Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 08. 02. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 08. 02. 2018

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 05. února 2018 - 14:23:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4555
Registrován: 7-2011
Rudolf_33:
"Takže peníze, které jsi odevzdal na důchodové "pojištění" jsou už dávno prožrané a tobě (ale i mně) nezbývá než doufat, že mladší generace vydělá tolik, aby nás uživili. "
Jo, přesně. Ale zkus navrhnout to změnit.[crazy]
Pondělí, 05. února 2018 - 15:42:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1794
Registrován: 11-2012
Kurňa, když to tu tak čtu, tak možu být aj rád, že naše a mladší generace budou dostávat důchod In-memoriam, takže není třeba žádných obav, že na nás nic nezbyde...
Klidně zaprodám svou duši peklu, pokud budu moct do konce života dělat jen na Kocourech a Škodovkách II. generace. To jsou mašiny, pro které se do práce těším.
Okolí neustále prudím tím, že mluvím pravdu, ale jinak su moc hodný...
Pondělí, 05. února 2018 - 18:06:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4990
Registrován: 11-2007
Bobik: Pokus už tu byl (tzv. druhý pilíř). Socani ho okamžitě zrušili. Toho bohdá nebude, aby se omezila závislost člověka na státu. Naštěstí si toho lidé všimli a poslali je do pryč. Jenomže to neznamená, že socani zmizeli.
Pondělí, 05. února 2018 - 19:29:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3693
Registrován: 3-2010
R33 Toho bohdá nebude, aby se omezila závislost člověka na státu.Naštěstí si toho lidé všimli a poslali je do pryč.

====================
Neztrapňuj se. Estébácký konfident Bureš je snad tou lepší volbou? Navíc, co zbývá těm, kteří neměli možnost si na důchod našetřit, než závislost na státu?
Pondělí, 05. února 2018 - 19:59:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1495
Registrován: 6-2016
Přátelé, kamarádi! Musím vám hodit vidle do soukolí[rofl]
https://byznys.lidovky.cz/ministerstvo-financi-chce-zrusit-superh rubou-mzdu-a-zavest-dve-sazby-dane-od-2019-gdr-/statni-pokladna.a spx?c=A180205_164554_statni-pokladna_ele

Furt se něco děje...
Pondělí, 05. února 2018 - 20:22:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4991
Registrován: 11-2007
Jirkaxxl: Nevím, zda Bureš je lepší než Sobotka. Druhý jmenovaný ovšem je nešťastný trouba, na tom trvám. Selhal jako ministr financí, jako předseda strany i jako premiér. Ale to už jsme daleko od dráhy.
Pondělí, 05. února 2018 - 20:56:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15731
Registrován: 5-2002
Kaneki: Ač nechci (jako mnozí zde) dělat z většiny úplné blbce, k pochopení "probírané látky" je přeci jen lepší někdo nebo něco (vizuální podání), kdo dokáže danou problematiku vysvětlit zjednodušeným způsobem (populární, zábavnou formou).
Na mediány, kvartily a vůbec všechny kvantily je docela dobrá představa zástupu lidí seřazených podle velikosti (to jsme na základce v tělocviku dělali snad všichni, takže si to dokáže představit každej).
Ale jinak je chápání statistiky a vůbec vyšší matiky tzv. selským rozumem jeden velkej průser. Kupříkladu na otázku, jestli v Praze mohou existovat dva lidi, co mají stejnej počet vlasů, odpoví z vobyčejnejch lidí správně jen málokdo...
Úterý, 06. února 2018 - 04:41:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6940
Registrován: 8-2012
dokáže danou problematiku vysvětlit zjednodušeným způsobem (populární, zábavnou formou)
Hele, co chcete populárně zábavnou formou vysvětlovat na mediánu (prostředek) nebo kvartilu (čtvrtina)? Minimum a maximum vám taky dělá problém?
Prostě kdo to chápe, ten je spíše nad mediánem, nejlíp v té horní čtvrtině - takovej je holt život...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 06. února 2018 - 06:52:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4561
Registrován: 7-2011
Jirkaxxxl:
"Navíc, co zbývá těm, kteří neměli možnost si na důchod našetřit, než závislost na státu?"
No těm už nezbývá nic, než doufat. Ale proč do té závislosti zatahovat čím dál víc dalších, zvlášť když se už dávno ví, že současný model je neudržitelný, to nechápu.
Upřímně ti důchod závidím, přestože stejně platím sociální daň (ne, pojištění to opravdu žádný není) jak mourovatej, tak já už se ho nejspíš nedožiju, protože buď posunou hranici někam za smrt, nebo na něj nezbude (přecijen mě čeká ještě nejméně 24 let).
T_._H_.:
"Hele, co chcete populárně zábavnou formou vysvětlovat na mediánu (prostředek) nebo kvartilu (čtvrtina)?"
No třeba zrovna tohle. Čtvrtina a prostředek jsou běžně užívaný výrazy, kterejm rozumí každej, zatímco mediál či kvartil je odbornej termit, kterej se běžně užívá jen v určitejch kruzích (běžně maximálně tak kvartál pro označení čtvrtletí). No a na lidi to pak - mnohdy oprávněně - působí, jako že se nad ně zas nějakej chytrolín chce vytahovat, jako kdyby to neuměl říct normálně. Uměl, jenže pak to nepůsobí tak chytře a spousta učenejch by si nemohla masírovat ego (že tak dlouho študovali a není to vidět).
Úterý, 06. února 2018 - 08:20:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7837
Registrován: 4-2003
vlášť když se už dávno ví, že současný model je neudržitelný...Socani ho okamžitě zrušili. Toho bohdá nebude, aby se omezila závislost člověka na státu.

Průběžný systém je právě udržitelný vždycky. Je to systém, který je naopak velmi robustní, protože ti důchodce živí pracující. To co je neudržitelný jsou pouze stávající parametry, jako je třeba věk, při kterém vzniká nárok na starobní důchod.

Naopak fondový systémy můžou klidně i zkrachovat a v zemích, kde nejsou státní garance či dohled spojený s dost striktními pravidly investování (do státních cenných papírů[proud]). To že u nás byl zrušen II. pilíř byla jen rána z milosti.

(ano, opět se mi chce křičet, že země není placatá, že věčná sirka neexistuje, atd.)


zatímco mediál či kvartil je odbornej termit, kterej se běžně užívá jen v určitejch kruzích

Stejně tak, jako část národa netuší, co je to turnus (při prvním setkání s tímto slovem jsme si myslel, že jde něco jako burnus, ale pro nádražáky). A přestože tehdy nebyla wikipedie, tak jsem si to dovedl zjistit.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 06. února 2018 - 08:31:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6945
Registrován: 8-2012
jako že se nad ně zas nějakej chytrolín chce vytahovat, jako kdyby to neuměl říct normálně
No jasný, a taky si určitě ten hajzl neobjednává středně propečený řízek, ale medium rare steak, že.
Já teda nevím, ale tyhle základy statistiky, jako medián a kvantily (čili čtyři části) se učí někde v sedmé nebo osmé třídě základní školy... Chápu, že v tom věku má (pod)průměrný jedinec daleko důležitější zájmy a potřeby (pivo a cigáro) než nechat do sebe lejt "blbou matyku kerá mu gničemu nebude", ale proč by mu to měl někdo z těch "blpců nahóře" pořád dokola vysvětlovat? Je to holt jejich konkurenční výhoda.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 06. února 2018 - 09:04:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5358
Registrován: 9-2011
jako medián a kvantily (čili čtyři části) se učí někde v sedmé nebo osmé třídě základní školy
Vopravdu?
Tak já do sedmé či osmé třídy "chodil" naposledy před nějakejma asi přibližně vodhadem 11 - 12 léty, a to "jsme" to ještě neprobírali.
Asi nějaká nowinka(.cz).

Jinak ale souhlasím s tím, že kdo tomu nerozumí, tak si to může buď individuálně nastudovat (na těchhle internetech se najde skoro fšecko, a tohleto určitě), anebo to přijmout jako fakt, kterýmu sice nerozumí, ale kterej funguje (ale pak by měl držet hubu a ne dělat ze sebe ještě většího blbce, než je).
Principu jadernýho reaktoru taky nerozumí každej, přesto funguje, a když vobčas v TV řeknou něco vo vopravě či doplnění paliva, tak se taky nevyrojej Joudové se striktní žádostí vo "jednoduchý vysvětlení, aby tomu porozuměli i voni".
Úterý, 06. února 2018 - 09:50:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6947
Registrován: 8-2012
Náhodně vygoogleno:
8. ročník
Druhá mocnina a odmocnina. Pythagorova věta.
Mocniny s přirozeným mocnitelem
Výrazy
Lineární rovnice
Základy statistiky
Kruh, kružnice, válec
Konstrukční úlohy

(a v "devítce" pak finanční matematika, se kterou mají "jedinci" taky problém)

Je fakt, že "já" se do sedmičky-osmičky teprve chystám, zatímco sám jsem absolvent "zvláštní" školy, takže to není směroplatný. Určitě mě tedy lze utočit na tom, že to někde mají třeba až v devítce.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 06. února 2018 - 09:53:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7838
Registrován: 4-2003
jako medián a kvantily (čili čtyři části) se učí někde v sedmé nebo osmé třídě základní školy...

Na základce se učí toliko obyčejný aritmetický průměr. Mladej je v devítce a vážně pochybuju, že do nich budou 2 měsíce před přijímačkama budou ještě hustit mediány, decily a kvartily, jakoliv je to pro základní pochopení jednoduchý jako tzv. noty na buben.

mnohdy oprávněně - působí, jako že se nad ně zas nějakej chytrolín chce vytahovat,

Oni jsou prostě lidi, co si to najdou sami, prostě já jsme včera nevěděl, že exisuje nějakej msoFileDialogFolderPicker, ale prostě tuším že něco takovýho musí bejt a jsem schopen si to najít a použít to. A taky bych mohl řvát, že jsme to před 25 lety na informatice neměli a tupě klikat něco o 106 každej tejden.

Stejně jako můj kamarád je zedník a když něčemu nerozumí, tak si to zjistí, byť třeba je tak, že kontaktuje technickou podporu a tím člověkem to prodiskutuje. A nebo se v zimě sebere a dojde k prodejci na školení. A mohl by přitom ječet a řvát, co je to za novoty, když paragraf 1.
--------------------------
A pak jsou na druhý straně lidi, co jenom "stát a čumět".
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 06. února 2018 - 10:51:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6949
Registrován: 8-2012
Mladej je v devítce a vážně pochybuju, že do nich budou 2 měsíce před přijímačkama budou ještě hustit mediány, decily a kvartily
Tak budeme googlit dál (no jo, člověk tu prostě musí bejt furt ve střehu, že všechno bude použito proti němu...): vysvětlí základní statistické pojmy (statistický soubor, statistická jednotka, statistický znak, statistické šetření) a používá je; určí četnost, aritmetický průměr, modus, medián; provede jednoduché statistické šetření, zapíše jeho výsledky a zvolí vhodný diagram k jejich znázornění.
Fakt nevím, jak to je "u vás" a jestli to třeba jen prostě nestíhají. Omlouvám se ale tedy za svou strašlivou chybu a nařčení českého vzdělávacího systému z výuky základů statistiky (kam nejméně ten medián 100% patří).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 06. února 2018 - 11:14:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3453
Registrován: 3-2006
T.H.: Medián jsme někdy v osmičce - devítce probírali, kvantily ne. S tímhle slovem jsem se setkal až tento týden tady.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Úterý, 06. února 2018 - 12:35:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5359
Registrován: 9-2011
Tak jsem si otevřel ten odkaz, a ono to pokračuje:

• provádí pomocí vzorců a funkcí, jež nabízí tabulkový kalkulátor,
• v tabulkovém kalkulátoru vytváří grafy, k reprezentaci dat volí vhodný typ grafu;

Tohle jsme FAKT na Z(D)Š neměli (ani ve druhém pokusu, o prvním ani nemluvě).

Jo a dole na té stránce je zápatí "Příklad zpracování učebních osnov". Takže je to příklad, jak by ty osnovy taky mohly vypadat. Však uvidíš sám, jestli se k tomu ve škole dostanete.
Mladějov
Úterý, 06. února 2018 - 12:38:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12085
Registrován: 3-2007
Fascinující [lol]

Hlavně tedy představy papírových pedagogů - teoretiků, co ty osnovy píší.
Fakticky má řada osmáků problém při sčítání zlomků (pátá obecná).

[crazy]
Úterý, 06. února 2018 - 12:50:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6468
Registrován: 5-2002
Já jsem ročník 81 - na ZŠ jsme měli devítku jako první, ale že by v matice byla statistika, to vůbec, možná tak průměr... Na průmce trochu, na VŠ až nepříjemně dost... [happy] V reálném životě jsou stejně lidi v [zadnice] i s procentama ( výroky typu 30% lidí volilo tohohle, když měl volební výsledek 30%), v práci je to občas až k pláči, když se dává do smlouvy přesnost nebo spolehlivost nějakého zařízení a už na papír se to dá logicky nesmyslně... [uhoh]
Úterý, 06. února 2018 - 13:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7841
Registrován: 4-2003
Fakticky má řada osmáků problém při sčítání zlomků (pátá obecná).

Eště větší průser jsou slovní úlohy.

provádí pomocí vzorců a funkcí, jež nabízí tabulkový kalkulátor

Způsobem letem-světem, kdy k tomu čuchnou z deseti metrů.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 06. února 2018 - 14:08:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 8-2017
Bobik (4561): [ok]souhlasím s celým příspěvkem.
Ale učitelem by tu mohl být jen málokdo, pan Hádek by žáky/studenty se svou vznětlivou povahou nejspíše jen fackoval [lol]

Naopak fondový systémy můžou klidně i zkrachovat a v zemích, kde nejsou státní garance či dohled spojený s dost striktními pravidly investování (do státních cenných papírů[proud]). To že u nás byl zrušen II. pilíř byla jen rána z milosti.
[ok]

Jen by mi tu mohl někdo z pánů profesorů vysvětlit, kdo je to ten "vobyčejnej" člověk příp. "jouda"? Mám pocit, že období, ve kterém jsou někteří lidé méněcenní, jsme už překonali.
Úterý, 06. února 2018 - 14:16:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7842
Registrován: 4-2003
by tu mohl být jen málokdo, pan Hádek by

Toto je diskusní fórum. Nejde o internetovou výuku pro žáky základní školy[pozor]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Mladějov
Úterý, 06. února 2018 - 14:16:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12087
Registrován: 3-2007
Nejsem pan profesor, takže odpověď nechám na nich, ovšem vaše věta Mám pocit, že období, ve kterém jsou někteří lidé méněcenní, jsme už překonali. svědčí o naprostém nepochopení problematiky - zakrývat, že je někdo hloupý, nějakými korektními přízvisky, přece nemá vůbec smysl.

A ono jaksi asi ani těm chytrým nevadí, že je někdo hloupý nebo nevzdělaný, ale spíš to, že si sedne na internet a hádá se s těmi chytřejšími, jací jsou debilové a nafoukanci, přičemž neumí ani argumentovat, ani překonat nechuť a někdy přímo nenávist k lidem, co déle studovali - a z vás to, nezlobte se, vcelku čouhá ( a třeba Jirka XXXL se s tím ani netají).

Holt dřív si podobní jedinci zanadávali "mezi svými" v hospodě, dnes to musí číst celý svět [biggrin]
Úterý, 06. února 2018 - 14:46:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6952
Registrován: 8-2012
by žáky/studenty se svou vznětlivou povahou nejspíše jen fackoval
Pane Kaneki, to že se blbci cítí v mé přítomnosti nekomfortně ještě neznamená, že je fackuju.
Ale chápu, že jste potřeboval dát průchod své frustraci [crazy]
období, ve kterém jsou někteří lidé méněcenní, jsme už překonali
Tak můžeme lži nazývat "alternativní pravdy" a hlupákům říkat třeba "lidé s omezenou informační kapacitou", ale na věci to nic nezmění.

Pozn. nejhorší jsou blbci, co si myslí, bůhvíjak jsou "chytří".
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 06. února 2018 - 17:55:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3699
Registrován: 3-2010
T-H
Pozn. nejhorší jsou blbci, co si myslí, bůhvíjak jsou "chytří".
================================================================
No, z tebe Sokrates asi také nebude...[lol]
Úterý, 06. února 2018 - 18:30:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 5-2012
Mám prosbu, je někdo schopen sehnat jízdní řád tohohle nedělního vlaku na brněnskou vlečku BVV?

https://www.olympijskyfestival.cz/novinky/raska-expresem-k-branam -olympijskeho-festivalu

(rád bych fotil)
Úterý, 06. února 2018 - 19:08:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 7-2017
Vlak vyjíždí 11. února v 8.30 hodin ze stanice Praha hlavní nádraží a jede přímo do Brna, nikde po cestě už nestaví.
V jihomoravské metropoli na něj bude připojena vlečka a ta celou soupravu dopraví až před brány Pavilonu Z...


No doufám, že to nebude vlečka s hnojem [proud]
Úterý, 06. února 2018 - 19:13:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 8-2017
Jirkaxxxl:[ok] Z T-H nejen že nebude Sokrates, z něho bude vždycky jenom nářečně pojmenovaný samec od slepice. A přitom jsem už od něho viděl i rozumný příspěvek a dokonce jsem ho tam i ocenil. Ale on musí jenom urážet a ponižovat a šířit kolem sebe auru svoji rádoby "geniality". On se řídí příslovím:"Quidquid latine dictum sid, altum videtur." Jak říkáme u nás v Češích: "Cokoliv řečeno latinsky, zní učeně."
Nevím kolik je mu let, já jsem absolvoval základku v 70.létech a ze statistiky jsme se učili akorát průměr a vážený aritmetický průměr. Ty další pojmy jsme měli až na školách vyššího stupně. Ale uznávám, že dneska jsou mediány a modusy atd. učivem na ZŠ. Ale nemohu posoudit mé děti už tento stupeň vzdělání dávno opustily[wink].
Úterý, 06. února 2018 - 21:04:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15740
Registrován: 5-2002
Bobik: Čtvrtina a prostředek jsou běžně užívaný výrazy, kterejm rozumí každej, zatímco mediál či kvartil je odbornej termit, kterej se běžně užívá jen v určitejch kruzích (běžně maximálně tak kvartál pro označení čtvrtletí).
Jenže té čtvrtině nebo prostředku se dá rozumět všelijak (a říkat 25% kvantilu dejme tomu čtvrtinovej plat by nebyl zrovna šťastnej počin), zatímco ten medián nebo kvartil je už pojem jednoznačnej, u kterýho panuje shoda, jak se to vlastně myslí.
Mimochodem právě kvůli tomu se tydlencty termity zaváděj...

TH: Já teda nevím, ale tyhle základy statistiky, jako medián a kvantily (čili čtyři části) se učí někde v sedmé nebo osmé třídě základní školy
Dcera a mladší syn potvrzují medián a vzpoměli si i na modus, ale kvantily mi unisono zatloukají.
Fakt je, že s percentily se setkali, když dostávali výsledky z nějakých Scio-testů, ale obávám se, že jak je v kraji zvykem, nikdo jim to nepropojil...

Kaneki: Ale učitelem by tu mohl být jen málokdo
On je hlavně rozdíl mezi rozumět a umět vysvětlit - dost často má totiž pochopení něčeho nonverbální formu a tudíž se blbě někomu sděluje...
Úterý, 06. února 2018 - 22:44:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 8-2017
Toto je diskusní fórum. Nejde o internetovou výuku pro žáky základní školy
Diskuse není ovšem monoblok plný nenávisti a urážení ostatních, natož někoho, koho vůbec neznáme. Naprosto trefně to zde vystihl Ladis-63.
A proto taky volby dopadly tak jak dopadly, což je velmi trefně okomentováno např. tady.
Úterý, 06. února 2018 - 22:56:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4143
Registrován: 4-2003
Kaneki:
"Že většina nechápe, je ale právě problém ouřady."
Nikoliv. Pojmy, jakými jsou medián, průměr, kvartil či hrubá a čistá mzda, jsou natolik triviální, že je to skutečně problém toho kterého jednice, který není s to si zjistit jejich význam. A namísto toho bude svoji neschopnost svádět na jiné.
Kaneki:
"k pochopení "probírané látky" je přeci jen lepší někdo nebo něco (vizuální podání), kdo dokáže danou problematiku vysvětlit zjednodušeným způsobem (populární, zábavnou formou)."
Výše uvedené pojmy jsou natolik jednoduché, že si nedokážu představit, jak by mělo být jejich vysvětlování ještě více zjednodušeno. Navíc jsou to pojmy tak rozšířené, že si člověk může vybírat z velkého množství zdrojů. A to pomíjím fakt, že jde o učivo ze školy. Stačí tedy chtít a rozšířit si obzory. Ale chápu, pro některé je snazší omezit se na remcání a vinit ze své neznalosti a neschopnosti ostatní.

A pak je tu ještě jeden aspekt. Ti, co nevyvinuli žádnou iniciativu ve věci vlastní edukace a projevují své neznalosti nejhlasitěji, o žádné vysvětlování nestojí. Zářnými příklady zde jsou Jirkaxxxl či Miram. Informace jsou jim servírovány na stříbrném podnose, přímo od zdroje. A jejich reakce? Urážení těch, kteří jim problematiku vysvětlují a pokračování v plácání nesmyslů v přesvědčení o své pravdě. Kaneki, netvrdím, že jste zrovna takový, no našlápnuto máte. Za dobu, co to tu okecáváte, jste mohl mít už dávno vyhledané definice inkriminovaných pojmů a rozumět jim.

--- --- ---
Jirkoxxxl, stále postrádám reakci na vyvrácení tvých nepravd. A to jsem ti na tvoji žádost vyjmenoval, o které šlo. Stejně tak postrádám odpověď na otázku stran zabezpečení obrany státu.

Mám za to, že férovej chlap "s kulema" si umí za svými názory stát a své názory si obhájit. Rovněž tak, že se umí postavit čelem, když se mýlí a nechá se poučit. Ale ty místo toho mlčíš.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 06. února 2018 - 23:09:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 509
Registrován: 7-2017
Jakožto člověk, který střední školství opustil loni, můžu potvrdit, že ani na osmiletém gymnáziu jsme percentily, natož kvartily, nebrali. A že jsme tu Jindřišku Petáků projeli docela důsledně. [happy] Jen tam prostě tohle není, viz tady:


Vždyť se podívejte, co je obsah státní maturity z matematiky... [uhoh][happy] Už to, že jsme probrali derivace a integrály, dokonce včetně výpočtů objemu rotačního tělesa, je dnes obrovská vzácnost - docházelo k paradoxní situaci, kdy na „normální" matice jsme brali látku víc dopředu, než na semináři, protože na seminář chodilo s námi i čtyřleté gymnázium a to bylo zoufale za námi, takže seminář bylo spíše doučování.
Středa, 07. února 2018 - 05:17:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1796
Registrován: 11-2012
Tak to já jako absolvent osmiletého gymplu, v té době Jana Blahoslava (dnes sloučeno s Pedákem) - 1997 až 2005, ten medián a kvartily měl, derivace a integrály též, ovšem základy pravděpodobnosti si nevybavuju. To pamatuju až na výšce.
Co se přípravky na maturu týče, tak nás tam bylo jen pár z osmiletého, takže bylo na vyšší úrovni než obyč matika. Hlavně pak člověk před zbytkem třídy zamachroval, že se nemusel učit rovnice tečen, ale prachsprostě si to zderivoval v bodě, nebo soustavy 4 lineárních rovnic vyřešil maticově za zlomek času...
Klidně zaprodám svou duši peklu, pokud budu moct do konce života dělat jen na Kocourech a Škodovkách II. generace. To jsou mašiny, pro které se do práce těším.
Okolí neustále prudím tím, že mluvím pravdu, ale jinak su moc hodný...
Středa, 07. února 2018 - 06:08:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4565
Registrován: 7-2011
Doktor:
"Ti, co nevyvinuli žádnou iniciativu ve věci vlastní edukace a projevují své neznalosti nejhlasitěji, o žádné vysvětlování nestojí."
No, nesouhlasím zcela, že nestojí. Spíš jde o formu a podání. Obecně zastávám názor, že lidi proti poučení nic nemají, ovšem proti poučování mají hodně. A pokud ono poučení působí jako poučování, budou se logicky stavět na zadní. A není to jejich chyba, je to chyba toho, kdo se je snaží poučit. Protože se nesmí zapomínat, že ti tebou zmínění především mají volební právo. A buď jim to srozumitelně vysvětlíš tak, aby to oni pochopili a přijali, nebo si neškrtneš a neprosadíš ani to, co by jim evidentně pomohlo. Vezmi si takovýho Kalouska, třeba. Ten pán není blbej ani neschopnej, udělal spoustu dobrejch věcí, ale vyslovit jeho jméno v určitejch kruzích stále znamená koledovat si o přesdržku, protože je stále chápán coby krystalické zlo. Zatímco třeba Babiš se coby ministr financí staral zejména o dotace do svých firem, slíznul smetanu z práce jiných, rozm.dával ekonomiku a ničil firmy přes FAÚ, tak je king, protože zavedl EET a zatnul tipec zlodějskejm soukromníkům. Opět, forma a podání. Kalosek chápán coby arogantní buržoust a zloděj, Babiš málem coby spasitel "vobyčejnejch lidí" (a pravda nikoho nezajímá).
To samý tady. Aniž bych se chtěl kohokoli dotknout, nebo jmenovat, či někomu stranit, dost tu místo snahy o poučení vidím spíš poučování a snahu to druhýmu nandat a znemožnit ho. Zvlášť někteří jsou pevně zapouzdřeni ve svých škatulkách a názoru, že protistrana je blb. Je to podle mě škoda.

A upřímně, to, že něco patří mezi znalosti n-té třídy základní (střední, vysoké) školy je irelevantní. Obecně co člověk nepoužívá, to zapomíná. A je úplně jedno, zdali je něco stanoveno jako určitá základní znalost, chtít z toho vycházet a ergo zastávat názor, že kdo tu znalost nemá, je to jeho problém a měl by se to ve vlastním zájmu doučit, mi přijde přinejmenším hloupé. Proč by měl, když to skoro nikdy, případně vůbec, nepotřebuje? Protože někdo stanovil, nebo je to chápáno, jako základní znalost? Když budu po lidech tady chtít, aby z fleku opět složili maturitu, tak jich to valná většina nedá, pakliže vůbec kdo. Přitom maturita je přece stanovena jako soubor základních znalostí středoškoláka, takže podle stejného klíče, kdo to nedá, měl by se to ve vlastním zájmu doučit, ne?
Vždyť je to hloupost.
Středa, 07. února 2018 - 08:16:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6957
Registrován: 8-2012
upřímně, to, že něco patří mezi znalosti n-té třídy základní (střední, vysoké) školy je irelevantní
Samozřejmě, to se tu rozvinulo jen jako vedlejší vlákno v okamžiku, kdy jsem si dovolil obvinit české školství, že ten medián probírá v základech statistiky na základce, a vznikla potřeba dokázat mi, že tomu tak není.
Každopádně nadále trvám na tom, že je rozdíl v příjemci "nerozumím co je medián, děkuji za vysvětlení" (i když v době internetové je to na jeden klik) a v příjemci "je to akorát k tomu, aby se chytrolíni mohli vytahovat na vobyčejný lidi". Ona snaha někoho poučit obvykle končí v okamžiku, kdy stejnou věc pokusíte objasnit už poněkolikáté a výsledkem zas je akorát nějaká tzv. vysírka prostá např. o "ouřadovi, co nevidí dál, než do svých tabulek", to už nad těmi blbci prostě zlomíte hůl.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 07. února 2018 - 08:19:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7843
Registrován: 4-2003
Ladis-63: jenom urážet a ponižovat a šířit kolem sebe auru svoji rádoby "geniality".
Bobík:dost tu místo snahy o poučení vidím spíš poučování a snahu to druhýmu nandat

Připomínám, že ta debata začala odkazem na excelovskou tabulku, řádek 730 a sloupec "medián" a "1.kvartil".

Opravdu nevím, co bych na tom měl ještě více zjednodušit. Rovněž nevidím, co je na tom arogantního, nenávistnýho a urážejícího.[uhoh] Kdo se v tom chce vrtat, ať se v tom vrtá, kdo nechce, ať to nechá ležet.

Bobík: kdo tu znalost nemá, je to jeho problém a měl by se to ve vlastním zájmu doučit, mi přijde přinejmenším hloupé

Nevím co se chcete doučovat na pojmu medián. Stačí napsat do řádky prohlížeče medián wiki a přečíst si první větu, zbytek není nutné číst. Navíc je to běžně používané slovo...
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 07. února 2018 - 10:10:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3700
Registrován: 3-2010
Doktor Jirkoxxxl, stále postrádám reakci na vyvrácení tvých nepravd. A to jsem ti na tvoji žádost vyjmenoval, o které šlo. Stejně tak postrádám odpověď na otázku stran zabezpečení obrany státu.
================================================================= =================================
Odpovědi jsem ti již dávno, tvými slovy "naservíroval na stříbrném podnose". Za to, že máš omezenou schopnost chápání opravdu nemůžu. A pokud jsem tě o něco žádal, tak o to, abys zde ostatní neotravoval tím, co sem nepatří.
Středa, 07. února 2018 - 10:56:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1295
Registrován: 11-2005
Když už na mě nemůžeš zapomenout Doktore farmacie, občas se podívej do zrcadla...vždyť polemizuješ s něčím tak jasným a prokázaným, jako je například škodlivost stravy v McDonaldu[crazy][proud]
Každopádně protáhlý xicht z prezidentské volby ta strava třeba srovná[rofl] Vím, že se opakuji, ale stále vydávané analýzy o prohře jediného správného a spravedlivého kanditáta Drahouše v médiích, aby si "inteligence" nepřipadala blbě, mě k tomu nějak nutí [wink][proud]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 07. února 2018 - 14:03:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 12-2006
Blbě by si měl připadat pan Mynář po přečtení dnešního článku na idnesu. Ale bohužel se tak jemu, ani jiným nestane.[ko]
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Středa, 07. února 2018 - 14:05:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6963
Registrován: 8-2012
Miram: Vám ten Drahoš nějak straší v palici.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 07. února 2018 - 14:24:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1296
Registrován: 11-2005
Nikoliv. Kam se podívám, tam straší Drahoš [biggrin][rofl] Náhodně:
Drahouš 1
podruhé
potřetí
Je to hnus, kavárno [proud][wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 07. února 2018 - 14:29:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1628
Registrován: 12-2006
Hnus je schovávání se (vlastně odpočívání a balzamování) znovuzvoleného. Asi by se jim při vyšším zatížení rozbil, dílno.[blesk]
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Středa, 07. února 2018 - 15:32:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5363
Registrován: 9-2011
Kam se podívám, tam straší Drahoš
Připomíná mi to, jak jakási bába volala policajty, že se jí před barákem producírují naháči. Pomahači-chrániči briskně přijeli (majíce v motoru zapalovací svíčky Brisk) a zjistili, že u půl kilometru vzdáleného rybníčku se usadili nudisti.
"Pani, ty jsou ale daleko, tam nic nevidíte, tak vám přece nemůžou vadit."
"No jo", odpověděla bába, "ale když si vezmu dalekohled, tak vidím všecko!!!".

Takže googlete, seznamte a jahůjte "Drahoše"... ale pak se nedivte, že vás to nasměruje na stránky o Drahošovi [lol][lol][lol]

Na mě se dovčera tlemil hradní virózista z megabilboardu, naštěstí ho včera přelepili reklamou "Jak cvičit na plné otáčky".
(Kéž by to na Hradě šlo stejně jednoduše.)
Středa, 07. února 2018 - 17:20:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1297
Registrován: 11-2005
A proto jsme Praze nasadili léčbu Zemanem...[proud]
Ten vtip krásně připomíná současnou impotentní Evropu, kdy se nějaký problém popírá, neexistuje nebo možná trochu ano, ale nemůže vadit, zejména když se budeš dívat jinam nebo řešit něco jiného...
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 07. února 2018 - 17:54:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8013
Registrován: 5-2007
Miram: Jojo, na problémy s Európou nasadiť advokáta eura a eurofederalistu väčšieho, než sám Drahoš. Chce to programy tých ľudí aspoň občas čítať. [proud]

Inak tá Praha musí byť strašlivé miesto, keď ju zvyšných 90% republiky dokázalo prehlasovať sotva o percento. [proud]
Středa, 07. února 2018 - 18:24:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1299
Registrován: 11-2005
Inak tá Praha musí byť strašlivé miesto...

O tom nepochybuj, kámo [proud][proud][wink]
sysel
děti s mávátkama
O lávkách a mostech si jen štěknu [lol]
[rofl][rofl][rofl]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 07. února 2018 - 20:11:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8015
Registrován: 5-2007
Miram:
A na to ste nasadili liečbu podporovateľom ťažby na Šumave a ešte viac mávátkami. Inu dobre [proud]

No, lávky a mosty nezvládajú ani napr. v Ústeckom kraji (hejtman za KSČM). [kladivo]
Středa, 07. února 2018 - 20:29:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4144
Registrován: 4-2003
Jirkaxxxl:
"Odpovědi jsem ti již dávno, tvými slovy "naservíroval na stříbrném podnose". Za to, že máš omezenou schopnost chápání opravdu nemůžu. A pokud jsem tě o něco žádal, tak o to, abys zde ostatní neotravoval tím, co sem nepatří."
Tímto příspěvkem ses dožadoval, abych byl konkrétnější ohledně tvých nepravd. Některé z nich jsem ti tedy připomenul. Tvůj příspěvek o vojenských lékařích, kde co tvrzení, to nepravda. Kausa působení českých vojáků v Somálsku dtto. Z českých žoldáků v Somálsku se nakonec vyklubali tři vojáci ve Velké Británii. A tak by se dalo pokračovat ve výčtu dále. Mimochodem, operace SOMALIA, z čehož jsi zřejmě (mylně) usuzoval, že je místem působení Somálsko, se tak jmenuje teprve od dubna 2017. Do té doby nesla jméno ATALANTA. Dle tvé logiky, kde v době názvu ATALANTA žoldáci působili?

Tvé výroky byly tedy opakovaně vyvraceny jako nepravdivé. No z tvé strany za celou dobu nepřišel ani jednou byť jen náznak sebereflexe.

Dále jsem se tě ptal na tvoji představu koncepce obrany a jejího financování, když financování armády ze státní kasy je dle tebe parazitování na občanech a vyjadřuješ se pro zrušení armády. Na stříbrném podnose mi bylo tebou naservírováno toto: "o koncepci obrany si myslím asi tolik, že armáda, která má víc generálů než tanků je k ničemu", což považuji pouze za vtipný předkrm, neboť to vůbec neodpovídá na položenou otázku. Konstatování toho, kdy je armáda v závislosti na poměru generálů k tankům dle tebe k ničemu, skutečně nepředstavuje koncepci zajištění obrany bez existence armády.

Na otázku stran koncepce obrany jsi tedy také neodpověděl, svůj názor sis nedokázal obhájit a vyargumentovat.

Vzmůžeš se alespoň jednou být chlap "s kulema" a postavit se k tomu čelem, nebo zůstaneš jen u urážek, aniž bys dokázal přiznat chybu a vzít si nějaké ponaučení?

--- --- ---
Miram:
"vždyť polemizuješ s něčím tak jasným a prokázaným, jako je například škodlivost stravy v McDonaldu"
Až na to, že s tím jsem nepolemizoval. Připomenu ti - hejtoval jsi, jak je tvým neměnným zvykem, McD. I jsem se tě ptal, co ti na McD tak vadí, že se stydíš za český původ osob stojících u jeho zrodu. Následoval úhybný manévr. Po zopakování dotazu bylo tvojí reakcí klišé, kdy fastfoodu, kterým McD je, vyčítáš to, že se chová jako fastfood. Tedy hejt bez argumentů.
Miram:
"Ten vtip krásně připomíná současnou impotentní Evropu, kdy se nějaký problém popírá, neexistuje nebo možná trochu ano, ale nemůže vadit, zejména když se budeš dívat jinam nebo řešit něco jiného..."
Očividně jsi ten vtip a Alešův příspěvek celkově nepochopil...

--- --- ---
Bobik:
"zastávat názor, že kdo tu znalost nemá, je to jeho problém a měl by se to ve vlastním zájmu doučit, mi přijde přinejmenším hloupé."
A čí je to tedy problém? Čí je problém, že jedinec neznalý nějaké věci nevyvine sebemenší úsilí, aby tu znalost získal či se alespoň pokusil získat ji? Je to problém jen a pouze toho dotyčného jedince.
Bobik:
"Proč by měl, když to skoro nikdy, případně vůbec, nepotřebuje?"
A pokud znalost nepotřebuje a ani ji nechce získat, nechť se pak zdrží komentářů ve stylu "To je právě Tvůj problém, ouřade, že nevidíš dál, než do svých tabulek" a nediví se, když je pak za hlupáka, neboť má tendenci se vyjadřovat k věcem, kterým nerozumí a navíc o nich polemizuje.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 07. února 2018 - 21:04:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1300
Registrován: 11-2005
Doktore, já umím jen nevzdělaně buransky hejtovat, ale chápu rozčarování z toho, že naše silná a neohrožená armáda asi nebude mít modernizaci houfnic Dana a proto ventiluješ zelenogumní frustraci zde[lol][biggrin][rofl]
Jen lehce upozorním, že i pastevci koz z Islámského státu používají už třeba drony...[wink][proud]

V Británii vozila královna čínského prezidenta v kočáře a nevšiml jsem si nějaké hysterie zde nebo v pravdoláskařských médiích...[wink]


Vidíte ty vlajky???[rofl]Stejně je na světě krásně [rofl][biggrin][wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 07. února 2018 - 21:18:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 220
Registrován: 8-2014
Miram: stručné a výstižné i ty fotky, hezky napsaný.
Středa, 07. února 2018 - 22:02:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4146
Registrován: 4-2003
Mirame, ono i někoho setřít je třeba umět, abys pak jako hlupák nakonec ve finále nevyzněl ty. Tvá snaha "nandat" mi to skrze řeči o ventilaci frustrace se zcela míjí účinkem, když svá slova uvedeš prohlášením, že umíš jen nevzdělaně buransky hejtovat. Uvědomuješ si to? Tím ze svých slov a priori děláš prachobyčejný hejt nevzdělaného burana, tedy nic, co by mělo mít nějakou váhu a co by mělo být bráno vážně. Prostě - jen hejt. Korunovaný nadužíváním emotikonů.

Mirame, víš o tom, že ty snímky jsou více jak dva roky staré? A uvědomuješ si, že to, že sis ničeho nevšimnul, ještě neznamená, že se nic nepřihodilo?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 07. února 2018 - 22:03:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 145
Registrován: 7-2017
Miram: spojovat Doktora se zelenogumní frustrací a modernizacemi samohybných houfnic je asi takové fopa, jako tvrdit že ČD, RJ a LEO je to stejné, protože jezdí po kolejích a uvnitř to má (zpravidla) trakčák [crazy]

Prostě to ber tak, že sem buď chodí relaxovat, nebo má celý K- Report jako pokusnou laboratoř, nebo ho doopravdy zajímá dění na železnici (čemuž nevěřím). A že k tomu občas přihodí nějaké symptony, nebo dokonce diagnózu - jinde za to platí těžké prachy, tady to máme zdarma [rofl]
Středa, 07. února 2018 - 22:21:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4147
Registrován: 4-2003
Bobmaster:
"nebo ho doopravdy zajímá dění na železnici (čemuž nevěřím)"
Tak pozor, železniční fanda jsem a mým velkým snem je obnovení alespoň jednoho Sázavanu ;-) Samozřejmě v podobě odpovídající době. K-report je relax okořeněný výskytem několika laboratorních exemplářů. A ano, problémy modernizace samohybných houfnic jsou mi vskutku egal, neboť mám svoji sortu techniky, kde modernizace probíhá více méně bez problémů (hlasité klepání na dřevo).
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 07. února 2018 - 22:40:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8017
Registrován: 5-2007
Miram:
Jen lehce upozorním, že i pastevci koz z Islámského státu používají už třeba drony...
AČR ich určite vôbec nepoužíva [kladivo]

Vidíte ty vlajky???
Výborne, takže na tom, že vlaječky a mávaátka sú fajn sa zohndeme [happy] Tak mi teda ešte povedzte, čím Vám to teda vedí u toho Drahoša? [kladivo]

Stejně je na světě krásně
Áno je. Krásnejšie, než kedykoľvek v histórii [happy][ok] Tak dúfajme, že to vydrží čo najdlhšie.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Středa, 07. února 2018 - 23:08:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1301
Registrován: 11-2005
K prvnímu asi? dotazu: bojové drony AČR nepoužívá.
K druhému...vadí mi dvojí metr - mě jsou vlajky C.Putna [rofl]
A stejně máme dějiny plné záhad...chudák náš generál Pavel musel být v KSČ, akademik a světoběžník Drahoš se ale vstupu sám ubránil a kariéru neohrozil...všem dobrou noc [wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 07. února 2018 - 23:42:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8018
Registrován: 5-2007
Miram:
O bojových dronoch nikto nič nehovoril. [happy]

S mávátkami a vlaječkami ste tu začal Vy, takže ste aj jediný, kto predvádza dvojitý meter. [kladivo]

Ono to závisí od okolností. Napríklad môj otec sa tiež dostal kariérne pomerne vysoko aj bez členstva v KSČ. Ale bol v tom čo robil naozaj dobrý a sám hovoril, že s členstvom v KSČ by to mal výrazne ľahšie. A keď v 89 začalo tiecť do topánok päťročnici (plán bol nastavený tak nereálne, že nešiel splniť), bol ako jediný nečlen vybraný ako obetný baránok. Nakoniec ho to zachránilo, pretože bol preradený na pracovisko, ktorým sa síce pohŕdalo, ale nakoniec to bola jediná časť podniku, ktorá dokázala akotak prežiť.
Čtvrtek, 08. února 2018 - 06:37:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3702
Registrován: 3-2010
No jo, nejsme Británie. U nás čínského prezidenta kavárenští povaleči vítají vlajkami tibetskými...
Čtvrtek, 08. února 2018 - 06:43:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 5-2002
Když se Daladier s Chamberlainem nezastali Československa ani formálně, je to špatně.
Když se "kavárenští povaleči" zastanou Tibetu alespoň formálně, je to zase špatně.
Čtvrtek, 08. února 2018 - 07:07:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1302
Registrován: 11-2005
Jj, v Československu taky byla teokracie...
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Čtvrtek, 08. února 2018 - 07:20:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 5-2002
Jo ták, už tomu rozumím: když sežerou demokracii národní socialisti, tak se protestovat má. Kdežto když sežerou teokracii komunisti, tak to je v pořádku, to se má držet huba.