Diskuse » Archiv 2017 » Modely a modelářství » Staré modely » Archiv diskuse Staré modely do 14. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Staré modely do 14. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 08:55:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 470
Registrován: 7-2017
já už rychlíkáč TT pamatuju 29Kčs
igino
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 12:39:48  
Neregistrovaný host
85.237.234.25
Čo to sa dalo kúpiť i v Michalovciach a v Rožňave. Tam dokonca v isté obdobie mali toho až až.
EIO
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 14:27:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 5-2017
igino

No veď to budú skôr legendy o "Metóde postupného strácania"... [biggrin]
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 18:02:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 472
Registrován: 7-2017
bohužel asi ano....a co se nepovede nashromáždit...nesežene se už nikdy[biggrin]
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 19:24:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 475
Registrován: 7-2017
ale je zase paradoxně zajímavé,že hůře k dostání,než starší modely,jsou třeba ty z konce 80.let a začátkem let 90.nedávno jsem koupil 3 rychl.vozy modrokrémové DB a k nim taktéž modrou V100 DB....a plno jiných zajímavých věcí
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 21:10:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1036
Registrován: 5-2002
Já sem snad napíšu, jak jsem chodil okounět do modeláře vždy mezi školou a hodinou klavíru. Jak jsem se chodil každý den ptát a somrovat, jestli něco nedošlo a jak to měli v místním moravskoslováckém modeláři obšancované pozdější zástupce BTTB pro ČR Roman Tvrdý a jeho kámoši a kupmáni tak, že zboží došlé dopoledne už po obědě buďto nebylo vůbec, nebo z něj zbyly akorát kasaštyky jako švýcarské Z-tky v HO, návěstidla, stromečky a wassrgrány (oba grány mám ještě schované). Jednou se nade mnou prodavačky ustrnuly a schovaly pro mě Z-tku Tuborg, Bromberga a vagon s kontejnery na koks - s tím, že jsem si musel vybrat dva ze tří, takže po téměř Sophiině volbě nakonec zůstal Bromberg nějakému jinému podobně nešťastnému školákovi (a já si koupil zcela nejetý Bromberg BTTB až po třiceti letech). Taky si pamatuju tu radost, když se mi povedlo sběrem papíru vydělat celých sedm Káčées a zcela náhodou na mě zbyl na pultě jediný jugoš Es DR, přičemž už výše zmíněný Roman na něm v rámci jakési osvěty u nás na základce názorně demonstroval význam UIC označení nákladního vozu - což se mu povedlo až napotřetí, protože na mém zcela novém Res-u dotaženém z výletu Istropolitanem nebo sezonním vlakem Margecany-Lipsko(už si nepamatuju z kterého výletu) z obchodu v Burgstrasse v Lipsku (půldenní zpoždění, míchaná vajíčka v jídelním vagonu u Lovosic a blízké setkání s 475.179, E 44 a E 94 included) se nedalo UIC číslo přečíst, zatímco na původně tátově uhláku Königsberg s plastickým popisem ještě od Zeukeho se pro jistotu žádné UIC číslo nevyskytovalo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr Barchánek.)
TT HUGO
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 21:29:08  
Neregistrovaný host
212.79.110.70
Mám pocit, že při cestě časem zpět, v mém případě až někam k létům 70. byla v každém, řekněme okresním městě, hračkárna, kde něco k železnici měli - Karlovy Vary, Pardubice, Hradec Králové, samozřejmě Praha, Znojmo, Plzeň a tam všude jsem si něco vybrečel. Nebylo to na tu dobu zas tak úplně levné, 100,-Kč za mašinu už byla slušná pálka.Potom začalo být zboží nějak míň, jestli byl větší zájem, nebo se míň dováželo, nevím.No a pak to začala být tak trochu podpultovka pro známé, to je fakt.Taky jsem šel párkrát dřív z práce, když se mělo vybalovat zboží a taky jsem občas "utřel nudli".Ovšem taky jsem sehnal v partiáku za 30% ceny 3 krokodýly E 94, protože měly vadu - nesvítily.Kolegy pak brala mrtvice.
Úterý, 21. listopadu 2017 - 14:01:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 476
Registrován: 7-2017
ano,i tady v M.Boleslavi,Turnově a Liberci v Moskovské ulici Mladý technik![wink]
Úterý, 21. listopadu 2017 - 19:46:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 142
Registrován: 2-2012
Všichni: pánové, jestli jste si nevšimli, tak mám před vámi bohužel náskok deseti let. O prodejnách Mladý technik nebylo ani vidu natož slechu. Obchodu na Příkopech se říkalo u Koláře, podle pana vedoucího. V pasáži byla jedna výloha věnovaná H0, tedy Piku, druhá TT tam byl Zeuke und Wegwehrt a ve třetí bylo vystavené Piko o rozchodu 22,5 mm. Piko koleje byly na papírových podložích, občas se objevilo nestálé kolejivo z Nitry a Pilz byl podpultovým zbožím. Opatruju dodnes jako oko v hlavě V200 od Gützolda, kterou jsem si koupil za první uspořené peníze, ikdyž na digitálu nemá šanci se uplatnit.Po Praze ještě jezdily tramvaje typu Ponorka, protože jsem v ní jel do Vršovic na náměstí Kub.rev. ke strýci se pochlubit modelem. Lístek na tramvaj stál 0,60 Kčs respektive 30 haléřů poloviční. A už dost, koho to zajímá, že. Takže mne nemůže žádný výrobce modelů paskvilem na variace ČSD rozhodit, prostě nekupuju, když nechci.
Úterý, 21. listopadu 2017 - 20:03:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 478
Registrován: 7-2017
nojo no...tak nám ještě tolik není no...[wink]...
Úterý, 21. listopadu 2017 - 20:42:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 39
Registrován: 8-2017
JXB: Nepochopil jsem, co jsi chtěl poslední větou říct. Mi donesl první vláčky "Ježíšek" v roce 1969. A pokud si vzpomínám, tak v Ostravě v té době byly dvě prodejny "Mladý technik". Jedna v centru na Puchmajerově ulici a druhá v Porubě na "Lenince". A jak píše Petr B, v prodejně mě prodavačky znaly i po hlase v telefonu, volal jsem několikrát týdně, ba i někdy i denně. Koupil jsem výhybku, přišel domů, namontoval a .... chyběla mi vyrovnávací kolej. Telefon:"Máte?-Máme". Fuk pětikačku do kapsy a úprk cca 2 km zakoupit. Vagonky byly v cenách od 7,-Kčs do 30,-Kčs a nejdražší mašinka "Krokodýl" za 200,-. Tedy píšu o velikosti TT. Ale, že by někdo čekal a skoupil dodané zboží, s tím jsem se nesetkal. Ale to byla 70.léta. Pak jsem měl jiné starosti: maturita, hledání zaměstnání (jak to tehdy bylo jednoduché), hledání životní partnerky[biggrin]a podobné starosti. K modelařině jsem se vrátil až někdy po roce 1997 a všechno bylo jinak. Hlavně ceny[ko]. Ale "Bromberga" nemám dodnes[proud].
Možná se někdo pozastaví nad tím, co tady píšu za "tlachy", ale myslím si, že i vzpomínky na začátky modelaření do této rubriky tak trochu patří. Pokud jste ovšem přesvědčeni, že tomu tak není, tak se omlouvám.[nene]
Úterý, 21. listopadu 2017 - 20:59:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 480
Registrován: 7-2017
ale jo,tak každý máme nějaké vzpomínky,ať jsme starší či mladší,každopádně je to zajímavé číst si o tom a zavzpomínat si...[wink]
Úterý, 21. listopadu 2017 - 22:20:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 143
Registrován: 2-2012
Ladis 63: U mě byl Ježíšek někdy cca 1963, BR 64 od Gützolda, asi 4 nebo 5 vagonů, směska osobní a nákladní. Otec byl zavřený den před Štědrým dnem v obýváku, ozývalo se bouchání kladiva a jiné tvůrčí zvuky. Když jsme na Štědrý večer vrazili s bráchou do pokoje tak na zemi ležel dřevěný rám s hobrovou výplní a na něm ovál, stanička se třemi výhybkami a kolem se honila zmiňovaná BR 64 v čele vlaku. A tak to bláznovství začalo, kupoval táta, já jsem šetřil taky. Modely jsme si s bráchou při mém odchodu z domu rozdělili cca na půl. Dlouhá léta ležely, občas se něco přikoupilo. Oženil jsem se, zplodil dva syny, postavil dům, rozvedl se kvůli velkým parním lokomotivám a skutečné dráze. Znova jsem se oženil s ženou, která mi zálibu toleruje, dokonce půjčí když je třeba. Před pár lety jsem se dal na moduly a nemohu si naříkat. Pořizuji si co se mi líbí a o tom je ta poslední věta. Pronikl jsem do zákulisí zrodu modelů ve verzích ČSD v době, kdy o tom jiní neměli ani šajn. Dovedu pochopit velké výrobce a jejich vztah k českému publiku ale to je jiná diskuze. Pokud jde o Bromberga ve velikosti H0 ze stavebnice Roco našel by se určitě u mne jeden navíc. A to už stačí, to je skoro jak ve zpovědnici ale bez faráře.
EIO
Úterý, 21. listopadu 2017 - 22:22:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 5-2017
Rozhodne sem patria aj spomienky. Nie je to len o modeloch a zrejme ich viacerí zbierame aj z určitých nostalgických dôvodov.
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Středa, 22. listopadu 2017 - 00:53:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 144
Registrován: 2-2012
EIO:na modelech mě nic , slušně řečeno neštve, tak jako na velké železnici ze které jsem před nedávnem odešel do důchodu. Modelů ČD mám jen pár a vlastně omylem. Plánovitě jsem si pořídil Rivarossi 753.7 a soupravu různých nákladních vozů ČD Cargo,jako vzpomínku na působení ve firmě.
EIO
Středa, 22. listopadu 2017 - 10:45:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 5-2017
Tak na historických modeloch nie je veľmi čo riešiť, tie sú dané dobou vzniku. Ich zberateľstvu som podľahol relatívne nedávno, cca 7. rokov, nejako sa to postupne zbehlo. Jednoducho len zhromažďovanie súčasných výrobkov nebolo a nie je u mňa modelárčina a nemá u mňa nejakú osobnú pridanú hodnotu, na iné nemám priestor a čas. A veci tiež niekedy začínajú nevinne... Prvá bola bakelitová Mitropa PIKO kúpená mojim bratom lebo mu prišla zaujímavá, tak som si ju nechal lebo je to pekný kus. Potom po roku náhodne naďabím v bazári v Brne na ďalší bakelitový vagón PIKO, ten som vzal ešte bez cieľa lebo bol ako nový, ale už to začalo vo mne hlodať. [lol] Takže som nakoniec postupne rozpredal skoro všetky súčasné modely (a že ich bolo) a začal systematicky zháňať tie historické, popritom zháňať informácie, katalógy, možnosti nákupu, atď. a som v tom až po uši...[lol]
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Středa, 22. listopadu 2017 - 12:10:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 482
Registrován: 7-2017
[lol][lol][lol]to více lidí
EIO
Středa, 22. listopadu 2017 - 12:53:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 5-2017
Tu prítomní máme zrejme rovnakú diagnózu... "Addictus parvum [masinka]" [biggrin][biggrin][biggrin]
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Středa, 22. listopadu 2017 - 14:08:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 484
Registrován: 7-2017
[happy][wink][ok]
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 20:26:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 239
Registrován: 10-2013
TT HUGO:
".......Ovšem taky jsem sehnal v partiáku za 30% ceny 3 krokodýly E 94, protože měly vadu - nesvítily.Kolegy pak brala mrtvice."
Jo nakupovat partiové modely - to byly příjemné chvíle se slevami 50%-70%.[ok][vypravci] Parní BR01 a BR03 byly třeba po 150,- Kč.[jidlo]
Modelové kolejivo Pilz v HO bylo dokonce levnější (10,50 Kč 1m) než kolejivo standartní (účko plech 12,30 1m).[bomba]
VIA
Pátek, 24. listopadu 2017 - 11:01:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 8-2017
Malý příspěvek do mlýna:
Povedlo se mi dát dohromady starou soupravu. Vše je jako ze žurnálu, plně funkční, podle mne nic nechybí, ani na armatuře a střeše páry, ani pod střechami vozů, ani na spodku. Zřejmě je to někdy z let 1980 - 1990???
Pár obrázků:

VIA
Pátek, 24. listopadu 2017 - 11:08:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 8-2017
A pak ještě něco, řádově o 20? let staršího. Též podle mne v docela dobrém stavu:-)

PS: Kdy já se už naučím fotit.
Pátek, 24. listopadu 2017 - 14:06:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 497
Registrován: 7-2017
hmm...to je pěkný...taky přesně tohle tu mám[happy]
Bobo
Pátek, 24. listopadu 2017 - 16:45:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13777
Registrován: 5-2002
k cenám po r. 85. piko wapka tušim 26Kčs. motorák BR185 tušim 220Kčs. páru BR52 sem kupoval v partiovce za 50%´= asi 150Kčs. pro wexle se muselo do ndr, u nás bylo klasický hovno. gdyž přišlo zboží - vagonky, večer vybaleno na krámě, ráno nic[wink]
hezky se vzpomíná
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Bobo
Sobota, 25. listopadu 2017 - 16:09:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13785
Registrován: 5-2002
záručák mam jinde, tak aspon tuto
application/pdf
e44.pdf (424.9 k)

kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Sobota, 25. listopadu 2017 - 17:16:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 241
Registrován: 10-2013
Ten návod E44 bude hodně starý, protože v novějších návodech je adresa provozovny v Olomouci Ostružnická 31. Konečně i tel. číslo je jen čtyřmístné.[kladivo]
Sobota, 25. listopadu 2017 - 18:32:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 503
Registrován: 7-2017
taky nějaké návody ve sbírce mám...ale TTčkové[wink]
Bobo
Neděle, 26. listopadu 2017 - 11:28:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13786
Registrován: 5-2002
r 86?+- a stála 145Kčs
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
EIO
Pátek, 01. prosince 2017 - 19:59:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 5-2017
Neuveriteľne zachovalý set PICO Express na Ebay... https://picclick.de/Pico-Express-H0-G%C3%BCterzugzuggarnitur-ME-1 02-RFT-Chemnitz-382295292962.html [coze]
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
EIO
Pátek, 01. prosince 2017 - 20:02:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 122
Registrován: 5-2017
...A tu ďalší https://picclick.de/Pico-Express-H0-Personenzuggarnitur-ME-101-RF T-Chemnitz-382295283985.html

Zinkalové odliatky sú v perfektnom stave, čo je dnes skoro rarita, že nepodľahli zinkovému moru... [smrt]
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
EIO
Pátek, 01. prosince 2017 - 20:10:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 5-2017
A ešte jedna lahôdka od fy Hruska https://picclick.de/3-tlg-HRUSKA-Personenzug-Diesellokomotive-Bei wagen-Spur-H0-162719480254.html a loko Reppin https://picclick.de/REPPIN-Dampflokomotive-BR-03-01-Schlepptender -Spur-H0-162717101230.html Nad týmto môžem akurát slintať a zabudnúť... [crazy]
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Sobota, 02. prosince 2017 - 20:09:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 526
Registrován: 7-2017
hmm...zajímavý pro mě HOlkový pravěk[ok][ok][ok]
Neděle, 03. prosince 2017 - 10:59:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 243
Registrován: 10-2013
zeuke:
"hmm...zajímavý pro mě HOlkový pravěk[ok][ok][ok]"
Nejen to. Je tu problém, že když už to člověk koupí, tak se mu ten zinek rozpadne, pokud neexistuje nějaká konzervační a protirozpadová metoda.[ko]

Ještě pro Bobo: Tak jsem se koukal do záručních listů od modelů NOHAB od Pika (1970) a tam je uvedena již také Ostružnická 13 Olomouc. Do návodu E44 z roku 1987 jsem se koukal také a je tam uvedena ulice Denisova. Zřejmě návod k modelu E44 v Piku okopírovali i s chlupama z 50-tých nebo 60-tých let.
EIO
Neděle, 03. prosince 2017 - 18:30:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 124
Registrován: 5-2017
777

Pokiaľ sa nerozpadol doteraz, tak už sa pravdepodobne nerozpadne, hrubým odhadom tak cca desať rokov ak sa nič nestane, tak je šanca že odliatok je zdravý. Tie úplne prvé modely PICO express a podobné sú staré už skoro 70. rokov (kto by to bol povedal?). Inak je to neriešiteľný problém, dá sa to spomaliť skladovaním v suchu a stabilnej teplote (okolo 15 až 25 C). Takže žiadne vlhké a teplotne nestabilné priestory ako pivnice, garáže, pôjdy... A bacha na osvetlenie vitrín svetelnými zdrojmi produkujúcimi veľa tepelnej energie, rovnako prudké zmeny teplôt pri presunoch modelov môžu byť rizikom.

Ja som načaté ale ešte nerozpadnuté odliatky stabilizoval pozalievaním trhlín epoxidom. Zatiaľ je to O.K.. Pokiaľ sú odliatky deformované niet im pomoci, pokusy o narovnanie skončia zlomením a to zásadne vždy. Dokonca som dávnejšie videl stránku (ale neviem ju dohľadať) kde ponúkajú aj nové odliatky na repas modelov PICO express a iné diely.
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Neděle, 03. prosince 2017 - 19:12:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 532
Registrován: 7-2017
nevím jestli se to sem hodí.....ale málo kdy se obě sejdou...[happy]
zelená je moje,červená kamarádova
EIO
Pondělí, 04. prosince 2017 - 09:31:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 125
Registrován: 5-2017
Jééééé takú ako je vpravo sme tiež mali. [happy] To je tuším japonský výrobok nie?
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Pondělí, 04. prosince 2017 - 15:04:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 619
Registrován: 8-2010
Ta zelená je dodnes v depozitu odložených hraček z dětství i u mě, dokonce i krásně kouřila z komína [masinka].
Pondělí, 04. prosince 2017 - 15:52:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 533
Registrován: 7-2017
no je pravda že tam je napsáno Made in Japan...tak nevím...150kčs[happy]jelikož mi ji vždy půjčili na hraní jen na chvíli,tak vydržela dodnes[lol]
Úterý, 05. prosince 2017 - 08:47:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 149
Registrován: 2-2012
Která je zelená? Vidím modrou a na červené je maďarský nápis "Csengös mozdony" což znamená "zvonící lokomotiva". Ostatně velký zvonek to napovídá. Vyrůstal jsem v době, kdy takové hračky nebyly ale měl jsem dřevěný vlak, který se dal rozebrat na jednotlivé díly. Lokomotia byla tendrovka a vagony s různě upravitelným nákladem. Hračka se nedochovala. A ještě před tím jsem měl plechového Papouška na setrvačník, který se rovněž nedochoval. Je pouze na aranžované fotce z fotoateliéru při přiležitosti mých pátých narozenin, tak jak se bylo tehdy zvykem fotografovat.
EIO
Úterý, 05. prosince 2017 - 10:30:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 5-2017
JXB

To je on? http://www.starehracky.cz/katalog_detail.php?&kategorie=OSTATNI&h racka=126
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Úterý, 05. prosince 2017 - 16:49:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 534
Registrován: 7-2017
no to bleskam zkresluje...dýmnice je zelenomodrá ..zbytek zelený
Úterý, 05. prosince 2017 - 17:32:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2011
Zdravím, taky jsem v 70 letech docházel na puchmajerku v Ostravě, občas na leninku v Porubě. V prodejně na Masarykáči ( lidových mil. ) jsem nakupoval modely 2 jakosti, které měly banální závady ( např. BR 118 v H0 za 70,- Kčs namísto původních 135,- Kčs. )Jinak jsem začínal na BR 80 / 2 osy /, BR 24, v 1975 jsem si koupil za uspořené belgického NOHABa. V 200 jsem strašně záviděl sousedovi, tento stroj jsem zakoupil někdy až v r. 1994, za nedlouho jsem si koupil 220 od Roco a tu původní Gutzold V 200 dnes provozuje můj 4,5 letý vnuk :-) má vyměněný motor za dva z CD mechaniky.
Úterý, 05. prosince 2017 - 22:18:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 150
Registrován: 2-2012
EIO: myslím, že není. Můj neměl určitě žádný nápis na uších. Fotku má maminka v ložnici nad postelí ale je ode mne vzdálena 3,5 hodiny jízdy vlakem. Ale podívám se až budu u maminky.Možná mám scan té fotky. Kouknu.
Středa, 06. prosince 2017 - 00:36:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1119
Registrován: 8-2004
Tady je clanek z roku 1954 o velikosti TT (pro ty, kdo ovladaji anglictinu)
Popular Science
Na jedne fotce je i zakladatel velikosti TT Hal Joyce.
EIO
Středa, 06. prosince 2017 - 08:16:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 128
Registrován: 5-2017
JXB

To by bolo fajn [ok]
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
TT hugo
Středa, 06. prosince 2017 - 15:25:54  
Neregistrovaný host
212.79.110.70
Zeukeho"Česká trojka" ze šrotů a mírně upravená
Středa, 06. prosince 2017 - 15:41:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 535
Registrován: 7-2017
ale tak proč ne?...i já si chci krapet bobinu vymazlit!!
Polabský
Středa, 06. prosince 2017 - 17:07:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 957
Registrován: 10-2010
TT hugo:
Jen mi tak napadá, nebyl ten znak ZVIL výše, mezi linkami u oken ??
Hezký den !!
Středa, 06. prosince 2017 - 17:12:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 537
Registrován: 7-2017
mrknem na historická fota[wink]
TT hugo
Středa, 06. prosince 2017 - 20:01:31  
Neregistrovaný host
212.79.110.70
On ani tak nebyl záměr vytvořit naprosto věrný model, spíš ukázat, že i ty starší "hračkové železnice z NDR" lze při troše snahy vylepšit. Pochopitelně že se nejedná o likvidaci sbírkových věcí, ale slepenec z různě posháněných součástek.
Jinak, jak šel čas, tak lze najít fotografie předloh v takových barevných verzích a úpravách a rozmístění tabulek a nápisů že si fakt nejsem jistý co a kde skutečně bylo. ( počítači nýtů prominou, já vím že na dráze byl vždycky pořádek, a platily předpisy co a jak a odkdy má být, ale mne, to u těchto modelů pro radost, moc netrápí )
Středa, 06. prosince 2017 - 20:46:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 539
Registrován: 7-2017
ale jo...taky souhlasím[wink]i já se na to chystám...mám tam jednu opravdu sbírkovou...a pak ještě jednu,tuctovou,kterých jsou všude mraky...tak na tu se vrhnu[happy]
Polabský
Středa, 06. prosince 2017 - 22:29:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 958
Registrován: 10-2010
TT hugo, vím jaký byl záměr, jen mi to nějak napadlo [happy]
EIO
Pátek, 08. prosince 2017 - 15:41:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 5-2017
Parádne historické koľajisko! [jidlo]





Modely sú v 00/H0 od HWN a Grötsch z NSR. Bolo to pred časom na predaj na e-bay...
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Pátek, 08. prosince 2017 - 17:54:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 8-2017
EIO: V prvním okamžiku jsem si říkal, co je to za hnus. Než jsem se podíval pořádně. To je nádhera!!! To je snad z 30.let?!? To by byla ozdoba a největší atrakce (asi jen pro chlapy), snad každého muzea hraček. Netroufám si odhadnout cenu, ale na to našinec asi mít nebude.
EIO
Pátek, 08. prosince 2017 - 19:08:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 130
Registrován: 5-2017
Ladis-63

To je tak cca zo začiatku 60. rokov a patrí to dnes medzi hračkové železnice kategórie "Tin plate". Tu je odkaz na firmy HWN, Grötsch, Konrad Dressler, J. Distler a mnohé iné vtedy "západné" a u nás asi neznáme značky http://spur00.de/index.html
Dražené to bolo v máji t.r., ale nemám už šajnu koľko bola vyvol. cena (alebo sofort kaufen?) a ako to dopadlo, len ma to samozrejme zaujalo tak som si aspoň "pajcol" fotky... [fotic]
Má to dnes svoje čaro ako snáď všetko z hračiek doby minulej a predminulej... [happy]
WEB Elektroinstallation Oberlind (Sonneberg), DDR [happy]

Poškodený bol smrteľne zranený a jeho liečenie potrvá šesť až sedem dní.
J. Spišiak, ex Policajný prezident SR [kecal]
Pátek, 08. prosince 2017 - 19:50:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 540
Registrován: 7-2017
ano..opravdu zajímavé!![ok]
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 12:06:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 12-2017
Poptávka vyobrazeného vagonku. Nabídky na : skromnypracovnikxl@seznam.cz


(Příspěvek byl editován uživatelem Pacourek_František.)
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 15:50:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 546
Registrován: 7-2017
jsem sice TTčkář,ale.....nepamatuju se že bych v HO se s takovýmto vozem kdy setkal[coze][ok][ok]
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 16:46:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2011
Ano tento vůz existoval, možná mám někde jeho kastli má už hodně za sebou, na vyobrazeném voze chybí tabulka na průvodky
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 19:31:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 246
Registrován: 10-2013
zeuke:
"jsem sice TTčkář,ale.....nepamatuju se že bych v HO se s takovýmto vozem kdy setkal[coze][ok][ok]"
Ale jó. Jde o starou verzi "Shell" DB. Třeba je tady - stará verze. Nová verze je zase tady. Na e-bay.de jsou ještě další.