Diskuse » Archiv 2019 » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 03. 04. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 03. 04. 2019

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 23. března 2019 - 08:51:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 141
Registrován: 5-2009
Jen drobně upřesním, ať nám tady nevznikají historické omyly [happy]. To pořadí 584 bylo 16/3 (u nových trolejbusů nebyla ta pořadí moc dobře vidět). A když už píšu, tak přidám i nějaký ten obrázek.


kurz
Sobota, 23. března 2019 - 13:09:25  
Neregistrovaný host
To ty nové trolejbusy nemají elektronické kurzovky jako nová Varia? [kiss]
Pavel2
Neděle, 24. března 2019 - 13:35:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16880
Registrován: 8-2002
pár obrázků z prvního dne provozu...




sedačky konečně zase čalouněný, ale pořád moc moc moc tvrdý. všechny cardmany jsou i na bankovní karty. ve voze 585 vnitřní displej infosystému v 15:00 ukazoval 9:44 a hlášku o ztrátě komunikace s vozem. v interiéru asi milión kamer.
poslední fotka odhaluje původ tý světle zelený - Čisté PMDP [lol]

vedlejší produkt focení aneb co zrovna jelo okolo...
i naftový Urbino IV 18M #612.



Neděle, 24. března 2019 - 18:55:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1318
Registrován: 1-2009
Škoda že jsou sedačky tvrdý, na obrázku vypadají hezky. Nejměkčí sedadla ze skoro MHD vozů byly v německém vlaku odněkud z Chemnitz, když jsem do něj nastoupil ve Frantovkách do Chebu před vánoci. Tak měkké sedačky jsem nezažil. Akorát vlak měl velikost Astry, zhruba stejně tak starý a uvnitř starý označovač jízdenek asi z toho Chemnitzu. Naštěstí na českém území té linky jsou čeští průvodčí.
kv
Neděle, 24. března 2019 - 19:36:25  
Neregistrovaný host
Jedna fotka z úplně opačného konce stáří plzeňského autobusového vozového parku...

Autobus Solaris Urbino 15 II č. 494 absolvoval ve čtvrtek 21. března 2019 odpolední část směny 30/17. V souvislosti s dodávkami nových kloubových autobusů se jedná už asi skutečně o jeho labutí píseň.

Na snímku zachycen při příjezdu na Bory ve vrcholící odpolední přepravní špičce po půl třetí odpoledne zcela zaplněn pracovníky z Borských polí a studenty ZČU...

Breník J.
Neděle, 24. března 2019 - 20:47:32  
Neregistrovaný host
Mám ověřeno přímo od řidiče autobusu Solaris Urbino 18 IV č. 612 výjezd s cestujícími v úterý 19. března a vůz č. 611 prý čeká na přidělení SPZ, pravděpodobně vyjede v tomto týdnu.
Pavel2
Neděle, 24. března 2019 - 22:42:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16881
Registrován: 8-2002
007:
tak tak, obrázek může vypadat skvěle, ale je potřeba si to osahat a vyzkoušet na vlastní kůži.

pošťáci na SPU před časem taky dostali další várku nových pěkných Peugeotů Boxerů, ale pak zjistili, že v nich nejsou rádia, byť je to investice na jeden vůz cca 1.500 - 3.000 káčé. (starší várky Boxerů rádia mají.) no nevím nevím jestli bych za volantem vydržel sám se sebou potichu 8 hodin den co den... navíc občas se ta Zelená vlna hodí. ale hlavně že se ušetřilo!

nejlepší sedačky byly ve 14/15TrM, ale pak bohužel přišli bezdomáči a občas to pustili skrz čalounění, dp se pak divil, že je potřeba ty sesle sem tam vyčistit a že to stojí peníze. naštěstí od studených dřevěných klouzavých sedaček v některých tramvajích už se to zase pomalu vrací k normálu.
Progress
Pondělí, 25. března 2019 - 12:52:38  
Neregistrovaný host
Tak do prahy šla škoda 27Tr 583.
Pondělí, 25. března 2019 - 15:27:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18572
Registrován: 5-2002
pošťáci na SPU před časem taky dostali další várku nových pěkných Peugeotů Boxerů, ale pak zjistili, že v nich nejsou rádia, byť je to investice na jeden vůz cca 1.500 - 3.000 káčé. (starší várky Boxerů rádia mají.) no nevím nevím jestli bych za volantem vydržel sám se sebou potichu 8 hodin den co den... navíc občas se ta Zelená vlna hodí. ale hlavně že se ušetřilo!

Pro zajímavost: U PMDP mají rádia všechny autobusy a jen výjimečně se setkáš s tím, že tam rádio (dočasně) není a nebo že nefunguje (SU 15 II). Novější vozy už mají rádio, kde si můžeš přehrávat i mp3 z flashky (obecně SORky, možná krom nejstarších, a Solarisy od cca. 536 nebo 54x), občas se takové rádio objeví i v něčem starším (Citelis). Bílá SORka ho asi jako jediná nemá a neměla vůbec.

Kdesi na východě jsou rádia jen tam, kam si ho nechala zabudovat posádka. Možná si to po těch letech nepamatuju přesně, možná se to změnilo, ale rádio mohla zabudovat jen podniková dílna a posádka autobusu snad musela donést jakýsi papír o zaplacení výpalného pro OSA. Dál to pokračovalo tak, že rádio bylo soukromým majetkem posádky, takže ta si buď odnášela přední panel z rádia s sebou domů a nebo si ho zamykala do skříňky ve voze, od které nikdo jiný neměl klíč.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 25. března 2019 - 20:43:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 1-2009
OSA je taková prapodivná organizace sama pro sebe, která navíc ani nepochopila smysl rádií. Ta tam primárně nejsou pro cestující (ale i ti si ho můžou poslechnout, navíc každá rodina musí platit koncesionářské poplatky za rozhlas, leda že by ho neměla, což musí stvrdit čestným prohlášením). Rádia jsou pro to, aby se tam poslouchala zelená vlna a hlavně aby řidič neusnul za jízdy, na což se dobře hodí Radiožurnál, kde se střídá hudba s pokecem. A rádio je zejména u pošťáků, který začíná směna uprostřed noci, ještě o to důležitější, aby neusnuli a někam to nenaprali.
A protože není nad vlastní zkušenost, tak jsem jel dneska novým solárkem jak tb, tak i ab. A potvrzuji, ta čalouněná sedadla jsou fakt tvrdá, holt je to potah na tvrdém plastu.

(Příspěvek byl editován uživatelem James Bond.)
Pavel2
Pondělí, 25. března 2019 - 22:08:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16886
Registrován: 8-2002
auta na SPU jezdí i delší trasy a i přes den. na to aby řidič za volantem nechrápal je ovšem nejdůležitější se pořádně vyspat [happy]
rádio je i od toho, aby ta směna líp ubíhala, ve městě to není tak hrozný jako když se někam jede po dálnici a sedíš na jednom místě 2-3-4 hodiny, jedeš stálou rychlostí a jen hltáš kilometry.
Pondělí, 25. března 2019 - 22:43:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18573
Registrován: 5-2002
Když už řešíme ta rádia... Loni v létě jsem jel s linkovým autobusem z Plzně kamsi a přišla na mě stížnost, že poslouchám německé rádio [happy]

Nadřízený tehdy odepsal, že to je naprosto v pořádku, protože umím německy nejlíp z celé firmy, takže mě firma pravidelně používá na jednáních s Němci jako tlumočníka a je rád, že si procvičuju němčinu poslechem německého rádia. (Mimochodem, certifikovaný tlumočník z jazykovky se prý neosvědčil, protože sice ovládal perfektně zdvořilostní fráze, ale už netušil, čím se od sebe liší Linka a Spoj, natož aby to uměl správně přeložit. Zato se pokoušel přeložit slovo Setra....)

Autorkou stížnosti byla jistá dáma v nejlepších letech, zaměstnaná na rektorátu ZČU. Tahle dáma zplodila asi před deseti lety kouzelnou stížnost, která mi přistála na stole. Stěžovala si, že nastupuje do linky 24 na zastávce Folmavská rondel, zastávka je na znamení, ona na ten autobus musí mávat a to jí nesmírně obtěžuje, protože si připadá, cituji doslova, "jako nějaká kur..".

Jsem rád, že jsem tuhle dámu konečně poznal osobně a ujistil jsem se, že jsem už před deseti lety naprosto přesně odhadl, co je ta paní zač, kolik jí tak může být let, jak asi vypadá a co má v hlavě.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Pondělí, 25. března 2019 - 23:50:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16887
Registrován: 8-2002
taky jsme měli ve firmě kouzelnýho učitele němčiny... solidní starší pán v důchodu, bohužel s každodenní realitou asi moc zkušeností neměl.

dělal se leták kde se Němcům nabízely služby autodopravy a do věty že máme ochotný a zkušený řidiče onen pán zamontoval spojení snad Fahhrad Lenker, načež mi bylo později s úsměvem vysvětleno, že se tam mluví o řidítkách jízdního kola [lol]

z Německa samozřejmě žádnej kšeft nepřišel [proud]

a i díky takhle zmrveným překladům je fajn mít po ruce i původní návod k čemukoli, aspoň si pak člověk z tý angličtiny něco vezme a líp pochopí...

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)
Breník J.
Úterý, 26. března 2019 - 00:48:57  
Neregistrovaný host
V pondělí ráno a dopoledne jezdil poprvé na lince č. 16 už i poslední nový kloub 27 Tr Solaris IV č. 589 (nejspíš na 16/1), když jsem v 18 hodin přijel z Prahy chytil jsem vůz č. 584, který byl asi výměna. Vzhledem k tomu, že na linku č. 15 byly poprvé nasazeny na některá pořadí kloubové vozy, jezdil na lince č. 16 celodenně jeden krátký trolejbus 26 Tr Solaris č. 547.
Středa, 27. března 2019 - 22:00:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 143
Registrován: 5-2009
Zdravím všechny,

obracím se na diskutující s prosbou. V rámci své diplomové práce se zaměřuji na zákaznickou zkušenost při cestování MHD a to u mladých cestujících. Chtěl bych pro to poprosit vás všechny, kteří MHD v Plzni využíváte, a je Vám do 26 let o vyplnění krátkého dotazníku v odkazu níže. Výzkum poslouží pro zkvalitnění služeb PMDP.

Dotazník je k dispozici zde.

Předem děkuji za Vaše odpovědi.
Breník J.
Čtvrtek, 28. března 2019 - 04:44:00  
Neregistrovaný host
Ve středu 27. března 2019 byl zahájen v Praze na pořadí 2 linky č. 58 testovací provoz s cestujícími, krátkodobě zapůjčeným od PMDP kloubovým parciálním trolejbusem Škoda 27 Tr Solaris IV ev. č. 583, mezi stanicemi Palmovka a Letňany po dobu několika týdnů. Denně jezdí v intervalu jedné hodiny deset spojů z Palmovky v 08:38 do 17:38 do Letňan /doba jízdy do kopce 13 minut/ a vrací se zpět z Letňan v 08:53 až 17:53 /doba jízdy z kopce 11 minut/.
Čtvrtek, 28. března 2019 - 09:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18574
Registrován: 5-2002
https://umo3.plzen.eu/zivot-v-obvodu/aktualne-z-obvodu/dnes-se-na -vysluni-uskutecni-zkouska-verejne-dopravni-obsluznosti.aspx
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Čtvrtek, 28. března 2019 - 11:30:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16889
Registrován: 8-2002
panebože to je ale hovadina.
aneb řidiči už se těší o čí plot si ulomí zrcátko minibusu [crazy]

já bych navrhoval "jednoduchý" řešení:
chcete autobus? odprodejte městu kus svýho pozemku, rozšíříme vám ulici, aby se na ní autobus vešel [biggrin]

hlavně jestli se akce zúčastní aspoň první starosta ÚMO3 za jehož působení se povolila stavba prvního objektu k trvalýmu bydlení či přeměna chatičky do xx m2 na totéž. starousedlíci by ho mohli identifikovat.
Čtvrtek, 28. března 2019 - 11:54:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18575
Registrován: 5-2002
Kdysi mi volal důchodce a požadoval, ať mu na Výsluní zavedeme autobus. Říkal jsem, že tam není místo a autobus se tam nevejde. Důchodce tvrdil, že určitě vejde. Zeptal jsem se ho, jak dlouho už má řidičák na autobus, že to dokáže posoudit. Odpověděl, že nemá řidičák ani na auto, ale autobus by se tam určitě vešel.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Čtvrtek, 28. března 2019 - 16:23:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16890
Registrován: 8-2002
ano, a bude mít u důchodce před vjezdem na pozemek konečnou zastávku s úvraťovým otáčením, tj. abutobus se otočí tak, že vycouvá na hlavní silnici a tenhle důchodce dostane doživotní břemeno pokaždý zastavit provoz a jít autobusákovi ukázat, aby se do něj nikdo netrefil [biggrin]

pokud se důchodce za rok odebere na onen svět nebo skončí v LDN atp., linka se zruší do doby než se najde další osoba pověřená a vyškolená aby se autobus mohl otočit [lol]
Čtvrtek, 28. března 2019 - 16:27:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5539
Registrován: 9-2005
Tak s podobnými stěžovateli je legrace. Ve Zruči je momentálně veselo kvůli výstavbě okružní křižovatky. Jsou tam semafory a linkové autobusy na nich nabírají v ranní špičce zpoždění. Jakási místní občanka dělá na ČSAD dusno kvůli tomu, že její bus jezdí od Drudíků do města opožděn. Jak si to prý představujeme...?! [crazy]
Čtvrtek, 28. března 2019 - 19:55:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18576
Registrován: 5-2002
No a zkusili už jste jí poslat někam? [happy]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Čtvrtek, 28. března 2019 - 20:08:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6868
Registrován: 5-2002
P2: I autobus se dá vyrobit dvouhlavý, občas to jezdí na letištích.[happy]

Nebo lanovku na Heyrovskýho jim udělat, nebo aspoň katapult.[happy]
Pavel2
Pátek, 29. března 2019 - 02:01:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16891
Registrován: 8-2002
pravda, tuneloví hasiči někdy mívají very_special siamský doppelkopf vehikly [lol]
https://www.tz.de/auto/irre-siamesische-feuerwehr-694928.html
musí být docela švanda s tím jezdit. skoro jak ten dvouhlavej zkrácenej Trabant co bývával vidět na Trabantsrazech na náměstí [happy]

MJ doufám že nás taky časem seznámíš s výsledkama tý trachtace na Výsluní [happy]

jinak večer jsem náhodou zahlídnul na 30ce [new] Solaris #611, jmenuje se 7P7 2009. nevím tedy jestli se čekalo zrovna na RZ, jelikož Plzeň nám krutě poskočila a zatím nejvyšší mám asi 7P7 7667, ale i nějaký 6xxx - 7xxx okolo. ale dost možná letopočtová 2009 byla od 11/2018 pro někoho odložená bokem, ten si jí nakonec neodebral a tak skončila na městským autobusu. nový Solarisy mají ty RZ cik-cak jak noty na buben, (skoro) každá z jinýho konce bloku. kdyby to aspoň šlo dle času nebo evidenčních čísel vzestupně[pozor]
https://seznam-autobusu.cz/seznam?trakce=autobus&iddopravce=71&vy robce=Solaris&ntyp=Urbino+18&typ=Urbino+18+IV
ale já vím, na tabulky RZ to nejezdí [happy]
Pátek, 29. března 2019 - 06:48:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 664
Registrován: 12-2007
Dnes, v pátek 29.9.2019 na odpoledním pořadí 41/8, by měl být již poslední provozní Solaris II. generace č.494.
Pátek, 29. března 2019 - 08:30:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7376
Registrován: 5-2004
Pavel2: první starosta ÚMO3 za jehož působení se povolila stavba prvního objektu k trvalýmu bydlení

S tím ale starostové nemají nic společného. Starosta je hlavou místní samosprávy, kdežto povolování staveb je proces státní správy, kterou obce vykonávají pouze v přenesené působnosti.
Pátek, 29. března 2019 - 12:39:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18577
Registrován: 5-2002
MJ doufám že nás taky časem seznámíš s výsledkama tý trachtace na Výsluní [happy]

Můj soukromý názor je ten, že možnosti průjezdu autobusu jsou buď špatné a nebo ještě horší. To podle toho, jak velký je bus a jak šikovný je řidič.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
T_m
Pátek, 29. března 2019 - 12:56:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3313
Registrován: 5-2002
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/ctvrt-vysluni-zahradkarska-kolo nie-plzen-autobus-komunikace-infrastruktura.A190329_467190_plzen- zpravy_vb#
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Pavel2
Pátek, 29. března 2019 - 13:26:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16892
Registrován: 8-2002
t_m:
děkujeme za výživné video [biggrin]
problém i toho superskrčenýho Heuliezu s nejkratším možným rozvorem je v dlouhých převisech, takže ve výsledku při zatáčení/odbočování stejně efektivně zabere takovou šířku komunikace, kde už se stejně žádný auto neprotáhne. případně pokácí ploty, značky, stromy, zábradlí, odhodí nevhodně umístěný auta, přívěsy, motorky, picykly atp. [happy]

ale rozhodně toho projede víc než standardní 12m bus (zde SORka). takže pokud by tam něco mělo jezdit, bylo by asi nejlepší nasadit krátkou dodávku, tam se ale vejde cca 9-15 lidí. třeba se zase koupí nějaký MAVE, nebo nejlépe něco ještě menšího (Ducato/Boxer/Jumper radši L1)...

ML:
dobrá, a kdo tedy stojí nad tím šéfem místního stavebního odboru ÚMO3 kterej tu zástavbu povolil?
Pátek, 29. března 2019 - 13:34:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6869
Registrován: 5-2002
Tam nikdo nemusel nic extra povolovat, jako zahradní stavby se dá dneska postavit to co tam stojí, stavební zákon je v tomhle trochu volnější. A na svojí zahrádce každý může třeba bydlet, to je jeho právo. Na druhou stranu v zahr. kolonii holt nikdy nebude perfektní voda, kanalizace a široký chodníky , silnice a obsluha VHD, prostě bych to nechal být zahrádkářskou kolonií a nic jim tam nezaváděl. Jestli je rozhodnutí města z toho udělat čtvrť, tak holt to bude město platit ( výstavbu normálních ulic, trvalé dotování VHD). To je pro mě větší otazník než to , že chce někdo bydlet na chatě - to je každýho věc...
Martinmarilynmanson
Pátek, 29. března 2019 - 17:44:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10843
Registrován: 12-2007
Velikostně by podle mého bohatě stačila Daily, něco jako má DPKV ev.č. 403 nebo 410. A jsem zvědav na trasu, úplně se nabízí využití točny Tyršův most, ale zas odsud není spojení do centra. Leda, že by se to navázalo na ČSAD [proud]
Be clever - use public transport!
Pátek, 29. března 2019 - 18:54:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1320
Registrován: 1-2009
Na vsi, když je třeba nějaká zábava, tak pro důchodce jezdí třeba devítimístný VW Caravelle místních dobrovolných hasičů. Prostě maršrutka jako na Východě. I to by na Výsluní stačilo.
Gruau Microbus by se tam nezvládl vytočit?
Pavel2
Pátek, 29. března 2019 - 19:42:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16893
Registrován: 8-2002
27 Tr #583/9000 už běhá po pražských ulicích, podívejte se na fotky i zde:
https://seznam-autobusu.cz/vuz/79967
Pavel2
Pátek, 29. března 2019 - 19:47:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16894
Registrován: 8-2002
h_k:
na Výsluní se stavby pro trvalý bydlení objevily (mým hrubým odhadem) okolo poloviny 90s a to ještě stavební zákony asi nebyly tak benevolentní jako dnes...
Pátek, 29. března 2019 - 19:58:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6870
Registrován: 5-2002
úplně se nabízí využití točny Tyršův most, ale zas odsud není spojení do centra.

14 do centra jede, ne?

Byla by ideální (Daily), i pro Hradiště, Vlkýš a podobný díry, zas takový davy tam nebydlí.

(Příspěvek byl editován uživatelem H_k.)
Pátek, 29. března 2019 - 21:00:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5558
Registrován: 2-2005
A kdyby ta Daily končila na Tyršáku s návazností na 14, bylo by vymalováno [happy]

Ale to by zase lidi řvali, že aspoň k Lidlu...a k nemocnici...a ke škole...
MHD je pro lidi ! ! !
Pajzák
Pátek, 29. března 2019 - 21:13:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2537
Registrován: 6-2015
To bude velmi oblíbená služba. nejlépe jednou za hodinu udělat ani ne 10 minutové kolečko a zbytek času prostát v naprosté [zadnice].
Pátek, 29. března 2019 - 21:56:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6871
Registrován: 5-2002
Na to by se hodily takový ty malý autobusíky z letišť co jezdí bez řidiče...
Pajzák
Pátek, 29. března 2019 - 22:34:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2539
Registrován: 6-2015
Ale kde sehnat dost blondýnek?[wink]
Breník J.
Sobota, 30. března 2019 - 01:39:42  
Neregistrovaný host
Do SEZNAMU AUTOBUSů PMDP lze zapsat ověřená data výjezdů těchto vozidel s cestujícími: kloubové trolejbusy Škoda 27 Tr Solaris IV ev. č. 583/(9000) tč. DP Praha 27. 03. 2019, ev. č. 584 22. 03. 2019 a ev. č. 589 25. 03. 2019 … dále pak kloubového autobusu Solaris Urbino 18 IV ev. č. 611 ve čtvrtek 28. 03. 2019 /jak už o tom psal i Pavel2/. Překvapuje mě, že od nového zprovoznění zastávky Pařížská před Lidlem (10. 12. 2018)nebyl nikdo schopen instalovat řádný označník! Na odjezdové zastávce linky č. 30 už konečně souhlasí digitální časy odjezdů. Ten digitální inteligentní označník musel být spuštěn mezi 04. až 08. březnem.
Martinmarilynmanson
Sobota, 30. března 2019 - 08:14:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10844
Registrován: 12-2007
14 do centra jede, ne?
Jediná šance, jak jí naplnit [biggrin]
Be clever - use public transport!
Sobota, 30. března 2019 - 08:57:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5559
Registrován: 2-2005
Tak byly tady nápady s mikrobusem do Hradiště...dalo by se to spojit, přičemž návaznost na 14 by zůstala.
MHD je pro lidi ! ! !
T4783363
Sobota, 30. března 2019 - 10:21:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 2-2006
Mk2: Díky za včerejší info o provozu 494!
Sobota, 30. března 2019 - 18:53:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7377
Registrován: 5-2004
Pavel2: dobrá, a kdo tedy stojí nad tím šéfem místního stavebního odboru ÚMO3 kterej tu zástavbu povolil?

Nevím, co si mám představit pod pojmem stát nad šéfem, ale stavební řízení je správním řízením a v něm je každé rozhodnutí přezkoumatelné u nadřízeného, tj. odvolacího orgánu. Předpokládám, že v případě stavebního úřadu ÚMO to bude magistrát města, případně krajský úřad.
Pavel2
Neděle, 31. března 2019 - 00:45:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16896
Registrován: 8-2002
ML:
ok, takže stavbu povolil úředník na ÚMO3, pokud by s tím někdo měl problém, odvolával by se na magistrát, kterej by názor ÚMO potvrdil nebo zamítl. bylo to tak i dejme tomu roku 1995? stejně ale ten úředník na ÚMO se musí řidit územním plánem, je to tak?

chci se dopídit k tomu, aby bylo možný říct kdo je odpovědnej za to, že v chatový oblasti si někdo postavil běžnej RD.
KUK2
Pondělí, 01. dubna 2019 - 08:17:51  
Neregistrovaný host
Další nový Solaris 613 dnes na 41!
Pondělí, 01. dubna 2019 - 10:22:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 208
Registrován: 2-2011
Sumavska bez aut?
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/vlakove-autobusove-nadrazi-chod ci-prechazeni-silnice-sumavska-ulice.A190330_467453_plzen-zpravy_ vb

(Příspěvek byl editován uživatelem kanix.)
Pavel2
Pondělí, 01. dubna 2019 - 14:57:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16898
Registrován: 8-2002
ÚKR to hezky naplánoval. ale musí se nejdřív postavit ten východní okruh, tj. propojit čtyřpruh končící dnes U seřadiště (Světovar) a křižovatku u Hornáta v Bolevci. jinak to postrádá smysl a povede to jen k častějším a delším kolonám v půlce města a větší nasranosti těch, kdo musí jet autem. zatím jsem si mimojiné nevšiml toho, že by auta na silnicích ubývaly, spíš právě naopak.

a vzhledem k tomu, že dnes (2019) se mi zdá, že ten východní okruh dřív než za 20 let hotovej nebude, je to krok do slepý uličky a ty hořký plody budeme muset sežrat všichni co tu bydlíme i ti co jen projíždějí a musí dovnitř do města.

btw vzpomeňte si, kdy se měl předláždit Wilsonův most (na Americký). mluvilo se o loňským konci léta. snad to tohle léto SVS a další instituce zvládnou zrežírovat. do toho měli zkušebně zavřít Americkou od mostu k Elektře.

a pamatujte:
budoucnost je zelená!!!
instalatér, zámečník, malíř, zedník a další si přes appku půjčí krásně zelenou sdílenou elektrokoloběžku, naloží saky paky a pojedou třeba do Resslovky dělat svůj job.

že je to pitomost? no, podle představ vládců našeho města asi ne-e [crazy]
Pondělí, 01. dubna 2019 - 15:39:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5564
Registrován: 2-2005
Já bych z toho zase vědu nedělal. Popojet o křižovatku dál snad není takový problém.
Americká měla být zavřená dávno a pokud se to zavře celý, lidi si objížďku najdou po silnicích k tomu určených a centru se trochu uleví.

A ta Sirkovka se plánuje až za těch dvacet let, takže klid [satan]
MHD je pro lidi ! ! !
Pondělí, 01. dubna 2019 - 17:38:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6872
Registrován: 5-2002
Přitom by stačilo ten přechod udělat přechodem, doplnit k němu světla vázané na velkou křižovatku, a byl by klid... [happy]
Progress
Pondělí, 01. dubna 2019 - 19:59:28  
Neregistrovaný host
KUK2:Další nový solaris 613 dnes na 41!

To znamená že byla využita opce?
Progress
Pondělí, 01. dubna 2019 - 20:23:45  
Neregistrovaný host
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2640039432736243&id=1 47717035301841&__tn__=-R

Kéžby.[lol][lol][lol]
Pondělí, 01. dubna 2019 - 20:47:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 625
Registrován: 11-2004
Pavel2
vzpomeňte si, kdy se měl předláždit Wilsonův most (na Americký). mluvilo se o loňským konci léta. snad to tohle léto SVS a další instituce zvládnou zrežírovat

Je pravděpodobné, že se NĚCO v dohledné době dít bude. Problém s průjezdem Wilsonova mostu v havarijním stavu mají totiž zejména nové bateriové kloubové trolejbusy, které chytají podvozkem o nerovnosti. Už byl PMDP vydán příkaz ke snížení rychlosti při průjezdu po mostě.
Pavel2
Pondělí, 01. dubna 2019 - 21:13:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16901
Registrován: 8-2002
hlavní problém v místě pro přecházení pod Hamburkem spočívá v tom, že velká většina (pěších) lidí neví, jaxe na tom místě chovat a velká část řidičů si v tom zřejmě taky úplně není jistá, takže radši chodce pouštějí. ale ono je jich trochu víc než je zdrávo, courají se, nechodí ve skupinách a auta zdržujou.

ten problém ale vznikl v okamžiku návrhu přístupu na nádraží, kdy se prostě nepočítalo s tím, kolik lidí tam chodí pěšky od tramvají a trolejbusů a nezvážilo se dostatečně co způsobí uzavření prej fuj podchodu a přesměrování toho kvanta lidí do jiný trasy a navíc jejich nahuštění do jednoho bodu.

měla se udělat zastávka trolejbusu mezi nádražníma podjezdama a ideálně tam měly být i tram zastávky. ale plánování bylo zřejmě v režii SŽDC a ta se na potřeby města vykašlala. troufnu si říct že město tady z nějakýho důvodu zasapalo nebo nebylo do procesu přestavby dostatečně zapojeno a tím pádem vznikl paskvil, ze kterýho má teď město těžkou hlavu. a protože smradlavý a nebezpečný auta chudáky chodce utlačujou, budou se preferovat pěší a auta naženem do už existujících koridorů, kde se ovšem zahustí provoz, takže je větší šance tvorby kolon. a když se na hlavní trase stane nehoda, bude ucpaná půlka města, jelikož všechny tyhle náhradní skuliny kudy to objet se zruší.

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)
Pavel2
Pondělí, 01. dubna 2019 - 21:24:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16902
Registrován: 8-2002
jrjk:
příběh dlažby na mostě už není tragikomedie ale fraška. někdo na magoši by si měl pořádně nafackovat.

krom toho je zajímavý sledovat kdy se zavře ta Mohylová. 15.03. už bylo a nezdá se, že by to měli spustit co nejdřív. takže předpokládám, že se posune i konec termínu realizace...
Úterý, 02. dubna 2019 - 19:31:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1321
Registrován: 1-2009
Podchod u vlakáče byl fuj hlavně v době, kdy se tam v létě na týden pustili lidi. Obrovský nánosy prachu, nefunkční eskalátory, na tom eskalátorovém madlu aby se člověk bál držet, v podchodu čpěla moč a svítila třetina až polovina zářivek, některé z nich s rozpadlým krytem. Mj. svítí doteď od té doby nonstop, přestože je podchod zavařený a nikdo tam není. Kdopak platí tu propálenou elektřinu?

Z jiného soudku. Jel jste někdo dopoledne v pracovní den do lochotínské FN? Je to síla. Nejlepší je jet tramvají a pak pěšky, což je nejrychlejší, ale ne každý takto může. V 9 ráno od té závory u venkovního parkoviště vchodu F stála kolona až ke křižovatce U Gery. Tak na 10 - 15 minut, včetně zpožděných autobusů. Podle pacientů je závora nastavená tak, že když je parkoviště obsazené, tak nikoho dovnitř nepustí a otevře se, až když někdo jiný z parkoviště vyjede. Což trvá i 10 minut. Ihned se udělá kolona a vzhledem k prostorovým poměrům se nedá objet. Řidiči převozové sanitky ruply nervy v okamžiku, kdy viděl, že chodci jdou rychleji než jede kolona aut, začal troubit a radši riskoval najetí na středový pás přes ten vysoký obrubník, jen aby nemusel čekat ve frontě. Záchranka jezdí přes protisměrný pás, takže auta sotva uhnou a je to o centimetry. Když je v protisměru autobus, musí někdo uhnout.

Hergot stojí ten nepatrný výnos zpoplatněného parkoviště vzhledem k rozpočtu, jímž FN disponuje (do 4 hodin zdarma, 4 - 6 hodin za 30 Kč, nad 6 hodin za 60 Kč) za ty trable, nervy, jedinou ucpanou příjezdovou komunikaci ????
Úterý, 02. dubna 2019 - 22:33:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18582
Registrován: 5-2002
Tady nejde o výnos, tady jde o to, aby pacienti měli kde zaparkovat a místo jim nezabírali zaměstnanci, kteří tam mají parkovací dům za roční paušál 800 Kč.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Středa, 03. dubna 2019 - 02:22:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16909
Registrován: 8-2002
007:
cože, parkoviště u vchodu F má závoru? to je teda gól. to zase vymyslela nějaká velmi chytrá hlava, která si ovšem není schopná uvědomit všechny důsledky [ko]

MJ:
proč proboha FN nedá zaměstnancům to parkování v jejich objektu zadarmo? a když jsem někde zaměstnanej, má asi můj chlebodárce nějaký páky aby mě přiměl skákat podle jeho pravidel, narozdíl tedy od těch pacientů z ulice...

co s tím... zadokumentovat a prudit vedení FN i města.

řidiči převozových sanitek jsou povětšinou OSVČ a musí vydělávat, takže je pochopitelný, že tak stupidní zdržování je musí neskutečně srát. když budou vozit pacoše po městě, věřím tomu, že do FN Loch pojedou třeba i 5x za den. a to už znamená třeba zrušení luxusní pauzy na oběd.
Středa, 03. dubna 2019 - 08:28:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18583
Registrován: 5-2002
proč proboha FN nedá zaměstnancům to parkování v jejich objektu zadarmo?

Věř, že ve FN se ve vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec děje spousta věcí, které ti prostě tvoje hlava nebere. A mimo to, těch zaměstnanců je ve FN několik tisíc. Kdyby všichni přijeli do práce autem...

to zase vymyslela nějaká velmi chytrá hlava, která si ovšem není schopná uvědomit všechny důsledky

Cílem instalace závory bylo zabránit dlouhodobému parkování. Cíl byl splněn. Tak o co jde?

A jinak - včera jsem byl ve FN autem. Přijel jsem v 11:20, na parkovišti bylo v tu chvíli 43 volných míst, fronta se nekonala. Asi to nebude tak strašné, aby tam celodenně byla kolona až někam ke Geře [happy]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Středa, 03. dubna 2019 - 10:57:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16911
Registrován: 8-2002
MJ:
jistěže FN Loch je velká jako fabrika se vším všudy. ale myslel jsem to tak, že zaměstnancům se prostě snáz než lidem z ulice přikáže dělejte to takhle a ne jinak (tj. parkujte na vyznačených místech v areálu a v parkovacím domě a ne na parkovišti pro pacoše a v ulici alej Svobody).

Cílem instalace závory bylo zabránit dlouhodobému parkování. Cíl byl splněn. Tak o co jde?

to chápu. chápu i to, že závora mě nepustí na parkoviště s nulovým počtem prázdných míst. ale pak je třeba zvážit i ten fakt, že ordinacema denně projdou tisíce lidí a i když jich jen půlka přijede autem a parkoviště se záhy zaplní, může to vést k dopravním komplikacím v okolí parkoviště a třeba ztížený možnosti pro RZP vůbec se dostat do nemocnice.

možná že kdyby lidi byli vnímavější, některým by došlo, že by měli i na aleji Svobody tvořit záchranářskou uličku. případně by se tam mohla osadit cedule. ale stejně by to většina lidí buď neviděla nebo se na to vykašlala.

situace u FN bude určitě jiná třeba v 7:30 a v 11:20, kdy už je skoro čas obědový pauzy.

závěr je takovej, že situaci s parkováním by měla FN řešit ve spolupráci s městem, případně i krajem, ale hlavně RYCHLE (včera bylo pozdě). pokud to významně zpožďuje i MHD, o důvod víc, aby se tím město zabývalo.