Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Slovensko » Archiv diskuse Slovensko do 21. 10. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Slovensko do 21. 10. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 11. října 2019 - 07:41:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10021
Registrován: 8-2012
Tak se zdejší etalony nejvyšší inteligence vyvrhly ad-personam, aniž by problém severobalkánské železnice změnily byť jen o milimetr, a teď se plny národně uvědomělých emocí můžou zkusit podívat na věcný smysl osobní dopravy na ŠRT - pro koho, odkud kam a jak by jezdila?
電車オタク
Pátek, 11. října 2019 - 08:54:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2279
Registrován: 12-2007
A už mne přestává bavit vysvětlovat záměrně nechápajícímu Slovákovi, že nemám zájem do Slováků kopat.

Tak to uzavrime tým, že o obsahu niet sporu a s formou nech si vlastnou žije každý sám...
Pátek, 11. října 2019 - 09:03:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4143
Registrován: 9-2007
pro koho, odkud kam a jak by jezdila?
Můžete si zapsat prvního, já ještě ŠRT projetou nemám! [biggrin]
Pátek, 11. října 2019 - 09:48:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10027
Registrován: 8-2012
Sledujte akce KHKD Košice (např. já jsem někde tady). Šotoargument se neuznává [biggrin]
電車オタク
Pátek, 11. října 2019 - 11:14:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 7-2017
Traťovák si to dobre zhrnul...tiež sa tomu divím že ich to baví
Pátek, 11. října 2019 - 14:30:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3720
Registrován: 9-2003
Kubo_Jenča: Môžeme si kedykoľvek pomerať inteligenciu objektívnymi kritériami. O tvojej nadpriemerne vysokej inteligencii svedčí už zvolený nick a obrana RagioJetu formou tzv. medvedej služby.
NOBLE BRICKS
Pátek, 11. října 2019 - 14:58:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7116
Registrován: 12-2011
Od roku 2016, kdy jsem aktivně projížděl Slovensko, po ŠRT nejela žádná šotojízda pro širší veřejnost. Pouze se konala jízda pod značkou KŽC, která jela až do Užhorodu, ale přes 2000 Kč za svezení bylo trochu moc.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pátek, 11. října 2019 - 15:30:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10030
Registrován: 8-2012
Nekonala se, i když se konala, ale byla moc drahá *). OK, tak to je jasný důvod pro zavedení osobní dopravy na ŠRT.

*) našel by někdo v některém z čísel dávné "Železnice" skvělý text (od Jana Šatavy?), jak se šotouš (tehdy se tomu tak neříkalo) snaží vtírnout na jindřichohradeckou páru řečma, kde všude byl fotit?
電車オタク
Pátek, 11. října 2019 - 16:03:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 516
Registrován: 7-2017
Ked to je také vtipné čítať, ako to je na Slovensku zlé. Potom zaprší a na hlavnim nádraží v Prahe vytiahnu vedrá a zachytávajú do nich vodu. Síce na nastupiste ide eskalátor, ale je neustále vypnutý. Namiesto preplnených R6xx jazdia v ČR medzinárodné EC, ktoré sú prepchate, lebo nimi jazdia turisti a do toho lokálni cestujúci po ČR. No a posilnenie samozrejme nie je v celej trase, ale len Praha Brno. Ešteže majú DB nejaké požiadavky na kvalitu a OeBB nekúpili všetky railjety. Ked si k tomu zoberiem dlhodobý amaterizmus v podaní CD na poli EN na Slovensko, tak si človek povie, ano su tu nejaké IDS a viac dajú do tratí. Tu niekde by ten výklad plusov oproti Slovensku na železnici skončil. Odporúčam si odskočiť do Japonska, ako fungujú železnice tam a potom môžeme debatovať o úspešnosti ci neuspesnosti českej železnice.
Ak to chceme zobrať z pohľadu krajín, tak Slovensko je o dost rozmanitejsie oproti Česku, hory tvoria na Slovensku hranice regiónov, ktoré spolu susedia a napriek tomu sú úplne odlišné, tie rozdiely su väčšie ako medzi Cechmi a Moravakmi, preto Česi az tak nechápu situáciu Slovenska. Hlavne tých regiónov, kde človek ak chce niečo dosiahnuť tak musí ísť do zahraničia, lebo v jeho regióne na to nemá príležitosť. Okolo CR su porovnateľné alebo vyspelejšie regióny a tak nie je problém ani dochádzať kúsok za hranice, to v prípade SR neplatí.
Takto by sa dalo písať ďalej, ale tak kto chcel tak pochopí
Pátek, 11. října 2019 - 16:06:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 517
Registrován: 7-2017
Osobka na SRT možno mala zmysel, pokým sa nepostavila trať Trebišov Košice cez Červený dvor, predtým sa jazdilo cez Michaľany. Dnes lepšie trasu obslúži autobus ako pripoj na vlak a zvyšok ide autom
Pátek, 11. října 2019 - 16:12:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2280
Registrován: 12-2007
Takto by sa dalo písať ďalej, ale tak kto chcel tak pochopí

Ak má Bram okolo seba ľudí ako Ty, tak potom ho začínam chápať...
Mladějov
Pátek, 11. října 2019 - 17:36:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14165
Registrován: 3-2007
Velky_sef:
"Tak TH alebo S499 nie su etalon práve najvyššej inteligencie, "

Tak tahle věta právě od vás mne královsky pobavila

[lol][lol][lol][lol][lol][lol][lol][lol][lol][lol][lol][lol][lol][lol][lol][lol][lol][lol]
Pátek, 11. října 2019 - 18:32:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10031
Registrován: 8-2012
Potom zaprší a na hlavnim nádraží v Prahe
...a v Americe zase bijou černochy (argument k odvedení pozornosti tzv. "red herring").
dlhodobý amaterizmus v podaní CD na poli EN na Slovensko
Někdo vám tu vyvrací amatérismus v podání ČD? To byste mě rozesmál (zároveň chápu, že i pro ČD je ten východ v prioritách logicky až na posledním místě). Jenže proti ZSSK jsou české modrogumárny vysloveně moderní zákaznicky orientovanou firmou západního střihu.

P.S. Vždyť já mám se Slovenskem společného víc než libovolný ZFJ, ale to snad ještě není důvod se přetvařovat.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
電車オタク
Pátek, 11. října 2019 - 21:33:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7118
Registrován: 12-2011
TH(C): Že ti teď budu tykat? Co bys za to svoje nízké chování chtěl? A jinak jako v pohodě, jo? Někde jsem psal, že jsem se tam Bohoušovi vtíral? Co tě pustili z léčebny a dovolili ti zase používat účet TH(C), tak tvoje projevy se zdají být mnohem ubožejší než před zákazem, napříč celým webem. Jo a doufám, že tvoje ego se nafouklo do velikosti stegosaura, když jsi v sekci SSSR odmítl mladším šotoušům poskytnout fotky z Běloruska, viz Životní příběh šotouše.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pátek, 11. října 2019 - 21:40:50  
Moderátor
Číslo příspěvku: 16441
Registrován: 11-2005
[uhoh]
Pátek, 11. října 2019 - 23:48:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 518
Registrován: 7-2017
Tak určite, odvádzanie pozornosti[crazy] tu niekde by sme mohli začať s českou jesitnostou, predsa zatekanie do budovy nie je žiadna vada a už vôbec nemá co prekážať cestujúcemu.
Prozápadného strihu, ďalšia perla ducha, preto mi CD nevedia ani predat lôžko cez mobilný web a ceny cez web a muj vlak su úplne rozdielne, co sa inak kdekoľvek na západe považuje za trestný čin, ak to nie je nikde inzerovane. A tak sme sa vrátili z toho západu opäť na východ. Teda mimo snilkov v podobe TH
Pátek, 11. října 2019 - 23:51:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 5-2009
Namiesto preplnených R6xx jazdia v ČR medzinárodné EC, ktoré sú prepchate, lebo nimi jazdia turisti a do toho lokálni cestujúci po ČR. No a posilnenie samozrejme nie je v celej trase, ale len Praha Brno. Ešteže majú DB nejaké požiadavky na kvalitu...

Takhle jsem se dlouho nezasmál. Takže hodinový takt místo dvouhodinového je vlastně špatně, protože tím, světe div se, jezdí lidi. A ještě si dovolí cestovat mezinárodně. Mimochodem z Prahy do Ústí nad Labem je zahuštěno na hodinu také, to jen tak na okraj.

A český EC z Drážďan do Berlína je na trase jediný vlak, co má wifi například. Tolik k té DB kvalitě, vše je relativní. ;-)

Odporúčam si odskočiť do Japonska, ako fungujú železnice tam a potom môžeme debatovať o úspešnosti ci neuspesnosti českej železnice.

Ale proč? ČR má prostě k vyspělé Evropě trochu blíž, takže ty dobré věci se podařilo rychleji odkoukat i realizovat. Když bydlím v Lovosicích a závistivě koukám na integrovaný tarif VVO (Verkehrsverbund Oberelbe) a dojet mi tam trvá hodinu, tak je jasné, že něco podobného mám doma dřív, než kdybych bydlel třeba v Piešťanech (podobně daleko od hlavního města) a trvalo by mi to vlakem snad 7 hodin.

To je přirozený vývoj a je možné tomu nějak pomoci (já si myslím, že většina zde diskutujících šotoušů by zkvalitnění železniční dopravy přivítala) no a nebo se nekonečně okamurovsko-kotlebovsky urážet a hádat o tom, kdo ho má většího. To si pak člověk říká, jestli se sem člověk chce ještě proklikávat...

Takže mě by třeba zajímalo, co se zadrátovalo na Slovensku od revoluce a co v ČR. Dokáže někdo dát vše dohromady?

(Příspěvek byl editován uživatelem klavirista.)
Sobota, 12. října 2019 - 00:15:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 520
Registrován: 7-2017
Klavirista, hodinový takt síce je, ale tí ľudia jazdia skôr EC nez R, teda uz na 90% plné EC sa naplní na 130% kapacity, kým rýchlik ma sotva 50%. CD samozrejme o rychto veciach vedia, ale nic s tým nerobia a ľudia cestujú v nedôstojných podmienkach. Viem si predstaviť, zeby EC mali medzinárodnú povinne mietenkovu časť a zvyšok by mohli využívať aj domáci.
Zatial mi nikto nenapísal, v čom je teda CR bližšie k západu, geograficky to chápem, ale rozdiel medzi CR a SR oproti takému Holandsku alebo Japonsku vnímam minimálny resp zanedbateľný
Sobota, 12. října 2019 - 07:36:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2281
Registrován: 12-2007
Takže mě by třeba zajímalo, co se zadrátovalo na Slovensku od revoluce a co v ČR. Dokáže někdo dát vše dohromady?
To je nesprávne položená otázka.
Správne by mala znieť čo bolo potrebné zadrátovať a čo sa z toho zadrátovalo?
Sobota, 12. října 2019 - 08:40:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9819
Registrován: 4-2003
Velky sef:Zatial mi nikto nenapísal, v čom je teda CR bližšie k západu, geograficky to chápem


Zbytek nepochopíš, když jsi osel. Nebo jsi národovec a chápat to nechceš. Tak si vyber [biggrin].
Sobota, 12. října 2019 - 09:27:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10032
Registrován: 8-2012
Že ti teď budu tykat? Co bys za to svoje nízké chování chtěl? A jinak jako v pohodě, jo?
V pohodě, od všelijakých křivých duší jsem zvyklý na ledacos.
Někde jsem psal, že jsem se tam Bohoušovi vtíral?
Někde jsem psal, že jste se tam Bohoušovi vtíral? Sháním (Šatavův?) článek z "Železnice" (vycházela před pětadvaceti lety, nevím jestli to bylo o vás, když tak kejháte).
odmítl mladším šotoušům poskytnout fotky z Běloruska
Teda to byl vůbec zločin, odmítnout (mladším) šotoušům poskytnout (zcela aktuální, dva dny staré) fotky z Běloruska, na které mají neoddiskutovatelný nárok... vyvodil jsem z toho ten závěr, že bude-li ještě někdy příležitost a budu někde na cestách, nebude už ani ten report bez fotek.

rozdiel medzi CR a SR oproti takému Holandsku alebo Japonsku vnímam minimálny
To si vnímejte národovecky co potřebujete, ale severobalkánské železnice by bylo lepší zreformovat než se tvářit, že oproti Japonsku jsou špatní i ostatní a tudíž je to u North-Balkan National Carrier skvělé.
電車オタク
Sobota, 12. října 2019 - 10:13:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 521
Registrován: 7-2017
No to sú hodnotné odpovede, to by som nepochopil, je to narodovecke[lol] Iba to potvrdzuje, že mám pravdu
Sobota, 12. října 2019 - 13:06:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3728
Registrován: 9-2003
Kubo_Jenča: Na hlavnej stanici v Bratislave sa eskalátor pokaziť nemôže, to je neodškriepiteľný fakt.
A nočné vlaky na Slovensko sú len diletantizmus ČD, v žiadnom prípade nie ZSSK a už vôbec nie RJ.
Tvoja obhajoba severobalkánskych pomerov môže vyvolať len smiech (prípadne plač).
Ešte môžeš vytiahnuť integračnú nadradenosť KIDS nad PID a máme hotovo.
NOBLE BRICKS
Sobota, 12. října 2019 - 13:53:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9822
Registrován: 4-2003
Tratovak:Ak má Bram okolo seba ľudí ako Ty, tak potom ho začínam chápať...

Ano mám kolem sebe i takové lidi. Žijí tu, mám je rád, neb jsou jinak fajn, ale když se náhodou stočí řeč třeba na téma antizákaznické chování ZSSK, tak jim toto téma nedělá vůbec dobře - buď se snaží stočit řeč jinam, nebo se všemožně kroutí. Prostě sahá se na to "jejich slovenské". Obdobně jim moc nevoní téma Regiojet na Slovensku - dívají se na jeho působení skrz prsty a cítím, že by byli radši, kdyby mezi Bratislavou a Komárnem provozovala vlaky ZSSK.

Jen bych dodal: Andreje Babiše mírně řečeno nemusím, ale patrně se moc lidí u nás nepozastavuje nad tím, že naším premiérem je Slovák. Mne je tohle také jedno, pozastavuji se nad něčím jiným a to tu rozvádět snad nemusím. Nějak si ale dost dobře nedokážu představit, co by se na Slovensku dělo, kdyby byl premiérem Čech [coze]. K takové situaci by nejspíš na Slovensku ani nedošlo, strana s českým člověkem v čele by prostě byla na Slovensku rovnou odsouzena k mimoparlamentnímu působení a po čase by zanikla...
Sobota, 12. října 2019 - 14:20:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 112
Registrován: 7-2017
ZFJ
toto napísal Obecný dotaz: opravdu musí někteří diskutující urážet jiné státy a národy ? Třeba výrazem "severobalkánci" atd. ? I kritika se dá dělat slušně. Urážky jsou cesta do [zadnice]

západobalkánski úderníci T.H. Bram intelpetr to museli riešiť.....
chodte nekde s toleranci či ako nejako to podobne niekto napísal....
Zjavne si niekto pomýlil že nie kritika je problém.......

Traťovák to napísal tiež veľmi slušne a trefne ...že forma je nevhodná...ale to západobalkáncom stále nedochádza. Nedochádza im že kritizovať môžu hocičo a hocikde....len nejako im ešte nedošlo že riešenia už nie sú ich záležitosť, ked si Slováci zvolia garnitúry ktoré nebudú železnice financovať tak nebudú, ked si politici presadia niekde obnovenie osobnej dopravy je to len slovenská záležitosť...nikdy som sa nestaral o prázdne krabičky jazdiace po českých lokálkach...to je Vaša vec, rovnako som nepostrehol znalcov balkánskych pomerov aby rovnako intenzívne okrem kritiky balkánskych pomerov sa vyjadrovali na balkánske národy nevhodným spôsobom. Iný kraj iný mrav. Ak máte také ohromné starosti o severobalkánske železnice , o nevhodnosť personálu a neviem čoho ešte tak jednoducho Slovensko obídte aby u Vás nedochádzalo k psychickým ujmám a nemuseli tu ventilovať svoju malú českú šovinistickú dušičku}
Neděle, 13. října 2019 - 04:47:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 522
Registrován: 7-2017
Bram, ja som sa za 25 rokov nestretol s antizakaznickym prístupom ani u ZSSK alebo CD. Jedine u WGS, ale to je mimo národných dopravcov. Teraz mam na mysli sprievodcov a ľudí v pokladni prip rušňovodičov, ak sa s nim človek stretol
Neděle, 13. října 2019 - 09:11:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12873
Registrován: 5-2004
Obecne - blb se najde vsude, tedy i v kazdym narode.

Nepozoroval jsem ze by na slovensku bylo nejak vic neprijemnych lidi nez v cechach. Spis naopak.

Zato lze vypozorovat urcitou skupinu lidi kteri se povazuji za etalon dokonalosti a kdokoli kdekoli funguje jinak je okamzite poucovan jak to dela na hovno kdyz nefunguje stejne jako oni "zde v centru evropske periferie".
Bkp
Neděle, 13. října 2019 - 10:04:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8145
Registrován: 8-2003
Velky_sef:
"Jedine u WGS, ale to je mimo národných dopravcov."

WGS je nějaký další dopravce?

Velky_sef:
"Teraz mam na mysli sprievodcov a ľudí v pokladni prip rušňovodičov, ak sa s nim človek stretol"

To je hezký, ale já třeba hodnotím celkový přístup dopravce, nevysekávám jen něco.
Neděle, 13. října 2019 - 11:26:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4145
Registrován: 9-2007
Aha, takže už nebude report ani bez fotek jen proto, že jsem si dovolil požádat o fotky, Vy jste to odmítl a někdo to v jiné diskuzi použije jako hejt proti Vám? Já s tím třeba žádný problém nemám a nevím proč to dotyčný pan inženýr vytáhl, je to čistě Vaše věc a takový přístup si teda moc nezadá s Vaším obvyklým diskuzním nadhledem. [uhoh]

Včera bylo nádherně, tak jsme si konečně projeli krátkou spojku Hodonína a Holíče. Nasazena byla 810 408-5. [happy]



Vlak jel tam i zpět plný, opravdu nechápu proč tam ty vlaky nejezdí pravidelně. [biggrin]



(Na základě předchozích zkušeností dodávám, že předchozí věta je myšlena čistě jako recese a současný charakter provozu, tedy bus Hodonín - Slovensko - Veselí, považuji za dokonalý.)

EDIT: To otočení fotek je teda hrozné. [uhoh] Poradíte někdo, prosím, nějaký jednoduchý editor na úpravu fotek? Zvykl jsem si na Fotky ve Windows 10, ale ten moc srovnávat fotky neumí... jinak je ale skvělý, což je škoda.

EDIT2: Fotku jsem vyměnil, ale křivá je pořád.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vantju.)
Neděle, 13. října 2019 - 12:16:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1255
Registrován: 3-2011
Bkp: WGS je Wagon Slovakia, bývalé JLV.
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Neděle, 13. října 2019 - 12:30:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 319
Registrován: 6-2019
Já s tím třeba žádný problém nemám
To nevadí, budeš řešen, jen co si THC šlehne...[crazy][crazy][crazy]

Vždyť já mám se Slovenskem společného víc než libovolný ZFJ
Ale zjevně vás to poznamenalo natrvalo.
doch liebe keinen von der Eisenbahn
doch liebe keine ausm Tagebau

Neděle, 13. října 2019 - 13:22:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10041
Registrován: 8-2012
takže už nebude report ani bez fotek jen proto
Proč by měl být report (bez ohledu na fotky), jen co si THC šlehne, aby se mu ego nafouklo do velikosti stegosaura? To je přece úplně zbytečný. Jo, je to kolektivní vina, ale tady nejsme u soudu.
電車オタク
Neděle, 13. října 2019 - 18:24:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 719
Registrován: 12-2007
Bram:
"Nějak si ale dost dobře nedokážu představit, co by se na Slovensku dělo, kdyby byl premiérem Čech [coze]."

Já také ne, ale dobrotu by to rozhodně nedělalo. Vybavil se mi článek, který sem četl pořed pár lety, je to sice bulvár, ale nějak mi to sedí...
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Neděle, 13. října 2019 - 21:31:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 614
Registrován: 1-2004
Vantju: Na fotky používám už dlouhá léta a spokojeně tohle.
Bkp
Pondělí, 14. října 2019 - 09:32:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8147
Registrován: 8-2003
Fero:
"Bkp: WGS je Wagon Slovakia, bývalé JLV."

No právě. Šlo mi o tou poukázat na nesmyslnost vydělování WGS z činnosti ČD a ZSSK. Jako zákazníkovi je mi jedno, když zaplatím jízdné ZSSK, jestli ten či onen zaměstnanec, kterého ve vlaku potkám, pracuje pro ČD, nebo třeba pro WGS, to nejde oddělit.
Pondělí, 14. října 2019 - 12:06:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 187
Registrován: 3-2013
Architektonickú súťaž na Hlavnú stanicu v BA chcú vyhlásiť do konca roka.
Medzinárodnú architektonicko-urbanistickú štúdiu na komplexnú obnovou bratislavskej Hlavnej stanice chcú Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) v spolupráci s hlavným mestom vyhlásiť do konca roka. Vyhlásil to generálny riaditeľ ŽSR Juraj Tkáč.

INFO TU:
https://m.podkapotou.zoznam.sk/cl/1000673/1830901/Architektonicku -sutaz-na-Hlavnu-stanicu-v-BA-chcu-vyhlasit-do-konca-roka
Pondělí, 14. října 2019 - 18:21:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 113
Registrován: 7-2017
Ja len tak na okraj keď som prebehol príspevky svätého tria ako sú asi v obraze....
Keď môže byť premiérom na Slovensku gay,podpredseda parlamentu Maďar a plno starostov v obciach kde nemajú Maďari váčšinu a napriek tomu sú starostovia Maďari tak môžte byť kľudný určite by sme zniesli aj premiéra Cecha....a pri Vašom Slovakovi Babišovi by ste sa mali sústrediť nie či je Slovák ale že je dokázaný eštebák....len holý fakt nekomentujem. Holt treba oprášiť zastaralé 20 ročné manuály
Pondělí, 14. října 2019 - 18:25:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10066
Registrován: 8-2012
Když to svědí, tak to škrábej.
電車オタク
Troy_McClure
Pondělí, 14. října 2019 - 19:27:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 5-2016
Mohl by někdo zainteresovaný napsat v které dny jezdí Mn do Medzilaborců a Bardejova + alespoň orientační časy? Děkuji
Pondělí, 14. října 2019 - 20:35:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1256
Registrován: 3-2011
Medzilaborce jazdia okolo 8:00 z Humenného. V niektoré dni to je ale skrátené iba po Radvaň n/L.
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Úterý, 15. října 2019 - 09:53:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3732
Registrován: 9-2003
Zámčan: Zabudol si medzi dôkazmi o liberálnostri Slovenska uviesť aj to, že predsedom parlamentu tam môže byť osoba vevidentne inteligenčne nedostatočná.
A ten gay úpenlivo zatĺka, že je gay, lebo jeho preceda, ktorého na slovo poslúcha, gayov nenávidí (s ohľadom na neustále prezentovanú hypermaskulinitu by si človek skoro kládol otázky, či sám prceda nie je latentný gay).
Takže toľko k našej neznalosti situácie na Slovensku. Babiš je zlo ale Big Red Hranola to lepším nespraví.
NOBLE BRICKS
Úterý, 15. října 2019 - 11:39:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10068
Registrován: 8-2012
Já bych hlavně řekl, že homosexualita premiéra na (severo)balkánskosti tamní železnice vůbec nic nemění - je to od Zámčana klasický pokus odvést pozornost jinam ("red herring" - uzeným herinkem se měli svést slídící psi ze stopy).
電車オタク
Úterý, 15. října 2019 - 14:16:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 639
Registrován: 3-2005
Jestli je na Slovači něco špatné, je to i asociál, antiMaďar a antigay Zámčan..
Úterý, 15. října 2019 - 15:33:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 288
Registrován: 3-2007
Co má společného homosexualita a železnice na Slovensku? Hádeček zajisté bude vědět...
Úterý, 15. října 2019 - 16:47:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 149
Registrován: 7-2017
Vestník EÚ zverejnil vyhlásenie o obstarávaní na Uzol Žilina
https://www.zsr.sk/pre-media/vyjadrenie-media/2019/oktober-2019/v estnik-eu-zverejnil-vyhlasenie-obstaravani-uzol-zilina.html

https://www.uvo.gov.sk/vyhladavanie-zakaziek/detail/dokumenty/420 247
Úterý, 15. října 2019 - 16:49:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 7-2017
Čo mala spoločné so železnicou veta že našim premierem je Slovák....napísal Bram
Ďalej napísal že strana s nejakým čechom by sa ani nedostala do parlamentu (na Slovensku)...ja som len odpovedal na Bramove antiželezničné vsuvky ....

A samozrejme Jaross ktorý z toho môjho príspevku vydedukoval antimadar, antigay...asi zabudol kanibal veď aj to by sa dalo s dávkou fantázie....
S499 ty s toho vyrastieš...
Úterý, 15. října 2019 - 22:26:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2285
Registrován: 12-2007
AD Žilina: tak ak už majú vybavené stavebné povolenia, tak to teda klobúk dolu [ok]
Středa, 16. října 2019 - 01:05:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 188
Registrován: 3-2013
Troy_McClure:
"Mohl by někdo zainteresovaný napsat v které dny jezdí Mn do Medzilaborců a Bardejova + alespoň orientační časy? Děkuji"

Mn 81251
Trebišov (1:15) - (4:33) Humenné (7:44) - (11:24) Medzilaborce
HU_RADVAŇ ide v pracovné dni, ďalej len v 1,3,5

Mn 81250
Medzilaborce (12:05) - (15:12) Humenné (19:12) - (00:36) Trebišov
Medzilaborce_HU ide v 1,3,5

Mn 81211
Kapušany (9:35) - (12:22) Bardejov
vlak ide v pracovné dni

Mn 81210
Bardejov (13:35) - (15:46) Kapušany
vlak ide v pracovné dni
Středa, 16. října 2019 - 01:47:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1292
Registrován: 11-2006
Bht:
"Vestník EÚ zverejnil vyhlásenie o obstarávaní na Uzol Žilina"

Koukám, že součástí je i modernizace zabezpečovacího zařízení ve stanicích Žilina a Varín ... věděl byste někdo, jaké je v těchto stanicích ZZ nyní?
Středa, 16. října 2019 - 05:45:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2286
Registrován: 12-2007
Sonic - RZZ.
Troy_McClure
Středa, 16. října 2019 - 07:42:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 5-2016
Fero + 310097: Děkuji :-).
Středa, 16. října 2019 - 17:30:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12517
Registrován: 4-2003
Jakou předpověd počasí používáte na Slovensku ??
Mají něco jako Aladina na CHMI atd ,případně aplikačku do telefonu . Družice a tak ...
Středa, 16. října 2019 - 18:08:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4668
Registrován: 4-2003
Aladin na webu SHMÚ. Stran aplikací jakožto držitel mobilu typu "cihla" bohužel nemohu sloužit.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Komis
Středa, 16. října 2019 - 19:23:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 560
Registrován: 2-2019
[happy] To mě pobavilo. Nemyslím to nijak špatně, jen jsem rád, že ještě existují lidé, kteří se k cihle veřejně přiznají. V dnešní éře top, super, UHD a nevím čeho ještě.
Pezos
Středa, 16. října 2019 - 19:59:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1520
Registrován: 4-2014
SHMÚ nemá oficiální aplikaci. Z neoficiálních SHMÚapp.
Družice tam není, u Meteosatu je obecně problém s licencí dat.
Pátek, 18. října 2019 - 00:04:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 5-2018
Vantju: jezdí Holič až do konce měsíce?
Pátek, 18. října 2019 - 12:51:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4153
Registrován: 9-2007
Jo, do 31.10.
Pondělí, 21. října 2019 - 18:46:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 627
Registrován: 7-2017
Vlaky Poprad-Muszyna prý budou jezdit i v zimní sezóně.

https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/slowacy-znalezli-pieniad ze-na-zimowe-kursy-pociagu-muszyna--poprad-94057.html
Pondělí, 21. října 2019 - 20:23:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1586
Registrován: 2-2010
ad Vantju: Slyšel jsem v létě od průvodčí na těchto vedených spojích (Hodonín - Holíč), že mají obě města zájem o obnovení pravidelné dopravy. Zná někdo něco k tomu bližšího, jestli opravdu je to v plánu, nebo jen šotosen? [proud][happy]
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Pondělí, 21. října 2019 - 21:06:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 7-2017
ZFJ áno v mesiacoch január a február dr dr