Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 02. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 02. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 25. listopadu 2017 - 16:13:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4272
Registrován: 7-2011
McBain:
"a čokl bez košíku:"
Cheche, zkus za někým, s takovýmhle podvraťákem přijít, ať mu dá košík. Vždyť je malej, hodnej, nic nedělá, blablabla... [crazy]
Jo, prokouslý lejtko taky není nic příjemnýho, ale lidem prostě nevysvětlíš, že když ti tam někdo vletí a budeš muset prudce brzdit, že se po tom čoklovi proběhne půlka tramvaje a že je jistý, že někoho kousne (logicky, já bych taky kousal). Nemožné vysvětlit, maximálně se dozvíš něco ve smyslu, že nemáš jezdit jak prase, abys nemusel prudce brzdit... [crazy]

P.S. k výstupu nedonutíš, on je přece "ten slušnej" co platí a uděláš líp, když ho přestaneš buzerovat a raději půjdeš řešit socky. Navíc se s největší pravděpodobností ještě dozvíš svoji diagnózu...[proud]
Sobota, 25. listopadu 2017 - 16:59:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2760
Registrován: 3-2004
S tím čoklem: klasika je, po pětiminutovém přemlouvání, prošení a hádání se: "A co s tím jako uděláte?"

Jakmile člověk začne nadhazovat volání měšťáků, zloba tramvaje se začne obracet proti řidiči. "Ježiš tak to neřešte, vždyť je to jen pejsek, kvůli tomu volat policii, my pospícháme..." A horší. V tomhle bodě jsou dvě možnosti: Kapitulovat a jít si "jako zpráskanej pes" dřepnout zpět do kabiny. Nebo to zavolat nahoru. I ve vysílačce jsou vidět ty protáhlé obličeje, obzvláště ve špičce. Strážníci nakonec přijedou; na konečnou asi dvacet minut po tom, co čokl vystoupí s uživatelem z tramvaje.

Jaký je řešení?

Osobně řeším jen velká plemena bez košíku, zejm. tzv. bojová, a bezďáky s čokly, to pak prostě dál nejedu. Naposledy před měsícem Florenc, zachránili mě státní, co se vyloupli zpoza rohu. Jinak nevím, jak bych tam šaškoval, pač to začalo dost smrdět obrazně i doslova potyčkou a já byl docela zásadně v nevýhodě, navíc v zadním článku 15T - od kabiny a pomoci daleko. Stálo by mi to za to? Ještě že se tam ukázali a já se to nemusel dozvědět.

Takovejhle čokl u "slušného" cestujícího pak prakticky nemá solidní řešení. Pokud ho tedy řidič vůbec vidí, takovýho malýho troubu mezi stojícími lidmi většinou není šance zahlédnout, není-li přímo k vidění na kameře, což zde asi nebyl, že.

Fakt nevím, no.
Slovan!
Sobota, 25. listopadu 2017 - 20:27:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6790
Registrován: 6-2004
Ústečák: Otázka je kam až to nechat zajít... Velký problém vidím i v tom, že v DP taky zastání nebude...

Kdyby bylo v DP aspon trochu zastání, tak zkusit obrácenou politiku. Hodit blikačky, zahlásit do salonu, že nemůžeš pokračovat v jízdě z důvodu bezpečnosti pač pes bez košíku a myslím, že by půlka cestujících zlynčovala toho blba... Probléme je v tom, že DP tě v tom vykoupe...
Sobota, 25. listopadu 2017 - 21:34:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4273
Registrován: 7-2011
9001:
"Probléme je v tom, že DP tě v tom vykoupe..."
No, právě. Zavoláš nahoru a od KGX Felix se dozvíš "oblíbené": "rozumím, pokračujte..." [crazy]
yardam
Sobota, 25. listopadu 2017 - 23:15:03  
Neregistrovaný host
94.112.210.105
Psy nikdo na vyšších místech jako problém patrně nevidí. Nejenže revizoři absenci vodítka a náhubku nepokutují, ale ta čtyřnohá havěť se od nedávna dokonce vozí zadarmo. Včetně vnějších pásem; často i autobusáci na vymáhání těch šestnácti korun prdí.

Tahle země je skutečně přečoklovaná. Čokl na každým rohu, ve městě i na venkově. Neexistuje vesnice, kterou byste mohli projít, aniž by vás nezměrčili aspoň tři čokli, a dali všem v okolí najevo, že ten chodec na chodníku přes ulici ohrožuje jeho teritorium.

A každý čoklař očekává, že jeho miláčka musí každý zbožňovat. Neexistuje projevit jakoukoli nevoli k jeho chování. To pak nejste normální, máte nějaký problém, nebo nejste člověk.
Neděle, 26. listopadu 2017 - 00:10:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 577
Registrován: 3-2009
Pokud nemáte rádi psy, jste pokládáni skoro za vrahy [crazy]
Videa z let 1998-2003: www.youtube.com/strassenbahnfahrer1
Neděle, 26. listopadu 2017 - 03:05:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2550
Registrován: 8-2008
7102

Praha 19.1.2007


zast. "U kříže"


Fotogalerie lokomotiv: http://krumpolc.rajce.idnes.cz/


Fotogalerie pohraničního opevnění z let 1936 - 1938: http://ropiky1938.rajce.idnes.cz/

..............................................................
xxxxx
Neděle, 26. listopadu 2017 - 14:44:00  
Neregistrovaný host
78.45.115.17
Jak to vypadá se zprovozňováním 14T a rekonstruovaných KT? Kdy něco vyjede?
A budou se kupovat další KT s Maďarska nebo to je už konečný počet, to co tady je? Díky
Neděle, 26. listopadu 2017 - 18:52:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7448
Registrován: 8-2003
d-23 -> 7188-7189 -> 11/2017


World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Pondělí, 27. listopadu 2017 - 08:21:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1215
Registrován: 1-2005
5735: Chtěl jsem pokračovat linkou 370 a nechtělo se mi čekat 15 minut v Kobylisích na přestup.
Issi
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 10:05:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 12-2007
Včerejší (29.) odpoledne, tramvaj ev. č. 9090, lokalita Jindřišská, Václavské náměstí, Vodičkova:
Pane řidiči, pokud to tu čtete, zkuste se podívat ještě jednou na přesné znění ust. § 39, ods. 5, věta 1. a 2. Zák. č. 361/2000 Sb., až budete mít volno, prosím.
Pěší zóna opravdu, ale opravdu, není přechod pro chodce a žádné výjimky ze zmíněných ustanovení pro řidiče tramvají v zákoně nejsou.
*
Komentátor
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 10:13:05  
Neregistrovaný host
80.187.97.129
Copak, zlá tramvaj zvonila a zachránila dalšího adepta na Darwinovu cenu ?
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 10:23:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2762
Registrován: 3-2004
Snad si tam nějaký kolega nedovolil zazvonit. Což by mě tam ani nenapadlo. [wink] [wink] [wink]
Slovan!
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 11:34:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6796
Registrován: 6-2004
Ústečák: Ono to na VN je docela divoké už ted se značkami :D. Aspon podle fotek ze Seznamu někde je ukončená někde ze zase počátek 2x v jednom směru, takže babo rad, kde je Pěší zona..

A k tomu paragrafu...
(5) V obytné zóně a pěší zóně smí řidič jet rychlostí nejvýše 20 km.h-1. Přitom musí dbát zvýšené ohleduplnosti vůči chodcům, které nesmí ohrozit; v případě nutnosti musí zastavit vozidlo. Stání je dovoleno jen na místech označených jako parkoviště.

Takhle mi z toho působí, že pokud dojde k nehodě, tak v Pěší zone jde VŽDY za řidičem...
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 11:53:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7387
Registrován: 2-2006
Zřejmě k žádné nehodě nedošlo (to už bysme se dočetli) a chodec je povinen umožnit tramvaji volný průjezd, takže jde jen o další z řady výkřiků do tmy...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 12:04:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6797
Registrován: 6-2004
Demon3: Bavíme se obecně ;-).
Zahod nevraživost, ale podle tohohle paragrafu to je ovšem trochu jinak... A ohrozit vs. omezit je snad celkem jasně dané... Nebo máš lepší výklad?
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 13:08:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2763
Registrován: 3-2004
Na Václaváku platí víc než kde jinde, že se to tam prostě musí nějak domluvit. Většina řidičů tam jezdí zejména v místech hlavních proudů lidí u stran náměstí ještě výrazně pomaleju, než těch dvacet, na druhou stranu si to tam většina v případě potřeby prozvoní, jednak pro výstrahu a jednak pro urychlení. Tedy nechám dojít ty, co už jsou ve vozovce, ale dalším naznačím, že pak už pojedu, pač jinak bych to tam mohl zabalit a odejít na kávu, protože bych prostě neprojel. Když pak má někdo tendenci si to nakýblovat z chodníku bez rozhledu přímo pod tramvaj, pak se samozřejmě k brzdě opřu o ten zvonek trochu víc.

Jak to tam taky řešit jinak, že.

Takže by mě zajímalo, čím pan řidič Issiho tak popudil. [happy]
Slovan!
Issi
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 13:11:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 12-2007
Chlapi, proč ten konfrontační tón?
Příspěvek byl míněn "v dobrém".
K žádné nehodě včera nedošlo, ale jak píše 9001, odpovědnost za střet v místě vymezeném dopravními značkami "Pěší zóna" jde opravdu vždy za řidičem (čehokoli).
A potom nebude směrodatné, jestli jsou stanovené jízdní doby kolejových vozidel mezi kontrolními body v centru nesmyslně nastaveny. To může být tak maximálně polehčující okolností, ale určitě ne důvodem k vyvinění.
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 13:25:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2764
Registrován: 3-2004
To je docela dobrá poznámka, zrovna v úseku Jindřišská - VN by se ta minuta navíc přes den velmi hodila. Tam jsem v čase snad jen výjimečně s 5 (a nevím, jak je tam na tom 9).
Slovan!
Garfield
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 14:12:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12469
Registrován: 10-2004
Já mám z chování tramvajáků pocit, že si o sobě myslí, že jsou důležitější než všichni ostatní.
2 situace z poslední doby.

Jedu na kole od Lihovaru po Nádražní směrem na Smíchov. Bylo/je tam nějaké omezení, takže se jezdilo prostředkem cesty po kolejích. Kousek za zastávkou ČSAD Smíchov se na mě pověsí tramvaj, začne zvonit a s krátkými přestávkami zvoní až na Smíchovské nádraží (jel jsem cca 30 km/h). Si borec myslel, že vytáhnu vrtuli a odletím? [crazy]

Druhá situace je takový evergreen. Stojí tramvaj na zastávce, za kterou je přechod, křižovatka apod. Frajer zavře dveře, já přijdu, zmáčku tlačítko a nic. Hlavně že tam pak ještě minutu důležitě stojí, bo má stůj (tohle bylo konkrétně na Bertramce, kde stál přímo v zastávce, takže nebyl nejmenší problém ty dveře otevřít). Ještě víc mě to zaráží např. na IPP, kde je odpočítávání času do zelené. A najde se dost expertů, co zavřou dveře, popojedou tam ty 3 metry a pak tam minutu čekají. [ko]

Sorry, že vás nemám rád, můžete si za to vašim chováním sami.
Fkam
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 14:18:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3060
Registrován: 3-2011
To je průser, na Pavláku jezdí málo tramvají [biggrin]
To jsou story jak na FB DPP, tam se člověk taky pobaví, hlavně v poslední době [lol]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 14:26:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4950
Registrován: 11-2007
Garfielde, jestliže si zmáčknete tlačítko pro otvírání dveří poté, co se dveře uzavřely,, tak se zase otevřou. Jenomže až na další zastávce. Jde o jednoduchý princip, který zabraňuje tomu, aby si cestující otevřel dveře za jízdy. Prostě je nutno vystoupit včas. Takže ten blbej není řidič, ale Vy.
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 14:49:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8022
Registrován: 5-2002
Já jako cestující v tramvaji zase nemám rád Garfieldy, kteří nechápou, že tramvaj musí jezdit rychleji než kolo, má-li cestující dovézt někam včas, a že je slušnost tramvaj nechat předjet.
Zažil jsem to i v autobusu, kdy ckylista nebyl ochoten se nechat předjet.
Pak se budou zase někteří divit, že budou na ulicích pro kola mnohde zákazy....
Garfield
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 15:06:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12470
Registrován: 10-2004
Borovička:
Napřeď se tam zajeď podívat (pokud tam ještě to omezení je) a pak mudruj něco o předjetí. Kdyby bylo kam uhnout, tak asi logicky uhnu, ne?

Rudolf_33:
jestliže si zmáčknete tlačítko pro otvírání dveří poté, co se dveře uzavřely,, tak se zase otevřou. Jenomže až na další zastávce. Jde o jednoduchý princip, který zabraňuje tomu, aby si cestující otevřel dveře za jízdy
Wow, to jsou mi věci. [biggrin] Možná jsem mohl zmínit, že jsem byl venku a chtěl nastoupit d otramvaje, která stála v zastávce, ale už měla zavřeno. A stála tam tak další minutu.

Fkam:
No třeba večer už to tak časté být nemusí, že? [wink]
Fkam
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 15:14:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3061
Registrován: 3-2011
Večer intervaly 10 minu na páteřních linkách a jinak 20 minut. A zrovna na Pavláku, kde jezdí hromada linek [biggrin]
Tady jezdí páteřní linka večer po 30 minutách a jak hezky většina lidí stojí na zastávce několik minut před příjezdem tramvaje [lol]

Na Pavláku jsem normálně stanicoval v průměru 30-60 sekund a k SSZ jsem najížděl tak, abych tam měl 30 sekund do padnutí "volna". Jak prosté.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 16:25:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4280
Registrován: 7-2011
Garfield:
"Možná jsem mohl zmínit, že jsem byl venku a chtěl nastoupit d otramvaje, která stála v zastávce, ale už měla zavřeno. A stála tam tak další minutu."
Netřeba zmiňovat, to jsem z toho pochopil. Ale - ty jsi dopředu věděl, že tam bude tu minutu stát, takže má dost času tě pustit a světla mu tedy neutečou? Nevěděl. Věděl jsi dopředu stejný prd, jako ten řidič a že tam stál tu minutu, na to jsi přišel až posléze.
Navíc třeba takovej odpočet na Pavláku je irelevantní. Tam pořád někdo courá, dobíhá (ze všech stran), drží dveře a podobně, v kteroukoli denní či noční dobu, takže když je možnost zavřít, tak se zavírá. Nebo ty taky dopředu víš, že se řidiči podaří zavřít dveře a odjet tak akorát, aby se trefil do čoček? Opět, nevíš. Dopředu víš opět úplně stejný prd, jestli se na poslední chvíli odněkud někdo nevynoří, díky kterýmu ty světla nestihne.
Bez urážky, ale příště prosím méně emocí a více racionálního myšlení.
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 20:25:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8023
Registrován: 5-2002
Garfield: pokud nemají kola kam uhnout, tak tam nemají co dělat! Přece v tramvaji nepojedu za líně šlapajícím cyklistou. Stejně jako cyklista nesmí na dálnici a na chodník. Když holt není kam uhnout, tak zákaz. Nevím proč nás tady mají omezovat na chodnících a silnicích jakýsi samozvaní aktivisti, co se nikým nevolení nasomrovali všude a rozkazují, kde se co má co ostatním přikázat. Jsou menšina, mluvící za většinu.
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 20:44:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4952
Registrován: 11-2007
Garfielde, jinak je jedno, mačkáš-li knoflík pro otevření dveří zevnitř nebo zvenku. Výsledek bude stejný. Jakmile se dveře uzavřou, jsou blokovány.
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 21:12:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6798
Registrován: 6-2004
Rudolf_33: A co dveřní automat? [satan]

Ten zavře před nosem, ale přitom po zmáčknutí se dveře otevřou ne?

(Příspěvek byl editován uživatelem 9001.)
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 21:48:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1171
Registrován: 2-2011
Garfield: Taky jsem s některými řidiči tramvají zažil věci. Ale nemá smysl si stěžovat tady, sem chodí lidi, co maj tramvaje jeko koníček a jsou vesměs v pohodě. Teda až na borovičku, ten tím svým posledním výšplechtem ze sebe udělal úplnýho de bila.
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 21:50:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11437
Registrován: 5-2004
Borovicko, garfield jel po znaceny cyklotrase.

Zadna objizdka na ni znacena nebyla.

A to ze jsou cyklisti spolu s autama cpany na koleje pri snad vsech rekonstrukcich ulic reklamuj na magistratu.

Mimoto tohle je prijezd k metru a nadrazi z paterni cyklostezky a to prakticky jedinej moznej neb alternativa je ctyrpruh zvanej strakonicka. Aspon ze to tam (opet po asi pul roce) rejpali ted na podzim a ne v cyklosezone kdy tamtudy k metru jezdej i rodinky s detma.
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 22:34:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7388
Registrován: 2-2006
9001: Já se teda snažim řídit dle příslušnýho zákona a tam je napsáno, že chodce nesmim ohrozit (nikoliv omezit) a on mě musí umožnit průjezd, přičemž i pro něj platí par. 4, tudíž nelze dogmativně stanovit, že "odpovědnost za střet v místě vymezeném dopravními značkami "Pěší zóna" jde opravdu vždy za řidičem (čehokoli)."!
Nebo máš snad jinej výklad ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
ORu
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 22:52:48  
Neregistrovaný host
62.84.148.170
Off topic:
Ze vas bavi se dva dny dohadovat o tom, ze tramvajak na Vaclavaku na nekoho zazvonil.....
A odpoved na zprovozneni dalsich 14T a KT8 z Miskolce nevzrusi nikoho. Nevi nikdo?
On topic:
Proc je soucasna vylukove vedeni Chotkovych sadu resene tak jak je a neni spojena 35 a 30?
Usetrily by se minimalne 3 poradi (35 ma 8 poradi a jede ve spicce 20 minut, 30 ma 7 poradi a jede 17 minut). Kdyby to byla jedna linka a nezajizdelo to na Spejcharu do smycky, pojede to 34-35 minut a stacilo by celkem 11 nebo maximalne 12 poradi. Navic by odpadly vyjezdy tretinovych nizkopodlah ze Strasnic na Prahu 6.

A mozna by to mohlo jezdit i jen primo Prasnak - Dejvicka, ale to uz si skoro ani nedovolim navrhnout.
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 23:11:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 11-2007
ORu: Jako hlavní důvod bych viděl sjednocení nástupní hrany na Hradčanské směr Břevnov, aby byla společně 25+35 v 2xT/1xKT a sólo 32 na druhé straně jen jako doplněk. Plus by nemusely vyjít proklady, protože by se spojená linka 30+35 musela zkoordinovat současně s 25 na Bílé Hoře a s 26 na Evropské.
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 23:51:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6799
Registrován: 6-2004
Demon3: Takže ve výsledku to vyhraje ten kdo bude mít lepšího právníka [satan]. Ale upřímně si myslím, že profesionální řidič bude tahat za kratší konec... Ale stejně se neshodneme ;-)

ORu má pravdu. At nejsme jako v busech. Jak to tedy vypadá s dalšími 14T a KT8 :-)
Pátek, 01. prosince 2017 - 06:26:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7389
Registrován: 2-2006
ORu: Možná protože se tu ta otázka opakuje celkem pravidelně a odpověď lze dohledat v archivu.
Takže po dvěstěpadesátéosmé, z 14T je těsně před dokončením 9134, na dalších se pracuje, kachny z Miškolce jsou komplet, s dalšími se, pokud vím, nepočítá a rozpracovány jsou stále dva vozy, které byly po odstrojení v poněkud horším stavu než se čekalo, proto to zdržení, ale do poloviny roku bych alespoň jeden viděl reálně.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pátek, 01. prosince 2017 - 11:20:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1172
Registrován: 2-2011
Demone, doufám že se ke kachnám vrátíš i po dvěstěpadesátédeváté. Mám zapsáno (jak jsem vyčetl z okna do dílen), že DPP pořídil z Miškolce pět kačen, 200, 204, 214, 215 a 217 z nichž mají být vozy 9099-9102. Podle dílenského okénka se na prvních dvou pracuje od 1/2016, na dalších dvou od 3/2017 resp. 4/2017. Takže mi nějak neštimuje to, že by měly být rozpracovány jenom dvě.
Mladějov
Pátek, 01. prosince 2017 - 11:42:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11533
Registrován: 3-2007
Ježíšmarjá, a k čemu Praha pořád kupuje další a další ojeté tramvaje, když vypravenost je okolo 50%-60% a už je není ani kam dávat ?

[lol][lol][lol][lol]
Pátek, 01. prosince 2017 - 12:10:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7390
Registrován: 2-2006
Thriller: Asi nějakej šotek, teď nemam čas to dohledávat, ale rozpracovány jsou skutečně dvě, jen se v mezidobí přečíslovaly, tak možná proto...

Mladějov: 50% a není je kam dávat ??? [crazy]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pátek, 01. prosince 2017 - 12:20:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 657
Registrován: 7-2007
Jaký je rozsah nadcházející etapy RTT v Nuselském údolí? Ostrčilovo náměstí - Otakarova?
Loxodonta urbana
Mladějov
Pátek, 01. prosince 2017 - 13:09:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11534
Registrován: 3-2007
Démon Fajn, kolik je tedy vypravenost v kladiva a v sone ? Ideálně prosím doplnit čísly, třeba i po typech.

Děkuji moc.

Ono dojem ševce-advokáta DPP "že nejsou vozy" vzniká často tím, že jich stojí půlka rozbitá a neopravovaná v kopřivách.[biggrin]
Proč se teda setrvale posílaj provozní travaje na Ukrajinu, Kimovi, do šrotu a podobně ?

Prosím o podrobnější vysvětlení, opravdu mne to zajímá.
Pátek, 01. prosince 2017 - 13:21:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1173
Registrován: 2-2011
Mladějove, koukni sem: http://www.prazsketramvaje.cz/view.php?cisloclanku=2006050502
Můžeš si to spočítat sám.
Pátek, 01. prosince 2017 - 13:22:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1174
Registrován: 2-2011
Mladějov:
"Proč se teda setrvale posílaj provozní travaje Kimovi?"
He?
Mladějov
Pátek, 01. prosince 2017 - 13:25:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11535
Registrován: 3-2007
Hm, dobrý. To je ovšem půlka info, mimochodem stará 10 let, druhá je celkový počet vozidel -a ten mi snad někdo prozradí též.

Snad by mohl Démon tedy prozradit, kolik % z celkového stavu je vypravenost třeba v spoučasnosti, to by bylo férovější, než výtlemy.
Děkuji.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Garfield
Pátek, 01. prosince 2017 - 14:01:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12471
Registrován: 10-2004
Borovička:
pokud nemají kola kam uhnout, tak tam nemají co dělat! Přece v tramvaji nepojedu za líně šlapajícím cyklistou. Stejně jako cyklista nesmí na dálnici a na chodník. Když holt není kam uhnout, tak zákaz. Nevím proč nás tady mají omezovat na chodnících a silnicích jakýsi samozvaní aktivisti, co se nikým nevolení nasomrovali všude a rozkazují, kde se co má co ostatním přikázat
[lol][ok]
Fkam
Pátek, 01. prosince 2017 - 14:07:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3063
Registrován: 3-2011
Praha už mám dostatek vozů na vypravení ? [biggrin]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pátek, 01. prosince 2017 - 14:10:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1175
Registrován: 2-2011
Mladějove, na odkazu najdeš taky okno do dílen, tam se můžeš podívat, na jakých vozech dílny aktuálně pracují (GO, PO, PÚ, MO). Na odkazu pak taky najdeš, kolik je ve kterých vozovnách aktuálně tramvají. Stačí trošku hledat, neboj se, to zvládneš. Vypravení je sice starší (5 let, nikolv 10), ale pro orientaci to stačí, protože spousta linek se nezměnila.
Navíc, existují mobilnitabla, tam najdeš mapu s aktuálním vypravením všech linek. Chvilka počítání a máš počet vypravení pro každý den.
No a v mezičase můžeš napsat, cos myslel tím, že se tramvaje posílají Kimovi.

(Příspěvek byl editován uživatelem thriller.)
JanT.
Pátek, 01. prosince 2017 - 14:26:09  
Neregistrovaný host
109.107.211.244
Kimovi (ještě tomu starýmu) koukám šlo 20 kusů: http://www.prazsketramvaje.cz/showpage.php?name=vozy_pchjongjang
Foto namátkou zde: http://transphoto.ru/photo/937833/
Pátek, 01. prosince 2017 - 14:37:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1176
Registrován: 2-2011
JanT. To je ale rok 2008. Mladějov kecá něco o tom, že se trmavaje Kimovi posílají ještě teď.
Pátek, 01. prosince 2017 - 14:58:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 11-2012
Thriller: Mám pocit, že ten Kim není v tom příspěvku Mladějova vůbec nosným tématem. Tak proč se ho tak držíte? Téma je jiné - proč se provozní tramvaje prodávají a zároveň jiné ojeté dovážejí? A jaké je procento vypravení z celkového počtu vozů, které jsou ve stavu. Alespoň tak jsem to já pochopil...
Pátek, 01. prosince 2017 - 15:54:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1177
Registrován: 2-2011
Jackub: Protože si z něj dělám [zadnice]. Dovezlo se sedm tramvají s rokem výroby kolem r.1990. Sedm je v provozovaných pětistech tramvají prd.
Sobota, 02. prosince 2017 - 11:39:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7391
Registrován: 2-2006
Jackub: Neprodávají se provozní, nýbrž vyřazené a koupilo se 7 potřebných obousměrných vozů na rekonstrukci.
To už ten Mladějovův poněkud tendenční náhled trochu obrací do reality, že... [proud]
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Martan2
Sobota, 02. prosince 2017 - 12:20:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 297
Registrován: 11-2010
Kimovi šlo pokud vím jen těch 20ks T3 někdy asi před deseti lety. Pokud něco šlo v poslední době do KLDR tak se tam začaly objevovat sedmičkový Karosy v pražském nátěru. Zajímavostí je, že KLDR tento rok projevila zájem o autobusy SOR včetně jejich licenční výroby.

(Příspěvek byl editován uživatelem martan2.)
Milala
Sobota, 02. prosince 2017 - 13:17:39  
Neregistrovaný host
89.176.198.125
A co vyměnit s Kimem pár 14T za pár atomovek? Bomba za bombu. [biggrin]
Sobota, 02. prosince 2017 - 14:20:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7392
Registrován: 2-2006
Ad vypravenost - v PD je potřeba na 100% vypravení cca 87% z celkového počtu vozů, a to bez záloh. S nimi je to průměrně cca 90%.
Budu-li počítat pouze provozní vozy (tj.bez vozů na vyšších stupních oprav v dílnách nebo dlouhodobě odstavené), pak průměrně denně vyjíždí 103% provozních vozů - z toho je zřejmé, že se po zatažení vozy rozpojí a ráno zase spojí - tolik odpověď pro Fkam.
Víkendové vypravení cca 57% a třeba zrovna u kačen je pravidelná vypravenost v PD 96%, víkendy 52% (komplet vypravení HL).
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Martan2
Sobota, 02. prosince 2017 - 15:11:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 299
Registrován: 11-2010
Udržet v provozu 14T by Kimovi nadělalo víc problémů než sankce OSN, tuhle bombu bych nepodceňoval [proud]
Každopádně jako taková reprezentační potěmkiáda o moderní dopravě by se hodila skvěle...
Petr_k
Sobota, 02. prosince 2017 - 17:49:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12168
Registrován: 4-2003
Ty "sedmičkový karosy v pražským nátěru" se do KLDR dostaly jako nový. Jejich zvýšený výskyt v poslední době je danej tím, že ty vozy místo dopravy soudružských návštěv vybraných míst začaly sloužit v běžné hromadné dopravě a zároveň se do KLDR za nima cíleně vypravilo několik šotovýprav.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Sobota, 02. prosince 2017 - 22:47:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2167
Registrován: 12-2007
Po zřícení trojské lávky primátorka Adriana Krnáčová chce prověřit všechny mosty a lávky v Praze. Myslíte si, že obstojí všechny mosty, především přes Vltavu, po kterých jezdí tramvaje? Samozřejmě předpokládám, že nový Trojský most asi určitě obstojí, ale co takový Libeňský? Nerad bych se při jízdě tramvají např. po Libeňském mostě, koupal v tomto zimním období ve Vltavě.
Fkam
Sobota, 02. prosince 2017 - 23:07:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3064
Registrován: 3-2011
Libeňský most je přímo vzorová ukázka totální neschopnosti něco dělat. Navíc má i historickou hodnotu, na kterou se ale kašle. A divím se, že i z pohledu DÚ je Libeňák v pohodě. [lol]
Četl jsem, že životnost té trojské lávky odhadovali v roce 2011 na rok 2016-2018, takže se zhruba trefili [biggrin][biggrin]
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Sobota, 02. prosince 2017 - 23:24:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2765
Registrován: 3-2004
Je to trochu mimo téma, ale stran stavu pražských mostů doporučuju toto:
https://1gr.cz/data/soubory/domaci/22A171202_HELL_004_USNESEN_RAD Y_HMP_.PDF

Radši nechávám bez dalšího komentáře a jen doufám, že nebudu mezi těma, kteří třeba budou mít smůlu příště.
Slovan!