Diskuse » Archiv 2019 » Autobusy a trolejbusy » Pražské autobusy » Archiv diskuse Pražské autobusy do 11. 01. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Pražské autobusy do 11. 01. 2019

dolů
   autor příspěvek
Petr_k
Úterý, 01. ledna 2019 - 02:35:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12566
Registrován: 4-2003
Ano. Původem to je z Hamburku.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Úterý, 01. ledna 2019 - 17:19:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 7-2018
SD po 15 min na 207 dnes večer = plný už od Ohrady, přičemž na druhé Ohradě už zůstávají lidi na zastávce. To fakt nikoho nenapadlo že by to dnes chtělo posílit? Před dvěma měsíci bylo na výroční ohňostroj taky plno.
Prasátor
Úterý, 01. ledna 2019 - 20:27:33  
Neregistrovaný host
Hovňostroje se tradičně krom metra neposilují. DP si myslí, že lidí je tolik, že by se to stejně neodvezlo. Navíc posily na cca 1 hodinu?
Prasátor
Úterý, 01. ledna 2019 - 20:36:12  
Neregistrovaný host
Ještě dodávám, že když jsem si někdy kolem roku 2000 stěžoval na DP, že jsem se 1.1. v 17:30 nedostal ve Vršovicích do tehdy ještě normální 23 kvůli hovňostroji, odpověděli mi ve stylu "že se s tím nedá nic dělat a mám jet až za hodinu"...
Čtvrtek, 03. ledna 2019 - 15:58:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 7-2018
Ono nejde ani tak o dopravu až k místu ohňostroje (po půl páté jsme už dojeli jen na Dlouhou Třídu), ale spíš o lokální dopravu na Žižkově kdy se lidi nedostanou ani na Florenc na autobus ani do onoho posíleného metra.
Ml636
Pátek, 04. ledna 2019 - 01:38:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5953
Registrován: 11-2006
Celkově je problém v samotném ohňostroji. Okamžitě bych tu šaškárnu zakázal. Poškozuje to ovzduší, zdraví, stresuje zvířata a k čemu taková pakárna je?
To má někdo srandu z toho, jak se dav ovcí jako na povel začne přemísťovat do jednoho bodu, tam čumí jako povidla a pak zase táhnou zpátky? Také jsem měl problémy se v 17ce vůbec nějak zmáčknout.[angry]
Rebel Yell
Pátek, 04. ledna 2019 - 13:16:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1880
Registrován: 9-2007
[angry], když jsem se dodíval a jel z ohňostroje dom....[biggrin][rofl]
Pátek, 04. ledna 2019 - 13:31:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 533
Registrován: 2-2014
Ml636 - Jojo zakažte cirkusi, ohňostroje.. třeba i fotbal, hokej, televize, diskotéky, taky přestaneme zabíjet zvířata na maso a nakonec zakážeme i auta a budeme všude chodit pěšky :*
SWAGER
Pátek, 04. ledna 2019 - 13:32:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 534
Registrován: 2-2014
A tobě konkrétně bych zakázal TY INTERNETY
SWAGER
Fkam
Pátek, 04. ledna 2019 - 13:41:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3417
Registrován: 3-2011
Jsou města, kdo jsou ohňostroje zakázané. A jsou města, kde dělají ohňostroj na Silvestra a ne až 1.1.. Je to nejen zbytečná zábava, ale často i nebezpečná a velmi obtěžující lidi i zvířata.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pátek, 04. ledna 2019 - 15:05:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 480
Registrován: 5-2002
"Jsou města, kdo jsou ohňostroje zakázané..."
Tohle miluju, vždycky když někoho napadne nějaká pitomost (obvykle v režimu zakázat/přikázat), snadno najde zemi/stát/město, kde už se našli jiní pitomci, ze kterých si chce tenhle pitomec vzít příklad.

Takže co třeba...
"Chci mít čtyři manželky a považuji prznění dvanáctky za dobrý nápad" -> V Saudské Arábii je to legální, proč to nezavést tady...
"Děti se flákají po ulicích, co mají co chodit do školy, do fabriky s níma" -> V celé řadě zemí typu Bhután se to děje běžně, z nich bychom si měli vzít příklad...
"Nemáme kam dát uprchlíky, tak je ubytujeme v Tvé prázdné nemovitosti" -> V SRN nyní standardní postup...

Atd, atd.
Pátek, 04. ledna 2019 - 15:44:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 11-2017
K čemu taková pakárna jako ohňostroj je? Například se dá využít v rámci propagandy současného mainstreamu jako ten letošní. Samozřejmě že zakázat! Stojí to x milionu které by se dali v době kdy slyšíme jak nejsou peníze na nic, padáji a zavírají se mosty využít úplně jinak. V době kdy vadí čvanhák v soukromém prostoru všech putik nevidím sebemenší důvod do této obskurní zábavy která mnoho lidi a tvorů obtěžuje pumpovat veřejné peníze!

(Příspěvek byl editován uživatelem Almužny_forever_1.)
Pátek, 04. ledna 2019 - 17:24:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 308
Registrován: 7-2014
Fkam: A není náhodou rozdíl, když dělají ohňostroj profíci (což je ten případ novoročních ohňostrojů) a tím, když si 14tiletý parchant ustřelí půlku prstů na ruce?
Ostrava/Pardubice/Praha
Pátek, 04. ledna 2019 - 19:13:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 833
Registrován: 7-2003
"Stojí to x milionu které by se dali v době kdy slyšíme jak nejsou peníze na nic, padáji a zavírají se mosty využít úplně jinak."

Dovolil bych si pouze v teto gramaticky velmi kuriozne vyresene vete upozornit na skutecnost, ze ono mysticke nezname "x" je v pripade Prahy a roku 2019 rovno 1.

(Příspěvek byl editován uživatelem 7036.)
Pátek, 04. ledna 2019 - 19:43:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4843
Registrován: 12-2007
Existuje zde jiné téma než jak se má jmenovat zelená plastová kartička a zda bude příští rok ohnostroj? Jo ještě zda bude zimní a letní čas a který z těch dvou to bude.
Nechápu že každý co má hlavu na krku se k tomu musí vyjádřit, ideálně nějak negativisticky aby to co nejvíc zkritizoval že to je prostě špatně.
Znamená to pro mne jediné, že pražská doprava je poměrně ok a že si žijeme nad poměry když máme takovéhle starosti.
Jen aby nám to vydrželo co nejdéle.
Pátek, 04. ledna 2019 - 20:27:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 11-2017
ono mysticke nezname "x" je v pripade Prahy a roku 2019 rovno 1.

Dovolil bych si pouze k poznatku této velmi kuriozní DéBé postavičky rachitického zjevu z Ringhofferovy ulice podotknout že jak si zapoměl přičíst i ostaní náklady jako například posílení dopravy na tu šaškárnu pro lobotomiky atd.. I kdyby ta havlokurvárna stála 3,50 s daní tak to prostě moc, neboť je to zbytečné a ještě to mnohé obtěžuje. I těch 3,50 by se dalo využít efektivněji.
Pátek, 04. ledna 2019 - 20:40:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 705
Registrován: 7-2007
Je to drobnost a uz ne tolik aktualni, ale stejne - prazdninove JR autobusu maji stejne jizdni doby jako bezne JR? Silnice byly po Vanocich dost volne, ale mozna je to i pocasim.

Strakonicka dc v 8 rano uplne volna a na 181 se v Hostivari smerem na Opatov cekalo do casu.
Loxodonta urbana
181
Pátek, 04. ledna 2019 - 21:43:48  
Neregistrovaný host
Jestli jste náhodou nejel s letcem, co měl včera odpoledne na 181 vůz 6606. Nejprasáčtější jízda za cca 5 let co jsem zažil. Letěl jak hovado přes všechny výmoly, přitom silnice byly úplně prázdné a muselo mu být jasné, že bude všude čekat. Z doby jízdy jsme třetinu prostáli čekáním na čas a já byl po tý jízdě zralej na blití 😨 O tom co to dělalo s vozem se netřeba rozepisovati...
Fkam
Sobota, 05. ledna 2019 - 12:41:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3420
Registrován: 3-2011
Jbb - s těmi uprchlíky to snad nemyslíte vážně. Nic takového se tu neděje. Nepište prosím takové nesmysly. Navíc ve spoustě měst se ten zákaz setkal s velmi pozitivní odezvou. Třeba se ušetřilo za úklid a lidi mohli v klidu spát, nedošlo k žádným požárům apod.

TommyX - není to rozdíl. Oboje dělá hluk, není to zrovna dvakrát příjemné pro spoustu lidí a zvířata trpí. Jenom aby si pár lidí užilo a zbytek společnosti trpěl. A bohužel to ještě stojí nemalé peníze.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Petr_k
Sobota, 05. ledna 2019 - 18:53:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12568
Registrován: 4-2003
Že se to neděje v Thüringen, neznanemá, že se to neděje v celým Deutschland... Ono taky kdo by dobrovolně chtěl mezi chudý a xenofobní Ossis, kde "xenofobní" a "náckovská" AfD má získat víc jak pětinu hlasů (=oproti roku 2014 dvojnásobek) a celýmu tomu mají velet exkomouši Die Linke.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Fkam
Neděle, 06. ledna 2019 - 11:11:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3421
Registrován: 3-2011
Nic takového se nikde v Německu neděje, nedělo a snad ani dít nebude. Německo je pořád právní stát a funguje tu svoboda. Jediné ohrožení této svobody je AfD a různé neonacistické skupinky, ale takové síly nikdy nebudou mít sílu něco prosadit (naštěstí). Koneckonců posilují především Zelení a to je dobrý směr. Omlouvám se za OT, ale jsem alergický na nesmysly nezakládající se na pravdě. Zbytečná hysterie z uprchlíků.

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Ml636
Pondělí, 07. ledna 2019 - 21:38:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5954
Registrován: 11-2006
No, jak jsem tak slyšel hlavně ze severu Německa a sám viděl kolem Mnichova a v Mnichově samém, tak to může být veliký problém... Stačí se podívat na statistiky, které nepředkládají masmédia. Není to tragédie, ale počet násilných trestných činů způsobených dětma Merkelové, je procentuálně vysoký oproti n.t.č. spáchaných Němci. V Innsbrucku (Rakousko je na tom do počtu o něco lépe) měli před vánocema úplně zbytečnou vraždu nějakého studenta Afgháncem (nedávno zamítnutým azylantem), který k jejich skupince, s kterou přijel z Bregenzu na oslavy, na ulici přišel zezadu a projel se mu nožem po krku... Nicméně, v Plzni byly v prosinci takovéto případy dva. (1x pracovní posila z východu, 1x fetka, oba jdou za pokus o vraždu, oběti jim neznámé, náhodné)

Fkam: Ale jinak díky za podporu, jeden z mála zdravých názorů na ohňostroje.

(Příspěvek byl editován uživatelem ML636.)
Rebel Yell
Tučňák
Pondělí, 07. ledna 2019 - 22:39:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2121
Registrován: 6-2013
7036: Žádnej milión, skoro 1 700 000 bez daně.

Almužny forever 1: Muselo se to přeci pořádně oslavit, Máme hole v ruce :-D :-D
EuroŠvestka
Pondělí, 07. ledna 2019 - 22:40:16  
Neregistrovaný host
Jsem tu správně v pražských autobusech ? [lame]
Pondělí, 07. ledna 2019 - 23:02:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 133
Registrován: 11-2017
Tučňák: 1,7 + 300 tis posílení dopravy a další výdaje. Takže kde ta rachitida z arrivy vzala jen 1 celá je u boha.. [crazy] Nicméně co čekat od lobotomika volíciho TrOP 0.9%.. Ale jak píšu i kdyby to stalo pakatel ve výši jedné pruměrné pražské DéBé mzdy, tak jsou to vyhozený peníze doslova do luftu pro primitivní pobaveni části obyvatel představující pražskou pakáž . Naštěstí už proti tomu sílí značný tlak ohledně represe (viz například dnešní zprávy FTV Prima) který je po zákazu čvaňhaku v putikách nutno aktivně podpořit. Ať si pakáž najde příště jinou zábavu než otravovat hlukem a smradem za miliony.

(Příspěvek byl editován uživatelem Almužny_forever_1.)
Tučňák
Úterý, 08. ledna 2019 - 07:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2122
Registrován: 6-2013
Almužny forever 1: Jo, to by mě taky zajímalo, kde tu cifru vzal, a s ohňostrojem je to přesně jak říkáš. Stojí to plno peněz, otravuje lidi i zvířata. Já jsem vůbec odpůrcem "zábavný" pyrotechniky, pro zvířata, nebo nemocný lidi je to utrpení. Nevím, co je ne práskání zábavnýho, nevím, co z toho ty lidi mají, otravují akorát okolí. A když se ta pyrotechnika dostane do rukou primitivních puberťáků, je úplně zle. Vyvádí s ní úplně nechutný věci, viz ta Sorka, co kdyby tam spal řidič? Nebo teď jsem četl, jak to nacpali psovi do pusy a odpálili, z takovýhle "lidí" je člověku až fyzicky špatně.
Jinak, 7036 jsem si na FB zablokoval, škoda, že to nejde udělat i tady. Je ve skupině Týmu tvorby Seznamu autobusů, a jen tam všechny prudí, tečou mu nervy, politicky se jim nedaří, holka ho žádná nechce, ale nám bude dávat školení. :-)))
Tučňák
Úterý, 08. ledna 2019 - 08:19:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2123
Registrován: 6-2013
Jinak jsem koukal na tu reportáž, je to pravda. Tady je ohňostroj taky každou chvilku, nejen na Silvestra, stačí, aby měl pan podnikatel v ulici narozeniny, a i každá větší akce končí večer většinou ohňostrojem. Práská to tu každou chvíli, Kolovraty, Průhonice, Jižňák... A mluvím teď jen o ohňostrojích, ty patardy a dělobuchy vůbec nepočítám, těma práskají celý prosinec a leden. Na FB je už skupina, žádající omezení, regulaci, či úplný zákaz, můžeš tam i podepsat petici, obíhají politiky, starosty, snad se to podaří trošku zkrouhnout. Doufejme. Já už jsem podepsal.
Jinak, kamarádka je z vesnice, jednou musela strávit Silvestra v Brně a říká, bylo to otřesné, už nikdy více. Taky má ráda klid, a ne takovouhle divočinu. Pro ty citlivý a nemocný lidi je to hrozný, totéž pro zvířata, sobci se baví. Ať si to práskají a poušťí doma v bytě.


(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)
Úterý, 08. ledna 2019 - 10:42:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 135
Registrován: 11-2017
Tučňak: popsal si to výstižně - primitivní zábava která obtěžuje ostatní předně pak zvířata jak ty chované tak v přírodě. Obdobné jak s tím hulenim v hospodě, s tím rozdílem že zahulený putice se dalo vyhnout tím že tam člověk nešel, a navíc z toho má stát ještě obrovský příjmy z dani narozdíl od tohoto.. takže zakázat pod pokutou třeba 100 tisíc. Valná část by si to rozmyslela, a na zbytek by bylo víc vidět. Parkrat by se to rozdalo a byl by rychle klid. Taky podepíši a věřím že se “dílo” podaří prosadit.
A teď už Konec OT. Dále se můžeme bavit například o výši vánočních odměn v DP respektive “držhubného pro dělnickou chátru” od nového direktora s přezdívkou bankéř.. Téma které teď dost rezonuje nejen po depotech, garážích a konečnych..

(Příspěvek byl editován uživatelem Almužny_forever_1.)
Tučňák
Úterý, 08. ledna 2019 - 11:08:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2124
Registrován: 6-2013
Jj, zpátky k muzice :-)
janoro
Úterý, 08. ledna 2019 - 16:44:01  
Neregistrovaný host
Nekdo by tu to mel promazat. Fakt me nezajima ze "almuzny_forever" nemuze skousnout vysledek prazskych voleb.
Úterý, 08. ledna 2019 - 17:58:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1085
Registrován: 1-2013
Nevím, co je ne práskání zábavnýho, nevím, co z toho ty lidi mají

Jsou štěstím bez sebe, že jsou o rok starší, že to mají zase o rok do hrobu blíž.
Pajzák
Úterý, 08. ledna 2019 - 18:08:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2390
Registrován: 6-2015
O rok starší než před rokem jsou kterýkoli den v roce.[wink]
Úterý, 08. ledna 2019 - 21:49:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 1-2013
O rok starší než před rokem jsou kterýkoli den v roce

Vyjma 29.února.
Středa, 09. ledna 2019 - 18:45:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 707
Registrován: 7-2007
4560 dnes na 129. Byla to jednorazovka nebo se muzeme tesit na budouci pridavky?
Loxodonta urbana
Ml636
Středa, 09. ledna 2019 - 21:42:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5955
Registrován: 11-2006
Téma, které dost rezonuje, ale myslím, že jenom v každém z nás. Ta "vánoční prémie", nebo jak ten ubohý výsměch nazvat, nestojí ani za to, aby jim jí člověk poslal zpátky s tím, že si nemusí dělat škodu.[crazy]
Letos, po pohledu na čím dál se zvyšující ceny, za sebe říkám, že provozní zaměstnanci DP na tom nikdy nebyli hůře a to dělají přesčasy! Bez přesčasů by to bylo cca za 25 čistého a bez víkendů ještě za méně.[angry] Nikdy nebylo hůř v novodobé historii podniku.
Byly doby, kdy řidiči nepobíhali kolem čerpačky, nebo o víkendech nelovili po garáži pracovníka, který převezme zakázkový list, bo se šetří a na DO-DK nikdo není.

Před 12 (cože, už?) lety, kdy jsem k Podniku nastoupil po mnoha letech motání se kolem všeho, co se tam dělo, už se nadávalo a šetřilo, kudy chodilo. Ale byly to zlaté časy proti dnešku.
Brával jsem o cca 30% vyšší čistou mzdu, než zbytek spolužáků z naší maturitní třídy. Všichni mi záviděli mých 23 - 24 700,- čistého za nemálo hodin převyšujících 160.
Dnes, když jsou nájmy raketově zvedlé, ceny na krámech úplně jiné, jsme dostali k nákladu práce a hodin navíc, mzdy povýšené jen o nějakých 2-4 tisíc podle let a typu služeb. Pochopitelně jsou tam i tací, kteří převyšují. Odpočty na děti, značné přesčasy, vysoké letovné apod.

Není dobré na to myslet. Ale když už i parťák s vedlejšími příjmy má možnost porovnávat situaci, s dnes více oceněnými základními kancelářskými profesemi, je to značně demotivující. Nepřipadám si dobře oceněný a ať si je podnik jistý, že se budu přidávat na stranu těch, kteří se nebudou bát to otevřeně řešit. Smějí se nám všem.
Rebel Yell
4135
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 05:28:57  
Neregistrovaný host
Hrbáči na 129 a 244 se budou občas objevovat, protože jaksi nejsou funkční sdn v dostatečném počtu.
I dnes tam budou k vidění.
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 12:06:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 11-2017
Brával jsem o cca 30% vyšší čistou mzdu, než zbytek spolužáků z naší maturitní třídy. Všichni mi záviděli mých 23 - 24 700,- čistého

Tak to už by ti dnes v Praze nezáviděl pomalu ani řadový člen metařské čety [biggrin]
K vánocům +- 1800,- brutálu (dle ksichtu) za ten cloroční nervovej shit v pražských ulicích je ovšem brutální třešnička na dortu celého toho výsměchu dnešním zaměstnancům DPP , naštěstí alespoň vedení se tam má stále ještě dobře.. [biggrin]
Vareckaj
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 15:30:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 773
Registrován: 3-2009
K 3.3.2019 vybrané spoje 461 zajíždí do Dolní Lomnice a ruší se 463.
Pokud s tím nesouvisí ještě něco jiného, tak jde o zrušení obsluhy Mirošovic BUS linkou PID.
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 15:32:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4849
Registrován: 12-2007
Možná jste měli vedení napsat že o těch 1800,- brutto nestojíte když Vám tak nevoněj.
Myslím že jste při řešení zaspali dobu protože se plíživě blíží krize a bude zas vyšší nezaměstnanost.
Jinak Vaše znalosti o platech metařů a nejen jich mě vždy fascinují, ono těch míst za 30+ brutto zas tolik volných nebude.
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 17:13:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11724
Registrován: 4-2006
Ad Gabuliatko to také nikdy nejde pochopit. Když se někomu nelíbí zaměstnání tak ať jde jinam za 30+.
A pokud se mi nelíbí přidání tak se ho můžete každý vzdát. Líbí se mi různí velkohubci proto nic neudělají aby bylo přidáno víc? Proč jen sakra. Já když se cítím podhodnocen tak si jdu říci o přidání. Buď ho dostanu nebo ne a můžu jít jinam. Jelikož letos jsem u firmy 30 let tak jsem k tomu neměl důvod. Pochopitelně když jdu pro přidání musím mít argumenty a prokázat že to je zasloužené.
Tlachanim tady nikdo nikomu nepřidá jak se říká brečí hezky ale na cizím hrobě.
A jak říkáš krize se blíží již vím o dvou firmách v našem regionu které mají potíže a začínají propouštět. Pak bude možno i těch řidičů dost a ty co jen pindaji půjdou na úřad práce. Loni byla poslední možnost si nechat přidat, letos ještě asi ano ale bude to těžší. Proto jsem si nechal přidat loni. [biggrin]
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 17:20:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 137
Registrován: 11-2017
Gabuliatko:
Možná by jste se měl v demokracii odnaučit říkat lidem co mají dělat pokuď vás o to nežadají, neboť k tomu nemáte samozřejmě jakýkoliv mandát.. [lame]
Myslím že mantry o plíživém příchodu krize ( zbožném a uměle vyvolaném přaní všech sockapitalistických otrokařu), o kterém se mele už zase přes dva roky by bylo vhodné vykládat například svým potomkům - ti na vás budou možná zírat s otevřenou hubou a vněmém užasu. Já nikoliv neboť věcičky se mají v tomto oboru trochu jinak, což vy nemůžete chápat neboť ho znáte jen z vyprávění, nikoliv profesně.
Jinak Vaše znalosti o platech kohokoliv (a vlastní utvrzovaní sebe sama o spokojenosti s "výkalem a nikoliv mzdou) a nejen jich mě vždy fascinují, ono těch míst za 30+ brutto je v praze naprostá většina. Nesmíte ovšem čumět na práce.cz a podobné portály pro " oschlé zbytky" které nikdo nechce.

(Příspěvek byl editován uživatelem almužny_forever_1.)
Fkam
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 17:52:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3428
Registrován: 3-2011
Problém je, že pražští řidiči nejsou schopni se domluvit na stávce a prostě natvrdo nevyjet. Jako to je třeba v západních zemích. Evidentně jiná cesta za zvýšení mezd není. 35 hrubého je krásná mzda, ovšem bez přesčasů a ne že řidiče budou honit na hraně (a mnohdy i za hranou, ale papírově se to okecat umí) zákoníku práce. A takové řeči "když se ti to nelíbí, tak běž pryč" to je prostě východní mentalita. Na západě si řidičů váží a vždycky se hledá nějaký kompromis, ale nikdo tam na řidiče nekouká skrz prsty jako na něco podřadného. Bohužel v tomto ohledu je Česko spíš východní zemí.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 18:38:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4851
Registrován: 12-2007
almužny_forever_1: zkusím položit jednoduchou otázku i když nedoufám že mi bude odpovězeno. Kolik by jste si představoval jako odpovídající plat za Vaši práci. Prosím jedno číslo v čisté měsíční mzdě. Děkuji.
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 19:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11726
Registrován: 4-2006
Fkam máme svobodu zaměstnání. Pochopitelně mohou se zaměstnanci domluvit a jít do stávky je to jejich základní právo. Nebo si mohou říci jednotlive o přidání. Nebo mohou změnit místo. Ale skuhrání na netu ještě nikomu nepřidalo nebo jo? Trošku mi to přijde že je řidič a už nikdo víc. Lékaři policista atd.
Gabuliatko no to si dejte zrovna facku jak můžete super řidiči panu Hájkovi něco nakazovat. Podle žebříčku je to nejlepší řidič v ČR ne-li v Evropě. Protože je ŘIDIČ a kdo je víc. Navíc rozumí právu, ekonomice podniků nejen dopravních, zaměstnanosti ideální na kandidaturu po Zemanovi na prezidenta.
Hájek na Hrad!!!!!!!!!!!!!!!!
Jo a prosím nepokládejte mu otázky na to právo,!!!!!!! [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem Ares1.)
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 19:57:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4853
Registrován: 12-2007
Ares1: almužny fakt je slavný pan Hájek o jehož služby se pere každý dopravce a někteří cestující čekají a kvůli němu nechávají odjíždět předchozí spoje? To je mi ctí že jej virtuálně poznávám, o jeho řidičském umění mi bylo minulý rok referováno poměrně bohatě. To se pak nedivím že požaduje vyšší mzdu a hluboce se mu omlouvám že sem si odvážil položit mu dotaz.
(smutné na tomto příspěvku je, že ironie to je jen z části a budu velmi rád když to nebude pravda a je to nějdo jiný)
pracuj_opatrne
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 20:25:37  
Neregistrovaný host
Tadyhle mistr almužnář Hájek bude rád že mu mladej štepánek povolí odchod na úřad práce místo toho že by ho přikurtoval do nějakýho vraku po fotrovi co pošle do lisu.
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 20:29:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 138
Registrován: 11-2017
Samozřejmě ze skuhranim na síti se to nevyřeší ale provádět ho mužem a taky budem neboť máme demokracii. Stejně tak jako se tu vede diskuz o tom kde jezdí jaký zgarb, tak si tu můžeme vést diskuzi o tom jak je řízení vozidel veřejné dopravy nejen finančně podhodnocene a prestizně zdevalvované povolání neboť obojí je dopravní problematika.
Slušnost je ovšem odpověď - inu odpovím 40 mimomestská linka bez výjimky jako základ, pražský džihád na PID pak 50+. Ovšem vzhledem k tomu ze nejste profesně kvalifikovaný a tak můžete jen těžko objektivně zvážit relevanci tohoto požadavku tak o něm s vámi další diskuzi nepovedu, obdobně totiž nevedu diskuze například s psem o štěpení atomů neboť by to bylo asi stejně nulidni.
K poznatkům o mé osobě Made in Hospitalizovaný šotoušek teda Ares1 se nebudu vyjadřovat víc než tak že je to těžce slepá stopa, ale je mě to fuk.. myslet si muže každý co chce byť evidentně neví nic. Dotyčnému pak doporučuji spíše starost o jeho vlastní zdraví a dluhy které nepopírá - uleví se jemu i okolí..
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 20:32:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4855
Registrován: 12-2007
Ale zas ne každému řidiči se povede že když se blíží do nástupu tak se z davu ozve "Ty v*le Hájek"
Sem rád že to nejste Vy, ale abychom byli fér, kde se s Vámi lze svézt že bych přišel na kus řeči a přinesl něco na zub?


(Příspěvek byl editován uživatelem gabuliatko.)
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 20:45:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 139
Registrován: 11-2017
Nelze se semnou už svést neboť kdyby jste více četl mě příspěvky tak by jste pochopil ze vzhledem k devalvaci a prestižním úpadku tohoto oboru už jsem drahně let mimo něho, a jen sleduji jestli mě někdy něco bude motivovat se k němu vrátit alespoň na VPP jako tisíce dalších kvalifikovaných dnes už emeritních řidičů.. zatím to tak nevypadá.

(Příspěvek byl editován uživatelem Almužny_forever_1.)
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 21:22:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4856
Registrován: 12-2007
Pak nějak nechápu Váš nářek nad výší mzdy oboru ve kterém nepracujete.
Jinak prosím nesvádět. Děkuji
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 21:27:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11728
Registrován: 4-2006
Já tebe cukrem ty bičem. Já z tebe chci prezidenta a ty.
O to že tomu rozumíš tvrdíš jen ty.
Máš blbý informace Hájku od dnes jsem doma a zdráv.Narozdil od tebe já si svůj problém vyléčil. Ty ovšem hlavu už nikdy.
Ad Gabuliatko ale je to Hájek. Lepšočlověk. A ještě ke všemu bonzáček.
Je on tě svádí opatrně Gabuliatko on je to kluk jak buk.
Jo jo Hájku za almužna Forever se neschovaš.
50 000 bys chtěl? Pro tebe je 15 000 dost. [biggrin][rofl][coze][rofl][biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem Ares1.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Ares1.)
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 21:37:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4858
Registrován: 12-2007
Je mi fuk kdo to je. On sám musí vědět zda je se životem spokojen nebo ne. A rozhodně to není o tom jestli má na pásce 10 nebo 70 tisíc.
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 21:50:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 140
Registrován: 11-2017
Gab: nechápete protože práce nikdy nebyla součástně i vašim hobby či zájmem. Takova zaměstnání ovšem musí i důstojně uživit což mě v současnosti řízení autobusu těžko, vzhledem k narocím které mám a konkurenci pracovního trhu v jiných oborech. Stále ovšem platí v naši diskuzi přirovnání o diskuzi se psem o atomové energii. K plnému pochopení je potřeba základní kvalifilkace v oboru o kterém zde diskutujeme a kterou vy nemáte ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Almužny_forever_1.)
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 22:02:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4859
Registrován: 12-2007
Rozumím a respektuji Vaši námitku že když tankuji benzín tak nevím jak vypadá nafta. Tím bych to asi uzavřel nebot mám čím dál větší pocit že se psem bych si o tom atomu pokecal víc než s Váma.
Vy by jste mi totiž furt mlel do ucha něco o tom že Vaše teorie je ta jediná správná. A to je přesně to co dělí nadané vědce od těch ostatních.
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 22:12:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 141
Registrován: 11-2017
Gab: dobře, tak ještě se vás ale nakonec zeptám :
Mate střední či vyšší dopravní vzdělání? Kolik let mate přiznanou praxi jako zaměstnanec dopravní firmy? Vlastníte ř.p. skupiny D? Kolik let praxe mate jako řidič tohoto oprávněni?
Pokud jsou všechny vaše odpovědi negativní nebo nulidni, pak je s vaši osobou jakákoliv další debata o této problematice pro mne skutečně naprosto bezpředmětná, neboť na tom jste s odoborností a profesními zkušenostmi stejně mizerně jako uživatel Ares1, což už je zde ale všeobecně známy fakt.

(Příspěvek byl editován uživatelem Almužny_forever_1.)
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 22:47:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11729
Registrován: 4-2006
Ty máš jen to D jinak v hlavě segedín.
Už sem ti několikrát navrhoval a to v demokracii mohu ať si založíš firmu na dopravu. Bohužel tady placáš že ti nikdo nemá nic přikazovat a mě budeš říkat že o tom bez Skupiny D nemohu diskutovat. Kdyby si měl aspoň IQ tykve tak pochopíš.
Ale zas by nebyla prdel. Celou dobu nechápeš že z tebe mám srandu. A nejen já. Přeji ti pěknou noc a pozor ať nemáš divoké sny.. [proud][lol][biggrin][rofl]
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pátek, 11. ledna 2019 - 05:13:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 142
Registrován: 11-2017
Ares1: Ne, nic takoveho jsem ti neprikazoval. Jen sem opakovaně řekl ze si dopravně nekvalifikovaný a tedy profesně naprosto nezainteresovaný, proto tvé bohorovně slinty kterých je zde na fóru tisíce jsou pro mě jen šotokecy a nelze je tedy považovat za relevantni a opěrné o jakoukoliv praxi v tomto oboru. A urážkami tak na úrovni desetiletého dítěte to své diletantstvi v příspěvcích samozřejmě jen zvyrazňuješ.
Fkam
Pátek, 11. ledna 2019 - 08:46:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3429
Registrován: 3-2011
Tady musím souhlasit s panem Almužny Forever 1. Kdo se v dopravě nepohybuje, těžko může vědět, jak to funguje. A to samozřejmě platí pro všechny obory. A rovněž souhlasím i v dalších bodech. Mám pár přátel co mají řidičák skupiny D a přesto pracují v jiných oborech, pak máme kamarády, co by chtěli dělat řidiče v dopravě, ale ne za takových dnešních podmínek. Když mohu srovnat přístup v Německu a Česku k řidičům, tak naprostý rozdíl. Fakt jsem rád, že jsem opustil DPP, to je taky takový Titanic. Loď se potápí, ale na palubě (vedení firmy) se tančí.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pátek, 11. ledna 2019 - 08:58:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4861
Registrován: 12-2007
Debata na téma kdo je pro firmu důležitější zda řidič nebo šéf který shání kšefty mne vždy baví.
Debata zda by ten šéf měl mít skupinu D jinak to je špatný šéf ještě víc.
Fkam
Pátek, 11. ledna 2019 - 09:20:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3430
Registrován: 3-2011
Tak náš ředitel má oprávnění na bus i na tramvaj. Začínal kdysi jako opravář tramvají a postupně se propracoval nahoru. Takže ano, takový člověk je jako šéf podniku mnohem prospěšnější než třeba rychlokvaška ze školy dosazená politiky, která nemá ponětí jak takový provoz funguje. Smutné, že toto věděli i komunisté a dneska se na to kašle. A pro podnik je samozřejmě důležitý ředitel i řidič. Jedno bez druhého nemůže logicky fungovat. Ale pokud ředitel bere řidiče jako póvl, pak taková firma dlouho nemůže přežít.

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.