Diskuse » Archiv 2017 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 26. 09. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Optimalizace linkového vedení v ... do 26. 09. 2017

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 23. září 2017 - 18:58:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4218
Registrován: 12-2007
podle DP nemělo topení vliv na stav baterek, tedy pokud sem četl správně
elektrobus jezdí z Karlovy Studánky na Hvězdu a nepřišlo mi že by s tím měl nějaký problém, on ten proběh asi není takový jako na pražské MHD lince (určo to v Jeseníku nebude vyjíždět ve 4 a zatahovat o půlnoci)
Sobota, 23. září 2017 - 19:27:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 271
Registrován: 3-2011
Mne to rozdělení 911 a 915 na konci trasy připadá hrozné. Bude v tom akorát zmatek. To se nemůže noční městská linka na konci trasy větvit? Stylem spoj jede jen do zastávky Sídliště Čakovice a s jiný spoj nejede přes zastávky xx až Sídliště Čakovice?
Ivoo
Sobota, 23. září 2017 - 19:57:59  
Neregistrovaný host
94.112.121.233
Dnes v Praze akce 25 let železnice v PID. Na Smíchově zajímavé panely o budoucnosti železnice v Praze tzv. Nové Spojení II či Metro S.

Sobota, 23. září 2017 - 21:11:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4219
Registrován: 12-2007
Malatekd: 911 narazila na syndrom nikdy se to nedělalo, většina prý chtěla 911 a 915 v celé trase a tohle je kompromis. Prostě novoty jako je 371 v Praze zavádět nebudeme.
Ivoo: po návrhu dodělání vnitřního okruhu a nových tratí pro tramvaj musel zákonitě přijít návrh nových tratí pro vlak. Volby se blíží Technické řešení z Negreliho viaduktu pod zem do stanice Praha Opera by mne docela zajímalo. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem gabuliatko.)
Emil Švec
Sobota, 23. září 2017 - 21:14:24  
Neregistrovaný host
84.246.166.0
Další díl seriálu "Pitomec mezi námi": Protože je Den aut, jeli jsme MHD do Prahy z obce za Prahou. Já jezdím busem denně, tak mám i pásmovku. Ale vlezl jsem do vozu, pozdravil a požádal a o lístek za 84. "To ti nedám", ozvalo se od primitiva z kabiny (rozhodně mi není 20, aby mi dement mohl tykat). Proč? Nedám, protože takovej nemám! Ale máte, ty strojky znám, je v 2. řadě pod displejem. Ne, vidíš že tu není, nedám ti ho... Tak mi dal za 40, ten naštěstí měl v kabátě, tak nebyl problém. Hned jsme k němu píchli za 46 a bylo po problému. Že řidič řve na cestující, že absolutně nemá tušení, jaký lístek jim má vydat z Šestajovic do Říčan, to už jsem 2x zažil a nepřekvapuje mě to. Ale že ty dementi už ani vyjet lístek neumí, to nechápu. Co má člověk příště udělat kromě spočítání si jízdného sám a koupě jízdenky? Zvláště v doprovodu lidí, kteří MHD nejezdí moc často a pak vidí tohle [ko]. Stěžovat si na něj nemá cenu, jen naskytnu náhled jeho kolegům zde, ať mají tušení, co s nimi jezdí
Sobota, 23. září 2017 - 21:30:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4220
Registrován: 12-2007
To je stejná písnička jako když jedni řidiči v Praze prodaj cokoli na požádání a druzí chtěj přiložit skoro rodný a oddací list. Tarif je tak složitej že ho umí snad jen autor. A když se na linku dostane někdo ze zálohy nebo smluvky tak je hotovo.
PS: že Vám tyká neznamená že to je dement, všichni jsme lidi
Sobota, 23. září 2017 - 22:17:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1983
Registrován: 12-2007
Gabuliatko: Já bych chtěl rád zachovat Masarykovo nádraží i pro tratě vedoucí severně od Vítkova. A proto si nedovedu představit spojení z Negrelliho viaduktu do stanice Opera. I kdyby byl zájem zrušit Masaryčku pro karlínské trati, tak by i tak musela vést trať z Negrelliho viaduktu dost velkým spádem pod zem, aby se dostala pod Hybernskou ulici.
Sobota, 23. září 2017 - 22:45:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4221
Registrován: 12-2007
Wagon: myslím že osud Masaryčky je všem jasný ... (bohužel i bez tunelu pod Prahou)
Sobota, 23. září 2017 - 23:10:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1984
Registrován: 12-2007
Gabuliatko: Nedávno ukazovali, jak bude Masaryčka přestavěna, v suterénu budou WC, místo WC budou pokladny, místo 7 kolejí tam jich bude 9, a až se to vše předělá, tak se to zavře? To je myslím dost velký nesmysl. A i když ze severu na Operu mají vést 4 koleje, 2 od Karlína a 2 od Negrelliho viaduktu, nádraží na Opeře bude dost skromné, pouhá 2 nástupiště. To podle mého názoru nebude stačit pro všechny osobní a spěšné vlaky, které budou na Opeře zastavovat. Pece jenom výměna cestujících z takového slona je pomalejší než z metra. Takže 2 nástupiště nebudou stačit a proto se udělají další podzemní? Chápu, je snaha vytěsnit z hlavního nádraží osobní a spěšné vlaky. Ty je nutné vést přes Operu jak ze směru z Vršovic, tak ze směru Smíchova. Rovněž rozumím tomu, že ani devítikolejná Masaryčka by nemusela stačit na všechny regionální vlaky z letiště, Kladna, Kralup, Všetat, Lysé nebo z Českého Brodu. Proto souhlasím s tím, aby v Karlíně došlo k rozdvojení trati, jak ve směru na Operu, tak i ve směru na Masaryčku. Z 9 kolejí Masaryčky by mohly být 2 koleje pro vlaky z Kladna, 2 koleje pro vlaky z letiště, 2 koleje pro vlaky z Kralup, a po jedné koleji pro vlaky z Českého Brodu, Lysé a Všetat. Na nich se dají dělat vlaky s půlhodinovým intervalem. Vlaky špičkové anebo ty, které jezdí jen do nejbližšího okolí Prahy by byly vedeny z Karlína do Opery. Podle mne by se jako středová nádraží uživily jak hlavní nádraží, tak i Masarykovo a taktéž i Opera, a bylo by to k prospěchu všech Pražanů a návštěvníků Prahy.
Sobota, 23. září 2017 - 23:29:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 911
Registrován: 1-2012
Nové spojení 2 má smysl pouze a jedině tehdy, pokud tam pojedou všechny příměstské vlaky. Z toho plyne:

- buď Masayčka ztratí význam a zanikne, nebo
- Masaryčka bud nedílnou součástí nového spojení.

Verzi, že by se z Negrelláku a od Karlína nejdřív jelo na masaryčku, která by byla o patro níž, a pak se pod Senovážnou pokračovalo na Operu, sem cpu horem dolem už asi dva roky ... když to budu dělat další dva roky, možná to někomu konečně docvakne.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Sobota, 23. září 2017 - 23:41:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1128
Registrován: 2-2011
Wagone, to nemyslíš vážně, stavět podzemní stanici a tunely jak kráva jen pro špičkové vlaky do nejbližšího příměsta? Jakože v PD od 9 do 14 a o víkendu celý den by tam nejelo vůbec nic? To je troch blbost. Když už investovat do stavby dvou podzemních metro-like tratí , tak jedině pro pořádný metro-like linky. Takže třeba vše od Karlína přes Operu na Smíchov a na Vršovice, tj. ve špičce alespoň 8 párů vlaků za hodinu v každé z těch dvou tras. To je dost času na výstup i z elefantu. Navíc v tunelu vlaky nebudou moct jet těsně za sebou, takže i při případném zpoždění na Opeře prostě bude dost času na výstup/nástup. Navíc v průjezdném modelu a s navrhovanými stanicemi na Karláku a na Florenci se nebude všechno odehrávat jen na Opeře a výstupy a nástupy se více rozprostřou.

Vizionářovo esíčko mezi podzemní Masaryčkou a Operou je docela blbost, taková další chalupoida, co jen prodlouží a prodraží cestu městem. Ono nadto celý nový spojení 2 je taková trochu blbost, co chce zkombinovat všechno dohromady a výsledkem je jen spousta drahých tunelů pro "pár osobáků".
Neděle, 24. září 2017 - 10:58:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1985
Registrován: 12-2007
Thriller: Podzemní spojení přes Operu bude jednak pro všechny osobní a spěšné vlaky jedoucí z jihu - ze Smíchova a z oblasti Vršovic a jednak pro řadu dalších vlaků, jako existující vlaky Řevnice - Český Brod anebo Strančice - Lysá nad Labem. Lze předpokládat, že počet vlaků se bude zvyšovat, protože se předpokládá zvýšení počtu obyvatel ve Středočeském kraji. 8 párů za hodinu v každé z těch dvou tras o špičkách je málo, po Negrelliho viaduktu by mohlo jezdit až 16 souprav za hodinu, pokud samozřejmě bude vlak na letiště se 7,5 minutovým intervalem. A pokud se týká karlínské trati, která vede do 3 směrů je to 12 souprav za hodinu. A 16 souprav za hodinu, to znamená zhruba 3,5 minutový interval. A výstup a nástup do takového Elefantu může trvat klidně 2 minuty. Vlaky pojedou zdaleka, je zde riziko zpoždění, mnohem větší než na metru. Ke všemu počet souprav by možná byl ještě větší, ale bude jej do jisté míry omezovat kapacita Negrelliho viaduktu, podle mého názoru se více než 20 souprav za hodinu na viadukt nevejde. Samozřejmě bude také těžké provést rozplet na Karlínské straně. Jak Opera, tak i Karlovo náměstí se dvěma nástupišti je dost na hraně. A Nové spojení II. by mělo umožňovat další rozvoj železniční dopravy spojující Prahu a Středočeský kraj. Proto jsem za zachování Masaryčky, protože Opera kapacitně nenahradí Masarykovo nádraží.
Neděle, 24. září 2017 - 11:02:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4222
Registrován: 12-2007
vizionář: jakože z Negralliho do podzemí Masaryčky? Hele to je ještě lepší než do podzemí Opery. Jinak tušíš jak moc velké oblouky by musel být aby se to z Masaryčky dostalo na Operu a pak zas zpět na Karlák?
Wagon: Opera má 4 koleje průjezdné, Masna 8 ve šturcu nebo jakseto odborně jmenuje. To chceš říct že nenahradí?

(Příspěvek byl editován uživatelem gabuliatko.)
Neděle, 24. září 2017 - 11:25:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1990
Registrován: 12-2007
Gabuliatko: Opera by měla nahradit nejenom Masaryčku, kam by v budoucnu měly zajíždět i vlaky z letiště, ale také všechny osobní a spěšné vlaky, které v současné době jezdí přes hlavní nádraží, anebo tam končí, to znamená, že kromě špičkových vlaků jako jsou Řevnice - Český Brod a Strančice - Lysá nad Labem, tak také osobní a spěšné vlaky vedoucí po trati 070. A každá nová úprava by měla počítat s rozvojem dopravy nejméně o 50%. A pokud je mi známo, řada obyvatel Česka se kvůli novým pracovním příležitostem bude stěhovat do Prahy a Středočeského kraje. Lepší je mít v Praze mírně naddimenzovanou železniční síť než za 30 let brečet, že rozvoj železnice už není možný.
Neděle, 24. září 2017 - 11:37:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 9-2017
Vizionář: Podzemní Masaryčka prý nejde kvůli Céčku, které je příliš mělko po povrchem, a trať by se pak nestačila dostat dostatečně hluboko pod zem.
Napadá mě vést železnici pod Céčkem, ale to nejde pro trať z Karlína, která by pak všechny ulice křížila úrovňově.
Neděle, 24. září 2017 - 11:50:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 9-2017
Možná nejlepší by Metro S bylo takhle nějak. Mezi Karlovým náměstím a Hl. n. vedou všechny tratě společně (6 kolejí), na severu se rozdělují na tři samostatné dvoukolejné tratě (na Žižkově nahrazuje Déčko), na jihu na jednu čtyřkolejnou (směrem na nám. Bří Synků) a jednu dvoukolejnou (směrem na Smíchov), s tím, že Vinohradské tunely a trať Nuselským údolím budou stále sloužit příměstské dopravě (a částečně dálkové (R, Ex..), MIMO VRT):

Železniční tunel pod centrem – Metro S
(metro D, prodloužení A, B, a C a nové železniční tratě jsou jen orientační)
shraddha
Neděle, 24. září 2017 - 12:46:51  
Neregistrovaný host
89.176.69.228
Mapa snese opravdu všechno...
Neděle, 24. září 2017 - 13:55:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 886
Registrován: 1-2015
Tak myšlenka tunelu pod Žižkovem místo vedení Karlínem není špatná... Ale kvůli výškovým poměrům asi ne úplně reálná.
Neděle, 24. září 2017 - 13:58:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1129
Registrován: 2-2011
Wagone, já reagoval hlavně na to, jak jsi psal, že většina vlaků od Karlína a od Buben by nadále měla jezdit na Masaryčku a na Operu jen ty dnešní špičkové prodloužené S7 a S9. To by znamenalo, že ta část od Karlína a od Buben by mimo špičku byla v podstatě prázdná.
Já navíc zásadně nesouhlasím, aby se z okraje Prahy a z blízkého příměsta jezdilo na různá pražská nádraží, tj. pro kombinace S1+ S7, S2+S9, S3+Shistorie a S4+S41 bych spojil centrální stanice tak, že by třeba vše od Libně jelo na Masaryčku a vše od Vysočan na Operu. Já jako pražák si totiž myslím, že lidi raději budou mít často jezdící vlak v jedné trase, než několik málo často jedoucích vlaků v různých trasách, zejména odpoledne, kdy musí v Praze řešit zda jet na vlak tam či tam.
Navíc, počet vlaků se zvětšovat nebude, pokud se neupraví tratě navazující na plánované Metro S. Já sice můžu chctít, aby mi v tom druhým novým spojení jezdily vlaky třeba S1+S7 v pětiminutovém intervalu, ale pokud se tyto vlaky nevejdou na stávající tratě za Smícháčem a za Libňí, tak nebudou ani v tom tunelu.
Neděle, 24. září 2017 - 14:19:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7745
Registrován: 4-2003
Emil Švec:Další díl seriálu "Pitomec mezi námi":..........

Také přidám další díl: Včera po výletu jedu k sobě domů do Modřan ze Smíchovského nádraží linkou 190. Sednu si na sedadlo vedle řidiče a někde na sjezdu na Barrandovského mostu ucítím příšerný puch. Někdo si těžce usral. Fakt děs běs. Jelikož se na následující zastávce otevřely i přední dveře, ačkoliv nikdo neměl zájem jimi nastupovat ani vystupovat, tak mi došlo, kdo za ten příšerný smrad v autobusu může - řidič. Říkal jsem si: Je to nepříjemné, stát se to může a řidič alespoň otevřel dveře, tak jsem byl zticha.

Jenže cestou si řidič stejně příšerně usral ještě dvakrát a vylepšil to tím, že přední dveře už neotevřel, jelikož se nikdo napoprvé neozval. Ale pak jsem začal ozývat já a řidič dělal, že mne neslyší. Co s takovým jedincem.........

Sice se říká, že jeden prd je lepší, než deset doktorů, ale ono to jde těch pár minut většinou vydržet. Případně může řidič na zastávce vylézt ven z autobusu a vyprdět se podle potřeby před autobusem venku. Kvůli pár minutám zpoždění se přeci nikdo nezblázní. Tohle jestli budou dělat řidiči častěji, tak se z hromadné dopravy opravdu bude stávat socka [crazy].



(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Neděle, 24. září 2017 - 14:27:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1991
Registrován: 12-2007
Thrillere, pokud nechceme koleje na Masarykově nádraží příliš přeplnit, tak asi je vhodný půlhodinový interval pro jednu kolej. To znamená, že jakýkoliv kratší interval by musel být veden mimo Masarykovo nádraží, pokud bychom chtěli zachovat 6 kolejí pro vlaky do/z Negrelliho viaduktu. jaké bude příští uspořádání kolejiště nevím, je zde ale velký problém s tím, jak dát vlaky do/z Negrelliho viaduktu pod zem, aniž bychom zlikvidovali Masarykovo nádraží. Zvláště pokud se má Masarykovo nádraží zmodernizovat, tak nevidím důvod jej likvidovat, protože myslím, že hodně vyhovuje Pražanům a návštěvníkům Prahy, protože je zde krátký přestup na tramvaje. Jistě je možné nechat Masarykovo nádraží jenom pro vlaky do/z Negrelliho viaduktu, ale potom zase nemá smysl dělat tu spojku do stanice Opera. Pokud dojde k odštěpení jenom karlínské trati, tak by Masarykovo nádraží mohlo zůstat zachované. Jinak jak známo stejně lidé co cestují ve špičkách z/do Lysé nebo do/z Českého Brodu si musí vybrat z/do kterého nádraží pojedou, zda z hlavního nebo z Masarykova. Osobně se domnívám, že pro průjezd Operou jsou vhodnější vlaky, které budou mít cíl v blízkosti hlavního města Prahy, protože na kratším úseku trati dojde spíše k případnému menšímu zpoždění. A pro průjezd Operou nebo Karlovým náměstím budou vzhledem ke krátkým intervalům na trati velmi důležité včasné příjezdy a odjezdy vlaků.
Neděle, 24. září 2017 - 14:54:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7747
Registrován: 4-2003
Wagon:Thrillere, pokud nechceme koleje na Masarykově nádraží příliš přeplnit, tak asi je vhodný půlhodinový interval pro jednu kolej.


Pokud by tomu tak skutečně bylo, jezdí výrazně méně vlaků na Masarykovo nádraží již teď (neřeším současný výlukový stav). Ty se asi na Masarykově nádraží moc často nevyskytuješ, viď Wagone?
Neděle, 24. září 2017 - 14:56:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1130
Registrován: 2-2011
W: Já se taky nechci vzdát Masarykova nádraží! Ale mít na každé koleji půl hodiny stojící vlak je vážně plýtvání místem a penězi. Jedna dvojce kolejí u jednoho nástupiště určitě zvládne čtvrthodinový interval už dnes a pokud dojde okolo Prahy k větší separaci Os od ostatních vlaků, tak si umím představit na dvou kolejích jednoho nástupiště interval i pod 10 minut. Nicméně, aby vlaky mohly tak čassto jezdit, musely by se přidat koleje na tratích z Prahy - ať už čistě přidáním koleje ke stávající trati nebo stavbou trati nové (pro rychlíky a náklady) někde bokem. Já proto Nové spojení 2 vidím spíše jako investici do daleké budoucnosti. I když se to postaví teď, tak plnéh využití to dosáhne až časem, až se zkapacitní navazující trati okolo Prahy.
Neděle, 24. září 2017 - 16:19:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 11-2012
Tak vy se nechcete vzdát Masarykova nádraží. A napadlo vás, co třeba chtějí běžní cestující? Co když chtějí vlak, který bude vždy odjíždět ze stejné a přijíždět na stejnou stanici? Co když cestují v rámci Prahy někam dál za centrum? Co když chtějí pohodlně přestoupit z jednoho vlaku na druhý? Myslím si, že takových bude drtivá většina. Pak je ideální Masaryčku zrušit a Ska vést těmi tunely přes zastávku Opera, kde bude přestup nejen na 2 linky metra, ale i na všechna ostatní Ska i na dálkovou dopravu. Žádné pobíhání mezi nádražími, nota bene často se zavazadly.

Tento systém mi přijde uživatelsky naprosto skvělý a argument, že "prostě chcete" Masaryčku nemá žádné opodstatnění. Ty přestupy na zmiňované tramvaje i metro se dají a budou realizovat i na jiných stanicích Metro S (Florenc, Karlovo náměstí, Smíchovské nádraží, atd.).
Neděle, 24. září 2017 - 16:22:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1992
Registrován: 12-2007
Brame: Na Masarykově nádraží se ocitám tak 6krát týdně, protože jezdím do Milovic. A jak u trati 231, tak i u trati 011 jezdí vlaky z Masaryčky jednou za půl hodiny. Jistě je tady vlak do Čakovic a vlaky do Kladna nebo do Kralup, když samozřejmě není výluka na Negrelliho viaduktu. Na Masaryčce je 7 kolejí, ale málokdy je použitá ta sedmá. Takže 2 koleje jsou pro tratě 011 a 231, ostatních 5 kolejí je pro tratě 090 a 120 a také jako záloha. Jistě, kdyby jezdily vlaky včas, tzn. bez výluk, tak by bylo možné na jednu kolej dát i čtvrthodinové intervaly. A jinak půl hodiny vlak u koleje nestojí, je nutné odečíst podle mne tak 5 minut na vjezd na kolej a výjezd z koleje neprůjezdného nádraží.
Thriller: To Nové spojení II. má odlehčit hlavnímu nádraží od osobních a spěšných vlaků. Předpokládá se další nárůst rychlíkového spojení, zejména po dobudování vysokorychlostních tratí, ale i třeba lepšího spojení do Plzně (proražení tunelu mezi Prahou a Berounem) a do Českých Budějovic (po dobudování 4. koridoru), popř. do Hradce Králové, kde se uvažuje o spojce z Libice do Sán a zdvoukolejnění tratě do Hradce Králové. Z osobních vlaků se očekává dvoukolejné spojení do Kladna a možná i do Všetat, popř. elektrizace tratě do Rudné. Hlavní nádraží už není možné příliš rozšiřovat, ledaže by se udělaly podzemní stanice, což by ale poněkud zkomplikovalo přístup k nim. Já si myslím, že by bylo výhodné vybudovat ještě 8. nástupiště ale jenom s jednou hranou, a které by zároveň sloužilo k přístupu do Italské nebo Španělské ulice a nemusely by se propojovat ty 3 podchody v podzemí. Myslím si, že by to bylo lepší řešení a ještě by pomohla jedna kolej. Samozřejmě žádné zvláštní rozšíření provozu to není.
Neděle, 24. září 2017 - 16:34:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1993
Registrován: 12-2007
Jackub: Nevím vůbec, zda se Nového spojení II. dožiji, když vidím jak vše dlouho trvá. Jinak lidí se nikdo neptal, zda chtějí zrušit Masarykovo nádraží. Když někdo propaguje v současné době Nové spojení II., tak zamlčuje osud Masarykova nádraží. Zatím je Nové spojení II. pouze v hlavách politické reprezentace Magistrátu nebo představitelů SŽDC. Jakmile by se začalo hovořit o zrušení tohoto nádraží, tak si myslím, že okamžitě vystartují petice proti jeho zrušení. A dále jsem poukázal na to, že čtyřkolejná Opera nebude stačit na všechny osobní a spěšné vlaky. Hlavní nádraží má mnohem více kolejí, a železničáři se obávají, že stačit nebude. Osobně se domnívám, že Praha bude mít 3 centrální nádraží, hlavní, Masarykovo a Operu, a všechna tato nádraží budou dostatečně vytížena s určitou malou rezervou pro rozšíření provozu. Likvidace Masarykova nádraží znamená, že buď prostor na rozšiřování železniční dopravu vůbec nebude anebo se bude řešit dilema zejména jak rozšířit nástupiště Opery, která bude hned vedle trasy metra C. Zatím nic není v plánu, nicméně pokud někdo bude chtít prosazovat likvidaci Masarykova nádraží, tak budu prosazovat, aby ti, co jej prosazují vyvolali veřejnou debatu o něm. A já bych si rozhodně připravil otázky, na které bych chtěl slyšet odpověď. Kromě toho by došlo ke zmaření investice v souvislosti s přestavbou nádraží vzhledem ke stavbě společnosti Penta.
Neděle, 24. září 2017 - 16:51:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 124
Registrován: 11-2012
Wagon: Chápu. Ale když už se plánuje takto zásadní stavba, tak věřím, že ji lze připravit tak, aby byla dostatečně kapacitní, a to i pro další výhledový nárůst frekvence. Ostatně v Mnichově taky pod centrem města funguje "S-bahn Stammstrecke, po které jezdí téměř všechny S-linky, takže provoz je tam velmi živý.

Trend ve světě je jednoznačný - mít v metropolích jedno centrální nádraží, umožňující přestupy na všechny lokální i dálkové linky. Do tohoto logického a uživatelsky přívětivého trendu Masaryčka prostě nezapadá, ať se nám to líbí, nebo ne. Komplikuje a prodlužuje přestupy a JE nahraditelná.

Ostatně, k již zmíněnému hlavnímu nádraží - ani se nedivím, že je s kapacitou na hraně, když vlakové soupravy na něm velmi často stojí dlouhé minuty. Jak to, že například v Berlíně vlak na Hbf přijede a po výměně cestujících HNED odjíždí?
Neděle, 24. září 2017 - 17:16:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 12-2007
V Berlíně Hbf mají rychlíky na jiném podlaží než S-Bahn. A myslím, že tam mají asi 8 kolejí. Podle mne problém je v tom, že Opera má být jenom čtyřkolejná, to je podle mého názoru hodně málo. A dále zde bude vlak na letiště. Aby byl konkurenceschopný a přitáhl jak letištní cestující, tak i autobusy ve směru do Kladna a Slaného a také řidiče jedoucí po D 7, tak ve špičkách musí jezdit maximálně s 10 minutovým intervalem. Masarykovo nádraží se přiblíží hlavnímu, až budou nadchody v souvislosti se stavbou Penty. Potom to bude k okraji hlavního nádraží maximálně 10 minut. Ono i z Opery to bude např. na 7. nástupiště trvat také nějakou dobu, podle mne od vlaku k vlaku na 7. nástupišti také tak 10 minut. Dále se také uvažuje, že bude obnovena tramvajová trať u hlavního nádraží. Jistě by byly linky, které by spojovaly hlavní nádraží a Masarykovo.
Neděle, 24. září 2017 - 17:24:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4223
Registrován: 12-2007
vlak na Letiště ... nadchody ... větší scifi nemáte? (pominuli že je scifi i tento tunel)
Neděle, 24. září 2017 - 17:43:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 12-2007
Gabuliatko: Možná, že vše je jenom sci-fi, včetně toho II. spojení. U nás se toho moc naslibuje, ale skutek často utek. A jinak si myslím, že asi by bylo vhodné tuto diskusi, pokud někdo bude chtít pokračovat, převést na vlákno Železniční uzel Praha.[happy]
Neděle, 24. září 2017 - 19:41:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7749
Registrován: 4-2003
Wagon:Na Masarykově nádraží se ocitám tak 6krát týdně, protože jezdím do Milovic.

Sice jsem Tě tam nejednou viděl, ovšem to nehraje s tím níže uvedeným:

Na Masaryčce je 7 kolejí, ale málokdy je použitá ta sedmá.

Odmyslím li si současný výlukový stav, tak kolej č. 7 se používá každý den a to v každou hodinu - končí a začínají tam téměř vždy vlaky do Kladna.

Takže 2 koleje jsou pro tratě 011 a 231, ostatních 5 kolejí je pro tratě 090 a 120 a také jako záloha.

Opravím Tě: Pro vlaky směr tratě 011, 070 a 231 se běžně využívají tyto koleje: 1, 2, 3. Pro vlaky směr 090 a 120 se využívají koleje 4, 5, 6, 7. Občas je to i jinak, ale je potřeba respektovat následující: Z kolejí 1 a 2 lze odjet pouze na tratě 011, 070 a 231. Z kolejí č. 6 a 7 lze odjet pouze na tratě 090 a 120. A jen koleje 3, 4, 5 umožňují odjezdy na všechny tratě [wink].


Jackub:Trend ve světě je jednoznačný - mít v metropolích jedno centrální nádraží, umožňující přestupy na všechny lokální i dálkové linky. Do tohoto logického a uživatelsky přívětivého trendu Masaryčka prostě nezapadá, ať se nám to líbí, nebo ne. Komplikuje a prodlužuje přestupy a JE nahraditelná.

Jedna věc jsou trendy a druhá věc je realita: Praha i SŽDC mají v současnosti zcela jiné priority, navíc Nové spojení II. není běh na dvacet let, ale v reáliích České republiky tak spíše minimálně na čtyřicet let, neboť to je plně srovnatelná záležitost s metrem a mnozí už tuší, že žádná trasa D tu nebude (nejspíš ani v rozestavěné podobě) v zcela určitě roce 2030 [nene]. A je potřeba mít na paměti, že budou volby [biggrin].

A jediné, na čem si pražští politici udělají reklamu, bude prodloužení trasy B ze stanice Zličín k depu Zličín, kde vznikne nová stanice. A podle mého názoru půjde i na hodně dlouhou dobu poslední stanici metra v Praze [sad].

A tohle vše je společnosti Penta naprosto jasné, ale místním šotoušům nejspíše nikoliv [crazy].
Neděle, 24. září 2017 - 22:11:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4225
Registrován: 12-2007
depo Zličín nebude, na žádné P+R ani terminál tam nikde není místo
Neděle, 24. září 2017 - 22:20:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6623
Registrován: 6-2004
Gabuliatko: Asi tak... Pořád říkám, že stačí současná P+R vyhnat do výšky ala Víden a bude místa mraky...
Pondělí, 25. září 2017 - 12:29:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4227
Registrován: 12-2007
Dneska sem ráno viděl několik 119 a navrhuji oplotit střechu a odbavovat i tam. Tohle nevyřeší ani 5ti kloub, tohle vyřeší jen dispečerské řízení s manipulací na Veleslavíně a ne na Letišti.
Když někomu letadlo uletí tak to vidím jako mnohem větší pr*se* než když přijede z Letiště pozdě do hotelu.
Jen kdyby se trochu chtělo ... ale asi to bude stejnej problém jako na Kladně, o kaštany fakt nejde.
Pondělí, 25. září 2017 - 12:41:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1131
Registrován: 2-2011
Jackube, chce to trochu klidu, vytrhnul jsi z kontextu jednu větu a málem ti praskla cévka, jak ses rozčílil. Nicméně já aspoň píšu, co si myslím, ne co si myslím, že si ostatní myslí.
Ohledně těch trendů ve světě, mohl bys mi napsat několik měst, kde byla v nedávné době zrušena některá nádraží a vše centralizováno do jednoho? Protože jinak nejde o žádné trendy ale o to, že to tak v některých městech historicky vyšlo. Já ti zase můžu uvést spoustu světových metrolopí, kde mají vícero "centrálních" nádraží. Z těch, kde jsem byl a kde aspoň trochu chápu, jak to funguje, mě napadá např: Paříž, Lisabon, Porto, Londýn, Moskva, Kalkata, Stockholm. Tam všude mají více centrálních nádraží a neplánují je rušit ve prospěch jednoho. Nakonec ani ten Berlín se nedá počítat jako město s jedním centrálním nádražím, protože severojižní Sbahn (linky S1, 2 a 25) přes hlavák nevede.
Pondělí, 25. září 2017 - 12:43:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1132
Registrován: 2-2011
Gabuliatko: U letiště je teď prý "jednokolejný" provoz řízený semaforem, takže se tam 119 pekelně zpožďuje.
Pondělí, 25. září 2017 - 14:46:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6625
Registrován: 6-2004
Gabuliatko: To je hlavně kvůli uzavírce...

Ale jinak souhlas... Ještě si pamatuji, jak u ZOO stála operativní záloha a jezdilo se podle potřeby... Toho už asi dnešní DP/ROPID není schopný...

Řešení Letiště opravdu není dvoukloub a podobné chujoviny...
Pondělí, 25. září 2017 - 14:58:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4228
Registrován: 12-2007
Thriller: velmi se obávám že cestujícímu jedoucímu na Letiště který si najde v IDOSu že to jezdí co 5 minut a realita je co 1/2 hodiny je uplně u *** kde je jaká překážka. Bohužel DP/ROPIDu též.
Pondělí, 25. září 2017 - 15:47:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 912
Registrován: 1-2012
No dobře, takže pokud nelze z Negrelláku sestoupat do podzemní Masaryčky, která by se stala pouhou nácestnou zastávkou, pak je Masaryčka výhledově kaput, protože jako hlavové nádraží nemá v průjezdném modelu, kde chci mít všechny odjezdy do jakéhokoli příměstského bodu B koncentrovány v bodě A a bod C by mi to zbytečně tříštil, smysl.

Mimochodem, není tak trochu zralé na zrušení i nádraží Vršovice? Pokud tamtudy pojede jen ne-příměsto a nebude tam ani přestup na metro, ani na příměstské vlaky, pak nemá smysl, aby tam stavěly expresy z Budějovic ... jeho roli v pohodě převezme Eden, kde se dá přestoupit na S-metro(*).

===
(*) chválím oddělení propagandy za termín S-metro. Díky bohu, že nikoho nenapadlo to pojmenovat "železniční megatunel".
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pondělí, 25. září 2017 - 16:04:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2281
Registrován: 12-2007
Mimochodem, není tak trochu zralé na zrušení i nádraží Vršovice?

Není, ani náhodou. Bude tam podchod do Nuslí a vazba na metro D na Synkáč - přece jen to pěšky není tak daleko.
Skutečné METROLINKY jsou v Praze jen tři. Označují se A, B, C a jezdí převážně pod zemí.
Pondělí, 25. září 2017 - 16:05:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2005
Registrován: 12-2007
vizionář: Domnívám se, že má být stanice metra D Náměstí Bratří Synků, kde by jeden výstup mohl směřovat ke stanici Praha Vršovice a druhý ke stanici Praha bratří Synků. Ale to jsou pouze mé dohady. Jinak k Masaryčce jsem už napsal své názory dostatečně.
Martin
Pondělí, 25. září 2017 - 16:48:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10268
Registrován: 5-2002
Pokud se mohu vyjadrit k situaci frezovani ulice K Letisti, tak o teto akci nemel Ropid zadne tuseni. Proste nam investor o teto zalezitosti zapomnel rict. Kdyz jsem rano pred tydnem situaci zjistil, jel jsem na misto a kontaktoval policii. Nic jineho jsme za Ropid delat v danou chvili nemohli. Kolony se tam tvori pouze a jen z duvodu nerespektovani zakazu vjezdu IAD.

9001:
1. jak si predstavujete, ze Ropid prevezme ulohu dispecinku DP?
2. nez napisete cokoliv na verejny web, mel byste vedet, ze od uzavirky ulice K Letisti je provoz 119 rizen dispecersky
3. Pokud pisete, ze dvoukloub je chujovina, odpovezte mi, jak byste resil nasledujici sitauci:

Na Veleslavin prijizdi metro rano kazde 2,5 minuty, dopoledne kazdych 5 minut, o vekendu kazdych 7,5 minuty. Na kazde metro navazuje spoj linky 119. Prumerne vytizeni spoju se od kvetna do zari pohybuje vysoce pres 70 (nepocitam kufry). Znamena to tedy, ze spoje jsou plne jiz temer vsechny, vice nez ctvrtina je vytizena pres 100 cest. V roce 2012 odbavila Ruzyne 10.5 mil.cestujicicich. V lonskem roce 13 milionu cestujiicich, letos to bude 15. V roce 2022 se ocekava 20 milionu. V roce 2025 se ocekava 22-25 milionu. Optimisticka verze zprovozneni vlaku pocita s rokem 2029. Prujezd komunikacemi pred T2 nezvlada vice nez 60 spoju za hodinu (tedy presne soucasny stav 100+119+191). Terminal na Veleslavine praska ve svech, jiz se resi odstavy na Novych Vokovicich, kde tomu brani mistni sdruzeni. Do toho vseho ubyva ridicu MHD.

Pominu-li to, ze je Vam dispecerske rizeni v tomto ohledu uplne k nicemu, jak si predstavujete reseni krizoveho scenare, pripadne predejiti totalniho prusvihu s kapacitou za 3-5 let, nerku-li za 10 let? Prosim o komplexni posouzeni, vcetne nakladu, potreby provozniho personalu, pripadne stavebnich uprav na Veleslavine a letisti (typu zbourat a postavit jinak). To vse s prihlednutim, ze jen posun verejneho osvetleni se v CR resi pres UR. Na Veleslavine se kvuli dotacim EU nesmi presunout ani obrubnik.

Dekuji za nazor, pripadne za navrh lepsiho reseni nez nakup housenek s temer dvojnasobnou kapacitou, ktere nepotrebuji ani vice ridicu, ani prestavbu terminalu a komunikaci. Dekuji
Pondělí, 25. září 2017 - 17:03:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 913
Registrován: 1-2012
Tak na náměstí bří synků si možná představujete podchod na nádraží Vršovice, ale na těch obrázcích, co nafotil Ivoo, žádné takové spojení nevidím ... a pokud tam pojedou jen dálkové vlaky, kdo by tam asi přestupoval/vystupoval/nastupoval?
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pondělí, 25. září 2017 - 17:06:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 914
Registrován: 1-2012
Martin: Bych to řešil tak, že bych letišti zakázal zvyšovat odbavení, dokud tam nebude železnice, na kterou ostatně může letiště přispět.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Pondělí, 25. září 2017 - 18:52:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13670
Registrován: 10-2004
Martin: Řešení letiště v Praze je jednoduché: Náhradní vlaková doprava na nevyužité letiště v Mošnově, alespoň tam ta nová trať bude k něčemu.[happy][biggrin]
Pondělí, 25. září 2017 - 19:56:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6627
Registrován: 6-2004
Martin:
1) On DP je vlastně na Vás zlý, že ani nevíte kdy DP jede a kdy ne [biggrin] Já zapomněl...
Ne to bylo jenom rýpavé na začátek, abych nevyšel ze cviku.

2) Bavím se o dispečerském řízení při klasickém provozu nikoli frézování.

3) Nárůst letiště je otázkou...Pokud se Pentě povede otevřít Vodochody, tak Ruzyň může klesnout docela razantně.... Do toho nikdy nevíme jestli nepřijde krize ala 2008 a tyhle čísla budou z říše snů a navíc opravdu Ruzyně zvládne takové počty s jednou ranvejí? Druhá je také zatím v říši snů.

Housenka opravdu odveze 2x víc než NB18? To je hodně velký optimismus. Nejde srovnávat turisty s kufrem a studenty...

K návaznostem. Opravdu je celý "dav" stejně rychlý a stihne ještě ten návazný bus, který máte naplánovaný?

Zbytek chápu, že měnit nemůžete...Veleslavín byl stavět "prasácky" a Letiště by si mělo uvědomit, že by mělo komunikaci upravit, když tam chce vozit 2x víc cestujících...

Počet řidičů lze řešit poměrně na pohodu... Vzduchovozičů máme dost...[satan]
Pondělí, 25. září 2017 - 19:57:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 241
Registrován: 7-2014
A co nějaká třeba 219, která by stavěla jen na Divoké Šárce a pokračovala k letišti po okruhu? Jen by se musela zaříznout 191 u OC6...
Ostrava/Pardubice/Praha
Pondělí, 25. září 2017 - 20:32:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 4-2016
Mimochodem, ropid už zveřejnil k noční dopravě i nějaké plánky [happy]
https://pid.cz/v-noci-rychleji-dale-trvale-zmeny-v-nocni-pid-od-9 -rijna-2017/
Ivoo
Pondělí, 25. září 2017 - 21:37:30  
Neregistrovaný host
94.112.121.233
Mimořádné události

Bohemians - Nádraží Vršovice

Platnost: 25.09. 19:04 - 25.09. 19:15
Dotčené linky: 7, 13, 24
Typ události: Provoz zastaven

http://www.dpp.cz/mimoradne-udalosti/

To je asi nějaká chyba? Že by už 7ka 24ka jezdíla po svojí trase? A co 6ka té se to netýkalo?
[blush]
Pondělí, 25. září 2017 - 21:50:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4230
Registrován: 12-2007
jeden udělá překlep a druhej z toho vědu, stane se
Pondělí, 25. září 2017 - 21:54:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 9-2017
Posílení nočních tramvají autobusy přes centrum je podle mě správné, ale ne tímto způsobem. Pár věcí...:

V ose jih-sever nevede v centru Prahy žádná jiná komunikace než magistrála? Proč nejezdí žádný autobus po nábřeží od Palačáku přes Staroměstskou až k Revoluční, obsloužily by se nové zastávky bez noční obsluhy, navíc stejně blízko Dlouhé ulice jako zast. Dlouhá třída.

Je potřeba tahat příměstskou 959 přes půl Prahy na Palmovku? Průměrná obsazenost na pražském úseku nebývá vyšší než 2 lidi (!), mimo Prahu je to ještě horší. Myslím si, že dokud bude na příměstech buzerace v podobě nástupu předními dveřmi a legitimování se, je lepší zapíchnout je u nejbližšího přestupního bodu (Nádr. Hostivař), do Štěrbohol vést závlekem 908, přes Spojovací např. 913, nebo změnit trasu 909.

Stejně tak 913 na severu by bylo lepší vést Lovosickou než kolem parku Přátelství, kde už jezdí 911/915. Nevidím problém ve dvou číslech, lidé by si zvykli, že z Hostivaře na Jižák mohou jet oběma čísly, že jezdí souběžně, a až "někde na severu se rozdělují".

913 může končit už v Písnici, přes Cholupice a Točnou jezdit místo ní 960. Je to asi vůbec nejméně vytížené příměsto, někdy jezdí zcela prázdná. 907 by se přesunula na pravý břeh, jezdila by do Lipenců přes Barrandovský most, Modřany a Komořany. Pokud je v Chuchli a Lahovicích nějaká poptávka po noční dopravě, může se tam prodloužit 903 z Radotína, když už to má samostatné číslo.

908 nemusí končit na Jinonicích, kde je v noci pusto, žádný přestup na metro, tudíž prakticky odpadá důvod pro její ukončení zde, ale jezdit přes Karlštejnskou až na Butovice, příp. Ohradu, s tím, že se zruší závlek na 904.

Ve Smečkách na znamení...schválně, jak dlouho bude trvat, než tam nějací opilí turisté napadnou řidiče, protože jim nezastavil, když si nezmáčkli stopku. Stejně tak Myslíkova podle mě moc dobře fungovat nebude.

(Příspěvek byl editován uživatelem Lukáš_Vrána.)
Úterý, 26. září 2017 - 03:42:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 915
Registrován: 1-2012
Uff ... postrádám noční linku do ZOO a Podhoří a přes Šárecké údolí.
"A přijde novej, mladej, a to bude sekáč pánové, ten se nezakecá."
Úterý, 26. září 2017 - 09:41:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 654
Registrován: 6-2003
Martin: dekuji za nazor, pripadne za navrh lepsiho reseni nez nakup housenek s temer dvojnasobnou kapacitou

Housenky jsou určitě dobré, ale mám ještě jeden zajímavý návrh: Pokud chcete ušetřit vozidla v oběhu a snížit zpoždění, zvažte na letišti budky přímo na zastávkách Terminál1 a Terminál2, které budou prodávat jízdenky, dejte přímo k budkám stacionární označovač (pro urychlení nástupu do busu), a současně s těmito opatřeními by řidič na těchto dvou zastávkách NEprodával jízdenky.
Přece jen při intervalu 5 minut nedává smysl zabíjet čas vozidla+řidiče+cestujících pěti- a více-minutovým odbavováním.
mjr. Terazky
Úterý, 26. září 2017 - 09:49:50  
Neregistrovaný host
195.113.80.194
7ka 24ka

Akou rečou to píšetě, Kefalín?
Petr_k
Úterý, 26. září 2017 - 10:11:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12113
Registrován: 4-2003
Tomáš_hradecký:
"Housenky jsou určitě dobré, ale mám ještě jeden zajímavý návrh: Pokud chcete ušetřit vozidla v oběhu a snížit zpoždění, zvažte na letišti budky přímo na zastávkách Terminál1 a Terminál2, které budou prodávat jízdenky, dejte přímo k budkám stacionární označovač (pro urychlení nástupu do busu), a současně s těmito opatřeními by řidič na těchto dvou zastávkách NEprodával jízdenky.
Přece jen při intervalu 5 minut nedává smysl zabíjet čas vozidla+řidiče+cestujících pěti- a více-minutovým odbavováním."

Má to jednu drobnou vadu: každý den, každý spoj je to naprosto jinak. Ale vždycky, když se najde jeden, co si musí koupit lístek u řidiče (bez ohledu na důvody), tak se najde dalších x debilů, co se tam musí nacpat taky, i když už lístek mají (z automatu nebo už i z předprodeje z haly). Tihle debilové jsou schopní ucpat předek jakéhokoliv autobusu už na T1, takže kapacitní vozidla tak v podstatě ztrácejí smysl. Jakákoliv snaha o řešení mírnou formou (jak ze strany havliště, tak dýpý) byla doposud marná, debilové jsou neskutečně vynalézaví.

Postavte se na Veleslavín a pozorujte přijíždějící 119ky, každá třetí tak vypadá - vepředu neprůhledno až po čelní sklo, od třetích dveří dozadu sotva 20 lidí.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Úterý, 26. září 2017 - 12:23:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3759
Registrován: 5-2003
Řešení letiště je asi to jediné, k čemu by byla dobrá tramvajová trať na Dědinu. Pak bychom mohli nahradit 119 v zastávkách na Evropské 225 a udělat z ní expres, který by byl přece jen trochu operativnější.

A pokud jde o růst letiště, hororové plány o kapacitě se tady ve velmi podobném duchu objevovaly před minulou krizí v roce 2008... takže ono se to dost možná vyřeší samo (v roce 2007/2008 byly počty cestujících +- stejné jako loni/předloni).[andel]
Ale jinak řešením jsou Vodochody nebo Pardubice (a samozřejmě z Ovy lítat z Katovic a z Brna z Vídně, jak se víceméně děje).[wink]
Určitě to bude ňákej bandita, jenže moje paměť se stále ještě nechytá, film o sedmi statečných běží mou hlavou,
odkud já jenom znám ten jeho výraz, Calvera, no ne, buenos dias, odkdypak jezdíš městskou dopravou?

P. Dobeš: Calvera

Úterý, 26. září 2017 - 12:45:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 655
Registrován: 6-2003
Petr_k:
Nenazýval bych tyto cestující debily, i mě po příletu do ciziny vždy napoprvé trvá, než se zorientuju v tom, jak si koupit lístek (někdy u řidiče, někdy v budce, někdy se cvaká ve vozidle, někdy při vstupu do nástupního prostoru). Dovoluji si tvrdit, že existence mnou navrhované prodejní budky na nástupišti, by dle vaší logiky zvýšila inteligenční kvocient přiletivších "debilů" [wink]
Úterý, 26. září 2017 - 14:45:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 631
Registrován: 1-2007
Lukáš Vrána: - Ono je trochu divné i trasování linky 913 v oblasti Spořilova. Spíše bych dal přednost vedení v úseku Bohdalec - Kačerov přes Chodovskou, Michelskou a Hadovitá.

Opět připomínám, že zatímco na severu dojde k větvení linky 911, tak na jihu v Modřanech se linka 910 nevětví, aby jedna linka končila v Komořanech a druhá Na Beránku, přitom v koncovém úseku v Modřanech jezdí jedinci.

P.S. - Jaká je vlastně vytíženost noční stošedesátpětky ala linky 908?
Úterý, 26. září 2017 - 15:31:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13671
Registrován: 10-2004
Dovolím si taky pár poznámek k noční dopravě.
Bohužel mi nezbývá, než opět zkritizovat včasnost a úplnost informací, obzvlášť když se o těch změnách v kusých informacích mluví několik měsíců a změny byly odložené jen kvůli několika drobnostem. Pokládám za chybu, že necelé dva týdny při takové změně chybí plánek linkového vedení a chybí JŘ v pdf.
A pár připomínek k novému stavu. Myslím si, že příměstské noční linky by, měly být především vázané na páteřní linky noční dopravy, neměly by příliš suplovat linky městské. Linku 959 tak nepokládám za vhodné řešení. Dál postrádám smysl nového vedení linky 913, proč taková megalinka? Ten tangenciální význam mezi místy, kudy pojede, tak velký není. Na jihu je to, dle mého názoru, zbytečně drahé řešení. Točnou pro ty 2 lidi za noc, kteří tam pojedou, stačí úprava linky 560, či prodloužení části spojů linky z Beránku nebo Sídliště Písnice. A co se týká posílení autobusové dopravy v centru, zejména ve vztahu západ - východ, tak tady bych radši sledoval posílení linky 58 na interval 15/10 i za cenu úpravy jiných tramvajových linek.
Úterý, 26. září 2017 - 15:47:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 9-2017
Paes: Co tak vím, 901 jezdí mezi Opatovem a Kunraticemi v průměru jednotky lidí. O něco lepší je to z Opatova nahoru, kde jezdí nějací lidé z Opatova a Hostivaře (přestup z linek z centra) a mezi Andělem a Braníkem. Na zrušení to ale není, prázdnou jsem ji ještě neviděl.