Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Elektrizace tratí » Archiv diskuse Elektrizace tratí do 28. 08. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Elektrizace tratí do 28. 08. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 23. srpna 2019 - 06:39:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4896
Registrován: 3-2004
Skoro bych očekával, že výměna cedulí bud součástí projektu otevření nového úseku dálnice (tj. že se o to třeba postará nikoli "běžná údržba" ale firma, co staví ten poslední úsek). Ona ta D8 vlastně není otevřená zas tak dlouho....

Ale díky za tu mapu. Jen mě zaujalo, proč na všech silnicích, které se sbíhají ve Svitavách je značen cíl Svitavy, kromě 1/35 (ve směru z HK), kde je cíl Olomouc? A proč ne třeba Brno?

Abychom se vrátili k železnici, tam je to podobné: Na trati 021 možná ještě vyskytují cedule Směr: V. Osek a Směr: Hanušovice, které z hlediska nešotouše nedávají žádný smysl..

(Příspěvek byl editován uživatelem honzasl.)

(Příspěvek byl editován uživatelem honzasl.)
Pátek, 23. srpna 2019 - 22:29:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3619
Registrován: 9-2003
M_g: Mně navigace přezoomuje automaticky v místech nějakých komplikovanějších manévrů, takže na to prakticky nemusím sáhnout.
NOBLE BRICKS
Sobota, 24. srpna 2019 - 00:31:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3926
Registrován: 4-2006
S4991023: Pro navigaci používám google mapy a ty se taky zoomují automaticky.
M_g
Sobota, 24. srpna 2019 - 01:01:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1148
Registrován: 6-2006
S4991023: A to je právě i místo o kterém AL píše.
A pak ani nemusí být vidět, že se pojede zpět na dálnici.

Prostě tama nejezdil. Nesledoval směrové cedule - na to má přece navigaci - a až na něho začala kdákat, aby odbočil, tak na ní bylo zúžené pole tak, že neviděl kam to pojede.
Sobota, 24. srpna 2019 - 12:21:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19869
Registrován: 5-2002
Já teď "podědil" nějakou navigaci, tak ji trochu testuju. A ukazuje se, že si nebere servítky mě protáhnout obytnejma zónama místo po sběrné komunikaci...
Sobota, 24. srpna 2019 - 15:16:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3620
Registrován: 9-2003
Hajnej: Moje navigace mě zase bere zásadně oficiálními obchvaty, i když by to přes město bylo lepší.
NOBLE BRICKS
Sobota, 24. srpna 2019 - 15:23:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3621
Registrován: 9-2003
M_g: No, blbá navigace, v kombinaci s blbým řidičem zhouba - neblbá navigace by totiž na tomhle místě nezoomovala a jela rovně.
Setkal jsem se s tím kdysi při srovnávacím testu navigací za účelem následné koupě. Kolegův Garmin, slující od té doby "Silniční bavič" se proslavil dvěma hláškami "Sjeďte z dálnice a najeďte na dálnici" (při jízdě z Prahy na Ostravu mě na křižovatce D1 a D2 chtěl protáhnout kolektorem) a "Na konci ulice jeďte po chodníku" (na konci ulice byl (za sloupkama) bezejmenný chodník a navigace nevěděla, že to není komunikace pro motorová vozidla).

(Příspěvek byl editován uživatelem S4991023.)
NOBLE BRICKS
Sobota, 24. srpna 2019 - 20:44:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6305
Registrován: 9-2011
Hele, ta příhoda je alespoň 9 let stará, možná i víc. Nevím, jestli v té době navigace běžně přezůmovávaly.
Všichni jste volové. Servít
Sobota, 24. srpna 2019 - 22:03:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3626
Registrován: 9-2003
Jistěže jo, pokud to nebyla navigace zdarma k sekačce. Vždyť to byl zlatý věk standalone navigací - dedikované byly drahé tak, že si je málokdo kupoval i do luxusních aut, Waze ještě nebylo.
NOBLE BRICKS
Pondělí, 26. srpna 2019 - 00:09:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19878
Registrován: 5-2002
S499: Moje navigace mě zase bere zásadně oficiálními obchvaty, i když by to přes město bylo lepší.
Momentálně má ta navigace mapu z roku 2013 a ještě jsem neměl čas to aktualizovat.
Pondělí, 26. srpna 2019 - 08:23:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3271
Registrován: 6-2016
Já jsem v Jeseníkách použil "bionavigaci" (vnuk) a zakufrovali jsme během několika set km jen jednou. A kdyby ukazatele směru oznamovaly i číslo silnice (jak se občas děje), tak bychom trefili na první dobrou...

Jinak neaktuální mapa schopnosti navigace docela drtí - zažito u soudruhů v NSR na služební cestě. Té paní před domovem seniorů málem vypadly oči z důlků, když jsme ve firemně pomalovaném Transporteru jeli potřetí kolem[biggrin]
Pondělí, 26. srpna 2019 - 08:55:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 509
Registrován: 9-2002
Neaktuální, šest let stará mapa v navigaci v době on-line map?[crazy]. Nejcennější u dnešních navigací jsou data z provozu. Takže když mne nedávno u Ulmu “nesmyslně” posílala dal na Mnichov místo po A7 na wurzburg, tak jsem poslechl a dobře jsem udělal. Vysypanej kamion a zacpanou A6 v rádiu oznámili, až když jsem byl před augsburgem a když utěšovali, ze bergungsarbeiten budou brzy končit, byl jsem dávno za Řeznem
Pondělí, 26. srpna 2019 - 10:21:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19885
Registrován: 5-2002
Vytr: Neaktuální, šest let stará mapa v navigaci v době on-line map?
Ono je dobré číst vlákno od začátku - v #19869 jsem psal, že jsem ji "podědil", tedy spadla mi do klína taková, jaká byla - a to "ještě jsem neměl čas" se týká těch pár dní a ne těch šesti let.
Jinak v autě zabudovanou navigaci cíleně nemám, a to mimo jiné právě proto, že on-line mapa v mobilu mi přijde pružnější (a taky proto, že preferuju předcestovní přípravu).
Pondělí, 26. srpna 2019 - 11:39:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7374
Registrován: 8-2007
Nejcennější u dnešních navigací jsou data z provozu

Také si myslím.Jezdím podle navigace na obyčejném mobilu zadarmo,nic neaktualizuju a v případě bouračky mě odvede na objízdnou trasu(např. na D1) protože už ví,že nějaký úsek je neprůjezdný z důvodu nehody.
Martyss
Pondělí, 26. srpna 2019 - 18:34:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1654
Registrován: 10-2007
Nejcennější u dnešních navigací jsou data z provozu.
Také si myslím.Jezdím podle navigace na obyčejném mobilu zadarmo,nic neaktualizuju a v případě bouračky mě odvede na objízdnou trasu(např. na D1) protože už ví,že nějaký úsek je neprůjezdný z důvodu nehody.
[ok]
Pondělí, 26. srpna 2019 - 22:05:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19901
Registrován: 5-2002
A17: v případě bouračky mě odvede na objízdnou trasu
Jako minulou neděli, když kromě D10 byla ucpaná i Stará Boleslav smártobjížděčema...?
Martyss
Pondělí, 26. srpna 2019 - 22:20:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1656
Registrován: 10-2007
Jako minulou neděli, když kromě D10 byla ucpaná i Stará Boleslav smártobjížděčema...?

https://cs.wikipedia.org/wiki/Hospoda_Na_m%C3%BDtince
Pondělí, 26. srpna 2019 - 23:28:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19907
Registrován: 5-2002
To jako že staroboleslavští jsou natolik hloupí, že nedokáží ocenit dobrodiní kolony pomalu popojíždějící přes celé město a smrdící tamtéž? Nebo co se nám Jeho Vašnost snažila naznačit...?

Něco jiného je cílevědomě budovaný systém objízdných tras, kde se zvolí vhodná z prefabrikovaných objížděk, tak jak k tomu dospěli v Německu. Ale že by taková trasa vedla a priori historickým centrem hnedle dvou měst, to se moc nevidí ani tam.
Martyss
Úterý, 27. srpna 2019 - 06:55:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1657
Registrován: 10-2007
To jako že staroboleslavští jsou natolik hloupí, že nedokáží ocenit dobrodiní kolony pomalu popojíždějící přes celé město

To si nemyslím, pokud by měl někdo ve SB takový názor, tak by šlo o obyčejné české vychcánkovství.
Úterý, 27. srpna 2019 - 09:01:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 510
Registrován: 9-2002
Hajnej, a kudy by asi tak nějaká Uxy měla vést, než po 610? A jak věděj, že byla ucpaná 610 i D10? Že by zkoušeli objet kolonu přes SB a ono to nebylo ono, tak se jim vyrazila najednou starost o blaho tamních obyvatel? [lame]
Úterý, 27. srpna 2019 - 09:24:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 12-2018
Jako minulou neděli, když kromě D10 byla ucpaná i Stará Boleslav smártobjížděčema
Jako každou neděli, kdy lumíci migrují žít své bohaté životy zpět do Stověžaté, dokud nezmizí omezení "oprava vozovky Radonice - Svémyslice (levá strana)". Vzhledem k tomu, že by se těžko hledal někdo, kdo tuhle "objížďku" nezná, tak by k ucpání BnLStB došlo i bez smartfounů - prostě proto, že jiný most přes Labe tady není; i kdyby by byl problém avízovaný už kolem Benátek (hle potřeba aktuálních dat z provozu!), tak v Lysé je pro změnu zbořený most přes nádraží.
Úterý, 27. srpna 2019 - 09:52:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19913
Registrován: 5-2002
V: kudy by asi tak nějaká Uxy měla vést, než po 610?
Ono je hlavně tu 610 na to potřeba nějak připravit - třeba začít řídit některé kritické křižovatky. To ale už patří k tomu cílevědomému budování.

Že by zkoušeli objet kolonu přes SB a ono to nebylo ono, tak se jim vyrazila najednou starost o blaho tamních obyvatel?
Vzhledem k tomu, že jsem nejel do Prahy, ale do Zdib, kdy do té SB sjíždím tak jako tak, o žádné objíždění kolony nešlo.
Ale zkusit dehonestovat oponenta se muselo, bylo to silnější, co...? [wink]
Úterý, 27. srpna 2019 - 10:00:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19914
Registrován: 5-2002
LBD: i kdyby by byl problém avízovaný už kolem Benátek, tak v Lysé je pro změnu zbořený most přes nádraží.
V tom máš pravdu, tohle "Účko" je t.č. mimo hru.

hle potřeba aktuálních dat z provozu!
Ta aktuální data bych mnohem raději viděl zpracována dopravní telematikou do řízeného omezování rychlosti, aby se ten špunt tak rychle nedoplňoval a začal se snáz rozpouštět.
A taky by se PČR mohla po vzoru svých německých kolegů trochu víc začít starat o dodržování rozestupů, protože při těch, které jsou v kraji zvykem, vede i celkem nevinné ubrání plynu ke vzniku dvoukilometrové kolony.
Úterý, 27. srpna 2019 - 10:29:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 511
Registrován: 9-2002
Chacha, cílevědomé budování... Zaregistrovali vůbec naši ministerští úředníci, že objízdnou trasu lze trvale vyznačit? Nebo to Godot bude dřív?


Dehonestovány oponenta.. tak si zameťte před vlastním prahem. Nebo to byl jinej Hajnej, který si tu trhal roucho stran těch, co používají on-line navigací a ubližují staroboleslavským?

Btw. S daty z provozu Vás mohla navigace odklonit na Zdiby dřív a podkakování skrz SB jste si mohl ušetřit
Úterý, 27. srpna 2019 - 10:42:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 116
Registrován: 12-2018
zpracována dopravní telematikou do řízeného omezování rychlosti, aby se ten špunt tak rychle nedoplňoval a začal se snáz rozpouštět
To by vedlo akorát k "objíždění" ne od EXITu 14, ale už od EXITu 21 k velkému nadšení ještě Skorkovských a Podbražských. (Chybějící) kapacita se sociálním inženýrstvím nahradit nedá a nedělní dopražská migrace lumíků je prostě fakt (ještěže to na tom místě už jde v omezení aspoň 2+1/1).
Úterý, 27. srpna 2019 - 11:15:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9773
Registrován: 4-2003
LBD:Jako každou neděli, kdy lumíci migrují žít své bohaté životy zpět do Stověžaté

Ano, Stověžatá táhne, však je to v ní lepší, než někde na venkově. To ale venkovan nikdy nepochopí a do Stověžaté přestěhovaný venkovan povětšinou nikdy nepřizná [biggrin].
Úterý, 27. srpna 2019 - 11:48:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 12-2018
A každotýdenní pátečně-odpolední migrace opačným směrem "už-už abych z tý Prahy vypadl" je vlastně jen dobrodružnou expedicí na rurální motivy s cílem opakovaně se ujišťovat o onom postulátu lepšosti [crazy]
Úterý, 27. srpna 2019 - 12:03:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3634
Registrován: 9-2003
No jo, Praha a Pražáci jsou prostě zlo, ať tak nebo tak [biggrin] .
NOBLE BRICKS
Úterý, 27. srpna 2019 - 12:04:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4149
Registrován: 5-2004
Vytrezvitel:
"Dehonestovány oponenta.. tak si zameťte před vlastním prahem. Nebo to byl jinej Hajnej, který si tu trhal roucho stran těch, co používají on-line navigací a ubližují staroboleslavským? "

Sorry, ale jednou větou popsal běžný jev, kdy se trasy dřív používané jen řidiči s orientačním smyslem a schopnými číst mapu dnes používají kvůli navigacím zcela masově. Zrovna tady mám otevřený článek, kde se mj. píše:
Citylab:
"Sherman Oaks, the San Fernando Valley neighborhood where I grew up and where my dad once pulled that Mitsubishi out of the driveway every morning, offers a vivid portrait of this dynamic. The windy street where I used to walk to haircuts and playdates has become one of Waze’s favorite alternates to nearby I-405. Now my mom wakes each morning to a chorus of car horns and struggles to pull out of the driveway by 7:30 a.m., so clogged is the right-of-way."
Martyss
Úterý, 27. srpna 2019 - 12:23:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1658
Registrován: 10-2007
Sorry, ale jednou větou popsal běžný jev
Vzhledem k tomu, ze uz jsem s nim jednu diskuzi na tema Waze vedl, tak si proste jenom nabehl do vlastniho arogantniho chovani a nadavek. Je to mrzute, ale je to tak.

trasy dřív používané jen řidiči s orientačním smyslem a schopnými číst mapu dnes používají kvůli navigacím zcela masově.
Jo..jo..mel jsem hospodu a chodili tam lidi...
Úterý, 27. srpna 2019 - 12:59:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 12-2018
S4991023:
Ovšem migrační nájezdy opačným směrem (v pátek odpo dopražsky a neděle večer odpražsky) se v podání nicnechápajících venkovanů nekonají... proč, když je to mezi Černým Mostem a Bílou Horou o tolik lepší (a do Stověžaté imigrovavší venkovan jim to o té lepšosti řekl *) )? Že by ta jejich degenerace byla až tak velká?

*) dopražský imigrant po příjezdu "domů" a odevzdání obalů na zpětnou výslužku šéfovi od provianťáků (mamince) určitě nešíří poraženectví, jak to v Praze stojí zahovno, ale naopak jak to bylo jeho nejlepší životní rozhodnutí
Úterý, 27. srpna 2019 - 17:29:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4150
Registrován: 5-2004
Martyss:
"Jo..jo..mel jsem hospodu a chodili tam lidi..."
Hospoda se z mýtinky odstěhovala, stejně tak by měli štamgasti. Viz „Využití obchvatů“ a níž zde.
Martyss
Úterý, 27. srpna 2019 - 17:52:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1659
Registrován: 10-2007
Hospoda se z mýtinky odstěhovala, stejně tak by měli štamgasti. Viz „Využití obchvatů“ a níž zde.
Hodně se mi líbí tohle - https://prahounakole.cz/wp-content/pnk/uploads/2014/05/vk_nl_muid en_stara.jpg

Dal bych to na Průmyslovou, k Muzeu a neotvíratelnou variantu okolo Mariánského náměstí.

Pak bych taky zvážil, jestli to nedat do Vysokého Mýta, Litomyšle a Lipůvky ještě před výstavbnou ochvatů. Třeba by je to jejich výstavbu urychlilo...[biggrin]
Úterý, 27. srpna 2019 - 18:11:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9775
Registrován: 4-2003
LBD: každotýdenní pátečně-odpolední migrace opačným směrem "už-už abych z tý Prahy vypadl" je vlastně jen dobrodružnou expedicí na rurální motivy s cílem opakovaně se ujišťovat o onom postulátu lepšosti

Tady má někdo komplex z Pražáků[biggrin]. Postulátem lepšosti totiž obvykle mává příznivec hradního kořaly. Od koho by se také mohl lepšostí, lepšolidmi a dalšími kravinami nakazit, že ano? [rofl]

Nejednou jsem se setkal s komplexem venkovanů z Pražáků, ale opravdu hezký komplex jsem zažil na několika místech před a během poslední volby tohoto kořaly, kdy jsem se setkal s takovou nevraživostí vůči Pražákům kvůli tomu, že si ho dovolí nevolit. Nejlepší to bylo, když jsem během víkendového pobytu v Kořenově v Jizerských horách slyšel Moraváky odkudsi od Kyjova, kteří vyloženě nadávali na to, že Pražáci jsou neskuteční drzouni s tím, co si při volbě dovolují a byli pěkně nasraní. A standardní kecy typu že Praha je stát ve státě a že kdyby Praha nebyla, tak je volba jasná a Zeman už by byl na hradě napoprvé. Tak jsem tuhle skupinu pořádně dráždil a dostal jsem od dalších lidí, co byli se mnou radu, abych toho raději nechal, že bych mohl dostat po hubě. Nepřestal jsem, dráždil jsem je, po hubě jsem nedostal, ale za pár dnů se bohužel radovali oni a ne já...

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Úterý, 27. srpna 2019 - 19:06:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 122
Registrován: 12-2018
No nazdar, odhalen další nechápající venkovan s pragokomplexem z každotýdenní lumíkovské migrace, automatický příznivce hradního kořaly ... ale chybí tam závist, aby to bylo komplet.

No prej tu má někdo mindrák [lol]

když jsem během víkendového pobytu v Kořenově
Když jsem během víkendového pobytu na Kačerově... počkat, to zní jako kravina. Teda ona to vlastně kravina reálně je, kdo by jezdil na víkendový pobyt na Kačerov, i když to tam je lepší.
Úterý, 27. srpna 2019 - 20:11:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9776
Registrován: 4-2003
LBD:No nazdar, odhalen další nechápající venkovan s pragokomplexem z každotýdenní lumíkovské migrace, automatický příznivce hradního kořaly ... ale chybí tam závist, aby to bylo komplet.

Ta závist tam už je zakomponovaná. Bez ní příspěvek o lumíkovské migraci neměl šanci na vznik [biggrin].


Když jsem během víkendového pobytu na Kačerově...

Strýček Skrblík, Bubík, Dulík, Kulík, Rampa McKvák a mnozí další tě během víkendového pobytu v Kačerově vtáhli do děje a byl z toho nakonec nějaký vlhký sen o migraci lumíků [biggrin].
Úterý, 27. srpna 2019 - 21:10:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 126
Registrován: 12-2018
Pragolumíkovská migrace (pátek z Prahy - neděle do Prahy) je objektivní fakt (sám se jí účastníte "víkendovými pobyty"). Dokonce se kvůli ní přerovnává třeba omezení na D11 u Poděbrad (z 2+1/0 neděle 13:00 – čtvrtek 10:00 na 1+2/0 čtvrtek 13:00 - neděle 10:00).
No, jistě ji lze závidět [ok]
Středa, 28. srpna 2019 - 00:19:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19918
Registrován: 5-2002
V: který si tu trhal roucho stran těch, co používají on-line navigací a ubližují staroboleslavským?
Hajnej konstatoval, že tam jsou, ale roucho jim v #19901 rozhodně netrhal.
Spíš se snažil poukázat na určité nedomyšlené důsledky zdánlivě geniálního řešení.

DJ: The windy street where I used to walk to haircuts and playdates has become one of Waze’s favorite alternates to nearby I-405. Now my mom wakes each morning to a chorus of car horns
Přesně. Krásně vystiženo, jak se v daném místě to Waze chová jako bohapustá střílečka s cílem se co nejrychleji procpat obtížně prostupným územím, zcela bez ohledu na to, co na to říkají místní. To vše postaveno na ideji crowdfundingu, což je de facto jenom eufemismus pro datovej komunismus.

LBD: To by vedlo akorát k "objíždění" ne od EXITu 14, ale už od EXITu 21
No ona by se v takovém případě ta rychlost snižovala už přinejmenším odněkud od Boleslavi.
Třeba HAC při cca čtvrthodinové frontě před Svetim Rokem začíná sundavat rychlost už někde od Benkovce.
Ono to snížení rychlosti kromě "odložení" dojezdu ke špuntu i přivře rychlostní nůžky, čímž zvedne propustnost. Výsledkem je, že to projedeš sice zhruba stejně dlouho, ale s menší spotřebou nervů, plechů i paliva.

Pragolumíkovská migrace (pátek z Prahy - neděle do Prahy) je objektivní fakt (sám se jí účastníte "víkendovými pobyty").
Tady si krásně protiřečíš. Nejdřív ji definuješ jako každotýdenní a pak ji přisuzuješ i těm, kdož tam jedou jednou za uherskej rok.

No, jistě ji lze závidět
Já letos začal migrovat kvůli tomu, abych připravil otcův rodnej dům k prodeji (kdybych mínil každotýdenně migrovat i já, tak ho nejspíš prodávat nebudu, ale nechám si ho jako migrační cíl, že...?).
Ale klidně mi můžeš závidět i to, že mi začínají odcházet rodiče, hlavně když se tím potvrdí Tvá teorie.
Středa, 28. srpna 2019 - 10:10:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 512
Registrován: 9-2002
Hajnej: než se pustíte do používání termitů, zjistěte si, co to ten crowdfounding znamená. Že uzivatlé svobodně směňuji data o svém pohybu za prognózu nejrychlejší cesty, bych komunismem nenazýval. Obdobný druh směny děláte třeba při použití vyhledávače.

Oproti tomu telematika objednána ŘSD, hlásící něco, co vlastně řidič nepotřebuje, financovaná se prohrabaním v cizích kapsách, má k prakticky provozovaného komunismu daleko blíž. Ale delaj hoši pokroky. Za dlouhý miliony a roky propocených porad se propracovali od hlášky “jeďte opatrně” k navěstění sekeče trávy s předstihem 20 plus mínus 5 km[lame]

A tu pokryteckou starost o místní... no ptali se jich, když jim tam za společné prachy stavěli veřejnou komunikaci. Btw. Vy se jich snad na souhlas ptáte, když tak jako tak jezdíte od D10 do Zdib skrz SB a další obce, místo abyste jel okolo po kapacitní komunikaci a místní neobtěžoval?
Středa, 28. srpna 2019 - 12:11:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 12-2018
Průjezd při vyloučení dodatečné kapacity (objížďka po II/610) nebude trvat "zhruba stejně dlouho", to je logický, matematický i fyzikální nesmysl. Problém byl hlavně ve frustraci "objížděče místně znalého" z toho, že podobnou objížďku použili kromě něj i další a on tudíž s tou kolonou na D10 nevykejval podle svých představ.

Můžeme se s každotýdenní pravidelnou lumíkovskou migrací z/do "lepšího" (Bram úterý, 27. srpna 2019 - 11:15:25) vypořádat jejím popřením, prohlášením za neexistující popř. osobním útokem za něčí teorii, tím se ale na její reálnosti nezmění vůbec nic. Popsaná situace u BnLStB nevznikla jen Božím zásahem.
Středa, 28. srpna 2019 - 13:36:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4903
Registrován: 3-2004
to je logický, matematický i fyzikální nesmysl.

A není spíš myšleno to, že problém (kolony, zdržení, nehody) nevzniká zpravidla v tom úzkém hrdle, ale těsně před ním, kde dochází ke snižování rychlosti? Tedy tam, kde řidiči prudce brzdí vzniká nervozita, která způsobuje kolony a ty potom pocitově zdržují?

Telematiku, která by mi na displej navigace hodila informaci "jeď 70 a nebudeš muset brzdit do kolony" bych rozhodně bral.
Středa, 28. srpna 2019 - 13:44:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 130
Registrován: 12-2018
Netuším, co je "myšleno", ale psáno je tu cosi o ucpání Staré Boleslavi kvůli navigacím ve smartfounech, takže předpokládám, že smyslem je ty odklony z II/610 skrz BnLStB nějak vyloučit. Ale znovu podotýkám - hlavní problém byl u "místně znalého objížděče" v tom, že tuto objížďku použili kromě něj i oni "smartfounisti" a tudíž s kolonou na D10 nevykejval nerušeným průjezdem "po staré".
Středa, 28. srpna 2019 - 13:46:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2999
Registrován: 8-2009
Telematiku, která by mi na displej navigace hodila informaci "jeď 70 a nebudeš muset brzdit do kolony" bych rozhodně bral.
To je sice krásné ale museli by to mít všichni a hlavně by se tím museli řídit. Systém světelných avízo před problémem na dálnici běžně funguje třeba v Anglii ale stejně v místech kde není radar na to moc lidí nedbá a pak do té kolony stejně brzdí.[smrt]
Život je hořký. Bohudík !
Nebudu si měnit nick proto, že jsem se přestěhoval[kecal]
Středa, 28. srpna 2019 - 14:01:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4151
Registrován: 5-2004
Jurek_fm:
"To je sice krásné ale museli by to mít všichni a hlavně by se tím museli řídit. Systém světelných avízo před problémem na dálnici běžně funguje třeba v Anglii ale stejně v místech kde není radar na to moc lidí nedbá a pak do té kolony stejně brzdí.[smrt]"
Tak. V menším je to vidět i ve městech. Co je asi vidět častěji, když ve městě před řidičem padne červená, sundání nohy z plynu (+ vyřazení třeba) a plynulý dojezd „zadarmo“, nebo držení konstantní rychlosti až těsně před semafor a pak zastavení? Osobně teda spíš vídám to druhé…
Martyss
Středa, 28. srpna 2019 - 14:18:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1660
Registrován: 10-2007
Systém světelných avízo před problémem na dálnici běžně funguje třeba v Anglii ale stejně v místech kde není radar na to moc lidí nedbá a pak do té kolony stejně brzdí.[smrt]

V Německu to funguje a lidé to respektují. Podobně jako další opatření, které tady v ČR hlava 1...
Středa, 28. srpna 2019 - 15:03:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 513
Registrován: 9-2002
To DJ: třeba si většina všimla, ze když jsou v radě u semaforu na n-ty pozici, tak když z pole-position vyrazí plachtič, tak křižovatku na zelenou neprojedou, zatímco když jsou před nimi jen brzdo-plynaři, tak zelenou stihnou i z n+kte pozice. A je jim blby, kvůli par drobnejm zdržovat ostatní.
Středa, 28. srpna 2019 - 15:09:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4152
Registrován: 5-2004
Chápu, ale vyskytuje se to i při samostaných autech, kde není koho zdržovat, a naopak rozjezd front oproti dřívějšku poněkud zpomalily start-stop systémy…
Středa, 28. srpna 2019 - 15:22:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3000
Registrován: 8-2009
V Německu to funguje a lidé to respektují No tak nevím. Po německu mám nalítáno určitě přes 100000 kiláků ale tam to nefunguje. Asi jezdím v nějakém jiném[satan]
Život je hořký. Bohudík !
Nebudu si měnit nick proto, že jsem se přestěhoval[kecal]
Středa, 28. srpna 2019 - 15:31:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3638
Registrován: 9-2003
Martyss blouzní o nějakém virtuálním, dokonalém Německu. Já na rozdíl od něj mám s Německem kontinuální zkušenost od dob před sjednocením a vývoj v Německu jde rozhodně tím směrem, že se Němci učej prasárny od Čechů a ne Češi disciplíné https://youtu.be/-46Q_e6igrU od Němců.
NOBLE BRICKS
Středa, 28. srpna 2019 - 15:34:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3639
Registrován: 9-2003
LBD: Tak nějaký, zřejmě potlačovaný, komplex z Prahy tam bude, to je nesporné a je to vidět třeba na tom neustálém lumíkování. Já třeba necítím potřebu desetkrát denně zopakovat, že vidláci okupují Ikeu nebo podobnou stereotypizační mantru.
NOBLE BRICKS
Středa, 28. srpna 2019 - 15:49:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3001
Registrován: 8-2009
že se Němci učej prasárny od Čechů co se týče mimo jiné i neplacení faktur což už mám taky odzkoušeno na vlastní kůži[ko][zadnice]
Život je hořký. Bohudík !
Nebudu si měnit nick proto, že jsem se přestěhoval[kecal]
Středa, 28. srpna 2019 - 17:11:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19928
Registrován: 5-2002
Vytr: Že uzivatlé svobodně směňuji data o svém pohybu za prognózu nejrychlejší cesty, bych komunismem nenazýval.
Ale vždyť to tak je.
Ono je totiž silně diskutabilní už to kritérium nejrychlejší cesty, které je silně sobecké. A hlavně mi opravdu nepřijde fér ucpáním místních komunikaci ucpat i příčnou dopravu (kolik lidí se asi tak dostalo z vedlejší), které do problémů na D10 už není vůbec nic.
A když už je teda k mání ten kopec svobodně směněnejch dat, tak bych čekal, že při zadání cesty vejede něco jako "hele, pojedeš v docela blbou dobu, nechceš si to rozmyslet"...?
Protože průser nedělní špičky je dvojí: jednak ji nejde rozložit (zato páteční na sobotu ráno), druhak jsou toky konvergentní a ne divergentní.

Oproti tomu telematika objednána ŘSD
Neřeším aktuální stav u ŘSD, ale co telematika umí tam, kde funguje, třeba v tom Německu (tam je schopná zapojit do provozu i odstavňák - samozřejmě to vyžaduje určité stavební úpravy).

Vy se jich snad na souhlas ptáte, když tak jako tak jezdíte od D10 do Zdib skrz SB a další obce, místo abyste jel okolo po kapacitní komunikaci a místní neobtěžoval?
Ono nás v téhle relaci jede tak málo, že ji nejsme schopni ucpat ani náhodou.

LBD: Průjezd při vyloučení dodatečné kapacity (objížďka po II/610) nebude trvat "zhruba stejně dlouho", to je logický, matematický i fyzikální nesmysl.
Právěže není - omezením rychlosti totiž kapacita stoupne. Nebo se mě budeš snažit přesvědčit, že pro UCho to platí, ale pro D10 ne...?
Stoupne sice mírně, ale přesto natolik, že je větší, než kolik v danou dobu představovala ta "dodatečná kapacita" na 610 (která byla 0.0nic, jelikož to skoro furt stálo).
Navíc liniovým snížením rychlosti de facto zmizí ta snížení, co jsou před různými omezeními, která jinak v kombinaci s neschopností držet odstup generují zbytečné špunty.

Problém byl hlavně ve frustraci "objížděče místně znalého" z toho, že podobnou objížďku použili kromě něj i další a on tudíž s tou kolonou na D10 nevykejval podle svých představ.
Odkdy je nejkratší cesta (míněno do těch Zdib, ne do Prahy, jak se mi neustále snažíš podsouvat) objížďkou?
Tady by se dalo s Vytrezvitelem souhlasit s tím, že konkrétně mně by ta on-line navigace pomohla v tom, že by mě uhnula už na exitu 21 rovnou na Kostelec - zatímco vykejvávače by nejspíš tamtéž stáhle na Skorkov, aby pak majíce přednost zacpali exit 14 směrem na 610 (čímž by se krásně chytil pes za ocas, protože by ten ucpanej exit nadále dělal problémy za Čtyřma kamenama).

Jfm: To je sice krásné ale museli by to mít všichni a hlavně by se tím museli řídit.
V Německu i v Chorvatsku jsou výstupem té telematiky proměnné dopravní značky omezení rychlosti a na ty snad proboha všichni vidí.
Horší je to s tím dodržováním - to už vidím v barvách, ty důvody, proč zrovna dotyčný musí jet rychleji.

DJ: Co je asi vidět častěji, když ve městě před řidičem padne červená, sundání nohy z plynu (+ vyřazení třeba) a plynulý dojezd „zadarmo“, nebo držení konstantní rychlosti až těsně před semafor a pak zastavení? Osobně teda spíš vídám to druhé…
Já bohužel taky.

Vytr: třeba si většina všimla, ze když jsou v radě u semaforu na n-ty pozici, tak když z pole-position vyrazí plachtič, {tak křižovatku na zelenou neprojedou, zatímco když jsou před nimi jen brzdo-plynaři, tak zelenou stihnou i z n+kte pozice.
Aby plachtič začal plachtit záhy po rozjezdu, tak by musela být blízko další křižovatka, na které právě padla červená. Pak je ovšem otázkou, jestli se tam vůbec vejde těch N aut, natožpak N+K.

A je jim blby, kvůli par drobnejm zdržovat ostatní.
No tak hlavně že jim není blbý zjistit až pozdě, že se za křižovatku stejně nevejdou, a zůstat tam trčet a překážet těm napříč. Též vídáno dnes a denně (naštěstí z busu, takže se tím nemusím rozčilovat).

S499: Tak nějaký, zřejmě potlačovaný, komplex z Prahy tam bude, to je nesporné a je to vidět třeba na tom neustálém lumíkování.
Žejo...?
Středa, 28. srpna 2019 - 18:34:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5647
Registrován: 9-2005
Já třeba jsem obvykle plachtičem. Pokud je provoz střední, často na vicepruhovych křižovatkách přednesu několik vozidel stojících v jednom pruhu na červené. Já si druhým prázdným jedu dvacítkou odpočívám si kdy bude zelená a pak než se první rozjede, já ho predjedu.
Jenže v silnějším provozu jsou plachtiči zhusta předjížděni, tudíž se plachtění nevyplácí časově.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Martyss
Středa, 28. srpna 2019 - 19:15:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1661
Registrován: 10-2007
DJ: Co je asi vidět častěji, když ve městě před řidičem padne červená, sundání nohy z plynu (+ vyřazení třeba) a plynulý dojezd „zadarmo“, nebo držení konstantní rychlosti až těsně před semafor a pak zastavení? Osobně teda spíš vídám to druhé…

Já bohužel taky.

Současné přeplňované motory brzdí při sundání nohy z plynu minimálně. Čili situace čislo jedna může vypadat jako situace číslo dva.
Středa, 28. srpna 2019 - 19:39:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 133
Registrován: 12-2018
V Německu to funguje a lidé to respektují
Máte na mysli ostrov na žhavém, dalekém Dragomanu, který se bezvýzamnou shodou okolností jmenuje stejně jako stát na severozápad od České republiky, kde to nefunguje a lidé to nerespektují?

omezením rychlosti totiž kapacita stoupne
To očividně neplatí absolutně, neb pak by nejpropustnější byla komunikace při nulové rychlosti. Důležitější je "souběžnost" (všichni cca stejně rychle) a v popsané migračně-lumíkovské situaci by vyloučení kapacity II/610 jen pro "místní znalce" jednoduše chybělo.
Odkdy je nejkratší cesta (míněno do těch Zdib, ne do Prahy, jak se mi neustále snažíš podsouvat) objížďkou?
Uvedené trasování zejména usvědčuje pisatele, že mu v kritice "crowdfundingu" [happy] dat smartfounových navigací nejde o prospěch postižených obyvatel BnLStB, ale o prospěch vlastní, při kterém záměrně projíždí "a priori historickým centrem hnedle dvou měst" plus pár dalšími intravilány (namísto D10 - Vysočanská radiála - D8) a jen mu tento prospěch tentokrát snížila kongesce. (Předpokládám, že bude následovat složitě konstruované vysvětlení, že tím přesto primárně sleduje nějaké celospolečenské blaho.)

komplex z Prahy tam bude, to je nesporné a je to vidět třeba na tom neustálém lumíkování
Migrace stáda lumíků je výstižný popis toho, co se děje na komunikacích kolem Lepší v pátek odpoledne a v neděli večer. Ale pokud to pomůže uvolnit tenzi, tak navrhněte nějaké lepší pojmenování.
Středa, 28. srpna 2019 - 19:48:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8929
Registrován: 9-2002
Prestaň už dělat chytrýho a řekni nám, jak udeláš/ustojiš hodiny a jestli máš řidičák.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Středa, 28. srpna 2019 - 19:53:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 134
Registrován: 12-2018
Řidičák mám, hodiny jsem nikdy neudělal a jak to souvisí s diskuzí mi jako zakomplexovanému nechápavému venkovanovi celkem uniká.
Pikehead
Středa, 28. srpna 2019 - 19:57:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5423
Registrován: 3-2007
Uniká, páč to bylo na Martysse... [biggrin]
Středa, 28. srpna 2019 - 20:05:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 135
Registrován: 12-2018
Tak proč to tam nebylo napsané, když to bylo pod mým příspěvkem?
(Zatímní pracovní verze: pisatel "Agent" je blbec.)
Středa, 28. srpna 2019 - 22:05:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3640
Registrován: 9-2003
LBD: Výraz "Lepší" je dalším důkazem. Já třeba nepociťuji potřebu něco zobecňovat a nazývat všechny vesničany vlevostovkoujezdiči.
NOBLE BRICKS