Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » „Vlára“ a okolí » Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 17. 07. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse „Vlára“ a okolí do 17. 07. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 01. června 2018 - 08:27:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 508
Registrován: 1-2014
JD dnes EC Hungaria + R Sedita přes Bratislavu:

Toto srovnání je nesmysl, jelikož přestup 5 minut v Bratislavě nefunguje, takže jízdní doba je ve skutečnosti přes 7 hodin.


Toto jsem uvedl spíše jako modelovou ukázku pro linku Regiojetu.

Přímé spojení je nejlepší.
[ok]
Sobota, 02. června 2018 - 15:09:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 288
Registrován: 12-2013
Zdravím,jak je to s nočnim nakladem z Brna do Kyjova,jezdí stále v stejný čas? Jezdí na něm stále 750tky? Dik za info
Sobota, 02. června 2018 - 15:13:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6272
Registrován: 12-2011
Pokud nulky jsou, tak jedou.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 03. června 2018 - 10:04:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 7-2017
Už jsem tu příhodu zde kdysi psal, ale v souvislosti s tím jsem zažil i jednu "podívanou",která se uděje jen zcela mimořádně, nepamatuji se , že by se někdy jinde za stejných okolností stala.
Už jsem to vzpomínal, že někdy v r.1993 tedy v době rozdělení společného státu Československa, jsme z T.Teplé do Veselí n/Mor vozili Mos. vl 14106/14111. Měl jsem tu tůru rád, bylo na ní téměř 14 hodin výkonu. Ve Veselí byla před obratovým vlakem pauza 3 a půl hodiny, ale protože tehdy už jsme byli jako Teplani v "cizině" nemohli nám v té pauze výkon přerušit.
Přestávka mezi vlaky se dala využít jakkoli, někdo si pospal, někdo šel do města atd.
Jednou se mi ale u Mos.vl.14106 při vjezdu do Kunovic stalo, že se mi rozsypalo na mém turnusovém stroji 850 004 vstřik. čerpadlo na straně motoru 7-12. Ten zvuk motoru jedoucího na 6 válců i jeho kouřové efekty mám ještě stále v paměti. Chvěl se nejen motor, ale i celá skříň vozu. Z výfuku šel bílý i černý kouř a vyletovaly z něj efektní kroužky. Modlil jsem se, abych se do Veselí dokutálel. Což se mi z menším zpožděním a za velkého rachotu i podařilo. Ve Veselí kupodivu už v stanici i v depu o všem věděli, takže jsem tehdy nemusel ani odstavovat přívěšáky a přednostně jsem ujížděl do depa. Při posunu na bzenecké zhlaví jsem ale spatřil tu nevídanou a neskutečnou věc.
Čmelák právě vytahoval do výtažné koleje skupinu asi třiceti vozů. Někde ve středu tohoto posunujícího dílu byl i nějaký starý předválečný vůz na tmavě zeleno natřený , snad nářaďový či ubytovací od nehodového vlaku. Měl plechem zaslepená okna. Tehdy byla velká móda sbírat z těchto starých vozů výrobní tabulky. Já sám jsem jich měl celkem velké množství, skončily nakonec ale v žel, muzeu mého kamaráda ve St.Turé. Chvíli jsem uvažoval jakou cedulkou se onen vůz z doby kamenné asi honosí, když v tom se udála ta neuvěřitelná podívaná. Tento pos. díl už asi dostatečně potáhl za výměny a fíra na Čmeláku se snažil zastavit tuto skupinu vozů. Nevěřícně jsem pozoroval, jak se ten tmavě zelený vůz zbortil a doslova se poskládal jako harmonika.Jak ale proběhlo jeho odstranění jsem už neměl možnost sledovat.
Po příjezdu do veselského depa mě i můj mot.vůz očekával "uvítací výbor" složený ze strojmistra a členů správkarny. Po informaci jaký problém mám se vstřik čerpadlem mi sdělili, že na nulky vstřik. čerpadlo nemají, ale že zkusí s tím něco udělat. Zajel jsem do rotundy. Šel jsem si do města koupit nějakou svačinu na zpáteční cestu. Byl jsem přesvědčený, že motor se asi opravit nepodaří a že mě do T.Teplé potupně odtáhne nějaký veselský stroj, ale hoši ze správkárny mě potěšili. Někde ve skladu našli vstřik. čerpadlo z Karkule a to pasovalo i na mou nulku. Přišel jsem do depa asi hodinu před odjezdem, na opravě se podílel i můj bývalý spolužák a výborný kamarád Petr S. Z Veselí jsem odjel na čas a na čas jsem se tehdy objevil i v T.Teplé, kde má šichta končila. Motor mi vzal jako vždy z ruky kolega který s ním za pár min. odjel na L.Rovné a já jsem s "medzištátným rýchlikom" tvořeným tehdy ze zánovního motorového vozu 842 budícího na Slovensku neskrývaný obdiv odcestoval domů na Moravu. Jsou šichty na které se nedá zapomenout ani po pětadvaceti létech. . . . . . . . . . [masinka]
Pondělí, 04. června 2018 - 19:36:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 7-2017

. . . . Zdravím, posílám pár fotek z dnešního dění na nejvyšším bodu horní Vláry. Za třetí foto se předem omlouvám,když se mi konečně ty mašinky vešly jakž takž do záběru, buď moje třaslavá ruka a nebo vibrace od Bardotek se postaraly o to, že ta nejlepší fotka je rozmazaná, omlouvám se, dal jsem ji sem jen pro zajímavost. Snad se najde šoto-profík který sem pověsí dokonalý záběr.
Dnes jsem jako vždy okolo 17 hod. venčil psa. Zdálo se mi, že slyším zvuk Bardotky. Po chvíli jsem spatřil na kilometr vzdálené stanici postávající vlak. Psa jsem zaparkoval do boudy a mazal do zářezu. Ten zvuk týraných Bardotek, no fanazie. Doufám, že to nebylo jejich poslední zdejší představení ? . . . . . . [masinka]
Pondělí, 04. června 2018 - 20:15:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 3-2018
Kolelač: Bardotek? Tak jste jim v Teplé říkali??? Tato přezdívka mi evokuje spíše Čechy. Představení hezké, ale ČDC v Bylnici paběrkuje...
Pondělí, 04. června 2018 - 21:12:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 7-2017
Starý Hanák. . . . .V Teplé se jim díky "internacionálnímu" personálu říkalo všelijak, každý ale věděl o čem či o kom je řeč.
A to "paběrkování". Psal mi nedávno bývalý kolega z T.Teplé, že exkluzívní výkony pobrali soukromníci a oni v nákl. dopravě jen živoří. Asi na tom něco pravdy bude, ale do toho já už nevidím, jsem totiž ze staré školy kdy jaksi konkurence nebyla.. . . . . . . . . . . .[masinka]
František_plášek
Pondělí, 04. června 2018 - 21:59:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1496
Registrován: 9-2006
Kolelač ...tomuto bych já osobně zrovna exkluzivní výkon neříkal...ale o tom třeba jindy...no a ta roztřesená 3.fotka [biggrin][biggrin] ...nevím, jestli se to Petrovi Z. bude líbit ??? [wink]
Pátek, 08. června 2018 - 19:54:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 509
Registrován: 1-2014
Z Hruškovice na Arrivu do Trenčína [jidlo]

Dle navrhovaného JD by měl vycházet přijatelný 20 minutový přestup ze Sp Hruškovice 1731 na AEX 1063 v Hradišti:

Brno 15:28
UH 17:20
UH 17:40
Bylnice 18:40
Trenčín 19:15

Ale i tak, skoro 4hodiny do Trenčína žádné terno...
Pátek, 08. června 2018 - 20:23:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 7-2017
Portáš. . . . . Jak se říká :"Dobrá psovi mucha" [ok]. . . . . . . . . . . [masinka]
Priapos
Sobota, 09. června 2018 - 11:25:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1482
Registrován: 10-2012
Portáš:
"Ale i tak, skoro 4hodiny do Trenčína žádné terno..."


To tedy určitě není. Autobusy jsou daleko rychlejší a bez přestupu. Predikuji, že nalezeným spojením nikdo jezdit nebude.


2 hod 15 min, 135 km
Bus 000184 12
Brno,,ÚAN Zvonařka 23 Odj. 12:55
Uherské Hradiště,,aut.nádr. MHD 2 Odj. 14:05
Trenčín,,aut.st. MHD vl. 4 Příj. 15:10

2 hod 10 min, 133 km
Bus 000443 1
Brno,,Benešova tř.hotel GRAND Odj. 13:40
Trenčín,,aut.st. MHD vl. 4 Příj. 15:50
Sobota, 09. června 2018 - 17:23:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 126
Registrován: 7-2017
Priapos. . . . . .No, "nechme na hlavě", není jen Trenčín, ještě zde máme Uh.Brod,Bojkovice,Slavičín.Bylnici, Trenčianskou Teplou s přípoji do Púchova a T.Teplic. A ten propagovaný autobus, kolik vlastně přepraví cestujících? . . . . . . . . . . .[masinka]
Sobota, 09. června 2018 - 22:36:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 494
Registrován: 3-2005
Priape, svoje predikace i ten Trencsen si strč za klobouk. Uzel je Trenčianska Teplá. Zadky si prioritně vozíme do uzlů :-)
Neděle, 10. června 2018 - 02:52:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6281
Registrován: 12-2011
Jistě. T.T. je uzel, kde se ve srovnání s Trenčínem jen nasává vzduch do soupravy.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 10. června 2018 - 09:42:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 495
Registrován: 3-2005
Vlára skoro rezaví, není co nasávat..
Neděle, 10. června 2018 - 22:01:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 8-2017
Nemotice 8.6.2018
Pondělí, 11. června 2018 - 08:23:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 6-2017
Dnes se ke me dostal tento navrh jr 19/20. Potesujici je,ze z nekterych OS se udelaly SP.
Na druhou stranu presne nevim, co si myslet pod oznacenim Bylnice - St.Mesto.Uh. To uz se s Prusmykem nepocita??



Pondělí, 11. června 2018 - 12:15:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6287
Registrován: 12-2011
Vlárský průsmyk už jen dožívá a do budoucna zbyde jen Arriva.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 11. června 2018 - 17:28:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6288
Registrován: 12-2011

"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Úterý, 12. června 2018 - 09:55:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 496
Registrován: 3-2005
Intelpetr ad Vlára - Slováci o takových jako ty říkají, že je ozruta...[crazy]
Úterý, 12. června 2018 - 13:53:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 511
Registrován: 1-2014
jadris:

Zásadnější, než těch pár Sp, kde většina má jet v časech Arrivy (???) je prohození taktu o půl hodiny, což by mělo dobře vycházet ve St Městě k Rx na Brno a opačně.
StM celá, UB a Bylnice půl, ale je to jen u některých vlaků.
Úterý, 12. června 2018 - 19:11:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6290
Registrován: 12-2011
Možná tak vlevo dole.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Čtvrtek, 14. června 2018 - 12:30:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7334
Registrován: 1-2007
Vlárský průsmyk už jen dožívá a do budoucna zbyde jen Arriva.

Vybudejeme nové nástupiště a přestaneme tam objednávat vlaky. Pravá ruka neví, co dělá levá.
Z Droužkovic se nikdo nepoučil. [ko]
Čtvrtek, 14. června 2018 - 13:28:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6294
Registrován: 12-2011
Tak osobní doprava by se zde dala provozovat, nejlépe v podobě nějakých přímých vlaků T.T. - Bylnice s rozumným jízdním řádem bez přestupu. Ale jestli by tím ještě někdo jezdíl? Provozovat pouze vnitrostátní dopravu do průsmyku je k ničemu.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pátek, 15. června 2018 - 17:33:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 2-2018
jatris: tohle už mělo bejt dávno... ale v ČD jsou debily tak se nemůžeme divit
Pátek, 15. června 2018 - 20:12:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 517
Registrován: 2-2011
intelpetr:
"Tak osobní doprava by se zde dala provozovat, nejlépe v podobě nějakých přímých vlaků T.T. - Bylnice s rozumným jízdním řádem bez přestupu. Ale jestli by tím ještě někdo jezdíl? Provozovat pouze vnitrostátní dopravu do průsmyku je k ničemu.

"
Jezdil. Trvalo by to, ale jezdil. Ale nestačila by jen pravidelná dvouhodina TT - Bylnice s návaznostmi v Bylnici. Navíc by bylo potřeba, aby se dalo dostat z Bylnice „nečumákujícím“ osobákem přímo až do Hradiště/Staráku. Taková úvaha, klidně by to mohl v sedle jezdit sólo motorák TT - Bylnice - Bojkovice a v Bojkovicích přestup nebo bageta/regionova by mohla dokonce jezdit TT - Uherský Brod, ale to už je stejně jedno, na tohle se mělo myslet dřív, než se to zrušilo. [ko]
jagg
Středa, 20. června 2018 - 10:40:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 567
Registrován: 5-2012
Kam se má nasazovat GEK co parkoval v Kunovicích, ví někdo?
jagg
Čtvrtek, 21. června 2018 - 07:56:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 569
Registrován: 5-2012
Tak už vím. Nikam.
Neděle, 01. července 2018 - 15:11:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1454
Registrován: 5-2007
Podle HZS Jm kraje jely dnes ve Veselí dva vlaky proti sobě, "nouzově zastavily". Popis od hasičů je v nehodách.
Středa, 04. července 2018 - 18:21:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 128
Registrován: 7-2017
Zdravím. . . . . . . Posílám dva obrázky z dovolené. Lokalitu i číslo Brejlovce zcela jistě bdělí pánové od sledovačky Brejlovců hravě odhalí. . . . . . . . . . .[masinka]
Neděle, 08. července 2018 - 21:54:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 7-2017
Zdravím . . . . . . . Tak jsem se dnes po obědě vracel z Prahy z toulek po Českém ráji a Českém středohoří a to vl. Rx 891 s honosným názvem "Slovácký expres". Informací sdělenou vlakovým rozhlasem jsem se dozvěděl, že se jedná o vlak "vyšší kvality".
Tedy krom toho, že se jednalo o letité vozy pocházející nepochybně z minulého století, jediné změny které se jim dostalo bylo, že jejich koženková sedadla byla nově potažena plyšovou tkaninou. Klimatizace 0, internet 0. Mám dojem, že tyto vozy mají ještě konstrukční rychlost 120km/hod?
Prvního občerstvení se cestujícím v přeplněném rychlíku dostalo až těsně před zastavením v Otrokovicích. Tak tedy nevím v čem spočívala ta "kvalita" která mi spíš připomenula doby snad dávno minulé, kdy jsem se do a ze školy v Šumperku v sedmdesátých létech minulého století přepravoval ve vozech stejné úrovně?
Můj bývalý kolega mi nedávno mírně vyčetl, že zde adoruji konkurenčního dopravce "Arrivu". No nevím, ten si alespoň pokud vím na "vyšší kvalitu" nehraje a doposud jsem neměl příčinu si na jejich služby stěžovat.
Po cestě z Prahy jsem přemýšlel o tom, co někomu brání v tom, nasadit na tuto celkem dlouhou trasu kvalitnější vozy?
Též mě z nudy napadla jedna absurdní myšlenka zcela poplatná názvu tohoto "expresu". Možná by úroveň služeb i náladu cestujících pozvedlo a (a nakonec i jako reklama našemu krásnému regionu)pomohlo to, kdyby krom pojízdného bufetu soupravou procházel jeden či dva mládenci odění ve slováckém kroji, s koštýřem po okraj naplněným "Bzeneckou lipkou" a nabízeli ji cestujícím jako bonus či doplňkovou službu? Uznávám ale, že to je mírně řečeno absurdní představa, ale alespoň jsem si jí na chvíli zkrátil tu dlouhou, nudnou cestu. . . . . . . . . . . . . . . [masinka]
Neděle, 08. července 2018 - 22:11:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6340
Registrován: 12-2011
Můj bývalý kolega mi nedávno mírně vyčetl, že zde adoruji konkurenčního dopravce "Arrivu".

To je klasika [happy]

Na Slováckém expresu musí jezdit soupravy pro 160 km/h a bez klimy jezdí ex-rakouské Bmz-ty. Jel jsem v pátek a s tou vyšší kvalitou bych souhlasil.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 08. července 2018 - 22:23:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1456
Registrován: 5-2007
Kolelač:
Sakra, taková Bzenecká Lipka..[crazy][andel] To je "marketigový" nápad!!![wink][bomba]
Tak až se to ujme, to abych to příště z Prahy do Brna bral někudy přes Uherský Brod - a pak už mi bude jedno dát navíc dvě hodinky půlVlárou [lol][rofl][vypravci]
Neděle, 08. července 2018 - 22:24:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2453
Registrován: 11-2006
soupravou procházel jeden či dva mládenci odění ve slováckém kroji, s koštýřem po okraj naplněným "Bzeneckou lipkou" a nabízeli ji cestujícím Tož takové nemravné návrhy by sa měli podporovat. Já su za.[biggrin]
Mimochodem, měl jsem spadeno tento vlak dnes použít i já. Po letmém pohledu na to kvantum národa na nástupišti 3S na hlavním mě nadšení opustilo a jal jsem se shánět místenku na za ním jedoucí Ex121. Ale mezi námi, souprava Rx891 nebyla řazena pouze z Bautzenů. Mám dojem, že jsem zahlédl v soupravě minimálně dva "ex rakušáky" Bmz.
Jsem první a zároveň i poslední bobina ve státních službách . . . E 499.001
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
Pondělí, 09. července 2018 - 15:47:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 130
Registrován: 7-2017
Intelpetr. . . Tak nevím, jestli byla souprava řazená z vozů pro 160km/hod. Ale tuto rychlost vlak na své pouti nikde nedosáhl, a nedosáhl snad ani 140km/hod.Vyšší kvalitu si představuji trošku jinak, než kvůli větrání stažená všechna okna,jízdu v průvanu po celou cestu a k tomu neustálý rámus vyhrkaných podvozků. . . . . . . [masinka]
Javorina
Pondělí, 09. července 2018 - 21:27:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 572
Registrován: 9-2007
Kolelač:
Rx 891 není vlak vyšší kvality, ale rychlík vyšší kvality, tzn. o trochu lepší rychlík. Pokud z nějakého důvodu nebylo dodrženo pravidelné řazení (klima, zásuvky, 160 km/h), tak je to prostě smůla. Mohl jste si přesednout do jiného vozu, abyste si nepřipadal jako ve skvělých 70. letech.
Vozy pocházející nepochybně z minulého století [rofl] ...titulek jak z Blesku, ale zamyslete se, kolik vozů pocházejících z minulého století dnes stále jezdí.

Arriva si na vyšší kvalitu nehraje? Takže vlak s názvem express, který jede max. 120 km/h, brzdí vlaky na koridoru a pochází nepochybně z minulého století je v pohodě, jo? [crazy] Příhody o nefunkčním WC a mimořádnému vyprazdňování cestujících ve stanicích raději vzpomínat nebudeme, že?

Co asi někomu brání, že nejsou nasazeny kvalitnější vozy? No, já myslím, že těch vozů budou plné ranžíry jen si prostě někdo řekl, že tuto neděli nepojedou [biggrin]

Skoro se mi nechce věřit, že něco takového napíše člověk, který měl něco společného s železnicí. Spíš to vypadá, že jste jel vlakem poprvé v životě [uhoh]
Pondělí, 09. července 2018 - 21:36:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3220
Registrován: 11-2006
To, že někdo pracoval na železnici neznamená, že bude automaticky spokojen s "kvalitou" služeb bývalého zaměstnavatele.... Poněkud na hlavu postavené, ne? Byl jsem fíra, tak budu obhajovat dráhy i kdybych měl sedět na obráceným kýblu....

(Příspěvek byl editován uživatelem Mařin.)
Pondělí, 09. července 2018 - 21:43:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6344
Registrován: 12-2011
Příhody o nefunkčním WC a mimořádnému vyprazdňování cestujících ve stanicích raději vzpomínat nebudeme, že?

To se stalo kolikrát? Tak dvakrát? Kdy byla naposledy nějaká skandální zpráva? Taky titulek jak z Blesku [wink] Musíte napsat na Federaci nebo do Obzoru, ať s tím něco udělají. V pomlouvání soukromých dopravců již mají celkem zkušenosti -> viz Šumava.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Javorina
Pondělí, 09. července 2018 - 22:30:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 573
Registrován: 9-2007
Nikde nepíšu, že musí být automaticky spokojen nebo chválit [wink] Ale celková úroveň příspěvku (obsahem i formou) je podle mě na úrovni pisálka, který jel vlakem poprvé v životě.

Jetel:
Uvedl jsem to pouze jako příklad. Pokud někdo vyplodí takový příspěvek, protože v soupravě rychlíku vyšší kvality byl řazen "starý" vůz, nevím, co by dotyčný musel napsat na nefunkční WC [lol]
A mimochodem, nemám potřebu psát do odborářských plátků, tak si příště odpusť tu svoji oblíbenou básničku o komunistech, federantech, odborářích apod. [kiss]
Úterý, 10. července 2018 - 10:48:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 318
Registrován: 11-2008
Ta Arriva teda žádný zázrak není, ba naopak. Soupravy před lety vyřadili v Německu z regionálky a v Česku se tím dnes vozí cestující několik stovek km. Těch "čuracích" zastávek už bylo hodně. Téměř denně to jezdí zpožděné a neustále na to doplácí několik vlaků ČD.
Myslel jsem, že to bude kvalitní konkurence, ale jsem z toho hodně zklamaný.
Úterý, 10. července 2018 - 11:27:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 6-2017
Téměř denně to jezdí zpožděné
To bych rozhodne netvrdil, pokud se opozdi, tak z 90% na koridoru. Tam snad neni problem s predjetim soupravy..
Je fakt, ze soupravy by mohli mit lepsi, o cestujici rozhodne nouze neni. V nedeli jely natriskane 3 jednotky uz sa slovenskou hranici..
Úterý, 10. července 2018 - 14:59:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 7-2017
Javorina . . . . . . ."Mohl jsem si přesednout do jiného vozu"? No nevím jak bych v přeplněném rychlíku "přesedal" do jiného vozu?
Věděl jsem, že někdo použije velmi "oblíbený" argument o poruše WC v Arrivě (i když si myslím, že tehdy někdo zanedbal povinnost v obratové stanici s vyprázdněním jeho jímek?) Ale to je zrovna takový "argument", jako bych zde doporučoval "necestujte vlaky ČD, neboť z nich vypadávají za jízdy děti." (viz Štěpánov před pár léty).
A s tou pravidelnou sekyrou ? Mám možnost sledovat Arrivu každý den okolo 19 hod. nad Slavičínem. Jezdí celkem pravidelně na čas, tedy pokud ji pár minutami nezaseká protijedoucí Mos, se kterým křižuje v Bojkovicích.
A s tou rychlostí? Ano je to "bomba" cestovat rychlostí o 10-20 km. vyšší a potom postávat ve Staráku, přestupovat v Brodě a kodrcat se od stanice po stanici, či zastávku až do Slavičína. Nakonec i ten argument 160 km. rychlosti,tou se jezdí celou trasu z Prahy až do Staráku ? Každý ať si cestuje čím chce, nikomu nevnucuji čím má cestovat, ale v Arrivě alespoň vím co mě čeká. . . . . . . . . . .[masinka]
Úterý, 10. července 2018 - 19:48:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 132
Registrován: 7-2017
Javorina. . . . . Ještě malý dodatek, a už nebudu opruzovat.
Čas získaný propagovanou rychlostí 160km/hod přijde vniveč drkotajícím se motoráčkem do cílové stanice(a není to jen záležitost této štreky)
Pro zajímavost :Rx891 & Mos4315 12:58-17:42 hod. jízdní doba Praha-Slavičín 4:44 hod.. . . . Aex 1063 jedoucí podle Tebe potupnou rychlostí 120km/hod na téže trase 14:30-18:56hod. má jízdní dobu 4:26hod. včetně zbytečného pobytu v Bojkovicích.
Už jen to, že v Praze nastoupím a jedu bez starostí až do cílové stanice je pro mě velké plus.
Tu invektivu na konci tvého příspěvku vůči mě řešit nebudu, a omluvu nečekám. Trošku mi to ale připomíná pořekadlo : "Vejce učí slepici chodít", měj se hezky. . . . . . . . . . . . . . [masinka]
Úterý, 10. července 2018 - 21:02:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 130
Registrován: 1-2007
Spoje označené jako Slovácký expres jsem nucen využít občas taky a po pravdě je to moje až poslední volba - tedy před jízdou autem, ta je úplně poslední [happy].
Co asi někomu brání, že nejsou nasazeny kvalitnější vozy? No, já myslím, že těch vozů budou plné ranžíry jen si prostě někdo řekl, že tuto neděli nepojedou
Naopak je v příspěvku správně položená otázka, proč na tak dlouhou trasu modernější vozy nejsou? Je ale pravda, že třeba v Olomouci při pohledu na odjíždějící rychlíky směr sever je pak člvěk rád za to čím právě jede.
Javorina
Středa, 11. července 2018 - 00:01:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 574
Registrován: 9-2007
Kolelač:
Co Vám u jednoho dopravce nevadí, to u jiného kritizujete, tak o čem se chcete bavit? Sám v plném vlaku projít neumíte, ale občerstvení byste chtěl. Jednou je Vám rychlost 120 km/h málo, jindy Vám přijde dostačující. O potupné rychlosti nic nepíšu. Pouze o problémech, které tato rychlost přináší na koridoru. Porovnáváte vlaky s naprosto rozdílnou zastávkovou politikou, kdy právě díky vyšší rychlosti je možné obsloužit více stanic.

Chápu, že pokud se na železniční dopravu díváte pohledem "chci jet bez přestupu z Prahy do Slavičína a je mi jedno kdy", pak je Arriva skvělá volba. Jenže existují i lidi, kteří cestují v jiných relacích a časech...

Zldriver:
Já jezdím Slováckým expresem často a nepamatuju, že bych jel v jiném voze než Bdpee nebo Bmz. Ale je pravda, že jsem skromný člověk a komfort těchto vozů mi postačuje [happy]
Středa, 11. července 2018 - 07:14:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 133
Registrován: 7-2017
Javorina. . . . . . .O "vyšší kvalitě" mám trochu jinou představu, a o tom jsem i psal v prvním příspěvku. Nevím, kde jsem psal o tom, že mi "vadí" rychlost 120km/hod ?
A nedělají problémy na koridoru třeba i os. vlaky které svými pobyty v stanicích a na zastávkách snižují propustnost té které tratě, neměly by se zrušit ?
"Jiní" lidé, kteří "cestují v jiných relacích a časech" mají možnost použít vlaky , které vyhovují jejich požadavkům a představám na cestování.
Já jsem popsal pouze svůj dojem z cestování ve vlaku "vyšší kvality", nic víc ,nic míň, a reagoval na vaši radu, že jsem měl přestoupit do jiného vozu.
Navíc, souprava byla na nástupiště "2s" plná čekajících cestujících přistavena deset minut před odjezdem, takže o nějakém poklidném výběru místa či vozu mohla být těžko řeč. . . . . . . . . . . [masinka]
Středa, 11. července 2018 - 08:47:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1624
Registrován: 12-2006
Kolelač: plná čekajících cestujících přistavena deset minut před odjezdem
Tak to bylo na výběr místa času více než dost, obvykle to bývá ani ne pět minut před odjezdem.

Slovácké expresy využívám několikrát týdně a jsem s nimi spokojený. Vozy Bdpee a Bmz mi přijdou dostatečné na toto vozební rameno. Pokud by jste chtěl něco lepšího, tak pak jedině soupravy co jezdí na rameni Praha - Hamburk, ale to by bylo zbytečné. Jediné mínus expresů je absence wifi a zastavování v Přelouči, Ústí a Chocni. Při pomyšlení, že ještě dva roky zpátky jsme si potili [zadnice] na mastných koženkách v rozpadajících se vozech, tak je ten pokrok dosti znatelný.

A ještě přiliji do ohně... Plně souhlasím s názorem Javoriny, že rychlost 120 km/h pro dálkový vlak je opravdu v dnešní době dost málo. Dnes už i většina osobních vlaků na koridoru má vyšší maximální rychlost.
Středa, 11. července 2018 - 12:51:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 134
Registrován: 7-2017
Folcek. . . . . Ano máte úplnou pravdu. Pokud přistaví šestivozovou soupravu deset minut před odjezdem a na peroně postávává 300-350 nedočkavých cestujících, pak po jejím přistavení je hafo času vybrat si přijatelné místo k sezení podle svých představ. . . . . . . . . . Není to spíš tak, že se snažíte být první u dveří a zaujmout ve voze jakékoli místo? Točíme se v debatě stále dokola, je to o ničem.
Před časem, když jsem jezdil pravidelně na školení do Prahy, jsem situaci řešil tak, že jsem jel autem do Otrokovic, auto jsem nechal na parkoviští před stanicí a pokračoval okolo 4.30hod rychlíkem s přestupem v Olomouci na vlak opravdu vyšší kvality do Prahy. Zpět jsem použil jiný vlak ČD a byl jsem se službami vždy spokojen.
Debatu o "Slováckém expresu" vzdávám, ten vlak mě po všech stránkách zklamal a informaci v čem spočívá jeho "vyšší kvalita" jsem se zde za celou debatu nedozvěděl. A nakonec , jaký rozdíl je potit se na kožence, a potit se na sedadle potaženém koženkou a na ní plyšem ? Mějte se . . . . . . . [masinka]
Středa, 11. července 2018 - 17:31:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 6-2017
Zrovna dnes jsem jel z Bojkovic do Prahy a nyni jedu zpet. CD klasika, IC o 22min opozden, v Praze na prijezdu mel uz 32min. WiFi se nedala pouzivat, roznaskova sluzba nic moc. Nasledne Arriva - mohl jsem si podle ni ridit hodinky,WiFi nejela pouze v tunelech, mam v sobe bagetu a 3. pivo. Sedacky jsou na stejne urovni. Jsme aktualne kousek za Tlumacovem. Myslim, ze dorazime vcas. S tou rychlosti 120km/h souhlas, je to malo. Ale i tak to je nejrychlejsi spoj z horni vlary do Prahy..
Středa, 11. července 2018 - 19:07:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 135
Registrován: 7-2017
jadris. . . . . . . Aex 1063 dnes v Bojkovicích Město +7min. pravidelně je ale chytí od Mos.vl. se kterým křižuje v Bojkovicích. Jinak máš pravdu, jela stále na čas, tedy pokud ne s náskokem.
S tou její neustále omílanou 120km. rychlostí. Netušil jsem, že jeden jediný vlak za čtyřiadvacet hodin jedoucí touto rychlostí po "koridoru" dokáže mít takový fatální vliv na jeho propustnost, nemělo by se s tím něco dělat ? . . . . . . . . [masinka]
Středa, 11. července 2018 - 19:17:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 6-2017
@kolelac presne tak, cekali jsme na mos z Bylnice. Cestou za nama jel z Prahy do Trebove zpozdeny EC, ktery pak jel na Brno. Za tu dobu se sice priblizoval, ale nebyl tak rychly. Kdyby pokracoval z Trebove na Olomouc,tak nas samozrejme dozene.. ale ze by EC kvuli nemu musel stat, to je. Rezerva byla dostatecna..
František_plášek
Čtvrtek, 12. července 2018 - 00:09:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1524
Registrován: 9-2006
Aniž bych chtěl někomu nadržovat nebo něco soudcovat...dnešní "záznam" 1063 :

application/pdfAEX1063
SKM_C224e18071200100.pdf (515.4 k)


(pardon, blbne mi tiskárna....)
Čtvrtek, 12. července 2018 - 21:40:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6349
Registrován: 12-2011
Ikdyž jede včas, bude to tady vždycky špatně.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 14. července 2018 - 22:44:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 437
Registrován: 2-2009
MUVka v Bojkovicích


http://marek275.rajce.idnes.cz/
Úterý, 17. července 2018 - 06:19:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 63
Registrován: 3-2018
Ještě k Arrivě: Pomineme-li zdejší kritiku služeb dopravců, je vedení vlaku s nízkou kapacitou a max. rychlostí 120 km/h po koridoru v trase o délce cca 320 km naprostý anachronismus. V jiných "vyspělých" zemích by nic takového nepovolili. Jinak podívejte se třeba do kolébky EU, do Belgie. IC jede na hlavních tratích co půl hodiny, vše soupravy s lokomotivou a patrovými velkoprostorovými vozy. Na nějaké občerstvení od dopravce si nikdo ani nevzpomene. I když uznávám, že přepravní časy jsou kratší. Ale ten trend je i u nás, viz low cost u RJ.
Úterý, 17. července 2018 - 07:02:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 64
Registrován: 3-2018
A ještě k propostnosti koridoru: Os vlaky jsou v objednávce VÚSC. Arriva je komerční produkt. A to je rozdíl.
Úterý, 17. července 2018 - 16:30:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 7-2017
Starý Hanák. . . . . Vyhasínající debata o oprávněnosti Arrivy sdílet koridor společně s jinými "uživateli" se opět rozhořela ? On to asi nebude "vlak s nízkou kapacitou" když jej provozovatel podle potřeby dokáže posílit o jednu, či dvě soupravy a udělat z ní vlak třeba šestivozový, zrovna takový jako je většina rychlíků na koridoru.
Dávat Belgii za vzor, proč ne třeba Itálii, či Francii" kde jsou rychlosti vlaků řádově vyšší? Patrové a velkoprostorové vozy? Škoda, že na "Slováckém expresu" jsem neměl možnost je popatřit.
No a nakonec o hnacích vozidlech. Nezaregistroval jsem, že by od nás Belgičané odebrali byť jednu jedinou lokomotivu. Zato u nás jsou v provozu jejich nedávno k nám exportované lokomotivy s přezdívkou "Second hand". Nevím, proč je Belgičané k nám pustili, že by jim nevyhovala jejich rychlost, či z jakého důvodu se jich zbavují ? No hlavně, že vyhovují (po nákladné rekonstrukci) nám?
Ta debata o Arrivě (která jak tvrdíte je "anachronismem")? Nevím tedy, proč je mezi cestujícími celkem oblíbená(o čemž svědčí její pravidelná obsazenost)kterým zřejmě ani "archaická" max. rychl 120 km/hod. nějak nevadí.
Celkem pravidelně sleduji jízdy jiných rychlíků a expresů. Co je platná rychlost kterou dokážou jiné rychlíky jet, když mají problém vůbec dodržet jízdní doby, v čemž vyniká zvláště RJ, u kterého se půlhodinová sekyra stává celkem pravidlem. U ostatních se to nezřídka stává též.
No, snad se u "Slováckého expresu" někdy dočkáme vozového parku který bude vyhovovat názvu "vyšší kvalita" a na vlacích Arrivy jiných, modernějších souprav a bude konec těmto debatám. . . . . [masinka]
Úterý, 17. července 2018 - 18:51:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4498
Registrován: 5-2002
Kolelač:
"No, snad se u "Slováckého expresu" někdy dočkáme vozového parku který bude vyhovovat názvu "vyšší kvalita" a na vlacích Arrivy jiných, modernějších souprav a bude konec těmto debatám. . . . . [masinka]"

Mě teda "emzety" vůbec neuráží a kdo chce klimatizaci, tak tam má Bdpee. Arriva by podle mě byla užitečnější, kdyby dělala vlárské přípoje k modrým / žlutým / černým, podle toho, jak by se s kým dohodla [vypravci] .
Úterý, 17. července 2018 - 20:09:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 137
Registrován: 7-2017
Honza o. . . . . . . .Přesvědčili jste mě, už přestávám věřit tomu, jakou "pohodu" jsem 8.7.2018 v Ex891 zažil.
Kauza "Arriva". . . Je příjemné nastoupit v Praze a bez přesedání v pohodě vystoupit v cílové stanici např. Bojkovicích ,Slavičíně,Trenčíně atd. a naopak. Myslím, že hodně cestujících na to "slyší". Navíc jak jsem to popsal výše, přímý spoj díky "nepřestupům" šetří čas a díky tomu konkuruje časem i rychlejším vlakům
Jen ještě malý dotaz. Viděl jsem ve St.Městě postávat "Bobinu" v barvách "Arrivy". Ví někdo co se s ní provozuje ? . . . . .[masinka]
Úterý, 17. července 2018 - 22:05:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 3-2018
Bobina Arrivy jezdí v adhoc nákladní dopravě. Honza_o: Mě teda "emzety" vůbec neuráží a kdo chce klimatizaci, tak tam má Bdpee. Arriva by podle mě byla užitečnější, kdyby dělala vlárské přípoje k modrým / žlutým / černým, podle toho, jak by se s kým dohodla [ok] Kolelač: No a nakonec o hnacích vozidlech. Nezaregistroval jsem, že by od nás Belgičané odebrali byť jednu jedinou lokomotivu. A proč by to jako dělali??? Zato u nás jsou v provozu jejich nedávno k nám exportované lokomotivy s přezdívkou "Second hand". Nevím, proč je Belgičané k nám pustili, že by jim nevyhovala jejich rychlost, či z jakého důvodu se jich zbavují ? No hlavně, že vyhovují (po nákladné rekonstrukci) nám? A proč by je nepustli? Taky se rád něčeho nepotřebného zbavíte, dobře to prodáte a co s tím bude kupující dělat, je vám fuk. Navíc pokud vím, jezdí jedna. A je věc kupujícího, jaký s nimi má záměry. Tyto stroje tam stále jezdí, ale spíše jen doplňkově, úlohu přebraly např. Vectrony. Nepochopil jste nic. Trendem Evropy je časté spojení velkokapacitními a rychlými vlaky v pravidelných relacích. V návazných stanicích pak přípoje méněkapacitními vlaky. Nelze vybírat kapacitu hlavních tratí nízkokapacitními vlaky (navíc vedených na komerční riziko) jen proto, že přímé spojení s hlavním městem chce mít i babička z Horní Dolní. Tato doba je na západě už x let pryč.