Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 18. 02. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 18. 02. 2017

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 16. února 2017 - 14:52:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6949
Registrován: 4-2003
Mladějov:A už vidím, jak tady zase titíž budou psát, že je potřeba počkat další rok, pak dva, tři, protože..

V Praze notorické vzduchovoziče máme a jmenují se S65 a linka ML Hostivař - Roztoky. Jezdí stále, protože je to něčí dítě a ten si na ně nedá sáhnout.


Já nemám nic proti expresům, já mám hodně proti vzduchovozičům a jejich nekritickým zastáncům, a to je rozdíl.

Tak to jsme na tom stejně a stejně tak i dopadneme: Budeme jako kacíři pro výstrahu upáleni za živa elektrickým obloukem vzniklým nuceným dotykem na trakční vedení [biggrin].
Mladějov
Čtvrtek, 16. února 2017 - 14:57:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9616
Registrován: 3-2007
Korekce..podívejte se, když jede ráno z Prahy do ČB vlak 5:32 a 6:02, tak je jasné každému, kdo tím směrem jezdí, že to je na korekci. To je tak na šotovýlety do Lince (nešoto a nerežista tím nepojede, protože cena).

Holt se mělo přidat pár Ex na špičku k síti R po hodině, a ne dělat vlakodrom jakoby systémově.
Prostě to, že Ex sežerou frekvenci R bylo jsané od začátku a nepřípoji R i Ex třeba na /z toho JH se udělalo víc škody, než užitku.

Nedomyšlené a co se týče Krumlova akorát reakce na Arrivu za každou cenu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Mladějov
Čtvrtek, 16. února 2017 - 15:04:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9617
Registrován: 3-2007
Přidej si Brame k nim ještě krabičku do Čakovic kromě pár špičkových spojů.
ML Roztoky-Masaryčka v kladiva bych pochopil, po zahuštění ptg z Kralup na čtrvthodinu zž moc ne, a víkendy ML je vzduchovození řádu 1-5 ks.
Čtvrtek, 16. února 2017 - 15:21:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6950
Registrován: 4-2003
Mladějov: Přidej si Brame k nim ještě krabičku do Čakovic kromě pár špičkových spojů.

Tři čtyři páry ráno a odpoledne čtyři pět párů. Zbytek nic moc. Jenže S34 má v případě zlepšení infrastruktury (minimálně částečné zdvoukolejnění), pořízení jiných vozidel a protažení vlaků do Neratovic velkou šanci na to se stát plnohodnotnou příměstskou linkou stejně tak jako S1, S2 apod., kdežto S65 a ML nikoliv.

Tady je to i o výhledu do budoucna a S65 a ML ten výhled nemá žádný. Respektive mne nenapadá, co s tím provést, aby výhled byl [sad].

Stejně tak jsem přesvědčen, že dobrý výhled má i S6, ale zatím je to tak na úrovni S34......
Čtvrtek, 16. února 2017 - 16:04:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13284
Registrován: 10-2004
Mladějov:
"Holt se mělo přidat pár Ex na špičku k síti R po hodině, a ne dělat vlakodrom jakoby systémově."
Ale k síti R, ne k sítí Sp, tedy minimálně průjezd Plané, Olbramovic a asi i Soběslavi. Tedy spíše jako základ rychlejší vrstvu a do toho špičkové spěšňáky a mimo špičku přestup z regionálních vlaků v Táboře.

(Příspěvek byl editován uživatelem orky.)
Čtvrtek, 16. února 2017 - 16:52:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13264
Registrován: 12-2007
A tady je návh pro tratě 240+241 http://www.okrisky.cz/assets/File.ashx?id_org=10977&id_dokumenty= 367311
Ta 240 tam není celá, takže z toho není vidět, že přestupní doba v Třebíči mezi Os vlakem od Jihlavy a Os vlakem na Brno bude činit (nakonec jen v pracovních dnech; ještě na podzim 2015 to bylo předpokládáno celotýdenně**) cca 100 - 105 minut (z jiného úhlu pohledu: Os na Brno odjede z Třebíče jen cca 15 - 20 minut před příjezdem os vlaku od Jihlavy. [happy])

** Časové polohy víkendových spojů jsou nakonec v odkazovaném návrhu posunuty tak, že o víkendu ta přestupní doba bude o poznání kratší.
Čtvrtek, 16. února 2017 - 17:05:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4380
Registrován: 8-2012
Wagon: Jistěže se D3 jednou dostaví, to že zrovna teď neschopnost ministerstva dopravy připravovat další úseky znamená nestavění není podstatné. Ani ten železniční koridor není hotový a nestaví se na pět let.
jsou prostě starší lidé anebo studenti, kteří zpravidla auto nemají
VŠ studenti právěže dost často už jo. Vy to očividně nechápete, ale tady nesoutěžíte o potenciál 20 tisíc aut, ale primárně o drobečky těch, kteří nemají jinou možnost.
Debatovat v současné době o jejich likvidaci ...se to snaží točit akorát Wagoni a spol. Můj příspěvek byl o tom, že Exy kanibalizují původní R vrstvu, která částečně půjde do kytek plus že Exy brzo zastaví ve Veselí. Jestli v tom vidíte debatu o jejich likvidaci, tak jste dobrej.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 16. února 2017 - 17:10:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6951
Registrován: 4-2003
Orky:Ale k síti R, ne k sítí Sp, tedy minimálně průjezd Plané, Olbramovic a asi i Soběslavi. Tedy spíše jako základ rychlejší vrstvu a do toho špičkové spěšňáky a mimo špičku přestup z regionálních vlaků v Táboře.

To, že R na 220 jsou převlečené Sp, tu razíš zejména Ty. To se ale dá říci leda tak o R Praha - Rakovník, ale tady je to zcela mimo mísu [crazy].

Rychlíky na 220 se zrychlit dají a jestli bych někde prosazoval elektrické jednotky (například již nakoupené interpantery), tak právě na trati 220 na jejich současných rychlících - to vše proto, aby rozjezdy a brzdění byly co nejkratší, stejně tak aby výměna cestujících byla co nejrychlejší. Pak by se hodně setřely rozdíly mezi R s elektrickou jednotkou stavících jako dnes a Ex, kde by přibyla zastávka ve Veselí nad Lužnicí.

A když si vylobbujete drát do Krumlova, tak mohou jezdit rychlíky s elektrickou jednotkou až tam
[biggrin].
Čtvrtek, 16. února 2017 - 17:13:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13265
Registrován: 12-2007
Hlavně je nesmysl křižování v Krahulově, neb R z Brna do Jihlavy má jízdní dobu z Třebíče do Okříšek 15 minut a v opačném směru 11 minut, takže je viditelně jasné, že ten R z Brna bude pár minut (2-3) stát v Krahulově (pojede-li protisměr včas).
... a pokud včas nepojede (bude-li mít přinejmenším cca +6 min. či více), tak se křižování přeloží do Okříšek a tím pádem odjede Os do Znojma až po příjezdu R od Brna.

Pokud vše pojede včas, tak Os do Znojma odjede z Okříšek 4 minuty před příjezdem R od Brna (L:02 vs. L:06 h). To si na sebe budou moci u vjezdových návěstidel žst. Okříšky zamávat. Možná projedou přes přejezd silnice II/405 v rámci jednoho uzavření přejezdu. [happy]

Ale pozor - křižování rychlíků v Krahulově nově bude jediným křižováním R-240 v jednokolejné části t-240, namísto dosavadních dvou. Tzn. o to méně pobytů z dopravních důvodů budou rychlíky mít (se všemi výhodami, ale i nevýhodami). [happy]
Čtvrtek, 16. února 2017 - 17:15:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7562
Registrován: 5-2002
Můj příspěvek byl o tom, že Exy kanibalizují původní R vrstvu, která částečně půjde do kytek plus že Exy brzo zastaví ve Veselí. Jestli v tom vidíte debatu o jejich likvidaci, tak jste dobrej.

Jo jo, to si myslím taky.

I proto bych nejraději viděl zastavení Ex v Soběslavi (viz. poznámka v dalším pokračování) a Veselí a nebo takové zpomalení Sp, aby dojel těsně před Ex do Veselí (a tam skončil).
Sp: Praha hl.n. - Praha Vršovice - Benešov a dále jako Os do Tábora nebo do Veselí.
V případě potřeby šetření vozů a Es by to mohlo být i jinak.
Sp Praha hl.n. - Praha Vršovice - Benešov a dále jako Os do Olbramovic nebo Heřmaniček (budoucí Červený Újezd)
Os Olbramovice - Tábor - Veselí

Ale vůbec mě neberte vážně. Buď po této trati jezdím s bednami nebo po 1/3 + D3 autem.
Čtvrtek, 16. února 2017 - 17:56:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13285
Registrován: 10-2004
Bram:
"Orky:To, že R na 220 jsou převlečené Sp, tu razíš zejména Ty. To se ale dá říci leda tak o R Praha - Rakovník, ale tady je to zcela mimo mísu."
Rozhodně to není mimo mísu víc než to, že dálkovou dopravu na trati 220 nazýváš dopravou regionální. Rychlíky na koridoru nemají co stavět v tisícihlavých Olbramovicích ani v třitisícehlavé Plané. V podobně velkých obcích mnohdy nestaví rychlíky ani na mnohem méně významnějších tratích, kde jezdí.

Bram:
"Rychlíky na 220 se zrychlit dají a jestli bych někde prosazoval elektrické jednotky (například již nakoupené interpantery), tak právě na trati 220 na jejich současných rychlících - to vše proto, aby rozjezdy a brzdění byly co nejkratší, stejně tak aby výměna cestujících byla co nejrychlejší. Pak by se hodně setřely rozdíly mezi R s elektrickou jednotkou stavících jako dnes a Ex, kde by přibyla zastávka ve Veselí nad Lužnicí."
Opět mi připomínáš jednoho zdejšího diskutujícícho, který podobně argumentuje proti spěšňákům na trati 238.
Čtvrtek, 16. února 2017 - 18:06:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2924
Registrován: 8-2010
Orky: Nevím, kde berete informace o Ex2, ale teď jedu Ex 124 Radhošť: 7 vozů celkem, restaurační vůz zde je a na prázdnost si tento vlak rozhodně stěžovat nemůže. A pokud vím tak hospoda jezdí na Ex2 běžně [wink]
Praha-Ruzyně, Olomouc
statistik_x
Čtvrtek, 16. února 2017 - 18:09:48  
Neregistrovaný host
94.142.238.167
Petr Šimral: Sp Praha-Benešov myslím že musí zastavit ve Strašnicích (v budoucnu na Zahradním Městě nebo v Hostivaři) a v Čerčanech, kde by měly být navázané osobáky směr Týnec a Sázava.
Podle mého názoru není únosné mít trasu Benešov-Budějovice na dva přestupy. Nezdá se mi ani Benešov-Tábor s přestupem.
Čtvrtek, 16. února 2017 - 18:57:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7565
Registrován: 5-2002
Podle mého názoru není únosné mít trasu Benešov-Budějovice na dva přestupy. Nezdá se mi ani Benešov-Tábor s přestupem.

Kolik cestujících jezdí z Benešova do Tábora mimo vlsky R?

Kolik cestujících jezdí z Benešova do Českých Budějovic celkem?
statistik_x
Čtvrtek, 16. února 2017 - 19:09:33  
Neregistrovaný host
94.142.238.167
Oboje samozřejmě málo.
Pochopil jsem ty Vaše linky jako kombinaci Ex a Sp, bez R. Napsal jste i variantu:
"Sp Praha hl.n. - Praha Vršovice - Benešov a dále jako Os do Olbramovic nebo Heřmaniček (budoucí Červený Újezd)
Os Olbramovice - Tábor - Veselí
"
Benešov-Tábor: Neumím si představit, že by se pro těch pár lidí jedním vrzem zrušilo jak přímé spojení R, tak přímé spojení Os.
Benešov-Budějovice: Neumím si představit, že by se přímý R nahradil dvěma přestupy.
Nebo jste to myslel jinak?
Čtvrtek, 16. února 2017 - 19:13:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7566
Registrován: 5-2002
ad statistik_x: Benešov-Tábor: Neumím si představit, že by se pro těch pár lidí jedním vrzem zrušilo jak přímé spojení R, tak přímé spojení Os.

Sám uvádíte, že jde o "pár" lidí.

Není to jen jeden z paragrafů modrogumního života: "Ono se to tak vždycky dělalo" ?
Liberečák2
Čtvrtek, 16. února 2017 - 20:22:24  
Neregistrovaný host
88.101.95.19
Občas může zkrácení jízdní doby o pár minut znamenat velmi podstatné zkrácení celkové doby přepravy. Několikrát ročně jezdím služebně trasu z Liberce do ČB. Před zavedením Ex mně cesta trvala 5 hodin (33 minut na přestup z hlavního nádr. na Černý Most nestačilo, byť IDOS má dobu na přesun 30 min.). Nyní v pohodě za 4 hodiny (a na přesun na Černý Most mám 55 minut). Autem je to 3,5 hodiny, ale neudělám nic, takže od zavedení Ex už jinak nejezdím.
Čtvrtek, 16. února 2017 - 20:54:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 968
Registrován: 12-2007
Na stránkách Jikordu jsou zveřejněny návrhy jízdních řádů linek Ex a R pro rok 2017/2018!
Čtvrtek, 16. února 2017 - 21:03:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 453
Registrován: 1-2004
Ještě ke Sp (VDV - viz výše) ze Slavonic/Dačic do Havl. Brodu: Co by na tom jezdilo? Stadlery?
statistik_x
Čtvrtek, 16. února 2017 - 21:10:26  
Neregistrovaný host
94.142.238.167
Petr Šimral: Těch "pár lidí" je spíš pár desítek. Když se sečtou cesty pravidelně dojíždějících (všemi dopravními prostředky, denně i týdně) Benešov-Tábor, Bystřice-Tábor, Benešov-Budějovice a Vlašim-Budějovice, tak je to dohromady o něco víc, než je pravidelně dojíždějících Praha-Soběslav.
Z Benešova a Bystřice jezdí mimo jiné studenti SŠ do Tábora, na školy které v Benešově nejsou (jednotlivci, většinou denně).
Z Benešova a Vlašimi jezdí do Budějovic na VŠ desítky studentů, většinou týdně, dalších x studentů jezdí z obcí na Benešovsku.
Určitě je třeba zabývat se tím víc, než jestli bude přímé spojení Praha-Soběslav.
StarMaster
Čtvrtek, 16. února 2017 - 21:17:06  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Vzhledem k neexistenci dálnice mezi Mirošovicemi a Meznem má smysl dostavět tu dálnici (což se děje) a nevymýšlet další vzduchovoziče.

Tak ji chtějte dostavit mezi Mirošovicemi a Meznem a ne skrz Posázaví a třeba se jí i dočkáte. ŘSD ale chce válku s veřejností. [yawn]
Čtvrtek, 16. února 2017 - 21:19:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1372
Registrován: 12-2007
T . H . : Můj téměř čtyřicetiletý syn bydlí v Milovicích a pracuje v Praze. někdy jede do práce autem, jindy vlakem. Ve vlaku si může pročíst všechny informace na tabletu, připraví se na přednášky, zdřímne si apod., což jako řidič auta nemůže. Pokud je cestovní rychlost automobilu podobná cestovní rychlosti vlaku, potom čas ve vlaku je možno využít k četbě, komunikaci, získávání informací k občerstvení nebo k odpočinku, což při jízdě autem nemůžete. Kolikrát jsem jel ve vlaku, kde se mnou jeli do Tábora nebo z Tábora dost movitě vypadající lidé (lépe řečeno asi měli na to, aby si auto koupili). Podle mne jeli vlakem proto, že čas ve vlaku mohli využít. Ale podmínkou samozřejmě je solidní doprava k nádraží (v Táboře je velmi dobrá MHD), pohodlnost vlaku, rychlost a četnost spojů.
Čtvrtek, 16. února 2017 - 21:24:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2928
Registrován: 8-2010
https://zeleznicar.cd.cz/zeleznicar/hlavni-zpravy/jizni-expresy-p rilakaly-stovky-cestujicich/-13650/

[biggrin] Předpokládám, že článek zde bude patřičně zkritizován [andel]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 16. února 2017 - 22:03:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3137
Registrován: 5-2002
Mně se to zrušení rychlé vrstvy z Benešova do Tábora taky nějak nezdá. Už proto, že se tam dojíždí do škol nebo do práce. Jedině snad, kdyby se osobákům radikálně prosekaly zastávky. Z těch rychlíků od Tábora vystupuje v Benešově víc lidí, než v podobné časy z osobáků.
Čtvrtek, 16. února 2017 - 22:05:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13266
Registrován: 12-2007
Ještě ke Sp (VDV - viz výše) ze Slavonic/Dačic do Havl. Brodu: Co by na tom jezdilo? Stadlery?
Ano, takový je oficiální předpoklad.

Mj. z informací, které jsem si na ten podzim 2015 vyžádal u KÚ, vyplývá, že kvůli ostrým jízdním dobám je nutné na tuto linku nasadit soupravu schopnou jet na "horní rychlostníky".
shanyiz
Čtvrtek, 16. února 2017 - 22:24:52  
Neregistrovaný host
95.82.135.157
to Canfranc: Na ty Sp vlaky Slavonice - Brod má být nasazován vůz řady 841 ve dvojici.

to David: Opožděním odjezdu R z Jihlavy na Brno o ty cca 3 minuty by se křižování přesunulo do Okříšek. A výborný postřeh na úpravu JŘ s těmi nepřípoji v Okříškách. [ok]
statistik_x
Čtvrtek, 16. února 2017 - 22:48:18  
Neregistrovaný host
94.142.238.167
Brr: "Mně se to zrušení rychlé vrstvy z Benešova do Tábora taky nějak nezdá. Už proto, že se tam dojíždí do škol nebo do práce."

Při posledním SLBD byla denní dojížďka Benešov-Tábor 6 studentů a 5 pracujících. V opačném směru 2 studenti a 17 pracujících denně, v obou případech všemi dopravními prostředky dohromady.
(S tím kontrastuje třeba denní dojížďka Čerčany-Praha, která je jen ze samotných Čerčan 200 lidí denně a žádný rychlík tam nestaví, ani kvůli přípojným vlakům, z kterých přestupují další lidi.)

Osobák na koridoru pravděpodobně bude mít zhruba stejnou jízdní dobu Benešov-Tábor jako má dneska rychlík.
Část lídí, kteří vystupují v Benešově, jede z Olbramovic respektive z lokálky.
Takže to rozhodně nejsou takové počty lidí, aby kvůli nim muselo být rychlíkové spojení. Mně se kombinace Ex a Sp-Os jeví jako hodně výhodná pro většinu cestujících, slušná pro menšinové směry a přitom docela ekonomická.

Honza7887: Nějak "zapomněli" sečíst, kolik lidí jelo v rychlících, sečíst a porovnat s údaji z minulých let. O to přitom celou tu dobu jde.
Čtvrtek, 16. února 2017 - 22:58:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4382
Registrován: 8-2012
Můj téměř čtyřicetiletý syn bydlí v Milovicích a pracuje v Praze
Aha, sugestivní zatáčka od Tábora k Milovicím.
dost movitě vypadající lidé
[lol] Čekají nás ještě podobné argumentační perly?

článek zde bude patřičně zkritizován
Proč? Vždyť "si cestující okamžitě oblíbili" potvrzuje mé tvrzení, že frekvence se generuje hlavně kanibalizací již existující R vrstvy (o jejích "úspěších" přitom ani písmenko).
(No a na "osvědčeném" lůžku do Curychu se přes svátky jezdilo za "zaváděcí" podnákladové ceny, což taky není úplně typický stav.)

Několikrát ročně jezdím služebně trasu z Liberce do ČB
Hele jo, tohle mě přesvědčilo. Jestli to pomůže i jen jedné osobě párkrát ročně, tak se to přece vyplatí. Zdroje jsou!

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 16. února 2017 - 23:14:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1374
Registrován: 12-2007
T . H .: No nic pořádného neuvádíte. Jenom jsem chtěl ukázat, že i lidé, kteří mají auto, jej často do práce nepoužijí, protože čas ve vlaku mohou lépe využít než při řízení auta. Ale to asi nepochopíte.
Čtvrtek, 16. února 2017 - 23:23:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4383
Registrován: 8-2012
No nic pořádného neuvádíte
Přizpůsobil jsem se vaší úrovni.
Taky mám auto, taky můžu ve vašich očích "dost movitě vypadat", ať už to znamená cokoli, a občas jedu vlakem.
Nedokazuje to vůbec nic.

P.S. kdyby tu Ex vrstvu začal jezdit nějaký neoblíbený dopravce (bez objednávky ministerstva), byl by okamžitě napaden za vyzobávání rozinek a skončil nabonzován na Úřadě pro narušení "hospodářské vyváženosti" původní linky...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 17. února 2017 - 01:20:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 4-2004
StarMaster, D3 Tak ji chtějte dostavit mezi Mirošovicemi a Meznem a ne skrz Posázaví a třeba se jí i dočkáte. ŘSD ale chce válku s veřejností.

Přesně tak. Resp. ŘSD válku jistě nechce (veřejnost neuznává, myšlenkově je někde v 80. letech), ale s takovou se jí nevyhne. Viz třeba článek v A2 4/2017, s. 30.
application/pdf
A2_4_2017_Bez ucasti verejnosti.pdf (87.7 k)


Orky 13281: s chyběním ranních R souhlas. Ale nemají být zřizovány na úkor jiných stávajících. Prostě celý systém dálkové dopravy potřebuje po letech stagnace mírně posílit, zatím spíš o jen o několik(-náct) procent (tu zaplnit díru, tu přidat okrajový spoj, tu zahustit špičku) – pořád mnohem méně dramatický nárůst než někdy před 10–15 lety, kdy se to zavádělo.

Díky příslušným uživatelům za zveřejnění linků na návrhy. U Vysočiny se skutečně jedná až o 2018/19? Souhlasilo by to s tím, že návrh dálkovky na Jikordu předpokládá křižování SQ.

Nevím, zda chystá Vysočina nějaké Sp i na 238, nicméně pořád si myslím, že tam by se mělo na objednávce podílet i MD. V souladu s návrhy by se nabízelo spíš zapojení do uzlu HB v sudou celou. Při propojení ramen Pce – HB a HB – Slavonice by předpokládám vznikla kolize s vlaky Pha – Brno...

Z návrhů na Jikordu jsou vidět drobná posílení: večerní pár Plzeň – ČB i v sobotu (konečně!) a "baby švejk" v 6 z Písku a v 17 z ČB v X a 6, resp. 7. Jsou to drobty, ale aspoň něco. U Prahy trasování zřejmě přes Rudnou, proto dost značné zpomalení, při kterém by nějaké posílení na Příbram nejspíš vyšlo naprázdno. Jakápak bude asi délka této dočasnosti...

Na 225 bohužel kontraproduktivní omezení jízdy dopoledních a večerních spojů nezmizela. A u 220 v podstatě status quo – popravdě řečeno, když tady čtu různé návrhy, jak v zárodku zakroutit krkem veškerým pokusům dostat z té tratě maximum, musím se MD v tomto konkrétním bodě zastat.

(Příspěvek byl editován uživatelem Wałbrzych.)
Pátek, 17. února 2017 - 02:52:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13269
Registrován: 12-2007
Ještě k A tady je návh pro tratě 240+241 http://www.okrisky.cz/assets/File.ashx?id_org=10977&id_dokumenty= 367311

Nějak mi nesedí ty jízdní řády autobusových linek.

Buďto jde o hodně zastaralý návrh (z roku max. 2014, i když už tehdy se dalo předběžně počítat s tím, že napřesrok bude příslušná stavba hotova). Anebo tedy jde o návrh aktuální, ale pak je divné, že se u těchto linek nepočítá se zajížděním do (dle názoru příslušného městského orgánu veřejné správy) "jediného moderního přestupního terminálu nejen na Vysočině, ale i na celé jižní Moravě". [happy]

Skutečně dálková linka musí v daném případě projet Benešov (...) Jinak bude, zvlášť po uznávání jízdenek pražské integrované dopravy, nerovnoměrně vytížená, prvních 50 km bude vytížená moc a dalších zhruba 120 km vytížená málo.
Nerovnoměrně vytížená (ve smyslu "Praha - Benešov o dost více cestujících než z Benešova dál") bude v tomto ohledu jakákoliv linka. Ať už to bude "rychlík" Praha - Veselí n/L. - "kamkoliv dál", či pásmový Sp Praha - bezzastávkově Benešov - všudezastavujícně Tábor.
Pátek, 17. února 2017 - 07:41:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 5-2014
T_._H_.: Tak šup šup, už aby tam byl. Jako vrchní rádce železničářského spasitele to jistě můžete zařídit. A tentokrát Vám i zatleskám [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Pátek, 17. února 2017 - 08:13:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13286
Registrován: 10-2004
Wałbrzych: Teď je potřeba současný systém dálkové dopravy zanalyzovat a podle toho přijmout opatření. A nemyslím si, že případné nové vklaky nemají být zřizovány na úkor stávajících. Některé vlaky dálkové dopravy vozí velmi malé množství cestujících a jejich převedení do jiných poloh by bez navýšení prostředků mohlo vykonat lepší službu (biz třeba právě rychlík Kolín - Ústí nad Labem s příjezdem ve čtvrt na 12 v noci.
Co se týká švejků, tak je otázka, zda tuto linku vůbec provozovat. Tranzit Praha - trať 200 je poměrně malý a vedením přes Rudnou opět ztratí na atraktivitě, sníží se jejich spolehlivost a hlavně dost zkomplikuje spolehlivý a pravidlený provoz linky S6. Já bych asi švejky koncipoval jako turistické vlaky s provozem jen o víkendu s tím, že by zůstaly vedené podél řeky, kdy není čtvrthodinový takt osobáků, takže by se měly vejít. V pracovní dny bych se asi vrátil k modelu návazností ve Zdicích či Berouně.
J. Kučera nereg.
Pátek, 17. února 2017 - 08:46:01  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Na R lince Ostrava - Žilina (-Zvolen) žádné povinné místenky od 26. února zavedeny nebudou.
Pátek, 17. února 2017 - 08:58:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 292
Registrován: 2-2012
Orky: Návaznostem bych se snažil za každou cenu vyhnout. Navíc Švejci by mohli po zavedení Exů pomoct s relací Beroun - Praha, na osobáky tam nikdo neni zvědavej. V těch okrajových časech, kdy Erka pojedou méně by snad Ex mohl zastavit i v Rokycanech, obětováni Hořovic a Zbiroha by snad nebyla taková tragedie. Co ještě u těch Švejků nechápu je, že stále jezdí 1252, jen kvůli tomu, že posilu dělaj Bulhaři. Kdyby to pravidelně vezla 754, vagony by se mohly vrátit ráno přes Benešov a mašina by mohla v tejdnu pomoct s Kladnem, v pátek opačný postup. Nebo ať to vozí Praha, v pátek/sobotu by bylo třeba "vymyslet" něco do Prahy a v neděli by Sv mohla jet na 1246, který by se neztratil. Další co by Švejkum pomohlo, kdyby to vozila kvatra, bylo by to lepší využití než na Třeboni, kde přinášej akorát potíže. Co vůbec bude s 842 ze Šumavy?
Ferrari [ok][happy]
#KeepFightingMichael[pozor]

Vlákno "Regiojet" je nej.... [ok][biggrin][cunik]
Pátek, 17. února 2017 - 09:15:43  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72297
Registrován: 4-2003
Honza7887:
"Předpokládám, že článek zde bude patřičně zkritizován"
Minimálně proto, že jsou v něm bláboly - autor nebyl schopen si zjistit ani nejzásadnější skutečnosti. Jako třeba že pětivozové jsou jen některé, navíc pak uvádí kapacitu soupravy čtyřvozové, a ještě blbě (není 204, ale 192).
Jinak se k němu už radši vyjadřovat nebudu. [happy]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
statistik_x
Pátek, 17. února 2017 - 09:29:05  
Neregistrovaný host
94.142.238.167
Walbrzych: jak v zárodku zakroutit krkem veškerým pokusům dostat z té tratě maximum

Hlavně každou kritiku pasovat na "režimu nepřátelskou".

Kdyby skutečně šlo o to dostat z tratě maximum, tak bude snaha podchytit nejen relace Praha-Tábor a Praha-Budějovice, ale podchytit taky Praha-Benešov, včetně relací Praha-Čerčany (-Sázava, Týnec), Praha-Bystřice, atd. Tam je potenciální poptávka, ale není nabídka kvalitního vlakového spojení. Expresy v podmínkách tratě 220 víceméně jen vytahují lidi z rychlíků v úseku Benešov-Budějovice.

Mít dvě skoro stejné dálkové vrstvy a pak už jen osobáky, to je vyloženě hloupý dopravní model. Zřejmě ani na ministerstvu moc neuvažují o přepravních proudech. Respektive uvažují o nich jen tak, že je třeba toho ve středočeském kraji co nejvíce projet, aby ty jejich úžasné dálkové vrstvy nebyly na jednom konci přetížené.

David: Proto je z tohoto hlediska lepší, když vlak obsluhující Benešov nepojede až do Budějovic. Taky proto, že vlak obsluhující Benešovsko by měl zastavit i Strašnice, Čerčany, Bystřice, to jsou potenciálně daleko větší zdroje cestujících než Planá nebo Soběslav směrem na Prahu. Z hlediska obsluhy území by měl zastavit také Olbramovice (přestup), Votice a Heřmaničky (přestup na autobus směr Sedlec).
Pátek, 17. února 2017 - 10:40:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7726
Registrován: 5-2002
StarMaster, D3 Tak ji chtějte dostavit mezi Mirošovicemi a Meznem a ne skrz Posázaví a třeba se jí i dočkáte. ŘSD ale chce válku s veřejností. - realita je taková, že nyní probíhají úpravy silnice I/3 mezi Mirošovicemi a Benešovem = doplnění křižovatek na úplné a třetího pruhu (na který bylo těleso dimenzováno už při stavbě v roce 1970) a doplní se obchvat Olbramovic a možná Miličína. K tomu se dostaví souvislý úsek z Prahy do Písku jako D4, kde ovšem za Vodňany silnice do Budějovic je dnes nevyhovující.
Shanyiz
Pátek, 17. února 2017 - 14:32:34  
Neregistrovaný host
37.188.225.109
Materiály k projektu Veřejná doprava Vysočiny jsou k nahlédnutí na libovolně dlouhou dobu na krajském úřadě Kraje Vysočina, odboru dopravy, ale nesmí se odnášet. Někdo plánuje exkurzi? ☺
Pátek, 17. února 2017 - 19:51:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13287
Registrován: 10-2004
Tak se mi podařilo najít další návrh JŘ pro Vysočinu 2019, tentokrát trať 227 (na konci)
Pátek, 17. února 2017 - 20:24:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7416
Registrován: 5-2007
Orky: Ak tá spešnosť tých spešňákov spočíva vo vynechaní toliko 3 zastávok, navrhujem premenovať na spešňáky veškerú pásmovku na 238 čo ide durch Rosice-Chrudim a budú aj obslúžené zastávky aj spešňáky [biggrin][rofl]
Pátek, 17. února 2017 - 20:29:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 336
Registrován: 5-2013
Orky
Chápu z těch návrhů JŘ 2019 pro Vysočinu dobře, že se chce posunout křižování rychlíků do Jindřichova Hradce v grafikonu, v němž by měl být jednokolejný provoz Ševětín - Dynín?
Pátek, 17. února 2017 - 20:33:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13271
Registrován: 12-2007
Ak tá spešnosť tých spešňákov spočíva vo vynechaní toliko 3 zastávok

Ne tří, ale devíti (Mírovka, Šlapanov, Kamenná, Dobronín, Střítež, JI-Bosch, JI-Staré Hory, Rantířov, Dvorce).

Jinak, tím návrhem t-227 je potvrzeno, že posilové Sp/Os budou v Třešti v S:00 h, čímž definitivně padá ministerský argument (uvedený mj. v koncepci vydané již cca v roce 2011, kde byl asi poprvé zmíněn předpoklad posunu časových poloh R-225 na kříže do J. Hradce + Kostelce), že přesun křižování R-225 z Horní Cerekve do Kostelce = lepší přípoje mezi těmito rychlíky a tratí č. 227. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
shanyiz
Pátek, 17. února 2017 - 22:19:18  
Neregistrovaný host
79.141.241.21
Už jsem dokopal i město Žďár nad Sázavou ke zveřejnění návrhů Veřejné dopravy Vysočiny. [satan]
http://www.zdarns.cz/mestsky-urad/odbory-uradu/odbor-komunalnich- sluzeb/priprava-systemu-verejne-dopravy-vysociny-a-novych-jizdnic h-radu-pro-kraj-vysocina
Pátek, 17. února 2017 - 22:30:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1376
Registrován: 12-2007
statistik_x: Spěšné vlaky na trati 221 zajišťuje Arriva. Pokud by chtěla, tak mohla zajistit spěšňáky Sedlčany - Benešov - Praha nebo Týnec - Čerčany - Praha, popř. Vlašim - Benešov - Praha. Tak by mohla vychytat i cestující ze Sedlčan, Vlašimi a Týnce, kteří by nemuseli přesedat v Benešově nebo v Čerčanech. Mohla by si tak odůvodnit, proč používají nezávislou trakci pod dráty, a třeba by ji Středočeský kraj něco přisypal na dopravu. Trať 212 je podle mého názoru dostatečně vytížená pouze o víkendech od jara do podzimu, protože ji ve velké míře konkuruje dálnice D 1. Sice železničnímu spojení mezi Vlašimí a Prahou také hodně konkuruje dálnice, přece jenom to ale není taková zajížďka, jako do Sázavy a Vlašim má třikrát tolik obyvatel než Sázava.
Borovička: Nevím, jak velké úpravy probíhají na silnici mezi Mirošovicemi a Benešovem, ale doprava se tam pravidelně ucpává. Obchvat Olbramovic myslím také vázne na výkupu pozemků, a pokud se týká obchvatu Miličína, to bude dost těžké řešení vzhledem k poloze Miličína. A pokud se bude jezdit přes Miličín, Olbramovice a zúženým úsekem mezi Benešovem a parkem u Konopiště, tak je to pořád špatné řešení.
Mladějov
Pátek, 17. února 2017 - 23:16:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9639
Registrován: 3-2007
Pokud by chtěla, tak mohla zajistit spěšňáky Sedlčany - Benešov - Praha nebo Týnec - Čerčany - Praha, popř. Vlašim - Benešov - Praha. Tak by mohla vychytat i cestující ze Sedlčan, Vlašimi a Týnce, kteří by nemuseli přesedat v Benešově nebo v Čerčanech. Mohla by si tak odůvodnit, proč používají nezávislou trakci pod dráty, a

Když vy nechápete vůbec důvod, PROČ ta Arriva jezdí.
Fakt ne kvůli ekologii nebo aby někomu oddůvodňovala, že jezdí pod dráty, prostě potřebuje získat zkušenosti, aby je mohla uvést do výběrek na (dotovanou) osobku, nic víc v tom nehledejte, a na tak silně vytížené trati, jako je 221, ty lidi do té zrychlenky nasbírá vždycky.
Jinak 212 znám velmi dobře, na denní dojíždění do Prahy/Benešova je to tak maximálně po Sázavu, ale vytížení je i v kladiva velmi slušné, hodně dělá rekreační doprava a to od května do října včetně.
jo, nějaké ty zimní vlaky po osmé večerní je tragédie, ale jinak 212 není vzduchovozičská a spojuje spolehlivě řadu míst podél Sázavy, kudy kloudná silnice dodnes nevede.
A jestli chce někdo jezdit z Vlašimi netotovaným busem, tak ať jezdí, pořád lepší, než aby ucpával Prahu autem. Nechtějte každého narvat do vlaku za každou cenu a proti jeho vůli, zvlášť, když ta kapacita je na některých tratích okolo Prahy už na hraně.
Pátek, 17. února 2017 - 23:20:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 287
Registrován: 4-2006
Dnešní Ex Budvar v 17:02 z Prahy měl 195 lidí ve dvojce a 35 v první třídě. Předchozí rychlík do Veselí taky plný.
Velkou knihu přírody mohou číst jen ti, kteří rozumějí jazyku, jímž byla napsána. A tímto jazykem je matematika. (Galileo Galilei)
Pátek, 17. února 2017 - 23:32:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1379
Registrován: 12-2007
Mladějov: Nemyslím si, že 212 je vzduchovozička, na straně druhé si nemyslím, že by bylo vhodné mít každodenní provoz třeba vlaků Praha - Čerčany - Sázava. Jinak co se týká Arrivy, já kdybych byl v nějaké komisi týkající se dotované dopravy, tak bych jí rozhodně nedal prachy na to, aby na frekventované trati jezdila nezávislou trakcí. Pokud chce uspět v dotované dopravě, tak musí nabídnout ta spojení, která neexistují. Jinak si může jezdit na trase Praha - Benešov jak chce dlouho, ale těžko uspěje ve výběrku, když by podmínkou jízdy pod elektrickou trakcí byla elektrická jednotka. A takovou podmínku si z ekologických důvodů kraje vždy mohou dát.
Mladějov
Pátek, 17. února 2017 - 23:48:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9640
Registrován: 3-2007
No já bych si nějaká ta dvě Desira v kladiva v 6:15 ráno ze Sázavy a před 7:30 v Praze představit dovedl velmi dobře, ono ten povinný courák Čerčany-Praha velmi odrazuje.

>těžko uspěje ve výběrku, když by podmínkou jízdy pod elektrickou trakcí byla elektrická jednotka.

Hm, myslíte, že se nedá vlak s el. mašinou pronajmout ? Víte, tohle vaše házení klacků pod nohy ala "ošklivé dýzly pod drátama zakážu" způsobuje, že lidi..jedou autem, protože modrogumové to "zakážou".
S blahým pocitem.

>Pokud chce uspět v dotované dopravě, tak musí nabídnout ta spojení, která neexistují.

A to jako proč ? Aby nejezdil ten dýzl pod drátama ?

Já z toho nejsem "nalevo", ale když místo toho jede těch 100 lidí autem..
Jinak vaše nevědomí asi netuší, že nákladní dopravci honí třeba tři Brejlovce na uhelném vlaku z Třebušic
do Hodonína..a vy zakazujete motůrek Desira.


Proč se všichni zakazovači potřebujou vyžívat zrovna na železnici ? To je totiž kupa věcí, která dělá třeba ze stavby nové zastávky několikamilionovou invstici se 70 razítky..a busník zažádá a píchne "fajfku" k silnici a je to.

Kdo chce moc, nemívá nic. (žádný vlak).
Sobota, 18. února 2017 - 09:20:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4218
Registrován: 12-2004
shanyiz: Od kdy by ta Vysočina měla platit?
Sobota, 18. února 2017 - 09:46:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13288
Registrován: 10-2004
Zzz: Tak dle toho, co je na stránkách Žďáru nad Sázavou, tak od GVD 2019/2020. To odpovídá i na dotaz KAF.
Sobota, 18. února 2017 - 10:08:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4219
Registrován: 12-2004
Orky: Tak tj. úlet, snad se toho dožijeme. Zrovna včera jsem hledal pro kamaráda nějaký spojení okolo Hartvíkovic, kam chce jet s dětma.....[auto][auto][auto][auto]
Sobota, 18. února 2017 - 10:27:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5638
Registrován: 8-2006
Žlutý_petr:[ok]

Wagon: Jenže Arriva svým způsobem nabízí neexistující spojení. Nabízí zrychlenky pro lidi, co bydlí dál od Prahy. A třeba Čerčany - hlavák bych zastávkově jezdit nechtěl.[uhoh]
Sobota, 18. února 2017 - 10:43:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13289
Registrován: 10-2004
čelakovičan:
"Žlutý_petr:[ok]

Wagon: Jenže Arriva svým způsobem nabízí neexistující spojení. Nabízí zrychlenky pro lidi, co bydlí dál od Prahy. A třeba Čerčany - hlavák bych zastávkově jezdit nechtěl.[uhoh]"
Jenže poměrně podstatnou část toho, co oproti osobnímu vlaku najede, ztratí tím, že je předjížděna expresem v Hostivaři. Spěšný vlak by ideálně měl být veden tak, aby vytvořil uzel v Čerčanech, tedy vazba na osobáky od Sázavy a Týnce nad Sazávou i za cenu toho, že to odnese osobák (bude předjížděn).
Sobota, 18. února 2017 - 11:00:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1382
Registrován: 12-2007
čelakovičan: Nikdo nebere Arrivě, aby mezi Prahou a Benešovem nadále jezdila jako spěšňák. Ale podle mého názoru by měla uvažovat o tom, aby ty spěšňáky protáhla do Sedlčan, Vlašimi a Týnce. Nevím přesně, jak jsou na Vlašimce a na Pacifiku obsazeny tratě, ale podle mého názoru by měla směřovat tímto směrem. Pak by se možná vyřešily ty stížnosti, že za Benešovem nejsou přímé spěšňáky do Prahy.
Mladějov: Nikomu nic nezakazuji, konečně ani Arrivě, ale regionální vlaky jsou dotované z krajského rozpočtu, a jeho představitelé by si mohli klást podmínky pro to, komu tu dotaci udělí a komu ne. Pokud si Arriva pronajme nebo koupí elektrické jednotky, tak by potom měla mít stejná práva jako např. České dráhy. Co se týká nákladní dopravy tak ta snad není dotovaná. Čili na závěr, ať si každý jezdí čím chce, pokud budou železniční koleje dostačovat. Pokud ale někdo chce dotaci od veřejných subjektů - kraje nebo státu, pak samozřejmě takový veřejný subjekt má právo si stanovit podmínky provozu, včetně třeba toho, že pod dráty budou jezdit jenom elektrické soupravy.
Sobota, 18. února 2017 - 11:20:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5639
Registrován: 8-2006
Třeba Arriva o protažení "někam" uvažuje. Zatím holt jezdí do Benešova. ( Což by zase nešlo v případě Týnce, například.)

Orky: Je otázkou, jestli Hostivař projíždět ( jako Jordán ), nebo tam zastavit ( a být předjet ). Obě varianty mi přijdou špatné...
Sobota, 18. února 2017 - 11:33:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1385
Registrován: 12-2007
čelakovičan: Tak mne bude docela zajímat, zda to uvažování Arrivy se projeví v novém jízdním řádu od prosince.[vypravci]
Sobota, 18. února 2017 - 11:47:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3138
Registrován: 5-2002
jak jsou na Vlašimce a na Pacifiku obsazeny tratě Myslím, že na Vlašimku se ve špičce už nic dalšího nevejde. Jezdit do Týnce zase znamená minout Benešov, který ty vlaky dost živí.
Ale jezdit kamkoliv jinam než Praha - Benešov by vyžadovalo, aby tam StČ kraj objednal Arrivu a přestal objednávat ČD, což je nereálné.
Sobota, 18. února 2017 - 11:56:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13291
Registrován: 10-2004
Wagon: Na Vlašim už zrovna moc prostoru není. Mezi Benešovem a Vlašimi je úsek rozdělen jen Postupicemi. Minimální interval na této trati tak je 45 minut.
Čelákovičan: Pokud se nemají dále zdržovat expresy a rychlíky, tak na současné infrastruktuře je jedinou možností pro existenci spěšňáků předjíždět. Buď to bode dle současného stavu spěšňák expresem (nebo rychlíkem), nebo ten spěšňák bude někde předjíždět osobáky. Tohle by měla pomoci řešit nová 4 kolejka v Praze. Pokud by spěšńáky převzaly podstatnou část frekvence z Benešova a Čerčan, pak by předjíždění mělo probíhat co nejdál u Prahy, tedy v v Čerčanech nebo Senohrabech. Bohužel v Čerčanech při předjíždění kolem celé jaksi chybí jedna kolej, bohužel podobný problém by v určitých obdobích mohl nastat i v Senohrabech.

Brr: Středočeský kraj může objednat spěšňáky od ČD a nechat Arrivu svému osudu. Na 221 by se vešli oba dopravci, jen by se opět o něco navýšilo předjíždění.