Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » GVD platný a připravovaný » Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 31. 10. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse GVD platný a připravovaný do 31. 10. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 27. října 2017 - 08:47:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 596
Registrován: 1-2013
ukončení osobáků z 200 v oblíbených Zdicích

V současném GVD jsou končící/výchozí Os ve Zdicích tři páry v ranní době.
V novém GVD 2018 jsou končící/výchozí Os ve Zdicích tři páry v ranní době.
Pátek, 27. října 2017 - 10:06:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8466
Registrován: 10-2003
Brr: A po kterém JIřím Menzelovi se to bude jemenovat? Tento ještě žije a po žijících osobách něco pojmenovávat by bylo přinejmenším divné.

Tento GVD tím byl pojmenován pár osobáků na 173 a mělo to vztah k Loděnicím (Ostře sledované vlaky). Takže ano je to pojmenování po žijící osobě.[wink]
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Pátek, 27. října 2017 - 10:14:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 107
Registrován: 7-2017
Kam vlastně pojedou ta lůžka a lehátka na IC 573, když ex-Metropol bude jen v relaci Praha-Budapest ?
Pátek, 27. října 2017 - 10:27:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1352
Registrován: 5-2002
Po 170 už jsem dlouho nejel. Myslel jsem, že od Berouna do ROkycan už je hotovo a čeká se jen na tunel. POkud to tak není, tak chápu, že rezerva musí být.
Nakonec na 220 jsme se dočkali předkoridorových jízdnímch dob také až po 10 letech modernizace.
Pátek, 27. října 2017 - 10:35:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8467
Registrován: 10-2003
Chomutovák : Je hotovo z Králova Dvora (mimo) po Ejpovice (dál tunel), jenže teď se opětovně jezdí jednokolejně Zdice - Hořovice, neboť se u Stašova nepovedl při rekonstrukci násep, takže se zpevňuje. Doufám, že do začátku GVD to stihnou. A v současnosti je rozkopaný Beroun (bude více), takže momentálně jednokolejně ještě Beroun - Zdice, neboť je vytrhána 1. kolej kolem ranžíru. Tam ale nechápu proč se nejezdí už skrz něj. Možná to ale není sjízdné od nástupišť, to jsem si nevšimnul.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Mladějov
Pátek, 27. října 2017 - 10:45:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11180
Registrován: 3-2007
Od nástupišť se dá (dalo) jen na vjezdové koleje (ten malý ranžírek u trati 170) a dál je to elektricky nesjízdné + jsou tam všechny vexle na klíče (dělá se ESA).
Jirka_E
Pátek, 27. října 2017 - 11:00:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 726
Registrován: 6-2015
Radekedar:
"EC z Prahy do se budou jmenovat Metropolitan. Nějak mi zatím uniká, proč se u některých linek použilo jednotné pojmenování vlaků, u jiných nikoliv. [uhoh]"
čelakovičan:
"A i u těchto EC zůstala Hungaria a navečer z Prahy " Metropolitan Slovenská Strela".[crazy][uhoh]"
V souvislosti s tím bych také zmínil Ex 536/537, v záplavě Jižních expresů stále pojmenovaný jako Budvar. Krasný bordel, opravdu.. [lame]
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Pátek, 27. října 2017 - 11:21:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6298
Registrován: 5-2002
Vtipné bude taky případné zpoždění v Plzni, kde budou stát vedle sebe dva Západní expresy, každý jinam...
Mladějov
Pátek, 27. října 2017 - 11:25:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11183
Registrován: 3-2007
Úžasná invence, nazvat vlaky, spíš linku z Prahy na jih "Jižní expres" a na západ "Západní expres". Plus Budvar - je vidět, že tohle (jména) je šotouší doména.
Pátek, 27. října 2017 - 11:43:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 143
Registrován: 11-2014
Když už pojmenovat celé linky, tak by to chtělo nějaké tradiční názvy. Co třeba Hungaria pro všechny denní vlaky z Prahy do Budapešti. RJ linka do Vídně by se zase mohla jmenovat Vindobona. Budvar by se mohly jmenovat všechny Ex z Prahy do Budějovic. Taky by to chtělo nějak jménem odlišit linku z Prahy do Chebu a do Mnichova.

(Příspěvek byl editován uživatelem tu_134.)
Mladějov
Pátek, 27. října 2017 - 11:47:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11185
Registrován: 3-2007
Pojmenovávat linky je k ničemu a pro cestující zbytečně dezorientující - viz předchozí text.
Pátek, 27. října 2017 - 11:54:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 7-2017
TU_134: taky by to chtělo nějak jménem odlišit linku z Prahy do Chebu a do Mnichova.

Souhlas. Třeba linka do Mnichova by se mohla jmenovat Čembrlejn. Anebo Benesch Dekret. [biggrin]
Pátek, 27. října 2017 - 11:59:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 145
Registrován: 11-2014
A co třeba jedním směrem Lomikar a druhým směrem Kozina [biggrin]
Pátek, 27. října 2017 - 12:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 257
Registrován: 7-2006
Tak nic horšího už z ČD vypadnout nemohlo, než tak hloupě pojmenovat vlaky.

Z Prahy pojede "Západní expres" směr Stříbro a Cheb i směr Domažlice zároveň, to v tom budou mít lidi akorát chaos. Budou si říkat, kam vlastně ten Expres jede?

To samé "Metropolitan": některé spoje pojedou do Budapešti, některé do Bratislavy, některé do Břeclavi... Takže opět totální chaos. Navíc "Metropolitan Slovenská strela" je bomba největší!!! To muselo dát hodně přemýšlení vymyslet...

Pak je tu Brněnský drak, Leoš Janáček apod... Proč i ty tedy nebyly přejmenovány na Metropolitan??

"Slovácký expres": něco do Luhačovic, něco do Starého Města u Uherského Hradiště a něco do Veselí nad Moravou... Lidi z toho budou akorát nadšení, že jim v tom ČD dělají chaos.

Pokud je nějaký název součástí nějaké linky, mělo by to mít i stejnou výchozí a cílovou stanici, aby v tom bylo pravidlo a lidi to zbytečně nemátlo.

Tahle marketingová strategie se ČD opravdu nepovedla.
Pátek, 27. října 2017 - 12:31:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2093
Registrován: 12-2007
Pojmenování vlaků mělo smysl tehdy, když se kupovaly místenky, lehátka nebo lůžka, protože přece jenom si lidé více zapamatovali názvy vlaků než jejich čísla. Zda to má význam v současné době, to nevím.
Pátek, 27. října 2017 - 12:39:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 361
Registrován: 12-2003
Upřímně, pokud ty jména nemají vysloveně tradici, tak se fakt kromě těch víceméně komerčních (RegioJet, Pendolino..) nepoužívají. Ani já je nepoužívám, pač samomluvou netrpím a nikdo z "obyčejných" lidí by mi stejně nerozumněl. Prostě jedu rychlíkem v půl pátý a jestli se jmenuje Palach, Příhoda nebo Jizera, neřeším.

A když už, tak se témuž vlaku řekne v Praze "děčíňák" a v Děčíně "pražák". Tak má to smysl něco vymýšlet?

H_k: Že se potkají dva vlaky téhož názvu je stejně normální, jako když se potkají dvě tramvaje stejného čísla.
Mladějov
Pátek, 27. října 2017 - 12:49:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11190
Registrován: 3-2007
>Prostě jedu rychlíkem v půl pátý a jestli se jmenuje Palach, Příhoda nebo Jizera, neřeším.

Jistě. protože to je naprosto idiotská inflace jmen. Když mělo kdysi dávno jména akorát pár významných mezinárodních expresů s (pozor !) tradiční a léta neměnnou trasou (a časy), tak to smysl mělo.
Soutěžit v názvech, kdo tam dá větší nulu, každý rok s tím kvedlat a ještě to považovat za plus může jen xxx..nebo někdo z PR ČD.
Pátek, 27. října 2017 - 12:51:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 9-2009
Konečně jsem se dočkal chvíle, kdy všechny problémy na naší železnici jsou již vyřešeny, a proto zbývá jen již okrajová debata o tom, jak se vlaky (ne)budou jmenovat.[happy]
Volám 3x HURÁ.[vypravci]
"Usínal jsem s pocitem, že celý svět je v pr.... Když jsem se ráno probudil, tak jsem ten pocit měl dál. Asi neumím spát." (Jan Werich)
Pátek, 27. října 2017 - 13:15:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8470
Registrován: 10-2003
K tématu jmen třeba tohle https://www.facebook.com/AZDPraha/posts/10155805677416407
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Pátek, 27. října 2017 - 13:24:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 10-2017
Víte prosím někdo jaké přímé vozy poveze pár vlaků IC 572/573 Metropolitan v trase Břeclav-Praha-Břeclav?
Mají to být lůžka/lehátka z/do Budapešti, či kam?
U Metropolu v hlavičce vidím jen lůžko, to možná znamená, že z Prahy po Břeclav poveze jen vídeňské vozy?
Babilon
Pátek, 27. října 2017 - 13:41:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3645
Registrován: 12-2007
"Proto jsme si letos vyzkoušeli marketingové označení některých linek jednotným názvem pro více spojů a osvědčilo se to." (https://www.facebook.com/AZDPraha/posts/10155805677416407)

Které linky jsou označené jednotným názvem? Nějak jsem si toho za celý rok nevšiml. Pendolino nepočítám, to nevzniklo letos, navíc to není označení linky, ale vozidla.
Babilon
Pátek, 27. října 2017 - 13:49:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3646
Registrován: 12-2007
Doposud, když jsme jeli někam na akci, tak jsme se domlouvali, jestli např. pojedeme Husem nebo Křivoklátem. Nově to budeme muset řešit přes čísla vlaků nebo časy příjezdu. Dosavadní způsob mi přišel poněkud lidštější.
Pátek, 27. října 2017 - 13:57:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3308
Registrován: 5-2002
Pokud je nějaký název součástí nějaké linky, mělo by to mít i stejnou výchozí a cílovou stanici Tak tohle bude problém u spojů na dlouhých linkách, kde musí některé okrajové spoje jet jen část trasy.
Právě pojmenování linek vidím jako pokus zlikvidovat tu inflaci jmen a zároveň ponechat i jiné, pro někoho asi zapamatovatelnější označení, než Rněco. Ten chaos Jižní Ex/Budvar přičítám tomu, že se to teprve zavádí a v příštím GVD už to bude v pořádku.
Pátek, 27. října 2017 - 13:58:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2794
Registrován: 5-2006
V jízdním řádu trati 090 pro příští rok je u některých ranních osobáků Praha-Kralupy v hlavičce vlaku invalida bez zvedací plošiny (např. 9604, 9617). Znamená to snad, že na těchto vlacích pojede syslograf místo na Beroun? A na 9611, kde není uvedena 1.třída návrat žabáka nebo chyba tisku? [happy] (obratový 9606 totiž 1.třídu má).
Garfield
Pátek, 27. října 2017 - 14:43:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12423
Registrován: 10-2004
Babilon:
Doposud, když jsme jeli někam na akci, tak jsme se domlouvali, jestli např. pojedeme Husem nebo Křivoklátem. Nově to budeme muset řešit přes čísla vlaků nebo časy příjezdu. Dosavadní způsob mi přišel poněkud lidštější.

Souhlas, ale platí to jenom ve chvíli, kdy daný vlak má stejné jméno aspoň několik let. To si pak jméno vlaku pamtují i nešotouši (např. Landek, ten jezdí ve stejné časy už hodně dlouho, mění se akorát číslo, což většina lidí moc nevnímá). Pokud se ale jméno každý rok mění, pak nevím ani já, jestli jedu Hutníkem nebo Ostravanem.
Pátek, 27. října 2017 - 14:46:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1353
Registrován: 5-2002
Před cca 11 lety jezdil ještě rychlík Vsacan z CHebu přes ÚL, Prahu, Olomouc, Vsetín do Žiliny. K tomu křídlo z Chebu, z Prahy spojené. Oba (všechny 4) vlaky se potkávaly (často na jednom nástupišti) cca ve 12 v Praze a rozpojovaly/spojovaly. Toto byl skutečný chaos, když se hlásil příjezd Vsacanu do Žiliny i příjezd Vsacanu z Žilinu k tomu informace, že přední část pokračuje do Chebu (přes Plzeň) a zadní část pro změnu do Chebu (přes Ústí).

Budvar se jmenuje jinak pravděpodobně proto, že jméno sponzoruje pivovar.
Opět svého času byly pivovarské názvy velice populární (Ex Budvar do Budějovic, Ex Krakonoš do Trutnova, R Náchodský Primátor, R Přerovský Zubr nebo R Žatecký Chmel z Chomutova do Prahy přes Lužnou a určitě jsem na další zapomněl).
Babilon
Pátek, 27. října 2017 - 14:56:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3647
Registrován: 12-2007
Souhlas, ale platí to jenom ve chvíli, kdy daný vlak má stejné jméno aspoň několik let. To si pak jméno vlaku pamtují i nešotouši
Platí to, i kdyby se jména měnila každý den. Nejde o to si jméno pamatovat, ale použít ho jako identifikátor místo čísla vlaku nebo času odjezdu.
Pezos
Pátek, 27. října 2017 - 15:05:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 777
Registrován: 4-2014
Garfield:
"Pokud se ale jméno každý rok mění, pak nevím ani já, jestli jedu Hutníkem nebo Ostravanem."
Další krásný příklad je Beskyd, poslední dobou téměř každý rok jiná trasa/čas/omezení.
Babilon:
"Nejde o to si jméno pamatovat, ale použít ho jako identifikátor místo čísla vlaku nebo času odjezdu."

Použití místo času odjezdu má jednu nevýhodu: ani orientačně netušíte, v kolik to jede (stejně, jako u čísla vlaku).

(Příspěvek byl editován uživatelem pezos.)
Babilon
Pátek, 27. října 2017 - 15:06:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3648
Registrován: 12-2007
Právě pojmenování linek vidím jako pokus zlikvidovat tu inflaci jmen
V čem je inflace jmen špatná? To, že se každá stanice nějak jmenuje, je taky špatně? Proč má každý jméno a příjmení, když bychom se mohli oslovovat rodným číslem?
Naopak, za inflaci považuji, když se jedno jméno použije pro 35 vlaků. To pak nenese prakticky žádnou informaci.
Pátek, 27. října 2017 - 15:28:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2963
Registrován: 2-2007
Docela by mě zajímalo, proč RJ 1003 bude od nového GVD projíždět Český Těšín [proud]
Alex7
Pátek, 27. října 2017 - 15:39:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 125
Registrován: 6-2016
To současné pojmenování linek je pěkný kočkopes. Myšlenka je to dobrá, ale chtělo by to nastavit jasná pravidla. Např. Krušnohorský rychlík - všechny vlaky Praha-Ústí-Cheb. Chomutovka - končí/začíná v Chomutově. Větruše - z Prahy do Ústí jede mimo takt. Na druhou stranu názvy linek bych nově zavedl u Os na regionálních tratích, které mají své jméno. Platí to hlavně pro tratě v okolí Prahy nebo v Ústeckém kraji. Příklady: Posázavský pacifik, Švestková dráha. Pojmenování vlaku by v těchto případech sloužilo jako reklama na turistickou atrakci a nejspíš by byla placená kraji.
Pátek, 27. října 2017 - 15:45:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5226
Registrován: 6-2010
Víte prosím někdo jaké přímé vozy poveze pár vlaků IC 572/573 Metropolitan v trase Břeclav-Praha-Břeclav?
současné vozy Praha-Budapest a zpět

U Metropolu v hlavičce vidím jen lůžko, to možná znamená, že z Prahy po Břeclav poveze jen vídeňské vozy? Do Vídně zřejmě jen lůžko a to právě na Metropolu
Pátek, 27. října 2017 - 16:21:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3045
Registrován: 4-2007
Mě osobně název "Metropolitan" nevadí, je fakt, že jsem doufal, ale čistě ze štoušského pohledu, že mezistátní názvy vydrží. Na druhou stranu mě ani nijak neurazil nápad "jižní expres a západní expres", ale pak mi uniká, proč tento název má i vlak do Mnichova a co už vůbec nechápu, proč jsou všechna ostatní jména nacpána na rychlíky jezdící Praha-Plzeň, Praha-Budějovice po hodině.
Já osobně bych asi pojmenoval expresy, klasickými jmény a z rychlíků, co jezdí každou hodinu je sundal.

P.S. Největší zvěrstvo je asi EC "Metropolitan Slovenská strela", fakt hrůza.
Pátek, 27. října 2017 - 16:38:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 362
Registrován: 12-2003
Babilon 3646: A kdo jsou vaši kolegové? Počítám, že k železnici mají blízko, tudíž této hantýrce rozumí. Když bych řekl manželce, že místo "rychlíku v půl šesté" pojedeme "Karlexem", tak to má pro ni informační hodnotu nula. A to jezdíme denně. Věřte mi, že obyčejný smrtelník zná Pendolino, Regiojet (který si navíc plete s railjetem), rychlík a osobák.

Alex7: Pojmenování linek soobních vlaků už existuje: S1 - S99 atd.

(Příspěvek byl editován uživatelem romanero.)
Babilon
Pátek, 27. října 2017 - 17:15:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3649
Registrován: 12-2007
A kdo jsou vaši kolegové? Počítám, že k železnici mají blízko
Občas jezdí vlakem, někteří třeba i 2x ročně. :-) Ne, nejedná se o žádný šotospolek.

Když bych řekl manželce, že místo "rychlíku v půl šesté" pojedeme "Karlexem", tak to má pro ni informační hodnotu nula.
Zatímco když řeknete, že pojedete Západním expresem, tak ta informační hodnota vzroste?

"Karlex" pro někoho informační hodnotu má, pro někoho nemá. Zatímco "Západní expres" nemá informační hodnotu pro nikoho.
Pátek, 27. října 2017 - 21:12:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 6-2008
Chtělo by to přestat přemýšlet šotoušsky. Běžný cestující se neřídí jménem. Neznám nikoho, kdo by řekl, že jede Smetanou, ale jede railjetem v 6:52. Nejede Budvarem, ale expresem v 15:02 atd. Takže jména jsou zbytečná. Ono i pojem například Jižní expres není o tom, že někdo bude říkat "jedeme Jižním expresem",takže nějaké zmatky na nádraží nečekám. Smyslem sjednocení názvů je marketing, kdy se lépe prezentují služby a ČD se snaží sjednotit kvalitu všech vlaků na dané lince. Ono se lépe cestujícím prezentuje, když napíšete "Pojeďte z Prahy do Českých Budějovic 8x denně Jižním expresem, již od 160 Kč, jízdní doba 1:56. Na palubě naleznete ty a ty služby". To, že jeden vlak jede do Krumlova a čtyři do Linze je vedlejší. Smyslem je především trasa Praha - České Budějovice. To samé například Západní expres, kde půjde primárně o trasu Praha - Plzeň.
Pátek, 27. října 2017 - 21:15:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6015
Registrován: 8-2012
No já už čekám akorát na "Severní express", neboli dejchavičnou hydru "se třema" z Prahé do Turnova/Tanvaldu, jak se tam bude prezentovat ta kvalita a služby [happy].
Popř. pamětníci vědí, co to byla "Perla severu"...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 27. října 2017 - 21:32:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 130
Registrován: 10-2010
Pane Vlček, mohl by jste přestat s Vaší vidinou destrukce JŘ po nástupu západních expresů. Pripomínáte mně Nostradama, který předkládá již několik let konec světa. Počkejte si pár měsíců a pak se vyjadřujte. Děkuji
Pátek, 27. října 2017 - 23:14:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 5-2015
Už to tady někdo několikrát psal.
ČD umí opravdu vždy překvapit.
Když se neradikalizuje nic v JŘ dálkovce.
Mimo další popravy nočního Slovenska.
Tak alespoň názvy vlaků dojebou s prominutím na ultimo.
Ani se nedivím steskům Garfielda, Babilona, Pezose a zřejmě i dalších.

Někteří jsou zcela pro zrušení ať zůstanou jen čísla. Nic proti.
Samozřejmě věc názoru.
Za mě však názvy k vlakům jednoznačně patří.
Nesměl by o nich však rozhodovat a každo ročně měnit ten spolek(raději nepíši koho, aby mi to nesmazali) z nábřeží.
Kde si pospolu notují v tom, jak zas něco zničit/popravit/zlikvidovat a nasrat co nejvíc lidí.

Jak píše a posmívá se TH či poukazuje DJ_la_défense EC Metropolitan Slovenská strela.
To je meziplanetárně metropolitní výstřik!!! zoufalství.
Ať ti chlapi, pokud jsou to chlapi, co to vymysleli naskáčou do Vltavy.[ko]
Neskutečné[ko]
Sobota, 28. října 2017 - 00:38:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6299
Registrován: 5-2002
Pane Vlček, mohl by jste přestat s Vaší vidinou destrukce JŘ po nástupu západních expresů. Pripomínáte mně Nostradama, který předkládá již několik let konec světa. Počkejte si pár měsíců a pak se vyjadřujte. Děkuji

Tak jak je to rozesrané třeba dneska vidíte, tak si do toho představte ještě vlaky navíc... Tunel, průjezd Plzní nebo Beroun nikdo nedodělá, za tu chvilku...
Sobota, 28. října 2017 - 08:35:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11355
Registrován: 5-2004
Mohl by jsem abych zustal u vas cestin.

1) neni tunel tedy az jednou bude nastane opet jednokolejka plzen - chrast. Dopady jiz mnohokrat vyzkouseny a to i pri vyfakovani regia do busu
2) stasov snad dodelaj a pesunk znova neujede aby tam nebyla 2x do roka pomala
3) prakticky celej grafikon jednokolejka beroun - zdice s pomalou stavenistem, tedy ca pulku useku. V podstate likvidace regia i z 200.
4) rozkopanym berounem se to nejak protahne
5) nastava 171 ve stavu 1974 nebo kdy se zadratila. Kosmeticke upravy typu vymeny izolatoru, hmozdinek a zameny pravy siny za levou nic nemeni na tom, ze pri jakykoli vyluce radotin - dobrichovice projede proti sobe r+os. Cokoli navic to zlikviduje a to je ve spicce nutno jet v silnym smeru po pulhodine. Vize spojek mokropsy "brzy v budoucnu" nic neresi.

Exy maji navic jizdni dobu ca stejnou jako pocatkem 90 let, tudiz jestli hodina z usti, pardubic je pro denni dojizdeni akceptovatelna tak hodina a pul z plzne se soubeznou dalnici tezko.

Ty exy na 090 ale i 220 navic neznamenaly vyrazny redukce. Jak pro mezilehly stannice (vecer z plzne zas o hodinu driv) tak i pro samotnou plzen kdy prvni vlak do prahy dorazi rano az v 6 (to v kladiva do ujety skupiny) a v sobotu a nedeli dokonce az v 7. Asi je na plzen spicka v dopolednim sedle kdy je frekvence na ex ale neni na rx.

Vecerni prasarna drivejsiho odjezdu rx z prahy bez pripoju od olomouce i brna tu jiz byla vickrat zminena stejne jako uchylnost v podobe dvou ex mezi rx v 19 a 21. A jako perlicka je asi uz jen to ze ex spicka ve smeru praha - plzrn zacina o hodinu driv nez ta skutecna ve smere plzen - praha.

O tom srumci v dopolednim sedle v nezastavujicich ex si lze udelat obrazek dle dopoledniho pendolina. Na smichu ve stredu pred prazdninama nastup asi 10 ks a co vuz to jednotky..
Sobota, 28. října 2017 - 09:41:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3046
Registrován: 4-2007
Petr Vlček: Já ponechám stranou obsah, je to názor a nebudu ho vyvracet, co ale budu rozporovat jsou nesmysly o jízdní době. Ex bude mít 1 h 25 min v relaci centrum-centrum, kdežto dálnice končí v Butovicích, a je vhodná jen pro ty, kteří pracují na Praze 5, protože dál do města prostojíte hromadu času na Smíchově, Jiráskově mostě, Ječné a pokud jedete někam na 8 a 9, tak ještě na dálnici a Rohanském nábřeží či na Bulovce. A ani ta Praha 5 není výhra, sedím na Stodůlkách a koukám přímo na přivaděč. Tuhle jsem si z plezíru spočítal, kolik prostálo auto od příjezdu ke světlům a to krásných 21 minut. Kolegyně co jezdí z Plzně autem, dost často stojí v kolonách někde u Loděnice, tam, pokud nechci řídit, je nejlepší autobus na Zličín (ale i ten se může šprajcnout na dálnici). Naopak kolegové sedící na Václaváku jezdí vlakem a už se těší na expresy. Tím netvrdím, že 171 nechcípne (jakože asi často při stavu té trati), ale srovnávat Expres s D5 úplně dobře nelze, záleží na relaci.
Sobota, 28. října 2017 - 10:53:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1315
Registrován: 5-2014
Nechápu, že tolika místním lidem leží jména vlaků v žaludku. Podle mě to byl pěkný zvyk. Sice nepřinášel větší užitnou hodnotu pro cestující, ale stejně to mělo svoje kouzlo. Teď, když se budou jmenovat všechny vlaky stejně, tak je to stále k ničemu a už to není ani pěkné. ... Jo a "důvod" pro zrušení názvů vlaků skutečně nemůže být to, že to "plevelí" rozhlas. Jestli to "plevelí" rozhlas, tak ať to v něm prostě neříkají.
Sobota, 28. října 2017 - 11:37:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6019
Registrován: 8-2012
Podle mě to byl pěkný zvyk
Tak ono to asi mělo smysl v době "dřív bylo líp", kdy zemi křižovaly chaotické spoje odkudkoli kamkoli jednou, maximálně dvakrát denně. Dnes by skutečně bylo lepší pojmenování linek, jenže by to nesměl být v duchu nejlepších státnědrážních tradic zas jen polovičatý kočkopes s představou, že se tím otázka (ne)kvality a (špatných) služeb vyřešila...

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 28. října 2017 - 12:23:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6300
Registrován: 5-2002
Ex bude mít 1 h 25 min v relaci centrum-centrum,

Teoretickou jízdní dobu... Uvidíme, no, sice jim uhnout z cesty švejci, ale stejně... Zvlášť to absurdní pojetí špičky, jak už tu padlo, a 2.5 hodinová díra večer - ještě že jede Regiojet z Florence v 11. (pojedu s ním v pondělí, letos už po čtvrté... )

Pokud se rozkope průjezd Plzní na Domažlice, a tam zatím vše podle plánu běží, tak bude půlka slavných expresů (vše od Mnichova) zpožděná buď odklonem nebo NAD (protože Holýšov), to bude něco... [happy]
Sobota, 28. října 2017 - 14:31:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 347
Registrován: 4-2013
Koukal jsem, že na stránkách SŽDC objevili již konečné jízdní řády vlaků na rok 2018:

Dovolím si shrnout některé změny v Pardubickém kraji co nastanou oproti letošku:

Trať 010 (úsek Pardubice - Třebová):
-zrušen osobní vlak z Pardubic do Třebové v 0.25 v X, v sobotu a v neděli bude za něj náhrada o 45 minut déle v 1.11
-zrušen nedělní ranní vlak v 5.06 z Pardubic do Moravan
-nový pondělní osobní vlak v 5.01 v úseku Pardubice - Choceň ---- to by mě zajímalo z jakého důvodu byl
zaveden
-ranní pondělní Ex z Prahy se změnil na R do Bohumína a zastaví nově v Ústí nad Orlicí, a právě bude přípoj na něj od výše uvedeného osobního vlaku
- sobotní osobní vlak pojede nově o 23 minut dříve v 6.27 z Ústí do Třebové
- osobní vlak v 6.44 v neděli pojede o 15 minut déle z Pardubic.
- z víkendového osobního vlaku v 7.31 z Pardubic do turistické oblasti Králicka bude veden jako Sp, pomalý návrat Sp do kraje
- zrušení osobního vlaku v 15.38 z Pardubic do Třebové v sobotu
- zrušení večerního vlaku v 21.40 z Chocně do Pardubic.
- nový osobní vlak v 22.37 z Chocně do Třebové


- Nový rychlík v 8.58 z Prahy do Luhačovic
- v dopolední čase také rychlík z Luhačovic co po 11 hodině doplní díru z Třebové, Ustí a Chocně i Vysokého Mýta do krajského města.
- Icéčko po 21 hodině pojede nově až do Brna.
- Nový rychlík v 22.09 z Prahy do Olomouce - v Chocni nový připoj, osobní vlak do Vysokého Mýta

Trať 024
- zde je nový koncept dopravy
Nový spěšný víkendový vlak z Hanušovic kolem 19 hodiny až do Ústí nad Orlicí.
- nový vlak po 22 hodině z Jablonného přes Letohrad do UnO, že by se rušil autobusový spoj v 22.30 z Letohradu do UnO?

Trať 031
-i v X pojede nově, dosud jen víkendový spěšný vlak z Jaroměře do Pardubic po 19 hodině, a z Pardubic do HK po 20 hodině
- noční vlak z HK do Pardubic pojede skoro o 20 minut dříve z 0.38 na 0.19 aby se lépe stíhali noční vlaky v Pardubicích, asi že.
Pondělí, 30. října 2017 - 23:43:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 420
Registrován: 1-2014
Tisková zpráva ČD GVD 2018:

Díky postupujícím stavebním pracím na slovenském koridoru v údolí Váhu dojde také k opětovnému zrychlení
spojů EuroCity Praha – Žilina přes Valašsko.
Nově pojedou tyto vlaky asi o 10 minut rychleji.

Trať Praha – Vsetín – Žilina tak ujedou za 5 hodin a 17 min. Další zrychlení na této trati lze očekávat po dokončení modernizace celé tratě z Púchova do Žiliny.

Nevím, zda těch 10 minut vůbec stojí za řeč, když dalších cca 10 minut se promrhá na spěšnákovém úseku Olomouc-Zábřeh [uhoh]
Úterý, 31. října 2017 - 06:12:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 6-2008
Portáš: Cestujících ve Valašských expresech kvůli té změně zastavování neubylo, ve Slováckých expresech výrazně přibylo. Takže změna přinesla přesně to, co se od ní před rokem očekávalo. Po roce lze tedy říci, že to bylo dobré rozhodnutí. A to, že některým šotoušům vadí, že expres častěji zastavuje, protože je to expres, je vedlejší. Důležité jsou počty běžných cestujících.
Úterý, 31. října 2017 - 06:21:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1676
Registrován: 12-2007
Další zrychlení na této trati lze očekávat po dokončení modernizace celé tratě z Púchova do Žiliny opätovným nezastavovaním v Považskej Bystrici [biggrin]
Trolleybus
Úterý, 31. října 2017 - 08:53:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2831
Registrován: 5-2002
Standal:
"Portáš: Cestujících ve Valašských expresech kvůli té změně zastavování neubylo, ve Slováckých expresech výrazně přibylo. Takže změna přinesla přesně to, co se od ní před rokem očekávalo. Po roce lze tedy říci, že to bylo dobré rozhodnutí. A to, že některým šotoušům vadí, že expres častěji zastavuje, protože je to expres, je vedlejší. Důležité jsou počty běžných cestujících."
Ubýt cestujících z Valašska nemohlo, když k těm vlakům není kromě IGK jiná alternativa. Ale zkuste hádat, odkud jsou ti věční tazatelé, co se opakovaně ptají Regiojetu, kdy už konečně začne jezdit přes Vsetín a Lideč.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Úterý, 31. října 2017 - 08:57:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1241
Registrován: 4-2003
Cestujících ve Valašských expresech kvůli té změně zastavování neubylo
A co jako měli dělat? Jít ukrást auto? nebo chodit pěšky? Nebo dát v Praze výpovědi a odstěhovat se zpátky na Valašsko?
I kdyby přibylo dalších deset zastavení, tak s tím lidi budou jezdit, páč jiná rozumná a "levná" možnost, jak se tam dostat prostě není.
Já taky budu jezdit do Klatov celkem v jakýkoliv hrůze s jakýmkoliv počtem zastavení a NAD buzerací, protože co mi jako zbývá? Krást? Chodit pěšky? Nebo nejíst a jezdit autem?
Úterý, 31. října 2017 - 09:15:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6927
Registrován: 1-2007
Láďa 2: Zrovna do Klatov se dá se slušnou jízdní dobou dostat i autobusem, což se o Valašsku úplně říci nedá. Jasně, člověk se musí dostat na Zličín, ale jinak je to víceméně o osobních preferencích. Určitou roli hraje samozřejmě i cena.
Mladějov
Úterý, 31. října 2017 - 09:30:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11227
Registrován: 3-2007
Já taky budu jezdit do Klatov celkem v jakýkoliv hrůze s jakýmkoliv počtem zastavení a NAD buzerací, protože co mi jako zbývá? Krást? Chodit pěšky? Nebo nejíst a jezdit autem?

Pán má režijku, že..?
Úterý, 31. října 2017 - 10:45:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1242
Registrován: 4-2003
Bohužel ne[uhoh]

S busem souhlas. Ale proti nabídce busu do KT považuji i současné železniční spojení celkem luxus
Úterý, 31. října 2017 - 10:50:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 175
Registrován: 6-2008
Spojení na Valašsko se zhoršilo o kolik? O deset minut kvůli dvěma zastavením vlaku? Při jízdní době 3 hodiny je to opravdu výrazné zhoršení. Zato se výrazně pomohlo cestujícím ze Slovácka. A opravdu si myslíte, že se cestující z Valašska ptají od kdy bude jezdit regiojet na Valašsko kvůli dvěma zastavením? Tomu sám nevěříte.
Úterý, 31. října 2017 - 10:53:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 423
Registrován: 1-2014
Standal:
"ve Slováckých expresech výrazně přibylo. Takže změna přinesla přesně to, co se od ní před rokem očekávalo. Po roce lze tedy říci, že to bylo dobré rozhodnutí"

Ano, v případě Slováckých expresů naprostý souhlas, ale je třeba se podívat, jaké zastávky přibyly tady a jaké u těch Valašských.

Myslím, že nebudu osamocen s názorem, že stavět v Chocni, kde jsou systémové přípoje do Východních Čech a v Ústí do Orlických hor, je oproti Července a Mohelnici, kde žádné systémové přípoje nenastávají sakra rozdíl [angry]

Tratovak:
O to více to pak bije do očí, pokud budou Ex projíždět Považskú Bystricu a ve výše uvedených [zadnice][zadnice] stavět [ko][ko][ko]
Úterý, 31. října 2017 - 11:01:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 176
Registrován: 6-2008
Portáš: A které vlaky by tedy měli v Července a Mohelnici stavět? Když tam zastavíte Rx ze Slovácka, tak je opět pohřbíte. Bohužel, aby oba vlaky měly nějaký smysl, musí si zastavování rozdělit. A nestavět ani jedním vlakem v těchto stanicích mi přijde jako úplný nesmysl. Vynechat tyto města jen kvůli tomu, aby byl někdo o 10 minut někde dříve. Ale jinak mi pořád uniká důvod té hysterie kvůli deseti minutám. Kdyby to jízdu prodloužilo o 20 - 30 minut neřeknu ani slovo.
Trolleybus
Úterý, 31. října 2017 - 11:11:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2832
Registrován: 5-2002
Standal:
"Spojení na Valašsko se zhoršilo o kolik? O deset minut kvůli dvěma zastavením vlaku? Při jízdní době 3 hodiny je to opravdu výrazné zhoršení. Zato se výrazně pomohlo cestujícím ze Slovácka. A opravdu si myslíte, že se cestující z Valašska ptají od kdy bude jezdit regiojet na Valašsko kvůli dvěma zastavením? Tomu sám nevěříte."
Umíte mistrovsky podsouvat svoje smyšlenky jiným diskutujícím, neděláte náhodou do politiky? [proud] Racionální argumenty proti mému minulému příspěvku asi nemáte, že ne?
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Úterý, 31. října 2017 - 11:20:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 177
Registrován: 6-2008
Trolleybus: Nějak nechápu, kde co podsouvám. Tvrdíte, že se lidi ptají, kdy bude jezdit regiojet na Valašsko. Podle toho, že reagujete nám můj příspěvek ohledně zastavování, tak je to dle vás z důvodu, že ty vlaky začaly zastavovat ve dvou stanicích navíc. To je podle mě nesmysl. Opravdu nevěřím, že zastavení v Července a v Mohelnici způsobilo najednou na Valašsku poptávku po regiojetu, který by díky dvěma nezastavením byl o deset minut rychlejší. A hlavně, pokud si dobře pamatuji, tak se cestující na Valašsku ptali po regiojetu ještě dříve, než byla tato zastavovací politika spuštěna a expresy z Valašska byly opravdové expresy s velkým E.

(Příspěvek byl editován uživatelem Standal.)
Babilon
Úterý, 31. října 2017 - 11:40:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3655
Registrován: 12-2007
Ale jinak mi pořád uniká důvod té hysterie kvůli deseti minutám. Kdyby to jízdu prodloužilo o 20 - 30 minut neřeknu ani slovo.
10 minut může u spoje s přestupy prodloužit cestu klidně o hodinu nebo dvě. To je můj případ - kdybych jezdil s ČD, tak mě čeká systémový přestup 51 minut.