Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Slovensko » Archiv diskuse Slovensko do 29. 09. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Slovensko do 29. 09. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 27. září 2019 - 14:20:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 617
Registrován: 4-2007
A proč hledáte vinu na slovenské straně? Slováci si nenechají diktovat od krajských úředníků kdesi ze Zlína.
Zkrátka by se měli ve Zlíně nad sebou zamyslet a podívat se někam kde přeshraniční doprava úspěšně funguje.
Pátek, 27. září 2019 - 14:21:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2252
Registrován: 12-2007
např na slovensko-maďarské hranici jezdí osobáky přes JEDEN přechod
A je to katastrofa gigantických rozmerov, pretože pred hranicou stoja davy ľudí, ktoré sa inak cez tú hranicu nemajú ako dostať! Kolóny osobných áut SK/H sú neznesiteľné, autobusy nestíhajú, lietadlá praskajú vo švíkoch a prognóza do budúcnosti avízuje alarmujúco stúpajúci trend [blesk]
Pátek, 27. září 2019 - 14:35:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 265
Registrován: 12-2018
máme osobní vlaky na přechodech Harrachov, Lubawka, Lichkov, Bohumín, dokonce i Český Těšín nebo Meziměstí
Harrachov, Lubawka, Meziměstí, Lichkov ... Koleje Dolnośląskie
Bohumín, Český Těšín ... Koleje Śląskie
To je ta změna, která nastala. S "betonem" PKP-PR se bojovat nedá, prostě ho objednavatelé (!!!) museli obejít. Prostě nejsou Poláci jako Poláci, modrogumní státní moloch je tam ještě horší než zde.
Pátek, 27. září 2019 - 14:45:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4128
Registrován: 9-2007
Tratovak: A není to třeba tím, že jak absolutně žádné spojení neexistuje (povětšinou ani autobusem), tak neexistuje ani poptávka? [wink]

Mirek2: Pokud jsem to pochopil dobře, tak ZSSK nabídla jen a pouze své 671 o kapacitě 400 cestujících za cenu 200 Kč na km, což je teda o dost jinde, než jaká je reálná poptávka po přepravě. O tom, že by měli spolupracovat s nějakým soukromníkem, se zřejmě nechtěli ani bavit, tudíž to není hledání viny na slovenské straně, ta vina je zde naprosto zřejmá. Samotného mě ale udivuje, že o variantě, že by z Horní Lidče do Púchova pendlovala co hodinu 813, nikde nepadlo ani slovo. A lepší 813 pod dráty, než 671, obzvlášť když kolejová doprava okolo Bratislavy je taková, jaká je (a tam by tak ta 671 měla mnohem větší smysl a využití).
Pátek, 27. září 2019 - 15:05:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 616
Registrován: 7-2017
lehce_bystrý_diskutující:
Prostě nejsou Poláci jako Poláci, modrogumní státní moloch je tam ještě horší než zde.

O tom žádná. Ale je zajímavé že když se o něco podobného (nasadit levnějšího dopravce než je státní moloch) pokusil Zlínský kraj mezi Lidčí a Púchovem, tak ho Slováci vyfakovali...
Pátek, 27. září 2019 - 15:06:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2253
Registrován: 12-2007
A není to třeba tím...

Tak ešte o tom, že keď tam tie vlaky jazdili, tak jazdili prázdne preto, lebo neboli prípoje, bolo tých spojov málo a bola biedna tarifná politika.

Tie vlaky by niekto musel zaplatiť. Z verejného rozpočtu. Ak by tam potreba lokálnej cezhraničnej dopravy bola, tak by to nevyšlo autobusom výhodnejšie?

Ale keď si niekto myslí, že do každej [zadnice] kam vedú koľaje musí jazdiť vlak, tak nech si ho zaplatí a potom mudruje jako je to potrebné...
Pátek, 27. září 2019 - 15:55:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1986
Registrován: 4-2014
Bohužel ZSSK - nezajímá ani v jakém mají většinu tratí a jaké je tam SZZ a TZZ, natož nějaké osobáky do ČR a spolupráce se soukromníkem to už vůbec ne, tam se jede podle hesla ve stanici je elektromechanika, tak tam bude tak dlouho dokud se nerozpadne, když vydržela 100 let, tak vydrží dalších 100 let, tečka. Jediné do čeho SZZK investovala je trať Bratislava - Žilina - Čadca a to je na hodně dlouho, předluho poslední jejich investice.
Aspoň se máme kam jezdit dívat na unikátní železniční skanzen z 19. století, když v ČR se pomalu modernizuje a ze skanzenu 19. století se stávají tratě na úrovni devadesátých let 20. století.
Pátek, 27. září 2019 - 15:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9905
Registrován: 8-2012
jak absolutně žádné spojení neexistuje (povětšinou ani autobusem), tak neexistuje ani poptávka?
Á, šotodogma číslo jedna, jak nabídka vlaků v nejnesmyslnějších relacích (nejlépe jednou denně odkudkoli kamkoli, popř. noční spoje křižující křížem krážem Evropu) vyvolává tzv. "by se vyplatilo" poptávku [happy]. A číslo 2 je, že neplatí-li dogma č. 1, je to způsobeno záměrně špatným jízdním řádem a úmyslnými nepřípoji...
Tohle už přece známe, proč to musíte opakovat pokaždé?
電車オタク
Pátek, 27. září 2019 - 16:06:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4129
Registrován: 9-2007
Ale keď si niekto myslí...
...to soudíte na základě čeho, že to je sekce s železniční tématikou? Já bych byl rád i za ty autobusy, byť nechci tvrdit, že bych nebyl raději pro vlaky. [proud] Ale to je na dlouho diskuzi, která tu už byla... no mě to prostě nepřestane udivovat, jak špatná může být mezinárodní veřejná doprava mezi dvěma státy EU.

T.H.: No protože to je relativní a neplatí to vždy a za každé situace - kolik vlaků jezdilo v roce 2013 z Bohumína do Chałupek a dál na Rybnik a Katovice? A kolik vlaků tam jezdí teď? Já tyto vlaky využívám několikrát za rok nejednou jsem psal, že na poměry jezdí obsazené velmi slušně. Dtto Praha - Linz.. je rozdíl mezi něčím takovým a lokálkou z Čelákovic do Mochova, kterou nemůžu obhajovat ani já (a to se považuji za ultrašotouše). Je spousta případů, kde vlaky v příhraničních stanicích zastavují či dokonce tam končí, ale k překročení hranic je třeba taxi, protože to vlakmo prostě nejde. No a opakuju to pokaždé, když někde zaznamenám opačný extrém, jak se dnes stalo (tedy že je nějaké mezinárodní spojení zcela zbytečné a nemá být vedena ani nejmenší snaha s tím cokoliv dělat).
Pátek, 27. září 2019 - 16:21:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1201
Registrován: 8-2017
Tie vlaky by niekto musel zaplatiť. Z verejného rozpočtu.
A Maďarům přece z veřejného rozpočtu nic platit nebudeme. [crazy]

Pokud jsem to pochopil dobře, tak ZSSK nabídla jen a pouze své 671 o kapacitě 400 cestujících za cenu 200 Kč na km, což je teda o dost jinde, než jaká je reálná poptávka po přepravě.
Ještě, že třeba v Českých Velenicích to takhle blbě nikdo nestaví a neukončují se vlaky ve Gmündu, aby se ušetřilo pár drobných.
Dál do vnitrozemí je Zlínskému kraji prd do toho, co tam Slováci nasadí a nedivím se, že s představou, že jim budou diktovat, s čím tam mají jezdit, narazil.
Pátek, 27. září 2019 - 16:45:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2254
Registrován: 12-2007
A Maďarům přece z veřejného rozpočtu nic platit nebudeme.

Keby len Maďarom!

Medzi Holíčom a Hodonínom bol (je?) rozkopaný most. Čo ideálnejšie si priať ako takéto beznádejné odfajčenie gumokolov v akejkoľvek podobe?

A koľko ľudí sa v tom vozilo? Ja som ta bol pravda iba raz a vo vlaku (tam/späť) cca 15 ľudí. A to je cestovné v rámci IDS. No bohovská hitparáda! Keby aj ten šukafon išiel plný. Koľko ľudí by v tom asi išlo za normálných okolností?
Ahá, ono to treba poslať v 30 min. takte, aby bola dostatočná ponuka, generujúca ten utajený dopyt, ktorý nie a nie nikto odhaliť?

Opäť - kým niekto začne vyplakávať, že niekde chýba vlak, kde k nemu existuje/može/mohla by existovať, nech si najskor zodpovie otázku, koľko by on prispel na jeho pravádzku, keby mal pod sebou verejný rozpočet - a z čoho iného by ubral v rámci toho rozpočtu [kladivo]

(Příspěvek byl editován uživatelem tratovak.)
Pátek, 27. září 2019 - 18:46:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 452
Registrován: 3-2018
Jako zdůvodnění nasazování Jánošíků na rameni Púchov - Horní Lideč jsem slyšel problémy se zbrojením, které je možné jen v Žilině nebo v Teplé. Resp. tedy vysoké poplatky ŽSR za kapacitu dopravní cesty. Každopádně ale velkohubé prásknutí dveřmi Zlínským krajem po termínu uzávěrky JŘ 2020 je typickým fenoménem dnešní doby...
Pátek, 27. září 2019 - 19:03:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 618
Registrován: 4-2007
Starý_Hanák: S tímto naprostý souhlas.....A občane polib si.......
Pátek, 27. září 2019 - 19:08:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7084
Registrován: 12-2011
Však se zas tolik toho nestalo, pár jednotek cestujících přijde o prázdné osobní vlaky. Nejdůležitější je dálková doprava, ta neustále roste a má zde nějaký smysl. Však se zastavuje i v takové díře jako je Horní Lideč, takže pro přeshraniční dopravu do Púchova dá využít i dálkový segment.

Segment osobních vlaků mezi CZ a SK je postupně odsouzen k záhubě. Bohužel, lidi tím nejezdí. Budoucnost je pouze v dálkové dopravě. Stačí se podívat na Vlárský průsmyk. A sousední Vrbovce se drží naštěstí alespoň z tradice, jinak by to Kordis i slováci nejraději zabalili. Snad tento přechod ještě dlouho nepadne.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pátek, 27. září 2019 - 19:41:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9906
Registrován: 8-2012
mezi dvěma státy EU
To je super šotodogma, píšu si ho jako číslo 4! [happy]
kolik vlaků jezdilo v roce 2013 z Bohumína do Chałupek ... kolik vlaků tam jezdí teď
Ale vy nemluvíte o nárůstu nabídky, vy mluvíte o stimulaci poptávky nabídkou. Tak schválně, o kolik desítek procent tam teď jezdí víc lidí? (Já bych řekl, že povětšinou budou k jejich spočítání stačit prsty na rukou. Nebo co to znamená "na poměry velmi slušně"? To je zas nějaká obezlička s těmi "poměry"?)
Já tyto vlaky využívám několikrát za rok
Sorry, ale vy (a většina z nás) jste specifický případ - vy tam jedete vlakem, protože tam jede vlak. Nepojede-li, "poptávka" nevznikne. To fakt nelze brát za typický jev.
Dtto Praha - Linz
Dtto - jaká teda vznikla poptávka po cestách do Lince z toho, že tam začaly jezdit vlaky v dvounásobném množství?

přece z veřejného rozpočtu nic platit nebudeme
Argument ad absurdum - nejde o "platit nic", ale o "platit 200/km za vzduchovozič".
neukončují se vlaky ve Gmündu, aby se ušetřilo pár drobných
Ještě jednou - 200 Kč/km. Za obrat 10 km je to 2000 Kč. Tágo pro teoretického cestujícího ze Střelné se vejde do 150 korun.

zdůvodnění nasazování Jánošíků na rameni Púchov - Horní Lideč je to, že "výstavka je putovní". Protože kdyby jezdily jen kolem Bratislavy nebo Žiliny, tak by nebyly tolik "vidět".

P.S. no a nejtrapnější je to, že pro pár přiblblých šotoušů je to "argument" proti fujfuj "soukromníkovi" (u Arrivy mi to bez uvozovek fakt nejde), přitom ten s tím nemá vůbec nic společného a nemůže s tím nic udělat.
電車オタク
Pátek, 27. září 2019 - 19:48:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 453
Registrován: 3-2018
T.H.: zdůvodnění nasazování Jánošíků na rameni Púchov - Horní Lideč je to, že "výstavka je putovní". Máte to podložené nebo je to Váš osobní názor? Argument se zbrojením je podle mě logický a mám ho "od zroje". Intelpetr: Netvrdím, že současný model byl dlouhodobě udržitelný, ale takováto forma (bouchnutí dveřmi v září) se ve slušné společnosti nepoužívá. Každopádně první vlak na Slovensko v 9:30, tomu říkám atraktivní nabidka...
Pátek, 27. září 2019 - 21:39:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12855
Registrován: 5-2004
"jak absolutně žádné spojení neexistuje (povětšinou ani autobusem), tak neexistuje ani poptávka?
Á, šotodogma číslo jedna"

Kolik lidí jezdilo mezi Kořenovem a Jakuszycema v době kdy tam jezdil jeden pár autobusů Jablonec - JG v sobotu a kolik dnes v dvouhodině vlaků?

A kolik lidí jezdilo mezi Náchodem a Kudowou v době kdy tam nejelo nic a kolik dnes kdy je tam dvouhodina busů?
Pátek, 27. září 2019 - 22:59:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9907
Registrován: 8-2012
máte to podložené
Mám to podložené. Evropské prachy byly vyargumentovány plošnou obsluhou (jinak by na Lideč donedávna jezdila nějaká žilinská 460 v balkanizovaném provedení s bobinou na jednom konci).

kolik lidí jezdilo mezi Kořenovem a Jakuszycema v době kdy tam jezdil jeden pár autobusů Jablonec - JG
Běžně tu na přechodu v Harrachově byly kolony aut na půl hodiny, zvlášť v devadesátkách a dobách nákupních zájezdů i mnohem více. A mezi Kudovou a Náchodem to bylo ještě o level víc, tam byla tržnice hned u hranic.
Ale líbí se mi, jak zas vytahujete absolutně nesouměřitelné věci, Kořenov a Horní Lideč, jen aby se vám nezhroutil modrý svět...
電車オタク
Sobota, 28. září 2019 - 03:44:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 454
Registrován: 3-2018
T.H: V Žilině už léta žádné 460 nejsou a z Púchova by se ani nerozjely...
Sobota, 28. září 2019 - 09:13:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9908
Registrován: 8-2012
Píšu "jinak by", za funkční negramotnost čitatele nemohu.
V době příchodu 671 bylo žilinské depo "bobinografů" plné (a je logické, že tam už léta nejsou, když tam jsou ti jánošíci na putovní výstavku) a do Púchova a Lidče bez problémů dojely (o hlubokém smyslu přepnout pouze Púchov a pak dalších 20-30 let nic mám taky určité pochyby, i to povstalo spíš z politických příčin).
電車オタク
Sobota, 28. září 2019 - 09:51:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2255
Registrován: 12-2007
o hlubokém smyslu přepnout pouze Púchov a pak dalších 20-30 let nic
Až na to, že povodný úmysel bol iný - holt, pravda, prevedenie už také - slovenské.

A teraz opäť tú o tom, aké debilné je prepnúť čokoľvek cca 15 rokov po tom, ako dopravcovia vedeli, že k prepnutiu dojde...

Prípadne o tom, že napr. LEO alebo RJ o takej Žiline nevedeli a budú strašne prekvapení, že k tomu dojde...
Sobota, 28. září 2019 - 10:07:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 617
Registrován: 7-2017
S T.H. se diskutovat nedá, ten zneguje všechno a zesměšní každého. Lépe je ho ignorovat.
Sobota, 28. září 2019 - 20:31:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4322
Registrován: 6-2008
ZFJ : [ok] [wink] [happy]
No to sice máte pravdu, že zneguje k jeho škodě co se dá...
No v nejen v kontextu z jeho příspěvků číší hoódně pravdy...
Tím nemyslím investigativa...
Jsem rád, že je zpět.
No. Jak říkají Poláci.
Palenie abo zdrowie, Wybor naležy dla Cziebie.
Sorry. Nepoužil jsem Polskou klávesnici........
Sobota, 28. září 2019 - 21:07:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9794
Registrován: 4-2003
Akorát, že T. H. má na rozdíl od zdejšího šotoušstva povětšinou pravdu. Prostě se smiřte s tím, že díky nenažranosti a neschopnosti ZSSK přes hranici u Lidče nebude jezdit nic.
Rybák
Sobota, 28. září 2019 - 21:39:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1311
Registrován: 5-2008
Mě připadá přístup slováků naprosto legitimní, proč by měly cpát prachy soukromníkovi a ještě zahraničnímu místo vlastnímu státnímu dopravci (a jeho místnímu personálu)?
Sobota, 28. září 2019 - 21:43:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7089
Registrován: 12-2011
I za cenu, že by to Arriva odjezdila za polovic než ten správný dopravce?

To by mě zajímalo, proč takové Dolnoslezké vojvodství cpe prachy soukromníkovi a ještě zahraničnímu místo vlastnímu dopravci (a jeho místnímu personálu) [lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 28. září 2019 - 22:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3515
Registrován: 6-2007
A ti cestující, co dojíždí z vesniček na druhé straně hranice na Vsetín do práce a do škol, tak mají holt smůlu. Stačí se podívat ráno kolik lidí přestupuje z osobního od Púchova do vlaku na Vsetín.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Sobota, 28. září 2019 - 23:29:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2747
Registrován: 8-2008
240.121. Zvolen mesto 16.7.2008


Fotogalerie lokomotiv: http://krumpolc.rajce.idnes.cz/


Fotogalerie pohraničního opevnění z let 1936 - 1938: http://ropiky1938.rajce.idnes.cz/

..............................................................
Nesni
Sobota, 28. září 2019 - 23:44:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2052
Registrován: 6-2014
Mě připadá přístup slováků naprosto legitimní
Mně taky. Jak to vypadá, slovenská strana nebyla přizvána ke změně dopravce vlaků. Nevidím doopravdy žádný důvod, proč by měla začít platit dopravci, kterého si vybral někdo v zahraničí. Jestli to správně chápu, tak zrušení přeshraničního úseku je vinou Zlínského kraje, který odmítl platit stejnou částku, jakou platí za vlaky dosud.

I za cenu, že by to Arriva odjezdila za polovic než ten správný dopravce?
Třeba mají i jiné priority než ušetřit pár chechtáků. Třeba chtějí mít jednotný dispečerský aparát pro většinu sítě, jednotný tarif, možnost přesunu vozidel (některými zde neuctivě nazývanou "putovní výstavka") nebo širší možnosti trasování vlaků (přímé vlaky Horní Lideč-Žilina-něco).

Stačí se podívat ráno kolik lidí přestupuje z osobního od Púchova do vlaku na Vsetín.
Obce na trati a slovenské ministerstvo dopravy mají přeci možnost si u ŽSSK objednat několik přímých vlaků až do Horního Lidče, není-liž pravda. Soukromý vlak ŽSSK na síti SŽDC by byl krok vpravdě revoluční, ale pro cestující asi nejlepší.
Neděle, 29. září 2019 - 00:21:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7090
Registrován: 12-2011
Jestli to správně chápu, tak zrušení přeshraničního úseku je vinou Zlínského kraje, který odmítl platit stejnou částku, jakou platí za vlaky dosud.

Tak to není odkaz
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 29. září 2019 - 01:16:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 130
Registrován: 1-2019
intelpetr:
"I za cenu, že by to Arriva odjezdila za polovic než ten správný dopravce?
To by mě zajímalo, proč takové Dolnoslezké vojvodství cpe prachy soukromníkovi a ještě zahraničnímu místo vlastnímu dopravci (a jeho místnímu personálu) [lol] (Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)"

Pro neznalé doplním. Část výkonů pro Koleje Dolnośląskie jezdí český GW Train jako subdodavatel, a to konkrétně na trase Trutnov - Sędzisław. Jezdí tam český motorák (810), český strojvedoucí a česká průvodčí.

KD jsou tedy dopravcem na polském území pouze formálně. Ve vnitrostátní přepravě na polském úseku platí tarif KD, ale personál je český (hovořící polsky) a vozidlo je české.

Nesni:
"
Mně taky. Jak to vypadá, slovenská strana nebyla přizvána ke změně dopravce vlaků. Nevidím doopravdy žádný důvod, proč by měla začít platit dopravci, kterého si vybral někdo v zahraničí. Jestli to správně chápu, tak zrušení přeshraničního úseku je vinou Zlínského kraje, který odmítl platit stejnou částku, jakou platí za vlaky dosud. "

Dopravce na slovenském území se vůbec nemusel měnit. Na české straně mohla být dopravcem Arriva, na slovenské ŽSSK. Kdyby se přijala nabídka Arrivy, která navrhovala jezdit s Linty až do Púchova, tak by mohlo být uplatněno naprosto stejné řešení jako při spolupráci GWTR - KD.

Napíšu to ještě polopatě, aby to místní modré gumy pochopily. České vozidlo, český strojvedoucí, český průvodčí až do Púchova, na slovenském úseku je ŽSSK dopravcem pouze formálně. Český průvodčí ale prodává jízdenky na slovenský úsek podle tarifu ŽSSK.

V tomto případě dokonce odpadá problém s jazykovou bariérou. Český průvodčí nemusí umět cizí jazyk, aby se s místními Slováky domluvil. Ani strojvedoucí při komunikaci s výpravčími.

Nesni:
"Třeba mají i jiné priority než ušetřit pár chechtáků. Třeba chtějí mít jednotný dispečerský aparát pro většinu sítě, jednotný tarif, možnost přesunu vozidel (některými zde neuctivě nazývanou "putovní výstavka") nebo širší možnosti trasování vlaků (přímé vlaky Horní Lideč-Žilina-něco)."

ŽSSK by měla mít především prioritu odjezdit všechny výkony v pořádku a včas (podle možností infrastruktury). Tento základní požadavek není splněn, ŽSSK dlouhodobě trpí nedostatkem hnacích vozidel, odřeknutí vlaků je na denním pořádku. Kdyby přijala nabídku Arrivy, že trasu Púchov - Horní Lideč odjezdí Linty, přičemž formálně bude na slovenském úseku stále dopravcem ŽSSK, mohly by být Elefanty přesunuty jinam, tam, kde je to opravdu potřeba.

Nesni:
" Obce na trati a slovenské ministerstvo dopravy mají přeci možnost si u ŽSSK objednat několik přímých vlaků až do Horního Lidče, není-liž pravda. Soukromý vlak ŽSSK na síti SŽDC by byl krok vpravdě revoluční, ale pro cestující asi nejlepší."

Všechny tyto úvahy vychází z předpokladu, že obec na to má peníze v rozpočtu. Musím vás vyvést z omylu. Ještě při částce, kterou požaduje ŽSSK při vnucování Elefanta, si to ta obec opravdu nemůže dovolit. Leda že by se jednalo např. o motorový vůz 810, který má nízké provozní náklady - na některých lokálkách to funguje. Ale vzhledem k přístupu ŽSSK to nelze provést.

Co by si obec mohla dovolit, je objednání nějaké mezinárodní autobusové linky. Ale to by mohl rovnou udělat kraj, protože obec si může dovolit pouze velmi omezený počet spojů. Kraj to může udělat pořádně.
Neděle, 29. září 2019 - 04:25:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 261
Registrován: 3-2014
Trať Púchov-Horní Lideč je špecifická tým, že počty cestujúcich tu kolíšu v závislosti od začiatku/konca smien v Continentale a to sem dochádzajú pracovať aj ľudia z ČR. Svojho času to jazdila 813+913 (ano čerpanie nafty ZA, alebo Tr.Teplá), ale musela byť v PU na stanici na "robotnícke" vlaky držaná aj jedna klasická súprava + lokomotíva. No a keďže po reko Púchova neostalo veľmi nástupištných hrán nazvyš, tak to vyriešili jednou 671, ktorá sa môže zdať skutočne na väčšine spojov predimenzovaná. Tu však treba doplniť, že od GVD 2020/2021 tu majú nabehnúť nové Regiopantery, ktoré sú akýmsi rozumným kompromisom medzi 813 a 671.
Neděle, 29. září 2019 - 08:12:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9796
Registrován: 4-2003
Thalys:Tu však treba doplniť, že od GVD 2020/2021 tu majú nabehnúť nové Regiopantery, ktoré sú akýmsi rozumným kompromisom medzi 813 a 671.

Rozumným kompromisem by pro několik málo vytíženějších vlaků denně byly dvě spojené jednotky 813/913 a nikoliv Regiopanter. Poloprázdný Regiopanter prohánějící se sem tam celý den necelých třicet kilometrů, tak to může napadnout jen někoho na Slovensku [crazy].
Neděle, 29. září 2019 - 08:31:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2256
Registrován: 12-2007
Deriváty 810 v akejkoľvek podobe v roku 2020 a rozumný kompromis??? [wink]
Neděle, 29. září 2019 - 08:39:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 1-2019
Tratovak:
"Deriváty 810 v akejkoľvek podobe v roku 2020 a rozumný kompromis??? [wink]
"

Arriva nabízela, že na vlacích do Púchova by mohly jezdit jednotky Coradia Lint, které splňují všechny moderní standardy. Ve špičkových časech by stačilo, kdyby jely dvě spojené jednotky.

Má to jedinou nevýhodu - diesel jedoucí pod dráty. Ale pokud bychom tam chtěli elektrické vozidlo, musel by to být max. dvouvozový Panter. Vozidlo s vyšší kapacitou nemá smysl.
Neděle, 29. září 2019 - 08:52:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9909
Registrován: 8-2012
Sorry. Nepoužil jsem Polskou klávesnici
Škoda, že jste nepoužil ani polštinu. "Palenie albo zdrowie, wybór należy do C_iebie."

přístup slováků naprosto legitimní, proč by měly cpát prachy soukromníkovi a ještě zahraničnímu
Přístup kraje, který nebude cpát prachy "státníkovi" a ještě zahraničnímu, za legitimní nepovažujete?
Jestli to správně chápu, tak zrušení přeshraničního úseku je vinou Zlínského kraje, který odmítl platit stejnou částku, jakou platí za vlaky dosud
Kraj odmítl platit částku 200 Kč/km. Jestli to je "stejná částka" je těžko říct, je možné, že mu ČD účtovaly doteď jinou a křížově to financovaly odjinud (kde někdo platil víc, než bylo nutno) - při jejich kreativním a neprůhledném účetnictví je možné všechno.
Obce na trati a slovenské ministerstvo dopravy mají přeci možnost si u ŽSSK objednat
Prostě ten neskutečný balík, který by stačil i na taxíky pro všechny cestující, má zaplatit někdo jiný... ale proč by to dělal, i kdyby na to měl?
Třeba chtějí mít jednotný dispečerský aparát pro většinu sítě
Soutěž o hledání nejvtipnějšího modrogumního argumentu tzv. "za každou cenu" právě začíná?
電車オタク
Neděle, 29. září 2019 - 09:06:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9797
Registrován: 4-2003
Tratovak:Deriváty 810 v akejkoľvek podobe v roku 2020 a rozumný kompromis???

Když ZSSK nic jiného nemá a představa, že by tam jezdilo vozidlo jiného dopravce, je pro ně neakceptovatelná, tak by to byla patrně jediná cesta, jak železniční regionální dopravu mezi Lidčem a Púchovem udržet v rozumných finančních mezích z pohledu Zlínského kraje.


Pan Hloupej: Arriva nabízela, že na vlacích do Púchova by mohly jezdit jednotky Coradia Lint, které splňují všechny moderní standardy. Ve špičkových časech by stačilo, kdyby jely dvě spojené jednotky.

A ZSSK se mohla posrat do vejšky, že by na jejich vlacích bylo vozidlo nějakého zlého soukromníka, který přitom soukromý není. Tak teď nemá ZSSK nic. Ostatně proč by si měl Zlínský kraj nechat diktovat podmínky nějakého podniku ze Slovenska s předraženými a všeobecně nekvalitními službami?
Neděle, 29. září 2019 - 09:18:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 142
Registrován: 7-2017
Já furt nechápu, co s tím má společného ZSSK. Tak snad se mají dohodnout včas objednatelé na obou stranách hranice. Pokud se nejsou schopni dohodnout, je třeba dohledat, který z těch dvou udělal chybu, respektive se choval bez ohledu na efektivitu vynakládání prostředků, zda tedy Zlínský kraj nebo slovenské ministerstvo. Abychom nakonec nezjistili, že ti dva spolu vůbec nejednali.

Pro ZSSK je lepší jezdit trať bez pár km za 200 Kč na vlkm, než být průtokový ohřívač pro ARRIVU. Berte to čistě ekonomicky, kdyby to někdo nabídl Vám, že místo vlastních kapacit budete službu komplet zajišťovat dodavatelsky.
Nesni
Neděle, 29. září 2019 - 09:24:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2053
Registrován: 6-2014
T_._H_.:
Soutěž o hledání nejvtipnějšího modrogumního argumentu tzv. "za každou cenu"
Chtěl jsem jenom naznačit, že jsou i jiná kritéria pro rozhodování než okamžitý finanční dopad. Jestli je to vtipné, nedokážu posoudit. Další důvod pro nespolupráci s Arrivou může být ten, že 20 km od diskutované tratě provozuje Arriva své komerční vlaky. Ne každý si myslí, že je vhodné spolupracovat s konkurencí.

neskutečný balík, který by stačil i na taxíky pro všechny cestující, má zaplatit někdo jiný... ale proč by to dělal, i kdyby na to měl?
Řeč je o 8 km Strelenka-Horní Lideč, které by slovenská strana platila pro své dojíždějící občany.
Neděle, 29. září 2019 - 09:31:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 132
Registrován: 1-2019
Jarda_Cempírek:
"Já furt nechápu, co s tím má společného ZSSK. Tak snad se mají dohodnout včas objednatelé na obou stranách hranice. Pokud se nejsou schopni dohodnout, je třeba dohledat, který z těch dvou udělal chybu, respektive se choval bez ohledu na efektivitu vynakládání prostředků, zda tedy Zlínský kraj nebo slovenské ministerstvo. Abychom nakonec nezjistili, že ti dva spolu vůbec nejednali. "

Slovenskému ministerstvu dopravy je to jedno. Nějaká odbočka do Česka je nezajímá, a tak to nechávají plně v kompetenci ŽSSK.

Jarda_Cempírek:
" Pro ZSSK je lepší jezdit trať bez pár km za 200 Kč na vlkm, než být průtokový ohřívač pro ARRIVU. Berte to čistě ekonomicky, kdyby to někdo nabídl Vám, že místo vlastních kapacit budete službu komplet zajišťovat dodavatelsky.
"

ŽSSK nemá v současné době dost vlastních kapacit na to, aby vůbec pokryla výkony, které v současné době jezdí. Letos shořelo už 9 lokomotiv. Nemají ani dost motorových vozů - část z nich nesmyslně prodali, přestože byly plně funkční.

Např. na trase Čadca - Makov je odřeknutí vlaku z důvodu nedostatku hnacích vozidel naprosto běžným jevem, ke kterému dochází několikrát týdně.

Hledejte v tom především politiku. Kdo dělá zakázky pro ŽSSK? Firmy, které jsou údajně napojeny na politickou stranu SNS (Danko). Ty firmy potřebují penězovod. Tady vůbec nejde o to, aby něco fungovalo.

Příští rok budou na Slovensku parlamentní volby. V nich může uspět opozice, vyšachovat SMER a ujmout se vlády. Ale nic se nezlepší - dobře, bude možná zrušen nesmysl jménem bezplatná přeprava, ale lze očekávat, že ve jménu úspor se zruší vlaky na mnoha tratích.

Řada místních Slováků se obává toho, že zrušení mezistátních Os Púchov - Horní Lideč je jen salámovou metodou, jak zrušit vlaky i na slovenském úseku (Púchov - Strelenka).
Neděle, 29. září 2019 - 09:34:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2257
Registrován: 12-2007
Když ZSSK nic jiného nemá
Desaťročia sa všeobecne vie, že 810 jazdili na výkonoch, pre ktoré neboli povodne určené a desaťročia je to predmetom kritiky.
Akonáhle sa ponúka alternativa o level vyššia, je to na prd a rozumný kompromis má byť derivát 810? Ešte k tomu na trati so sklonom 16-18 promile?

To, že ZSSK tieto črepy nakupila, je kapitola sama o sebe. Ale keď už, tak nech si jazdia napr. do takej Skalice... Nehladiac na to, že i tak je málo (viz "Makov").

z pohledu Zlínského kraje
A je tento pohľad rozhodujúci?
Koli zlínskému kraju sa teraz postaví do pozoru zbytok sveta?

Aby bolo jasno, mne je šumák či tam a kto a za koľko jazdí, ale niektoré "rady" mi fakt hlava neberie...

(Příspěvek byl editován uživatelem tratovak.)
Neděle, 29. září 2019 - 09:38:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 144
Registrován: 7-2017
Takže jaký je výsledek, jednal Zlínkský kraj se slovenským objednatelem nebo ne? Já jen, abychom nezjistili, že největší Balkán je Zlínský kraj, že se teď probrali, zjistili, že za Střelnou je Slovensko a že své super nápady s nikým neprojednali a teď se diví, že Slováci nestojí v pozoru a nepanáčkují.
Neděle, 29. září 2019 - 10:09:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 713
Registrován: 12-2007
Pro ZSSK je lepší jezdit trať bez pár km za 200 Kč na vlkm, než být průtokový ohřívač pro ARRIVU. Berte to čistě ekonomicky, kdyby to někdo nabídl Vám, že místo vlastních kapacit budete službu komplet zajišťovat dodavatelsky.
Zdá se, že Vám něco uniklo, ale je to dnes úplně normální věc, že si firma různé služby nechá zajistit dodavatelsky ať už je to např. učetnictví, personalistika, údržba, firemní auta atd... Některá firma si najme více služeb, některá nic, ale ŽSSK na tom opravdu není tak dobře aby si mohla hrát na hrdiny...

Šlo by se na zastávku do Strelenky dát dělící návěstidlo, pak by se u hrany mohly sejít vlaky z obou stran, ale byl by to těžký rovnák na vohejbák. [crazy]
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Neděle, 29. září 2019 - 10:50:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9910
Registrován: 8-2012
jsou i jiná kritéria pro rozhodování než okamžitý finanční dopad
Tak většině včetně šotoušů je vcelku jasné, jaká to asi budou kritéria u severobalkánského nádorního dopravce... Možná, že těch nahozených 200 Kč/km teda nebude kvůli "okamžitému finančnímu prospěchu", ale ve shodě s modrogumy na druhé straně hranice kvůli potřebě dokázat "pomýlenost liberalizace". Každopádně bych si ve shodě s krajem takový výkon nekoupil bez ohledu na ideologickou pevnost dopravce.
電車オタク
Neděle, 29. září 2019 - 11:14:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 145
Registrován: 7-2017
Pro Cisalpino: Nic mi neuniklo, nevím proč tady něco podsouváte,co není pravda nebo nevidíte snad rozdíl v tom zadat 100% služby a zadat z celkového plnění výkony do 10% (odhad, Vaše příklady budou v případě dopravce v drážní dopravě činit tak max. 5%). To je sakra rozdíl, minimálně v možnosti kontroly objednatelem, kdy máte v účetní sestavě jednu nákladovou položku, nebo jich tam máte stovky. Dále normální není zadat něco,co je mým hlavním byznysem, to bohužel uniklo Vám, že to normální firmy nedělají. Ne, že by se to nedělo, ale to je pak divné a něco smrdí.Rozhodně to není normální.

Stále odbočujeme od tématu, je Zlínský kraj Balkán či ne, to znamená projednal změnu s objednatelem za hranicí a nebo ne? Pokud se na to vyflákl, tak keci o tom, že to slovenské ministerstvo nezajímá jsou pouze nepodložené plky.
Neděle, 29. září 2019 - 11:59:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9911
Registrován: 8-2012
Co bylo předmětem zadání? ARRIVA má zajistit provozní soubor B, což fakt není přeshraniční doprava na Slovensko, ale pouze (Vsetín-) Horní Lideč - Střelná (a to v JŘ mají - 23225, 3290 atd.).
Problém je akorát v tom, že se ten přeshraniční provoz dřív financovalo nějakým šméčkem odjinud, zatímco teď je třeba mimo jiné kraj "potrestat" kvůli výběru fujuj soukromníka. No a kraj se vydídat nenechal...
電車オタク
Nesni
Neděle, 29. září 2019 - 12:34:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2054
Registrován: 6-2014
ARRIVA má zajistit provozní soubor B, což fakt není přeshraniční doprava na Slovensko
Přesně tak. A Zlínský kraj si patrně neuvědomil, že na přeshraničních vlacích se podílí i partner z druhé strany hranice a že je potřeba výběr dopravce koordinovat s ním. Nikde nevidím jakoukoliv chybu ze strany ŽSSK ani "potřebu modrogumů dokazovat pomýlenost liberalizace". Alespoň v odkazovaném článku se jasně píše, že: ... rozhodl kraj zadat společnosti Arriva vlaky. Ta měla provozovat vlaky do Púchova sama ..." Kraj se prostě rozhodl a vy všichni ostatní – přizpůsobte se. Spíš bych to formuloval, že ŽSSK byla vůči Zlínskému kraji vstřícná a nabídla stejnou cenu jako dosud, tedy nepožadovala její navýšení o inflaci nebo růst mzdových nákladů. A navíc nikdo nebrání Arrivě, aby vlaky do Púchova opravdu provozovala sama.[happy]
Neděle, 29. září 2019 - 12:55:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 133
Registrován: 1-2019
Jarda_Cempírek:
"
Stále odbočujeme od tématu, je Zlínský kraj Balkán či ne, to znamená projednal změnu s objednatelem za hranicí a nebo ne? Pokud se na to vyflákl, tak keci o tom, že to slovenské ministerstvo nezajímá jsou pouze nepodložené plky."


Já si myslím, že nejlépe na tuto otázku by mohl odpovědět sám hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Zkuste mu napsat mail: jiri.cunek@kr-zlinsky.cz

Odpověď by bylo záhodno zveřejnit i zde na K-Reportu.
Neděle, 29. září 2019 - 13:06:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 8-2017
Zlínský kraj si patrně neuvědomil, že na přeshraničních vlacích se podílí i partner z druhé strany hranice a že je potřeba výběr dopravce koordinovat s ním
A co byste od těch natvrdlejch a omezenejch strejců v regionech jako čekal [biggrin]
Neděle, 29. září 2019 - 13:24:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9913
Registrován: 8-2012
ŽSSK byla vůči Zlínskému kraji vstřícná a nabídla stejnou cenu jako dosud, tedy nepožadovala její navýšení
A to víte odkud? Jako že kraj doteď nevěděl, kolik platí, a teď z toho je výrazně v šoku? To je samozřejmě taky možné [happy], ale já bych se přidržel Occamovy břitvy.

odpovědět sám hejtman
Od toho snad má radního pro dopravu...
電車オタク
Nesni
Neděle, 29. září 2019 - 13:48:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2055
Registrován: 6-2014
nepožadovala její navýšení
A to víte odkud?

Takové vyjádření ŽSSK uvádí pan Sůra v tom odkazovaném článku.

Jako že kraj doteď nevěděl, kolik platí, a teď z toho je výrazně v šoku?
To je jedna z věcí, která mi taky nedává smysl.
Neděle, 29. září 2019 - 14:36:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9914
Registrován: 8-2012
No mně to smysl dává: Národní s Národným to do těch dvou stovek dostávali dosypávané jinde bůčkem a teď to má skončit (buď "natruc" že si kraj dovolil nebabagrovat to automaticky jim, nebo z nějakých modrologických důvodů typu "KEVů" apod.)1
Každopádně neutíkejme od podstaty problému: výkon pro těch pár lidí prostě za těch cca 14.000 Kč denně nestojí (za to je mj. cca 400-500 km taxíkem, takže by tu frekvenci šlo odvozit jím a ještě by asi zbylo - na tom je nejvíc vidět absurdita toho požadavku).
電車オタク
Neděle, 29. září 2019 - 15:47:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 1-2019
Nesni:
"Jako že kraj doteď nevěděl, kolik platí, a teď z toho je výrazně v šoku? To je jedna z věcí, která mi taky nedává smysl."

Mně to smysl dává. Kraj neplatil 100 % nákladů na provoz přeshraničních vlaků, protože zbytek se pro ŽSSK dosypal od ČD (vyrovnávka výkonů).

Nyní požaduje ŽSSK po kraji 100 % nákladů, protože nikde jinde k vyrovnávce výkonů nebude docházet.
Neděle, 29. září 2019 - 15:48:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2770
Registrován: 11-2006
Vám to za to možná nestojí, protože v tomto kraji nežijete.Já například ano a tento problém se mě a dalších dotýká přímo bytostně. Těch "pár" lidí je na obou stranách hranice a jedni jsou kupříkladu zaměstnáni v Púchově a druzí zase na Vsetínsku či dále ve vnitrozemí ČR. Nebo příkladem uvedu moji poměrně častou potřebu být v Olomouci, Šumperku,Č.Třebové, Pardubicích nebo v Praze před polednem. Pokud tedy chci něco vyřídit a nechci strávit noc nebo den na cestách,je východiskem spojení sice komplikované, leč spolehlivé. Z Púchova Os3260 ZSSK do Lidče, přestup na Os23206 ČD do Vsetína a tam přeskok na Ex520 ČD. Touto nedohodou ZK a ZSSK těchto "pár" lidí ztrácí jedinou možnost, jak se tam dostat vlakem. Pokud potřebuji jet ještě dříve, nezbývá než varianta osobní auto, které nechám napospas osudu ve Vsetíně na tři dny, abych stihnul Ex522. S tím, že vrátit se mohu také později, než posledním přeshraničním spojem Ex129 s vědomím, že ze Vsetína použiji opět vlastní auto. To samé v bleděmodrém je situace ve Vlárském průsmyku. Ještěže ta Arriva dokázala opět částečně spojit to, co bylo před lety násilně rozděleno. Vůbec bych se nezlobil, kdyby Arriva převzala i osobní přeshraniční dopravu až do T.Teplé, když ZSSK není ochotná nebo schopná jezdit až do Bylnice. Pokud se vrátím k nasazení "slonů" na lidečském rameni, má to tak trochu logické vysvětlení. Po přepnutí Púchova na AC totiž není vhodné vozidlo pro trať na kopec. Někdo tu argumentoval bagetami 813. Ty se pro tuto trať hodí pouze z hlediska dostatečné kapacity pro frekvenci, která tam jezdí. Nikoli však technicky. Tu kloubovou věc uvaříte vcelku spolehlivě ještě před překonáním státní hranice. Ještě jeden aspekt v případě řady 813: nejsou a není ani šance si je odněkud půjčit. Kdysi se tu zkoušely i M262.0, ale ani ty nestíhaly s chlazením. Řešením by byla "demoverze" dvojdílného pantera, podobná té co jezdí v plzeňském kraji. Což by nebylo nereálné, vzhledem k plánované dodávce pro ZSSK do žilinského regionu.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Neděle, 29. září 2019 - 16:00:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 137
Registrován: 1-2019
E499001: Velmi trefně napsáno. Bohužel arogantní idioti, jako např. jistý Petr J. z Kyjova, toto chápat nechtějí a nejraději by škrtli všechno.

Napíšu to tady ještě jednou. Arriva nabízela, že by do Púchova mohly jezdit motorové vozy Coradia Lint. Splňuje to všechny standardy dnešní doby. Jediné, co to nesplňuje, je to, že by to byl diesel pod dráty. Ale to vadí akorát pár impotentním šotouškům, na jejichž názor není třeba se ptát.

Alternativně by jim šlo ještě poslat i klíčenku.

Já osobně doporučuji napsat hejtmanovi. Čím víc dopisů obdrží, tím spíš se tím bude zabývat. Mailovou adresu jsem již uvedl o pár příspěvků výše.
Neděle, 29. září 2019 - 18:19:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9916
Registrován: 8-2012
Po přepnutí Púchova na AC totiž není vhodné vozidlo pro trať na kopec
Tak ještě jednou: ti "jánošíci" byli v Žilině dávno před přepnutím Púchova a jejich ježdění v nesmyslných relacích po kotárech s pár cestujícími bylo a je jen proto, že to v žádosti o EU dotaci vypadalo "dobře": prostě výstavka musela být putovní, na počátku dokonce jednou denně Čadca, jednou denně Liptovský Mikuláš, jednou denně Trenčín...
Arriva nabízela, že by do Púchova mohly jezdit motorové vozy Coradia Lint
Na druhou stranu to nelze vidět jako Hurvínek válku - ZSSK je především zaopatřovací ústav a v časech kpt. Danka bojujícího za "tie naše slovenské vlaky" si sotva může objednat ideového nepřítele Arrivu jako subdodavatele...
電車オタク
Neděle, 29. září 2019 - 18:56:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2258
Registrován: 12-2007
A nebolo by najlepšie, keby si napokon ZSSK všetky výkony objednala u subdodávateľov?
Ci pána, to by sa ušetrilo... [vypravci]
Neděle, 29. září 2019 - 19:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 138
Registrován: 1-2019
T_._H_.:
"Na druhou stranu to nelze vidět jako Hurvínek válku - ZSSK je především zaopatřovací ústav a v časech kpt. Danka bojujícího za "tie naše slovenské vlaky" si sotva může objednat ideového nepřítele Arrivu jako subdodavatele..."

Však jsem tady roli SNS zmínil. Dokonce i Kotleba se choval rozumněji (dohoda s Jančurou na provozu autobusové linky Banská Bystrica - Bratislava). A to je co říct.

Kdy na Slovensku zavládne rozum? Obávám se, že ani po volbách to nebude, protože nabídka stran je dost zoufalá. Ani ten Kotleba, kterého jsem zmínil, rozhodně není výhrou. A to ještě jsem to řekl dost mírně.
Neděle, 29. září 2019 - 19:52:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2772
Registrován: 11-2006
T . H.: výstavka musela být putovní
I toto je mi jasné od začátku. Klidně by tam mohlo jezdit i eso s dvěma klasami, ale obslužný personál na Lidči už prostě není. Tam zbyl jen výpravka s operátorkou. Navíc obratové časy je třeba krátit na minimum, aby si strojvedoucí náhodou nevydělali pár kaček navíc na českých dietách. Prostě ten slon, byť je kapacitně předimenzovaný, tam pasuje nejlíp. Nic lepšího na Slovensku prostě momentálně nemáme.[sad]
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Neděle, 29. září 2019 - 22:33:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 107
Registrován: 7-2017
Trepete tu stále o SNS a Dankovi ....čo ten s tým má....Jančura prestal jazdiť lebo na Slovensku nedostal dotácie ....a vtipne využil nejaké vety politika skrátka to využil....pritom samozrejme mu nikto nikdy nič nezakázal keby chcel a vydelával jazdí dodnes . A jazdí na iných trasách dodnes..aj keď sa zaviedli naspäť vlaky IC ZSSK jazdil plný jednoducho to bez dotácií nevedel na Slovensku sa žiadne sociálne zľavy v komerčných vlakoch nepreplácajú....no a teraz k Lidču ZSSK nemala voči vlakom Arivy nič problém bol vo finančnom vyrovnaní zlinský kraj nechcel platiť veľké jednotky a pre ZSSK by bolo nevýhodné tam jazdiť s malými motormi kvôli stúpaniu a nemožnosti tankovať , museli by súpravy navážať až zo Žiliny či Teplej v podstate teda navrhli súčasný model bez navýšenia ale to bolo pre zlinsky kraj veľa...