Diskuse » Archiv 2019 » Autobusy a trolejbusy » Student Agency » Archiv diskuse Student Agency do 15. 11. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Student Agency do 15. 11. 2019

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 25. července 2019 - 11:45:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12375
Registrován: 4-2006
Ad Huples nevím proto se ptám. Ale že by to stříkal kvůli prodeji to by mě překvapilo. Asi bude první. Ale proč ne.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Od //RJ
Sobota, 27. července 2019 - 18:01:14  
Neregistrovaný host
Jedná se o záložní vůz za nové Irizary i8 na linkách DB bahn.[wink] V podnínkách nové smlouvy byla žádost na bílou barvu i u záložních vozů.
Sobota, 27. července 2019 - 22:38:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6979
Registrován: 5-2002
Od kdy vůbec RJ tak brutálně seškrtal Budapešť, to je od toho 10.6., zrovna před sezonou?

Škoda že aspoň ty 3 páry z Vídně nejedou od vlaků...
Neděle, 28. července 2019 - 10:19:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5569
Registrován: 12-2004
H_k: To už bylo dřív, někdy po rozšíření počtu vlaků z Bratislavy.
Neděle, 28. července 2019 - 23:41:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1786
Registrován: 4-2011
V sobotu měl RJ výpadek na lince Brno-Olomouc. Ráno oznámil nejprve to, že nebude stew, a o chvíli později i to, že bus bude mít 30 min. zpoždění... naštěstí jsem stihl Arrivu bez rezervace, ale místa byla. Odpolední rotace byla avizována jako "náhradní dopravce", ten přijel s 20 minutovým zpožděním, aniž by tentokrát RJ cokoliv avizoval... jelo tohle: http://www.retrobus-prostejov.cz/vozy_magiq_1v.jpg - a přijel pozdě kvůli koloně od Prostějova, pak už cesta OK...

Ale nějak se to tomu Jančurovi sype.

Samozřejmě výpadky "nebude stew"--"nebude ani bus s řidičem" by se daly vyložit různě. [biggrin] Vím o čtyřech "párech" řidič-stew, jeden znám osobně.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pajzák
Pondělí, 29. července 2019 - 00:46:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2947
Registrován: 6-2015
Sešlo se na lince pár výpovědí s letními dovolenými.
Úterý, 30. července 2019 - 20:10:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13852
Registrován: 11-2004
Focus: Tak to jsi jel se mnou. Byl jsem měnit nefunkční krabičku, před OL přestala pípat.
Pajzák
Úterý, 30. července 2019 - 21:27:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2948
Registrován: 6-2015
Aspoň, žes jel v sobotu a ne v neděli...
Středa, 31. července 2019 - 00:23:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 658
Registrován: 1-2016
No osobně si myslím, že snad ředitelku autobusové dopravy RJ musí platit asi Zelenej, jinak si to nedokážu vysvětlit. Chápal bych, že zruším stewardky na lince, kde dlouhodobě mám problém je sehnat a je to linka bez zastávek. Ale rušit je tam, kde to problém není, je akorát (jak už jsem předtím zmiňoval) cesta tak akorát k tomu, že i zbytek cestujících se přesune k ZelenoZlu, protože ve službách už rozdíl nebude, jen (většinou) v ceně. Proč platit víc u RJ. Třeba je to krásně vidět na Zlínu, jak je Flix začal podjíždět, že jim ty cestující bere.
Navíc to dopadne přesně tak, jak bylo v jednom příspěvku výše - nikdo nebude řešit nefunkční věci v buse, řidiči to bude šumák a stejně mu to nikdo neřekne. Navíc opruz s jízdenkama na QR kódy, čili nutnost mít u sebe jízdenku v mobilu nebo vytištěnou, což u mnoha lidí povede k tomu, že s RJ prostě nepojedou - kolikrát už jsem někomu kupoval na sebe jízdenku, protože systém RJ nepoužívá a nechtěl riskovat vyprodaný spoj, stačilo jen nahlásil stewardce číslo kreditové jízdenky příp. jméno napsané na papírku...
Osobně se vracím s dětma zase zpět do auta ze žlutobusu. Snad Jančura nezačne blbnout i u vlaků, i když kdo ví, jak moc ho vyčerpá nutnost zajistit Brno - Bohumín, co všechno zruší a odkud se budou brát lidi i vlaky...
Středa, 31. července 2019 - 10:44:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1787
Registrován: 4-2011
Byl jsem měnit nefunkční krabičku, před OL přestala pípat.

Jen pro pořádek, na pozdní příjezd jsem si "nestěžoval", jen na to, že RJ tentokrát neposlal ani SMS. Je fajn, že jsou smluvní partneři (?), kteří Jančurovi trhají trn z paty. Mimochodem, ten vůz byl v lepším stavu [wink] než ty vylítané krámy, které RJ na olomoucko-ostravskou linku kdysi dával (dvojciferná evidenční čísla bez FaR). A nebýt té informace o krabičce, klidně bych to připsal té koloně u Olšan a neřekl půl slova.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 31. července 2019 - 12:24:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12401
Registrován: 4-2006
Já myslím že Study jen upřesnil co měl za problém. Nevidím že by nějak měl pocit stížnosti na něj.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Středa, 31. července 2019 - 12:52:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 4-2011
To já jen tak pro jistotu. [wink]
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pondělí, 19. srpna 2019 - 09:57:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5584
Registrován: 12-2004
6:30 z Brna do Prahy se vrací. Zatím jen v PO,ČT.
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L721309_190901_235252.pdf
Pátek, 23. srpna 2019 - 19:13:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 660
Registrován: 1-2016
Tak vyzkoušena linka se "samoobslužným" servisem. Řidiči přibyla práce, odbavení i u Grandu dělal sám celých 15 minut před odjezdem, pak naskočí do autobusu, roznese sluchátka, řekne že noviny si případně mají cestující ještě rychle vzít u dveří, aby se pak za jízdy necourali tam a zpátky. Pak skočí za volant a odjíždí. Kávovar se má dle instrukcí používat mimo město / na dálnici, ale myslím že ho snad ani nikdo nevyužil, seděl jsem poblíž a neslyšel jsem ho v provozu a dopředu si kafe taky nikdo nenesl okolo naší sedačky. (řidič na to neupozornil a informace v průvodci samoobslužným servisem asi skoro nikdo nečte. Samozřejmě vznikají drobná nedorozumění, kdy si někteří sednou jinam (i když jim řidič číslo sedačky řekne), ale zatím nic velkého, nebylo vyprodáno, takže ok. Dost lidí se nepřipoutalo, když to v podstatě nikdo už nezkontroluje.
Při výstupu jinde než na konečné zastávce řidič nevystupuje, takže je potřeba poměrně rychle vystoupit a vytáhnout si zavadla, což si myslím, že se určitě začne stávat, že občas autobus ujede někomu s kufrem apod. Navíc v tom je chaos, protože dříve si řidič při více zastávkách na lince většinou řídil ukládání zavazadel podle jednotlivých zastávek, teď je v tom trochu chaos a třeba já hledal tašku až někde za kufry vzadu, přitom jsem ji úmyslně dával ke straně na kraj, protože jsem vystupovali už na první zastávce.

Nevidím úplně problém v tom, že (část) je bez obsluhy, spíš to vidím jako chybu v boji proti konkurenci, když je tu levnější konkurence jedoucí o chvíli dříve, tak proč platit třeba "špičkových" 100 Kč (normál 80 Kč), když Flix jede předtím za 49 - 59 Kč když to koupím dopředu. Kdyby o něco kleslo jízdné, alespoň třeba pro pár jízdenek, tak by to bylo asi lepší, ale neověřoval jsem všechno, ale nekleslo snad nikde. Spíše naopak jsem zahlédl "více špiček" a to bus měl pořád třeba přes 40 volných míst.

A taky si myslím, že když řidičům přibyla další práce, kterou nemuseli vůbec dříve dělat, že také asi moc nadšeni nebudou, když měli předtím k ruce stewardku/stewarda - nemluvě o sledování dopravní situace a reagování na aktuální stav, což byla velká výhoda Regiojetu, že právě skrz stewardy to většinou fungovalo. Jestli řidičům přibyly peníze nevím, ale moc si to nemyslím.

Ač preferuju Regiojet, tak už pojedu klidně konkurencí rovnou, nejenom když zrovna není jiná možnost. Ono se to nezdá, ale pokud rozdíl v jízdném bude opravdu vyšší, tak se při častějším cestování vyplatí, když už služby prakticky jsou srovnatelné. Možná s dětmi pořád RJ, že si pustí na delší trase film z obrazovky, ale to už dneska taky není až tak potřeba.

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Pátek, 23. srpna 2019 - 22:54:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1792
Registrován: 4-2011
Zajímalo by mě, jak bude řešeno, až začnou jednotlivci za jízdy courat uličkou a každý si bude chodit pro to svoje horké kafe, v jehož nošení za jízdy není "cvičený", a navíc nemá to držátko, co mají stew, když to nosí po čtyřech najednou... abych si začal kupovat jízdenky k oknu, protože nechat se zlít nebo byť jen pošplíchat někým, koho kafe pálí do prstů, fakt riskovat nehodlám. Jo, polít mě mohla i stew, a možná čtyřmi najednou, ale to by byla pojistná událost firmy.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pajzák
Sobota, 24. srpna 2019 - 09:33:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2998
Registrován: 6-2015
A to bolí míň?
Sobota, 24. srpna 2019 - 10:01:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1381
Registrován: 1-2013
jak bude řešeno, až začnou jednotlivci za jízdy courat uličkou

Správně by courat uličkou neměli. Zákon o provozu na pozemních komunikacích § 9 odst. 1 písm. a) doslova stanoví:
Přepravovaná osoba je povinna
a) být za jízdy připoutána na sedadle bezpečnostním pásem, pokud jím je sedadlo povinně vybaveno ...
Pondělí, 26. srpna 2019 - 10:31:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 180
Registrován: 9-2007
Já jel minulý týden ve středu a čtvrtek z Liberce do Prahy v 17:00. Zadní polovinu autobusu obsadili oba dva dny dětské tábory. Takže jejich vedoucí šla k řidiči a vzala košík se sluchátky, který pak nechala v uličce, kde je při výstupu někdo rozkopnul po schodech dolů. Samozřejmě jim také dělali čokoládu, takže byl to pěkný hluk a neustále courala tam a zpátky. Při výstupu se sluchátka, odpadky apod. válí všude. Řidič se to snaží, co nejrychleji uklidit.

Flixbus je většinou beznadějně vyprodaný. Jezdím do Prahy na noční, občas využívám spoj v 17:20 pátek-neděle. Pondělí - čtvrtek musím využívat Regiojet, ten v 17:00 je též vyprodaný vždy.
Z Prahy jezdím v 7:50 z Černého Mostu, který je teď vždy vyprodaný, zhruba před třemi týdny jezdil poloprázdný. Spoje v pátek - neděli v 8:15 z Florence je vyprodáno neustále.
Pondělí, 26. srpna 2019 - 20:54:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1793
Registrován: 4-2011
A to bolí míň?

No nebolí to míň, ale přeci jen stew už má nějaký cvik a grif a to riziko je menší, navíc když sedím na sedadle 16, tak kolem projde maximálně 3x a pak už je "za mnou", což je rozdíl oproti teoretickým patnácti lidem. A jak říkám, stew je tam za firmu, se kterou jedu, ergo odpovědnost. Až mi nějaká bába, co se bude kymácet pro kafe, obrátí kelímek do notebooku, ona z pojišťovny nic nedostane, protože za jízdy courala uličkou, což nesmí, a já si s ní budu vyměňovat kontakty a pak co?

Vsadím se, že tahle samoobsluha za jízdy do pár týdnů skončí. Na hraně byla už stew ("začnu roznášet, až vyjedeme z města, a ne na objížďce") a toaleta. A jak píše kolega výše, tohle bude velice otravná záležitost.
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Středa, 28. srpna 2019 - 20:07:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 661
Registrován: 1-2016
Focus1976: no právě, to tam ten kafomat radši ať není vůbec, to mě taky napadlo. Podle mě to akorát odnesou řidiči, kterým přibude (zbytečná) práce. Víc bych přivítal když už, automat na chlazené nápoje apod., jako to měla (má?) Arriva. Bez kafe. Jen balené věci. Kolikrát není kde co koupit, zvláště když člověk nejede z velkého nádraží.
A jestli se budou ceny dál tak lišit, tak si myslím, že to má během pár měsíců RJ spočítané na "menších" linkách...
Pajzák
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 18:23:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3006
Registrován: 6-2015
V úterý jsem byl docela překvapen obsazeností spoje do Splitu. Z Prahy nás jelo cca 10, v Brně čekalo taky cca 10 lidí, a to ještě půlka pražské sestavy vystoupila. Chápu, že je konec srpna, ale takto bídné jsem to nečekal.
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 20:29:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5599
Registrován: 12-2004
Pajzák: Většina lidí volí asi cestovku. Naposled jsem se ptal známýho, co jel pro Autocarem a jelo jich 14!busů z Brna,(nejen z Brna).
To jen tak pro příklad, že ta linka Regiojetu je v celku docela nicotná.

Jinak se mi líbí, když ty oranžový kočárky zaberou třetinu Zvonařky, to tam bývá lidí jak za komárů před 15h v kladiva[happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
Čtvrtek, 29. srpna 2019 - 23:23:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2184
Registrován: 1-2009
Ad Pajzak a zzz: ano,obsazenost je bídná 😂

A proto v pátek jezdí posílá (Praha - Vodice),kterou v drtivé většině zajišťuje 302 z KV 😍

V úterý zrovna moc lidí nejezdí k moooři...

Navíc "bratr Jugoš" v naprosto drtivé většině po dobu sezóny zcela upřednostňuje termín SO/SO
Pajzák
Pátek, 30. srpna 2019 - 08:43:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3007
Registrován: 6-2015
Já právě znám chorvatské penziony, kde se jezdí na středu, což je zřejmě důvod provozu tohoto spoje.
Pátek, 30. srpna 2019 - 10:41:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 898
Registrován: 1-2007
Do Chorvatska jezdí denně flixbus
ObcasnyCestujici
Pondělí, 02. září 2019 - 21:26:31  
Neregistrovaný host
Zdravím, víte prosím někdo, kolik fyzických vagonů potřebuje RJ od prosince na provoz linky Bohumín-Brno a jestli těmito vagony nyní disponuje, aniž by musel zkracovat své komerční linky?
Úterý, 03. září 2019 - 05:59:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3611
Registrován: 12-2005
ObcasnyCestujici: Tohle je autobusová diskuze, zeptejte se vedle v železniční diskuzi.
Sobota, 07. září 2019 - 18:28:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1796
Registrován: 4-2011


Stew na lince Brno-Praha nahradily drátěné koše s novinami, kbelíky se sluchátky a hlášení o samoobslužném automatu. Tak si člověk říká, když to RJ tak šmahem zrušil, proč to tak neměl od začátku...
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Sobota, 07. září 2019 - 19:08:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5613
Registrován: 12-2004
Protože na začátku jej bus doprava zajímala, teď je to hlavně dojná kráva pro jeho vlaky.
Pondělí, 09. září 2019 - 20:24:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 181
Registrován: 9-2007
Dnes mezi Libercem a Prahou jezdil šedý Irizar, který zřejmě jezdil jako IC DB. Nějak jsem nepochopil proč nemají žlutý nátěr, když už na původní lince nejsou potřeba.
od //RJ
Pondělí, 09. září 2019 - 21:08:35  
Neregistrovaný host
Jedná se o záložní vůz (číslo 220) za nové Irizary i8 na linkách DB bahn. V podnínkách nové smlouvy byla žádost na bílou barvu i u záložních vozů.
šedý nebo žlutý?
Úterý, 10. září 2019 - 11:18:52  
Neregistrovaný host
Dnes mezi Libercem a Prahou jezdil šedý Irizar...nějak jsem nepochopil proč nemají žlutý nátěr...
Myslím, že kvůli zcela nefunkčnímu busu by cestující měli mít nárok na bezplatnou přepravu..
vždyť to bylo horší než nefunkční klima!!![smrt]
Čtvrtek, 19. září 2019 - 14:02:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 261
Registrován: 9-2007
TN26:
"když je tu levnější konkurence jedoucí o chvíli dříve, tak proč platit třeba "špičkových" 100 Kč (normál 80 Kč), když Flix jede předtím za 49 - 59 Kč když to koupím dopředu."
Dost lidí takto uvažovalo, i na jiných linkách, ale když dříve jedoucí Flix díky nepředvídatelným zpožděním vlastně dojel do cíle o dost později, tak se vrátili ke žlutému. Cenotvorba mě taky překvapila, už jsem tu psal dříve že jsem u žlutých zdražení nečekal, ale zdá se že s obsazeností to moc nepohnulo, co občas koukám, tak žlutej je plnej imrvére...
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Čtvrtek, 19. září 2019 - 14:24:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5635
Registrován: 12-2004
Sirka: To já do žlutýho busu po další "saunové zkušenosti" dlouho nevlezu, alespoň doufám.
Už ani nepamatuju, kdy byl bus solidně "klimatizovanej", žádost směrem ke stew většinou nevedla k ničemu.
Nepotřebuju dojíždět do cíle spocenej, i když je venku večer docela zima, nebo tím spíš.
Naopak s Flixem je tohle v pohodě a většinou nemusí člověk opírat kolena o sedačku předním.
Vsetín
Úterý, 15. října 2019 - 12:27:42  
Neregistrovaný host
Cesta do Liberce: odkaz.
Pajzák
Úterý, 15. října 2019 - 12:32:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3103
Registrován: 6-2015
No hotová tragédie.[smrt]
Úterý, 15. října 2019 - 21:41:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 302
Registrován: 5-2007
A já si celou dobu u toho Liberce říkal, co ten šofér blbne, zrovna jsem tím posilovým spojem jel [happy]
Na druhou stranu - jak píše Pajzák - hotová tragédie... Nakonec se vůbec nic nestalo, celkem mě překvapilo, že to musí jít až do novin.
Mé stránky: www.dopravadszo.blog.cz

!!!ZSPD rulez!!!
Web s prezentací Zlínského spolku přátel dopravy

Děkuji všem, kteří se na činnosti nemalými zásluhami podílejí.
Pátek, 08. listopadu 2019 - 19:21:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7054
Registrován: 5-2002
Plzeň končí od prosince, že jako jediná nemá spoje v rez. systému?
Pátek, 08. listopadu 2019 - 21:33:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12923
Registrován: 5-2004
Asi maj zmáknutý objízdný trasy - v Lysý je to už zavřený přes nádraží nejmíň 2 roky neb tam chybí most. D10 v podstatě rozumně objet nejde - to by musel až přes Nymburk...
Sobota, 09. listopadu 2019 - 08:05:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3665
Registrován: 12-2005
Petr_vlček: Nevím, ale v Lysé už je most hotový.
Sobota, 09. listopadu 2019 - 10:55:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12925
Registrován: 5-2004
V rijnu jeste byly na d10 objizdkovy cedule "lysa sever" a "lysa jih"
Sobota, 09. listopadu 2019 - 11:06:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3666
Registrován: 12-2005
Petr_vlček: To nevím, ale busy už jezdí normálně, linka 480 a 661 se vrátily do normálu, takže z toho usuzuji, že už je vše OK.
Sobota, 09. listopadu 2019 - 22:35:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2195
Registrován: 1-2009
Ad klima v irizarech: nevim,jak to mají soukmenovci ve Španělsku vymyšlené, ale mně přijde,že všeobecně ty auta špatně chladi.
Možná je to konstrukcí nebo tím,co si RJ objedná. Třeba by to chtělo výkonnější klimu, která bude ovšem dražší.
(viz.treba "skudleni" u určité série PB se slabšími motory)
Je třeba pravdou,že na podobné "vydychane salony" často narážím i u posil v podobě trinaprav Man Lions.
Je pravdou,že jsem zatím nejel Sestrou či Mercedesem,kde by klima nejela ke spokojenosti.
A pokud jsem měl možnost v létě volit mezi hlavním spojem či posilou (trasa Pha-KV) bral jsem vždy kvůli klimatizací nejraději MB Tourismo nebo Travego.
Pajzák
Sobota, 09. listopadu 2019 - 22:43:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3194
Registrován: 6-2015
A není to jen tím, že nemyslící zimomřivci uzavřou průduchy, místo aby je jen nasměrovali k oknu či do uličky? Kdykoli jedu s RJ, je min. jeden otvor v mém dosahu uzavřen.
Sobota, 09. listopadu 2019 - 23:01:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2196
Registrován: 1-2009
Ad pajzak: no tak tím to taky bude,ale třeba u Setry a MB, LC 936,956...můžeš zavřít třeba všechny a přesto je v buse fajn...
Pajzák
Sobota, 09. listopadu 2019 - 23:15:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3196
Registrován: 6-2015
Nechtěl jsem to paušálizovat, ale "sociální inteligence" klientů RJ mi přijde trochu jinde než u jakékoliv jiné dopravní společnosti. V podstatě u každé cesty se setkám se situací, kterou bych si normálně ani nepředstavil.
Neděle, 10. listopadu 2019 - 10:59:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5694
Registrován: 12-2004
Pajzák: Není to spíš tím, na jakou teplotu nastavují řidiči, kvůli několika stížnostem "zimomřivých"?

Ty Irizary se podle všeho vychladit dají, ale nebývá tomu tak.
Co jsem měl možnost poslední cca rok zažít, tak většině lidí bylo horko, v případě "Budapešťáka" a min. jednou "Vídeňáka" se žádalo po stew o zlepšení, většinou s neblahým výsledkem.

Od známých(včetně zimomřivějších žen) kteří více či méně častěji používají bus/vlak na střídačku u Brno - Praha, mám podobná vyjádření...

Naštěstí už většinou jezdím s Flixbusem, nebo Reiljetem...
Neděle, 10. listopadu 2019 - 15:55:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 668
Registrován: 1-2016
Já teda v autobusech s klimou měl problém za ty roky snad 2x, 1x nefunkční - omluva, sleva na jízdné, podruhé nevím. Ve vlaku se to stává i u ČD i u RJ.
No a jezdit s Flixbusem, to je dobrá sebevražda ;-)
Neděle, 10. listopadu 2019 - 16:23:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5695
Registrován: 12-2004
TN26: Proč sebevražda?
Když pominu strašidelný rozjezd linky Brno - Praha(cca první 3-4 měsíce), tak sem neměl na této relaci s touto firmou(to samé Chomutov -Praha) víc problémů, než u jiných firem vč. ČD.
Za poslední rok rozhodně líp klimatizovaný, připojení a místo na nohy(při mých 194cm docela důležitá věc).
Teď, když už je brzo tma, tak i příjemněji osvětlený, než třeba Reiljet...
Úterý, 12. listopadu 2019 - 18:04:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 669
Registrován: 1-2016
No zkušenosti stačí, cenově to většinou levnější není až na výjimky, to už raději ČD než Flixem. A když se občas dívám na zkušenosti cestujících, které jsou pořád stejně příšerné, tak pokud je jakákoliv srovnatelná varianta, tak Flixem ani náhodou (a protože začal podjíždět třeba u nás RJ asi o 5-10 minut jako největší zoufalci, aby s nimi vůbec někdo jezdil, tak padla i ta poslední možnost, že je člověk využil aby nečekal o hodinu déle na RJ nebo jiný spoj).
Ono kdyby Flix měl fungovat na linkách komerčně a uměle se ty linky nedotovaly, tak polovina vnitra by musela skončit. Místo aby vhodně doplňoval nabídku, tak ničí ostatní dopravce, to ani ten RJ nedělal nikde takto predátorsky (pomiňme kohoutí boj s Litvinem, který si navíc do "pasti" Brno - Praha naběhl sám. A doufám, že zase někdo nevytáhne Liberec, který byl úplně o něčem jiném).

Jinak ano, pokud Ti vyhovuje, nic proti tomu. Já už to riskovat nehodlám ;-)
Úterý, 12. listopadu 2019 - 19:41:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4687
Registrován: 4-2003
Ke klimatizacím... Není to o tom, že by nějaký typ vozu chladil dobře a jiný špatně. Je to jen o doplňování chladiva. To se přirozeně ztrácí a dobří dopravci jej doplňují před každou sezónou, aby klima fungovala tak, jak má. Ale pochopitelně to není úplně laciná záležitost, takže když nějaký chytrý managör vymyslí super úsporu nákladů tím, že intervaly servisu klimatizací prodlouží, vypadá to tak, jak bylo výše popisováno...

TN26: RJ se rozhodně predátorsky choval a zdaleka to nebylo jen vůči Asianě... Mnoho spojů, linek nebo i celých dopravců zařvalo kvůli působení RJ. A někdy to vedlo nenávratnému zhoršení nabídky, když RJ zjistil, že pro něj linka není dostatečně rentabilní, zrušil jí, ale ti dopravci, které předtím vyštval, se už nevrátili. V tomhle mu jednoznačně Flix dává ochutnat jeho vlastní medicínu.
Fkam
Úterý, 12. listopadu 2019 - 19:46:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3624
Registrován: 3-2011
Tak RJ nikdy nevydíral vládu, jako to tak nyní Flix činí v Německu. Ale snad dostojí svým slibům a vyruší spoje o 30% od roku 2021 jak slibuje, když vláda nesplní jeho podmínky. [ok]
U nás je ještě svět v pořádku.
Úterý, 12. listopadu 2019 - 20:05:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2461
Registrován: 8-2012
Fkam: ale tak taky by se něco našlo, i Radim uměl tlačit na vládu, i Radim se snažil manipulovat lidi, jen to nebylo v tom konkrétním případě jako u Flixu v Německu, ale třeba co se železničního businessu týkalo.
Úterý, 12. listopadu 2019 - 20:09:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4688
Registrován: 4-2003
RJ byl odjakživa kámoš s Babišem a nepochybuji o tom, že má značný podíl na zavedení 75% slev...
Úterý, 12. listopadu 2019 - 20:21:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4689
Registrován: 4-2003
Mmch., vydírání RJ zkoušel např. na Slovensku. S vlaky Bratislava-Košice měl chvíli monopol a když tam ZSSK obnovily svá IC-čka, tak vyhrožoval tím, že pokud je zase nezruší, tak odtamtud uteče - což nakonec udělal. Vyhrožování ukončením provozu zkoušel vícekrát na různých místech, i v případě autobusů - protože měl pocit, že ho cestující zbožňují až tolik, že ho budou bránit. Když výhrůžku splnil, ukázalo se, že v tomhle spletl [biggrin]
Fkam
Středa, 13. listopadu 2019 - 06:28:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3625
Registrován: 3-2011
Slovensko je stejně šílená země co se týče dopravy. To jejich ježdění zadarmo ve vlacích je nehorázné plýtvání financemi a je to nekalá praktika vůči konkurenci. To se mu nedivím, že tam skončil. V takové zemi bych v dopravě taky nepodnikal.
U nás je ještě svět v pořádku.
D.S.
Středa, 13. listopadu 2019 - 09:46:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 128
Registrován: 12-2017
Fkam: U nás to není o mnoho lepší.
Čtvrtek, 14. listopadu 2019 - 19:25:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1064
Registrován: 2-2005
Fkam:
"Slovensko je stejně šílená země co se týče dopravy. To jejich ježdění zadarmo ve vlacích je nehorázné plýtvání financemi a je to nekalá praktika vůči konkurenci. To se mu nedivím, že tam skončil. V takové zemi bych v dopravě taky nepodnikal."
Náhodou podle mě mají Slováci v tom zvýhodňování více rozumu - dotují si státní železnici, do které by ty prachy sypali stejně, a hlavně, sleva se vztahuje i na invalidní důchodce, kterým stačí k vystavení příslušného průkazu prosté potvrzení o pobírání invalidního důchodu - u nás mají invalidní důchodci, kteří nedosáhnou na průkaz ZTP nebo ZTP/P, smůlu.
Pátek, 15. listopadu 2019 - 18:00:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 11-2019
Huples:
"Náhodou podle mě mají Slováci v tom zvýhodňování více rozumu - dotují si státní železnici, do které by ty prachy sypali stejně, a hlavně, sleva se vztahuje i na invalidní důchodce..."

Tvrdí sám zaměstnaný "invalidní důchodce" [rofl]
Kdybys byl student, tak si budeš zase hájit výhody jen pro sebe [crazy]
Pátek, 15. listopadu 2019 - 23:21:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 184
Registrován: 9-2007
Přemýšlím jestli Huples je ten nepříjemný šedivý děda, co tam sedí za pultíkem.