Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 17. 02. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 17. 02. 2018

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 15. února 2018 - 19:31:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1807
Registrován: 11-2012
Kurňa, stejně nejlepší na Praze byla Orionka. To jsme se vyloženě těšili na vůni čokolády ihned, jakmile jsme na soutoku natrefili Vltavu a hurá směr Braník.
Klidně zaprodám svou duši peklu, pokud budu moct do konce života dělat jen na Kocourech a Škodovkách II. generace. To jsou mašiny, pro které se do práce těším.
Okolí neustále prudím tím, že mluvím pravdu, ale jinak su moc hodný...
Čtvrtek, 15. února 2018 - 20:10:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4165
Registrován: 4-2003
Pavel_Večeřa:
"A smrdí vůbec ještě Deza ve ValMezu?"
DEZA umí pořád zavonět.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 15. února 2018 - 20:21:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1326
Registrován: 11-2005
Agrofertí DEZA stále vede žebříček vypouštěných karcinogenů do ovzduší, bohužel je to dáno charakterem výroby. Malé plus je, že vlečku patřičně využívá.
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Čtvrtek, 15. února 2018 - 20:32:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11670
Registrován: 5-2004
Dobrej smrad umi vresova - jako kdyz te pochcije kocour:-D

Hezky kdys vonivalo kafe ve vysocanech z tamni prazirny.
Čtvrtek, 15. února 2018 - 20:34:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3237
Registrován: 6-2007
Bydlím od Dezy asi půl kilometru už 25 let a skoro nepamatuju nějaký smrad. Ale směrem na Lešnou prý občas smrdí.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Pátek, 16. února 2018 - 10:31:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 993
Registrován: 8-2011
Dovolím si k tématu "továrny a jejich smrad",do spousty chemiček jezdím a pokud se něco nestane,tak většinou nikde nic cítit není nebo v minimálním množství . Ovšem jediná vyjímka,Setuza,tam to smrdí od sklepa po půdu [proud]
Pátek, 16. února 2018 - 11:24:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 184
Registrován: 5-2013
Moje zkušenost z krátkého pracovního poměru - bezpečná orientace i ve tmě. Tu čpavek tu chlór zabloudit se nedalo. Oni ti chemici na to mají odlišný pohled a dá se na to i zvyknout.
Simba
Pátek, 16. února 2018 - 15:05:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2583
Registrován: 7-2008
ad vůně kávy

Ta hranice, kdy se káva ještě praží a kdy už přepaluje je ale velmi tenká. Obyvatelé "brány" do České Sibiře by mohli vyprávět.
Pátek, 16. února 2018 - 15:59:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15787
Registrován: 5-2002
Jojo, známe z libeňských balíren. Občas to zavánělo, jako když se pálí švestkovej špalek třením o cirkuli...
Pátek, 16. února 2018 - 16:42:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1518
Registrován: 6-2016
"Ta hranice, kdy se káva ještě praží a kdy už přepaluje je ale velmi tenká"
Bať, bať... Libeňský ranžír byl tou chemickou zbraní často zasahován.
Pátek, 16. února 2018 - 21:36:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 2-2017
Dobré je to teď v Říčanech. Je tam hned vedle nádraží balírna koření a voní to tam nádherně, většinou pepřem. To je ta lepší varianta.
Pátek, 16. února 2018 - 22:23:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2459
Registrován: 3-2006
"Dobře" to taky vonělo v Březnici, když foukalo od Sublimy. Vůně čerstvě napuštěných pražců, to byla síla. Dnes už se jich tolik nedělá.
Sobota, 17. února 2018 - 06:44:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1810
Registrován: 11-2012
A nevíte po čem voněl motor staré dobré Škody 105 a jejich klonů? Taková příjemná sladká vůně.
Klidně zaprodám svou duši peklu, pokud budu moct do konce života dělat jen na Kocourech a Škodovkách II. generace. To jsou mašiny, pro které se do práce těším.
Okolí neustále prudím tím, že mluvím pravdu, ale jinak su moc hodný...
Sobota, 17. února 2018 - 07:19:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1519
Registrován: 6-2016
Mořepetr: Stejně to vonělo i ve Strakonicích, což bylo původní umístění "impregnýrky" (za Zbrojovkou směr Volyně).

Pavel_Večeřa: Ze škodovek té konstrukční řady unikaly tyto provozní kapaliny[biggrin]:
- olej motorový
- olej převodový
- chladící kapalina

Na mých Š120 ( postupně 2ks) to byl hlavně motorový olej. Přes veškerou snahu a výměny těsnění olejové vany.
Sobota, 17. února 2018 - 08:02:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2454
Registrován: 9-2003
PV: To je produkt nedokonalého spalování, jestli myslíš "vůni" nastartovaného motoru.
HK: Z mých škodovek řady 1000/100/120 neunikalo nic. Převodový olej a chladící kapalina "od přirození", motorový olej přestal unikat poté, co jsem začal výpustný šroub utěsňovat hermetikem (jinudy to neteklo).
NOBLE BRICKS
Mladějov
Sobota, 17. února 2018 - 08:20:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12117
Registrován: 3-2007
PV, Š 120 : Spíš taková jemná vůně karbonu (ten ve větším množství smrdí) a hřející se nečistoty na bloku motoru [proud] + trochu vůně gumy, laku..

Vůbec nové auto voní zvláštní vůní i uvnitř..

Mám dojem, že PV myslí vůni stojicího motoru.. Sladký Fridex to snad nebyl a z výfuku to byl smrad, který "tekl" i dolů strání a byl cítit po nastartování i o 20 metrů níže..
Sobota, 17. února 2018 - 08:41:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 6-2015
Motor, který má normovanou spotřebu oleje 0,8l/1000 km smrdět musí
Sobota, 17. února 2018 - 09:10:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3722
Registrován: 3-2010
ho-far Ze škodovek té konstrukční řady unikaly tyto provozní kapaliny

=====================================================
Měl jsem Š1201, MB 1000. Š 105GL, nikde nic ani nekáplo, jen člověk nesměl být líný nebo lempl a občas si pod auto lehnout, něco přetěsnit nebo dotáhnout.
Mladějov
Sobota, 17. února 2018 - 09:18:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12119
Registrován: 3-2007
jen člověk nesměl být líný nebo lempl

Akorát, že většina lidí bere auto jako spotřební předmět a nechce si pod auto lehat, přetěsňovat a dotahovat..a hk má pravdu, že ty motory netěsné byly a když to srovnám s jiným autem té doby, VAZ 2101, tak nebe a dudy (a to nemluvím o naprosto bezproblémovém chlazení a výkonném topení). Žigul byl proti stodváce "pila".

Sorry, ale Š 120 nebylo povedené auto, osobně jsem neměl problém jí mít v pucu, ale chápu ty, co na to nemaj buňky/vzdělání.

Kolikrát jsem jen na stodváce měnil termostat, protože to bylo furt studené..a "nacupovávání" byl taky klasický škodovkářský rituál.

Dneska to zní jako z jiného světa - zaplaťpámbu.
Sobota, 17. února 2018 - 09:27:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2457
Registrován: 9-2003
Přesně tak, škodovky byly auta, která vyžadovala neustále něco dělat - stříkat dutiny, podvozek, přetěsňovat, měnit plynová lanka, termostaty...
Na Žigulu akorát zarůstaly odvzdušňovací šrouby brzd a hrozně to rezlo ale nebylo to auto, které by vyžadovalo každodenní péči.
NOBLE BRICKS
Sobota, 17. února 2018 - 09:43:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7121
Registrován: 8-2012
nesměl být líný nebo lempl a občas si pod auto lehnout
Přesněji řečeno "proležet" pod ním zhruba stejný čas, jako s ním pak jezdil...
Ono dřív bylo líp, auto nebylo jen na přemisťování z A do B, ale taky terapie proti "lenosti" a "lemplovství". Na trabanta byla dokonce "kosmická technologie" tzv. kolíbka, takže pod ním se ležet nemuselo, no ale kde dneska seženu kolíbku na oktávku, co? [crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 17. února 2018 - 09:54:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 5-2002
Ze starých škodivek voněl nějaký ten sajrajt, co se s ním stříkaly dutiny (Resistin..?).
Mladějov
Sobota, 17. února 2018 - 10:00:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12120
Registrován: 3-2007
Ano, ten voněl skutečně příjemně sladce, to je pravda [proud]

Stejně je zajímavé, jak jsou trvalé a silné čichové vjemy, třeba oblíbený parfém někoho blízkého si vybavíte i po letech.
Sobota, 17. února 2018 - 10:32:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8577
Registrován: 4-2003
Nechci, aby to vypadalo jako reklama na Škodu 120, ale musím říci, že popisovanými neduhy můj vůz vůbec netrpěl. Měl jsem ho asi čtyři roky, termostat jsem měnit nikdy nemusel, motor se mi nepřehříval ani v letním období v zácpách, loužičky pod sebou také nezanechával. Navíc motor byl ve srovnání s jinými Škodárnami, co měli kamarádi, velmi tichý. Karoserie vozidla nebyla prorezlá, což u osmnáct let starého vozidla bylo hodně zvláštní - opravoval jsem jen jedno skutečně vyrezlé místo a to bylo u zadního blatníku, protože tam utrpělo vozidlo v minulosti evidentně nějaký náraz. Když jsem vozidlo kupoval, na tachometru nebylo ani sto tisíc kilometrů, ale věřte tomu, že ano. A byl jsem už asi čtvrtým majitelem.

Jak jsem již uvedl, v porovnáním s tím, co měli kamarádi, neskutečně spolehlivé a tiché auto, které se v kopcích nezadýchávalo (na poměry Š120). Kamarádi měli většinou dost prorezlé kousky, takže vyvařovali, vyměňovali, tmelili a lakovali. Motory byly mnohdy ve stavu předsmrtném, neustále řešili neustále problémy s termostatem, měli hrůzu z letního období a zácpami v něm, neustále něco měnili, přetěsňovali, vyvařovali, někteří měnili i prahy (!!!) a...........................a já stále nic.

Jediné větší akce, co jsem za ty čtyři roky udělal, byla výměna výfuku a výměna rozpadlého náhonu na rychloměr v převodovce. Jinak nějaké drobnosti typu výměna rychloměru a výměna nějakých spínačů. Ale že bych pod autem ležel, to tedy ne [nene].

Dodnes si s tím lámu trochu hlavu, ale nakonec sem kdysi na k-report kdosi dal velmi pravděpodobné vysvětlení - auta, která šla na západ, byla vyráběna pod mnohem přísnějším dohledem s mnohem lepší technologickou kázní během výroby a také antikorozní úprava vozidla byla na jiné úrovni.

Můj vůz byl patrně jeden z nich a když sjel z výrobní linky, tak na něm nejspíš zjistili nějakou závadu, pro kterou nakonec zůstal v Československu. Jinak si to fakt nedokážu vysvětlit.....[nene].
Sobota, 17. února 2018 - 11:01:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2458
Registrován: 9-2003
Já jsem z koncepce RR měl stovku, embéčko, stodvácu a 136 GL. Embéčko bylo na tehdejší poměry spolehlivé, stovka i stodváca totální křápy a se 136 GL žádné problémy nebyly - ale ta byla právě z exportního souběhu. Ovšem všechny ty "spolehlivosti" a "nenáročnosti" byly relativní - na tu dobu.
NOBLE BRICKS
Sobota, 17. února 2018 - 11:04:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2459
Registrován: 9-2003
Ale nejlepší škodárnu na ta léta měla moje kolegyně, která, zcela aut neznalá, koupila v bazaru olítanou 120 GLS ale to auto jelo jak raketa a nikdy se nevysralo. Hrozně jsem jí ho záviděl ale ona ho nechtěla dát - asi když viděla, jak jsem z něj byl nadšenej.
NOBLE BRICKS
Sobota, 17. února 2018 - 11:43:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2460
Registrován: 3-2006
Ad T_._H_.:Kolíbka to sice není, nová Octávka by to přetočení dnes nevydržela, ale sehnat se to dá odkaz
U některých současných aut je ten poměr jezdí/opravuje dost podobný, jenže dnes se takový křáp dost rychle vypakuje z domu.
Sobota, 17. února 2018 - 11:58:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2461
Registrován: 9-2003
Jo, hever za cenu dvou ojetých ochcávek, to bude terno [biggrin] . A proč by dnešní ochcávka, auto nesrovnatelně pevnější a tužší, než nějaká hundrtka (na tu se taky prodávala kolébka), neměla to přetočení vydržet?
NOBLE BRICKS
Sobota, 17. února 2018 - 12:18:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1522
Registrován: 6-2016
Jirkaxxxl: Nezlob se, ale dost si protiřečíš - když "nic nekáplo", tak nebylo přece nutné dotahovat a přetěsňovat, že?

Na svých Š100, Š120 4q a Š120 5q jsem kromě převodovky měl rozebrané (a opravené) všechno. A velmi rád bych viděl např. plechovou olejovou vanu motoru Tvé MB1000 jak těsnila[biggrin]. Nebo manžety hnacích poloos...

Nicméně si na ta auta nestěžuju - šlo to opravit, vyměnit spojku, a proti dnešním předokolkám se k většině komponent celkem dobře mohlo. Při pomyšlení na výměnu žárovek na Fábiích a Octaviích (či na mých oplících) mě jímá hrůza předem. Poteče krev[biggrin]
Sobota, 17. února 2018 - 14:43:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7126
Registrován: 8-2012
nová Octávka by to přetočení dnes nevydržela
Proč by to nevydržela, když to vydržel "pryskyřník pelášivý"?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 17. února 2018 - 17:31:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2462
Registrován: 3-2006
Protože na to není dělaná, zkuste říct výrobci, že jí otočíte na bok.Je problém z toho i na delší dobu vyndat baterka. A podívejte se na nové Škodovky u kterých se použil hever, jak se pěkně prohnou práhy. Auto je dnes udělané, aby jezdilo na kolech a ne aby se válelo na boku.
Sobota, 17. února 2018 - 17:39:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1524
Registrován: 6-2016
Mořepetr: Mýlíš se! Kolébky na Škodovky se přidělávaly NA KOLA, takže prahů se to netýkalo. Podívej se na obrázky
https://www.google.cz/search?q=kol%C3%A9bka+na+%C5%A0koda+100&rlz =1C1AWFA_enCZ748CZ748&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=9XiTiYYZ9DUV3 M%253A%252CJ2flHT4jB4L62M%252C_&usg=__cks9VC8VEMSphwJreOIWz7S9T6I %3D&sa=X&ved=0ahUKEwjHhY-5sK3ZAhXMUlAKHXx-A4EQ9QEILTAC#imgrc=9XiT iYYZ9DUV3M:

Neměl by bát principielní problém udělat kolébku i na Oktávku, ale doba už je jinde a nátěry spodku se dělají jinak a jinde.
Sobota, 17. února 2018 - 17:51:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2462
Registrován: 9-2003
Mořepetr: Aby ses zbytečně neztrapňoval, doporučoval bych nejprve si o tom něco nastudovat.
NOBLE BRICKS
Sobota, 17. února 2018 - 18:14:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2463
Registrován: 3-2006
Ad S4991023: No máme dvě služební octávky a opravdu bych si je nedovolil šoupnout na kolébku. U 1000 s kterou jezdím doma, je to jinak, tu připravím na kolíbku za chvilku, u OII bych si nebyl jistý, zda se něco neposere, nikdy.

Ad honzaklonfar: Práhy jsem uvedl jako příklad, že už dneska na auta nelze chodit z kladivem. Kolébku znám, ale i ten svůj křáp raději dnes dělám na zvedáku, nebo rampě, než na boku.
Přesně jak říkáš, doba je jinde a tak je normální, že se používá něco jiného.
Sobota, 17. února 2018 - 18:19:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7130
Registrován: 8-2012
podívejte se na nové Škodovky u kterých se použil hever, jak se pěkně prohnou práhy
Jenže kolíbka nebyl hever a přidělávala se (aspoň u trabanta) na nápravy na šrouby (demontovaných) kol.
Jasněže už se to dnes dělá jinak, ale proč by to neměla vydržet?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 17. února 2018 - 18:28:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2464
Registrován: 3-2006
T_._H_.:
"podívejte se na nové Škodovky u kterých se použil hever, jak se pěkně prohnou práhy
Jenže kolíbka nebyl hever a přidělávala se (aspoň u trabanta) na nápravy na šrouby (demontovaných) kol.
Jasněže už se to dnes dělá jinak, ale proč by to neměla vydržet?"

A proč by to měla vydržet? Dnes na to prostě není dělaná.
Posílám pozdrav z garáže. Od vozidla, které na to ještě bylo dělané.
Sobota, 17. února 2018 - 18:52:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 91
Registrován: 9-2009
Když už se tu rozjela debata o vozidlech, posílám také jeden pozdrav
Sobota, 17. února 2018 - 18:53:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7131
Registrován: 8-2012
proč by to měla vydržet?
To je vskutku vyčerpávající všeříkající odpověď.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 17. února 2018 - 18:54:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8040
Registrován: 5-2007
Mořepetr: No, ja síce nie som žiadny echt motorista, ale nevidím dôvod, prečo by to dnešné autá mali nevydržať, a neviem si prestaviť tú "nedělanost" zvlášť v okamihu honu za hviezdičkami v crash testoch (keď sa niečo pošmodrchá vlastnou váhou vozidla, ako by to mohlo odolať pri bočnom náraze?) a normách na požiarnu odolnosť (nič tam nesmie začať tiecť keď to auto prevrátim, tobôž postavím nabok).

Pozn.: Že sa modernému autu našlapanému elektronikou nebude páčiť, keď z neho na pol roka dáte preč baterku, je zrejmé, ale nevidím žiadnu súvislosť s otáčaním.
Sobota, 17. února 2018 - 19:08:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 971
Registrován: 9-2014
Mal som tiež autokolísku, niekoľko krát som ju aj použil. Ale v odborných časopisoch, aj vo Svete motorov boli uverejnené články proti ich používaniu, kazili sa predovšetkým geometrie, kĺby a p. A tak išla kolíska do šrotu. Aj tak som kvôli elektronike musel ísť do servisu.
Sobota, 17. února 2018 - 19:28:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2465
Registrován: 3-2006
Ad Asdf: Není crash test na bezpečnost posádky, nikoliv na celistvost obalu (karoserie). Ano nesmí vytéct, ale nikde už není podmínka, že po postavení na kola musí odjet. Takže pokud to výrobce neuvádí v návodu, šel bych stejnou cestou jako u toho výše vyfoceného křápu. Takže baterka ven (kvůli nastavení samozřejmě přes zásuvku připojím druhou) A teď ostřikovač, benzín a olej všechno ven (nevím kam nateče, u zmíněného krámu stačilo jen kolébat na levý bok ale muselo se ucpat odvětrání na větráku). Nakonec ucpat odvětrání brzdovky. Snad jsem na nic nezapomněl a budu se modlit, abych si něčím nehnul na nápravách u kterých je pořád geometrie v háji. Prý je to ze silnic.
Sobota, 17. února 2018 - 19:30:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7133
Registrován: 8-2012
boli uverejnené články proti ich používaniu, kazili sa predovšetkým geometrie, kĺby a p
V tomhle ohledu je ještě vhodné připomenout, že se v těch osmdesátých letech hromadně objevovaly u domů všelijaké ty "prohlížecí rampy" (obvykle pár traverz "íček" ukradených z JZD, OSP, ČSD [happy] a pod.). Autem se na to vyjelo a mohlo se pracovat bez "lehání si pod to".
Čím to asi je, že dnes už se takové rampy nebudují a staré houfně mizí? Dřív bylo líp? [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 17. února 2018 - 19:40:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1526
Registrován: 6-2016
Co si pamatuju já, tak kolíbka se používala hlavně na "svépomocné realizaci antikorozních úprav" (Rezistin). To by se na rampě štětcem dělalo fakt blbě...
Sobota, 17. února 2018 - 19:44:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7134
Registrován: 8-2012
Ale proč teda dnes nejsou ani ty rampy? [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 17. února 2018 - 19:48:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1528
Registrován: 6-2016
Že Ty rampy nevidíš neznamená, že neexistují a nejsou používány. Jestli nezapomenu do doby použitelného počasí, tak Ti jich pár z okresu P-západ vyfotím.
Sobota, 17. února 2018 - 19:51:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7135
Registrován: 8-2012
T_._H_.: dnes už se takové rampy nebudují a staré houfně mizí
honzaklonfar: Že Ty rampy nevidíš neznamená, že neexistují

Co takhle reagovat na to, co bylo napsáno, byl by to pro pana Klonfara velký problém?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 17. února 2018 - 19:55:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3123
Registrován: 5-2002
T.H. 7121 > Jsem byl kdysi vyšetřován pro podezření, že jsem ukradl svoje vlastní auto (Š120 Zeppelin = předělaná na LPG) nějakému taxikáři. Logiku v tom sdělení nehledejte, pan Fiala viděl mojí červenou škodu s bílým víkem předního i zadního kufru (kanibalizace z dědečkova vraku) ve své čtvrti a pojal podezření, že jsem jeho běluši ukradl a přestříkal... Proč to píšu. Policista (pohodář) se mě do protokolu zeptal : "Kdy jste naposledy vůz opravoval ?" Odpověd podezřelého : "Pane kapitáne, měl jste někdy stodvacítku ?!?! Tam se jedna motohodina rovná nejmíň jedné opravářohodině!!!"

Pak dotyčného pozval na prohlídku. Vozidlo okamžitě poznal. Prý podle (naprosto standardní, nijak neupravované) palubní desky. To už policisté nevydýchali, vyhodili ho, my se rozloučili.

A od té doby už radši svoje auta nekradu [biggrin]
Sobota, 17. února 2018 - 19:57:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2466
Registrován: 3-2006
T_._H_.:
"Ale proč teda dnes nejsou ani ty rampy? [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)"

Nebude to tím, že místo toho abychom se starali o auto, radši ho šoupnem do servisu a kecáme o tom na PC.[rofl]
Předloni jsem měnil pakny a jak jsem si nadával, že jsem to nešoupl do servisu. Svině PZ buben nechtěl dolů.[wink]

Pamatuji, že v nějakém dílu Profesionálů, bylo, že si vrah pronajal v nějakém servisu stání i se zvedákem a nářadím a těch kojí na pronájem tam bylo víc. Holt tenkrát i v kapitalistické cizině se opravovalo svépomocí. Dneska máme problém vyměnit žárovku (kterej ... to v Boleslavi vymýšlí)[happy]

Ad Pavel_reiser: No pokud to vychází jedna ku jedné tak je to slušné, bojím se, že mám horší skóre. Na tvojí 120 si pamatuji, ještě jezdí? Ve Stupně na pivních slavnostech (když hasiči zatrhli páru) se tenkrát k nám přidružil i Ziegler s nulkovou oktávkou, to byla tenkrát kolona.[kladivo]

(Příspěvek byl editován uživatelem Mořepetr.)
Arctia
Sobota, 17. února 2018 - 20:08:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1142
Registrován: 6-2010
Boze a K CEMU RAMPY, kdyz si na novym aute dneska opravis kulovy? [crazy]
Nota bene ani stare zapalene "mechaniky" (fotrik) uz to dneska nebavi.
Mne to nebavilo nikdy a na servis mam...

Ale jako dubod k vysirce do Klonfara se hodej, ze?
"Já to viděla!" Karma
Sobota, 17. února 2018 - 20:17:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1529
Registrován: 6-2016
"Ale proč teda dnes nejsou ani ty rampy? [crazy] "
Že já blbec na Tebe reagoval...

Arctia: Něco si opravím, ale rampu nepotřebuju. Snad na výměnu výfuku?
Poslední perlička bylo prasklé tělo tlakového spínače oleje. Olej stříkal na chladič a proud vzduchu to hnal na pravý šusplech. Hledal jsem to 3 dny...
Sobota, 17. února 2018 - 20:21:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1548
Registrován: 2-2009
Kdesevzaltusevzal: Nádhera [ok][happy]
Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
Sobota, 17. února 2018 - 20:26:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7912
Registrován: 4-2003
A podívejte se na nové Škodovky u kterých se použil hever, jak se pěkně prohnou práhy.

Auto se zvedá zásadně za prahy, a to přesně definovaným způsobem na přesně definovaných místech. A to platilo před 50 lety stejně jako dneska. Pokud je někdo debil, tak mu není pomoci a holt prohne práh, což platilo taky před 50 lety stejně jako dneska.

A kolíbka se nepoužívala na zvedání auta, ale aby se auto otočilo a mohlo se svépomocí zespodu nastříkat rezistinem či jiným antikorozním přípravkem, což dneska postrádá smysl. Krom toho kolíbka chytá auto za náboje kol, což se nesmí.

Je problém z toho i na delší dobu vyndat baterka.

Pokud pominu nesmyslnost toho počínání, tak mi uniká, v čem by mohl bejt problém. To je stejný jako s těma žárovkama. Prostě dneska jsou lidi akorát víc pohodlný a míň šikovný.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Sobota, 17. února 2018 - 20:52:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2467
Registrován: 3-2006
RadekŠ:
" A podívejte se na nové Škodovky u kterých se použil hever, jak se pěkně prohnou práhy.

Auto se zvedá zásadně za prahy, a to přesně definovaným způsobem na přesně definovaných místech. A to platilo před 50 lety stejně jako dneska. Pokud je někdo debil, tak mu není pomoci a holt prohne práh, což platilo taky před 50 lety stejně jako dneska. "

Ano i Škodovka tvrdí, že je to neschopností zákazníků, oni už byli debilové i u tisícovky (proto se jim ta trubka vytrhávala). Ale to už řešil Svět (ne)motorů před padesáti lety.
Odborníci mimo Boleslav, tvrdí, že je to hmotností (většinou to mají diesely vpředu).
Sobota, 17. února 2018 - 21:35:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2463
Registrován: 9-2003
Mořepetr: RadekŠ odpověděl za mne. Takovým autem, jaké jsi postnul na fotce, jsem jezdil v době, kdy tě pravděpodobně ještě tatínek nosil v pytlíku a příliš dobře si pamatuji ty vytržené trubky a kompletně prohlá auta po zvedání na to, abych ti žral něco o tom, co říkají kruhy "mimo Boleslav" (většinou týpci, co nesnesou jezdit na stejném autě jako soused a proto hoblující pětkového bavoráka "3 in 1".
NOBLE BRICKS
Sobota, 17. února 2018 - 22:10:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7913
Registrován: 4-2003
Odborníci tvrdí, že je to hmotností

Vzniká to tím, že to "odborníci" nejčastěji v pneuservisech nesprávně zvedají za to íčko zvedákem s plochou hlavou a ještě o kus vedle mimo vytuženou část prahu, ačkoliv je tam značka jako kráva.

Takže se hlava zvedáku nedotkne k tomu určených vyztužených dosedacích ploch na prahu z obou stran toho íčka a zvedá se to za přímo za to íčko. To se po řadě takových "odborných zvednutí" ohne do strany - ačkoliv při správný koncovce heveru ve tvaru U k tomu nemá jak dojít.

Já to mám na jedná straně trochu taky - manželka prorazila kolo a zajel k "oborníkům" do místního penuservisu, akorát se hádejte ex-post s někým že to udělal on a ještě u 15 let starýho auta.[crazy]


A co se týče vytržených trubek, tak jsem jich pár viděl(včetně vl. žigula) a byla za tím vždycky koroze. To nezachánila ani ta kolíbka a kýbl podpultovýho rezistinu.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Sobota, 17. února 2018 - 22:19:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2468
Registrován: 3-2006
S4991023:
"Mořepetr: RadekŠ odpověděl za mne. Takovým autem, jaké jsi postnul na fotce, jsem jezdil v době, kdy tě pravděpodobně ještě tatínek nosil v pytlíku a příliš dobře si pamatuji ty vytržené trubky a kompletně prohlá auta po zvedání na to, abych ti žral něco o tom, co říkají kruhy "mimo Boleslav" (většinou týpci, co nesnesou jezdit na stejném autě jako soused a proto hoblující pětkového bavoráka "3 in 1"."

No je pravda, že mému autu byly tři roky a kousek, když mne vezlo z porodnice a od té doby slouží i mé maličkosti k plné spokojenosti.

A pokud jde o bavoráky, tam jsem ztratil iluze v roce 1990, když jsem si dovolil projít výrobu v Dingolfingu. Přiznávám, do té doby se mi líbil a na tom zázraku z Boleslavi jsem pořád něco viděl.

Ale oni jsou jedni za 18 a druzí bez dvou za dvacet.

Jedni hledají šroub v krabici plné různých zbytků a druzí srovnávají dveře na konci linky dřevěným klínem a palicí. [andel]
Sobota, 17. února 2018 - 22:31:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15792
Registrován: 5-2002
MP: oni už byli debilové i u tisícovky (proto se jim ta trubka vytrhávala).
U trubek bývaly dvě příčiny, proč se vytrhávaly: buď bylo jejich okolí prorezlé, nebo dotyčný málo zasunul hever a ten pak působil příliš velkým momentem. Obojí pak zpravidla pocházelo od zasviněných trubek...
Sobota, 17. února 2018 - 22:31:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2469
Registrován: 3-2006
RadekŠ:
"Odborníci tvrdí, že je to hmotností

Vzniká to tím, že to "odborníci" nejčastěji v pneuservisech nesprávně zvedají za to íčko zvedákem s plochou hlavou a ještě o kus vedle mimo vytuženou část prahu, ačkoliv je tam značka jako kráva.

Takže se hlava zvedáku nedotkne k tomu určených vyztužených dosedacích ploch na prahu z obou stran toho íčka a zvedá se to za přímo za to íčko. To se po řadě takových "odborných zvednutí" ohne do strany - ačkoliv při správný koncovce heveru ve tvaru U k tomu nemá jak dojít.

Já to mám na jedná straně trochu taky - manželka prorazila kolo a zajel k "oborníkům" do místního penuservisu, akorát se hádejte ex-post s někým že to udělal on a ještě u 15 let starýho auta.[crazy]


A co se týče vytržených trubek, tak jsem jich pár viděl(včetně vl. žigula) a byla za tím vždycky koroze. To nezachánila ani ta kolíbka a kýbl podpultovýho rezistinu."

Hlavně v pneuservisech většinou nedávají na ploché zvedáky gumové špalky co k nim mají.Nebo je tam dají blbě.
Ono se to blbě uhádá i u nového auta.

Asi na tom těžkém čumáku něco bude protože to prý odnášejí i silentbloky motoru u 2.0 TDi.
Sobota, 17. února 2018 - 22:41:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2470
Registrován: 3-2006
Hajnej:
"MP: oni už byli debilové i u tisícovky (proto se jim ta trubka vytrhávala).
U trubek bývaly dvě příčiny, proč se vytrhávaly: buď bylo jejich okolí prorezlé, nebo dotyčný málo zasunul hever a ten pak působil příliš velkým momentem. Obojí pak zpravidla pocházelo od zasviněných trubek..."

Přesně tak. Ještě k tomu také přispěla odfláknutá výměna prahu, kdy se trubka navařila pod špatným úhlem.

Dneska to zvedám za nápravu a je klid, Trubky jsou na ozdobu.
Sobota, 17. února 2018 - 23:01:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7914
Registrován: 4-2003
A pokud jde o bavoráky, tam jsem ztratil iluze v roce 1990, když jsem si dovolil projít výrobu v Dingolfingu.

Kde se vyráběl legendární E34 - ve své době asi nejlepší velkosériově vyráběné auto na světě, s naprosto podmanivou kvalitou a postavení fabriky v Dingolfingu o pár let předtím definitivně posunulo BMW až do nejvyšších výšin.

Na druhou stranu nemá smysl někomu nutit Mozarta a Bacha, když poslouchá třeba výběr ze stáje Františka Janečka a vadilo by mu, že jsou k tomu drahý ventilky. I k drahýmu vínu je potřeba se propít.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."