Diskuse » Archiv 2019 » Železnice » Železniční uzel Praha » Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 11. 04. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 11. 04. 2019

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 01. dubna 2019 - 13:52:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1334
Registrován: 4-2003
Určitě, na ten rozpadající se mrdník budou vzpomínat davy. Jak fíři, tak cestující...

Já teda netvrdím, že byly Vršovice nějak krásný, ale rozpadající se? Ono tam něco nefungovalo? Nešly výměny? Byly tam nějaké pomalé? nedalo se tam dovolat? Snad jen voda na nástupišti netekla, což neočekávám, že se po rekonstrukci změní.
Pondělí, 01. dubna 2019 - 14:13:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 554
Registrován: 11-2006
Ad. cyklostezka Vítkov
Pro Ty kteří nepamatují to byla velká sláva, když to Bém v květnu 2010 cca týden před volbami otvíral pro veřejnost [happy] Malý detail byl, že to ještě nebylo zkolaudované a po volbách tam vyrostly betonové bloky zabraňující vjezdu. Běžně se tam ale jezdilo. Znamenalo to dvakrát přehodit kolo nebo přelézt i s bruslema na nohou. Chytali tam měšťáci, stejně jako na 7. nástupišti na Wilsonu. Zivě si pamatuju kterak člověk projel zhasnutým tunelem a hle na druhé straně MP, takže otočka a tmou zpět :D Jó, kde jsou ty časy... I ten podchod na 7.mé se zdárně za 10 let snad podaří vyřešit, kde se ten pokrok zastaví [happy]

Pro připomenutí srandovní sliby o převodu na město z roku 2010, aneb jeden furt je všemocný článek Idnes

(Příspěvek byl editován uživatelem vlakoň.)
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Pondělí, 01. dubna 2019 - 14:56:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9709
Registrován: 4-2003
Láďa 2:Já teda netvrdím, že byly Vršovice nějak krásný, ale rozpadající se? Ono tam něco nefungovalo? Nešly výměny? Byly tam nějaké pomalé? nedalo se tam dovolat? Snad jen voda na nástupišti netekla, což neočekávám, že se po rekonstrukci změní.

Na hostivařskokrčském zhlaví výhybky dosti rozsekané, koleje 3, 5 a 7 pamatují cca rok 1970, koleje 1 a 2 jsou tak z roku 1985. Zbytek dopravních kolejí je myslím také cca z roku 1970.

Průjezd přes Vršovice maximálně 60 km/h také není zdaleka optimální. A zapojit další dvě koleje od Zahradního města do současných Vršovic by znamenalo, že z nich vlaky pojedou do Vršovic jen čtyřicet.

Řekl bych, že Vršovice si rekonstrukci zaslouží zcela určitě [wink].
Pondělí, 01. dubna 2019 - 15:52:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 292
Registrován: 9-2015
Bram: Myslím, že Láďa_2 to nemyslel tak, že by se Vršky obešly bez rekonstrukce, ale že jejich stav byl oproti jiným stanicím před rekonstrukcí ještě relativně dobrý.
Pondělí, 01. dubna 2019 - 17:10:29  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73183
Registrován: 4-2003
Neděle, 31. března 2019 - 15:48:27
A sázejí další a další...


A o hodinu a čtvrt později už opět s Flekem pilně procházeli a [fotic]. Nebo to byl dvojník (a mával jsem z vlaku zbytečně)? [lol]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pondělí, 01. dubna 2019 - 17:43:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 303
Registrován: 6-2009
Mladějov: Ona je to částečně pravda, jen je depeše, že jsou Vršovice ve směru Hostivař a ONJ dočasně stanicí bez rychlostní návěstní soustavy. Otázka je, zda tomu tak bude i od 15.4, kdy mají být odkryty rychlostníky. Kdyby to platilo i nadále, tak ty nové rychlostní mají význam je při jízdě přímým směrem. Změna pomůcek byla, ale tam se to nezapracovalo. Ale spíše si myslím, že před výhybkou č.93 rychlostník asi chybí. Dle plánku je napsáno, že všechny cesty jsou návěstněny jednosvětlovou návěstí.
Pondělí, 01. dubna 2019 - 18:05:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18907
Registrován: 5-2002
JS: Dle plánku je napsáno, že všechny cesty jsou návěstěny jednosvětlovou návěstí
Doufejme, že to někdo "neošetřil" stanovenou 40 v sešiťáku... [uhoh]
Pondělí, 01. dubna 2019 - 21:48:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4615
Registrován: 3-2004
Snad jen voda na nástupišti netekla

Stačí počkat na první (větší) deštík a teče až do podchodu [happy]
"Svět na to nebyl připraven, prostě to příliš předběhlo svou dobu. Ale stejné zákony nakonec zvítězí a budou slavit triumfální úspěch."
Nikola Tesla
Pondělí, 01. dubna 2019 - 21:48:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8688
Registrován: 5-2002
Vlakoň: Nepamatuji se, že by policie nebo měšťáci nějak zvlášť hlídali 7. nástupiště. Výdycky tam šlo projít. A ten tunel, to je fáma, možná to 2x zkusili. Potmě to bylo dobrodružství, když tam byl ještě štěrk, pak asfalt nuda, běhal jsem tam bez světel.
Pondělí, 01. dubna 2019 - 21:53:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1765
Registrován: 12-2007
Šari:
"Měl bych tady jednu již archivní fotku z konce února 2019. Za čas se bude jen vzpomínat...
"
Pěkná fotka z pěkné vejšky [vypravci]

Martin_zlivský:
"Neděle, 31. března 2019 - 15:48:27
A sázejí další a další...

A o hodinu a čtvrt později už opět s Flekem pilně procházeli a [fotic]. Nebo to byl dvojník (a mával jsem z vlaku zbytečně)? [lol] "
Že by na Edenu [fotic]


Semafor Bartoškova po tmě, ale zákaz odbočení ze U Seřadiště zůstává a aprílově přidán zákaz vjezdu do ulice Nad Vinným potokem [andel]


Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Úterý, 02. dubna 2019 - 08:34:47  
Moderátor
Číslo příspěvku: 16183
Registrován: 11-2005
Bram:
"

Řekl bych, že Vršovice si rekonstrukci zaslouží zcela určitě [wink]."
Vždyť to tady ani nikdo nepopírá. A ani to nemělo být navozeno mou fotkou stanice.


Kasme:
"
"Pěkná fotka z pěkné vejšky [vypravci]"

Uhodls [wink]
Úterý, 02. dubna 2019 - 08:47:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1636
Registrován: 3-2010
Dnes v 17:30 dojde k zahájení výluky ve vršovickém osobním nádraží, kolejově se vyloučí FANTA a SK 5a, (Zahájena rekonstrukce mostu přes Botič.
Na konci týdne noční výluky se zastavením provozu, dojde mj. k výstavbě prvních nových trakčních bran a k pažení kabelovodu.
15.4. se kolejově vyloučí SK 17 a 19.
2.5. se kolejově vyloučí SK 9-15 a to až do 27.11..
Z výše uvedeného je patrné, že v osobním to v těchto dnech již pořádně vypukne....[vypravci]
Úterý, 02. dubna 2019 - 09:22:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1766
Registrován: 12-2007
Výluka 5a začala v podstatě už včera ráno, kdy ÉŽeti začali s úpravou a snášením trakce nad ní [vypravci]

Takže pro depo, ONJ vjezd a Krč zůstává jedniná společná kolej [crazy]

Od května jdou tedy do výluky všechny koleje bez nástupiště [andel] a také by měla jít do výluky traťová kolej na Vyšehrad a 105. z Hlavního nádraží.


Včera začalo na Zahradním městě skládání nástupištní hrany.
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Úterý, 02. dubna 2019 - 09:37:04  
Moderátor
Číslo příspěvku: 16186
Registrován: 11-2005
Pokud jsem se dobře (ač letmo) díval na výluková opatření, tak při úplňku a liché středě v měsíci pojedou některé vlaky přes Strašnice, ale PROJEDOU Vršovice bez zastavení? [uhoh]
Úterý, 02. dubna 2019 - 10:16:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1637
Registrován: 3-2010
Sari: Jestli tohle nekdo vymyslel, tak je zraly na odevzdani diplomu..[kiss]
Kasme: Ano na 105. Jsem zapomněl... [happy]
Úterý, 02. dubna 2019 - 10:23:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1638
Registrován: 3-2010
Kasme: Mmch. Přes noc byla 5.a [happy]
Úterý, 02. dubna 2019 - 11:03:21  
Moderátor
Číslo příspěvku: 16188
Registrován: 11-2005
Není to tak, nedalo mi to a našel jsem to na webu. To byla jen asi má ranní rozespalost. [lame]
Úterý, 02. dubna 2019 - 11:27:35  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73184
Registrován: 4-2003
Kasme:
"Že by na Edenu [fotic]"
Ano, ale jel jsem Budvarem.


Borovička:
Za úkol mají hlídání hlaváku (včetně lození přes koleje) docela často, ale v dobré půlce případů to znamená vysedávání na lavičce za provozní budovou. [crazy] Zrovna poslední dobou u přechodu zrovna docela bejvají.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Úterý, 02. dubna 2019 - 12:09:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 978
Registrován: 7-2017
Tak já tam párkrát viděl lustraci. Ale lidi jsou blbí. Vidí, že zrovna někoho lustrují a jdou tam stejně [kladivo].
Úterý, 02. dubna 2019 - 18:57:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12756
Registrován: 8-2004
074:
"2.5. se kolejově vyloučí SK 9-15 a to až do 27.11.. "
Bohužel též 7.SK a 5.TK na hlavní (jak poznamenal Kasme).[crazy]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Úterý, 02. dubna 2019 - 20:52:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1767
Registrován: 12-2007
ZM - Eden - osobní...




t

(Příspěvek byl editován uživatelem kasme.)
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Středa, 03. dubna 2019 - 10:36:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18922
Registrován: 5-2002
Dneska jsem si v Nuslích na Bartoškově všiml, že svítí bílá (posun dovolen) z 2.TK do osobního, a za chvíli projel Ešus od Hostivaře. To je tam nějak vypnuté ZZ a jezdí se na přivolávačku...?
Středa, 03. dubna 2019 - 11:02:04  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73185
Registrován: 4-2003
Porucha zabzař je psaná...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pikehead
Středa, 03. dubna 2019 - 20:26:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4891
Registrován: 3-2007
Co se přesně bude dít s mostem Otakarova, kde se vyhrabala jakási deska a natřela asfaltovou barvou? Most se bude jen sanovat? Jaký je cíl oťukání těch nohou? Taktéž sanace jejich základů? Co je ten kuriozní vyzděný prostor uvnitř železobetonového mostu? [proud]

A novinky ohledně přeložky plynovodu v ZM - stále žádné? [happy] Současné pletení výstuže už znemožňuje demolici a úklid starého podjezdu zvenčí, tzn. demolice = uzavírka celé té díry.

Nějaký harmonogram stavby, nebo aspoň stručný přehled po jednotlivých bojištích cca. do podzimu by nebyl? Oficiální web je trochu k ničemu...

Otázky, otázky, samé otázky... [happy]
Středa, 03. dubna 2019 - 23:01:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1768
Registrován: 12-2007
Docela dost otázek najednou

Asi pleteš dohromady dva mosty - malá a velká Otakarova
Velká: sanace ok
Malá sanace betonové konstrukce - most byl rozšiřován postupně...

Plynovod, jak bylo někde psáno se řeší, a snad bude vyřešen, aby bylo možné stávající konstrukci zbourat v srpnu 2019
Nevím v čem brání nová konstrukce v demolici stávajícího mostu.


[jidlo][satan]


[andel]
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 11:34:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1769
Registrován: 12-2007
Dnes je zase veselo [crazy]

Ráno začala 8 denní výluka 2. SK kvůli výstavbě kabelovodu
cca v tu dobu lom kolejnice Malešice - Libeň (podle pid.cz do 9:17)

Některé vlaky ve výluce jely mimořádně odklonem po své pravidelné trase [wink]

Po deváté hodině se něco stalo mezi Vršovicema a odbočkou Záběhlice. Takže třeba Os2525 si do Hostivaře přivezl půlhodinku.


Dopoledne také začalo trhání kolejí na mostě Bartoškova.
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 14:07:56  
Moderátor
Číslo příspěvku: 16195
Registrován: 11-2005
Ten 2525 uvázl v beznapěťovém úseku.
draceane
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 14:53:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 12-2017
Most Botič (= Malá Otakarova) – tam se bude sanovat konstrukce (+repase ložisek) v kolejích 17c a 9 (17c se ruší), zbytek konstrukce se bude postupně řezat na kusy a nahrazovat novou železobetonovou konstrukcí.
Na Otakarově se pouze sanuje, dělá se odvodnění apod...

Do zimy by měla být hotová konstrukce pod kolejemi 17c (zrušená), 9 a 5 (9 by měla být do zimy zprovozněná na obou mostech, spojka z 5 do 9 mezi Botičem a Otakarovou).

Kasme:
"a snad bude vyřešen, aby bylo možné stávající konstrukci zbourat v srpnu 2019 "

No uvidí se, jak dlouho bude trvat schvalování a připomínkování, ten srpen je spíš optimistický termín. [nene]

Pikehead:
"Nějaký harmonogram stavby"

Do zimy by (dle původního harmonogramu + 2 roky) měl být ve Vršovicích položen nákladní obvod, pravděpodobně 4. nástupiště (to v původním harmonogramu nebylo) a asi jedna hrana třetího. Na 3. a 4. nástupiště přístup z Bartoškovy, na 1. a 2. normálně z Vršovic. V Edenu a V korytech se bude pokračovat dále na mostech a trati, ale nic se zprovozňovat nebude. Ta Průběžná bude asi dost jinak... [crazy]
Pikehead
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 15:46:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4892
Registrován: 3-2007
Děkuju za informaci o mostech, netušil jsem, že jsou (z větší části) v zachovatelném stavu. [happy]

Co se týče plynovodu, tam se něco neplánovaně vysypalo, nebo proč se přeložka plynu neudělala s nějakým větším předstihem (a zcela mimo mosty, ála vodovod v Hostivaři).

Na Vršovice se těším, to vypadá hezky ambiciózně. [happy] Co se týče "širé trati", tak se mi zdá, že se do toho celkem slušně pustili a myslel jsem, že je v úmyslu relativně rychle tam něco i položit a zprovoznit, možná ve vazbě na novou půlku zhlaví. Ale ok, necháme se překvapit... [happy]
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 17:11:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18935
Registrován: 5-2002
Pike: Co se týče "širé trati", tak se mi zdá, že se do toho celkem slušně pustili a myslel jsem, že je v úmyslu relativně rychle tam něco i položit a zprovoznit, možná ve vazbě na novou půlku zhlaví.
Položit skoro všechno ano, ale zprovoznit zatím ne. [nene]
Ono totiž aby mělo smysl něco nového zapojovat od východu do Nuslí, tak by bylo potřeba to na západě někudy protlačit na Wilson. A tady to budou zdržovat ty dva mosty, které je nutno dělat po částech (hlavně nejde vyloučit naráz 103. a 105. kolej, protože ze třetího tunelu se na půl Wilsonu nedá vůbec dostat).
Takže nás na cca rok a půl čekají podélně rozdělené Nusle.
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 17:21:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 296
Registrován: 9-2015
Hajnej: Nusle ne rozdělené, ale oddělené od Vršovic, nicméné stejně tím vzniká taková [zadnice] Prahy v sousedství centra.
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 20:04:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1770
Registrován: 12-2007
Bartoškova vytrhána a místo druhé koleje díra [wink]



Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Pátek, 05. dubna 2019 - 09:39:47  
Moderátor
Číslo příspěvku: 16197
Registrován: 11-2005

Pátek, 05. dubna 2019 - 09:40:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18938
Registrován: 5-2002
JŠ: Nusle ne rozdělené, ale oddělené od Vršovic
Já ale nemluvím o městských částech, anóbrž o tom, že Vršovice os.n. (= "Nusle") budou podélně rozděleny na starou na novou část bez možnosti mezi nimi přejíždět. [nene]
draceane
Pátek, 05. dubna 2019 - 10:33:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 12-2017



Ještě posílám pár fotek ze středy z Průběžné. [fotic]

Pikehead:
"Co se týče plynovodu, tam se něco neplánovaně vysypalo"
Co vím, tak projektant zapomněl projednat stavební fáze s plynárnami a ty se teď ozvaly (logicky), že se most nad fungujícím plynovodem bourat nesmí. [kladivo]

Pikehead:
"Děkuju za informaci o mostech, netušil jsem, že jsou (z větší části) v zachovatelném stavu."
Tak třeba most přes Botič je v relativně dobrém stavu, jenže se na něm budou nově vkládat štíhlé výhybky, takže by ta stará konstrukce byla zatížená v místech, kde na to nebyla stavěná.

Ještě jsem zapomněl, že by měla být do zimy hotová snad půlka mostu Bartoškova.
Pátek, 05. dubna 2019 - 11:36:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2852
Registrován: 6-2016
draceane: Dotaz k fotce č.2 - jak pomáhá svařování proti bludným proudům? Že se ty pruty "víc sparalelní"?

Jsem jen slabý proudař a tohle moc neznám...
Pikehead
Pátek, 05. dubna 2019 - 12:34:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4896
Registrován: 3-2007
Tak svařením a kontrolovaným uzemněním (asi ideálně do koleje - pokud se to tak dělá) se z bludného proudu stane proud kontrolovaný...
Pátek, 05. dubna 2019 - 13:44:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 297
Registrován: 9-2015
Hajnej: Aha, to je docela pěkná komplikace pro výpravčí nemožnost přejet přes výměny do druhé skupiny.
Pátek, 05. dubna 2019 - 14:19:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18942
Registrován: 5-2002
drac: takže by ta stará konstrukce byla zatížená v místech, kde na to nebyla stavěná
No jo, to je fakt - dřív tam byly jen (zdánlivě zbytečné) mezipřímé.

JŠ: to je docela pěkná komplikace pro výpravčí
Copak v Nuslích, myslet budou muset i na Wilsonu...
Hlavně to vypadá, že ONJ bude muset bejt výrazně víc jednosměrný než dnes (= žádný odjezdy vjezdem vyjma na Smíchov, žádný vjezdy odjezdem vyjma od Malešic) a/nebo se to bude muset organizovat ve svazcích.
Pátek, 05. dubna 2019 - 14:33:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3639
Registrován: 5-2002
ONJ bude muset bejt výrazně víc jednosměrný Což na ONJ bude asi problém - odpojit a odšibovat první třídu, pak totéž s hospodou, pak to pospojovat v opačném pořadí. Jinak se rozhází řazení.
Pátek, 05. dubna 2019 - 14:57:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18947
Registrován: 5-2002
Tuhle něco (113?) přijelo na Wilson obráceně a svět se nezbořil. A bylo by bývalo ještě lépe, kdyby se na "ručníku" na peróně umělo zobrazit aktuální řazení, stejně se tam každej šel podívat.
Koneckonců hrozí jenom to, že sedadlo pečlivě vybrané po směru bude proti směru, ale okno zůstane oknem, chodbička chodbičkou a stolečky v "letadle" taky nikam nezmizí...
Pátek, 05. dubna 2019 - 17:44:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3642
Registrován: 5-2002
Tak jasně, že se svět nezboří, ale honit lidi po peroně jako stádo koz taky není to pravé, pokud se tedy neumí operativně měnit zobrazování řazení. Ono to pak má vliv i na dobu, po kterou vlak stojí v nácestných stanicích, lidi místo nastupování budou běhat kolem vlaku.
To už snad by bylo lepší přinejmenším u vnitrostátních vlaků (aby se to nemuselo s nikým domlouvat) přechodně řadit kombinaci A (nebo AB)+BDs doprostřed vlaku.
A u railjetů to problém je, když smějí jezdit po Semmeringu jen lokomotivou k jihu.
Komis
Pátek, 05. dubna 2019 - 19:09:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 260
Registrován: 2-2019
Dneska přijela na Slovenskou strelu zvlášť lokomotiva ZSSK a pak teprve přivezla modrá žehlička lůžkový vůz do Prešova. Normálně to jezdí jako jeden soupravový vlak. Předpokládám, že to souvisí s rekonstrukcí.
Pátek, 05. dubna 2019 - 20:30:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12759
Registrován: 8-2004
draceane:
"Ještě jsem zapomněl, že by měla být do zimy hotová snad půlka mostu Bartoškova."
Přesněji třetina, na níž by se v závěru roku měly napojit traťové koleje z ONJ vjezdu a z Krče.
(Druhé dvě třetiny pak budou postupně 4 koleje z Edenu.)

Pikehead, Hajnej:
Co se týče "širé trati", tak se mi zdá, že se do toho celkem slušně pustili a myslel jsem, že je v úmyslu relativně rychle tam něco i položit a zprovoznit, možná ve vazbě na novou půlku zhlaví.
...
Ono totiž aby mělo smysl něco nového zapojovat od východu do Nuslí, tak by bylo potřeba to na západě někudy protlačit na Wilson. A tady to budou zdržovat ty dva mosty,

Limitem od východu bude Průběžná a pak všechny tři mosty ve Vršovicích (="Nuslích"), kdy je potřeba vyvažovat počet kolejí přivedených do staré a nové části "Nuslí" (viz zmiňované podélné rozdělení) a počet kolejí, které ze starých/nových "Nuslí" budou pokračovat na hlavák.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Sobota, 06. dubna 2019 - 05:23:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 206
Registrován: 6-2008
Komis: Už několik měsíců ne. A nemá to souvislost s rekonstrukcí, ale s tím,že lokomotiva pro EC 283 je od vlaku EC 278. Dříve to bylo tak, že dovezla soupravu vlaku EC 278 na ONj, vzala lůžko a jela na hlavák pro 283. Bohužel už při drobnějším zpoždění EC 278 se nestíhalo odjet včas s EC 283. Proto se naváží lůžko na soupravě Mnichováku a lokomotiva ihned po příjezdu na ONj jede zpět na hlavák. Od té doby se odjezd 283 celkem stíhá.
Komis
Sobota, 06. dubna 2019 - 06:30:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 262
Registrován: 2-2019
Aha, tak je to! Díky.
Sobota, 06. dubna 2019 - 21:26:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1771
Registrován: 12-2007
Dneska se zase dařilo... po o porucha zab. zař. na hlaváku…

Rychlík od Budějic po půl hodině stání v tunelu odcouval zpět do Vršovic [crazy] a podobně...


Ze stavby...
ÉŽeti patkují u druhé koleje
v noci byla u mostu Bartoškova zkompletována brána TV, v noci na zítra bude zřejmě převěšeno
Místo 31. koleje jsou zpět skládány panely
V místě chodníků z podchodu začalo budování kanalizace
Pokračují práce na mostech Otakarova

https://hostivar-hlavni.rajce.idnes.cz/190406


Na Smíchově je ještě zítra výstava Modulářů Bubny [vypravci]

https://kasme.rajce.idnes.cz/190406
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Sobota, 06. dubna 2019 - 21:51:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 891
Registrován: 10-2012
Pánové, jaké mají označení (číslo) dvě koleje vedle vršovického depa směrem na ONJ?.
Jedna, ta delší je snad bývalá vlečka. A hodlají je zachovat??
Děkuji!
Sobota, 06. dubna 2019 - 21:59:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18950
Registrován: 5-2002
Hroch: kdy je potřeba vyvažovat počet kolejí přivedených do staré a nové části "Nuslí" (viz zmiňované podélné rozdělení) a počet kolejí, které ze starých/nových "Nuslí" budou pokračovat na hlavák
Jo, to je lepší formulace, než ta moje...
(aneb jak říkal ten čerstvě vykastrovanej anglickej lord: "Oh, obřezat, to je to správné slovo")
Sobota, 06. dubna 2019 - 22:12:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1291
Registrován: 12-2003
Quadrophonia: 401, 403
Gatto nero
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Na ČD pracují dva druhy lidí. Jedni chodí do práce a druzí chodí pracovat. Bohužel, těch prvních je víc.
www.pendolino.cz
Neděle, 07. dubna 2019 - 03:56:02  
Administrátor
Číslo příspěvku: 73189
Registrován: 4-2003
Vlečka by měla začínat až za branou u úvratě a s částí před branou by se nemělo nic dít kromě nového zapojení. Ještě před pár lety byly obě koleje zarostlé a "obydlené", pak je po vyčištění začala používat traťovka a kratší část se využívala jako výtah např. pro objíždění.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Neděle, 07. dubna 2019 - 06:35:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1292
Registrován: 12-2003
Ano. Ta vlecka má označení V1329.
Gatto nero
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Na ČD pracují dva druhy lidí. Jedni chodí do práce a druzí chodí pracovat. Bohužel, těch prvních je víc.
www.pendolino.cz
draceane
Úterý, 09. dubna 2019 - 18:20:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 12-2017



Dnešní postup na Zahradním městě.

(Příspěvek byl editován uživatelem draceane.)
Úterý, 09. dubna 2019 - 20:51:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 5-2009
Chci se zeptat věci znalých na nový most V korytech. Normálně mostovka leží na takových válcích nebo podobných zařízeních. Ale nový most vypadá tak nějak napevno. Je to tím, že je krátký? Nebo se špatně dívám?
Úterý, 09. dubna 2019 - 21:27:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18969
Registrován: 5-2002
drac: Ráno před osmou viděno z busu, kterak se velevrták topoří, a odpoledne už se činil (akorát si dobíral rouru).

Skylix: Tenhle typ konstrukce nemá dilataci. Je to něco jako bezstyková kolej...
draceane
Úterý, 09. dubna 2019 - 21:57:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 12-2017
Skylix:
"Chci se zeptat věci znalých na nový most V korytech. Normálně mostovka leží na takových válcích nebo podobných zařízeních. Ale nový most vypadá tak nějak napevno. Je to tím, že je krátký? Nebo se špatně dívám?"

Ano, konstrukce tohoto mostu (ostatně i dalších – přes Průběžnou, v Edenu, přes Botič vedle Otakarovy) je rámová, tzn. že vodorovná nosná konstrukce je pevně spojena se spodní stavbou. Ložiska (dříve válečky, dnes se používají složitější ložiska) nalezneme u konstrukcí trámových, to byl případ staré ocelové konstrukce.

Z hlediska dilatace se rámový most jakoby „nemůže rozpínat“ a vzniká dodatečné napětí (na které musí být dimenzován). Na počátku 20. století volili vždy konstrukce trámové (např. z hlediska menší výpočetní náročnosti) – ty se rozpínat mohly volně, ale musely být vybaveny ložisky, závěry, dilatačními zařízeními... Dnes u kratších konstrukcí vítězí rámové konstrukce, které mají i další výhody (menší průřezy, odpadají drahá ložiska). U delších konstrukcí (řekněme nad 20–30 m) to rozpínání ale už obejít nejde.
Úterý, 09. dubna 2019 - 22:47:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1639
Registrován: 3-2010
Kasme: jsou fota z dneska, promiň že jsem tak rychle utíkal, rád poklabosim..[happy]
Úterý, 09. dubna 2019 - 23:14:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1772
Registrován: 12-2007
Jasně, už jsou na rajčeti... A já si říkal, že bylo postaveno a pak né... už vím proč [wink]

draceane dával fotky, tak jen pár slov...

Na Průběžné pokračuje vázání výztuže
Na ZM se pokouší poskládat první a druhou hranu
V Korytech vrtala zcela nová vrtačka Liebherr LB 24 - 270, hloubka vrtu je cca 11,5m
Na Edenu se uklízí
V podchodu pokládalí kanalizaci
Most Slávia má téměř dokončenou výstuž východní opěry
93. a 97. kolej už téměř zmizely
Vytrhána je i 13a směrem k Fanta 2 a 3 ( Honzík psal 401, 403)
Brána TV u mostu Bartoškova převěšena
Přeložky pod mostem se překládají
Mizí části zastřešení nad 2. nástupištěm v místech patek TV
2. SK nad novým kabelovodem bude položena v noci

a určitě spousta dalších novinek na fotkách najdete
Fotek je moc, nejsou popsány, tříděny... Komu to vadí, ať se nekouká...
[fotic] Hostivař - hlavní * Praha, RoPL * stavební diskuse na ttnz.cz

Středa, 10. dubna 2019 - 12:19:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 29
Registrován: 5-2009
Hajnej a draceane: děkuji za info k mostům.
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 10:10:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 928
Registrován: 9-2016
Stav v okolí Bartoškový:
1) Průjezd a průchod Bartoškovou bez omezení
2) Přes část Botiče položeny ocelové profily, na nich montáž prken, průchod zavřený
3) Pod vinným potokem uzavřeno, výkop pro nějaké vedení

Most zespoda bez viditelné změny