Diskuse » Archiv 2019 » Autobusy a trolejbusy » Doprava ve středních Čechách » Archiv diskuse Doprava ve středních Čechách do 13. 07. 2019 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava ve středních Čechách do 13. 07. 2019

dolů
   autor příspěvek
EuroŠvestka
Pondělí, 03. června 2019 - 10:05:13  
Neregistrovaný host
To, proč tito studenti jedou do Prahy je jejich věc. Také je jejich věc jak dlouho tam jsou. Buďme rádi, že si můžem jezdit kdy chcem kam chcem. Mohli by taky jezdit Aixamama, žeo...
Pondělí, 03. června 2019 - 11:36:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12215
Registrován: 4-2006
No když už ty slevy měli platit tak pouze pro cestu do a ze školy.
Nevidím jediný důvod proč mám platit harantům nějaké návštěvy KFC či podobných nesmyslů.
Eurošvestka platíte daně? Já ano už desítky let.
Doufám že se tyhle slevy rychle zruší.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Pavel2
Úterý, 04. června 2019 - 07:44:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17051
Registrován: 8-2002
jo, jsou věci kterým "normální" člověk nerozumí, ale politika se dělá v duchu podlézavýho populismu, takže to pak může vyhřeznout i do podoby víkendových vesnických pubescentů v pražských fastfoodech. dokud se nesmyslná sleva nezruší, nelze s tím cokoli dělat. Ares1 máme stejnej názor.
Úterý, 04. června 2019 - 22:52:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12229
Registrován: 4-2006
ad Pavel2 v tom se asi musíme shodnout oba totiž ty daně platíme.
Já bych neměl ani nic proti dopravě zdarma do a ze školy.
Ale jinak ať cálují plné jizdné.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Pavel2
Čtvrtek, 06. června 2019 - 10:13:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17057
Registrován: 8-2002
přesně tak.
Čtvrtek, 06. června 2019 - 10:42:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3534
Registrován: 12-2005
Musím s Vámi taky souhlasit. Tyhle slevy pro studenty jsou fakt nehorázné utrácení mých daní. No bohužel budeme muset ještě minimálně 2 roky počkat na novou vládu a mám takovou obavu, že ta by to stejně nezrušila.

Teď nastanou pro všechny studenty prázdniny a bude ještě minimálně o 100% hůře.
Čtvrtek, 06. června 2019 - 12:01:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 877
Registrován: 1-2007
Pokud už tady řešíte studenty jezdící 1OO km kvůli návštěvě KFC, tak se nedávno objevil článek, že kvůli jízdnému zdarma pro seniory se ruší vesnické koloniály, protože si starší lidé na vesnicích jezdí nakupovat několik (i desítek) kilometrů do většího města na návštěvu supermarketu, kde si nakupují zboží v akci. Ostatně už delší dobu podobné supermarketové spoje existují (Rokytnice nad Jizerou, Zdiby, snad i Duchcov) jezdící jen ve čtvrtek nebo středu.
Čtvrtek, 06. června 2019 - 13:27:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 5-2007
Před nedávnem cestoval důchodce 65+ autobusem z Dobříše do Prahy se dvěma taškami plnými skleněných lahví. Na dotaz řidiče, kam se vypravil s takovými taškami, odpověděl, že jede do Prahy vrátit zálohované flašky, protože v Praze za každou dostane o korunu víc.
Takže to není jen o slevách jízdného, ale taky o stěhování obalů za lepšími cenami.
Čtvrtek, 06. června 2019 - 14:03:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 64
Registrován: 4-2019
Paes:
"Ostatně už delší dobu podobné supermarketové spoje existují (Rokytnice nad Jizerou, Zdiby, snad i Duchcov) jezdící jen ve čtvrtek nebo středu."
Duchcov: http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L585011_190401_228329.pdf (Penny Market ve čtvrtek).
Čtvrtek, 06. června 2019 - 14:48:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18627
Registrován: 5-2002
M250.0: Já mám spíš pocit, že někdo (např. ČD, u busníků nevím) nechápe, že se jedná o slevy pro studenty a ne slevy pro držitele průkazu ISIC, což zdaleka není to samé.

Tohle nám vysvětli. Průkaz ISIC je jen pro studenty a že ho "žena za pultem" vyrobí i pro sebe a pro nestudující kamarádky, tomu nezabráníš. Ale s oranžovými průkazy se to stávalo taky, takže žádná změna.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
307
Čtvrtek, 06. června 2019 - 14:56:58  
Neregistrovaný host
Tak místo nadávání na slevy, které stejnak nikdo z nás nezruší, můžete debatovat o něčem jiném...
http://www.muunhost.cz/integrace-verejne-dopravy-navrhovane-zmeny /d-55648
Čtvrtek, 06. června 2019 - 15:05:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 355
Registrován: 4-2009
pdk: ještě by to mohli rozdělit na lichý a sudý týden jak za komoušů .....
To mi chce někdo říct že důchodci chodí nakupovat jenom ve čvrtek ??!!
Pajzák
Čtvrtek, 06. června 2019 - 15:08:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2793
Registrován: 6-2015
Od čtvrtku do neděle probíhá hlavní akce.
Miloš_jonák
Čtvrtek, 06. června 2019 - 18:52:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 280
Registrován: 12-2007
Mazda_6:
"Před nedávnem cestoval důchodce 65+ autobusem z Dobříše do Prahy se dvěma taškami plnými skleněných lahví. "
Vedle v železniční diskuzi zase někdo psal o důchodkyni, která každý víkend jezdí na kafe s dortíkem z Prahy do Kolína, protože i s jízdným utratí méně než v pražské kavárně. [crazy]
Martin_j:
" Průkaz ISIC je jen pro studenty"
Přičemž "studentem" může být i osoba běžně zaměstnaná na HPP, která si jen vedle toho dálkově dodělává VŠ nebo postgraduální studium a vesele si tak jezdí denně do práce či na výlety za čtvrtinové jízdné nebo ho dokonce používá na služební cesty ve firmě, kde dělá (případ u nás v práci).
Pavel2
Čtvrtek, 06. června 2019 - 21:40:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17058
Registrován: 8-2002
Miloš_jonák:
a ty zlevněný služební cesty si nechává proplácet anebo je platí ze svých peněz? [wink]

btw Mazda_6 kolik lahví se vejde do dvou tašek? 20? 30? [lol]
holt jsme v Čechách, když je to zadarmo tak by se lidi přetrhli, ale běda kdyby měl důchodce zaplatit jen třeba těch 25% plný ceny.
Čtvrtek, 06. června 2019 - 22:30:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12237
Registrován: 4-2006
Víš Pavle já věřím že to zanedlouho skončí, rozpočet je v deficitu tak to vezme rychlý konec.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Čtvrtek, 06. června 2019 - 23:22:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1036
Registrován: 8-2017
Martin_j: Rád vysvětlím. ISIC je komerční produkt. Sice nabízený jenom studentům, ale přeci jenom za poplatek. Za samolepku, která prodlouží o rok platnost, se taky platí. Ne všichni studenti ho tím pádem mají. Co naopak mají (právě jen) všichni studenti, je papírové potvrzní o studiu s razítkem školy. To ale ČD neuznávají. Slevu dostane jen majitel plastové kartičky se samolepkou, ne každý student.
Druhá věc je, že platnost průkazu je na kalendářní rok (narozdíl od potvrzení o studiu, které se vydává právě jen na období semestru). Stačí se tedy nechat zapsat na školu a už od září vám vydají ISIC na celý příští kalendářní rok, aniž byste jedinkrát navštívil výuku. Tohle ale nikoho nezajímá - máte platný průkaz a tedy i nárok na slevu.
Čtvrtek, 06. června 2019 - 23:25:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3336
Registrován: 12-2007
Takže z Hradčanské povede pouze víkendová linka do Chyňavy (121301) a ve všední den jeden pár autobusů do Mšece (linka č. 131300). Nebo se snad předpokládá, že tyto linky zaniknou?
Pajzák
Pátek, 07. června 2019 - 09:06:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2794
Registrován: 6-2015
Jak to, že ČD neuznávají klasický žákovský průkaz?
https://www.cd.cz/typy-jizdenek/vnitrostatni-jizdenky/-26031/
Pátek, 07. června 2019 - 09:23:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 4-2019
Kopřivničák:
"To mi chce někdo říct že důchodci chodí nakupovat jenom ve čvrtek ??!!"
Spíš objednatel dopravy nehodlá tyhle závleky platit každý den.
Pátek, 07. června 2019 - 09:30:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 780
Registrován: 10-2005
Wagon: 131300 je u "Rakovnicko I" uvedena v seznamu linek na zrušení.

U 131301 jsem čekal totéž, s náhradou v podobě kombinace 365+630, a překvapivě o ní není (zatím) zmínka a (možná) přežije. To "možná" proto, že se to může ještě do spuštění integrace změnit. V "Příbramsko I" byla ze začátku A31 navržena jen na zkrácení a v poslední "verzi" už je celá na zrušení.
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Pátek, 07. června 2019 - 09:33:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 4-2019
Wagon:
"Takže z Hradčanské povede pouze víkendová linka do Chyňavy (121301) a ve všední den jeden pár autobusů do Mšece (linka č. 131300). Nebo se snad předpokládá, že tyto linky zaniknou?"
131300 je v seznamu linek navržených ke zrušení (v řádku pod 310270). Pochybuji, že by Praha nebo kdokoli jiný chtěl udržovat autobusové stanoviště, z kterého by skoro nic nejezdilo.
Pátek, 07. června 2019 - 09:50:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 428
Registrován: 7-2010
Pajzák-co vím tak na ČD průkazu pro žáky a studenty je datum kdy sleva končí kterou ověřují podle rodného listu žadatele/ratolesti a sice tvrdí že zadara ale platí se padesát a je uznávaná všemi dopravci.
Pajzák
Pátek, 07. června 2019 - 09:59:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2795
Registrován: 6-2015
Že potvrzení stojí 50 Kč, se na mnou odkazované stránce píše. Narážel jsem ale na tvrzení, že ČD uznávají jen ISIC, přitom stačí mít žákovský průkaz.
Pátek, 07. června 2019 - 10:12:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 4-2019
Lukasek:
"U 131301 jsem čekal totéž, s náhradou v podobě kombinace 365+630, a překvapivě o ní není (zatím) zmínka a (možná) přežije. To "možná" proto, že se to může ještě do spuštění integrace změnit."
Je možné, že 121301 hodlají řešit v rámci Berounska. Nebo zmizí bez návaznosti na integraci, při jejím rozsahu provozu by to nebylo nic zvláštního.
Pátek, 07. června 2019 - 10:56:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3338
Registrován: 12-2007
Lukasek + pdk: Děkuji za informaci. Jinak jenom se potvrdila moje úvaha, že nikdo nebude chtít platit úsek mezi Hradčanskou a Vypichem. Jinak já vím, že kapacitní železnice do Kladna a na letiště bude kdoví kdy, ale pokud se zrealizuje, tak podle mne doznají změn i linky na Rakovnicko, protože pro sjezd z dálnice D6 bude asi vhodnější stanice Dlouhá Míle a řada autobusů jedoucích po staré Karlovarské silnici možná bude ukončena u železničních stanic Pletený Újezd (nyní Unhošť) nebo Jeneč.
Pátek, 07. června 2019 - 11:39:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 429
Registrován: 7-2010
Pajzák-já tam čtu že žákovský platný průkaz nebo ISIC což je mezinárodně uznávaný??????Takže o co gou??
Pátek, 07. června 2019 - 12:51:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1038
Registrován: 8-2017
Pajzák: Takhle mi to říkal průvodčí, zkreslení informace při přenosu nelze vyloučit.
Nicméně nadále platí, že nárok na slevu má ne ten, kdo se prokáže jako student, ale ten, který se prokáže nějakou kartičkou (byť levnější).
Druhý odstavec zůstává v platnosti beze zbytku.
Pajzák
Pátek, 07. června 2019 - 13:12:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2798
Registrován: 6-2015
Já nevím, o co gou. Já jsem jen rozporoval tvrzení kolegy M250.0, že ČD uznávají jen plastovou průkazku studenta (čti ISIC).
Že neuznávají potvrzení o studiu, chápu, tam jaksi chybí fotka.
Pátek, 07. června 2019 - 13:42:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1039
Registrován: 8-2017
Nepochybně za tím bude aplikace §7 (cestující by to zneužili), ale moc mě nenapadá jak. Pokud by zároveň s potvrzením o studiu musel člověk předložit i jiný průkaz s fotkou (třeba občanku, řidičák nebo klidně ISIC s propadlou platností), tak není moc pravděpodobné, že by cestoval na potvrzení někoho, kdo se jmenuje stejně a narodil se ve stejný den na stejném místě.
Pátek, 07. června 2019 - 14:09:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3536
Registrován: 12-2005
Od 29.6.2019 se omezují spoje OAD Kolín v okolí Peček, Poděbrad a Nymburka, víme jaký důvod? Je to omezení pouze na prázdniny nebo je to trvalá změna?
djst
Sobota, 08. června 2019 - 12:11:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 936
Registrován: 8-2014
Lukasek:
"U 131301 jsem čekal totéž, s náhradou v podobě kombinace 365+630, a překvapivě o ní není (zatím) zmínka a (možná) přežije. To "možná" proto, že se to může ještě do spuštění integrace změnit. V "Příbramsko I" byla ze začátku A31 navržena jen na zkrácení a v poslední "verzi" už je celá na zrušení."
Tak na to jsem tedy zvědavý. Přesně před měsícem jsem upozorňoval IDSK na to, že A31 je solidně využívána i v úsecích Kladno - Beroun a Beroun - Hořovice a zda tedy bude náhradou za zrušení linky vložen nový spoj do A30 (odp.) a C42 (ráno). Zatím bez odpovědi. Dokonce se vykašlali i na informování obcí při trase...

Tam bude jiná "sranda", a to mezi Berounem a Chyňavou linka PID 630 a vedle ní SID C72. Pro držitele předplatních jízdenek úplná idylka... [uhoh] Ještěže mají žáci ty slevy, že alespoň ti si budou moct koupit kupóny oba. [crazy] (další otázka je, kde si budou moct koupit ten PID? V Praze a na Kladně? Díky...)

Co se 121301 týká, tak tam není frekvence nijak závratná, takže bych to viděl na garantovaný přestup 365-630 a úsek Chyňava - Podkozí bez náhrady. Uvidíme. Vzhledem k tomu, že 121301 jezdí jen o prázdninách, tak ono ji do prosince nebude nutné rušit, může se zrušit až při změně. A nebo se z ní udělá mrtvola jako např. je A21 nebo 310089.
Sobota, 08. června 2019 - 14:57:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 4-2019
djst:
"Tam bude jiná "sranda", a to mezi Berounem a Chyňavou linka PID 630 a vedle ní SID C72. Pro držitele předplatních jízdenek úplná idylka... [uhoh]"
Jelikož ani Rakovnicko I (630), ani Berounsko (dnešní C72) nemají zatím stanovené datum a mohou vypuknout v jakémkoli pořadí nebo taky oboje, je tohle zatím věštění z křišťálové koule.
Sobota, 08. června 2019 - 15:03:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 4-2016
Škoda víkendového Křivoklátu. Nevím, jestli je to i tady ten případ, ale opravdu mě štve rušení linek, které se sami na sebe uživí, jenom protože se někomu nehodí do plánku. Já nemám vůbec nic proti integraci, pozitiva určitě převáží negativa, ale je to skoro jako za centrálního plánování. Proč by ta linka nemohla zůstat i po integraci, klidně jako neintegrovaná, na komerční riziko toho, kdo to bude jezdit? Turistům je asi dost jedno že ušetří na jízdném pár korun, když to jsou většinou lidé, kteří do příměstského autobusu vlezou jednou za uherskej rok. Takhle je to jako za centrálního plánování, ústřední rozhodlo, tak to tak prostě bude, poptávka nepoptávka.

Ještě trochu z jiného soudku k nedávnému posilování 360. Z mých zkušeností ve všední dny se většina lidí vyvalí ve Štěchovicích a když je dobrý den tak za Korkyní jede 20 cestujících. Neříkám že jsem objevil Ameriku, řeší se to pořád dokolečka, ale zajímalo by mě, jestli jsou v tomhle ohledu nějaké anomálie? Například ranní spoje kolem 5-6 směrem do Prahy? Kolik v nich sedí lidí už v Sedlčanech? Nebo ty před nedávnem řešené spoje o víkendu mimo takt - jede v tom za Štěchovicema někdo? Ropid dokonce psal, že k jejich přetěžování dochází po celý rok, ale to nic neříká o tom, jestli tím jezdí chataři z okolí Štěchovic nebo někdo jiný.
A kolik cestujících pokračuje dál do Milevska? [happy]
Je to trochu dost otázek, ale opravdu by mi vrtá hlavou, jestli si Ropid vybral 360 pro posílení jen tak z plezíru, nebo mohla být klidně posílena 361/390.
Sobota, 08. června 2019 - 16:50:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 503
Registrován: 11-2011
Křivoklát (310081 - B81) je linka z velké části využívána chataři a výletníky (byť těch až na Křivoklát tolik nejede, jezdí především vlakem). Úsek Horní Bezděkov až Praha na stojáka nebylo nic zvláštního, od Unhoště se nestálo výjimečně. Pár sezón zpátky se dokonce rozšířil víkendový provoz a nyní konec...
Pokud by ČSAD Kladno chtělo, linku na své riziko provozovat může, ale rozhodně bych s tímto scénářem nepočítal.
Křivoklát
Sobota, 08. června 2019 - 19:28:45  
Neregistrovaný host
Tak ti chataři a výletníci na Křivoklát nejezdí "především vlakem", ale především autem... Jinak osobní několikanásobná zkušenost ráno z Prahy tak nějak skoro obsazeno na sedačky, v Unhošti větší část výstup a pak už jen postupný úbytek zbytku...do Křivoklátu 5-6 lidí. Ale samozřejmě jestli by to někdo chtěl provozovat na vlastní riziko, asi mu nic nebrání.
Jinak samozřejmě chápu, že jakákoliv změna, navíc v režii Ropidu či IDSK, je pro řadu lidí prostě špatně a hraničí pomalu s koncem světa ;-)}
Sobota, 08. června 2019 - 22:45:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 504
Registrován: 11-2011
Především vlakem, ve srovnání vlak x autobus.
Přidání počtu spojů mohlo mít důsledek v rozmělnění cestujících. Hodně také záleží na dni, sobota silnější z Prahy, neděle do Prahy.
Pondělí, 10. června 2019 - 13:33:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 879
Registrován: 1-2007
Trošku uniká to, že ty kohoutovy křivoklátské linky mají jít do jedné. Už nyní ten JŘ vyvolává pocit, že v některých úsecích jedou vlastně spoje dva, přestože celá linka je provozována jedním vozem, který jen přejíždí z jedné linky do druhé. Dokázal bych si představit JŘ na jeho linkách i v nějaké speciální grafické (obrázkové) podobě.
Kubisek
Úterý, 11. června 2019 - 09:28:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 9-2005
djst:
"(další otázka je, kde si budou moct koupit ten PID? V Praze a na Kladně? Díky...)
"
V Praze, na Kladně, představte si, že kdekoliv, kde je internet. [proud]
Starší holka (8 let) má bankovní kartu, mladší (6 let, která jí ještě mít nemůže) jsem pořídil za kilo InKartu. Na spuštění integrace Slánska jsme připraveni. [jidlo]
Středa, 12. června 2019 - 08:00:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2304
Registrován: 12-2007
Nevíte, jak se bránit, když má ČSAD POLKOST i pár klimatizovaných busů, ale klimatizace je neúčinná i při zavřených oknech? Mělo by se s tím něco dělat, nebo brzy někdo v těch busech z toho vedra [smrt]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
B932E
Sobota, 15. června 2019 - 10:57:03  
Neregistrovaný host
To sem teda zvědav na integraci Příbrami do PID, začátek za 14 dní, na většině zastávek stále chybí červené označníky natož jízdní řády, tyto souhrnné informace, které by měly viset na každé zastávce a každém autobuse, aby cestující byly o zásadní změně maximálně informovány, případně se využilo i možnosti hlášení v autobusech, krom nějaké občasné informace v regionálních plátcích prakticky nikde nic, jízdní řády v IDOSu, lítačce a pid.cz také stále v utajení. Do toho prý má v Příbrami asi 5 řidičů končit a další zvažují. Bohužel vše nasvědčuje, že z toho buse stejná ostuda jako na Kladně (tam, ale aspoň integrovali i MHD)...
Sobota, 15. června 2019 - 19:18:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 4-2019
B932E:
"To sem teda zvědav na integraci Příbrami do PID, začátek za 14 dní, na většině zastávek stále chybí červené označníky natož jízdní řády,"
Kde by se na zastávce vzaly jízdní řády platné až za 14 dní ...[lol]
Nehodlám spekulovat o tom, zda už jsou schválené definitivní verze. Pokud jsem slyšel, letáky (skládačky) by už měly být v tisku, takže patrně ano. Až ty letáky budou vytištěny, jistě jich značná část přijde k distribuci do regionu (v jiných oblastech jsem ty dřívější našel i tam, kde by mě to ani nenapadlo).
Označníky se v dříve integrovaných oblastech vždy montovaly postupně a nebyl s tím žádný problém.
Informace o stavu přípravy integrace jistě mají jak město Příbram, tak příslušné obce. Pokud jde o integraci MHD, záleží taky na tom, jaké plány s provozem MHD má město.
Středa, 19. června 2019 - 09:33:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5535
Registrován: 12-2004
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L100393_190629_233062.pdf
U této linky je snížení počtu Ex.

Nepočítal někdo, kolik bude ponovu použitelných spojů v relaci Praha - Příbram?
Nebude to nakonec zhoršení oproti současnýmu stavu?

Chápu, že když to není vlak, tak to ultrašotouše na KU moc nezajímá....
Středa, 19. června 2019 - 09:58:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3546
Registrován: 12-2005
Zzz: Kdyby si se trochu zajímal, tak by si věděl, že od 29.6. je prázdninový JŘ, takže spojů je opravdu méně, ale od září to bude pravděpodobně takto:
https://pid.cz/wp-content/uploads/2019/04/393.pdf

A více info pak tady:
https://pid.cz/integrace-pribramska-2019/?tab=2
392 a 393 mají prázdninový JŘ.
Středa, 19. června 2019 - 10:15:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5536
Registrován: 12-2004
Švarc: Vidíš, ještě že se zajímáš ty[happy]
schotousch
Čtvrtek, 20. června 2019 - 10:01:07  
Neregistrovaný host
švarc: Stejně tak je to u OAD Kolín, rušení spojů je jen na prázdniny.
Čtvrtek, 20. června 2019 - 12:42:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3547
Registrován: 12-2005
schotousch: Akorát, že u toho OAD to nikde nepíší, což mě překvapuje, psal jsem na ROPID, ale odpověď žádná zatím.
B932E
Středa, 26. června 2019 - 20:54:03  
Neregistrovaný host
Příbram již osazena označníky včetně jízdních řádů.
Ovšem to asi bude to vůbec nejmenší, protože na Praze již začaly vypadávat spoje, určitě včera D97 v 16:50 z Prahy, dnes D97 v 15:45 z Prahy + příslušné spoje z PB a určitě toho bude víc... A nefunkční (i když hučící) klimatizace s nemožností otevřít okna, když je v buse přes 50 lidí, taky lahůdka (4AK 4555)...
Kejvačka
Čtvrtek, 27. června 2019 - 18:33:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2416
Registrován: 10-2004
B932E: Blahopřeji MHD Hořovice k expanzi do Příbrami. (HID - Hořovická integrovaná doprava)
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Čtvrtek, 27. června 2019 - 20:24:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1312
Registrován: 1-2013
Bus s nápisem MHD Hořovice se před delším časem objevil v poledne i v Dobříši na lince Hořovice - Dobříš. (Náhodně jsem ho zahlédl, datum si nepamatuji.)
Pátek, 28. června 2019 - 08:45:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 4-2019
Už ve středu 26. byly červené označníky po celé trase 392 mezi Dobříší a Příbramí (přes Pičín). Zatím scházely tabule v záhlaví s názvy zastávek a čísly linek.
B932E
Sobota, 29. června 2019 - 13:47:58  
Neregistrovaný host
Kejvačka: Už nebožka B832 se v PB občas přes léto vyskytovala a to Conecto se na tomto večerním obratu příležitostně zjevuje už delší dobu.
Kejvačka
Neděle, 30. června 2019 - 23:35:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2421
Registrován: 10-2004
B932E: Jojo, busy v laku PID občas také jezdí daleko za její hranice, třeba do Budějc [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Kejvačka.)
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Beulas
Úterý, 02. července 2019 - 06:58:47  
Neregistrovaný host
to Conecto se na tomto večerním obratu příležitostně zjevuje už delší dobu

A vsadil bych boty, že se právě dozjevovalo bo PID... [wink]
307
Sobota, 06. července 2019 - 11:39:52  
Neregistrovaný host
Integrace Rakovnicko I.
https://pid.cz/integrace-verejne-dopravy-na-rakovnicku/?tab=1
...zatim bez plánku ;-)
307
Sobota, 06. července 2019 - 11:46:25  
Neregistrovaný host
Mám na mysli použitelný plánek ;-)
Kejvačka
Neděle, 07. července 2019 - 21:22:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2424
Registrován: 10-2004
Dnes se Arriva City Praha-Malešice rozloučila s linkou PID 651 (/Hrusice- / Senohraby - Nespeky) vozem SOR BN 12 6AY 6264 (9396), od pondělí do pátku bude linka v režii provozovny Jílové a od soboty se po letech vrací pod ČSAD Benešov. [wink]
Vzhledem k prodloužení linky se tak ICOM poprvé podívá do Hrusic, kam asi vždy jezdila jen (ex) ČSAD Praha-Vršovice.
V pátek pojedou naposledy vložené spoje BN - Praha, Roztyly na lince 160570, čímž zanikne další z několika posledních pořadí Arriva City Praha-Malešice mimo PID. V pracovní dny v letním provozu zůstanou kromě smluvní dopravy už jen čtyři zcela mimo PID (Vlašim, Ledeč n/S, 2x ČB) a jedno částečně mimo PID (328/10 předjíždějící na 1716101 do Pelhřimova).

(Příspěvek byl editován uživatelem Kejvačka.)
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Pondělí, 08. července 2019 - 16:01:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 4-2019
307:
"Mám na mysli použitelný plánek ;-)"
Obávám se, že lepší než tohle https://pid.cz/wp-content/uploads/2019/07/Rakovnicko.pdf asi žádný nebude ...
307
Pondělí, 08. července 2019 - 18:35:01  
Neregistrovaný host
No víš, ono to pdf tam původně nebylo, jen jpg v mizerném rozlišení...
Sobota, 13. července 2019 - 18:09:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3359
Registrován: 12-2007
Tak jsem se na portálu CIS JŘ dozvěděl, že ČSAD Benešov si od 1. 8. 2019 znovu prosadila pro linku č. 350920 z Pacova starý jízdní řád vedoucí autobusy přes Jesenici do Roztyl. Docela by mne zajímalo, kolik lidí bude tuto linku využívat do cílů na staré Benešovské. A samozřejmě, dotaci na tuto linku z Magistrátu nelze očekávat.