. Akorát jedno neomylné hovado si imrvére stěžuje.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Středa, 21. srpna 2019 - 20:49:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5721
Registrován: 7-2011
Makus:
"Já nechápu, zda na magistrátu jsou samí tupci, nebo na lidi se... "
A i B je správně. Tupci a idioti, co na lidi serou, koordinace je pro ně sprostý a neznámý slovo a pravá ruka neví, co dělá levá.
Petr_k
Středa, 21. srpna 2019 - 21:30:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12805
Registrován: 4-2003
Makus - k té analogii: spíš jste v pozici, kdy máte před sebou denní menu, vyberete si jídlo, oznámíte, že "menu 2" a až v okamžiku, kdy vám místo toho šniclu přistane na stole brokolicová kaše, zjistíte, že řízek v dvojce bylo včerejší menu a někdo z obsluhy jej nevyměnil za dnešní. Tady se bohužel nedá udělat to, že si obsluha nasype vajglovník na hlavu a presto odfičí pro ten řízek, protože je třeba mimo menu v minutkách.

Ještě pro pana la défense - jestlipak jste ve vyhledávači předevčírem a včera také hledal (a jistě i našel) informace o výluce trambají ve Vysočanech [wink]
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Středa, 21. srpna 2019 - 22:03:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3427
Registrován: 4-2007
petr_k: Fascinuje mě, že kdejaký pako od volantu má potřebu opět obhajovat šlendrián. (To když tu nadáváš do debilů a hovad, ty šofírku vypatlanej) Já jsem se jen podělil o zkušenost, aby se někdo nespálil taky jako, kdy jsem cestoval nedobrovolně s přestupem pomalu půl hodiny místo normálních cca 12 minut. Nevyčítal jsem nic řidiči autobusu, nevyčítal jsem ani DP to, že se ta výluka protáhla, vyčítal jsem šlendrián, kdy ani po dvou dnech nebyla napravena chyba.

No nic, tvůj přístup "my nic" mě utvrzuje v tom, že u DP je to normální praxe a tedy zítra odesílám stížnost na DPP a také magistrát. Pořád si hrajeme na kdejaký kraviny typu "digitalizace informací", tak nechť město ví, s kým uzavírá smlouvy.
Středa, 21. srpna 2019 - 22:14:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 895
Registrován: 1-2007
K výluce na Zličíně. Nevím, jak to bude vypadat v září popř. později, kdy dojde k nárustům IAD, ale já bych si dokázal představit ponechat stávající stav jako trvalý (tedy zastávky linky 180 v Řevnické ulici). Minimálně zastávka ve směru od Obchodního centra má lepší docházkovou vzdálenost než v obratišti. Jen by to chtělo, aby v této zastávce zastavovali i linky 130 a 246. Linka 100 polookružní popř. pokračování linky do zastávky OC Zličín (minimálně o víkendu jako náhrada zkrácení spojů Zličín - Obchodní centrum Zličín). Konecokonců zastávka Nádraží Braník ve směru od Smíchova je taky umístěn v pruhu a taky se zde přestupuje.

Jo a ještě nějaký přístřešek by se možná hodil.
Středa, 21. srpna 2019 - 22:19:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3428
Registrován: 4-2007
petr_k: Mimochodem, ty marginální troubo (s minimální mozkovou kapacitou), představ si situaci, kdy jedeš tou 139 třeba z Modřan k tý Bohemce, nebo do Ukrajinský a vychází ti 24 korunovej lístek. Máš z ofiko vyhledávače od DPP, že autobus jede přímo třeba 25 minut a za 24 Kč. Na Michelský zjistíš, že autobus jede kamsi do prdele, tvoji zastávku vůbec neobsluhuje a na Bohdalci vleze revizor, jak se budeš bránit? Nebo bude v tý 7, kterou potřebuješ tu jednu stanici z Koh-i-Noorky. Lístek ti propadl, protože závlek udělal navíc 15 minut. Jinejma slovy asi bys měl na Michelský vylízt, někde sehnat druhej lístek za 24 korun. Takže by si ztratil další čas a ještě k tomu DPP sponzoroval 16 korunama, protože kdyby si to věděl a u DPP někdo dělal dobře svojí práci, mohl si vědet, že autobus jede odklonem, že máš počítat s delší cestou a koupit si lístek za 32 kaček.

Ale debílek od volantu, omluví nějaký pako, který nedělalo to co má, viď?[lol]
Petr_k
Středa, 21. srpna 2019 - 23:13:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12806
Registrován: 4-2003
Žme še pobavili... Kup si pořádný boty, blbečku, brzo se ti budou hodit víc než vyhledávač spojení a lístky.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Středa, 21. srpna 2019 - 23:18:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3432
Registrován: 4-2007
Petr_k: Děkuji za radu, již mám. Naštěstí mám v pořádku i nohy, ještě. Ne každý má, ty třeba jsi na tom hůř s intelektem[wink]. Tak zase až něco poserete podebatujeme. A furt nenadávej, vypadáš že jsi dost primitivní.
Petr_k
Středa, 21. srpna 2019 - 23:21:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12807
Registrován: 4-2003
A podávat stížost až zítra, to je pozdě, to už jsi měl mít podaný v úterý. Alespoň bych věděl už dneska dopoledne, jak se skutečně jmenuješ, protože něco tak pitomýho se fakt nedá vymyslet.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Středa, 21. srpna 2019 - 23:25:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3433
Registrován: 4-2007
V 10 večer se mi to ani včera ani dnes nechtělo řešit, neboj zítra na to budu mít víc času.[wink]

A pitomý to přijde jen tobě, mě jako platícímu ne. To víš, náš zákazník náš pán. Opakuj si to.
Čtvrtek, 22. srpna 2019 - 08:16:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3434
Registrován: 4-2007
Když už jsme u těch autobusů, všiml jsem si, že jezdí standardní autobusy na 138, to je trvalý stav a nebo jen dočasně, když je ta výluka podjezdu na Zahraďáku? Tu a tam, co vídám frekvenci si myslím, že by tam skorem mohly být pořád.
Čtvrtek, 22. srpna 2019 - 08:26:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 9-2016
Petr_k: Vycházám z této informace:
Jiří_T:
"... Nikdo se nenamáhal vypracovat výlukový JŘ (no dejme tomu, byla to mimořádnost, i když trvala relativně dlouho), ale nikdo se ani nenamáhal upravit hlášení nebo zobrazování zastávek v busech. No a když ani tohle nebylo, tak se stejně nikdo nenamáhal ani říct řidičům: "Hlašte aspoň na hubu, že to jede jinudy". Pak vcelku chápu, že se na řidiče rozčilovala ženská, že jí dovez na Hlohovou, když ukazuje i hlásí Topolovou. Prostě nedostala vůbec žádnou informaci, že se jede jinam..."
Pokud umíte číst a rozeznáte Hlohovou od Topolové, tak Jiří_T napsal, že tabule i rozhlas v busu měl jinou stanici, než skutečně jel. Proto na to měl řidič, zaměstnanec DPP, reagovat a uvést do pořádku. Jelikož to řidič ani nikdo jiný z DPP neudělal. tudíž DPP tuto informaci neposkytl. A o tom to celé je.
Pokud je na zastávce napsáno "Výluka od-do" tak platí i po tom do? Takže až někdy bude výluka dejme tomu do 5:30, tak jak pojede bus v 5:35? Po výlukové nebo normální trase. Každý člověk předpokládá, že již po normální trase.

P.S. Nepodsouvejte mi nějaké vlastnosti. Neznáte mne. Já vám také jako řidiči nepodsouvám špatné vlastnosti. Neznám vás.
Čtvrtek, 22. srpna 2019 - 09:53:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 9-2016
Dj_la_défense: Je to kvůli výluce na Zahraďáku. Taky bych ocenil na 138 Sd vozy, lidi by si 100% našla, jenže to bohužel nejde. Nebo možná šlo, ale musela by změnit trasu v oblasti Záběhlic.
Čtvrtek, 22. srpna 2019 - 10:06:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3435
Registrován: 4-2007
Pechi: Já měl za to, že to je kvůli ulicím Ke Spořilovu a U Záběhlického zámku a tam snad jezdí normálně ta 138, ne?
Jentak
Čtvrtek, 22. srpna 2019 - 10:41:14  
Neregistrovaný host
Jak vite, ze jenom kastan necumel do mobilu a informaci podavanou ridicem jenom preslechl???
Čtvrtek, 22. srpna 2019 - 11:36:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 4-2016
Jak vidím, tak zaměstnanci DP se zase předvádí.
Pokud někoho zajímají trvalé změny v září, lze je vyčíst z časoPIDu.
Petr_k
Čtvrtek, 22. srpna 2019 - 11:41:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12808
Registrován: 4-2003
Makus - aha. Pokud jste si vztáhl ten můj slint k vaší situaci, tak pardon, to bylo míněno k blábolení Mistra la Défense, který vůbec netuší, o čem plká.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Čtvrtek, 22. srpna 2019 - 14:49:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 9-2016
Dj_la_défense:
"Pechi: Já měl za to, že to je kvůli ulicím Ke Spořilovu a U Záběhlického zámku a tam snad jezdí normálně ta 138, ne?"
Tak jsem to právě myslel, jak jsem psal ohledně lepšího trasování v Záběhlicích, podle mě je tam hlavní trn v oku ta křižovatka U Záběhlického zámku se Záběhlickou ulicí. Kdyby ta 138 přijížděla směrem od Jesenické k zastávce U Lípy, možná by se vyřešila jedna moucha. Ta druhá už by byla ovšem ta Spořilovská ulice a třetí je obsluha zastávky Záběhlická škola pro směr Skalka, tam přece říkali, jak je potřeba mít 2 linky pro směr k metru, nebo co.

Jinak nakonec Sd vozy na 138 ještě zůstanou kvůli výluce v Jabloňové ulici, na X195 budou nově jezdit MdN a na 138 právě Sd vozy.
Čtvrtek, 22. srpna 2019 - 15:17:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19431
Registrován: 8-2005
Děkuji všem zúčastněným na srazu [happy]
[tramvaj][tramvaj] LINKA 41 CELOROČNĚ: V LÉTĚ DVOUNÁPRAVOVÉ VOZY, V ZIMĚ ČTYŘNÁPRAVOVÉ VOZY. Konec linky 23!!! [satan]
Čtvrtek, 22. srpna 2019 - 16:37:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 480
Registrován: 11-2008
Na 138 SD vozy nesměly i přes kapacitní problém na více úsecích. Nyní se praxí pověřilo, že jsou tam bez problémů. Takže nic nebrání tomu,aby tam zůstaly natrvalo.
Čtvrtek, 22. srpna 2019 - 20:52:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8092
Registrován: 2-2006
Brání tomu PČR a přes to vlak nejede. On je krapánek rozdíl mezi pravidelným a mimořádným provozem.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Čtvrtek, 22. srpna 2019 - 21:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 896
Registrován: 1-2007
No jo, ale zastávka Nádraží Braník ve směru Modřany v Modřanské ulici pro autobusy taky mohl být jen výluková až nakonec se stala trvalou.

Zde bych si dovolil upozornit, že pokud nevadí několikrát zmíněná zastávka v Mokrovratech, kde se vystupuje v jednom směru takřka "do kolejí", tak by nemělo vadit nic.
Čtvrtek, 22. srpna 2019 - 21:53:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 869
Registrován: 1-2015
Na 138 SD vozy můžou a ne že ne. Vyřešil by se kapacitní problém hlavně ve špičkách, kde to hlavně na trase k ÚAV teče.[angry]
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Čtvrtek, 22. srpna 2019 - 22:33:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8171
Registrován: 6-2004
Demon: Nebo spíš Praha 15 resp DPP má malé páky na policii... Když vidím co si vyřvou aktivisti na Praze 7, tak se nestačím divit, že tam na to někdo z PČR razítko dal... Naposled Strojnická...
Pátek, 23. srpna 2019 - 06:43:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5722
Registrován: 7-2011
9001:
"Když vidím co si vyřvou aktivisti na Praze 7... Naposled Strojnická..."
Tady jsi trošku vedle. V tomhle (kupodivu) nemaj prsty zdejší aktivisti, nýbrž Magistrát a IPR (celý to souvisí s tím slavným vejmyslem "Letenský kříž", co Yperiti vymysleli [uhoh]). A to současný obludárium je dílem radnice, coby dočasný řešení, protože než TSK udělá defitnitivní řešení, je to na roky (ostatně nedávno se nám náš slavný radní pro dopravu chlubil, že "už" po třech letech!!! příprav TSK přikročí k realizaci zbezbariérovění jednoho marnýho zapadlýho přechodu kdesi v Holešovicích). Takže asi tak.

Mimochodem ona ještě vůbec bude "sranda děsná" - už jsi viděl nástřely novejch baráků, tedy zástavby Bubenskýho nádraží a dílen, včetně přestavby Vltavský (pochopitelně že od Yperitů)?
Ploki
Pátek, 23. srpna 2019 - 09:31:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 796
Registrován: 2-2012
Dle jízdních řádů od září je linka 185 opět prodloužena na Palmovku [angry][uhoh]
3xx jsou zkáza pražské MHD! Resp. pro ty, kteří cestují pouze po Praze. Koho baví čekat frontu na autobus? A pak vytahovat tramvajenku?
Pátek, 23. srpna 2019 - 09:35:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 870
Registrován: 1-2015
Bobík: myslíš ten hnus, co bude místo Bubenskýho nádraží? Fakt Yperiti už neví, jak by zaflákali volné místo.

Jediný, co tak nějak schvaluju, je nová tramvajová trať Jateční ulicí, která bude mít větší provozní význam, než TT na Bubenském nábřeží.

A na aktivisty mám alergii. Protože kde je aktivista, tak tam nekouká nic dobrého.

(Příspěvek byl editován uživatelem pepan.1981.)
"Pravda zvítězí, ale dá to fušku."

Jan Masaryk
Pátek, 23. srpna 2019 - 10:45:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5724
Registrován: 7-2011
Pepan.1981:
"Jediný, co tak nějak schvaluju, je nová tramvajová trať Jateční ulicí..."
No, to se právě ještě neví, jestli bude, nebo nebude. Je to jen "možná varianta" vedení. Stejně jako třeba trať ve Veletržní.
Nicméně - všimnul sis v tom nástřelu jedné "maličkosti", tedy že tam kolem Vltavský drobet haprujou vejškový metry? Buď bude muset bejt úrovňová Budenská x Antonínská zahloubená, nebo bude muset bejt zastávka Vltavská v pořádným svahu, aby se TT vešla pod vlakový koleje. Nicméně v tom nástřelu je nakreslená rovina od Elektrických podniků až pod nový podjezd těsně vedle nového nádraží, přičemž v reálu jsou Elektrický podniky ve stejný vejšce jako vlakový koleje. [biggrin]
Pátek, 23. srpna 2019 - 11:55:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8093
Registrován: 2-2006
O Jateční bych přestal pro jistotu snít, toho se rozhodně nedožijem…

Na PČR nemá páky nikdo, lze pouze doufat, že se mezi nimi podaří narazit na někoho rozumnějšího.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pátek, 23. srpna 2019 - 13:43:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8172
Registrován: 6-2004
Demon: Ale tak kde je tedy pravda? Třeba na P7 PČR dá razítka na naprosté kraviny a obhajuje se to tím, že má pouze poradní hlas... U linek MHD má tedy právo veta? Nebo jak je to nastavené?
Pátek, 23. srpna 2019 - 15:22:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19432
Registrován: 8-2005
JEŠTĚ ZE SRAZU

(to už je fakt moc, srát se s otáčením, otočte si monitor. to je peklo dát sem fotku. Mám ji normálně a tady se to samo votočí)

(Příspěvek byl editován uživatelem káem.)
[tramvaj][tramvaj] LINKA 41 CELOROČNĚ: V LÉTĚ DVOUNÁPRAVOVÉ VOZY, V ZIMĚ ČTYŘNÁPRAVOVÉ VOZY. Konec linky 23!!! [satan]
Pondělí, 26. srpna 2019 - 08:37:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3436
Registrován: 4-2007
Kdo ví odpoví, jak jezdí dneska 139? Jízdní řády VŠECHNY bez výluky, ale na straně 2 Mimořádností, je změněno u výluky "do odvolání". Tak jak to je?