Diskuse » Archiv 2017 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 17. 06. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Auta - vše okolo nich, historky,... do 17. 06. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 24. května 2017 - 19:55:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1774
Registrován: 3-2007
Mirous: prosím "kwasit" častěji!!! Nádherně udržovaný vůz! Moje žabka už bohužel kvete nejen na jaře... [uhoh]
Vechtr
Středa, 24. května 2017 - 20:15:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 12-2015
Jabberwocky: Můžeš to tím normálně nabíjet, menší proud je pro baterku naopak lepší. Pokud máš voltmetr, ukonči nabíjení, když se napětí dostane na cca 14,5 V. Pokud nemáš, tak když baterka začne šumět. "Bezúdržbová" baterka je prakticky stejná jako "údržbová", jen ty zátky nemá přístupné a udržovat ji tudíž nikoli že není nutné, nýbrž možné...
Středa, 24. května 2017 - 22:47:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3969
Registrován: 11-2006
Luk: jo, už to není co to bývávalo. Koroze už je i mě. Zadní lemy jsou v háji, páté dveře pomalu taky a prahy, i když na to nevypadají, tak už jsou taky na hraně životnosti. Problém není to vše opravit, problém je sehnat díly. V životě by mě nenapadlo, že někdy budu mít větší problém sehnat díly na Felicii, než na Fiata z roku 70. Bavím se tedy o originálních dílech, druhovýrobu beru až v krajní situaci. A mizí před očima, před dvěma měsící se ještě dal koupit levý blatník, teď už nikde není. Stejně tak nikde není pravý práh a před měsícem jsem náhodou ukořistil jedny z posledních pátých dveří...a teď sháním nové brdové a palivové trubky, ty nejsou ani v druhovýrobě...
PI
Středa, 24. května 2017 - 22:56:54  
Neregistrovaný host
81.90.173.33
Tak když jsme u toho lehkého kwasení...[happy]

Středa, 24. května 2017 - 23:48:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 530
Registrován: 10-2007
Díky všem za příspěvky o baterkách :-)

Mirous: Koncem roku 2016 uběhlo 15 let od ukončení výroby feldy a všechny skladové díly šly do šrotu a účetně se odepsaly. Více zde (pár příspěvků pod i nad odkazovaným). Fabrika rozhodně nestojí o to, aby si někdo opravoval staré auto.
Čtvrtek, 25. května 2017 - 08:11:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 850
Registrován: 2-2006
Inu, vítejte ve světě účetních. Fabrice jsou opravy poměrně fuk, protože průnik skupiny lidí udržujících v provozu 20 let staré auto se skupinou kupců aut nových je minimální. Co ji žere jsou ty mrtvé sklady.
(O tom bych mohl psát romány. Co na tom, že se musí věčně přeplánovávat a přestrojovat, i když se nestíhá, protože prostě není z čeho vyrábět. Hlavně že nejsou "mrtvý" peníze v zásobách. A to jsou prosím suroviny pro výrobu, ne takovéhle ležáky, které jsou pro továrnu někde deset příček pod hadry na podlahu.)
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Čtvrtek, 25. května 2017 - 09:29:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3970
Registrován: 11-2006
To bohužel vím. Dokonce mám kamaráda ve Škodovce, který byl tomu všemu přítomen. Vše se hlídalo a neexistovalo, že by se něco vyneslo. Škodovka dokonce dělala výprodej dílů, třeba omezené množství pátých dveří se prodávalo za hubičku, takže kdo to věděl, tak je skoupil a pak draze prodal. V prodeji zůstalo to málo, co měl sem tam nějaký prodejce zašité na skladě (taky takto jsem přišel k pátým dveřím - zaprděná stará mototechna v zapadlé uličce). Do té doby se třeba u Škodovky daly koupit v metráži látky na potahy, třeba stejná, jaké mám sedačky. Kluci si z toho obšívali stropy, loketky, plata..to vše šlo do lisu. Škoda, že jsem nevěděl o výprodeji. To bych šel rozbít prasátko. Teď horko těžko sháním základní díly. Ta druhovýroba je prostě na prd, hlavně plechy a plasty (nárazníky, atd.). Dneska se jdu zrovna zeptat do Škodovky na palivové trubky, tak uvidím...
Holt Škoda není BMW, kde drží díly na auta z roku 1970.

PI: tyto čepičky ventilků jsem měl na Fordu (tedy s logem Fordu [happy]). Vydržely tam 14 dní [happy].

(Příspěvek byl editován uživatelem mirous.)
PI
Čtvrtek, 25. května 2017 - 17:27:16  
Neregistrovaný host
81.90.173.33
Mně drží zaplaťpámbu už druhou sezónu, a doufám, že budou i nadále, mám je i přitažený klíčem (i za cenu rizika, že urvu celej ventilek, uznávám). Už je totiž nikde nemůžu najít, chtěl jsem je koupit i na druhý a třetí auto a na zimu a bohužel...
Čtvrtek, 25. května 2017 - 18:42:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3972
Registrován: 11-2006
Tady je snad mají: http://www.cepickynaventilky.cz/, nebo zde: https://www.sbazar.cz/misa9872/detail/21529943-krytky-na-ventilky -cepicky-ventilku-skoda, zde s novým logem: http://www.obautodily.cz/ozdobne-kryty-ventilku-kol-skoda-origina l-4-ks-7392cz1065/
PI
Pátek, 26. května 2017 - 11:10:14  
Neregistrovaný host
81.90.173.33
Díky, když to jsou všechno ty s bezpečnostním šroubem, vyjma samozřejmě těch originálních, který jsou, na to, že o ně člověk stejně dříve či později přijde, docela drahý... A ty s tim červíkem vypadají na autě docela hnusně, jak z nich ten šroubek trčí - vyzkoušeno.
Pátek, 26. května 2017 - 11:35:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6881
Registrován: 12-2005
Tak takový starosti jako jaký čepičky koupit na auto bych chtěl mít [biggrin][biggrin][biggrin]
Řešíte taky barvu mrdinky do ostřikovačů? Viděl jsem modrou, žlutou, růžovou .... to je taky důležitý aby to v bandasce ladilo [rofl]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
PI
Pátek, 26. května 2017 - 12:05:05  
Neregistrovaný host
81.90.173.33
Mrdinka. To je ještě horší než šmakulózní. Ale mám kamaráda, který si do dvoutaktu kupoval olej s "příchutí" jahody. Přiznám se, že při čichání smradu z toho jeho kozího dechu jsem se přiotrávil úplně stejně, jako když používal olej standardní.
Pátek, 26. května 2017 - 12:34:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1142
Registrován: 1-2013
Tak tentokrát,když už jsem nevyhlížel pana Kellnera,ale jeho paní,jsem to neprošvihl.

Týpkové z Moskvy přijeli v retrogolfech a před Four Seasson místo nějaké káry čekali fanoušci na Depeche Mode a přezpívávali přitom jejich hity. Věřte,bylo to podmaňující.
Pátek, 26. května 2017 - 13:15:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 533
Registrován: 10-2007
Ricinový olej a BiBoLi – před válkou auta voněla :-)
Úterý, 30. května 2017 - 13:31:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6698
Registrován: 3-2007
Mirous: Tá Felicia je naozaj nádherná [ok]

Keď už to tu teda ideme v duchu "kwasím, kwasíš, kwasíme", tak sa pridám aj ja s jarným čistením svojich youngtimerov:



Úterý, 30. května 2017 - 14:22:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1896
Registrován: 8-2013
Tomino ten favorit je parádny top stav + tá ečv nemá chybu Škoda Favorit 136LS ečv BA-136LC aj keď škoda že není na konci LS [jidlo] a okrem toho prečo mi tento Favorit nenašlo na seka,tkcheck a ani SKP?
www.autoskodaklub.sk
Úterý, 30. května 2017 - 21:38:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3978
Registrován: 11-2006
To Fáčko je skutečně krásné. Rád na Favorita vzpomínám, vždy se mi líbily více, než Feldy. Dokonce moje Fáčko bylo i živější, než Felda [happy]. Kdybych měl místo, čas a nemusel řešit jiné věci, asi bych si nějaké domu pořídil.
Středa, 31. května 2017 - 16:08:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 537
Registrován: 10-2007
Favorit je moc pěkný [ok] A z motorového prostoru warana by se dalo jíst.
Středa, 31. května 2017 - 22:50:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6699
Registrován: 3-2007
Díky, chalani.
Favorit je fakt ako nový, keď sme ho rozobrali a videli tú podlahu absolútne bez hrdze, bol som celkom milo prekvapený, v takom stave Favorit bolo problém vidieť už v roku 2000... Tento ale takmer nevyšiel z garáže, podobne ako Wartburg. Wartburg plánujem v blízkej budúcnosti vyleštiť, lebo ten lak ešte nikdy za celý čas nebol ošetrený, až sa za seba hanbím - maximálne tak autošampónom. Aspoň ten motor je vyčistený [happy] A4ky mi je trochu ľúto, lebo za 16 rokov garážovania na sebe mala presne 1 škrabanec... a za toho pol roka, čo ju parkujem von a raz za čas prebehnem po meste, má už asi 5 preliačín a na troch miestach oškretý nárazník [crazy] Až mi je toho auta ľúto, bolo fakt ako nové. Ale ďalšia garáž už neprichádza do úvahy.
Pripájam teda ešte nejaké fotky z jarných generálnych čistení, aby nebolo, že len vysedávam a nerobím. Motorku by mal ešte "niekto" poskladať [andel]



(Příspěvek byl editován uživatelem Tomino.)
Čtvrtek, 01. června 2017 - 09:18:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1730
Registrován: 10-2007
Taky se připojuji k obdivu Favorita, bude to nádherný veterán. Škoda jen té kýčovité značky, ta trochu kazí můj dojem z něho [satan].
Pondělí, 05. června 2017 - 13:20:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1148
Registrován: 1-2013
Náš nejmenší výrobce má druhý kus a tajný noční závod

Pondělí, 05. června 2017 - 14:18:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 544
Registrován: 10-2007
Kdo umí německy a chce se pobavit, tak tady na busíkářském foru je pár historek o překračování hranic s autem. Některé jsou poměrně veselé. Např. západoněmecké mírně zkouřené máničky jedoucí Simkou 1000 z Nizozemí zpět do vlasti a aktivní celník, co se těší na úlovek: Postavil se k zadku auta a zavelel: „Otevřít!“ Když mu vyhověli, překvapeně: „Co to je?!“ A odpověď: „Der Mooootooor…“
Úterý, 06. června 2017 - 12:54:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 1-2013
Oukej švédsky na 4

a dvě RS6 a dvě známá jména: Křetínský a Ujfaluši
Slim
Čtvrtek, 08. června 2017 - 00:25:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5702
Registrován: 2-2005
Mardob:
Celkem nedávno tady probíhala diskuze ohledně ochrany osobních údajů a vkládání fotek s viditelným místem, RZ, atd...myslím, že tohle, co jste sem vložil naposled, rozhodně není košer...i bulvár, když fotí celebrity líbající se s milenkami před nástupem do auta, zamlží značku. Ostatně je zde diskuze o autech a nikoliv majitelích.
Čtvrtek, 08. června 2017 - 13:49:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 1-2013
Naštěstí nefotím celebrity s utajovanými milenkami.
Tady pánové pouze stojí před sídlem svých firem v nespecifikované době a nikde ani není uvedeno které auto komu patří.
S čím jezdí naše známé osobnosti zajímá opravdu hodně lidí. Mnohé automobilky jim je poskytují i zdarma, že očekávají,že se najde dost blbečků (jako já), kteří je budou fotit a budou mít tak zdarma reklamu.
Konkrétně ty fotbalové kluby mají smlouvy s jednotlivými automobilkami,které jejim hráčům,trenérům a funkcionářům sami volají,že je nový model,jestli by si páni ho nepřáli přistavit...
Takže bych se vsadil,že ani na těch číslech není konkrétně někdo z nich.
Ale Audi Czech Republik.

(Příspěvek byl editován uživatelem mardob.)
Slim
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:29:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5703
Registrován: 2-2005
Mardob: ...což ovšem nemění nic na tom, že, jak uvádíte, je možno identifikovat, kdo tím autem jezdí, a počkat si na něj s prosbou o autogram, nabídkou kvalitního sexu nebo ranou pěstí, popřípadě s korunou k objetí boku, dle vkusu každého soudruha. Myslím, že to je ten pravý důvod, proč o to ty celebrity nestojí...V těchto relacích se opravdu neřeší, kdo je napsán v techničáku (notabene minimálně ten Křetínský tam bude, ten opravdu Audi žádnou reklamu neudělá)
Pavel2
Čtvrtek, 08. června 2017 - 23:23:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15263
Registrován: 8-2002
mardob:
opatrně s tím povídáním kdo, kde a kdy... JÁ jsem ta černá ovce káčka která za tuhletu buzeraci může a která to celý odstartovala [wink]
bližší info soukromě nebo od zdejšího dua McB + Q. ale nepochválili by tě, to mi věř. Slim si zase tak moc nevymýšlí.
Pátek, 09. června 2017 - 13:31:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1153
Registrován: 1-2013
Obraťme list.
K tomuhle, když jsem se z boku blížil, přemítal nad prvním Nepálem.
Bylo to prozaičtější. LT.
"Můžu udělat foto?" "Hárekrišna".
Cvak,cvak.
"Tak díky,nashle." "Hárekrišna".

-OndraS
Pátek, 09. června 2017 - 21:36:33  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Tak máme o auto míň. Dopoledne jedna alt ctrl kosočtverec s čárkou neuměla jet na široké rovné silnici rovně s růmstrem a při výletu do vpravo zaparkovaných aut neminula Tigru a jestě ji posunula do Galaxyho.
Ohnutá zadní náprava, LZ zadek na sračku, předek je jak rozšlápnutej brontosaurem, hnutá stěna, chladič vyteklej... a pravá strana jako bonus odřená od plotu.
Fotky ohnutýho holčičího sporťáku po víkendu. Jediný pozitivní, že v tom holky zrovna neseděly, a že růmstr neujel - tzn pojistná událost, ale kolik za tu chuděru malou dostanem, nechci radši vědět. Ještě nedávno jsem si říkal, že se v tom někdy trochu pošteluju a bude z toho časem hodně hezkej youngtimer. Zachovalých Tiger ubývá.
Takže budem shánět auto. Máme málo starostí, takže konečně se nebudem nudit [angry]
Pátek, 09. června 2017 - 21:40:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6896
Registrován: 12-2005
Upřímnou soustrast.... divim se, že nejsi ve vazbě [wink]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
-OndraS
Pátek, 09. června 2017 - 21:47:12  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Já byl toho času v práci. Mladou vzbudil její brácha telefonem, jel totiž haluzově okolo té nehody (bydlí o ulici vedle). Řekl jí, dej si panáka, vem si občanku a pojď před dům. No a pak že ji musel držet, aby nedala té krávě z růmstru do držky.
No a mladá pak zachovala dekorum a do práce mi to nevolala, pač mi nechtěla kazit den dopředu.
Co se dá dělat, přikoupíme nějakou ameriku [happy]
PI
Sobota, 10. června 2017 - 12:47:07  
Neregistrovaný host
81.90.173.33
Určitě tu za své stanovisko budu zpranýřován a připodobněn Martinu 100, ale ženy podle mě za volant prostě nepatří. Ne, že bych je chtěl jakkoli diskriminovat, mám ženy rád a nepovažuji je v jakémkoli ohledu za podřadná stvoření, ale zastávám názor, že ženy nemají pro ovládání dvoustopého vozidla předpoklady (stejně jako muži nedokáží vařit, žehlit a při tom přebalit dítě, zatímco hovoří po telefonu s matkou, nebo standardní pes nesvede chodit po dvou).

Najezdím měsíčně poměrně slušnou porci kilometrů, takže si dovolím tvrdit, že mohu posoudit relativně reprezentativní vzorek řidičů. Zatímco Pražáci v prémiových vozech, propocení teplákomani v dodávkách a manažeři čehokoli v Octaviích s okny na kličky (neboli skupiny řidičů, kteří jsou klasicky označováni za tzv. piráty silnic policií, TV nova, matkami s dětmi a jejich manželi s MPV) mne maximálně předjedou, čímž mne nijak neznepokojují, neboť tak v 99% případů činí na přehledném úseku vozovky a do stavu jejich bodů mi nic není, ženy dokáží vytvořit opravdu velice nebezpečnou situaci i při popojíždění po městě.
Pavel2
Neděle, 11. června 2017 - 01:10:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15278
Registrován: 8-2002
-OndraS:
Tigry je asi škoda, ale třeba si koupíte nějakej lepší povoz...

u nás v práci na dvorku taky máme jednu pani cca 50 let a ta zas umí couvat jen na jednu stranu - točí volantem pouze doprava [biggrin]
jednou jsem jí sledoval, když jí na tý pravý straně stálo jiný auto a pro její manévr překáželo... normální člověk by otočil volantem na druhou stranu a vyjel tím směrem, kde má víc místa. ale ona ne, stejně se musela rvát vpravo a měla s tím honičku. nakonec se jí ale na několikátý cuknutí dopředu-dozadu zadařilo a byla vysvobozena. od tý doby vím, proč nemáme stát před dvěma posledníma garážema v rohu [lol]

paní má stříbrnou Oc III (tu předposlední). nedávno jsem skoro stejnej případ potkal u obchoďáku ve stříbrný ojetý BMW X3 - za volantem tachovská Vietnamka asi 30 let.

otočme list...

jak je možný, že takováhle dýmovnice může jezdit po silnici? sotva se řidič dotknul plynu, hulilo to jak fabrika. a je fakt, že většina aut G4S, který převáží hotovost, je omlácená ze všech stran, orezlá, špinavá a prostě hnusná. to je vymontovanej/nefunkční DPF filtr nebo proč to tak hulí?
Neděle, 11. června 2017 - 10:08:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 548
Registrován: 10-2007
Pokračování ságy o baterce :-)
Na pětiampérové nabíječce šel nabíjecí proud prakticky okamžitě na 1 A a po necelé hodině začal akumulátor slyšitelně plynovat. Takže KO. A z toho vyplývá můj další dotaz: Máte někdo dobré zkušenosti s některým výrobcem a modelem baterií? Klasicky Varta? Kapacitu bych viděl někde mezi 70 až 80 Ah. Díky!
Neděle, 11. června 2017 - 10:51:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 130
Registrován: 5-2013
Pavel2: Problém bude (hodně pravděpodobně) někde v přívodu paliva/vzduchu. V podstatě to černý je nespálená nafta, příčinou je to, že do motoru se dostává moc nafty a/nebo málo vzduchu, takže se palivo nespálí a z výfuku lítaj saze. Může za to většinou zanesený vzduchový filtr (hlavně pokud to čadí po celou dobu jízdy, což tady vypadá že ano), špatně seřizené vstřiky, netěsnost v přívodu paliva/vzduchu, , podřimující regulátor přívodu paliva atp. [happy]
Flickr • „Do tý želví bašty patří víc mušek, víc mušek. Mušek, né molů. Každej na to kašle." •
Neděle, 11. června 2017 - 22:26:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1986
Registrován: 8-2008
Tak tenhle mazlík je na prodej...

Jsme jen lidi...
Pondělí, 12. června 2017 - 10:33:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 2-2016
To bol riadny kondor.[rofl]
Pondělí, 12. června 2017 - 10:55:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 400
Registrován: 10-2007
matej327:som skalopevne presvedčený,že toto vysral a za rohom zdochol na absolútne vyprázdnenie...
NRA 07-71 . . .
Pondělí, 12. června 2017 - 11:46:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2049
Registrován: 9-2005
Klasicky Varta
VARTA určitě ne. Tu jsem koupil partnerce do benzínovýho Clia, a za 3,5 roku byla pryč. V poslední fázi občas nenastartovala, pak se už se nedala ani nabít bo velký vnitřní odpor.
Na konci letošního září s námi můžeš vyrazit na tématickou výpravu po MHD v Makedonii a přilehlých oblastí. Bližší informace pod nickem
Pondělí, 12. června 2017 - 12:40:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1743
Registrován: 10-2007
Ono to asi bude těžké jen říct takto značku. Mně teď dosluhuje Varta Silver Dynamic asi po osmi nebo devíti letech celoročního provozu v autě (s občasným dobitím mimo auto). Taky jsem měl alespoň deset let Banner Power Bull, až jsem se divil, co vydržela. Ale řada lidí řekne, že koupili nějakou noname v hobbymarketu z regálu a jsou taky spokojení.
Pondělí, 12. června 2017 - 13:42:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 550
Registrován: 10-2007
Díky, pánové. Koukám, že je to jako dnes s lecčím – člověk spíš musí mít kliku na kus. Tak protentokrát zkusím být dostatečně bohatý na to, abych si koupil levnou věc, a půjdu do něčeho takového: http://www.autobaterie-pktechnik.cz/14-autobaterie-pktechnik
Úterý, 13. června 2017 - 12:16:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1647
Registrován: 4-2014
proč to tak hulí?
Vadný EGR ventil.

Jabbrwocky
Proboha, proč bys to dělal, když za podobné prachy můžeš mít třeba tohle. Odzkoušeno na taxi.

Úterý, 13. června 2017 - 12:29:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 553
Registrován: 10-2007
No, už se stalo. Neměl jsem moc času projíždět internet, a navíc od nich beru ještě něco. Ale za Exide je to hezká cena, to zas jo.
Čtvrtek, 15. června 2017 - 13:39:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1154
Registrován: 1-2013
Ani Seznam nespí

Elegantní kamufláž a nehoda v místě,kde hlavní je úzkou boční uličkou
čtveráček
Čtvrtek, 15. června 2017 - 14:04:47  
Neregistrovaný host
31.47.102.25
mardobe, děláš si zadnici? upravit si espézetku abych mohl na silnici prasit a nikdo mě nepoznal a nechytil je podle tebe elegantní?
-OndraS
Čtvrtek, 15. června 2017 - 16:11:55  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
"Dotigřeno" obrazem:



Koupeno před cca 10 lety z Itálie za 80.000 - totálně bez koroze a top stav. Teď ve 180.000 už teda pár bublinek na předních blatnících a relativně dávno měněná kapota po označkování Vitary. Jediný co přestalo fungovat, tak klimačka, někudy utekla a neřešili jsme to. Jinak udržovanej kousek. Tigry už nejsou, teda jsou, ale buď otuněný ke zblití, nebo opotřebovaný do bezvědomí. Hezkou potkat málokdy. A teď teda o jednu míň.
No, musím se přiznat, že ačkoliv to není amerika a je to takovej holčičí sporťák do města, měl jsem to auto docela rád, i když i oproti Camaru je to kostitřas (v Itálii někdo dával sportovní pružiny a tlumiče (a taky laděný svody)). Nikdy nás to nikde nenechalo. Mladá už to obrečela, likvidátor už tu byl, no a teď jenom s hrůzou čekáme, kolik za to dostaneme. Tipuju tak desítku [ko]
Momentálně vymýšlíme co koupíme dál, trochu očumujem udržovanou Hondu Accord Coupe jednoho kolegy z práce, možná ji pustí za hezký peníze.
Čtvrtek, 15. června 2017 - 18:54:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4513
Registrován: 12-2007
čtveráček: To nebude kvůli prasení, ale kvůli automatickému výběru pokut za parkovné. Na prasení bych sundal RZ úplně a doma si vytiskl zelenou trvale manipulační (papírová, dává se za okno).
Peta303
Čtvrtek, 15. června 2017 - 19:03:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2552
Registrován: 6-2005
No, přeju pevné nervy při jednání s pojišťovnou onoho kosočtverce a nenech se sebou zamést. Máš-li mezi známými byť jen trochu šikovnějšího právníka, mohl by vyhádat i opravu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Peta303.)
cynický škarohlíd
-OndraS
Čtvrtek, 15. června 2017 - 19:56:05  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
No, už jsme se s mladou shodli, že to spravovat nebudem. Je to celkem slušně hnutý a nechcem auto co bude čtyřstopý.
Čtvrtek, 15. června 2017 - 20:19:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9083
Registrován: 5-2002
Tady nevím jak bylo u vás, ale u nás bylo docela teplo. A to se nejraději válím ve stínu...


Jinak tohle byl důvod. Povolit šroub zašroubovaný pět cm do hliníku, když nemáte v gole osmnáctku ořech, to byl trochu oříšek [happy]. Ale nakonec se povedlo.

-OndraS
Čtvrtek, 15. června 2017 - 20:29:33  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Tý jo co to je za tuningovej díl?
Čtvrtek, 15. června 2017 - 20:45:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9084
Registrován: 5-2002
To je úplně normální součástka. Vzpěra motoru nebo jak se to jmenuje, má to kdejaký Renault (včetně těch převlečených za Dacii). Položka 12 na obrázku:

-OndraS
Čtvrtek, 15. června 2017 - 21:16:29  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
No a nechceš nám snad říct, že se na té Dacii něco pokazilo?
Čtvrtek, 15. června 2017 - 21:25:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3993
Registrován: 11-2006
Ondra: 10 je málo, i za Feldu dali nedávno kámošovi cca 15 tisíc. A skoro desítku dali mně za odřený nárazník na Mondeu a prasklou lištu nárazníku [happy].
Čtvrtek, 15. června 2017 - 21:52:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1584
Registrován: 12-2006
Já dostal za promačklý dveře na žigulu 6500.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Čtvrtek, 15. června 2017 - 23:26:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9087
Registrován: 5-2002
-OndraS:
"No a nechceš nám snad říct, že se na té Dacii něco pokazilo?"
Ále, při průjezdu zcela běžným lehkým terénem na který je Solenza normálně zvyklá jsem neodhadl jednu příčnou díru a trošku víc (spíš víc než trošku) než jindy jsem vzal břichem zem a jednak jsem si přilisoval šusplech až k motoru a druhak jsem v téhle vzpěře utrhl gumu, už tak dost načatou. Plechu pomohl pajcr, vzpěru jsem holt za brutálních 292 korun koupil novou.
Pátek, 16. června 2017 - 05:21:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 445
Registrován: 8-2012
Ondro- včera jsem jel kolem Tigry a říkal sem si co se stalo. Vypadala před nehodou opravdu dost slušně takže snad to nebude jen deset tis. Jinak pokud jsi jel včera od Unihobby směrem na Baaaastr tak to bílý Camaro mělo moc hezkej zvuk.
Sobota, 17. června 2017 - 18:44:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 252
Registrován: 2-2009
Pořádná americká dodávka[ok]

http://marek275.rajce.idnes.cz/
Sobota, 17. června 2017 - 19:27:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1336
Registrován: 1-2013
Bagr_poclain: já zase včera na Čepkově potkal toto

Sobota, 17. června 2017 - 21:50:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6719
Registrován: 3-2007
Tak som si zase raz urobil radosť, 2004 Audi allroad quattro, 2,5 V6 TDI 132kW, tiež s Tiptronicom. A4ka zrejme skôr, či neskôr bude musieť ísť preč, nakoľko sa mi to už trochu začína kopiť [happy]