Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Tratě kolem Pardubic a Hradce Králové » Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 10. 06. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 10. 06. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 18. května 2018 - 11:44:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4949
Registrován: 12-2004
Prachovice končí v září úplně.
Výprachtický_okultista
Pátek, 18. května 2018 - 11:52:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 356
Registrován: 3-2010
Snad jen na mimosezonní období. I když zrovna do Prachovic není problém kdykoli vlaky zase zavést. Dokud se jezdí do Heřmanova Městce...
jitachru
Pátek, 18. května 2018 - 21:37:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 749
Registrován: 3-2017
Rosťav:
"Tipuji, že v prosinci se v PK na žádné další trati provoz neukončí (ani výrazněji neomezí"
Nezapomeňte že na radnici sedí ODS a banda protiželezničních lobbistů.

Jis:
"Cogwheel: Nebudou. (nepleťte si krajské a komunální, prosím)"
Možná předčasné. Ale aby to nebyla opět změna k horšímu.

velkej423:
" Dneska zase jela 25339 810... "
Která?


velkej423:
" z Borohrádku se ušetří 1x 810, o kterou ale nepřijdeš... "
Jakto? Vymyslí se pro ní náhradní výkon? Občas by to chtělo přidat posily na 238 v úseku Perníkov - Chrudim (- Slatiňany), hlavně ráno.

Výprachtický_okultista:
" Dokud se jezdí do Heřmanova Městce... "
To je jen otázka času. Dávám tomu max dva grafikony, během kterých se překopají přípoje, seškrtají vlaky v okrajových časech. Však uvidíte v prosinci.

(Příspěvek byl editován uživatelem jitachru.)
Pátek, 18. května 2018 - 21:45:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1616
Registrován: 12-2007
Jitko, ty vůbec nemáš potuchy, co se na krajském úřadě děje a ani vůbec neznáš lidi, kteří tam sedí. Tak si prosím odpusť tyto komentáře, které nemají s realitou opravdu nic společného.
Pátek, 18. května 2018 - 21:48:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 707
Registrován: 3-2009
Nezapomeňte že na radnici sedí ODS a banda protiželezničních lobbistů.
Myslím, že jsem si souvislostí (nejen politických) vědom o něco lépe než vy[happy] Navíc je to spíše o názorech a možnostech konkrétních lidí, kteří mají šanci tyto věci ovlivnit, než o jejich příslušnosti k politickým stranám... svět opravdu není tak černobílý, jak jej vnímáte (soudě z vašich projevů).

Však uvidíte v prosinci. A když v prosinci žádné takové věci neuvidíme? Omezíte četnost Vašich příspěvků na téma "předpovídání, kdy se která trať zruší"?
Pátek, 18. května 2018 - 22:24:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3571
Registrován: 11-2008
Před nějakým časem ( cca dva měsíce ) jsem reagoval na tiskovou zprávu o výběru dopravců na dopravni obslužnost kraje. Pan hejtman v ni prohlašoval, ze nechce vozit lidi v "50 let starých šrotech". Poslal jsem email radnimu pro dopravu ( p. Kortyš za ODS ). Kupodivu se ozval a pozval na osobní setkání. Hodinový rozhovor uběhl velice rychle a oba jsme byli překvapeni. On z toho, co jsem mu pověděl o reálném provozu a o skutečnostech o soukromých dopravcich. Já z toho jak pan radní má docela rozumné nazory na dopravní obslužnost i co se týče železnice, ale co se týká odborných znalostí, tak to dělalo dojem, ze by ho každý dopravce lehce opil rohlíkem.[andel][vypravci]
Sobota, 19. května 2018 - 07:35:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1454
Registrován: 11-2005
Snad vaše setkání k něčemu bylo, každopádně díky moc za snahu[wink][ok]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 19. května 2018 - 09:16:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7930
Registrován: 8-2012
byli překvapeni. On z toho, co jsem mu pověděl o reálném provozu a o skutečnostech o soukromých dopravcich
Že by nalejvárnu modrogumních tezí o fujfuj vyzobávačích a obětavé Jediné Správné Dráze neměl od těch, co jsou za to u Tradičního placeni? To svědčí o jejich špatné pracovní morálce... [biggrin]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
jitachru
Sobota, 19. května 2018 - 09:28:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 750
Registrován: 3-2017
Jitko, ty vůbec nemáš potuchy, co se na krajském úřadě děje a ani vůbec neznáš lidi, kteří tam sedí.
Ano osobně je neznám a netýkam si s nimi. Krajský úřad - dovedu si to představit - ale jisté pudy má téměř každý člověk, ale to by nevadilo, každého věc. Ale jsem obětí ,, výsledku,, práce KÚ, tedy vhd v pardubickém kraji. Sice jezdím (resp jezdila jsem) jen z konce Chrudimi do středu Pardubic, a občas mi to stačí.

Omezíte četnost Vašich příspěvků na téma "předpovídání, kdy se která trať zruší"?
Pokud mě kraj přesvědčí,tak ráda.

nechce vozit lidi v "50 let starých šrotech".
Ono bez těch ,,šrotů,, by ráda trati zanikla, což by se panu radnímu vlastně líbilo. Ale ten Regiomouse není úplně tak špatný.

On z toho, co jsem mu pověděl o reálném provozu a o skutečnostech o soukromých dopravcich.
Tak on si usedl do křesla jako radní pro dopravu a přihrává kšefty dopravcům aniž by o tom měl šajnu - taky dobré.[ok]

jak pan radní má docela rozumné nazory na dopravní obslužnost i co se týče železnice
Ano, minimální (nebo ideálně vůbec žádná) regionální železniční doprava a pokud, tak hlavně neprovozovat ČD a nenasazovat 810. Jestli pán radní lehce opil rohlíkem Vás.
Sobota, 19. května 2018 - 10:39:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 5-2002
jitachru: pořád nevím, jestli jste opravdová, nebo jste jenom virtuální projekt nějakého šotouše se zvráceným smyslem pro humor [lol]
Sobota, 19. května 2018 - 16:35:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 590
Registrován: 11-2013
Žádný náhradní oběh ani podobné harakiri se s žádnejma 810 dělat nebude.
Na 25339 myslim jela v pondělí 060 a v pátek 059.
Posily taky nebudou, je toho až až.

Ale jak jsem si tak stihl v pátek ráno všimnout, už ani 5365 není tolik narvaná, lidi se odnaučili tím jezdit. Buď jedou BUSem, vlakem dřív a nebo jedou na kole či jiným způsobem.
A to prosím od té doby (červnová změna r.2016), kdy 5365 přestaly jezdit dvě 814.
Ale to nepatří sem, ale do diskuze 238 a 261.
Sobota, 19. května 2018 - 19:11:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16577
Registrován: 5-2002
Sants: nebo jste jenom virtuální projekt nějakého šotouše se zvráceným smyslem pro humor
Spíš to vypadá, že tím dotyčný šotouš vyřešil dva problémy najednou: má jak názorového souznitele, tak i ženskou... [crazy]

Na druhou stranu, když si přečteš/poslechneš Kateřinu Konečnou, tak proč by něco takového nešlo vypěstovat i tímto směrem...?
jitachru
Sobota, 19. května 2018 - 20:53:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 751
Registrován: 3-2017
Sants: prostě už mi doprava v pardubickém kraji leží dost dlouho v žaludku, žádný humor v tom nehledejte. A to jak veřejná, tak i silnice. Podívejte na R35, opět se odsouvá, takže možná ani nebude. Viz obchvaty Perníkova. Dodnes od plánu (2002) nestojí jediný metr.

Hajnej: myslíte poslankyni Konečnou z Ostravy?

Velkej423: takže je snaha vyhnat lidí i z 238? A co bude s tou ušetřenou 810? Zůstane jako záloha? To těžko ne?? I když ty 844 docela vypadávají to je taky pravda......ale depo v Pardubicích žádný stroj navíc asi držet nechce.
Sobota, 19. května 2018 - 21:39:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 703
Registrován: 6-2005
Díky tomu, že na 5365 jezdí jen jedna 814, může jet ta druhá školní vlak z Pardubic do Holic. Středoškoláků je v posledních letech méně, takže jedna 814 na 5365 stačí. I když třeba pár lidí cca 5 - 10 minut stojí.
Trance 4 ever[pozor] www.mixcloud.com/LubosNovak[blesk]



Neděle, 20. května 2018 - 15:18:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 591
Registrován: 11-2013
471015: Školní vlak do Holic jede 5062. Tam ta obsazenost ujde.
Školní je taky 25042, kterým jezdí taky děcka do Holic. A pak přestupují na 810, která jede do Holic.

Nevím, ta 5062/25339... Kdyby místo 25339 jela ta 814 radši na 25043, bylo by to lepší. Ostatně před onou červnovou změnou 2016 tam jezdila... A mělo to smysl.
Přijde mi, že tyhle oběhy jsou šité horkou jehlou.

Někdo si s tím dal práci, kterou oceňuji, ale lidi si ty vlaky nějak moc neoblíbili.

jitachru: Žralok aktuálně jezdí jeden. A to 844.031-5. 844.030-7 je po MU u Cejřova. Když jsem ho v pátek viděl, tak se na něm nic moc nezměnilo. Takže než zase vyjede...
Pondělí, 21. května 2018 - 18:44:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 399
Registrován: 4-2013
https://zdopravy.cz/velke-ruseni-pokladen-szdc-chce-skoncit-prode j-jizdenek-ve-197-stanicich-6419/

Nevíte někdo jestli se ruší nějaká pokladna v Pardubickém či Královehradeckym kraji???
Pondělí, 21. května 2018 - 20:25:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1703
Registrován: 7-2002
juki: V Pce kraji dávno žádný výpravčí jízdenky neprodává.
Úterý, 22. května 2018 - 20:53:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 757
Registrován: 7-2009
Až do tohoto pátku cca do 18 hod denně totální rozvrat osobní dopravy mezi Pardubicemi a HouskoKnedlíkovem - trať 031. Dnes o denní odhadem 30 odklonů, často Metransy blížící se k 680 metrům délky, dlouhé vlaky Carga (patra do boleslavské automobilky), nějaké ty wapky a spoustu dalších. Díky souběhu výluk Řečany-Záboří, Bordelhrádek-Choceň (nové šraňky a semafóry v Čermné-Korunce) a Železný Brod-AltPaka často v Rosicích pouze jediná volná dopravní kolej. Navíc dnes zdechlý motorový schnellzug 1263 Reichenberg-Pardubitz separovaný monstrsoupravou R 1265 v čele s brejlákem 754.060 a zdechnuvší Os 5346 s půlhodinovým bonusem. Jinak ve Slatiňanech a Kostěnicích současně zátěž od LTE Slovakia. Chaos začíná po 8.hodině ranní a končí v pozdním odpoledni...
Nechic
Úterý, 22. května 2018 - 22:19:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2203
Registrován: 4-2010
Petr165: To zdechá nějak často. Se mnou zdechnul v neděli.
Čtvrtek, 24. května 2018 - 08:12:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2106
Registrován: 12-2007
Vono taky kdyby se dělalo řečany-záboří pořádně ve třech směnách, tak by to taky netrvalo věčnost. To už bylo předminulou neděli.
Navíc kromě TV, aspoň co já jsem viděl z Jiřího Trouby, se sem tam vyměnil pražec a navařil kus nové kolejnice. začíná se to hezky flikovat a brzy to dopadne jak na 072 či 231
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Čtvrtek, 24. května 2018 - 09:36:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1476
Registrován: 1-2011
Dnešní Choltice. Křižování Os 25004 a Os 25003 už jen do 8.6.2018.



(Příspěvek byl editován uživatelem Jamamoto.)
Čtvrtek, 24. května 2018 - 13:14:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16632
Registrován: 5-2002
Úpa: Vono taky kdyby se dělalo řečany-záboří pořádně ve třech směnách
Copak, toužíš si rejžnout na noční...?
Čtvrtek, 24. května 2018 - 14:27:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2107
Registrován: 12-2007
Soudruhu, já dělal noční i 24ky mnoho let. Tak nevím, proč by se stát nemohl zasadit o rychlejší průběh dopravních staveb a oprav. Jako je to v Německu nebo Rakousku. Ale proč by si soudruh Hajnej neudělal osobní vysírku? Ať desetitisíce cestujících hnijí ve zpožděných vlacích, soudrhuh Hajnej to tak chce, protože přece proč pracovat na nejdůležitější železniční trati v Česku i v noci [cunik][ko][lame]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Čtvrtek, 24. května 2018 - 15:45:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16635
Registrován: 5-2002
Úpa: Tak nevím, proč by se stát nemohl zasadit o rychlejší průběh dopravních staveb a oprav.
Na to, aby se dělalo něco přes noc, jsou stejně jako do mariáše potřeba tři: ten, co je ochoten dělat v noci, ten, co je to ochoten zaplatit, a ten, co je ten noční kravál ochoten strpět a neposlat ty dva do [zadnice].
Čili možnými důvody je (obecně) to, že buď nejsou lidi na trojsměnnej provoz, nebo nejsou prachy na to je zaplatit, nebo se proti noční práci někdo odvedle oprudil.

Ale proč by si soudruh Hajnej neudělal osobní vysírku?
A potrefená Hlúpa hned nadává do soudruhů, protože na víc ve své ubohosti nemá... [crazy]
Čtvrtek, 24. května 2018 - 17:26:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3587
Registrován: 11-2008
Nebude problém v nočních výlukách náhodou v tom, že některé práce se v noci z bezpečnostních důvodů dělat nesmí ? A "inspektorát bezpečnosti práce", nebo jak se ta instituce jmenuje to asi dost sleduje. [andel] Známý dělá strojníka, krom jiného i na SVP74 ( sekačka ) a byl ochoten sekat trávu právě v noci, kdy na lokálce nic nejezdí, ale to prý z bezpečnostních důvodu nejde, tak to dělá v denní době a vlaky nahrazují autobusy NAD.
Čtvrtek, 24. května 2018 - 18:46:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12264
Registrován: 8-2004
Výpravčíxy:
"Nebude problém v nočních výlukách náhodou v tom, že některé práce se v noci z bezpečnostních důvodů dělat nesmí ?"
To je taková oblíbená písnička, ale zajímalo by mne, zda je skutečně tak nepřekonatelný problém, pokud třeba taková nová nástupiště se nasvěcují jak ...
Předpisy a normy nejsou neměnné a v řadě jiných případů se mění tak často až to hezké není.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 25. května 2018 - 06:38:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 2-2018
Nevíte někdo, co je nového s přestavbou Jaroměře? Prý se to má asi o dva měsíce pozdržet - prý archeologové a ekologická zátěž...
Pátek, 25. května 2018 - 12:06:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4714
Registrován: 3-2004
Loni se tatík zúčastnil stavby nějakých mostů na silnicích a co referoval, tak firma by klidně dělala sama od sebe na dvě směny (tj. více staveb za sezonu, víc se vydělá, stroje lépe amortizují), ale prostě nejsou lidi. Speciálně obsluha strojů (bagristi atd.) nejsou. (a peníze pěkné, klidně na úrovni thp technika z fabriky + v zimě dva měsíce volna na pracáku)*.

(prodávám jak jsem nakoupil)

* a taky samozřejmě celou sezonu od nevidím do nevidím v práci a spaní na ubytovně...

(Příspěvek byl editován uživatelem honzasl.)
Pondělí, 28. května 2018 - 18:46:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 3-2018
Nákladní fotovlak se Zamračenou 749.254
https://drive.google.com/file/d/1T8X8wAJuYVqlqf5GC_XYD03_JLO_6t3L /view
Při zájmu pište na lokalkychrudim@email.cz

(Příspěvek byl editován uživatelem T478.2012.)
Úterý, 29. května 2018 - 14:55:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 253
Registrován: 3-2016
Zdravím.
Měl bych prosbičku na místní znalé:

Chtěl bych se někdy svézt rychlíkem z Prahy do Trutnova a potřebuju vědět, kdy bude přes Jaroměř výluka, abych věděl, kdy NEMÁM jezdit. Rád bych se samozřejmě vyhnul výluce, NAD a přestupování z vlaku na BUS a opačně.

Mohl by mi, prosím, napsat rozpis termínů, kdy vlaky od Hradce směr Starkoč budou určitě mít výluku?

Nejlepší by byl rozpis, kdy bude a nebude výluka na červen, červenec i srpen.
Vím, že existuje RVP (Roční plán výluk), ale je otázka, na kolik je přesný, do jaké míry odpovídá realitě a jak moc se mu dá věřit...
Předem moc děkuji.
S pozdravem Kyklop499
Pikehead
Středa, 30. května 2018 - 20:24:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4148
Registrován: 3-2007
Je velmi dobře, že to nepodceňujete a tak zásadní cestu plánujete v předstihu čtvrt roku. Taky je dobré nikomu nevěřit, natož plánu výluk SŽDC - viz Stephen Leacock a povídka o cestování vlakem do Kansas City.

Ale zpět k vašemu dotazu: bylo by dobré cestovat mezi 1.6.-13.7., díky mimořádně příznivé konjunkci Venuše s Plutem nejenže dojedete až do Trutnova, ale ve vlaku nebude řazen jediný vůz B a ještě okolo vás třikrát projede vozík s bagetami a pivem.

Šťastnou cestu! [vypravci]
Čtvrtek, 31. května 2018 - 17:59:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12272
Registrován: 8-2004
Pikehead:
S ohledem na to, kdy vzniká, beru RVP také jako orientační. Nevidím důvod k výsměchu.[nene]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Čtvrtek, 31. května 2018 - 17:59:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4971
Registrován: 12-2004
Pikehead: Možná by se neměl pouštět do takového [smrt]rizika a cestu ukončit např. v Mladé Bolce a nejbližším vlakem zpět.[masinka]
Pikehead
Čtvrtek, 31. května 2018 - 22:02:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4153
Registrován: 3-2007
Hroch: S tím souhlas a je poněkud zvláštní, že nedochází k průběžné aktualizaci ročního plánu výluk - kdo je vlastně vlastníkem toho dokumentu s odpovědností jej udržovat? SŽDC odkazuje na web DÚ, kde dokument není.

Nicméně v tuto chvíli nemáme žádné informace o tom, že by výluka v Jaroměři byla posunita dopředu, takže není nic špatného doporučit mu v rámci tří preferovaných měsíců jejich první půlku, pokud takového mentálního cvičení není schopen sám.

Zzz: V Bolce ne, cílem expedice je Trutnov (Trautenau). [proud] Ale dalo by se pravděpodobně vystoupit už v Hradci, nebo jet do destinace nezatížené tak dramatickou existenciální nejistotou jako Jaroměř.
Pátek, 01. června 2018 - 18:07:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12276
Registrován: 8-2004
Pikehead:
"kdo je vlastně vlastníkem toho dokumentu s odpovědností jej udržovat? SŽDC odkazuje na web DÚ, kde dokument není."
Na dokument je vydáno Rozhodnutí o omezení provozování dráhy, vydávané od loňského roku nově vzniklým Úřadem pro přístup k dopravní infrastruktuře. Z důvodu procesních tahanic o výklad zákona z něj byla řada položek nakonec vyjmuta a ve značně okleštěné podobě je zde.
Pikehead:
"a je poněkud zvláštní, že nedochází k průběžné aktualizaci ročního plánu výluk"
Jako takový se tudíž (viz výše) neaktualizuje. Nicméně zpracovávají se tzv. "střednědobé" plány tři měsíce dopředu, kde jsou pochopitelně přesnější informace, ale nejsou veřejně přístupné.
Souhlasím, že informování o výlukách ze strany SŽDC je naprosto tristní.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Sobota, 02. června 2018 - 11:42:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 5-2018
Stříbrný šíp projíždějící Pardubice-Pardubičky dnes ráno.
Neděle, 03. června 2018 - 23:14:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1625
Registrován: 2-2005
Takových fotografů včera v Mejtě a nikdo nic nenaservíruje... Já pouze dokumentačně.


Pajas2
Pondělí, 04. června 2018 - 07:28:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 867
Registrován: 10-2009
Vydařená akce, ale je škoda, že nastavené jízdné nebylo zrovna lidové, 9 km do Chocně za 60 Kč a 15 km do Litomyšle za 100 Kč. Cestou zpět z Chocně do Pardubic bylo už dost volných míst (za 180 Kč). VMm-VM za 60 Kč však jen tak něco nepřekoná. [proud]
Pondělí, 04. června 2018 - 23:39:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1626
Registrován: 2-2005
Pajas2: No, asi vážně nepřekoná...protože kdyby tímto měřítkem počítali jízdné v celé trase Libeň - Litomyšl...jízdenka by stála 9480Kč[biggrin]
Úterý, 05. června 2018 - 17:05:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 7-2002
Pajas2: Na druhou stranu si uvědomte, že každá sranda něco stojí a nikdo to dotovat nebude a musí si to na sebe vydělat. Taky to nemusí příště jet nikam a vozidla budou stát.
Pajas2
Úterý, 05. června 2018 - 18:16:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 868
Registrován: 10-2009
Bubu: Já tomu rozumím, že by se náklady na cestu tam a zpět měly minimálně vrátit, nejlépe i něco vydělat. Psal jsem to čistě z pozice potenciálního cestujícího. A nakonec jsem se z VMm do Chocně přece jen svezl a podpořil národního dopravce. [wink]
Středa, 06. června 2018 - 08:35:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1568
Registrován: 1-2009
Tak ještě čtyři dny provozu.


Středa, 06. června 2018 - 09:11:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 593
Registrován: 11-2013
Dneska do Kostelce u HM sexy chro chro nahoře bez. [jidlo]
Ve 14 z Přelouče
V 15 z Kostelce poveze 18 kotlu, ktere aktualne stoji na 10. koleji. [vypravci]
Tak [fotic][fotic][fotic]
Čtvrtek, 07. června 2018 - 11:16:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1569
Registrován: 1-2009
Borohrádek.

Radekedar
Čtvrtek, 07. června 2018 - 17:53:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2369
Registrován: 6-2008
Copak přivedlo sólo 854 do Borohrádku?
www.atlasvozu.cz
Čtvrtek, 07. června 2018 - 18:51:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 8-2017
854 201 byla v Trutnově na opravě a na fotce bude její zpáteční cesta do Brna.
Čtvrtek, 07. června 2018 - 21:22:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1851
Registrován: 2-2010
Návrhy JŘ jsou venku a jitachru nikde? [biggrin]

Každopádně mne tam zaujali ty liberecké rychlíky
Čtvrtek, 07. června 2018 - 21:56:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1570
Registrován: 1-2009
854 jela prázdná což mi bylo divné,asi 5 minut tam stála nežli přijel ten Os na třetí fotce, pak pokračovala dále. Na první fotce když vyčkávala na volno a pak když odjížděla.



Ale hlavně jsem tam byl ohledně ukončení tratě Borohrádek - Holice.
Měl jsem vyfocený všechny zastávky z Chrudimi do Holic, chyběly jen už ty dvě, Borohrádek a Holice zastávka, a že končí tato trať jsem se dozvěděl v podělí, nemohl jsem si to nechat ujít.

jitachru
Pátek, 08. června 2018 - 00:12:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 755
Registrován: 3-2017
Urpíne, máte s tím problém?
Pátek, 08. června 2018 - 01:11:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1852
Registrován: 2-2010
jitachru: S tím, že jsou návrhy venku? Ne, s tím problém opravdu nemám [biggrin]

Narážím na úplně jiný problém:

zastavování osobní dopravy:
6/2018 - Prachovice; Hol-Boro; MT-DZBEL v X; Štíty
12/2018 - redukce na zbytku 015; CR-Moravany mimo X; MT-Dzbel mimo X; Hanušovice; Žďárec-Borová v X;
6/2019 - CR-Moravany v X; Moravany-Holice mimo X; Moravský Karlov-Mlýnický Dvůr; redukce Polička-Borová;
12/2019 - 015, zbytek 016; Moravská Třebová; Vysoké Mýto- Litomyšl, Králíky-Moravský Karlov; zbytek Polička-Borová; Žleby-Tremošnice (pokud ji financuje PK).

jitachru
Pátek, 08. června 2018 - 20:59:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 757
Registrován: 3-2017
S postupným rušením železnic v pardubickém kraji tak aby zbyly jen pralinky pro žlutého? S tím musíte za panem radním, kterého tak uznáváte, ten o tomhle rozhoduje.
Radekedar
Sobota, 09. června 2018 - 08:44:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2371
Registrován: 6-2008
Prostě je nutné přijmout fakt, že železnice má být páteří dopravního systému. Tam, kde se neuživí celodenní dvouhodina a špičková hodina*, nemá co pohledávat (výjimky potvrzují pravidlo, pro rejpaly [happy]).
*) Toto je pouze mírný výklad, dalo by se bavit i podmínce celodenní hodinovky
www.atlasvozu.cz
Sobota, 09. června 2018 - 10:15:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1571
Registrován: 1-2009
Tak dneska naposledy Borohrádek - Holice.

V dubnu jsem byl fotil v Holicích hlevně Os 25339,když jsem fotil toto uskupení vlaků,tak mě ani náhodou nenapadlo že takhle rychle to budou historické fotky.

Vpravo 810 298-0, Os 25373 do Moravan.
914 136-4, Os 25339 do Chrudimi.
Vzádu 810 060-4, Os 25374 do Borohrádku.

jitachru
Sobota, 09. června 2018 - 10:36:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 760
Registrován: 3-2017
Radek: to asi ano, ale kdy a jak dlouho byla v provozu celodenní dvouhodina zahuštěná ve špičce na hodinu na tratích Holice-Borohrádek; MT-Dzbel/Velké Opatovice; CR-Heřmanův Městec a do Prachovic a Štítů? Mám dojem že ty tratě ještě tu ?správnou? taktovou dopravu nikdy nezažily a kraj jako objednatel něco bezhlavě předpokládá.

Takže podle toho co říkáte by měl kraj jednat správně aj že kompletně na všech tratích v kraji nejprve zavést taktový jízdní řád a pokud by tím několik let jezdilo méně jak 15 (nebo kde je ta hranice pro ekonomičnost vlaku) lidí, tak teprve provoz zastavit.
Sobota, 09. června 2018 - 10:57:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1572
Registrován: 1-2009
Koukám že jsem tam špatně napsal jednu číslici.
Oprava 914 136-7.

Sobota, 09. června 2018 - 11:18:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 7-2017
3.6. dokumentačně [masinka]

Pozdrav na Slezské.. [masinka]

Týniště a HK
Sobota, 09. června 2018 - 16:12:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 402
Registrován: 4-2013
Na stránkách SŽDC už je vystaven JŘ-návrh 2018-2019:

Shrnu navrhované změny v Pardubickém kraji:
Trať 010:
Dálkové vlaky:
Třeba konečně bude zase použitelný přestup z Ustí nad Labem jet rychlíkem v 19.43, který na hlavní v Praze by měl přijíždět v 21.10. A rychlík směrem Pardubice, Olomouc a bude končit v Přerově, By měl nově odjíždět až v 21.24 o 15 minut déle než nyní, který v tomto čase jezdí v 21.10 do Brna, prý s Brňákem nešlo hnout aby se stihali pulnoční rozjezdy v Brně.

A všiml jsem si že večerní poslední R bude Metropolitan každý den v 22.39 z Třebové, od Budapešti do Prahy. Skoro o hodinu dělší provoz než nyní.

Ale kraj by měl posunout večerní osobní vlak z Chocně do Mýta aby byl přípoj od toho R co by měl vyjíždět v 21.24 z Prahy protože do Chocně bude přijíždět v 22.46, ale osobák má odjíždět z Chocně do Mýta už v 22.37. Zde bych viděl posun na tak na 22.50 aby byl přípoj ve směru Vysoké Mýto od rychlíku.
Ani nebyl posunut osobák z Chocně do Třebové, který v 22.37 bude stále odjíždět také bych ho posunul do 22.50.

Pardubický kraj po tratích:
Trať 018:
Nové páteční a sobotní spojení: Mezi Mýtem a Litomyšlí večerní vlak v 20.56 z Mýta, a zpět z Litomyšle v 21.44.
A jak jsem již psal posunul bych ten vlak z 22.37 z Chocně do Mýta na 22.50 aby byl přípoj od R z Prahy.

Trať 236:
Zde se konečně trochu zjednodušil jízdní řád byl v tom trochu zmatek každý spoj v jiný den jel jinak apod.

Trať 238:
Že by spuštění IDS Vysočiny?:

Zahuštění spojů mezi HB a Hlinskem nový vlak v 17.10 ale končí v Hlinsku v 17.59 jedině dále do Chrudimi a Pardubic autobusem, do Skutče se busem dá z Hlinska večer dostat také. Jedině bude bita Chrast.
A nové večerní vlaky v X z HB do Hlinska v 19.05 a 22.15 prodloužen vlak z Chotěboře do Hlinska.

Ale nechápu odjezd osobního vlaku z Hlinska v 16.05 do Brodu, když v 16.08 by měl dojíždět vlak od Pardubic.

(Příspěvek byl editován uživatelem juki.)
Sobota, 09. června 2018 - 18:13:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 10-2017
[vypravci] Dnes na Os vlacích 5063/5066 dvojitá 810 (059+060) [fotic]
Sobota, 09. června 2018 - 22:57:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 315
Registrován: 9-2013
Že 15 cestujících je hranice ekonomičnosti vlaku? Do hranice dvouciferných čísel bychom se dostali, pokud bychom uvažovali účetně odepsaná vozidla. Nová vozidla jsou drahá a velká a mají kapacitu nejméně 120 osob, což je právě ta hranice ekonomičnosti. Samozřejmě mohou být výjimky - když mám rychlou trať, bude pro udržitelnou VHD lepší vlak i za cenu jeho malého vytížení. Ale to není případ pomalých lokálek. Pan Pohl v jedné své prezentaci uváděl hodnotu přepravního proudu 1200 osob/den jako hranici mezi autobusem a vlakem, což sedí na hodinový takt vlaku a dvouhodinu v okrajových polohách.
Taková je realita, pokud se chceme vyhrabat z prokletí šukafonového. Lichtenštejnský autobusový dopravce LIEmobil dostává dotaci cca 5 CHF/km, tedy asi 115 Kč/km. Takové číslo je v případě našich lokálek ještě hodně malé. Zdůrazňuji, že knížecí autobusy mají velkou kvalitu (klimatizace a koberec na zemi jsou samozřejmostí, u nových i Wi-Fi a USB zásuvky), dostává se jim náležité péče a v Lichtenštejnsku jsou cca do poloviny životnosti (10 - 15 let, pak se prodají na východ, bohužel ne k nám). Také řidič je náležitě švýcarsky placen. To vše uvádím proto, abychom si uvědomili, že současný stav VHD (nejen) v PK je takové rozhazování peněz, že by na to neměl ani knížepán. Jen ten výsledek není nějak vidět...
Neděle, 10. června 2018 - 07:06:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13917
Registrován: 12-2007
Krátký videosestřih - příjezd vlakem do Štítů + jízda v Os vlaku z Borohrádku do Holic (ve druhém jmenovaném jsem byl jediným cestujícím), 22. 4., resp. 1. 5. 2018: https://www.youtube.com/watch?v=31kkrSBiVuo
-------------------------------------------