Diskuse » Archiv 2018 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 15. 02. 2018 předcházející | další

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 15. 02. 2018

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 11. února 2018 - 14:41:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4159
Registrován: 4-2003
Miram:
"To "t" tam mám schválně"
To víš, že jo. Pak pro tebe tedy nebude problém říci, co jsi těmi světci Doktorovými zamýšlel sdělit, a to v návaznosti na náznak sektářství a doplněné o nebo tak něco.

Má otázka na světce byla narážkou na onu chybu. Běžně neuznávám odklon od argumentace k poukazování na pravopisné chyby, no tvé příspěvky nemají žádný faktický obsah, tak není na co věcně reagovat.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 11. února 2018 - 14:48:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1312
Registrován: 11-2005
Co taky můžeš fando do železnic čekat od nevzdělaného, prázdného hlupáka Mirama? [wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 11. února 2018 - 15:15:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4160
Registrován: 4-2003
Nějak nevidím odpověď, co jsi zamýšlel sdělit, když jsi úmyslně napsal světci Doktorovi.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 11. února 2018 - 15:51:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1313
Registrován: 11-2005
vidět ji nemůžeš, protože, a teď pozor! - žádná není [wink]
Vím, co pomůže vojákům na cimře, když trpí grafomanií...sprcha a froté ručníky [proud]
Hezkou neděli!
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 11. února 2018 - 16:04:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4161
Registrován: 4-2003
Takže přeci jen pravopisná chyba. A pokus z toho vybrousit, který nevyšel. Mirame, raději do ničeho nezabrušuj, když neumíš vybrušovat.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 11. února 2018 - 16:10:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1314
Registrován: 11-2005
Aspoň poslanec Rozner vzdělance něčím obohatil...[wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 11. února 2018 - 18:33:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 12-2006
Poslanec Rozner nejvíce obohatí sebe, má vybroušený styl.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Neděle, 11. února 2018 - 19:28:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1513
Registrován: 6-2016
Dovolím si vstoupit do debaty faktickou poznámkou - "světci Doktorovi" je množné číslo od "světec Doktorův".
Ergo kladívko, lze předpokládat, že Miram měl na mysli jakousi Doktorovu církev, která některé své členy svatořečí a tím z nich udělá světce.
Neděle, 11. února 2018 - 19:33:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7046
Registrován: 8-2012
lze předpokládat, že Miram měl na mysli jakousi Doktorovu církev
Lze mít za jisté, že Miram chtěl napsat Svědci Doktorovi (jako parafrázi Svědků Jehovových), ale protože je mimo jiné na štíru s pravopisem, tak se mu přihodila nehoda s "t".
Ale advokáta mu dělat můžete, to je zcela dobrovolné [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 11. února 2018 - 19:35:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1315
Registrován: 11-2005
Děkuji kolego honzoklonfare, ale nejspíš to tady od některých pěkně schytáte...[wink]
Zdraví Miram[vypravci]
No jistě...T.H. nesmí chybět [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem miram.)
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 11. února 2018 - 20:10:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8030
Registrován: 5-2007
Miram: Blahoslavení chudobní na duchu, lebo ich bude kráľovstvo nebeské...
Pikehead
Neděle, 11. února 2018 - 20:36:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3725
Registrován: 3-2007
Asdf: to nepíšete dobře nemá tento prvoplánový význam, Akvinský tím myslel pokoru; a ta se tam nedostavuje, ani k Bohu ani - v "racionalistické verzi" - k teorii poznání.

Co tak sleduju v jižním Rathistanu, pravděpodobnější životní průběh je mnohem jednodušší: jako blbci žijí a jako blbci z tohoto světa odejdou.
Neděle, 11. února 2018 - 20:43:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1316
Registrován: 11-2005
Starý, ale furt dobrý pro Asdf:
Slovák, Maďar a černoch čekají v porodnici, až se jejich manželkám narodí děti. Přijde doktor a hlásí: Porody dopadly dobře, děti i maminky jsou v pořádku. Jen se nám děti tak trochu pomíchaly, tak si je teď tady musíte rozebrat. Slovák popadne černouška se slovy: "Maďara neriskujem!"[proud]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 11. února 2018 - 20:57:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4162
Registrován: 4-2003
honzaklonfar:
"Ergo kladívko, lze předpokládat, že Miram měl na mysli jakousi Doktorovu církev, která některé své členy svatořečí a tím z nich udělá světce."
Složitý a překombinovaný konstrukt, proti kterému svědčí přinejmenším dvě věci - dosavadní úroveň Miramových příspěvků omezující se na jednoduchá, balastní sdělení a jeho neschopnost objasnit význam spojení s úmyslně použitým slovem "světci". Nehledě k tomu, že tento výklad v kontextu použití dotčeného spojení postrádá smysl, resp. jeho význam by byl přesně opačný, než Miram zamýšlel.

Proto se jeví jako jistá varianta pravopisné chyby při parafrázování Svědků Jehovových, kdy je toto podobenství nabíledni, navíc je v té souvislosti vzpomínáno sektářství, a rovněž zapadá do kontextu.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 11. února 2018 - 21:06:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8032
Registrován: 5-2007
Pikehead: Chcel som Vám napísať, aby ste mi to nekazil, že som to hral na to, že ho nebude schopní pochopiť. Ale očividne nezabral ani Váš príspevok [lol]

Miram: No áno, keď nezaberá ani ad hominem, začnem riešiť národnosť diskutéra. [crazy] Pogratulujte si. Budete takýmto vtipom sršať aj v prípade, že by bol Slovák napríklad doktor, ktorý sa Vás bude snažiť držať pri živote? Alebo ošetrenie Slovákom odmietnete apriori?
Neděle, 11. února 2018 - 21:14:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1317
Registrován: 11-2005
Asfd: ztraceno v překladu...a zase vedle [proud]
Víte, se mnou je to marné, já mám náboženství omezené jen na tyto prkotiny:

Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 11. února 2018 - 21:17:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8033
Registrován: 5-2007
Miram: No jo, zasa sa z toho snažíme vyhovoriť. No, som rád, že len tliachame na fóre a v reále nemáte na nič vplyv väčší, než 1 hlas vo voľbách. [kladivo]
Neděle, 11. února 2018 - 21:24:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1318
Registrován: 11-2005
Tak jako nevím nic o Tobě bratře Slováku, tak Ty nevíš nic o mě a přesto je to v pořádku [proud]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 11. února 2018 - 22:40:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15761
Registrován: 5-2002
Miram: já mám náboženství omezené
Obávám se, že máš omezené nejen náboženství... [crazy]
Neděle, 11. února 2018 - 22:49:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 11-2005
Děkuji za analýzu [wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 11. února 2018 - 23:00:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4163
Registrován: 4-2003
Miram:
"Tak jako nevím nic o Tobě bratře Slováku, tak Ty nevíš nic o mě a přesto je to v pořádku"
Chybějící interpunkce a záměna mě/mně je i tentokrát úmyslně, že? Jako ti úmyslní světci.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 11. února 2018 - 23:07:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1320
Registrován: 11-2005
Ne a ne, není, díky za upozornění [happy]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pondělí, 12. února 2018 - 14:02:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 8-2017
Tak si říkám, zda není účast ... u mnohých vskutku intenzivní a dlouhodobá:-) ... v této diskuzi krásným příkladem zasypávání ono zmíněného příkopu? [wink]
Pondělí, 12. února 2018 - 15:37:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2589
Registrován: 1-2006
Příkopy se nejlépe zasypávají mrtvolami protivníků [biggrin]
\Jsem hrdý na svou vlast.
char{34
Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt."
}
Úterý, 13. února 2018 - 15:03:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2438
Registrován: 9-2003
To je brutus!
Hajnej, Bram: Kde jsou ty Sulfitovy serpentiny?
NOBLE BRICKS
Cogwheel
Úterý, 13. února 2018 - 15:20:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5294
Registrován: 1-2012
Tipnu si, že sulfitové serpentiny leží na polabské pravobřežní trati ze Všetat na Ústí/L. někde nad celulózkou Štětí, protože tam se vyrábí buničina sulfitovým způsobem: http://www.ekomonitor.cz/sites/default/files/obrazky/seminare/ovz dusi/seminar3/10_buk.pdf
V Paskově tuto technologii prý už zrušili.
Středa, 14. února 2018 - 07:26:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15771
Registrován: 5-2002
S499: myslíš tyhle...?


Ty jsou tady.
Středa, 14. února 2018 - 09:09:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 358
Registrován: 7-2017
Cogwheel:
"Tipnu si, že sulfitové serpentiny leží na polabské pravobřežní trati ze Všetat na Ústí/L. někde nad celulózkou Štětí, protože tam se vyrábí buničina sulfitovým způsobem: http://www.ekomonitor.cz/sites/default/files/obrazky/seminare/ovz dusi/seminar3/10_buk.pdf
V Paskově tuto technologii prý už zrušili."

Omyl hned dvakrát. Ve Štětí je sulfátka už od r. 1975. A v Paskově se používá tzv. postup Magnefite, tzn. sulfitový proces s hořčíkovou - tj. rozpustnou - zásadou, která umožňuje regeneraci výluhů. (Nicméně v té odkazované prezentaci je to uvedeno správně. Ta nepřesná informace o Paskově se zřejmě týká výroby buničiny pro papírenské zpracování. V r. 2010 Paskov změnil majitele a v r. 2012 přešel na výrobu viskózové buničiny, tj. pro zpracování na umělá vlákna. Chemická podstata procesu se ale nezměnila.)

Poslední sulfitka v ČR byla odstavena ve Větřní v r. 2002. Dříve jich tu bývalo "ha'voll", zkusím sepsat aspoň ty, které si vzpomenu, včetně let odstavení: Loučovice 1963, Písečná 1970, Jindřichov 1975, Vratimov 1983, Hostinné 1984, Lukavice 1986, Větřní 2002, celulózky byly i v České Kamenici, v Plzni, v Tišnově-Předklášteří a určitě jsem na některou zapomněl.

Hlavní problém se sulfitovým vařením buničiny pocítili na vlastní kůži a vlastními nosy [crazy] všichni, kdo ve 20. století sjížděli Vltavu do Českého Krumlova: Problematická likvidace sulfitových výluhů a odpadních vod. Kromě toho oba další postupy - sulfátový a Magnefite - umožňují regeneraci varných surovin.

Disclaimer: Autor tohoto příspěvku strávil většinu ze 36 let svého pracovního života v papírenskému průmyslu.
Středa, 14. února 2018 - 11:14:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 5-2002
Žilina taky smrděla od sulfitového postupu?
Středa, 14. února 2018 - 11:40:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 359
Registrován: 7-2017
Sants 1020: Ano, ale v Žilině už byla celulózka taky zrušena. V Ružomberku byly až do r. 1981 celulózky dvě, sulfátka i sulfitka, po najetí nové sulfátky byly obě odstaveny. A když už jsme na Slovensku, tak Bukóza Vranov je taky sulfátka a ve Slavošovcích bývala sulfitka.

Jinak víc smrdí sulfátky. Skandinávci udávají, že bývají cítit 70 - 100 km daleko. Proto je taky stavějí daleko od měst.
Středa, 14. února 2018 - 12:00:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5371
Registrován: 9-2011
V Žilině smrděly lančmíty (TM) [proud].
Cogwheel
Středa, 14. února 2018 - 13:11:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5296
Registrován: 1-2012
Děkuji Dědkovi Hankovi za upřesnění a vysvětlení k průmyslu papíru a celulózy. A trefil jsem se, že jde o úsek trati, kde "to smrdí" vzhledem k blízkosti oné fabriky? [wink]
Středa, 14. února 2018 - 14:18:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 360
Registrován: 7-2017
Cogwheel:
"Děkuji Dědkovi Hankovi za upřesnění a vysvětlení k průmyslu papíru a celulózy. A trefil jsem se, že jde o úsek trati, kde "to smrdí" vzhledem k blízkosti oné fabriky? [wink]"

Ano.

Ještě dodatek: Každý chemik protažený některým z těch profláknutých provozů ti řekne, že nejnebezpečnější je to, co nesmrdí... Takže v celém Polabí od Pardubic až po Děčín jsou mnohem rizikovější fabriky než Štětí. Za sebe uděluji nejvyšší stupínek na bedně a zlatého smrťáka Neratovicím, o stříbro a bronz by se zřejmě dělily Lovosice a Spolchemie.

(Příspěvek byl editován uživatelem dědek_hank.)
Středa, 14. února 2018 - 14:58:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1321
Registrován: 11-2005
Pro mou představu, co podle Vás určilo toto pořadí na bedně???[wink]
Spolana: konec výroby chlóru a louhu

(Příspěvek byl editován uživatelem miram.)
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 14. února 2018 - 16:14:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1021
Registrován: 5-2002
Hank: dík!

Co Draslovka a její výroba Uragánu D..?
Středa, 14. února 2018 - 17:08:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 362
Registrován: 7-2017
Miram:
"Pro mou představu, co podle Vás určilo toto pořadí na bedně???[wink]
Spolana: konec výroby chlóru a louhu

(Příspěvek byl editován uživatelem miram.)"

V Neratovicích staré ekologické zátěže hlavně po výrobě 2,4,5-T (kys. trichlorfenoxyoctová - složka Agent Orange), v Lovosicích sirouhlík, v Ústí poloha uprostřed města a skládka Chabařovice.

Od doby, kdy jsem měl možnost vidět, jak se nakládalo se starými zátěžemi v jedné ze známých chemiček v ČR, nevěřím žádnému oficiálnímu ujišťování o jejich teď už opravdu konečné likvidaci kdekoli. Většinou jde o časované bomby a žádná sanace nepočítá s extrémy typu povodní 2002.
Simba
Středa, 14. února 2018 - 17:17:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2582
Registrován: 7-2008
Bývaly časy (tak 1991-92), kdy v takových Kralupech, když zafoukal vítr, "zavoněl" Kaučuk, potažmo z druhé strany "maggi" z Vitany a na nádraží supěl vytápěcí kotel z někdejší parní "čoudy". Jó, to byly časy, v depu bývala kovárna a šikovný pan mistr [wink]
Mimochodem, právě v někdejším depu teď nově sídlí ÚTKD.
Středa, 14. února 2018 - 17:18:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 363
Registrován: 7-2017
Sants:
"Hank: dík!

Co Draslovka a její výroba Uragánu D..?"

No, já jsem věděl, že jsem na něco zapomněl... kyanovodík je samozřejmě taky horký adept na bednu. [smrt] Asi by se daly najít další případy.

A protože je řeč o Polabí, vynechal jsem bývalé Ostramo Ostrava, které by se v této hitparádě určitě taky umístilo dost vysoko. [smrt]
Středa, 14. února 2018 - 17:21:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 364
Registrován: 7-2017
Simba:
"Bývaly časy (tak 1991-92), kdy v takových Kralupech, když zafoukal vítr, "zavoněl" Kaučuk, potažmo z druhé strany "maggi" z Vitany a na nádraží supěl vytápěcí kotel z někdejší parní "čoudy". Jó, to byly časy, v depu bývala kovárna a šikovný pan mistr [wink]
Mimochodem, právě v někdejším depu teď nově sídlí ÚTKD."

Ano. V Pardubicích, kde jsem studoval, jsme taky určovali směr větru podle smradu. [biggrin]
Středa, 14. února 2018 - 17:53:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1515
Registrován: 6-2016
dědek_hank: maggi z Vitany byla opravdu síla!!! Dost mi to vadilo a to nejsem alergický...
Středa, 14. února 2018 - 18:39:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1322
Registrován: 11-2005
Vím jistě, že první místo patří zcela někomu jinému...a ano, ekologické zátěže jsou náramný průser a do nebe volající je, když skrz laguny a umělé kopce vedou koleje a přesto to mocní "ženou" obcemi v Tatrovkách...
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Středa, 14. února 2018 - 19:22:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 365
Registrován: 7-2017
Miram:
"Vím jistě, že první místo patří zcela někomu jinému..."

Komu?
Čtvrtek, 15. února 2018 - 08:57:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 2-2017
Když jsem jezdil z Kolína do školy do Žiliny, na přelomu 80/90-tých, tak první bylo Koramo Kolín. To bylo cítit hlavně na perónech. Když se vlak rozjel, tak začala vanout drožďárna(to byla větší síla). Jinak v Kolíně smrdělo i Labe(červenohnědé barvy), nějakými fenoly nebo podobnou dobrotou, když jsme z mostu koukali na vlaky a taky někdy na mrtvé ryby. Pak následovaly Pardubice, se svým Paramem(odér vyjetého oleje). Pokud jsem jel přes Ostravu, tak tam to byla směs dobrot, lahodících nosu až po Třinec. Pokud jsem jel spodem, tak Lhotka n. B. a vůně ropných produktů. Jediný Vsetín voněl dřevem z naložených postávajících vozů. Púchov vůně gumy. A Žilina - katastrofa. Když jsme dali na balkon mléko(tenkrát ve slizkém pytlíku), druhý den se nedalo pít. Dát ven něco v papírovém obalu - nemyslitelné, záhy nepoživatelné.
Čtvrtek, 15. února 2018 - 11:39:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 549
Registrován: 9-2016
Radek_Strnad:
"Když jsem jezdil z Kolína do školy do Žiliny, na přelomu 80/90-tých, tak první bylo Koramo Kolín..."
Zcela souhlas. Za těch pět let, co jsem tamtudy v té době také jezdil, jsem se naučil poznávat stanice po čichu. A v zimě na sněhu i podle jeho barvy - v Hranicích byl růžový.
V Žilině jsme říkali: "Vezmu si chleba, otevřu okno a mám chleba s lančmítem."
Čtvrtek, 15. února 2018 - 12:48:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3715
Registrován: 3-2010
Když už zde byl zmíněn Agent Orange, kde se Spolana Neratovice podílela prodejem trichlorfenoxyoctové kyseliny jako složky defoliantu, jehož následky v podobě znetvořených dětí,( říkají jím "trupíci",protože nemají někdy ruce ani nohy), aplikovaným američany ve Vietnamu se projevují dodnes, dovolím si připomenout , že v Lučebních závodech Draslovka Kolín pokračuje výroba nechvalně proslaveného insekticidu známého jako Cyklon B, pouze se mu teď říká Uragan D2. Ale někde se pachy mění. Když jsem kdysi dávno jezdil z Brodu do Jihlavy na průmku, vítala nás vůně kávy z "Balíren obchodu" či jak se to jmenovalo. Teď tam smrdí Kronospan se svým jedovatým lepidlem....
Čtvrtek, 15. února 2018 - 13:03:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1323
Registrován: 11-2005
Diskuze je o jedovatosti výrob[smrt] a jak správně napsal dědek hank, většinou je nejhorší to, co není cítit [wink] Ukončením výrob a v malé míře změnou technologií došlo k eliminaci pachů, ale třeba petrochemie (asfalty, oleje, fenoly...) bude z principu smrdět vždy.
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Čtvrtek, 15. února 2018 - 13:29:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15783
Registrován: 5-2002
Miram: petrochemie (asfalty, oleje, fenoly...) bude z principu smrdět vždy
Jojo, když se jede do Záluží, tak při SZ větru je charakteristický odér cítit už v sedle u Bělušic.

JxL: dovolím si připomenout, že v Lučebních závodech Draslovka Kolín pokračuje výroba nechvalně proslaveného insekticidu známého jako Cyklon B, pouze se mu teď říká Uragan D2
No a co s tím...? Copak ten kyanovodík může za to, jací dobytkové a k čemu ho zneužili...?


(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Čtvrtek, 15. února 2018 - 13:39:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 5-2002
Uragán D jsme probírali už včera.
---

Netušíte prosím někdo, co to tak protivně nasládle vonívá v UL (evidentně ze Spolchemie)? Na Západě je to skoro vždycky, někdy je to cítit i na náměstí...
Čtvrtek, 15. února 2018 - 13:49:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3717
Registrován: 3-2010
Haj. No a co s tím...? Copak ten kyanovodík může za to, jací dobytkové a k čemu ho zneužili...?
==========================
Co s tím? Nic. Proč se tady vlastně vůbec o nějakých smradech diskutuje, že?
Cogwheel
Čtvrtek, 15. února 2018 - 13:50:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5300
Registrován: 1-2012
Možná je to moje zvrácenost, ale některé industriální či rustikální pachy mi nejsou nepříjemné. Třeba takový cukrovar v kampani (nyní vzácný jev) mi "voní" docela příjemně.
Nebo: Při šotoakci v lokalitě Hojsova Stráž - Brčálník letos na jaře jsme s kamarády kromě [fotic] navštívili i tamní nevelkou dobytkářskou farmu, uzpůsobenou i pro zvědavé návštěvníky. Kromě masitého občerstvení jsme tam absolvovali i exkurzi do chléva, kde byly ustájeny krávy, ovce i [cunik]. Zápach z dobytka tam byl citelný, ale (aspoň z hlediska mého nosu) nikoliv odporný či nesnesitelný.
Čtvrtek, 15. února 2018 - 14:18:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3719
Registrován: 3-2010
Kravský hnůj nesmrdí. S kejdou z prasečáku a prohnanou bioplynkou vyvezenou na pole už je to horší. Ale když na jaře vyhnojím kravincem skleník a přidám trochu slámy, kam se hrabe Chanel N° 5 [rofl][biggrin][lol]
Desiro
Čtvrtek, 15. února 2018 - 14:21:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3241
Registrován: 2-2004
No a co s tím...? Copak ten kyanovodík může za to, jací dobytkové a k čemu ho zneužili...?

Přesně tak.
A úplně je to stejně se zbraněmi, kuchyňskými noži ...
Čtvrtek, 15. února 2018 - 14:21:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1324
Registrován: 11-2005
Některé chemičky mají nádherné genius loci viz foto, ale u celkem nového Litvajzu to nenacházím[wink]

Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Čtvrtek, 15. února 2018 - 14:33:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3720
Registrován: 3-2010
A úplně je to stejně se zbraněmi ...

====================================================


No, těch "mírových zbraní" jakou je třeba nastřelovací pistole se zas až tolik nevyrábí[coze]
Čtvrtek, 15. února 2018 - 15:04:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 5-2002
Cogwheel:
"Třeba takový cukrovar v kampani (nyní vzácný jev) mi "voní" docela příjemně. "
Přesně tak. Každoročně navštěvuji Dobrovici za účelem inhalace [wink]
Desiro:
"A úplně je to stejně se zbraněmi, kuchyňskými noži ..."
Kdo chce mír, musí být připraven na válku.
Jirkaxxxl:
"No, těch "mírových zbraní" jakou je třeba nastřelovací pistole se zas až tolik nevyrábí"
Názor, že kdyby se nevyráběly zbraně, nebyly by války, je, kulatně řečeno, dětsky naivní...


(Příspěvek byl editován uživatelem Sants.)
Čtvrtek, 15. února 2018 - 16:26:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1806
Registrován: 11-2012
A smrdí vůbec ještě Deza ve ValMezu? Co jsem tama jel v zimě z hokeja, tak jsem to po čichu netrefil...
Jinak pěkně voní lihovar v Kojetíně a fabrika na Slovensku v Leopoldově.

Z jiného soudku: Přerov-Kojetín získal další v řadě štemplů na modernizaci na 200 km/h.
http://zdopravy.cz/prvni-trat-na-200-km-h-ma-klicove-povoleni-sta vet-se-zacne-nejdrive-za-tri-roky-6373/
Klidně zaprodám svou duši peklu, pokud budu moct do konce života dělat jen na Kocourech a Škodovkách II. generace. To jsou mašiny, pro které se do práce těším.
Okolí neustále prudím tím, že mluvím pravdu, ale jinak su moc hodný...
Čtvrtek, 15. února 2018 - 16:38:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11266
Registrován: 4-2003
Docela slušný smrádeček umí i pražská výrobna pneumatik u lanového mostu při trati 220. Takhle ráno v 6:30 cestou noční na kole ,když foukalo sprvním směrem to bylo slušně na poblití .. pochcaný trenky hadr ... [lame]
https://www.k-report.net/diskuse/prohlizec-obrazku/?autor=Jnd
Čtvrtek, 15. února 2018 - 17:08:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3721
Registrován: 3-2010
Sants : Názor, že kdyby se nevyráběly zbraně, nebyly by války, je, kulatně řečeno, dětsky naivní...

========================
On tady krom tebe někdo takový názor vyslovil?
Mladějov
Čtvrtek, 15. února 2018 - 19:05:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12116
Registrován: 3-2007
Docela slušný smrádeček umí i pražská výrobna pneumatik u lanového mostu při trati 220.

Pokud jste Pražák, a zájemce o techniku a historii, , tak byste měl vědět, že ta "pražská výrobna" je závod Mitas, kdysi před znárodněním Michelin a sem je právě situován výrok svobodníka Halíka z Črných baronů "Vás bych poslal tahat do Mišelinky gumy, hajzlové intelektuálský".
Čtvrtek, 15. února 2018 - 19:16:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1325
Registrován: 11-2005
A tato fabrika nám dala Kalouska[proud]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration