Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Železniční uzel Praha » Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 22. 02. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 22. 02. 2019

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 19. února 2019 - 21:08:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5459
Registrován: 7-2011
Petr_Šimral:
"Mě to jako rozdíl docela přijde"
Čekáš, že tam (hlavně ve špičce) "potečou" vlaky takovým způsobem, že každá vteřina dobrá? To potom jo.

Já přemýšlím spíš nad nějakým co nejschůdnějším řešení, který by mělo šanci na realizaci. Druhá kolej se dá pokládat za provozu a výluka kvůli vložení vexle bude krátká. Bojím se, že do "zesplítkovatění" se nikomu moc chtít nebude - a první argument proti bude §1 - nikdysetotaknedělalo (což je, bohužel, docela mocný kouzlo [proud]).
Úterý, 19. února 2019 - 21:54:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8634
Registrován: 5-2002
ad Bobík: minimálně po dobu reko mostu Na Výtoni tam šrumec bude.

A splítka je prakticky cca 850 metrů koleje ( https://mapy.cz/s/3p5Mf ), protože spojky stejně z obou stran budou a nějaká zabezpečovačka - otázkou je, jestli už rovnou s ETCS.

§ 1 --> Ano, to je velice mocný paragraf, bohužel [uhoh]

Ale i ostatní paragrafy jsou mocné: http://dyxoft.cz/dXProgz/DFCD_add.html#dogmata

§ 4 --> Není na to předpis (na splítku)
§ 5 --> Bylo by to příliš složité
§ 9 --> Nedělejte problémy a nějak se domluvte [talker]
§ 10 --> A stejně to bude na hovno [biggrin]
Úterý, 19. února 2019 - 22:10:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18500
Registrován: 5-2002
Bobik: mě přijde jednodušší vložit jednu vexli, než předělávat celej úsek na splítku
No tak ta splítka je de facto taky vexle, akorát virtuální, takže má výhodu v tom, že nikdy nezapadá ani nezamrzne... [wink]
Úterý, 19. února 2019 - 23:03:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3928
Registrován: 5-2004
taky splítka v tunelu [wink]
Středa, 20. února 2019 - 07:01:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1632
Registrován: 3-2010
Tak dnes by mělo dojít ukončení dopravni služby ve Vršovicích na odjezdu...

Středa, 20. února 2019 - 07:56:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1671
Registrován: 12-2007
V noci proběhla výluka... Ale síly to dojít nafotit jsem neměl [crazy]

Vážení cestující, z důvodu nutných úprav trolejového vedení před plánovanou rekonstrukcí železničního nadjezdu Zahradní Město dochází v noci z úterý 19. února 2019 na středu 20. února 2019 přibližně od 1.00 hodin do 4.00 hodin k přerušení provozu tramvají v úseku Nádraží Strašnice – Nádraží Hostivař.

Takže zřejmě začnou podjezd rozebírat dřív, než při plánované uzavírce 6.4. - 5.5.



Eden a poslední vlaky přes "šestku" po 97. koleji...

https://hostivar-hlavni.rajce.idnes.cz/190219/

Zahradní město - Čekačky - Eden a Železný most za tmy https://hostivar-hlavni.rajce.idnes.cz/190218/
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Středa, 20. února 2019 - 08:34:31  
Moderátor
Číslo příspěvku: 16113
Registrován: 11-2005
Ta zrušená rychlostní návěstní soustava v Nuslích souvisí s přepínáním do nové "šestky" dočasně nebo trvale po dobu provizorní stavu v návaznosti na JOP "šestku"?
Středa, 20. února 2019 - 09:18:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5997
Registrován: 9-2011
Paul2: nebylo by nejjednodušší mít v tunelu jednu kolej nového velkého průžezu, druhou toho starého menšího, a na mostě před tunelem jednoduchou spojku? Těch nákladních vlaků co potřebují větší profil zase asi tolik není
No to jsme tady zrovna včera řešili, na základě čeho ten "široký" vlak poslat na "širokou" kolej a jak to zabezpečit, aby nedošlo k omylu výpravčího.
A nežijte v omylu - tady neřešíme nějaký nadrozměrný zásilky, kterých je opravdu málo a jsou dopředu avizovány, ale průjezd vlaku standardního profilu GC, který není nijak zvlášť sledován či avizován. Po "úzké" koleji by tak naopak mohly jen ty vlaky, které tohoto standardu nevyužívají!

mot Ty koleje by byly od sebe možná 10 metrů.
Není to trochu moc cu fíl příliš, Antone Pavloviči?

SŽDC S3 díl XVI
Kapitola III
Osové vzdálenosti kolejí
30. U dvoukolejných tratí s normálním rozchodem se v širé trati zřizuje
osová vzdálenost kolejí pro V <= 200 km/h v přímé koleji a v obloucích
o poloměru 250 m a větším 4 000 mm.

Bobik Nevím, mě přijde jednodušší vložit jednu vexli, než předělávat celej úsek na splítku.
Nesmíte si tu splítku představovat jako uspořádání, kdy kolejnice jedné koleje je umístěná mezi kolejnicemi druhé koleje. Jo, tohle je konstrukčně, stavebně a hlavně údržbově složitý.
Ale splítka je jakékoliv místo, kde se (v podélném směru) překrývají průjezdné průřezy dvou sousedních kolejí, a tedy když jede vlak po jedné koleji, nesmí zároveň jet vlak po té druhé (protože zákon o neprostupnosti hmoty).
Splítkou je teda i situace, kdy jednu kolej dám blíže než normované 4 metry od té druhé. V tom tuleni by ty koleje mohly být od sebe (např.) 2 metry, byly by to 2 normální koleje (co do konstrukce i údržby), okolo každé by byl požadovaný volný průřez, jen by holt nemohly jet vlaky po obou kolejích zároveň. Bylo by to nejjednodušší řešení - žádné vexle (cena, zabezpečení, údržba,...), žádné atypické konstrukční prvky, běžná údržba. A dopravní omezení úplně stejné, jako v případě komplikovanějších technických řešení.
Všichni jste volové. Servít
Středa, 20. února 2019 - 09:29:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3190
Registrován: 7-2012
Šari:
"Ta zrušená rychlostní návěstní soustava v Nuslích souvisí s přepínáním do nové "šestky" dočasně nebo trvale po dobu provizorní stavu v návaznosti na JOP "šestku"?

Zkuste si odpovědět sám co se stane když dám nový souhlas mezi Nuslemi a ONJ. V čem se to promítne?"
Středa, 20. února 2019 - 09:42:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5463
Registrován: 7-2011
Aleš_Liesk.:
"Ale splítka je jakékoliv místo, kde se (v podélném směru) překrývají průjezdné průřezy dvou sousedních kolejí, a tedy když jede vlak po jedné koleji, nesmí zároveň jet vlak po té druhé (protože zákon o neprostupnosti hmoty)."
Jo, dík za upozornění. Tohle samozřejmě vím, jen se rádo zapomíná, že splítka je to i v případě, kdy chybí třeba jen 5cm. No, pokud se to vejde do profilu tunelu, pak samozřejmě není o čem.
Hajnej:
"No tak ta splítka je de facto taky vexle, akorát virtuální, takže má výhodu v tom, že nikdy nezapadá ani nezamrzne..."
Ano, to si uvědomuju, zejména při kvalitě ne/údržby ála SŽDC je třeba na to taky myslet, ale jak už jsem psal v 5459, aby se to vůbec postavilo, protože hlavně §1.
Středa, 20. února 2019 - 09:47:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5957
Registrován: 7-2007
Jen laický názor do diskuze.
AB se už nově zřizovat nesmí?
V případě splítky (Aleš_Liesk.:splítka je jakékoliv místo, kde se (v podélném směru) překrývají průjezdné průřezy dvou sousedních kolejí by tam muselo být vjezdové návěstidlo (tak jako je do Zbiroha nebo do tunelu Ejpovice). Ty tam už dnes jsou. Tunel by musel být jako žst (i když bez výhybek), bez odjezdových návěstidel - je to možné? Pak by úsek Krč - Tunel mohl být rozdělen AH a úsek Tunel - Radotín také za stávajících norem?. Kapacita a i rychlost Radotín - Krč by se zvedla násobně a myslím, že by to ani tolik nestálo. Docela dost muziky za málo peněz.
Jenže modla ETCS a § 1. Bude prd....
Středa, 20. února 2019 - 10:54:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2691
Registrován: 6-2016
"Jenže modla ETCS a § 1. Bude prd...."

Matně si vzpomínám na cosi, co určuje podmínky pro nasazení ETCS u nových staveb. Nevím jak to přesně je dneska, ale dřív šlo pro vhodně definovanou a financovanou akci zajistit použití jiného zabzař než ETCS. Pakliže se doba brutálně vyvinula (a já to nezaznamenal), tak se předem omlouvám.

Kačerov - Radotín koridorem asi dlouho nebude, ani rychlosti nebudou atakovat nadoblačné výšiny - třeba by to mohlo vyjít.
Středa, 20. února 2019 - 11:16:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5390
Registrován: 9-2005
Na spadnutí je zřízení odbočky Velká Chuchle. Mezi ní a Radotínem mohou být dva oddíly AH. Mezi ní a Tunelem max. jeden oddíl. A mezi tunelem a Krčí dva oddíly AH. A navíc dvojkolejně, když dojde ke zdvojkolejnění KrTu. Čili místo dvou oddílů RaKru bude celkem pět oddílů. O umístění návěstidel lze vést dlouhé diskuse, bo splítka musí mít vjezdová návěstidla, a může mít i odjezdová. A dnes už asi zase smí být mezi hlavními návěstidly méně, než 1000 m, bo VZ už má zákaz a ETCS si na kilometrové vzdálenosti nehraje. Ale zato je potřeba při ETCS zajistit neohrožení VC projetím vjezdového návěstidla splítky.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 20. února 2019 - 11:21:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5391
Registrován: 9-2005
Oldcerry: já jsem nepochopil, proč má ejpovicky tunel jen vjezdová návěstidla a navíc jako dvě dopravny. To jako kdyby tam místo oddílových návěstidel v tunelu byly cestaky a odjezdy, tak by při chcipnuti návěstidel nešlo z tunelu zabezpečeně vyjet?

Každopádně chuchelský tunel a jeho případná splítka by byly tak krátké, že nemá smysl mít v nich kromě vjezdových návěstidel nějaká jiná. Leda tak odjezdy, ale až za splitkou.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 20. února 2019 - 12:04:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5959
Registrován: 7-2007
Qěcy: Ejpovický tunel má vjezdy jen proto, aby se nemohly do tunelu dostat dva vlaky najednou. Vjezd se jen tak projet nedá (náv AB i AH ano). Aby se nemuselo vymýšlet zas něco navíc a s výsledkem stejným, tak se to udělalo takto.
To jako kdyby tam místo oddílových návěstidel v tunelu byly cestaky a odjezdy, tak by při chcipnuti návěstidel nešlo z tunelu zabezpečeně vyjet? Kdyby tam byly cesťáky a odjezdy, tak v případě jejich poruchy, by tam vlak zůstal. A v mizérii tamějšího spojení (jen GSM-R), při nemožném dorzumění = zbytečný problém. Takto se tam dva nedostanou, v případě poruchy AB i projedou bez komplikací. Tohle řešení považuji za docela vtipné a dobré.
Ten vjezd do Zbiroha je úlitba asi jen normám a AŽD. To už tak vtipné není, ale dá se s tím žít (jako natažení Hořovic do neuvěřitelné délky). Prostě se to takhle vykličkovalo...proč by ne? V poho...
Mezi ní a Radotínem mohou být dva oddíly AH. AH může být v úseku jen jedno ne? Takže traťový oddíly Radotín - AH - Odbočka Chuchel - AH - odbočka(žst)Tunel (de facto jen splítka) - AH - Krč. Si myslím já, nebo by mohlo být ...Tunel - AH - AH - Krč? Odjezdová ze"splítky" bych považoval za zbytečná, ale třeba by se tím mohlo ten celý úsek rozdělit na víc kusů. Rychlost tam nebude nikdy nijak závratná, ale kapacita násobná. Jen myšlenkový pochod, možná mylný...
Středa, 20. února 2019 - 12:19:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5392
Registrován: 9-2005
OC: dík za vysvětlení Ejpovičáku. I když i takto mohou vjet do tunelu dva vlaky, když v tunelu je víc oddílů. Ledaže by tamní zz mělo ficuru, že postavit vjezd do tunelu lze až po uvolnění celého tunelu.

Počty oddílů AH na RaKru: no dyť jsem napsal všude max. dva oddíly, ne? Oddílem myslím prostorový oddil., Nikoliv oddílové návěstidlo.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 20. února 2019 - 12:41:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11991
Registrován: 4-2003
Nic zvláštního ,jen jsem šel kolem ... na lepší foto by to chtělo zataženo což zrovna nebylo ....


https://www.k-report.net/diskuse/prohlizec-obrazku/?autor=Jnd
Středa, 20. února 2019 - 13:22:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5960
Registrován: 7-2007
Qěcy: trochu jsem kecal... v každé rouře mohou být maximálně dva vlaky. Alespoň to tak požadovali hasiči, asi aby se k vlaku mohlo dojet. Předpokládám, že pokud nedojde k uvolnění oddílu za tunelem a v tunelu je jeden oddíl obsazen, na vjezdu do, se nerozsvítí jízdní návěst. Někdo znalejší asi upřesní...
no dyť jsem napsal všude max. dva oddíly, ne? Jsem tupější, takže jsem si to chtěl vyjasnit. Takže teoreticky moje první varianta je možná? A je možná i ta splítka 800m a dát tam i odjezd (pokud by to bylo provozně přínosné). S tím by se dalo žít...
Ta odbočka Chuchel bude na všechny 4 koleje vzájemně?
Středa, 20. února 2019 - 13:33:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 828
Registrován: 7-2017
mot Ty koleje by byly od sebe možná 10 metrů.
Není to trochu moc cu fíl příliš, Antone Pavloviči?

SŽDC S3 díl XVI
Kapitola III
Osové vzdálenosti kolejí
30. U dvoukolejných tratí s normálním rozchodem se v širé trati zřizuje
osová vzdálenost kolejí pro V <= 200 km/h v přímé koleji a v obloucích
o poloměru 250 m a větším 4 000 mm.


Ale já nepíšu o dvoukolejné trati/ tunelu, nýbrž o druhé jednokolejné díře. Jak by ty tubusy asi mohly být daleko od sebe? Ale mě šlo o to zmenšení R a to by se asi do těch 250 m vešlo.
Středa, 20. února 2019 - 14:02:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1672
Registrován: 12-2007
Jnd: vrtná souprava tam nebyla?

dnes se začalo vrtat za hostivařskou opěrou

V noci upravovali asi jen závěs na severní straně jižního mostu.
Dříve byl ukotven do hostivařské opěry, nově do středového pilíře.

Fotky od různých autorů, které mi dnes přistály [wink]



Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Středa, 20. února 2019 - 14:29:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6000
Registrován: 9-2011
mot: Ale já nepíšu o dvoukolejné trati/ tunelu, nýbrž o druhé jednokolejné díře.
Tak to jsme si nerozuměli.
Otázkou je, jestli tunel vrtaný 10 m východněji by už nebyl spíš viadukt [happy]

OC: Tunel - AH - AH - Krč?
2 AH za sebou být nemohou (jestli se teda něco nezměnilo)

Odjezdová náv. ze splítky - moc nevidím půvab (vlastně jo, víc oddílů mezi stanicemi).
Zastavit vlak ve splítce mi jako moc dobrej nápad nepřipadá [wink].
Já bych to pojal podobně jako odbočku (kříž) na širé trati - jen 4 vjezdy.
Všichni jste volové. Servít
Středa, 20. února 2019 - 17:00:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11995
Registrován: 4-2003
Kasme

Jnd: vrtná souprava tam nebyla?

Jak si asi viděl tak byla [happy] Z toho auta jsem na tebe mával já [vypravci]
https://www.k-report.net/diskuse/prohlizec-obrazku/?autor=Jnd
Středa, 20. února 2019 - 19:11:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4844
Registrován: 9-2005
Oldcerry:
"Vjezd se jen tak projet nedá (náv AB i AH ano). "

A proto má návěstidlo AH červeno-bílé označovací pásy? Nebo jsi to myslel jinak?
Mladějov
Středa, 20. února 2019 - 19:18:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13560
Registrován: 3-2007
2 AH za sebou být stále nemohou.
Pl: Má na mysli permisivní Stůj AH (po 10 min. lze za určitých podmínek pokračovat i bez vědomí řízení dopravy).
Středa, 20. února 2019 - 20:02:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1673
Registrován: 12-2007
Jnd: tak hlavně, že si mě nepřejel... Jsem si říkal, že to jseš asi ty [crazy]


Odtěžuje se, vrtá, rozbíjí, kotví...

Propoj je protermitován, můžou dorazit ÉŽeti a AŽDáci [vypravci]

https://hostivar-hlavni.rajce.idnes.cz/190220/
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Mladějov
Středa, 20. února 2019 - 20:12:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13563
Registrován: 3-2007
Kasme : Stále [ok]
Mimochodem v pondělí jsem si ten bývalý ranžír konečně pořádně prošel - a valím woči [wink]
Čtvrtek, 21. února 2019 - 10:58:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3929
Registrován: 5-2004
Aleš_Liesk.:
"V tom tuleni by ty koleje mohly být od sebe (např.) 2 metry, byly by to 2 normální koleje (co do konstrukce i údržby),"
Pražce mají 2,65 m a podbíječka potřebuje i nějaký prostor za pražci.
Čtvrtek, 21. února 2019 - 11:22:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 85
Registrován: 9-2014
David_jaša:
"Pražce mají 2,65 m a podbíječka potřebuje i nějaký prostor za pražci."
A nedali by se použít výhybkové přažce a případně zkrácené? Z toho by to vyskládat šlo dle mého názoru. Jen jestli je to možné. [happy]
Nikdy jsem s ní nepřišel v praxi do styku.
Čtvrtek, 21. února 2019 - 11:39:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6006
Registrován: 9-2011
D.J.: tak to "např. 2 metry" chápejte jako "necelý 3 metry, prostě minimum, co potřebuje podbíječka" [wink][wink]
Všichni jste volové. Servít
P_v
Čtvrtek, 21. února 2019 - 12:18:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2105
Registrován: 5-2002
Petr_Ogar: Na výhybkové pražce nedáte koleje s příčným sklonem, to by ty pražce musely být dvakrát zalomené :-)
Pevná jízdní dráha by to řešila. Žel by to také doslova zabetonovalo jakékoli budoucí snahy o přeražení. Splítka na pražcích ve štěrku by mohla fungovat jako dlouhodobé provizorium.
Čtvrtek, 21. února 2019 - 13:04:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6008
Registrován: 9-2011
Žel by to také doslova zabetonovalo jakékoli budoucí snahy o přeražení.
To jako když by se za drahý peníze teda přerážel tuleň, tak by se nesmělo šáhnout do PJD?
(Já vím, šáhnout na PJD je vždycky problém [lol]... )
Všichni jste volové. Servít
Čtvrtek, 21. února 2019 - 13:34:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3930
Registrován: 5-2004
Aleš_Liesk.:
"D.J.: tak to "např. 2 metry" chápejte jako "necelý 3 metry, prostě minimum, co potřebuje podbíječka" [wink][wink]"
Jestli dobře čtu ten řez, tak by ta osovka měla jít právě někam pod 2,5 m.

P_v:
"Na výhybkové pražce nedáte koleje s příčným sklonem, to by ty pražce musely být dvakrát zalomené :-)"
Klínové podkladnice už byly vynalezeny. [happy]

PJD může být i ve formě (Y) pražců ukotvených do asfaltu, to by pro pozdější úpravy žádná překážka nebyla.
Čtvrtek, 21. února 2019 - 14:28:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 348
Registrován: 7-2017
Takže bude nejlepší nechat zpracovat studii proveditelnosti pro úsek Radotín - Běchovice, která mj. zahrne úsek Krč - Vršovice osobní nádraží, a reálně zhodnotit jednotlivé varianty tak, aby se tam vešla osobní i nákladní doprava. Pak můžeme jako samostatnou stavbu v předtermínu postavit nový Chuchelský tunel, popř. zářez, prostě co ekonomicky vyjde. No a hned se nám bude lépe dýchat, žádné splítky, únikové stezky, průjezdné průřezy, výhybky, PJD a podobné fiškusoviny [kladivo]
Čtvrtek, 21. února 2019 - 15:16:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6010
Registrován: 9-2011
Bob: žádné PJD? To jste si dovolil hodně! Bude stávka!!! [proud][lol][biggrin][rofl]
Všichni jste volové. Servít
Čtvrtek, 21. února 2019 - 15:31:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5394
Registrován: 9-2005
B: hlavně to ne! To bysme studiovali třicet let a flikovali jednokolejku.
Zkrátka salamově udělat dvojkolejka nejspíš s tou nejjednodušší splitkou a spon čtyřmi oddíly RaKr.
Klidně nezávisle na modernizaci Krče. A z Krče do Malešic je také nutí postavit dvojkolejka a to bezkolizní se ctyrkolejkou v bývalém ranžíru. Čekačky bych asi ponechal, možná i zvětšil. Malešice nejsou nafukovací. A bude to záviset na osudu ranžíru v Libni, který vidím jakožto zbytečný a na novém místě a nevhodně konfigurovany z hlediska stanice Libeň a trati do ní zaústěných. Tranzit není nutno řadit zrovna v Libni a pro pražskou nákladku je ten ranžír příliš velký.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Čtvrtek, 21. února 2019 - 16:20:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2697
Registrován: 6-2016
Qěcy: Libeňský ranžír se po nedávné rekonstrukci bude blbě rušit... I když je pravda, že pro dnešní poměry je těch směrových kolejí asi opravdu moc.
Který ranžír by měl Libeň nahradit?
P_v
Čtvrtek, 21. února 2019 - 16:20:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2107
Registrován: 5-2002
David_jaša: Ony se dělají podkladnice s rozdílem výšky 15 cm? [coze]
Čtvrtek, 21. února 2019 - 17:33:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1705
Registrován: 1-2005



Jediné slušné vlakové spojení z Prahy a Severních Čech do Polska a Vy ho chcete zpochybňovat. Ekonomie zničí vše užitečné s šetřily jako jste Vy. - M. Š., obhájce rychlíku Praha - Jelenia Góra a zpět.
Čtvrtek, 21. února 2019 - 18:04:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3931
Registrován: 5-2004
P_v:
"David_jaša: Ony se dělají podkladnice s rozdílem výšky 15 cm? [coze]"

Tak jsou hned dvě možnosti, co s tím:
- díky nižší stavební výšce by se to mohlo vejít na rovných pražcích na kuželové ploše
- Y pražce jsou rovněž užší (2300 mm na ložné ploše, 2000 na úložné), tak by možná stačilo zazubit jen ten asfalt
Čtvrtek, 21. února 2019 - 19:11:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 349
Registrován: 7-2017
Qěcy: O. K., salámová metoda je ještě lepší [ok] A zatím se může spekulovat např. jak by mohla vypadat Krč až tam povede metro, aby tam nemusel každý osobák z S 72 uhýbat do vedlejšího, jak to nafouknout směrem do Čekaček aby se vešly i náklady, co s Kačerovem,... je toho dost [jidlo]

(Příspěvek byl editován uživatelem bobmaster.)
Čtvrtek, 21. února 2019 - 19:15:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1674
Registrován: 12-2007
Nerad ruším vaší tuleně Chuchlí diskusi...[andel]


Na odjezdu už stačili od včera pokácet návěstidla, odmontovat přestavníky, trakci a položit propoj ze 102. koleje na ONJ.
Zítra by měla být podbíječka...






Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Čtvrtek, 21. února 2019 - 19:22:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1821
Registrován: 11-2009
Kasme: nevíte, kdy se po té provizorní propojce začne jezdit?
Čtvrtek, 21. února 2019 - 19:26:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1675
Registrován: 12-2007
Od úterý ONJ Eden čekačky
O cca týden později i depo, osobní a nákladiště Strašnice [vypravci]

(Příspěvek byl editován uživatelem kasme.)
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Čtvrtek, 21. února 2019 - 19:39:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12001
Registrován: 4-2003
Ta písková kolej copa jeto ?? Jako znám šturc s pískem kam se zaboří ujeté vagony ,ale tohle je co ??

Každopádně už se těším jak si na těch přeložkách něco vyfotím [jidlo]
Čtvrtek, 21. února 2019 - 19:41:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 10-2017
Výluka na ONJ Odjezd končí v úterý ve 14:00 [fotic][vypravci]
Čtvrtek, 21. února 2019 - 20:09:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1676
Registrován: 12-2007
Vypadá to na úspornou pískovou kolej.
Šetři písek a možná i vozy se pak lépe vytáhnou.
Taky jsem to viděl poprvé.
Ale prý je to v projektu a funguje to...

To jsem zvědav, co budou z ONJ kromě Ešusů posílat úvratí [vypravci]
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Čtvrtek, 21. února 2019 - 20:49:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 12-2017
Ten zvláštní pískový šturc mně též překvapil, ale též jsem viděl jen pražec přes koleje přitažený spojkami ke kolejnicím....
Ale co mne zaskočilo, je ta komplet výkolejka do depa na nezasypaným a nepodbitým svršku, to se bude blbě podbíjet. To tam je takhle namontovaný kvůli zabezpečení? Ona se ta spojka bude podbíjet později, než půjde celá přeložka do provozu? Nebo to má jiný důvod?

Dík Michal
Čtvrtek, 21. února 2019 - 22:06:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 4-2010
Zrovna ranžír v Libni mi nepřipadne zbytečný. Potkávají se zde sběrné Pn od Ústí, Budějovic, Plzně, Nymburka a Kolína. Mezi kterými dost zázilek přestupuje. Po rekonstrukci Libně došlo k utlumení Kralup.
Čtvrtek, 21. února 2019 - 22:10:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1677
Registrován: 12-2007
MP_michal: Písková kolej se užívá v místech, kde poněkud častěji něco ujíždí a je třeba to šetrněji zastavit [wink]

Já to chápu tak... viz malůvka [andel]

Spojka 91-92 již v provozu (růžová)
výhybka 91 a 105 v provozu (červená), ale do výluky od 26.2. na cca týden
kolej 102. a 101. a výhybky 101, 102, 103 a 104 + napojení ONJ a na Čekačkách do 103. do provozu od 26.2. (žlutě)
napojení depa a nákladiště Strašnice cca za týden od 26.2. (modře)
současně i ukončení výluky (červeně)


Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Čtvrtek, 21. února 2019 - 22:26:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 3-2018
Haldir: No a právě se startuje reverz. Opraví se Kralupy včetně pahrbku, část výkonu se přesune do Nymburka a v Libni zůstanou prakticky jen noční NEx.
Čtvrtek, 21. února 2019 - 22:41:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1786
Registrován: 4-2010
Brzdič_zániku
To je zajímavá novinka. Jsem zvědav jak bude vypadal vlakotvorba po tomto revrzu a upozadění Libně. Předpokladám, že dost silným motivem pro změnu bude nedostatek odstavných kapacit pro osobní vlaky. Ke které dojde až se budou radikálně předělávat Vršovice a posléze Smíchov včetně Vyšehradského mostu. Libeň je jedno z mála kapacitních a okamžitě využitelných míst v Praze.
Čtvrtek, 21. února 2019 - 23:11:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 3-2018
Ke které dojde v prosinci. Mimochodem, pokud se něco nestane, nastane se změnou GVD gigantický provozní průser Libeň - Malešice - Vršovice /Hostivař. Nacpat současně Jančuru, ARRIVu, S49/odklonovou S9 do stávajícího stavu dopravy a stavu infra při provozní situaci v Libni a stavbě Hostivař je ohromující nápad. Nemluvím o zvyšující se místní práci nákladní dopravy v samotných Malesicich (vlečky, sklad RCL, Česká pošta) a tranzitnich nákladních vlacich na původně nákladní spojce. Dvě otázky na odpovědné hlavy - kudy musí jezdit RegioJet, aby byl na hl. n. lokomotivou směrem na východ a jaká bude propustnost pro motoraky ARRIVy mezi hlavním a Malešicemi???
Pátek, 22. února 2019 - 17:27:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 830
Registrován: 7-2017
Bych těm soudruhům kavárníkům z Bořislavky přál bydlet někde na městečku u silnice I/x. Tam lidi nemají obranu žádnou. Kravál, smrad, prach, otřesy. I realizace blbýho přechodu mnohdy trvá měsíce, protože..... Zákaz jízdy kamionů? A 50? Tak pomalu se snad ani nedá jet.
Pátek, 22. února 2019 - 19:13:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 139
Registrován: 12-2017
Tak na servrvu zdopravy.cz píšou, že ve Vršovicích bude 4. nástupiště zřízeno trvale (původně měla být jen územní rezerva a po dobu výstavby provizorní nástupiště). Má někdo ověřeno, že je to pravda?
Pátek, 22. února 2019 - 19:17:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1706
Registrován: 1-2005



Jediné slušné vlakové spojení z Prahy a Severních Čech do Polska a Vy ho chcete zpochybňovat. Ekonomie zničí vše užitečné s šetřily jako jste Vy. - M. Š., obhájce rychlíku Praha - Jelenia Góra a zpět.
Pátek, 22. února 2019 - 19:44:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1679
Registrován: 12-2007
MartinM: ano, 4. nástupiště se začne budovat jako první [ok]

ty články jsou si nějaké podobné [blush] A oba uvádějí na Čekačkách 107. kolej a měla by být 103.

https://zdopravy.cz/stavba-koridoru-v-praze-vznikla-nova-spojka-v e-vrsovicich-zacne-demontaz-koleji-24105/
https://www.koridory.cz/hostivar-vrsovice-vrsovicke-nadrazi-dosta ne-oproti-puvodnimu-projektu-nastupiste-navic/


vole, tak to jsme se zas minuli [fotic]

https://hostivar-hlavni.rajce.idnes.cz/190222

Propoj do ONJ podbit, zítra svářeči a po nich ÉŽeti

Vyfotil jsme nějaký hady [crazy]



Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Pikehead
Pátek, 22. února 2019 - 20:22:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4797
Registrován: 3-2007
Docela žasnu, jak se jim ve veřejné zakázce povedlo jen tak mir nichts dir nichts přihodit 4. nástupiště. [happy] Ale uživí se určitě, ještě by to chtělo předělat projekt o dvojkolejné zhlaví do Krče.

Trochu mě matou vrty v Průběžné, jsou nějak blízko dnešní silnici. Tam bude silnice-tramvaj-silnice oddělená opěrami? Sedělo by to na Kasmem zmiňovaný úskok osy silnice o 5 metrů k východu.

Nevešla by se tam po novu ještě rampa na jižní spojku - od Hostivaře směrem na Kačerov bez kolize s tramvají?
Pátek, 22. února 2019 - 20:55:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1707
Registrován: 1-2005
Kasme - Minuli.
Hoši zatím nevědí, kdy budou snášet mostovku mostu přes Průběžnou, původní technologie prací byla zavržena s ohledem na špatný stav plynovodu podél poz. kom. pod mostem.
Jediné slušné vlakové spojení z Prahy a Severních Čech do Polska a Vy ho chcete zpochybňovat. Ekonomie zničí vše užitečné s šetřily jako jste Vy. - M. Š., obhájce rychlíku Praha - Jelenia Góra a zpět.
Pátek, 22. února 2019 - 21:06:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 501
Registrován: 8-2017
Pikehead 4797:
Nemyslím si že je na tom něco až zase tak divného, možná byl cenový rozdíl dost alý na to aby se to dalo schovat do nějaké kolonky vícenákladů.
Pikehead
Pátek, 22. února 2019 - 21:49:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4800
Registrován: 3-2007
Krátká zastávka v Rudné stála 9 milionů, tohle může být tím pádem za 10-50 M CZK (má to podchod, lepší střechu...)... Ale je pravda, že ve stavbě za nízké jednotky miliard jsou to promile.