Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Osobní vozy » Archiv diskuse Osobní vozy do 16. 01. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Osobní vozy do 16. 01. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 12. ledna 2018 - 21:53:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 554
Registrován: 11-2003
Autor Comar má bohužel zcela pravdu....
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Pátek, 12. ledna 2018 - 22:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 457
Registrován: 7-2017
Hanzalik: A je to úplné zastavení, nebo pozastavení, dokud nové vedení neusoudí, co s tím dále? Kdyby ÖBB ČD nechtěly pomoct, tak jim žádná Bmz k pronájmu nenabídnou.
Sobota, 13. ledna 2018 - 09:12:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3052
Registrován: 9-2007
Článek je trochu přehnaný, údajně by měl být prodej jen pozastaven. ÖBB nepůjdou proti své koncepci a nenahradí Cityjety 42 let starými vozy. [crazy] Do léta se to snad vyřeší.
kutipe
Sobota, 13. ledna 2018 - 11:17:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 346
Registrován: 4-2012
Dnes na Chebskych Ex poprve vsechny tri Amz
Sobota, 13. ledna 2018 - 11:57:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 458
Registrován: 7-2017
Kdyžtak jsem viděl řazení hradeckých rychlíků: Vím, že BDs je pořád starý Bautzen... ale nějaká modernizace na něco slušnějšího se neplánuje? Nebo se prostě v budoucnu tyhle služby poskytovat vůbec nebudou?
Bkp
Sobota, 13. ledna 2018 - 13:18:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7926
Registrován: 8-2003
V budoucnu tu bude třeba pár uvolněných BDbmr..., takže tím se to samo vyřeší...
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Sobota, 13. ledna 2018 - 14:09:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6089
Registrován: 8-2006
Jen aby to nedopadlo naopak a na hradeckých R nejezdily na kmenu B a A, viz klatovské Rx.[uhoh] Až se divím, že se na hradecké R nešáhlo a nesebraly se nějaké vozy třeba na tu Plzeň.
Sobota, 13. ledna 2018 - 14:37:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 459
Registrován: 7-2017
Čelakovičan: od 16. už budou Bee místo B. (Do Lince budou jezdit ÖBB Bmz). A ABpee nejsou kvůli tomu, že zachraňují Alex, což nikdo nečekal...
Sobota, 13. ledna 2018 - 14:49:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 867
Registrován: 6-2008
čelakovičan:
"Jen aby to nedopadlo naopak a na hradeckých R nejezdily na kmenu B a A, viz klatovské Rx.[uhoh] Až se divím, že se na hradecké R nešáhlo a nesebraly se nějaké vozy třeba na tu Plzeň."

Z HK odešlo několik ABpee, protože je na Klatovy potřeba vícero souprav a během vozové krize dostala Praha z HK 6 vozů Bmz234. Vozy jezdily na Ex1 například.
Radekedar
Sobota, 13. ledna 2018 - 17:40:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2344
Registrován: 6-2008
Tantin27:
"Nebo se prostě v budoucnu tyhle služby poskytovat vůbec nebudou?"
Místo "D" stačí řadit odpovídající počet "d". Dětské kupé pak narvete kamkoliv.
www.atlasvozu.cz
Dave362
Sobota, 13. ledna 2018 - 17:49:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 7-2013
Jezdí prosím ještě na nějakých "Lineckých" soupravách vozy Bee238? Tedy pokud ještě nenastoupily v plné síle zapůjčené rakouské Bmz.
Sobota, 13. ledna 2018 - 18:12:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11534
Registrován: 5-2004
Ono to vypada ze az dohnijou AB a A tak se na nejakych r a rx zrusi i ta jednicka. Nakonec pokud se na klatovaky skutecne vrati Bee a nebudou lepit diry jinde tak tam ta jednicka v podobe ab ztrati smysl uplne. Sestimistny kupe se zasuvkama ve dvojce kontra sestimistny kupe bez zasuvek v jednicce. V lete navic dvojka s klimou kontra jednicka bez klimy.
Sobota, 13. ledna 2018 - 18:16:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 460
Registrován: 7-2017
Od 16.1 na R16 Bee238 a na Ex7 na 154X místo Bee+Bdpee 2 ÖBB Bmz. [vypravci]

A jedničky taky budou, jen musí Alex dát dokupy ty své.
Sobota, 13. ledna 2018 - 21:35:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 558
Registrován: 11-2003
Tantin: Vydržte, až se jmenuje nový Vorstand... pak by se to zase mohlo hnout kupředu...
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Sobota, 13. ledna 2018 - 23:22:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3053
Registrován: 9-2007
Petr_vlček: No pozor, dvě věci

- velká část cestujících, co jedničkou cestuje, preferuje komfort nad službami. Netvrdím, že všichni, ale nemalá část raději pojede v klidu v pohodlném a prostorném Áčku nebo ABčku, než se mačkat v šesti v kupé na tvrdých sedadlech v Bee.
- takový stav není žádná novinka. Na Hradec jezdí soupravy A, BDs, několik Bpee, několik Bmz a zase A nebo AB. Na Děčín jezdí A, BDs a několik Bmz... zkrátka, klima a zásuvky nejsou v případě jedničky až tolik požadovaným, nemalá část cestujících více ocení pohodlí, prostor a hlavně méně lidí. Že se každý žene za zásuvkami a klimatizací je tak akorát dogma moderní doby.

Když bych to měl pojmout s trochu větším nadhledem, možnost připlatit si za větší komfort svůj smysl má a je nedocenitelná. V Polsku či v Maďarsku se rozhodli tuto výsadu zrušit a ačkoliv někde se ještě pořád dá narazit na jedničku (Áčko) přeznačenou na dvojku, tak se obvyklá výsada jedniček v těchto zemích, tedy téměř absolutní* prázdnost, vytrácí. No a nevím, jak Vy, ale když já jsem cestoval po Polsku, tak téměř vždy v první třídě. Místo bylo vždy*, občas prázdný oddíl* a pokud v jedničce náhodou někdo cestoval, byl to poměrně slušný a sympatický člověk. Ve dvojce se pak často stálo, případně sedělo po osmi v kupé a cestovat osm hodin ve společnosti Poláků popíjejících vodku, to fakt ne. [crazy]

* - pochopitelně ne vždy. Vzpomínka, jak jsem v katovickém odporáku cestoval přes noc z Ratiboře do Helu na chodbičce mě bude děsit asi navždy, ale pořád šlo o výjimku a jinak byla k cestování první třída nejpříhodnější a přesně taková, jakou ji popisuji.

Zkrátka, může se zdát, že jednička nemá smysl, když jede Áčko a vedle je Bmz nebo Bee, ale tak tomu není - vždy je možnost volby, zda se chci mačkat v plném voze, anebo cestovat pohodlně ve volnějším voze. A pak je až na výjimky jedno, zda jede Áčko nebo Ampz. No a právě takto ji nemálo cestujících vnímá a spoléhá na ni.

Obzvlášť dnes, kdy je jednička velmi příjemně levná. Ještě nedávno jsem jezdíval z Prahy do Hranic s IN25 za 243 Kč. Po Vánocích jsem si koupil IN50 za 1490 na rok, což se mi nepochybně vrátí nejpozději v druhé polovině února, a jízdenka do Hranic mě rázem v první třídě vyjde na 273 Kč, což je naprosto nepatrný rozdíl. Do toho všelijaké akční jízdenky do zahraničí...

Pokud ČD něco ve vozovém parku opravdu hoří, není to jen akutní nedostatek provozuschopných lehátkových vozů, ale i, dnes už prakticky jakýchkoliv prvních tříd (tj. nejen pohodlných či luxusních). Pár Amz a ABmz to moc nevytrhne a zbytek stojí za prd. No a až dojde dalších 41 vozů od ÖBB, tak bude situace ohledně prvních tříd ještě horší a já doufám a věřím, že to nebude mít nějaké negativní následky na možnost připlatit si za pohodlnější cestování vlakem.
Neděle, 14. ledna 2018 - 05:45:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11535
Registrován: 5-2004
K ty plnosti - jak kde. Zrovna nedavno jsem jel na klatovaku v ab dvojkou neb 4 kupe jednicky obsazeny po trech zatimco ve dvojce po jednom. Dvojka se totiz ve spickach posiluje, jednicka az na hradce ne. Podobne v nejakym exu z hranic do ostravy v abmz jsem si vybral prazdny kupe (bylo z ceho vybirat) ve dvojce proti jednicce obsazeny po dvou.

Mimoto na zminenejch hradcich stale prevladaj abpee (asi proto ze to neni rx...) a na decinech B.

A jelikoz alexu je vsechno uz leta u prdele tak pochybuju ze vubec bude schopen ty svy sroty zprovoznovat. Proc taky kdyz "cd to vyresily". Jo kdyby jim do mnichova posilal ty ab, to by asi byla jina...
Jirka67
Neděle, 14. ledna 2018 - 16:33:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 169
Registrován: 7-2011
Když už jsme u těch souprav na Hradec Králové, kde to neznám: Ale může mi někdo vysvětlit, proč na těchto R jezdí (dle diskuzí tady) ABpee, snad i Bpee, Bmz, když na Plzeňských Rx jezdí z lepších vozů jen Bbdgmee? Vím, ABpee poslali na Mnichov, místo toho je AB. Asi se nyní na R16 vrátí do soupravy jedno Bee (snad), ale stále jako poslední vůz bude jezdit Bdtee nebo B. Klidně mohli ty ABpee z Hradce stáhnout na Plzeň výměnou za AB. Ale pak by tu byla výše zmiňovaná diskuze, že 1. třída v AB by měla horší kvalitu než 2. v Bpee, Bmz.
Prostě na první pohled kvalita Hradeckých R je vyšší než Plzeňských Rx, tedy přesně obráceně než by si normální člověk představoval. Je to jen marketing, že na Plzeň musí být Rx? Proč tedy není Rx i na HK? Anebo snad je tento rok přechodný, že se počítá od r. 2018 na Plzeň "něco lepšího" např. kvůli tunelu, jízdním dobám atd.?
Neděle, 14. ledna 2018 - 17:01:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6091
Registrován: 8-2006
Na HK je to kategorie R snad z důvodu BDs v soupravě. Takže i když je tam ABpee, Bpee a Bmz, tak kvůli tomu hytláku je to rychlík. Na Plzeň je jako hytlák Bbdg.... a k němu právě to ABpee a Bdtee.
Můj názor je, že kategorie Rx je nesmysl. Mimo jiné i proto, že postupem let různé Bmz a další už nejsou vozy vyšší kvality ( bývávalo ), ale normální vozy.
Neděle, 14. ledna 2018 - 17:09:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13981
Registrován: 10-2004
Jirka67: dle aktualizovaného řazení od 16.1. mají Plzeňské rychlíky být v řazení Bdtee276+Bee238+Bbdgmee236+AB349/ABpee347. Pokud tedy bude převládat řazení s AB, mají být v soupravy řazeny 3 modernizované vozy. Jestli nejsou v Plzni schopni udržet v provozuschopném stavu svoje Bdtee, je to jejich problém, nelze kvůli tomu dál degradovat jiné rychlíky.
Pondělí, 15. ledna 2018 - 03:23:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 169
Registrován: 8-2010
Taktéž se přikláním, že kategorie Rx je nesmysl a marketing, ať radši do JŘ a vyhledávače dají vločku jako symbol klimatizace (klidně s poznámkou) a ne řešit něco kategorií Rx a pak ji nedokázat zajistit. K Hradeckým R, proč je někteří pořád chtějí srážet, když se jedná o konkurenci k autobusu? ABpee neberu jako kvalitní jedničku, ale zase reálně, kdo tyto R využívá ví jaké jsou relace a kde se láme poptávka.
http://www.youtube.com/user/tom88CZ?feature=mhum
Pondělí, 15. ledna 2018 - 03:29:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 461
Registrován: 7-2017
Mně Rx dával smysl ve spojení s minibarem, který tam ale teď není, tak bych to přeznačil na ten R... Jaksi vozy standardu Bee jsou už dávno standardem, ne něco navíc.
Jirka67
Pondělí, 15. ledna 2018 - 08:27:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 7-2011
Orky:
chápu, jen poznámka: opravdu nevím, zda na 7 soupravách R16 jezdí alespoň jedno ABpee. Za 14 dní pravidelného cestování jsem na R16 nepotkal ani jedno, samé AB.
OK, problém s Bdtee mají v Plzni. Nicméně si nemohu pomoci, ale složení modernizovaných vozů na hradeckých R: ABpee+Bpee+Bmz je podle mého kvalitnější než plzeňské Rx: Bbdgmee+Bee+Bdtee(B)
Pondělí, 15. ledna 2018 - 08:43:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11538
Registrován: 5-2004
Spíš mně zaráží že se Bmz používaj na posily a na kmenech jezděj B.

"plzeňské Rx: Bbdgmee+Bee+Bdtee(B)"

Včera a několikrát předtím viděno AB+Bbdgmee+2B.

To bude dobrej bordel v létě na Rudu s kolama když tam na ně zbyde 12 míst v hytláku.
Pondělí, 15. ledna 2018 - 09:20:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13983
Registrován: 10-2004
Jirka67: No a rychlíky do Budějovic, Děčína a řady dalších stále brousí béčka. Mimochodem, část hradeckých rychlíků má místo ABpee áčko.
Petr_vlček: Platnost od 16.1.
Malý_fotograf
Pondělí, 15. ledna 2018 - 09:38:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6487
Registrován: 5-2002
Přátelé, tady mícháte dvě věci dohromady. První je prohazování vozů mezi depy za účelem stabilizace kvality nabídky na lince R16. Tam musíte brát v potaz, že někdo ty vozy taky udržuje a zná, nemůžou se prostě jen tak půjčovat po republice na dobu delší než je proběh do nějaké údržby.

Druhá věc jsou plzeňská Bdtee a to je kapitola sama pro sebe. Na jejich správné řazení v Plzni prostě kašlou. V pátek třeba jeden kousek točil osobáky na trati 190. Druhý kousek byl celý minulý týden řazen jako posila k Rx, takže v kmenu některých souprav Bdtee chybělo, ale na posile (kde nemá co dělat) vesele jezdilo každé ráno na Rx 755. České dráhy mají systém, kterým můžou ze zaslaných bržděnek zpětně monitorovat, které vozy na soupravách měly. Je velkou chybou, že dodržování řazení vozů Bdtee nikdo od změny GVD neřeší, protože by mohlo být při nejmenším lepší, ne-li stoprocentní. A samozřejmě by se to odrazilo i na spokojenosti zákazníků, protože by jich menší počet narazil na problém, kdy zakoupil místenku do velkoprostoru a jelo kupé a naopak.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Jirka67
Pondělí, 15. ledna 2018 - 10:04:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 7-2011
Malý_fotograf: souhlas
Orky: také souhlas, ale R na Děčín a Budějovice (stejně jako na Hradec) nenesou označení Rx, ale R. Takže tam se Béčko asi dá očekávat. Rychlíky na Plzeň ale nesou označení Rx a tam bych Béčko nečekal (stejně jako např. na Rx do Chebu přes Ústí). Snad se to na Plzeň od 16.1. s příchodem Bee zlepší.
Pondělí, 15. ledna 2018 - 11:03:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11539
Registrován: 5-2004
Ještě bych doplnil že na tu Plzeň se B/AB vrátily poté co se tam již prakticky nevyskytovaly.
Pondělí, 15. ledna 2018 - 12:26:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8529
Registrován: 10-2003
Jirka67:Rychlíky na Plzeň ale nesou označení Rx a tam bych Béčko nečekal

Ze začátku bylo uváděno, že Rx má být řazen z 80% modernizovaných vozů, takže tam bylo možné čekat i to Béčko.

Jinak definice R/Rx/Ex je taková:

Rychlíky (R) zastavují pouze ve významnějších stanicích nebo zastávkách a zajišťují rychlé spojení mezi regiony v České republice. Zpravidla nabízejí cestování 2. i 1. třídou s možností rezervace místa k sezení. Umožňují přepravu kol, dětských kočárků nebo jiných rozměrných zavazadel. Postupně jsou nasazovány moderní vozy a kategorie vlaků se pak mění na rychlík vyšší kvality (Rx). Rychlíky objednává a spolufinancuje Ministerstvo dopravy ČR.

Rychlíky vyšší kvality (Rx) a expresy (Ex) zastavují pouze ve významnějších stanicích nebo zastávkách a zajišťují rychlé spojení mezi regiony v České republice nebo i do zahraničí. Nabízejí cestování 2. i 1. třídou s možností rezervace místa k sezení. Umožňují přepravu kol, dětských kočárků nebo jiných rozměrných zavazadel. Ve vybraných expresech je možno zakoupit občerstvení u roznáškové služby. Rychlíky vyšší kvality a část expresů objednává a spolufinancuje Ministerstvo dopravy ČR. Část expresů jezdí bez objednávky a spolufinancování na komerční riziko Českých drah.

Osobně jsem zastáncem zrušení kategorie Rx, protože zase takové rozdíly tam nejsou, zvlášť když třeba na Plzeň to teď pohřbili řazením a zrušením minibaru. Chápu, že je třeba rozdíl mezi Švejkem a Rx do Brna, ale má cenu si na to hrát?
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Mladějov
Pondělí, 15. ledna 2018 - 12:32:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11936
Registrován: 3-2007
>Osobně jsem zastáncem zrušení kategorie Rx

Samozřejmě, mimořádně nešťastný reklamní tah. A silně kontraproduktivní, protože když čekáte každý druhý den 10-15 minut na zpožděný Rx, mezitím si aspoň šestkrát vyslechnete z rozhlasu sousloví "vyšší kvality" a před vámi zastaví "B", tak vás fakt nezajímaj nějaké modrogumní definice z vnitropodnikového předpisu, 80 % nebo kolik, ale vidíte ROZPOR.
A pro cestujícího je součástí kvality vlaku i jeho včasná jízda, ať se slovíčkáři budou točit, na čem chcou.
Pondělí, 15. ledna 2018 - 13:18:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11540
Registrován: 5-2004
Retroexpres (Rx) je sestaven z toho co zbylo odjinud a staví asi jako spěšňák[biggrin]
Pondělí, 15. ledna 2018 - 13:35:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8434
Registrován: 4-2003
Mladějov:Samozřejmě, mimořádně nešťastný reklamní tah. A silně kontraproduktivní, protože když čekáte každý druhý den 10-15 minut na zpožděný Rx, mezitím si aspoň šestkrát vyslechnete z rozhlasu sousloví "vyšší kvality" a před vámi zastaví "B", tak vás fakt nezajímaj nějaké modrogumní definice z vnitropodnikového předpisu, 80 % nebo kolik, ale vidíte ROZPOR.


Ano, zavedení Ex Praha - České Budějovice je zcela zbytečné jak v současné době, tak i v budoucnu a zavedení Ex Praha - Plzeň v době nedostatku vozů a nedokončeného tunelu je silně kontraproduktivní. Jako kdybych to tu nejednou nepsal a několikrát tu za to nebyl plísněn jako železniční kacíř bez práva na další existenci [crazy].
Pondělí, 15. ledna 2018 - 13:42:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2842
Registrován: 5-2006
Shrnul bych to takhle. To co jezdí (nebo by mělo jezdit) na Rx není žádná vyšší kvalita, ale prostý standard, který by cestující očekával v jakémkoli vlaku koncem 10.let 21.století. Stejně jako ČD 680 by možná bylo něco Super na přelomu století, ale ne dneska.
Vozy B (zvlášť v koženkovém provedení) by pak měly již minimálně 10-15 let být ve šrotu, nikoli jezdit na jakýchkoli vlacích, natož pak tzv. vyšší kvality.
Pondělí, 15. ledna 2018 - 14:14:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 462
Registrován: 7-2017
Bram: Já bych s tou Ex7 úplně nesouhlasil, lidi to přilákalo. Vozy budou, holt ta výběrová řízení trvající čím dál delší dobu.

A Ex6 si v okolí lidé taky celkem pochvalují, R16 tolerují (30 korunová odškodné z neřazení zásuvek to celkem kompenzují...), když je náhrada čistá a ví, že se to řeší a je slíbený horizont, kdy to bude (do konce ledna). Nejvíc si lidi pochvalují konec Bm Alexu... Co se vozů týče, tady to bude někde mezi ČD a ministerstvem - tunel měl původně 2017 být, to by mi zajímalo, čím by se jezdilo. Pokud se Ex6 zavedly najednou (o čemž pochybuji, minimálně o Mnichovech se vědělo dopředu, že budou po 2 hodinách, samotný koncept Ex6 se pak řešil už říjen 2016 (určitě i dřív, ale dřív jsem mail s připomínkami k R6 nepsal), to jest víc než před rokem), potom jde holt o provizorium, které se nějak zvládne. Zpoždění z Německa už zmizela, Bee přijdu z linecké Ex7, zbývá, aby si vyřešil situaci s vozy Alex - BEG mu to pokutami jasně vysvětlí... Snad každý týden mají jednání, berou to v Bavorsku vážně, protože se jim to sypalo od Furthu po Mnichov. [happy]
Pondělí, 15. ledna 2018 - 14:26:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8436
Registrován: 4-2003
Tantin27:Já bych s tou Ex7 úplně nesouhlasil, lidi to přilákalo.

Samozřejmě to pár lidí přilákalo, ale za příliš velké peníze a za cenu vylidnění rychlíků.....

A Ex6 si v okolí lidé taky celkem pochvalují, R16 tolerují (30 korunová odškodné z neřazení zásuvek to celkem kompenzují...)

Stačilo rok počkat, až se situace trochu stabilizuje [wink].
Pondělí, 15. ledna 2018 - 14:31:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 463
Registrován: 7-2017
Bram: Proč rok? Bee budou postupně od zítra, tak nechápu? Jakože to rok bude trvat Alexu?

Ad Ex7: Ona jaksi pomáhá i ekonomické bilanci koridoru, když na to Jihočeský kraj kašle a škrtá co jde. Když už je III. koridor taková znouzecnost, tak ať ten IV. aspoň trošku vypadá.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tantin27.)
Pondělí, 15. ledna 2018 - 14:32:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 560
Registrován: 11-2003
Livingproof: a to vše za jízdné jako v Indii, že? Víte vy vůbec, že ten vagon stojí u nás stejně jako v Německu, kde je ovšem jízdné nesrovnatelně jinde? Ano, namítnete, že i platy jsou jinde, ale já znovu opakuji, že pořizovací cena vozu bude stejná u nás jako v Reichu. Osobně považuji ČD v poměru cena/kvalita za jednoho z nejlepších dopravců v Evropě. Ano, rezervy jsou, mnohdy i obrovské, přesto bychale doporučoval otevřít oči.

PS: nejsem zaměstnanec ČD!
Zabij bobra, zachráníš strom...
www.martinhanzal.net
Pondělí, 15. ledna 2018 - 14:34:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 464
Registrován: 7-2017
Hanzalik: Mohu jen podepsat. A u mimořádností jsou ČD lepší než ÖBB i DB. Minimálně vetšinou.
Pondělí, 15. ledna 2018 - 14:43:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11541
Registrován: 5-2004
"Nejvíc si lidi pochvalují konec Bm Alexu..."

Tak to jsem asi měl teď o víkendu nějakej sen že jsem viděl mnichovák ve složení 3x dvojka ČD (Bd(m)pee a k tomu alexí Bm... Ani to ABpee co zmizelo z R16 se tam nevyskytovalo...

Mch silně pochybuju že ty AB zmizej do konce ledna. Možná tak do půl roku kdy s nějakou změnou zmizej z JŘ jedničky[crazy]
Pondělí, 15. ledna 2018 - 14:57:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8437
Registrován: 4-2003
Tantin27:Proč rok? Bee budou postupně od zítra, tak nechápu? Jakože to rok bude trvat Alexu?

Protože otevření tunelu [wink].

Ad Ex7: Ona jaksi pomáhá i ekonomické bilanci koridoru, když na to Jihočeský kraj kašle a škrtá co jde. Když už je III. koridor taková znouzecnost, tak ať ten IV. aspoň trošku vypadá.

V tom případě by to ale mělo spíš vypadat tak, že by rychlíky mezi Prahou a ČB by jezdily každou hodinu a měly by zastávku i v Sezimově Ústí [wink].
Pondělí, 15. ledna 2018 - 15:50:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 465
Registrován: 7-2017
Bram: Otevření tunelu je hezké, ale Ex do Mnichova byly podepsány 2017, tak se s tím muselo pracovat... Asi by bylo šlo R6 nechat a klatováky nějak pořešit (jak?), ale jaksi problém není primárně v tunelu, ale ve 171.... Ex6 je pozitivní i ve večerním spojení do Chebu.

Osobně si stejně myslím, že Ex do Chebu by byl opravdový Ex jen ve chvíli, kdyby všechny spoje jezdily Pendolina a jezdilo se podle klopících rychlostníků - už jen s tunelem by byla Plzeň - Praha za cca 65 minut, což je velmi slušné... A rozdíl v úseku Plzeň - Cheb je taky značný, u takových Mariánek je klopící rychlostník na 150, normální jen 120 myslím.

Dělalo to dříve 10 minut rozdílu, což je dost. Na Ostravu by to stejně chtělo kapacitnější soupravy - něco jako Railjet nebo co se plánuje na Budapešť. [happy]

4 Pendolina by Plzeň - Cheb vyjezdila, jenže když je Ex6 dělána prokladem s Mnichovem, tak mi napadá jedině paskvilní řešení v podobě dodržení uzlu v Plzni [uhoh] a příjezd do Prahy holt „jak to daná souprava vyjede" [uhoh].

Ex7/R17: To asi ano, ale je tam taková frekvence, že by se ta hodina vyplatila víc, než když je rychlé spojení do krajského města a k tomu vymeták pro ten zbytek?
Pondělí, 15. ledna 2018 - 16:16:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11543
Registrován: 5-2004
No a ten "problém 171" bude ještě pár desítek let... Holt nějakejm borcům "ekonomicky nevyšel tunel do Berouna", leč bez něj a aniž by bylo jakýkoli náhradní řešení, tedy v podstatě pro regionálku, "vyšel" tunel u Ejpovic...

Ono Pendo plazící se 80 podle vody a skákající za zpožděnejma S7 nejmíň se zastavením na Závodišti (protože nějakej moudrej šetřílek kdysi zrušil Chuchli...) taky není ono.
1) byl by to konec možnosti se dostat s kolama na Chebsko (má to 3 háky)
2) z Plzně do Prahy by buď nebyla pravidelná hodina nebo by to stejně muselo jet v časech klasik z Němec neb dojezd do Prahy a odjezd z Prahy je dán taktovou trasou a jinudy se to jaksi na 171 neprocpe (viz výše tunel).
3) pokud se někdy bude kopat i ta 171 tak by bylo hnedle škoda ty pendolina likvidovat bagrama a zamotávat do drátů jak je zvykem
4) z Plzně dál by to suplovalo regionálku a na to to má dost pomalou výměnu cestujících a ani rozjezdy nejsou nějaký extra žihadlo, nemluvě o hafu stahovaček (KD, Zdice, Cerhovice, Mýto...)
Pondělí, 15. ledna 2018 - 16:26:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 466
Registrován: 7-2017
Petr_Vlček: No, doufejme, že teď, s křížkem po funuse, ten tunel vyjde. Musí.

Ta úvaha s klopidly je opravdu spíš teoretická, tohle jsou taky platné argumenty. Jen mi přijde škoda, že když už tam to Pendolino jede, tak se drží takt, byť cestou co vím přípoje nikde SC nemají... (odjezd z Chebu později / příjezd do Chebu dříve by asi ničemu nevadil).

(Příspěvek byl editován uživatelem Tantin27.)
Smithers
Pondělí, 15. ledna 2018 - 17:48:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 556
Registrován: 12-2007
Samozřejmě to pár lidí přilákalo, ale za příliš velké peníze a za cenu vylidnění rychlíků.....
To se brzo změní: https://pid.cz/rozsireni-integrace-zeleznici-od-4-2-2018-rakovnic ko-horovicko/
Pondělí, 15. ledna 2018 - 18:10:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6451
Registrován: 5-2002
4 Pendolina by Plzeň - Cheb vyjezdila, jenže když je Ex6 dělána prokladem s Mnichovem, tak mi napadá jedině paskvilní řešení v podobě dodržení uzlu v Plzni [uhoh] a příjezd do Prahy holt „jak to daná souprava vyjede" [uhoh].

Tak na Mnichov by se taky hodila klopidla místo současného cirkusu, zatím dieslová, a bylo by to OK. Aspoň by se dostal ten Mnichov na nějaké použitelné jízdní doby. + Chebská pendolína výhledově až do Norimberka...


1) byl by to konec možnosti se dostat s kolama na Chebsko (má to 3 háky)

To by snad šlo rozšířit, plus bych viděl rozumnou v pá+ne klasickou posilu do Mariánek, jako byla od letoška zrušena... (V poloze třeba těch Rx co jsou dnes výchozí z Plzně)
Pondělí, 15. ledna 2018 - 18:30:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13984
Registrován: 10-2004
H_k:
"To by snad šlo rozšířit, plus bych viděl rozumnou v pá+ne klasickou posilu do Mariánek, jako byla od letoška zrušena... (V poloze třeba těch Rx co jsou dnes výchozí z Plzně)"
Jenže ty vlaky končící v Plzni točí za půl hodiny zpátky do Prahy, z čehož plyne, že posila do Mariánek znamená soupravu navíc. Kde jí sebrat? Třeba by mohl místo toho jet obratový rychlík v řazení BDs+4xBdt, poskládáný s posil pro plzeňské osobáky. [happy]
Pondělí, 15. ledna 2018 - 18:50:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6452
Registrován: 5-2002
Zase by nebylo třeba posilových vozů na současné klasiky, tak třeba z toho...
Pondělí, 15. ledna 2018 - 19:17:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13985
Registrován: 10-2004
H_k:
"Zase by nebylo třeba posilových vozů na současné klasiky, tak třeba z toho..."
Než sušit 4-5 modernějších vozů, aby ujely 76 km v pátek a 76 km v neděli, to bych je radši poslal točit (třeba) Děčíny.
Pondělí, 15. ledna 2018 - 19:26:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1575
Registrován: 3-2015
Video RX 762 Karlštejn s Esem 362 052 ze stanice Beroun
Pondělí, 15. ledna 2018 - 19:26:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6454
Registrován: 5-2002
Orky: Teď se suší stejně, ale samozřejmě při převedení Chebů do pendolín komplet by se uvolnily taky ty kmenové soupravy (=> Děčín), posily by posilovaly ty Mariánky třeba.
Pondělí, 15. ledna 2018 - 19:51:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6092
Registrován: 8-2006
V Praze-Vysočanech na záloze reko-patra.

ad vozy: Nejspíš byl předpoklad, že už budou vozy na Budapešť. A dále by mělo být 41 vozů z Rakouska, ale někde tady na káčku jsem četl, že je nějaké zdržení.[uhoh] Pak je otázka, jestli budou další panteři.[coze] A když může panter jezdit Pha-Brno, může jezdit i Pha-ČB, nebo Pha-Plzeň.[blush]
Dan38
Pondělí, 15. ledna 2018 - 20:05:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 337
Registrován: 4-2006
Dnes kvalitka EX 142 Petr Bezruč: Ampz+B+B+Bdpee231+B. Zpoždění v UO cca 20 min. Jančura je jistě rád, že mu ČD posílají cestující [crazy]
Pondělí, 15. ledna 2018 - 20:43:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 296
Registrován: 8-2017
nebo Pha-Plzeň...
...- Železná Ruda-Alžbětín, nebo na střídačku Panter a klasa? [uhoh]
Pondělí, 15. ledna 2018 - 22:17:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6093
Registrován: 8-2006
Klíííd.[proud] Jestli někdy ( a budou to panteři ), tak jenom panteři do Klatov a tam přestup.[coze][sad] Třeba Pha-HK se snad plánuje do budoucna taky čistě jenom do HK, takže žádné Trutnovy, ani Letohrad, či Meziměstí.
Pondělí, 15. ledna 2018 - 22:26:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 297
Registrován: 8-2017
Zlomení v Hradci se plánovalo už někdy před dvěma lety a zatím je ticho po pěšině. Lámat vlaky na Rudu v Klatovech je podle mě blbost, ten vlak je z Plzně využívaný právě proto, že jede přímo.
Pondělí, 15. ledna 2018 - 22:59:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 192
Registrován: 8-2010
Mandelinka-není to blbost. Návaznost z Německa v Alžbětíně 0. Z dvouhodinového intervalu není nikdo z místních happy a lyžaře-kolaře z Plzně odvozí sezonní speciál. Pražané jezdí na
Šumavu zásadně po silnici. Akorát bych si místo 810, 814 a 842 dokázal představit 841.
Úterý, 16. ledna 2018 - 04:54:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8443
Registrován: 4-2003
Pernion:Mandelinka-není to blbost. Návaznost z Německa v Alžbětíně 0.

Je to blbost, protože přestupy lidí z německých vlaků do českých (a opačně) byly a jsou minimální - jde většinou o jednotky lidí.

Heleďse Pernione, chceš li dupat nožičkama a chtít něco, co vyžene lidi z vlaků mezi Klatovy a Železnou Rudou úplně, tak se čiň, třeba budeš vyslyšen - málem se tak už stalo [crazy].


Pražané jezdí na Šumavu zásadně po silnici.

S lyžemi až na pár exotů (včetně mne) to platí zcela, v létě tomu už tak úplně není.


Akorát bych si místo 810, 814 a 842 dokázal představit 841.

Akorát by to bylo oproti 814 dražší a lidí by tam více stejně nejezdilo [nene]. Moc bych se v tom nerejpal, aby pak někoho šetřivého nenapadlo, že tam vlastně provoz v určitých obdobích nemusí být vlastně žádný [crazy].
Úterý, 16. ledna 2018 - 06:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1213
Registrován: 6-2009
Dan38: netřeba řešit, 544 dnes úplné retro. 151.023 + Ampz + 3 B249 (a chybějící 367). Moc tu z té stabilní soupravy nezůstalo.
Úterý, 16. ledna 2018 - 09:08:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 7-2017
Tak tři z osmi zapůjčených rakouských Bmz na Jižní expresy už jsou v Budějicích: https://www.railtrains.sk/modules/xcgal/displayimage.php?pid=3161 6
Úterý, 16. ledna 2018 - 09:45:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2843
Registrován: 5-2006
Jeník_H: Pěkné. Doufejme, že vyšší kvalita u toho zeleného béčka spočívá alespoň v tom, že se umyly černé mastné skvrny na kožence v úrovni hlavy [cunik][crazy][lol]
Malý_fotograf
Úterý, 16. ledna 2018 - 09:48:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6488
Registrován: 5-2002
Hon: Koukám, že to nejsou vozy z těch, o jejichž odkup se ČD ucházejí.

Další dobrou zprávou je, že dnes by do Chebu měly přijet další dva vozy Bmz229. Už jsem měl tu čest se s Bmz229 po rekonstrukci svézt a musím říct, že lepší oddílový vůz druhé třídy těžko hledat. Velmi kladné body patří zejména za možnost regulace osvětlení (na asi deset různých poloh) i možnost regulace hlasitosti rozhlasu (s tím, že nejde ztlumit úplně). Samozřejmě někomu můžou chybět záclonky směrem na chodbičku, ale já osobně jejich absenci chápu.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.