Diskuse » Archiv 2017 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 22. 09. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 22. 09. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 09. srpna 2017 - 09:00:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7248
Registrován: 5-2004
Mikesh: To jsem nevěděl, že je možné. Dřív to nešlo. Takže mi tabulku vyrobí prostě novou? Kolik to stojí a jak dlouho se čeká? A udělají mi to vůbec s veteránskou US 320x160 značkou?

Dříve to skutečně nešlo, ale od ledna 2016 už to jde. Zažádat o výrobu nové tabulky jde na kterémkoliv pracovišti registru vozidel pro kteroukoliv platnou registraci. Podmínkou je odevzdání poškozené tabulky v takovém stavu, aby se z ní dala určit registrační značka (nesmí jít o fragment). Žádost se podává na tomto formuláři a správní poplatek činí 600 korun. Nejpozději do 30 dnů by měl úřad sdělit, že je tabulka připravena k vyzvednutí. S tím, že jde o veteránskou registraci na tabulce 320 x 160 mm by problém být neměl. A kdyby se úřadu zdála málo poškozená, asi nezbyde, než ji poškodit víc[wink].

6332 z UA: Kraje jsou korupcí napadené instituce, ale podobné je to i s jinými institucemi.

Přesně tak, kraje v tomto směru nijak nevybočují z průměru a nemyslím si, že by šlo o nějaká hnízda korupce, jejichž rozmetáním tu najednou skokově nastane zdravější společnost. Můžeme diskutovat nad tím, zda-li se reforma veřejné správy povedla více či méně a zda-li neměla vypadat jinak, ale teď nemá smysl zatěžovat společnost dalšími změnami. Kromě toho líbivá prohlášení o zrušení krajů, Senátu, obecních zastupitelstev nebo zmenšení sněmovny mají pouze jeden účel - zjednodušit uchvácení moci.
šumák
Středa, 09. srpna 2017 - 10:52:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 7-2017
Martin l:
Gapos: 7P1 9909
Martin l:
Čerstvá blovická ZMP z poslední objednávky na 3Q/2017.


V této souvislosti mám na Vás dotaz:
Nemá mi být divné, že maximálně tři dny po podpisu objednávky
už jsou některé objednané TRZ k vidění na autech?
Středa, 09. srpna 2017 - 22:16:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2744
Registrován: 6-2007
ad Martin_l
... Kromě toho líbivá prohlášení o zrušení krajů, Senátu, obecních zastupitelstev nebo zmenšení sněmovny mají pouze jeden účel - zjednodušit uchvácení moci....

Já myslím že taková prohlášení tu nejsou vůbec na místě už jenom z toho prostého důvodu, že ti, kdo moc uchvátili se ji za každou cenu a všemi prostředky snaží udržet a neštítí se ničeho, tedy ani demagogie. Jim jde o všechno, protože nic neumí a v případě prohry jsou v koncích.
A protože tady se bavíme o značkách a ne o politice, tak lze jen smutně konstatovat, že nebýt těchto elementů, měli bychom pěkné, inteligentní PZ na které bychom mohli být hrdí o dokonale fungujícím registru vozidel nemluvě. Proč? Protože nekompetentní figury jejichž kvalifikace spočívá výhradně v perfektním nabiflování všech vyhlášek a zákonů a jejich tlumočení ve formě " k tomu není zmocnění" nejsou samy o sobě nic schopné vymyslet nemaje k tomu potřebnou invenci a nebojím se napsat, ani inteligenci. Takoví úředníci jsou ovšem ideální pro ty, kdo se chopí moci a chtějí prosazovat své kšefty. Nekladou odpor, z našprtaných vyhlášek vždycky sestaví nějaký blábol který vypadá jako fundované hodnocení a tím vyjdou držitelů moci vstříc...
Nic nového pod sluncem tak to bylo, co se značek týče, i za 1. republiky.
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 09:00:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1676
Registrován: 4-2014
Garfield
Karviná u Podkovy, viď? Taky mi to vrazilo do očí, tehdy bohužel bez možnosti fotit.
Garfield
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 16:18:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12347
Registrován: 10-2004
Bobesh:
Jojo, stává tam celkem pravidelně. [wink]
Pajzák
Pátek, 11. srpna 2017 - 22:04:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 998
Registrován: 6-2015
Martin_l:
"Mikesh: To jsem nevěděl, že je možné. Dřív to nešlo. Takže mi tabulku vyrobí prostě novou? Kolik to stojí a jak dlouho se čeká? A udělají mi to vůbec s veteránskou US 320x160 značkou?

Dříve to skutečně nešlo, ale od ledna 2016 už to jde. Zažádat o výrobu nové tabulky jde na kterémkoliv pracovišti registru vozidel pro kteroukoliv platnou registraci. Podmínkou je odevzdání poškozené tabulky v takovém stavu, aby se z ní dala určit registrační značka (nesmí jít o fragment). Žádost se podává na tomto formuláři a správní poplatek činí 600 korun. Nejpozději do 30 dnů by měl úřad sdělit, že je tabulka připravena k vyzvednutí. S tím, že jde o veteránskou registraci na tabulce 320 x 160 mm by problém být neměl."
A neni jednodussi a levnejsi ohlasit ztratu a nechat si vystavit novou kombinaci? Pokud tedy nejde k nejakou srdci blizkou.
Pondělí, 14. srpna 2017 - 10:34:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7251
Registrován: 5-2004
Pajzák: A neni jednodussi a levnejsi ohlasit ztratu a nechat si vystavit novou kombinaci? Pokud tedy nejde k nejakou srdci blizkou.

Levnější to asi bude a je to bohužel i jednodušší. Nicméně změna RZ je spojena třeba se změnou pojistky případně dalšími nutnými úkony (různá vjezdová povolení, vyhrazená stání apod.), takže mohou nastat situace, že je výhodnější zachovat původní RZ. A pro tyto případy tu je sice nepohodlná, ale přeci jen nějaká možnost, jak legálně požádat o novou tabulku.

šumák: Nemá mi být divné, že maximálně tři dny po podpisu objednávky
už jsou některé objednané TRZ k vidění na autech?


Divné to samozřejmě je, RZ z této objednávky byly ve výrobě nepochybně už předtím než byla oficiálně stvrzena. Ale každý jsme asi už někdy zažil situaci, kdy faktický stav věcí předbíhá formální náležitosti. Výrobce byl řádně vysoutěžen, má rámcovou smlouvu a kdo by se díval na nějaké papíry...

Minor: nebýt těchto elementů, měli bychom pěkné, inteligentní PZ na které bychom mohli být hrdí o dokonale fungujícím registru vozidel nemluvě.

K tomu jen stručnou poznámku, že není možné směšovat práci nevolených státních úředníků (jejichž důsledkem je současná podoba českých RZ) s principem zastupitelské demokracie a snahou některých hnutí o jeho odstranění nebo omezení.
zelená značka
Pondělí, 14. srpna 2017 - 14:47:04  
Neregistrovaný host
94.74.252.12
"... již do konce letošního roku by pak mohla být zavedena barevně odlišená registrační značka pro elektromobily, která by jim umožnila vjezd do center měst nebo využití vyhrazených jízdních pruhů ..."
Zde:
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/vlada-chce-podporit-ele ktromobily-se-specialnimi-znackami-bu/r~d6464ef280dd11e7aec700259 0604f2e/?_ga=2.253899919.669155361.1502572084-1408949348.14711762 96
Pondělí, 14. srpna 2017 - 15:48:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2745
Registrován: 6-2007
ad Martin_L
...K tomu jen stručnou poznámku, že není možné směšovat práci nevolených státních úředníků (jejichž důsledkem je současná podoba českých RZ) s principem zastupitelské demokracie a snahou některých hnutí o jeho odstranění nebo omezení....
Neznám žádné relevantní, tedy s šancí vstoupit do parlamentu, hnutí v ČR, které by mělo v plánu omezit, neřkuli odstranit, zastupitelskou demokracii. Tu za posledních 28 let zdeformovaly zavedené partaje a díky jim kvetou všechny nešvary a nedaří se tam, kde by se normálně dařit mělo. Jaký pán takový krám. Úroveň úřednictva je přímo úměrná úrovni těch, kdo je zaměstnávají a úkolují - viz třeba Česká pošta...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pondělí, 14. srpna 2017 - 16:38:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2746
Registrován: 6-2007
ad zelená značka
Nástup elektromobilů (nejmasivnější bude u užitkových) bude rychlejší než se zdálo
a zavádění speciálních PZ je úplně mimochodné, protože budou brzy jednoznačně převažovat.
Takže špinavá auta se spalovacími motory nakonec vyfasují odlišné PZ, aby se jim snáz bránil
vjezd posléze kamkoliv.
Za totáče soudruzi nedocenili nástup počtu osobních aut a jinak velmi inteligentní
čsl. kódování následně uvízlo ve slepé uličce.
Podobně je to dnes i v zahraničí s elektromobily...
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
šumák
Úterý, 15. srpna 2017 - 09:07:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 7-2017
Martin l:
Děkuji Vám za odpověď.
Ač je to občas divné, nad přísunem některých dat do onoho přehledu bdí nepochybně oko odborníka, znalého praxe.
Středa, 16. srpna 2017 - 21:11:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4897
Registrován: 11-2007
M00 0001 [fotic]
Neděle, 20. srpna 2017 - 21:30:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1593
Registrován: 3-2010
Doplnění k bezpečnostní samolepce na nových RZ. Myslím, že Minor zmiňoval, že holografická bezpečnostní samolepka se vyrábí v zahraničí a je poměrně náročná na výrobu. Nedávno jsem mluvil s člověkem, co pracuje ve firmě, která se zúčastnila výběrového řízení na výrobu zmíněné samolepky. Říkal, že umí samolepku vyrobit, ovšem bohužel cenově se nedostanou tak nízko, aby mohli konkurovat vítězi VŘ.
Pondělí, 21. srpna 2017 - 20:10:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2748
Registrován: 6-2007
ad Voy
Ten člověk Vám neříkal pravdu.
1) Žádné výběrové řízení na výrobu bezpečnostní samolepky (BS) se nekonalo.
2) Požadavek MD na dodavatele zahrnoval nejen výrobu TRZ jako takových vč. reflexní folie
ale i dodání BS.
3) V průběhu výběrového řízení byl učiněn pokus jednoho člověka zpochybnit ochranné vlastnosti BS,
resp. přímo zhatit jeho zavedení. Byl to však dost primitivní pokus, který jen přispěl k dalšímu poškození pověsti ČR v zahraničí.
4) Ani jeden z účastníku soutěže, např. Státní tiskárna cenin, ani vítěz tendru SPM, skoromonipolní výrobce všech možných
bezpečnostních vyfikundací, nemají k dispozici technologii, která by BS v požadovaném provedení umožnila vyrobit.
Jak jsem už jsem zmínil to byl také záměr použití BS. V tak složitém provedení se na tabulkách PZ nikde v Evropě nevyskytuje,
spíše na samolepkách uvnitř vozidla příp. dokladech k vozidlu...
5) Zadání výroby mohly splnit jen tři firmy v Evropě a zvítězila ta, která poskytla SPM nejlepší záruky trvalé kvality a příznivé ceny.
6) Podobným procesem byl vybrán i výrobce reflexní folie....
Je to podobný postup jaký se praktikuje při výrobě bankovek nebo mincí.
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pondělí, 21. srpna 2017 - 22:39:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1594
Registrován: 3-2010
Minor-OK,zkusím se s ním spojit, prohodili jsme jen pár vět, možná, že došlo k nějakému nedorozumění (já o koze, on o voze), samotného mě to zajímá, je to totiž vysoce specializované pracoviště přímo na hologramy apod. Možná problémem byla cena v tom smyslu, že by museli dokoupit nějakou další technologii a to už se nevyplatilo.
Úterý, 22. srpna 2017 - 09:32:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2749
Registrován: 6-2007
Jak už jsem psal, SPM se obrátilo na renomované výrobce
protože zadání bylo natolik náročné, že to prostě nikdo jiný
v té podobě a množství vyrobit neumí....
Zadání výroby RZ bylo veřejně dostupné a pokud si nějaký
výrobce hologramů chvíli myslel, že by snad mohl přijít
s nabídkou, tak pokud to byl skutečný fachman, rychle
od toho ustoupil...
Příklad z historie PZ. Když americký koncern 3M přišel
na trh s holografickými prvky v reflexní folii konkrétně
pak na PZ (nechal si obratem patentovat) strašlivě
naštval konkurenci která tehdy dýchavičně doháněla jiný
vynález 3M - strojní (tovární) aplikaci reflexní fólie
na hliníkovou slitinu = základ moderních tabulek PZ.
Mnozí z nich promarnili stamiliony dolarů, protože si
mysleli (patent sem patent tam) že se to dá snadno
napodobit...nedá.
Dnes existuje po celém světě několik set výrobců
reflexníxh fólií na PZ - 90% z nich sídlí v Číně.
Pouze 4 (čtyři) z nich (ani jedna čínská) jsou
na takové úrovni, že od nich lze dostat kvalitní
produkt skutečně splňující kvalitativní požadavky
zadavatelů...
Minipivovar může vařit lepší pivo než velkopivovar,
pro shora popsané to ovšem neplatí.
www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Středa, 23. srpna 2017 - 16:09:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 265
Registrován: 12-2014
Zdravím všechny!

Chtěl bych se zeptat: poslední dobou vídám úplně nová auta, která jsou přihlášená necelý rok a už mají novou známku na TK. Jak je to možné? A nevíte, jak co nejlépe strhnout již propadlou zelenou známku? Děkuji za odpovědi.
Pardubický kraj [happy]
OKRESY: 1. Chrudim; 2. Ústí nad Orlicí; 3. Svitavy a 4. Pardubice.

Největší chyba, kterou můžete v životě udělat je mít pořád strach, že nějakou uděláte.
Středa, 23. srpna 2017 - 16:40:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 7-2017
Michal_7208:
"A nevíte, jak co nejlépe strhnout již propadlou zelenou známku?"
Co vám ta ubohá ME nálepka udělala? [lol]
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 18:46:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 12-2014
JFK:

Vůbec nic, jen mě vadí, že je propadlá a nevypadá to dobře.
Pardubický kraj [happy]
OKRESY: 1. Chrudim; 2. Ústí nad Orlicí; 3. Svitavy a 4. Pardubice.

Největší chyba, kterou můžete v životě udělat je mít pořád strach, že nějakou uděláte.
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 22:18:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1595
Registrován: 3-2010
Praktická ukázka nových RZ. Dnes jsem se mohl konečně v klidu podívat. Myslím, že Jannys zná dámy, které lepí holografickou samolepku na tabulku. Ano, děje se to ručně, někdy je to i vidět. Vlastní hologram má opravdu průhledný okraj, samolepka je tenká, trvanlivost zatím nelze odhadnout, kartáče v myčce to jistí. Hologramový nápis "CZ", co má být na celé ploše tabulky je podle mého subjektivního názoru hůře vidět, než u tabulek Made in Hicon.


Pátek, 01. září 2017 - 12:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 348
Registrován: 5-2007
Zdravím, pánové. Předem se omlouvám, pokud už to tu zaznělo, ale netušíte prosím někdo, kde přesně se v Praze nachází zlomový bod mezi značkami Hicon a SPM. Měl jsem za to, že sérii 6AI dojede kompletně Hicon a že od 6AJ začnou nové značky, ale nedávno jsem viděl nějakou 6AI 97xx, ten konec jsem v té rychlosti nezaznamenal, ale vím stopro, že měla stříbrnou nálepku. Tak nevím...
Pátek, 01. září 2017 - 12:52:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7268
Registrován: 5-2004
Dan_g: netušíte prosím někdo, kde přesně se v Praze nachází zlomový bod mezi značkami Hicon a SPM

Poslední značka z Hiconu je 6AI 9560, typ 103. Od 6AI 9561 jsou tabulky z SPM.
Pátek, 01. září 2017 - 13:30:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2011
Ahoj, dotaz. Na registru vozidel při přepisu Pionýra požadovali donést značku, protože toto prý není SPZ a musí se vyměnit. Jedná se o starou Šumperskou značku ŠUK. Přepis je v rámci okresu Šumperk. Je to opravdu povinnost u takhle starých značek to vyměnit a nebo by na jiném registru vozidel udelali přepis i bez výměny značky? Případně je problém v tom že registr neumí diakritiku?
Pátek, 01. září 2017 - 18:13:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10056
Registrován: 7-2006
Pokud jsi byl na šumperské výdejně, tak to vypovídá samo o sobě, dle zkušeností jednoho místního kolegy to tam je slušný oddíl. [crazy]

Samozřejmě, že toto je stále platná značka, jsou jich plné srazy veteránů. Navíc pokud je uvedena v techničáku, tak není co řešit. Bohužel úřední obludy ti budou tvrdit své, jen aby z "ovčana" vytáhly nějaký ten mrzký peníz. [ko]
Kapitán
Sobota, 02. září 2017 - 19:29:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2382
Registrován: 6-2012
[crazy]

Neustále toužíme po nových zážitcích a brzy se k nim staneme lhostejnými. Včerejší zázraky jsou dnes běžné jevy. (Nikola Tesla)
přejetá vačice
Sobota, 02. září 2017 - 20:22:20  
Neregistrovaný host
46.13.203.183
Gryzly, zajeď si do Zábřeha nebo Mohelnice, v Šumperku je to marné, bába za přepážkou dělá z lidí blbce. Mě tam zapřeli výdej 6M1, přitom jim dvě stály přímo pod okny. Dokonce nemá cenu ji ani přesvědčovat, žije totiž v domnění, že nikdo do jejího světa nevidí. A jestli jsi narazil na tu samou, co před časem já, tak potěš koště... [biggrin]
Neděle, 03. září 2017 - 08:31:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 349
Registrován: 5-2007
Martin I: Perfektní, moc díky za info.[ok]
Pondělí, 04. září 2017 - 11:01:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4052
Registrován: 11-2006
Pánové, SPZ v tomto tvaru:


Kód KD - 3; 04-00

Bylo to na poměrně nové motorce, může mi někdo říci, co to je? včera mě to předjelo na dálnici, nestihl jsem tasit foťák, ale takový tvar a ještě KD jsem nikdy neviděl.
Pondělí, 04. září 2017 - 11:13:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7272
Registrován: 5-2004
Mirous: Bylo to na poměrně nové motorce, může mi někdo říci, co to je? včera mě to předjelo na dálnici, nestihl jsem tasit foťák, ale takový tvar a ještě KD jsem nikdy neviděl.

To je běžná československá motocyklová značka z období 1962-1977. Po vyčerpání základní číselné řady (což se vzhledem k velkému počtu motorek stalo u některých okresů hned počátkem šedesátých let) se přidala pátá číslice, u aut se o pár let později uplatnil jiný model s přidáním třetího písmene. V roce 1977 toto bylo sjednoceno a i pro motorky se začaly razit tabulky se třetím písmenem, ale mnohde zásoby starších vydržely ještě hluboko do devadesátých let.
Pavel2
Pondělí, 04. září 2017 - 11:41:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15564
Registrován: 8-2002
Mirous:
nojo, Kladno došlo až na KD-3 05-89, viz už neaktualizovaný tabulky na http://spz.fcc.cz
moc okresů k motorkový trojce asi nedospělo...
Pondělí, 04. září 2017 - 12:28:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3750
Registrován: 5-2003
Pavel2: Namátkou jsem našel ještě Frýdek-Místek a pak akorát Litoměřice, Kolín a Karvinou na cca 2-9x-...[happy]
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Pondělí, 04. září 2017 - 15:03:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4054
Registrován: 11-2006
Díky. Ovšem vzhledem ke stáří značek hádám, že na novější motorce nemá co dělat? V motorkách se nevyznám, ale ze sedmdesátých, ba ani devadesátých let nebyla určitě.
Pondělí, 04. září 2017 - 15:20:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3751
Registrován: 5-2003
Mirous: Co značka na přání,vyražená někde u soukromníka v retro formátu? [andel]
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Pondělí, 04. září 2017 - 17:58:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3371
Registrován: 9-2006
Mirous: Už jsi to skoro trefil ... tahle FM-1 67-45 pochází z manufaktury firmy Lexani, která svého času vyráběla lisované tabulky na zakázku. Později však po určitých problémech výrobu utlumila a dnes doprodává „zbytky[wink].
.
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Pondělí, 04. září 2017 - 18:47:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10063
Registrován: 7-2006
Někde se tyto značky vydávaly až do úplného konce okresního výdeje:

Úterý, 05. září 2017 - 12:37:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 2-2015
Ad zrušení krajů - všimněte si, že političtí představitelé mluví o redukci či zrušení krajů vždy době voleb do krajských zastupitelstev. A jejich motivace k těmto výrokům je jediná - víc krajů - musejí se víc snažit aby je ovládli. Jak jsem již řekl, toto je jediná motivace k těmto debatám. I sám AB, který se těmito výroky občas také ohání, někde v médiích uznal, že jakkoli hýbat se samosprávným uspořádáním není na pořadu dne a ani blízké budoucnosti.

Můj osobní názor na kraje není jednoznačný - já zde vnímám zejména tyto nevýhody:

- finanční náročnost krajského uspořádání, což ani tak není zapříčiněno kraji samotnými jako spíš jejich počtem (otázkou je, jestli by okresní či obdobné bylo levnější)
- značné disproporce mezi jednotlivými kraji - např. Karlovarský, Liberecký, Zlínský oproti Jihočeskému, Středočeskému, Plzeňskému...
- nerespektování historických zemských hranic a spádovosti (což ale není úplně vinou krajů jako spíš okresů z roku 1960, které nejsou tak skvělé jak se občas prezentuje)
- nejednotnost názvů - geografické názvy vs. místopisné (občané okrajových částí krajů mají problém se ztotožnit s VÚSC pojmenovaným podle pro ně vzdáleného krajské metropole - ostatně důvod přejmenování některých krajů v roce 2001)
a také to, že jsou jen průtoky finančních prostředků rozdělovaných centrálně.

výhody:
- určitý jednotící prvek většího počtu obcí na území daného regionu, jehož občané se tak mohou podílet na samosprávě v širším kontextu než jen po ceduli s koncem obce. A z toho vyplývající další výhody.

Co se týče nevýhod, vypsal jsem jich více, ale víceméně to jsou jen drobnosti, řešitelné více či méně "kosmetickými" úpravami názvů a hranic či redukcí o dva až tři kraje.

Čili snahou by nemělo být zrušení krajů, jako systému, ale jejich úprava tak aby se co nejvíc setřely rozdíly mezi nimi a co nejméně zatěžovaly státní kasu a daly možnost obyvatelstvu rozhodovat o tom jak to bude v kraji vypadat....

(Příspěvek byl editován uživatelem domin87.)
Úterý, 05. září 2017 - 21:19:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 12-2011
Ad ŠUK:
Jo ten přepis byl přímo v Šumperku, mají tam teď na registračních úkonech nového chlapa a ten to byl. Původně kamarádku chtěl poslat pryč protože ona má bydliště které spadá pod Mohelnici, tak ať si to prej jde udělat tam a nebo do Zábřeha. Když mu řekla, že ví, že si to může udělat kdekoliv ten přepis tak se do toho pustil a jak viděl že jde o ŠUK tak hned chtěl značku, že se musí vyměnit, bla bla bla. Takže další pokus bude někde na periferii.
Jinak se šumperským registrem mám bohaté zkušenosti, to bych mohl vyprávět.
Minulý měsíc kolegyni vyhodili, protože si povinné ručení uzavřela ten den na internetu a zelenou kartu si vytiskla černobíle a tak to je prej neplatná zelená karta, protože není zelená.
O tom, že pro výmaz čísla motoru požadují úspěšné projití STK i když stačí jen evidenční kontrola a o dalších požadavcích navíc se tu už nebudu rozepisovat.
Je to takovej stát ve státě, kdy si určije svoje vlastní pravidla.
Středa, 06. září 2017 - 22:53:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 8-2016
Přidávám zajímavou homemade. Vypadá to na zdařilou kopii, byt to vypadá, že je jen odstraněn EU pruh.
Čtvrtek, 07. září 2017 - 17:00:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2521
Registrován: 11-2009
A pak takovýto se bijí na prsa a chtějí přidat, viz vřerejší a dnešní reportáže z TV - veřejná správa.

Řekl bych mu: "Přidej hochu, přidej" a běž makat do soukromého sektoru i s delší pracovní dobou a pak budeš prosit a škemrat o vzetí zpět.
Kdo z nás je vinný: "Kdo chce psa bít, vždycky najde si hůl".
Pátek, 08. září 2017 - 17:21:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1697
Registrován: 4-2014
8K8? [nene]
Pavel2
Neděle, 10. září 2017 - 09:56:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15575
Registrován: 8-2002
Bobeši, a detail tý tabulky bys neměl?
že sis to přimaloval ve fotošopu nevěřím. tak snad jedině že majitel nechal 3K3 nějakou reklamní dílnu precizně dotvořit na 8K8 [happy]

jestli je to focený tam někde u vás, pak platí co říká Nohavica: Vary daleko a Pánbůh vysoko. tady v Čechách by to neprošlo, jelikož i policajtovi by mohlo být divný, že viděl možná i nějaký 4K2 a najednou 8K8.

vzadu má totéž?
Pondělí, 11. září 2017 - 06:20:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1699
Registrován: 4-2014
P2
Ne, vzadu měl 3K3, tu fotku už bohužel nemám, ani detail přední, zrovna vylezli lidí z baráku, tak jsem raději telefon schoval. Ale když si tu fotku zvětšíš, tak je vidět, jak to má domalovaný fixem. Zvláště ta první osmička se moc nepovedla. No a je to foceno tady u nás, očividně to má uděláno ke klamání průjezdních radarů. Takto nemají kam pokutu poslat. A při kontrole se bude vymlouvat, že mu to udělali kamarádi před barákem ze srandy. No ni?

(Příspěvek byl editován uživatelem bobesh.)
Pavel2
Pondělí, 11. září 2017 - 10:31:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15581
Registrován: 8-2002
přesně, buď má na háku stacionární radary anebo úsekový měření. i typ auta by tomu nasvědčoval [happy]
a ta příhoda s fixem už tu taky byla.

jen by mě zajímalo, jak dlouho mu to může procházet. třeba v Praze by si to ojebávání asi víc rozmýšlel, jelikož těch úsekových měření je tam docela dost, takže je otázka času kdy se někdo nasere a začne zkoumat co je to za filutu v bavoráku kterej jezdí na 50ce 80.
Pondělí, 11. září 2017 - 14:28:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 880
Registrován: 5-2006
Podle CKP je vůz BMW 3K36006 pojištěn v pojišťovně Slavia.
Pavel2
Pondělí, 11. září 2017 - 20:28:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15582
Registrován: 8-2002
to je ta nejlevnější, ne? [happy]
PI
Pátek, 15. září 2017 - 17:23:39  
Neregistrovaný host
81.90.173.33
Když už se tu řešily ty nový značky, měl bych dotaz. Kde přesně se v Jihočesku láme Hicon/SPM, věděl by někdo? Po městě jezdí spousta 7C9 bez nálepky a kamarád dneska viděl 8C0 už s nálepkou (ale to víme už z videa, že 8C0 už má nálepku). Jde mi o to, zda jsou i 7C9 s nálepkou, nebo naopak 8C0 z Hiconu, nebo se to lámalo prostě na 7C9 9999/8C0 0001. Díky.
6563
Pátek, 15. září 2017 - 17:36:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 8-2017
PI:
Mělo by to být 8C0 1085/8C0 1086.
PI
Pátek, 15. září 2017 - 18:15:57  
Neregistrovaný host
81.90.173.33
Děkuji mnohokrát.
Pondělí, 18. září 2017 - 16:23:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 77
Registrován: 7-2017
Pěkná kombinace na pohled [happy]
transit01
Pondělí, 18. září 2017 - 20:19:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2204
Registrován: 9-2012
Sběratel [fotic]

IQ+Love= Škoda Auto [auto] [ok] Scania R 620 [ok]
Peugeot 306 1994 1.6 8V [satan]
Úterý, 19. září 2017 - 15:43:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2529
Registrován: 11-2009
SPM RZETy:

Současný výdej RZetek od SPM z centrálního skladu nebo přímo do ORP je neskutečný bordel. Je na pomyšlenou, proč se tím zabývat i hledat v terénu, kam co patří.
Krabice s RZETami musí být přesně očíslovány číselnou řadou a ne jak, když se zabalí salám do papíru, a pak počítejte kolečka, kam s nimi.
Jestli to takto bude pokračovat, jednotlivé analýzy se mohou strčit do šuflíku a ten zavřít na věky věků.
Ty Rzety nejsou zadarmo, jsou to miliony v každé objednávce. SPM sídlí ve fabrice, kde se papír vyrábí nejen klasický, ale i potiskový, do kterého to berou, tak je to nejjednodušší, aby ty číselné série tam dle požadavku přitiskly již v SPM, tak jak tomu bylo u HICONu a ten si musel obal daleko dovážet a oni ho mají u zadku!.
Neříkám to rád, ale tento systém nám dává pořádnou lekci pověsit vše na hřebík, protože se takto již nikdo nedopídí, kam co patří. A nyní, ač taky nerad, musím uznat staré zásoby typu 101 od Hiconu, které některá ORP mají - to má aspoň systém a ne leckterý živelný výdej, který nyní provází všechny kraje, , až na výjimky, které brzy ale skončí!!! [blesk][blesk][blesk]
Řada z Vás bude určitě nesouhlasit, ale pokusil jsem se svým názorem i hledáním v terénu vyjádřit současnou realitu.
Kdo z nás je vinný: "Kdo chce psa bít, vždycky najde si hůl".
Úterý, 19. září 2017 - 16:15:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1606
Registrován: 3-2010
Pro Jannyse (a ostatní samozřejmě) ať se mu zlepší nálada [wink] dvě hezké tabulky.
Středa, 20. září 2017 - 09:21:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 7-2017
Pro vaše info, dnes ráno jsem se dovolal na MDČR, oddělení registru vozidel. Kódování RZ má na starosti pan Musil. Tel.číslo 225131486. Zajímal mě další vývoj v krajském kódování. Pan Musil mi potvrdil, že cca po roce 2020, přibude na RZ další písmeno a kódování bude ve tvaru 1AA:A123. Jiné změny se zatím neplánují.
Středa, 20. září 2017 - 10:24:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 7-2017
jen mluvím samozřejmě o pražských RZ a do budoucna u jiných krajů.
z ministerstva
Středa, 20. září 2017 - 13:14:01  
Neregistrovaný host
94.74.252.12
Jannys - Úterý, 19. září 2017 - 15:43:59
Jestli to takto bude pokračovat, jednotlivé analýzy se mohou strčit do šuflíku a ten zavřít na věky věků.

Ano, o to nám jde.
PI
Středa, 20. září 2017 - 13:55:21  
Neregistrovaný host
81.90.173.33
Jedna ze dneška:

Pavel2
Středa, 20. září 2017 - 19:40:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15628
Registrován: 8-2002
z ministerstva:
co vám brání nechat si v legislativním kolečku schválit celostátní kódování?
Čtvrtek, 21. září 2017 - 14:44:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2781
Registrován: 6-2011
historická a sportovní pro 4.Q. - zas jedna smlouva [happy]
TC 51-80

K-anlýza zde!
Rike
Čtvrtek, 21. září 2017 - 20:16:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 715
Registrován: 11-2010
Pavel2:
"z ministerstva:
co vám brání nechat si v legislativním kolečku schválit celostátní kódování?"
To je asi někdo z Olomouce, nevypadá to na pražskou ministerskou IP adresu.
S-analýza i RZNP zcela online!
Pavel2
Pátek, 22. září 2017 - 00:39:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15631
Registrován: 8-2002
Rike:
IP adresu jsem nezkoumal, ale kulišárnu v tom příspěvku očekávám. i proto jsem se ptal [wink]