Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 29. 04. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 29. 04. 2017

dolů
   autor příspěvek
vždy
Neděle, 23. dubna 2017 - 14:52:53  
Neregistrovaný host
94.113.221.6
Martyk:
Na IPP nejsou oddělené směry, jen jsem psal, že sekce je umístěna tak, aby byl umožněn odjezd vlaků ze zastávky k Tyláku, pokud dojde k výpadku přes magistály.
Taky jsou u těch sekcí trvale přichystané (nezapojené) překlemovací vodiče.

řezací sekce:
neumím odpověď proč se nepoužívá to co je na západ běžné a co v našem smrádku Elektolaini furt zkouší u tramvají, když u T-busů se to už přímo od nich běžně instaluje.
Jak jsem nakoupil, tak prodávám.

Fkam,
jak by jsi si přesně představoval údržbu tramvají bez sekcí na kolejích u vrat?
Neděle, 23. dubna 2017 - 15:12:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2646
Registrován: 3-2004
Martyk: 14T i 15T mají tlačítko na vypnutí rekuperace, R.P mají "výhybku 0", čili prakticky totéž, takže si při brzdění přes sekci akorát podržím čudl, aby mi to nevytáhlo oblouk. S výjimkou onoho výše diskutovaného v Braníku DC, kde se testují účinky rekuperace na dělič, tam jsme naopak instruování, abychom rekuperaci nevypínali. A mně to tam ani v maximální provozní brzdě oblouk nevytáhlo. (Zato jinde to občas umí krásně šlehnout i bez zadané jízdy či brzdy, speciálně kupříkladu před vrátnicí do vozovny PA.)
Slovan!
Smithers
Neděle, 23. dubna 2017 - 15:14:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 531
Registrován: 12-2007
Tuší někdo, jestli jsou (aspoň) 15T připraveny na 750V? Myslím, že by nebylo od věci se zamyslet nad postupnou konverzí. Nejdřív vybraná trať někde na okraji, časem víc... Třeba by to snesly i Progressy, nevím, ptám se [happy]
vždy
Neděle, 23. dubna 2017 - 16:02:58  
Neregistrovaný host
94.113.221.6
Trakční obvod asi jo, rekuperují do 780V a to se to ještě snižovalo. Jedině kde může být problém, jsou třeba topnice atp. Protože trvalý provoz na 750 by asi musel zvýšit hladinu rekuperačního napětí.
Neděle, 23. dubna 2017 - 17:08:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6232
Registrován: 6-2004
https://www.novinky.cz/krimi/435847-muz-v-praze-brutalne-napadl-s eniora-na-autobusove-zastavce.html

Sicea autobus, ale velká poklona řidiči. [ok]
Neděle, 23. dubna 2017 - 17:10:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3693
Registrován: 7-2011
vždy:
"A nebo dojít na personální a tam to podepsat a opravdu už ti žádné sekce nebudou obtěžovat natož nějaká povinnost jak se k nim chovat."
Jo, jasně, to je přesně ten přístup, kterej mě sere - my nic zlepšovat nebudem, všechno děláme správně, žádná zpětná vazba nás nezajímá, ty můžeš akorát držet hubu a krok a pokud se ti to nelíbí, tak táhni, nikdo tě tu nedrží. [crazy]
Takže to dopadá, jak to dopadá, lidi se přizpůsobí - jako třeba já s těma sekcema. A aby mě nějakej "chytrák" nechytal za slovo - ano, občas je řežu i schválně, ale je jich naprostý minimum, nedělám to vždy, nedělám to s radostí a dělám to jen u těch, u kterejch vím, že to neškube. Například Kamenická ZC či Radošovická ZC. A jak vím, že to neškube? No jednoduše - jsou umístěný tak "nešťastně", že je prostě většinou omylem beztak řízneš. Mimochodem takovej Prašnej most ZC pokud tě zastaví světla je taky umístěnej "bezvadně".
Martyk:
"...tak nevypínejte jízdu z plného zadání do nuly prudkým pohybem, začněte pohyb řadičem o něco dříve, ať je pokles proudu pozvolný. "
Hmm. Tak si třeba vzpomeň na Kamenickou a rozjezd odtamtud narvanej do kopce. Nebo podobný zastávky, kde se při některejch konstelacích i s plným nášlapem rozjedeš sotva tak, aby ses přes tu sekci přehoupnul.
Martyk:
"Jak už jsem napsal, problém je v DPP. Při rekonstrukcích jsou známé problémy záměrně ignorovány a je tam extrémní snaha zachovávat všechno pěkně při starém a vnitřní komunikace tam funguje tak, že nářky řidičů nad rozmístěním úsekových děličů nikdy ani neproniknou k lidem opovědným za projektování. DPP prostě stále zůstává něco mezi státním úřadem a rudofašo národním podnikem."
Jo, kde to můžu podepsat?
Martyk:
"Btw. já s pomalou sebevraždou skončil před dvaceti lety, to měly rekuperaci dva experimentální vozy a asi i RTšmejdy, tak jsem ji moc nezažil. Teď se při přejezdu děliče musí vypínat i brzda?"
Ano, správně, resp. přesněji (ať nás nějakej šťoural nenapadne) by se měla vypínat rekuperace. Ale na to 90% lidí kašle.
vždy
Neděle, 23. dubna 2017 - 18:13:37  
Neregistrovaný host
94.113.221.6
Bobiku: opiš 100x větu:
"Nikdo na k-reportu netvrdí a ani nemůže, protože tam nikdo nechodí, kdo by mohl tvrdit nic pro Bobiky nebudeme zlepšovat".
Takže, jediné na co můžeš být nasraný, jsou jen tvé vlastní vsugerované keci, které tady podsouváš všem ostatním. Ale dlouhodobým průzkumem bylo zjištěno, že keci nemají na reálné věci vliv.[biggrin]

Prašný most: takže ta sekce má být posunuta nad zastávku, aby jsi jí taky zařadil do kategorie JSEM ŠVEC A NEMUSÍM RESPEKTOVAT SVÉ PRACOVNÍ POVINNOSTI, KDYŽ Z VLASTNÍHO PŘESVĚDČENÍ SI MYSLÍM, ŽE TO JE ZBYTEČNÉ a musel "vyšlapávat" každý vlak, nebo zůstat v současné poloze, kde je zastaven jen nepatrný zlomek vlaků, když z nějakého důvodu nevyjdou světla?
Se ti fakt divím, že votevíráš ty dveře, pak by tě teda nemuselo srát, že jezdíš jak dobytek a cloumáš s lidma.
Neděle, 23. dubna 2017 - 19:06:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4127
Registrován: 5-2002
Linka 23 v sobotu 15.4.:
Fkam
Neděle, 23. dubna 2017 - 19:08:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2815
Registrován: 3-2011
V Praze se bude vždycky vymýšlet tisíc důvodů "proč ne" místo toho, aby se našlo lepší řešení. V tomto ohledu je bohužel podnik zkostnatělý. Jak dlouho trvalo navýšení rychlosti do odbočky, jak dlouho trvalo než se zavedlo posílání služeb na mail (a to jsem slyšel i takové absurdní důvody,že by to mohli piráti napadnout a hacknout celý podnik :D )
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
vždy
Neděle, 23. dubna 2017 - 19:27:40  
Neregistrovaný host
94.113.221.6
Fkame:
Zvýšení rychlosti do odbočky, ale zajistil ten zlý zkostnatělý moloch DPP, který předtím investoval do kompletní výměny výměn, tak aby to bylo vůbec možné, ale chápu že ve tvém pohledu se to dá zvládnout za tejden.
A ještě zapomínáš, že jaksi navýšení rychlosti také závisí na technických podmínkách té výměny. Takže dokud byly v síti vexle na 10, tak to prostě nešlo.
Taky zapomínáš, že tomu muselo předcházet zvednutí výšky okolků, ale to je opravdu už asi myšlenka na tebe moc hodně nedohlédnutelná, co?
Ale hlavně, že se vyjadřuješ k technickým záležitostem o kterých netušíš ale lautr vůbec nic.[biggrin]
Fkam
Neděle, 23. dubna 2017 - 19:41:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2816
Registrován: 3-2011
Alespoň nemám potřebu se navážet do ostatních... a slušní lidé si vykají.
Navýšení rychlosti mohlo být o pár let dřív, kdy už to bylo připraveno. A i tak to byl boj, aby se to prosadilo.
Posun o jednu minutu u linky 55 trvalo neuvěřitelných 6 měsíců. (ne)spolupráce mezi tramvajovým a autobusovým dispečinkem a jistě by se těch příkladů našlo více.
To je jako se státem, příliš mnoho byrokracie a úředníků a nízká efektivita.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Neděle, 23. dubna 2017 - 19:44:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1727
Registrován: 12-2007
Hmm, zajímavé...

Trolejbusové děliče lze projíždět pod jízdou? Kde? Tam co se občas chodím svést vím o jedné (je možné, že už jich je více, ale nevím o nich a nezkouším je; všechny jsou označené stejnou značkou). Jednou jsem tuhle tu projel a to se mnou jel tamní trolejbusový guru. Přišel za mnou a řekl mi: "Víš, ona se sice projet dá, ale taky jí to moc dobře nedělá". Zkrátka a dobře - je to prostě tak, že pokud jsem z nějakého důvodu zůstal stát blízko a rozumně rozjet se nejde, tak je možné jí říznout a nic se neděje. Řezat ji pravidelně se prostě nedoporučuje. A jen tak pro doplnění: pokud projedeš pod jízdou z jednoho do druhého úseku, tak vůz také škubne neb ty úseky na tom nejsou energeticky úplně stejně.

K pražským děličům: dnes jsem koukal na tu v Braníku. Já myslel, že ta průjezdná je z centra (za výhybkou do kopce). A ono ne. Je to ta do centra (a už má značku pověšenou správně). Je to asi kvůli brždění (rekuperaci). Při zadané brzdě sice přeruším rekuperaci do troleje stisknutím tlačítka "Výhybka 0", ale jen v tom voze ve kterém sedím. Takže problém s eRPéčkama, resp. jejich zadními vozy.
Špatně umístěné sekce. Hmm, teď mne nic nenapadá, ale vzpomínám si třeba na Bertramku. Tam se ale při reko trati posunula. Sekce ve vratech vozovny. Jo, můžou být nepříjemné, ale tak ňák chápu proč tam jsou - potřeba oddělit vozovnu od venkovní trati. Stejně tak chápu i ty ve vratech do lodi. Ty jsou mnohdy také nepříjemné. Při jízdě zpětným pohybem je ten pantograf prvního vozu daleko a blbě se odhaduje jak daleko jsem (a to ještě omezená rychlost, omezený rozhled při jízdě do haly - za vraty vidím jen svou kolej a nevím kdo se motá vedle).
Neděle, 23. dubna 2017 - 20:00:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3694
Registrován: 7-2011
vždy: neděle, 23. dubna 2017 - 18:13:37
Ach jo. Tak pardónek, že jsem ti šlápnul na kuří očko, hluboce se velevážené blahorodí omlouvám, že jsem si dovolil tu drzost mít vlastní pohled a konstatoval jsem, jak to v životě chodí.
Doufám, že jsem zvolil dostatečně uctivej tón, abys tady už na nikoho nemusel křičet.

Tak nevím, asi jsem tu všichni blbci, kdyžs musel řvát na Démona, Mladějova, mě, docela se divím a obdivuju tě, jakou máš s náma trpělivost, nojo, není to jednoduchý, voni ty lidi maj vlastní hlavu, občas se jim něco nelíbí a odmítaj držet hubu a krok. Chápu, je to těžký s takovým materálem pracovat, řezat to nejde, je to o nervy...
Tak abys věděl, hluboce se tedy stydím a červenám a abys už měl klid, tak beru provaz a odcházím se zastřelit do rybníka...[biggrin]

Jinak děkuju za potrvzení přístupu "jsi jenom blbej švec, nemysli, plň si svoje povinnosti (to, že jsou občas protichůdný nás nezajímá) a proboha do ničeho se neser, to ti nepřísluší, stejně tomu nemůžeš rozumnět". Všiml jsem si už dávno, že ho většina nadřízených uplatňuje, to se jednomu hned líp dělá...[crazy]
vždy
Neděle, 23. dubna 2017 - 20:40:51  
Neregistrovaný host
94.113.221.6
Fkam: slušní lidé se neotírají o ostatní, zvláště pokud nejsou součástí konverzace a už vůbec netuší co je vše potřeba absolvovat při jakékoli stavební změně na TT či při jakékoli úpravě v drážní dopravě.
rychlost - Ano, ale prosadit to šlo, až na to byla připravena infrastruktura. Takže, ta doba předtím nelze počítat, a jak dlouho to trvalo po odstranění poslední čepové EOV?
Bobik: na nikoho neřvu, jen se mi stejně trvrdohlavě jako tobě nelíbí pokud někdo o někom lživě prohlašuje, že je neschopný, nechce nic řešit, nic se nezlepšuje. Z tohoto pohledu se zde projevuješ jako obyčejný "keckař".
A znovu, nic nebrání, aby jsi posílil tým "dráteníků", nebo i jakékoli jiné oblasti, které si rád bereš do úst.
vždy
Neděle, 23. dubna 2017 - 20:48:24  
Neregistrovaný host
94.113.221.6
Bobik: a ještě teda prosím, o ten návrh přemístění té sekce na Prašném mostě.

Fkam: ještě schází ta odpověď na tu údržbu vozidel na vozovnách, bez možnosti odpojení napájení.

5735: jo Bertramka, ta byla, potom taky Výtoň, některé kombinace s EOV v kombinaci se zrychlovačem - to je fakt, že za posledních pár let se nic nezlepšilo.[crazy]
Neděle, 23. dubna 2017 - 21:45:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 899
Registrován: 4-2007
Teda jen čumim, jak se tu kvůli takovým kravinám jako jsou pitomě umístěné sekce dokážete sekat a vytahovat zástupné problémy. V době zrychlovačů bych to možná ještě pochopil, ale dneska? Nehledě na to, že možná polovina příspěvků je skutečně mimo realitu...
5735: zapomněl jsi na Kbelskou z centra a T6 na 19...[biggrin]
Neděle, 23. dubna 2017 - 22:33:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1728
Registrován: 12-2007
Chmelda:
"5735: zapomněl jsi na Kbelskou z centra a T6 na 19...[biggrin]"

No nevzpomněl jsem si na ni... Ale stejně už se vyřešila - zrušili 19. [biggrin]
Neděle, 23. dubna 2017 - 23:58:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7124
Registrován: 2-2006
Vzhledem k tomu, že kolegovi "vždy" zjevně pochopení psaného není vlastní a slušné diskuze není schopen, zdržuji se nadále komentářů na toto téma.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pondělí, 24. dubna 2017 - 00:09:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6234
Registrován: 6-2004
Demon: Možná poslední k tématu. Jak moc velký problém by byl instalovat "lepší" sekce a přitom by značení zůstalo klasické? Tzn pro řidiče info nesmíš pod jízdou, ale když by to náhodou říznul, tak to nebude až tolik vadit.
Pondělí, 24. dubna 2017 - 06:00:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3695
Registrován: 7-2011
9001:
"Jak moc velký problém by byl instalovat "lepší" sekce a přitom by značení zůstalo klasické? Tzn pro řidiče info nesmíš pod jízdou, ale když by to náhodou říznul, tak to nebude až tolik vadit."
Já mám za to, že už se tak na některých místech potichu děje.
Demon3:
"Vzhledem k tomu, že kolegovi "vždy" zjevně pochopení psaného není vlastní a slušné diskuze není schopen, zdržuji se nadále komentářů na toto téma."
Ano, jsem téhož názoru. Akorát mu ještě odpovím na poslední otázku (ptal se slušně) a nadále, dokud nezmění styl diskuse, budu postupovat stejně. Nahrazovat nedostatek argumentů či faktů osobními útoky a navážením se do ostatních, kteří mají jiný názor, mi taktéž nepřijde příliš vhodné a diskusi prospěšné.
vždy:
"Bobik: a ještě teda prosím, o ten návrh přemístění té sekce na Prašném mostě."
Zcela by stačilo, kdyby se buď zrušily ty naprosto zbytečný světla na přechodu, pak se sekcí hýbat netřeba, nebo se sekce ZC šoupla o kus níž (na délku soupravy), aby se v případě zastavení na těch světlech dalo odtamtud lidsky rozjet.
Ale chápu, že "to nejde", to by se ta DC musela šoupnout do zastávky (což by dobrý nebylo), protože sekce pro oba směry jsou vždy naproti sobě. Teda nemyslím, že by to bylo z technickýho hlediska nutný mít je u sebe, že by technicky šlo udělat každou jinde, jen "nikdy se to tak nedělalo".
Pondělí, 24. dubna 2017 - 06:32:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7125
Registrován: 2-2006
9001: Ono to tak mnohdy už je, jak píše Bobik...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pondělí, 24. dubna 2017 - 12:28:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 540
Registrován: 3-2009
"Ale chápu, že "to nejde", to by se ta DC musela šoupnout do zastávky (což by dobrý nebylo), protože sekce pro oba směry jsou vždy naproti sobě. Teda nemyslím, že by to bylo z technickýho hlediska nutný mít je u sebe, že by technicky šlo udělat každou jinde, jen "nikdy se to tak nedělalo"."

Taky jsem nechápal, proč jsou ty sekce v Praze vždy striktně u sebe pro oba směry. V Potsdami máme několik míst, kde je sekce v jednom směru o několik metrů nebo několik desítek metrů posunuta oproti druhému směru tak, aby nepřekážela.
Videa z let 1998-2003: www.youtube.com/strassenbahnfahrer1
Pondělí, 24. dubna 2017 - 12:50:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6235
Registrován: 6-2004
Straßenbahnfahrer: Mě tohle ale přijde logické... Hlavně pro práci dráteníků to celkem snižuje možnost si sáhnout na živou trolej...
Pondělí, 24. dubna 2017 - 12:58:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 541
Registrován: 3-2009
Mně ne, když mají odizolovanou plošinu.
Videa z let 1998-2003: www.youtube.com/strassenbahnfahrer1
Pondělí, 24. dubna 2017 - 16:58:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3698
Registrován: 7-2011
9001:
"...Hlavně pro práci dráteníků to celkem snižuje možnost si sáhnout na živou trolej..."
Dráteníci běžně dělaj na živý troleji za provozu. Proto maj tu odizolovanou plošinu.
vždy
Pondělí, 24. dubna 2017 - 17:45:16  
Neregistrovaný host
94.113.221.6
Umístění sekcí vstřícně - tuším dva důvody.
1) společný překlenovač pro oba směry
2) bezpečnost práce, přeci jenom by dráteníkům nemuselo dojít, že jejich půlka je vypnutá a zazkratovaná a ta naproti ne - a něco si podají...oni jsou dost odlišný podmínky pro práci pod napětím a bez.
vždy
Pondělí, 24. dubna 2017 - 17:49:24  
Neregistrovaný host
94.113.221.6
Jsou instalovány lepší sekce, jsou to ty s magnety pro lepší zhášení oblouku, ale nejsou to ty s diodami.
vždy
Pondělí, 24. dubna 2017 - 17:59:06  
Neregistrovaný host
94.113.221.6
Bobiku - můžeš zde v klidu a pokoji vysvětlit tvoji poznámku "nikdy se to tak nedělalo" ve větě Ale chápu, že "to nejde", to by se ta DC musela šoupnout do zastávky (což by dobrý nebylo), protože sekce pro oba směry jsou vždy naproti sobě. Teda nemyslím, že by to bylo z technickýho hlediska nutný mít je u sebe, že by technicky šlo udělat každou jinde, jen "nikdy se to tak nedělalo". v kontextu "to nejde".
Jarmil
Pondělí, 24. dubna 2017 - 21:02:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 284
Registrován: 6-2013
Prosím vás, vůbec nereagujte na toho "vždy". Sleduju tyhle diskuze a kromě zamindrákovanosti mohu z jeho příspěvků vyčíst jen to, že se vyjadřuje ke všemu a nerozumí ničemu. Takový bláboly a nesmysly jsem na tramvajových diskuzích už dlouho nečetl. Podle mě to bude nějaký 11-ti letý klučina, který s tramvajemi nemá společného vůbec nic. Alespoň jeho příspěvky tomu odpovídají.
Pondělí, 24. dubna 2017 - 21:16:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1729
Registrován: 12-2007
Bobik:
"sekce pro oba směry jsou vždy naproti sobě. Teda nemyslím, že by to bylo z technickýho hlediska nutný mít je u sebe, že by technicky šlo udělat každou jinde, jen "nikdy se to tak nedělalo"."

A co ta sekce v zastávce Ke Stírce? Ta se po vybudování rozjezdové splítky posouvala jen v jednom směru. Místo ní tam pak byl stavěcí (pracovní) kontakt.
Emil Švec
Pondělí, 24. dubna 2017 - 21:24:28  
Neregistrovaný host
84.246.166.40
Jak vypadá to R.P, co to koupilo od toho náklaďáku, myslím, na Vypichu?
Pondělí, 24. dubna 2017 - 21:55:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7126
Registrován: 2-2006
To budeš muset líp specifikovat, od náklaďáku to koupilo víc vozů.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pondělí, 24. dubna 2017 - 22:31:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6237
Registrován: 6-2004
Demon: Břenovský klášter, jak tam byl přejezd přes koleje.
Úterý, 25. dubna 2017 - 05:35:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3700
Registrován: 7-2011
5735:
"A co ta sekce v zastávce Ke Stírce? Ta se po vybudování rozjezdové splítky posouvala jen v jednom směru."
Vyjímka potvrzující pravidlo. Bohužel. A evidentní důkaz, že "když se chce..."
Úterý, 25. dubna 2017 - 06:27:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7127
Registrován: 2-2006
Emil Švec & 9001: Pokud je to ta listopadová 8324 vs. kamion, tak je opravena.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Úterý, 25. dubna 2017 - 15:27:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 297
Registrován: 2-2009
Pár fotek z dřívějška / dneška
jen tak. Třeba někoho potěší :-)



www.solvayovylomy.cz
Prpí
Středa, 26. dubna 2017 - 17:50:13  
Neregistrovaný host
37.188.145.165
tak jak to jde s 8156 a 8220, už jsou z nich T3R.PLF nebo stále nic
Středa, 26. dubna 2017 - 21:58:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 9-2008
Zdravim, posilam dve fotky z rekonstrukce oblouku Na Zertvach - U Balabenky a chtel bych se zeptat, co je to za krabice u kolejnic. Diky

Středa, 26. dubna 2017 - 22:08:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1437
Registrován: 9-2005
Pravděpodobně mazadlo.
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 15:13:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 110
Registrován: 9-2012
Bobiku, já měl problém si vzpomenout, kde vůbec zastávka Kamenická je. Myslím, že kdysi bývala za sekcí, ale … [rofl] Podobná a možná ještě drsnější brutalita bývala nad Strossem, když ještě byla zastávka za křižovatkou. Mně ale přijde celá tvoje logika trošku postavená na hlavu. Když říznu sekci na takovým místě, tak to přece škubne mnohem víc, než když před tím vypnu jízdu. A když to jede na víc pantografů, tak to vůle ve spřáhlech ještě vylepší. [wink] Navíc je to práce, měl bys ji dělat přesně tak, jak to po tobě zaměstnavatel chce. Já osobně bych v současné době jezdil jenom v Motole, abych si nemusel ničit zdraví tím nejhorším, s čím jsem kdy jezdil (T3 nožní řadiče).

vždy, s tím směrovým oddělením sorry, blbě jsem to přečet.

Domluvte se se Sůrou nebo někým takovým, ať o tom napíše něco, kde se té zamrzlosti DPP vysměje a i jinak tu zamrzlost zesměšňujte. Malost se výsměchu poddá vždy.

Někdo se tu ptal na diodové děliče v trolejbusových provozech. Dal jsem gůglu vyhledat diodový dělič a ejhle:
http://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=321311.jpg&stranka =1 (vypadá jako ten, který nabízí Elektrizace železnic). Něco je prý v Teplicích a v Pardubicích (50.0271881N, 15.7696378E).
Komu tykám? Zpravidla všem. Buď se s tím vyrovnej a tykej mi taky nebo se jdi třeba zabít.
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 16:35:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2648
Registrován: 3-2004
Umí to na trolejbusy i Elektroline a Esko, jsou i v Ústí, kde to vskutku má smysl téměř všude.
Slovan!
Alex7
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 21:55:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 85
Registrován: 6-2016
Dnes jsem jel tramvají na Michle a hrozně mě překvapilo, že v Kačeně evidenčního čísla 9059 na lince 14 bylo připojení k internetu přes WiFi. Měl jsem za to, že se s WiFi sítí "WiPrague" setkám jen v tramvajích ForCity Alfa. Vím, že WiFi má také 14T ev.č. 9156, tam ale wifinu instaloval nikoli DPP, nýbrž pojišťovna ING, která má na tramvaji celovozovou reklamu.

Když jsem se o té tramvaji snažil najít informace, zjistil jsem, že se loni účastnila projektu SlowTV. Půl roku měla na sobě kameru a skrze WiFi síť přenášela přímý přenos na internet. Kameru sice koncem roku sundali, wifina ale v tramvaji zůstala. Jestli jsem dobře pochopil, tak ona wifina na KT-čku je vlastně šťastná náhoda. Nedá mi to ale se zeptat: nechystá se náhodou instalace WiFi i do starších tramvají než 15T4? [happy] Děkuji.
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 23:00:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7129
Registrován: 2-2006
WiFi má několik kačen a několik 14T, tedy nejen 15T (mám tušení že i dvě RP).
9059 má kameru doteď, byť již není funkční.
WiFi do starších typů jen najde-li se pro to sponzor.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pátek, 28. dubna 2017 - 14:12:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2649
Registrován: 3-2004
Nehoda na Trojském mostě, resp. na předmostí. Že mě to nepřekvapuje. Pokaždé, co tam jedu, si říkám, jak je možné, že zcela nová dopravní stavba, která rozhodně netrpěla nedostatkem velkorysosti od plánování po realizaci, může být nakonec dohnána do stavu, že tam nějakej jouda (a to by mě napadly i daleko lepší výrazy) naprojektuje SSZ, které posílá auta a tramvaje do kolize. Jasně, když to řidič pošle při odbočení vlevo na koleje před rozjetou tramvaj, je to jeho, to mohl mít sebezelenější zelenou. Ale já se ptám, proč takováto místa vůbec musí vznikat.

A Sokolovská x U Rustonky x Pod plynojemem: Ve směru od Palmovky už IAD nepadá zelená společně s volnem pro tramvaj? To by bylo skvělé, jedno z nejnebezpečnějších míst vůbec, ale nevím, zdali nemám poslední dobou štěstí na nějakej mezicyklus..
Slovan!
Pátek, 28. dubna 2017 - 14:56:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1103
Registrován: 2-2011
Ústečák: na trojským mostě je pro auta zelená šipka vlevo, žejo? Jaktože to dává zároveň volno i pro tramvaje? To se může?
Pátek, 28. dubna 2017 - 15:13:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2650
Registrován: 3-2004
Thriller: Nene, takovej világoš to naštěstí není, na druhých světlech DC před mostem je klasická zelená bez šipky, viz ZDE.

A ještě něco ze středy, pěkný zpestření to bylo.

Slovan!
Mladějov
Pátek, 28. dubna 2017 - 16:05:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10190
Registrován: 3-2007
Hm, ono by to chtělo jako majitel řidičského průkazu znát aspoň trochu předpisy.
Zelená šipka při červené umožňuje jízdu jejím směrem, ale musíte dát VŠEM PŘEDNOST. Leckde v zahraničí mají šipky vpravo u červené dokonce plechové.

Jakkoli nezpochybňuji, že to, díky tuzemským tupcům za volantem není dobré řešení a svědčí o naprosté neznalosti (dopravní) psychologie projektantem (že to použil jinam než vpravo). I když je pravda, že plný provoz v kolizním směru není v tuzemsku zvykem a podobná šipka na Želiského byla pro mnoho lidí "smrtící".
Ale ano, smí se to.
Pátek, 28. dubna 2017 - 17:53:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3709
Registrován: 7-2011
Mladějov:
"Zelená šipka při červené..."
Já bych možná ještě zdůraznil DOPLŇKOVÁ zelená šipka. Tohle právě spousta lidí neví a nerozlišuje. Nezná rozdíl mezi směrovou šipkou (mám přednost) a doplňkovou šipkou (musím dát přednost). Maximálně si v lepším případě pamatuje něco ve smyslu šipka vpravo-dávám přednost, šipka vlevo-mám přednost.
Třeba u Letenskýho tunelu od mostu, při zavření tunelu svítí jenom červená a doplňkový šipky na jednu/obě strany.
Fkam
Pátek, 28. dubna 2017 - 18:05:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2819
Registrován: 3-2011
V Německu máme tuto záležitost celkem běžně. A ta zelená doplňková šipka je většinou z plechu.
Denke zweimal, eh du einmal sprichst.
Pátek, 28. dubna 2017 - 18:35:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35
Registrován: 4-2016
Ale pozor, i když je šipka vlevo (nedoplňková), tak pořád musí člověk dávat přednost chodcům na přechodu, což už neví vůbec ale vůbec nikdo. Teda, v Česku jsem se nesetkal s jedinou křižovatkou, která by tak byla naprogramovaná.
Ty plechové šipky by se hodily i v Česku, tady je například věčná zelená vpravo a vskutku to není ojedinělý případ.
Pátek, 28. dubna 2017 - 20:14:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6240
Registrován: 6-2004
Ústečák: Bohužel trend vidím opačný...Třeba na Nádraží Strašnice mělo levé odbočení jepičí život...

Mladějov: Taky sis mohl odpustit ty narážky na české řidiče... Odbočení vlevo je průser bez ohledu na zemi, kde tramvaje jezdí...

To se nedávno řešilo na idnesu. Problém je v tom, že 99,9% křižovatek bylo uděláno tak, že na zelenou DOPLNKOVOU šipku byla opravdu volno a to i včetně červené pro chodce.

Thriller: Jak píše Ústečák.:-)

Adam108: A to je uvedeno kde?
Pátek, 28. dubna 2017 - 22:04:01  
Neregistrovaný host
94.112.180.38
tak pořád musí člověk dávat přednost chodcům na přechodu, což už neví vůbec ale vůbec nikdo. Teda, v Česku jsem se nesetkal s jedinou křižovatkou, která by tak byla naprogramovaná.

Pokud je současně zelená pro chodce, tak je to zpravidla doplněné blikajícím oranžovým panáčkem ve směru přijíždějícíh aut. Dávání přednosti chodcům je i bez toho samozřejmé, alespoň pro nás, kteří jsme dělali autoškolu před 40 lety.
Ale opravdu netuším, jak souvisí pravidlo dávání přednosti s programováním křižovatek. Co jsem si tak všiml, obvykle naskakuje zelená pro chodce dříve než zelená pro řidiče. Právě proto, aby si všiml, dříve než se rozjede, že mu tam někdo přechází...
Pátek, 28. dubna 2017 - 22:50:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6241
Registrován: 6-2004
SŽ: Já jsem žil v domnění, že pokud mi svítí tenhle semafor, tak můžu jet a nebudu mít v kolizi nikoho.
https://www.google.cz/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.bezpecnecest y.cz%2Fdata%2Fweb%2Fznacky%2Fsvetla%2FS2.png&imgrefurl=http%3A%2F %2Fwww.bezpecnecesty.cz%2Fcz%2Finformace%2Fdopravni-vychova%2Fdop ravni-vychova-ve-skolach%2Fdopravni-znacky%2Fsvetelne-signaly-sem afor&docid=keDdUBvRLst4qM&tbnid=EYpKHlzIJ8UhmM%3A&vet=10ahUKEwj1g MKFgsjTAhUHkSwKHRE8BwUQMwhEKAswCw..i&w=179&h=467&bih=659&biw=1366 &q=semafor&ved=0ahUKEwj1gMKFgsjTAhUHkSwKHRE8BwUQMwhEKAswCw&iact=m rc&uact=8

Vyjímkou je,pokud jsou určené pro pravé odbočení a tam budou doplnění oranžovým signálem chodce.

odkaz

Dávání přednosti řeším především u plného signálu
odkaz
vždy
Pátek, 28. dubna 2017 - 23:25:54  
Neregistrovaný host
94.113.221.6
Ještě k sekcím:
9001
ak moc velký problém by byl instalovat "lepší" sekce a přitom by značení zůstalo klasické? Tzn pro řidiče info nesmíš pod jízdou, ale když by to náhodou říznul, tak to nebude až tolik vadit.
Bobik
Já mám za to, že už se tak na některých místech potichu děje.

Potvrzuji, dneska jsem viděl druhou diodovou sekci v síti s označením standardní.
Sobota, 29. dubna 2017 - 03:23:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 542
Registrován: 3-2009
K těm semaforům a k plechovým šipkám v Německu:

V Německu se můžeme setkat s více situacemi na semaforech, než v Česku. Lze například povolit jízdu zeleným kruhovým světlem a současně zakázat jízdu do jednoho směru. Tady je pár obrázků z internetu a vysvětlení k nim.





Obrázky 1, 2 a 3: Zelená nesvětelná šipka doprava umožňuje odbočit doprava, i když na semaforu svítí červená, ale pokud svítí červená, musí řidič nejprve zastavit na tuto červenou a teprve poté se smí rozjet, pokud nemůže nikoho ohrozit ani omezit a musí dát všem přednost. Pokud svítí na semaforu zelená, může jet bez zastavení a doplňková nesvětelná šipka je pak bezpředmětná. Občas se najde někdo, kdo na takovém semaforu projede svítící červenou bez zastavení, ale za to hrozí stejná sankce, jako za jízdu na červenou. Na obrázku 2 je pro blbce vysvětlující tabulka, ale já osobně jsem ji nikde neviděl a pravidlo o zastavení platí samozřejmě i bez ní.

Obrázky 4,5,6,7: U světelných signálů se nerozlišuje, zda je šipka doplňková, nedoplňková či jaká. Prostě platí: Svítí-li zelená šipka, mohu jet tím směrem, aniž bych musel komukoliv dávat přednost. Svítí-li červená šipka, je zakázaná jízda pouze do tohoto směru. To platí i u obrázku 7: Svítí kruhové zelené světlo, které teoreticky umožňuje jízdu všemi směry (za předpokladu, že při odbočování dám přednost protijedoucím/jdoucím a souběžně jedoucím/jdoucím), ale protože současně svítí červená šipka doprava, nesmím odbočit doprava (dokud červená šipka nezhasne).

Na obrázku 8 je jen ukázka toho, jak se v Německu často zabraňuje kolizi tramvaje s odbočujícími auty. Auta prostě dostanou červenou, než tramvaj projede.
Videa z let 1998-2003: www.youtube.com/strassenbahnfahrer1
pan_KarosáK
Sobota, 29. dubna 2017 - 03:55:21  
Neregistrovaný host
89.233.145.138
Adam108, SŽ a 9001: Tady bych dal za pravdu 9001. Pokud svítí PLNÁ směrová soustava pro daný pruh, pak bych neměl mít v cestě opravdu nikoho a můžu odbočit v plné kráse (neplést s vyklizovací šipkou). Například Eden od Kubáně levé odbočení na Bohdalec. Pokud je "jen" plná zelená z daného směru, pak musím hlídat i ty chodce. Například Průběžná od Hroudy ke Kubáni, nebo od Rapidu/z Ruské doleva ke Strašnické.
Sobota, 29. dubna 2017 - 09:06:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 36
Registrován: 4-2016
294/2015, par. 70
Z bodu f) vyplívá, že i při odbočování vlevo musí dát řidič přednost chodcům. Měl by tam ovšem být blikající piktogram panáčka, na což jsem zapomněl. Zkrátka, šipka vlevo se neliší od šipky vpravo - a při odbočování vpravo je dát přednost chodcům samozřejmé. (nemluvím o doplňkových)
Rád bych ještě upozornil na bod c), kde se výslovně píše, že pokud svítí signál pro odpuštění křižovatky, musí řidič dát přednost chodcům, i když autům ani tramvajím nedává.

Klidně bych vám to odcitoval, ale jsem na mobilu a špatně se mi píše.
Sobota, 29. dubna 2017 - 12:01:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 808
Registrován: 10-2012
Sice toto video nebude místní, ale zachycuje kolizi tramvaje s autem od kabiny- dokázal by někdo poznat zemi či snad město ve videu-? díky
Slova, ne činy!
Sobota, 29. dubna 2017 - 12:12:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 126
Registrován: 5-2013
JardaČerný: Minsk [happy]
Flickr • „Do tý želví bašty patří víc mušek, víc mušek. Mušek, né molů. Každej na to kašle." •
Sobota, 29. dubna 2017 - 12:31:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 809
Registrován: 10-2012
Kowalski
........
Super ,dík moc.
Slova, ne činy!