Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Slovensko » Archiv diskuse Slovensko do 05. 07. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Slovensko do 05. 07. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pružinskij
Sobota, 16. června 2018 - 10:22:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2578
Registrován: 4-2015
O víkendu ožila Korytnička. Respektive to, co z ní zbylo.
V létě to vypadá líp, než v zimě...[ok]
Zajel bych si tam za 14 dní, ale JŘ na 29.6. jsem nikde nenašel (asi blbě hledám???), takže nejspíš utratím eura jinde.
West code was broken.

Sobota, 16. června 2018 - 12:00:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8210
Registrován: 8-2012
Jak to vnímáte vy?
Kdybych tu (opět) napsal, jak vnímám severobalkánskou ZSSK, tak bych se akorát zase stal cílem nacionalistických výlevů [happy]
Ale jo, rád tam jezdím, aspoň si vždycky můžu připomenout, kde by byly ČSD, kdyby nedošlo k oddělení Slovenska... plus jak dokáže konkurence i státního molocha dotlačit k pomalému sice, ale přece jen zlepšování.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 16. června 2018 - 12:45:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 5-2018
Já tomu nerozumím. Jak mohou mít někteří diskutujici tak černobílé, nekriticke myšlení a přitom vlastnit tolik sebevědomí..
Sobota, 16. června 2018 - 12:56:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8212
Registrován: 8-2012
Je fakt, že k obdivování ZSSK potřebujete hodně kriticky barevné myšlení, jak udělat ze zašedlé růžovou.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 16. června 2018 - 13:12:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9111
Registrován: 4-2003
HB:Podstata je, že v tamní výchově prostě není zvykem "rovnoprávnost" (ani) v domácnosti - po spoustu a spoustu generací je zažité, že i v rodině jeden musí velet a všichni ostatní poslouchat, což se všem soustavně tlačí do podvědomí v rodině i všude mimo ní.
Většinově velí muž-ožrala (čím nižší IQ, tím více snahy dokázat si svojí důležitost řevem a násilím), takže ženské očekávají tento úděl a berou to jako normu od boha (stejně, jako například, že na fyzickou dřinu jsou ony a nikoli pánové tvorstva či že "načaľnik mrdá" - další tamní společenské konvence) s tím, že jejich životní úlohou je tím nadutým násilnickým alkoholikem manipulovat tak, aby nakonec bylo po jejich.
Ovšem když se manžel chová slušně, neagresivně, tak se takto vychovaná ženská podvědomě snaží nahradit chybějící dominanci a zároveň manipulaci nahrazuje přímým velením, čímž se z ní do pár let stává lítá saň (včetně fyzického napadání "slabocha"). Že je to tak správně opět vidí všude kolem sebe.


Konečně je to venku [wink].

To je prostě fakt, se kterým žádný módní genderový pokrytec nic neudělá (kromě snahy zakázat se o tom zmiňovat).

Bohužel, zmínění pokrytci světem vládnou......
Sobota, 16. června 2018 - 13:19:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 5-2018
Bram: možná si pletete slušnost s pokrytectvim. Slušný člověk přirozeně vnímá různé vlastnosti té které společnosti, jedno, zda se mu jevi pozitivně, negativně či o nich pouze přemýšlí, vnímá je, respektuje. Naproti tomu rasista žije ve svých skatulkach a o žádné poznání druhého se nesnaží.
Sobota, 16. června 2018 - 13:42:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9112
Registrován: 4-2003
pekařJan:Slušný člověk přirozeně vnímá různé vlastnosti té které společnosti, jedno, zda se mu jevi pozitivně, negativně či o nich pouze přemýšlí, vnímá je, respektuje.

Nemám problém s tím respektovat, že někde to je prostě jinak. Do té doby, než se mne to začne osobně dotýkat. Pak je třeba se vůči takovému chování, které už zasahuje do mých práv, důrazně ohradit. Opravdu nehodlám zůstat s rukama v klíně a dopadnout takto: Ovšem když se manžel chová slušně, neagresivně, tak se takto vychovaná ženská podvědomě snaží nahradit chybějící dominanci a zároveň manipulaci nahrazuje přímým velením, čímž se z ní do pár let stává lítá saň (včetně fyzického napadání "slabocha").


možná si pletete slušnost s pokrytectvim.

Ty si hlavně pleteš pojmy s dojmy.


Naproti tomu rasista žije ve svých skatulkach a o žádné poznání druhého se nesnaží.

Podle sebe soudím tebe? Nebo jak si to mám vyložit?!?
Sobota, 16. června 2018 - 14:13:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 5-2018
Bram: netýkame si, promiňte.

Dle mého názoru si slušný člověk pomyslí něco o nevychovane paní za pokladni přepážkou napriklad, ale nebude podle ni automaticky hodnotit celou společnost. To už zjednoduseni a rasismus je.
Sobota, 16. června 2018 - 14:21:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 5-2018
A k těm ženám, které hledají někoho, kdo nad nimi bude vládnout pevnou rukou; takových chudinek je přeci dost i v české společnosti. Ostatně Stejně, jako se v té slovenské dá najít dost zen sebevědomých, které o zatrpkle mládence určitě nestoji[happy]
Sobota, 16. června 2018 - 14:49:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8214
Registrován: 8-2012
pomyslí něco o nevychovane paní za pokladni přepážkou napriklad, ale nebude podle ni automaticky hodnotit
Po setkání s pětatřicátou voštěklou babiznou tu Železniční společnost automaticky hodnotit bude, to je normální učení se zkušeností. Stejně jako při setkání se s jistým etnikem při tlačenici v tramvaji si bude držet peněženku, i když to je neslušný rasismus a zjednodušování.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 16. června 2018 - 17:31:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 5-2018
Budiz, ale nebudu si myslet, že všichni příslušníci jistého etnika jsou automaticky zlodeji, nebudu psát do diskusních for, že jsou všichni stejní. Asi to vidím jinak.
Sobota, 16. června 2018 - 19:10:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2622
Registrován: 1-2006
palte se o stejná kamna kolikrát chcete dle libosti, ale neupírejte pro tuto svou úchylku ostatním právo řídit se v životě rozumem a všeobecně známým příslovím.
Jsem hrdý na svou vlast:
Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt.
Sobota, 16. června 2018 - 19:38:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 146
Registrován: 12-2017
Tak to snad nemá cenu ani tlačit na pilu k nějakým těm změnám v myšlení. Při plíživé islamizaci Evropy. Tam je to jasně dané.
Sobota, 16. června 2018 - 20:45:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 5-2018
Já pouze vycházím z vlastních zkušeností. Pokožka na mych rukou vypadá poměrně vlacne, dokonce nemivam potiz vyjít ani s těmi slovenskými pokladnimi. Jsou to většinou příjemné dámy, jen člověk nesmí být kokot[happy]
Sobota, 16. června 2018 - 21:15:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 5-2018
Na druhou stranu rozumím, že typ člověka " sluníčkar Flanders " byl extrém, který se přejedl. Jen není úplně šťastne vystřídat to opačným extrémem. Ale to tady nevyřešíme. Pokoj lidem dobre vůle [happy]
Sobota, 16. června 2018 - 21:53:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 7-2017
také xenofobne a zaostalé príspevky som už dávno nečítal a ani dalej nebudem..pretože s balkancami, ktorí si myslia že sa niekde bijú ženy sú už také za čiarou,....

pokial budete kritizovať zaostalosť ZSSK v modernizácii je to iste pravda ,ale myslieť si preto že ste niečo viac...holt tá germanska povyšenosť sa nejako nalepila....
Sobota, 16. června 2018 - 23:02:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4303
Registrován: 4-2003
pekařJan:
"Slušný člověk přirozeně vnímá různé vlastnosti té které společnosti, jedno, zda se mu jevi pozitivně, negativně či o nich pouze přemýšlí, vnímá je, respektuje."
Ale vždyť přesně to Bram dělá - vnímá, poznává a popisuje vlastnosti slovenské společnosti ve vztahu muž - žena, kdy vcelku výstižnou definici přednesl Hungry bear. Nakolik se taková forma vztahu zdá být v dnešní době přežitou, ba dokonce zavrženíhodnou, je bezpředmětné, neboť sám píšete, že je jedno, zda se vlastnost jeví pozitivně či negativně.

Nevím, nakolik znáte slovenskou duši, no slovenská mentalita se od té české odlišuje a některé pro leckteré u nás již přežitky v slovenských myslích stále přetrvávají. Pohled na fungování vztahu mezi mužem a ženou nevyjímaje. Ostatně, abusus alkoholu a domácí násilí jsou zde zakořeněné natolik, že se odráží i v lidové slovesnosti.

Zastavím se u slova "respektuje". Mám to chápat tak, že znakem slušného člověka je, že respektuje vlastnosti jiné společnosti či kultury bez ohledu, jak se mu jeví, zda pozitivně, nebo negativně? Mám tedy respektovat i zotročování a zneužívání žen a dívek, které je v některých kulturách běžné a které vnímám negativně? Nebo bylo vaše sdělení myšleno jinak a pak jak?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 17. června 2018 - 08:49:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11984
Registrován: 5-2004
Vypada to jako kdyby nejvosteklejsi baby na slovensku potkavali ti nejvosteklejsi zdejsi diskuteri.
Neděle, 17. června 2018 - 21:00:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1424
Registrován: 2-2010
Vectron 383.104-7 ZSSK na R 610 v úseku Štrba-Važec dne 12.6.2018:



Plná velikost: Odkaz Flickr
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Pondělí, 18. června 2018 - 02:28:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1151
Registrován: 4-2004
Bram: Až se někdy setkáš s ženou, která se s Tebou ráda přetlačuje, má tendenci Ti neustále dělat šéfa (...) atd., tak to pochopíš.

Já nechápu jednak to, proč mi to píšete, ba prorokujete ve druhý osobě (tykání neřeším), a pak taky to, proč bych měl z existence semetrik vyvozovat nějaký závěry ohledně celýho ženskýho plémě. Je to, asi jako kdyby někdo posuzoval muže en bloc podle řečí na k-reportu – to bychom dopadli...

Hungry bear (a souhlasící Bram): Podstata je, že v tamní výchově prostě není zvykem "rovnoprávnost" (ani) v domácnosti - po spoustu a spoustu generací je zažité, že i v rodině jeden musí velet a všichni ostatní poslouchat, což se všem soustavně tlačí do podvědomí v rodině i všude mimo ní. Většinově velí muž-ožrala (...)

To je prostě fakt, se kterým žádný módní genderový pokrytec nic neudělá (kromě snahy zakázat se o tom zmiňovat).


Genderovej pokrytec je kdo? Genderová studia naopak tyhle problémy a zažitý stereotypy zviditelňují, přičemž říkají, že je to kulturně podmíněno. Váš příspěvek se vlastně s jejich agendou docela dobře kryje. No a něco se s tím dělat dá, byť velmi pomalu, stejně jako přestává být normální třeba mlátit děti. Jenže všechny ty útoky na gender studies, #metoo apod. (nemluvím o věcné kritice, ale té je jak šafránu) jenom nahrávají statu quo.
Pondělí, 18. června 2018 - 03:31:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 227
Registrován: 7-2017
Mám pocit, že téma Rusko je vedľa, tu je téma o Slovensku. Inak si tie divné názory neviem vysvetliť, žeby opäť metanol?
Pondělí, 18. června 2018 - 06:18:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9122
Registrován: 4-2003
Wałbrzych:Já nechápu jednak to, proč mi to píšete, ba prorokujete ve druhý osobě (tykání neřeším), a pak taky to, proč bych měl z existence semetrik vyvozovat nějaký závěry ohledně celýho ženskýho plémě.


Buď tak laskav a zklidni se. Dále mi tu nepodstrkuj něco, co jsem ani nenapsal ani nemyslel. Závěry ohledně celýho ženskýho plémě tu nevyslovil nikdo, tedy ani já. Máš li problém s pochopením či spíše schopností přijmout, oč se tu jedná, tak laskavě neobviňuj nikoho z toho, že si dovolí mít jiný názor, než ten jediný správný a genderovými pokrytci (včetně jakéhosi Wałbrzycha) povolený.

Mimochodem, o nějakém mansplainingu, se kterým jsi se na mne vytasil, tu řeč nebyla. Vytažením mansplainingu jsi akorát ukázal, že nevíš (či spíš nechceš vědět) o čem je řeč a chtěl jsi diskusi ihned zadusit (a diskutující zesměšnit a shodit), když už jí nelze kriminalizovat, což by jsi si ve skrytu duše tak přál.

Viz diskutující Doktor, který vše pochopil, za což mu velmi děkuji [wink].

A pokud někdo napíše, že tykání neřeší, tak ho řeší až moc a nespí z toho [biggrin].
Pružinskij
Pondělí, 18. června 2018 - 07:16:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2582
Registrován: 4-2015
Zámčan: Holt slovenské železnice se už propraly, tak se musí pomlouvat slovenské ženy. Nic o dráze ani není....[uhoh]
West code was broken.

Pondělí, 18. června 2018 - 09:35:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 5-2018
Nevím, nakolik znáte slovenskou duši, no slovenská mentalita se od té české odlišuje a některé pro leckteré u nás již přežitky v slovenských myslích stále přetrvávají. Pohled na fungování vztahu mezi mužem a ženou nevyjímaje. Ostatně, abusus alkoholu a domácí násilí jsou zde zakořeněné natolik, že se odráží i v lidové slovesnosti.

Mám na Slovensku půl rodiny a další část rodiny potenciálně[happy] Pokud bych měl hodnotit slovenskou společnost obecně, řekl bych to, co jeden můj známý, a to, že tamní společnost je ve stádiu přerodu. Pořád si zachovává určitá pravidla ( role ženy a muže ve společnosti, rodiny ), ale zároveň se mnohé věci mění k lepšímu. Například ono nadměrné požívání alkoholu mi už jako daleko větší problém příjde u nás než tam ( myšleno u mladé generace, možná za to může horší veřejná doprava a nutnost více používat auto [happy] ).

A k tomu respektu ( možná bylo lepší použít slovo pochopení, porozumění [happy] ). Nemyslím, že je v pořádku schvalovat domácí násilí ( a to ani u nás ), jen vypichovat pouze negativní stránky společnosti mi příjde jako nesprávné. Je to stejné, jako kdybych řekl, že obyvatelé Prahy jsou namyšlení "všeználci" pijící pivo a neviděl to množství krásných vlastností, kterými oplývají[wink].

Bram" Závěry ohledně celýho ženskýho plémě tu nevyslovil nikdo - tak určitě[happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem PekařJan.)
Pondělí, 18. června 2018 - 18:42:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 3-2011
K téme neudržiavaných starších vozňov: Exemplár na fotke dostal pri oprave v decembri 2016 nový náter. Po 18 mesiacoch aktuálne špinavý, posprejovaný...hádam nebude ďaleko od pravdy, keď napíšem, že od tej doby bol umývaný max. 1 krát

E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Pondělí, 18. června 2018 - 20:11:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2805
Registrován: 9-2003
Fero: A to je RIC-ový vozeň. Na ne-RIC-ové vozne (režim 50) serie Zločinecká ešte viac.
NOBLE BRICKS
Pondělí, 18. června 2018 - 22:29:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 87
Registrován: 2-2017
Opakuji znovu, protože to tu pár jedinců zaspamovalo svými zprávami...

Mám dotaz pro znalce.

stanička s nákladištěm Porúbka na trati Žilina - Rajec. Co bylo přes koleje naproti staniční budově? Jsou tam základy čehosi a trafostanice. Může mi někdo poradit?
Úterý, 19. června 2018 - 01:16:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 4-2004
Buď tak laskav a zklidni se.

Milý Brame, zklidňovat se nemusím; nebyl jsem to já, kdo tu psal, že slovenská žena je stavěná na to, že potřebuje dostat přes držku, ať už to bylo myšleno jakkoliv. Pokud opravdu chcete, abych vám nic nepodstrkoval, zkuste začít u sebe — nepůsobí to moc věrohodně, když mi v témže příspěvku nepodloženě předhazujete něco, co bych si prý ve skrytu duše tak přál. Mimochodem, kdybych chtěl diskusi zadusit, požádal bych o zásah moderátory. A i na to shazování a zesměšňování diskutujících jsou tu jiní borci, řekl bych.

Ostatním se omlouvám za offtopic. Kaprovi s jeho dotazem bohužel nepomůžu, ale přikládám aspoň předloňskou fotku z příslušné trati. Je to ze zastávky/kulturního centra Žilina-Zárečie.
Úterý, 19. června 2018 - 08:01:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 184
Registrován: 8-2017
S4991023: Můžete vysvětlit proč sem pořád s*rete tu slovenštinu, když jste čech a jsme na českém foru? [crazy]
Úterý, 19. června 2018 - 08:12:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 499
Registrován: 3-2005
..a ty sem zase sereš buranství
Úterý, 19. června 2018 - 08:39:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8257
Registrován: 8-2012
proč sem pořád s*rete tu slovenštinu, když jste čech a jsme na českém foru?
[biggrin] "Sprostý ste jak kýbel gitu, ešte aj ten kýbel gitu má maturitu." [crazy]
Stejně je zajímavý, že prakticky každý, kdo si jako nick zvolí číslo nějaké motorové lokomotivy, je těžce mentálně retardovaný *) naprosto bez ohledu na národnost...

*) původní termín neprošel přes zdejšího cenzora
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 19. června 2018 - 09:15:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2808
Registrován: 9-2003
749.258-0: Weil ich mag es so.
NOBLE BRICKS
Úterý, 19. června 2018 - 09:16:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2809
Registrován: 9-2003
TH: Ještě, žes tam dal tu motorovou[biggrin][rofl] .
NOBLE BRICKS
Úterý, 19. června 2018 - 20:21:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 84
Registrován: 9-2009
Kapr: Třeba pomůže toto, Porubka 19. 3. 1989.




(Příspěvek byl editován uživatelem Pa_mir.)
Úterý, 19. června 2018 - 21:20:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 2-2017
Pa_mir: Děkuju moc. Jsou to super záběry, jak to vypadalo koncem osmdesátých let. Moc mi pomůžou.

Jen by mne zajímalo, na co tam byly ty čtvercové základy 1x1m (celkem osm) a uvnitř nich ty domky. Trafostanice tam taky není jen tak. Něco musela napájet.

Ví někdo víc?
Úterý, 19. června 2018 - 21:31:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 85
Registrován: 9-2009
Kapr: Na starých mapách je zkratka váp. V okolí jsou nějaké staré lomy tak pátrat tím směrem.

https://www.staremapy.sk/?zoom=15&lat=49.14667733573596&lng=18.71 769922003864&map=sazp_vojenske_mapovanie_IIIr

(Příspěvek byl editován uživatelem Pa_mir.)
Středa, 20. června 2018 - 00:56:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 235
Registrován: 7-2017
V neďalekej Lietavskej Lúčke je Cementáreň, žeby nejaké sklady na vápno
Středa, 20. června 2018 - 20:29:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 89
Registrován: 2-2017
Pa_mir: Děkuju moc. Dobrý odkaz na další bádání... to víš, docela mne ta Porúbka zaujala, tak by se z ní dal udělat v budoucnu modul v měřítku HO.

Kdyby měl někdo něco dalšího, budu moc rád.
Pružinskij
Pátek, 22. června 2018 - 12:41:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2606
Registrován: 4-2015
Za týden má vyjet Korytnačka a nikde žádné jízdní řády???
West code was broken.

Pátek, 22. června 2018 - 13:38:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 8-2017
Mně se povedlo od pana Jandíka získat aspoň toto:

Zdravim vas ano uz su cestovné poriadky chodiť by sa malo kyvadlo od 9:00 z Ružomberka po zastavku Zapalkaren a o pol sa ide vzdy naspäť. 30.6 bude prva jazda. S pozdravom Jandik KŽM Vrútky

Ale jak to bude pokračovat v dalších dnech (dle zelpage se má jet i 6.7. a 2.9.), jsem se od něj už nedozvěděl.
Pružinskij
Pátek, 22. června 2018 - 14:06:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2607
Registrován: 4-2015
Hezké cestovné poriadky jsou, ale čert ví kde, na ZP i jinde je uvedeno 29.6., tedy pátek a nyní se objeví informace, že v sobotu...
Kua to dřív, než něco oficiálně zveřejní, tak budou noční lůžka na Slovač vyprodaná a místo do Ružomberku pojedeme do riti....
West code was broken.

Pátek, 22. června 2018 - 17:56:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 3-2018
Už je tam připravena docela pohledná zastávka.
Pátek, 22. června 2018 - 18:37:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 506
Registrován: 6-2003
Pružinskij : https://www.visitliptov.sk/zaujimavosti/vlak-korytko-ruzomberok/
Pružinskij
Pátek, 22. června 2018 - 19:04:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2614
Registrován: 4-2015
Ach tak, takže přece v sobotu! No vida, s tím už se dá pracovat, pokud to tedy tak bude jezdit... Lze to spojit s odklony v Horním Slezsku koncem týdne a něco vymyslet. Díky.
West code was broken.

Pátek, 22. června 2018 - 19:37:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4309
Registrován: 4-2003
pekařJan: Reakce na váš příspěvek ve Všeobecné neželezniční diskuzi.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 22. června 2018 - 21:47:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6308
Registrován: 12-2011
Už se bude platit. Kdyby kolega jel před 14 dny, měl by to zadara [lol]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 25. června 2018 - 15:11:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 3-2015
Máte prosím někdo povědomí, kdy přesně byla vybudována tzv. Kysacká spojka? Vyčetl jsem jenom, že je zhruba 1 km dlouhá a pojížděná rychlostí 30 km/h, ale nedohledal jsem nikde rok. Zdál se mi i celkem významný sklon spojky, který odhaduji tak na 20 promile,..

Díky [masinka]
Pondělí, 25. června 2018 - 18:40:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 299
Registrován: 7-2017
Petropolian: no určitě už existovala za 2.světové války - v roce 1941 po ná jezdil rychlík Zvolen-Prešov.
https://vlaky.net/upload/trate/trate/prilohy/001011-GVD-1941-leto -Vrutky-Kysak.pdf
Pikehead
Pondělí, 25. června 2018 - 19:30:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4201
Registrován: 3-2007
Jak tam hezky způsobně píšou to Kassa. [happy]
Pondělí, 25. června 2018 - 21:04:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1010
Registrován: 9-2014
Keď Košice pridelili pod MÁV na územie Magyar királyságu, tak si určite nenechali ujsť príležitosť, však 20 rokov na to čakali.
Úterý, 26. června 2018 - 08:52:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 3-2015
Děkuji za informaci, stránky vlaky-net znám, jsou výborné, díval jsem se tam na grafikon z léta 1938 a žádný vlak přes tu spojku nejede, zřejmě tedy vznikla pro spojení do Prešova po záboru Košic.
Pezos
Pátek, 29. června 2018 - 19:29:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 992
Registrován: 4-2014
Obrázky z připravovaného nového eshopu a mobilní aplikace ZSSK:
https://www.zive.sk/clanok/133200/zeleznice-konecne-ukazali-novy- online-predaj-listkov-s-aplikaciou/
Pondělí, 02. července 2018 - 21:06:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6320
Registrován: 12-2011
Zvolen - Šahy[pozor]

https://www.railpage.net/fotografie/pozvanka-hontiansky-expres-zo -zvolena-do-siah/
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Úterý, 03. července 2018 - 15:43:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 5-2009
Nevíte někdo, zda týdenní prázdninová síťová jizdenka ZSSK platí i na TEŽ a zubačce?
Úterý, 03. července 2018 - 16:37:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8458
Registrován: 8-2012
Ono by to asi bylo moc hledání, že?

V ktorých vlakoch

v 2. vozňovej triede všetkých vlakov Železničnej spoločnosti Slovensko na území Slovenska s nasledovnými pravidlami:
vo vlakoch kategórie osobný vlak, regionálny expres, regionálny rýchlik, rýchlik, expres, EuroNight a EuroCity možno cestovať bez obmedzení a príplatkov,
vo vlaku SuperCity Pendolino s príplatkom 1 € (zahŕňa rezerváciu miesta),
vo vlaku InterCity s najnižším možným cestovným (doplatkom),
miestenky, lôžkové/ležadlové lístky platia cestujúci v plnej výške,
možnosť dokúpiť doplatok do 1. triedy.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 03. července 2018 - 17:46:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 7-2017
Ale ten doplatek do 1. třídy je věda. Na nádraží v BB mně nevěřili, že něco takového k jízdence SLOVAK existuje a volali až do Bratislavy pro nápovědu, jak zadat do KVC. Po asi 15 minutách ten doplatek zvládli vydat :-)
Čtvrtek, 05. července 2018 - 20:34:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 64
Registrován: 5-2009
To jsem si samozřejmě našel. A jak jste si mohl všimnout, tak se tam píše o různých typech vlaků,, ale o TEŽ není zmínka. Ony mají svůj tarif, jízdenky se musejí označovat atd. Proto jsem se ptal. Děkuji za radu.
Čtvrtek, 05. července 2018 - 21:13:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6327
Registrován: 12-2011
Vlaky na TEŽ a OŽ jsou v kategorii osobní vlak, takže tam platí.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pikehead
Čtvrtek, 05. července 2018 - 21:23:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4230
Registrován: 3-2007
Na slovenském nádraží visela cedulka, že se má hlásit použití rychlíku a z textu to vypadalo, že to nebylo jen pro jízdenky zdarma, ale pro všechny. Netušíte někdo, jak to je? Nezavedl tam kapitán Danko rychlíkový příplatek nebo tak něco?
Čtvrtek, 05. července 2018 - 21:36:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8476
Registrován: 8-2012
jak jste si mohl všimnout, tak se tam píše o různých typech vlaků,, ale o TEŽ není zmínka
No tak já jsem si hlavně všimnul, že se tam píše o VŠETKÝCH vlakoch ZSSK, akorát pro blbce tam není zmínka o TEŽ, jako kdyby to snad nebyl vlak ZSSK...
Připomínáte mi drážní úřad jedné nejmenované země, kterému se musí do Versicherungsbestätigung explicitně napsat, že pojištění činnosti železničního dopravce se týká (i) nákladní dopravy toho dopravce, protože ze širšího (všechno) rozsahu jim ten užší (nákldní doprava) kvůli úřední tuposti nevyplývá [sad].
Forever trusting who we are, and nothing else matters.