Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Parní lokomotivy » Archiv diskuse Parní lokomotivy do 21. 08. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Parní lokomotivy do 21. 08. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 06. srpna 2018 - 20:31:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2464
Registrován: 11-2006
Viajero:
Dobrá otázka. Přesto, že Československo bývalo strojírenskou velmocí , mám poslední dobou takový neodbytný pocit, že velkým problémem by byly jakékoliv velké výkovky. Např. ojnice, spojnice nebo kované písty s pístnicemi.
Jsem první a zároveň i poslední bobina ve státních službách . . . E 499.001
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Pondělí, 06. srpna 2018 - 20:41:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1090
Registrován: 5-2002
Někdo mi tvrdil, že by ojnici prostě posvařoval z dostupných polotovarů a pak vyfrézoval. Mě se to teda moc nezdá, ale prý se to v provedení ÜK za války tak dělalo a některé s nimi jezdí dodnes.

Co odlitky bloku válců a jejich opravocání včetně kanálků atd? To by taky nebyla žádná legrace.

A pak ještě dotaz, jak s legalizací? Přecijen jednalo by se o vozidlo uváděné do provozu po zavedení TSI. Je otázka, jestli by současné normy vůbec umožnily vydání PZ replice už dříve schválené řady HV.
Pondělí, 06. srpna 2018 - 20:51:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2465
Registrován: 11-2006
Odlitky bloku válců mě napadly v první chvíli také, ale tam bych to až tak černě neviděl. Slévárny zatím neumřely a dnešní pětiosé CNC stroje umí doslova zázraky.
Jsem první a zároveň i poslední bobina ve státních službách . . . E 499.001
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Pondělí, 06. srpna 2018 - 21:08:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 381
Registrován: 10-2005
O slévařinu bych také strach neměl, mne napadly nápravy se zalomeními a čepy. Ale v oné debatě jeden účastník argumentoval, že v Plzni kovali zalomenou nápravu pro nějakou francouzskou rychlíkovku. A co armatura a jiné drobnosti?
Pondělí, 06. srpna 2018 - 22:21:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 444
Registrován: 5-2006
Co si myslíte, že by bylo nejobtížnější v tuzemsku vyrobit v případě novostavby (velké) parní lokomotivy? To by mne docela zajímalo.

No já si myslím, že největší oříšek by bylo sehnat tak velkou obálku, aby se to zaplatilo a celé to tak nějak prošlo a mohlo to jezdit.
Meiningen tvrdí, že pro ně není nic problém a že dělají pro celou Evropu.
Ve staré dobré Anglii dělají nové lokomotivy a není to úplně problém.
Takže očekávám příspěvky všech co říkají, že to dokáží :-)
Pondělí, 06. srpna 2018 - 22:36:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8347
Registrován: 4-2003
Jeho imanentní charakteristikou je odtrženost od společenské reality, která generuje výrazný odpor ve vrstvách, které také mají volební právo a jsou v podstatě dotlačeny k volbám v lepším případě typu ANO v horším SPD...RadkaŠ mám rád, ale on si tohle nikdy nepřipustí

Ano a SPD dostaly tolik hlasů, protože prostě jednoduše nikdo neměl lepší a pro voličstvo srozumitelnější program z důvodu politické impotence, protože demokracie a antibabiš není program. Motat do toho nějaký rádoby "kulturně-sociální elity", jichž je 1-2-3 % populace a průměrný Jouda je zahlídne jednou za půl roku na půl minuty v debilisatoru a pronese na jejich hatmatilku přitom pár sprostých slov (a já se mu nedivím) aby za dalších 5 minut všechno zapomněl mi přijde spíš jako odtrženost od společenské reality. [wink] Nehledě nato že soudobá společnost žije ve větší míře v jakýchsi clusterech, který mezi sebou moc nemluví a dávat jednou z nich vinu za něco mi přijde ujeté.

A pokud jde o tuhle debatu, tak nejsem nijak politicky organizován a na výkřiky můžu reagovat třeba joo!!.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 07. srpna 2018 - 08:02:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 8-2017
499.001 (2464): Česko stále je strojírenskou velmocí. Akorát se to strojírenství od stovek čmeláků z čékádé posunulo někam do 21. století.
Věřím, že vyrobit by se tu dalo vše, a pokud ne, nabízí se zbytek světa. Je tu ale subjekt, který by novostavbu normálněrozchodné lokomotivy zafinancoval?
Časem beztak dospějeme ke kvazinovostavbám - na 100 let staré mašině bude potřeba vyměnit tohle, zub času rozhlodá tamhleto, po srážce se samořiditelným traktorem odejde něco dalšího, no a posupně nám tu z té staré mašiny zbyde jen rám a výrobní štítek.
Úterý, 07. srpna 2018 - 08:18:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 382
Registrován: 10-2005
RadekŠ:
"Motat do toho nějaký rádoby "kulturně-sociální elity", jichž je 1-2-3 % populace... a dávat jednou z nich vinu za něco mi přijde ujeté.
"

No Ty v tom clusteru evidentně jsi[proud]

Napadlo Tě třeba, že Jouda podle Tvé charakteristiky vůbec k volbám nechodí?

Pro mne je vliv těch, kteří byli potrefenými husami v Sokalově aféře, na demokracii zhoubný, protože jejich chuť řídit společnost je nekonečná (a netvrď mi, že není, já to na rozdíl od Tebe vidím v o dost širším rozsahu legislativy). A voliči reagují v celém (vyspělém) světě. Že to je špatně, protože to namísto kompromisu generuje (extrémní) tenze, se snad shodneme.
Úterý, 07. srpna 2018 - 08:24:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 383
Registrován: 10-2005
Pravapara:
"
No já si myslím, že největší oříšek by bylo sehnat tak velkou obálku, aby se to zaplatilo a celé to tak nějak prošlo a mohlo to jezdit.
Meiningen tvrdí, že pro ně není nic problém a že dělají pro celou Evropu.
Ve staré dobré Anglii dělají nové lokomotivy a není to úplně problém.
Takže očekávám příspěvky všech co říkají, že to dokáží :-)"

Ale Bóďo, my si přece jen tak hrajeme s využitím Špidlovské teze, že zdroje tu jsou.[wink]
A když už jsou, tak si ty 456.028, 265.015 a 344.144 vyrobíme u nás[rofl]
PS. DOufám, že čísla jsou správně.
Úterý, 07. srpna 2018 - 08:56:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8348
Registrován: 4-2003
Ty v tom clusteru evidentně jsi

Ty taky. Možná v jiném, ono jich je hodně.

Tě třeba, že Jouda podle Tvé charakteristiky

Tam přeci žádná charakteristika (natož nějaký soud) není, tohle odpovídá tak minimálně na 2/3-3/4 populace, fakticky od mý náctiletý dcery až po tchýni. Pojem Jouda pro mě v tomhle nemá negativní konotaci.

Že to je špatně, protože to namísto kompromisu generuje (extrémní) tenze, se snad shodneme.

No to bezpochyby.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 07. srpna 2018 - 09:03:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3211
Registrován: 5-2002
Obrázek z plzeňské kovárny z roku 2007, kde by se mělo jednat o onu Viajerem zmiňovanou nápravu. Nefotil jsem, dostal jsem.
Úterý, 07. srpna 2018 - 09:09:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 10-2017
Novostavba parní lokomotivy není u nás nic nemožného. Jistě víte o stroji pana Bednáře, sice jde o lokomotivu úzkorozchodnou, ale zato postavenou kompletně jako nový stroj, a navíc je na prodej. Dle jeho vyjádření nyní vyrobí stejné nebo podobné vozidlo každému kdo zaplatí. Postavit něco velikosti 310 XXX od "kafemlejnku" po "průmyslovku ČKD" z padesátých let není problémem technickým, chce to jen sehnat nadšeného mecenáše.
Pružinskij
Úterý, 07. srpna 2018 - 09:19:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2766
Registrován: 4-2015
GSM-R navíc nemá narozdíl od ETCS schopnost nasypat bez jakéhokoliv varování v plné rychlosti a plném výkonu rychlobrzdu,
Funkce GS je na GSM-R od 1.3.
West code was broken.

Úterý, 07. srpna 2018 - 09:27:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1091
Registrován: 5-2002
Ano, a pak je tam ještě faktor pravděpodobnosti rychlobrzdy:

Staženou záchrannou brzdu jsem neměl ani jednou.

GS jsem zažil za celou praxi jednou - když v Sokolově někdo před 15 ti lety projel stůj.

Neoprávněnou rychlobrzdu od ETCS zažívám mezi Děčínem a Hamburkem téměř každou jízdu někdy i třikrát za směnu.
Pružinskij
Úterý, 07. srpna 2018 - 09:35:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2768
Registrován: 4-2015
Neoprávněnou rychlobrzdu od ETCS zažívám mezi Děčínem a Hamburkem téměř každou jízdu někdy i třikrát za směnu.
No a právě kvůli tomu se ty páry vyklidí na non-ETCS tratě [happy] (že to bude kvůli nákladům na OBU je mi jasný...[wink]).
West code was broken.

Úterý, 07. srpna 2018 - 13:49:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1388
Registrován: 3-2006
Opravdu, vyrobit u nás v republice téměř veškeré součásti parní lokomotivy by šlo. Rám, soukolí, kotel, tyčoví i většinu armatury. Parní stroje jako přesný odlitek by asi už dnešní slévači nezvládli, spousta fachmanů už dávno není mezi náma a předat to co uměli neměli komu. I ke konci výroby parních mašin už to bylo obtížné. Ale jak poznamenal někdo výše - dnešní obráběcí stroje by si s výrobou z ingotu poradily. Bednářovská malá mašinka má sice parní stroje odlévané ale až někde Michala potkáte, zeptejte se schválně a docela dlouho by vám mohl líčit jaká to byla potíž a kolik pokusů bylo. A to jsou jednoduché stroje s plochým šoupátkem. Kotelní armaturu - vodoznaky, kohouty, sichráky taky u nás pár firem umí. Jediné co vidím jako problém u nás vyrobit jsou napaječe - Juranovy závody už dávno nejsou a nikdo tu výrobu po nich nepřevzal. Pokud se zachovala výrobní dokumentace, možná by i to moderní obráběcí stroje zvládly.
Cogwheel
Úterý, 07. srpna 2018 - 15:01:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5711
Registrován: 1-2012
Nedávno se tu probírala "šlechetnost" firmy Arcelor Mittal (majitele Nové Huti Ostrava), že poskytli napaječe aj. díly k demontáži z "pomníkové" CS-500 (317.015) v areálu NH - aby se udržela provozuschopnost [masinka] U 57.001 na Osoblažce.

I v cizině jsou s napaječi problémy, ale v GB se snad stále vyrábějí. Mám pocit, že při prezentaci "české" repliky O&K v NTM bylo zmíněno, že použili "funglovky" z Anglie.

Pro ilustraci několik obrázků z opravy napaječe nadšenci v USA:

Úterý, 07. srpna 2018 - 18:19:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 454
Registrován: 5-2007
Draci znovu opakuju, stavět nějakou repliku kafemlejnku nebo tak je zbytečné. Jestli by byl ten metcenáš půl mega k odkupu 310.102 , 4 na opravu a jezdíme....
Za lepší zítřky !
Úterý, 07. srpna 2018 - 19:50:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7314
Registrován: 9-2003
Ad.Cogwheel - ano vyrábějí..a i u nás jsou už šikulové kteří minimálně hubice umí..
Ad.Baja - prosím o sz, furt mi to zde píše cosi o nesprávném poštovním klientovi..nejsem ajťák[uhoh] Díky.

(Příspěvek byl editován uživatelem alf.)
..pořádná mašina má kotel a komín..
Úterý, 07. srpna 2018 - 19:58:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 455
Registrován: 5-2007
Alf, rád cokoli ale netuším oč mne prosíš...[nene]
Za lepší zítřky !
Úterý, 07. srpna 2018 - 20:05:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 901
Registrován: 9-2008
Baja: Alf tě prosí o soukromou zprávu, asi se mu nedaří ti odeslat email, bych si dovolit tipnout [happy]
Středa, 08. srpna 2018 - 00:19:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7315
Registrován: 9-2003
[wink]Přesně tak..díky,už jsem ovlivněn xichtoknihou.. tam ta komunikace probíhá větším fofrem :-)
..pořádná mašina má kotel a komín..
Středa, 08. srpna 2018 - 07:58:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 5-2002
Davies & Metcalfe dodnes vyrábí napaječe, kdysi jsem sem dával na ně link, měli i e-shop. Takže pěkně originál a žádná Juranova kopie Friedmanovy kopie orginálního Metcalfeho. Akorát bych doporučil je pro tu repliku nakoupit předem, protože po brexitu na ně bude uvaleno clo [rofl].

páry vyklidí na non-ETCS tratě Při pohledu na plánovanou síť ETCS je zcela jasné, že na ne ETCS tratích se pára nemá šanci uživit, možná tak nějaké hračkamašiny někde na lokálce ze Lhoty do Lhoty, ale nic většího. Asi budu muset honem koupit ten kafemlejnek za půl milionu, když je na prodej a nechat si ho jako vejražní na důchod [biggrin][rofl][biggrin].
Bw_Ig
Středa, 08. srpna 2018 - 11:45:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 388
Registrován: 7-2012
Mám jednoduchou otázku - ploché šoupátko u lokomotivy 310.0 - 97 StB - má jaké hodnoty nastavení vnějšího a vnitřního krytí - nebo též hodnota vstupního a výfukového krytý kanálů - údaj v mm ??? Děkuji.
Středa, 08. srpna 2018 - 14:34:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1030
Registrován: 7-2007
Informace pro ty, kteří se těšili na jízdu děčínské Lízy do Stochova a Lužné:

I nadále trvá zákaz jízdy parních lokomotiv a proto v sobotu 11. srpna z tohoto důvodu nasadíme na zvláštní vlaky Praha hl.n. - Kladno - Lužná u Rakovníka a zpět lokomotivu T478.1008.
Blanka
Středa, 08. srpna 2018 - 18:05:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 857
Registrován: 12-2014
Takže Líza nebude alespoň zatopená na čele vlaku se zamračeným postrkem? Tedy to byla neoficiální informace z doslechu...
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Středa, 08. srpna 2018 - 18:15:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 7-2017
V oblasti Veleslavína teď pěkně zapršelo a nějaký déšť slibovali i na pátek. Bohužel neočekávám, že by byl zákaz zrušen tak brzo, aby bylo možné zatopit a přijet...

PS: Plně chápu a nekritizuju.
Středa, 08. srpna 2018 - 19:18:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1032
Registrován: 7-2007
Blanko, tak jsme to původně chtěli. Nicméně, po těch týdnech suchá a včera i požárů v blízkosti tratí bylo stanovisko hasičů nekompromisní.

A upřímně řečeno, ani se jim moc nedivím, nicméně rovněž je mi to líto.
Boris
Středa, 08. srpna 2018 - 20:11:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3347
Registrován: 6-2002
Hasiči můžou být rádi, že mají práci. Jednou je stejně početně zredukujou a budou akorát jezdit zabavovat a pálit knihy.
Blanka
Středa, 08. srpna 2018 - 20:16:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 858
Registrován: 12-2014
Jarda Kučera: To se nedá nic dělat, myslím, že je to i rozumné opatření vzhledem k okolnostem. Doufejme, že se počasí brzy zlepší, bez páry to není ono [happy]
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Polabský
Středa, 08. srpna 2018 - 23:59:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1057
Registrován: 10-2010
Blanka: I Presidentský vlak do Plasů nepojede s 475.111 , bohužel.
Hezký večer Všem !!
Blanka
Čtvrtek, 09. srpna 2018 - 00:55:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 859
Registrován: 12-2014
Ale alespoň na Jižním Předměstí jí to moc slušelo, někde tady na K-reportu se objevily krásné fotky [ok] Prezidentského vlaku je škoda, přeci jen pára podtrhuje majestát salónních vozů nejlépe...
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Pátek, 10. srpna 2018 - 10:35:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 7-2017
Chápu-li správně mapu výstrah na stránkách ČHMÚ, je na následující dny sníženo riziko požárů z vysokého stupně na nízký. To samo o sobě na zrušení zákazu páry bohužel nejspíš nestačí. Jak rád bych se pletl. [sad]
Pátek, 10. srpna 2018 - 22:32:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 11-2012
Sucho vystavilo na zítřejší jízdu 11.08. stopku i 433.002. Na trati Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radhoštěm bude parní lokomotiva nahrazena vhodnou lokomotivou motorovou.

Na stránkách bohužel tuto informaci nenajdete, v době dovolených se "dodací lhůty" trochu natahují.
Neděle, 12. srpna 2018 - 11:28:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3265
Registrován: 10-2008
Henry: ach Ty jeden, už ani Tvá informace zde vložená není pravdivá..., ráno jsem se vzbudil s dobrým pocitem z nakonec pěkné akce a dal jsem to tak nějak laicky dokupy: [proud][rofl][crazy][lol]

Byla jednou náhoda,
že se parta dohodla.

O jízdu se snažili,
až hasiči svolili.

Škrtnout sirkou nebyl problém,
byl to zázrak pro všechny kolem.

Tlak pomalu rostl vzhůru,
oleje se vymazalo fůru.

Když ručička plný tlak viděla,
doba odjezdu se přiblížila.

Lidí bylo celkem dosti,
Matěj rozjel staré "kosti".

Akce velký úspěch měla,
parta okolo Matěja radost měla.

Díky všem za účast,
s Matějem příště v čele vlaku zas!

Nějaké snímky vložím, jak budu na počítači.
Blanka
Neděle, 12. srpna 2018 - 16:03:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 863
Registrován: 12-2014
Dobi: Dovolím si odpovědět, vaše báseň mě inspirovala [happy]

U nás v Čechách zákaz trvá,
to jsou vždycky slova tvrdá...[sad]
Diesely sic mám taky ráda,
ale srdci chybí pára.
Aspoň někde parní jízda,
Matěj vesele si hvízdá,
a kouzlí úsměv na tváři,
nejednomu páraři. [masinka]
Přijďte už, vy velké deště,
ať roztopíme topěniště![biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem Blanka.)
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Neděle, 12. srpna 2018 - 20:06:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 539
Registrován: 7-2017
Nějaký déšť a pár hromů
Babička vyrazila s pískotem z domů.
Ventilovka natěšeně pomohla,
když už babička nemohla.
Vždyť se ve Frýdlanské krajině
děti, starci i ty ve středním věku,
těšili celou štreku
na kouřící parní oře.
Jásotu kolem plno, plničko
očka jim zářila jako sluníčko.
I ten brejlák připraven byl kdyby bylo nejhůře
tak svým starším kolegyním přeci pomůže.

(Příspěvek byl editován uživatelem mirek55.)
Neděle, 12. srpna 2018 - 20:34:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8839
Registrován: 8-2012
To samo o sobě na zrušení zákazu páry bohužel nejspíš nestačí
Ne, o vyhlášení/odvolání období zvýšeného požárního rizika nerozhoduje ČHMÚ, ale Krajský úřad příslušného kraje.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 12. srpna 2018 - 20:55:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3266
Registrován: 10-2008
Minulý víkend s "všudybylkou" [vypravci] [masinka]



Neděle, 12. srpna 2018 - 21:26:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3269
Registrován: 10-2008
Něco z tohoto, nakonec parního víkendu [vypravci] [masinka] [ok] [satan]




Neděle, 12. srpna 2018 - 21:48:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 11-2012
Dobi Zase jsem za "debila". Ovšem v tomto případě mě to dokonce i tak nějak těší [wink]

A škodolibě doufám, že nás bude v celé republice víc...
Pondělí, 13. srpna 2018 - 09:20:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1389
Registrován: 3-2006
Že jste u těch básniček
tož přidáme kousíček
Když vyjela Babička, Matěj
i ta malá němka
část cti úzkejch parních ořů
zachránila naše Kačka [masinka]
Gejza_Šlapka
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 13:01:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 87
Registrován: 2-2006
I když třeba zaprší,
s párou nic to neřeší.
V Lužný sedí Kokothera,
už nebude nic jak včera.
S párou nikdy další vandr,
postará se soudruh Ksandr.
Pomůže mu ochotný,
pan ředitel Novotný.
Kolektiv to ztmelený
nic nezmůže Zelený.
Nostalgické všechny vlaky,
budou vozit motoráky,
poctivého dopravce,
který čerpá dotace.
Všeho schopný Augusta,
raději končím, bojím o ústa:-)
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 15:52:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 244
Registrován: 3-2007
Augusta, Uher i ČD nostalgie mají vztek,
když vyjede Panchartek.
Krásné tratě přes slovenské hory,
jedině se STEAM STORY!

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr fajgl.)
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 19:41:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 126
Registrován: 6-2015
Pánové, není nad veršotepeckou lidotvorbu.....Skvělé, ale nepomůže to.
Měly by se vypsat petice za odvolání nekompetentních státních úředníků, kteří v NTM reálně způsobují svým jednáním nenávratné morální i finanční škody....
Ale hlavně, že tito pseudoželezniční odborníci berou plat, jenž dotujeme ze svých daní......
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 20:05:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 685
Registrován: 11-2010

Pantograf 451 forever
Čtvrtek, 16. srpna 2018 - 21:19:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2618
Registrován: 7-2005
ad Bohumír Golda - ahoj Bohouši, byť to bude vypadat, že se chci zastávat NTM a určitě se hned snese vlna kritiky, tím že komunukuji s lidmi typu Střecha, Bek, Novotný (ten druhý), kteří někdy byli na výplatnicích NTM, tak vím, že o vysokých mzdách to na Letné určitě není.
A pokud by se podařilo uvolnit místo šéfa železničního muzea, kde seženeš kompetentního oborníka, který projde sítem výběrového řízení, které připraví NTM pod dozorem ministerstva kultury ? Už vidím tu řadu zajemců, kteří mají vhodné akademické tituly, nějakou praxi v podobném oboru, kontakty či známosti "u kolejí" a hlavně vizi, která se v první řadě bude líbit NTM, protože na její uskutečnění budou mít peníze. A jak víme, "peníze vládnou světem..."
Proč myslíš, že stávajícího šéfa děla Mgr.Novotný? Protože těch zájemců na funkci pár bylo, ale jak zní jedno staré přísloví, tento byl "jednooký král mezi slepci".
Pátek, 17. srpna 2018 - 15:12:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 687
Registrován: 11-2010

Pantograf 451 forever
Sobota, 18. srpna 2018 - 12:23:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8185
Registrován: 6-2006
Tak dnes na Kolešovce opět pára.
Sobota, 18. srpna 2018 - 20:20:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 403
Registrován: 10-2005
Marťa_rak:
"Tak dnes na Kolešovce opět pára."

tak, tak


Neděle, 19. srpna 2018 - 10:08:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1251
Registrován: 7-2017
pěkné snímky![ok]
Neděle, 19. srpna 2018 - 10:38:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 6-2015
Pro Sergeje 11: Ten záběr jsme my, nebo 008 ? Z toho rozlišení to není poznat. Díky a zdravím....
Neděle, 19. srpna 2018 - 11:30:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 4-2015
V sobotu 18.8. v Brně. JV
Neděle, 19. srpna 2018 - 11:51:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 8-2017
BG: Tipuji 008 na Švestkové dráze 1.5.2018
Neděle, 19. srpna 2018 - 14:38:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 691
Registrován: 11-2010
Bohumír Golda: jak správně uvedl hanoda jde o 008 na švestkový před zastávkou Sulejovice foceno 1/5/2018, zapomněl jsem popisek[vypravci]


Pantograf 451 forever
Neděle, 19. srpna 2018 - 17:54:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4515
Registrován: 5-2002
Včera na nábřeží Svitavy:
Pondělí, 20. srpna 2018 - 07:38:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8409
Registrován: 4-2003
Golda: Měly by se vypsat petice za odvolání nekompetentních státních úředníků, kteří v NTM reálně způsobují svým jednáním nenávratné morální i finanční škody

Tak si jí vypište. [biggrin]

Když se sepisujou petice za to že Fajt (předtím Knížák a předtím někdo jinej) nepověsil na zeď v NG něčí obraz, tak proč by nemohla bejt petice za to že někdo šoupnoul do depozitáře párovku? To taknějak ke státem organizované kultuře v naší zemi patří. Stejně jako permanentní revolucionářství, chronický nedostatek peněz anebo obviňování že někdo žije z peněz daňových poplatníků, přitom obviňující z nich žije taky.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 20. srpna 2018 - 08:30:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 128
Registrován: 6-2015
Pro RadkaŠ: Já nic vypisovat nebudu, narval jsem do 464.102 za léta provozu minimálně nový barák a jsem tak znechucen stavem českého železničního muzejnictví, že fakt nebudu již dělat nic, vůbec nic.... Tomuto státu resp. NTM nedám již ani suché z nosu. Nicméně já a resp. firma Růžolící chrochtík s.r.o. nežije z peněz daňových poplatníků, naopak platíme daně řádně a včas a práci si také musíme sehnat sami......
Pondělí, 20. srpna 2018 - 14:26:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8413
Registrován: 4-2003
Tak je to holt prostě jenom takový poštěkávání mířící v nemalé míře mimo podstatu věci. Stejně jako třeba ty nablblý básničky na pana Kotheru.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 21. srpna 2018 - 13:11:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 168
Registrován: 6-2010
Tak Zubačka a oba vlaky směr Chomutov opět v motoru místo páry...